"Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 11 ақпандағы №31 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 24 қазандағы № 226 қаулысы
Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 11 ақпандағы №31 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесінде:
2-тараудың 15-тармағы 111, 112, 112-1, 112-2, 112-3, 112-4, 112-5, 113, 114, 114-1, 114-2, 114-3, 114-4, 114-5, 114-6, 114-7, 114-8 тармақшаларымен толықтырылсын:
"111) агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыруды дамытуды қолдау";
"112) агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыруды дамытуды мемлекеттік қолдау сақтандыру сыйақыларын субсидиялау арқылы жүзеге асыру";
"112-1) сақтандыру ұйымдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары (бұдан әрі – сақтандырушылар)";
"112-2) агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру саласындағы оператор бекіткен сақтандыру өнімдерінің шеңберінде";
"112-3) сақтандырудың ақпараттық жүйесі арқылы жасасқан агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары субсидиялау";
"112-4) сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау және агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру саласындағы оператор көрсететін қызметтерге ақы төлеу үшін агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда айқындалатын бюджет қаражаты бөлінеді";
"112-5) агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру саласындағы оператор көрсететін қызметтерге ақы төлеуге көзделген қаражат агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган мен агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру саласындағы оператор арасында жасалатын шартқа сәйкес агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру саласындағы оператордың екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шотына аударылуы мүмкін";
"113) агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру саласындағы операторға агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган мен агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру саласындағы оператор арасында жасалатын шарт негізінде агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган беретін қаражатты басқаруды жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде (бұдан әрі – Ұлттық Банк) ағымдағы шот ашу";

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Мангистауской области от 11 февраля 2025 года № 31 "О некоторых вопросах государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Мангистауской области"
Постановление акимата Мангистауской области от 24 октября 2025 года № 226
Акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 11 февраля 2025 года № 31 "О некоторых вопросах государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" следующие изменения и дополнения:
в Положении о государственном учреждении "Управление сельского хозяйства и земельных отношений Мангистауской области", утверждҰнном указанным постановлением:
пункт 15 главу 2 дополнить подпунктами 111, 112, 112-1, 112-2, 112-3, 112-4, 112-5, 113, 114, 114-1, 114-2, 114-3, 114-4, 114-5, 114-6, 114-7, 114-8:
"111) поддержка развития страхования в агропромышленном комплексе";
"112) государственная поддержка развития страхования в агропромышленном комплексе осуществляется посредством субсидирования страховых премий";
"112-1) страховые организации, филиалы страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан (далее – страховщики)";
"112-2) в рамках страховых продуктов, утвержденных оператором в сфере страхования в агропромышленном комплексе";
"112-3) субсидирование страховых премий по договорам страхования в агропромышленном комплексе, заключҰнным через информационную систему страхования";
"112-4) бюджетные средства, предусмотренные законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, выделяются уполномоченному органу в сфере развития агропромышленного комплекса для субсидирования страховых премий и оплаты услуг, предоставляемых оператором в сфере страхования агропромышленного комплекса";
"112-5) средства, предусмотренные для оплаты услуг, предоставляемых оператором в сфере страхования агропромышленного комплекса, могут быть перечислены на текущий счҰт оператора в банке второго уровня на основании договора между уполномоченным органом в сфере развития агропромышленного комплекса и оператором в сфере страхования агропромышленного комплекса";
"113) открытие текущего счҰта в Национальном Банке Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) для оператора в сфере страхования агропромышленного комплекса с целью управления средствами, предоставляемыми уполномоченным органом на основании заключенного между ними договора";

"114) агроөнеркәсiптiк кешен мен ауылдық аумақтар саласында кредит берудi дамыту";
"114-1) агроөнеркәсіптiк кешен мен ауылдық аумақтар саласында кредит берудi дамытуды мемлекеттiк реттеу Қазақстан Республикасының бюджеттiк заңнамасына сәйкес бюджеттiк кредит беру не мамандандырылған ұйымдардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға қатысу арқылы жүзеге асырылады";
"114-2) агроөнеркәсіптiк кешен мен ауылдық аумақтар саласында кредит берудi дамыту осы Заңның 9-бабының 3-тармағында көзделген ережелер ескеріле отырып";
"114-3) ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң инфрақұрылымын құру және дамыту";
"114-4) ауыл шаруашылығы техникасы мен технологиялық жабдықтарының, балық шаруашылығы мен аквашаруашылыққа арналған жабдықтардың және аулау құралдарының лизингi";
"114-5) сатып алу және тауар интервенцияларын жүргізу";
"114-6) ауылдық жерлердегi кәсiпкерлiк қызметтiң ауыл шаруашылығына жатпайтын түрлерiне кредит беру";
"114-7) aуыл шаруашылығы өнiмін сатып aлу, өндiру, қайта өңдеу және өткiзу";
"114-8) ауыл халқына микрокредит берудi, сондай-ақ осы Заңда көзделген жағдайларда жеке және заңды тұлғаларға субсидиялар төлеуді ұйымдастыру жасалған шарт негізінде Ұлттық пошта операторының өндірістік объектілері арқылы жүргiзу".
5-тараудың 2-абзацы және 1), 2), 3), 4), 5) 6,) 7) тармақшалары алынып тасталсын.
2. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) жоғарыда көрсетілген Ережеге енгізілген өзгерістердің заңнамада белгіленген тәртіпте әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Маңғыстау облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Облыс әкімі Н. Қилыбай

"114) развитие кредитования в агропромышленном комплексе и сельских территориях";
"114-1) государственное регулирование развития кредитования в агропромышленном комплексе и на сельских территориях осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан путҰм предоставления бюджетных кредитов либо участия в формировании или увеличении уставного капитала специализированных организаций";
"114-2) развитие кредитования в агропромышленном комплексе и на сельских территориях осуществляется с учетом положений, предусмотренных пунктом 3 статьи 9 настоящего Закона";
"114-3) создание и развитие инфраструктуры сельскохозяйственного производства";
"114-4) лизинг сельскохозяйственной техники и технологического оборудования, оборудования и орудий лова для рыбного хозяйства и аквакультуры";
"114-5) закупочные и товарные интервенции";
"114-6) кредитование видов предпринимательской деятельности, не относящихся к сельскому хозяйству, в сельской местности";
"114-7) закуп, производство, переработка и сбыт сельскохозяйственной продукции";
"114-8) организация предоставления микрокредитов сельскому населению, а также в предусмотренных настоящим Законом случаях – выплата субсидий физическим и юридическим лицам через производственные объекты Национального почтового оператора на основании заключенного договора".
Исключить абзац второй главы 5, а также подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7).
2. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства и земельных отношений Мангистауской области" обеспечивает:
1) государственную регистрацию внесҰнных в указанное Положение изменений в органах юстиции в порядке, установленном законодательством;
2) направление в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления его электронных копий на казахском и русском языках в филиал по Мангистауской области республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Мангистауской области, курирующего данный вопрос.
Аким области Н. Килыбай