О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2025 года № 658 "Об утверждении Перечня отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен, а также Правил определения минимального уровня цен"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 июня 2026 года № 414. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2026 года № 39021
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2025 года № 658 "Об утверждении Перечня отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен, а также Правил определения минимального уровня цен" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 37326) следующее изменение:
Перечень отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 18 июня 2026 года № 414
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2025 года № 658
Перечень отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза*
Наименование товара

"Бағалардың ең төменгі деңгейі қолданылатын жекелеген тауар түрлерінің Тізбесін, сондай-ақ бағалардың ең төменгі деңгейін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республика Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 31 қазандағы № 658 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 18 маусымдағы № 414 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 22 маусымда № 39021 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бағалардың ең төменгі деңгейі қолданылатын жекелеген тауар түрлерінің тізбесін, сондай-ақ бағалардың ең төменгі деңгейін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республика Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 31 қазандағы № 658 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37326 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бағалардың ең төменгі деңгейі қолданылатын жекелеген тауар түрлерінің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 18 маусымдағы
№ 414 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2025 жылғы 31 қазандағы
№ 658 бұйрығына
1-қосымша
Бағалардың ең төменгі деңгейі қолданылатын жекелеген тауар түрлерінің тізбесі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды*
Тауардың атауы

Раздел 1. Товары, производимые на территории Республики Казахстан
1.
0401 20 110 9
молоко и сливки, несгущенные и без добавления сахара или других подслащивающих веществ, с содержанием жира более 1 мас.%, но не более 3 мас.%, в первичных упаковках нетто-объемом не более 2 л., прочие
2.
0403 20 110 0
йогурт без ингредиентов, указанных в примечании 2 к данной группе, с содержанием жира не более 3 мас.%
3.
0403 20 130 0
йогурт без ингредиентов, указанных в примечании 2 к данной группе, с содержанием жира более 3 мас.%, но не более 6 мас.%
4.
0403 20 190 0
йогурт без ингредиентов, указанных в примечании 2 к данной группе, с содержанием жира более 6 мас.%
5.
0403 20 310 0
йогурт с добавлением сахара или других подслащивающих веществ, но без прочих ингредиентов, указанных в примечании 2 к данной группе, с содержанием жира не более 3 мас.%
6.
0403 20 330 0
йогурт с добавлением сахара или других подслащивающих веществ, но без прочих ингредиентов, указанных в примечании 2 к данной группе, с содержанием жира более 3 мас.%, но не более 6 мас.%
7.
0403 20 390 0
йогурт с добавлением сахара или других подслащивающих веществ, но без прочих ингредиентов, указанных в примечании 2 к данной группе, с содержанием жира более 6 мас.%
8.
0403 20 510 0
йогурты со вкусо-ароматическими добавками или с добавлением фруктов, орехов или какао, в порошке, гранулах или других твердых видах, с содержанием молочного жира не более 1,5 мас.%
9.
0403 20 530 0
йогурты со вкусо-ароматическими добавками или с добавлением фруктов, орехов или какао, в порошке, гранулах или других твердых видах, с содержанием молочного жира более 1,5 мас.%, но не более 27 мас.%
10.
0403 20 590 0
йогурты со вкусо-ароматическими добавками или с добавлением фруктов, орехов или какао, в порошке, гранулах или других твердых видах, с содержанием молочного жира более 27 мас.%
11.
0403 20 710 0
йогурты со вкусо-ароматическими добавками или с добавлением фруктов, орехов или какао, прочий, с содержанием молочного жира не более 3 мас.%
12.
0403 20 730 0
йогурты со вкусо-ароматическими добавками или с добавлением фруктов, орехов или какао, прочий, с содержанием молочного жира более 3 мас.%, но не более 6 мас.%
13.
0403 20 790 0
йогурты со вкусо-ароматическими добавками или с добавлением фруктов, орехов или какао, прочий, с содержанием молочного жира более 6 мас.%
14.
0403 20 900
йогурт без вкусо-ароматических добавок и без добавления фруктов, орехов или какао, без добавления сахара или других подслащивающих веществ, прочий
15.
0406 10 500 2
творог с содержанием жира не более 40 мас.%, прочий
16.

1-бөлім. Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін тауарлар
1.
0401 20 110 9
Қант немесе басқа да тәттілендіргіштер қосылмаған, қоюландырылмаған сүт пен кілегей, майлылығы 1 мас.%-дан жоғары, бірақ 3 мас.%-дан аспайтын, бастапқы қаптамадағы таза көлемі 2 литрден аспайтын, өзгелері
2.
0403 20 110 0
құрамында май мөлшері 3 мас.%-дан аспайтын осы топқа 2-ескертпеде көрсетілген ингредиенттері жоқ йогурт
3.
0403 20 130 0
осы топқа 2-ескертпеде көрсетілген ингредиенттері жоқ, құрамында май мөлшері 3 мас.%-дан асатын йогурт, бірақ 6 мас.%-дан аспайды
4.
0403 20 190 0
осы топқа 2-ескертпеде көрсетілген ингредиенттері жоқ, құрамында майы 6 мас.%-дан асатын йогурт
5.
0403 20 310 0
қант немесе басқа да тәттілендіргіш заттар қосылған, бірақ осы топқа 2-ескертпеде көрсетілген өзге ингредиенттері жоқ, құрамында майы 3 мас.%-дан аспайтын йогурт
6.
0403 20 330 0
қант немесе басқа да тәттілендіргіш заттар қосылған, бірақ осы топқа 2-ескертпеде көрсетілген басқа ингредиенттері жоқ, құрамында майы 3 мас.%-дан асатын йогурт, бірақ 6 мас.%-дан аспайды
7.
0403 20 390 0
қант немесе басқа да тәттілендіргіш заттар қосылған, бірақ осы топқа 2-ескертпеде көрсетілген басқа ингредиенттері жоқ, құрамында майы 6 мас.%-дан асатын йогурт
8.
0403 20 510 0
хош иісті-хош иісті қоспалары бар немесе жеміс-жидек, жаңғақ немесе какао қосылған, ұнтақ, түйіршіктер немесе басқа да қатты түрдегі, құрамында сүтті майы 1,5 мас.%-дан аспайтын йогурттар
9.
0403 20 530 0
хош иісті-хош иісті қоспалары бар немесе жемістер, жаңғақтар немесе какао қосылған, ұнтақта, түйіршіктерде немесе басқа қатты түрлерде, құрамында сүт майы 1,5 мас.%-дан асатын йогурттар, бірақ 27 мас.%-дан аспайды
10.
0403 20 590 0
хош иісті қоспалары бар немесе жемістер, жаңғақтар немесе какао қосылған йогурттар, ұнтақ, түйіршіктер немесе басқа қатты түрлер, құрамында сүт майы 27 мас.%-дан асады
11.
0403 20 710 0
дәмі-хош иісті қоспалары бар немесе құрамында сүт майы 3 мас.%-дан аспайтын жемістер, жаңғақтар немесе какао қосылған өзге де йогурттар
12.
0403 20 730 0
дәмі-хош иісті қоспалары бар немесе құрамында сүт майы 3 мас.%-дан асатын, бірақ 6 мас.%-дан аспайтын жемістер, жаңғақтар немесе какао қосылған өзге де йогурттар
13.
0403 20 790 0
дәмі-хош иісті қоспалары бар немесе құрамында 6 мас.%-дан астам сүт майы бар жемістер, жаңғақтар немесе какао қосылған йогурттар
14.
0403 20 900
дәмі-хош иісті қоспалары жоқ және жемістер, жаңғақтар немесе какао қосылмаған, қант немесе басқа да тәттілендіргіш заттар қосылмаған йогурт, өзгелері
15.
0406 10 500 2
май мөлшері 40 масс.% аспайтын сүзбе, өзгелері
16.

3105 20 100 0
удобрения минеральные или химические, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий, с содержанием азота более 10 мас.% в пересчете на сухой безводный продукт
48.
3105 59 000 0
прочие удобрения минеральные или химические, содержащие два питательных элемента: азот и фосфор
49.
3304 91 000 0
пудра, включая компактную
50.
3304 99 000 0
прочие косметические средства или средства для макияжа и средства для ухода за кожей (кроме лекарственных), включая средства против загара или для загара
51.
3305 10 000 0
шампуни
52.
3305 30 000 0
лаки для волос
53.
3305 90 000 9
прочие средства для волос
54.
3306 10 000 0
средства для чистки зубов
55.
3306 90 000 0
прочие средства для гигиены полости рта или зубов, включая фиксирующие порошки и пасты для зубных протезов, в индивидуальной упаковке для розничной продажи
56.
3307 10 000 0
средства, используемые до, во время или после бритья
57.
3307 20 000 0
дезодоранты и антиперспиранты индивидуального назначения
58.
3307 30 000 0
ароматизированные соли и прочие составы для принятия ванн
59.
3307 49 000 0
прочие средства для ароматизации или дезодорирования воздуха помещений, включая благовония для религиозных обрядов
60.
3401 11 000 1
мыло туалетное (включая мыло, содержащее лекарственные средства)
61.
3401 11 000 9
прочие туалетные поверхностно-активные органические вещества и средства в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий и бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством (включая содержащие лекарственные средства)
62.
3401 20 900 0
прочее мыло в прочих формах
63.
3401 30 000 0
поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема, расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло
64.
3402 50 000 0
поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401), расфасованные для розничной продажи
65.
3820 00 000 0
антифризы и жидкости антиобледенительные, готовые
66.
3907 91 100 0
полиэфиры сложные ненасыщенные, жидкие
67.
3923 50 900 0
прочие пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства из пластмассы
68.
3923 90 000 0
изделия для транспортировки или упаковки товаров, из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства, из пластмасс, прочие
69.

3105 20 100 0
құрғақ сусыз өнімдегі есептелген азоттың мөлшері 10 масс.% асатын азот, фосфор және калийдің үш қоректік элементін қамтитын минералдық немесе химиялық тыңайтқыштар
48.
3105 59 000 0
азот пен фосфордың екі қоректік элементін қамтитын басқа минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
49.
3304 91 000 0
шағынды қоса алғанда, опа
50.
3304 99 000 0
күнге күюге қарсы немесе күнге күюге арналған құралдарды қоса алғанда, өзге косметикалық құралдар немесе макияжға арналған құралдар және тері күтіміне арналған құралдар (дәрілік заттардан басқа)
51.
3305 10 000 0
сусабындар
52.
3305 30 000 0
шашқа арналған лактар
53.
3305 90 000 9
шашқа арналған өзге құралдар
54.
3306 10 000 0
тіс тазалауға арналған құралдар
55.
3306 90 000 0
бөлшек саудаға арналған жеке қаптамадағы, тіс протездеріне арналған бекіткіш ұнтақтар мен пасталарды қоса алғанда, ауыз қуысы немесе тіс гигиенасына арналған өзге құралдар
56.
3307 10 000 0
қырынуға дейін, қырыну кезінде немесе қырынудан кейін қолданылатын құралдар
57.
3307 20 000 0
жеке пайдалануға арналған дезодоранттар мен антиперспиранттар
58.
3307 30 000 0
хош иістендірілген тұздар және ванна қабылдауға арналған өзге құрамдар
59.
3307 49 000 0
діни рәсімдерге арналған хош иістерді қоса алғанда, үй-жай ауасын хош иістендіруге немесе дезодорациялауға арналған өзге құралдар
60.
3401 11 000 1
құрамында дәрілік заттар бар сабынды қоса алғанда, хош иісті сабын
61.
3401 11 000 9
брускалар, кесектер немесе қалыпталған бұйымдар түріндегі өзге дәретханалық сыртқы-белсенді органикалық заттар мен құралдар және сабынмен немесе жуу құралымен сіңірілген немесе қапталған қағаз, мақта, киіз немесе фетр және тоқыма емес материалдар (құрамында дәрілік заттар барларды қоса алғанда)
62.
3401 20 900 0
өзге нысандардағы өзге сабын
63.
3401 30 000 0
құрамында сабын бар немесе жоқ, бөлшек саудаға арнап оралған сұйық немесе крем түрінде, теріні жууға арналған сыртқы-белсенді органикалық заттар мен құралдар
64.
3402 50 000 0
құрамында сабын бар немесе жоқ (3401 тауар позициясындағы құралдардан басқа), бөлшек саудаға арналған сыртқы-белсенді заттар, жуу құралдары (қосалқы жуу құралдарын қоса) және тазалау құралдары
65.
3820 00 000 0
дайын антифриздер және мұзға қарсы сұйықтықтар
66.
3907 91 100 0
сұйық, қанықпаған күрделі полиэфирлер
67.
3923 50 900 0
пластмассадан жасалған өзге тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және басқа да тығындау құралдары
68.
3923 90 000 0
пластмассадан жасалған тауарларды тасымалдауға немесе қаптауға арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және басқа да тығындау құралдары, өзге
69.

6302 10 000 1
белье постельное трикотажное, машинного или ручного вязания, из хлопчатобумажной пряжи
70.
6307 10 300 0
тряпки для мытья полов, посуды, удаления пыли и аналогичные протирочные материалы, нетканые
71.
6806 10 000 8
шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах: прочие
72.
7314 39 000 0
прочие решетки, сетки и ограждения из черных металлов, сваренные в местах пересечения
73.
8205 51 009 0
инструменты ручные, бытовые, прочие
74.
8210 00 000 0
устройства ручные механические массой 10 кг. или менее для приготовления, обработки или подачи пищи или напитков
75.
9404 90 800 0
принадлежности постельные и аналогичные изделия меблировки, прочие
76.
9405 11 003 3
люстры и прочее электрическое осветительное оборудование, потолочное или настенное, предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED), из прочих материалов, предназначенные для использования со светодиодными источниками света на жесткой печатной плате
Раздел 2. Товары, не производимые на территории Республики Казахстан
77.
0709 51 000 0
грибы рода Agaricus, свежие или охлажденные
78.
0803 90 100 0
бананы, включая плантайны, свежие
79.
0805 10 200 0
апельсины сладкие, свежие
80.
0805 21 000 0
мандарины свежие и сушеные (включая танжерины и сатсума)
81.
0810 70 000 0
хурма свежая
82.
0811 90 500 0
прочие плоды растений вида Vaccinium myrtillus (черника) без добавления сахара или других подслащивающих веществ
83.
3303 00 100 0
духи
84.
3303 00 900 0
туалетная вода
85.
3814 00 900 0
растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков, прочие
86.
6902 20 910 0
кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород, содержащие более 7 мас.%, но менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
87.
8208 10 000 0
ножи и режущие лезвия для машин или механических приспособлений для обработки металла
88.

6302 10 000 1
мақта жіптен машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма төсек жаймалары
70.
6307 10 300 0
еден, ыдыс жууға, шаң сүртуге арналған шүберектер және тоқыма емес материалдар жасалған ұқсас сүртуге арналған материалдар
71.
6806 10 000 8
шлак мақта, минералды силикатты мақта және ұқсас минералды мақталар (олардың қоспаларын қоса алғанда), үйінді түрінде, парақтарда немесе орамдарда: өзгелері
72.
7314 39 000 0
қиылысқан жерлері дәнекерленген қара металдардан жасалған өзге торлар, торкөздер және қоршаулар
73.
8205 51 009 0
қолмен жасалатын, тұрмыстық, өзге құралдар
74.
8210 00 000 0
тамақ немесе сусын дайындауға, өңдеуге немесе ұсынуға арналған, салмағы 10 кг немесе одан аз қолмен жасалатын механикалық құрылғылар
75.
9404 90 800 0
төсек-орын жабдықтары және ұқсас жиһаз бұйымдары, өзге
76.
9405 11 003 3
қатты баспа тақшадағы жарық диодты жарық көздерімен пайдалануға арналған өзге материалдардан жасалған, тек жарық диодты (LED) жарық көздерімен пайдалануға арналған, төбеге немесе қабырғаға ілінетін люстралар және өзге электр жарықтандыру жабдықтары,
Раздел 2. Товары, не производимые на территории Республики Казахстан
77.
0709 51 000 0
Agaricus тұқымдас саңырауқұлақтар, балғын немес салқындатылған
78.
0803 90 100 0
балғын, плантайндарды қоса алғанда, банандар
79.
0805 10 200 0
балғын, тәтті апельсиндер
80.
0805 21 000 0
балғын және кептірілген мандариндер (танжериндер мен сатсумды қоса алғанда)
81.
0810 70 000 0
балғын құрма
82.
0811 90 500 0
қант немесе басқа тәттілендіргіштер қосылмаған Vaccinium myrtillus (көкжидек) түріндегі өсімдіктердің басқа жемістері
83.
3303 00 100 0
әтір
84.
3303 00 900 0
иіс сулар
85.
3814 00 900 0
басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген күрделі органикалық еріткіштер мен сұйылтқыштар; бояуларды немесе лактарды кетіруге арналған дайын қоспалар, өзгелері
86.
6902 20 910 0
құрамында 7 масс.% астам кремний тастарының ұнынан немесе ұқсас кремний жыныстарынан жасалған бұйымдардан басқа, құрамында 45 масс.% аз глиноземі (Al2O3) бар отқа төзімді кірпіштер, блоктар, плиткалар және ұқсас отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары
87.
8208 10 000 0
металды өңдеуге арналған машиналарға немесе механикалық құрылғыларға арналған пышақтар мен кесетін жүздер
88.

8402 90 000 9
прочие части котлов паровых или других паропроизводящих котлов (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); части котлов перегретой воды
89.
8708 93 900 9
сцепления в сборе и их части, прочие
Примечание:
*Для целей применения минимального уровня цен товары определяются исключительно кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. Наименования товаров приведены для удобства пользования.
Расшифровка аббревиатур:
мас.% – массовый процент;
кг. – килограмм;
л. – литр.

8402 90 000 9
бу қазандарының немесе өзге бу өндіретін қазандардың (төмен қысымды бу өндіре алатын орталық жылытуға арналған су қазандарынан басқа) өзге бөлшектері; қатты қыздырылған су қазандарының бөлшектері
89.
8708 93 900 9
жинақталған күйінде сцепления және олардың бөлшектері, өзге
Ескертпе:
* Бағалардың ең төменгі деңгейін қолдану мақсаты үшін тауарлар тек Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасының кодтарымен айқындалады. Тауарлардың атауы пайдаланудың қарапайымдылығы үшін берілген.
Аббревиатураларды ашып жазу:
мас.% – массалық пайыз;
кг. – килограмм;
л. – литр.