Об утверждении формы сведений о физических лицах, предоставляемых в органы государственных доходов лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающее в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 29 октября 2025 года № 644. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2025 года № 37262
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 56 Налогового кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму сведений о физических лицах, предоставляемых в органы государственных доходов лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающее в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
И.о Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искуственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
И.о Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 октября 2025 года № 644
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Сведения о физических лицах, предоставляемых в органы государственных доходов лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающее в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование

Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін тұлғалардың мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын жеке тұлғалар туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 29 қазандағы № 644 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 30 қазанда № 37262 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 56-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3 тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін тұлғалардың мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын жеке тұлғалар туралы мәліметтер нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Биржанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 29 қазандағы
№ 644 бұйрыққа 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін тұлғалардың мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын жеке тұлғалар туралы мәліметтер

за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения о физических лицах, предоставляемых в органы государственных доходов лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающее в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СФЛ1.
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно.
Отчетный период: месяц, квартал, год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов.
Индивидуальный
идентификационный
номер/ бизнес-
идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в
агрегированном виде) Метод сбора: в электронном виде.
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица, созданного по решению Правительства
Республики Казахстан)
____________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер юридического лица, созданного по
решению Правительства Республики Казахстан)
Сведения по физическому лицу
Лицо, осуществившее взнос, отчисление, выплату
индивидуальный идентификационный номер
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Индивидуальный идентификационный номер /бизнес-идентификационный номер
наименование/ фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем лич
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
Код назначения платежа
Дата уплаты взноса, отчисления, выплаты и (или) пени по ним
Период
Сумма взноса, отчисления, выплаты и (или) пени по ним, в тенге
6
7
8
9
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________
Исполнитель___________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________
______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись
Место для печати ___________________________________________
Примечание: к представляемым сведениям о физических лицах относятся данные:
по обязательным взносам и отчислениям на обязательное социальное медицинское страхование и (или) пени по ним в соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании";
по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и (или) пени по ним, а также по пенсионным выплатам в соответствии со статьей 198 Социального кодекса Республики Казахстан;
по выплаченным суммам, гарантированных государством получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" в размере фактически внесенных обязательных и (или) профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты;
по социальным отчислениям и (или) пени по ним, а также по социальным выплатам в соответствии с разделом 3 Особенной части Социального кодекса Республики Казахстан;
по следующим социальным выплатам (пособиям):
государственные социальные пособия;
государственные специальные пособия;
единовременная выплата на погребение пенсионеров, участников Великой Отечественной войны и лиц с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, получателей государственных пособий, установленных законодательными актами Республики Казахстан;
единовременное государственное пособие, назначаемое и выплачиваемое в связи с рождением ребенка;
ежемесячное государственное пособие, назначаемое и выплачиваемое по уходу за ребенком до достижения им возраста одного года;
социальная помощь лицам, проживающим в зонах экологического бедствия, предусмотренная законодательными актами Республики Казахстан;
социальные выплаты жертвам и пострадавшим от политических репрессий, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан;
ежемесячное государственное пособие, назначаемое и выплачиваемое многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
ежемесячное государственное пособие, назначаемое и выплачиваемое многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени;
ежемесячное государственное пособие, назначаемое и выплачиваемое матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью);
ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого по уходу за лицом с инвалидностью первой группы с детства;
ежемесячная выплата гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о физических лицах, предоставляемых в органы государственных доходов лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающее в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
"Сведения о физических лицах,
предоставляемых в органы
государственных доходов
лицом, созданным по решению
Правительства Республики Казахстан,
обеспечивающее в соответствии
с законодательством
Республики Казахстан
учет пенсионных взносов,
социальных отчислений и
социальных выплат, взносов и
отчислений на обязательное социальное
медицинское страхование"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о физических лицах, предоставляемых в органы государственных доходов лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающее в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование"
Форма "Сведения о физических лицах, предоставляемых в органы государственных доходов лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование" включает в себя следующие данные:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 – указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица, в пользу которого осуществлен (-о, -а) пенсионный взнос, социальное отчисление, социальная выплата, взносы на обязательное социальное медицинское страхование и отчисления на обязательное социальное медицинское страхование;
в графе 3 – указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица, в пользу которого осуществлен (-о, -а) пенсионный взнос, социальное отчисление, социальная выплата, взносы на обязательное социальное медицинское страхование и отчисления на обязательное социальное медицинское страхование;
в графе 4 – указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер лица, осуществившего взносы, отчисления, выплаты;
в графе 5 – указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица, осуществившего взносы, отчисления, выплаты;

