Мәслихаттың 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 172 "Қарабалық ауданы ауылдарының, кентінің, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 222 шешімі
Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қарабалық ауданының 2025-2027 жылдарға арналған ауылдарының, кентінің, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 172 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205026 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарабалық кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 787 824,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 320 351,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 350,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 6 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 461 123,8 мың теңге;
2) шығындар – 812 817,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -24 992,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 992,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Белоглин ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 202 128,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 733,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 192 395,9 мың теңге;
2) шығындар – 203 063,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -934,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 934,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Бозкөл ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 583,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 571,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 28 012,9 мың теңге;
2) шығындар – 38 625,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 041,3 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2024 года № 172 "О бюджетах сел, поселка, сельских округов Карабалыкского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 28 ноября 2025 года № 222
Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел, поселка, сельских округов Карабалыкского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 172 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 205026), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Карабалык на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 787 824,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 320 351,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 350,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 461 123,8 тысячи тенге;
2) затраты – 812 817,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -24 992,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 992,3 тысячи тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Белоглинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 202 128,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 733,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 192 395,9 тысяч тенге;
2) затраты – 203 063,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -934,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 934,1 тысячи тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет села Босколь на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 583,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 571,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 28 012,9 тысяч тенге;
2) затраты – 38 625,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 041,3 тысяча тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 041,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Бөрлі ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 166,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 988,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 178,5 мың теңге;
2) шығындар – 44 532,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 365,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 365,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Лесное ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 388,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 434,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 954,9 мың теңге;
2) шығындар – 25 000,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -611,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 611,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Михайлов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 684,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 313,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 25 371,9 мың теңге;
2) шығындар – 36 773,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 089,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 089,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 13-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Новотроицк ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 800,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 258,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 34 542,9 мың теңге;
2) шығындар – 53 093,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 292,8 мың теңге.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 041,3 тысяча тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет села Бурли на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 166,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 988,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 178,5 тысяч тенге;
2) затраты – 44 532,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 365,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 365,6 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет села Лесное на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 388,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 434,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 20 954,9 тысячи тенге;
2) затраты – 25 000,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -611,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 611,2 тысяч тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 684,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 313,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 371,9 тысяча тенге;
2) затраты – 36 773,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 089,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 089,0 тысяч тенге.";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Новотроицкого сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 800,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 258,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 542,9 тысячи тенге;
2) затраты – 53 093,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 292,8 тысячи тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 728,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 728,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37-қосымшалары 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
27. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрайымы Г.С. Балбаева
Қарабалық аудандық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – -2 728,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 728,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Г. Балбаева
Приложение 1
к решению Карабалыкского
районного маслихата