"2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 199 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2026 жылғы 28 тамыздағы № 266 шешімі
Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 199 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 605 307 807,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 41 150 118,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 645 246,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 000,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 4 584 494,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 553 877 948,6 мың теңге;
2) шығындар – 603 169 636,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 69 006 805,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 109 112 972,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 106 166,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 606 459,9 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 3 606 459,9 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -70 475 094,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70 475 094,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 109 112 972,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 42 839 485,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 201 608,0 мың теңге.";

О внесении изменений в решение Кызылординского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 199 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Кызылординского областного маслихата от 28 августа 2026 года № 266
Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 199 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 605 307 807,5 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 41 150 118,0 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 5 645 246,9 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 50 000,0 тысяч теңге;
специальные поступления – 4 584 494,0 тысяч теңге;
поступления трансфертов – 553 877 948,6 тысяч теңге;
2) затраты – 603 169 636,2 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 69 006 805,6 тысяч теңге;
бюджетные кредиты – 109 112 972,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов – 40 106 166,4 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 606 459,9 тысяч теңге;
приобретение финансовых активов – 3 606 459,9 тысяч теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -70 475 094,2 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70 475 094,2 тысяч теңге;
поступление займов – 109 112 972,0 тысяч теңге;
погашение займов – 42 839 485,8 тысяч теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 201 608,0 тысяч теңге.";

аталған шешімнің 1, 4, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының төрағасы М. Тлеумбетов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2026 жылғы " 28 " тамыздағы
№ 266 шешіміне 1-қосымша
Қызылорда облыстық мәслихатының
2025 жылғы "9" желтоқсандағы
№ 199 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кызылординского областного маслихата М. Тлеумбетов
Приложение 1 к решению
Кызылординского областного маслихата
от " 28 " августа 2026 года № 266
Приложение 1 к решению
Кызылординского областного маслихата
от " 9 " декабря 2025 года № 199
Областной бюджет на 2026 год
Категория
Сумма,
тысяч теңге
Класс
Подкласс
Наименование

005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
199 228,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
92 420,2
282
Облыстың тексеру комиссиясы
425 990,0
001
Облыстың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
425 990,0
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
688 891,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту, жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
687 174,0
021
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 717,0
718
Облыстың мемлекеттік сатып алу басқармасы
309 888,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
309 888,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
288 463,0
075
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
288 463,0
02
Қорғаныс
6 310 021,8
773
Облыстың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
4 262 819,7
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 153,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 755,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және облыстық ауқымдағы аумақтық қорғаныс
141 606,9
005
Облыстық ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
366 756,0
006
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
464 589,9
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 590,2
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
106 921,7
126
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
3 052 447,0
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы

005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
199 228,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
92 420,2
282
Ревизионная комиссия области
425 990,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии области
425 990,0
299
Управление экономики и финансов области
688 891,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью.
687 174,0
021
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 717,0
718
Управление государственных закупок области
309 888,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
309 888,0
752
Управление общественного развития области
288 463,0
075
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области
288 463,0
02
Оборона
6 310 021,8
773
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне области
4 262 819,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
99 153,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 755,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона областного масштаба
141 606,9
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
366 756,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
464 589,9
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 590,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
106 921,7
126
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
3 052 447,0
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета

6 630 987,4
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
493 812,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 526 406,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
701,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
2 037 958,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 000 000,0
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
1 000 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 686 400,2
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
13 686 400,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 415 519,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
25 570 445,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
289 776,7
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
843 813,3
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
3 271 663,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 688 303,1
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
952 843,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 104 722,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
151 761,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту

6 630 987,4
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
493 812,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
2 526 406,0
042
Проведение медицинской организации мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
701,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
2 037 958,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 000 000,0
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
1 000 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 686 400,2
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
13 686 400,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 415 519,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
25 570 445,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
289 776,7
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
843 813,3
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
3 271 663,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 688 303,1
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
952 843,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 104 722,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
151 761,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

8 796 279,7
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
240 555,5
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
64 579,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
717 671,2
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
5 470 004,2
006
Жануарлар дүниесін қорғау
104 636,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
18 689,8
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
54 331,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 125 813,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 845 817,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
183 965,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
17 202,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
30 281,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
142 325,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
84 614,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 205 686,0
015
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 788 500,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 648,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
332 614,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
55 982,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
28 246 617,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
570 261,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
193 743,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

8 796 279,7
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
240 555,5
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
64 579,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
717 671,2
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
5 470 004,2
006
Охрана животного мира
104 636,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
18 689,8
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
54 331,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
2 125 813,0
719
Управление ветеринарии области
6 845 817,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
183 965,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
17 202,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
30 281,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
142 325,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
84 614,0
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
4 205 686,0
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 788 500,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 648,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
332 614,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
55 982,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
28 246 617,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
570 261,0
002
Субсидирование развития семеноводства
193 743,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

1 155 000,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
290 000,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 995 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4 883,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
514 278,0
043
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
9 966 399,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 260,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 378 187,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 882 168,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
40 364,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 096 647,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 059 930,0
064
Жер қатынастарын реттеу
94 497,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
48 249 444,7
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
48 053 405,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
290 111,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 000,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
39 474 990,3
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
8 273 304,3
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
196 039,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 039,0
12
Көлiк және коммуникация
39 407 866,4
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
39 407 866,4
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 587,9
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 806 360,9
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
578 586,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
200 252,1
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

1 155 000,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
290 000,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 995 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4 883,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
514 278,0
043
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
9 966 399,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 260,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 378 187,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 882 168,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
40 364,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 096 647,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 059 930,0
064
Регулирование земельных отношений
94 497,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
48 249 444,7
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
48 053 405,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
290 111,1
003
Капитальные расходы государственного органа
15 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
39 474 990,3
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
8 273 304,3
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
196 039,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
196 039,0
12
Транспорт и коммуникации
39 407 866,4
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
39 407 866,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
161 587,9
002
Развитие транспортной инфраструктуры
3 806 360,9
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
578 586,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
200 252,1
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов

004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерінің мерзімінде орындалуын қамтамасыз ету
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Қарыз шарттарынан туындайтын сыйақы және басқа төлемдерді төлеуді мерзімінде жүзеге асыру
100%
100%
100%
007
Субвенциялар
Нысаналы индикатор:
Жалпы мемлекеттік шығындарды атқару
100,0%
100,0%
100,0%
Түпкілікті нәтиже:
Жергілікті бюджеттерге субвенция төлеу арқылы мемлекеттің қаржылық міндеттемелерін орындау деңгейі
100,0%
100,0%
100,0%
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерінің мерзімінде орындалуын қамтамасыз ету
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Бағалы қағаздар бойынша төленген міндеттемелердің деңгейі
100%
100%
100%
009
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
Нысаналы индикатор:
Әлеуметтік сала және агроөнеркәсіптік кешен мамандарының, ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерінің тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредиттер түріндегі әлеуметтік қолдау шараларымен қамтамасыз етілу үлесі
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Әлеуметтік сала және агроөнеркәсіптік кешен мамандарының, ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерінің тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредиттер түріндегі әлеуметтік қолдау шараларымен қамтамасыз етілу үлесі
100%
100%
100%
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның бюджеттік кредиттер бойынша міндеттемелерінің мерзімінде орындалуын қамтамасыз ету
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Кредиттер бойынша төленген міндеттемелердің деңгейі
100%
100%
100%
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
Нысаналы индикатор:
Жергілікті атқарушы органның бюджеттік кредиттер бойынша міндеттемелерінің мерзімінде орындалуын қамтамасыз ету
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Қарыз шарттарынан туындайтын сыйақы және басқа төлемдерді төлеуді мерзімінде жүзеге асыру
100%
100%
100%
021
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
Нысаналы индикатор:
Іске асырылған облыстық меншік объектілерінің үлесі
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Сауда-саттыққа шығарылған облыстық меншік объектілерінің үлес салмағы
100%
100%
100%

004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения обязательств местного исполнительного органа по ценным бумагам
100%
100%
100%
Конечный результат:
Своевременное осуществление платежей по выплате вознаграждений и прочих платежей, вытекающих из условий заимствования
100%
100%
100%
007
Субвенции
Целевой индикатор:
Исполнение общегосударственных расходов
100,0%
100,0%
100,0%
Конечный результат:
Уровень исполнения финансовых обязательств государства путем выплаты субвенции в местные бюджеты
100,0%
100,0%
100,0%
008
Погашение долга местного исполнительного органа
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения обязательств местного исполнительного органа по ценным бумагам
100%
100%
100%
Конечный результат:
Уровень выплаченных обязательств по ценным бумагам
100%
100%
100%
009
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
Целевой индикатор:
Доля обеспеченности специалистов социальной сферы и агропромышленного комплекса, государственных служащих аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты, мерами социальной поддержки в виде бюджетных кредитов на приобретение или строительство жилья
100%
100%
100%
Конечный результат:
Доля обеспеченности специалистов социальной сферы и агропромышленного комплекса, государственных служащих аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты, мерами социальной поддержки в виде бюджетных кредитов на приобретение или строительство жилья
100%
100%
100%
012
Резерв местного исполнительного органа области
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения обязательств местного исполнительного органа по бюджетным кредитам
100%
100%
100%
Конечный результат:
Уровень выплаченных обязательств по бюджетным кредитам
100%
100%
100%
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
Целевой индикатор:
Обеспечение своевременного исполнения финансовых обязательств области по бюджетным кредитам
100%
100%
100%
Конечный результат:
Своевременное осуществление платежей по выплате вознаграждений и прочих платежей, вытекающих из условий заимствования
100%
100%
100%
021
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
Целевой индикатор:
Доля реализованных объектов областной собственности
100%
100%
100%
Конечный результат:
Удельный вес выставленных на торги объектов областной собственности
100%
100%
100%

002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларға қарсы іс-қимыл жөніндегі өңірлердің әлеуетін нығайту деңгейі
60,0%
61,9%
75,6%
Түпкілікті нәтиже:
Күрделі жөндеуді қажет ететін өрт деполары мен құтқару станцияларының саны
10%
25%
50%
Өңірлердің авариялық-құтқару және шұғыл жұмыстарға арналған бірінші кезектегі материалдық-техникалық құралдармен қамтамасыз етілуі
74,3%
81,3%
88,5%
004
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
Нысаналы индикатор:
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларға қарсы іс-қимыл жөніндегі өңірлердің әлеуетін нығайту деңгейі
60,0%
61,9%
75,6%
Түпкілікті нәтиже:
Төтенше жағдай қаупі туындаған жағдайда өңірлер халқын құлақтандыру деңгейі
33,7%
47%
60,4%
Арнайы өрт сөндіру автокөліктерін сатып алу үшін қаржылық лизинг бағдарламасы бойынша ұзақ мерзімді міндеттемелерді өтеу
100%
100%
100%
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
10 мың тұрғынға шаққандағы құқық бұзушылық деңгейі
60%
57%
55%
Әйелдер мен балаларға қатысты зорлық-зомбылықты төмендету деңгейі
10%
9,5%
9%
Түпкілікті нәтиже:
Жүктелген міндеттемелер мен функцияларды сапалы және уақытылы орындау мақсатында аппаратты күтіп-ұстау шығындары
100%
100%
100%
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Ішкі істер органдарын жарақтандыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету
50,1%
57,6%
64,6%
Түпкілікті нәтиже:
Ішкі істер органдарын заманауи және тиімді жабдықтармен және техникалық құралдармен қамтамасыз ету, бұл қызметтік міндеттерді орындауда жұмыстың сапасын, қауіпсіздігін және жеделдігін арттыруға, сондай-ақ қызметкерлердің еңбек жағдайларын жақсартуға ықпал етеді
50,1%
57,6%
64,6%
774
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің атқарушы органы
001
Қылмыстық жазалардың қоғамнан оқшауламай орындалуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Қылмыстық жазалардың қоғамнан оқшауламай орындалуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдардың қозғалысын қарау және бақылау
100%
100%
100%
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
261
Облыстың білім басқармасы
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жүктелген міндеттемелер мен функцияларды сапалы және уақытылы орындау мақсатында аппаратты күтіп-ұстау шығындары
100%
100%
100%

002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
Целевой индикатор:
Уровень укрепленности потенциала регионов противодействию ЧС природного и техногенного характера
60,0%
61,9%
75,6%
Конечный результат:
Количество необходимого капитального ремонта пожарных депо и спасательных станций
10%
25%
50%
Оснащенность регионов первочередными материально-техническими средствами для проведения аварийно-спасательных и неотложных работ
74,3%
81,3%
88,5%
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
Целевой индикатор:
Уровень укрепленности потенциала регионов по противодействию чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера
60,0%
61,9%
75,6%
Конечный результат:
Уровень оповещения населения регионов при угрозе чрезвычайной ситуации
33,7%
47%
60,4%
Погашение долгосрочных обязательств по программе финансового лизинга для приобретения специальных пожарных автомобилей
100%
100%
100%
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
Целевой индикатор:
Уровень правонарушений на 10 тыс. Населения
60%
57%
55%
Уровень снижения насилия в отношении женщин и детей
10%
9,5%
9%
Конечный результат:
Расходы на содержание аппарата в целях качественного и своевременного исполнения возложенных обязательств и функций
100%
100%
100%
006
Капитальные расходы государственного органа
Целевой индикатор:
Оснащение и материально-техническое обеспечение органов внутренних дел
50,1%
57,6%
64,6%
Конечный результат:
Обеспечение органов внутренних дел современным и эффективным оборудованием и техническими средствами, что способствует повышению качества работы, безопасности и оперативности в выполнении служебных обязанностей, а также улучшению условий труда сотрудников
50,1%
57,6%
64,6%
774
Исполнительный орган уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, финансируемый из областного бюджета
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения исполнения уголовных наказаний без изоляции от общества
Целевой индикатор:
Реализация государственной политики в области обеспечения исполнения уголовных наказаний без изоляции от общества
100%
100%
100%
Конечный результат:
Наблюдение и контроль за передвижением лиц, состоящих на учете службы пробации
100%
100%
100%
006
Капитальные расходы государственного органа
261
Управление образования области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
Целевой индикатор:
Реализация государственной политики на местном уровне в области образования
100%
100%
100%
Конечный результат:
Расходы на содержание аппарата в целях качественного и своевременного выполнения возложенных обязанностей и функций
100%
100%
100%

019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
Нысаналы индикатор:
Жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Грант жеңімпазын анықтау және мекеме жұмысының жоғары көрсеткіштері үшін 100% қамту
100%
100%
100%
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор:
Жастарды колледждерде сұранысқа ие мамандықтар бойынша тегін оқытумен қамту
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік заказ 25 колледжде орналастыру (100 %). қоғамның әлеуметтік-экономикалық қажеттілігін жоғары білікті жұмысшы мамандармен қамтамасыз ету мақсатында 17093 студентті қамту
100%
100%
100%
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
Нысаналы индикатор:
Әдістемелік қаржылық сүйемелдеу
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
18000 (100%) мұғалімдер арасында 8 әдістемелік орталық пен облыстық оқу орталығының, 7 аудандық білім бөлімдерінің жанындағы тәрбие, спорт және қосымша білім беру орталығының және Қызылорда қаласының мұғалімдеріне әдістемелік жұмыс жүргізу бойынша түсіндірмелер жүргізу.
100%
100%
100%
037
Әлеуметтік сауықтандыру
Нысаналы индикатор:
Әлеуметтік сауықтандыру
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Өмірлік қиын жағдайға тап болған кәмелетке толмағандарға және олардың ата-аналарына немесе басқа заңды өкілдеріне осы жағдайдан шығу үшін орта есеппен 20 әлеуметтік және психологиялық жастағы балаларға көмек көрсету.
100%
100%
100%
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
Нысаналы индикатор:
Балаларды қосымша біліммен қамту
90,5%
90,9%
91,3%
Түпкілікті нәтиже:
Білім беру мекемелерінде қосымша білім беруді толық сүйемелдеу 31914 оқушыға
90,5%
90,9%
91,3%
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
Балаларды жақын жердегі мектепке тасымалдауды
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Ауылдық жерлерде 5631 оқушыны жақын маңдағы мектептен тегін әкелуді және әкетуді ұйымдастыру
100%
100%
100%
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
Нысаналы индикатор:
Қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын білім беру ұйымдарының балалары мен тәрбиеленушілерін қоғамдық көлікте жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау қаралды
100%
100%
100%

019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
Целевой индикатор:
Присуждение грантов за высокие показатели
100%
100%
100%
Конечный результат:
Определение победителя гранта и 100% охват за высокие показатели работы учреждения
100%
100%
100%
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
Целевой индикатор:
Охват молодежи бесплатным обучением в колледжах по востребованным специальностям
100%
100%
100%
Конечный результат:
Размещение государственного заказа в 25 колледжах (100%). Охват 17093 студентов с целью обеспечения социально- экономических потребностей общества высококвалифицированными рабочими специалистами
100%
100%
100%
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
Целевой индикатор:
Методическое и финансовое сопровождение системы
100%
100%
100%
Конечный результат:
Проведение разъяснений по проведению методической работы среди 18000 (100%) учителей 8 методических центров и областного учебного центра, центра воспитания, спорта и дополнительного образования при 7 районных отделах образования и г. Кызылорда.
100%
100%
100%
037
Социальная реабилитация
Целевой индикатор:
Социальная реабилитация
100%
100%
100%
Конечный результат:
Оказание помощи несовершеннолетним, оказавшимся в трудной жизненной ситуации, и их родителям или другим законным представителям, в среднем 20 детям социального и психологического возраста для выхода из этой ситуации.
100%
100%
100%
055
Дополнительное образование для детей и юношества
Целевой индикатор:
Охват детей дополнительным образованием
90,5%
90,9%
91,3%
Конечный результат:
Полное сопровождение дополнительного образования 31914 учащихся в образовательных учреждениях.
90,5%
90,9%
91,3%
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
Целевой индикатор:
Подвоз учащихся до ближайшей школы
100%
100%
100%
Конечный результат:
Организация бесплатного подвоза и вывоза из ближайшей школы 5631 учащихся в сельской местности
100%
100%
100%
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
Целевой индикатор:
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте
100%
100%
100%
Конечный результат:
Рассмотрена социальная поддержка детей и воспитанников организаций образования, обучающихся по очной форме обучения, в виде льготного проезда в общественном транспорте
100%
100%
100%

6,82
6,77
6,72
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтеріне сәйкес ауыл халқының медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу деңгейін көтеру, 10000 ауыл халқына
128,2
128,2
129,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің төмендеуі, 1000 адамға
6,82
6,77
6,72
Түпкілікті нәтиже:
Мамандандырылған балалар үйінің қызметін қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
Нысаналы индикатор:
Салауатты өмір салтын ұстанатын Қазақстан азаматтарының үлесін арттыру, %
26%
33%
34%
Түпкілікті нәтиже:
Жүрек-қан тамырлары, онкологиялық, созылмалы респираторлық аурулардан және қант диабетінен 30-70 жас аралығындағы мезгілсіз өлім қаупінің төмендеуі, %
14,73%
14,72%
14,7%
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Нысаналы индикатор:
Салауатты өмір салтын ұстанатын Қазақстан азаматтарының үлесін арттыру, %
26%
33%
34%
Түпкілікті нәтиже:
Жұқтырмаған 1000 тұрғынға шаққанда АИТВ жұқтырған жаңа тұрғындардың анықталуы, 1000 жұқтырмаған халыққа шаққанда
0,08
0,08
0,09
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің төмендеуі, 1000 адамға
6,82
6,77
6,72
Түпкілікті нәтиже:
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрақты тұратын елді мекеннен тысқары жерлерге тегін немесе жеңілдікті жол жүруді қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
Нысаналы индикатор:
Денсаулық сақтау саласында статистикалық деректерді қалыптастыру, %
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Денсаулық сақтау саласында ақпараттық-аналитикалық қызметтерді алу, саны
31
31
31
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
Нысаналы индикатор:
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің төмендеуі, 1000 адамға
6,82
6,77
6,72
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтеріне сәйкес ауыл халқының медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу деңгейін көтеру, 10000 ауыл халқына
129,0
129,0
129,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Нысаналы индикатор:
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің төмендеуі, 1000 адамға

6,82
6,77
6,72
Конечный результат:
Повышение уровня обеспеченности медицинскими работниками сельского населения в соответствии с минимальными нормативами обеспеченности медицинскими работниками регионов, на 10000 сельского населения
128,2
128,2
129,0
006
Услуги по охране материнства и детства
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 человек
6,82
6,77
6,72
Конечный результат:
Обеспечение деятельности специализированного дома ребенка, %
100%
100%
100%
007
Пропаганда здорового образа жизни
Целевой индикатор:
Увеличение доли граждан Казахстана, ведущих здоровый образ жизни, %
26%
33%
34%
Конечный результат:
Снижение уровня риска преждевременной смертности в возрасте от 30 до 70 лет от сердечно-сосудистых, онкологических, хронических респираторных заболеваний и диабета, %
14,73%
14,72%
14,7%
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Целевой индикатор:
Увеличение доли граждан Казахстана, ведущих здоровый образ жизни, %
26%
33%
34%
Конечный результат:
Выявляемость новых зараженных ВИЧ на 1000 неинфицированного населения
0,08
0,08
0,09
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 человек
6,82
6,77
6,72
Конечный результат:
Предоставление бесплатного или льготного проезда гражданам Республики Казахстан за пределы населенного пункта постоянного проживания для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования, %
100%
100%
100%
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
Целевой индикатор:
Формирование статистических данных в области здравоохранения, %
100%
100%
100%
Конечный результат:
Получение информационно-аналитических услуг в сфере здравоохранения, количество
31
31
31
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 человек
6,82
6,77
6,72
Конечный результат:
Повышение уровня обеспеченности медицинскими работниками сельского населения в соответствии с минимальными нормативами обеспеченности медицинскими работниками регионов, на 10000 сельского населения
129,0
129,0
129,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 100 человек

6,82
6,77
6,72
Түпкілікті нәтиже:
Ұлттық бағдарламаларға енгізілген барлық вакциналармен иммундаумен қамтылған халықтың нысаналы тобының үлесі, кемінде 95%
95%
95%
95%
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
Нысаналы индикатор:
Медициналық ұйымдардың табиғи-техногендік сипаттағы төтенше жағдайларға дайындық дәрежесі, %
80%
85%
90%
Түпкілікті нәтиже:
Арнайы медициналық жабдықтау базасының қызметін қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес көрсетілетін әлеуметтік игіліктермен және қызметтермен қамтамасыз етілу деңгейі, ауылда, %
70,1%
71,4%
72,6%
Түпкілікті нәтиже:
Елді мекендерді алғашқы медициналық-санитарлық және консультациялық-диагностикалық көмекпен қамту, %
5,8%
6,0%
6,2%
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Нысаналы индикатор:
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің төмендеуі, 1000 адамға
6,82%
6,77%
6,72%
Түпкілікті нәтиже:
Жалпы әскери міндеттерді орындау шеңберінде мерзімді әскери қызметшілерге, түзеу мекемелеріндегі сотталған азаматтарға медициналық-профилактикалық көмек көрсету, call- орталықтарының және ахуалдық орталықтың қызметін қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің төмендеуі, 1000 адамға
6,82%
6,77%
6,72%
Түпкілікті нәтиже:
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және (немесе) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор:
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің төмендеуі, 1000 адамға
6,82%
6,77%
6,72%
Түпкілікті нәтиже:
Білім мен дағдыларды тәуелсіз бағалаудан сәтті өткен техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары түлектерінің үлесі
99,0
99,0
99,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік мен медициналық бұйымдар бойынша сервистік қызмет көрсетуді талап ететін лизинг төлемдерін өтеу
Нысаналы индикатор:
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің төмендеуі, 1000 адамға

6,82
6,77
6,72
Конечный результат:
Доля целевой группы населения, охваченного иммунизацией всеми вакцинами, включенными в национальные программы, не менее 95%
95%
95%
95%
029
Областные базы специального медицинского снабжения
Целевой индикатор:
Степень готовности медицинских организаций к чрезвычайным ситуациям природно-техногенного характера, %
80%
85%
90%
Конечный результат:
Обеспечение деятельности базы специального медицинского снабжения, %
100%
100%
100%
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности социальными благами и услугами в соответствии с Системой региональных стандартов,%
70,1%
71,4%
72,6%
Конечный результат:
Охват населенных пунктов первичной медико-санитарной и консультативно-диагностической помощью, %
5,8%
6,0%
6,2%
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 человек
6,82%
6,77%
6,72%
Конечный результат:
Оказание медицинской и профилактической помощи военнослужащим призывного состава в рамках выполнения общих воинских обязанностей, осужденным гражданам, находящихся в исправительных учреждениях, обеспечение деятельности Call-центров, ситуационного центра, %
100%
100%
100%
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 человек
6,82%
6,77%
6,72%
Конечный результат:
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан, %
100%
100%
100%
042
Проведение мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 человек
6,82%
6,77%
6,72%
Конечный результат:
Доля выпускников по программам технического и профессионального, послесреднего образования, успешно прошедших независимую оценку знаний и навыков
99,0
99,0
99,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующим сервисного обслуживания, приобретенным на условиях финансового лизинга
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 человек

6,82%
6,77%
6,72%
Түпкілікті нәтиже:
Санитарлық көлік бойынша лизинг төлемдерін қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор:
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес көрсетілетін әлеуметтік игіліктермен және қызметтермен қамтамасыз етілу деңгейі, ауылда, %
70%
71,4%
72,6%
Түпкілікті нәтиже:
Елді мекендерді алғашқы медициналық-санитарлық және консультациялық-диагностикалық көмекпен қамту, %
5%
6%
6,2%
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Денсаулық сақтау объектілерінің материалдық-техникалық базасы мен инфрақұрылымының 100% деңгейіне қол жеткізу.
100%
Түпкілікті нәтиже:
Денсаулық сақтау объектілерінің материалдық-техникалық базасы мен инфрақұрылымының 100% деңгейіне қол жеткізу.
100%
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жүктелген міндеттемелер мен функцияларды сапалы және уақытылы орындау мақсатында аппаратты күтіп-ұстау шығындары
100%
100%
100%
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Арнайы әлеуметтік қызметтерді ұсыну, %
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
№1 арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсету орталығының жұмысын қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
Нысаналы индикатор:
Табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен /кедейлік шегінен төмен халықтың үлесі (облыс бойынша), %
5%
4,8%
4,7%
Түпкілікті нәтиже:
Техникалық көмек және оңалту қызметтерін ұсынуды қамтамасыз ету, өтініш бергендерден, %
100%
100%
100%
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Арнайы әлеуметтік қызметтерді ұсыну, %
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
№2 арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсету орталығының, Қазалы әлеуметтік қызметтерді көрсету орталығының жұмысын қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%

6,82%
6,77%
6,72%
Конечный результат:
Обеспечение лизинговых платежей по санитарному транспорту, %
100%
100%
100%
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности социальными благами и услугами в соответствии с Системой региональных стандартов,%
70%
71,4%
72,6%
Конечный результат:
Охват населенных пунктов первичной медико-санитарной и консультативно-диагностической помощью, %
5%
6%
6,2%
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Достижение 100% уровня материально-технической базы и инфраструктуры объектов здравоохранения.
100%
Конечный результат:
Достижение 100% уровня материально-технической базы и инфраструктуры объектов здравоохранения.
100%
256
Управление координации занятости и социальных программ области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
Целевой индикатор:
Реализация государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
100%
100%
100%
Конечный результат:
Расходы на содержание аппарата в целях качественного и своевременного выполнения возложенных обязанностей и функций
100%
100%
100%
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Предоставление специальных социальных услуг, %
100%
100%
100%
Конечный результат:
Функционирование деятельности центра оказания специальных социальных услуг №1, %
100%
100%
100%
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:
Доля населения, имеющего доходы ниже величины прожиточного минимума/ниже черты бедности (по области)
5%
4,8%
4,7%
Конечный результат:
Обеспечение техническими вспомогательными средствами и услугами реабилитации, из числа обратившихся, %
100%
100%
100%
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Предоставление специальных социальных услуг, %
100%
100%
100%
Конечный результат:
Функционирование деятельности центра оказания специальных социальных услуг №2, Казалинского центра оказания специальных услуг, %
100%
100%
100%

014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Арнайы әлеуметтік қызметтерді ұсыну, %
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Мүгедектерді оңалту орталығының жұмысын қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Арнайы әлеуметтік қызметтерді ұсыну, %
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге арналған балалар орталығының жұмысын қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
Нысаналы индикатор:
Табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен /кедейлік шегінен төмен халықтың үлесі (облыс бойынша), %
5%
4,8%
4,7%
Түпкілікті нәтиже:
Үкіметтік емес ұйымдарда әлеуметтік тапсырысты қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
Нысаналы индикатор:
Табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен /кедейлік шегінен төмен халықтың үлесі (облыс бойынша), %
5%
4,8%
4,7%
Түпкілікті нәтиже:
Жұмыссыздар мен D, E санаттары үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша мемлекеттік жарналардың әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төленуін қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
Нысаналы индикатор:
Табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен /кедейлік шегінен төмен халықтың үлесі (облыс бойынша), %
5%
4,8%
4,7%
Түпкілікті нәтиже:
Техникалық көмек пен оңалту қызметтерін ұсыну қамтамасыз ету, өтініш бергендерден, %
100%
100%
100%
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
Нысаналы индикатор:
Табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен /кедейлік шегінен төмен халықтың үлесі (облыс бойынша), %
5%
4,8%
4,7%
Түпкілікті нәтиже:
Кохлеарлық имплантаттарға арналған сөйлеу процессорларын ауыстыру және реттеуді қамтамасыз ету, %
100%
100%
100%
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Жұмыссыздық деңгейі, %
4,8%
4,8%
4,8%
Түпкілікті нәтиже:
Жұмысқа орналастырылған азаматтардың, оның ішінде жастардың саны

