О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога по Алакольскому району
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 19 марта 2024 года № 26-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Жетісу 19 марта 2024 года № 180-19. Утратило силу решением Алакольского районного маслихата области Жетісу от 2 декабря 2025 года № 56-3
Сноска. Утратило силу решением Алакольского районного маслихата области Жетісу от 02.12.2025 № 56-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), маслихат Алакольского района РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога по Алакольскому району с 4% (четырех процентов) до 3% (трех процентов).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Алакольского районного маслихата Д. Каримов

Алакөл ауданы бойынша бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 26-1 шешімі. Жетісу облысы Әділет департаментінде 2024 жылы 19 наурызда № 180-19 болып тіркелді. Күші жойылды - Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 56-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 56-3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2-тармағымен.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 696-3-бабының 5-тармағына сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алакөл ауданы бойынша бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшері 4 % (төрт пайыздан) 3 % (үш пайызға) дейін төмендетілсін.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алакөл аудандық мәслихат төрағасы Д. Каримов