Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 июля 2025 года № 493. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2025 года № 36418.
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.11. 2025 г.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов внутренних дел Республики Казахстан".
2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической и нормотворческой координации Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 ноября 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года
№ 493
Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов внутренних дел Республики Казахстан"

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік-құқықтық актілерге жоғары эпидемиялық маңызы бар объектінің сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 4 шiлдедегi № 493 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 9 шiлдеде № 36418 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.11.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік-құқықтық актілерге жоғары эпидемиялық маңызы бар объектінің сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң мен норма шығармашылығын үйлестіру департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық
даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 493 Бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов внутренних дел Республики Казахстан" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оформления и выдачи санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов внутренних дел Республики Казахстан и порядок его возобновления, переоформления, прекращения.
2. Государственная услуга "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов внутренних дел Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается структурными подразделениями осуществляющими деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения Министерства внутренних дел, его ведомств и территориальных органов (далее – услугодатель), физическим лицам в качестве индивидуальных предпринимателей и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
3. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень государственной услуги на объекты) приведен согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
2) услугодатель - центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру, қолданылуын қайта бастау, қайта ресімдеу, тоқтату бойынша тәртібін айқындайды.
2. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Ішкі істер министрлігінің, оның ведомстволары мен аумақтық органдарының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), жеке тұлғаларға жеке кәсіпкерлер ретінде және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі - объектілерге мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тізбесі) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес келтірілген.
4. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) көрсетілетін қызметті алушы - орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдары, шет елдердегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін жеке және заңды тұлғалар;

3) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) направляет услугодателю заявление по форме, предусмотренной приложением 2 к настоящим Правилам и документы и сведения, согласно пункту 8 Перечня государственной услуги на объекты.
6. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления согласно графика работы указанного в пункте 7 приложения 1 к настоящим Правилам.
7. Услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе принятия запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
При отсутствия специалистов осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в территориальных подразделениях по месту дислокации объекта, услугодатель направляет соответствующее письмо в вышестоящий государственный орган для командирования специалиста с близрасположенного региона для оказания государственной услуги.
8. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня государственной услуги на объекты, проверяет полноту представленных документов.
9. При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит отказ в приеме заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, направляется в личный кабинет услугополучателя на портале в форме электронного документа.
10. В случае соответствия документов требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении 7 (семи) рабочих дней осуществляет обследование объекта с посещением на соответствие требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, утвержденными согласно пункту 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
По результатам обследования ответственным сотрудником территориального подразделения услугодателя в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения оформляется акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге және электрондық нысанда көрсетілетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшада көзделген нысан бойынша өтінішті және объектілерге мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесінің 8-тармағына сәйкес құжаттар мен мәліметтерді жолдайды.
6. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш келіп түскен күні осы Қағидаларға 1-қосымшаның 7-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес тіркеуді жүзеге асырады.
7. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Объектінің орналасқан жері бойынша аумақтық бөлімшелерде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын мамандар болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету үшін жақын орналасқан өңірден маманды іссапарға жіберу үшін жоғары тұрған мемлекеттік органға тиісті хат жолдайды.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері объектілерге мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
9. Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті қабылдаудан бас тартуға дайындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жолданады.
10. Құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 7 (жеті) жұмыс күні ішінде "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 94-бабының 4-тармағына сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеруді объектіге барып жүзеге асырады.
Тексеру нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аумақтық бөлімшесінің жауапты қызметкері осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін ресімдейді.

11. После проведения обследования объекта услугодателем в течении 5 (пяти) рабочих дней, на основании акта обследования при положительном заключении оформляется санитарно-эпидемиологическое заключение согласно приложения 4 к настоящим Правилам, в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя и направляется в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи санитарно-эпидемиологического заключения услугодателем составляет 14 (четырнадцать) рабочих дней со дня регистрации заявления.
12. При отрицательном вынесении решения услугодатель предварительно уведомляет услугополучателя об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению согласно статьям 66 и 73 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Услугополучатель имеет возможность предоставить обоснование и высказать возражение к предварительному решению в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам проведения заслушивания услугодатель оформляет и выдает санитарно-эпидемиологическое заключение на объект, либо направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя и направляется в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
13. При сбое информационной системы услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Уполномоченный орган в течении трех рабочих направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, в организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, а также в Единый контакт-центр.
14. Основанием для приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты является не выполнение предписаний об устранении нарушений требований нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Действие санитарно-эпидемиологического заключения приостанавливается в случаях, если в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию.

11. Объектіге тексеру жүргізілгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушімен 5 (бес) жұмыс күні ішінде оң қорытынды болған кезде тексеру актісінің негізінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды ресімделеді және порталдағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруінің жалпы мерзімі өтініш тіркелген күннен бастап 14 (он төрт) жұмыс күнін құрайды.
12. Шешім теріс шығарылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әкімшілік-рәсімдік-процестік кодексінің 66 және 73-баптарына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды жүргізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жолданады. Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде негіздеме беруге және алдын ала шешімге қарсылық білдіруге мүмкіндігі бар.
Тыңдау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті беруші объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді және береді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жолдайды және порталдағы көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
13. Ақпараттық жүйе істен шыққан кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға, сондай-ақ және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
14. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқамаларды орындамау объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұру үшін негіз болып табылады.
Егер өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайларда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуы тоқтатыла тұрады

15. Приостановление действия санитарно-эпидемиологического заключения на объектах органов внутренних дел осуществляется услугодателем, которое оформляется решением уполномоченного лица услугодателя, при его отсутствии лицом, его замещающим.
Срок приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты не может быть менее одного и более шести месяцев.
16. При вынесении решении о приостановлении санитарно-эпидемиологического заключения на объекты, услугодатель в течении 3 (трех) рабочих дней с даты вынесении решении вносит сведения о приостановлении действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты на срок, указанный в решении, в государственный электронный реестр разрешений и уведомлений.
17. При устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления санитарно-эпидемиологического заключения на объекты, услугополучатель вправе до истечения срока приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты подать услугодателю заявление согласно приложению 6 к настоящим Правилам об устранении нарушений с приложением копий подтверждающих документов, явившихся основанием для приостановления санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
18. Услугодатель в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подачи услугополучателем заявления об устранении нарушений проверяет устранение нарушений в порядке, предусмотренном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. При подтверждении факта устранения услугополучателем нарушений услугодатель принимает решение о возобновлении действия разрешения, которое оформляется решением уполномоченного лица услугодателя, при его отсутствии лицом, его замещающим.
19. Основанием для возобновления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты является подтверждение факта устранения услугополучателем нарушения, явившихся основанием для приостановления санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
Основанием для приостановления действия разрешения и (или) приложения к разрешению также может быть добровольное обращение услугодателю.
Возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения, приостановленного на основании добровольного обращения услугополучателя, осуществляется по обращению услугополучателя. Услугодатель на основании данного обращения в течение 3 (трех) рабочих дней принимает решение о возобновлении действия разрешения.

15. Ішкі істер органдарының объектілерінде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұру қызмет көрсетуші тарапынан жүзеге асырылады және бұл қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының шешімімен, оның болмауы кезінде - оны алмастыратын тұлғаның шешімімен ресімделеді.
Объектілер бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұру мерзімі бір айдан кем және алты айдан артық болмауы тиіс.
16. Объектілер бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұру туралы шешім шығарылған жағдайда, қызмет көрсетуші бұл шешім қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шешімде көрсетілген мерзімге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұру туралы мәліметтерді рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізіліміне енгізеді.
17. Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұруға негіз болған бұзушылықтар жойылған жағдайда, қызмет алушы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұру мерзімі аяқталғанға дейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес бұзушылықтарды жою туралы өтінішті және санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны тоқтата тұруға негіз болған құжаттардың көшірмелерін қоса отырып, қызмет көрсетушіге ұсынуға құқылы.
18. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы бұзушылықтарды жою туралы өтініш берген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген тәртіппен бұзушылықтардың жойылуын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы бұзушылықтарды жою фактісін растаған кезде көрсетілетін қызметті беруші рұқсаттың қолданылуын қалпына келтіру туралы шешім қабылдайды, ол көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының, ол болмаған кезде оны алмастыратын тұлғаның шешімімен ресімделеді.
19. Көрсетілетін қызметті алушының объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны тоқтата тұруға негіз болған бұзушылықтарды жою фактісін растауы объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қалпына келтіру үшін негіз болып табылады.
Рұқсаттың және (немесе) рұқсатқа қосымшаның қолданылуын тоқтата тұру үшін көрсетілетін қызметті берушіге ерікті түрде жүгіну де негіз болуы мүмкін.
Қызмет алушының ерікті түрде жүгінуі негізінде тоқтатылған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау қызмет алушының өтініші бойынша жүзеге асырылады. Аталған өтініштің негізінде қызмет көрсетуші 3 (үш) жұмыс күні ішінде рұқсаттың қолданылуын қайта бастау туралы шешім қабылдайды.

20. Лишение санитарно-эпидемиологического заключения на объекты осуществляется по вступившему в силу решению суда в порядке, предусмотренном Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (далее - КоАП).
21. Основаниями для лишения санитарно-эпидемиологического заключения на объекты является не устранение в установленный срок нарушения, явившегося основанием для приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
В случае непредставления услугополучателем разрешения второй категории заявления об устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления разрешения и (или) приложения к разрешению до истечения срока приостановления, услугодатель в течение десяти рабочих дней с момента истечения срока приостановления инициируют процедуру лишения (отзыва) разрешения и (или) приложения к разрешению.
В процессе рассмотрения вопроса о лишении (отзыве) разрешения и (или) приложения к нему услугополучатель второй категории вправе доказывать факт устранения нарушения. В данной ситуации услугодатель руководствуется пунктом 3 статьи 45 Закона "О разрешениях и уведомлениях" (далее - Закон).
22. При вступлении в силу решения суда о лишении санитарно-эпидемиологического заключения на объекты, услугодатель в течении 1 (одного) рабочего дня с даты получения вступившего в силу решения суда направляет его в вышестоящий государственный орган.
23. Вышестоящий государственный орган в течении 5 (пяти) рабочих дней с даты получения вступившего в силу решения суда от услугодателя принимает решение о прекращении действия разрешения, которое оформляется решением руководителя вышестоящего государственного органа, при его отсутствии лицом, его замещающим.
24. Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения осуществляется без проведения дополнительных или повторных исследований (испытаний), в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица - услугополучателя;
2) реорганизации юридического лица-услугополучателя в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона.
3) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
25. При переоформлении разрешения в случаях, предусмотренных пунктом 24 настоящих Правил, услугополучатель направляет заявление согласно приложению 6 к настоящим Правилам с подтверждающими документами о соответствующих изменениях послуживших основанием для переоформления санитарно-эпидемиологического заключения.
При положительном заключении услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления, переоформляет санитарно-эпидемиологическое заключение, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения.

20. Объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыдан айыру "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (бұдан әрі - ӘҚБтК) көзделген тәртіппен күшіне енген сот шешімі бойынша жүзеге асырылады.
21. Объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұруға негіз болған бұзушылықты белгіленген мерзімде жоймау объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыдан айыру үшін негіздер болып табылады.
Екінші санаттағы рұқсатқа ие қызмет алушы санитариялық-эпидемиологиялық рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұруға негіз болған бұзушылықтарды жою туралы өтінішті және (немесе) рұқсатқа қосымшаны тоқтата тұру мерзімі аяқталғанға дейін ұсынбаған жағдайда, қызмет көрсетуші тоқтата тұру мерзімі аяқталған күннен бастап он жұмыс күні ішінде рұқсатты және (немесе) рұқсатқа қосымшаны қайтарып алу (күшін жою) рәсімін бастайды.
Рұқсаттан және (немесе) оған қосымшадан айыру (кері қайтарып алу) туралы мәселені қарау процесінде екінші санаттағы көрсетілетін қызметті алушы бұзушылықтың жойылу фактісін дәлелдеуге құқылы. Бұл жағдайда көрсетілетін қызметті беруші "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның (бұдан әрі - Заң) 45-бабының 3-тармағын басшылыққа алады.
22. Соттың объектілер бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны жою (күшін жою) туралы шешімі заңды күшіне енген жағдайда, қызмет көрсетуші аталған шешімнің заңды күшіне енген күнінен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны жоғары тұрған мемлекеттік органға жолдайды.
23. Жоғары тұрған мемлекеттік орган сот шешімі заңды күшіне енген күннен бастап және ол қызмет көрсетушіден алынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдайды. Аталған шешім жоғары тұрған мемлекеттік орган басшысының, ал ол болмаған жағдайда - оны алмастыратын адамның шешімімен ресімделеді.
24. Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта рәсімдеу қосымша немесе қайталама зерттеулер (сынақтар) жүргізусіз мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның - көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген;
2) көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға Заңның 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес қайта ұйымдастырылған.
3) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың болуы жағдайларында жүзеге асырылады.
25. Осы Қағидалардың 24-тармағында көзделген жағдайларда, рұқсатты қайта ресімдеу кезінде, қызмет алушы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес өтінішті және санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуге негіз болған тиісті өзгерістерді растайтын құжаттарды қоса тіркеп, қызмет көрсетушіге жолдайды.
Қорытынды оң болған жағдайда, қызмет көрсетуші өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдейді, қорытынды теріс болған жағдайда - аталған мерзімде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қызмет алушыға жолдайды.

26. Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения проводится с обязательным указанием сведений о ранее выданном санитарно-эпидемиологическом заключении.
27. Услугодатель отказывает в переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения, инициированном по основаниям, предусмотренным пунктом 24 настоящих Правил, при непредставлении или ненадлежащем оформлении подтверждающих документов.
28. Основаниями для прекращения действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты являются:
1) лишение санитарно-эпидемиологического заключения на объекты;
2) прекращение деятельности индивидуального предпринимателя, ликвидация юридического лица;
3) добровольное обращение услугополучателя о прекращении действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты;
4) иные случаи, предусмотренные законами Республики Казахстан.
При добровольном обращении услугополучателя о прекращении действия санитарно-эпидемиологического заключения услугадатель в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации заявления принимает решение о прекращении действия санитарно-эпидемиологического заключения.
С момента прекращения действия санитарно-эпидемиологического заключения, услугополучатель не вправе осуществлять деятельность или действия, на осуществление которых выдано санитарно-эпидемиологическое заключение на объекты.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
29. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требования, указанные в жалобе.

26. Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу бұрын берілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды туралы мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып жүргізіледі.
27. Осы Қағидалардың 24-тармағында көзделген негіздер бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуді бастау кезінде, растайтын құжаттар ұсынылмаған немесе тиісінше ресімделмеген жағдайда, қызмет көрсетуші санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуден бас тартады.
28. Объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату үшін:
1) объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыдан айыру;
2) жеке кәсіпкердің қызметін тоқтату, заңды тұлғаны тарату;
3) көрсетілетін қызметті алушының объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде жүгінуі;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де жағдайлар. негіздер болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде жүгінген кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдайды.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуы тоқтатылған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушының жүзеге асыруға объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды берілген қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыруға құқығы жоқ.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
29. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - шағымды қарайтын орган) жүзеге асырады.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған лауазымды тұлға шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, көрсетілетін қызмет көрсетуші немесе шағым жасалған лауазымды тұлға егер шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын оң шешім қабылдаса немесе әкімшілік әрекетті жүзеге асырса, шағымды қарайтын органға жібермеуге құқылы, алайда бұл 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылуы тиіс.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения на
объектах органов внутренних
дел Республики Казахстан"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов внутренних дел Республики Казахстан"
Наименование подвидов государственной услуги:
- возобновление действия cанитарно-эпидемиологического заключения;
- переоформление cанитарно-эпидемиологического заключения;
- прекращение действия cанитарно-эпидемиологического заключения.
1
Наименование услугодателя
Структурные подразделения осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения Министерства внутренних дел, его ведомств и территориальных органов (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
Выдача cанитарно-эпидемиологического заключения - 14 (четырнадцать) рабочих дней.
Возобновление действия cанитарно-эпидемиологического заключения – 10 (десять) рабочих дней.
Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения - 2 (два) рабочих дня.
Прекращение действия cанитарно-эпидемиологического заключения - 3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Санитарно-эпидемиологическое заключение, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам в качестве индивидуальных предпринимателей и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
7
График работы

Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
объектілеріндегі эпидемиялық
мәні жоғары объектінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының объектілерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік қызметтің кіші түрлерінің атауы:
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қалпына келтіру;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Ішкі істер министрлігінің, оның ведомстволары мен аумақтық органдарының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметін жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - портал) арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру - 14 (он төрт) жұмыс күні.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау - 10 (он) жұмыс күні.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу - 2 (екі) жұмыс күні.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату - 3 (үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға жеке кәсіпкерлер ретінде және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

1. Услугодателя - с понедельника по пятницу включительно, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Регистрация заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов в указанные выше дни.
2. Портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляются следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
- электронная копия протоколов лабораторно-инструментальных исследований (испытаний) объектов, проведенных лицами, имеющими государственную лицензию на соответствующий вид деятельности или аккредитованными лабораториями, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Срок действия протоколов исследований, проведенных аккредитованными лабораториями, составляет 1 год.
Срок действия протоколов измерений, проведенных аккредитованными лабораториями, составляет 3 года.
Возобновление действия cанитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
- информация в произвольной форме об устранении нарушений явившихся основанием для приостановления санитарно-эпидемиологического заключения на объекты в с приложением подтверждающих документов.
Переоформление cанитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
- подтверждающие документы послужившие основанием для переоформления санитарно-эпидемиологического заключения согласно пункта 24 настоящих Правил.
Прекращение действия cанитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
- информация в произвольной форме с приложением подтверждающих документов послуживших основанием для прекращения действия санитарно-эпидемиологического заключения согласно пункта 28 настоящих Правил.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1. Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 19.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Өтініштерді тіркеу және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру жоғарыда көрсетілген күндері сағат 9.00-ден 19.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін жүзеге асырылады.
2. Портал: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді тіркеу және қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру:
- осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
- осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес тиісті қызмет түріне мемлекеттік лицензиясы бар немесе аккредиттелген зертханалар жүргізген объектілерді зертханалық-аспаптық зерттеу (сынау) хаттамаларының электрондық көшірмесі.
Аккредиттелген зертханалар жүргізген зерттеулер хаттамаларының қолданылу мерзімі 1 жылды құрайды.
Аккредиттелген зертханалар жүргізген өлшеу хаттамаларының қолданылу мерзімі 3 жылды құрайды.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта жаңғырту:
- осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
- растайтын құжаттарды қоса бере отырып, объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жою туралы еркін нысандағы ақпарат.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу:
- осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
- осы Қағидалардың 24-тармағына сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуге негіз болған растайтын құжаттар.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату:
- осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
- осы Қағидалардың 28-тармағына сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтатуға негіз болған растайтын құжаттарды қоса бере отырып, еркін нысандағы ақпарат.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных данных и сведений, а также самого объекта требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, утвержденными согласно пункту 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете", а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения на
объектах органов внутренних
дел Республики Казахстан"
Форма
____________________________
наименование государственного
органа
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
от
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) заявителя
____________________________
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес-
идентификационный номер
____________________________
адрес заявителя
____________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение
на _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
целевое назначение объекта
расположенного по___________________________________________________
(район, улица, дом, квартира, код классификатора административно- территориальных
объектов (КАТО), регистрационный код адреса (РКА)).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение:
подпись, число, месяц, год
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения на
объектах органов внутренних
дел Республики Казахстан"
Нысан
Форма
А4 Форматы
Формат А4
Санитариялық-эпидемиологиялық тексеріп-қарау АКТІСІ
АКТ Санитарно-эпидемиологического обследования №__________
Мен (Біз) (Мною Нами)
__________________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
(должность фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының атауы,
наименование органа государственного санитарно-эпидемиологического надзора),
мыналардың:
(с участием)
___________________________________________________________________
тексеруге қатысқан басқа мамандарды көрсетіңіз
(указать других специалистов, участвовавших в обследовании)
___________________________________________________________________
қатысуымен мамандар болғанда:
(в присутствии):
____________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлға басшысының
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе жеке тұлғаның, лауазымы, тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)/
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица или
индивидуального предпринимателя, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
нысанның, заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы
(наименование объекта, юридического лица или индивидуального предпринимателя)
____________________________ тексеру жүргізілді (проведено обследование).
____________________________________________________________________
тексеру түрін көрсету (указать вид обследования)
(начато) 20__ жылғы (года) "__"_______ __ сағат (часов) __ минутта (минут) басталды.
Тексеру кезінде мыналар анықталды (при обследовании установлено):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қорытынды:
(Заключение): _______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
санитариялық қағидалар, гигиеналық нормативтердің және өзге де нормативтік
құқықтық актілердің талаптары бұзылған тармақтарды көрсетіңіз (указать пункты
нарушения требований санитарных правил гигиенических нормативов и иных
нормативных правовых актов)
Қолдары (подписи)___________________________________________________
____________________________________________________________________
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының лауазымды тұлғасы
(должностное лицо государственного органа санитарно-эпидемиологического надзора
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
басқа да қатысқан мамандар, куәгерлер/участвовавшие другие специалисты, свидетели)
Тексеру кезінде болдым және актінің данасын алдым (при обследовании
присутствовал, и экземпляр акта получил)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
заңды тұлға өкілінің немесе жеке кәсіпкердің немесе лауазымды тұлғаның лауазымы
және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя юридического
лица или должностного лица или индивидуального предпринимателя)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қол қоюдан бас тарту туралы белгі
(отметка об отказе от подписи лица)___________________________________
(окончено) 20 __ жылғы (года) "___"___________ ___ сағат (часов) ___ минутта
(минут) аяқталды.
Акт (акт составлен в) ___ данада жасалды (экземплярах) "__" ______ 20___жыл (год)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
на объектах органов
внутренних дел
Республики Казахстан"
Нысанның БҚСЖ бойынша коды
Код формы по
ОКУД________________________
КҰЖЖ бойынша ұйым коды
Код организации по
ОКПО___________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық атқару жүйесі комитеті
Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамызда № ҚР ДСМ-84 бұйрығымен бекітілген № 290/е нысанды медициналық құжаттама (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24082 болып тіркелген)
__________ қаласы/облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесі департаменті
Департамент уголовно-исполнительной системы по _____________ города/области
Медицинская документация Форма № 290/у Утверждена приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24082)
Санитариялық-эпидемиологиялық ҚОРЫТЫНДЫ
Санитарно-эпидемиологическое ЗАКЛЮЧЕНИЕ №_____________________
"_______" ___________________20___ ж. (г.)

1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) ұсынылған деректер мен мәліметтердің, сондай-ақ объектінің өзінің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 94-бабының 4-тармағына сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылуы бойынша;
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинетінде" қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар.
"Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
объектілеріндегі эпидемиялық
мәні жоғары объектінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
___________________________
өтініш берушінің мекенжайы
____________________________
өтініш берушінің байланыс
телефоны
Өтініш
Сізден____________________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер, әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптаушысы
(КАТО), мекенжайдың тіркеу коды (МТК))
__________________________________________________________________________
бойынша орналасқан________________________________________________________
(объектінің нысаналы мақсаты)
__________________________________________________________________________
тексеруді және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қосымша:
қолы, күні, айы, жылы.
"Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
объектілеріндегі эпидемиялық
мәні жоғары объектінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілерге сәйкестігі туралы
санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытынды беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Форма
А4 Форматы
Формат А4
Санитариялық-эпидемиологиялық тексеріп-қарау АКТІСІ АКТ
Санитарно-эпидемиологического обследования №__________
Мен (Біз) (Мною Нами)
_____________________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
(должность фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының атауы,
наименование органа государственного санитарно-эпидемиологического надзора),
мыналардың:
(с участием)
______________________________________________________________________
тексеруге қатысқан басқа мамандарды көрсетіңіз
(указать других специалистов, участвовавших в обследовании)
______________________________________________________________________
қатысуымен мамандар болғанда:
(в присутствии):
_______________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлға басшысының лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе жеке тұлғаның, лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица или
индивидуального предпринимателя фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
нысанның, заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы
(наименование объекта, юридического лица или индивидуального предпринимателя)
__________________________________ тексеру жүргізілді (проведено обследование).
_______________________________________________________________________
тексеру түрін көрсету (указать вид обследования)
(начато) 20___ жылғы (года) "__"_________ __ сағат (часов) __ минутта (минут) басталды.
Тексеру кезінде мыналар анықталды (при обследовании установлено):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Қорытынды:
(Заключение): __________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
санитариялық қағидалар, гигиеналық нормативтердің және өзге де нормативтік құқықтық
актілердің талаптары бұзылған тармақтарды көрсетіңіз
(указать пункты нарушения требований санитарных правил гигиенических нормативов и
иных нормативных правовых актов)
Қолдары (подписи)________________________________________________________
___________________________________________________________________________
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының лауазымды тұлғасы
(должностное лицо государственного органа санитарно-эпидемиологического надзора
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
басқа да қатысқан мамандар, куәгерлер/участвовавшие другие специалисты, свидетели)
Тексеру кезінде болдым және актінің данасын алдым
(при обследовании присутствовал, и экземпляр акта получил)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
заңды тұлға өкілінің немесе жеке кәсіпкердің немесе лауазымды тұлғаның лауазымы және
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя
юридического лица или должностного лица или индивидуального предпринимателя)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қол қоюдан бас тарту туралы белгі
(отметка об отказе от подписи лица)
_____________________________________________________________________
(окончено) 20 __ жылғы (года) "___"___________ ___ сағат (часов) ___ минутта
(минут) аяқталды.
Акт (акт составлен в) ___ данада жасалды (экземплярах) "__" ______ 20___жыл (год)
"Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
объектілеріндегі эпидемиялық
мәні жоғары объектінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысанның БҚСЖ бойынша коды
Код формы по
ОКУД________________________
КҰЖЖ бойынша ұйым коды
Код организации по
ОКПО___________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамызда № ҚР ДСМ-84 бұйрығымен бекітілген № 290/е нысанды медициналық құжаттама (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24082 болып тіркелген)
__________ қаласы/облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесі департаменті
Департамент уголовно-исполнительной системы по _____________ города/области
Медицинская документация Форма № 290/у Утверждена приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24082)
Санитариялық-эпидемиологиялық ҚОРЫТЫНДЫ
Санитарно-эпидемиологическое ЗАКЛЮЧЕНИЕ
№__________ "_______" ___________________20___ ж. (г.)

1. Объекты образования и воспитания, общежития объектов образования, специальные, коррекционные кабинеты (центры), реабилитационные центры для детей и подростков:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Приемные комнаты, спальни, учебные помещения, мастерские, спортивные и музыкальные залы, медицинские кабинеты, помещения для отдыха и сна, компьютерные классы
Исследование воды:
1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны в здании, на пищеблоке (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) - при децентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны.
3) вода на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
плавательные бассейны и ванны (при наличии)
4) вода питьевая при привозном водоснабжении
Емкости для хранения воды
Исследования физических факторов:
1) напряженность электромагнитного, электростатического поля шум
Компьютерные и мультимедийные классы (кабинеты) (при наличии)
2) уровень искусственной освещенности
учебные помещения, лаборатории, мастерские, комнаты самоподготовки, читальный зал, медицинский кабинет
2. Оздоровительные и санаторные объекты, базы, места отдыха, объекты медико-социальной реабилитации:
Вода питьевая из местных источников водоснабжения (централизованные, колодцы, скважины, каптажи), из емкостей для хранения воды при привозном водоснабжении на бактериологические, санитарно-химические показатели
пищеблоки
Вода на бактериологические, санитарно-химические, вирусологические, паразитологические исследования
Закрытые, открытые плавательные бассейны, ванны, пляжи (при наличии)
Паразитологические, бактериологические показатели (в теплый периода года)
почва, песок (при наличии песочниц, пляжей)
Исследование микроклимата: температура (в отопительный период), относительная влажность
Спальные, учебные помещения, библиотека, помещения для культурно-массовых мероприятий и отдыха, компьютерные классы, служебно-бытовые, стиральные (прачечные), обеденный зал, буфет, физиотерапевтический кабинет, кабинет массажа, медицинское помещение, спортзал, комната для проведения секционных занятий, рекреации, вестибюль, гардероб, кухня, раздевалка спортивного зала, помещения с ванной бассейна, душевые (при наличии)
Уровень искусственной освещенности
Учебные, игровые комнаты и комнаты для кружков, спальные комнаты, зал для физкультуры и бассейна, рекреации
Микробиологические, физико-химические, токсикологические, радиологические показатели
Лечебные грязи (при наличии)

1. Білім беру және тәрбиелеу объектілері, білім беру объектілерінің жатақханалары, арнайы, түзету кабинеттері (орталықтары), балалар мен жасөспірімдерге арналған оңалту орталықтары
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Қабылдау бөлмелері, жатын бөлмелері, оқу үй-жайлары, шеберханалар, спорт және музыка залдары, медициналық кабинеттер, демалуға және ұйықтауға арналған үй-жайлар, компьютерлік сыныптар
Суды зерттеу:
1) 1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде - су құбыры жүйесінен алынған су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
ғимараттағы, ас блогындағы (жеке блокта орналасқан кезде) су тарату крандары
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде - жергілікті сумен жабдықтау көздерінен алынатын ауыз су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары.
3) бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулерге арналған су
жүзу бассейндері және ванналар (бар болса)
4) әкелінетін сумен жабдықтау кезіндегі ауыз су
Су сақтауға арналған ыдыстар
Физикалық факторларды зерттеу:
1) шудың электромагниттік, электростатикалық өрісінің кернеулігі
Компьютерлік және мультимедиялық сыныптар (кабинеттер) (бар болса)
2) жасанды жарықтандыру деңгейі
оқу үй-жайлары, зертханалар, шеберханалар, өзін-өзі даярлау бөлмелері, оқу залы, медициналық кабинет
2. Сауықтыру және санаториялық объектілер, базалар, демалыс орындары, медициналық-әлеуметтік оңалту объектілері:
Жергілікті сумен жабдықтау көздерінен (орталықтандырылған, құдықтар, ұңғымалар, каптаждар), бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге әкелінетін сумен жабдықтау кезінде суды сақтауға арналған ыдыстардан ауыз су
ас блогы
Бактериологиялық, санитариялық-химиялық, вирусологиялық, паразитологиялық зерттеулерге арналған су
Жабық, ашық жүзу бассейндері, ванналар, жағажайлар (бар болса)
Паразитологиялық, бактериологиялық көрсеткіштер (жылдың жылы кезеңінде)
топырақ, құм (құмсалғыштар, жағажайлар болған жағдайда)
Микроклиматты зерттеу: температура (жылыту кезеңінде), салыстырмалы ылғалдылық
Жатын бөлмелер, оқу үй-жайлары, кітапхана, мәдени-көпшілік іс-шаралар мен демалуға арналған үй-жайлар, компьютерлік сыныптар, қызметтік-тұрмыстық, кір жуатын (кір жуатын) бөлмелер, түскі ас залы, буфет, физиотерапиялық кабинет, массаж кабинеті, медициналық үй-жай, спортзал, секциялық сабақтар өткізуге арналған бөлме, рекреациялар, вестибюль, киім ілетін орын, ас үй, спорт залының шешінетін бөлмесі, ванна бассейні бар үй-жай, себезгі бөлмесі (бар болса)
Жасанды жарықтандыру деңгейі
Оқу, ойын бөлмелері және үйірмелерге арналған бөлмелер, жатын бөлмелер, дене шынықтыру мен бассейнге арналған зал, рекреациялар
Микробиологиялық, физикалық-химиялық, токсикологиялық, радиологиялық көрсеткіштер
Емдік балшықтар (бар болса)

3. Объекты общественного питания, объекты бортового питания, объекты общественного питания на транспорте (железнодорожном, воздушном, водном и автомобильном):
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
производственные помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны в здании (при централизованном водоснабжении; колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при нецентрализованном водоснабжении).
Шум от вентиляционного оборудования, при работе холодильного и технологического оборудования (во встроенно-пристроенных помещениях жилых зданий)
места размещения вентиляционных установок, оборудования
Измерение освещенности
производственные помещения, складские помещения, зал для посетителей
4. Объекты по переработке, производству пищевой продукции:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
производственные, помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны в здании (при централизованном водоснабжении; колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при нецентрализованном водоснабжении)
Шум от вентиляционного оборудования, при работе холодильного и технологического оборудования (в жилых зданиях, во встроенно-пристроенных помещениях)
места размещения вентиляционных установок, оборудования
5. Объекты здравоохранения:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, стерилизационные отделения, палаты новорожденных, послеродовые палаты, боксы, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны в здании (при централизованном водоснабжении; колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при нецентрализованном водоснабжении)
Измерение освещенности
помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, кабинеты приема узких специалистов (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог) палаты новорожденных, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии, помещения изготовления крови
Уровень шума
операционные
Измерение электрических и магнитных полей
на рабочих местах в физиотерапевтических, диагностических кабинетах
Дозиметрические измерения
при работе с источниками ионизирующего излучения рабочие места, смежные помещения и территория

3. Қоғамдық тамақтандыру объектілері, борттық тамақтандыру объектілері, көліктегі (теміржол, әуе, су және автомобиль) қоғамдық тамақтандыру объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың суық мезгілінде)
өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ғимараттағы су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде; құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде).
Тоңазытқыш және технологиялық жабдықтың жұмысы кезіндегі желдеткіш жабдығының шуы (тұрғын ғимараттардың ішіне-жапсарлас салынған үй-жайларында)
желдету қондырғыларын, жабдықтарды орналастыру орындары
Жарықты өлшеу
өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары, келушілерге арналған зал
4. Тамақ өнімдерін қайта өңдеу, өндіру объектілері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың суық мезгілінде)
өндірістік, үй-жайлар, қойма үй-жайлары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ғимараттағы су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде; құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Желдеткіш жабдығынан, тоңазытқыш және технологиялық жабдықтың жұмысы кезіндегі шу (тұрғын ғимараттарда, жапсарлас-жапсарлас салынған үй-жайларда)
желдету қондырғыларын, жабдықтарды орналастыру орындары
5. Денсаулық сақтау объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, емшара, манипуляциялық, стерильдеу бөлімшелері, жаңа туған нәрестелер палаталары, босанғаннан кейінгі палаталар, бокстар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ғимараттағы су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде; құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Жарықты өлшеу
ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, емшара, манипуляциялық бөлмелер, бейінді мамандардың қабылдау кабинеттері (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог), жаңа туған нәрестелер палатасы, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталары, қан дайындау үй-жайлары
Шу деңгейі
операциялық
Электр және магнит өрістерін өлшеу
физиотерапиялық, диагностикалық кабинеттердегі жұмыс орындарында
Дозиметрлік өлшеулер
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу кезінде жұмыс орындары, аралас үй-жайлар және аумақ

6. Производственные объекты:
Исследования параметров микроклимата
рабочие места
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, при работе с источниками ионизирующего излучения
Исследования параметров воздуха рабочей зоны
рабочие места (при наличии источников вредных химических веществ)
7. Радиотехнические объекты:
Уровень электромагнитных полей
производственные помещения, граница санитарно-защитной зоны, зоны ограничения застройки
8. Радиационно-опасные объекты:
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, смежные помещения, территория организации
9. Организации и транспортные средства (железнодорожные, водные, воздушные) осуществляющие перевозку пассажиров:
Исследования параметров микроклимата (температура, относительная влажность, скорость движения воздуха)
служебные и пассажирские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
для транспортных средств, конструкцией которых предусмотрена система водоснабжения
Исследования параметров физических факторов (шум, вибрация) и неионизирующего излучения
служебные и пассажирские помещения
Исследование вредных веществ в воздухе помещений транспортных средств, в том числе запыленность
служебные и пассажирские помещения
Измерение освещенности
служебные и пассажирские помещения
10. Объекты хозяйственно-питьевого водоснабжения:
Исследование воды: на бактериологические и санитарно –химические исследования
точки забора воды
Исследование воды на паразитологические показатели для поверхностных источников
точки забора воды
Радиологическое исследование воды
для новых источников водоснабжения
11. Объекты оптового хранения и (или) реализации пищевой продукции, склады для хранения химических веществ и продукции, агрохимикатов и пестицидов (ядохимикатов), объекты хранения и транспортировки вакцин и иммунологических (иммунобиологических) лекарственных препаратов
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
складские помещения, рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
Измерения шума и вибрации для объектов, размещенных в жилых зданиях и зданиях иного назначения
от работающего оборудования, в том числе вентиляционного
Исследование электромагнитных и иных видов излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Исследование воздуха рабочей зоны на содержание вредных веществ (для объектов использующих холодильное оборудование промышленного типа)
рабочие места

6. Өндірістік объектілер:
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары
Физикалық факторлар мен иондамайтын сәулелену параметрлерін зерттеу
физикалық факторлар көзі болған жағдайда жұмыс орындары
Дозиметрлік өлшеулер
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу кезіндегі жұмыс орындары
Жұмыс аймағы ауасының параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары (зиянды химиялық заттар көздері болған жағдайда)
7. Радиотехникалық объектілер:
Электромагниттік өрістердің деңгейі
өндірістік үй-жайлар, санитариялық-қорғау аймағының шекарасы, құрылыс салуды шектеу аймағы
8. Радиациялық-қауіпті объектілер:
Физикалық факторлар мен иондамайтын сәулелену параметрлерін зерттеу
физикалық факторлар көзі болған жағдайда жұмыс орындары
Дозиметрлік өлшеулер
жұмыс орындары, аралас үй-жайлар, ұйымның аумағы
9. Жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымдар мен көлік құралдары (темір жол, су, әуе):
Микроклимат параметрлерін зерттеу (температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы)
қызметтік және жолаушылар үй-жайлары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
құрылымында сумен жабдықтау жүйесі көзделген көлік құралдары үшін
Физикалық факторлар (шу, діріл) мен иондамайтын сәулелену параметрлерін зерттеу
қызметтік және жолаушылар үй-жайлары
Көлік құралдары үй-жайларының ауасындағы зиянды заттарды зерттеу, оның ішінде шаңдану
қызметтік және жолаушылар үй-жайлары
Жарықты өлшеу
қызметтік және жолаушылар үй-жайлары
10. Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау объектілері
Суды зерттеу: бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге
су алу нүктесі
Жер үсті көздері үшін суды паразитологиялық көрсеткіштерге зерттеу
су алу нүктесі
Суды радиологиялық зерттеу
сумен жабдықтаудың жаңа көздері үшін
11. Тамақ өнімдерін көтерме саудада сақтау және (немесе) өткізу объектілері, химиялық заттар мен өнімдерді, агрохимикаттар мен пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалар, вакциналарды және иммунологиялық (иммундық-биологиялық) дәрілік препараттарды сақтау және тасымалдау объектілері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
қойма үй-жайлары, жұмыс орындары
Жарықты өлшеу
жұмыс орындары
Тұрғын үй ғимараттары мен өзге де мақсаттағы ғимараттарда орналасқан объектілер үшін шу мен дірілді өлшеу
жұмыс істеп тұрған жабдықтан, оның ішінде желдеткіш
Электромагниттік және өзге де сәулелену түрлерін зерттеу
физикалық факторлар көзі болған жағдайда жұмыс орындары
Зиянды заттардың болуына жұмыс аймағының ауасын зерттеу (өнеркәсіптік үлгідегі тоңазытқыш жабдығын пайдаланатын объектілер үшін)
жұмыс орындары

12. Вахтовые поселки:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Все жилые комнаты, помещения для отдыха
Измерение освещенности
Все жилые комнаты, помещения для отдыха
Исследование воды: на бактериологические и санитарно -химические исследования
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при нецентрализованном водоснабжении
13. Объекты спортивно-оздоровительного назначения, бассейны, бани и сауны
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при нецентрализованном водоснабжении
Исследование воды на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
Закрытые плавательные бассейны и ванны (при наличии)
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха, кратность воздухообмена в 1 час
Вестибюль, гардероб, раздевальные, помывочные, душевые, парильни, массажные, бытовые помещения для работников
14. Oбъекты хранения средств и (или) препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации, а также объекты, в которых осуществляется работа по приготовлению и (или) расфасовке приманок, ловушек, рабочих растворов с использованием средств и (или) препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
складские помещения, рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
Измерения шума и вибрации для объектов, размещенных в жилых зданиях и зданиях иного назначения
от работающего оборудования, в том числе вентиляционного
Исследование электромагнитных и иных видов излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Исследование воздуха рабочей зоны на содержание вредных веществ (для объектов использующих холодильное оборудование промышленного типа)
рабочие места
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения на
объектах органов внутренних
дел Республики Казахстан"
Форма
____________________________
наименование государственного
органа
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
от
___________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) заявителя
____________________________
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес-
идентификационный номер
____________________________
адрес заявителя
____________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас возобновить, переоформить, прекратить действие санитарно-
эпидемиологического заключения (нужное подчеркнуть)
______________________________________________________________________
наименование объекта
расположенного по ________________________________________________________
(район, улица, дом, квартира, код классификатора административно- территориальных
объектов (КАТО), регистрационный код адреса (РКА)). Согласен на использование
сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в
информационных системах. Приложение: подпись, число, месяц, год.

12. Вахталық кенттер:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Барлық тұрғын бөлмелер, демалуға арналған үй-жайлар
Жарықты өлшеу
Барлық тұрғын бөлмелер, демалуға арналған үй-жайлар
Суды зерттеу: бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге
су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
13. Спорттық-сауықтыру мақсатындағы объектілер, бассейндер, моншалар мен сауналар
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулерге зерттеу
Жабық жүзу бассейндері және ванналар (бар болса)
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы, 1 сағаттағы ауа алмасу жиілігі
Қызметкерлерге арналған вестибюль, киім ілетін орын, киім ауыстыратын, жуынатын, себезгі бөлмелері, бу бөлмелері, массаж бөлмелері, тұрмыстық үй-жайлар
14. Дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдарын және (немесе) препараттарын сақтау объектілері, сондай-ақ дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдарын және (немесе) препараттарын пайдалана отырып, қармақжем, қармақ, жұмыс ерітінділерін дайындау және (немесе) өлшеп-орау жөніндегі жұмыс жүзеге асырылатын объектілер
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
қойма үй-жайлары, жұмыс орындары
Жарықты өлшеу
жұмыс орындары
Тұрғын үй ғимараттары мен өзге де мақсаттағы ғимараттарда орналасқан объектілер үшін шу мен дірілді өлшеу
жұмыс істеп тұрған жабдықтан, оның ішінде желдеткіш жабдықтан
Электромагниттік және өзге де сәулелену түрлерін зерттеу
физикалық факторлар көзі болған жағдайда жұмыс орындары
Зиянды заттардың болуына жұмыс аймағының ауасын зерттеу (өнеркәсіптік үлгідегі тоңазытқыш жабдығын пайдаланатын объектілер үшін)
жұмыс орындары
"Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
6-қосымша
Нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
___________________________
өтініш берушінің мекенжайы
____________________________
өтініш берушінің байланыс
телефоны
Өтініш
Сізден______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер, әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптаушысы (КАТО),
мекенжайдың тіркеу коды (МТК)) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта
жаңартуды, қайта ресімдеуді, қолданылуын тоқтатуды сұраймын (керегінің астын сызыңыз)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
Қосымша:
қолы, күні, айы, жылы.