Об утверждении Правил планирования расходов из бюджета в фонд социального медицинского страхования путем выделения трансфертов юридическим лицам, составления отчетности об использовании бюджетных средств, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования бюджетных средств
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 мая 2025 года № 36185
В соответствии с пунктом 3 статьи 67 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила планирования расходов из бюджета в фонд социального медицинского страхования путем выделения трансфертов юридическим лицам, составления отчетности об использовании бюджетных средств, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования бюджетных средств.
2. Департаменту совершенствования и анализа обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2025 года.
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
А. Амангельдиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены
приказом
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 мая 2025 года № 51
Правила планирования расходов из бюджета в фонд социального медицинского страхования путем выделения трансфертов юридическим лицам, составления отчетности об использовании бюджетных средств, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования бюджетных средств

Заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді бөлу арқылы бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына шығыстарды жоспарлау, бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есептілік жасау, оның нысандары мен ұсынылу мерзімдерін, сондай-ақ бюджет қаражатын пайдаланудың барысы мен нәтижелері туралы берілетін ақпаратқа қойылатын талаптардың қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2025 жылғы 30 мамырдағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылы 30 мамырда № 36185 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 67-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді бөлу арқылы бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына шығыстарды жоспарлау, бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есептілік жасау, оның нысандары мен ұсынылу мерзімдерін, сондай-ақ бюджет қаражатын пайдаланудың барысы мен нәтижелері туралы берілетін ақпаратқа қойылатын талаптардың қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды жетілдіру және талдау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қантардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
А. Амангельдиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
м.а.
2025 жылғы 30 мамырдағы
№ 51 Бұйрығымен
бекітілген
Заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді бөлу арқылы бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына шығыстарды жоспарлау, бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есептілік жасау, оның нысандары мен ұсынылу мерзімдерін, сондай-ақ бюджет қаражатын пайдаланудың барысы мен нәтижелері туралы берілетін ақпаратқа қойылатын талаптардың қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила планирования расходов из бюджета в фонд социального медицинского страхования путем выделения трансфертов юридическим лицам, составления отчетности об использовании бюджетных средств, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования бюджетных средств (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 67 Бюджетного кодекс Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) фонд социального медицинского страхования (далее – фонд) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
3) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
4) обязательное социальное медицинское страхование (далее – ОСМС) – комплекс правовых, экономических и организационных мер по оказанию медицинской помощи потребителям медицинских услуг за счет активов фонда социального медицинского страхования;
5) трансфертами юридическим лицам являются целевые перечисления из республиканского бюджета в фонд социального медицинского страхования:
для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
в виде взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование за граждан Республики Казахстан, освобожденных от уплаты взносов в фонд социального медицинского страхования, определенных Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее – Закон);
для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді бөлу арқылы бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына шығыстарды жоспарлау, бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есептілік жасау, оның нысандары мен ұсынылу мерзімдерін, сондай-ақ бюджет қаражатын пайдаланудың барысы мен нәтижелері туралы берілетін ақпаратқа қойылатын талаптардың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 67-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – қор) – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) – әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері есебінен медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсету жөніндегі құқықтық, экономикалық және ұйымдастырушылық шаралар кешені;
5) республикалық бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін;
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Заң) айқындалған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналары түрінде;
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін нысаналы аударымдар заңды тұлғаларға берілетін трансферттер болып табылады;

6) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемой за счет бюджетных средств.
Глава 2. Порядок планирования расходов по трансфертам юридическим лицам
3. Участниками процесса планирования расходов по трансфертам юридическим лицам являются:
1) уполномоченный орган;
2) фонд, являющийся рабочим органом по формированию расходов по трансфертам юридическим лицам.
4. Фонд разрабатывает и направляет в уполномоченный орган предложения по расходам по трансфертам юридическим лицам в срок до 15 марта года, предшествующего планируемому трехлетнему периоду.
5. Уполномоченный орган обеспечивает:
1) в срок не позднее 1 апреля соответствующего года рассмотрение и анализ представленных фондом предложений прогнозной потребности по трансфертам юридическим лицам на предмет обоснованности, соответствия законодательству Республики Казахстан, приоритетам развития здравоохранения, целевым индикаторам, показателям результата отраженных в документах Системы государственного планирования и предложений уполномоченного органа;
2) в срок не позднее 1 апреля соответствующего года направление в центральный уполномоченный орган по государственному планированию в составе проекта плана развития уполномоченного органа, имеющего положительное предложение ведомственной бюджетной комиссией, прогнозную потребность по трансфертам юридическим лицам на предстоящий трехлетний период;
3) в срок до 7 июня соответствующего года доведение в фонд лимитов расходов по трансфертам юридическим лицам на предстоящий трехлетний период;
4) в течение десяти рабочих дней со дня доведения лимитов расходов направление в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию бюджетного запроса, имеющего положительное предложение Республиканской бюджетной комиссии, по трансфертам юридическим лицам на предстоящий трехлетний период.
6. Фонд в течение семи рабочих дней со дня доведения лимитов расходов актуализирует и направляет в уполномоченный орган бюджетный запрос и паспорт бюджетных программ по трансфертам юридическим лицам на предстоящий трехлетний период.
7. Фонд в случае несоответствия представленной прогнозной потребности доведенным уполномоченным органом лимитам расходов по трансфертам юридическим лицам, в течение семи рабочих дней со дня доведения лимитов повторно направляет в уполномоченный орган прогнозную потребность по трансфертам юридическим лицам.
8. Планирование средств трансфертов юридическим лицам для оплаты за оказание услуг в рамках ГОБМП осуществляется в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-290/2020 "Об утверждении правил планирования объемов медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21844).

6) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) – бюджет қаражаты есебінен берілетін медициналық көмектің көлемі.
2-тарау. Заңды тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша шығыстарды жоспарлау тәртібі
3. Заңды тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша шығыстарды жоспарлау процесінің қатысушылары:
1) уәкілетті орган;
2) заңды тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша шығыстарды қалыптастыру жөніндегі жұмыс органы болып табылатын қор.
4. Қор жоспарланатын үш жылдық кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде заңды тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша шығыстар жөнінде ұсыныстарды әзірлейді және уәкілетті органға жібереді.
5. Уәкілетті орган:
1) тиісті жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмейтін мерзімде қор ұсынған заңды тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша болжамды қажеттіліктің негізділігін, Қазақстан Республикасының заңнамасына, денсаулық сақтауды дамыту басымдықтарына, нысаналы индикаторларға, Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көрсетілген нәтиже көрсеткіштеріне және уәкілетті органның ұсыныстарына сәйкестігі тұрғысынан ұсыныстарын қарауды және талдауды;
2) тиісті жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмейтін мерзімде ведомстволық бюджет комиссиясының оң ұсынысы бар уәкілетті органның даму жоспары жобасының құрамында мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға заңды тұлғаларға алдағы үш жылдық кезеңге берілетін трансферттер бойынша болжамды қажеттілікті жолдауды;
3) тиісті жылдың 7 маусымына дейінгі мерзімде қорға заңды тұлғаларға алдағы үш жылдық кезеңге берілетін трансферттер бойынша шығыстар лимиттерін жеткізуді;
4) шығыстар лимиттері жеткізілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға Республикалық бюджет комиссиясының оң ұсынысы бар заңды тұлғаларға алдағы үш жылдық кезеңге берілетін трансферттер бойынша бюджеттік сұранымды жолдауды қамтамасыз етеді.
6. Қор шығыстар лимиттері жеткізілген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде заңды тұлғаларға алдағы үш жылдық кезеңге арналған трансферттер бойынша бюджеттік сұраным мен бюджеттік бағдарламалардың паспортын өзектендіреді және уәкілетті органға жібереді.
7. Қор ұсынылған болжамды қажеттілік уәкілетті орган жеткізген заңды тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша шығыстардың лимиттеріне сәйкес келмеген жағдайда, лимиттер жеткізілген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде уәкілетті органға заңды тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша болжамды қажеттілікті қайта жолдайды.
8. ТМККК шеңберінде қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеу үшін заңды тұлғаларға берілетін трансферттер қаражатын жоспарлау "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемін жоспарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-290/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21844 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.

9. Планирование средств трансфертов юридическим лицам в виде взносов государства на ОСМС за граждан Республики Казахстан, освобожденных от уплаты взносов в фонд, определенных Законом, осуществляется на основании:
1) среднегодовой численности лиц, предусмотренных пунктом 1 статьи 26 Закона за период предыдущих трех лет, на основе ежемесячной информации Государственной корпорации в уполномоченный орган согласно приложению 4 к приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 478 "Об утверждении Правил и сроков исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и Правил осуществления возврата плательщикам излишне (ошибочно) зачисленных сумм отчислений, взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15361);
2) размера взносов государства на ОСМС, подлежащие уплате в фонд на планируемый период в соответствии с пунктом 2 статьи 26 Закона;
3) размера среднемесячной заработной платы, предшествующей двум годам текущего финансового года, определяемой уполномоченным органом в области государственной статистики.
Трансферты юридическим лицам в виде взносов государства на ОСМС за лиц, предусмотренных пунктом 1 статьи 26 Закона, на каждый прогнозируемый год рассчитываются по следующей формуле:
Vвосмсi+k = Чср. спис. льгот_годi+k х СМЗПi+k х Pвосмсi+k х m, где:
Чср. спис. льгот_годi+k – прогнозная годовая среднесписочная численность лиц, предусмотренных пунктом 1 статьи 26 Закона за i+k год, которая рассчитывается по формуле:
Чср. спис. льгот_годi+k = Чср. спис. льгот_годi+k-1* (1 + Тприроста), где:
i-текущий год;
k=1, 2, 3;
Чср. спис. льгот_годi+k-1 – прогнозная годовая среднесписочная численность лиц, предусмотренных пунктом 1 статьи 26 Закона за i+k-1 год;
Тприроста – средний темп прироста лиц, предусмотренных пунктом 1 статьи 26 Закона, за последние три года, который определяется по формуле:
Тприроста = ((Чср. спис. льгот_годi-1/Чср. спис. льгот_годi-3) – 1)/2 где:
Чср. спис. льгот_годi-1 – годовая среднесписочная численность лиц, предусмотренных пунктом 1 статьи 26 Закона за год, предшествующий текущему году, рассчитывается как средняя за двенадцать месяцев рассчитываемого года;
Чср. спис. льгот_годi-3 – годовая среднесписочная численность лиц, предусмотренных пунктом 1 статьи 26 Закона за год, предшествующий трем годам текущего года, рассчитывается как средняя за двенадцать месяцев рассчитываемого года;
СМЗПi+k – размер среднемесячной заработной платы, предшествующей двум годам прогнозируемого финансового года, определяемой уполномоченным органом в области государственной статистики;

9. Заңда айқындалған қорға жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін мемлекеттің МӘМС-ке жарналары түріндегі заңды тұлғаларға берілетін трансферттер қаражатын жоспарлау мынадай:
1) "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдерін және Аударымдардың, жарналардың және (немесе) аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың артық (қате) есепке жатқызылған сомаларын төлеушілерге қайтаруды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 478 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15361 болып тіркелген) 4-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік корпорацияның уәкілетті органға ай сайынғы ақпараты негізінде алдыңғы үш жыл кезеңіндегі Заңның 26-бабының 1-тармағында көзделген адамдардың орташа жылдық саны;
2) Заңның 26-бабының 2-тармағына сәйкес жоспарланған кезеңге қорға төленуге жататын мемлекеттің МӘМС-ке жарналарының мөлшері;
3) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган айқындайтын ағымдағы қаржы жылының екі жылының алдындағы орташа айлық жалақының мөлшері негізінде жүзеге асырылады.
Заңның 26-бабының 1-тармағында көзделген тұлғалар үшін мемлекеттің МӘМС-ке жарналары түріндегі заңды тұлғаларға берілетін трансферттер әрбір болжанатын жылға мынадай формула бойынша есептеледі:
Vмәмс i+k = Сорт. тізім. жеңілдіктер_жыл i+k х ОАЖ i+k х Ммәмсж i+k х
, мұндағы:
Сорт. тізім. жеңілдіктер_жылi+k – i+k жылға арналған Заңның 26-бабының 1-тармағында көзделген адамдардың болжамды жылдық орташа тізімдік саны, ол формула бойынша есептеледі:
Сорт. тізім. жеңілдіктер_жылi+k = Сорт. тізім. жеңілдіктер_жылi+k-1 *(1 + Қөсім), мұндағы:
i-ағымдағы жыл;
k=1,2,3;
Сорт. тізім. жеңілдіктер_жылi+k-1 – i+k-1 жылға арналған Заңның 26-бабының 1-тармағында көзделген адамдардың болжамды жылдық орташа тізімдік саны;
Қөсім – Заңның 26-бабының 1-тармағында көзделген адамдардың соңғы үш жылдағы орташа өсу қарқыны, ол формула бойынша айқындалады:
Қөсім = ((Сорт. тізім. жеңілдіктер_жылi-1/
Сорт. тізім. жеңілдіктер_жылi-3) – 1)/2 , мұндағы:
Сорт. жеңілдіктер. тізім_жылi-1 – Заңның 26-бабының 1-тармағында көзделген тұлғалардың ағымдағы жылдың алдындағы жылдағы жылдық орташа тізімдік саны есептелетін жылдың он екі айындағы орташа ретінде есептеледі;
Сорт. тізім. жеңілдіктер_жылi-3 – Заңның 26-бабының 1-тармағында көзделген тұлғалардың ағымдағы жылдың үш жылының алдындағы жылдағы жылдық орташа тізімдік саны есептелетін жылдың он екі айындағы орташа ретінде есептеледі;
ОАЖi+k – мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган айқындайтын болжанатын қаржы жылының екі жылының алдындағы орташа айлық жалақының мөлшері;

Pвосмсi+k – размер взносов государства на ОСМС, подлежащие уплате в фонд за i+k год, на планируемый период в соответствии с пунктом 2 статьи 26 Закона;
m – количество месяцев в финансовом году, в течение которых будет осуществляться финансирование взносов государства на ОСМС.
10. При планировании средств трансфертов юридическим лицам для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов производятся расчеты:
1) прогнозное количество услуг по видам медицинской помощи и медицинской деятельности в системе ОСМС с учетом среднего темпа прироста количества услуг по видам медицинской помощи и медицинской деятельности в системе ОСМС за последние три года лицам, предусмотренным подпунктами 2), 3) и 4) пункта 3 статьи 27 Закона;
2) суммы расходов путем произведения тарифов, утвержденных приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550), на прогнозное количество услуг по видам медицинской помощи и медицинской деятельности в системе ОСМС.
11. Формирование трансфертов юридическим лицам осуществляется путем суммирования сумм средств, определенных пунктами 8, 9 и 10 настоящих Правил.
12. При необходимости уточнения (корректировки) годового объема по трансфертам юридическим лицам в пределах выделенного бюджета фонд направляет предложения в уполномоченный орган не позднее десяти рабочих дней с момента выявления необходимости уточнения (корректировки) в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
Предложения по уточнению (корректировке) сумм трансфертов юридическим лицам в пределах выделенного бюджета рассматриваются уполномоченным органом в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок финансирования трансфертов юридическим лицам
13. Объемы сумм трансфертов юридическим лицам определяются при утверждении республиканского бюджета на плановый период.
14. После утверждения республиканского бюджета фонд для учета при формировании уполномоченным органом плана финансирования по обязательствам и платежам формирует и направляет в уполномоченный орган предложения по помесячной разбивке годовой суммы трансфертов юридическим лицам с указанием сумм по направлениям:

Ммәмсжi+k – Заңның 26-бабының 2-тармағына сәйкес жоспарланатын кезеңге i+k жылы үшін қорға төленуге жататын мемлекеттің МӘМС-ке жарналарының мөлшері;
m – мемлекеттің МӘМС жарналарын қаржыландыру жүзеге асырылатын қаржы жылындағы айлар саны.
10. МӘМС жүйесінде әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін заңды тұлғаларға берілетін трансферттер қаражатын жоспарлау кезінде:
1) Заңның 27-бабы 3-тармағының 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген тұлғаларға соңғы үш жылда МӘМС жүйесіндегі медициналық көмек және медициналық қызмет түрлері бойынша көрсетілетін қызметтер санының орташа өсу қарқынын ескере отырып, МӘМС жүйесіндегі медициналық көмек және медициналық қызмет түрлері бойынша көрсетілетін қызметтердің болжамды саны;
2) МӘМС жүйесіндегі медициналық көмек және медициналық қызмет түрлері бойынша көрсетілетін қызметтердің болжамды санына "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) бекітілген тарифтерге көбейту жолымен шығыстар сомасы бойынша есептеулер жүргізіледі.
11. Заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді қалыптастыру осы Қағидалардың 8, 9 және 10-тармақтарында айқындалған қаражат сомаларын жинақтау жолымен жүзеге асырылады.
12. Бөлінген бюджет шегінде заңды тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша жылдық көлемді нақтылау (түзету) қажет болған кезде қор Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес нақтылау (түзету) қажеттілігі анықталған кезден бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсыныстар жібереді.
Заңды тұлғаларға берілетін трансферттер сомаларын бөлінген бюджет шегінде нақтылау (түзету) жөніндегі ұсыныстарды уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қарайды.
3-тарау. Заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді қаржыландыру тәртібі
13. Заңды тұлғаларға берілетін трансферттер сомасының көлемі жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджетті бекіту кезінде айқындалады.
14. Республикалық бюджет бекітілгеннен кейін қор уәкілетті орган міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын қалыптастыру кезінде есепке алу үшін бағыттар бойынша сомаларды көрсете отырып, заңды тұлғаларға берілетін трансферттердің жылдық сомасын ай сайын бөлу жөнінде ұсыныстар қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді:

1) для оплаты оказания услуг в рамках ГОБМП;
2) в виде взносов государства на ОСМС за граждан Республики Казахстан, освобожденных от уплаты взносов в фонд, определенных Законом;
3) для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
Распределение по месяцам годовой суммы трансфертов юридическим лицам осуществляется фондом исходя из сроков осуществления платежей, с учетом предполагаемых сроков выплаты авансовых платежей.
15. При необходимости внесения изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам в процессе использования трансфертов юридическим лицам фонд в срок до 5 числа текущего месяца направляет в уполномоченный орган предложения по внесению изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам.
Внесение изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам осуществляется в соответствии с процедурами казначейского исполнения бюджета и их кассового обслуживания, определяемыми центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
16. Перечисление уполномоченным органом трансфертов юридическим лицам в пределах сумм индивидуального плана финансирования по платежам осуществляется ежемесячно в течение первых пяти рабочих дней текущего месяца (в декабре месяце до 20 числа):
1) на оплату за оказание услуг в рамках ГОБМП на контрольный счет наличности фонда в государственном казначействе;
2) в виде взносов государства на ОСМС за граждан Республики Казахстан, освобожденных от уплаты взносов в фонд, определенных Законом, также для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов на текущий счет фонда в Национальном Банке Республики Казахстан.
Перечисление денежных средств с учетом внесенных изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам осуществляется до 25 числа текущего месяца.
17. Исполнение фондом обязательств предшествующего года по оплате услуг субъектов здравоохранения за счет средств трансфертов юридическим лицам, выделяемых фонду на ГОБМП, осуществляется не позднее 1 марта текущего финансового года.
18. Неиспользованные (недоиспользованные) в течение финансового года суммы трансфертов юридическим лицам для оплаты оказания услуг в рамках ГОБМП, выделенных в истекшем финансовом году, доиспользуются в следующем финансовом году.

1) ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін;
2) заңда айқындалған қорға жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін МӘМС-ке мемлекеттің жарналары түрінде;
3) әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін.
Заңды тұлғаларға берілетін трансферттердің жылдық сомасын айлар бойынша бөлуді қор аванстық төлемдерді төлеудің болжамды мерзімдерін ескеріп, төлемдерді жүзеге асыру мерзімдерін негізге ала отырып жүзеге асырады.
15. Заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді пайдалану процесінде міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу қажет болған кезде қор ағымдағы айдың 5-күніне дейінгі мерзімде уәкілетті органға міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу жөнінде ұсыныстар жібереді.
Міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын бюджеттің қазынашылық атқарылуы және оларға кассалық қызмет көрсету рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады.
16. Уәкілетті органның төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының сомалары шегінде заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді аударуы ай сайын ағымдағы айдың алғашқы бес жұмыс күні ішінде (желтоқсан айында 20-күніне дейін):
1) ТМККК шеңберінде қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге мемлекеттік қазынашылықтағы қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотына;
2) заңда айқындалған қорға жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін МӘМС-ке мемлекеттің жарналары түрінде, сондай-ақ әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі қордың ағымдағы шотына жүзеге асырылады.
Міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына енгізілген өзгерістерді ескере отырып, ақша қаражатын аудару ағымдағы айдың 25-күніне дейін жүзеге асырылады.
17. Қорға ТМККК бөлінетін заңды тұлғаларға берілетін трансферттер қаражаты есебінен денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу бойынша алдыңғы жылдың қордың міндеттемелерін орындауы ағымдағы қаржы жылының 1 наурызынан кешіктірмей жүзеге асырылады.
18. Өткен қаржы жылында бөлінген ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) заңды тұлғаларға берілетін трансферттердің сомалары келесі қаржы жылында толық пайдаланылады.

