Об утверждении Правил закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства и квалификационных требований к инвестору
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 августа 2024 года № 283. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 августа 2024 года № 34968. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 августа 2025 года № 266.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 28.08.2025 № 266 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025
В соответствии с подпунктом 65-2) пункта 1 статьи 9 и пунктом 1 статьи 40-1 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) квалификационные требования к инвестору согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов
и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 августа 2024 года № 283
Правила закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства

Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру қағидаларын және инвесторға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 21 тамыздағы № 283 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 22 тамызда № 34968 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 28 тамыздағы № 266 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.08.2025 № 266 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 65-2) тармақшасына және 40-1-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес инвесторға қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және
ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 21 тамыздағы № 283
бұйрығына 1-қосымша
Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) пункта 1 статьи 9 и пунктом 1 статьи 40-1 Закона Республика Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон) и определяют порядок закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства.
2. В настоящих Правилах применяются следующие основные понятия:
1) инвестиции – все виды имущества (кроме товаров, предназначенных для личного потребления), включая предметы финансового лизинга с момента заключения договора лизинга, а также права на них, вкладываемые инвестором в уставный капитал юридического лица или увеличение фиксированных активов, используемых для предпринимательской деятельности, а также для реализации проекта государственно-частного партнерства, в том числе концессионного проекта;
2) инвестор – физические и юридические лица, осуществляющие инвестиции в Республике Казахстан;
3) инвестиционный проект в сфере рыбного хозяйства – комплекс мероприятий, предусматривающих инвестиции в создание новых, расширение и (или) обновление действующих производств в сфере рыбного хозяйства, в размере не менее ста пятидесятитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года;
4) садковое рыбоводное хозяйство – вид хозяйственной деятельности по выращиванию рыб и других водных животных в специальных устройствах (садках), расположенных в естественных и искусственных водоемах и позволяющих содержать их в полувольных контролируемых условиях.
3. Для реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства закрепляются рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного и республиканского значения резервного фонда, которые на основании паспортизации рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, осуществляемой за счет бюджетных средств местных исполнительных органов, признаются перспективными для ведения садкового рыбоводного хозяйства.
4. Рыбохозяйственный водоем и (или) участок в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства предоставляются по заявке инвестора и в случае соответствия требованиям настоящего приказа.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 65-2) тармақшасына және 40-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) инвестициялар – лизинг шартын жасасқан сәттен бастап қаржы лизингi нысанасын, сондай-ақ оларға құқықтарды қоса алғанда, заңды тұлғаның жарғылық капиталына немесе кәсiпкерлiк қызмет үшiн, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын, оның ішінде концессиялық жобаны іске асыру үшін пайдаланылатын тiркелген активтердi ұлғайтуға инвестор салатын мүлiктiң барлық түрлерi (жеке тұтынуға арналған тауарлардан басқа);
2) инвестор – Қазақстан Республикасында инвестицияларды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
3) балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жоба – балық шаруашылығы саласында кеңейтілген және (немесе) жаңартылған өндірістерді қоса алғанда, жаңа өндiрiстер құруға, жұмыс iстеп тұрғандарын кеңейтуге және (немесе) жаңартуға республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің бір жүз елу мың еселенген мөлшерінен кем емес мөлшерде инвестицияларды көздейтiн iс-шаралар кешені;
4) тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы – табиғи және жасанды су айдындарында орналасқан және жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда ұстауға мүмкіндік беретін арнаулы құрылғыларда (тор қоршамаларда) балықтар мен басқа да су жануарларын өсіру жөніндегі шаруашылық қызмет түрі.
3. Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру үшін балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) резервтік қордың халықаралық және республикалық маңызы бар учаскелері бекітіліп беріледі, олар жергілікті атқарушы органдардың бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттау негізінде тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізу үшін перспективалық деп танылады.
4. Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында инвестордың өтінімі бойынша және осы бұйрықтың талаптарына сәйкес келген жағдайда беріледі.

5. Предоставление земельных участков для размещения рыбоводных объектов на земельных участках, прилегающих к закрепленному рыбохозяйственному водоему и (или) участку для ведения рыбного хозяйства, и коммуникаций к ним осуществляется в зависимости от местонахождения земельного участка в соответствии со статьями 43, 44, 44-1, 44-2 и 48 Земельного кодекса Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства
Параграф 1. Формирование перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства
6. Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства (далее – перечень) формируется ведомством уполномоченного государственного органа в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также аквакультуры (далее – ведомство уполномоченного органа) и согласовывается с местным исполнительным органом соответствующей области, города республиканского значения.
7. В перечень включаются рыбохозяйственные водоемы и (или) участки, имеющие глубину на месте установки садков, позволяющую выращивать рыбу и без легковзмучиваемых донных отложений.
8. Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам публикуется ежегодно не позднее 1 февраля соответствующего года на официальном интернет-ресурсе ведомства уполномоченного органа.
9. Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки в течение одного календарного года со дня включения в перечень не выставляются на конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
10. По истечении срока, указанного в пункте 9 настоящих Правил, рыбохозяйственные водоемы и (или) участки, на которые не поступили заявки от потенциальных инвесторов, выставляются на конкурс в соответствии с Правилами проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационными требованиями, предъявляемыми к участникам конкурса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11227).
11. По мере поступления заявок на закрепление рыбохозяйственных водоемов и (или) участков ведомством уполномоченного органа ведется актуализация статусов рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, включенных в перечень.
Статусы рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, включенных в перечень, подразделяются на:

5. Балық шаруашылығын жүргізу үшін бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне іргелес жатқан жер учаскелерінде балық өсіру объектілерін орналастыру үшін жер учаскелері мен оларға коммуникацияларды беру жер учаскесінің орналасқан жеріне байланысты Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 43, 44, 44-1, 44-2 және 48-баптарына сәйкес жүзеге асырылады.
2-тарау. Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру тәртібі
1-параграф. Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін қалыптастыру
6. Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін (бұдан әрі – тізбе) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, сондай-ақ акваөсіру саласындағы уәкілетті орган ведомствосы (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) қалыптастырады және ол тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органымен келісіледі.
7. Тізбеге балық шаруашылығының су айдындары және (немесе) балық өсіруге мүмкіндік беретін торларды орнатуға терең жерлері бар және түбіндегі шөгінділері жеңіл лайланбайтын учаскелер енгізіледі.
8. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі уәкілетті орган ведомствосының ресми интернет-ресурсында жыл сайын тиісті жылдың 1 ақпанынан кешіктірілмей жарияланады.
9. Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері тізбеге енгізілген күннен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа шығарылмайды.
10. Осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген мерзім өткеннен кейін әлеуетті инвесторлардан өтінімдер келіп түспеген балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген) бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларына сәйкес конкурсқа шығарылады.
11. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беруге өтінімдердің келіп түсуіне қарай уәкілетті органның ведомствосы тізбеге енгізілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің мәртебелерін өзектендіруді жүргізеді.
Тізбеге енгізілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің мәртебелері:

