О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 532 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями"
Приказ и.о. Министра просвещения Республики Казахстан от 26 июня 2026 года № 179-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2026 года № 39122
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 532 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31505) следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 73) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями, утвержденные указанным приказом (далее – Правила), изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Департаменту инклюзивного и специального образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Установить, что с 12 июля 2026 года:
часть первую пункта 6, абзац первый пункта 10, часть четвертая пункта 26 и пункт 30 Правил действуют в следующей редакции:

"Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 532 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің м.а. 2026 жылғы 26 маусымдағы № 179-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 29 маусымда № 39122 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 532 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31505 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 73) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Инклюзивті және арнайы білім беру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2026 жылғы 12 шілдеден бастап:
Қағидалардың 6-тармағының бірінші бөлігі, 10-тармағының бірінші абзацы, 26-тармағының төртінші бөлігі және 30-тармағы мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:

"6. Для размещения государственного заказа услугодателем обеспечивается учет детей с ограниченными возможностями в цифровой системе "Национальная образовательная база данных" (далее – НОБД).";
"10. Услугодатель осуществляет проверку на наличие и действительность следующих документов, полученных посредством государственных цифровых систем (веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, ww.elicense.kz):";
"После регистрации указанных документов, услугодатель посредством государственных цифровых систем (веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz) осуществляет проверку на наличие и действительность следующих документов:";
"30. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При внесении изменений и (или) дополнений в Правила, уполномоченный орган в области образования в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору "цифрового правительства" и услугодателям, а также в Единый контакт-центр.";
приложения 1 и 2 к Правилам действуют в редакции согласно приложению 2 и 3 к настоящему приказу.
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
Ш. Акпарова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 26 июня 2026 года
№ 179-НҚ
Приложение к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 29 декабря 2022 года № 532
Правила размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 73) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями (далее – государственная услуга).

"6. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін мүмкіндігі шектеулі балаларды "Ұлттық білім беру дерекқоры" цифрлық жүйесінде (бұдан әрі – ҰББД) есепке алуды қамтамасыз етеді.";
"10. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік цифрлық жүйелер (www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы, www.elicense.kz) арқылы алынған мынадай құжаттардың болуын және жарамдылығын тексеруді жүзеге асырады:
"Аталған құжаттарды тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік цифрлық жүйелер (www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы, www.elicense.kz) арқылы мынадай құжаттардың болуын және жарамдылығын тексеруді жүзеге асырады:".
"30. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді
Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде білім беру саласындағы уәкілетті орган нормативтік құқықтық акт мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкімет" операторына және көрсетілетін қызметті берушіге, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды";
Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады деп белгіленсін.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушы
Ш. Акпарова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 179-НҚ бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 532 бұйрығына
қосымша
Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 73) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) ребенок (дети) с ограниченными возможностями – ребенок (дети) до восемнадцати лет с физическими и (или) психическими нарушениями, имеющий ограничение жизнедеятельности, обусловленное врожденными, наследственными, приобретенными заболеваниями или последствиями травм, подтвержденными в установленном порядке;
2) специальная психолого-педагогическая поддержка детей с ограниченными возможностями – комплекс услуг и мероприятий, направленных на восстановление или компенсацию способностей к выполнению того или иного вида деятельности.
3. Государственный образовательный заказ на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями (далее – государственный заказ) размещается в организациях, предоставляющих услуги по специальной психолого-педагогической поддержке детей с ограниченными возможностями (далее – услугополучатели), включенных в перечень организаций (далее – Перечень), формируемый Комиссией по рассмотрению документов (далее – Комиссия). Рабочий орган – управления образования областей, городов республиканского значения и столицы (далее – услугодатель). Размещение государственного заказа осуществляется путем заключения договоров посредством веб-портала государственных закупок в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 января 2022 года № 12 "Об утверждении Правил заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством единой платформы закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26502) (далее – приказ № 12).
4. Размещение государственного заказа осуществляется для предоставления специальной психолого-педагогической поддержки детям с ограниченными возможностями, имеющим заключение психолого-медико-педагогической консультации согласно приложению 1 к Типовым правилам деятельности специальных организаций образования, утвержденным приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования соответствующих типов и видов, за исключением организаций высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29329) (далее – приказ № 385).
Глава 2. Порядок размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями
5. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Основные требования к оказанию государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мүмкіндігі шектеулі бала (балалар) – белгіленген тәртіппен расталған, туа біткен, тұқым қуалайтын, жүре пайда болған аурулардан немесе жарақаттардың салдарынан тіршілік әрекеті шектелген дене және (немесе) психикалық бұзылыстары бар он сегіз жасқа дейінгі бала (балалар);
2) мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдау – қызметтің қандай да бір түрін орындау қабілетін қалпына келтіруге немесе оның орнын толтыруға бағытталған көрсетілетін қызметтер мен іс-шаралар кешені.
3. Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысы (бұдан әрі – мемлекеттік тапсырыс) Құжаттарды қарау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қалыптастыратын ұйымдардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) енгізілген мүмкіндігі шектеулі балаларға арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдау қызметтерін ұсынатын ұйымдарда (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) орналастырылады. Жұмыс органы – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші). Мемлекеттік тапсырысты орналастыру "Бірыңғай сатып алу платформасы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысының көрсетілетін қызметтерінің шарттарын жасасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 14 қаңтардағы № 12 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26502 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 12 бұйрық) сәйкес мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы шарттар жасасу жолымен жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, тиісті типтердегі және түрлердегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29329 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 385 бұйрық) бекітілген Арнайы білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес психологиялық - медициналық - педагогикалық консультацияның қорытындысы бар мүмкіндігі шектеулі балаларға арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдау көрсету үшін жүзеге асырылады.
2-тарау. Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тәртібі
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде берілген.

6. Для размещения государственного заказа услугодателем обеспечивается учет детей с ограниченными возможностями в информационной системе "Национальная образовательная база данных" (далее – НОБД).
Сведения с указанием количества детей с ограниченными возможностями в разрезе категорий нарушений психолого-медико-педагогическая консультация (далее – ПМПК) передает услугодателю для организации проведения конкурса.
7. Услугодатель на своих официальных интернет-ресурсах размещает объявление о проведении конкурсной процедуры с указанием даты, времени, места и сроков проведения конкурса на государственный заказ и о начале принятия заявлений для размещения государственного заказа.
Состав Комиссии для проведения конкурсной процедуры утверждается приказом услугодателя.
Комиссия состоит из нечетного количества членов комиссии, но не менее 7 (семи) человек, включая председателя Комиссии.
Состав Комиссии формируется из числа представителей местных исполнительных и представительных органов, услугодателя, неправительственных организаций, осуществляющих свою деятельность в сфере специального образования или работы с детьми с ограниченными возможностями и региональной палаты предпринимателей.
Председатель Комиссии избирается членами Комиссии из числа представителей местных исполнительных органов и услугодателя. Председатель и члены Комиссии принимают участие в голосовании без замены.
Организационно-техническое обеспечение заседаний Комиссии осуществляет секретарь Комиссии. Секретарь Комиссии определяется из числа сотрудников услугодателя. Секретарь Комиссии не является членом Комиссии и не участвует в голосовании.
Заседание Комиссии считается правомочным, если в нем приняло участие не менее двух третей от общего числа членов Комиссии. При равенстве голосов членов Комиссии голос председателя Комиссии является решающим.
Решения Комиссии оформляются соответствующим протоколом, который подписывается председателем и членами Комиссии.
Во избежание конфликта интересов в состав Комиссии не могут входить лица, имеющие личную заинтересованность, а также лица, чьи родственные связи или иные обстоятельства могут повлиять на объективность решения Комиссии.
Под конфликтом интересов понимается противоречие между личными интересами лиц, входящих в состав Комиссии, при котором личные интересы указанных лиц могут привести к неисполнению и (или) ненадлежащему исполнению ими своих обязанностей.
Порядок отвода членов Комиссии при конфликте интересов включает уведомление председателя Комиссии о возникновении или возможности конфликта интересов, инициирование процедуры отвода самого члена Комиссии или отвода другого члена Комиссии.
Член Комиссии, у которого возник конфликт интересов, а также есть личная заинтересованность, которая может повлиять на объективность принимаемых решений, незамедлительно подает письменное заявление о самоотводе председателю Комиссии.
Если конфликт интересов возник у другого члена Комиссии, информация о нем должна быть доведена до сведения Комиссии.
Решение об отводе принимается на заседании Комиссии при наличии информации о возникшем конфликте интересов или возможности его возникновения.
Решение об отводе оформляется протоколом, который подписывается председателем, членами Комиссии и секретарем.
Сроки проведения конкурсных процедур составляют 25 (двадцать пять) рабочих дней после дня размещения текста объявления о проведении конкурса на официальных интернет-ресурсах услугодателя.

6. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін мүмкіндігі шектеулі балаларды "Ұлттық білім беру дерекқоры" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ҰББД) есепке алуды қамтамасыз етеді.
Психологиялық - медициналық - педагогикалық консультациялар (бұдан әрі – ПМПК) бұзылыстар санаты бөлінісінде мүмкіндігі шектеулі балалардың саны көрсетілген мәліметтерді конкурс өткізуді ұйымдастыру үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.
7. Көрсетілетін қызметті беруші өзінің ресми интернет-ресурстарында мемлекеттік тапсырыс орналастыру үшін конкурсты өткізу күнін, уақытын, орнын және мерзімдерін көрсете отырып, конкурстық рәсімді өткізу және мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін өтініштерді қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру орналастырады.
Конкурстық рәсімді өткізу үшін Комиссия құрамы көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығымен бекітіледі.
Комиссия тақ саннан, бірақ Комиссия төрағасын қоса алғанда кемінде 7 (жеті) адам болатын комиссия мүшелерінен құралады.
Комиссия құрамы жергілікті атқарушы және өкілді органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің, арнайы білім беру немесе мүмкіндігі шектеулі балалармен жұмыс саласында қызметін жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдардың және өңірлік кәсіпкерлер палатасының өкілдерінен қалыптастырылады.
Комиссия төрағасын Комиссия мүшелері жергілікті атқарушы органдар мен көрсетілетін қызметті беруші өкілдері арасынан сайлайды. Комиссия төрағасы мен мүшелері дауыс беруге алмастырусыз қатысады.
Комиссия отырыстарын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді Комиссия хатшысы жүзеге асырады. Комиссия хатшысы көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлері қатарынан айқындалады. Комиссия хатшысы Комиссия мүшесі болып табылмайды және дауыс беруге қатыспайды.
Егер отырысқа Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, ол заңды деп есептеледі. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған кезде Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Комиссия шешімдері тиісті хаттамамен рәсімделеді, оған төраға мен Комиссия мүшелері қол қояды.
Мүдделер қақтығысын болдырмау үшін Комиссия құрамына жеке мүдделілігі бар тұлғалар, сондай-ақ туыстық байланыстары немесе өзге де мән-жайлары Комиссия шешімінің объективтілігіне әсер етуі мүмкін тұлғалар кіре алмайды.
Мүдделер қақтығысы деп Комиссия құрамына кіретін тұлғалардың жеке мүдделері арасындағы қайшылық түсініледі, мұнда аталған тұлғалардың жеке мүдделері олардың өз міндеттерін орындамауына және (немесе) тиісінше орындамауына әкеп соғуы мүмкін.
Мүдделер қақтығысы туындаған кезде Комиссия мүшелерін шеттету тәртібі Комиссия төрағасын туындаған немесе туындауы мүмкін мүдделер қақтығысы туралы хабардар етуді, Комиссия мүшесінің өзін шеттету немесе басқа Комиссия мүшесін шеттету рәсіміне бастама жасауды қамтиды.
Мүдделер қақтығысы туындаған, сондай-ақ қабылданатын шешімдердің объективтілігіне әсер етуі мүмкін жеке мүдделілігі бар Комиссия мүшесі дереу Комиссия төрағасына өзін-өзі шеттету туралы жазбаша өтініш береді.
Егер комиссияның басқа мүшесінде мүдделер қақтығысы туындаса, ол туралы ақпарат Комиссияның назарына жеткізілуі тиіс.
Шеттету туралы шешім мүдделер қақтығысының туындауы немесе оның туындау мүмкіндігі туралы ақпарат болған жағдайда Комиссия отырысында қабылданады.
Шеттету туралы шешім хаттамамен рәсімделеді, оған Комиссия төрағасы, Комиссия мүшелері және хатшы қол қояды.
Конкурстық рәсімдерді өткізу мерзімдері көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурстарында конкурс өткізу туралы хабарландыру мәтіні орналастырылған күннен кейін 25 (жиырма бес) жұмыс күнін құрайды.

8. К участию в конкурсе допускаются услугополучатели, имеющие опыт работы в сфере оказания специальной психолого-педагогической поддержки детям с ограниченными возможностями не менее одного года и обеспечившие:
1) количество мест по категориям нарушений в развитии (дети с нарушениями слуха, зрения, опорно-двигательного аппарата, интеллекта, речи, с задержкой психического развития, нарушениями или трудностями общения и социального взаимодействия (расстройствами аутистического спектра), сложными (сочетанными) нарушениями) в соответствии с социально-педагогической классификацией, утвержденной приказом № 385 согласно заявлению по форме в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам (далее – заявление);
2) условия в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-76 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23890) (далее – Санитарные правила);
3) условия в соответствии с приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 февраля 2022 года № 55 "Об утверждении Правил пожарной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26867) (далее – Правила пожарной безопасности);
4) оповещение при возникновении чрезвычайных ситуаций (наличие тревожной кнопки, автоматической системы оповещения, в том числе системы внутреннего голосового оповещения);
5) антитеррористическую защиту в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 марта 2022 года № 117 "Об утверждении инструкции по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, осуществляющих деятельность в области образования Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27414);
6) специальные условия для воспитания и обучения детей с особыми образовательными потребностями в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 января 2022 года № 4 "Об утверждении Правил и программ оценки особых образовательных потребностей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26618), организацию специальной психолого-педагогической поддержки в соответствии с порядком деятельности кабинетов психолого-педагогической коррекции согласно главы 4 Типовых правил деятельности специальных организаций образования, утвержденных приказом № 385;

8. Конкурсқа қатысуға мүмкіндігі шектеулі балаларға арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдау көрсету саласында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі бар көрсетілетін қызметті алушылар және:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш) негізінде № 385 бұйрықпен бекітілген әлеуметтік-педагогикалық жіктелуге сәйкес балалардың дамуындағы бұзылыстар санаттары (есту, көру қабілеті, тірек-қозғалыс аппараты, зердесі, сөйлеу тілі бұзылған, психикалық дамуы тежелген, қарым-қатынас және әлеуметтік өзара іс-әрекеттің бұзылысы немесе қиындықтары бар (аутистік спектрдің бұзылуы), күрделі (үйлескен) бұзылыстары) бойынша орындар санын;
2) "Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" Санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-76 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23890 болып тіркелген) (бұдан әрі – Санитариялық қағидалар) сәйкес жағдайларды;
3) "Өрт қауіпсіздігі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 21 ақпандағы № 55 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26867 болып тіркелген) (бұдан әрі – Өрт қауіпсіздігі қағидалары) сәйкес жағдайларды;
4) төтенше жағдайлар туындаған кезде хабарлауды (дабыл түймешесінің, автоматты хабарлау жүйесінің, оның ішінде ішкі дыбыстық хабарлау жүйесінің болуы);
5) "Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыратын террористік тұрғыдан осал объектілерінің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 30 наурыздағы № 117 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27414 болып тіркелген) терроризмге қарсы қорғалуды;
6) "Ерекше білім беру қажеттіліктерін бағалау қағидаларын және бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 4 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26618 болып тіркелген) сәйкес ерекше білім беруді қажет ететін балаларды тәрбиелеу және оқыту үшін арнаулы жағдайларды, № 385 бұйрықпен бекітілген Арнайы білім беру ұйымдарының 4-тарауына сәйкес психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері қызметінің үлгілік ережелері бойынша арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауды ұйымдастыруды;

7) оснащение оборудованием и мебелью в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 70 "Об утверждении норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего образования, а также специальных организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13272);
8) медицинское обслуживание и оказание первой медицинской помощи в соответствии с Санитарными правилами;
9) педагогическим составом, имеющим педагогическое или иное профессиональное образование по соответствующему профилю в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 338 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей педагогов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5750) и штатной численностью в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра просвещения Республики Казахстан от 21 июля 2023 года № 224 "Об утверждении Типовых штатов работников государственных организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33166);
10) регистрацию на веб-портале государственных закупок в соответствии с приказом № 12.
9. Услугополучатели, претендующие на размещение государственного заказа, предоставляют в канцелярию услугодателя документы, предусмотренные пунктом 9 приложения 1 к настоящим Правилам.
10. Услугодатель осуществляет проверку на наличие и действительность следующих документов, полученных посредством государственных электронных информационных систем (веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz):
1) справки о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и (или) уведомление о начале или прекращении деятельности;
2) лицензии на медицинскую деятельность, при отсутствии договора на оказание медицинской помощи (медицинского обслуживания);
3) санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии услугополучателя санитарно-эпидемиологическим требованиям;
4) сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов с датой не раньше месячного срока до подачи документов на конкурс;
5) правоустанавливающего документа с отметкой о произведенной государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество.
11. В течение 4 (четырех) рабочих дней после дня размещения текста объявления о проведении конкурса услугодатель осуществляет прием, регистрацию и рассмотрение документов услугополучателя.
При приеме документов услугополучателю выдается расписка о приеме заявления и соответствующих документов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме документов и в день поступления документов выдает уведомление по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Отказ услугодателя в приеме документов не препятствует их повторной подаче в течение срока, установленного частью первой настоящего пункта.
В течение следующих 6 (шести) рабочих дней после рассмотрения представленных документов члены Комиссии осуществляют проверку достоверности информации, предоставленной в документах услугополучателя путем выезда.

7) "Мектепке дейінгі, орта білім беру ұйымдарын, сондай-ақ арнайы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 70 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13272 болып тіркелген) сәйкес жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыруды;
8) Санитариялық қағидаларға сәйкес медициналық қызмет көрсетуді және алғашқы медициналық көмек көрсетуді;
9) "Педагог лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 13 шілдедегі №338 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5750 болып тіркелген) сәйкес педагогикалық немесе тиісті бейін бойынша өзге кәсіптік білімі бар педагогикалық құраммен және "Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 21 шiлдедегi № 224 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33166 болып тіркелген) сәйкес штат санымен;
10) № 12 бұйрыққа сәйкес мемлекеттік сатып алу веб-порталында тіркелуді қамтамасыз еткендер жіберіледі.
9. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруға үміткер көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағында қарастырылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне ұсынады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелер арқылы (www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы, www.elicense.kz) мынадай құжаттардың болуын және жарамдылығын тексеруді жүзеге асырады:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтамалар және (немесе) қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар;
2) медициналық көмек (медициналық қызмет) көрсетуге арналған шарт болмаған жағдайда, медициналық қызметке лицензия;
3) көрсетілетін қызметті алушының санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды;
4) конкурсқа құжаттарды тапсырғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін есеп бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер;
5) жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу жүргізілгені туралы белгісі бар құқық белгілейтін құжат.
11. Конкурс өткізу туралы хабарландыру мәтіні орналастырылған күннен кейін 4 (төрт) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауды, тіркеуді және қарауды жүзеге асырады.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің және тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаудан бас тартады және құжаттар түскен күні осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдаудан бас тартуы оларды осы тармақтың бірінші бөлігінде белгіленген мерзім ішінде қайтадан тапсыруға кедергі келтірмейді.
Ұсынылған құжаттарды қарағаннан кейін келесі 6 (алты) жұмыс күні ішінде Комиссия мүшелері көрсетілетін қызметті алушыға бару арқылы ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дұрыстығын тексеруді жүзеге асырады.

12. В течение 2 (двух) рабочих дней после выезда в случае соответствия услугополучателя требованиям, предусмотренным пунктами 8, 9, 10 настоящих Правил, осуществляется рассмотрение документов на заседании Комиссии, при выявлении факта предоставления услугополучателем заявления и (или) приложенных к нему документов, не соответствующих пунктам 8, 9, 10 настоящих Правил, услугодатель направляет услугополучателю уведомление о необходимости устранения несоответствий.
Услугополучатель в течение 3 (трех) рабочих дней после получения уведомления устраняет выявленные несоответствия и предоставляет подтверждающие документы, подписанные руководителем услугополучателя.
Членами Комиссии в течение 4 (четырех) рабочих дней после получения документов услугополучателя об устранении выявленных несоответствий осуществляется повторный выезд для проверки устранения несоответствий.
13. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней после повторного выезда осуществляет рассмотрение документов услугополучателя на Комиссии.
14. При повторном выявлении факта предоставления услугополучателем заявления и (или) приложенных к нему документов, не соответствующих пунктам 8, 9, 10 настоящих Правил, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК) направляет услугополучателю предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги, а также уведомление о времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 АППК.
При отказе в оказании государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю уведомление по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
15. Услугополучатели, у которых ранее размещен государственный заказ, получают государственный заказ на следующий календарный год при условии предоставления актуализированных документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил, а также документов, подтверждающих наличие динамики развития не менее у 30 % детей.
16. По результатам рассмотрения Комиссией предоставленных документов и посещения услугополучателя составляется протокол о соответствии, с указанием наименования услугополучателя, количества свободных мест на момент подачи Заявления, либо несоответствии услугополучателя пункту 8 настоящих Правил.
На основании протокола о соответствии услугополучателя формируется Перечень. Перечень и список услугополучателей, несоответствующих требованиям, в течение 1 (одного) рабочего дня размещается на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Решение Комиссии может быть обжаловано в порядке, предусмотренном АППК.
Услугополучатель, включенный в Перечень, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня опубликования результатов обеспечивает регистрацию в НОБД с указанием реализуемых коррекционно-развивающих программ специальной психолого-педагогической поддержки детей с ограниченными возможностями с учетом категорий нарушений.

12. Көрсетілетін қызметті алушыға барғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 8, 9, 10-тармақтарында қарастырылған талаптарға сәйкес келген жағдайда құжаттарды Комиссия отырысында қарау жүзеге асырылады, көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 8, 9, 10-тармақтарына сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілген құжаттарды ұсыну фактісі анықталғанда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде анықталған сәйкессіздіктерді жояды және көрсетілетін қызметті алушының басшысы қол қойған растайтын құжаттарды ұсынады.
Комиссия мүшелері көрсетілетін қызметті алушыдан анықталған сәйкессіздіктерді жою туралы құжаттарды алған күннен кейін 4 (төрт) жұмыс күні ішінде сәйкессіздіктердің жойылғанын тексеру үшін қайталап барады.
13. Көрсетілетін қызметті беруші қайталап барғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Комиссияда қарауды жүзеге асырады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 8, 9, 10-тармақтарына сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілген құжаттарды ұсыну фактісі қайта анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау өткізу уақыты мен орны туралы хабарлама жібереді.
Тыңдау рәсімі ӘРПК-нің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартқан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама жолдайды.
15. Бұрын мемлекеттік тапсырыс орналастырылған көрсетілетін қызметті алушылар келесі күнтізбелік жылға арналған мемлекеттік тапсырысты осы Қағиданың 9-тармағында көрсетілген өзектендірілген құжаттарды ұсынған, сондай-ақ балалардың 30%-дан астамында даму динамикасының болуын растайтын құжаттар болған жағдайда алады.
16. Ұсынылған құжаттарды Комиссияда қарау және көрсетілетін қызметті алушыға бару нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушы атауын, өтініш берген кездегі бос орындардың санын көрсете отырып сәйкестігі немесе көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес келмейтіні туралы хаттама жасалады.
Көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігі туралы хаттама негізінде Тізбе қалыптастырылады. Тізбе және талаптарға сәйкес келмейтін көрсетілетін қызметті алушылар тізімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Комиссия шешіміне ӘРПК-мен қарастырылған тәртіпте шағым беруге болады.
Тізбеге кірген көрсетілетін қызметті алушы нәтиже жарияланған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде бұзылыстар санаттарын ескеріп, мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдаудың түзету-дамыту бағдарламаларын көрсете отырып, ҰББД-да тіркелуді қамтамасыз етеді.

17. Отказ услугополучателя в размещении государственного заказа не препятствует повторному участию в следующей конкурсной процедуре.
18. Размещение государственного заказа осуществляется услугодателем в порядке, предусмотренном настоящими Правилами, с заключением с услугополучателями договоров размещения государственного заказа посредством веб-портала государственных закупок в соответствии с приказом № 12 в течение 15 (пятнадцать) календарных дней со дня размещения Перечня на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Договор размещения государственного заказа с услугополучателями заключается на один финансовый год, в пределах объемов бюджетных средств, утвержденных в местных бюджетах на соответствующий финансовый год.
19. После заключения договора размещения государственного заказа, услугополучатель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет услугодателю сведения об имеющихся свободных местах, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня размещает информацию на интернет-ресурсе.
20. Родители или иные законные представители ребенка на основе сведений о свободных местах обращаются с заключением ПМПК к услугополучателю с последующим заключением договора на оказание образовательных услуг.
При отказе родителя или иных законных представителей ребенка от получения специальной психолого-педагогической поддержки после заключения договора размещение государственного заказа приостанавливается до заключения нового договора между родителем или иными законными представителями и услугополучателем. Повторная постановка ребенка в очередь на получение специальной психолого-педагогической поддержки в текущем году допускается в случае переезда семьи в другой район, город, область или длительной болезни ребенка. Ребенок с учетом динамики развития получает специальную психолого-педагогическую поддержку в течение одного финансового года у одного услугополучателя.
При высвобождении мест услугополучатель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет сведения о наличии свободных мест с указанием категории нарушений услугодателю для размещения объявления на интернет-ресурсе и информирования родителей или законных представителей детей, нуждающихся в специальной психолого-педагогической поддержке
21. Для проведения не проведенных индивидуальных занятий (по причине болезни, лечения, оздоровления и реабилитации в медицинских, санаторно-курортных организациях, отпуска одного из родителей или иных законных представителей) дополнительно организуются занятия по индивидуальному расписанию либо дистанционно на основании заявления родителей или иных законных представителей.

17. Мемлекеттік тапсырысты орналастырудан бас тарту көрсетілетін қызметті алушылардың келесі конкурстық рәсімге қайта қатысуына кедергі болмайды.
18. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруды көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетілетін қызметті алушылармен № 12 бұйрыққа сәйкес мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік тапсырысты орналастыру шарттарын жасай отырып Тізбені ресми интернет-ресурста орналастырған күннен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік тапсырысты орналастыру шарты көрсетілетін қызметті алушымен тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттерде бекітілген бюджет қаражатының көлемдері шегінде бір қаржы жылына жасалады.
19. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру шарты жасалғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы бос орындар туралы мәліметтерді 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды, көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде ақпаратты интернет-ресурсында орналастырады.
20. Баланың ата-аналары немесе өзге де заңды өкілдері бос орындар туралы мәліметтер негізінде ПМПК қорытындысымен көрсетілетін қызметті алушыға жүгініп, білім беру қызметтерін көрсетуге шарт жасасады.
Балалардың ата-аналары немесе өзге де заңды өкілдері шарт жасалғаннан кейін арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауды алудан бас тартқан жағдайда, мемлекеттік тапсырысты орналастыру балалардың ата-анасы немесе өзге де заңды өкілдері мен көрсетілетін қызметті алушы арасында жаңа шарт жасалғанға дейін тоқтатылады. Ағымдағы жылы баланы арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдау алуға кезекке қайталап қоюға отбасы басқа ауданға, қалаға, облысқа көшкен немесе бала ұзақ уақыт науқастанған жағдайда жол беріледі. Даму динамикасын ескере отырып бала бір қаржы жылы ішінде арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауды бір көрсетілетін қызметті алушыдан алады.
Бос орын пайда болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде бұзылыс санатын көрсете отырып бос орындар туралы мәлеметтерді интернет-ресурста хабарландыру орналастыру және арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдау алуды қажет ететін балалардың ата-аналарын немесе заңды өкілдерін хабардар ету үшін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.
21. Өткізілмеген жеке сабақтарды (науқастану, емделу, медициналық, санаторийлік-курорттық ұйымдарда сауықтырылуы мен оңалтылуы, ата-анасының бірінің немесе өзге де заңды өкілдерінің демалыста болуы себептері бойынша) өткізу үшін ата-аналардың немесе өзге де заңды өкілдердің өтініші негізінде жеке кесте бойынша не қашықтықтан қосымша сабақтар ұйымдастырылады.

22. Для финансирования государственного заказа в пределах установленного бюджета услугополучатель ежемесячно предоставляет табель (электронный), акт выполненных работ, в том числе подписанный родителем или законным представителем, электронную счет-фактуру за проведенные занятия.
23. Финансирование государственного заказа у услугополучателя осуществляется за зачисленных детей с ограниченными возможностями:
1) фактически посещающих занятия;
2) имеющих справку по форме, согласно приложению 4 к Правилам оказания государственной услуги "Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии", утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20744) и заключение ПМПК;
3) отсутствующих в течение двух занятий в месяц.
24. При расчете размера государственного заказа используются общие показатели:
1) базовый должностной оклад (далее – БДО), установленный постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий";
2) месячный расчетный показатель (далее – МРП), установленный Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год.
Расчет объема государственного заказа осуществляется в соответствии со следующим:
1) V - объем финансирования государственного заказа в месяц, рассчитывается по формуле:
V = ∑ Nобщий персонал
Nобщий персонал – совокупный норматив финансирования государственного заказа в месяц, предусмотренный персонально на одного ребенка по итогам междисциплинарной командной и индивидуальной оценки, рассчитывается по формуле:
Nобщий персонал =∑ (Nуслуга z * nz),
где:
nz – количество часов на 1-го ребенка, установленное по итогам результатов междисциплинарной командной и индивидуальной оценки в соответствии с главой 4 приказа № 385:
группа 1 – дети с ограниченными возможностями, с нарушениями речи, опорно-двигательного аппарата (самостоятельно передвигающиеся, с сохранным интеллектом), нарушениями или трудностями поведения, задержкой психического развития, слабовидящие, слабослышащие;
объем помощи – минимальный:
помощь одного специалиста (логопеда или психолога или дефектолога);
длительность помощи от 90 дней в году;
группа 2 – дети с ограниченными возможностями, нарушениями опорно-двигательного аппарата (передвигающиеся с помощью вспомогательных средств, с нарушениями речи, но с сохранным интеллектом), нарушениями слуха и зрения (незрячие, не слышащие), тяжелыми нарушениями речи, нарушениями интеллекта легкой и умеренной степени, нарушениями или трудностями общения и социального взаимодействия (аутизм);
объем помощи – средний:
помощь двух специалистов (логопеда и психолога или дефектолога и логопеда или логопеда и инструктора лечебной физической культуры (далее – ЛФК)/учителя адаптивной физической культуры (далее – АФК));
длительность помощи от 180 дней в году;

22. Белгіленген бюджет шегінде мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру үшін көрсетілетін қызметті алушы әр ай сайын өткізілген сабақтарға табельді (электрондық), орындалған жұмыстар актісін, соның ішінде ата-ана немесе заңды өкіл қол қойған электрондық шот-фактураны ұсынады.
23. Көрсетілетін қызметті алушыда мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру есепке алынған мүмкіндігі шектеулі балалар үшін жүзеге асырылады:
1) сабаққа нақты келетін;
2) "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін психологиялық-педагогикалық қолдау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген) бекітілген "Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидасының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша анықтамасы және ПМПК қорытындысы бар;
3) айына екі сабақта болмаған.
24. Мемлекеттік тапсырыс мөлшерін есептеу кезінде жалпы көрсеткіштер пайдаланылады:
1) "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 Қаулысымен белгіленген базалық лауазымдық айлықақы (бұдан әрі – БЛА);
2) тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК).
Мемлекеттік тапсырыс көлемін есептеу мыналарға сәйкес жүзеге асырылады:
1) V – айына мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру көлемі, мынадай формула бойынша есептеледі:
V = ∑ Nжалпы персонал
N жалпы персонал – пәнаралық командалық және жеке бағалау қорытындылары бойынша бір балаға жеке көзделген айына мемлекеттік тапсырысты қаржыландырудың жиынтық нормативі, мынадай формула бойынша есептеледі:
Nжалпы персонал =∑(N қызмет z * nz),
мұнда:
nz – пәнаралық командалық және жеке бағалау нәтижелерінің қорытындылары бойынша №385 бұйрықтың 4-тарауына сәйкес бір балаға көзделген сағат саны:
1-топ – сөйлеу қабілеті, тірек-қимыл аппараты бұзылған (өз бетінше қозғалатын, зердесі сақталған), мінез-құлықтың бұзылыстары немесе қиындықтары бар, психикалық дамуы тежелген, нашар көретін, нашар еститін мүмкіндіктері шектеулі балалар;
көмек көлемі – ең аз:
бір маманның (логопед немесе психолог немесе дефектолог) көмегі;
көмектің ұзақтығы жылына 90 күннен бастап;
2-топ – тірек-қимыл аппараты бұзылған (көмекші құралдардың көмегімен қозғалатын, сөйлеу қабілеті бұзылған, бірақ зердесі сақталған), есту және көру қабілеті бұзылған (көзі көрмейтін, естімейтін), сөйлеу тілінің ауыр түрдегі бұзылыстары бар, жеңіл және орташа зерде зақымдалуы бар, қарым-қатынас және әлеуметтік өзара іс-әрекеттің бұзылысы немесе қиындықтары бар (аутизм) мүмкіндіктері шектеулі балалар;
көмек көлемі – орташа:
екі маманның (логопед және психолог немесе дефектолог және логопед немесе логопед және емдік дене шынықтыру (бұдан әрі – ЕДШ) нұсқаушысының/ бейімделген дене шынықтыру (бұдан әрі – БДШ) мұғалімінің көмегі;
көмектің ұзақтығы жылына 180 күннен бастап;

группа 3 – дети с ограниченными возможностями, со сложными (сочетанными) нарушениями, сочетания 2 или более нарушений: нарушение зрения и слуха, нарушения опорно-двигательного аппарата и интеллекта, нарушения интеллекта и слуха, нарушениями или трудностями общения и социального взаимодействия (аутизм) и нарушение интеллекта и другое;
объем помощи – максимальный:
помощь трех специалистов (логопеда, психолога и инструктора ЛФК/учителя АФК или дефектолога, логопеда и психолога);
длительность помощи от 180 до 270 дней в году.
2) Nуслуга z – стоимость 1 (одной) услуги в зависимости от формы занятий: индивидуальные, подгрупповые, групповые, на одного обучающегося в месяц, рассчитывается по следующей формуле:
Nуслуга z = Тz + S + А,
где:
S – норма расходов на текущее содержание организации образования на одного ребенка в час, включая учебные расходы, составляет - 0,03 МРП;
А – норма расходов на амортизацию/приобретение оборудования на одного ребенка при оказании услуги педагогами: психолог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, олигофренопедагог, сурдопедагог - 0,032 МРП;
при оказании услуги инструктором ЛФК/учителем АФК – 0,052 МРП;
z – индекс, отражающий услугу педагога: психолог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, олигофренопедагог, сурдопедагог, инструктор ЛФК/учитель АФК;
T – месячный фонд оплаты труда персонала организации психолого-педагогической поддержки в расчете на одного ребенка в час, и рассчитывается по следующей формуле:
Тz = Tосн z + Ткомп z
где:
Tосн z = ((Wz + Wэ/р z) * sno + БДО*(КЕz + КЕ аупЕ увп и оп +R) * mp * mvz,
Tкомп z = (W z + Э комп z) * mvz / 12,
где:
Tосн z – месячный фонд оплаты труда персонала, без учета компенсационных выплат;
T комп z – месячный объем расходов на выплату пособия на оздоровление к ежегодному оплачиваемому трудовому отпуску работников;
W z – заработная плата персонала рассчитывается по формуле:
W z = (ДО z * kp + БДО * f) * ks+ БДО * с + Доплz,
где:
ДОz – должностной оклад одной педагогической ставки в месяц, который определяется путем умножения БДО на коэффициент исчисления должностного оклада:
педагог-психолог – 4,25;
учитель-логопед – 4,57;
учитель-дефектолог – 4,68;
тифлопедагог – 4,66;
инструктор ЛФК/учитель АФК – 4,19;
олигофренопедагог – 4,81;
учитель – сурдопедагог – 4,55;
kp – поправочный коэффициент к установленному размеру должностного оклада педагога составляет:
на 2022 год – 1,75;
на 2023 и последующие годы – 2;
f – коэффициент расчета фонда заработной платы управленческого персонала:
на 2022 год – 1,183;

3-топ – күрделі (аралас) бұзылыстары бар, 2 немесе одан да көп бұзылыстары бар: көру және есту қабілетінің бұзылуы, тірек-қимыл аппараты мен зердесінің бұзылуы, зердесі мен есту қабілетінің бұзылуы, қарым-қатынас және әлеуметтік өзара іс-әрекеттің бұзылысы немесе қиындықтары бар (аутизм) және зердесінің бұзылуы және басқалары бар мүмкіндіктері шектеулі балалар;
көмек көлемі – жоғары:
үш маманның көмегі (логопед, психолог және ЕДШ нұсқаушысының/БДШ мұғалімінің немесе дефектолог, логопед және психологтің);
көмектің ұзақтығы жылына 180 күннен 270 күнге дейін.
2) N қызмет z – сабақтың түріне байланысты 1 (бір) қызметтің құны: жеке, кіші топтық, топтық, айына бір білім алушыға мынадай формула бойынша есептеледі:
N қызмет z = Т z + S + А,
мұнда:
S – оқу шығыстарын қоса алғанда, сағатына бір балаға білім беру ұйымын ағымдағы күтіп-ұстауға арналған шығыстар нормасы – 0,03 АЕК құрайды;
А – педагогтермен: психолог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, олигофренопедагог, сурдопедагог қызмет көрсеткен кезде бір балаға арналған жабдықты амортизациялауға/сатып алуға арналған шығыстар нормасы – 0,032 АЕК;
ЕДШ нұсқаушысы/ БДШ мұғалімі қызмет көрсеткен кезде – 0,052 АЕК;
Z – педагог қызметін көрсететін индекс: психолог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, олигофренопедагог, сурдопедагог, ЕДШ нұсқаушысы/БДШ мұғалімі;
T – сағатына бір балаға есептегендегі психологиялық-педагогикалық қолдау ұйымы персоналының еңбегіне ақы төлеудің айлық қоры мынадай формула бойынша есептеледі:
Т z = T нег z + Тжәрд z ,
мұнда:
T нег z = ((W z + W э/р z ) * sno + БЛА*( К Е z + К Е әбп +КЕ окп, қкп +R) * mp * mvz,
Tжәрд z = (W z + Э жәрд z) * mvz / 12,
мұнда:
Tнег z – өтемақы төлемдерін есепке алмағанда, персоналдың еңбегіне ақы төлеудің айлық қоры;
Tжәрд z – қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысына сауықтыруға жәрдемақы төлеуге арналған шығыстардың ай сайынғы көлемі;
Wz – қызметкерлердің жалақысы мына формула бойынша есептеледі:
W z = (ЛА z * kp + БЛА * f) * ks+БЛА * с + Қосымz,
мұнда:
ЛАz – айына бір педагогикалық мөлшерлеменің лауазымдық айлықақысы, ол БЛА-ны лауазымдық айлықақыны есептеу коэффициентіне көбейту жолымен айқындалады:
педагог-психолог – 4,25;
мұғалім-логопед – 4,57;
мұғалім-дефектолог – 4,68;
тифлопедагог – 4,66;
ЕДШ нұсқаушысы/БДШ мұғалімі – 4,19;
олигофренопедагог – 4,81;
сурдопедагог-мұғалім – 4,55;
kp – педагогтің лауазымдық айлықақының белгіленген мөлшеріне түзету коэффициенті:
2022 жылға – 1,75;
2023 және одан кейінгі жылдарға – 2;
f - басқарушы персоналдың жалақы қорын есептеу коэффициенті:
2022 жылға – 1,183;

на 2023 год и последующие годы – 1,352;
ks – коэффициент доплаты специалистам за работу в сельской местности, составляет 1,25;
для городских школ – 1,0;
с – коэффициент расчета фонда заработной платы учебно-вспомогательного и обслуживающего персонала:
на 2022 год – 0,540;
на 2023 год - 0,636;
на 2024 год – 0,751;
на 2025 и последующие годы – 0,878;
Доплz – коэффициент доплат к заработной плате персонала рассчитывается по формуле:
Допл z = БДО * (ДОУz + ДОУауп + ДОУувп и оп +u),
где:
ДОУz – коэффициент надбавки за особые условия труда педагогов:
Год
ДОУ психолога
ДОУ логопеда
ДОУ дефектолога
ДОУ тифлопедагога
ДОУ ЛФК
ДОУ олигофренопедагога
ДОУ сурдопедагога
2022 год

2023 жылға және одан кейінгі жылдарға – 1,352;
KS-мамандарға ауылдық жердегі жұмысы үшін қосымша ақы төлеу коэффициенті, 1,25 құрайды;
қала мектептері үшін – 1,0;
с – оқу-көмекші және қызмет көрсетуші персоналдың жалақы қорын есептеу коэффициенті:
2022 жылға – 0,540;
2023 жылға – 0,636;
2024 жылға – 0,751;
2025 және одан кейінгі жылдарға – 0,878;
Қосымz – персоналдың жалақысына қосымша ақының коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:
Қосым z = БЛА * (ЕЖҮz + ЕЖҮәбп + ЕЖҮокп, қкп +u z),
мұнда:
ЕЖҮz – педагогтердің ерекше еңбек жағдайлары үшін үстемеақы коэффициенті:
Жыл
Психолог ЕЖҮ
Логопед ЕЖҮ
Дефектолог ЕЖҮ
Тифлопедагог ЕЖҮ
ЛФК ЕЖҮ
Олигофренопедагог ЕЖҮ
Сурдопедагог ЕЖҮ
2022 жыл

на 2022 год – 0,459;
на 2023 год – 0,541;
на 2024 год – 0,638;
на 2025 год и последующие годы – 0,746;
uz – коэффициент доплаты за работу с детьми с особыми образовательными потребностями:
педагог-психолог – 1,70;
учитель-логопед – 1,83;
учитель-дефектолог – 1,87;
тифлопедагог – 1,86;
инструктор ЛФК/ учитель АФК – 1,68;
олигофренопедагог – 1,92;
учитель – сурдопедагог – 1,82;
Wэ/р z – коэффициент заработной платы замещающего сотрудника во время дополнительного отпуска в зонах экологии и радиации рассчитывается по формуле:

2022 жылға – 0,459;
2023 жылға – 0,541;
2024 жылға – 0,638;
2025 жылға және одан кейінгі жылдарға – 0,746;
uz – ерекше білім беру қажеттілігі бар балалармен жұмыс істегені үшін қосымша ақы төлеу коэффициенті:
педагог-психолог – 1,70;
мұғалім-логопед – 1,83;
мұғалім-дефектолог – 1,87;
тифлопедагог – 1,86;
ЕДШ нұсқаушысы/БДШ мұғалімі – 1,68;
олигофренопедагог – 1,92;
мұғалім – сурдопедагог – 1,82;
Wэ/р z – экология және радиация аймақтарында қосымша демалыс кезінде алмастырушы қызметкердің жалақы коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:

Wэ/р z = Wz / 30 / 12 * 9,
где:
30 – количество календарных дней;
12 – количество месяцев в году;
9 – среднее количество дополнительных дней к отпуску в соответствии с Законами Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье" (далее – Закон о защите пострадавших вследствие экологического бедствия) и "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее – Закон о защите пострадавших на ядерном полигоне);

W э/р z= Wz / 30 / 12 / * 9,
мұнда:
30 – күнтізбелік күндер саны;
12 – жылдағы айлар саны;
9 – "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" (бұдан әрі – экологиялық апат салдарынан зардап шеккендерді қорғау туралы Заң) және "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" (бұдан әрі – ядролық полигонда зардап шеккендерді қорғау туралы Заң) Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес демалысқа қосымша күндердің орташа саны;

на 2022 год – 1,514;
на 2023 год – 1,785;
на 2024 год – 2,105;
на 2025 год и последующие годы – 2,462.
В случае, если данная доплата не предусмотрена Законом о защите пострадавших вследствие экологического бедствия КЕ увп, оп равняется 0;
R- доплата за проживание в зоне радиационного риска, в соответствии с Законом о защите пострадавших на ядерном полигоне – 1,5 МРП.
В случае, если данная доплата не предусмотрена Законом о защите пострадавших на ядерном полигоне R равняется 0;
mp – коэффициент обязательных пенсионных взносов и отчислений работодателя в фонд обязательного медицинского страхования:
на 2022 год – 1,03;
на 2023 год – 1,03;
на 2024 год – 1,045;
на 2025 год – 1,055;
на 2026 год – 1,065;
на 2027 год – 1,075;
на 2028 год – 1,08;
mvz – коэффициент ученико-часа:
для индивидуальных занятий – 0,021;
для подгрупповых занятий со средней численностью в подгруппе 3 ребенка – 0,007;
для групповых занятий со средней численностью 7 детей – 0,003;
Э комп z – материальная помощь на оздоровление сверх действующих выплат к ежегодному оплачиваемому трудовому отпуску, в соответствии с Законом о защите пострадавших вследствие экологического бедствия, рассчитывается по формуле:
Экомп z = ДОz * kp + БДО * (f + с)
в случае, если данная доплата не предусмотрена Законом о защите пострадавших вследствие экологического бедствия, Экомп = 0.
25. Финансирование государственного заказа осуществляется при предоставлении электронного табеля посещаемости, с указанием причин пропусков (наличие документов, подтверждающих причину пропуска, которые электронно прикрепляются к табелю посещаемости), электронного акта выполненных работ, в том числе подписанного родителем или законным представителем ребенка, электронной счет-фактуры, подписанных электронной цифровой подписью руководителя услугополучателя.
26. При изменении места нахождения (передислокация в другое здание/помещение) услугополучатель уведомляет услугодателя за один месяц до изменения места нахождения с указанием сроков передислокации.
Услугополучатель, уведомивший об изменении места нахождения, финансируется по государственному заказу с момента регистрации уведомления один месяц.
По истечении месяца с момента уведомления услугодателя услугополучатель предоставляет следующие документы:
1) заявление;
2) схему размещения камер видеонаблюдения, тревожной кнопки и голосового оповещения, заверенное подписью руководителя.
После регистрации указанных документов, услугодатель посредством государственных электронных информационных систем (веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz) осуществляет проверку на наличие и действительность следующих документов:

2022 жылға – 1,514;
2023 жылға – 1,785;
2024 жылға – 2,105;
2025 жылға және одан кейінгі жылдарға – 2,462.
Егер осы қосымша ақы экологиялық апат салдарынан зардап шеккендерді қорғау туралы Заңда көзделмеген жағдайда, КЕокп, қкп 0-ге тең болады;
R – ядролық полигонда зардап шеккендерді қорғау туралы Заңға сәйкес радиациялық қатер аймағында тұрғаны үшін қосымша ақы – 1,5 АЕК.
Егер осы қосымша ақы ядролық полигонда зардап шеккендерді қорғау туралы Заңда көзделмеген жағдайда R 0-ге тең;
mp – міндетті зейнетақы жарналарының және жұмыс берушінің міндетті медициналық сақтандыру қорына аударымдарының коэффициенті:
2022 жылға – 1,03;
2023 жылға – 1,03;
2024 жылға – 1,045;
2025 жылға – 1,055;
2026 жылға – 1,065;
2027 жылға – 1,075;
2028 жылға – 1,08;
mvz – оқушы-сағат коэффициенті:
жеке сабақтар үшін – 0,021;
кіші топта орташа саны 3 бала болатын кіші топ сабақтары үшін – 0,007;
орташа саны 7 бала болатын топтық сабақтар үшін – 0,003;
Эжәрд z – экологиялық апат салдарынан зардап шеккендерді қорғау туралы Заңға сәйкес жыл сайынғы ақылы еңбек демалысына қатысты қолданыстағы төлемдерден тыс сауықтыруға материалдық көмек мынадай формула бойынша есептеледі:
Эжәрд z = ЛА z * kp + БЛА * (f + с)
егер осы қосымша ақы экологиялық апат салдарынан зардап шеккендерді қорғау туралы Заңда көзделмеген жағдайда, Эжәрд = 0.
25. Мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру көрсетілетін қызметті алушы басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған сабақтан қалу себептері көрсетілген (қатысу табеліне электрондық түрде бекітілетін сабақтан қалу себебін растайтын құжаттардың болуы) электрондық табель, орындалған жұмыстардың электрондық актісі, соның ішінде ата-ана немесе заңды өкіл қол қойған электрондық шот-фактура ұсынылған жағдайда жүзеге асырылады.
26. Орналасқан жері өзгерген жағдайда (басқа ғимаратқа/үй-жайға көшіру) көрсетілетін қызметті алушы орналасқан жері өзгергенге дейін бір ай бұрын көшіру мерзімдерін көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушіге хабарлайды.
Орналасқан жерінің өзгеруі туралы хабарлаған көрсетілетін қызметті алушы хабарлама тіркелген сәттен бастап бір ай мемлекеттік тапсырыс бойынша қаржыландырылады.
Көрсетілетін қызметті берушіні хабардар еткен сәттен бастап бір ай өткен соң көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш;
2) басшының қолымен куәландырылған бейнебақылау камераларын, дабыл кнопкасын және дауыстық хабарландыруды орналастыру схемасы.
Аталған құжаттарды тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелер (www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы, www.elicense.kz) арқылы мынадай құжаттардың болуын және жарамдылығын тексеруді жүзеге асырады:

1) справки о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и (или) уведомления о начале или прекращении деятельности услугополучателя;
2) санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии услугополучателя санитарно-эпидемиологическим требованиям;
3) лицензии на медицинскую деятельность при отсутствии договора на оказание медицинской помощи (медицинского обслуживания).
По результатам рассмотрения Комиссией предоставленных документов составляется протокол о соответствии/несоответствии требованиям настоящих Правил. Актуализированный Перечень размещается на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
27. Объем и размер государственного заказа определяется решением местных исполнительных органов:
1) на период действия ограничительных мероприятий, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не посещают услугополучателя;
2) за зачисленных, но не посещающих услугополучателя детей по причине проведения расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации (при наличии документального подтверждения) не более 2 (двух) месяцев в год.
28. При несоответствии услугополучателя пункту 8 настоящих Правил, размещение государственного заказа у услугополучателя прекращается до следующей конкурсной процедуры.
29. При нарушении порядка уведомления, предусмотренного пунктом 26 настоящих Правил, договор размещения государственного заказа с услугополучателем расторгается в одностороннем порядке в течение 3 (трех) дней со дня выявления изменения места расположения.
30. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При внесении изменений и (или) дополнений в Правила, уполномоченный орган в области образования в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и услугодателям, а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц в процессе оказания государственной услуги
31. Жалоба на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу), в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтамалар және (немесе) қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама;
2) көрсетілетін қызметті алушының санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды;
3) медициналық көмек (медициналық қызмет) көрсетуге арналған шарт болмаған жағдайда медициналық қызметке лицензия.
Ұсынылған құжаттарды Комиссияда қарау нәтижесі бойынша осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетіні/келмейтіні туралы хаттама жасалады. Өзектендірілген Тізбе көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
27. Мемлекеттік тапсырыстың көлемі мен мөлшері жергілікті атқарушы органдардың шешімімен айқындалады:
1) шектеу іс-шараларының, оның ішінде карантиннің, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың нәтижесінде балалар көрсетілетін қызметті алушыға бармайтын кезеңде;
2) қабылданған, бірақ кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтіру (құжаттамалық растау болған кезде) жүргізілгендіктен жылына 2 (екі) айдан аспайтын уақыт көрсетілетін қызметті алушыға бармайтын балалар үшін.
28. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыда мемлекеттік тапсырысты орналастыру келесі конкурстық рәсімге дейін тоқтатылады.
29. Қағидалардың 26-тармағымен қарастырылған хабарлау тәртібі бұзылса көрсетілетін қызметті беруші орналасу орнының өзгергені анықталған күннен бастап 3 (үш) күн ішінде мемлекеттік тапсырысты орналастыру келісім-шартын біржақты тәртіппен бұзады.
30. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде білім беру саласындағы уәкілетті орган нормативтік құқықтық акт мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкімет" ақпараттық- коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және көрсетілетін қызметті берушіге, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
31. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) беріледі.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК.
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 26 июня 2026 года
№ 179-НҚ
Приложение 1
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на специальную
психолого-педагогическую
поддержку детей
с ограниченными возможностями
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Размещение государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями"
1.
Наименование услугодателя
Управления образования областей, городов Астана, Алматы и Шымкент
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
25 (двадцать пять) рабочих дней
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Бумажная
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Положительное решение комиссии либо мотивированный отказ
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги
Бесплатно
8.
График работы услугодателя
Прием документов и выдача результатов государственной услуги с понедельника по пятницу включительно, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед согласно графику работы услугодателя
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление;
2) схема размещения камер видеонаблюдения, тревожной кнопки и голосового оповещения, заверенная подписью руководителя услугополучателя;
3) договор с территориальной организацией первичной медико-санитарной помощи на осуществление медицинского обеспечения в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-76 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23890);

Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымды қарайтын органға түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, лауазымды тұлғаның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) жасалған шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды қарайтын органға жіберіледі.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды тұлға, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа шағымдануға рұқсат етіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 179-НҚ
Мүмкіндігі шектеулі балаларды
арнаулы психологиялық-
педагогикалық қолдауға
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
1-қосымша
"Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының білім басқармалары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлері (бар болса) көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
25 (жиырма бес) жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны
Қағаз түрінде
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Комиссияның оң шешімі немесе дәлелді бас тарту
7.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері
Тегін
8.
Жұмыс кестесі
Құжаттарды қабылдау және қызмет нәтижесін беру уақыты демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбі – жұма аралығында көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы басшысының қолымен куәландырылған бейнебақылау камераларын, дабыл түймесін және дауыстық хабарландыруды орналастыру схемасы;
3) "Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" Санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-76 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23890 болып тіркелген) сәйкес медициналық қамтамасыз етуді жүзеге асыруға аумақтық бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету ұйымымен жасалған шарт;

4) копии штатного расписания и документов педагогов об образовании установленного образца, имеющих педагогическое или профильное образование;
5) документ, подтверждающий право аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления, со сроком действия договора аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления не ранее окончания срока освоения государственного образовательного заказа при отсутствии правоустанавливающего документа с отметкой о произведенной государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество в государственных электронных информационных системах.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из государственных электронных информационных систем, не допускается.
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в государственных электронных информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены в веб-портале "электронного правительства" www.egov.kz.
Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги услугополучатель получает посредством Единого контакт-центра: 1414, 88000807777.
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 26 июня 2026 года
№ 179-НҚ
Приложение 2 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа
на специальную
психолого-педагогическую
поддержку детей
с ограниченными возможностями
Форма
_______________________
(наименование
государственного органа)
________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя)
Заявление
Прошу допустить к участию в конкурсе
_____________________________________________________________________
(наименование услугополучателя, бизнес-идентификационный номер, адрес,
контактный телефон, адрес электронной почты) на размещение государственного
заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными
возможностями.

4) штаттық кестенің және педагогикалық немесе бейіндік білімі бар педагогтердің белгіленген үлгідегі білім туралы құжаттарының көшірмелері;
5) мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелерде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу жүргізілгені туралы белгісі бар құқық белгілейтін құжат болмаған жағдайда жалдау, өтеусіз пайдалану, сенімгерлік басқару шартының мерзімі мемлекеттік білім беру тапсырысын игеру уақыты аяқталғанға дейін жарамды жалдау, өтеусіз пайдалану, сенімгерлік басқару шарты бар жалдау, өтеусіз пайдалану, сенімгерлік басқару құқығын растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиялардың қатарына кіретін мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметтерді алушының келісімін алады.
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) ондағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталған жағдайда;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен ақпараттың, мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті мәліметтердің, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
11.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 179-НҚ
Мүмкіндігі шектеулі балаларды
арнаулы психологиялық-
педагогикалық қолдауға
мемлекеттік
білім беру тапсырысын
орналастыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
(мемлекеттік орган атауы)
_______________________
(басшының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда)
Өтініш
Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін
_________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы, байланыс телефоны, электронды пошта мекенжайы) конкурсқа қатысуға рұқсат беруіңізді сұраймын.

1. Настоящим сообщаю следующее:
1) количество новых мест (по категориям нарушений):
______________________________________________________________;
2) фактический контингент детей с ограниченными возможностями по состоянию
на дату подачи заявления: __________детей, из них по государственному заказу
________ детей;
3) ранее государственный образовательный заказ ___________________
(размещался/ не размещался)
2. Настоящим услугополучатель гарантирует:
1) соблюдение санитарно-эпидемиологических требований, в том числе
по зачислению детей с ограниченными возможностями в пределах фактической мощности;
2) соблюдение требований Типовых правил деятельности специальных организаций
образования, утвержденных приказом Министра просвещения Республики Казахстан
от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности
организаций образования соответствующих типов и видов, за исключением
организаций высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29329);
3) ежемесячное заполнение в информационной системе "Национальная
образовательная база данных" информации:
о детях с ограниченными возможностями, в том числе входящих в сформированный
управлением образования контингент;
о педагогах, в том числе об их количестве, уровне образования, квалификации,
трудовом стаже;
4) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан по обеспечению
охраны жизни и здоровья обучающихся;
5) соблюдение требований Правил размещения государственного образовательного
заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными
возможностями, утвержденных приказом Министра просвещения Республики
Казахстан от 29 декабря 2022 года № 532 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 31505).
3. Настоящим услугополучатель гарантирует исполнение обязательств:
1) о принятии детей по государственному образовательному заказу исключительно
по заключению психолого-медико-педагогической консультации;
2) о создании специальных условий для воспитания и обучения детей
с ограниченными возможностями согласно приказам Министра образования и науки
Республики Казахстан от 12 января 2022 года № 4 "Об утверждении Правил и
программ оценки особых образовательных потребностей" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26618), Министра
просвещения Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 92 "Об утверждении
Правил деятельности службы психолого-педагогического сопровождения
в организациях образования" (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 36047).
Приложение: документы для участия в конкурсе на __ листах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен(а)
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
Согласен(а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах в соответствии с Законом Республики
Казахстан "О персональных данных и их защите".
Руководитель _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "____" __________20____года.
Примечание: заполняется на бланке негосударственной организации, реализующей
специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями.
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 26 июня 2026 года
№ 179-НҚ
Приложение 1
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на специальную
психолого-педагогическую
поддержку детей
с ограниченными возможностями
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Размещение государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями"
1.
Наименование услугодателя
Управления образования областей, городов Астана, Алматы и Шымкент
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
25 (двадцать пять) рабочих дней
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Бумажная
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Положительное решение комиссии либо мотивированный отказ
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги
Бесплатно
8.
График работы услугодателя
Прием документов и выдача результатов государственной услуги с понедельника по пятницу включительно, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед согласно графику работы услугодателя
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление;
2) схема размещения камер видеонаблюдения, тревожной кнопки и голосового оповещения, заверенная подписью руководителя услугополучателя;
3) договор с территориальной организацией первичной медико-санитарной помощи на осуществление медицинского обеспечения в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-76 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23890);

1. Осымен келесіні хабарлаймын:
1) жаңа орындар саны (бұзылыс санаттары бойынша):
__________________________________________________________________
2) өтініш берген күнгі жағдай бойынша мүмкіндігі шектеулі балалардың нақты контингенті:___бала, оның ішінде мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша ___ бала;
3) бұрын мемлекеттік білім беру тапсырысы___________________________. (орналастырылған/орналастырылмаған)
2. Осы арқылы көрсетілетін қызметті алушы:
1) санитариялық-эпидемиологиялық, оның ішінде мүмкіндіктері шектеулі балаларды көрсетілетін қызметті алушының нақты жобалық қуаты шегінде қабылдау бойынша талаптарды сақтауға;
2) "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, тиісті типтердегі және түрлердегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29329 болып тіркелген) бекітілген арнайы білім беру ұйымдарының қызметінің үлгілік қағидаларында көзделген ұйымдар қызметінің талаптарын сақтауға;
3) ай сайын "Ұлттық білім беру дерекқоры" ақпараттық жүйесінде өзінің:
мүмкіндігі шектеулі балалар, оның ішінде білім басқармасы қалыптастырған контингентке кіретіндер туралы;
педагогтер, оның ішінде олардың саны, білім деңгейі, біліктілігі, еңбек өтілі туралы ақпаратын толтыруға;
4) білім алушылардың өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауға;
5) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 532 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31505 болып тіркелген) бекітілген мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларында көрсетілген талаптарды сақтауға кепілдік береді.
3. Осы арқылы көрсетілетін қызметті алушы мынадай міндеттемелердің орындалуына кепілдік береді:
1) балаларды мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша тек психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация қорытындысы негізінде қабылдау;
2) "Ерекше білім беру қажеттіліктерін бағалау қағидаларын және бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26618 болып тіркелген) және "Білім беру ұйымдарындағы психологиялық-педагогикалық қолдау қызметінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 92 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36047 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес мүмкіндігі шектеулі балаларды тәрбиелеу және оқыту үшін арнайы жағдайлар жасау.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар _____ бетте.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Басшы _______________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтырылған күні 20____жылғы "_____" ____________.
Ескерту: мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауды жүзеге асыратын мемлекеттік емес ұйымның бланкісінде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 26 маусымдағы
179-НҚ бұйрығына
2-қосымша
Мүмкіндігі шектеулі балаларды
арнаулы психологиялық-
педагогикалық қолдауға
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
1-қосымша
"Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының білім басқармалары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлері (бар болса) көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
25 (жиырма бес) жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны
Қағаз түрінде
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Комиссияның оң шешімі немесе дәлелді бас тарту
7.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері
Тегін
8.
Жұмыс кестесі
Құжаттарды қабылдау және қызмет нәтижесін беру уақыты демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбі – жұма аралығында көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы басшысының қолымен куәландырылған бейнебақылау камераларын, дабыл түймесін және дауыстық хабарландыруды орналастыру схемасы;
3) "Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" Санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-76 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23890 болып тіркелген) сәйкес медициналық қамтамасыз етуді жүзеге асыруға аумақтық бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету ұйымымен жасалған шарт;

4) копии штатного расписания и документов педагогов об образовании установленного образца, имеющих педагогическое или профильное образование;
5) документ, подтверждающий право аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления, со сроком действия договора аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления не ранее окончания срока освоения государственного образовательного заказа при отсутствии правоустанавливающего документа с отметкой о произведенной государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество в государственных цифровых системах.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из государственных цифровых систем, не допускается.
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в государственных цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены в веб-портале "цифрового правительства" www.egov.kz.
Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги услугополучатель получает посредством Единого контакт-центра: 1414, 88000807777.
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 26 июня 2026 года
№ 179-НҚ
Приложение 3
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на специальную
психолого-педагогическую
поддержку детей
с ограниченными возможностями
Расписка о приеме документов
Государственным учреждением _______________________________________
(наименование услугодателя)
приняты от _________________________________________________________
(наименование услугополучателя) следующие документы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Телефон услугодателя: _______________________________________________
Адрес электронной почты услугодателя: ________________________________
Дата приема документов: _____________________________________________
Документы принял: __________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
Документы сдал: ____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 26 июня 2026 года
№ 179-НҚ
Приложение 2
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на специальную
психолого-педагогическую
поддержку детей
с ограниченными возможностями
Форма
_________________________
(наименование
государственного органа)
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя)
Заявление
Прошу допустить к участию в конкурсе
_______________________________________________________________________
(наименование услугополучателя, бизнес-идентификационный номер, адрес,
контактный телефон, адрес электронной почты) на размещение государственного
заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными
возможностями.

4) штаттық кестенің және педагогикалық немесе бейіндік білімі бар педагогтердің белгіленген үлгідегі білім туралы құжаттарының көшірмелері;
5) мемлекеттік цифрлық жүйелерде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу жүргізілгені туралы белгісі бар құқық белгілейтін құжат болмаған жағдайда жалдау, өтеусіз пайдалану, сенімгерлік басқару шартының мерзімі мемлекеттік білім беру тапсырысын игеру уақыты аяқталғанға дейін жарамды жалдау, өтеусіз пайдалану, сенімгерлік басқару шарты бар жалдау, өтеусіз пайдалану, сенімгерлік басқару құқығын растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиялардың қатарына кіретін мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметтерді алушының келісімін алады.
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) ондағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталған жағдайда;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен ақпараттың, мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті мәліметтердің, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
11.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 179-НҚ
Мүмкіндігі шектеулі
балаларды арнаулы
психологиялық-педагогикалық
қолдауға мемлекеттік білім
беру тапсырысын
орналастыру қағидаларына
3-қосымша
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
___________________________________________________ мемлекеттік мекемесі (көрсетілетін қызметті беруші атауы) ____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушы атауы) келесі құжаттар қабылданды: ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті берушінің телефоны: _____________________________ Көрсетілетін қызметті берушінің электронды пошта мекенжайы:
____________________________________________________________________ Құжаттар қабылданған күн: ____________________________________________ Құжатты қабылдаған: _________________________________________________. тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы Құжатты тапсырған: __________________________________________________ көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 179-НҚ бұйрыққа
3-қосымша
Мүмкіндігі шектеулі балаларды
арнаулы психологиялық-
педагогикалық қолдауға
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
(мемлекеттік орган атауы)
_______________________
(басшының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда)
Өтініш
Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін
_________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы, байланыс телефоны, электронды пошта мекенжайы) конкурсқа қатысуға рұқсат беруіңізді сұраймын.

1. Настоящим сообщаю следующее:
1) количество новых мест (по категориям нарушений):
________________________________________________________;
2) фактический контингент детей с ограниченными возможностями по состоянию
на дату подачи заявления: __________ детей, из них по государственному заказу
________ детей;
3) ранее государственный образовательный заказ ___________________
(размещался/ не размещался)
2. Настоящим услугополучатель гарантирует:
1) соблюдение санитарно-эпидемиологических требований, в том числе
по зачислению детей с ограниченными возможностями в пределах фактической мощности;
2) соблюдение требований Типовых правил деятельности специальных организаций
образования, утвержденных приказом Министра просвещения Республики Казахстан
от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности
организаций образования соответствующих типов и видов, за исключением
организаций высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29329);
3) ежемесячное заполнение в цифровой системе "Национальная образовательная база
данных" информации о своих:
детях с ограниченными возможностями, в том числе входящих в сформированный
управлением образования контингент;
педагогах, в том числе об их количестве, уровне образования, квалификации,
трудовом стаже;
4) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан по обеспечению
охраны жизни и здоровья обучающихся;
5) соблюдение требований Правил размещения государственного образовательного
заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными
возможностями, утвержденных приказом Министра просвещения Республики
Казахстан от 29 декабря 2022 года № 532 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 31505).
3. Настоящим услугополучатель гарантирует исполнение обязательств:
1) о принятии детей по государственному образовательному заказу исключительно
по заключению психолого-медико-педагогической консультации;
2) о создании специальных условий для воспитания и обучения детей
с ограниченными возможностями согласно приказам Министра образования и науки
Республики Казахстан от 12 января 2022 года № 4 "Об утверждении Правил и
программ оценки особых образовательных потребностей" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26618), Министра
просвещения Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 92 "Об утверждении
Правил деятельности службы психолого-педагогического сопровождения
в организациях образования" (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 36047).
Приложение: документы для участия в конкурсе на __ листах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен(а)
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
Согласен(а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах в соответствии с Законом Республики Казахстан
"О персональных данных и их защите".
Руководитель _________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "______" __________20____года.
Примечание: заполняется на бланке негосударственной организации, реализующей
специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными
возможностями.
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 26 июня 2026 года
№ 179-НҚ
Приложение 4
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на специальную
психолого-педагогическую
поддержку детей
с ограниченными возможностями
Форма
_________________________
_________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
_________________________
_________________________
Наименование
организации, адрес
УВЕДОМЛЕНИЕ
об отказе в приеме документов
Руководствуясь статьей 19 Закона Республики Казахстан "О государственных
и социально ответственных услугах",
___________________________________________________________________
(наименование услугодателя) отказывает в приеме заявления на оказание
государственной услуги "Размещение государственного образовательного заказа
на специальную психолого- педагогическую поддержку детей с ограниченными
возможностями" в связи с предоставлением неполного пакета документов и (или)
документов с истекшим сроком действия, предусмотренных правилами оказания
государственной услуги.
Перечень не предоставленных документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3)_________________________________________.
Исполнитель: _________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон:___________________ Дата: _________________________
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 26 июня 2026 года
№ 179-НҚ
Приложение 5
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на специальную
психолого-педагогическую
поддержку детей
с ограниченными возможностями
Форма
________________________
_________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
_________________________
_________________________
Наименование
организации, адрес
УВЕДОМЛЕНИЕ
об отказе в оказании государственной услуги

1. Осымен келесіні хабарлаймын:
1) жаңа орындар саны (бұзылыс санаттары бойынша): ___________________________________________________________________
2) өтініш берген күнгі жағдай бойынша мүмкіндігі шектеулі балалардың нақты контингенті:___бала, оның ішінде мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша ___ бала;
3) бұрын мемлекеттік білім беру тапсырысы___________________________. (орналастырылған/орналастырылмаған)
2. Осы арқылы көрсетілетін қызметті алушы:
1) санитариялық-эпидемиологиялық, оның ішінде мүмкіндіктері шектеулі балаларды көрсетілетін қызметті алушының нақты жобалық қуаты шегінде қабылдау бойынша талаптарды сақтауға;
2) "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, тиісті типтердегі және түрлердегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29329 болып тіркелген) бекітілген арнайы білім беру ұйымдарының қызметінің үлгілік қағидаларында көзделген ұйымдар қызметінің талаптарын сақтауға;
3) ай сайын "Ұлттық білім беру дерекқоры" цифрлық жүйесінде өзінің:
мүмкіндігі шектеулі балалар, оның ішінде білім басқармасы қалыптастырған контингентке кіретіндер туралы;
педагогтер, оның ішінде олардың саны, білім деңгейі, біліктілігі, еңбек өтілі туралы ақпаратын толтыруға;
4) білім алушылардың өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауға;
5) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 532 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31505 болып тіркелген) бекітілген Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларында көрсетілген талаптарды сақтауға кепілдік береді.
3. Осы арқылы көрсетілетін қызметті алушы мынадай міндеттемелердің орындалуына кепілдік береді:
1) балаларды мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша тек психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация қорытындысы негізінде қабылдау;
2) "Ерекше білім беру қажеттіліктерін бағалау қағидаларын және бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26618 болып тіркелген) және "Білім беру ұйымдарындағы психологиялық-педагогикалық қолдау қызметінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 92 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36047 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес мүмкіндігі шектеулі балаларды тәрбиелеу және оқыту үшін арнайы жағдайлар жасау.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар _____ бетте.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Басшы _______________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтырылған күні 20____жылғы "_____" ____________.
Ескерту: мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауды жүзеге асыратын мемлекеттік емес ұйымның бланкісінде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 179-НҚ
Мүмкіндігі шектеулі
балаларды арнаулы
психологиялық-педагогикалық
қолдауға мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
____________________________
___________________________
басшының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда)
____________________________
___________________________
Ұйым атауы, мекенжайы
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
ХАБАРЛАМА
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабын басшылыққа ала отырып, ______________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің атауы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларымен қарастырылған құжаттардың толық ұсынылмауына және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың ұсынылуына байланысты "Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге өтініш қабылдаудан бас тартады. Ұсынылмаған құжаттар тізімі: 1) ________________________________________; 2) ________________________________________; 3)_________________________________________.
Орындаушы: _______________ тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) Телефон:_______________________ Күні:____________________
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 179-НҚ
Мүмкіндігі шектеулі
балаларды арнаулы
психологиялық-педагогикалық
қолдауға мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
______________________________
____________________________
басшының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда)
________________________________________________________Ұйым атауы, мекенжайы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы
ХАБАРЛАМА

Руководствуясь статьей 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных
и социально ответственных услугах",
_____________________________________________________________________
(наименование услугодателя) отказывает в оказании государственной услуги
"Размещение государственного образовательного заказа на специальную
психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями"
ввиду ___________________________________________________.
(причины отказа)
Исполнитель: __________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон:___________________ Дата: _________________________

"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабын басшылыққа ала отырып, ___________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің атауы) ___________________________________________________________ байланысты (бас тарту себебі) "Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру" мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Орындаушы: _______________________________ тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) Телефон:_______________________ Күні:____________________