Об установлении форм решений органов государственных доходов по вопросам налоговой проверки
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 октября 2025 года № 594. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 октября 2025 года № 37116
Примечание ИЗПИ
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2026 г.
В соответствии с пунктом 4 статьи 49 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы:
1) предписания согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) дополнительного предписания к предписанию согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) акта об отказе в получении предписания органа государственных доходов согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) акта о недопуске должностных лиц органа государственных доходов, проводящих налоговую проверку, и лиц, привлекаемых к проведению налоговой проверки согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) извещения о приостановлении сроков проведения налоговой проверки согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) извещения о возобновлении сроков проведения налоговой проверки согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) требования органа государственных доходов о предоставлении необходимых для проведения налоговой проверки документов согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) требования должностного лица органа государственных доходов о предоставлении необходимых для проведения налоговой проверки документов согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) требования органа государственных доходов о представлении или восстановлении необходимых для проведения налоговой проверки документов и (или) сведений согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) акта об отказе в получении акта налоговой проверки согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) акта комплексной налоговой проверки согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) предварительного акта комплексной налоговой проверки согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) акта тематической налоговой проверки согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) предварительного акта тематической налоговой проверки согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) акта встречной налоговой проверки согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) акта хронометражного обследования согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) уведомления о результатах налоговой проверки согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) уведомления об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки согласно приложению 18 к настоящему приказу;

Салықтық тексеру мәселелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары шешімдерінің нысандарын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 13 қазандағы № 594 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 14 қазанда № 37116 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық Кодексінің 49-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нұсқаманың;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нұсқамаға қосымша нұсқаманың;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының нұсқамасын алудан бас тарту туралы актінің;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізетін мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдарын және салықтық тексеруді жүргізуге тартылатын адамдарды жібермеу туралы актінің;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізу мерзімін тоқтата тұру туралы хабарламаның;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес салықтық тексеру жүргізу мерзімін қайта бастау туралы хабарламаның;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізу үшін қажетті құжаттарды беру туралы мемлекеттік кірістер органы талабының;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізу үшін қажетті құжаттарды беру туралы мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамы талабының;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізу үшін қажетті құжаттарды және (немесе) мәліметтерді беру немесе қалпына келтіру туралы мемлекеттік кірістер органы талабының;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес салықтық тексеру актісін алудан бас тарту туралы актінің;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес кешенді салықтық тексеру актісінің;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес алдын ала кешенді салықтық тексеру актісінің;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес тақырыптық салықтық тексеру актісінің;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес алдын ала тақырыптық салықтық тексеру актісінің;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес қарсы салықтық тексеру актісінің;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес хронометражды зерттеп-қарау актісінің;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаның;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымдарын қарау қорытындылары туралы хабарламаның;

19) уведомления о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) извещения о проведении налогового обследования согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) акта налогового обследования согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) уведомления о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика согласно приложению 22 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
"____" _____________ 20___ года
(дата и номер регистрации предписания в налоговом органе) (наименование, бизнес-идентификационный номер органа государственных доходов)
ГУ "Департамент Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан по
_____________________
области"
Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН
за №______ "___" _____ 20____год
подпись _______________________
Достоверность регистрации
проверки можно проверить на
сайте www.qamqor.gov.kz, либо
обратившись в Call-центр по
номеру 115.
Предписание № ____
В соответствии со статьей 154 Налогового кодекса Республики Казахстан
поручается:
1. _________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – фамилия, имя и отчество), должность, наименование органа государственных
доходов (далее – ОГД))
2. Полное наименование налогоплательщика (налогового агента)
/проверяемого лица ________________________________________________________
(в том числе фамилия и инициалы руководителя проверяемого субъекта)

19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес тарату салықтық тексеруі басталған күннен бастап тарату салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңге салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есептелген сомалары туралы хабарламаның;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес салықтық тексеру жүргізу туралы хабарламаның;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес салықтық зерттеп-қарау актісінің;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің тұрған жерін (жоқтығын) растау туралы хабарламаның нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі, ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
20___жыл "____" _____________
(салық органында нұсқаманың тіркелген күні мен нөмірі)
(мемлекеттік кірістер органының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
"Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу комитетінің
_________________ облысы
бойынша департаменті" ММ
Тексеру тағайындау туралы акт
20____ жылғы "____" ______
№ _________ ТІРКЕЛДІ
қолы _____________________
Тексеруді тіркеудің дұрыстығын
www.qamqor.gov.kz сайтында
немесе 115 нөмірі бойынша Call-орталыққа хабарласып тексеруге болады.
№ ____ нұсқама
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 154-бабына сәйкес тапсырылады:
1. _____________________________________________________________
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы, лауазымы, тегі, аты және
әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі –
тегі, аты және әкесінің аты)
2. Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның толық атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(оның ішінде тексерілетін субъекті басшысының тегі және аты-жөні)

3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер (ИИН/БИН) _______________________________________
4. Форма проверки ____________________________________________________
(комплексная, тематическая, встречная проверка, хронометражное обследование)
5. Вид проверки в случаях, предусмотренных Предпринимательским
кодексом Республики Казахстан _____________________________________________
6. Основание/вопрос назначенной проверки _____________________________
_________________________________________________________________________
7. Проверяемый период: с "__" _____20__ года по "__" ______20__ года.
8. Проверяемый участок территории и вопросы, подлежащие выяснению
в ходе проверки: _________________________________________________________
________________________________________________________________________
9. Срок проверки "__" рабочих дней с даты вручения предписания.
10. Проверка приостановлена с "__" ____ 20__года по "__" ____ 20_года.
11. Привлечь к проведению проверки следующих специалистов ___________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество), должность, наименование организации)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование ОГД (место печати, подпись (фамилия, имя и отчество руководителя
ОГД)
Отметка налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица об
ознакомлении и получении предписания (копии).
"__" _______ 20__года __________ (подпись) время: __ часов __ минут.
Примечание:
Предписание оформляется на фирменном бланке письма органа
государственных доходов.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
"____"_____________ 20___ года
(номер и дата регистрации предыдущего предписания), (наименование, бизнес-
идентификационный номер органа (дата регистрации) государственных доходов)
ГУ "Департамент Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан по
_____________________
области"
Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН
за №______ "___" _____
20_____год
подпись_____________________
Достоверность регистрации
проверки можно проверить на
сайте www.qamqor.gov.kz, либо
обратившись в Call-центр по
номеру 115.
Дополнительное предписание к предписанию № __ от "__" _______ 20___года
В соответствии со статьей 154 Налогового кодекса Республики Казахстан поручается:

3. Жеке сәйкестендіру нөмірі\бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
____________________________________________________________________
4. Тексеру нысаны_______________________________________________
(кешенді, тақырыптық, қарсы тексеру, хронометарждық зерттеп-қарау)
5. Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген
жағдайларда жүргізілетін тексеру түрі___________________________________
6. Тағайындалған тексеру негізі/мәселесі ___________________________
____________________________________________________________________
7. Тексеру кезеңі: 20__ жылғы "__"_____-дан 20__ жылғы "__"______ аралығы.
8. Тексерілетін аумақ учаскесі және тексеру барысында анықтауға жататын мәселелер:
_________________________________________________________
_______________________________________________________________
9. Тексеру мерзімі: нұсқама тапсырылған күннен бастап "__" жұмыс күні.
10. Тексеру "__" _____ 20__жылдан "__" ______ 20_ жыл бойы тоқтатылды.
11. Тексеру жүргізуге мынадай мамандар тартылсын
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты), лауазымы, ұйымның атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(МКО атауы (мөр орны, қолы (МКО басшысының тегі, аты және әкесінің аты)
Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның нұсқамамен танысқаны
және алғаны (көшірмесін) туралы белгісі.
20__жыл "__" ________ __________ (қолы) уақыт: ___ сағат ___ минут.
Ескертпе:
Нұсқама мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде ресімделеді.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
20___жыл "____" _____________
(алдыңғы нұсқаманың тіркеу нөмірі мен күні),
(мемлекеттік кірістер органының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (тіркеу күні)
"Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу Комитетінің
_________________________
облысы бойынша департаменті"
ММ Тексеру тағайындау туралы
акт
20____жылғы "____" ______
№ ___________
ТІРКЕЛДІ
қолы _____________________
Тексеруді тіркеудің дұрыстығын
www.qamqor.gov.kz сайтында,
немесе 115 нөмірі бойынша Call-орталыққа хабарласып тексеруге
болады.
20___жылғы "__" _______ № __ нұсқамаға қосымша нұсқама
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 154-бабына сәйкес:

1. Продлить проверку на "__" рабочих/календарных дней в отношении
налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица ____________________________
________________________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер)
2. Включить в состав лиц, производящих проверку, работников органов
государственных доходов (далее − ОГД) ____________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее − фамилия, имя и отчество), должность,
наименование ОГД)
3. Привлечь к проведению проверки следующих специалистов: ___________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, должность, наименование организации)
4. Исключить из состава лиц, производящих проверку, работников ОГД и
(или) иных специалистов _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, должность, наименование организации и (или) ОГД)
5. Изменить проверяемый период на c "__" ________ 20 __ года по "__"
_________ 20 __ года.
________________________________________________________________________________
(наименование ОГД (место печати, подпись (фамилия, имя и отчество руководителя ОГД)
Отметка налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица об
ознакомлении и получении дополнительного предписания (копии).
"__" _____ 20__ года ________ (подпись) время: ___ часов ___ минут.
Примечание:
Предписание оформляется на фирменном бланке письма органа государственных доходов.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Акт об отказе в получении предписания (дополнительного предписания) органа
государственных доходов
"____" _____________ 20___ года
№ _______
_______________________________________________________________________________
(дата составления) (место проведения проверки)
Мною, _________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность
(далее – фамилия, имя и отчество) и должность лица, составившего акт)
В соответствии с подпунктом 3) пункта 4 и пунктом 5 статьи 162 Налогового кодекса
Республики Казахстан составлен настоящий акт об отказе в получении предписания
(дополнительного предписания) органа государственных доходов (далее – ОГД).
При проведении налоговой проверки_________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование объекта, адрес и реквизиты проверяемого лица)
нарушены требования ОГД по получению предписания (дополнительного
предписания).
Произведена видеофиксация _________________________________________________
________________________________________________________________________________
(дата, время, используемое устройство (модель, марка))
Понятые (фамилия, имя и отчество, наименование и номер документа,
удостоверяющего личность, идентификационный номер и адрес места
жительства привлеченных понятых):

1. Салық төлеушіге (салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
қатысты тексеруді "__" жұмыс күніне ұзарту тапсырылады.
2. Тексеру жүргізетін тұлғалардың құрамына мемлекеттік кірістер органдарының
(бұдан әрі – МКО) қызметкерлері __________________________
__________________________________________________________ енгізілсін.
(МКО атауы, лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) (бұдан әрі –
тегі, аты және әкесінің аты),
3. Тексеру жүргізуге мынадай мамандар:
____________________________________________________________________
__________________________________________________________ тартылсын.
(тегі, аты және әкесінің аты, лауазымы, ұйымның атауы)
4. Тексеру жүргізетін тұлғалардың құрамынан МКО қызметкерлері және
(немесе басқа мамандар):______________________________________________
________________________________________________________ шығарылсын.
(ұйымның және (немесе) МКО атауы, лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты)
5. Тексерілетін кезең 20__ жылғы "__" ___-дан 20__ жылғы "__" __ аралығына
өзгертілсін.
____________________________________________________________________
(МКО атауы (мөр орны, қолы (МКО басшысының тегі, аты және әкесінің аты)
Салық төлеушінің (салық агентінің) тексерілетін тұлғаның қосымша нұсқамамен
танысқаны және оны (көшірмесін) алғаны туралы белгісі.
20__ жыл "__" ________ __________ (қолы) уақыт: ___ сағат ___ минут.
Ескертпе:
Нұсқама мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде ресімделеді.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік кірістер органының нұсқамасын (қосымша нұсқамасын) алудан бас тарту туралы Акті
20___жыл "____" _____________
№ _______
____________________________________________________________________
(жасалған күні) (тексеру жүргізу орны)
Мен, __________________________________________________________
___________________________________________________________________
(актіні жасаған адамның лауазымы және тегі, аты және әкесінің аты (егерде жеке
басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі – тегі, аты және әкесінің
аты)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 162-бабы 4-тармағының 3) тармақшасына
және 5-тармағына сәйкес мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО)
нұсқамасын (қосымша нұсқамасын) алудан бас тарту туралы осы актіні жасадым.
_______________________________________________________________
___________________________________________________________________
(объектінің атауы, тексерілетін тұлғаның мекенжайы және деректемелері)
салықтық тексеру жүргізу кезінде МКО нұсқаманы (қосымша нұсқаманы)
алу жөніндегі талаптары бұзылған.
Бейнетіркеу жүргізілді ___________________________________________
____________________________________________________________________
(күні, уақыты, қолданылатын құрылғы (модель, бренд))
Куәгерлер (тартылған куәгерлердің тегі, аты және әкесінің аты, жеке басын
куәландыратын құжатының атауы және нөмірі, сәйкестендіру нөмірі және
тұрғылықты жерінің мекенжайы):

1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
Проверяемому лицу либо его представителю разъяснены их права и
обязанности ____________________________________________________________________
(подпись проверяемого лица либо его представителя, дата)
Объяснения проверяемого лица_______________________________________________
________________________________________________________________________________
(в случае предоставления объяснений на бумажном носителе, сканируется и прикрепляется
к настоящему акту)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Иные сведения: ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
С актом ознакомлен (а): ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата) физического лица/руководителя либо
представителя юридического лица)
Должностное лицо ОГД
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество лица, (подпись, дата)
Понятые: ________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата)
Копию акта получил (а): ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата) физического лица/руководителя либо
представителя юридического лица)
Отказываюсь от получения акта ______________________________________________
(фамилия, имя и отчество физического (подпись, дата) лица/руководителя либо
представителя юридического лица)
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Акт
о недопуске должностных лиц органа государственных доходов, проводящих
налоговую проверку, и лиц, привлекаемых к проведению налоговой проверки
"____" _____________ 20___ года
№ _______
________________________________________________________________________________
(дата составления) (место проведения проверки)
Мною, ___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность
(далее – фамилия, имя и отчество) и должность лица, составившего акт)

1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
Тексерілетін тұлғаға немесе оның өкіліне олардың құқықтары мен міндеттері
түсіндірілді ________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның немесе оның өкілінің қолы, күні)
Тексерілетін тұлғаның түсініктемесі: _______________________________
__________________________________________________________________
(түсініктеме қағаз тасығышта ұсынылған жағдайда, сканерленеді және осы актіге
тіркеледі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өзге де мәліметтер: _____________________________________________
____________________________________________________________________
Актімен таныстым: ______________________________________________
(жеке тұлғаның/заңды тұлғаның басшысының немесе өкілінің тегі, аты, және
әкесінің аты (қолы, күні)
МКО лауазымды тұлғасы _________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты лица, (қолы, күні)
Куәгерлер: _____________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (қолы, күні)
____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (қолы, күні)
Актінің көшірмесін алдым:________________________________________
(жеке тұлғаның/ заңды тұлғаның басшысының немесе өкілінің тегі, аты, және
әкесінің аты (қолы, күні)
Актіні алудан бас тартамын _______________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның/ заңды тұлғаның басшысының немесе өкілінің тегі, аты, және әкесінің
аты (қолы, күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 4-қосымша
Нысан
Салықтық тексеруді жүргізетін мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдарын және салықтық тексеруді жүргізуге тартылатын адамдарды жібермеу туралы акті
20___жыл "____" _____________
№ _______
____________________________________________________________________
(жасалған күні) (тексеруді өткізу орны)
Мен,___________________________________________________________
(актіні жасаған адамның лауазымы және тегі, аты және әкесінің аты (егер жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі – тегі, аты және әкесінің аты)

В соответствии пунктом 4 статьи 168 Налогового кодекса Республики
Казахстан составлен настоящий акт о недопуске должностных лиц органа
государственных доходов (далее – ОГД), проводящих налоговую проверку, и
лиц, привлекаемых к проведению налоговой проверки на основании
предписания № _____ от ______________.
При проведении налоговой проверки _________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование объекта, адрес и реквизиты проверяемого лица)
нарушены требования ОГД по обеспечению доступа на объект должностных
лиц ОГД, что влечет ответственность в соответствии со статьей 288 Кодекса
Республики Казахстан об административных правонарушениях.
При этом необоснованный отказ в доступе должностных лиц влечет
приостановление расходных операций по банковским счетам проверяемого
лица в порядке, предусмотренном статьей 86 Налогового кодекса
Республики Казахстан.
Понятые (фамилия, имя и отчество) наименование и номер документа,
удостоверяющего личность, идентификационный номер и адрес места
жительства привлеченных понятых):
1. _______________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________________
Проверяемому лицу либо его представителю разъяснены их права и
обязанности ____________________________________________________________________
(подпись проверяемого лица либо его представителя, дата)
Объяснения проверяемого лица ОГД__________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(в случае предоставления объяснений на бумажном носителе, сканируется и
прикрепляется к настоящему акту)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Иные сведения: ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
С актом ознакомлен (а): _____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата) физического лица/руководителя либо
представителя юридического лица)
Должностное лицо ОГД_____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, (подпись, дата)
Понятые: _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата)
Копию акта получил (а): ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата) физического лица/ руководителя либо
представителя юридического лица)
Отказываюсь от подписания акта_____________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество физического (подпись, дата) лица/руководителя либо
представителя юридического лица)
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Наименование налогоплательщика,
адрес, по месту нахождения
указанный в регистрационных данных
Извещение о приостановлении сроков проведения налоговой проверки
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов (далее – ОГД))
доводит до Вашего сведения, что согласно пункту 7 статьи 163 Налогового
кодекса Республики Казахстан течение срока проведения налоговой проверки
____________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер)
по предписанию №___от _________года, зарегистрированное в Департаменте
Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан по ________________________________ № ______ от
________ года, приостановлено с _________ до момента получения сведений
и документов по запросу ОГД.
О сроках возобновления налоговой проверки Вам будет сообщено дополнительно.
_____________
__________
________________________________________________
(руководитель ОГД)
(подпись)
(фамилия, имя и отчество (если оно указано
в документе, удостоверяющем личность)
(далее – фамилия, имя и отчество))
Извещение вручено
__________________________________________________________
(дата и должность лица ОГД, вручившего требование, либо №
и дата квитанции, подтверждающей факт отправки)
Извещение получено
__________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество, дата получения)
Извещение направлено электронным способом посредством веб-портала _____
____________________________________________________________________
(дата направления)
Приложение 6 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Наименование налогоплательщика,
адрес, по месту нахождения
указанный в регистрационных данных
Извещение о возобновлении сроков проведения налоговой проверки
_____________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов (далее – ОГД))
доводит до Вашего сведения, что согласно пункту 7 статьи 163 Налогового кодекса
Республики Казахстан течение срока проведения налоговой проверки
_____________________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика, индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер)
по предписанию № ___________ от ________________, зарегистрированное в Департаменте
Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан по ___________________________________________
№ ______ от _________ года, было приостановлено с ___________ до момента
получения сведений и документов по запросу, (требованию) ОГД с извещением
о приостановлении сроков проведения налоговой проверки _______ от ________________.
Течение сроков проведения налоговой проверки возобновлено с ______________________.
В случае приостановления, либо продления сроков проведения налоговой проверки
Вам будет сообщено дополнительно.
______________
__________
____________________________________________
(руководитель ОГД)
(подпись)
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в
документе, удостоверяющем личность) (далее –
фамилия, имя и отчество))
Извещение вручено
___________________________________________________________
(дата и должность лица ОГД, вручившего требование, либо № и
дата квитанции, подтверждающей факт отправки)
Извещение получено
____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество, дата получения)
Извещение направлено электронным способом посредством веб-портала _______________
______________________________________________________________________________
(дата направления)
Приложение 7 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Наименование налогоплательщика,
адрес, по месту нахождения
указанный в регистрационных данных
Требование органа государственных доходов о предоставлении необходимых для
проведения налоговой проверки документов
_______________________________________________________________________ извещает
(наименование органа государственных доходов (далее – ОГД))
________________________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер)
что для проведения налоговой проверки по предписанию № ______ от _________________ на
основании статьи 164 Налогового кодекса Республики Казахстан необходимо предоставить
следующие документы (заверенные подписью и печатью) за период с _________ по ________
года, в срок, установленный пунктом 2 статьи 164 Налогового кодекса Республики
Казахстан:
______________
__________
________________________________________________
(руководитель ОГД)
(подпись)
(фамилия, имя и отчество (если оно
указано в документе, удостоверяющем
личность) (далее – фамилия, имя и отчество))
Требование вручено
____________________________________________________________
(дата и должность лица ОГД, вручившего требование, либо №
и дата квитанции, подтверждающей факт отправки)
Требование получено
____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество, дата получения)
Требование направлено электронным способом посредством веб-портала _______________
______________________________________________________________________________
(дата направления)
Приложение 8 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Наименование налогоплательщика,
адрес, по месту нахождения
указанный в регистрационных данных
Требование должностного лица органа государственных доходов о предоставлении
необходимых для проведения налоговой проверки документов
Должностное лицо _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов (далее – ОГД))
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность
(далее – фамилия, имя и отчество), должность лица ОГД)
извещает _________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика, индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер)
что для проведения налоговой проверки по предписанию № ______ от ________________ на
основании статей 160 Налогового кодекса Республики Казахстан необходимо предоставить
следующие документы (заверенные подписью и печатью) за период с _________ по ________
года, в срок, установленный пунктом 2 статьи 164 и пунктом 3 статьи 172 Налогового
кодекса Республики Казахстан:
Требование вручено
_________________________________________________________
(дата и должность лица ОГД, вручившего требование, либо № и дата
квитанции, подтверждающей факт отправки)
Требование получено
_________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество, дата получения)
Требование направлено электронным способом посредством веб-портала ____
____________________________________________________________________
(дата направления)
Приложение 9 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Наименование налогоплательщика,
адрес, по месту нахождения
указанный в регистрационных данных
Требование органа государственных доходов о представлении или восстановлении
необходимых для проведения налоговой проверки документов и (или) сведений
_______________________________________________________________________ извещает
(наименование органа государственных доходов (далее – ОГД))
________________________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика, индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер)
что для проведения налоговой проверки по предписанию № ______ от ___________ на
основании статьи 172 Налогового кодекса Республики Казахстан необходимо восстановить
следующие документы (заверенные подписью и печатью) за период с _________ по ________

Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 168-бабы 4-тармағына сәйкес салықтық тексеруді жүргізетін мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) лауазымды адамдарын және ________ № ____ нұсқаманың негізінде салықтық тексеру жүргізуге тартылған адамдарды жібермеу туралы осы акт жасалды.
_______________________________________________________________
__________________________________ салықтық тексеру жүргізу кезінде
(объектінің атауы, мекенжайы және тексерілетін тұлғаның деректемелері)
мемлекеттік кірістер органдарының объектіге кіруін қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік кірістер органдарының талаптары бұзылған, бұл "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 288-бабына сәйкес жауаптылыққа әкеп соқтырады.
Бұл ретте лауазымды адамдарды кіргізуден негізсіз бас тарту Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 86-бабында көзделген тәртіпте тексерілетін адамның банктік шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға әкеп соқтырады.
Куәгерлер (тартылған куәгерлердің тегі, аты және әкесінің аты, жеке басын куәландыратын құжатының атауы және нөмірі, сәйкестендіру нөмірі және тұрғылықты жерінің мекенжайы):
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
Тексерілетін тұлғаға немесе оның өкіліне олардың құқықтары мен міндеттері
түсіндірілді ________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның немесе оның өкілінің қолы, күні)
Тексерілетін МКО адамының түсініктемесі: _________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(түсініктемені қағаз тасығышта ұсынған жағдайда, сканерленеді және осы актіге
тіркеледі)
Басқа мәліметтер: _______________________________________________
____________________________________________________________________
Актімен таныстым: ______________________________________________
(жеке тұлғаның/ заңды тұлғаның басшысының немесе өкілінің тегі, аты, және әкесінің
аты (қолы, күні))
МКО лауазымды адамы __________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты лица, (қолы, күні)
Куәгерлер: _____________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (қолы, күні)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (қолы, күні)
Актінің көшірмесін алдым: _______________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның/ заңды тұлғаның басшысының немесе өкілінің тегі, аты, және әкесінің
аты (қолы, күні)
Актіге қол қоюдан бас тартамын ___________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның/ заңды тұлғаның басшысының немесе өкілінің тегі, аты, және әкесінің
аты (қолы, күні))
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 5-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің атауы,
тіркеу деректерінде көрсетілген
орналасқан жері бойынша мекенжайы
Салықтық тексеруді жүргізу мерзімін тоқтата тұру туралы хабарлама
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы)
Сіздің назарыңызға Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 163-бабы 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің _________________ бойынша департаментінде ______жылы ____________№ _____ тіркелген №___ нұсқама бойынша
___________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі)
салықтық тексеру жүргізу мерзімінің барысы _________ бастап МКО сұрау салуы бойынша мәліметтер мен құжаттарды алған сәтке дейін тоқтатылғанын жеткізеді.
Салықтық тексеруді қайта бастау мерзімі туралы Сізге қосымша хабарланатын болады.
_______________
_________
___________________________________________
(МКО басшысы)
(қолы)
(тегі, аты және әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі – тегі, аты және әкесінің аты)
Хабарламаны табыстаған
__________________________________________________________
(күні және талап етуді табыс еткен МКО адамының лауазымы немесе жіберу фактісін растайтын түбіртектің № және күні)
Хабарламаны алған
__________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты, алған күні)
Хабарлама веб-портал арқылы электронды тәсілмен жіберілді ______________
____________________________________________________________________
(жіберілген күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 6-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің атауы,
тіркеу деректерінде көрсетілген
орналасқан жері бойынша мекенжайы
Салықтық тексеру жүргізу мерзімін қайта бастау туралы хабарлама
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы)
Сіздің назарыңызға Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 163-бабының 7 тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің _________________ бойынша департаментінде _________жылы _______________№ ___________ тіркелген _________№___ нұсқама бойынша _________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі)
салықтық тексеру жүргізу мерзімінің барысы _____ бастап МКО сұрау салуы, талап етуі бойынша мәліметтер мен құжаттарды алған сәтке дейін _________ жылы ________ салықтық тексеру жүргізу мерзімін тоқтата тұру туралы хабарландыра отырып, тоқтатылғанын жеткізеді.
Ағымдағы салықтық тексеру жүргізу мерзімі __________ қайта басталды.
Салықтық тексеру жүргізу мерзімі тоқтата тұрылған немесе ұзартылған жағдайда Сізге қосымша хабарланатын болады.
_______________
_______
_____________________________________________
(МКО басшысы)
(қолы)
(тегі, аты және әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі – тегі, аты және әкесінің аты)
Хабарлама табыстаған
__________________________________________________________
(күні және талап етуді табыс еткен МКО адамының лауазымы немесе жіберу фактісін растайтын түбіртектің № және күні)
Хабарламаны алған
__________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты, алған күні)
Хабарлама веб-портал арқылы электронды тәсілмен жіберілді ______________
____________________________________________________________________
(жіберілген күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 7-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің атауы,
тіркеу деректерінде көрсетілген
орналасқан жері бойынша мекенжайы
Салықтық тексеру жүргізу үшін қажетті құжаттарды тапсыру туралы мемлекеттік кірістер органының талабы
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы)
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 164-бабының негізінде ________ № ____________ нұсқама бойынша салықтық тексеру жүргізу үшін Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 164-бабы 2-тармағында белгіленген мерзімде _________ -дан _______ -ға дейінгі аралық кезең үшін мынадай құжаттарды (қол қойылып және мөр басылып куәландырылған) тапсыру қажет екенін хабарлайды:
________________
________
_______________________________________________
(МКО басшысы)
(қолы)
(тегі, аты және әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі – тегі, аты және әкесінің аты)
Талап табыс етілді
____________________________________________________________
(күні және талап етуді табыс еткен МКО адамының лауазымы немесе жіберу фактісін растайтын түбіртектің № және күні)
Талап алынды
____________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты, алған күні)
Талап веб-портал арқылы электронды тәсілмен жіберілді___________________
____________________________________________________________________
(жіберілген күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 8-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің атауы,
тіркеу деректерінде көрсетілген
орналасқан жері бойынша
мекенжайы
Салықтық тексеруді жүргізу үшін қажетті құжаттарды тапсыру туралы мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамының талабы
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы)
лауазымды адамы ____________________________________________________
____________________________________________________________________
(МКО адамының лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (егер жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі – тегі, аты және әкесінің аты)
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 160-бабы негізінде ___________ № ______ нұсқама бойынша cалықтық тексеруді жүргізу үшін Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 164-бабы 2-тармағында және 172-бабының 3-тармағында белгіленген мерзімде _________ -дан ________ -ға дейінгі аралық кезең үшін мынадай құжаттарды (қол қойылып және мөр басылып куәландырылған) тапсыру қажет екенін хабарлайды:
________________
__________
____________________________________________
(МКО басшысы)
(қолы)
(тегі, аты және әкесінің аты)
Талап табыс етілді
_________________________________________________________
(күні және талап етуді табыс еткен МКО адамының лауазымы немесе жіберу фактісін растайтын түбіртектің № және күні)
Талап алынды
_________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты, алған күні)
Талап веб-портал арқылы электронды тәсілмен жіберілді _________________
__________________________________________________________________
(жіберілген күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 9-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің атауы,
тіркеу деректерінде көрсетілген
орналасқан жері бойынша мекенжайы
Салықтық тексеруді жүргізу үшін қажетті құжаттарды және (немесе) мәліметтерді ұсыну немесе қалпына келтіру туралы мемлекеттік кірістер органының талабы
_________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы)
______________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 172-бабы негізінде _________ № ______

года, в срок, установленный пунктом 3 статьи 172 Налогового кодекса Республики
Казахстан:
______________
__________
_______________________________________________
(руководитель ОГД)
(подпись)
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) (далее – фамилия, имя и отчество))
Требование вручено
_____________________________________________________________
(дата и должность лица ОГД, вручившего требование, либо № и дата
квитанции, подтверждающей факт отправки)
Требование получено
_____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество, дата получения)
Требование направлено электронным способом посредством веб-портала ________________
________________________________________________________________________________
(дата направления)
В случае неисполнения данного требования, Вам будут предъявлены меры
административного взыскания по ст. 288 Кодекса Республики Казахстан "Об
административных правонарушениях".
При отсутствии учетной документации и нарушении ведения налогового учета Вам
будут предъявлены меры административного взыскания по ст. 276 Кодекса Республики
Казахстан "Об административных правонарушениях".
Приложение 10 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Акт об отказе в получении акта налоговой проверки
"____" _____________ 20___ года
№ _______
____________________________________________________________________
(дата составления) (место проведения проверки)
Мною,
__________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) (далее
– фамилия, имя и отчество) и должность лица органа государственных доходов (далее – ОГД),
составившего акт)
В соответствии с пунктом 5 статьи 170 Налогового кодекса Республики Казахстан
составлен настоящий акт об отказе в получении акта налоговой проверки.
При проведении налоговой проверки
____________________________________________________________________________
(наименование объекта, адрес и реквизиты проверяемого лица)
нарушены требования ОГД по получению акта налоговой проверки.
Понятые (фамилия, имя и отчество), наименование и номер документа,
удостоверяющего личность, адрес места жительства привлеченных понятых):
1. _____________________________________________________________________

нұсқама бойынша салықтық тексеру жүргізу үшін Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 172-бабы 3-тармағында белгіленген мерзімде _________ -дан ________ -ға дейінгі аралық кезең үшін мынадай құжаттарды (қол қойылып және мөр басылып куәландырылған) тапсыру қажет екенін хабарлайды:
________________
__________
_____________________________________________
(МКО басшысы)
(қолы)
(тегі, аты және әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі – тегі, аты және әкесінің аты)
Талап табыс етілді
_____________________________________________________________
(күні және талап етуді табыс еткен МКО адамының лауазымы немесе жіберу фактісін растайтын түбіртектің № және күні)
Талап алынды
_____________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты, алған күні)
Талап веб-портал арқылы электронды тәсілмен жіберілді___________________
____________________________________________________________________
(жіберілген күні)
Бұл талапты орындамаған жағдайда "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 288-бабы бойынша Сізге әкімшілік жазалау шаралары қолданылады.
Есептік құжаттама болмаған және салықтық есепке алуды жүргізу бұзылған жағдайда Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 276-бабы бойынша әкімшілік жазалау шаралары қолданылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 10-қосымша
Нысан
Салықтық тексеру актісін алудан бас тарту туралы акті
20___жыл "____" _____________
№ _______
____________________________________________________________________
(жасалған күні) (тексеру жүргізу орны)
Мен, ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(актіні жасаған мемлекеттік кірістер органы (бұдан әрі – МКО) адамының лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) бұдан әрі – тегі, аты және әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 170-бабы 5-тармағына сәйкес салықтық
тексеру актісін алудан бас тарту туралы осы актіні жасадым.
________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(объектінің атауы, мекенжайы және тексерілетін тұлғаның деректемелері)
салықтық тексеру жүргізу кезінде Мемлекеттік кірістер органдарының салықтық
тексеру актісін алу жөніндегі талабы бұзылды.
Куәгерлер (тегі, аты және әкесінің аты), тартылған куәгерлердің жеке басын
куәландыратын құжатының атауы және нөмірі, тұрғылықты жерінің мекенжайы:
1. _____________________________________________________________

2. _____________________________________________________________________
Проверяемому лицу либо его представителю разъяснены их права и
обязанности __________________________________________________________________
(подпись проверяемого лица либо его представителя, дата)
Объяснения проверяемого лица: __________________________________________
_____________________________________________________________________________
(в случае предоставления объяснений на бумажном носителе, сканируется и
прикрепляется к настоящему акту)
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Иные сведения: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
С актом ознакомлен (а): __________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата) физического лица/руководителя либо
представителя юридического лица)
Должностное лицо ______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество лица ОГД, (подпись, дата)
Понятые: ______________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата)
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата)
Копию акта получил (а): __________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (подпись, дата) физического лица/ руководителя либо
представителя юридического лица,)
Отказываюсь от подписания акта ___________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество лица/руководителя либо представителя юридического лица)
Приложение 11 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Акт №
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Наименование налогоплательщика (налогового агента)
АКТ комплексной налоговой проверки
__________________________________
________________
место составления
дата
Мы (я), _________________________________________________________
______________________________________________________________________
в соответствии со статьей 155 Налогового кодекса Республики Казахстан от
___________________ и на основании предписания № _________ от __________
года провел (а/и) комплексную налоговую проверку налогоплательщика
(налогового агента) вопросам исполнения налогового обязательства по всем
видам налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период
с ___________ по _______.
Контактные телефоны налогоплательщика (налогового агента):
Проверка произведена с ведома:____________________________________
и в присутствии: _______________________________________________________
Период проверки с _________по ____________.
Проверка начата ___________, окончена __________.
Перечень предоставленных к налоговой проверке документов: __________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Перечень непредоставленных к налоговой проверке документов: ________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Дополнительные сведения о документах: ____________________________
______________________________________________________________________
1. Сведения о налогоплательщике
Сведения о государственной регистрации/перерегистрации (для
юридических лиц): ___________________________________________________
____________________________________________________________________.
Организационно-правовая форма: _________________________________.
Вид собственности:______________________________________________.
Состоит на учете: _______________________________________________.
Свидетельство налогоплательщика: ________________________________.
Состоит на учете по налогу на добавленную стоимость: _______________.
Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость:
____________________________________________________________________.
Дата постановки на учет по налогу на добавленную стоимость _________
____________________________________________________________________.
Сведения о регистрации индивидуального предпринимателя: __________
____________________________________________________________________.
Сведения о переходе на международные стандарты финансовой
отчетности: __________________________________________________________.
Определение объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с
налогообложением косвенным методом: _________________________________.
Режимы налогообложения налогоплательщика: ______________________
_____________________________________________________________________.
Сведения о постановке на учет по отдельным видам предпринимательской
деятельности: ________________________________________________________.
Уставный капитал (тенге): ________________________________________.
Учредители: ____________________________________________________
____________________________________________________________________.
Адрес налогоплательщика (налогового агента) (юридический):
Адрес налогоплательщика (налогового агента) (фактический):
Должностными лицами (руководитель, главный бухгалтер) в проверяемом
периоде являлись:
Разрешенными видами деятельности являются:
Сведения о лицензировании деятельности:
Сведения о банковских счетах:
Головное предприятие:
Сведения о структурных подразделениях:
Предыдущая налоговая проверка и меры, принятые для устранения, ранее
выявленных нарушений: _______________________________________________
____________________________________________________________________.
Таблица расхождения регистрационных данных налогоплательщика:
Установленное нарушение
Обнаруженное несоответствие данных в ходе налоговой проверки
Указано налогоплательщиком в регистрационных данных
Дополнительные сведения по налогоплательщику: _______________________
________________________________________________________________________.

