Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 658-НҚ бұйрығы.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы"Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 және 2019 жылғы 1 шілдедегі № 46 жарлықтарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 497 қаулысы қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгенген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 02.06.2023 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет) сауда қызметі саласында басшылықты, сондай-ақ салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) ведомствосы болып табылады.

Об утверждении положения республиканского государственного учреждения "Комитет торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 29 декабря 2021 года № 658-НҚ.
Сноска. Заголовок– в редакции приказа заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 497 "О мерах по реализации Указов Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 и от 1 июля 2019 года № 46 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Положение республиканского государственного учреждения "Комитет торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" согласно приложению к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ.
2. Комитету торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр торговли и интеграции Республики Казахстан Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра торговли и
интеграции Республики
Казахстан от 29 декабря 2021
года № 658-НҚ
Положение республиканского государственного учреждения "Комитет торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 02.06.2023 № 197-НҚ.
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Комитет торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" (далее – Комитет) является ведомством Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан (далее – Министерство), осуществляющим руководство, а также межотраслевую координацию в сфере торговой деятельности.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.07.2023 № 281-НҚ бұйрығымен.
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы қазақ тілінде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Комитетке заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Комитет өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Комитеттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Комитеттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" ғимараты.
9. Комитеттің толық атауы:
қазақ тілінде – "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Комитет торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан".
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Комитеттің қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Комитетке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Комитеттің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастар жасауға тыйым салынады.
13. Егер Комитетке заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Комитеттiң мақсаттары, құқықтары мен міндеттері
14. Міндеті: ішкі сауданы реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрығымен.
15. Комитет:
1) өз құзыреті шегінде құқықтық актілер шығаруға;
2) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен, мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұратуға және алуға;

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.07.2023 № 281-НҚ.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Комитета и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 8, здание "Дом министерств".
9. Полное наименование Комитета:
на казахском языке – "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – республиканское государственное учреждение "Комитет торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
12. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Комитета.
13. Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в государственный бюджет.
Глава 2. Задачи, права и обязанности Комитета
14. Задача: реализация государственной политики в сфере регулирования внутренней торговли.
Сноска. Пункт 14 – в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.09.2025 № 267-НҚ.
15. Права Комитета:
1) издание правовых актов в пределах своей компетенции;
2) запрос и получение от структурных подразделений Министерства, государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимой информации и материалов;

3) Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
4) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, конкурстар және өзге де іс-шаралар өткізуге;
5) жетекшілік ететін қызмет бағыттары бойынша консультативтік-кеңесші органдар (жұмыс топтарын, комиссиялар, кеңестер) құруға;
6) өз құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша сараптамаларға қатысу үшін тиісті мамандарды тарту және қорытындылар беруге;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға;
8) Комитеттің құзыреті шегінде негізгі қызмет мәселелері бойынша Министрліктің аумақтық органдарының жұмысын үйлестіруге, жетекшілік ету және бақылауға;
9) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің аумақтық органдарына және реттелетін саладағы ұйымдарға, заңды және жеке тұлғаларға әдіснамалық және консультациялық көмек көрсетуге;
10) Министрліктің аумақтық органдарынан Министрліктің және Комитеттің бұйрықтары мен тапсырмаларының уақтылы және дәл орындалуын талап етуге құқығы бар.
Комитет:
1) Комитетке жүктелген міндеттемелер мен функцияларды іске асыруды қамтамасыз етуге;
2) Қазақстан Республикасы заңнамасының, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерінің сақталуына;
3) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірулер дайындауға;
4) Министрліктің құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар бұл туралы ресми сұрау салған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама шеңберінде қажетті материалдар мен анықтамаларды ұсынуға;
5) Комитеттің теңгеріміндегі мемлекеттік меншіктің сақталуын қамтамасыз етуге;
6) Комитетке бөлінген бюджеттік қаражаттың толық, уақтылы және тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етуге;
7) Комитет жұмысында "халық үніне құлақ асатын мемлекет" моделінің қағидаттарын, комитеттің азаматтар мен азаматтық қоғам институттары үшін қолжетімділігін іске асыруға;
8) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, хабарламаларын, ұсыныстарын, пікірлерін және сұрау салуларын қарауға;
9) техникалық ерекшелікті әзірлеу, шарт жасасу және көрсетілген қызметтер туралы есеп пен актілерді қабылдау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік сатып алу рәсіміне қатысуға міндетті.
16. Комитеттің функциялары:
1) Қазақстан Республикасының ішкі сауда саласындағы заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлейді;
2) ішкі сауданы реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрығымен;

3) внесение предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан;
4) проведение совещаний, семинаров, конференций, круглых столов, конкурсов и иных мероприятий по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
5) создание консультативно-совещательных органов (рабочих групп, комиссий, советов) по курируемым направлениям деятельности;
6) привлечение соответствующих специалистов для участия в экспертизах по вопросам, отнесенным к своей компетенции и дача заключений;
7) осуществление иных прав, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан;
8) координировать и курировать работу территориальных органов Министерства по вопросам внутренней торговли;
9) оказывать методологическую и консультативную помощь территориальным органам Министерства и организациям в регулируемой сфере, юридическим и физическим лицам по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
10) требовать от территориальных органов Министерства своевременного и точного исполнения приказов и поручений Министерства и Комитета.
Обязанности Комитета:
1) обеспечение реализации возложенных на Комитет задач и функций;
2) соблюдение законодательства Республики Казахстан, прав и охраняемых законом интересов физических и юридических лиц;
3) подготовка разъяснений по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
4) представление необходимых материалов и справок в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом структурными подразделениями Министерства и государственными органами;
5) обеспечение сохранности государственной собственности, находящейся на балансе Комитета;
6) обеспечение полного, своевременного и эффективного использования бюджетных средств, выделенных Комитету;
7) реализация принципов модели "слышащего государства" в работе Комитета, доступности Комитета для граждан и институтов гражданского общества;
8) рассмотрение обращений, сообщений, предложений, откликов и запросов физических и юридических лиц;
9) участие в процедуре государственных закупок в соответствии с законодательством Республики Казахстан по разработке технической спецификации, заключению договора и принятию отчета и актов об оказанных услугах.
16. Функции Комитета:
1) разрабатывает предложения по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в области внутренней торговли;
2) реализация государственной политики в сфере регулирования внутренней торговли;
3) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.09.2025 № 267-НҚ;

4) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрығымен;
5) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрығымен;
6) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрығымен;
7) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрығымен;
8) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрығымен;
9) облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының ұсыныстарын ескере отырып, халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең төмен нормативтерін әзірлейді және бекітеді;
10) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрығымен;
11) Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасымен бірлесіп республикалық және халықаралық көрмелер мен жәрмеңкелер өткізуге бастамашылық жасайды, қатысады және ұйымдастырады;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
12) тармақшаны алып тастау көзделген – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ (31.12.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бөлшек сауда бағаларының шекті мәндерін айқындау мақсатында макроэкономикалық талдау жүргізеді;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
13) тармақшаны алып тастау көзделген – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ (31.12.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бөлшек сауда бағаларының шекті мәндерін және оларға шекті жол берілетін бөлшек сауда бағаларының мөлшерін белгілеу тәртібін әзірлейді және бекітеді;
14) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп тауарлардың бағасына мониторинг жүргізеді және базарға реттеушілік ықпал ету орынды болатын баға деңгейіне қол жеткізген жағдайда, мемлекеттік резерв саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне базарға реттеушілік ықпал ету үшін мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығару қажеттілігі туралы алушылар – сауда қызметінің субъектілерін, шығарылатын материалдық құндылықтардың сауда үстемесінің көлемін, бағасын және мөлшерін көрсете отырып, ұсыныс енгізеді;
15) тауарлардың экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу және қайта ресімдеу үшін өтініштердің нысандарын, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын әзірлейді және бекітеді;
16) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;

4) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.09.2025 № 267-НҚ;
5) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.09.2025 № 267-НҚ;
6) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.09.2025 № 267-НҚ;
7) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.09.2025 № 267-НҚ;
8) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.09.2025 № 267-НҚ;
9) разрабатывает и утверждает минимальные нормативы обеспеченности населения торговой площадью с учетом предложений местных исполнительных органов области, городов республиканского значения, столицы, района, города областного значения;
10) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.09.2025 № 267-НҚ;
11) инициирует, участвует и организует совместно с Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан проведение республиканских и международных выставок и ярмарок;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 12) предусмотрено исключить приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ (вводятся в действие с 31.12.2025).
12) проводит макроэкономический анализ в целях определения пороговых значений розничных цен на социально значимые продовольственные товары;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 13) предусмотрено исключить приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ (вводятся в действие с 31.12.2025).
13) разрабатывает и утверждает порядок установления пороговых значений розничных цен на социально значимые продовольственные товары и размера предельно допустимых розничных цен на них;
14) совместно с уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса проводит мониторинг цен на товары и, в случае достижения уровня цен, при котором целесообразно оказание регулирующего воздействия на рынок, по согласованию с уполномоченным органом в области государственного резерва внесение в Правительство Республики Казахстан предложения о необходимости выпуска материальных ценностей из государственного резерва для оказания регулирующего воздействия на рынок с указанием субъектов торговой деятельности – получателей, объема, цены и размера торговой надбавки выпускаемых материальных ценностей;
15) разрабатывает формы заявлений для получения и переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, формы лицензии и (или) приложения к лицензии по лицензированию экспорта и импорта товаров;
16) разрабатывает и утверждает подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственных услуг;

17) тарифтік квоталар шеңберінде тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу немесе әкету кезінде экспортқа және (немесе) импортқа лицензиялар беруді жүзеге асырады;
18) тауарлардың импорты саласында берілген лицензиялар мен рұқсаттардың дерекқорын жүргізеді;
19) тиісті салада (салада) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізеді;
20) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
21) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
22) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
23) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
24) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
25) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
26) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
27) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
28) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
29) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
30) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
31) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
32) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
33) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
34) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ бұйрығымен;
35) Қазақстан Республикасында өндірілетін, әкелінетін және (немесе) өткізілетін әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына ең төмен көтерме бағаны белгілеу тәртібіне сәйкес Қазақстан Республикасында өндірілетін, әкелінетін және (немесе) өткізілетін әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына ең төмен көтерме бағаны бекітеді;
36) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесін әзірлейді;
37) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының бағасына мониторинг жүргізеді;
38) жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалау үшін сауда саласындағы нысаналы индикаторларды есептеу әдістемесін әзірлейді;
39) ақпараттық жүйеде тіркеу қағидаларын әзірлеуге қатысады;
40) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне және "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, жоспардан тыс тексеру және профилактикалық бақылау нысанында Қазақстан Республикасының Сауда қызметін реттеу туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
41) тармақша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ (31.12.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

17) осуществляет выдачу лицензий на экспорт и (или) импорт при ввозе или вывозе товаров на территорию Республики Казахстан в рамках тарифных квот;
18) ведет базу данных выданных лицензий и разрешений в сфере импорта товаров;
19) ведет реестр саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли);
20) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
21) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
22) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
23) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
24) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
25) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
26) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
27) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
28) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
29) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
30) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
31) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
32) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
33) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
34) исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ;
35) утверждает минимальные оптовые цены на производимые, ввозимые и (или) реализуемые в Республике Казахстан социально значимые продовольственные товары в соответствии с порядком установления минимальной оптовой цены на производимые, ввозимые и (или) реализуемые в Республике Казахстан социально значимые продовольственные товары;
36) разрабатывает перечень социально значимых продовольственных товаров;
37) проводит мониторинг цен на социально значимые продовольственные товары;
38) разрабатывает методику расчета целевых индикаторов в области торговли для оценки эффективности деятельности местных исполнительных органов;
39) участвует в разработке правил регистрации в информационной системе;
40) осуществляет государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности в форме внеплановой проверки и профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности";
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 41) предусмотрен в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ (вводятся в действие с 31.12.2025).

41) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне және "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына осындай бағаларды белгілеу туралы Жергілікті атқарушы органдардың шешімдері негізінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына шекті жол берілетін бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
42) тармақша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ (31.12.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына шекті бөлшек сауда бағаларын белгілеу туралы Жергілікті атқарушы органдардың шешімдері негізінде оларға қатысты әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына шекті жол берілетін бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылау жүргізілетін мемлекеттік бақылау субъектілерінің тізімін қалыптастырады;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
43) тармақша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ (31.12.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43) бұзушылықтар анықталған жағдайда әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына шекті жол берілетін бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылау жүргізу қорытындылары бойынша жою мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік бақылау субъектісіне (объектісіне) оларды жою туралы нұсқама береді;
44) Қазақстан Республикасында өндірілетін, әкелінетін және (немесе) өткізілетін әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына ең төмен көтерме бағаны белгілеу тәртібін әзірлейді;
45) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінде белгіленген тәртіппен хаттама жасайды, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді, сондай-ақ сауда саласында әкімшілік жаза қолдануды қозғайды және қарайды;
46) реттелетін саладағы жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды;
47) Қазақстан Республикасының Сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
48) құзыреті шегінде тауарлардың жекелеген түрлерін импорттауға және (немесе) экспорттауға рұқсаттар береді;
49) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға кәсіптер тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар енгізеді;
50) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша кәсіптік стандарттарды әзірлеу және (немесе) өзектендіру жөнінде ұсыныстар әзірлейді және оларды кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға жолдайды;

41) осуществляет государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары на основании решений местных исполнительных органов об установлении таких цен на социально значимые продовольственные товары в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности";
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 42) предусмотрен в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ (вводятся в действие с 31.12.2025).
42) формирует список субъектов государственного контроля, в отношении которых будет проводиться государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары на основании решений местных исполнительных органов об установлении предельных розничных цен на социально значимые продовольственные товары;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 43) предусмотрен в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ (вводятся в действие с 31.12.2025).
43) выдает предписания субъекту (объекту) государственного контроля об их устранении с указанием сроков устранения по итогам проведения государственного контроля за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары в случае выявления нарушений;
44) разрабатывает порядок установления минимальной оптовой цены на производимые, ввозимые и (или) реализуемые в Республике Казахстан социально значимые продовольственные товары;
45) составляет протокола, возбуждает и рассматривает дела об административных правонарушениях, а также наложение административных взысканий в сфере торговли в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
46) рассматривает обращения физических и юридических лиц в регулируемой сфере;
47) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан;
48) выдает разрешения на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров в пределах компетенции;
49) вносит предложения в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по внесению изменений и дополнений в реестр профессий по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям;
50) вырабатывает предложения по разработке и (или) актуализации профессиональных стандартов и направляет их в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям;

51) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша ағымдағы және болашақ кезеңдерде сауда саласындағы кәсіптердің өзектілігін ескере отырып, еңбек нарығының кәсіптік біліктілікті танудағы қажеттілігін қалыптастырады;
52) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға Кәсіптік біліктілік жөніндегі ұлттық кеңестің отырысында қарау үшін кәсіптік біліктілікті тану шарттары бойынша ұсыныстар енгізеді;
53) консультативтік-кеңесші органдар – кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестер құрады, уәкілетті орган бекіткен үлгілік ереже негізінде реттейтін салалардағы салалық кеңестер туралы ережелерді әзірлейді және бекітеді;
54) сауда саласындағы салалық біліктілік шеңберлерін әзірлейді және (немесе) өзектендіреді;
55) сауда саласындағы кәсіптік стандарттарды әзірлейді және (немесе) өзектендіреді, бекітеді;
56) Ұлттық біліктілік жүйесі мәселелері бойынша жұмыс берушілер бірлестіктерімен (қауымдастықтармен, одақтармен) өзара іс-қимыл жасайды;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
57), 58) тармақшалармен толықтыру көзделген – ҚР Сауда және интеграция министрінің 15.10.2024 № 355-НҚ (31.12.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
59) алып тасталды – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сауда және интеграция министрінің 26.04.2024 № 199-НҚ; 15.10.2024 № 355-НҚ; 17.09.2025 № 267-НҚ бұйрықтарымен.
3-тарау. Комитет қызметін ұйымдастыру кезіндегі оның басшысының мәртебесі және өкілеттіктері
17. Комитетті басқаруды Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты төраға жүзеге асырады.
18. Комитет төрағасы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Комитет төрағасының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. Комитет төрағасының өкілеттіктері:
1) өз орынбасарларының, Комитеттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының және қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
2) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
3) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

51) формирует потребность рынка труда в отрасли торговли в признании профессиональных квалификаций с учетом актуальности профессий в текущем и будущем периодах по согласованию с местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы;
52) вносит предложения в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по условиям признания профессиональных квалификаций для рассмотрения на заседании Национального совета по профессиональным квалификациям по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям;
53) создает консультативно-совещательные органы – отраслевые советы по профессиональным квалификациям, разрабатывает и утверждает положения об отраслевых советах в регулируемых отраслях на основе типового положения, утвержденного уполномоченным органом;
54) разрабатывает и (или) актуализирует отраслевые рамки квалификаций в отрасли торговли;
55) разрабатывает и (или) актуализирует, утверждает профессиональные стандарты в отрасли торговли;
56) взаимодействует с объединениями (ассоциаций, союзов) работодателями по вопросам Национальной системы квалификаций.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 16 предусмотрено дополнить подпунктами 57), 58) в соответствии с приказом Министра торговли и интеграции РК от 15.10.2024 № 355-НҚ (вводятся в действие с 31.12.2025).
59) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.09.2025 № 267-НҚ.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказами Министра торговли и интеграции РК от 26.04.2024 № 199-НҚ; от 15.10.2024 № 355-НҚ; от 17.09.2025 № 267-НҚ.
Глава 3. Статус и полномочия руководителя Комитета при организации его деятельности
17. Руководство Комитетом осуществляется председателем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих полномочий.
18. Председатель Комитета назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Председатель Комитета имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия Председателя Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей структурных подразделений и работников Комитета;
2) в пределах своей компетенции издает приказы;
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;

4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлерін іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақылар төлеу және сыйлықақы беру, сондай-ақ тәртіптік жауапкершілік мәселелерін шешеді;
5) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Комитеттің атынан өкілдік етеді;
6) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
7) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар не сыбайлас жемқорлық іс-әрекеттерінің туындауына ықпал ететін іс-әрекеттер тіркелген жағдайларда, бұл туралы Министрліктің басшылығын хабардар етеді;
8) Комитет қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтауын қамтамасыз етеді;
9) Комитетте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады;
10) республикалық бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуына жауапты болады;
11) жеке және заңды тұлғалардың тексеру нәтижелері бойынша актілерге/шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке), бұзушылықтарды жою туралы нұсқамаларға, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізу шеңберінде шешімдер мен әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдарын және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша қаулыларды қарайды және олар бойынша шешімдер қабылдайды, сондай-ақ осындай өкілеттіктерді өз орынбасарларына береді;
12) Министрліктің басшылығына Комитеттің құрылымы мен штат кестесі бойынша ұсыныстар береді.
13) Комитет қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшін дербес жауапты болады.
14) өзінің құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Комитет төрағасы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.07.2023 № 281-НҚ бұйрығымен.
21. Комитет төрағасы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4-тарау. Комитеттің мүлкі
22. Комитеттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін. Комитеттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

4) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, а также дисциплинарной ответственности работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
5) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
6) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета;
7) в случаях фиксирования коррупционных правонарушений либо действий, способствующих возникновению коррупционных деяний, информирует об этом руководство Министерства;
8) обеспечивает соблюдение сотрудниками Комитета норм служебной этики государственных служащих;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете, и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
10) несет ответственность за реализацию республиканских бюджетных программ;
11) рассматривает жалобы физических и юридических лиц на акты/решения и действия (бездействия) по результатам проверок, предписания об устранении нарушений, на решения и действия (бездействия) в рамках производства по делам об административных правонарушениях и постановления по делам об административных правонарушениях и принимает по ним решения, а также делегирует такие полномочия своим заместителям;
12)представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатному расписанию Комитета;
13)осуществляет общее руководство деятельностью Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций;
14) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий Председателя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Сноска. Пункт 20 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.07.2023 № 281-НҚ.
21. Председатель Комитета определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Комитета
22. Комитет может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством. Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

23. Комитетке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Комитеттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Нұр-Сұлтан қаласының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Алматы қаласының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Шымкент қаласының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Ақмола облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
6-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Ақтөбе облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 6-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Алматы облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі

23. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
24. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Комитета
25. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 658-НҚ
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли города Астана Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 2 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 3
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли города Алматы Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 3 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 4
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли города Шымкента Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 4 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 5
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Акмолинской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 5 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 6
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Актюбинской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 6 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 7
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Алматинской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"

Ескерту. 7-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
8-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Атырау облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 8-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
9-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Батыс Қазақстан облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 9-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
10-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Жамбыл облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 10-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
11-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Қарағанды облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 11-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
12-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Қостанай облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 12-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
13-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Қызылорда облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 13-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
14-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Маңғыстау облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі

Сноска. Приложение 7 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 8
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Атырауской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 8 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 9
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Западно-Казахстанской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 9 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 10
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Жамбылской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 10 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 11
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Карагандинской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 11 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 12
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Костанайской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 12 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 13
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Кызылординской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 13 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 14
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Мангистауской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"

Ескерту. 14-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
15-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Павлодар облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 15-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
16-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Солтүстік Қазақстан облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 16-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
17-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Түркістан облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 17-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
18-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда Комитетінің Шығыс Қазақстан облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 18-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
19-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Абай облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 19-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
20-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Жетісу облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 20-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 658-НҚ бұйрығына
21-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Сауда комитетінің Ұлытау облысының Сауда департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі

Сноска. Приложение 14 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 15
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Павлодарской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 15 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 16
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Северо–Казахстанской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 16 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 17
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Туркестанской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 17 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 18
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 2021 года №
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли Восточно-Казахстанской области Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 18 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 19
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 658-НҚ
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли области Абай Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 19 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 20
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 658-НҚ
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли области Жетісу Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 20 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 21
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 658-НҚ
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент торговли области Ұлытау Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"