Жақсы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 16 наурыздағы № 6С-21-4 "Жақсы ауылы және Жақсы ауданының ауылдық елді мекендердегі бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы"
Жақсы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 8С-47-3 шешімі
Жақсы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 16 наурыздағы № 6С-21-4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6517 болып тіркелген) "Жақсы ауылы және Жақсы ауданының ауылдық елді мекендердегі бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері бекіту туралы" шешіміне келесі өзгертулер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа басылымда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының төрағасы А.Бралина
Жақсы аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 қыркүйектегі

О внесении изменения в решение Жаксынского районного маслихата от 16 марта 2018 года № 6С-21-4 "Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки села Жаксы и сельских населенных пунктов Жаксынского района"
Решение Жаксынского районного маслихата от 30 сентября 2025 года № 8С-47-3
Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Жаксынского районного маслихата "Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки села Жаксы и сельских населенных пунктов Жаксынского района" от 16 марта 2018 года № 6С-21-4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6517) следующее изменение:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Жаксынского районного маслихата А. Бралина
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 30 сентября 2025 года

№ 8С-47-3 шешіміне
1 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2018 жылғы 16 наурыздағы
№ 6С-21-4 шешіміне
1 қосымша
Жақсы ауданының Жақсы ауылы жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына бағалау аймақтарының шекаралары мен түзету коэффициенттері
Аймақ №
Жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Аймақтардың шекаралары
1
2
3
I
1,7
Аймақ Жақсы ауылының орталық және солтүстік-батыстағы бөлігінде орналасқан. Аймақ шекарасының солтүстігінен "Астана қаласы - Қостанай қаласы" бағытындағы автожол бойынан өтеді. Шығыс жағынан Тәуелсіздік, Юрий Гагарин, Бауыржан Момышұлы, Абай көшелерінен Мира көшесінің тұйық көшемен шығыс жағынан "Уалиев Турсунбек Абдуалиев атындағы спорттық мектебі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі Сейітжан Жақыпов тұйық көшемен шектеседі. Оңтүстік жағынан Сейітжан Жақыпов, Тәуелсіздік, Кенжеш Түктібаев көшелерімен шектеседі. Батыс жағынан Западная, Абай көшелерімен және "Астана қаласы-Қостанай қаласы" автожолына дейін шектеседі.
II
1,5
Аймақ ауылының солтүстік-батыс бөлігінде орналасқан. Солтүстігінен "Астана қаласы – Қостанай қаласы" автожол бойынан өтеді. Аймақ шекарасы шығыста "Жақсы ауылы– Державин қаласы" бағытындағы автожол бойымен өтеді. Аймақ шекарасы оңтүстігінен Мира көшесінен өтеді. Батыстан тұйық көшемен Абай, Бауыржан Момышұлы, Юрий Гагарин, Тәуелсіздік көшелерінен солтүстік бағытымен "Астана қаласы – Қостанай қаласы" автожолға дейін.
III
1,3
Аймақ ауылдың батыс жағында орналасқан. Солтүстік жағынан аймақ шекарасы "Астана қаласы – Қостанай қаласы" бағытындағы автожол бойымен өтеді. Автожолдың шығыс жағынан оңтүстік бағытта Абай көшесіне дейін, содан Западная көшесіне дейін, Кенжеш Түктібаев және Тәуелсіздік көшелеріне дейін. Оңтүстігінде аймақ шекарасы Советская көшесінің бойынан өтеді. Батыс жағында аймақ шекарасы "Урожай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің элеваторына апаратын автожол бойымен өтеді.
IV
1.1
Аймақ ауылының орталық және шығыс бөліктерінде орналасқан. Шектеседі: солтүстігінде – Сейтжан Жақыпов көшесі, одан әрі тұйық көше арқылы және Мира көшесі бойымен.. Шығыс жағында шекара "Жақсы ауылы – Державинск қаласы" бағытындағы автожол бойымен өтеді. Оңтүстігінде "Астана қаласы – Есіл қаласы" бағытындағы теміржолдың тосқауыл белдеуін қамтиды, ал батысында элеватормен шектеседі
V
1.0.
Аймақ ауылының оңтүстік бөлігінде орналасқан. Солтүстігінен теміржол тосқауыл белдеуімен шектелген. Шығыс жағынан нефтебазаға апаратын айналма жол бойымен өтеді, одан әрі оңтүстік жағында аймақ шекарасы Әліби Жангелдин көшесімен өтеді, содан кейін автожолмен солтүстік бағытта Бейбіт Майлин көшесіне дейін бұрылып, ары қарай теміржолға дейін солтүстікке қарай жалғасады.
VI
0,9
Ауылының оңтүстік-батыс бөлігінде орналасқан. Өндірістік аймақ нысандарын қосады. "Солтүстік жағынан Советская көшесімен, "Урожай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің шекарасы бойымен Бейімбет Майлин көшесіне дейін өтеді. Шығыста Бейімбет Майлин көшесімен, автожолмен және Әліби Жангелдин көшесіне дейін өтеді.
VII
0,8
Бұл аймаққа Жақсы ауылының елді мекен шекарасымен шектелген бүкіл елді мекеннен тыс аумақ кіреді.

№ 8С-47-3
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 16 марта 2018 года
№ 6С-21-4
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки села Жаксы Жаксынского района
№ зоны
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки
Границы зон
1
2
3
I
1.7
Зона занимает центральную и северо-западную часть села Жаксы. С северной стороны граница зоны проходит по автодороге сообщением "город Астана – город Костанай". С восточной стороны по улицам Тауелсиздик, Юрия Гагарина, Бауыржан Момышулы, Абай, по переулку на улицу Мира восточнее стороны товарищества с ограниченной ответственностью "Спортивная школа имени Уалиева Турсунбека Абдугалиевича" и по переулку на улицу Сейтжана Жакупова. С южной стороны по улицам Сейтжана Жакупова, Тауелсиздик, Кенжеша Туктубаева. С западной стороны по улице Западная, Абай и идет до автодороги сообщением "город Астана – город Костанай".
II
1.5
Зона расположена в северо- восточной части села. С севера проходит по автодороге сообщением "город Астана- город Костанай". На востоке граница зоны проходит по автодороге сообщением "село Жаксы – город Державинск". С юга граница зоны проходит по улице Мира. С запада по переулку на улицы Абай, Бауыржан Момышулы, Юрия Гагарина, Тауелсиздик идет в северном направлении до автодороги сообщением "город Астана – город Костанай".
III
1.3
Зона расположена в западной части села. С северной стороны граница зоны проходит по автодороге сообщением "город Астана – город Костанай". С восточной стороны от автодороги идет в южном направлении до улицы Абай, далее по улице Западная, улице Кенжеша Туктубаева и улице Тауелсиздик. С юга граница зоны проходит по улице Советская. С запада граница зоны проходит по автодороге на элеватор товарищества с ограниченной ответственностью "Урожай".
IV
1.1
Зона расположена в центральной и восточной части села. Ограничена: с севера – улица Сейтжана Жакупова, далее по переулку, и по улице Мира. С востока - граница проходит по автодороге сообщением "село Жаксы – город Державинск". С юга включает полосу отвода железной дороги сообщением "город Астана - город Есиль" и с запада граничит с элеватором.
V
1.0
Зона находится в южной части села. С севера ограничена полосой отвода железной дороги. С восточной стороны проходит по объездной дороге, идущей на нефтебазу, далее с южной стороны граница зоны проходит по улице Алиби Жангельдина, поворачивает в северном направлении по автодороге до улицы Бейибета Майлина и далее на север до железной дороги.
VI
0,9
Зона находится в юго-западной части села. Включает объекты производственной зоны. С северной стороны проходит по улице Советская, по границе товарищества с ограниченной ответственностью "Урожай" до улицы Бейимбета Майлина. На востоке проходит по улице Бейимбета Майлина, автодороге и до улицы Алиби Жангельдина.
VII
0,8
В эту зону входит вся внеселитебная территория, которая ограничена чертой населенного пункта села Жаксы.