О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 52 "О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2025 года № 73. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2025 года № 36555
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 52 "О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 36281) следующие изменения:
в Правилах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства, включающие вопросы планирования проектов государственно-частного партнерства, проведения конкурса (аукциона) и прямых переговоров по определению частного партнера, проведения мониторинга договоров государственно-частного партнерства, проведения мониторинга и оценки реализации проектов государственно-частного партнерства, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 64 изложить в следующей редакции:
"1) паспорт проекта, включающий общие сведения о проекте государственно-частного партнерства:
наименование проекта;
наименование организатора конкурса;
краткое описание объекта государственно-частного партнерства;
место реализации проекта;
краткое содержание инвестиционного и эксплуатационного периодов;
срок реализации проекта с разбивкой на периоды;
предполагаемая сумма инвестиций;";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. В случае положительного заключения экспертизы конкурсной документации, проведенной Центром развития государственно-частного партнерства, содержащего рекомендации о возможности включения в конкурсную документацию предоставления по проекту государственно-частного партнерства одной или нескольких мер государственной поддержки, источников возмещения затрат и получения доходов частного партнера, влекущих расходы из республиканского бюджета, и согласования конкурсной документации центральным уполномоченным органом по бюджетной политике, уполномоченное лицо направляет уведомление в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию и исполнению бюджета заявку для вынесения на рассмотрение республиканской бюджетной комиссии вопроса принятия государственных обязательств по проекту государственно-частного партнерства.";
в Методике оценки социально-экономической эффективности проектов государственно-частного партнерства (далее – Методика), утвержденной указанным приказом:
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 52 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 31 шiлдедегi № 73 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 1 тамызда № 36555 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 52 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36281 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау, жекеше әріптесті айқындау жөнінде конкурс (аукцион) және тікелей келіссөздер жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарының мониторингін жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылу мониторингін жүргізу және бағалау мәселелерін қамтитын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидаларына:
64-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы туралы мынадай жалпы мәліметтерді:
жобаның атауын;
конкурсты ұйымдастырушының атауын;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісінің қысқаша сипаттамасын;
жобаны іске асыру орнын;
инвестициялық және пайдалану кезеңдерінің қысқаша мазмұнын;
кезеңдерге бөлінген жобаны іске асыру мерзімін;
инвестициялардың болжамды сомасын қамтитын жобаның паспортын;";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту орталығы жүргізген, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік қолдаудың бір немесе бірнеше шараларын, республикалық бюджеттен шығыстарға әкеп соғатын шығындарды өтеу және жекеше әріптестің кірістерін алу көздерін ұсынуды конкурстық құжаттамаға енгізу мүмкіндігі туралы ұсынымдарды қамтитын конкурстық құжаттама сараптамасының оң қорытындысы болған және бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган конкурстық құжаттаманы келіскен жағдайда, уәкілетті тұлға мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау мәселесін республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығару үшін бюджеттік жоспарлау және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға хабарлама жібереді.";
Осы бұйрықпен бекітілген мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының әлеуметтік-экономикалық тиімділігін бағалау әдістемесіне (бұдан әрі - Әдістеме):
19 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"19. Эффект от взаимодействия с поставщиками товаров, работ и услуг казахстанского происхождения рассчитывается как сумма поступлений поставщикам за товары, работы и услуги казахстанского происхождения, закупаемые частным партнером для реализации проекта государственно-частного партнерства в период времени t:
EEt кз = ∑Int тов + ∑Int раб + ∑Int усл, (4), где:
EEt кз – эффект от взаимодействия с поставщиками товаров, работ и услуг казахстанского происхождения;
Int тов – поступления поставщикам за товары казахстанского происхождения, закупаемые частным партнером для реализации проекта государственно-частного партнерства в период времени t;
Int раб – поступления поставщикам за работы казахстанского происхождения, закупаемые частным партнером для реализации проекта государственно-частного партнерства в период времени t;
Int усл -– поступления поставщикам за услуги казахстанского происхождения, закупаемые частным партнером для реализации проекта государственно-частного партнерства в период времени t.";
приложения 1 и 2 к Методике изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту инвестиционной политики и развития финансового сектора Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
от 31 июля 2025 года № 73
Приложение 1
к Методике оценки
социально-экономической
эффективности проектов
государственно-частного
партнерства
Форма
Форма
Примерный перечень социально-экономических эффектов проектов государственно-частного партнерства
Базовые социальные эффекты
для проектов государственно-частного партнерства (далее – государственно-частного партнерства) всех отраслей
эффект от увеличения притока денежных средств во внебюджетные фонды
эффект от создания новых рабочих мест
Отраслевые социальные эффекты
для проектов государственно-частного партнерства в сфере здравоохранения и социальных услуг
эффект от повышения уровня обеспеченности населения медицинскими и социальными услугами
эффект от повышения качества оказываемых медицинских и социальных услуг
эффект от ускоренного выздоровления пациентов
эффект от снижения показателя смертности
эффект от увеличения продолжительности жизни населения
эффект от увеличения притока иностранных туристов в регион (страну) в целях получения медицинских или социальных услуг
для проектов государственно-частного партнерства в сфере образования
эффект от повышения уровня обеспеченности населения образовательными услугами
эффект от повышения качества образования
эффект от увеличения количества грантов, получаемых
скими учениками
эффект от увеличения уровня благосостояния населения
эффект от снижения уровня преступности
для проектов государственно-частного партнерства в сфере энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
эффект от повышения уровня обеспеченности региона (страны) инженерно-коммуникационной инфраструктурой
эффект от уровня удовлетворенности населения услугами жилищно-коммунального хозяйства
для проектов государственно-частного партнерства в сфере благоустройства
эффект от озеленения городских территорий
эффект от снижения выбросов вредных веществ в атмосферу
для проектов государственно-частного партнерства в сфере культуры и спорта
эффект от повышения уровня обеспеченности населения объектами спорта и культуры
эффект от улучшения состояния здоровья населения
эффект от повышения интереса населения к здоровому образу жизни
эффект от повышения туристической привлекательности региона (страны)
для проектов государственно-частного партнерства в сфере безопасности
эффект от повышения уровня безопасности
эффект от снижения уровня преступности
эффект от сокращения тяжести и последствий дорожно-транспортных происшествий
для проектов государственно-частного партнерства в сфере цифровизации
эффект от внедрения новых инновационных технологий
эффект от развития научного потенциала региона, страны
эффект от автоматизации процессов, в том числе повышения качества и скорости предоставления услуг населению, снижению коррупции
для проектов государственно-частного партнерства в сфере транспорта
эффект от повышения уровня обеспеченности населения общественным транспортом
эффект от сокращения времени в пути пассажиров транспорта
эффект от уровня удовлетворенности населения общественным транспортом
эффект от уровня удовлетворенности пользователей автомобильных дорог
эффект от снижения количества дорожно-транспортных происшествий, связанных с дорожным покрытием
для проектов государственно-частного партнерства в сфере туризма
эффект от увеличения притока иностранных туристов в регион (страну)
эффект от увеличения внутреннего туристического потока
эффект от улучшения жилищных условий населения региона (страны)
эффект от улучшения условий работы наемных сотрудников
эффект "гудвилл" (деловая репутация)
иные эффекты
Базовые экономические эффекты
для проектов государственно-частного партнерства всех отраслей
эффект от увеличения притока денежных средств в государственный бюджет
эффект от взаимодействия с поставщиками товаров, работ и услуг казахстанского происхождения
эффект от взаимодействия с казахстанскими финансовыми институтами
эффект от прямых иностранных инвестиций
Отраслевые экономические эффекты
для проектов государственно-частного партнерства разных отраслей
эффект от экономии бюджетных средств
эффект от экономии средств населения региона (страны)
эффект от привлечения дополнительных инвестиций в отрасль
эффект от увеличения доходов населения региона (страны)
эффект от увеличения экспорта
эффект от внедрения новых инновационных технологий
эффект от импортозамещения
иные эффекты
Приложение 2
к приказу Заместитель
Премьер-Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 июля 2025 года № 73
Приложение 2
к Методике оценки
социально-экономической
эффективности проектов
государственно-частного
партнерства
Форма
Форма
Социально-экономическая модель проекта государственно-частного партнерства для расчета показателей экономической чистой приведенной стоимости (Economic net present value – ENPV), экономической внутренней нормы доходности (Economic Internal Rate of Return – EIRR) (показатели чистых общественных выгод)
Наименование
Примечание (обоснование)
1 период
2 период
3 период
n период
1

"19. Қазақстандық тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жеткізушілермен өзара әрекеттесуден болатын әсер жекеше әріптестің мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жобасын іске асыру үшін t уақыт кезеңінде сатып алатын тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер үшін қазақстандық жеткізушілерге түсетін түсімдердің сомасы ретінде есептеледі:
EEt қз = ∑Int тау + ∑Int жұм + ∑Int қыз, (4), мұндағы:
EEt қз – қазақстандық тауар, жұмыс және көрсетілетін қызметтерді өндірушілермен өзара іс-қимыл жасасудан болатын әсер;
Int тау – t уақыт кезеңінде жекеше әріптес мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру үшін сатып алатын қазақстанда шығарылған тауарлар үшін жеткізушілерге түсетін түсімдер;
Int жұм – t уақыт кезеңінде жекеше әріптес мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру үшін сатып алатын қазақстанда шығарылған жұмыстар үшін жеткізушілерге түсетін түсімдер;
Int қыз – t уақыт кезеңінде жекеше әріптес мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру үшін сатып алатын қазақстанда шығарылған қызметтер үшін жеткізушілерге түсетін түсімдер.";
Әдістемеге 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы секторын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2025 жылғы 31 шілдедегі
№ 73 Бұйрыққа
1-қосымша
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобалары бойынша
шартты мемлекеттік
міндеттемелерді есепке алу
әдістемесіне
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларының әлеуметтік-экономикалық әсерлерінің болжалды тізбесі
Базалық әлеуметтік әсерлер
барлық салалардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
бюджеттен тыс қорларға ақша қаражатын ағымының ұлғаюынан болатын әсер
жаңа жұмыс орындарын құрудан болатын әсер
Салалық әлеуметтік әсерлер
денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтер саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
халықты медициналық-әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету деңгейін арттырудан болатын әсер
көрсетілетін медициналық-әлеуметтік қызметтердің сапасын арттырудан болатын әсер
науқастардың жедел сауығуынан болатын әсер
өлім-жітім деңгейін төмендетуден болатын әсер
өмір сүру ұзақтығын арттырудан болатын әсер
медициналық немесе әлеуметтік қызметтерді алу мақсатында өңірге (елге) шетелдік туристер ағынын арттырудан болатын әсер
білім беру саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
халықты білім беру қызметтерімен қамтамасыз ету деңгейін арттырудан болатын әсер
білім сапасын арттырудан болатын әсер
Қазақстандық оқушылар алатын гранттар санын арттырудың әсері
халықтың әл-ауқатының деңгейін арттырудан болатын әсер
қылмыс деңгейін азайтудан болатын әсер
энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
облысты (елді) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету деңгейін арттырудан болатын әсер
халықтың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық қызметтеріне қанағаттану деңгейінен болатын әсер
абаттандыру саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
қалалық аумақтарды жасылдандырудан болатын әсер
атмосфераға зиянды заттардың шығарындыларын азайтудан болатын әсер
мәдениет және спорт саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
халықты спорт және мәдениет нысандарымен қамтамасыз ету деңгейін арттырудан болатын әсер
халықтың денсаулық жағдайын жақсартудан болатын әсер
халықтың салауатты өмір салтына қызығушылығын арттырудан болатын әсер
өңірдің (елдің) туристік тартымдылығын арттырудан болатын әсер
қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
қауіпсіздік деңгейін арттырудан болатын әсер
қылмыс деңгейін азайтудан болатын әсер
жол-көлік оқиғаларының ауырлығы мен зардаптарын азайтудан болатын әсер
цифрландыру саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
жаңа инновациялық технологияларды енгізуден болатын әсер
өңірдің, елдің ғылыми әлеуетін дамытудан болатын әсер
процестерді автоматтандырудан, оның ішінде халыққа қызмет көрсету сапасы мен жылдамдығын арттырудан, сыбайлас жемқорлықты азайтудан және т.б. болатын әсер
көлік саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
халықты қоғамдық көлікпен қамтамасыз ету деңгейін арттырудан болатын әсер
жолаушыларды тасымалдау уақытын қысқартудан болатын әсер
халықтың қоғамдық көлікпен қанағаттанушылық деңгейінен болатын әсер
автомобиль жолдарын пайдаланушылардың қанағаттанушылық деңгейінен болатын әсер
жол төсеміне байланысты жол-көлік оқиғаларының санын азайтудан болатын әсер
туризм саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
өңірге (елге) шетелдік туристер ағынының ұлғаюынан болатын әсер
ішкі туристік ағынның ұлғаюынан болатын әсер
өңір (ел) халқының өмір сүру жағдайын жақсартудан болатын әсер
жалданбалы қызметкерлердің еңбек жағдайын жақсартудың әсері
"гудвилл" әсері (іскерлік бедел)
өзге де әсерлер
Базалық экономикалық әсерлер
барлық салалардағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
мемлекеттік бюджетке ақша түсімдерінің ұлғаюынан болатын әсер
Қазақстанда шығарылған тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жеткізушілермен өзара іс-қимыл жасасудан болатын әсер
қазақстандық қаржы институттарымен өзара іс-қимылдан болатын әсер
тікелей шетелдік инвестициялардан болатын әсер
Салалық экономикалық әсерлер
Әртүрлі салалардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары үшін
бюджет қаражатын үнемдеуден болатын әсер
өңір (ел) халқының қаражатын үнемдеуден болатын әсер
салаға қосымша инвестиция тартудан болатын әсер
өңір (ел) халқының табысын арттырудан болатын әсер
экспорттың ұлғаюынан болатын әсер
жаңа инновациялық технологияларды енгізуден болатын әсер
импортты алмастырудан болатын әсер
өзге де әсерлер
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2025 жылғы 31 шілдедегі
№ 73 Бұйрыққа
2-қосымша
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобалары бойынша
шартты мемлекеттік
міндеттемелерді есепке алу
әдістемесіне
2-қосымша
Нысан
Экономикалық таза келтірілген құн (Economic net present value – ENPV), экономикалық ішкі кірістілік нормасының (Экономикалық ішкі кірістілік нормасы – EIRR) көрсеткіштерін есептеу үшін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының әлеуметтік-экономикалық моделі (таза қоғамдық пайда көрсеткіштері)
Атауы
Ескертпе (негіздеме)
1-кезең
2-кезең
3-кезең
n-кезең
1

Выгоды проекта государственно-частного партнерства, тысяч тенге (строка 1.1 + (плюс) строка 1.2)
1.1
прямые экономические выгоды (прямые денежные потоки), тысяч тенге (строка 1.1.1 + (плюс) строка 1.1.2 + (плюс) строка 1.1.3 + (плюс) строка 1.1.4 + (плюс) строка 1.1.5 + (плюс) строка 1.1.6 + (плюс) строка 1.1.7 + (плюс) строка 1.1.8 + (плюс) строка 1.1.9)
в том числе:
1.1.1
софинансирование проекта государственно-частного партнерства, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
1.1.2
субсидии от государства в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
1.1.3
компенсация инвестиционных затрат по проекту государственно-частного партнерства, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
1.1.4
компенсация операционных затрат по проекту государственно-частного партнерства, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
1.1.5
вознаграждение за осуществление управления объектом государственно-частного партнерства, находящимся в государственной собственности, а также арендная плата за пользование объектом государственно-частного партнерства, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
1.1.6
плата за доступность, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
1.1.7
гарантия потребления государством, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
1.1.8
реализация товаров, работ и услуг в процессе эксплуатации объекта государственно-частного партнерства, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
1.1.9
прочие прямые денежные потоки (в том числе поступления от коммерческой деятельности частного партнера в рамках проекта государственно-частного партнерства), тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
1.2
косвенные социально-экономические выгоды (косвенные денежные потоки), тысяч тенге (строка 1.2.1 + (плюс) строка 1.2.2 + (плюс) строка 1.2.3 + (плюс) строка 1.2.4 + (плюс) строка 1.2.5 + (плюс) строка 1.2.6 + (плюс) строка 1.2.7 + (плюс) строка 1.2.8 + (плюс) строка 1.2.9 + (плюс) строка 1.2.10 + (плюс) строка 1.2.11 + (плюс) строка 1.2.12)
в том числе:

Мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобасының пайдасы, мың теңге (1.1-жол + (қосу) 1.2-жол)
1.1
Тікелей экономикалық пайда (тікелей ақша ағындары), мың теңге
(1.1.1-жол + (қосу)
1.1.2-жол + (қосу)
1.1.3-жол + (қосу)
1.1.4-жол + (қосу)
1.1.5-жол + (қосу)
1.1.6-жол + (қосу)
1.1.7-жол + (қосу)
1.1.8-жол + (қосу)
1.1.9-жол)
оның ішінде:
1.1.1
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын берлесіп қаржыландыру, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
1.1.2
ҚР заңнамасында белгіленген жағдайларда мемлекеттен берілетін субсидиялар, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
1.1.3
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша инвестициялық шығындарды өтеу, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
1.1.4
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша операциялық шығындарды өтеу, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
1.1.5
мемлекет меншігіндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін басқарғаны үшін сыйақы, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін пайдаланғаны үшін жалгерлік төлемі, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
1.1.6
қолжетімділік үшін төлем, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
1.1.7
мемлекеттік тұтыну кепілдігі, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
1.1.8
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін пайдалану кезінде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
1.1.9
өзге де тікелей ақша ағындары, мың теңге (оның ішінде, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша жеке әріптестің коммерциялық қызметінен түсетін түсімдер (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
1.2
Жанама әлеуметтік-экономикалық пайда (жанама ақша ағындары), мың теңге
(1.2.1-жол + (қосу)
1.2.2-жол + (қосу)
1.2.3-жол + (қосу)
1.2.4-жол + (қосу)
1.2.5-жол + (қосу)
1.2.6-жол + (қосу)
1.2.7-жол + (қосу)
1.2.8-жол + (қосу)
1.2.9-жол + (қосу)
1.2.10-жол + (қосу)
1.2.11- жол)
оның ішінде:

1.2.1
базовый социальный эффект от увеличения притока денежных средств во внебюджетные фонды, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 16 настоящей Методики)
1.2.2
базовый социальный эффект от создания новых рабочих мест, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 17 настоящей Методики)
1.2.3
отраслевой социальный эффект 1, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 13 настоящей Методики)
1.2.4
отраслевой социальный эффект, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 13 настоящей Методики)
1.2.5
отраслевой социальный эффект n, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 13 настоящей Методики)
1.2.6
базовый экономический эффект от увеличения притока денежных средств в государственный бюджет, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 18 настоящей Методики)
1.2.7
базовый экономический эффект от взаимодействия с поставщиками товаров, работ и услуг казахстанского происхождения, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 19 настоящей Методики)
1.2.8
базовый экономический эффект от взаимодействия с казахстанскими финансовыми институтами, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 20 настоящей Методики)
1.2.9
базовый экономический эффект от прямых иностранных инвестиций, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 21 настоящей Методики)
1.2.10
отраслевой экономический эффект 1, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 13 настоящей Методики)
1.2.11
отраслевой экономический эффект, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 13 настоящей Методики)
1.2.12
отраслевой экономический эффект n, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 13 настоящей Методики)
2
затраты проекта государственно-частного партнерства, тысяч тенге (строка 2.1 + (плюс) строка 2.2)
2.1
прямые затраты, тысяч тенге (строка 2.1.1 + (плюс) строка 2.1.2)
в том числе:
2.1.1
инвестиционные затраты, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
2.1.2
операционные затраты, тысяч тенге (в соответствии с финансово-экономической моделью проекта государственно-частного партнерства)
2.2
Косвенные затраты, тысяч тенге (строка 2.2.1 + (плюс) строка 2.2.2)
в том числе:
2.2.1
косвенные инвестиционные затраты, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 11 настоящей Методики)
2.2.2
косвенные операционные затраты, тысяч тенге (в соответствии с пунктом 11 настоящей Методики)
3
Риски проекта государственно-частного партнерства, тысяч тенге (строка 3.1)
3.1
риски, оказывающие влияние на социально-экономические показатели отрасли (региона) и Республики Казахстан, тысяч тенге (в соответствии с выбранным методом расчета рисков с обоснованием)
4.
Итого чистый социально-экономический поток проекта государственно-частного партнерства, тысяч тенге (строка 1 – (минус) строка 2 – (минус) строка 3)
5.
Итого чистый дисконтированный социально-экономический поток проекта государственно-частного партнерства, тысяч тенге (строка 4 с учетом дисконта)
6.

1.2.1
бюджеттен тыс қорларға ақшалай қаражаттың түсуін арттырудан болатын базалық әлеуметтік әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 16-тармағына сәйкес)
1.2.2
жаңа жұмыс орындарын құрудан болатын базалық әлеуметтік әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 17-тармағына сәйкес)
1.2.3
салалық әлеуметтік әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 13-тармағына сәйкес)
1.2.4
салалық әлеуметтік әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 13-тармағына сәйкес)
1.2.5
n салалық әлеуметтік әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 13-тармағына сәйкес)
1.2.6
мемлекеттік бюджетке қаражаттың түсуін арттырудан болатын базалық экономикалық әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 18-тармағына сәйкес)
1.2.7
Қазақстанда шығарылған тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жеткізушілермен өзара іс-қимыл жасасудан болатын базалық экономикалық әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 19-тармағына сәйкес)
1.2.8
қазақстандық қаржы институттарымен өзара іс-қимыл жасасудан болатын базалық экономикалық әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 20-тармағына сәйкес)
1.2.9
тікелей шетелдік инвестициялардан болатын базалық экономикалық әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 21-тармағына сәйкес)
1.2.10
салалық экономикалық әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 13-тармағына сәйкес)
1.2.11
салалық экономикалық әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 13-тармағына сәйкес)
1.2.12
салалық экономикалық әсер, мың теңге (осы Әдістеменің 13-тармағына сәйкес)
2
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының шығындары, мың теңге (2.1- жол + (қосу) 2.2 -жол)
2.1
тікелей шығындар, мың теңге (2.1.1- жол + (қосу) 2.1.2- жол)
оның ішінде:
2.1.1
инвестициялық шығындар, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
2.1.2
операциялық шығындар, мың теңге (мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының қаржылық-экономикалық моделіне сәйкес)
2.2
жанама шығындар, мың теңге (2.2.1- жол + (қосу) 2.2.2 -жол)
оның ішінде:
2.2.1
жанама инвестициялық шығындар, мың теңге (осы Әдістеменің 11-тармағына сәйкес)
2.2.2
жанама операциялық шығындар, мың теңге (осы Әдістеменің 11-тармағына сәйкес)
3
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының тәуекелдері, мың теңге (3.1- жол)
3.1
саланың (өңірдің) және Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық көрсеткіштеріне әсер ететін тәуекелдер, мың теңге (негіздемесі бар, таңдалған тәуекелді есептеу әдісіне сәйкес)
4.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының таза әлеуметтік-экономикалық ағынының жиыны, мың теңге (1-жол – (алу) 2-жол – (алу) 3-жол)
5.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының жалпы таза дисконтталған әлеуметтік-экономикалық ағынының жиыны, мың теңге (дисконтты ескее отырып, 4-жол)
6.

Экономический чистый дисконтированный доход (ENPV), тысяч тенге (в соответствии с пунктами 22, 23, 24 настоящей Методики)
7.
Экономическая внутренняя норма доходности (EIRR), % (в соответствии с пунктами 22, 23, 25, 26 настоящей Методики)
Примечание: 13. Для расчета экономической чистой приведенной стоимости (ENPV) и экономической внутренней нормы доходности (EIRR) применяется ставка дисконтирования в соответствии с пунктом 23 настоящей Методики.

Экономикалық таза келтірілген құн (ENPV), мың теңге (осы Әдістеменің 22, 23, 24-тармақтарына сәйкес)
7.
Экономикалық ішкі кірістілік нормасы (EIRR), мың теңге (осы Әдістеменің 22, 23, 25, 26-тармақтарына сәйкес)
Ескертпе: 13. Экономикалық таза келтірілген құн (ENPV) және экономикалық ішкі кірістілік нормасын (EIRR) есептеу үшін осы Әдістеменің 23-тармағына сәйкес дисконттау мөлшерлемесі қолданылады.