2. _____________________________________________________________
Тексерілетін тұлғаға не оның өкіліне олардың құқықтары мен міндеттері түсіндірілді
________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның не оның өкілінің қолы, күні)
Тексерілетін тұлғаның түсініктемесі: ________________________________
____________________________________________________________________
(түсініктеме қағаз тасығышта ұсынылған жағдайда, сканерленеді және осы актіге тіркеледі)
Өзге де мәліметтер:_______________________________________________
____________________________________________________________________
Актімен таныстым:_______________________________________________
(жеке тұлғаның/ заңды тұлғаның басшысының не өкілінің тегі, аты, және әкесінің аты (қолы, күні)
Лауазымды тұлға ________________________________________________
(МКО лауазымды тұлғасының тегі, аты және әкесінің аты лица, (қолы, күні)
Куәгерлер:______________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (қолы, күні)
____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (қолы, күні)
Актінің көшірмесін алдым:________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның/ заңды тұлғаның басшысының не өкілінің тегі, аты, және әкесінің
аты (қолы, күні)
Актіні алудан бас тартамын _______________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның/ заңды тұлғаның басшысының не өкілінің тегі, аты, және әкесінің аты
(қолы, күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 11-қосымша
Нысан
№ Акт
Жеке сәйкестендіру нөмірі\бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы
Кешенді салықтық тексеру актісі
__________________________________
________________
жасалған орны
күні
Біз (мен), ______________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 155-бабына сәйкес және _______ ,
№ ____________ нұсқама негізінде _________ -дан ________ -ға дейінгі аралық
кезең үшін салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік
төлемдердің барлық түрлері бойынша салық төлеушіге (салық агентіне) кешенді
салықтық тексеру жүргіздік (жүргіздім).
Салық төлеушінің (салық агентінің) байланыс телефондары:
Тексеру: ______________________________________ хабардар болуымен және
___________________________________________ қатысуымен жүргізілді.
Тексеру кезеңі _________-дан ____________ аралығы.
Тексеру ___________басталды, __________аяқталды.
Салықтық тексеруге ұсынылған құжаттардың тізбесі: ________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Салықтық тексеруге ұсынылмаған құжаттардың тізбесі: ______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Құжаттар туралы қосымша мәліметтер:_____________________________
____________________________________________________________________
1. Салық төлеуші туралы мәліметтер
Мемлекеттік тіркеуі/қайта тіркеуі туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін):
______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ұйымдық-құқықтық нысаны: _____________________________________
Меншік түрі: ___________________________________________________.
Тіркеуде тұрады: ________________________________________________
Салық төлеушінің куәлігі: ________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша есепте тұрады: ______________________
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлік: ____________
_______________________________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою күні _____________________
_______________________________________________________________
Жеке кәсіпкерді тіркеу туралы мәліметтер: __________________________
________________________________________________________________
Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына өту туралы мәліметтер:
________________________________________________________.
Салық салу объектілерін және (немесе) жанама әдіспен салық салумен байланысты
объектілерін анықтау: ______________________________________.
Салық төлеушінің салы салу режимдері: ____________________________
__________________________________________________________________
Кәсіпкерлік қызметтің жеке түрлері бойынша есепке қою туралы мәліметтер:
_________________________________________________________.
Жарғылық капитал (теңге): _______________________________________.
Құрылтайшылары: ______________________________________________
___________________________________________________________________
Салық төлеушінің (салық агентінің) мекенжайы (заңды):
Салық төлеушінің (салық агентінің) мекенжайы (нақты):
Тексерілетін кезеңде лауазымды адамдар (басшы, бас бухгалтер): болған.
Қызметінің рұқсат етілген түрлері:
Қызметін лицензиялау туралы мәліметтер:
Банктік шоттары туралы мәліметтер:
Бас кәсіпорын:
Құрылымдық бөлімшелері туралы мәліметтер:
Алдыңғы салықтық тексеру және алдында анықталған бұзушылықтарды жою үшін
қабылданған шаралар: _______________________________________
____________________________________________________________________
Салық төлеушінің тіркеу деректеріндегі алшақтықтар кестесі:
Анықталған бұзушылық
Салықтық тексеру барысында деректерде анықталған сәйкессіздік
Тіркеу деректерінде салық төлеуші көрсеткен
Салық төлеуші бойынша қосымша мәліметтер: ______________________
____________________________________________________________________

2. Настоящей проверкой установлено следующее
_______________________________________________________________.
Дополнительные сведения: ________________________________________
____________________________________________________________________.
По данным налогоплательщика (налогового агента):
По данным налоговой проверки:
Расхождения:
Начисленные (уменьшенные) суммы налогов, платежей, налоговых санкций и убытков:
Причины расхождения и основание для начисления налогов и налоговых санкций:
Примечание:
Убыток: тенге.
Приложение к акту налоговой проверки на __ листах.
3. Заключение
Должностные лица органа государственных доходов, проводившие налоговую проверку:
Налогоплательщик (налоговый агент):
Дата вручения акта налоговой проверки:
Приложение 12 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Акт №
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Наименование налогоплательщика (налогового агента)
Предварительный акт комплексной налоговой проверки
__________________________________
________________
место составления
дата
Мы (я), ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 169 Налогового кодекса Республики Казахстан от 18 июля 2025
года и на основании предписания от ________ 20 __ года № __________ провел (а/и)
комплексную налоговую проверку налогоплательщика (налогового агента) вопросам
исполнения налогового обязательства по всем видам налогов, платежей в бюджет и
социальных платежей за период с ___________ по _______.
Контактные телефоны налогоплательщика (налогового агента):
Проверка произведена с ведома: ___________________________________________
и в присутствии: ______________________________________________________________
Период проверки с _________по ____________.
Проверка начата ___________, окончена __________.
Перечень предоставленных к налоговой проверке документов: _________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Перечень непредоставленных к налоговой проверке документов: _______________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Дополнительные сведения о документах: ___________________________________
____________________________________________________________________________
1. Сведения о налогоплательщике
Сведения о государственной регистрации/перерегистрации (для
юридических лиц): ___________________________________________________________
___________________________________________________________________________.
Организационно-правовая форма: _______________________________________.
Вид собственности: ___________________________________________________.
Состоит на учете: _____________________________________________________.
Свидетельство налогоплательщика: ______________________________________.
Состоит на учете по налогу на добавленную стоимость: _____________________.
Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость:
__________________________________________________________________________.
Дата постановки на учет по налогу на добавленную стоимость _______________
__________________________________________________________________________.
Сведения о регистрации инд. предпринимателя: ___________________________
__________________________________________________________________________.
Сведения о переходе на международные стандарты финансовой
отчетности: _______________________________________________________________.
Определение объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с
налогообложением косвенным методом: ______________________________________.
Режимы налогообложения налогоплательщика: ___________________________
____________________________________________________________________.
Сведения о постановке на учет по отдельным видам предпринимательской
деятельности: _____________________________________________________________.
Уставный капитал (тенге): _____________________________________________.
Учредители: _________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Адрес налогоплательщика (налогового агента) (юридический):
Адрес налогоплательщика (налогового агента) (фактический):
Должностными лицами (руководитель, главный бухгалтер) в проверяемом периоде
являлись:
Разрешенными видами деятельности являются:
Сведения о лицензировании деятельности:
Сведения о банковских счетах:
Головное предприятие:
Сведения о структурных подразделениях:
Предыдущая налоговая проверка и меры, принятые для устранения, ранее
выявленных нарушений: ____________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Таблица расхождения регистрационных данных налогоплательщика:
Установленное нарушение
Обнаруженное несоответствие данных в ходе налоговой проверки
Указано налогоплательщиком в регистрационных данных
Дополнительные сведения по налогоплательщику: _________________________
___________________________________________________________________________.

2. Осы тексерумен мыналар анықталды
_______________________________________________________________
Қосымша мәліметтер:____________________________________________
________________________________________________________________
Салық төлеушінің (салық агентінің) деректері бойынша:
Салықтық тексеру деректері бойынша:
Алшақтықтар:
Салықтардың, төлемдердің, салықтық санкциялар мен шығындардың есептелген
(азайтылған) сомалары:
Алшақтықтардың себептері және салықтар мен салық санкцияларын есептеу үшін
негіздеме:
Ескерту:
Шығын:_ теңге.
Салықтық тексеру актісіне қосымша __парақта.
3. Қорытынды
Салықтық тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдары:
Салық төлеуші (салық агенті):
Салықтық тексеру актісі табыс етілген күн:
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 12-қосымша
Нысан
Акт №
Жеке сәйкестендіру нөмірі\бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы
Алдын ала кешенді салықтық тексеру актісі
__________________________________
________________
жасалған жері
күні
Біз (мен),______________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 169 бабына сәйкес және _______ ,
____________ нұсқама негізінде Салық төлеуші: ________________________
______________________________ ___________ жылдан________ жыл бойы кезеңге
салықтардың, бюджетке төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің барлық түрлері
бойынша салық міндеттемесін орындау сұрақтары бойынша кешенді салықтық
тексеру жүргіздім (дік).
Салық төлеушінің (салық агентінің) байланыс телефондары:
Тексеру: ______________________________________ хабардар болуымен және
___________________________________________ қатысуымен жүргізілді.
Тексеру кезеңі _________-дан ____________ бойы.
Тексеру ___________басталды, __________аяқталды.
Салықтық тексеруге ұсынылған құжаттардың тізбесі: _____________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Салықтық тексеруге ұсынылмаған құжаттардың тізбесі: ___________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Құжаттар туралы қосымша мәліметтер: _____________________________
____________________________________________________________________
1. Салық төлеуші туралы мәліметтер
Мемлекеттік тіркеуі/қайта тіркеуі туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін):
_____________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ұйымдық - құқықтық нысан: ______________________________________.
Меншік түрі: ___________________________________________________
Тіркеуде тұрады: ________________________________________________
Салық төлеушінің куәлігі: ________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша тіркеуде тұрады: _____________________
Қосылған құн салығы бойынша тіркеуге қою туралы куәлік: ____________
________________________________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша тіркеуге қою күні ____________________
_________________________________________________________________
Жеке кәсіпкерді тіркеу туралы мәліметтер: ___________________________
_________________________________________________________________
Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына өту туралы мәлімет:
___________________________________________________________
Салық салу объектілерін және (немесе) жанама әдіспен салық салумен байланысты
объектілерін анықтау: ______________________________________
Салық төлеушінің салы салу режимдері: ____________________________
____________________________________________________________________
Кәсіпкерлік қызметтің жеке түрлері бойынша есепке қою туралы мәліметтер:
________________________________________________________.
Жарғылық капитал (теңге): _______________________________________.
Құрылтайшылары: ______________________________________________
____________________________________________________________________
Салық төлеушінің (салық агентінің) мекенжайы (заңды):
Салық төлеушінің (салық агентінің) мекенжайы (нақты):
Тексерілетін кезеңде лауазымды адамдар (басшы, бас бухгалтер): болған.
Қызметінің рұқсат етілген түрлері:
Қызметін лицензиялау туралы мәліметтер:
Банктік шоттары туралы мәліметтер:
Бас кәсіпорын:
Құрылымдық бөлімшелері туралы мәліметтер:
Алдыңғы салықтық тексеру және бұдан бұрын анықталған бұзушылықтарды жою
үшін қабылданған шаралар: _______________________
___________________________________________________________________
Салық төлеушінің тіркеу деректеріндегі алшақтықтар кестесі:
Анықталған
бұзушылық
Салықтық тексеру барысында деректерде анықталған сәйкессіздік
Тіркеу деректеріне салық төлеуші ретінде көрсетілген
Салық төлеуші жөнінде қосымша мәліметтер: _______________________
____________________________________________________________________

2. Настоящей проверкой установлено следующее
_________________________________________________________________________.
Дополнительные сведения: ____________________________________________
_________________________________________________________________________.
По данным налогоплательщика (налогового агента):
По данным налоговой проверки:
Расхождения:
Начисленные (уменьшенные) суммы налогов, платежей, налоговых санкций и убытков:
Причины расхождения и основание для начисления налогов и налоговых санкций:
Примечание:
Убыток: тенге.
Приложение к акту налоговой проверки на листах.
3. Заключение
Должностные лица органа государственных доходов, проводившие налоговую проверку:
Налогоплательщик (налоговый агент):
Дата вручения акта налоговой проверки:
Приложение 13 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Акт №
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Наименование налогоплательщика (налогового агента)
АКТ № тематической налоговой проверки
__________________________________
________________
место составления
дата
Мы (я), ________________________________________________________
____________________________________________________________________
в соответствии со статьей 156 Налогового кодекса Республики Казахстан от
__________________года и на основании предписания от ________ года № _______ провел
(а/и) тематическую налоговую проверку налогоплательщика (налогового агента) по вопросу
правильности исчисления и своевременности уплаты налогов и других обязательных
платежей в бюджет*.
Вопрос проверки: _________________________________________________________
______________________________________________________________________________,
(согласно пункту 2 статьи 156 Налогового кодекса Республики Казахстан)
проверяемый период с _______ по _______.
Проверяемый участок территории и вопросы, подлежащие выяснению в
ходе проверки**: ________________________________________________________________.
Контактные телефоны налогоплательщика (налогового агента):
Проверка произведена с ведома: _____________________________________________
и в присутствии: _________________________________________________________________
_____________________________________________________.
Проверка начата ___________, окончена __________.
Перечень предоставленных к налоговой проверке документов: ___________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Перечень непредоставленных к налоговой проверке документов: _________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Дополнительные сведения о документах: _____________________________________
_______________________________________________________________________________
1. Сведения о налогоплательщике
Сведения о государственной регистрации/перерегистрации (для
юридических лиц): _____________________________________________________________.
Организационно-правовая форма: __________________________________________.
Вид собственности: ______________________________________________________.
Состоит на учете: _______________________________________________________.
Свидетельство налогоплательщика: ________________________________________.
Состоит на учете по налогу на добавленную стоимость: _______________________.
Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость:
____________________________________________________________________________.
Дата постановки на учет по налогу на добавленную стоимость ________________
____________________________________________________________________________.
Сведения о регистрации индивидуального предпринимателя: __________________
____________________________________________________________________________.
Сведения о переходе на международные стандарты финансовой
отчетности: ________________________________________________________________.
Определение объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с
налогообложением косвенным методом: _______________________________________.
Режимы налогообложения налогоплательщика: ____________________________
__________________________________________________________________________.
Сведения о постановке на учет по отдельным видам предпринимательской
деятельности: __________________________________________________________________.
Уставный капитал (тенге): _________________________________________________.
Учредители: _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Адрес налогоплательщика (налогового агента) (юридический):
Адрес налогоплательщика (налогового агента) (фактический):
Должностными лицами (руководитель, главный бухгалтер) в проверяемом периоде
являлись:
Разрешенными видами деятельности являются:
Сведения о лицензировании деятельности:
Сведения о банковских счетах:
Головное предприятие:
Сведения о структурных подразделениях:
Предыдущая налоговая проверка и меры, принятые для устранения, ранее
выявленных нарушений: ________________________________________________________
______________________________________________________________________________.
Таблица расхождения регистрационных данных налогоплательщика:
Установленное нарушение
Обнаруженное несоответствие данных в ходе налоговой проверки
Указано налогоплательщиком в регистрационных данных
Дополнительные сведения по налогоплательщику: _____________________________
______________________________________________________________________________.

2. Осы тексерумен мыналар анықталды
_______________________________________________________________
Қосымша мәліметтер: ____________________________________________
_______________________________________________________________
Салық төлеушінің (салық агентінің) деректері бойынша:
Салықтық тексеру деректері бойынша:
Алшақтықтар:
Салықтардың, төлемдердің, салықтық санкциялар мен шығындардың есептелген
(азайтылған) сомалары:
Алшақтықтар себептері және салықтар мен салық санкцияларын есептеу үшін негіз:
Ескерту:
Шығын:_ теңге.
Салықтық тексеру актісіне қосымша __парақтарда.
3. Қорытынды
Салықтық тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдары:
Салық төлеуші (салық агенті):
Салықтық тексеру актісі тапсырылған күн:
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 13-қосымша
Нысан
Акт №
Жеке сәйкестендіру нөмірі\бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы
№ _ тақырыптық салықтық тексеру актісі
__________________________________
________________
Жасалған жері
күні
Біз (мен), ______________________________________________________
_______________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 156-бабына сәйкес және ____ ,
________ нұсқама негізінде салық төлеуші:___________ ________ жылдан___
жыл бойы кезеңге салықтардың, бюджетке төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің
барлық түрлері бойынша салық міндеттемесін орындау мәселелері бойынша кешенді
салықтық тексеру жүргіздім (дік)*.
Тексеру мәселесі: _______________________________________________
_______________________________________________________________,
(Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 156-бабының 2-тармағына сәйкес)
тексерілетін кезеңі _________-дан ____________ бойы.
Тексерілетін аумақ учаскесі және тексеру барысында анықтауға жататын мәселелер**:
_______________________________________________________.
Салық төлеушінің (салық агентінің) байланыс телефондары:
Тексеру: ______________________________________ хабардар болуымен және
___________________________________________ қатысуымен жүргізілді.
Тексеру ___________басталды, __________аяқталды.
Салықтық тексеруіне ұсынылған құжаттардың тізбесі: ________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Салықтық тексеруіне ұсынылмаған құжаттардың тізбесі: ______________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Құжаттар туралы қосымша мәліметтер: _____________________________
________________________________________________________________
1. Салық төлеуші туралы мәліметтер
Мемлекеттік тіркеуі/қайта тіркеуі туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін):
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Ұйымдық - құқықтық нысан: ____________________________________
Меншік түрі: ___________________________________________________
Тіркеуде тұрады: ________________________________________________
Салық төлеушінің куәлігі:_________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша тіркеуде тұрады: _____________________
Қосылған құн салығы бойынша тіркеуге қою туралы куәлік: ___________
_______________________________________________________________.
Қосылған құн салығы бойынша тіркеуге қою күні ____________________
_______________________________________________________________.
Жеке кәсіпкерді тіркеу туралы мәліметтер: __________________________
_______________________________________________________________
Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына өту туралы мәлімет:
___________________________________________________________.
Салық салу объектілерін және (немесе) жанама әдіспен салық салумен байланысты
объектілерін анықтау: ______________________________________
Салық төлеушінің салы салу режимдері: ____________________________
_______________________________________________________________
Кәсіпкерлік қызметтің жеке түрлері бойынша есепке қою туралы мәліметтер:
_________________________________________________________.
Жарғылық капитал (теңге): _______________________________________
Құрылтайшылары: ______________________________________________
_______________________________________________________________
Салық төлеушінің (салық агентінің) мекенжайы (заңды):
Салық төлеушінің (салық агентінің) мекенжайы (нақты):
Тексерілетін кезеңде лауазымды адамдар (басшы, бас бухгалтер): болған.
Қызметінің рұқсат етілген түрлері:
Қызметін лицензиялау туралы мәліметтер:
Банктік шоттары туралы мәліметтер:
Бас кәсіпорын:
Құрылымдық бөлімшелері туралы мәліметтер:
Алдыңғы салықтық тексеру және бұдан бұрын анықталған бұзушылықтарды жою
үшін қабылданған шаралар: _______________________
__________________________________________________________________
Салық төлеушінің тіркеу деректеріндегі алшақтықтар кестесі:
Анықталған
бұзушылық
Салықтық тексеру барысында деректерде анықталған сәйкессіздік
Тіркеу деректеріне салық төлеуші ретінде көрсетілген
Салық төлеуші жөнінде қосымша мәліметтер: _______________________
_______________________________________________________________

2. Настоящей проверкой установлено следующее
______________________________________________________________________________
Дополнительные сведения:________________________________________________
____________________________________________________________________________.
По данным налогоплательщика (налогового агента):
По данным налоговой проверки:
По данным тематической проверки по вопросам рассмотрения жалобы***:
По данным повторной тематической проверки по вопросам рассмотрения жалобы****:
Расхождения:
Начисленные (уменьшенные) суммы налогов, платежей, налоговых санкций и убытков:
Причины расхождения и основание для начисления налогов и налоговых санкций:
Примечание:
Убыток: тенге.
Приложение к акту налоговой проверки на листах.
3. Заключение
Должностные лица органа государственных доходов, проводившие налоговую проверку:
Налогоплательщик (налоговый агент):
Дата вручения акта налоговой проверки:
Примечание:
* - в случае назначения налоговой проверки по исполнению налогового обязательства по
отдельным видам налогов и (или) платежей в бюджет;
**- в случае назначения налоговой проверки на проверяемый участок территории и вопросы,
подлежащие выяснению в ходе проверки;
***- в случае назначения налоговой проверки по жалобе налогоплательщика (налогового
агента) на уведомление о результатах налоговой проверки согласно подпункту 31) пункта 2
статьи 156 Налогового кодекса Республики Казахстан;
****- в случае назначения повторной тематической налоговой проверки согласно подпункту
4 статьи 198 Налогового кодекса Республики Казахстан.
Приложение 14 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Акт №
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Наименование налогоплательщика (налогового агента)
Предварительный акт тематической налоговой проверки
__________________________________
________________
место составления
дата
Мы (я), ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 169 Налогового кодекса Республики Казахстан от
___________года и на основании предписания от _______года № ________ провел (а/и)
тематическую налоговую проверку налогоплательщика (налогового агента) по вопросу
правильности исчисления и своевременности уплаты налогов и других обязательных
платежей в бюджет*:
Вопрос проверки: _________________________________________________________
______________________________________________________________________________,
(согласно пункту 2 статьи 156 Налогового кодекса Республики Казахстан)
проверяемый период с _______ по _______.
Проверяемый участок территории и вопросы, подлежащие выяснению в
ходе проверки**: _______________________________________________________________.
Контактные телефоны налогоплательщика (налогового агента):
Проверка произведена с ведома: _____________________________________________
и в присутствии: ________________________________________________________________
_____________________________________________________.
Проверка начата ___________, окончена ___________.
Перечень предоставленных к налоговой проверке документов: ___________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Перечень непредоставленных к налоговой проверке документов: _________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Дополнительные сведения о документах: _____________________________________
_______________________________________________________________________________
1. Сведения о налогоплательщике
Сведения о государственной регистрации/перерегистрации (для юридических лиц):
___________________________________________________.
Организационно-правовая форма: ____________________________________________.
Вид собственности: ________________________________________________________.
Состоит на учете: _________________________________________________________.
Свидетельство налогоплательщика: __________________________________________.
Состоит на учете по налогу на добавленную стоимость: _________________________.
Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость:
_______________________________________________________________________________.
Дата постановки на учет по налогу на добавленную стоимость ___________________
_______________________________________________________________________________.
Сведения о регистрации индивидуального предпринимателя: _____________________
_______________________________________________________________________________.
Сведения о переходе на международные стандарты финансовой
отчетности: ____________________________________________________________________.
Определение объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с
налогообложением косвенным методом: ____________________________________________.
Режимы налогообложения налогоплательщика: ________________________________
_______________________________________________________________________________.
Сведения о постановке на учет по отдельным видам предпринимательской
деятельности: __________________________________________________________________.
Уставный капитал (тенге): __________________________________________________.
Учредители: ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Адрес налогоплательщика (налогового агента) (юридический):
Адрес налогоплательщика (налогового агента) (фактический):
Должностными лицами (руководитель, главный бухгалтер) в проверяемом периоде являлись:
Разрешенными видами деятельности являются:
Сведения о лицензировании деятельности:
Сведения о банковских счетах:
Головное предприятие:
Сведения о структурных подразделениях:
Предыдущая налоговая проверка и меры, принятые для устранения, ранее
выявленных нарушений: _______________________________________________
____________________________________________________________________.
Таблица расхождения регистрационных данных налогоплательщика:
Установленное нарушение
Обнаруженное несоответствие данных в ходе налоговой проверки
Указано налогоплательщиком в регистрационных данных
Дополнительные сведения по налогоплательщику: ___________________
____________________________________________________________________.

2. Осы тексерумен мыналар анықталды
_______________________________________________________________.
Қосымша мәліметтер: ____________________________________________
_______________________________________________________________
Салық төлеушінің (салық агентінің) деректері бойынша:
Салықтық тексеру деректері бойынша:
Шағымды қарау мәселелері бойынша тақырыптық тексеру деректері бойынша***:
Шағымды қарау мәселелері бойынша қайта тақырыптық тексерудің деректері
бойынша****:
Алшақтықтар:
Салықтардың, төлемдердің, салықтық санкциялар мен шығындардың есептелген
(азайтылған) сомалары:
Алшақтықтар себептері және салықтар мен салық санкцияларын есептеу үшін негіз:
Ескерту:
Шығын:_ теңге.
Салықтық тексеру актісіне қосымша __парақтарда.
3. Қорытынды
Салықтық тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдары:
Салық төлеуші (салық агенті):
Салықтық тексеру актісі тапсырылған күн:
Ескертпе:
* - салықтардың және (немесе) бюджетке төленетін төлемдердің жекелеген түрлері бойынша салық міндеттемесінің орындалуы бойынша салықтық тексеру тағайындалған жағдайда;
** - тексерілетін аумақ учаскесіне салықтық тексеру тағайындалған жағдайда және тексеру барысында анықталуға жататын мәселелер;
*** - Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 156-бабы 2-тармағының 31) тармақшасына сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарламаға шағымы бойынша салықтық тексеру тағайындалған жағдайда;
**** - Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 198-бабы 4-тармақшасына сәйкес қайта тақырыптық салықтық тексеру тағайындалған жағдайда.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 14-қосымша
Нысан
Акт №
Жеке сәйкестендіру нөмірі\бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы
Алдын ала тақырыптық салықтық тексеру актісі
__________________________________
________________
жасалған жері
күні
Біз (мен), ______________________________________________________
_______________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 169-бабына сәйкес және ____ ,
_________ нұсқама негізінде салық төлеуші: _______________ _____________
жылдан________ жыл бойы кезеңге салықтардың, бюджетке төлемдердің және
әлеуметтік төлемдердің барлық түрлері бойынша салық міндеттемесін орындау
мәселелері бойынша кешенді салықтық тексеру жүргіздім (дік).
Тексеру мәселесі: _______________________________________________
____________________________________________________________________,
(Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 156-бабының 2-тармағына сәйкес)
тексерілетін кезеңі _________-дан ____________ бойы.
Тексерілетін аумақ учаскесі және тексеру барысында анықтауға жататын мәселелер**:
_______________________________________________________.
Салық төлеушінің (салық агентінің) байланыс телефондары:
Тексеру: ______________________________________ хабардар болуымен және
___________________________________________ қатысуымен жүргізілді.
Тексеру ___________басталды, __________аяқталды.
Салықтық тексеруге ұсынылған құжаттардың тізбесі: ________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Салықтық тексеруге ұсынылмаған құжаттардың тізбесі: ______________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Құжаттар туралы қосымша мәліметтер: _____________________________
___________________________________________________________________
1. Салық төлеуші туралы мәліметтер
Мемлекеттік тіркеуі/қайта тіркеуі туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін):
_____________________________________________________________
______________________________________________________________
Ұйымдық - құқықтық нысан: ______________________________________
Меншік түрі: ___________________________________________________
Тіркеуде тұрады: ________________________________________________
Салық төлеушінің куәлігі: ________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша тіркеуде тұрады: _____________________
Қосылған құн салығы бойынша тіркеуге қою туралы куәлік: ___________
________________________________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша тіркеуге қою күні ____________________
_______________________________________________________________
Жеке кәсіпкерді тіркеу туралы мәліметтер: __________________________
________________________________________________________________
Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына өту туралы мәлімет:
___________________________________________________________
Салық салу объектілерін және (немесе) жанама әдіспен салық салумен байланысты
объектілерін анықтау: ______________________________________
Салық төлеушінің салы салу режимдері: _____________________________
_________________________________________________________________
Кәсіпкерлік қызметтің жеке түрлері бойынша есепке қою туралы мәліметтер:
________________________________________________________
Жарғылық капитал (теңге): _______________________________________
Құрылтайшылары: _______________________________________________
________________________________________________________________
Салық төлеушінің (салық агентінің) мекенжайы (заңды):
Салық төлеушінің (салық агентінің) мекенжайы (нақты):
Тексерілетін кезеңде лауазымды адамдар (басшы, бас бухгалтер): болған.
Қызметінің рұқсат етілген түрлері:
Қызметін лицензиялау туралы мәліметтер:
Банктік шоттары туралы мәліметтер:
Бас кәсіпорын:
Құрылымдық бөлімшелері туралы мәліметтер:
Алдыңғы салықтық тексеру және бұдан бұрын анықталған бұзушылықтарды жою
үшін қабылданған шаралар: ________________________
____________________________________________________________________
Салық төлеушінің тіркеу деректеріндегі алшақтықтар кестесі:
Анықталған
бұзушылық
Салықтық тексеру барысында деректерде анықталған сәйкессіздік
Тіркеу деректеріне салық төлеуші ретінде көрсетілген
Салық төлеуші жөнінде қосымша мәліметтер:________________________
________________________________________________________________

2. Настоящей проверкой установлено следующее
Настоящей налоговой проверкой установлено следующее: _____________
____________________________________________________________________
Дополнительная информация: _____________________________________
____________________________________________________________________
3. Заключение
Должностные лица органа государственных доходов, проводившие налоговую проверку:
Налогоплательщик (налоговый агент):
Приложение 17 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Уведомление о результатах налоговой проверки
"____" _____________ 20___ года
№ _______
В соответствии со статьями 83, 171 Налогового кодекса Республики
Казахстан и на основании акта проверки от "___" ______20___года №___________________
_______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов (далее – ОГД))
Уведомляет Вас ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – фамилия, имя и отчество), полное наименование налогоплательщика (налогового
агента)/проверяемого лица) индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер)

2. Осы тексерумен мыналар анықталды
Осы салықтық тексерумен мыналар анықталды: _____________________
_______________________________________________________________
Қосымша ақпарат: _______________________________________________
________________________________________________________________
3. Қорытынды
Салықтық тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдары:
Салық төлеуші (салық агенті):
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 17-қосымша
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы хабарлама
"___" _____________ 20___ жыл
№ _____
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 171-бабына сәйкес және "___"
______20___жылғы №___ тексеру актісі негізінде __________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы)
Сізді ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егерде жеке тұлғасын куәландыратын құжатта көрсетілген
болса) (бұдан әрі− тегі, аты, әкесінің аты), салық төлеушінің (салық агентінің)/
тексерілетін тұлғаның) толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)

3) о сумме уменьшенного убытка:
тенге
Сумма убытка
за _____________________________________________________________
(проверяемый период)
4) о сумме превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над
суммой начисленного налога, не подтвержденной к возврату, не подлежащей уплате в
бюджет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за _______________________________________________________________________
(проверяемый период)
5) о сумме превышения налога на добавленную стоимость, возвращенной из бюджета
и не подтвержденной к возврату:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
Сумма пени
за _______________________________________________________________________
(проверяемый период)
6) о сумме корпоративного (индивидуального) подоходного налога, удержанного у
источника выплаты, с доходов нерезидентов, не подтвержденной к возврату, не подлежащей
уплате в бюджет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за _____________________________________________________________
(проверяемый период)
В соответствии с пунктом 2 статьи 83 Налогового кодекса Республики Казахстан Вам
необходимо в течение 30 (тридцати) рабочих дней со дня, следующего за днем вручения
настоящего уведомления:
1) уплатить сумму налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых,
компенсационных пошлин, процентов и других обязательных платежей в бюджет и пени в
размере
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование ОГД)
бизнес- идентификационный номер_________________________________________________
на счет №_________________________________________________________________
(ОГД)
В ________________________________________________________________________
(Управление казначейства, банковский идентификационный код)

3) _________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
теңге азайтылған залал сомасы туралы:
Залал сомасы
4) _________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
есепке жазылған қосылған құн салығының қайтаруға расталмаған, бюджетке төлеуге
жатпайтын есептелген салық сомасынан асып кету сомасы туралы:
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Салық сомасы
5) _____________________________________________________________
(тексерілетін кезең)
бюджеттен қайтарылған және қайтаруға расталмаған қосылған құн салығының асып
кету сомасы туралы;
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Салық сомасы
Өсімпұл сомасы
6) ________________________________________________________ үшін
(Тексерілетін кезең)
бюджетке төлеуге жатпайтын, қайтаруға расталмаған резидент еместердің
кірістерінен төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы туралы:
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Салық сомасы
хабардар етеді.
Салық кодексінің 83-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарлама табыс еткен
күннен кейін күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде:
1) __________________ мөлшерде салықтардың, кедендік төлемдердің, арнайы,
демпингке қарсы, өтемақы баждарының, пайыздардың және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың сомасын:
___________________________________________________________________
(МКО атауы)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________
№___________________________________________________________ шотына
(МКО)
________________________________________________________________-ға
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды)

2) уплатить сумму налогов, платежей и пени в бюджеты города районного значения,
села, поселка, сельского округа:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер аппарата акимов городов, районного значения, сел,
поселков и сельских округов)
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Итого
3) перечислить сумму социальных платежей и пени в размере_____________________
________________________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация
"Правительство для граждан";
4) произвести корректировку декларации на товары в соответствии с порядком
внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары,
утвержденным решением Евразийской экономической комиссии, а также иные действия по
устранению вышеперечисленного (-ых) нарушения (-й).
|      В случае невыполнения требований ОГД и их должностных лиц к Вам будут
применены меры административного взыскания в соответствии с законодательством
Республики Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 5 Налогового кодекса Республики Казахстан
пеня начисляется на неуплаченную налогоплательщиком (налоговым агентом) в срок сумму
налога и платежа в бюджет, в том числе авансового и (или) текущего платежа, начиная со
дня, следующего за днем срока исполнения налогового обязательства по уплате, включая
день уплаты в бюджет, в размере 0,65 (для участника горизонтального мониторинга), 1,25
(для иных налогоплательщиков (налоговых агентов)) - кратной базовой ставки
Национального Банка Республики Казахстан, за каждый день просрочки.
В соответствии с пунктом 1 статьи 133 Налогового кодекса Республики Казахстан
отсрочка по уплате налогов, плат и (или) пеней – изменение налогоплательщику срока
уплаты налогов, плат и (или) пеней путем установления ОГД более позднего срока для
единовременной уплаты в полном объеме причитающихся сумм на срок, не превышающий 6
(шести) месяцев, за исключением участника горизонтального мониторинга, которому
уполномоченным органом отсрочка предоставляется на срок не более 12 (двенадцати)
месяцев.
Рассрочка по уплате налогов, плат и (или) пеней – изменение налогоплательщику
срока уплаты налогов, плат и (или) путем установления ОГД поэтапного срока (месяц,
квартал) уплаты равными долями причитающихся сумм пеней на срок не более 36 (тридцати
шести) месяцев, за исключением участника горизонтального мониторинга, которому
уполномоченным органом отсрочка предоставляется на срок не более 20 (двенадцати)
месяцев.
Проверяемое лицо в течение 30 (тридцати) рабочих дней со дня, следующего за днем
вручения настоящего уведомления, вправе обжаловать его в соответствии со статьей 192
Налогового кодекса Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) ОГД _________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, печать)
Уведомление получил ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество или наименование налогоплательщика (налогового
агента)/проверяемого лица, подпись, печать, (за исключением юридических лиц,
относящихся к субъектам частного предпринимательства), дата)
Уведомление направлено налогоплательщику электронным способом
посредством веб-портала ________________________________________________________
(дата направления)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту) /
проверяемому лицу _____________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество должностного лица ОГД, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)/ проверяемому
лицу
____________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:

2) _________________________________________________________теңге
________________________________________________________________-ға
(аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Төлем, салық сомасы
Өсімпұл сомасы
Сома жиыны
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Жиыны
3) "Азаматтарға арналған Үкімет" Мемлекеттік корпорциясы" Коммерциялық емес
акционерлік қоғамына _________________________________________________
мөлшерінде әлеуметтік төлемдер мен өсімпұлдардың сомасын аударуыңыз;
4) Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібіне сәйкес тауарларға арналған декларацияға түзету, сондай-ақ жоғарыда аталған бұзушылықтарды жою жөніндегі өзге де іс-әрекеттерді жүзеге асыруыңыз қажет.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды адамдарының талаптары орындалмаған жағдайда Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес әкімшілік жазалау шаралары қолданылатын болады.
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 5-бабының 2) тармақшасына сәйкес, салық төлеуші (салық агенті) белгіленген мерзімде төлемеген салық және бюджетке төленетін төлем сомасына, оның ішінде аванстық және (немесе) ағымдағы төлемге, салық міндеттемесін орындау мерзімі өткен күннен кейінгі күннен бастап, бюджетке төленген күнді қоса алғанда, әрбір күн үшін өсімпұл Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің базалық мөлшерлемесінің, 0,65 еселенген мөлшерінде (көлденең мониторингке қатысушылар үшін) базалық мөлшерлеменің 1,25 еселенген мөлшерінде (басқа салық төлеушілер (салық агенттері) үшін.
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 133-бабының 1-тармағына сәйкес, салықтар, төлемдер және (немесе) өсімпұлдарды төлеуді кейінге қалдыру – бұл салық төлеушіге салықтар, төлемдер және (немесе) өсімпұлдардың толық сомасын біржолғы төлеу үшін мемлекеттік кірістер органы белгілейтін неғұрлым кеш мерзімді айқындау жолымен төлеу мерзімін өзгерту болып табылады. Бұл уәкілетті орган 12 (он екі) айдан аспайтын мерзімге кейінге қалдыруды береді.
Салықтар, төлемдер және (немесе) өсімпұлдарды төлеуді бөліп-бөліп төлеу (рассрочка) – бұл салық төлеушіге салықтар, төлемдер және (немесе) өсімпұлдар бойынша төлеу мерзімін өзгерту, яғни мемлекеттік кірістер органы белгілейтін кезең-кезеңімен (ай сайын, тоқсан сайын) тең үлестермен төлеу тәртібін белгілейді. Бұл мерзім 36 (отыз алты) айдан аспауы тиіс, ал көлденең мониторингке қатысушы үшін уәкілетті орган 12 (он екі) айдан аспайтын мерзімге бөліп төлеуді (кейінге қалдыру) береді.
Тексерілетін тұлға осы хабарлама табыс етілген күннен кейінгі күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 192-бабына сәйкес даулауға құқылы.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы (басшысының орынбасары)
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы, мөрі)
Хабарламаны алған _____________________________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты немесе Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін
тұлғаның атауы, қолы, мөрі, (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды
тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге веб-портал арқылы электронды тәсілмен
жолданды _________________________________________________________
(жіберілген күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) тексерілетін тұлғаға табыс етілді
_____________________________________________________________
(Мемлекеттік кірістер органы лауазым адамының тегі, аты, әкесінің аты, қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) тексерілетін тұлғаға жіберілді
_________________________________________________________
(жіберілгені және (немесе) алғаны фактісін растайтын құжат)
Ескертпе:

1) в случае не установления нарушений по результатам проверки соответствующие
подпункты настоящего уведомления не отражаются;
2) в случае начисления сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет,
социальных платежей в отношении юридического лица, имеющего объекты
налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, уплата таких сумм
осуществляется по месту регистрации объектов налогообложения. При этом требование об
уплате указанных сумм в настоящем уведомлении отражается отдельно.
Приложение 18 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Уведомление об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента)
на уведомление о результатах проверки
"____" _____________ 20___ года
№ _______
В соответствии с пунктом 5 статьи 197 Налогового кодекса Республики
Казахстан (далее – НК РК) ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов (далее – ОГД))
по результатам рассмотрения жалобы от "___" ________________20_года
____________________________________________________________________
(указать предмет обжалования – уведомление о результатах проверки)
____________________________________________________________________
уведомляет Вас ________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – фамилия, имя и отчество) или полное наименование налогоплательщика
(налогового агента), индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер (ИИН/ БИН), юридический адрес)
о вынесении следующего решения по жалобе: _______________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
1. Начисленная сумма налогов и других обязательных платежей в бюджет и пени с
учетом результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
Итого
за _______________________________________________________________________
(проверяемый период)
2. Начисленная сумма социальных платежей и пени с учетом результатов
рассмотрения жалобы составляет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, взноса или отчислений
Сумма пени
1
2
3
4
5
1
Итого
за _____________________________________________________________
(проверяемый период)

1) тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталмаған жағдайда осы хабарламаның тиісті тармақшалары көрсетілмейді;
2) салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері бар заңды тұлғаға қатысты салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, әлеуметтік төлемдердің сомалары есептелген жағдайда, мұндай сомаларды төлеу салық салу объектілерін тіркеу орны бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте көрсетілген сомаларды төлеу туралы талап осы хабарламада жеке көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 18-қосымша
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымдарын қарау қорытындылары туралы хабарлама
"___" _____________ 20___ жыл
№ _____
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің (бұдан әрі – ҚР СК) 197-бабының
5-тармағына сәйкес_______________________________________
__________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы)
"___" _________________ 20 ___ жылғы шағымды қарау нәтижелері бойынша
____________________________________________________________________
(көрсетілетін шағым нысанасы – тексеру нәтижелері туралы хабарлама)
____________________________________________________________________
Сізді _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егерде жеке тұлғасын куәландыратын құжатта көрсетілген
болса) (бұдан әрі - тегі, аты, әкесінің аты) немесе салық төлеушінің (салық агенттінің)
толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі\бизнес- сәйкестендіру нөмірі (жеке
сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі), заңды мекенжайы) шағым
бойынша келесі шешім шығарылғаны туралы хабардар етеді: ________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
1) _________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
iағымды қарау нәтижелерінің есебімен Салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың есептелген сомасы:
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Төлем, салық сомасы
Өсімпұл сомасы
Сома жиыны
1
2
3
4
5
6
1
2
Жиыны
2. _________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелері есебімен әлеуметтік төлемдердің және өсімпүлдардың
есептелген сомасы:
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Төлемнің, жарнаның немесе аударымдардың сомасы
Өсімпұл сомасы
1
2
3
4
5
1
Жиыны

3. Сумма уменьшенного убытка с учетом результатов рассмотрения жалобы
составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
Сумма убытка
за _____________________________________________________________
(проверяемый период)
4. Сумма превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над
суммой начисленного налога, не подтвержденной к возврату, с учетом результатов
рассмотрения жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за _______________________________________________________________________
(проверяемый период)
5. Сумма превышения налога на добавленную стоимость, возвращенная из бюджета и
не подтвержденная к возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
Сумма пени
за _______________________________________________________________________
(проверяемый период)
6. Сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога, удержанного у
источника выплаты с доходов нерезидентов, не подтвержденная к возврату, с учетом
результатов рассмотрения жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за _____________________________________________________________
(проверяемый период)
В соответствии со статьей 83 НК РК Вам необходимо:
1) уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет и
пени в размере ____________________________________________________________
в ________________________________________________________________________
(наименование ОГД)
БИН _____________________________________________________________________
на счет № ________________________________________________________________
(ОГД)
в ________________________________________________________________________
(Управление казначейства, банковский идентификационный код)
2) уплатить сумму налогов, платежей и пени в бюджеты города районного значения,
села, поселка, сельского округа: ___________________________________________________
________________________________________________________________________________
(БИН аппарата акимов городов районного значения, сел, поселков и сельских округов)
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
Итого
3) перечислить сумму обязательных пенсионных взносов, обязательных
профессиональных взносов, социальных отчислений и пени в размере: _______________
____________________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация
"Правительство для граждан". Налогоплательщик (налоговый агент) имеет право на
обжалование результатов проверки в порядке, предусмотренном законодательством
Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) ОГД _______________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия и инициалы, подпись, печать)
Уведомление получил _____________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество налогоплательщика (налогового агента), подпись, печать (за
исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства),
дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту) ___________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
должностного лица ОГД, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту):
_______________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
понятия, используемые в рамках настоящей формы, применяются в том
значении, в котором они используются в Налоговом кодексе Республики Казахстан.
Приложение 19 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Уведомление о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных
платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до
даты завершения ликвидационной налоговой проверки
"____" _____________ 20___ года
№ _______

3. _________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелері есебімен азайтылған залал сомасы (бюджетке төлеуге
жатпайды):
теңге
Залал сомасы
4. _________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелері есебімен есепке жазылған қосылған құн салығының
қайтаруға расталмаған, бюджетке төлеуге жатпайтын есептелген салық сомасынан
асып кету сомасы (бюджетке төлеуге жатпайды):
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Салық сомасы
5. _________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелері есебімен бюджеттен қайтарылған және қайтаруға
расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы:
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Салық сомасы
Өсімпұл сомасы
6. _________________________________________________________ үшін
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелері есебімен, бюджетке төлеуге жатпайтын, қайтаруға
расталмаған резидент еместердің кірістерінен төлем көзінен ұсталған корпоративтік
(жеке) табыс салығының сомасы (бюджетке төлеуге жатпайды):
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Салық сомасы
ҚР СК 8- бабына сәйкес Сіз:
1)_________________мөлшерде салықтар және бюджетке төленуге жататын басқа
міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың сомасын
________________________________________________________________ ның
___________________________________________________________________
(МКО атауы)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________
№ ___________________________________________________________ шотына
(МКО)
________________________________________________________ ның төлеуіңіз,
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды)
2) _________________________________________________________ теңге
_________________________________________________________________-ға
(аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне салықтар,
төлемдер және өсімпұлдар сомасын төлеуіңіз:
теңге
Бюджет сыныптамасының коды
Бюджет сыныптамасы кодының атауы
Төлем, салық сомасы
Өсімпұл сомасы
Сома жиыны
1
2
3
4
5
6
1
2
Жиыны
3) "Азаматтарға арналған Үкімет" Мемлекеттік корпорциясы"
Коммерциялық емес акционерлік қоғамына _______________________________
_____________________________________________________________________
мөлшерінде әлеуметтік төлемдер мен өсімпұлдардың сомасын аударуыңыз қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің) тексеру нәтижелеріне Қазақстан
Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен шағымдануға құқығы бар.
МКО басшысы (басшысының орынбасары) __________________________
_____________________________________________________________________
(тегі және аты-жөні, қолы, мөрі)
Хабарламаны алған ______________________________________________
____________________________________________________________________
(Салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі ( жеке
кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді ______________
____________________________________________________________________
(МКО лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (егерде жеке тұлғасын
куәландыратын құжатта көрсетілген болса), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді: ________________
___________________________________________________________________
(жіберілгені және (немесе) алғаны фактісін растайтын құжат)
Ескертпе:
осы нысан шеңберінде пайдаланылатын ұғымдар Қазақстан Республикасының Салық кодексінде пайдаланылатын мағынада қолданылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 19-қосымша
Нысан
Тарату салықтық тексеруі басталған күннен бастап тарату салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңге салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есептелген сомалары туралы хабарлама
"___" _____________ 20___ жыл
№ _____

В соответствии со статьями 83, 171 Налогового кодекса Республики
Казахстан (далее – НК РК) и на основании акта налоговой проверки от "___"
______20 ___ года № _______ __________________________________________________
____________________________________________________________________________
(наименование государственного органа (далее – ОГД))
Уведомляет Вас________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – фамилия, имя и отчество) или полное наименование налогоплательщика
(налогового агента), индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер (ИИН/ БИН), юридический адрес)
1) о начисленной сумме налогов и других обязательных платежей в бюджет:
тенге
________________________________
(код, наименование платежа)
_______________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
______________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
________________
(сумма платежа)
Итого
________________
(сумма платежа)
за _____________________________________________________________
(налоговый период)
2) о начисленной сумме социальных платежей:
тенге
________________________________
(код, наименование платежа)
_______________________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
_______________________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
_______________________
(сумма платежа)
Итого
_____________________
(сумма платежа)
за _____________________________________________________________
(налоговый период)
В соответствии со статьями 83 и 171 НК РК Вам необходимо в течение 30 (тридцати)
рабочих дней со дня, следующего за днем вручения (получения) настоящего уведомления,
уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет в размере
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
в ________________________________________________________________________
(наименование ОГД)
бизнес-идентификационный номер на счет № __________________________________
_______________________________________________________________________________
(государственного органа)
в________________________________________________________________________,
(Управление казначейства, банковский идентификационный код)
Уплатить сумму налогов, платежей в бюджеты города районного значения,
села поселка, сельского округа: ____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер аппарата акимов городов районного значения, сел,
поселков и сельских округов)
тенге
________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
Итого
________________________
(сумма платежа)
а также перечислить сумму социальных платежей в размере _____________________
_______________________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация
"Правительство для граждан".
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их
должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в
соответствии со статьей 288 Кодекса Республики Казахстан об административных
правонарушениях.

Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – ҚР СК) 83,171 баптарына
сәйкес және "___" ______20___ жылғы № _____ салықтық тексеру актісі негізінде
_______________________________________________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы)
Сізді __________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егерде жеке тұлғасын куәландыратын құжатта көрсетілген
болса) (бұдан әрі - тегі, аты, әкесінің аты) немесе салық төлеушінің (салық агенттінің)
толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі\бизнес- сәйкестендіру нөмірі (жеке
сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі(ЖСН/БСН), заңды мекенжайы)
1) _____________________________________________________________ үшін
(салық кезеңі)
салықтардың және бюджетке төленетің басқа да міндетті төлемдердің есептелген
сомасы туралы:
теңге
________________________________
(төлем коды, атауы)
_______________
(төлем сомасы)
________________________________
(төлем коды, атауы)
______________
(төлем сомасы)
________________________________
(төлем коды, атауы)
________________
(төлем сомасы)
Жиыны
________________
(төлем сомасы)
2) ____________________________________________________________ үшін
(салық кезеңі)
әлеуметтік төлемдердің есептелген сомасы туралы:
теңге
________________________________
(төлем коды, атауы)
_______________________
(төлем сомасы)
________________________________
(төлем коды, атауы)
_______________________
(төлем сомасы)
________________________________
(төлем коды, атауы)
_______________________
(төлем сомасы)
Жиыны
_____________________
(төлем сомасы)
хабардар етеді.
Сіз ҚР СК-ның 83 және 171-баптарына сәйкес осы хабарлама табыс етілген
(алған) күннен кейін күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде: ________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________-ға
(МКО атауы)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
№ ___________________________________________________________ шотына
(МКО)
__________________________________________________________________-ға
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды)
мөлшерде салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің
сомасын төлеуіңіз,
____________________________________________________________________
(аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне салықтар,
бюджетке төлемдер сомасын төлеуіңіз:
теңге
________________________________
(төлем коды, атауы)
________________________
(төлем сомасы)
________________________________
(төлем коды, атауы)
________________________
(төлем сомасы)
________________________________
(төлем коды, атауы)
________________________
(төлем сомасы)
Жиыны
________________________
(төлем сомасы)
Сонымен бірге "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік Корпорациясы"
Коммерциялық емес акционерлік қоғамға
__________________________________________________________ мөлшерде
әлеуметтік төлемдер сомасын аударуыңыз қажет.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды адамдарының заңды талаптарын орындамаған жағдайда Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 288-бабына сәйкес әкімшілік жаза шаралары қолданылатын болады.

В соответствии со статьями 199 и 200 НК РК налогоплательщик и налоговый агент
имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных
доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, в порядке,
предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) ОГД ________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, подпись, печать)
Уведомление получил: ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество налогоплательщика (налогового агента), подпись, печать, (за
исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства),
дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту): __________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество должностного лица ОГД, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту): ________________
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 20 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Извещение о проведении налогового обследования
"____" _____________ 20___ года
В соответствии со статьей 181 Налогового кодекса Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
Извещает вас, ____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование налогоплательщика,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
______________________________________________________________________________
(адрес места нахождения, указанный в регистрационных данных)
о проведении налогового обследования, осуществляемое органом государственных
доходов с целью подтверждения фактического нахождения или отсутствия
налогоплательщика (налогового агента) по месту нахождения, указанному в
регистрационных данных.
Извещение направлено электронным способом посредством веб-портала
_______________________________________________________________________________
(дата направления)
Приложение 21 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Акт налогового обследования
__________________________________
________________
место составления
дата
В соответствии со статьей 181 Налогового кодекса Республики Казахстан
мною, (нами) ________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) (далее
– фамилия, имя и отчество), должность лица органа государственных доходов (далее –
ОГД), составившего акт)
проведено налоговое обследование по месту нахождения налогоплательщика:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица, фамилия, имя и отчество индивидуального
предпринимателя, физического лица)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер: ______________________ расположенного по адресу: _______________
____________________________________________________________________
(адрес места нахождения, указанного в регистрационных данных)
Налоговое обследование проведено в связи с невозможностью вручения
налогоплательщику (налоговому агенту) предписания, предварительного акта налоговой
проверки, акта налоговой проверки.
Понятые, привлеченные для участия в налоговом обследовании: ________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, наименование и номер документа, удостоверяющего личность,
адрес места жительства привлеченного понятого)
В ходе налогового обследования подтверждено (укажите в соответствующей ячейке):

ҚР СК-ның 199 және 200-баптарына сәйкес салық төлеушінің және салық агентінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа шағымдануға құқығы бар.
МКО басшысы (басшысының орынбасары) _________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
Хабарламаны алған: _____________________________________________
___________________________________________________________________
(Салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты , қолы,мөрі, (жеке
кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді _____________
___________________________________________________________________
(МКО лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты, қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді: _______________
____________________________________________________________________
(жіберілгені және (немесе) алғаны фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 20-қосымша
Нысан
Салықтық тексеру жүргізу туралы хабарлама
"___" _____________ 20___ жыл
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 181-бабына сәйкес __________
___________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізге хабарлайды, _______________________________________________
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (егерде жеке тұлғасын куәландыратын
құжатта көрсетілген болса) немесе атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке
сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН))
____________________________________________________________________
(тіркеу деректерінде көрсетілген орналасқан жерінің мекенжайы)
тіркеу деректерінде көрсетілген орналасқан жері бойынша салық төлеушінің
(салық агентінің) нақты болуын немесе болмауын растау мақсатында
Мемлекеттік кірістер органы жүзеге асыратын салықтық тексеру жүргізу туралы.
Хабарлама электрондық тәсілмен жіберілді веб-портал арқылы ________
____________________________________________________________________
(жіберілген күні)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 21-қосымша
Нысан
Салықтық зерттеп-қарау актісі
__________________________________
________________
Жасалған орны
күні
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 181-бабына сәйкес, мен (біз)
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (егерде
жеке тұлғасын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі – тегі, аты және
әкесінің аты), лауазымы)
Салық төлеуші: _________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке кәсіпкердің, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Жеке сәйкестендіру нөмірі\бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________
___________________________________________________________________
(тіркеу деректерінде көрсетілген орналасқан жерінің мекенжайы)
мекенжайы бойынша орналасқан жері не салықтық зерттеп -қарау жүргіздім.
Салықтық зерттеп-қарауға салық төлеушіге (салық агентіне) нұсқаманы, салықтық
тексерудің алдын ала актісін, салықтық тексеру актісін табыс етудің мүмкін еместігіне
байланысты жүргізілді.
Салықтық зерттеп-қарауға қатысу үшін тартылған куәгерлер: __________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тартылған куәгердің тегі, аты, әкесінің аты, жеке тұлғасын куәландыратын құжаттың
атауы және нөмірі тұрғылықты мекенжайы)
Салықтық зерттеп-қарау басырын расталды (сәйкес ұяшықта көрсетіңіз):

1) Наличие налогоплательщика по месту его нахождения, указанному в
регистрационных данных ☐
2) Отсутствие налогоплательщика по месту его нахождения, указанному в
регистрационных данных ☐
Должностные лица ОГД, проводившие налоговое обследование:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Привлеченные понятые: _____________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Приобщено ________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фотографические снимки и негативы, видеозаписи или другие материалы)
Приложение 22 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 13 октября 2025 года № 594
Форма
Уведомление о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика
"____" _____________ 20___ года
№ _______
В соответствии со статьями 83, 88 и 181 Налогового кодекса Республики
Казахстан (далее – НК РК) ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа (далее – ОГД))
Уведомляет Вас, _____________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность
(далее – фамилия, имя и отчество), наименование налогоплательщика, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
_________________________________________________________________________________
(адрес места нахождения, указанный в регистрационных данных)
что по результатам налогового обследования, проведенного "__" ________________________
20___года, установлено Ваше отсутствие по месту нахождения, указанному
в регистрационных данных.
В связи с чем, Вы обязаны в течение двадцати рабочих дней с даты вручения
уведомления в явочном порядке представить в орган государственных доходов:
1) пояснения о причинах отсутствия в момент налогового обследования;
2) документа, подтверждающего место нахождения налогоплательщика (налогового
агента), в зависимости от правомочия на недвижимое имущество:
копию документа, подтверждающего право собственности на недвижимое имущество
или пользования им (на срок не менее одного года);
копию документа, подтверждающего право пользования (на срок менее одного года),
с предъявлением для сверки оригинала или нотариально засвидетельствованной не ранее чем
за десять рабочих дней до представления копии указанного документа;
нотариально удостоверенное согласие физического лица, на праве собственности которого
находится недвижимое имущество, заявленное в качестве места нахождения.
В случае неисполнения данного требования орган государственных доходов
приостанавливает выписку электронных счетов-фактур.
В соответствии со статьей 199 НК РК налогоплательщик и налоговый агент имеют
право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц налоговых органов в
вышестоящий налоговый орган или в суд.
Руководитель (заместитель руководителя) ОГД _____________________________________
_____________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись, печать)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту) ____________________
____________________________________________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и (или) получения)

1) Салық төлеушінің тіркеу деректерінде көрсетілген орналасу жері бойынша болуы ☐
2) Салық төлеушінің тіркеу деректерінде көрсетілген орналасу жері бойынша болмауы ☐
Салықтық тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғалары:
_________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тартылған куәгерлер: ____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тіркелген ______________________________________________________
____________________________________________________________________
(фотографиялық суреттер мен түпнұсқалар, бейнежазбалар немесе басқа материалдар)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 13 қазандағы
№ 594 бұйрығына 22-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің тұрған жерін (жоқтығын) растау туралы хабарлама
"___" _____________ 20___ жыл
№ _____
Қазақстан Республикасы Салық Кодексінің (бұдан әрі – ҚР СК) 83, 88 және
181-баптарына сәйкес ________________________________________________
___________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) атауы)
Сізге, _________________________________________________________
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (егерде жеке тұлғасын куәландыратын
құжатта көрсетілген болса) (бұдан әрі - тегі, аты, әкесінің аты) немесе атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(тіркеу деректерінде көрсетілген орналасқан жердің мекенжайы)
20___ жылы "___" _____________ өткізілген салықтық тексеру нәтижелері бойынша тіркеу мәліметтерінде көрcетілген орналасқан жеріңіз бойынша Сіздің болмағандығыңыз анықталғанын хабарлайды.
Осыған байланысты, Сіз хабарлама табыс еткен күннен бастап жиырма жұмыс күннің ішінде келу тәртібінде мемлекеттік кірістер органына жазбаша түрде ұсынуға міндеттісіз:
1) салықтық тексеру кезінде болмау себептері туралы түсіндірмелер;
2) жылжымайтын мүлікке құқығына қарай салық төлеушінің (салық агентінің) орналасқан жерін растайтын құжатты:
- жылжымайтын мүлікке меншік немесе оны пайдалану құқығын растайтын құжаттың көшірмесі (кемінде бір жыл мерзімге);
- пайдалану құқығын растайтын құжаттың көшірмесі (бір жылдан кем мерзімге) көрсетілген құжаттың көшірмесі ұсынылғанға дейін кемінде он жұмыс күні бұрын түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған құжатты салыстыру үшін ұсыныла отырып;
- меншік құқығында тұрған жері ретінде мәлімделген жылжымайтын мүлік орналасқан жеке тұлғаның нотариалды куәландырылған келісімі.
Осы талап орындалмаған жағдайда Мемлекеттік кіріс органы электрондық шот-фактураларды жазып беруді тоқтата тұрады.
ҚР СК 199-бабына сәйкес салық төлеуші мен салық агенті салық органдары лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған салық органына немесе сотқа шағымдануға құқығы бар.
МКО басшысы (басшысының орынбасары)__________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді ________________
____________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісі туралы растайтын құжат)