Об утверждении Правил мониторинга состояния теплоэнергетики
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 15 января 2025 года № 19-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2025 года № 35646.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра энергетики РК от 02.07.2025 № 265-н/қ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Правила мониторинга состояния теплоэнергетики (далее – Правила) согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридический службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пунктов 4, 11 и 18 Правил, которые вводятся в действие с 1 января 2026 года.
исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
С. Есимханов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утвержден приказом
исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 января 2025 года № 19-н/қ
Правила мониторинга состояния теплоэнергетики
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила мониторинга состояния теплоэнергетики (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления мониторинга состояния теплоэнергетики (далее – мониторинг).

Жылу энергетикасының жай-күйін мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2025 жылғы 15 қаңтардағы № 19-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 16 қаңтарда № 35646 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 02.07.2025 № 265-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жылу энергетикасының жай-күйін мониторингтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап, қолданысқа енгізілетін Қағидалардың 4, 11 және 18-тармақтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің міндетін атқарушы
С. Есимханов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгi
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 15 қаңтардағы
№ 19-н/қ Бұйрыққа
қосымша
Жылу энергетикасының жай-күйін мониторингтеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жылу энергетикасының жай-күйін мониторингтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 21-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және жылу энергетикасының жай-күйіне мониторингті (бұдан әрі – мониторинг) жүзеге асыру тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные термины и понятия:
1) аварийность – общая продолжительность отключения отопления, количество потребителей, оставшихся без отопления;
2) местная система теплоснабжения – система теплоснабжения, принадлежащая одному физическому или юридическому лицу либо входящая в состав общего имущества объекта кондоминиума и функционирующая для одного или нескольких потребителей тепловой энергии от одного или нескольких источников тепловой энергии по тепловым сетям, не являющимся сетями централизованной системы теплоснабжения;
3) индивидуальная система теплоснабжения – система теплоснабжения, обеспечивающая единственного потребителя тепловой энергией от автономного источника тепловой энергии без подключения к тепловым сетям централизованных и местных систем теплоснабжения для нужд отопления индивидуального жилого дома;
4) система теплоснабжения – комплекс установок, предназначенных для производства, транспортировки и использования теплоносителя;
5) субъекты теплоснабжения – теплопроизводящие и теплотранспортирующие субъекты;
6) теплопроизводящий субъект – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по производству тепловой энергии в соответствии с Законом;
7) теплотранспортирующий субъект – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие деятельность по транспортировке и (или) реализации тепловой энергии в соответствии с Законом;
8) плановые показатели теплоэнергетики – значение ключевых показателей, планируемых к достижению в краткосрочной перспективе;
9) фактические показатели теплоэнергетики – значения ключевых показателей на данный (текущий) период времени;
10) ключевые показатели теплоэнергетики – основные показатели (индикаторы) оценки состояния теплоэнергетики;
11) потребитель тепловой энергии (далее – потребитель) – физическое или юридическое лицо, приобретающее тепловую энергию для собственного потребления и (или) дальнейшей продажи субпотребителю в соответствии с Законом;
12) теплопотребляющие установки – комплекс устройств, предназначенных для использования тепловой энергии, теплоносителя для нужд потребителя тепловой энергии;
13) уполномоченный орган в области теплоэнергетики (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области теплоэнергетики;
14) прибор коммерческого учета – техническое устройство, предназначенное для коммерческого учета тепловой энергии и (или) теплоносителя, разрешенное к применению в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан;

2. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен ұғымдар пайдаланылады:
1) авариялық жағдай – жылу беруді өшірудің жалпы ұзақтығы, жылусыз қалған тұтынушылар саны;
2) жергілікті жылумен жабдықтау жүйесі – бір жеке немесе заңды тұлғаға тиесілі не кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің құрамына кіретін және орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйесінің желілері болып табылмайтын жылу желілері арқылы бір немесе бірнеше жылу энергиясы көзінен бір немесе бірнеше жылу энергиясын тұтынушы үшін жұмыс істейтін жылумен жабдықтау жүйесі;
3) жеке жылумен жабдықтау жүйесі – жеке тұрғын үйді жылыту қажеттігі үшін орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінің жылу желілеріне қосылмай, бірден-бір тұтынушыны автономды жылу энергиясы көзінен жылу энергиясымен қамтамасыз ететін жылумен жабдықтау жүйесі;
4) жылумен жабдықтау жүйесі – жылу жеткізгішті өндіруге, тасымалдауға және пайдалануға арналған қондырғылар кешені;
5) жылумен жабдықтау субъектілері – жылу өндіруші және жылу тасымалдаушы субъектілер;
6) жылу өндіруші субъект – Заңға сәйкес жылу энергиясын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
7) жылу тасымалдаушы субъект – Заңға сәйкес жылу энергиясын тасымалдау және (немесе) өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
8) жылу энергетикасының жоспарлы көрсеткіштері – қысқа мерзімді перспективада қол жеткізу жоспарланатын түйінді көрсеткіштердің мәні;
9) жылу энергетикасының нақты көрсеткіштері – осы (ағымдағы) уақыт кезеңіндегі түйінді көрсеткіштердің мәндері;
10) жылу энергетикасының түйінді көрсеткіштері – жылу энергетикасының жай-күйін бағалайтын негізгі көрсеткіштер (индикаторлар);
11) жылу энергиясын тұтынушы (бұдан әрі – тұтынушы) – Заңға сәйкес жылу энергиясын өзі тұтыну және (немесе) қосалқы тұтынушыға одан әрі сату үшін сатып алатын жеке немесе заңды тұлға;
12) жылу тұтынатын қондырғылар – жылу энергиясын тұтынушының қажеттіктері үшін жылу энергиясын, жылу жеткізгішті пайдалануға арналған құрылғылар кешені;
13) жылу энергетикасы саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – жылу энергетикасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
14) коммерциялық есепке алу аспабы – жылу энергиясын және (немесе) жылу жеткізгішті коммерциялық есепке алуға арналған, Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тәртіппен қолдануға рұқсат етілген техникалық құрылғы;

15) охват – доля потребителей, присоединенных к централизованным и местным системам теплоснабжения, с разбивкой по категориям потребителей (физические и юридические лица, многоэтажные жилые дома, по категориям государственных и негосударственных юридических лиц), в процентах от общего числа потребителей;
16) потребность – текущая и прогнозируемая общая потребность в тепловой энергии с разбивкой по годам и секторам экономики, килоВатт-час (далее – кВтч), требуемая мощность (текущая и прогнозируемая), МегаВатт (далее – МВт);
17) централизованная система теплоснабжения – система теплоснабжения от одного или нескольких источников тепловой энергии с транспортировкой теплоносителя потребителям по тепловым сетям с суммарной подключенной нагрузкой потребителей (использующих тепловую энергию для бытовых нужд), превышающей двадцать мегаватт;
18) качество топлива – качественные параметры топлива в хозяйственной деятельности для производства тепловой энергии при их сжигании (энергетическая ценность, содержание примеси, зольность и другие параметры, определяющие качество топлива);
19) эксплуатационная надежность – способность энергосистемы обеспечивать бесперебойность энергоснабжения потребителей и поддержание в допускаемых пределах показателей качества тепловой энергии (сокращение);
20) уполномоченный орган в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области теплоэнергетики в части потребления тепловой энергии;
21) технологическая и экономическая доступность – доля потребителей, желающих подключиться к централизованным и местным системам теплоснабжения, в процентах от числа существующих потребителей.
Иные термины и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области теплоэнергетики.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 02.07.2025 № 265-н/қ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Уполномоченный орган, уполномоченный орган в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, государственный орган по государственному энергетическому надзору и контролю и местные исполнительные органы осуществляют регулярный мониторинг, включая сбор, актуализацию и опубликование информации о состоянии объектов теплоэнергетики и тепловых сетей областей, городов республиканского значения, столицы.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего приказа.

15) қамту – тұтынушылардың санаттары бойынша (жеке және заңды тұлғалар, көп қабатты тұрғын үйлер, мемлекеттік және мемлекеттік емес заңды тұлғалар санаттары бойынша) бөле отырып, орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелеріне жалғанған тұтынушылардың үлесі, тұтынушылардың жалпы санының пайызымен;
16) қажеттілік – жылдарға және экономика секторларына бөле отырып, жылу энергиясына ағымдағы және болжамды жалпы қажеттілік, килоВатт-сағат (бұдан әрі – кВт-сағ), талап етілетін қуат (ағымдағы және болжамды), МегаВатт (бұдан әрі – МВт);
17) орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйесі – тұтынушылардың (тұрмыстық қажеттіліктер үшін жылу энергиясын пайдаланатын) жиынтық қосылған жүктемесі жиырма мегаваттан асатын жылу желілері арқылы тұтынушыларға жылу жеткізгішті тасымалдай отырып, бір немесе бірнеше жылу энергиясы көзінен жылумен жабдықтайтын жүйе;
18) отын сапасы – жағу кезінде жылу энергиясын өндіру үшін шаруашылық қызметтегі отынның сапалық параметрлері (энергетикалық құндылығы, қоспаның құрамы, күлділігі);
19) пайдаланылу сенімділігі – энергия жүйесінің тұтынушыларды энергиямен жабдықтаудың үздіксіздігін қамтамасыз ету және жылу энергиясының сапа көрсеткіштерінің рұқсат етілген шегінде ұстап тұру қабілеттілігі (қысқарту);
20) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті орган – жылу энергиясын тұтыну бөлігінде жылу энергетикасы саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
21) технологиялық және экономикалық қолжетімділігі – орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелеріне қосылғысы келетін тұтынушылардың үлесі, бар тұтынушылар санының пайызымен.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де терминдер мен анықтамалар Қазақстан Республикасының жылу энергетикасы саласындағы заңнамасына сәйкес қолданылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 02.07.2025 № 265-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Уәкілетті орган, тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті орган, мемлекеттік энергетикалық қадағалау мен бақылау жөніндегі мемлекеттік орган және жергілікті атқарушы органдар облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жылу энергетикасы объектілері мен жылу желілерінің жай-күйі туралы ақпаратты жинауды, жаңартып отыруды және жариялауды қоса алғанда, ұдайы мониторинг жүргізуді жүзеге асырады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі
4-тармақ 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі осы бұйрықтың 4-т. сәйкес.

4. Мониторинг осуществляется на основе фактических и плановых показателей теплоэнергетики, в том числе по секторам производства, транспортировки, реализации и потребления тепловой энергии в соответствии с настоящими Правилами.
5. Государственный орган по государственному энергетическому надзору и контролю осуществляет мониторинг технологических нарушений в централизованной системе теплоснабжения в соответствии с Правилами проведения расследования в областях электроэнергетики и теплоэнергетики, учета технологических нарушений в работе единой электроэнергетической системы, электростанций, источников тепловой энергии, электрических и тепловых сетей, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 121 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10558).
6. Местные исполнительные органы осуществляют регулярный мониторинг областей, городов республиканского значения, столицы с целью исключения дискриминационного подхода к доступу и возможности оплаты услуг по обеспечению тепловой энергией, в том числе в части оценки эксплуатационной надежности, технологической и экономической доступности тепловой энергии, подготовки к отопительному сезону на основе данных, полученных, в том числе от государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю с периодичностью не менее 1 (одного) раза в год и не чаще 1 (одного) раза в 3 (три) месяца.
Глава 2. Порядок осуществления мониторинга
7. Для получения информации с целью проведения мониторинга местные исполнительные органы письменно запрашивают у субъектов теплоснабжения информацию согласно подпунктам 33) и 34) пункта 19 настоящих Правил и формам, утвержденным в соответствии с приложениями 1 и 2 к настоящим Правилам, и потребителей, потребляющих тепловую энергию не для бытовых нужд.
8. Срок предоставления информации субъектами теплоснабжения по запросу местных исполнительных органов составляет не менее 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса.
9. При наличии системы электронного документооборота, документы представляются в электронном формате местным исполнительным органам.
10. Местные исполнительные органы в течение 10 (десяти) рабочих дней после завершения мониторинга размещают результаты мониторинга, с указанием данных по всем показателям и критериям, на своих официальных интернет-ресурсах.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 11 вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего приказа.

4. Мониторингтеу жылу энергетикасының нақты және жоспарлы көрсеткіштерінің негізінде, оның ішінде осы Қағидаларға сәйкес жылу энергиясын өндіру, тасымалдау, өткізу және тұтыну секторлары бойынша жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөніндегі мемлекеттік орган Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 121 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10558 болып тіркелген) бекітілген Электр энергетикасы және жылу энергетикасы салаларындағы тергеп-тексеру жүргізу, электр энергетикасы саласындағы, орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелеріндегі технологиялық бұзушылықтарды есепке алу қағидаларына сәйкес орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйесіндегі технологиялық бұзушылықтарға мониторинг жүргізуді жүзеге асырады.
6. Жергілікті атқарушы органдар жылу энергиясымен қамтамасыз ету, оның ішінде жылу энергиясының пайдалану сенімділігін, технологиялық және экономикалық қолжетімділігін бағалау, жылыту маусымына дайындық бөлігінде, оның ішінде мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөніндегі мемлекеттік органнан кезеңділігі жылына кемінде 1 (бір) рет және 3 (үш) айда 1 (бір) реттен жиілетпей алынған деректер негізінде көрсетілетін қызметтерге қол жеткізуге және оларға ақы төлеу мүмкіндігіне қатысты кемсітушілік тәсілді болғызбау мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жылу энергетикасының жай-күйін ұдайы мониторинг жүргізуді жүзеге асырады.
2-тарау. Мониторинг жүргізуді жүзеге асыру тәртібі
7. Мониторинг жүргізу мақсатында ақпарат алу үшін жергілікті атқарушы органдар жылумен жабдықтау субъектілерінен осы Қағидалардың 19-тармағының 33) және 34) тармақшаларына және осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларына сәйкес бекітілген нысандарға сәйкес және жылу энергиясын тұрмыстық емес қажеттіктерге тұтынатын тұтынушылардан ақпаратты жазбаша сұратады.
8. Жылумен жабдықтау субъектілерінің жергілікті атқарушы органдардың сұрау салуы бойынша ақпарат беру мерзімі кемінде 10 (он) жұмыс күнін құрайды.
9. Электрондық құжат айналымы жүйесі болған кезде құжаттар жергілікті атқарушы органдарға электрондық форматта ұсынылады.
10. Жергілікті атқарушы органдар мониторинг аяқталғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсеткіштер мен өлшемшарттар бойынша барлық деректерді көрсете отырып, мониторинг нәтижелерін өздерінің ресми интернет-ресурстарына орналастырады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі
11-тармақ 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі осы бұйрықтың 4-т. сәйкес.

11. Местные исполнительные органы оценивают достижение субъектами теплоснабжения фактических и плановых показателей теплоэнергетики после их утверждения до 15 (пятнадцатого) июля текущего года и 15 (пятнадцатого) января года, следующего за отчетным.
12. Местные исполнительные органы предоставляют отчет по результатам проведенного мониторинга уполномоченному органу по итогам первого полугодия (до 31 (тридцать первого) июля текущего года) и года (до 31 (тридцать первого) января года, следующего за отчетным) согласно подпунктам 33) и 34) пункта 19 настоящих Правил и формам, утвержденным в соответствии с приложениями 1 и 2 к настоящим Правилам.
13. Уполномоченный орган в течение 30 (тридцати) рабочих дней после предоставления местными исполнительными органами отчеты по результатам проведенного мониторинга размещает страновой отчет на своем официальном интернет-ресурсе.
14. Потребители, потребляющие тепловую энергию не для бытовых нужд, предоставляют в местные исполнительные органы информацию по потреблению тепловой энергии, состав теплопотребляющих установок, наличие и (или) отсутствие приборов учета и состава оборудования тепловых пунктов, а также принятых мерах по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок) ежегодно после завершения отопительного сезона в срок до 15 (пятнадцатого) июня года, следующего за отчетным, согласно формам, утвержденным в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам.
15. Теплопроизводящие субъекты в рамках централизованных и местных систем теплоснабжения предоставляют в местный исполнительный орган соответствующей территориальной единицы информацию о количестве использованного топлива во время отопительного сезона после его завершения на ежегодной основе с указанием вида и марки топлива. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы сводные данные направляют в уполномоченный орган ежегодно в срок до 15 (пятнадцатого) июня года, следующего за отчетным, согласно формам, утвержденным в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам.
16. Ежегодно до 15 (пятнадцатого) июня после завершения отопительного сезона местные исполнительные органы осуществляют сбор данных по использованному во время отопительного сезона топлива в индивидуальных системах теплоснабжения с указанием вида топлива.
17. Сводные данные по использованному топливу местными исполнительными органами предоставляются уполномоченному органу в рамках мониторинга.
Примечание ИЗПИ!

11. Жергілікті атқарушы органдар жылумен жабдықтау субъектілерінің жылу энергетикасының нақты және жоспарлы көрсеткіштеріне қол жеткізуін олар бекітілгеннен кейін есепті жылдан кейінгі жылдың 15 (он бесінші) шілдесіне дейін бағалайды.
12. Жергілікті атқарушы органдар осы Қағидалардың 19-тармағының 33) және 34) тармақшаларына және осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларына сәйкес бекітілген нысандарға сәйкес бірінші жартыжылдықтың (ағымдағы жылғы 31 (отыз бірінші) шілдесіне дейін) және жылдың (есепті жылдан кейінгі жылдың 31 (отыз бірінші) қаңтарына дейін) қорытындылары бойынша уәкілетті органға жүргізілген мониторинг нәтижелері бойынша есеп береді.
13. Жергілікті атқарушы органдар жүргізілген мониторинг нәтижелері бойынша есептерді ұсынғаннан кейін уәкілетті орган 30 (отыз) жұмыс күні ішінде елдік есепті өзінің ресми интернет-ресурсында орналастырады.
14. Жылу энергиясын тұрмыстық емес қажеттіліктерге тұтынатын тұтынушылар жергілікті атқарушы органдарға жылу энергиясын тұтыну, жылу тұтынатын қондырғылардың құрамы, жылу пункттері жабдығының есепке алу аспаптары мен құрамының болуы және (немесе) болмауы, сондай-ақ энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтынатын қондырғыларын жаңғырту) жөніндегі ақпаратты жыл сайын жылыту маусымы аяқталғаннан кейін нысанға сәйкес ағымдағы жылғы 15 (он бесінші) маусымға дейінгі мерзімде осы бекітілген Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес ұсынады.
15. Жылумен жабдықтау субъектілері орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелері шеңберінде тиісті аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органына отынның түрі мен маркасын көрсете отырып, жыл сайынғы негізде жылыту маусымы кезінде пайдаланылған отынның мөлшері бойынша есепті ұсынып тұрады. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары жиынтық деректерді уәкілетті органға жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі 15 (он бесінші) маусымға дейінгі мерзімде нысанға сәйкес осы бекітілген Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес жібереді.
16. Жергілікті атқарушы органдар жыл сайын жылыту маусымы аяқталғаннан кейін 15 (он бесінші) маусымға дейін отын түрін көрсете отырып, жылумен жабдықтаудың жеке жүйелерінде жылыту маусымы кезінде пайдаланылған отын бойынша деректерді жинауды жүзеге асырады.
17. Жергілікті атқарушы органдар пайдаланылған отын бойынша жиынтық деректерді уәкілетті органға мониторинг жүргізу шеңберінде ұсынады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі

Пункт 18 вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего приказа.
18. Уполномоченный орган в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства ежегодно до 1 (первого) августа текущего года оценивает состояние теплоэнергетики в жилых домах и объектах образования, здравоохранения, культуры и социального обеспечения по фактическим и плановым показателям теплоэнергетики и размещает на своем официальном интернет-ресурсе.
Глава 3. Критерии мониторинга
19. В рамках мониторинга местные исполнительные органы оценивают состояние теплоэнергетики по следующим показателям теплоэнергетики:
1) эксплуатационная надежность;
2) аварийность;
3) охват;
4) технологическая и экономическая доступность;
5) потребность;
6) качество топлива;
7) годовой объем выработки тепловой энергии в сфере теплоэнергетики, кВтч;
8) годовой объем выработки тепловой энергии в режиме когенерации, кВтч;
9) годовой объем выработки тепловой энергии от объектов, использующих возобновляемые источники энергии, источников-утилизаторов, источников-рекуператоров, котлов, работающих на биомассе, кВтч;
10) годовой объем выработки тепловой энергии источниками тепловой энергии в централизованных и местных системах теплоснабжения, при утилизации избыточного тепла промышленных процессов, килоВатт (далее – кВт);
11) годовой объем выработки тепловой энергии, полученной при сжигании угля (за исключением когенерации), кВт;
12) годовой объем выработки тепловой энергии, полученной от сжигания газа (за исключением когенерации), кВт;
13) годовой объем транспортируемой тепловой энергии: централизованная и местная система теплоснабжения, кВтч;
14) коэффициенты использования установленной мощности источников тепловой энергии, в централизованных и местных системах теплоснабжения, объектов, в процентах;
15) годовое фактическое потребление электрической энергии, связанное с транспортировкой тепловой энергии, кВтч;
16) удельное потребление электрической энергии, связанное с транспортировкой тепловой энергии, кВтч/Гигакалория (далее – Гкал);
17) годовые потери тепловой энергии, связанные с транспортировкой тепловой энергии, Гкал;
18) удельные потери тепловой энергии, связанные с транспортировкой тепловой энергии, процент (далее – %);
19) протяженность тепловых сетей, с разделением по диаметрам, километр;
20) процент износа тепловых сетей, с разделением по диаметрам %;
21) годовой объем потребления тепловой энергии централизованными и местными системами теплоснабжения, при утилизации избыточного тепла промышленных процессов, кВтч;

18-тармақ 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі осы бұйрықтың 4-т. сәйкес.
18. Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті орган жыл сайын 31 (отыз бірінші) шілдеге дейін ғимараттардағы жылу энергетикасының жай-күйін жылу энергетикасының нақты және жоспарлы көрсеткіштері бойынша бағалайды және өзінің ресми интернет-ресурсында орналастырады.
3-тарау. Мониторинг жүргізудің өлшемшарттары
19. Мониторинг жүргізу шеңберінде жергілікті атқарушы органдар жылу энергетикасының жай-күйін жылу энергетикасының мынадай көрсеткіштерімен бағалайды:
1) пайдаланылу сенімділігі;
2) авариялық жағдай;
3) қамту;
4) технологиялық және экономикалық қолжетімділігі;
5) қажеттілік;
6) отын сапасы;
7) жылу энергетикасы саласындағы жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВтсағ;
8) когенерация режимінде жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВтсағ;
9) жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын объектілерден, кәдеге жаратушы көздерден, рекуператор көздерінен, биомассада жұмыс істейтін қазандықтардан жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВт-сағ;
10) өнеркәсіптік процестерден артылған жылуды кәдеге жарату кезінде орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелеріндегі жылу энергиясы көздерінің жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВт;
11) көмірді жағу кезінде алынған жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (когенерацияны қоспағанда), кВт;
12) газды жағудан алынған жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (когенерацияны қоспағанда), кВт;
13) тасымалданатын жылу энергиясының жылдық көлемі: орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйесі, кВт-сағ;
14) жылу энергиясы көздерінің белгіленген қуатын пайдалану коэффициенттері, орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде, объектілерде, пайызбен;
15) жылу энергиясын тасымалдауға байланысты электр энергиясының жылдық нақты тұтынуы, кВт-сағ;
16) жылу энергиясын тасымалдауға байланысты электр энергиясының үлестік тұтынуы, кВт-сағ/Гигакалория (бұдан әрі – Гкал);
17) жылу энергиясын тасымалдауға байланысты жылу энергиясының жылдық ысыраптары, Гкал;
18) жылу энергиясын тасымалдауға байланысты жылу энергиясының үлестік ысыраптары, пайыз (бұдан әрі – %);
19) диаметрі бойынша бөлінген жылу желілерінің ұзындығы, километр;
20) диаметрі бойынша бөлінген жылу желілерінің тозу пайызы, %;
21) өнеркәсіптік процестерден артылған жылуды кәдеге жарату кезінде орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелеріндегі жылу энергиясын тұтынудың жылдық көлемі, кВт-сағ;

22) годовой объем потребления тепловой энергии в многоэтажных жилых домах, государственными и иными юридическими лицами, прочими потребителями от централизованных и местных систем теплоснабжения, при утилизации избыточного тепла промышленных процессов (на производственные нужды и нужды отопления), кВтч;
23) удельный расход тепловой энергии на 1 квадратный метр в многоэтажных жилых домах, государственными и иными юридическими лицами, прочими потребителями от централизованных и местных систем теплоснабжения, при утилизации избыточного тепла промышленных процессов (на нужды отопления), кВтч/квадратный метр (далее – м2);
24) общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии, с разбивкой по источникам (централизованных и местных систем теплоснабжения, при утилизации избыточного тепла промышленных процессов) и категориям потребителям (юридические и физические лица, многоэтажные жилые дома, по категориям государственных и негосударственных юридических лиц), эквивалент тонны углекислого газа (далее – тСО2экв) /год;
25) удельные выбросы при выработке тепловой энергии, тСО2экв/Гкал;
26) годовой объем потребления топлива на выработку тепловой энергии (за исключением когенерации), с разбивкой по виду топлива, в тоннах условного топлива;
27) годовой объем использованных энергоресурсов на выработку тепловой энергии (энергия на собственные нужды, топливо, доставка топлива), в тоннах условного топлива;
28) коэффициент эффективности теплоэнергетики (далее – КЭТ), в процентах
Qисп/Qвыр∙100 %, где:
Qисп =S* Qi, где:
Qi - затраты энергии, связанные с обеспечением работы источника;
Qвыр - сумма отпущенной энергии и измеренных по приборам учета.
КЭТ рассчитывается в общем для сектора теплоэнергетики, и с разбивкой по источникам, системам теплоснабжения;
29) коэффициент "чистой" выработки тепловой энергии – отношение количества тепловой энергии, выработанной от возобновляемых источников энергии; источников-утилизаторов; источников-рекуператоров; котлов, работающих на биомассе к общему количеству выработанной тепловой энергии, %
QВИЭ/Qобщ∙100 %;
30) приведенный коэффициент полезного действия (далее – КПД) источника – отношение отпущенной тепловой энергии ко всем затратам энергетических ресурсов на ее производство, %;
31) удельные потери тепловой энергии (фактические потери / количество проданной тепловой энергии, %):
Qп/Q(пр.) ∙100%;
32) приведенный КПД сетей – отношение полезного отпуска тепловой энергии к сумме отпущенной тепловой энергии в сеть и затрат электроэнергии на прокачку теплоносителя
〖КПД〗_с= Q_(пол.) /(Q_отп+э.э.) ∙100 %];

22) өнеркәсіптік процестерден артылған жылуды кәдеге жарату кезінде көп қабатты тұрғын үйлерде, мемлекеттік және өзге де заңды тұлғаларда, орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінен өзге де тұтынушыларда жылу энергиясын тұтынудың жылдық көлемі (өндірістік және жылыту қажеттіліктеріне), кВт-сағ;
23) өнеркәсіптік процестерден артылған жылуды кәдеге жарату кезінде көпқабатты тұрғын үйлердегі, мемлекеттік және өзге де заңды тұлғалардың, өзге де тұтынушылардың орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінен (жылыту қажеттіліктеріне) 1 шаршы метрге жылу энергиясының үлестік шығысы, кВт-сағ/ шаршы метр (бұдан әрі – м2);
24) жылу энергиясын өндіру кезінде көздер (орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелері, өнеркәсіптік процестерден артылған жылуды кәдеге жарату кезінде) және тұтынушылар санаттары (заңды және жеке тұлғалар, көп қабатты тұрғын үйлер, мемлекеттік және мемлекеттік емес заңды тұлғалар санаттары бойынша) бойынша бөлінген жалпы жылдық шығарындылар, бір тонна көмірқышқыл газының баламасы (бұдан әрі – тСО2экв)/сағ;
25) жылу энергиясын өндіру кезіндегі үлестік шығарындылар, тСО2экв/Гкал;
26) отын түрі бойынша бөле отырып, жылу энергиясын өндіруге арналған отынды тұтынудың жылдық көлемі (когенерацияны қоспағанда), шартты отын тоннасымен;
27) жылу энергиясын өндіруге пайдаланылған энергия ресурстарының жылдық көлемі (өз қажеттіліктеріне арналған энергия, отын, отын жеткізу), шартты отын тоннасымен;
28) жылу энергетикасы тиімділігінің коэффициенті (бұдан әрі – ЖЭТК), пайызбен
Qпайд/Qөнд∙100%, мұндағы:
Qпайд = S* Qi, мұндағы
Qi – көздің жұмысын қамтамасыз етуге байланысты энергия шығындары;
Qөнд – босатылған және есептеу аспаптары бойынша өлшенген энергия қосындысы.
ЖЭТК жылу энергетикасы секторы үшін жалпы және көздер, жылумен жабдықтау жүйелері бойынша бөліне отырып есептеледі;
29) жылу энергиясын "таза" өндіру коэффициенті – жылу энергиясының жалпы мөлшеріне жаңартылатын энергия көздерінен; кәдеге жаратушы көздерден; рекуператор көздерінен; биомассада жұмыс істейтін қазандықтардан өндірілген жылу энергиясы мөлшерінің қатынасы, %
QЖЭК/Qжалп∙100%;
30) көздің берілген пайдалы әрекет коэффициенті (бұдан әрі – ПӘК) – берілген жылу энергиясының оны өндіруге жұмсалатын барлық энергетикалық ресурстардың шығындарына қатынасы, пайызбен;
31) жылу энергиясының үлестік ысыраптары (нақты ысырап/сатылған жылу энергиясының мөлшері, пайызбен):
Qп/Q(сат.)∙100%;
32) желілердің берілген ПӘК – жылу энергиясының пайдалы берілуінің желіге берілген жылу энергиясы мен жылу жеткізгішті айдауға жұмсалатын электр энергиясының шығындарының қосындысына қатынасы
〖ПӘК〗с= Q_(пай.)/(Q_бер+э.э.) ∙100%];

33) субъекты теплоснабжения, действующие в централизованных и местных системах теплоснабжения, предоставляют также информацию о:
численности персонала;
качестве и объемах теплоснабжения;
режимах потребления тепловой энергии;
состоянии оборудования, тепловых сетей и иного имущества, используемого для осуществления деятельности;
мерах по модернизации, ремонту, реконструкции, замене указанного имущества;
мерах по повышению энергоэффективности и снижении потерь тепловой энергии;
мерах по внедрению технологий использования возобновляемых источников энергии;
34) о количестве и виде использованного топлива в индивидуальных системах теплоснабжения.
Приложение 1
к Правилам мониторинга
состояния теплоэнергетики
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется:
в уполномоченный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz
Наименование административной формы:
Информация по производству тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
1-ПТЭ
Периодичность:
1 (один) раз в полугодие
Отчетный период:
____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
теплопроизводящие субъекты, местные исполнительные органы областей городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
теплопроизводящие субъекты в местные исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения не позднее 5 числа января и июля года, следующего за отчетным;
местные исполнительные органы районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей не позднее 15 числа января и июля года, следующего за отчетным;
местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы в уполномоченный орган 31 января и июля года, следующего за отчетным
ИИН/БИН:
Метод сбора:
на бумажном носителе или в электронном виде, посредством компьютеризированной системы
Наименование области, городов республиканского значения, столицы, городов областного и районного значения, поселка и села; Код Классификатора административно-территориальных объектов
Наименование теплопроизводящего субъекта; БИН или ИИН
Форма собственности
Основное теплопроизводящее оборудование
Состав и тип
Основной вид топлива
Резервный вид топлива
Износ, %
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
продолжение таблицы
Установленная мощность, МВт
Располагаемая мощность, МВт
Присоединенная мощность, МВт
Годовой объем выработки тепловой энергии, кВТч
Годовой объем выработки тепловой энергии в режиме когенераци, кВТч
Годовой объем выработки тепловой энергии от объектов, использующих возобновляемые источники энергии, источников-утилизаторов, источников-рекуператоров, котлов, работающих на биомассе, кВТч
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Годовой объем выработки тепловой энергии при утилизации избыточного тепла промышленных процессов, кВТч
Годовой объем выработки тепловой энергии, полученной при сжигании угля (за исключением когенерации), кВТч
Годовой объем выработки тепловой энергии, полученной от сжигания газа (за исключением когенерации), кВТч
Общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии, тСО2экв/Гкал
Юридические лица
Физические лица
государственные
негосударственные
многоэтажные жилые дома
Индивидуальные жилищное строительство
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
Удельные выбросы при выработке тепловой энергии, тСО2экв/Гкал
Годовой объем потребления топлива на выработку тепловой энергии, тонн условного топлива
Годовой объем использованных энергоресурсов (энергия на собственные нужды, топливо, доставка топлива) на выработку тепловой энергии, тонн условного топлива
Коэффициент использования установленной мощности, %
Коэффициент "чистой" выработки тепловой энергии, %
22
23
24
25
26
продолжение таблицы
Приведенный КПД источника, %
Годовой расход электрической энергии на собственные нужды, МВтч
Потребность в тепловой энергии, МВт
Вид системы теплоснабжения
27
28
29
30
Наименование _____________________________________
Адрес ____________________________________________
Адрес электронной почты: __________________________
Телефон: _________________________________________
Исполнитель: ___________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон подпись
Место для печати
Примечание: Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по производству
тепловой энергии
в централизованной или местной
системе теплоснабжения"

33) орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде жұмыс істейтін жылумен жабдықтау субъектілері мынадай:
персонал саны;
жылумен жабдықтау сапасы мен көлемі;
жылу энергиясын тұтыну режимдері;
жабдықтардың, жылу желілерінің және қызметті жүзеге асыру үшін пайдаланылатын өзге де мүліктің жай-күйі;
аталған мүлікті жаңғырту, жөндеу, реконструкциялау, ауыстыру жөніндегі шаралар;
энергия тиімділігін арттыру және жылу энергиясының ысыраптарын азайту жөніндегі шаралар;
жаңартылатын энергия көздерін пайдалану технологияларын енгізу жөніндегі шаралар туралы ақпарат ұсынады;
34) жеке жылумен жабдықтау жүйелерінде пайдаланылған отынның мөлшері мен түрі туралы көрсеткіштер бойынша бағалайды.
Жылу энергетикасының жай-
күйін мониторингтеу
қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады:
уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан өтеусіз негізде интернет – ресурста орналастырылған:
www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы:
Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын өндіру жөніндегі ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):
1-ЖЭӨ
Кезеңділік:
Жартыжылдықта 1 (бір) рет
Есепті кезең:
20___ жылғы ____________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына жылумен жабдықтау субъектілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына жылу өндіруші субъектілер есепті жылдан кейінгі жылдың қаңтар және шілде айларының 5-күнінен кешіктірмей;
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына есепті жылдан кейінгі жылдың қаңтар және шілде айының 15-күнінен кешіктірмей;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 31 қаңтары мен шілдесінде
ЖСН/БИН:
Жинау әдісі:
компьютерленген жүйе арқылы қағаз тасығышта немесе электрондық түрде
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторының коды
Жылу өндіруші субъектінің атауы; БСН немесе ЖСН
Меншік нысаны
Негізгі жылу өндіретін жабдық.
Құрамы мен түрі
Негізгі отын түрі
Резервтік отын түрі
Тозу, %
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
Кестенің жаласы
Белгіленген қуат, МВт
Қолда бар қуат, МВт
Қосылған қуат, МВт
Жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВТ-сағ
Когенерация режиміде жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВТ-сағ
Жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын объектілерден,кәдеге жаратушы көздерден, рекуператор көздерінен, биомассада жұмыс істейтін қазандықтардан жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВТ-сағ
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Өнеркәсіптік процестерден артылған жылуды кәдеге жарату кезінде жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВТ-сағ
Көмірді жағу кезінде алынған жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (когерацияны қоспағанда) кВТ-сағ
Газды жағу кезінде алынған жылу энергиясын өдірудің жылдық көлемі (когерацияны қоспағанда) кВТ-сағ
Жылу энергиясын өндірудің жалпы жылдық шығарындылары, тСО2экв/Гкал
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар
мемлекеттік
Мемлекеттік емес
Көп қабатты тұрғын үйлер
Жеке тұғын үй құрылысы
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
Жылу энергиясын өндіру кезіндегі үлестік шығарындылар тСО2экв/Гкал
Жылу энергиясын өндіруге арналған отын тұтынудың жылдық көлемі, шартты отын тоннасы
Жылу энергиясын өндіруге жұмсалған энергия ресурстарының жылдық көлемі (өз қажеттіліктеріне арналған энергия, отын, отын жеткізу), шартты отын тоннасы
Белгіленген қуатты пайдалану коэфиценті, %
Жылу энергия
сын "таза" өндіру коэфиценті %
22
23
24
25
26
кестенің жалғасы
Белгіленген ПӘК көзі, %
Өз қажеттіліктеріне арналған электр энергиясының жылдық шығыны, МВт-сағ
Жылу энергиясына деген қажеттілік МВт
Жылумен жабдықтау жүйесінің түрі
27
28
29
30
Атауы: _____________________________________
Мекенжайы: __________________________________________
Электрондық почта мекенжайы: ___________________________
Телефон: __________________________________________
Орындаушы: _______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), байланыс телефоны қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
___________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), байланыс телефоны қолы
Мөр орыны
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы Нысанның қосымшасында келтірілген.
Орталықтандырылған немесе
жергілікті жылумен жабдықтау
жүйесінде жылу энергиясын
өндіру жөніндегі ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған қосымша

Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по производству тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения" (форма 1-ПТЭ, 1 (один) раз в полугодие)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по производству тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения" (далее – Форма).
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код Классификатора административно-территориальных объектов и наименование области, городов республиканского значения, столицы, городов областного и районного значения, поселка и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование теплопроизводящего субъекта, бизнес-идентификационный номер или идентификационный номер;
в графе 4 указывается форма собственности (государственная собственность, частная собственность, квазигосудраственный сектор);
в графе 5 указывается состав и тип основного теплопроизводящего оборудования (количество, марка котлоагрегата, мощность);
в графе 6 указывается основной вид топлива, используемый основным теплопроизводящим оборудованием;
в графе 7 указывается резервный вид топлива, используемый основным теплопроизводящим оборудованием;
в графе 8 указывается износ основного теплопроизводящего оборудования (%);
в графе 9 указывается установленная тепловая мощность субъекта теплоснабжения (МВт);
в графе 10 указывается располагаемая тепловая мощность субъекта теплоснабжения (МВт);
в графе 11 указывается присоединенная тепловая мощность субъекта теплоснабжения (МВт);
в графе 12 указывается годовой объем выработки тепловой энергии (кВтч);
в графе 13 указывается годовой объем выработки тепловой энергии в режиме когенерации (кВтч);
в графе 14 указывается годовой объем выработки тепловой энергии от объектов, использующих возобновляемые источники энергии, источников-утилизаторов, источников-рекуператоров, котлов, работающих на биомассе (кВтч);
в графе 15 указывается годовой объем выработки тепловой энергии при утилизации избыточного тепла промышленных процессов (кВтч);
в графе 16 указывается годовой объем выработки тепловой энергии, полученной при сжигании угля (за исключением когенерации) (кВтч);
в графе 17 указывается годовой объем выработки тепловой энергии, полученной от сжигания газа (за исключением когенерации) (кВтч);
в графе 18 указываются общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом государственных юридических лиц (тСО2экв/Гкал);

Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын өндіру жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (1-ЖЭӨ) нысаны, жартыжылдықта 1 (бір) рет)
1. Осы түсіндірме "Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын өндіру жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторының коды көрсетіледі;
3-бағанда жылу өндіруші субъектінің атауы бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда меншік нысаны (мемлекеттік меншік, жеке меншік, квазимемлекеттік сектор) көрсетіледі;
5-бағанда негізгі жылу өндіруші жабдықтың құрамы мен түрі (қазандық агрегатының саны, маркасы, қуаты)көрсетіледі;
6-бағанда негізгі жылу өндіруші жабдық пайдаланатын отынның негізгі түрі көрсетіледі;
7-бағанда негізгі жылу өндіруші жабдық пайдаланатын отынның резервтік түрі көрсетіледі;
8-бағанда негізгі жылу өндіруші жабдықтың тозуы (%) көрсетіледі;
9-бағанда жылумен жабдықтау субъектісінің белгіленген жылу қуаты (МВт) көрсетіледі;
10-бағанда жылумен жабдықтау субъектісінің қолда бар жылу қуаты (МВт) көрсетіледі;
11-бағанда жылумен жабдықтау субъектісінің қосылған жылу қуаты (МВт) көрсетіледі;
12-бағанда жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
13-бағанда когенерация режимінде жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
14-бағанда жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын объектілерден, кәдеге жаратушы көздерден, рекуператор-көздерден, биомассада жұмыс істейтін қазандықтардан жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
15-бағанда өнеркәсіптік процестердің артық жылуын кәдеге жарату кезінде жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
16-бағанда көмірді жағу кезінде алынған жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (когенерацияны қоспағанда) (кВт-сағ) көрсетіледі;
17-бағанда газды жағудан (когенерацияны қоспағанда) алынған жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
18-бағанда мемлекеттік заңды тұлғаларды жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі жалпы жылдық шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;

в графе 19 указываются общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом негосударственных юридических лиц (тСО2экв/Гкал);
в графе 20 указываются общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом физических лиц, проживающих в многоэтажных жилых домах, (тСО2экв/Гкал);
в графе 21 указываются общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом физических лиц, проживающих в индивидуальных жилых домах (тСО2экв/Гкал);
в графе 22 указываются удельные выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом (тСО2экв/Гкал);
в графе 23 указывается годовой объем потребления топлива на выработку тепловой энергии (тонн условного топлива);
в графе 24 указывается годовой объем использованных энергоресурсов (энергия на собственные нужды, топливо, доставка топлива) на выработку тепловой энергии (тонн условного топлива)
в графе 25 указывается коэффициент использования установленной мощности (%);
в графе 26 указывается коэффициент "чистой" выработки тепловой энергии (%);
в графе 27 указывается приведенный КПД источника (%);
в графе 28 указывается годовой расход электрической энергии на собственные нужды (МВтч);
в графе 29 указывается потребность в тепловой энергии (МВт);
в графе 30 указывается вид системы теплоснабжения (централизованная или местная) в которой работает теплопроизводящий субъект.
Приложение 2 к Правилам
мониторинга состояния
теплоэнергетики
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется:
в уполномоченный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz
Наименование административной формы:
Информация по транспортировке тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
1-ТТЭ
Периодичность:
1 (один) раз в полугодие
Отчетный период:
____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Теплотранспортирующие субъекты, теплопроизводящие субъекты (при наличии подключенного прямого потребителя), местные исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Субъекты теплоснабжения в местные исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения не позднее 5 числа января и июля года, следующего за отчетным;
местные исполнительные органы районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей не позднее 15 числа января и июля года, следующего за отчетным;
местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы в уполномоченный орган 31 января и июля года, следующего за отчетным
ИИН/БИН:
Метод сбора:
на бумажном носителе или в электронном виде, посредством компьютеризированной системы
Наименование области, городов республиканского значения, столицы, городов областного и районного значения, поселка и села; Код Классификатора административно-территориальных объектов
Наименование субъекта теплоснабжения;
БИН или ИИН
Форма собственности
Протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении, км
Всего
Магистральные
Распределительные
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
продолжение таблицы
в том числе с разделением по диаметрам, км
до 200 мм
износ, %

19-бағанда мемлекеттік емес заңды тұлғаларды жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі жалпы жылдық шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;
20-бағанда көп қабатты тұрғын үйлерде тұратын жеке тұлғаларды жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі жалпы жылдық шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;
21-бағанда жеке тұрғын үйлерде тұратын жеке тұлғаларды жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі жалпы жылдық шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;
22-бағанда жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі үлестік шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;
23-бағанда жылу энергиясын өндіруге арналған отынды тұтынудың жылдық көлемі (шартты отын тоннасы) көрсетіледі;
24-бағанда жылу энергиясын өндіруге пайдаланылған энергия ресурстарының жылдық көлемі (өз қажеттілігіне арналған энергия, отын, отын жеткізу) (шартты отын тоннасы) көрсетіледі;
25-бағанда белгіленген қуатты пайдалану коэффициенті (%) көрсетіледі;
26-бағанда жылу энергиясын "таза" өндіру коэффициенті (%) көрсетіледі;
27-бағанда белгіленген ПӘК көзі % көрсетіледі;
28-бағанда электр энергиясының өз қажеттілігіне жылдық шығысы (МВт-сағ) көрсетіледі;
29-бағанда жылу энергиясына деген қажеттілік (МВт) көрсетіледі;
30-бағанда жылумен жабдықтау жүйесінің түрі (орталықтандырылған немесе жергілікті) көрсетіледі.
Жылу энергетикасының жай-
күйін мониторингтеу
қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады:
уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған :
www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы:
Орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын тасымалдау жөніндегі ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):
1-ЖЭТ
Кезеңділік:
Жартыжылдықта 1 (бір) рет
Есепті кезең:
20___ жылғы ____________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
Жылу тасымалдаушы субъектілер, жылу өндіруші субъектілер (тікелей тұтынушы қосылған жағдайда), республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына жылумен жабдықтау субъектілері есепті жылдан кейінгі жылдың қаңтар және шілде айларының 5-күнінен кешіктірмей;
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына есепті жылдан кейінгі жылдың қаңтар және шілде айының 15-күнінен кешіктірмей;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 31 қаңтары мен шілдесінде
ЖСН/БИН:
Жинау әдісі:
компьютерленген жүйе арқылы қағаз тасығышта немесе электрондық түрде
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторының коды
Жылу өндіруші субъектінің атауы; БСН немесе ЖСН
Меншік нысаны
Екі құбырлы есептеудегі жылу желілерінің ұзындығы, км
Барлығы
Магистральдық
Тарату
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
кестенің жалғасы
оның ішінде диаметр бойынша бөлінген, км
200 мм-ге
дейін
тозу, %

Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по транспортировке тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения" (форма 1-ТТЭ, 1 (один) раз в полугодие)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по транспортировке тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения" (далее – Форма).
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код Классификатора административно-территориальных объектов и наименование области, городов республиканского значения, столицы, городов областного и районного значения, поселка и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование субъекта теплоснабжения, бизнес-идентификационный номер или идентификационный номер;
в графе 4 указывается форма собственности (государственная собственность, частная собственность, квазигосудраственный сектор);
в графе 5 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении (км);
в графе 6 указывается общая протяженность магистральных тепловых сетей в двухтрубном исчислении (км);
в графе 7 указывается общая протяженность распределительных тепловых сетей в двухтрубном исчислении (км);
в графе 8 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении диаметром до 200 мм (км);
в графе 9 указывается износ тепловых сетей диаметром до 200 мм (%);
в графе 10 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении диаметром от 201 до 400 мм (км);
в графе 11 указывается износ тепловых сетей диаметром от 201 до 400 мм (%);
в графе 12 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении диаметром от 401 до 600 мм (км);
в графе 13 указывается износ тепловых сетей диаметром от 401 до 600 мм (%);
в графе 14 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении диаметром свыше 600 мм (км);
в графе 15 указывается износ тепловых сетей диаметром свыше 600 мм (%);
в графе 16 указывается средний износ тепловых сетей (%);
в графе 17 указывается годовой объем транспортируемой тепловой энергии (кВтч);
в графе 18 указываются годовое фактическое потребление электрической энергии, связанное с транспортировкой тепловой энергии (кВтч);
в графе 19 указываются удельное потребление электрической энергии, связанное с транспортировкой тепловой энергии (кВтч/Гкал);
в графе 20 указываются годовые потери тепловой энергии, связанные с транспортировкой тепловой энергии (МВт);
в графе 21 указываются удельные потери тепловой энергии, связанные с транспортировкой тепловой энергии (%);
в графе 22 указываются удельные потери тепловой энергии (%);
в графе 23 указывается уровень нормативных потерь тепловой энергии (%);
в графе 24 указывается фактический уровень потерь тепловой энергии (%);
в графе 25 указывается приведенный КПД тепловой сети (%);
в графе 26 указывается общая тепловая нагрузка сетей (МВт/час);
в графе 27 указывается общее количество зданий и сооружений, потребляющих тепловую энергию (единиц);
в графе 28 указывается охват централизованным теплоснабжением (%);
в графе 29 указывается количество зданий и сооружений, потребляющих тепловую энергию, в зоне централизованного теплоснабжения (единиц);
в графе 30 указывается количество зданий и сооружений, желающих подключиться к централизованной системе теплоснабжения (единиц);
в графе 31 указывается вид системы теплоснабжения (централизованная или местная) в которой работает субъект теплоснабжения.
Приложение 3 к Правилам
мониторинга состояния
теплоэнергетики
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется:
в уполномоченный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz
Наименование административной формы:
Информация по потреблению тепловой энергии, состав теплопотребляющих установок, наличие и (или) отсутствие приборов учета и состава оборудования тепловых пунктов, а также принятых мерах по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
1-ПТТЭ
Периодичность:
1 (один) раз в год
Отчетный период:
____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Потребители потребляющие тепловую энергию не для бытовых нужд, местные исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Потребители потребляющие тепловую энергию не для бытовых нужд в местные исполнительные органы не позднее 15 числа мая года, следующего за отчетным;
Местные исполнительные органы районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей не позднее 1 числа июня года, следующего за отчетным;
Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы в уполномоченный орган не позднее 15 июня года, следующего за отчетным
ИИН/БИН:
Метод сбора:
на бумажном носителе или в электронном виде, посредством компьютеризированной системы
Наименование области, городов республиканского значения, столицы, городов областного и районного значения, поселка и села; Код Классификатора административно-территориальных объектов
Наименование потребителей, потребляющих тепловую энергию не для бытовых нужд; БИН или ИИН
Потребление тепловой энергии, кВт
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
январь
февраль
март
апрель
май
1
2
3
4
1.
2.
продолжение таблицы
Состав теплопотребляющих установок
Наличие и (или) отсутствие приборов учета
Состав оборудования тепловых пунктов
Принятые меры по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок)
Вид системы теплоснабжения
5
6
7
8
9
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Адрес электронной почты: ___________________________
Телефон: __________________________________________
Исполнитель: ____________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон подпись
Место для печати
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по потреблению
тепловой энергии, состав
теплопотребляющих установок,
наличие и (или) отсутствие приборов
учета и состава оборудования
тепловых пунктов, а также
принятых мерах по энергоэффективности
(установка автоматизированных
тепловых пунктов, приборов
коммерческого учета, модернизация
теплопотребляющих установок)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по потреблению тепловой энергии, состав теплопотребляющих установок, наличие и (или) отсутствие приборов учета и состава оборудования тепловых пунктов, а также принятых мерах по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок)"
(форма 1-ПТТЭ, 1 (один) раз в год)

"Орталықтандырылған неме жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын тасымалдау жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (1-ЖЭТ нысаны, жартыжылдықта 1 рет)
1. Осы түсіндірме "Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын тасымалдау жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторының кодына сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кент пен ауылдың атауы көрсетіледі;
3-бағанда жылу өндіруші субъектінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда меншік нысаны (мемлекеттік меншік, жеке меншік, квазимемлекеттік сектор) көрсетіледі;
5-бағанда екі құбырлы есептеудегі жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
6-бағанда екі құбырлы есептеудегі магистральдық жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
7-бағанда екі құбырлы есептеудегі жылу тарату желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
8-бағанда диаметрі 200 мм дейінгі екі құбырлы есептеуде жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
9-бағанда диаметрі 200 мм дейінгі жылу желілерінің тозуы (%) көрсетіледі;
10-бағанда диаметрі 201-ден 400 мм дейінгі екі құбырлы есептеуде жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
11-бағанда диаметрі 201-ден 400 мм-ге дейін жылу желілерінің тозуы (%) көрсетіледі;
12-бағанда диаметрі 401-ден 600 мм дейінгі екі құбырлы есептеуде жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
13-бағанда диаметрі 401-ден 600 мм-ге дейін жылу желілерінің тозуы (%) көрсетіледі;
14-бағанда диаметрі 600 мм жоғары екі құбырлы есептеуде жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
15-бағанда диаметрі 600 мм жоғары жылу желілерінің тозуы (%) көрсетіледі;
16-бағанда жылу желілерінің орташа тозуы (%) көрсетіледі;
17-бағанда тасымалданатын жылу энергиясының жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
18-бағанда жылу энергиясын тасымалдауға байланысты электр энергиясының жылдық нақты тұтынылуы (кВт-сағ) көрсетіледі;
19-бағанда жылу энергиясын тасымалдауға байланысты электр энергиясының меншікті тұтынуы (кВтсағ/Гкал) көрсетіледі;
20-бағанда жылу энергиясын тасымалдауға байланысты жылу энергиясының жылдық шығыны (МВт) көрсетіледі;
21-бағанда жылу энергиясын тасымалдауға байланысты жылу энергиясының үлестік шығыстары (%) көрсетіледі;
22-бағанда жылу энергиясының үлестік шығындары (%) көрсетіледі;
23-бағанда жылу энергиясының нормативтік шығынының деңгейі (%) көрсетіледі;
24-бағанда жылу энергиясының нақты шығын деңгейі (%) көрсетіледі;
25-бағанда жылу желісінің ПӘК-і (%) көрсетіледі;
26-бағанда желілердің жалпы жылу жүктемесі (МВт/сағ) көрсетіледі;
27-бағанда жылу энергиясын тұтынатын ғимараттар мен құрылыстардың (бірлік) жалпы саны көрсетіледі;
28-бағанда орталықтандырылған жылумен қамту (%) көрсетіледі;
29-бағанда орталықтандырылған жылумен жабдықтау аймағындағы жылу энергиясын тұтынатын ғимараттар мен құрылыстардың саны (бірлік) көрсетіледі;
30-бағанда орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйесіне қосылғысы келетін ғимараттар мен құрылыстардың саны (бірлік) көрсетіледі;
31-бағанда жылумен қамту субъектісінің жылу желісінің түрі (орталықтандырылған немесе жергілікті) көрсетіледі.
Жылу энергетикасының жай-
күйін мониторингтеу
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады:
уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған
www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы:
Жылу энергиясын тұтыну, жылу тұтыну қондырғыларының құрамы, жылу пункттерінің есепке алу аспаптары мен жабдықтар құрамының болуы және (немесе) болмауы, сондай-ақ энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту) жөніндегі ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):
1-ЖЭТ
Кезеңділік:
жылына 1 (бір) рет
Есепті кезең:
20___ жылғы ____________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
Жылу энергиясын тұрмыстық қажеттіліктер үшін емес тұтынатын тұтынушылар, Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
Жергілікті атқарушы органдарға жылу энергиясын тұрмыстық қажеттіліктер үшін емес тұтынатын тұтынушылар есепті жылдан кейінгі жылдың мамыр айының 15-күнінен кешіктірмей;
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына есепті жылдан кейінгі жылдың маусым айының 1 күнінен кешіктірмей;
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 15 маусымынан кешіктірмей
ЖСН/БИН:
Жинау әдісі:
компьютерленген жүйе арқылы, қағаз тасығышта немесе электрондық түрде
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторының коды.
Жылу энергиясын тұрмыстық қажеттіліктер үшін емес, тұтынатын тұтынушылардың атауы; БСН немесе ЖСН;
Жылу энергиясын тұтыну, кВт
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
1
2
3
4
1.
2.
кестенің жалғасы
Жылу тұтыну қондырғыларының құрамы
Есепке алу аспаптарының болуы және (немесе) болмауы
Жылу пункттері жабдықтарының құрамы
Энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту)
Жылумен жабдықтау жүйесінің түрі
5
6
7
8
9
Атауы: _____________________________________
Мекенжайы: __________________________________________
Электрондық почта мекенжайы: ___________________________
Телефон: __________________________________________
Орындаушы: _______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), байланыс телефоны қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
___________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), байланыс телефоны қолы
Мөр орыны
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы Нысанның қосымшасында келтірілген.
"Жылу энергиясын тұтыну,
жылу тұтыну қондырғыларының
құрамы, жылу пункттерінің
есепке алу аспаптары мен
жабдықтар құрамының болуы
және (немесе) болмауы, сондай-
ақ энергия тиімділігі бойынша
қабылданған шаралар
(автоматтандырылған жылу
пункттерін, коммерциялық
есепке алу аспаптарын
орнату, жылу тұтыну
қондырғыларын жаңғырту)
жөніндегі ақпарат"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
"Жылу энергиясын тұтыну, жылу тұтыну қондырғыларының құрамы, жылу пункттерінің есепке алу аспаптары мен жабдықтар құрамының болуы және (немесе) болмауы, сондай-ақ энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту) жөніндегі ақпарат" туралы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (1-ЖЭТ нысаны , жылына 1 (бір) рет)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по потреблению тепловой энергии, состав теплопотребляющих установок, наличие и (или) отсутствие приборов учета и состава оборудования тепловых пунктов, а также принятых мерах по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок" (далее – Форма).
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код Классификатора административно-территориальных объектов и наименование области, городов республиканского значения, столицы, городов областного и районного значения, поселка и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование потребителя, потребляющего тепловую энергию не для бытовых нужд, бизнес-идентификационный номер или идентификационный номер;
в графе 4 указывается количество потребленной тепловой энергии в кВт, с разделением по каждому месяцу отчетного периода (в случае отсутствия у потребителя приборов коммерческого учета, указываются нормативные показатели потребления тепловой энергии в кВт);
в графе 5 указывается состав теплопотребляющих установок потребителя, потребляющего тепловую энергию не для бытовых нужд;
в графе 6 указывается наличие и (или) отсутствие приборов учета тепловой энергии у потребителя, потребляющего тепловую энергию не для бытовых нужд;
в графе 7 указывается состав оборудования тепловых пунктов потребителя, потребляющего тепловую энергию не для бытовых нужд;
в графе 8 указывается принятые меры по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок) потребителем, потребляющим тепловую энергию не для бытовых нужд;
в графе 9 указывается вид системы теплоснабжения (централизованная или местная) в которой работает субъект теплоснабжения.
Приложение 4 к Правилам
мониторинга состояния
теплоэнергетики
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется:
в уполномоченный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz
Наименование административной формы:
Информация о количестве использованного топлива теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона в централизованных или местных систем теплоснабжения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
1-КИТ
Периодичность:
1 (один) раз в год
Отчетный период:
____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Теплопроизводящие субъекты, местные исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Теплопроизводящие субъекты в местные исполнительные органы не позднее 15 числа мая года, следующего за отчетным;
Местные исполнительные органы районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей не позднее 1 числа июня года, следующего за отчетным;
Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы в уполномоченный орган не позднее 15 июня года, следующего за отчетным
ИИН/БИН:
Метод сбора:
на бумажном носителе или в электронном виде, посредством компьютеризированной системы
Наименование области, городов республиканского значения, столицы, городов областного и районного значения, поселка и села; Код Классификатора административно-территориальных объектов
Наименование теплопроизводящего субъекта; БИН или ИИН
Период отопительного сезона
Дата начала ДД.ММ.ГГГГ
Дата завершения ДД.ММ.ГГГГ
1
2
3
4
1.
2.
продолжение таблицы
Вид основного топлива (уголь, мазут, газ и (или) другое)
Марка основного топлива
Вид резервного топлива (уголь, мазут, газ и (или) другое)
Марка резервного топлива
Вид системы теплоснабжения
5
6
7
8
9
Наименование _____________________________________
Адрес ____________________________________________
Адрес электронной почты: __________________________
Телефон: _________________________________________
Исполнитель: ___________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон подпись
Место для печати
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о количестве
использованного топлива
теплопроизводящим субъектом
во время отопительного сезона
в централизованных или местных
систем теплоснабжения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о количестве использованного топлива теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона в централизованных или местных системах теплоснабжения" (форма 1-КИТ, 1 (один) раз в год)

1. Осы түсіндірме "Жылу энергиясын тұтыну, жылу тұтыну қондырғыларының құрамы, жылу пункттерінің есепке алу аспаптары мен жабдықтар құрамының болуы және (немесе) болмауы, сондай-ақ энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту) жөніндегі ақпарат" туралы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды (әрі қарай - Нысан).
2. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда реттік номері көрсетіледі;
2-бағанда облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторының коды;
3-бағанда жылу энергиясын тұрмыстық қажеттіліктер үшін емес тұтынатын тұтынушының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда есепті кезеңнің әрбір айы бойынша бөле отырып, кВт - та тұтынылған жылу энергиясының мөлшері көрсетіледі (тұтынушыда коммерциялық есепке алу аспаптары болмаған жағдайда кВт-та жылу энергиясын тұтынудың нормативтік көрсеткіштері көрсетіледі);
5-бағанда жылу энергиясын тұрмыстық қажеттіліктер үшін емес, тұтынатын тұтынушының жылу тұтыну қондырғыларының құрамы көрсетіледі;
6-бағанда жылу энергиясын тұрмыстық қажеттіліктер үшін емес тұтынатын тұтынушыда жылу энергиясын есепке алу аспаптарының болуы және (немесе) болмауы көрсетіледі;
7-бағанда жылу энергиясын тұрмыстық қажеттіліктер үшін емес, тұтынатын тұтынушының жылу пункттері жабдықтарының құрамы көрсетіледі;
8-бағанда тұрмыстық қажеттіліктер үшін емес жылу энергиясын тұтынатын тұтынушының энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту) көрсетіледі;
9-бағанда жылумен жабдықтау субъектісі жұмыс істейтін жылумен жабдықтау жүйесінің түрі (орталықтандырылған немесе жергілікті) көрсетіледі.
Жылу энергетикасының жай-
күйін мониторингтеу
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады:
уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған :
www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы:
Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъектінің пайдаланылған отын мөлшері туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):
1-ПОМ
Кезеңділік:
Жылына 1 (бір) рет
Есепті кезең:
20___ жылғы ____________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
Жылу өндіруші субъектілер, Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
Жергілікті атқарушы органдарға жылу өндіруші субъектілер есепті жылдан кейінгі жылдың мамыр айының 15-күнінен кешіктірмей;
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына есепті жылдан кейінгі жылдың маусым айының 1 күнінен кешіктірмей;
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 15 маусымынан кешіктірмей
ЖСН/БИН:
Жинау әдісі:
компьютерленген жүйе арқылы, қағаз тасығышта немесе электрондық түрде
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторының коды
Жылуөндіруші субъектінің атауы; БСН немесе ЖСН
Жылыту маусымының кезеңі
Басталу мерзімі КК.АА.ЖЖЖЖ.
Аяқталу мерзімі КК.АА.ЖЖЖЖ.
1
2
3
4
1.
2.
кестенің жалғасы
Негізгі отын түрі (көмір, мазут, газ және (немесе) басқа)
Негізгі отын маркасы
Резервтік отын түрі (көмір, мазут, газ және (немесе) басқа)
Резервтік отын маркасы
Жылумен жабдықтау жүйесінің түрі
5
6
7
8
9
Атауы: _____________________________________
Мекенжайы: __________________________________________
Электрондық почта мекенжайы: ___________________________
Телефон: __________________________________________
Орындаушы: _______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), байланыс телефоны қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
___________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), байланыс телефоны қолы
Мөр орыны
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы Нысанның қосымшасында келтірілген.
"Орталықтандырылған немесе
жергілікті жылумен жабдықтау
жүйелерінде жылыту маусымы
кезінде жылу өндіруші
субъектінің пайдаланылған отын
мөлшері туралы ақпарат"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
"Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъектінің пайдаланылған отын мөлшері туралы ақпарат" туралы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Нысан 1-ПОМ, жылына 1 (бір) рет)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о количестве использованного топлива теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона в централизованных или местных систем теплоснабжения" (далее – Форма).
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код Классификатора административно-территориальных объектов и наименование области, городов республиканского значения, столицы, городов областного и районного значения, поселка и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование теплопроизводящего субъекта, бизнес-идентификационный номер или идентификационный номер;
в графе 4 указывается дата начала и завершения отопительного сезона, в формате день, месяц и год (ДД.ММ.ГГГГ.).
в графе 5 указывается вид основного топлива (уголь, мазут, газ и (или) другое) использованного теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона;
в графе 6 указывается марка основного топлива, использованного теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона;
в графе 7 указывается вид резервного топлива (уголь, мазут, газ и (или) другое) использованного теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона;
в графе 8 указывается марка резервного топлива, использованного теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона;
в графе 9 указывается вид системы теплоснабжения (централизованная или местная) в которой работает субъект теплоснабжения.

1. Осы түсіндірме "Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъектінің пайдаланылған отын мөлшері туралы ақпарат" туралы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды (әрі қарай - Нысан).
1-бағанда реттік номері көрсетіледі;
2-бағанда облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторының коды;
3-бағанда жылу энергиясын тұрмыстық қажеттіліктер үшін емес тұтынатын тұтынушының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда жылыту маусымының басталу және аяқталу күні, күні, айы және жылы форматында
5-бағанда жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъект пайдаланған негізгі отынның (көмір, мазут, газ және (немесе) басқа) түрі көрсетіледі;
6-бағанда жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъект пайдаланған негізгі отынның маркасы көрсетіледі;
7-бағанда жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъект пайдаланған резервтік отынның (көмір, мазут, газ және (немесе) басқа) түрі көрсетіледі;
8-бағанда жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъект пайдаланған резервтік отынның маркасы көрсетіледі;
9-бағанда жылумен жабдықтау субъектісі жұмыс істейтін жылумен жабдықтау жүйесінің түрі (орталықтандырылған немесе жергілікті) көрсетіледі.