О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 4 "Об утверждении Правил регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 декабря 2025 года № 170. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2025 года № 37776
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 4 "Об утверждении Правил регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31679) следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения" (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) анонимное обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение – обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение по которому невозможно установить авторство и (или) отсутствуют подпись, в том числе электронная цифровая подпись, почтовый адрес заявителя;
2) дубликат обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения (далее – дубликат) – обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение от одного и того же лица (или группы лиц) по тому же вопросу, являющееся копией либо аналогичное ранее направленному, в том числе адресованное в разные субъекты, оформленное в иной редакции или поданное в иной форме, но не содержащее новых доводов, обстоятельств или правовых оснований для пересмотра ранее принятого решения;
3) учет обращений – фиксирование сведений по приему, регистрации и рассмотрению обращений, в том числе регистрации заявлений на личный прием, сообщений, запросов, откликов, предложений, и их отражение в государственной правовой статистике;
4) субъект – государственный орган, орган местного самоуправления, юридическое лицо со стопроцентным участием государства, которые в соответствии с их компетенцией наделены полномочиями по рассмотрению обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений;

"Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 170 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 желтоқсанда № 37776 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 4 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31679 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар қолданылады:
1) иесi бүркемеленген жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс – иесін анықтау мүмкін емес және (немесе) арыз иесінің қойылған қолы, оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбасы, пошталық мекенжайы жоқ жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс;
2) жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың телнұсқасы (бұдан әрі – телнұсқа) – бір тұлғадан (немесе тұлғалар тобынан) бұрын жіберілгеннің көшірмесі болып табылатын сол мәселе бойынша не соған ұқсас, соның ішінде әртүрлі субъектілерге жолданған, өзге редакцияда ресімделген немесе өзге нысанда берілген, бірақ алдыңғы қабылданған шешімді қайта қарау үшін жаңа дәлелдерді, мән-жайларды немесе құқықтық негіздерді қамтымайтын сол мәселе бойынша жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс;
3) жолданымдарды есепке алу – жолданымдарды қабылдау, тіркеу және қарау жөніндегі мәліметтерді, оның ішінде жеке қабылдауға арыздардың, хабарламалардың, сұрау салулардың, пікірлердің, ұсыныстардың тіркелуі және олардың мемлекеттік құқықтық статистикада көрсетілуі;
4) субъект – өз құзыреттеріне сәйкес жолданымдарды, хабарламаларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген мемлекеттік органдар, жергілікті өзін-өзі басқару органдары, мемлекеттің қатысуы жүз пайызды құрайтын заңды тұлғалар;

5) тег – одно или несколько слов и (или) словосочетаний, которые описывают краткую суть обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения и являются ключевыми словами;
6) уполномоченный орган – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, его территориальные и приравненные к ним органы;
7) коллективное обращение – обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение двух и более физических или юридических лиц по одному и тому же вопросу (требованию) в интересах одних и тех же лиц;
8) электронный информационный учетный документ (далее – карточка учета) – носитель правовой статистической информации, на основании которого формируются данные государственной правовой статистики.";
в пункте 4:
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Редактирование реквизита 8 "Вид документа" формы ОЛ-1 с вводом тега производится в случае несоответствия его содержанию обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения.";
дополнить частью пятой следующего содержания:
"Регистрация обращений на личный прием осуществляется в ИАС "Электронные обращения" путем заполнения карточки учета "Личный прием" (далее – форма ЛП-1) по форме согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.";
в пункте 6:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) "ҰЖ" - коллективное обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение;";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) "ЖҚ" - заявление на личный прием.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Если обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение содержит несколько вопросов (требований), среди которых имеются вопросы (требования), рассмотрение которых не входит в компетенцию субъекта, то данное обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение в этой части вопроса (требования) направляется по компетенции другому субъекту в соответствии с частью второй статьи 65 Кодекса с присвоением регистрационного номера основного обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения с указанием порядкового номера через косую черту (дробь).
Талон по указанным обращениям, сообщениям, запросам, откликам, предложениям выдается субъектом, получившим их для рассмотрения по существу.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Перед регистрацией обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения осуществляется проверка по ИАС "Электронные обращения" и устанавливается, не является ли обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение дубликатом.
Дубликаты подлежат регистрации в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил и по ним принимаются решения согласно пункту 22 настоящих Правил.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

5) тег – жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың қысқаша мәнін сипаттайтын және кілт сөздер болып табылатын бір немесе бірнеше сөздер және (немесе) сөз тіркестері;
6) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті, оның аумақтық және оған теңестірілген органдары;
7) ұжымдық жолданым – екі және одан да көп жеке немесе заңды тұлғалардың бір мәселе (талап) бойынша сол бір адамдардың мүдделерін білдіретін жолданымы, хабарламасы, сұрау салуы, пікірі, ұсынысы;
8) электрондық ақпараттық есепке алу құжаты (бұдан әрі – есепке алу карточкасы) – мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу деректері қалыптасатын құқықтық статистикалық ақпарат тасымалдағышы.";
4-тармақта:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"ТЖ-1 нысанының "Құжат түрі" 8-деректемесін тегті енгізе отырып редакциялау жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс мазмұнына сәйкес келмеген жағдайда жүргізіледі.";
мынадай редакциядағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
"Жеке қабылдауға жолданымдарды тіркеу осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Жеке қабылдау" есепке алу карточкасын (бұдан әрі – ЖҚ-1 нысаны) толтыру арқылы "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да жүзеге асырылады.";
6-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "ҰЖ" - ұжымдық жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс;";
мынадай редакциядағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) "ЖҚ" - жеке қабылдауға арыз.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Егер жолданымда, хабарламада, сұрау салуда, пікірде, ұсыныста бірнеше мәселе (талап) қамтылған жағдайда, олардың арасында қаралуы субъектінің құзыретіне кірмейтін мәселе (талап) болса, онда осы жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс мәселенің (талаптың) осы бөлігінде құзыреті бойынша Кодекстің 65-бабының екінші бөлігіне сәйкес негізгі жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың реттік нөмірін көрсете отырып, тіркеу нөмірі қиғаш сызық (бөлшек) арқылы беріліп, басқа субъектіге жіберіледі.
Көрсетілген жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс бойынша талонды оларды мәні бойынша қарау үшін алған субъект береді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікір, ұсынысты тіркегенге дейін "Электрондық жолданымдар" АТЖ бойынша тексеріс жүзеге асырылады және жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың телнұсқа болып табылмайтыны анықталады.
Телнұсқалар осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес тіркелуге жатады және олар бойынша осы Қағидалардың 22-тармағына сәйкес шешімдер қабылданады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Не подлежат учету:
1) служебные документы, поступившие из одного субъекта в другой субъект;
2) поручения и указания вышестоящего органа;
3) предложения, содержащие рекламу, коммерческое предложение;
4) обращения по вопросам оказания государственных услуг, за исключением обращений, предусмотренных подпунктом 3) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах";
5) обращения, сообщения, запросы, отклики, предложения, ходатайства, порядок рассмотрения которых регулируется частью 4 статьи 3 Кодекса и пунктом 9 статьи 24 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре";
6) приглашения и уведомления, не содержащие ходатайства;
7) обращения об оказании материальной помощи.
Документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) настоящего пункта, поступившие в ИАС "Электронные обращения", подлежат переносу в другие информационные системы путем заполнения формы ОЛ-2.
Перенос в другие информационные системы осуществляется в течение трех рабочих дней со дня поступления.
Сроки рассмотрения документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) настоящего пункта, исчисляются со дня регистрации в ИАС "Электронные обращения".
Отмена переноса в другие информационные системы производится в течение одного рабочего дня с момента принятия решения.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Ведение ИАС "Электронные обращения" заключается в отражении сведений, в том числе принятых решений, по обращению, личному приему, сообщению, запросу, отклику, предложению путем заполнения субъектом соответствующих реквизитов форм ОЛ-1, ОЛ-2, ЛП-1, З-1 на каждое действие и решение по административным процедурам.
Форма ЛП-1 заполняется на каждое обращение о личном приеме физического лица и представителя юридического лица.
В случае если личный прием не проведен также заполняется форма ЛП-1 с указанием причин.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Карточки учета заполняются в соответствии с реквизитным составом:
1) в форме ОЛ-1:
реквизиты 1, 2, 3, 5 заполняются автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) после регистрации обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения;
реквизит 9 заполняется автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) в зависимости от значения в реквизите 8;
реквизит 10 заполняется автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) с проставлением наименования субъекта, зарегистрировавшего жалобу;
реквизит 13 заполняется автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) в зависимости от срока рассмотрения обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений;

"15. Мыналар:
1) бір субъектіден басқа субъектіге келіп түскен қызметтік құжаттар;
2) жоғары тұрған органның тапсырмалары мен нұсқаулары;
3) жарнамасы бар ұсыныстар, коммерциялық ұсыныс;
4) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген жолданымдарды қоспағанда, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша жолданымдар;
5) қарау тәртібі Кодекстің 3-бабының 4-бөлігімен және "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 24-бабының 9-тармағымен реттелетін жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер, ұсыныстар, өтінішхаттар;
6) өтінішхаттары жоқ шақырулар мен хабарламалар;
7) материалдық көмек көрсету туралы жолданымдар есепке алуға жатпайды.
Осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға келіп түскен құжаттар ТЖ-2 нысанын толтыру жолымен басқа ақпараттық жүйелерге көшірілуге жатады.
Басқа ақпараттық жүйелерге көшіру келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қарау мерзімдері "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркелген күннен бастап есептеледі.
Басқа ақпараттық жүйелерге көшіруді жою шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде жүргізіледі.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ны жүргізу мәліметтерді, оның ішінде әкімшілік рәсімдер бойынша әрбір іс-әрекетке және шешімге ТЖ-1, ТЖ-2, ЖҚ-1, АИ-1 нысанының тиісті деректемелерін толтыру арқылы жолданым, жеке қабылдау, хабарлама, пікір, ұсыныс бойынша қабылданған шешімдерді көрсету болып табылады.
ЖҚ-1 нысаны жеке тұлғаның және заңды тұлға өкілінің әрбір жеке қабылдау туралы жолданымына толтырылады.
Жеке қабылдау жүргізілмеген жағдайда, жеке қабылдау жүргізбеу себебін көрсете отырып, ЖҚ-1 нысаны толтырылады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Есепке алу карточкалары деректемелік құрамына сәйкес толтырылады:
1)ТЖ-1 нысанында:
1, 2, 3, 5 деректемелері жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс тіркелгеннен кейін автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;
9-деректеме 8 – деректемедегі мағынаға байланысты автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;
10-деректеме шағымды тіркеген субъектінің атауын бере отырып, автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;
13-деректеме жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау мерзіміне байланысты автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;

2) в форме З-1:
реквизиты 1, 2 заполняются автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) путем выгрузки данных из формы ОЛ-1;
реквизиты 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 заполняются автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) при заполнении реквизита 4 и получении данных из государственной базы данных физических и юридических лиц;
реквизиты 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 подлежат проверке и в случае расхождения с почтовым адресом, указанном в обращении, сообщении, запросе, отклике, предложении, подлежат приведению в соответствие;
3) в форме ОЛ-2:
реквизиты 1, 2, 3 заполняются автоматически путем выгрузки данных из формы ОЛ-1;
в реквизите 4 на каждое принятое решение заполняется отдельная форма ОЛ-2;
4) в форме ЛП-1:
реквизиты заполняются должностным лицом, ответственным за организацию личного приема.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Доступ в ИАС "Электронные обращения" обеспечивается уполномоченным органом в сфере информатизации путем направления субъектом электронной заявки, подписанной электронно-цифровой подписью субъекта.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. На основании сведений форм ОЛ-1, З-1, ОЛ-2, ЛП-1, переданных из ИАС "Электронные обращения" в информационную систему уполномоченного органа, формируется отчет формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений" по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – отчет № 1-ОЛ).
Отчет № 1-ОЛ в электронном формате формируется в автоматизированном режиме центральным аппаратом уполномоченного органа.
Сводный отчет № 1-ОЛ формируется ежемесячно 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, с нарастающим итогом.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.";
пункт 34 исключить;
дополнить приложением 2-1 к Правилам согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 5 к Правилам:
форма отчета № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений" дополнить разделом 5 "Личный прием" в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан после его официального опубликования;

2) АИ-1 нысанында:
1, 2 деректемелер ТЖ-1 нысанынан деректерді жүктеу арқылы автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;
3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 деректемелер 4-деректемені толтырған және жеке және заңды тұлғалардың деректерін мемлекеттік деректер базасынан алған кезде автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған жағдайда – қолмен) толтырылады;
12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 деректемелер тексерілуге және жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныста көрсетілген пошта адресінде айырмашылықтар болған жағдайда сәйкес келтірілуге тиіс;
3)ТЖ-2 нысанында:
1, 2, 3-деректемелер ТЖ-1 нысанынан деректерді жүктеу арқылы автоматты түрде толтырылады;
4-деректемеде әрбір қабылданған шешімге жеке ТЖ-2 нысаны толтырылады;
4)ЖҚ-1 нысанында:
деректемелерді жеке қабылдауды ұйымдастыруға жауапты лауазымды тұлға толтырады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға кіруді субъектінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық өтінімді жіберу арқылы ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган қамтамасыз етеді.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-дан берілген ТЖ-1, АИ-1, ТЖ-2, ЖҚ-1 нысандарының мәліметтері негізінде уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау туралы" ТӨ-№1 нысанының есебі (бұдан әрі – ТӨ-№ 1 есебі) қалыптастырылады.
ТӨ-№1 есебі электрондық нысанда уәкілетті органның орталық аппаратының автоматтандырылған режимінде қалыптастырылады.
ТӨ-№1 жиынтық есебі ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінде өсу нәтижесімен қалыптастырылады.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс істемейтін күнге түссе (демалыс, мереке), онда мерзімнің соңғы күні деп одан кейінгі келесі бірінші жұмыс күні есептеледі.";
34-тармақ алып тасталсын;
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қағидаларға 2-1-қосымшамен толықтырылсын;
Қағидаларға 5-қосымшаға:
"Жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау туралы" 1-ТӨ есеп осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Жеке қабылдау" 5-бөлімімен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;

3) направление настоящего приказа субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 170
Приложение 2-1
к Правилам регистрации, учету
обращений, поступающих в
государственные органы, органы
местного самоуправления,
юридические лица со
стопроцентным участием
государства, а также ведения
информационной аналитической
системы "Электронные
обращения"
форма
Личный прием
1. Наименование субъекта (по справочнику)
2. Регистрационный номер карточки приема ________________________
3. Номер очереди _______________________________________________
4. Дата постановки на очередь "___" _____________20____ года
5. Вне графика: 1) да; 2) нет
6. Вид приема: 1) онлайн; 2) оффлайн
7. Категория лица: 1) физическое; 2) юридическое
8. Статус: 1) резидент; 2) не резидент
9. Пол: 1) мужской; 2) женский
10. Индивидуальный идентификационный номер* _____________________
11. Фамилия* ____________________________________________________
12. Имя*_________________________________________________________
13. Род занятий (место работы) _____________________________________
14. Национальность (по справочнику)
15. Гражданство (по справочнику)
16. Дата рождения "__" ______ ______ года
17. Возраст (по справочнику)
18. Социальный статус* (по справочнику)
19. Адрес регистрации ____________________________________________
20. Адрес фактического проживания ________________________________
21. Домашний/рабочий телефон) ___________________________________
22. Мобильный телефон ___________________________________________
23. Характер вопроса (по справочнику)
24. Должностное лицо, председательствующий проведение прием граждан (по справочнику пользователей с ролью "Руководитель")
25. Решение по личному приему (по справочнику)
26. Дата приема* "___" ________________ 20___ года
27. Время приема*
28. Место приема/город* КАТО
29. Место приема/адресат* ________________________________________
30. Комментарий для заявителя _____________________________________
31. Должностное лицо, который провел прием граждан (выбирается должностное лицо, которое фактически провел прием)*(по справочнику)
32. Секретарь заседания (ФИО (при его наличии) секретаря)*_____________

3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жолдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 170 Бұйрыққа 1-қосымша
Мемлекеттік органдарға,
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына, мемлекет жүз
пайыз қатысатын заңды
тұлғаларға келіп түсетін
жолданымдарды тіркеу, есепке
алу, сондай-ақ "Электрондық
жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу
қағидаларына 2-1-қосымша
нысан
Жеке қабылдау
1. Субъектінің атауы (анықтамалық бойынша)
2. Қабылдау карточкасының тіркеу нөмірі ____________________________
3. Кезек нөмірі ___________________________________________________
4. Кезекке қою күні 20__ жыл "__" _________________________________
5. Кестеден тыс 1) иә; 2) жоқ
6. Қабылдау түрі 1) онлайн; 2) офлайн
7. Азаматтардың санаты 1) жеке; 2) заңды
8. Мәртебесі 1) резидент; 2) резидент емес
9. Жынысы 1) еркек; 2) әйел
10. Жеке сәйкестендіру нөмірі*_____________________________________
11. Тегі*_________________________________________________________
12. Аты*_________________________________________________________
13. Кәсіп түрі (жұмыс орны) ________________________________________
14. Ұлты (анықтамалық бойынша)
15. Азаматтық (анықтамалық бойынша)
16. Туған күні 20__ жыл "__" _______________________________________
17. Жасы (анықтамалық бойынша)
18. Әлеуметтік мәртебе* (анықтамалық бойынша)
19. Тіркеу мекенжайы ______________________________________________
20. Нақты тұрғылықты мекенжайы ___________________________________
21. Үй / жұмыс телефоны ___________________________________________
22. Ұялы телефон __________________________________________________
23. Сұрақтың сипаты (анықтамалық бойынша)
24. Азаматтарды қабылдауда төрағалық ететін лауазымды тұлға ("басшы" рөлімен
пайдаланушылардың анықтамалық бойынша)
25. Жеке қабылдау бойынша шешім (анықтамалық бойынша)
26. Қабылдау күні* 20__ жыл "__" __________________________________
27. Қабылдау уақыты*
28. Қабылдау орны / қала * ӘШНЖ
29. Қабылдау орны / адресат* ______________________________________
30. Жолданым берушіге түсініктеме ________________________________
31. Азаматтарды қабылдауды жүргізген лауазымды тұлға (қабылдауды нақты
жүргізген лауазымды адам таңдалады)* (анықтамалық бойынша)
32. Отырыс хатшысы (хатшының ТАӘ (болған жағдайда))* ______________

33. На приеме присутствовал* ФИО (при его наличии) __________________
34. Язык формирования протокола (по справочнику)
35. Комментарий ___________________________________________________
36. Прием не проведен (комментарий причина не проведения приема) _____
Примечание: * обязательный реквизит
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 170
Приложение 5
к Правилам регистрации, учету
обращений, поступающих в
государственные органы, органы
местного самоуправления,
юридические лица со
стопроцентным участием
государства, а также ведения
информационной аналитической
системы "Электронные
обращения"
форма
Отчет № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений"

33. Қабылдауға қатысты* ТАӘ (болған жағдайда) ______________________
34. Хаттаманы қалыптастыру тілі (анықтамалық бойынша)
35. Пікір __________________________________________________________
36. Қабылдау өткізілмеді (түсініктеме қабылдауды өткізбеу себебі) ________
Ескерту: * міндетті деректеме
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 170 Бұйрыққа 2-қосымша
Мемлекеттік органдарға,
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына, мемлекет жүз
пайыз қатысатын заңды
тұлғаларға келіп түсетін
жолданымдарды тіркеу, есепке
алу, сондай-ақ "Электрондық
жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу
қағидаларына 5-қосымша
нысан
"Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді, ұсынысты қарау" 1-ТӨ нысаны

Перечень государственных органов, органов местного самоуправления, юридических лиц со стопроцентным участием государства, предусмотренные частью 2 статьи 20 Административного процедурно-процессуального кодекса

Әкімшілік рәсімдік-процестік кодекстің (бұдан әрі - Кодекс) 20-бабы 2-бөлігінде көзделген мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғалардың тізбесі