Глава 4. Отчетность об использовании трансфертов юридическим лицам
19. Фонд представляет в уполномоченный орган отчеты об использовании бюджетных средств, выделенных в виде трансфертов юридическим лицам, по формам согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящим Правилам.
20. Отчеты об использовании бюджетных средств, выделенных в виде трансфертов юридическим лицам, представляются фондом в уполномоченный орган ежеквартально в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 7 марта года следующего за отчетным.
21. Отчеты об использовании бюджетных средств, выделенных в виде трансфертов юридическим лицам, формируются на основании данных информационных систем фонда и уполномоченного органа, с приложением пояснительной записки по отклонениям сумм оплаченных обязательств от плана финансирования по платежам, с указанием причин неосвоения средств.
Приложение 1
к Правилам планирования
расходов из бюджета в фонд
социального медицинского
страхования путем выделения
трансфертов юридическим
лицам, составления отчетности
об использовании бюджетных
средств, форм и сроков
ее представления, а также
требований к предоставляемой
информации о ходе
и результатах использования
бюджетных средств
Отчет об освоении бюджетных средств, выделенных в виде трансфертов юридическим лицам для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Наименование формы: Отчет об освоении бюджетных средств, выделенных в виде трансфертов юридическим лицам для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "___" _________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: ежеквартально в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 7 марта года следующего за отчетным
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
тенге
Программа
Подпрограмма
Трансферты юридическим лицам
Исполнение плана финансирования
По обязательствам
По платежам
План на отчетный период
Принятые обязательства
% исполнения
Не принятые обязательства
План на отчетный период
Оплачено
% исполнения
Не освоено
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Председатель Правления _________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Руководитель структурного подразделения _________ _________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Место печати
Приложение 2
к Правилам планирования
расходов из бюджета в фонд
социального медицинского
страхования путем выделения
трансфертов юридическим
лицам, составления отчетности
об использовании бюджетных
средств, форм и сроков
ее представления, а также
требований к предоставляемой
информации о ходе
и результатах использования
бюджетных средств
Отчет об использовании трансфертов юридическим лицам для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Наименование формы: Отчет об использовании трансфертов юридическим лицам для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "___" _________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: ежеквартально в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 7 марта года следующего за отчетным
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование видов медицинской помощи
План закупа медицинских услуг на год
Сумма заключенных договоров

4-тарау. Заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді пайдалану туралы есептілік
19. Қор уәкілетті органға осы Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша заңды тұлғаларға берілетін трансферттер түрінде бөлінген бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есептерді ұсынады.
20. Заңды тұлғаларға берілетін трансферттер түрінде бөлінген бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есептерді қор уәкілетті органға тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 наурызына дейінгі мерзімде ұсынады.
21. Заңды тұлғаларға берілетін трансферттер түрінде бөлінген бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есептер қордың және уәкілетті органның ақпараттық жүйелерінің деректері негізінде қаражаттың игерілмеу себептерін көрсете отырып, төленген міндеттемелер сомаларының төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарынан ауытқуы бойынша түсіндірме жазбаны қоса бере отырып қалыптастырылады.
Заңды тұлғаларға берілетін
трансферттерді бөлу арқылы
бюджеттен әлеуметтік
медициналық сақтандыру
қорына шығыстарды жоспарлау,
бюджет қаражатының
пайдаланылуы туралы есептілік
жасау, оның нысандары мен
ұсынылу мерзімдерін, сондай-ақ
бюджет қаражатын
пайдаланудың барысы мен
нәтижелері туралы берілетін
ақпаратқа қойылатын
талаптардың қағидаларына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін заңды тұлғаларға берілетін трансферттер түрінде бөлінген бюджет қаражатын игеру туралы есеп
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысанның атауы: Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін заңды тұлғаларға берілетін трансферттер түрінде бөлінген бюджет қаражатын игеру туралы есеп
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 наурызына дейінгі мерзімде
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
теңге
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Заңды тұлғаларға берілетін трансферттер
Қаржыландыру жоспарының орындалуы
Міндеттемелер бойынша
Төлемдер бойынша
Есепті кезең жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Орындалу %
Қабылданбаған міндеттемелер
Есепті кезең жоспары
Төленді
Орындалу %
Игерілмеген
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Басқарма Төрағасы             _________             ______________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Құрылымдық
бөлімшенің басшысы       _________             ______________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
Заңды тұлғаларға берілетін
трансферттерді бөлу арқылы
бюджеттен әлеуметтік
медициналық сақтандыру
қорына шығыстарды жоспарлау,
бюджет қаражатының
пайдаланылуы туралы есептілік
жасау, оның нысандары мен
ұсынылу мерзімдерін, сондай-ақ
бюджет қаражатын
пайдаланудың барысы мен
нәтижелері туралы берілетін
ақпаратқа қойылатын
талаптардың қағидаларына
2-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді пайдалану туралы есеп
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысанның атауы: Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді пайдалану туралы есеп
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 наурызына дейінгі мерзімде
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
Р/с №
Медициналық көмек түрлерінің атауы
Бір жылға медициналық қызметтерді сатып алу жоспары
Жасалған шарттардың сомасы
Орналастырылмаған сома

Неразмещенная сумма (графа 3-графа 4)
План согласно приложению № 1 к договорам
Принятые на оплату акты оказанных услуг
Неисполненные суммы по договорам
(графа 4-графа 7)
% исполнения договоров (графа 7/ графа 4)
% исполнения плана закупа (графа 7/ графа 3)
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
Всего,
тысяч тенге
Председатель Правления _________ ___________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Руководитель структурного подразделения _________ __________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Место печати
Приложение 3
к Правилам планирования
расходов из бюджета в фонд
социального медицинского
страхования путем выделения
трансфертов юридическим
лицам, составления отчетности
об использовании бюджетных
средств, форм и сроков
ее представления, а также
требований к предоставляемой
информации о ходе
и результатах использования
бюджетных средств
Отчет об использовании трансфертов юридическим лицам в виде взносов
государства на обязательное социальное медицинское страхование за граждан
Республики Казахстан, освобожденных от уплаты взносов в фонд социального медицинского страхования
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Наименование формы: Отчет об использовании трансфертов юридическим лицам в виде взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование за граждан Республики Казахстан, освобожденных от уплаты взносов в фонд социального медицинского страхования
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "___" _________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: ежеквартально в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 7 марта года следующего за отчетным
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование категорий лиц
План на год
Факт по данным Государственной корпорации "Правительство для граждан"
Факт поступления взносов по данным уполномоченного органа в сфере здравоохранения
Отклонение
(графа 7-
графа 3,
графа 8-
графа 4)
% исполнения плана
Отклонение факта поступления взносов от данных Госкорпорации
(графа 7-графа 5, графа 8-графа 6)
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Всего лиц, в том числе:
1
Дети
2
Лица, зарегистрированные в качестве безработных
3
Неработающие беременные женщины
4
Неработающее лицо (один из законных представителей ребенка), воспитывающее ребенка (детей) до достижения им (ими) возраста трех лет, за исключением лиц, предусмотренных пунктом 5
5
Лица, находящиеся в отпусках в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), по уходу за ребенком (детьми) до достижения им (ими) возраста трех лет
6
Неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью
7
Неработающие лица, осуществляющие уход за лицом с инвалидностью первой группы
8
Получатели пенсионных выплат, в том числе ветераны Великой Отечественной войны
9
Лица, отбывающие наказание по приговору суда в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (за исключением учреждений минимальной безопасности)
10
Лица, содержащиеся в следственных изоляторах, а также неработающие лица, к которым применена мера пресечения в виде домашнего ареста
11
Неработающие кандасы
12
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
13
Лица с инвалидностью
14
Лица, обучающиеся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего образования, а также послевузовского образования
15
Неработающие получатели государственной адресной социальной помощи
Председатель Правления _________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Руководитель структурного подразделения _________ ________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Место печати
Приложение 4
к Правилам планирования
расходов из бюджета в фонд
социального медицинского
страхования путем выделения
трансфертов юридическим
лицам, составления отчетности
об использовании бюджетных
средств, форм и сроков
ее представления, а также
требований к предоставляемой
информации о ходе
и результатах использования
бюджетных средств
Отчет об использовании трансфертов юридическим лицам для оплаты услуг субъектов
здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного
социального медицинского страхования военнослужащим,
сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Наименование формы: Отчет об использовании трансфертов юридическим лицам для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "___" _________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: ежеквартально в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 7 марта года следующего за отчетным
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование видов медицинской помощи
План на год
Фактические расходы

(3-баған-4-баған)
Шарттардың № 1 қосымшасына сәйкес жоспар
Көрсетілген қызметтердің төлемге қабылданған актілері
Шарттар бойынша орындалмаған сомалар (4-баған-
7-баған)
Шарттарды орындау %
(7-баған/ 4-баған)
Сатып алу жоспарын орындау %
(7-баған/ 3-баған)
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
Барлығы,
мың теңге
Басқарма Төрағасы                   _________            ______________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Құрылымдық
бөлімшенің басшысы             _________             ______________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
Заңды тұлғаларға берілетін
трансферттерді бөлу арқылы
бюджеттен әлеуметтік
медициналық сақтандыру
қорына шығыстарды жоспарлау,
бюджет қаражатының
пайдаланылуы туралы есептілік
жасау, оның нысандары мен
ұсынылу мерзімдерін, сондай-ақ
бюджет қаражатын
пайдаланудың барысы мен
нәтижелері туралы берілетін
ақпаратқа қойылатын
талаптардың қағидаларына
3-қосымша
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналары түріндегі заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді пайдалану туралы есеп
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысанның атауы: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналары түріндегі заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді пайдалану туралы есеп
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 наурызына дейінгі мерзімде
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
Р/с №
Тұлғалар санаттарының атауы
Жыл жоспары
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясының деректері бойынша факт
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның деректері бойынша жарналардың түсу фактісі
Ауытқу
(7-баған-
3-баған,
8-баған-
4-баған)
Жоспарды орындау %
Жарналардың түсу фактісін Мемлекеттік корпорация деректерінен ауытқуы
(7-баған-
5-баған,
8-баған-
6-баған)
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Барлық адамдар,
оның ішінде:
1
Балалар
2
Жұмыссыз ретінде тіркелген адамдар
3
Жұмыс істемейтін жүкті әйелдер
4
5-тармақта көзделген адамдарды қоспағанда, бала (балалар) үш жасқа толғанға дейін оны (оларды) тәрбиелеп отырған жұмыс істемейтін адам (баланың заңды өкілдерінің бірі)
5
Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты, бала (балалар) үш жасқа толғанға дейін оның (олардың) күтіміне байланысты демалыста жүрген адамдар
6
Мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар
7
Бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар
8
Зейнетақы төлемдерін алушылар, оның ішінде Ұлы Отан соғысының ардагерлері
9
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде (қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерді қоспағанда) сот үкімі бойынша жазасын өтеп жатқан адамдар
10
Тергеу изоляторларындағы адамдар, сондай-ақ үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған жұмыс істемейтін адамдар
11
Жұмыс істемейтін қандастар
12
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар
13
Мүгедектігі бар адамдар
14
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары білім беру, сондай-ақ жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысанында білім алып жатқан адамдар
15
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушы жұмыс істемейтіндер
Басқарма Төрағасы                   _________             ______________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Құрылымдық
бөлімшенің басшысы             _________             ______________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
Заңды тұлғаларға берілетін
трансферттерді бөлу арқылы
бюджеттен әлеуметтік
медициналық сақтандыру
қорына шығыстарды жоспарлау,
бюджет қаражатының
пайдаланылуы туралы есептілік
жасау, оның нысандары мен
ұсынылу мерзімдерін, сондай-ақ
бюджет қаражатын
пайдаланудың барысы мен
нәтижелері туралы берілетін
ақпаратқа қойылатын
талаптардың қағидаларына
4-қосымша
Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді пайдалану туралы есеп
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысанның атауы: Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді пайдалану туралы есеп
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 7 наурызына дейінгі мерзімде
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
Р/с №
Медициналық көмек түрлерінің атауы
Жыл жоспары
Нақты шығыстар
Ауытқу, мың теңге

Отклонение, тысяч тенге (графа 4-графа 6)
Сумма оплаты уполномоченного органа в сфере здравоохранения, тысяч тенге
Отклонение суммы оплаты уполномоченного органа в сфере здравоохранения от плана, тысяч тенге
(графа 8-графа 4)
Отклонение суммы оплаты уполномоченного органа в сфере здравоохранения от фактических расходов, тысяч тенге (графа 8-графа 6)
Количество услуг (единиц/ пролеченных случаев/ обеспеченных рецептов)
Сумма, тысяч тенге
Количество услуг (единиц/ пролеченных случаев/ обеспеченных рецептов)
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего
1
Консультативно-диагностическая помощь (специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях)
2
Специализированная медицинская помощь в стационарозамещающих условиях
3
Специализированная медицинская помощь в стационарных условиях
4
Лекарственное обеспечение на амбулаторном уровне
Председатель Правления _________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Руководитель структурного подразделения _________ _______________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Место печати

(4-баған-6-баған)
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның төлем сомасы, мың теңге
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның төлем сомасының жоспардан ауытқуы, мың теңге
(8-баған- 4-баған)
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның төлем сомасының нақты шығыстардан ауытқуы, мың теңге
(8-баған- 6-баған)
Қызметтер саны (бірліктер/ емделген жағдайлар/ қамтамасыз етілген рецепттер)
Сомасы, мың теңге
Қызметтер саны (бірліктер/ емделген жағдайлар/ қамтамасыз етілген рецепттер)
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы
1
Консультациялық-диагностикалық көмек (амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек)
2
Стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек
3
Стационарлық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек
4
Амбулаториялық деңгейде дәрілік қамтамасыз ету
Басқарма Төрағасы                   _________             ______________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Құрылымдық
бөлімшенің басшысы             _________             ______________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны