Об утверждении форм требований об остановке автомобильного транспортного средства и о доставке автомобильного транспортного средства, а также Правил заполнения акта об остановке автомобильного транспортного средства и его формы
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 октября 2025 года № 621. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2025 года № 37224
В соответствии с пунктами 1, 3 и 4 статьи 18-1 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму требования об остановке автомобильного транспортного средства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму требования о доставке автомобильного транспортного средства согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила заполнения акта об остановке автомобильного транспортного средства согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму акта об остановке автомобильного транспортного средства согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 23 октября 2025 года № 621
форма
Требование об остановке автомобильного транспортного средства
"______" _______20_______ года №____________
___________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
В соответствии с пунктами 1 и 2 статьи 18-1 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
по требованию органа государственных доходов лицо, управляющее автомобильным
транспортным средством, обязано остановить автомобильное транспортное средство.
В связи с чем, Вам необходимо остановить автомобильное транспортное средство
_____________________________________________________________________
(регистрационные данные автомобильного транспортного средства
_____________________________________________________________________
(при наличии)
и предоставить доступ к нему и находящимся в нем товарам, предъявить документы
на них должностному лицу органа государственных доходов, включенному в состав
мобильной группы (далее – должностное лицо), для проведения таможенного контроля.
Место остановки:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование района, населенного пункта, наименование
_____________________________________________________________________
автомобильной дороги с указанием километра)
Основания для остановки автомобильного транспортного средства,

Автомобиль көлік құралын тоқтату туралы және автомобиль көлік құралын жеткізу туралы талаптардың нысанын, сондай-ақ Автомобиль көлік құралын тоқтату туралы актіні және оның нысанын толтыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 23 қазандағы № 621 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 24 қазанда № 37224 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 18-1-бабының 1, 3 және 4-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес автомобиль көлік құралын тоқтату туралы талап нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес автомобиль көлік құралын жеткізу туралы талап нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Автомобиль көлік құралын тоқтату туралы актіні толтыру қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес автомобиль көлік құралын тоқтату туралы акт нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жариялануынан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 23 қазандағы
№ 621 бұйрығына 1-қосымша
нысан
Автомобиль көлік құралын тоқтату туралы талап
20____ жылғы "______" ________ №_________
____________________________________________________________________
(Мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 18-1-бабы 1 және 2-тармақтарына сәйкес мемлекеттік
кірістер органының талабы бойынша автомобиль көлік құралын басқаратын адам
автомобиль көлік құралын тоқтатуға міндетті.
Осыған байланысты Сіз автомобиль көлік құралын тоқтатуыңыз қажет
____________________________________________________________________
(көлік құралы туралы тіркеу деректерін көрсетуіңіз (бар болса)
___________________________________________________________________
және оған және ондағы тауарларға қол жеткізуді қамтамасыз етуге, кедендік бақылау
жүргізу үшін ұтқыр топтардың құрамына енгізілген мемлекеттік кірістер
органдарының лауазымды адамына (бұдан әрі – лауазымды адам) құжаттарды
көрсетуіңіз қажет.
Тоқтатқан жері:_________________________________________________
(аудан, елді мекеннің атауы, километрді көрсете отырып,
________________________________________________________________
автомобиль жолының атауы)

предусмотренные пунктом 1 статьи 18-1 Кодекса:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Время остановки: _________ часов __________ минут
При остановке автомобильного транспортного средства должностное лицо
осуществляет проверку таможенных, иных документов и (или) сведений, применяет
формы таможенного контроля и (или) меры, обеспечивающие проведение
таможенного контроля, в порядке, предусмотренном главами 46, 47 и 48 Кодекса.
В соответствии со статьей 21 Кодекса заинтересованное лицо имеет право обжаловать
действия (бездействие) должностных лиц в порядке, установленном
законодательством Республики Казахстан.
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
______________________________________________________________________
(далее – фамилия, имя, отчество), должность должностного лица,
______________________________________________________________________
подпись, дата)
Требование вручено лицу, управляющему автомобильным транспортным средством
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись, дата)
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 23 октября 2025 года № 621
форма
Требование о доставке автомобильного транспортного средства
"____" ____________20___ года №___________
__________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
В соответствии с пунктом 4 статьи 18-1 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) лицо,
управляющее автомобильным транспортным средством, по требованию должностного
лица органа государственных доходов, включенного в состав мобильной группы
(далее – должностное лицо), доставляет автомобильное транспортное средство
и находящиеся в нем товары в место хранения.
В связи с чем, Вам ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
______________________________________________________________________
(далее – фамилия, имя, отчество) лица, управляющего
_______________________________________________________________________
автомобильным транспортным средством, удостоверение личности (паспорт)
_______________________________________________________________________
адрес, контактный телефон, адрес электронной почты) необходимо доставить
автомобильное транспортное средство
_______________________________________________________________________
(сведения об автомобильном транспортном средстве (государственный
_______________________________________________________________________
регистрационный номер транспортного средства и прицепа, марка, модель)
и находящиеся в нем товары ______________________________________________
(наименование товаров, их количество и вес согласно
_______________________________________________________________________
представленным документам)
_______________________________________________________________________
в место хранения:
_______________________________________________________________________
(адрес и наименование постоянной или временной зоны
_______________________________________________________________________
таможенного контроля, предусмотренной статьей 404 Кодекса)

Кодекстің 18-1-бабы 1-тармағында көзделген автомобиль көлік құралын тоқтату үшін
негіздер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тоқтату уақыты: __________ сағат ________ минут
Автомобиль көлік құралын тоқтаған кезде лауазымды адам кедендік, өзге де
құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеруді жүзеге асырады, Кодекстің 46, 47
және 48-тарауында көзделген тәртіппен кедендік бақылау нысандарын және (немесе)
кедендік бақылау жүргізуді қамтамасыз ететін шараларды қолданады.
Кодекстің 21-бабына сәйкес мүдделі тұлға лауазымды адамдарының әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен
шағым жасауға құқылы.
____________________________________________________________________
(лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
___________________________________________________________________
(бұдан әрі – тегі, аты, әкесінің аты), лауазымы, қолы, күні)
Талап автомобиль көлік құралын басқаратын адамға табыс етілді
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, қолы, күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 23 қазандағы
№ 621 бұйрығына 2-қосымша
нысан
Автомобиль көлік құралын жеткізу туралы талап
20___ жылғы "____" _________ №_________
_________________________________________________________________
(Мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" (бұдан әрі – Кодекс)
Қазақстан Республикасы Кодексінің 18-1-бабы 4-тармағына сәйкес автомобиль көлік
құралын басқаратын тұлға ұтқыр топтардың құрамына енгізілген мемлекеттік кірістер
органдарының лауазымды адамының (бұдан әрі – лауазымды адам) талабы бойынша
автомобиль көлік құралын және ондағы тауарларды сақтау орнына жеткізеді.
Осыған байланысты, Сіз___________________________________________
_____________________________________________________________________
(автомобиль көлік құралын басқаратын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
____________________________________________________________________
жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі – тегі, аты, әкесінің
____________________________________________________________________
аты), жеке куәлік (төлқұжат) мекенжайы, байланыс телефоны, электрондық
_____________________________________________________________________
пошта мекенжайы) автомобиль көлік құралын және ондағы тауарларды сақтау
орнына жеткізуіңіз қажет
____________________________________________________________________
(автомобиль көлігі туралы мәліметтер (көлік құралының және тіркеменің
____________________________________________________________________
мемлекеттік тіркеу нөмірі, маркасы, моделі), тауарлар туралы мәліметтер)
____________________________________________________________________
(ұсынылған құжаттарға сәйкес тауарлардың атауы, олардың саны мен салмағы)
Сақтау орнына: ___________________________________________________
(Кодекстің 404-бабында көзделген кедендік бақылаудың тұрақты немесе
____________________________________________________________________
уақытша аймағының мекенжайы мен атауы)

При этом согласно пункту 5 статьи 18-1 Кодекса доставка автомобильного
транспортного средства и находящихся в нем товаров в место хранения
осуществляется лицом, управляющим автомобильным транспортным средством,
в сопровождении должностных лиц в порядке, определяемом уполномоченным органом.
Основанием для принятия такого требования послужили результаты проверки
таможенных, иных документов и (или) сведений
_______________________________________________________________________
(номер и дата акта об остановке автомобильного транспортного средства)
и решения о проведении таможенного досмотра и (или) таможенного осмотра
_______________________________________________________________________
(номер и дата решения о проведении таможенного досмотра и (или)
_______________________________________________________________________
таможенного осмотра)
Доставка начата: _______ часов _______ минут
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, должность должностного лица, подпись, дата)
Второй экземпляр требования вручен ______________________________________
(фамилия, имя, отчество, лица, управляющего автомобильным
_______________________________________________________________________
транспортным средством, подпись, дата)
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 23 октября 2025 года № 621
Правила заполнения акта об остановке автомобильного транспортного средства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила заполнения акта об остановке автомобильного транспортного средства (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 18-1 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок заполнения акта об остановке автомобильного транспортного средства по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу (далее – акт).
2. В настоящих Правилах под остановкой автомобильного транспортного средства понимается преднамеренное прекращение движения транспортного средства, в том числе не осуществляющего международные перевозки товаров, вне зоны таможенного контроля, для проведения таможенного контроля в целях проверки соблюдения международных договоров Республики Казахстан, таможенного законодательства Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС), таможенного и иного законодательства Республики Казахстан.

Бұл ретте Кодекстің 18-1-бабы 5-тармағына сәйкес автомобиль көлік құралын және
ондағы тауарларды сақтау орнына жеткізуді автомобиль көлік құралын басқаратын
адам уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен, лауазымды адамдарының
сүйемелдеуімен жүзеге асырады.
Мұндай талапты қабылдауға кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе)
мәліметтерді тексеру нәтижелері ________________________________________
____________________________________________________________________
(кедендік жете тексеру және (немесе) кедендік қарап тексеруді жүргізу туралы
шешімнің нөмірі мен күні)
____________________________________________________________________
(автомобиль көлік құралын тоқтату туралы актінің нөмірі мен күні) және кедендік
____________________________________________________________________
жете тексеруді және (немесе) кедендік тексеру жүргізу туралы шешім негіз болды.
Жеткізу басталды__________ уақыт _______ минут
_____________________________________________________________________
(лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
____________________________________________________________________
куәландыратын құжатта көрсетілсе), лауазымы, қолы, күні)
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (егер
____________________________________________________________________
ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), лауазымы, қолы, күні)
Талаптың екінші данасы табыс етілді ________________________________
_____________________________________________________________________
(автомобиль көлік құралын басқаратын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, қолы, күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 23 қазандағы
№ 621 бұйрығына 3-қосымша
Автомобиль көлік құралын тоқтату туралы актіні толтыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Автомобиль көлік құралын тоқтату туралы актіні толтыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 18-1-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша автомобиль көлік құралын тоқтату туралы актіні толтыру (бұдан әрі – акт) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда автомобиль көлік құралын тоқтату деп Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының, Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – ЕАЭО) кеден заңнамасының сақталуын тексеру мақсатында кедендік бақылау жүргізу үшін кедендік бақылау аймағынан тыс жерде көлік құралының, оның ішінде тауарларды халықаралық тасымалдауды жүзеге асырмайтын көлік құралының қозғалысын әдейі тоқтату түсініледі.

Глава 2. Порядок заполнения акта об остановке автомобильного транспортного средства
3. Акт составляется по результатам проверки таможенных, иных документов и (или) сведений, проведенной при остановке автомобильных транспортных средств в соответствии со статьями 18 и 18-1 Кодекса (далее – проверка).
Акт составляется и подписывается должностным лицом органа государственных доходов, включенным в состав мобильной группы (далее – должностное лицо), в 2 (двух) экземплярах.
1 (один) экземпляр приобщается к материалам акта, 2 (второй) экземпляр такого акта вручается лицу, управляющему автомобильным транспортным средством (далее – водитель), под роспись.
Акт регистрируется должностным лицом в специальном журнале регистрации, который заводится на календарный год, и пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется подписью руководителя (лица, его замещающего) органа государственных доходов и печатью органа государственных доходов.
4. В акте указываются следующие сведения:
1) дата и номер составления акта;
2) место, дата и время остановки автомобильного транспортного средства;
3) наименование органа, осуществляющего проверку;
4) дата и номер требования об остановке автомобильного транспортного средства;
5) основание остановки автомобильного транспортного средства;
6) должность, фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) (далее – фамилия, имя, отчество) должностного лица;
7) сведения о водителе (фамилия, имя, отчество, номер и дата удостоверения личности (паспорта) и водительского удостоверения на право управления транспортным средством либо временного удостоверения, выданного взамен водительского удостоверения);
8) сведения об отправителе товаров, а также о лице, обладающем полномочиями в отношении товаров или которым приобретены такие товары, при наличии таких сведений в предоставленных товаросопроводительных документах;
9) сведения об автомобильном транспортном средстве (государственный регистрационный номер транспортного средства, марка, модель, вид транспортного средства, свидетельства о государственной регистрации транспортного средства);
10) сведения об использовании в соответствии со статьей 428 Кодекса технических средств;
11) сведения о применении иных форм таможенного контроля, предусмотренных статьей 407 Кодекса и мер, обеспечивающих проведение таможенного контроля, предусмотренных статьей 424 Кодекса;
12) описание выявленных фактов и (или) признаков, свидетельствующих о возможных нарушениях международных договоров Республики Казахстан, таможенного законодательства ЕАЭС, таможенного и (или) иного законодательства Республики Казахстан либо сведения об отсутствии таковых;

2-тарау. Автомобиль көлік құралын тоқтату туралы актіні толтыру тәртібі
3. Кодекстің 18 және 18-1-баптарына сәйкес автомобиль көлік құралдарын тоқтату кезінде жүргізілген кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру (бұдан әрі – тексеру) нәтижелері бойынша акт жасалады.
Акт ұтқыр топтардың құрамына енгізілген мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамы (бұдан әрі – лауазымды адам) 2 (екі) данада жасалады және лауазымды адам қол қояды.
1 (бір) дана акттінің материалына қоса тіркеледі, 2 (екінші) данасы автомобиль көлік құралын басқаратын адамға (бұдан әрі-жүргізуші) қол қойғыза отырып табыс етіледі.
Актіні лауазымды адам күнтізбелік жылға басталатын арнайы тіркеу журналында тіркейді және нөмірленеді, тігіледі және мемлекеттік кірістер органы басшысының (оны алмастыратын адамның) қолымен және Мемлекеттік кірістер органының мөрімен бекітілуге тиіс.
Егер мемлекеттік кірістер органының ақпараттық жүйелері осындай актіні тіркеуге мүмкіндік берген жағдайда, тіркеу журналын қағаз түрінде жүргізу талап етілмейді.
4. Актіде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) актінің жасалған күні мен нөмірі;
2) автомобиль көлік құралының тоқтау орны, күні және уақыты;
3) тексеруді жүзеге асыратын органның атауы;
4) автомобиль көлік құралын тоқтату туралы талаптың күні мен нөмірі;
5) автомобиль көлік құралын тоқтатудың негізі;
6) лауазымды адамының лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі – тегі, аты, әкесінің аты);
7) жүргізуші туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты, жеке куәліктің (төлқұжаттың) және жүргізуші куәлігінің нөмірі мен күні көлік құралын басқару құқығына арналған жүргізуші куәлігі не жүргізуші куәлігінің орнына берілген уақытша куәлік);
8) ұсынылған тауарға ілеспе құжаттарда осындай мәліметтер болған кезде тауарларды жөнелтуші туралы мәліметтер, сондай-ақ тауарларға қатысты өкілеттіктері бар немесе осындай тауарлар сатып алынған тұлға туралы мәліметтер;
9) автомобиль көлігі туралы мәліметтер (көлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірі, көлік құралының маркасы, моделі, түсі, түрі, көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік);
10) Кодекстің 428-бабына сәйкес техникалық құралдарды пайдалану туралы мәліметтер;
11) Кодекстің 407-бабында көзделген кедендік бақылаудың өзге де нысандарын және кодекстің 424-бабында көзделген кедендік бақылауды жүргізуді қамтамасыз ететін шараларды қолдану туралы мәліметтер;
12) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын, ЕЭАО кеден заңнамасын, Қазақстан Республикасының кеден және (немесе) өзге де заңнамасын ықтимал бұзушылықтар туралы куәландыратын анықталған белгілердің (фактілердің) немесе ондайлардың жоқтығы туралы мәліметтер сипаттамасы;

13) выводы по результатам проверки.
В соответствии с пунктом 7 статьи 18-1 Кодекса при неустановлении нарушений международных договоров Республики Казахстан, таможенного законодательства ЕАЭС, таможенного и иного законодательства Республики Казахстан в акт вносится соответствующая запись.
5. При отказе водителя от получения акта должностное лицо делает об этом соответствующую запись в таком акте.
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 23 октября 2025 года № 621
форма
Акт об остановке автомобильного транспортного средства
"____" __________ 20_____ года № _____________ время: ___ часов ___ минут.
Место остановки: ___________________________________________________
(наименование района, населенного пункта, наименование автомобильной дороги
с указанием километра)
Дата и время остановки: ______________________________________________
Дата и номер требования об остановке автомобильного транспортного средства:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии со статьями 409, 411, пунктом 3 статьи 18-1 Кодекса Республики
Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
проведена проверка таможенных, иных документов и (или) сведений при остановке
автомобильного транспортного средства
___________________________________________________________________
(государственный регистрационный номер транспортного средства,
___________________________________________________________________
модель, марка, вид транспортного средства, номер свидетельства о
___________________________________________________________________
государственной регистрации транспортного средства)
Основание для остановки автомобильного транспортного средства, предусмотренное
пунктом 1 статьи 18-1 Кодекса: ________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сведения о водителе: ________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
___________________________________________________________________
личность) (далее – фамилия, имя, отчество), номер и дата удостоверения
___________________________________________________________________
личности (паспорта) и водительского удостоверения на право управления
___________________________________________________________________
транспортным средством либо временного удостоверения, выданного взамен
__________________________________________________________________
водительского удостоверения)
Сведения об отправителе товаров, а также о лице, обладающем полномочиями
в отношении товаров или которым приобретены такие товары, при наличии таких
сведений в предоставленных товаросопроводительных документах:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Сведения о применении иных норм таможенного контроля и (или) мер,
обеспечивающих проведение таможенного контроля, а также технических средств
и наложении средств идентификации (при их применении) с использованием
технических средств (при их использовании):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Сведения о представленных документах: ______________________________
__________________________________________________________________
В ходе проверки установлено: _______________________________________
__________________________________________________________________
(описание выявленных признаков (фактов) и (или) признаков,
свидетельствующих о возможных
_________________________________________________________________
нарушениях международных договоров Республики Казахстан, таможенного
__________________________________________________________________
законодательства Евразийского экономического союза, таможенного и (или)
__________________________________________________________________
иного законодательства Республики Казахстан либо сведения
__________________________________________________________________
об отсутствии таковых)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Выводы по результатам проверки: ____________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество должностного лица, подпись, дата)
Вручено водителю __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись, дата)

13) тексеру нәтижелері бойынша қорытындылар.
Кодекстің 18-1-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын, ЕАЭО кеден заңнамасын, Қазақстан Республикасының кеден және өзге де заңнамасын бұзушылықтар анықталмаған кезде актіге тиісті жазба енгізіледі.
5. Жүргізуші актіні алудан бас тартқан жағдайда лауазымды адам бұл туралы осындай актіде тиісті жазба жасайды.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 23 қазандағы
№ 621 бұйрығына 4-қосымша
нысан
Автомобиль көлік құралын тоқтату туралы Акт
20___ жылғы "___" _________ № ___________ уақыты: ____ сағат _____ минут.
Тоқтатқан жері: __________________________________________________
________________________________________________________________
(аудан, елді мекеннің атауы, километрді көрсете отырып, автомобиль жолының атауы)
Тоқтау күні мен уақыты: ___________________________________________
Автокөлік құралын тоқтату туралы талаптың күні мен нөмірі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 409, 411-баптарына, 18-1-бабының 3-тармағына
сәйкес автомобиль көлік құралы тоқтаған кезде кедендік, өзге де құжаттарға және
(немесе) мәліметтерге тексеру жүргізілді
_____________________________________________________________________
(көлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірі, моделі, маркасы,
____________________________________________________________________
көлік құралының түрі, көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі)
Кодекстің 18-1-бабының 1-тармағында көзделген автомобиль көлік құралын тоқтату
үшін негіздеме: _________________________________________
_____________________________________________________________________
Жүргізуші туралы мәліметтер: ___________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
____________________________________________________________________
(бұдан әрі - тегі, аты, әкесінің аты), көлік құралын басқару құқығына арналған
____________________________________________________________________
жеке куәліктің (төлқұжаттың) нөмірі мен күні не жүргізуші куәлігінің орнына
берілген уақытша куәлік)
Тауарларды жөнелтуші туралы, сондай-ақ тауарларға қатысты өкілеттігі бар немесе
осындай тауарлар сатып алынған тұлға туралы мәліметтер ұсынылған тауарға ілеспе
құжаттарда осындай мәліметтер болған кезде: __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кедендік бақылаудың өзге де нормаларын және (немесе) кедендік бақылауды
жүргізуді қамтамасыз ететін шараларды қолдану, сондай-ақ техникалық құралдарды
пайдалану арқылы (оларды пайдалану кезінде) техникалық құралдарды қолдану және
сәйкестендіру құралдарын салу (оларды қолдану кезінде)туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ұсынылған құжаттар туралы мәліметтер:_____________________________
____________________________________________________________________
Тексеру барысында:_______________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын, Еуразиялық
____________________________________________________________________
экономикалық одақтың кеден заңнамасын, Қазақстан Республикасының кеден
____________________________________________________________________
және (немесе) өзге де заңнамасын ықтимал бұзушылықтар туралы
____________________________________________________________________
куәландыратын анықталған белгілердің (фактілердің), олардың болмау туралы
сипаттамасы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексеру нәтижелері бойынша қорытындылар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(лауазымды адамының аты, тегі, әкесінің аты, қолы, күні) Жүргізушіге табыс етілді
_____________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты, қолы, күні)