Көксу ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 37-147 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көксу ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Балпық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 855 516 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 441 835 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 413681 мың теңге;
2) шығындар 871 783 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16 267 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 16 267 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 16 267 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 01.12.2025 № 50-203 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Жарлыөзек ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 94 375 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 29 724 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 64 651 мың теңге;
2) шығындар 98 243 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 868 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 868 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 868 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 01.12.2025 № 50-203 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджетах сельских округов Коксуского района на 2025-2027 годы
Решение Коксуского районного маслихата области Жетісу от 27 декабря 2024 года № 37-147.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Балпыкского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 855 516 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 441 835 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 413 681 тысяча тенге;
2) затраты 871 783 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16 267 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 16 267 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 16 267 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 01.12.2025 № 50-203 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Жарлыозекского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 94 375 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 29 724 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 64 651 тысяча тенге;
2) затраты 98 243 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 868 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 868 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 868 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 01.12.2025 № 50-203 (вводится в действие с 01.01.2025).

3. 2025-2027 жылдарға арналған Лабасы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 209 601 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 109 427 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 100 174 мың теңге;
2) шығындар 212 649 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 048 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 048 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 048 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 01.12.2025 № 50-203 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025-2027 жылдарға арналған Мұқыры ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 158 605 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 29 799 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 128 806 мың теңге;
2) шығындар 160 708 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 103 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 103 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 01.12.2025 № 50-203 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025-2027 жылдарға арналған Мұқаншы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 185 171 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 46 134 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 139 037 мың теңге;

3. Утвердить бюджет Лабасинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 209 601 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 109 427 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 100 174 тысячи тенге;
2) затраты 212 649 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 048 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 048 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 048 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 01.12.2025 № 50-203 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Мукрынского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 158 605 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 29 799 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 128 806 тысяч тенге;
2) затраты 160 708 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 103 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 103 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 103 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 01.12.2025 № 50-203 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Муканчинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 185 171 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 46 134 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 139 037 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 706 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 01.12.2025 № 50-203 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2025-2027 жылдарға арналған Айнабұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 163 537 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 9 970 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 153 567 мың теңге;
2) шығындар 164 061 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 524 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 524 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 524 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 01.12.2025 № 50-203 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2025-2027 жылдарға арналған Қаблиса ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 414 416 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 9 816 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 404 600 мың теңге;
2) шығындар 415 028 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 612 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 612 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 612 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 01.12.2025 № 50-203 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2025-2027 жылдарға арналған Мұсабек ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 109 226 мың теңге, оның ішінде:

используемые остатки бюджетных средств 1 706 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 01.12.2025 № 50-203 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить бюджет Айнабулакского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 163 537 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 970 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 153 567 тысяч тенге;
2) затраты 164 061 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 524 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 524 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 524 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 01.12.2025 № 50-203 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Утвердить бюджет Каблисанского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 414 416 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 816 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 404 600 тысяч тенге;
2) затраты 415 028 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 612 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 612 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 612 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 01.12.2025 № 50-203 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить бюджет Мусабекского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 109 226 тысяч тенге, в том числе: