Осакаров ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 89/03 "Copper Union Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің "Қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгілеу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Осакаров ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 112/03 қаулысы
"COPPER MINING INDUSTRY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры Дәуренқұлов Бақыт Бекетбайұлының өтінішін қарап, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңы негізінде аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осакаров ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі №89/03 "Copper Union Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Қатты пайдалы қазбаларға барлау жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгілеу туралы" қаулысына келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"COPPER MINING INDUSTRY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгілеу туралы";
1 және 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "COPPER MINING INDUSTRY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін 2028 жылғы 06 желтоқсанға дейінгі мерзімге Осакаров ауданы Жансары ауылдық округінің аумағында орналасқан жалпы ауданы 863,078 гектар жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "COPPER MINING INDUSTRY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (келісім бойынша) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларға шығындарды толық көлемде өтеуі қажет. Залалдардың мөлшері мен оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен айқындалсын.".
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Осакаров ауданы әкімінің міндетін атқарушы Е. Темиров

О внесении изменений в постановление акимата Осакаровского района от 30 сентября 2025 года № 89/03 "Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственностью "Copper Union Group"
Постановление акимата Осакаровского района Карагандинской области от 10 декабря 2025 года № 112/03
Рассмотрев заявление директора товарищества с ограниченной ответственностью "COPPER MINING INDUSTRY" Дәуренқұлова Бақыт Бекетбайұлы, на основании Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Осакаровского района от 30 сентября 2025 года №89/03 "Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственностью "Copper Union Group" следующие изменения:
заголовок указанного постановления изложить в новой редакции:
"Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственностью "COPPER MINING INDUSTRY";
пункты 1 и 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 863,078 гектаров, расположенные на территории сельского округа Жансары Осакаровского района без изъятия земельных участков сроком до 06 декабря 2028 года для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственностью "COPPER MINING INDUSTRY", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "COPPER MINING INDUSTRY" (по согласованию) необходимо возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме. Размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
Исполняющий обязанности акима Осакаровского района Е. Темиров