Астана қаласында Қоғамдық жұмыстардың түрлері және қоғамдық жұмыстар орындалуға тиіс ұйымдардың тізбесін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 14 сәуірдегі № 158-1267 қаулысы
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі 914-1-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоғамдық жұмыстардың түрлері және қоғамдық жұмыстар орындалуға тиіс ұйымдардың тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім Ж. Қасымбек
Әкімнің бірінші орынбасары Н. Нұркенов
Астана қаласы әкімінің орынбасары Е. Байкен
Астана қаласы әкімінің орынбасары Е. Глотов
Астана қаласы әкімінің орынбасары Е. Мейрхан
Астана қаласы әкімінің орынбасары Е. Өтебаев
"Астана қаласы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесінің басшысы Д. Ешкеев
"Астана қаласының Қаржы басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы А. Сейітқұлов
"Астана қаласының Экономика және
бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы А. Түгелбаева
"Астана қаласы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесі басшысының орынбасары Т. Мусин
"Астана қаласы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесі мемлекеттік-құқықтық
бөлімінің басшысы Н. Қалшибеков
"Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтік қорғау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы Е. Жүсіпов
Астана қаласы әкімдігінің
2026 жылғы 14 сәуірдегі
№ 158-1267 қаулысына
қосымша
Қоғамдық жұмыстардың түрлері және қоғамдық жұмыстар орындалуға тиіс ұйымдардың тізбесі
Р/с
Қоғамдық жұмыстар орындалуға тиіс ұйымдар
Қоғамдық жұмыстың түрлері
1
2
3
1.
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару комитеті Астана қаласы бойынша қылмыстық атқару жүйесі департаменті" мемлекеттік мекемесі
Аумақты тазалау, оның ішінде қарды, қоқысты және мұз қатпарын (көктайғақты) жою, іргелес аумақтарды таза күйде ұстау, сондай-ақ басқа да абаттандыру және санитарлық шараларды жүзеге асыру
2.
Астана қаласы әкімдігінің "Еркеғали Рахмадиев атындағы Мемлекеттік академиялық филармониясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
3.
Астана қаласы әкімдігінің М. Горький атындағы мемлекеттік академиялық орыс драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
4.
"Астана қаласы әкімдігінің "Наз" мемлекеттік би театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
5.
"Астана қаласы әкімдігінің "Жастар" театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
6.
Астана қаласы әкімдігінің Әзірбайжан Мәмбетов атындағы мемлекеттік драма және комедия театры мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
7.
"Астана-Аймақтық Электр Желілік компаниясы" акционерлік қоғамы
8.
"Астана-Теплотранзит" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
9.
"AstanaInvest" қалалық инвестицияларды дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10.
"Абат" БК жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1
2
3
11.
"Астана-Өрнек" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12.
"Астана Орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13.
"Астана - қалалық жарық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
14.
"Астана Тазалық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
15.
"ЖакЕрКурылыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
16.
"BSP-A" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
17.
"JPM group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
18.
"ТурБек Астана" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
19.
"Атыраупромгеофизик" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
20.
"KAD ENGINEERING" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
21.
"ЦЕЛИНА СЕРВИС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
22.
"Dostar Stroi Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
23.
"Тургумбаев К.А." жеке кәсіпкер
24.
"Астана-Зеленстрой" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Жасыл желектерді күтіп-баптау және оларды күтіп-ұстау жұмыстары

Об утверждении видов общественных работ и перечня организаций, в которых должны выполняться общественные работы в городе Астане
Постановление акимата города Астаны от 14 апреля 2026 года № 158-1267
В соответствии с пунктом 3 статьи 914 – 1 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить виды общественных работ и перечень организаций, в которых должны выполняться общественные работы, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление занятости и социальной защиты города Астаны" обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;.
2) размещение настоящего постановления после его официального опубликования на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мейрхана Е.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Ж. Қасымбек
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от "____"_______ 2026 года
№ ______
Виды общественных работ и перечень организаций, в которых должны выполняться общественные работы
№ п/п
Перечень организаций, в которых должны выполняться общественные работы
Виды
общественных работ
1
2
3
1.
Государственное учреждение "Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Астане Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Уборка территории, включая удаление снега, мусора и наледи, содержание прилегающих территорий в чистоте, а также осуществление иных благоустроительных и санитарных мероприятий
2.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Государственная академическая филармония имени Еркеғали Рахмадиева" акимата города Астаны
3.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Государственный академический русский театр драмы имени М. Горького" акимата города Астаны
4.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Государственный театр танца "Наз" акимата города Астаны
5.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Жастар театры" акимата города Астаны
6.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Государственный театр драмы и комедии имени Азербайжана Мамбетова" акимата города Астаны
7.
Акционерное общество "Астана - Региональная Электросетевая Компания"
8.
Акционерное общество "Астана-Теплотранзит"
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Городской центр развития инвестиций "AstanaInvest"
1
2
3
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью БК "Абат"
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Астана-Орнек"
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Астана Орманы"
13.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Астана - қалалық жарық"
14.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Астана Тазалық"
15.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ЖакЕрКурылыс"
16.
Товарищество с ограниченной ответственностью "BSP-A"
17.
Товарищество с ограниченной ответственностью "JPM group"
18.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ТурБек Астана"
19.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Атыраупромгеофизик"
20.
Товарищество с ограниченной ответственностью "KAD ENGINEERING"
21.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ЦЕЛИНА СЕРВИС"
22.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Dostar Stroi Group"
23.
Индивидуальный предприниматель "Тургумбаев К.А."
24.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Астана - Зеленстрой"
Работы по уходу и содержанию зеленых насаждений