Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений рыбака и егеря
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 декабря 2025 года № 480. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2025 года № 37646
В соответствии с подпунктом 508-82) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи удостоверений рыбака и егеря согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2) форму удостоверения рыбака согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму удостоверения егеря согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы по перечню согласно приложению 4 к настоящему приказу.
3. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2025 года № 480
Правила выдачи удостоверений рыбака и егеря
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила выдачи удостоверений рыбака и егеря (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 508-82) Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи удостоверений рыбака и егеря.
2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) рыбак – работник субъекта рыбного хозяйства, осуществляющий в силу своих трудовых обязанностей лов рыбных ресурсов и других водных животных на закрепленных рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (далее – работник субъекта рыбного хозяйства);

Балықшы және қорықшы куәліктерін беру қағидаларын және нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 480 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 22 желтоқсанда № 37646 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 508-82) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Балықшы және қорықшы куәліктерін беру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес балықшы куәлігінің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қорықшы куәлігінің нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 480 бұйрығына 1-қосымша
Балықшы және қорықшы куәлiктерін беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы балықшы және қорықшы куәліктерін беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 508-82) тармақшасына сәйкес әзірленді және балықшы және қорықшы куәлігін беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) балықшы – бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды өзінің еңбек міндеттемелеріне байланысты жүзеге асыратын балық шаруашылығы субъектісінің жұмыскері (бұдан әрі – балық шаруашылығы субъектісінің жұмыскері);

2) удостоверение рыбака – документ установленной формы, выданный субъектом рыбного хозяйства, удостоверяющий право физического лица на осуществление функций рыбака;
3) субъект рыбного хозяйства – физическое и юридическое лицо, основным направлением деятельности которого является ведение рыбного хозяйства;
4) егерь – специально уполномоченное лицо егерской службы, осуществляющее охрану животного мира на закрепленных охотничьих угодьях и рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (далее - специально уполномоченное лицо егерской службы);
5) удостоверение егеря – документ установленной формы, удостоверяющий права егеря.
Глава 2. Порядок выдачи удостоверений рыбака и егеря
3. Субъект рыбного хозяйства выдает удостоверение рыбака и удостоверение егеря работникам субъекта рыбного хозяйства и специально уполномоченным лицам егерской службы на срок действия заключенного с ними трудового договора.
4. Субъект рыбного хозяйства ведет в бумажном виде реестр удостоверений рыбаков по форме согласно приложению 1 к Правилам и реестр удостоверений егерей по форме согласно приложению 2 к Правилам.
5. Работник субъекта рыбного хозяйства обеспечивает сохранность удостоверения рыбака и его наличие при себе, и специально уполномоченное лицо егерской службы обеспечивает сохранность удостоверения егеря и его наличие при себе при выполнении ими трудовых обязанностей.
6. В случае утраты, порчи удостоверения, либо при смене фамилии, имени, отчества (при его наличии), работник субъекта рыбного хозяйства подает письменное заявление (далее - заявление) субъекту рыбного хозяйства по форме согласно приложению 3 к Правилам.
7. Старое удостоверение подлежит возврату субъекту рыбного хозяйства для списания и уничтожения с составлением соответствующего акта.
8. На период оформления нового удостоверения, субъект рыбного хозяйства выдает работнику субъекта рыбного хозяйства и специально уполномоченному лицу егерской службы справку, действующую до получения нового удостоверения, не более 30 (тридцать) календарных дней.
9. В случае утраты удостоверения, субъект рыбного хозяйства принимает меры по публикации в средствах массовой информации объявления о признании удостоверения недействительным в течение 10 (десять) календарных дней с даты получения заявления.
10. В случаях, указанных пунктом 9 Правил субъект рыбного хозяйства оформляет и выдает новое удостоверение в срок, не превышающий 30 (тридцать) календарных дней со дня подачи заявления.

