Меңдіқара ауданы ауылдардың, ауылдық округтерінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 177 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 75 - бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Боровское ауылының 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 618 725,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 105 915,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10 826,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 2 516,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 499 468,3 мың теңге;
2) шығындар - 618 725,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 0,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Боровское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 18 239,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 481 229,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Теңіз ауылының 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 28 256,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 9 328,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 196,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 18 732,0 мың теңге;
2) шығындар - 28 256,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 0,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,1 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджетах сел, сельских округов Мендыкаринского района на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 177.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Боровское на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 618 725,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 105 915,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10 826,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 516,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 499 468,3 тысяч тенге;
2) затраты - 618 725,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 0,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете села Боровское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 18 239,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 481 229,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет села Тенизовское на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 28 256,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 9 328,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 196,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 18 732,0 тысяч тенге;
2) затраты - 28 256,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 0,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).

салықтық емес түсімдер бойынша - 36,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 6,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 19 952,0 мың теңге;
2) шығындар - 32 695,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 0,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,3 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2025 жылға арналған Введен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 16 642,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 3 310,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Қарақоға ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 33 310,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 6 255,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 27 054,6 мың теңге;
2) шығындар - 33 311,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 0,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,6 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2025 жылға арналған Қарақоға ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 22 456,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 4 598,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Краснопреснен ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

неналоговым поступлениям - 36,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 19 952,0 тысяч тенге;
2) затраты - 32 695,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 0,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть, что в бюджете Введенского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 16 642,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 3 310,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Утвердить бюджет Каракогинского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 33 310,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 6 255,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 27 054,6 тысяч тенге;
2) затраты - 33 311,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 0,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Учесть, что в бюджете Каракогинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 22 456,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 4 598,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить бюджет Краснопресненского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер - 38 240,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7 315,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 40,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 30 885,0 мың теңге;
2) шығындар - 38 976,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 736,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 736,3 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2025 жылға арналған Краснопреснен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 22 393,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 8 492,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Ломоносов ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 724,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 21 550,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 393,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 10 781,0 мың теңге;
2) шығындар - 33 121,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 397,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 397 ,1 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2025 жылға арналған Ломоносов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 5 582,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 5 199,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 11.12.2025 № 236 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Михайлов ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

1) доходы - 38 240,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7 315,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 40,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 30 885,0 тысяч тенге;
2) затраты - 38 976,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 736,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 736,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Учесть, что в бюджете Краснопресненского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 22 393,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 8 492,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 724,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 21 550,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 393,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 10 781,0 тысяч тенге;
2) затраты - 33 121,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 397,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 397,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Учесть, что в бюджете Ломоносовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 5 582,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 5 199,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 11.12.2025 № 236 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
22. 2025 жылға арналған Соснов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 10 890,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 8 727,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
23. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
22. Учесть, что в бюджете Сосновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 10 890,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 8 727,0 тысяч тенге.
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата