Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 октября 2025 года № 384. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 октября 2025 года № 37201
В соответствии с подпунктом 13) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интелекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 октября 2025 года № 384
Правила движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках, а также порядок оказания государственной услуги "Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (далее – государственная услуга).

Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 22 қазандағы № 384 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 23 қазанда № 37201 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 13) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 22 қазандағы
№ 384 бұйрығына 1-қосымша
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 13) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының тәртібін, сондай-ақ "Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.

2. Действие настоящих Правил распространяется на все рыбохозяйственные водоемы, за исключением накопителей сточных вод, а также водоемов, используемых в рыбопитомниках, нерестово-выростных, прудовых и озерно-товарных хозяйствах, используемых для выращивания рыб и других водных животных.
3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган в области рыбного хозяйства (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также в пределах своих полномочий межотраслевую координацию;
2) судно – судно внутреннего водного плавания, не являющееся маломерным судном, самоходное или несамоходное плавучее сооружение, используемое в целях судоходства, в том числе судно плавания "река-море", паром, судно технического флота (дноуглубительный и дноочистительный снаряды, плавучий кран и другие технические сооружения подобного рода);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
4. В нерестовой период не допускаются:
1) движение всех видов водного транспорта с включенными двигателями в запретный для рыболовства период на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в местах, запретных для рыболовства, без согласования с территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа в области рыбного хозяйства;
2) останавливаться водному транспорту в пределах запретных для рыболовства мест, за исключением остановок у селений, рыбоприемных пунктов для установки бакенов и в случае крайней необходимости на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках.

2. Осы Қағидалардың күші суларды жинағыштарды, сондай-ақ балық пен басқа да су жануарларын өсіру үшін пайдаланылатын сарқынды балық питомниктерінде, уылдырық шашатын, тоған және көл-тауар шаруашылықтарында пайдаланылатын су айдындарын қоспағанда, барлық балық шаруашылығы су айдындарына қолданылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы басшылықты, сондай-ақ өз өкілеттіктері шегінде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) кеме – шағын көлемді кеме болып табылмайтын ішкі суда жүзетін кеме, кеме қатынасы мақсатында пайдаланылатын өздігінен жүзетін немесе өздігінен жүзбейтін жүзбелі құрылым, оның ішінде "өзен-теңізде" жүзетін кеме, паром, техникалық флот кемесі (түбін тереңдететін және түбін тазартатын снарядтар, жүзбелі кран және осыған ұқсас басқа да техникалық құрылысжайлар);
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге және электрондық түрде көрсетілетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
2-тарау. Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының тәртібі
4. Уылдырық шашу кезеңінде мыналарға рұқсат етілмейді:
1) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауға тыйым салынған кезеңде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған жерлерде балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесімен келіспей қозғалтқыштары қосылған су көлігінің барлық түрлерінің қозғалысы;
2) бакендер орнату үшiн елдi мекендердiң, балық қабылдау пункттерiнiң жанына және аса қажет жағдайларда балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аялдауды қоспағанда, балық аулауға тыйым салынған жерлерде су көлiгiнiң тоқтауы.

5. Требования подпунктов 3) и 4) пункта 4 настоящих Правил не распространяются на суда, осуществляющие научные исследования, аварийно-спасательные работы, регулярные грузопассажирские перевозки (в том числе паромные), охрану рыбных ресурсов и других водных животных, установку и обслуживание навигационных знаков на судоходных путях, а также государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
6. Для создания благоприятных условий для нереста рыбы и других водных животных на рыбохозяйственных водоемах движение судов, маломерного флота и других водных транспортных средств, независимо от их принадлежности допускается после окончания нерестового периода.
7. В нерестовый период допускается эксплуатация судов:
1) со скоростью вращения гребного винта судов – не более 1000 оборотов в минуту;
2) мощностью моторов (подвесных и стационарных двигателей) судов, находящихся в частной собственности физических и юридических лиц – не более 20 лошадиных сил, а на Усть-Каменогорском водохранилище (от села Ермаковка по обоим берегам до Усть-Каменогорской гидроэлектростанции (далее – ГЭС)) – не более 100 лошадиных сил;
для субъектов рыбного хозяйства, осуществляющих промысловое рыболовство на Жайык-Каспийском бассейне – не более 40 лошадиных сил;
для егерских служб субъектов рыбного хозяйства, осуществляющих охрану на закрепленных рыбохозяйственных водоемах и (или) участках – не более 100 лошадиных сил;
для осуществления научно-исследовательских работ, мощность подвесных моторов – не более 55 лошадиных сил, стационарных моторов – не более 150 лошадиных сил.
Порядок, установленный в части первой настоящего пункта, не распространяется на:
суда, используемые для выставления и обслуживания навигационных знаков на судоходных водных путях;
суда со стационарными двигателями, используемые для осуществления регулярных грузопассажирских перевозок (паромов) на Ертисском бассейне;
плоскодонные суда класса "Р", за исключением маломерных судов со стационарными водометными движителями, используемые для осуществления пассажирских рейсовых и туристических маршрутов на участке 23 километров ниже по течению от Усть-Каменогорской ГЭС;
суда, используемые уполномоченным органом, уполномоченными государственными органами в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, органами гражданской защиты, транспортного контроля, подразделений природоохранной полиции и территориальных подразделений органов внутренних дел.

5. Осы Қағидалардың 4-тармағының 3) және 4) тармақшаларының талаптары ғылыми зерттеулерді, авариялық-құтқару жұмыстарын, тұрақты жүк-жолаушылар тасымалдарын (оның ішінде паромдық), балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғауды, кеме қатынасы жолдарында навигациялық белгілерді орнатуды және оларға қызмет көрсетуді, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын кемелерге қолданылмайды.
6. Балық шаруашылығы су айдындарында балық және басқа да су жануарларының уылдырық шашуына қолайлы жағдайлар жасау үшін кемелердің, шағын көлемді флоттың және басқа да су көліктерінің қозғалысына олардың тиесілілігіне қарамастан уылдырық шашу кезеңі аяқталғаннан кейін рұқсат етіледі.
7. Уылдырық шашу кезеңінде мынадай кемелерді пайдалануға рұқсат етіледі:
1) кемелердің ескек бұрандасының айналу жылдамдығы - минутына 1000 айналымнан аспайтын;
2) жеке және заңды тұлғалардың меншігіндегі кемелердің моторларының (аспалы және стационарлық қозғалтқыштарының) қуаты – 20 ат күшінен аспайтын, ал Өскемен су қоймасында (Ермаковка ауылынан екі жағалау бойынша Өскемен гидроэлектростанциясына (бұдан әрі – ГЭС) дейін) – 100 ат күшінен аспайтын;
Жайық-Каспий бассейнінде кәсіпшілік балық аулауды жүзеге асыратын балық шаруашылығы субъектілері үшін – 40 ат күшінен аспайды;
бекітілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде қорғауды жүзеге асыратын балық шаруашылығы субъектілерінің қорықшылық қызметтері үшін – 100 ат күшінен аспайтын;
ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыру үшін аспалы қозғалтқыштардың қуаты – 55 ат күшінен, стационарлық қозғалтқыштардың қуаты – 150 ат күшінен аспайтын.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде белгіленген тәртіп мыналарға қолданылмайды:
кеме қатынасы су жолдарында навигациялық белгілерді қою және оларға қызмет көрсету үшін пайдаланылатын кемелер;
Ертіс бассейнінде тұрақты жүк-жолаушылар тасымалын (паромдарды) жүзеге асыру үшін пайдаланылатын стационарлық қозғалтқыштары бар кемелер;
Өскемен ГЭС-нен судың ағысымен төмен қарай 23 километр учаскеде жолаушыларға арналған рейстік және туристік маршруттарды жүзеге асыру үшін пайдаланылатын стационарлық су ағындары бар шағын көлемді кемелерді қоспағанда, "Р" класындағы түбі тегіс кемелер;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, азаматтық қорғау органдары, көліктік бақылау, табиғат қорғау полициясы бөлімшелері және ішкі істер органдарының аумақтық бөлімшелері саласындағы уәкілетті орган, уәкілетті мемлекеттік органдар пайдаланатын кемелер.

8. Количество отправлений судов в нерестовый период определяется путем предоставления судовладельцам и судоводителям согласования режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок оказания государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями ведомства уполномоченного органа (далее – услугодатель).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (далее – Перечень) указан в приложении 2 к настоящим Правилам.
10. Для получения государственной услуги физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала заявку на согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках (далее – заявка) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем всех необходимых документов через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявки для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о судовом билете или судовом свидетельстве, услугодатель получает из государственных информационных систем через портал.
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
11. Работник канцелярии услугодателя в день поступления осуществляет регистрацию заявки в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – "Е-лицензирование") и направляет ее руководителю услугодателя, которым назначается ответственный работник.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.

8. Уылдырық шашу кезеңінде кемелердің жөнелту саны кеме иелері мен кеме жүргізушілерге балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеме қатынасы режимін келісуді беру арқылы айқындалады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
9. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
"Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісуге арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінімнің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, кеме билеті немесе кеме куәлігі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскері өтінім келіп түскен күні өтінімді "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" (бұдан әрі – "Е-лицензиялау") ақпараттық жүйесінде тіркеуді жүзеге асырады және оны жауапты жұмыскерді тағайындайтын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

12. Ответственный работник в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявки проверяет полноту представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, и (или) представления документов с истекшим сроком действия, услугодатель направляет посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя услугодателя.
13. Мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется в личный кабинет услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, либо выдается через услугодателя.
14. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный работник в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявки оформляет результат оказания государственной услуги – согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в "Е-лицензирование" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя услугодателя.
15. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 10 Перечня.
16. Отказ услугодателем в согласовании режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках не исключает возможности подачи услугополучателями повторной заявки после устранения всех замечаний, отраженных в мотивированном отказе в оказании государственной услуги.
17. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

12. Жауапты жұмыскер өтінім тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында өтінімді одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі не көрсетілетін қызметті беруші арқылы беріледі.
14. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде жауапты жұмыскер өтінім тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісуді не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялаудағы" "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
15. Көрсетілетін қызметті беруші Тізбенің 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісуден бас тартуы мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуда көрсетілген барлық ескертулер жойылғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушылардың қайта өтінім беру мүмкіндігін жоққа шығармайды.
17. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) бекітілген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.

18. Уполномоченный орган направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры портала.
Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил актуализирует информацию о порядке оказания государственной услуги и направляет в Единый контакт-центр.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
19. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, ведомства уполномоченного органа, уполномоченного органа, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющих требования, указанные в жалобе.
20. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
услугодателем, ведомством уполномоченного органа, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, ведомством уполномоченного органа, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

18. Уәкілетті орган осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты порталдың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына жібереді.
Уәкілетті орган осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
19. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган ведомствосы, уәкілетті орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді. Қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібермейді.
20. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті органның ведомствосы, уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның ведомствосының, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) ұзарту себептерін көрсете отырып шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы хабарлайды.

21. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам движения водного
транспорта в запретный
для рыболовства нерестовый период,
а также в запретных
для рыболовства водоемах
и (или) участках
Форма
Номер: ___________ Дата выдачи: ____________
Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
Выдано: _____________________________________________________________
(наименование юридического или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица)
Наименование судна __________________________________________________
Регистрационный номер судна __________________________________________
Технические параметры судна:
Длина (в метрах) _____________________________________________________
Ширина (в метрах) ____________________________________________________
Осадка (в сантиметрах, метрах) _________________________________________
Скорость вращения гребных винтов на судах (оборотов в минуту) ___________
Тип судна ___________________________________________________________
Марка судна _________________________________________________________
Мощность движителя _________________________________________________
Цель судоходства _____________________________________________________
Сроки движения с __________ по ___________ 20__ года
Маршрут движения ___________________________________________________
Место стоянки _______________________________________________________
Дополнительные условия ______________________________________________
Копия данного согласования направляется для контроля ____________________
Руководитель территориального подразделения: __________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись)
Приложение 2
к Правилам движения водного
транспорта в запретный
для рыболовства нерестовый период,
а также в запретных
для рыболовства водоемах
и (или) участках
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках"
1.
Наименование государственной услуги
Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
2.
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
3.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
4.
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня
5.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
6.
Результат оказания государственной услуги
Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя и объектов информации

21. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Балық аулауға тыйым салынған
уылдырық шашу кезеңінде,
сондай-ақ балық аулауға тыйым
салынған су айдындарында және
(немесе) учаскелерінде су көлігі
қозғалысының қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Нөмірі: ___________ Берілген күні: ____________
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісу
Берілді: ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Кеменің атауы __________________________________________________
Кеменің тіркеу нөмірі __________________________________________
Кеменің техникалық параметрлері:
Ұзындығы (метрмен)_____________________________________________
Ені (метрмен)____________________________________________________
Шөгуі (сантиметрмен, метрмен) _______________________________________
Кемедегі ескіш бұрандалардың айналу жылдамдығы (1 минутта айналым) _________
Кеменің типі________________________________________________________
Кеменің маркасы____________________________________________________
Қозғалтқышының қуаты ____________________________________________
Кеме қатынасының мақсаты ___________________________________________
Қозғалыс мерзімі 20___жылғы ___________ бастап ___________ дейін
Қозғалыс бағдары ___________________________________________________
Тұрақ орны _______________________________________________________
Қосымша шарттар ______________________________________________
Аталған келісімнің көшірмесі бақылау үшін жіберіледі ____________________
Аумақтық бөлімшенің басшысы: __________________________
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Балық аулауға тыйым салынған
уылдырық шашу кезеңінде,
сондай-ақ балық аулауға тыйым
салынған су айдындарында және
(немесе) учаскелерінде су көлігі
қозғалысының қағидаларына
2-қосымша
"Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме жүргізу режиміне келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме жүргізу режимімен келісу
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілі
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (далее – портал)
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні ішінде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету формасы
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме жүргізу режимін келісу не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту
7.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявка на согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках по форме согласно приложению 3 к Правилам движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках (далее – Правила), утверждаемым уполномоченным органом в области рыбного хозяйства в соответствии с подпунктом 13) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о судовом билете или судовом свидетельстве, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через веб-портал "электронного правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных услугополучателем материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;

1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары тиісті көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
9.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар мен мәліметтер тізбесі
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 13) тармақшасына сәйкес балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган бекітетін балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысы қағидаларына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режиміне келісуге арналған өтінім.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, кеме билеті немесе кеме куәлігі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о стадии исполнения государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, и единого контакт-центра.
Единый контакт-центр справочных служб по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам движения водного
транспорта в запретный для
рыболовства нерестовый период,
а также в запретных для рыболовства
водоемах и (или) участках
Форма
в________________________________
(полное наименование территориального
подразделения ведомства уполномоченного
органа в области рыбного хозяйства) от__________________________________
(полное наименование услугополучателя)
адрес________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, номер
квартиры (при его наличии), телефон)
реквизиты заявителя
_____________________________________
(бизнес-идентификационный номер, индивидуальный
идентификационный номер)
Заявка на согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый
период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица_____________________________________________________
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судоводителя____________________
____________________________________________________________________
Наименование судна _________________________________________________
Регистрационный номер судна _________________________________________
Технические параметры судна (длина, ширина, осадка):
Длина (в метрах) ___________________________________________________
Ширина (в метрах) ____________________________________________________
Осадка (в сантиметрах) ________________________________________________
Скорость вращения гребных винтов на судне (обороты/минуты) ____________
Тип судна __________________________________________________________
Марка судна ________________________________________________________
Мощность двигателя _________________________________________________
Цель судоходства ____________________________________________________
Сроки движения с ___________ по ____________20____года
Маршрут движения __________________________________________________
Место стоянки ________________________________________________
Номер и дата судового билета или судового свидетельства __________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "___" ______________ 20___года
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись)
Приложение 4
к Правилам движения водного
транспорта в запретный
для рыболовства нерестовый период,
а также в запретных для рыболовства
водоемах и (или) участках
Форма
[Наименование
уполномоченного органа]
[Наименование
уполномоченного органа]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование услугополучателя]
Место регистрации: Область:
[Область] Район: [Район]
Город/населенный пункт: [Город/населенный пункт]
[индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер] [БИН/ИИН]
Дата государственной регистрации от [Дата]
Причина отказа:
[Причина отказа] [Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
____________ _____________________________________________________
_________________________________________________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (электронная цифровая подпись)
"____" _____ 20___ года
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 октября 2025 года № 384
Перечень утративших силу некоторых приказов

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
11.
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті орындау сатысы туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Балық аулауға тыйым салынған
уылдырық шашу кезеңінде,
сондай-ақ балық аулауға тыйым
салынған су айдындарында және
(немесе) учаскелерінде су көлігі
қозғалысының қағидаларына
3-қосымша
Нысан
___________________________
(балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің толық атауы)
__________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
мекенжайы__________________(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, пәтер нөмірі (бар болса), телефон) өтініш берушінің деректемелері
________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісуге арналған өтінім
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
____________________________________________________________________
Кеме жүргізушінің аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Кеменің атауы _______________________________________________________
Кеменің тіркеу нөмірі _________________________________________________
Кеменің техникалық параметрі (ұзындығы, ені, шөгуі):
Ұзындығы (метрмен) __________________________________________
Ені (метрмен) _________________________________________________
Шөгуі (сантиметрмен) _________________________________________________
Кемедегі ескіш бұрандалардың айналу жылдамдығы (минутына айналым)______
Кеменің типі _________________________________________________________
Кеменің маркасы ____________________________________________________
Қозғалтқышының қуаты ______________________________________________
Кеме қатынасының мақсаты ___________________________________________
Қозғалыс мерзімі 20____жылғы _________ бастап __________ дейін
Қозғалыс бағдары____________________________________________________
Тұрақ орны________________________________________________________
Кеме билетінің немесе кеме куәлігінің нөмірі және күні __________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініштің берілген күні 20__жылғы "__"_____________
_______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Балық аулауға тыйым салынған
уылдырық шашу кезеңінде,
сондай-ақ балық аулауға тыйым
салынған су айдындарында және
(немесе) учаскелерінде су көлігі
қозғалысының қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның атауы]
[Уәкілетті органның атауы]
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
Берілген күні: [Берілген күні]
[Көрсетілетін қызметті алушының атауы]
Тіркеу орны: Облыс:
[Облыс] Аудан: [Аудан]
Қала/елді мекен: [Қала/елді мекен]
[жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі] [БСН/ЖСН]
Мемлекеттік тіркеу күні [Күні]
Бас тарту себебі:
[Бас тарту себебі] [Қол қоятын тұлғаның лауазымы]
[Қол қоятын тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
___________________________ _____________________________
(лауазымы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі), (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
20___ жылғы "____" _____
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 22 қазандағы
№ 384 бұйрығына 2-қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі

1. Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө "Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8918).
2. Пункт 6 перечня приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 18-03/1111 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12902).
3. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2016 года № 222 "О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө "Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13908).
4. Пункт 1 Перечня приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного Приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 166 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18600).
5. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 17 февраля 2020 года № 42 "О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө "Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20048).
6. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 255 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө "Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21432).

1. "Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8918 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 18-03/1111 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі бұйрықтарының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12902 болып тіркелген) тізбесінің 6-тармағы.
3. "Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-Ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 18 мамырдағы № 222 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13908 болып тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 166 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бұйрықтарының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18600 болып тіркелген) тізбесінің 1-тармағы.
5.  "Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 17 ақпандағы № 42 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20048 болып тіркелген).
6. "Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 255 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21432 болып тіркелген).

7. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 января 2022 года № 7 "О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө "Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26546).
8. Пункт 2 перечня некоторых приказов в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2023 года № 192 "О внесении изменений в некоторые приказы в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32822).

7. "Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-Ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 13 қаңтардағы № 7 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26546 болып тіркелген).
8. "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушысының 2023 жылғы 15 маусымдағы № 192 бұйрығымен бекітілген жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32822 болып тіркелген) тізбесінің 2-тармағы.