Алакөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы "Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 58-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 27 сәуірдегі № 62-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 58-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
1. Үшарал қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 707 242 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 672 242 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 35 000 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 818 899 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 117 757 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 117 757 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 117 757 мың теңге.
2. Қабанбай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 129 828 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 119 828 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 10 000 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 146 603 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16 775 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 16 775 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 16 775 мың теңге.

О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 58-1 "О бюджетах города Ушарал и сельских округов Алакольского района на 2026-2028 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 27 апреля 2026 года № 62-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджетах города Ушарал и сельских округов Алакольского района на 2026-2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 58-1 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 24 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет города Ушарал на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 707 242 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 672 242 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 35 000 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 818 899 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 111 757 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 111 757 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 111 757 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Кабанбайского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 129 828 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 119 828 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 10 000 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 146 603 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16 775 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 16 775 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 16 775 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 597 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 597 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 597 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 597 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 597 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 597 тысяч тенге.
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно.