Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 196 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айдарлы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 158,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 16 298,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 691,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18 169,1 мың теңге;
2) шығындар – 45 295,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 137,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 137,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 265 шешімімен (28.10.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Айдарлы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 13 858,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Жалғысқан ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 297 051,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 217,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 58,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 289 776,1 мың теңге;
2) шығындар – 300 059,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3008,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3008,1 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 09.07.2025 № 240 шешімімен (09.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған Жалғысқан ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 17 197,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 31 декабря 2024 года № 196.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 158,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 298,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 691,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 18 169,1 тысяч тенге;
2) затраты – 45 295,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 137,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 137,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 28.10.2025 № 265 (вводится в действие с 28.10.2025).
2. Учесть, что в бюджете Айдарлинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 13 858,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Жалгыскан на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 297 051,1 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 217,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 58,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 289 776,1 тысяч тенге;
2) затраты – 300 059,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3008,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3008,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 09.07.2025 № 240 (вводится в действие с 09.07.2025).
4. Учесть, что в бюджете села Жалгыскан предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 17 197,0 тысяч тенге.

5. Жамбыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 242,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 32 493,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 749,1 мың теңге;
2) шығындар – 46 594,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 352,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 352,3 мың теңге
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 09.07.2025 № 240 шешімімен (09.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Ильичев ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 083,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 681,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 402,1 мың теңге;
2) шығындар – 46 004,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 921,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 921,3 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 09.07.2025 № 240 шешімімен (09.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2025 жылға арналған Ильичев ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 18 560,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. Қарамырза ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 207 130,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 193 915,1 мың теңге;
2) шығындар – 213 058,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;

5. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 242,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 32 493,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 749,1 тысяч тенге;
2) затраты – 46 594,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 352,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 352,3 тысячи тенге
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 09.07.2025 № 240 (вводится в действие с 09.07.2025).
6. Утвердить бюджет Ильичевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 083,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 681,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 24 402,1 тысячи тенге;
2) затраты – 46 004,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 921,3 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 921,3 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 09.07.2025 № 240 (вводится в действие с 09.07.2025).
7. Учесть, что в бюджете Ильичевского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 18 560,0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Карамырзинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 207 130,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 190,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 193 915,1 тысяч тенге;
2) затраты – 213 058,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 928,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 928,8 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 09.07.2025 № 240 шешімімен (09.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2025 жылға арналған Қарамырза ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 14 556,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
10. Қарасу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 199 126,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 93 171,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 395,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7 097,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 98 463,6 мың теңге;
2) шығындар – 225 001,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -25 875,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 875,3 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 265 шешімімен (28.10.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2025 жылға арналған Қарасу ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 26 930,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
12. Қойбағар ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 185,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 870,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 370,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30 945,1 мың теңге;
2) шығындар – 51 969,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 784,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 784,5 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 265 шешімімен (28.10.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 928,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 928,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 09.07.2025 № 240 (вводится в действие с 09.07.2025).
9. Учесть, что в бюджете Карамырзинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 14 556,0 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 199 126,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 93171,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 395,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 097,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 98 463,6 тысяч тенге;
2) затраты – 225 001,9 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 875,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 875,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 28.10.2025 № 265 (вводится в действие с 28.10.2025).
11. Учесть, что в бюджете Карасуского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 26 930,0 тысяч тенге.
12. Утвердить бюджет Койбагарского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 185,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 870,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 370,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 30 945,1 тысяч тенге;
2) затраты – 51 969,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 784,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 784,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 28.10.2025 № 265 (вводится в действие с 28.10.2025).

13. 2025 жылға арналған Қойбағар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 20 956,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
14. Люблин ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 195,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 401,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 16 794,1 мың теңге;
2) шығындар – 39 707,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 7 512,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 512,5 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 512,5 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 29.04.2025 № 234 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2025 жылға арналған Люблин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 13 981,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
16. Новопавлов ауылы әкімінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 461,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 662,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 22,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 28 777,1 мың теңге;
2) шығындар – 32 920,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -459,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 459,1 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 265 шешімімен (28.10.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2025 жылға арналған Новопавлов ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 28 501,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

13. Учесть, что в бюджете Койбагарского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 20 956,0 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет Люблинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 195,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 401,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 16 794,1 тысячи тенге;
2) затраты – 39 707,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 512,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 512,5 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 512,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 29.04.2025 № 234 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Учесть, что в бюджете Люблинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 13 981,0 тысяча тенге.
16. Утвердить бюджет села Новопавловка на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 461,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 662,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 22,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 28 777,1 тысяч тенге;
2) затраты – 32 920,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 459,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 459,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 28.10.2025 № 265 (вводится в действие с 28.10.2025).
17. Учесть, что в бюджете села Новопавловка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 28 501,0 тысяча тенге.

18. Октябрь ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 019,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 55 150,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13 831,1 мың теңге;
2) шығындар – 99 745,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 726,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 726,1 мың теңге
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 09.07.2025 № 240 шешімімен (09.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. 2025 жылға арналған Октябрь ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 9 352,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
20. Ушаков ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 177,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 958,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 31 219,1 мың теңге;
2) шығындар – 42 174,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 997,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 997,8 мың теңге.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 265 шешімімен (28.10.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
21. 2025 жылға арналған Ушаков ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 21 486,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
22. Шолақашы ауылдық округінің 2025 -2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 012,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 39 359,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;

18. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 019,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 55 150,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 38,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 13 831,1 тысяча тенге;
2) затраты – 99 745,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 30 726,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 726,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 09.07.2025 № 240 (вводится в действие с 09.07.2025).
19. Учесть, что в бюджете Октябрьского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 9 352,0 тысячи тенге.
20. Утвердить бюджет Ушаковского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 177,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 958,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 31 219,1 тысяч тенге;
2) затраты – 42 174,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 997,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 997,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 20 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 28.10.2025 № 265 (вводится в действие с 28.10.2025).
21. Учесть, что в бюджете Ушаковского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 21 486,0 тысяч тенге.
22. Утвердить бюджет Челгашинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 012,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 39 359,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 638,9 мың теңге.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 29.04.2025 № 234 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2025 жылға арналған Черняев ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 28 384,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
25. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының төрағасы С. Қажиев
Мәслихаттың

используемые остатки бюджетных средств – 1 638,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 29.04.2025 № 234 (вводится в действие с 01.01.2025).
24. Учесть, что в бюджете Черняевского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 28 384,0 тысячи тенге.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Карасуского районного маслихата С. Кажиев
Приложение 1
к решению маслихата