014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
Целевой индикатор:
Предоставление специальных социальных услуг, %
100%
100%
100%
Конечный результат:
Функционирование деятельности реабилитационного центра для инвалидов, %
100%
100%
100%
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Предоставление специальных социальных услуг, %
100%
100%
100%
Конечный результат:
Функционирование деятельности детского центра оказания специальных социальных услуг, %
100%
100%
100%
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
Целевой индикатор:
Доля населения, имеющего доходы ниже величины прожиточного минимума/ниже черты бедности (по области)
5%
4,8%
4,7%
Конечный результат:
Обеспечение размещения социального заказа в направительственных организациях, %
100%
100%
100%
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
Целевой индикатор:
Доля населения, имеющего доходы ниже величины прожиточного минимума/ниже черты бедности (по области)
5%
4,8%
4,7%
Конечный результат:
Обеспечение выплат взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования для безработных и категории Д, Е, %
100%
100%
100%
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
Целевой индикатор:
Доля населения, имеющего доходы ниже величины прожиточного минимума/ниже черты бедности (по области)
5%
4,8%
4,7%
Конечный результат:
Обеспечение техническими вспомогательными средствами и услугами реабилитации, из числа обратившихся, %
100%
100%
100%
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
Целевой индикатор:
Доля населения, имеющего доходы ниже величины прожиточного минимума/ниже черты бедности (по области)
5%
4,8%
4,7%
Конечный результат:
Обеспечение замены и настройки речевых процессоров к кохлеарным имплантам, %
100%
100%
100%
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
Целевой индикатор:
Уровень безработицы, %
4,8%
4,8%
4,8%
Конечный результат:
Количество трудоустроенных граждан, в том числе молодежи, тыс.человек

003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтерді жүзеге асыру үшін басқармаға бөлінген бюджет қаржысын жыл ішінде толық және тиімді игеру, яғни мекеме қызметкерлерінің еңбекақыларын, бюджетке төленетін салықтық және салықтық емес төлемдерді қолданыстағы заңға сәйкес уақытылы әрі толық көлемде аудару, қызметтік іссапарлар шығындарын өтеу, басқарма аппаратының үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету мақсатында басқарманы материалдық–техникалық және бағдарламалық қамтамасыз ету шығыстарын жүргізу. Сонымен қатар, қазіргі уақытта Басқармаға қарасты "Арна" КММ-не теңгеріміндегі 1 263,23 шақырым 227 су шаруашылығы нысандары алынды. Оның ішінде 4 су қоймасы (Көлтоған, Қыраш, Манап, Құмсай) ұзындығы 8,77 шақырым, ұзындығы 1151,87 шақырым құрайтын 194 канал, 92,59 шақырым 12 дана су қашыртқылар және 14 дана қорғаныс бөгеттері 7,78 шақырым қабылданды. Осы орайда, мекеме теңгеріміндегі су шаруашылығы нысандарының 80% жуығының техникалық жай күйінің төмендігіне байланысты қалпына келтіру немесе жыл сайын ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүзеге асыруды қажет етеді.
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Облыс аумағының экологиялық ахуалы жақсарып, қоршаған ортаға оң әсерін тигізуге мүмкіндік береді, халықтың қыстық мал азығын дайындауға көп көмегін тигізетін болады.
100%
100%
100%
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
Нысаналы индикатор:
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтерді жүзеге асыру үшін бөлінген бюджет қаржысын жыл ішінде толық және тиімді игеру, яғни мекеме қызметкерлерінің еңбекақыларын, бюджетке төленетін салықтық және салықтық емес төлемдерді қолданыстағы заңға сәйкес уақытылы әрі толық көлемде аудару, қызметтік іссапарлар шығындарын өтеу, мемлекеттік мекеменің үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету мақсатында басқарманы материалдық–техникалық және бағдарламалық қамтамасыз ету шығыстарын жүргізу. Сонымен қатар, механикалық себу 6,3 га, орман отырғызу 3,2 га, өрт жолақтарын жаңадан жүргізу 498 га, өрт жолақтарына күтім жасау 6005 га, уақытша тұқымбақ ұйымдастыру 102 га құрайды.
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Облыс аумағының ормандылығын ұлғайту, елді мекендерді көгалдандыру, жасыл аймақтарды құру және кеңейту, ағаш түрлерін плантациялық өсіруді дамыту, орман ресурстарын ұтымды пайдалануда оң нәтижелерге қол жеткізіледі.
100%
100%
100%
006
Жануарлар дүниесін қорғау

003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
Целевой индикатор:
Полное и эффективное освоение в течение года бюджетных средств, выделенных управлению для реализации государственной политики на местном уровне в области охраны окружающей
среды, то есть своевременное и полное перечисление заработной платы работников учреждения, налоговых и неналоговых платежей в бюджет в соответствии с действующим законодательством, возмещение затрат за служебные командировки, проведение расходов на материально-техническое и программное обеспечение управления в целях обеспечения бесперебойной работы аппарата управления. Кроме того, в настоящее время КГУ "Арна" Управления имеет 227 водохозяйственных объектов. Из них 4 водохранилища (Кольтоган, Кыраш, Манап, Кумсай), 194 канала и 14 защитных дамб. При этом из-за низкого технического состояния около 80% водохозяйственных объектов, находящихся на балансе учреждения, требуют осуществления реконструкции или ежегодного текущего ремонта.
100%
100%
100%
Конечный результат:
Улучшение экологической обстановки на территории области позволит оказать положительное влияние на окружающую среду, окажет большую помощь населению в заготовке кормов.
100%
100%
100%
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
Целевой индикатор:
Полное и эффективное освоение в течение года бюджетных средств, выделенных для реализации государственной политики на местном уровне в области охраны окружающей среды, то есть своевременное и полное перечисление заработной платы работников учреждения, налоговых и неналоговых платежей в бюджет в соответствии с действующим законодательством, возмещение затрат за служебные командировки, проведение расходов на материально-техническое и программное обеспечение управления в целях обеспечения бесперебойной работы государственного учреждения. При этом механическая посадка составляет 6,3 га, лесопосадка - 3,2 га, проведение новых пожарных полос - 498 га, уход за пожарными полосами - 6005 га, организация временных питомников - 102 га.
100%
100%
100%
Конечный результат:
Будут достигнуты положительные результаты в увеличении лесистости территории области, озеленении населенных пунктов, создании и расширении зеленых зон, развитии плантационного выращивания древесных пород, рациональном использовании лесных ресурсов.
100%
100%
100%
006
Охрана животного мира

94 394,0
95 800,0
97 104,0
Нысаналы индикатор:
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы құқық бұзушылықтарды болдырмау мен олардың жолын кесу, облыс аумағында заңсыз аңшылық, заңсыз балық аулаумен күресу шараларын күшейту, заңсыздықтарды болдырмау, алдын алу және жануарлар дүниесін қорғау
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында құқық бұзушылықтардың алдын алу
100%
100%
100%
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
Нысаналы индикатор:
Қазақстан Республикасының балық шаруашылығын дамытудың 2021-2030 жылдарға арналған бағдарламасы аясында Қызылорда облысы бойынша 2026 жылы 1426 тонна балық өсіру индикативті көрсеткіштерді орындау міндеттелген. Аталған көрсеткіштерді орындау мақсатында балық өсіруші шаруашылықтарды ынталандыру (субсидиялау арқылы) әрі балық шаруашылығын дамыту арқылы іске асырылады. Бұл қаржы негізінен өңірімізде тауарлы балық шаруашылығымен айналысушы шаруашылық құрылымдары өсіріп сауда желілері арқылы өткізілетін 60,0 тонна тұқы тұқымдас балық түрлері мен олардың будандарын өсіру кезінде пайдаланылатын азықты сатып алуға жұмсалатын шығындарды ішанара арзандатуға жұмсалады деп көзделуде.
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасының балық шаруашылығын дамытудың 2021-2030 жылдарға арналған бағдарламасына аясында Қызылорда облысы бойынша 2030 жылы 16 000 тонна балық өсіру индикативті көрсеткіштерді орындалуына ықпал етіледі. Өңірде балық шаруашулығы өнімдерінің көлемі өседі, балық өнімдері экспортының көлемі артады, қосымша жұмыс орындары ашылады.
100%
100%
100%
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
719
Облыстың ветеринария басқармасы
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жүктелген міндеттемелер мен функцияларды сапалы және уақытылы орындау мақсатында аппаратты күтіп-ұстау шығындары
100%
100%
100%
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
50 (тасымал)
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жоспар бойынша 1713,9 мың бас (601,5 мың бас МІҚ, 1061,0 мың бас уақ мал, 49,6 мың бас түйе, 0,1 мың бас шошқа, 1,7 мың бас ит) жануарлардан алынған қан сынамалары ветеринариялық зертханаларда диагностикалық тексеру нәтижесіне сәйкес анықталған ауру жануарларды меморандум жасасқан қайта өңдеу кәсіпорынға тасымалдау жұмыстарын атқарады
100%
100%
100%

94 394,0
95 800,0
97 104,0
Целевой индикатор:
Предупреждение и пресечение правонарушений в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, усиление мер по борьбе с незаконной охотой, незаконным рыболовством, предупреждение, пресечение и охрана животного мира на территории области
100%
100%
100%
Конечный результат:
Профилактика правонарушений в области охраны, воспроизводства и использования животного мира
100%
100%
100%
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
Целевой индикатор:
Развитие рыбного хозяйства Республики Казахстан В рамках Программы на 2021-2030 годы по Кызылординской области в 2026 году планируется выполнить индикативные показатели по выращиванию 1426 тонн рыбы. В целях выполнения данных показателей будет осуществляться стимулирование (через субсидирование) рыбоводных хозяйств и развитие рыбного хозяйства. Предполагается, что эти средства пойдут на частичное удешевление затрат на закуп 60,0 тонн пород карпа и их гибридов, реализуемых через торговые сети хозяйств, занимающихся товарным рыбоводством в регионе.
100%
100%
100%
Конечный результат:
Развитие рыбного хозяйства Республики Казахстан В рамках Программы на 2021-2030 годы по Кызылординской области будет способствовать выполнению индикативных показателей выращивания 16 000 тонн рыбы к 2030 году. В регионе будут расти объемы рыбохозяйственной продукции, увеличиваться объемы экспорта рыбной продукции, создаваться дополнительные рабочие места.
100%
100%
100%
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
719
Управление ветеринарии области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
Целевой индикатор:
Реализация государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
100%
100%
100%
Конечный результат:
Расходы на содержание аппарата в целях качественного и своевременного выполнения возложенных обязанностей и функций
100%
100%
100%
009
Организация санитарного убоя больных животных
Целевой индикатор:
50 (перевозка)
100%
100%
100%
Конечный результат:
Согласно плану, образцы крови, взятые у 1 713,9 тысяч животных (601,5 тысяч крупного рогатого скота, 1 061,0 тысяч овец, 49,6 тысяч верблюдов, 0,1 тысячи свиней, 1,7 тысячи собак), будут доставлены на перерабатывающее предприятие, с которым заключен меморандум, по результатам диагностических исследований в ветеринарных лабораториях
100%
100%
100%

011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
Нысаналы индикатор:
250 (мал иелері)
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
601,5 мың бас МІҚ, 1061,0 мың бас уақ мал жануарлардан алынған қан сынамалары ветеринариялық зертханаларда диагностикалық тексеру нәтижесіне сәйкес анықталған ауру жануарлардың иелеріне өтем ақы төлеу
100%
100%
100%
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
Нысаналы индикатор:
6 түрлі ауру
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының алдын алу мақсатында ауыл шаруашылығы жануарларына 836,9 мың доза алдын ала егілетін болады
100%
100%
100%
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Нысаналы индикатор:
6 іс-шара
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жұмыстары 367,6 мың басқа жүргізіліп, дерекқор базасына енгізіледі
100%
100%
100%
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
Нысаналы индикатор:
12 түрлі ауруға егу, 2 түрлі ауруға диагностикалық зерттеуге қан үлгілерін алып тасымалдау
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жануарлардың 12 түрлі аса қауіпті ауруларының алдын алу мақсатында 6235,7 мың доза ветеринариялық препараттар алдын ала егіліп, диагностикалық зерттеу үшін 1742,4 мың үлгі қан алынып, тасымалданады
100%
100%
100%
015
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
73 мал қорын сатып алу
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
ауылдық округтер мал өлекселері мен биологиялық қалдықтарды тастайтын типтік жобадағы мал қорымдарымен қамтамасыз етіледі
100%
100%
100%
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
Нысаналы индикатор:
Тасымал-7
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Облыс көлемінде эпизоотиялық тұрақтылықты сақтау мақсатында республикалық бюджет есебінен бөлінген 6235,7 мың доза ветеринариялық препараттар облысқа тасымалданатын болады
100%
100%
100%
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
6 препарат
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:

011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
Целевой индикатор:
250 (хозяева)
100%
100%
100%
Конечный результат:
Конечный результат:Компенсация владельцам больных животных, выявленных в ветеринарных лабораториях по результатам диагностических анализов образцов крови, взятых у 601,5 тыс. голов скота и 1061,0 тыс. голов крупного рогатого скота.
100%
100%
100%
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
Целевой индикатор:
6 видов заболеваний
100%
100%
100%
Конечный результат:
Конечный результат:В целях предотвращения экзоотических заболеваний животных сельскохозяйственным животным будет введено 836,9 тысяч доз профилактической вакцинации.
100%
100%
100%
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
Целевой индикатор:
6 мероприятий
100%
100%
100%
Конечный результат:
Будет идентифицировано и внесено в базу данных 367,6 тысяч сельскохозяйственных животных.
100%
100%
100%
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
Целевой индикатор:
Вакцинация от 12 различных заболеваний, транспортировка образцов крови для диагностического анализа на 2 различных заболевания.
100%
100%
100%
Конечный результат:
Для предотвращения 12 особо опасных заболеваний животных заранее вводят 6 235,7 тысяч доз ветеринарных препаратов, а также собирают и транспортируют 1 742,4 тысячи образцов крови для диагностических исследований.
100%
100%
100%
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Приобретение 73 скотомогильников
100%
100%
100%
Конечный результат:
В сельских районах будут созданы стандартные по размеру кладбища для захоронения скота, предназначенные для утилизации туш животных и биологических отходов.
100%
100%
100%
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
Целевой индикатор:
Перевозка-7
100%
100%
100%
Конечный результат:
Для поддержания эпизоотической стабильности в регионе будет доставлено 6 235,7 тысяч доз ветеринарных препаратов, выделенных из республиканского бюджета.
100%
100%
100%
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
Целевой индикатор:
6 препаратов
100%
100%
100%
Конечный результат:

724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жүктелген міндеттемелер мен функцияларды сапалы және уақытылы орындау мақсатында аппаратты күтіп-ұстау шығындары
100%
100%
100%
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
001
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету, жобалық басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету, жобалық басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жүктелген міндеттемелер мен функцияларды сапалы және уақытылы орындау мақсатында аппаратты күтіп-ұстау шығындары
100%
100%
100%

724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
Целевой индикатор:
Реализация государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
100%
100%
100%
Конечный результат:
Расходы на содержание аппарата в целях качественного и своевременного выполнения возложенных обязанностей и функций
100%
100%
100%
743
Управление цифровых технологий области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, оказания государственных услуг и проектного управления области
Целевой индикатор:
Реализация государственной политики на местном уровне в области информатизации, оказания государственных услуг и проектного управления области
100%
100%
100%
Конечный результат:
Расходы на содержание аппарата в целях качественного и своевременного выполнения возложенных обязанностей и функций
100%
100%
100%

008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Аймақты цифрландыру, ақпараттық коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және инновациялық экожүйені қолдау
100%
100%
100%
Түпкілікті нәтиже:
Жүктелген міндеттемелер мен функцияларды сапалы және уақытылы орындау мақсатында аппаратты күтіп-ұстау шығындары
100%
100%
100%
Аббревиатура:
"ББӘ" - бюджеттік бағдарламалар әкімшісі;
"ББ" - бюджеттік бағдарлама;
"ТЖ" - төтенше жағдай;
"АЕК" - айлық есептік көрсеткіш;
"ЖИТС" - жүре пайда болған иммундық таусылу синдромы;
"АИТВ" - адам иммунитеті тапшылығы вирусы;
"БАҚ" - бұқаралық ақпарат құралдары;
"КММ" - коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Қызылорда облыстық мәслихатының
2026 жылғы " 28 " тамыздағы
№ 266 шешіміне 4-қосымша
Қызылорда облыстық мәслихатының
2025 жылғы "9" желтоқсандағы
№ 199 шешіміне 6-қосымша
Қызылорда облысы бойынша "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобаларының тізімі
мың теңге
Жоба атауы
Жалпы құны
Оның ішінде:
Қаржыландыру көзі
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру көзделген жобалау, сатып алу және іске асыру (құрылыс және (немесе) реконструкция) бойынша жұмыстар кешенін жүргізу (ЕРС)
1
"Қорқыт ата" арнайы экономикалық аймағына баратын автомобиль жолдары мен инфрақұрылым объектілерін жобалау және салу

008
Обеспечение деятельности коммунального государственного учреждения "Центр информационных технологий"
Целевой индикатор:
Цифровизация региона, развитие информационно-коммуникационной инфраструктуры и поддержка инновационной экосистемы
100%
100%
100%
Конечный результат:
Расходы на содержание аппарата в целях качественного и своевременного выполнения возложенных обязанностей и функций
100%
100%
100%
Аббревиатура:
"АБП" - администратор бюджетных программ;
"БП" - бюджетная программа;
"ЧС" - чрезвычайная ситуация;
"МРП" - месячный расчетный показатель;
"СПИД" - синдром приобретенного имунного дефицита;
"ВИЧ" - вирус иммунодефицита человека;
"СМИ" - средства массовой информации;
"КГУ" - коммунальное государственное учреждение.
Приложение 4 к решению
Кызылординского областного маслихата
от " 28 " августа 2026 года № 266
Приложение 6 к решению
Кызылординского областного маслихата
от " 9 " декабря 2025 года № 199
Перечень проектов строительства "под ключ" по Кызылординской области
тыс. теңге
Наименование проекта
Общая стоимость
В том числе:
Источник финансирования
2026 год
2027 год
2028 год
Проведение комплекса работ по проектированию, закупкам и реализации (строительству и (или) реконструкции), предполагаемых к финансированию за счет бюджетных средств (ЕРС)
1
Проектирование и строительство дорог и инфраструктуры к специальной экономической зоны "Коркыт ата"