Қоғамдық жұмыстардың түрлерін айқындау және қоғамдық жұмыстар орындалуға тиісті ұйымдардың тізбесін бекіту туралы
Ақмола облысы Шортанды ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 6 қазандағы № А-3/204 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінің 914-1 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Шортанды ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об определении видов общественных работ и перечня организаций, в которых должны выполняться общественные работы
Постановление акимата Шортандинского района Акмолинской области от 6 октября 2025 года № А-3/204
В соответствии со статьей 914-1 Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Шортандинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес қоғамдық жұмыстардың түрлері белгіленсін.
2. Осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес қоғамдық жұмыстар орындалуы тиіс ұйымдардың тізбесі айқындалсын.
3. Шортанды ауданының кенттер мен ауылдық округтерінің әкімдері Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" заңнамасында белгіленген тәртіппен әкімшілік жазаға тартылған адамдардың қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастыру жөнінде шаралар қабылдасын.

1. Определить виды общественных работ согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить перечень организаций, в которых должны выполняться общественные работы согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Акимам поселков и сельских округов Шортандинского района принять меры по организации выполнения общественных работ лицами, привлеченными к административным взысканиям, в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".

4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Аудан әкімі С.Шабаров
Шортанды ауданы
әкімдігінің
2025 жылғы 6 қазандағы
№ А-3/204 қаулысына
1-қосымша
Қоғамдық жұмыстардың түрлері
Қоғамдық жұмыстардың түрлері
1
Аумақтарды, көшелер мен алаңдарды абаттандыру, тазалау және көгалдандыру
2
Ағаштар мен бұталарды кесу, бұтақтарды кесу
3
Ағаштардың, бұталардың және гүл көшеттерінің көшеттерін отырғызу және жұлу
4
Тротуарлар мен өту жолдарын абаттандыру кезіндегі қосалқы жұмыстар
5
Жолдарды абаттандыру элементтерін бояу
6
Жол техникасына қол жетпейтін жерлерде жол жабындарын тазалау
7
Спорт және балалар алаңдарын абаттандыру
8
Арнайы кәсіптік даярлауды талап етпейтін басқа да жұмыс түрлері
9
Агроөнеркәсіптік кешен кәсіпорындарындағы қосалқы жұмыстар және сауда
Шортанды ауданы
әкімдігінің
2025 жылғы 6 қазандағы
№ А-3/204 қаулысына
2-қосымша
Қоғамдық жұмыстар орындалуы тиіс ұйымдардың тізбесі
Ұйымның атауы
1
Шортанды ауданы "Шортанды кенті әкімінің аппараты" ММ
2
Шортанды ауданы "Жолымбет кенті әкімінің аппараты" ММ
3
Шортанды ауданы "Раевка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
4
Шортанды ауданы "Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
5
Шортанды ауданы "Андреевка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
6
Шортанды ауданы "Петровка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
7
Шортанды ауданы "Пригородное ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
8
Шортанды ауданы "Бектау ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
9
Шортанды ауданы "Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
10
Шортанды ауданы "Дамса ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
11
Шортанды ауданы "Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
12
Шортанды ауданы әкімдігі жанындағы "Шортанды Су" ШЖҚ МКК
13
"Нива" ЖШС
14
"Октябрьское" АШК" ЖШС
15
"Петровское" АҚ
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ММ – мемлекеттік мекеме;
АО – акционерлік қоғам;
ЖШС - жауапкершілігі шектеулі серіктестік;
ШЖҚ МКК – шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 1 сентября 2025 года.
Аким района С. Шабаров
Приложение 1
к постановлению акимата
Шортандинского района
от ___________ 2025 года
№ ___________
Виды общественных работ
Виды общественных работ
1
Благоустройство, очистка и озеленение территорий, улиц и площадей
2
Вырубка деревьев и кустарников, обрезка веток
3
Посадка и прополка саженцев деревьев, кустарников и цветочной рассады
4
Подсобные работы при благоустройстве тротуаров и проездных путей
5
Окраска элементов благоустройства дорог
6
Очистка дорожных покрытий в местах, недоступных для дорожной техники
7
Благоустройство спортивных и детских площадок
8
Другие виды работ, не требующие специальной профессиональной подготовки
9
Подсобные работы на предприятиях агропромышленного комплекса и торговли
Приложение 2
к постановлению акимата
Шортандинского района
от ___________ 2025 года
№ ___________
Перечень организаций, в которых должны выполняться общественные работы
Наименование организации
1
ГУ "Аппарат акима поселка Шортанды" Шортандинскогорайона
2
ГУ "Аппарат акима поселка Жолымбет" Шортандинского района
3
ГУ "Аппарат акима Раевского сельского округа" Шортандинского района
4
ГУ "Аппарат акима Новокубанского сельского округа" Шортандинского района
5
Гу "Аппарат акима Андреевского сельского округа" Шортандинского района
6
ГУ "Аппарат акима Петровского сельского округа" Шортандинского района
7
ГУ "Аппарат акима Пригородного сельского округа" Шортандинского района
8
ГУ "Аппарат акима сельского округа Бектау" Шортандинского района
9
ГУ "Аппарат акима Новоселовского сельского округа" Шортандинского района
10
ГУ "Аппарат акима Дамсинского сельского округа" Шортандинского района
11
ГУ "Аппарат акима сельского округа Бозайгыр" Шортандинского района
12
ГКП на ПХВ "Шортанды Су" при акимате Шортандинского района
13
ТОО "Нива"
14
ТОО "СХП "Октябрьское"
15
АО "Петровское"
Расшифровка аббревиатур:
ГУ - государственное учреждение;
АО - акционерное общество;
ТОО - товарищество с ограниченной ответственностью;
ГКП на ПХВ - государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения.