О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 27 ноября 2023 года № 332 "Об утверждении Правил направления денег оператором расширенных обязательств производителей (импортеров), поступивших на его банковский счет от производителей и импортеров на организацию сбора, транспортировки, подготовки к повторному использованию, сортировки, обработки, переработки, обезвреживания и (или) утилизации отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) путем выплат"
Приказ и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 октября 2025 года № 280. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2025 года № 37219
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 27 ноября 2023 года № 332 "Об утверждении Правил направления денег оператором расширенных обязательств производителей (импортеров), поступивших на его банковский счет от производителей и импортеров на организацию сбора, транспортировки, подготовки к повторному использованию, сортировки, обработки, переработки, обезвреживания и (или) утилизации отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) путем выплат" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33703) следующие изменения и дополнения:
пункт 4 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) базовые критерии – требования соответствия заявителя в системе первого уровня для принятия решения о выплате ему денег по обладанию правоспособностью (для юридических лиц), гражданской дееспособностью (для индивидуального предпринимателя) и осуществлению своей деятельности на территории Республики Казахстан, не подлежащей процедурам банкротства, ликвидации и (или) приостановления финансово-хозяйственной деятельности и осуществлению деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности;"
пункт 4 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета – центральный государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в финансовой сфере;";
подпункт 17) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"17) информационная система организации сбора, транспортировки, подготовки к повторному использованию, сортировки, обработки, переработки, обезвреживания и (или) утилизации отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) (далее – информационная система 1) – отраслевая информационная система второго уровня, информационная система Оператора, предназначенная для организации сбора, транспортировки, подготовки к повторному использованию, сортировки, обработки, переработки, обезвреживания и (или) утилизации отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), за исключением вышедшего из эксплуатации транспортного средства и вышедшей из эксплуатации самоходной сельскохозяйственной техники, посредством которой осуществляется прием заявок от заявителей, их обработка с применением форматно-логического контроля и передача обработанных заявок на первый уровень;";

"Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері операторының өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін түзілетін қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайтадан пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды төлемдер жасау арқылы ұйымдастыруға өндірушілерден және импорттаушылардан келіп түскен ақшаны оның банктік шотына жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 27 қарашадағы № 332 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2025 жылғы 21 қазандағы № 280 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 24 қазанда № 37219 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері операторының өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін түзілетін қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайтадан пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды төлемдер жасау арқылы ұйымдастыруға өндірушілерден және импорттаушылардан келіп түскен ақшаны оның банктік шотына жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 27 қарашадағы № 332 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33703 болып тіркелген) мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
4-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
1-1) базалық өлшемшарттар – өтініш берушінің бірінші деңгейдегі жүйеде Қазақстан Республикасының аумағында құқық қабілеттілігін (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекет қабілеттілігін иелену (дара кәсіпкер үшін) және өз қызметін жүзеге асыру бойынша қаржы-шаруашылық қызметтің банкроттық, таратылу және (немесе) тоқтата тұру рәсімдеріне жатпайтын және экономикалық қызмет түрлерінің жалпы классификаторына сәйкес қызметін жүзеге асыру бойынша оған ақша төлеу туралы шешім қабылдау үшін сәйкестігіне қойылатын талаптар;";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган – қаржы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;";
4-тармақтың 17) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"17) өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін түзілетін қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайтадан пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырудың ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – 1-ақпараттық жүйе) – пайдаланудан шыққан көлік құралын және пайдаланудан шыққан өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін түзілетін қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайтадан пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастыру үшін арналған өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері операторының ақпараттық жүйесі, ол екінші деңгейдегі салалық ақпараттық жүйесі өтініш берушілерден өтінімдерді қабылдап, оларды форматты-логикалық бақылау арқылы өңдеу және өңделген өтінімдерді бірінші деңгейге беруді жүзеге асырады;";

подпункт 19) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"19) информационная система организации сбора, транспортировки, подготовки к повторному использованию, сортировки, обработки, переработки, обезвреживания и (или) утилизации вышедшего из эксплуатации транспортного средства, а также самоходной сельскохозяйственной техники (далее – информационная система 2) – отраслевая информационная система второго уровня, информационная система Оператора, предназначенная для организации сбора, транспортировки, подготовки к повторному использованию, сортировки, обработки, переработки, обезвреживания и (или) утилизации вышедшего из эксплуатации транспортного средства, а также самоходной сельскохозяйственной техники, посредством которой осуществляется прием заявок от заявителей, их обработка с применением форматно-логического контроля и передача обработанных заявок на первый уровень;";
пункт 4 дополнить подпунктом 37-1) следующего содержания:
"37-1) регистраторская информационная система (далее – система первого уровня) – система мониторинга мер государственной поддержки частного предпринимательства и их получателей, интегрированная с информационной системой 1, содержащая эталонный электронный реестр заявок заявителей, где посредством окончательного постформатно-логического контроля принимается решение о соответствии заявителя базовым критериям и направлении ему денег Оператором;";
пункт 4 дополнить подпунктом 38-1) следующего содержания:
"38-1) регистратор – юридическое лицо со стопроцентным участием государства в уставном капитале, определенное центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, обеспечивающее техническое сопровождение мониторинга использования мер государственной поддержки частного предпринимательства и их получателей с использованием системы первого уровня;";
пункт 4 дополнить подпунктами 40), 41) следующего содержания:
"40) форматно-логический контроль – комплекс программных ограничений, устанавливаемый в системе второго уровня, направленный на проверку полноты и корректности сведений по получателю мер государственной поддержки путем интеграции системы второго уровня с информационными системами регистратора, государственных органов и операторов;
41) постформатно-логический контроль – комплекс программных ограничений, устанавливаемый в системе первого уровня, направленный на обеспечение соответствия получателя меры государственной поддержки базовым критериям и обоснованности выплаты ему денег.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Выплаты осуществляются в рамках двухуровневой системы государственной поддержки, включающей:

4-тармақтың 19) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"19) пайдаланудан шыққан көлік құралын, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын жинауды, тасымалдауды, қайтадан пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырудың ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – 2-ақпараттық жүйе) – пайдаланудан шыққан көлік құралын, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын жинауды, тасымалдауды, қайтадан пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастыру үшін арналған Оператордың ақпараттық жүйесі, ол екінші деңгейдегі салалық ақпараттық жүйесі өтініш берушілерден өтінімдерді қабылдап, оларды форматты-логикалық бақылау арқылы өңдеу және өңделген өтінімдерді бірінші деңгейге беруді жүзеге асырады";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 37-1) тармақшамен толықтырылсын:
"37-1) тіркеуші ақпараттық жүйе (бұдан әрі – бірінші деңгейдегі жүйе) – түпкілікті форматтан кейінгі-логикалық бақылау арқылы өтініш берушінің базалық өлшемшарттарға сәйкестігі және оған оператордың ақша жіберуі туралы шешімін қабылдайтын, өтініш берушілердің өтінімдерінің эталондық электрондық тізілімін қамтитын, ақпараттық жүйемен интеграцияланған жеке кәсіпкерлікті және оларды алушыларды мемлекеттік қолдау шараларының мониторингі жүйесі 1";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 38-1) тармақшамен толықтырылсын:
38-1) тіркеуші – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын, бірінші деңгейдегі жүйені пайдалана отырып, жеке кәсіпкерлікті және оларды алушыларды мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану мониторингін техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз ететін заңды тұлға.";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 40), 41) тармақшалармен толықтырылсын:
"40) форматты-логикалық бақылау – екінші деңгейдегі жүйені тіркеушінің, мемлекеттік органдардың және операторлардың ақпараттық жүйелерімен интеграциялау жолымен мемлекеттік қолдау шараларын алушы бойынша мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын тексеруге бағытталған екінші деңгейдегі жүйеде белгіленетін бағдарламалық шектеулер кешені;
41) форматтан кейінгі-логикалық бақылау – мемлекеттік қолдау шарасын алушының базалық өлшемшарттарға және оған ақша төлеудің негізділігіне сәйкестігін қамтамасыз етуге бағытталған бірінші деңгейдегі жүйеде белгіленетін бағдарламалық шектеулер кешені.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Төлемдер мемлекеттік қолдаудың екі деңгейлі жүйесі шеңберінде жүзеге асырылады:

1) первый уровень – регистраторская информационная система, интегрированная с системами второго уровня, содержащая эталонный электронный реестр заявок получателей мер государственной поддержки, где посредством окончательного постформатно-логического контроля определяется соответствие получателя мер государственной поддержки базовым критериям;
2) второй уровень – отраслевые государственные или негосударственные информационные системы, посредством которых осуществляется прием заявок от получателей мер государственной поддержки, их обработка с применением форматно-логического контроля и передача обработанных заявок на первый уровень.";
дополнить пунктом 129-1 следующего содержания:
"129-1. Заявитель при подаче заявки в форме электронного документа, подписанного заявителем ЭЦП на сдачу ВЭТС и (или) ВЭССХТ, дает согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором, определенным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.".
приложение 1 Правил изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 Правил изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 Правил изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 5 Правил изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту управления отходами Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законом порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Н. Шарбиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан

1) бірінші деңгей – түпкілікті форматтан кейінгі-логикалық бақылау арқылы мемлекеттік қолдау шараларын алушының базалық өлшемшарттарға сәйкестігі айқындалатын, мемлекеттік қолдау шараларын алушылардың өтінімдерінің эталондық электрондық тізілімін қамтитын, екінші деңгейдегі жүйелермен интеграцияланған тіркеу ақпараттық жүйесі;
2) екінші деңгей – мемлекеттік қолдау шараларын алушылардан өтінімдерді қабылдау, оларды форматтық-логикалық бақылауды қолдана отырып өңдеу және өңделген өтінімдерді бірінші деңгейге беру жүзеге асырылатын салалық мемлекеттік немесе мемлекеттік емес ақпараттық жүйелер.";
мынадай мазмұндағы 129-1-тармақпен толықтырылсын:
"129-1. Өтініш беруші ПШКҚ және (немесе) ПШӨЖАШТ тапсыруға өтініш беруші ЭЦҚ-сымен қол қойған электрондық құжат нысанында өтінім берген кезде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тіркеушінің дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім береді.".
Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқару департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а.
Н. Шарбиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.

от 21 октября 2025 года № 280
Приложение 1
к Правилам направления денег
оператором расширенных
обязательств производителей
(импортеров) поступивших
на его банковский счет
от производителей и импортеров
на организацию сбора,
транспортировки, подготовки
к повторному использованию,
сортировки, обработки,
переработки, обезвреживания
и (или) утилизации отходов,
образующихся после утраты
потребительских свойств
продукции (товаров),
на которую (которые)
распространяются расширенные
обязательства производителей
(импортеров) путем выплат
Форма
Заявка на заключение типового договора в информационной системе
Оператора расширенных обязательств производителей (импортеров) для субъектов
предпринимательства, осуществляющих деятельность по сбору, сортировке
и транспортировке отходов и (или) по подготовке к повторному использованию,
обработке, переработке, обезвреживанию и (или) утилизации отходов
от _________________________________________________________________
(далее – Заявитель) (полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица, бизнес-идентификационный номер
/индивидуальный идентификационный номер)
Вид деятельности: __________
Вид отходов: _______________
Прошу рассмотреть документы для заключения (нужное выбрать):
типового договора выплат за сбор, сортировку и транспортировку отходов образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров);
типового договора выплат за подготовку к повторному использованию, обработке, переработку, обезвреживание и (или) утилизацию отходов образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) в информационной системе Оператора расширенных обязательств производителей (импортеров);
типового договора выплат за сбор, сортировку, обработку, транспортировку, подготовку к повторному использованию, переработку, обезвреживание и (или) утилизацию отходов образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров).
Подтверждаю достоверность сведений и соответствие документов положениям Правил направления денег Оператором расширенных обязательств производителей (импортеров) поступивших на его банковский счет от производителей и импортеров на организацию сбора, транспортировки, подготовки к повторному использованию, сортировки, обработки, переработки, обезвреживания и (или) утилизации отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) путем выплат (далее – Правила).
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну и (или) иную конфиденциальную информацию, а также на сбор, обработку персональных данных, в рамках норм, установленных законодательством Республики Казахстан.
Даю согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором, определенным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Подтверждаю, что в отношении заявителя не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, финансово-хозяйственная деятельность заявителя не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Представляю документы (нужное выбрать):
для субъектов предпринимательства, осуществляющих деятельность по сбору, сортировке и транспортировке отходов - в соответствии с пунктом __ Правил;
для субъектов предпринимательства, осуществляющих деятельность по подготовке к повторному использованию, обработке, переработке, обезвреживанию и (или) утилизации отходов - в соответствии с пунктом __ Правил;
для субъектов предпринимательства, осуществляющих деятельность по сбору, транспортировке, подготовке к повторному использованию, сортировке, обработке, переработке, обезвреживанию и (или) утилизации отходов по полному циклу - в соответствии с пунктом Правил.
Подписано электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
Дата (число, месяц, год)
Приложение 2 к приказу
Приложение 3
к Правилам направления денег
оператором расширенных
обязательств производителей
(импортеров) поступивших
на его банковский счет
от производителей и импортеров
на организацию сбора,
транспортировки, подготовки
к повторному использованию,
сортировки, обработки,
переработки, обезвреживания
и (или) утилизации отходов,
образующихся после утраты
потребительских свойств
продукции (товаров),
на которую (которые)
распространяются расширенные
обязательства производителей
(импортеров) путем выплат
Форма
Заявление о присоединении №___ от _______ к Типовому договору выплат за сбор,
сортировку и транспортировку отходов, образующихся после утраты потребительских
свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются
расширенные обязательства производителей (импортеров)
Индивидуальный предприниматель (полное фамилия, имя, отчество или наименование) _______ /юридическое лицо (организационно-правовая форма и полное или сокращенное наименование) ______ бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер ________ в лице ________ (далее – Заявитель), действующего на основании устава/доверенности/талон о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, подписанием настоящего заявления о присоединении к Типовому договору выплат за сбор, сортировку и транспортировку отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) (далее – Заявление и Договор соответственно), размещенному в информационной системе Оператора, в соответствии со статьей 389 Гражданского кодекса Республики Казахстан, присоединяется к Договору и подтверждает, что:

2025 жылғы 21 қазандағы № 280
Бұйрығына 1-қосымша
Өндірушілердің
(импорттаушылардың)
кеңейтілген міндеттемелері
операторының өндірушілердің
(импорттаушылардың)
кеңейтілген міндеттемелері
қолданылатын өнімнің
(тауарлардың) тұтынушылық
қасиеттері жоғалғаннан кейін
түзілетін қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайтадан
пайдалануға дайындауды,
сұрыптауды, өңдеуді, қайта
өңдеуді, залалсыздандыруды
және (немесе) кәдеге жаратуды
төлемдер жасау арқылы
ұйымдастыруға өндірушілерден
және импорттаушылардан келіп
түскен ақшаны оның банктік
шотына жіберу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қалдықтарды жинау, сұрыптау және тасымалдау және (немесе) қалдықтарды қайта пайдалануға, өңдеуге, қайта өңдеуге, залалсыздандыруға және (немесе) кәдеге жаратуға дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілері үшін өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері Операторының ақпараттық жүйесінде үлгілік шарт жасасуға өтінім _______________________________________ (бұдан әрі – Өтініш беруші) (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Қызмет түрі:__________
Қалдықтардың түрі:_______________
Шарт жасасу үшін құжаттарды қарауды сұраймын (керегін таңдау):
өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтыну қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды жинау, сұрыптау және тасымалдау үшін төлемдердің үлгілік шарты;
өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері Операторының ақпараттық жүйесінде өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды қайта пайдалануға, өңдеуге, қайта өңдеуге, залалсыздандыруға және (немесе) кәдеге жаратқаны үшін төлемдердің үлгілік шарты;
өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды жинау, сұрыптау, өңдеу, тасымалдау, қайта пайдалануға дайындау, қайта өңдеу, залалсыздандыру және (немесе) кәдеге жарату үшін төлемдердің үлгілік шарты.
Өндірушілерден және импорттаушылардан оның банктік шотына түскен өндірушілердің (импорттаушылардың) өнімнің (тауарлардың) тұтыну қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе)кәдеге жаратуды ұйымдастыруға кеңейтілген міндеттемелерін Оператордың ақша жіберуі қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) ережелеріне құжаттардың сәйкестігін және мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Заңмен қорғалатын құпияны және (немесе) өзге де құпия ақпаратты құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптар шеңберінде дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім беремін.
Өтініш берушіге қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық рәсімдері басталмағанын, өтініш берушінің қаржы-шаруашылық қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатылмағанын растаймын.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тіркеушінің дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Құжаттарды ұсынамын (қажетін таңдау):
Қағидалардың __ тармағына сәйкес қалдықтарды жинау, сұрыптау және тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілері үшін;
Қағидалардың __ тармағына сәйкес қалдықтарды қайта пайдалануға, өңдеуге, қайта өңдеуге, залалсыздандыруға және (немесе) кәдеге жаратуға дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілері үшін;
Қағидалардың __ тармағына сәйкес қалдықтарды жинау, тасымалдау, қайта пайдалануға дайындау, сұрыптау, өңдеу, қайта өңдеу, залалсыздандыру және (немесе) кәдеге жарату жөніндегі қызметті толық цикл бойынша жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілері үшін.
Уәкілетті тұлғаның
электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылды.
Күні (күні, айы, жылы)
Бұйрығына 2-қосымша
Өндірушілердің
(импорттаушылардың)
кеңейтілген міндеттемелері
операторының өндірушілердің
(импорттаушылардың)
кеңейтілген міндеттемелері
қолданылатын өнімнің
(тауарлардың) тұтынушылық
қасиеттері жоғалғаннан кейін
түзілетін қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайтадан
пайдалануға дайындауды,
сұрыптауды, өңдеуді, қайта
өңдеуді, залалсыздандыруды
және (немесе) кәдеге жаратуды
төлемдер жасау арқылы
ұйымдастыруға өндірушілерден
және импорттаушылардан келіп
түскен ақшаны оның банктік
шотына жіберу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтыну қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды жинау, сұрыптау және тасымалдау үшін төлемдердің үлгілік шартына ______ жылғы "___"_____________ № ___ қосылу туралы өтініші
Жеке кәсіпкер (толық аты-жөні немесе атауы) ______ / заңды тұлға (ұйымдық-құқықтық нысаны және толық немесе қысқартылған атауы) _____________ бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі ________________ (бұдан әрі – Өтініш беруші) – Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 389-бабына сәйкес Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтыну қасиеттерін жоғалтқаннан кейін пайда болатын қалдықтарды жинау, сұрыптау және тасымалдау үшін төлемдердің үлгілік шартына толық цикл бойынша қосылу туралы осы өтінішке қол қою арқылы жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы жарғы/сенімхат/талон негізінде әрекет ететін (бұдан әрі – Өтініш пен Шарт тиісінше) Оператордың ақпараттық жүйесінде орналастырылған шартқа қосылады және оны келесімен растайды:

1) ознакомлен и согласен с условиями Договора и других документов, ссылки на которые содержатся в Договоре;
2) полностью понимает значение, правовые и другие последствия своих действий в отношении исполнения заключенного с Оператором Договора;
3) Заявление, подписанное Заявителем в информационной системе Оператора посредством электронной цифровой подписи, является акцептом Договора;
4) Заявление является документом, подтверждающим факт заключения Договора между Оператором и Заявителем, Заявление и Договор рассматриваются в качестве единого документа;
5) не вправе ссылаться на отсутствие подписи должностных лиц Оператора и печати на Договоре, как доказательство того, что Договор не был Получателем прочитан/принят, если в информационной системе Оператора подписано посредством электронной цифровой подписи настоящее Заявление;
6) согласен на отражение всех своих действий (процессов), связанных с получением выплат, и размещение в информационной системе Оператора всех документов, подтверждающих исполнение норм Правил, Пояснений и Договора;
7) согласен на предоставление Оператору права на сбор и обработку персональных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и внутренними актами Оператора;
8) согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором, определенным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
9) Оператором была представлена исчерпывающая информация:
об условиях взаимодействия Сторон;
о размерах и порядке выплат по Договору;
об отношениях с третьими лицами;
о перечне необходимых документов для заключения Договора;
о возможных рисках, последствиях и ответственности в случае неисполнения и (или) ненадлежащего исполнения обязательств по Договору;
Датой заключения Договора считается ближайший следующий за днем подписания заявления в информационной системе Оператора рабочий день.
Подписано электронной цифровой подписью.
Приложение 3 к приказу
Приложение 4
к Правилам направления денег
оператором расширенных
обязательств производителей
(импортеров) поступивших
на его банковский счет
от производителей и импортеров
на организацию сбора,
транспортировки, подготовки
к повторному использованию,
сортировки, обработки,
переработки, обезвреживания
и (или) утилизации отходов,
образующихся после утраты
потребительских свойств
продукции (товаров),
на которую (которые)
распространяются расширенные
обязательства производителей
(импортеров) путем выплат
Форма
Заявление о присоединении №___ от _______ к Типовому договору выплат
за подготовку к повторному использованию, обработку, переработку, обезвреживание
и (или) утилизацию отходов образующихся после утраты потребительских свойств
продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные
обязательства производителей (импортеров)
Индивидуальный предприниматель (полное фамилия, имя, отчество или наименование) _______ /юридическое лицо (организационно-правовая форма и полное или сокращенное наименование) ______ бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер ________ в лице ________ (далее - Заявитель), действующего на основании устава/доверенности/талон о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя подписанием настоящего заявления о присоединении к Типовому договору выплат за подготовку к повторному использованию, обработку, переработку, обезвреживание и (или) утилизацию отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) (далее – Заявление и Договор соответственно), размещенному в информационной системе Оператора, в соответствии со статьей 389 Гражданского кодекса Республики Казахстан присоединяется к Договору и подтверждает, что:

1) шартта қамтылған, Шарттың және өзге де құжаттардың талаптарымен таныстым және келісемін;
2) Оператормен жасалған шарттың орындалуына қатысты өз әрекеттерінің мағынасын, құқықтық және өзге де салдарын толық түсінеді;
3) өтініш беруші Оператордың ақпараттық жүйесінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қойған өтініш, Шарттың акцепті болып табылады;
4) өтініш Оператор мен Өтініш беруші арасында шарт жасасу фактісін растайтын құжат болып табылады, өтініш пен Шарт бірыңғай құжат ретінде қаралады;
5) егер Оператордың ақпараттық жүйесінде осы өтінішке электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қойылса, шарт алушының оқылмағанының / қабылданбағанының дәлелі ретінде Оператордың лауазымды адамдарының қолы мен шартта мөрдің жоқтығына сілтеме жасауға құқылы емес;
6) төлемдерді алуға байланысты өзінің барлық іс-әрекеттерін (процестерін) көрсетуге және Оператордың ақпараттық жүйесінде Қағидалардың, Түсіндірмелер мен Шарттың нормаларының орындалуын растайтын барлық құжаттарды орналастыруға келісемін;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына және Оператордың ішкі актілеріне сәйкес Операторға дербес деректерді жинау және өңдеу құқығын беруге келісемін;
8) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тіркеушінің дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісемін;
9) Оператор төмендегі көрсетілгендер бойынша түпкілікті ақпарат берді:
тараптардың өзара іс-қимыл шарттары;
шарт бойынша төлемдердің мөлшері мен тәртібі;
үшінші тұлғалармен қарым-қатынас;
шарт жасасу үшін қажетті құжаттардың тізбесі;
шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған және (немесе) тиісінше орындамаған жағдайда салдарлар мен жауапкершілік және ықтимал тәуекелдер туралы;
Оператордың ақпараттық жүйесінде өтініш берушінің өтінішке қол қойған күнінен кейінгі ең жақын жұмыс күні шарт жасасу күні болып есептеледі.
Электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылды.
Бұйрығына 3-қосымша
Өндірушілердің
(импорттаушылардың)
кеңейтілген міндеттемелері
операторының өндірушілердің
(импорттаушылардың)
кеңейтілген міндеттемелері
қолданылатын өнімнің
(тауарлардың) тұтынушылық
қасиеттері жоғалғаннан кейін
түзілетін қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайтадан
пайдалануға дайындауды,
сұрыптауды, өңдеуді, қайта
өңдеуді, залалсыздандыруды
және (немесе) кәдеге жаратуды
төлемдер жасау арқылы
ұйымдастыруға өндірушілерден
және импорттаушылардан келіп
түскен ақшаны оның банктік
шотына жіберу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды қайта пайдалануға, өңдеуге, қайта өңдеуге, залалсыздандыруға және (немесе) кәдеге жаратқаны үшін төлемдердің үлгілік шартына ______ жылғы "___"_____________ №___ қосылу туралы өтініші
Жеке кәсіпкер (Толық аты-жөні немесе атауы (бар болса)) ______ /заңды тұлға (ұйымдық-құқықтық нысаны және толық немесе қысқартылған атауы) __________ бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі _____________ (бұдан әрі – Өтініш беруші) Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 389-бабына сәйкес Оператордың ақпараттық жүйесінде орналастырылған жарғы/сенімхат/дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы талон негізінде қолданыстағы Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды қайта пайдалануға, өңдеуге, қайта өңдеуге, залалсыздандыруға және (немесе) кәдеге жаратқаны үшін төлемдердің үлгілік шартына (бұдан әрі – Өтініш пен Шарт) қол қою арқылы өндірушілердің (импорттаушылардың) Оператордың ақпараттық жүйесінде орналастырылған шартқа қосылады және оны келесімен растайды:

1) ознакомлен и согласен с условиями Договора и других документов, ссылки на которые содержатся в Договоре;
2) полностью понимает значение, правовые и другие последствия своих действий в отношении исполнения заключенного с Оператором Договора;
3) Заявление, подписанное Заявителем в информационной системе Оператора посредством электронной цифровой подписи, является акцептом Договора;
4) Заявление является документом, подтверждающим факт заключения Договора между Оператором и Заявителем, Заявление и Договор рассматриваются в качестве единого документа;
5) не вправе ссылаться на отсутствие подписи должностных лиц Оператора и печати на Договоре, как доказательство того, что Договор не был Получателем прочитан/принят, если в информационной системе Оператора подписано посредством электронной цифровой подписи настоящее Заявление;
6) согласен на отражение всех своих действий (процессов), связанных с получением выплат, и размещение в информационной системе Оператора всех документов, подтверждающих исполнение норм Правил, Пояснений и Договора;
7) согласен на предоставление Оператору права на сбор и обработку персональных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и внутренними актами Оператора;
8) согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором, определенным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
9) Оператором была предоставлена исчерпывающая информация:
об условиях взаимодействия Сторон;
о размерах и порядке выплат по Договору;
об отношениях с третьими лицами;
о перечне необходимых документов для заключения Договора;
о возможных рисках, последствиях и ответственности в случае неисполнения и (или) ненадлежащего исполнения обязательств по Договору;
Датой заключения Договора считается ближайший следующий за днем подписания Заявителем Заявления в информационной системе Оператора рабочий день.
Подписано электронной цифровой подписью
Приложение 4 к приказу
Приложение 5
к Правилам направления денег
оператором расширенных
обязательств производителей
(импортеров), поступивших
на его банковский счет
от производителей и импортеров
на организацию сбора,
транспортировки, подготовки
к повторному использованию,
сортировки, обработки,
переработки, обезвреживания
и (или) утилизации отходов,
образующихся после утраты
потребительских свойств
продукции (товаров),
на которую (которые)
распространяются расширенные
обязательства производителей
(импортеров) путем выплат
Форма
Заявление о присоединении № ___ от ______(дата) к Типовому договору выплат за сбор,
сортировку, обработку, транспортировку, подготовку к повторному использованию,
переработку, обезвреживание и (или) утилизацию отходов по полному циклу,
образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров),
на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)
Индивидуальный предприниматель (полное фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование) _______ /юридическое лицо (организационно-правовая форма и полное или сокращенное наименование) ______ бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер ________ в лице ________ (далее – Заявитель), действующего на основании устава/доверенности/талон о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя подписанием настоящего заявления о присоединении к Типовому договору выплат за сбор, сортировку, обработку, транспортировку, подготовку к повторному использованию, переработку, обезвреживание и (или) утилизацию отходов по полному циклу, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) (далее – Заявление и Договор соответственно), размещенному в информационной системе Оператора, в соответствии со статьей 389 Гражданского кодекса Республики Казахстан присоединяется к Договору и подтверждает, что:

1) шартта қамтылған, Шарттың және өзге де құжаттардың талаптарымен таныстым және келісемін;
2) Оператормен жасалған шарттың орындалуына қатысты өз әрекеттерінің мағынасын, құқықтық және өзге де салдарын толық түсінеді;
3) өтініш беруші Оператордың ақпараттық жүйесінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қойған өтініш Шарттың акцепті болып табылады;
4) өтініш, Оператор мен Өтініш беруші арасында шарт жасасу фактісін растайтын құжат болып табылады, өтініш пен Шарт бірыңғай құжат ретінде қаралады;
5) егер Оператордың ақпараттық жүйесінде осы өтінішке электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қойылса, шарт алушының оқылмағанының / қабылданбағанының дәлелі ретінде Оператордың лауазымды адамдарының қолы мен шартта мөрдің жоқтығына сілтеме жасауға құқылы емес;
6) төлемдерді алуға байланысты өзінің барлық іс-әрекеттерін (процестерін) көрсетуге және Оператордың ақпараттық жүйесінде Қағидалардың, Түсіндірмелер мен Шарттың нормаларының орындалуын растайтын барлық құжаттарды орналастыруға келісемін;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына және Оператордың ішкі актілеріне сәйкес Операторға дербес деректерді жинау және өңдеу құқығын беруге келісемін;
8) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тіркеушінің дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісемін;
9) Оператор төмендегі көрсетілгендер бойынша түпкілікті ақпарат берді:
тараптардың өзара іс-қимыл шарттары;
шарт бойынша төлемдердің мөлшері мен тәртібі;
үшінші тұлғалармен қарым-қатынас;
шарт жасасу үшін қажетті құжаттардың тізбесі;
шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған және (немесе) тиісінше орындамаған жағдайда салдарлар мен жауапкершілік және ықтимал тәуекелдер туралы;
Оператордың ақпараттық жүйесінде өтініш берушінің өтінішке қол қойған күнінен кейінгі ең жақын жұмыс күні шарт жасасу күні болып есептеледі.
Электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылды.
Бұйрығына 4-қосымша
Өндірушілердің
(импорттаушылардың)
кеңейтілген міндеттемелері
операторының өндірушілердің
(импорттаушылардың)
кеңейтілген міндеттемелері
қолданылатын өнімнің
(тауарлардың) тұтынушылық
қасиеттері жоғалғаннан кейін
түзілетін қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайтадан
пайдалануға дайындауды,
сұрыптауды, өңдеуді, қайта
өңдеуді, залалсыздандыруды
және (немесе) кәдеге жаратуды
төлемдер жасау арқылы
ұйымдастыруға өндірушілерден
және импорттаушылардан келіп
түскен ақшаны оның банктік
шотына жіберу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтыну қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды (толық циклды) жинау, сұрыптау, өңдеу, тасымалдау, қайта пайдалануға дайындау, қайта өңдеу, залалсыздандыру және (немесе) кәдеге жарату үшін төлемдердің үлгілік шартына _____ж. №______ қосылу туралы өтініші
Жеке кәсіпкер (Толық аты-жөні немесе атауы) ________ /заңды тұлға (ұйымдық-құқықтық нысаны және толық немесе қысқартылған атауы) ___________ бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі ___________ (бұдан әрі – Өтініш беруші) Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 389-бабына сәйкес Жарғы/сенімхат/жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы талон негізінде әрекет ететін, өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды толық цикл бойынша қайта пайдалануға, өңдеуге, қайта өңдеуге, залалсыздандыруға және (немесе) кәдеге жаратуға дайындау үшін төлемдердің үлгілік шартына (бұдан әрі – Өтініш пен Шарт) қол қою арқылы өндірушілердің (импорттаушылардың) Оператордың ақпараттық жүйесінде орналастырылған шартқа қосылады және оны келесімен растайды: