Об утверждении Правил установления стоимости исследований, консалтинговых услуг Министерства энергетики Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июня 2025 года № 257-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2025 года № 36344
В соответствии с пунктом 2 статьи 14 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила установления стоимости исследований, консалтинговых услуг Министерства энергетики Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 17 августа 2022 года № 273 "Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания Министерства энергетики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 29284);
2) приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 5 января 2023 года № 1 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 17 августа 2022 года № 273 "Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания Министерства энергетики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 31656).
3. Департаменту бюджета и финансовых процедур Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Е. Аккенженов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 26 июня 2025 года № 257-н/қ
Правила установления стоимости исследований, консалтинговых услуг Министерства энергетики Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтерінің құнын белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2025 жылғы 26 маусымдағы № 257-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 27 маусымда № 36344 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 14-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтерінің құнын белгілеу қағидалары бекітілсін.
2. Мыналар күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмасының құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 17 тамыздағы № 273 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29284 болып тіркелген);
2) "Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмасының құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 17 тамыздағы № 273 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2023 жылғы 5 қаңтардағы № 1 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31656 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Бюджет және қаржылық рәсімдер департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Е. Аккенженов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2025 жылғы 26 маусымдағы
№ 257-н/қ бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтерінің құнын белгілеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила установления стоимости исследований, консалтинговых услуг Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 14 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок установления стоимости исследований, консалтинговых услуг Министерства энергетики Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок установления стоимости исследований, консалтинговых услуг Министерства энергетики Республики Казахстан
2. Стоимость исследований, консалтинговых услуг включает в себя следующие непосредственно используемые расходы:
1) расходы по оплате труда работников, непосредственно участвующих в предоставлении услуги;
2) социальный налог, социальные отчисления в государственный фонд социального страхования, отчисления работодателей в Фонд социального медицинского страхования;
3) налог на добавленную стоимость;
4) командировочные расходы персонала организаций, осуществляющих исследования (служебные разъезды внутри страны);
5) привлечение внешних экспертов;
6) приобретение материалов (расходные материалы, канцелярские товары);
7) услуги связи;
8) транспортные услуги;
9) полиграфические расходы (тиражирование бланочной продукции: анкет, маршрутных листов, карточек, отчетов исследований, тестовых заданий, переплет, подшивка и обработка документов);
10) курьерские услуги (рассылка материалов);
11) доступ к информационным базам данных государственных органов;
12) переводческие услуги.
3. При формировании бюджетного запроса для проведения исследования, оказания консалтинговой услуги каждая статья расходов подтверждается обосновывающими документами (штатное расписание исполнителя, расчеты, копии договоров, ценовые предложения не менее трех).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтерінің құнын белгілеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 14-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтерінің құнын белгілеу тәртібін айқындайды.
2-тарау. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтерінің құнын белгілеу тәртібі
2. Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтердің құны мынадай тікелей пайдаланылатын шығыстарды қамтиды:
1) қызмет беруге тікелей қатысатын жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстар;
2) әлеуметтік салық, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, жұмыс берушілердің Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдары;
3) қосылған құн салығы;
4) зерттеуді жүзеге асыратын ұйымдар персоналының іссапар шығыстары (ел ішіндегі қызметтік сапарлар);
5) сыртқы сарапшыларды тарту;
6) материалдарды сатып алу (шығыс материалдары, кеңсе тауарлары);
7) байланыс қызметтері;
8) көлік қызметтері;
9) полиграфиялық шығыстар (бланкілік өнімдерді: сауалнамаларды, маршруттық парақтарды, карточкаларды, зерттеу есептерін, тест тапсырмаларын тираждау, құжаттарды түптеу, тігу және өңдеу);
10) курьерлік қызметтер (материалдарды тарату);
11) мемлекеттік органдардың ақпараттық дерекқорларына қол жеткізу;
12) аударма қызметтері.
3. Зерттеулер жүргізу, консалтингтік қызмет көрсету үшін бюджеттік сұранымды қалыптастыру кезінде шығыстардың әрбір бабы негіздеуші құжаттармен (орындаушының штат кестесі, есептеулер, шарттардың көшірмелері, кемінде үш баға ұсынысы) расталады.