О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 9 апреля 2013 года № 08-1-1-1/114 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки", и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за границей" в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 сентября 2025 года № 11-1-4/539. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 сентября 2025 года № 36881
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 9 апреля 2013 года № 08-1-1-1/114 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки", и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за границей" в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8438) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки" и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом" в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки" и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом" в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан.";
в Правилах использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки", и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за границей" в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки" и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом" в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан";
пункты 1, 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки" и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом" в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 78) пункта 15 Положения о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министерство иностранных дел), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118, и определяют порядок использования средств, предусмотренных республиканской бюджетной программой "Заграничные командировки" и спецификой 162 республиканских бюджетных программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом" в целях командирования за пределы территории Республики Казахстан лиц, указанных в пункте 2 настоящих Правил.
2. Министерство иностранных дел, как администратор республиканской бюджетной программы "Заграничные командировки" и специфики 162 республиканских бюджетных программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" (по подпрограмме "Обеспечение деятельности уполномоченного органа по координации внешнеполитической деятельности") и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом", принимает решения об использовании средств на оплату расходов, связанных с командированием за границу (далее – командировочные расходы):
содержащихся за счет республиканского бюджета должностных лиц (далее – должностные лица);
супруги Президента Республики Казахстан;
делегаций Республики Казахстан, участвующих в ежегодных сессиях Генеральной Конференции Международной Организации Труда;
члена Европейской комиссии за демократию через право от Республики Казахстан (Венецианская комиссия Совета Европы);
членов правительственной делегации в совместных комиссиях по демаркации Государственной границы с Республикой Узбекистан, Российской Федерацией и проверке линии Государственной границы с Китайской Народной Республикой (далее – правительственная делегация по демаркации Государственной границы).

"Уәкілетті адамдарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер" және "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 08-1-1-1/114 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2025 жылғы 17 қыркүйектегі № 11-1-4/539 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 18 қыркүйекте № 36881 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Уәкілетті адамдарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер" және "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 08-1-1-1/114 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8438 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыпқа және 1-тармаққа орыс тіліндегі өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уәкілетті адамдарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер" және "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларында:
тақырыпқа орыс тіліндегі өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
1, 2, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті адамдарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер" және "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – Сыртқы істер министрлігі) туралы ереженің 15-тармағы 78) тармақшасына сәйкес әзірленді және осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген адамдарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге іссапарға жіберу мақсатында "Шетелдік іссапарлар" республикалық бюджеттік бағдарламасы және "Сыртқы саяси әрекеттерді үйлестіру жөніндегі қызметтер" және "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану тәртібін белгілейді.
2. Сыртқы істер министрлігі "Шетелдік іссапарлар" республикалық бюджеттік бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер" ("Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" кіші бағдарламасы) мен "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламаларының 162-ерекшелігінің әкімшісі ретінде мынадай адамдарды шетелге іссапарға жіберуге байланысты шығыстарды (бұдан әрі – іссапар шығыс) төлеуге арналған қаражатты пайдалану туралы шешімдер қабылдайды:
республикалық бюджет есебінен ұсталатын лауазымды адамдар (бұдан әрі – лауазымды адамдар);
Қазақстан Республикасы Президентінің жұбайы;
Халықаралық Еңбек Ұйымы Бас конференциясының жыл сайынғы сессияларына қатысатын Қазақстан Республикасының делегациялары;
Құқық арқылы демократия үшін Еуропалық комиссияның (Еуропалық Кеңестің Венеция комиссиясы) Қазақстан Республикасынан мүшесі;
Өзбекстан Республикасымен, Ресей Федерациясымен Мемлекеттік шекараны демаркациялау және Қытай Халық Республикасымен Мемлекеттік шекара сызығын тексеру жөніндегі бірлескен комиссиялардағы үкіметтік делегация мүшелері (бұдан әрі – Мемлекеттік шекараны демаркациялау жөніндегі үкіметтік делегация).

3. Министерство иностранных дел использует средства, предусмотренные в республиканском бюджете на очередной финансовый год по республиканской бюджетной программе "Заграничные командировки" и специфике 162 республиканских бюджетных программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" (подпрограмме "Обеспечение деятельности уполномоченного органа по координации внешнеполитической деятельности"), "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом.
4. Ведение кассовых и банковских операций осуществляется в соответствии с Правилами исполнения бюджета и его кассового обслуживания на 2025 финансовый год, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 272 (далее – Правила исполнения бюджета и его кассового обслуживания), Правилами ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 мая 2025 года № 223, за исключением норм, устанавливающих ежедневный лимит остатка наличных денег в кассе государственного учреждения и сроки хранения наличных денег в кассе, Правилами проведения инвентаризации в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 апреля 2025 года № 169, и формами бухгалтерской документации для государственных учреждений, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2025 года № 187.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Выделение средств Министерством иностранных дел на оплату командировочных расходов по республиканской бюджетной программе "Заграничные командировки" и специфики 162 республиканских бюджетных программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности" (подпрограмме "Обеспечение деятельности уполномоченного органа по координации внешнеполитической деятельности") и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом" осуществляется:
1) должностным лицам, супруге Президента Республики Казахстан, членам делегации Республики Казахстан, участвующим в ежегодных сессиях Генеральной Конференции Международной Организации Труда, члену Европейской комиссии за демократию через право от Республики Казахстан (Венецианская комиссия Совета Европы) на основании письменного обращения государственных органов в Министерство иностранных дел;
2) персоналу дипломатической службы Республики Казахстан на основании принятого решения о направлении в командировку.";
в пункт 10 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;

3. Сыртқы істер министрлігі республикалық бюджетте кезекті қаржы жылына "Шетелдік іссапарлар" республикалық бюджеттік бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер" ("Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" кіші бағдарламасы), "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдаланады.
4. Кассалық және банктік операцияларды жүргізу мемлекеттік мекеменің кассасында қолма-қол ақша қалдығының күнделікті лимитін және кассада қолма-қол ақшаның сақталу мерзімін белгілейтін нормаларды қоспағанда, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 272 бұйрығымен бекітілген 2025 қаржы жылына арналған бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету қағидаларына (бұдан әрі – Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету қағидалары), Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 мамырдағы № 223 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидаларына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 16 сәуірдегі № 169 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидаларына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 187 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарына сәйкес жүзеге асырылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Сыртқы істер министрлігі "Шетелдік іссапарлар" республикалық бюджеттік бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер" ("Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" кіші бағдарламасы) мен "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламаларының 162-ерекшелігі бойынша іссапар шығыстарын төлеуге:
1) мемлекеттік органдардың Сыртқы істер министрлігіне берген жазбаша өтініші негізінде лауазымды адамдарға, Қазақстан Республикасы Президентінің жұбайына, Халықаралық Еңбек Ұйымы Бас конференциясының жыл сайынғы сессияларына қатысатын Қазақстан Республикасы делегацияларының мүшелеріне, Қазақстан Республикасынан Құқық арқылы демократия үшін Еуропалық комиссияның (Еуропалық Кеңестің Венеция комиссиясы) мүшесіне;
2) іссапарға жіберу туралы қабылданған шешім негізінде Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметінің қызметкерлеріне қаражат бөлуді жүзеге асырады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 қаулысына (бұдан әрі – қаулы) сәйкес Қазақстан Республикасының делегациясы шетелге жол жүрген кезде, Сыртқы істер министрлігі тиісті мемлекеттік органның жазбаша өтініші мен арнайы рейстерді орындайтын авиатасымалдаушы қол қойған көрсетілген қызметтер актісі негізінде авиатасымалдаушының есеп айырысу шотына қаражат аудару арқылы арнайы рейстерді орындау жөніндегі қызметтерді төлейді.";

часть первую пункта 14-1 изложить в следующей редакции:
"14-1. Для осуществления безналичных расчетов с командированными лицами Министерство иностранных дел предоставляет в Департамент казначейства по городу Астане в установленном порядке заявление на перевод денег в иностранной валюте со своего счета по форме согласно приложению 75 к Правилам исполнения бюджета и его кассового обслуживания, открытого в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, на свой валютный счет в банке второго уровня.";
в подпункт 3) пункта 16 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в часть вторую пункта 22 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
часть первую пункта 24-1 изложить в следующей редакции:
"24-1. Структурное подразделение Министерства иностранных дел, ответственное за выделение средств, после рассмотрения документов, указанных в пункте 24 настоящих Правил, составляет авансовый отчет по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Командированные лица (руководители центральных государственных органов) для участия в инвестиционных мероприятиях в течение пяти рабочих дней после завершения командировки представляют в Комитет по инвестициям Министерства иностранных дел отчет по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
приложения 1 и 2 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Валютно-финансовому департаменту Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведения об выполнении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан.

14-1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"14-1. Іссапарға жіберілген тұлғалармен қолма-қол ақшасыз есеп айырысуды жүзеге асыру үшін Сыртқы істер министрлігі белгіленген тәртіппен бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған өзінің шотынан екінші деңгейдегі банктегі өзінің валюталық шотына шетел валютасында ақша аударуға арналған өтінішті Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету қағидаларына 75-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаментіне береді.";
16-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) тұрғын үй-жайды жалға алу жөніндегі, оның ішінде межелі пунктке кірер алдындағы пункттердегі шығыстарға.
Тұрғын үй-жайды жалдау бойынша шығыстар осы Қағидалардың 24-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген құжаттарды ұсынған кезде өтеледі және қаулымен бекітілген нормадан аспауы тиіс:
егер іссапарға жіберілген адамның тұрғын үй-жайды жалдауы межелі пунктке кірер алдындағы келу пунктінде күндізгі уақытта 8 (сегіз) сағаттан артық және түнгі уақытта 6 (алты) сағаттан артық күткен кезде жүзеге асырылса;
егер іссапарға жіберілген адамның келуі немесе кетуі қызметтік қажеттілік бойынша белгіленген есептік сағатқа дейін не есептік сағаттан кейін жүзеге асырылса;";
22-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Іссапар шығыстарын төлеуге арналған қаражатты іссапарға жіберілген немесе есеп беретін адамға бөлу осы іссапарға жіберілген адамның іссапар шығыстарын төлеуге бұрын бөлінген қаражаты бойынша осы Қағидалардың 24-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған жағдайда ғана жүргізіледі.";
24-1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"24-1. Сыртқы істер министрлігінің қаражаттарды бөлуге жауапты құрылымдық бөлімшесі осы Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген құжаттарды қарағаннан кейін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аванстық есепті жасайды.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Іссапар мерзімі аяқталғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде іссапарға жіберілген адамдар (орталық мемлекеттік органдардың басшылары) Сыртқы істер министрлігінің Инвестиция комитетіне осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.";
көрсетілген қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Валюта–қаржы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
А. Рахметуллин
"Согласовано"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"Согласовано"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 17 сентября 2025 года
№ 11-1-4/539
Приложение 1
к Правилам использования
средств, предусмотренных
в республиканском бюджете
по программе "Заграничные
командировки" и специфики 162
программ "Услуги по координации
внешнеполитической
деятельности" и "Обеспечение
специальной, инженерно-
технической и физической
защиты дипломатических
представительств за рубежом"
в целях командирования
уполномоченных лиц
за пределы территории
Республики Казахстан
Форма
"Утверждаю"
Директор Валютно-финансового
департамента
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
____________________
(подпись)
"_____" ________20___года
АВАНСОВЫЙ ОТЧЕТ № _______ от "____" __________20___ года
Приказ Руководителя аппарата Министерства иностранных дел
Республики Казахстан или лица, исполняющего его обязанности
от "___" _________20___года №_____
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) командированного лица:
_______________________________________________________________
Срок командировки: с ___________________ по _____________________
Республиканская бюджетная программа: ___________________________
Специфика экономической классификации расходов: _________________
Наименование страны командирования: ____________________________
Наименование операции
Наименование
валюты
Сумма в иностранной валюте
Курс Национального банка Республики Казахстан к иностранной валюте
Тенговый эквивалент
Расходный кассовый ордер либо платежное поручение от "___" _____________20____года №______
Итого получено средств:
доллар США
евро
Расходы командированного лица:
доллар США
евро
Остаток по смете от "__" _______ 20____года №_____:
доллар США
евро
Перерасход по смете от "__" ______ 20_года №_____:
доллар США
евро
Остаток внесен в сумме
Перерасход выдан:
доллар США
евро
Кассовый ордер либо платежное поручение от "___" _____________20____года №______
в том числе за транспортные расходы:
Корреспондирующие счета
Сумма, тенге
Дебет
Кредит
1
2
3
Итого:
____________________________________
(подпись подотчетного лица)
"__" _________20____года
Авансовый отчет принял ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника структурного подразделения
Министерства иностранных дел Республики Казахстан, ответственный за выделение
средств, подпись)
Авансовый отчет проверил ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя управления структурного
подразделения Министерства иностранных дел Республики Казахстан, ответственного
за выделение средств, подпись)
Оборотная сторона авансового отчета
Командированное лицо
Вид командировочных расходов
Примечание
Наименование валюты
Сумма,
доллар США
Сумма,
евро
Итого:
___________________________________________________
(подпись подотчетного лица)
____________________________________________________
ко всем расчетам прилагаются подтверждающие документы
Транспортные расходы:
Командированное лицо
Номер билета
Сумма, тенге
Итого:
Приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 17 сентября 2025 года
№ 11-1-4/539
Приложение 2
к Правилам использования
средств, предусмотренных
в республиканском бюджете
по программе "Заграничные
командировки" и специфики 162
программ "Услуги по координации
внешнеполитической
деятельности" и "Обеспечение
специальной, инженерно-
технической и физической
защиты дипломатических
представительств за рубежом"
в целях командирования
уполномоченных лиц
за пределы территории
Республики Казахстан
Форма
"Утверждаю"
Председатель
Комитета по инвестициям
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
______________________
(подпись)
"___" _________ 20___ года
Название мероприятия ________________________________________________
Дата и место проведения ______________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) командированного лица _________
___________________________________________________________________
Сроки командировки _________________________________________________
Цель командировки __________________________________________________
Описание встреч и переговоров ________________________________________
Документация мероприятий ___________________________________________
Конкретные достижения ______________________________________________
Качественные и количественные показатели _____________________________
Выявленные возможности и риски______________________________________
Итоговый вывод _____________________________________________________
Приложения ________________________________________________________

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер минстрінің міндетін атқарушы
А. Рахметуллин
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер минстрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 11-1-4/539
бұйрығына 1-қосымша
Уәкілетті адамдарды Қазақстан
Республикасының аумағынан
тыс жерлерге іссапарға жіберу
мақсатында республикалық
бюджетте "Шетелдік
іссапарлар" бағдарламасы және
"Сыртқы саяси қызметтерді
үйлестіру жөніндегі
қызметтер", "Шетелдегі
дипломатиялық өкілдіктердің
арнайы, инженерлік-
техникалық және нақты
қорғалуын қамтамасыз ету"
бағдарламаларының 162-
ерекшелігі бойынша көзделген
қаражатты пайдалану
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігінің
Валюта-қаржы департаментінің
директоры
___________________
(қолы)
20 ___жылғы "_____" _______
20____жылғы "_____" ___________ № _____ АВАНСТЫҚ ЕСЕП
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Аппарат басшысының немесе оның міндеттерін атқарушы тұлғаның 20___жылғы "___" ___________ № ______________ бұйрығы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):_______________________________________
Іссапар мерзімі: _________________________ – _______________________ дейін
Республикалық бюджеттік бағдарлама: ___________________________________
Шығыстардың экономикалық жіктелуінің ерекшелігі:_______________________
Іссапардың елінің атауы: _______________________________________________
Операцияның атауы
Валютаның атауы
Шетел валютасы сома
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің шетел валютасына бағамы
Теңге баламасы
20___жылғы "____" _________ № _______ шығыс кассалық ордері немесе төлем тапсырмасы
Барлығы қаражат алынды:
АҚШ доллары
еуро
Іссапарға жіберілген адамның шығындар:
АҚШ доллары
еуро
20___ жылғы "__" _______ №_____ смета бойынша қалдығы:
АҚШ доллары
еуро
20___ жылғы "__" _______ №_____ смета бойынша артық шығындар:
АҚШ доллары
еуро
Қалдық есептелді
Қайта есептеу берілді:
АҚШ доллары
еуро
20___жылғы "____" _________ № _______ кассалық ордері немесе төлем тапсырмасы
оның ішінде көлік шығыстары:
Корреспонденттік шот
Сома, теңге
Дебет
Кредит
1
2
3
Барлығы:
____________________________________ (есеп берушінің қолы) 20___жылғы "___"___________
Аванстық есеп қабылданды ____________________________________________ (Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің қаражаттарды бөлуге жауапты құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Аванстық есеп тексерілді ______________________________________________ (Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің қаражаттарды бөлуге жауапты құрылымдық бөлімшесінің басқарма басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Аванстық есептің артқы жағы
Іссапарға жіберілген адам
Іссапар шығыстары түрі
Ескертпе
Валютаның атауы
Cома,
АҚШ доллары
Cома,
еуро
Барлығы:
___________________________________________________
(есеп берушінің қолы)
______________________________________________
барлық есептерге растау құжаттары қоса беріледі
Көлік шығыстар:
Іссапарға жіберілген адам
Билет нөмірі
Сома, теңге
Барлығы:
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер
минстрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 11-1-4/539
бұйрығына 2-қосымша
Уәкілетті адамдарды Қазақстан
Республикасының аумағынан
тыс жерлерге іссапарға жіберу
мақсатында республикалық
бюджетте "Шетелдік
іссапарлар" бағдарламасы және
"Сыртқы саяси қызметтерді
үйлестіру жөніндегі
қызметтер", "Шетелдегі
дипломатиялық өкілдіктердің
арнайы, инженерлік-
техникалық және нақты
қорғалуын қамтамасыз ету"
бағдарламаларының 162-
ерекшелігі бойынша көзделген
қаражатты пайдалану
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігінің
Инвестиция комитетінің төрағасы
_______________________
(қолы)
20___жылғы "___"
_____________
Іс-шараның атауы ____________________________________________________
Өткізілетін күні мен орны _____________________________________________
Іссапарға жіберілген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ____________
____________________________________________________________________
Іссапар мерзімі ______________________________________________________
Іссапардың мақсаты __________________________________________________
Кездесулер мен келіссөздердің сипаттамасы _____________________________
Іс-шаралар құжаттамасы ______________________________________________
Нақты жетістіктер ___________________________________________________
Сапалық және сандық көрсеткіштер ____________________________________
Анықталған мүмкіндіктер мен тәуекелдер _______________________________
Жалпы қорытынды ___________________________________________________
Қосымшалар _________________________________________________________