2) балықшы куәлігі – балық шаруашылығы субъектісі берген, жеке тұлғаның балықшы функцияларын жүзеге асыру құқығын куәландыратын, белгіленген нысандағы құжат;
3) балық шаруашылығы субъектісі – қызметінің негізгі бағыты балық шаруашылығын жүргізу болып табылатын жеке және заңды тұлға;
4) қорықшы – бекітіліп берілген аңшылық алқаптарда және балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде жануарлар дүниесін қорғауды жүзеге асыратын қорық қызметінің арнайы уәкілетті адамы (бұдан әрі – қорық қызметінің арнайы уәкілетті адамы);
5) қорықшы куәлігі – қорықшының құқығын куәландыратын, белгіленген нысандағы құжат.
2-тарау. Балықшы және қорықшы куәлігін беру тәртібі
3. Балық шаруашылығы субъектісі балықшының куәлігін және қорықшы куәлігін қорық қызметінің арнайы уәкілетті тұлғаларына немесе балық шаруашылығы субъектісінің қызметкерлеріне еңбек шартының қолданылу мерзіміне сәйкес береді.
4. Балық шаруашылығы субъектісі қағаз түрінде Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балықшылар куәліктерінің тізілімін, сондай-ақ Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорықшылар куәліктерінің тізілімін жүргізеді.
5. Балық шаруашылығы субъектісінің жұмыскері балықшы куәлігінің сақталуын және оның үнемі өзімен бірге болуын және қорық қызметінің арнайы уәкілетті адамы қорықшы куәлігінің сақталуын және еңбек міндеттерін орындау кезінде оның үнемі өзімен бірге болуын қамтамасыз етеді.
6. Куәлік жоғалған, бүлінген не аты, әкесінің аты (бар болса), тегі өзгерген жағдайда, балық шаруашылығы субъектісінің жұмыскері балық шаруашылығы субъектісіне Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
7. Ескі куәлік тиісті акт жасала отырып есептен шығару және жою үшін балық шаруашылығы субъектісіне қайтарылуға тиіс.
8. Жаңа куәлікті ресімдеу кезеңінде балық шаруашылығы субъектісі балық шаруашылығы субъектісінің жұмыскеріне және қорық қызметінің арнайы уәкілетті адамына жаңа куәлік алғанға дейін, күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімге жарамды анықтама береді.
9. Куәлік жоғалған жағдайда, балық шаруашылығы субъектісі өтініш алынған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында куәлікті жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жариялау жөнінде шаралар қабылдайды.
10. Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген жағдайларда балық шаруашылығы субъектісі өтініш берілген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде жаңа куәлікті рәсімдейді және береді.

11. Удостоверения, признанные недействительными, а также пришедшие в негодность (испорченные), подлежат уничтожению с составлением акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение 1
к Правилам выдачи
удостоверений рыбака и егеря
Форма
Реестр удостоверений рыбаков
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) рыбака
Адрес постоянного места жительства
Номер удостоверения рыбака
Выдача удостоверения рыбака либо выдача дубликата удостоверения рыбака/замена
Дата выдачи удостоверения рыбака либо выдача дубликата удостоверения рыбака/замены
1
2
3
4
5
6
Приложение 2
к Правилам выдачи
удостоверений рыбака и егеря
Форма
Реестр удостоверений егерей
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) егеря
Адрес постоянного места жительства
Номер удостоверения егеря
Выдача удостоверения егеря либо выдача дубликата удостоверения егеря/замена
Дата выдачи удостоверения егеря либо выдача дубликата удостоверения егеря/замены
1
2
3
4
5
6
Приложение 3
к Правилам выдачи
удостоверений рыбака и егеря
Форма
Руководителю _________________________
(наименование субъекта рыбного хозяйства)
Заявление при утрате, порче, при смене фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Фамилия ______________________________________________________
Имя __________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ______________________________________
Индивидуальный идентификационный номер _______________________
Адрес постоянного места жительства, телефон ______________________
Прошу выдать мне дубликат удостоверения рыбака/егеря № __________,
выданного _____________________________________________________
(дата выдачи и наименование субъекта рыбного хозяйства)
_____________________________________________ / ________________/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2025 года № 480
Форма
Форма удостоверения рыбака
Обложка удостоверения рыбака (размер 105х80 миллиметра, цвет синий, надпись темно-желтого цвета наносится методом тиснения)
Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан
Балықшы куәлігі
Удостоверение рыбака
Внутренняя сторона удостоверения рыбака
________________________________________
балық шаруашылығы субъектісінің атауы/
наименование субъекта рыбного хозяйства
№ ____ балықшы куәлiгi/Удостоверение рыбака №
_______________________________
(балықшының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Туылған күні "___" ________ жылғы/
Дата рождения "__" _________ года
Балықшы өтiлi _____ жылдан бастап _____
жыл /Стаж рыбака ___ лет, с ________ года
Куәлiктi берген/Удостоверение
выдано__________________________
(балық шаруашылығы субъектісінің
атауы)/ (наименование субъекта
рыбного хозяйства)
________________________________
(куәлiктi берген адамның қолы, тегі,
аты-жөні)(бар болса)/(подпись лица,
выдавшего удостоверение, фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
Берілген күні 20__жылғы
"__" ____________. 20__жылғы
"__" __________ дейiн жарамды/
Дата выдачи
"__" ______ 20__года.
Действительно
до "__"______ 20__ года
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2025 года № 480
Форма
Форма удостоверения егеря

11. Жарамсыз деп танылған куәліктер, сондай-ақ жарамсыз болған (бүлінген) куәліктер еркін нысанда жою туралы акт жасала отырып, жойылуға тиіс.
Балықшы және қорықшы
куәлiктерін беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Балықшылар куәлiктерінің тізілімі
Балықшының аты, әкесiнiң аты
(бар болса), тегі
Тұрақты тұратын жерiнiң мекенжайы
Балықшы куәлiгiнiң нөмiрi
Балықшы куәлігін балықшы куәлігінің төлнұсқасын беру / ауыстыру
Балықшы куәлігінің немесе балықшы куәлігінің төлнұсқасының берілген/ауыстырылған күні
1
2
3
4
5
6
Балықшы және қорықшы
куәлiктерін беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қорықшылар куәлiктерінің тізілімі
Қорықшының аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегі
Тұрақты тұратын жерiнiң мекенжайы
Қорықшы куәлiгiнiң нөмiрi
Қорықшы куәлігін немесе төлнұсқасын беру / ауыстыру
Қорықшы куәлігін немесе төлнұсқасы берілген/ауыстырылған күні
1
2
3
4
5
6
Балықшы және қорықшы
куәлiктерін беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
_______________________
басшысына
(балық шаруашылығы
субъектісінің атауы)
Өтініш жоғалған, бүлінген, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі өзгерген кезде
Тегі ____________________________
Аты ________________ Әкесінің аты (бар болса) ___________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________
Тұрғылықты жерінің мекенжайы, телефоны ______________________________
Маған _______________________________________ берген №________
(берілген күні және балық шаруашылығы субъектісінің атауы) балықшы/қорықшы
куәлігінің төлнұсқасын беруіңізді сұраймын
______________________________________________ / ________________/
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 480 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Балықшы куәлігінің нысаны
Балықшы куәлiгiнiң мұқабасы (өлшемі 105х80 миллиметр, түсi көк, қою сары түстi жазу қысып басу әдiсiмен жасалады)
Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан
Балықшы куәлігі
Удостоверение рыбака
Балықшы куәлігінің ішкі беті
________________________________________
балық шаруашылығы субъектісінің атауы/
наименование субъекта рыбного хозяйства
№ ____ балықшы куәлiгi/Удостоверение рыбака №
_______________________________
(балықшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Туған күні жылғы "___" ________ /
Дата рождения "__" _________ года
Балықшы өтiлi _____ жылдан бастап _____ жыл /Стаж рыбака ___ лет, с ________ года
Куәлiктi берген/Удостоверение выдано__________________________
(балық шаруашылығы субъектісінің атауы)/ (наименование субъекта рыбного хозяйства)
________________________________
(куәлiктi берген адамның қолы, тегі, аты-жөні)(бар болса)/(подпись лица, выдавшего удостоверение, фамилия, инициалы)
Берілген күні 20__жылғы "__"____________. 20__жылғы "__"__________ дейiн жарамды /
Дата выдачи "__" ______ 20__года. Действительно до "__"______ 20__ года
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 480 бұйрығына 3-қосымша
Нысан
Қорықшы куәлігінің нысаны

Обложка удостоверения егеря (размер 95х66 миллиметра, цвет красный, надпись золотистого цвета, внутренний фон голубого цвета, изготавливается типографским способом)
Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан
Қорықшы куәлігі
Удостоверение егеря
Внутренняя сторона удостоверения егеря
________________________________________
балық шаруашылығы субъектісінің атауы/
наименование субъекта рыбного хозяйства
№ ____ қорықшы куәлiгi/Удостоверение егеря №
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда)/ (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Туылған күні "__"_________ жылғы/
Дата рождения "___" _________ года
Куәлiктi берген /Удостоверение
выдано ________________________
(балық шаруашылығы субъектісінің
атауы)/(наименование субъекта
рыбного хозяйства)
________________________________
(куәлiктi берген адамның қолы, тегі,
аты-жөні)(бар болса)/(подпись лица,
выдавшего удостоверение, фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
Берілген күні 20__жылғы
"__"____________.
20__жылғы
"__" __________ дейiн
жарамды /
Дата выдачи
"__" ______ 20__года.
Действительно
до "__"______ 20__ года
Приложение 4 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2025 года № 480
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 "Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16463).
2. Приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 июня 2020 года № 149 "О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 "Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20878).
3. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 221"О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 "Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28499).
4. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 октября 2022 года № 678 "О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 "Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30357).

Қорықшы куәлiгiнiң мұқабасы (өлшемі 95х66 миллиметр, түсi қызыл, жазуы алтын түстес, ішкі жағының тысы көгілдір түсті, баспаханалық тәсілмен жасалады)
Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан
Қорықшы куәлігі
Удостоверение егеря
Қорықшы куәлігінің iшкi бетi
________________________________________
балық шаруашылығы субъектісінің атауы/
наименование субъекта рыбного хозяйства
№ ____ қорықшы куәлiгi/Удостоверение егеря №
_______________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Туған күні жылғы "__"_________ жылғы/
Дата рождения "___" _________ года
Куәлiктi берген /Удостоверение
выдано________________________
(балық шаруашылығы субъектісінің
атауы)/(наименование субъекта
рыбного хозяйства)
________________________________
(куәлiктi берген адамның қолы, тегі,
аты-жөні)(бар болса)/(подпись лица,
выдавшего удостоверение, фамилия, инициалы)
Берілген күні 20__жылғы "__"____________. 20__жылғы "__"__________ дейiн жарамды /
Дата выдачи "__" ______ 20__года. Действительно до "__"______ 20__ года
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 480 бұйрығына 4-қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16463 болып тіркелген).
2. "Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 18 маусымдағы № 149 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20878 болып тіркелген).
3. "Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 15 маусымдағы № 221 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28499 болып тіркелген).
4. "Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 31 қазандағы № 678 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30357 болып тіркелген).