20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет–ресурста орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін тұлғалардың мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын жеке тұлғалар туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЖТМ1.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын.
Есепті кезең: ай, тоқсан, жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік кірістер органының сұрау салуын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру
нөмірі / бизнес-
сәйкестендіру нөмірі
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ біріктірілген түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлғаның атауы
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлға бойынша мәліметтер
Жарнаны, аударымды, төлемді жүзеге асырған тұлға
жеке сәйкестендіру нөмірі
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Жеке сәйкестендіру нөмірі /
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
атауы/ тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
Төлем мақсатының коды
Жарнаның, аударымның, төлемдердің және (немесе) олар бойынша өсімпұлдардың төленген күні
Кезең
Жарналардың, аударымдардың, төлемдердің және (немесе) олар бойынша өсімпұлдардың сомасы, теңгеде
6
7
8
9
Атауы _________________________________
___________________________________
Мекенжайы _____________________
____________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы___________________________________
Орындаушы ___________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
қолы, телефон Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
қолы
Мөр орны ___________________________________________
Ескертпе: жеке тұлғалар туралы ұсынылатын мәліметтерге:
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға міндетті жарналар мен аударымдар және (немесе) оларға өсімпұлдар бойынша;
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 198-бабына сәйкес міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және (немесе) оларға өсімпұлдар бойынша, сондай-ақ зейнетақы төлемдері бойынша;
зейнетақы төлемдерін алушыларға мемлекет кепілдік берген, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуы бойынша алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған кездегі инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті және (немесе) кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде төленген сомалар бойынша;
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің Ерекше бөлігінің 3-бөліміне сәйкес әлеуметтік аударымдар және (немесе) олар бойынша өсімпұлдар, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер бойынша;
мынадай әлеуметтік төлемдер (жәрдемақылар):
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар;
мемлекеттік арнайы жәрдемақылар;
зейнеткерлерді, Ұлы Отан соғысына қатысушыларды және Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарды, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген мемлекеттік жәрдемақыларды алушыларды жерлеуге берілетін біржолғы төлем;
бала тууына байланысты тағайындалатын және төленетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақы;
бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген экологиялық апат аймақтарында тұратын адамдарға әлеуметтік көмек;
саяси қуғын-сүргін құрбандарына және зардап шеккендерге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген әлеуметтік төлемдер;
бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған баласы, оның ішінде олар кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көп балалы отбасыларға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" наградталған көпбалалы аналарға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы;
мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы;
бала кезінен бірінші топтағы мүгедектігі бар адамның күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы;
банкроттықтың салдарынан таратылған заңды тұлғалардың қызметкерлерінің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу үшін төлемдерді капиталдандыру мерзімі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер бойынша деректер жатады.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін тұлғалардың мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын жеке тұлғалар туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшаға сәйкес келтірілген.
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің шешімі бойынша
құрылған, Қазақстан
Республикасының заңнамасына
сәйкес зейнетақы жарналарын,
әлеуметтік аударымдар мен
әлеуметтік төлемдерді, міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыруға арналған
жарналар мен аударымдарды
есепке алуды қамтамасыз ететін
тұлғалардың мемлекеттік
кірістер органдарына ұсынатын
жеке тұлғалар туралы
мәліметтер" нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін тұлғалардың мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын жеке тұлғалар туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін тұлғалардың мемлекеттік кірістер органдарына ұсынатын жеке тұлғалар туралы мәліметтер" нысаны мынадай деректерді қамтиды:
1-бағанда – реті бойынша нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда – пайдасына зейнетақы жарнасы, әлеуметтік аударым, әлеуметтік төлем, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар жүзеге асырылған жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
3-бағанда – пайдасына зейнетақы жарнасы, әлеуметтік аударым, әлеуметтік төлем, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналары және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар жүзеге асырылған жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
4-бағанда – жарналарды, аударымдарды, төлемдерді жүзеге асырған тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда – жарналарды, аударымдарды, төлемдерді жүзеге асырған заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;

в графе 6 – указывается соответствующий код назначения платежа, согласно постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 14365);
в графе 7 – указывается дата уплаты взноса, отчисления, выплаты и (или) пени по ним;
в графе 8 – указывается период, за который произведен взнос, отчисление, выплата и (или) пеня по ним (месяц, квартал, год);
в графе 9 – указывается сумма взноса, отчисления, выплаты и (или) пени по ним, в тенге.
Примечание: при предоставлении Формы сведения о пенсионных взносах, социальных отчислениях, социальных выплатах, взносы на обязательное социальное медицинское страхование и отчисления на обязательное социальное медицинское страхование предоставляются каждое отдельно.
Приложение 2 к приказу
И.о Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 октября 2025 года № 644
Перечень
утративших силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 539 "Об утверждении Правил, сроков и формы представления юридическим лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование, имеющихся сведений о физических лицах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20804).
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 апреля 2021 года № 307 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 539 "Об утверждении формы, сроков и Правил представления имеющихся сведений о физических лицах юридическим лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №22509).
3. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 906 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 539 "Об утверждении Правил, сроков и формы представления юридическим лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование, имеющихся сведений о физических лицах"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29412).

6-бағанда – "Экономика секторларының кодтарын қолдану және төлемдерді тағайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген) сәйкес төлем мақсатының тиісті коды көрсетіледі;
7-бағанда – жарнаның, аударымның, төлемдердің және (немесе) олар бойынша өсімпұлдардың төленген күні көрсетіледі;
8-бағанда –жарна, аударым, төлем және (немесе) олар бойынша өсімпұл жүргізілген кезең (ай, тоқсан, жыл) көрсетіледі;
9-бағанда – жарнаның, аударымдардың, төлемдердің және (немесе) олар бойынша өсімпұлдардың сомасы теңгеде көрсетіледі.
Ескертпе: Нысанды ұсынған кезде зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, әлеуметтік төлемдер, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналары және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударымдар туралы мәліметтер әрқайсысы жеке ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 29 қазандағы
№ 644 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін заңды тұлғаның жеке тұлғалар туралы қолда бар мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 539 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20804 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін заңды тұлғаның жеке тұлғалар туралы қолда бар мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 539 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 6 сәуірдегі № 307 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22509 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін заңды тұлғаның жеке тұлғалар туралы қолда бар мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 539 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 906 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29412 болып тіркелген).

4. Приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 19 июля 2023 года № 776 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 539 "Об утверждении Правил, сроков и формы представления юридическим лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование, имеющихся сведений о физических лицах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33142).

4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін заңды тұлғаның жеке тұлғалар туралы қолда бар мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 539 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 19 шілдедегі № 776 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33142 болып тіркелген).