1) "свободный";
2) "имеется активная заявка от инвестора";
3) "закреплен за инвестором".
При статусе "имеется активная заявка от инвестора" заявки на рыбохозяйственный водоем и (или) участок не принимаются до принятия решения ведомством уполномоченного органа по текущей заявке.
Параграф 2. Создание инвестиционной комиссии, ее функции и организационные работы
12. Инвестиционная комиссия создается по решению ведомства уполномоченного органа.
В состав инвестиционной комиссии включаются представители:
1) ведомства уполномоченного органа (не ниже заместителя руководителя, председатель комиссии);
2) территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа (не ниже руководителя);
3) местного исполнительного органа области, города республиканского значения (не ниже заместителя руководителя структурного подразделения, курирующего вопросы рыбного хозяйства);
4) Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен";
5) научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, аккредитованных как субъекты научной и (или) научно-технической деятельности;
6) аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства;
7) бассейновых инспекций по регулированию использования и охране водных ресурсов (не ниже заместителя руководителя).
Общее количество членов инвестиционной комиссии составляет нечетное число, не менее семи человек.
13. Решение инвестиционной комиссии принимается открытым голосованием и является принятым, если в голосовании приняли участие не менее 2/3 членов инвестиционной комиссии, и за него проголосовало большинство членов от общего количества членов инвестиционной комиссии.
При одинаковом количестве голосов при принятии решения, решающий голос определяется вариантом, за который проголосовал председатель инвестиционной комиссии.
14. К функциям инвестиционной комиссии относятся:
1) рассмотрение заявки и документов, представленных инвестором;
2) определение инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства в целях закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
15. Секретарь инвестиционной комиссии определяется из числа сотрудников ведомства уполномоченного органа и не является ее членом. Секретарь инвестиционной комиссии обеспечивает необходимыми документами членов инвестиционной комиссии, организует заседание инвестиционной комиссии.
Параграф 3. Порядок подачи заявки на закрепление рыбохозяйственного водоема и (или) участка в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства

1) "бос";
2) "инвестордан белсенді өтінім бар";
3) "инвесторға бекітіліп берілді" деп бөлінеді.
"Инвестордан белсенді өтінім бар" мәртебесі болғанда балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне өтінімдер уәкілетті органның ведомствосы ағымдағы өтінім бойынша шешім қабылдағанға дейін қабылданбайды.
2-параграф. Инвестициялық комиссия құру, оның функциялары және ұйымдастыру жұмыстары
12. Инвестициялық комиссия уәкілетті орган ведомствосының шешімі бойынша құрылады.
Инвестициялық комиссияның құрамына мыналардың өкілдері енгізіледі:
1) уәкілетті органның ведомствосы (басшының орынбасарынан төмен емес, комиссия төрағасы);
2) уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері (басшыдан төмен емес);
3) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы (балық шаруашылығы мәселелеріне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімше басшысының орынбасарынан төмен емес);
4) "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы;
5) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері ретінде аккредиттелген балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдар;
6) балықшылардың қоғамдық бірлестіктері мен балық шаруашылығы субъектілерінің аккредиттелген республикалық қауымдастықтары;
7) су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциялар (басшының орынбасарынан төмен емес).
Инвестициялық комиссия мүшелерінің жалпы саны кемінде жеті адамнан тұрады, тақ санды құрайды.
13. Инвестициялық комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер дауыс беруге инвестициялық комиссия мүшелерінің кемінде 2/3 бөлігі қатысса және оған инвестициялық комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданған болып табылады.
Шешім қабылдау кезінде дауыстардың саны бірдей болған кезде шешуші дауыс инвестициялық комиссияның төрағасы дауыс берген нұсқамен айқындалады.
14. Инвестициялық комиссияның функцияларына мыналар жатады:
1) инвестор ұсынған өтінімді және құжаттарды қарау;
2) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекіту мақсатында балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды айқындау.
15. Инвестициялық комиссияның хатшысы уәкілетті орган ведомствосы қызметкерлерінің арасынан айқындалады және оның мүшесі болып табылмайды. Инвестициялық комиссияның хатшысы инвестициялық комиссия мүшелерін қажетті құжаттармен қамтамасыз етеді, инвестициялық комиссияның отырысын ұйымдастырады.
3-параграф. Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін бекітіп беруге өтінім беру тәртібі

16. Инвестор направляет в ведомство уполномоченного органа заявку на закрепление рыбохозяйственного водоема и (или) участка в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Инвестор прилагает к заявке следующие документы:
1) бизнес-план инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – бизнес-план);
2) рабочую программу инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) копию учредительных документов;
4) справку с банка и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций о наличии и (или) остатке денежных средств на счету инвестора в объеме, не менее размера, указанного в подпункте 3) пункта 2 настоящих Правил;
5) справку об отсутствии (наличии) задолженности инвестора по налогам и другим обязательным платежам;
6) гарантийное письмо инвестора о строительстве новых производственных объектов, включая ввод перерабатывающих мощностей и (или) расширение, и обновление действующих производств.
17. Сотрудник канцелярии ведомства уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявки и приложенных документов в день их поступления и направляет руководителю ведомства уполномоченного органа, которым назначается ответственный исполнитель.
Ответственный исполнитель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации документов рассматривает и проверяет полноту представленных документов. При непредставлении полного пакета документов, указанных в пункте 16 настоящих Правил, в письменной форме уведомляет инвестора с указанием причин возврата.
После устранения причин возврата инвестор повторно вносит документы в ведомство уполномоченного органа.
18. В случае представления инвестором полного пакета документов, представленные документы ведомство уполномоченного органа передает инвестиционной комиссии на рассмотрение и определение инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства.
Параграф 4. Порядок рассмотрения и определения инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства инвестиционной комиссией
19. Инвестиционная комиссия в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней рассматривает заявку и приложенные документы.
20. Председатель инвестиционной комиссии назначает дату заседания инвестиционной комиссии, но не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня окончания срока рассмотрения документов членами инвестиционной комиссии.
21. Секретарь инвестиционной комиссии уведомляет членов инвестиционной комиссии о назначенной дате и организовывает заседание инвестиционной комиссии.

16. Инвестор осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін бекітіп беруге арналған өтінімді уәкілетті органның ведомствосына жібереді.
Инвестор өтінімге мынадай құжаттарды қоса береді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаның бизнес-жоспары (бұдан әрі – бизнес-жоспар);
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаның жұмыс бағдарламасы;
3) құрылтай құжаттарының көшірмесі;
4) инвестордың шотында осы Қағидалардың 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген мөлшерден кем емес көлемде ақша қаражатының болуы және (немесе) қалдығы туралы банктен және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымнан анықтама;
5) инвестордың салықтар және басқа да міндетті төлемдер бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама;
6) қайта өңдеу қуаттарын енгізуді және (немесе) қолданыстағы өндірістерді кеңейтуді және жаңартуды қоса алғанда, жаңа өндірістік объектілер салу туралы инвестордың кепілдік хаты.
17. Уәкілетті орган ведомствосы кеңсесінің қызметкері өтінім және қоса берілген құжаттар келіп түскен күні оларды тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыны тағайындайтын уәкілетті орган ведомствосының басшысына жібереді.
Жауапты орындаушы құжаттар тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды және тексереді. Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасы ұсынылмаған кезде инвесторды қайтару себептерін көрсете отырып, жазбаша нысанда хабардар етеді.
Қайтару себептерін жойғаннан кейін инвестор құжаттарды уәкілетті органның ведомствосына қайта енгізеді.
18. Инвестор құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, ұсынылған құжаттарды уәкілетті органның ведомствосы инвестициялық комиссияға балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды қарауға және айқындауға береді.
4-параграф. Инвестициялық комиссияның балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды қарау және айқындау тәртібі
19. Инвестициялық комиссия 15 (он бес) жұмыс күні ішінде өтінімді және қоса берілген құжаттарды қарайды.
20. Инвестициялық комиссияның төрағасы инвестициялық комиссия отырысының күнін, бірақ инвестициялық комиссия мүшелерінің құжаттарды қарау мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей белгілейді.
21. Инвестициялық комиссияның хатшысы инвестициялық комиссия мүшелерін белгіленген күн туралы хабардар етеді және инвестициялық комиссияның отырысын ұйымдастырады.

22. Инвестиционная комиссия по итогам заседания проводит открытое голосование и определяет инвестиционные проекты в сфере рыбного хозяйства.
23. Инвестиционная комиссия отказывает по следующим основаниям:
1) стоимость инвестиционного проекта составляет менее ста пятидесятитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года;
2) несоответствие инвестора квалификационным требованиям к инвестору, утвержденным в соответствии с подпунктом 65-2) пункта 1 статьи 9 Закона;
3) несоответствие бизнес-плана инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) несоответствие рабочей программы инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) установление недостоверности документов, представленных инвестором и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
24. Инвестиционная комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подписания протокола инвестиционной комиссии по определению инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства в целях закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам направляет его в ведомство уполномоченного органа для принятия решения.
Глава 3. Порядок принятия решения о закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства
25. Ведомство уполномоченного органа в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения протокола инвестиционной комиссии принимает решение о закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства, либо об отказе в закреплении рыбохозяйственного водоема и (или) участка в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства.
26. В течение 2 (двух) рабочих дней со дня принятия решения ведомство уполномоченного органа уведомляет инвестора о принятом решении.
27. В случае положительного решения ведомства уполномоченного органа о закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства, инвестор в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения уведомления перечисляет сумму за ведение рыбного хозяйства в республиканский бюджет.
Размер суммы за ведение рыбного хозяйства рассчитывается по следующей формуле:
где:
N – сумма за ведение рыбного хозяйства;
МРП – размер месячного расчетного показателя на текущий год;
S – площадь рыбохозяйственного водоема и (или) участка, гектар.

22. Инвестициялық комиссия отырыс қорытындысы бойынша ашық дауыс беруді жүргізеді және балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды айқындайды.
23. Инвестициялық комиссия мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) инвестициялық жобаның құны республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиіс қаржы жылының 1 қантарына қолданыста болған айлық есептік көрсеткіштің жүз елу мың еселенген мөлшерінен кем болғанда;
2) инвестордың Заңның 9-бабы 1-тармағының 65-2) тармақшасына сәйкес бекітілген инвесторға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
3) балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаның бизнес-жоспарының осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес келмеуі;
4) балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаның жұмыс бағдарламасының осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысанға сәйкес келмеуі;
5) инвестор ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы.
24. Инвестициялық комиссия осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мақсатында балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны айқындау жөніндегі инвестициялық комиссияның хаттамасына қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оны шешім қабылдау үшін уәкілетті органның ведомствосына жібереді.
3-тарау. Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы шешімді қабылдау тәртібі
25. Уәкілетті органның ведомствосы инвестициялық комиссияның хаттамасын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы не балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін бекітіп беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
26. Шешім қабылданған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның ведомствосы инвесторды қабылданған шешім туралы хабардар етеді.
27. Уәкілетті орган ведомствосының балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы оң шешімі болған жағдайда, инвестор хабарламаны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде республикалық бюджетке балық шаруашылығын жүргізу үшін сома аударады.
Балық шаруашылығын жүргізу үшін соманың мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
N – балық шаруашылығын жүргізу үшін сома;
АЕК – ағымдағы жылға арналған айлық есептік көрсеткіштің мөлшері;
S – балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің ауданы, гектар.

28. На основании положительного решения ведомства уполномоченного органа и при исполнении условий, указанных в пункте 27 настоящих Правил, между ведомством уполномоченного органа и инвестором в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня внесения суммы за ведение рыбного хозяйства заключается договор по форме, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 542 "Об утверждении типовых форм договоров на ведение охотничьего, рыбного хозяйств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18158) (далее – договор), со сроком на сорок девять лет.
29. В течение одного календарного года со дня заключения договора инвестор обеспечивает разработку биологического обоснования в соответствии с Правилами подготовки биологического обоснования на пользование животным миром, утвержденными приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 104-Ө (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9307) (далее – биологическое обоснование).
30. На основании разработанного биологического обоснования инвестор по согласованию с ведомством уполномоченного органа разрабатывает и утверждает план развития субъектов рыбного хозяйства по типовой форме согласно приложению 2 к приказу Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 18-04/287 "Об утверждении типовой формы плана развития субъектов охотничьего и рыбного хозяйств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10890).
31. Обжалование решений, действий (бездействия) ведомства уполномоченного органа по вопросам закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства осуществляется в соответствии со статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам закрепления
рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков в целях реализации
инвестиционных проектов
в сфере рыбного хозяйства
Форма
Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства
Наименование рыбохозяйственного водоема и (или) участка
Месторасположение (с указанием координат)
Физическая характеристика (площадь, длина, ширина, глубина)
Биологическая характеристика
Рекомендуемый вид рыбохозяйственной деятельности
Размер суммы за ведение рыбного хозяйства*
Статус ("свободный", "имеется активная заявка от инвестора", "закреплен за инвестором")
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание: *размер суммы за ведение рыбного хозяйства может меняться в зависимости от размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года.
Приложение 2
к Правилам закрепления
рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков в целях
реализации инвестиционных
проектов в сфере рыбного
хозяйства
Форма
Председателю Комитета
рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии))
от _______________________
_________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии),
индивидуальный
идентификационный номер
физического лица, полное
наименование, бизнес-
идентификационный номер
юридического лица)
___________________________
___________________________
____________________________
(контактный телефон, адрес)
Заявка на закрепление рыбохозяйственного водоема и (или) участка в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства
Прошу рассмотреть возможность закрепления рыбохозяйственного водоема
и (или) участка в целях реализации инвестиционных проектов в сфере рыбного
хозяйства ________________________________________________________
(полное наименование проекта)
Вид проекта:
Цель проекта:
Необходимый рыбохозяйственный водоем и (или) участок из перечня
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в целях реализации инвестиционного
проекта в сфере рыбного хозяйства:
Прилагаемые документы:

28. Уәкілетті орган ведомствосының оң шешімі негізінде және осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген шарттарды орындау кезінде уәкілетті органның ведомствосы мен инвестор арасында балық шаруашылығын жүргізу үшін сома енгізілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде "Аңшылық, балық шаруашылықтарын жүргізуге арналған шарттардың үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 542 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18158 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша қырық тоғыз жыл мерзімге шарт жасалады.
29. Инвестор шарт жасалған күннен бастап күнтізбелік бір жылдың ішінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 104-Ө бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9307 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар дүниесін пайдалануға биологиялық негіздеме дайындау қағидаларына сәйкес биологиялық негіздеменің (бұдан әрі – биологиялық негіздеме) әзірленуін қамтамасыз етеді.
30. Әзірленген биологиялық негіздеменің негізінде инвестор уәкілетті органның ведомствосымен келісу бойынша "Аңшылық және балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарының үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 18-04/287 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10890 болып тіркелген) 2-қосымшаға сәйкес үлгілік нысан бойынша балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарын әзірлейді және бекітеді.
31. Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мәселелері жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Балық шаруашылығы
саласындағы инвестициялық
жобаларды іске асыру
мақсатында балық шаруашылығы
су айдындарын және (немесе)
учаскелерін бекітіп беру
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі
Балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы
Орналасқан жері (координаттарын көрсете отырып)
Физикалық сипаттамасы (алаңы, ұзындығы, ені, тереңдігі)
Биологиялық сипаттамасы
Балық шаруашылығы қызметінің ұсынылатын түрі
Балық шаруашылығын жүргізу үшін соманың мөлшері*
Мәртебесі ("бос", "инвестордан белсенді өтінім бар", "инвесторға бекітіліп берілген")
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпе: * балық шаруашылығын жүргізу үшін соманың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болған айлық есептік көрсеткіштің мөлшеріне қарай өзгеруі мүмкін.
Балық шаруашылығы
саласындағы инвестициялық
жобаларды іске асыру
мақсатында балық шаруашылығы
су айдындарын және (немесе)
учаскелерін бекітіп беру
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы
комитетінің төрағасы
_____________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
____________________________
____________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі, жеке
сәйкестендіру нөмірі, заңды
тұлғаның толық атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі
____________________________
____________________________
____________________________
(байланыс телефоны, мекенжайы)
Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін бекітіп беруге арналған өтінім
Балық шаруашылығы саласындағы_________________________________
(жобаның толық атауы)
инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдынын
және (немесе) учаскесін бекітіп беру мүмкіндігін қарауды сұраймын.
Жоба түрі:
Жобаның мақсаты:
Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында
балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесінен қажетті
балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі:
Қоса берілетін құжаттар:

1) ______________________________________________;
2) ______________________________________________;
3) ______________________________________________;
4) ______________________________________________;
5) ______________________________________________;
6) ______________________________________________.
Дата _____________ Подпись ___________
Приложение 3
к Правилам закрепления
рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков в целях
реализации инвестиционных
проектов в сфере рыбного
хозяйства
Форма
Бизнес-план инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства
1. Бизнес-план состоит из следующих разделов:
1) резюме проекта;
2) технологический раздел;
3) коммерческий раздел.
2. Резюме проекта включает в себя:
1) информацию об юридическом лице:
доля иностранного участия с указанием страны;
2) информацию по проекту:
наименование проекта;
цель проекта;
характер предполагаемого проекта (создание новых производств);
количество создаваемых рабочих мест (временных и постоянных);
соответствие программным документам региона.
3. Технологический раздел включает в себя:
описание технологии проекта с указанием приобретаемых и используемых фиксированных активов, а также импортируемых сырья и материалов в технологическом процессе;
применение современных технологий в проекте.
4. Коммерческий раздел включает в себя:
поставки сырья, материалов и оборудования:
перечень видов используемого сырья и материалов;
перечень необходимого технологического оборудования;
новизна технологического оборудования (дата выпуска и модель оборудования);
поставщики технологического оборудования и сырья с указанием наличия договорных отношений с заявителем;
маркетинг:
сбыт продукции – в какие регионы;
наличие платежеспособного спроса, степень конкуренции на рынке.
Приложение 4
к Правилам закрепления
рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков в целях
реализации инвестиционных
проектов в сфере рыбного
хозяйства
Форма
Рабочая программа проекта в сфере рыбного хозяйства
Виды работ
Единица измерения
Всего за период строительства и (или) эксплуатации сооружений
Разбивка по годам (первый, второй и последующие годы)
1.
Инвестиции, всего
тысяч тенге
2.
Строительство и/или эксплуатация сооружений, всего
тысяч тенге
3.
Капитальные затраты, всего
тысяч тенге
4.
Эксплуатационные затраты, всего
тысяч тенге
5.
Косвенные расходы, всего
тысяч тенге
6.
Прочие эксплуатационные расходы (с расшифровкой основных статей)
тысяч тенге
7.
Производственные и инфраструктурные объекты и сроки их строительства (сооружения), при необходимости (если имеются)
количество объектов
8.
Совокупный доход, общий по проекту и по видам продукции
тысяч тенге
9.
Налогооблагаемый доход
тысяч тенге
10.
Чистый доход, остающийся в распоряжении предприятия, после уплаты налогов
тысяч тенге
11.
Страхование рисков, всего
тысяч тенге
12.
Годовая производительность
Применимая единица измерения/год
Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
______________________________________________
Дата _____________ Подпись ___________
Приложение 5
к Правилам закрепления
рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков в целях
реализации инвестиционных
проектов в сфере рыбного хозяйства
и квалификационные
требования к инвестору
Форма
Протокол инвестиционной комиссии по определению инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства в целях закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
__________________________________________ "______" _________ 20__ года
(населенный пункт)

1) ______________________________________________;
2) ______________________________________________;
3) ______________________________________________;
4) ______________________________________________;
5) ______________________________________________;
6) ______________________________________________.
Күні _____________ Қолы ___________
Балық шаруашылығы
саласындағы инвестициялық жобаларды
іске асыру мақсатында балық
шаруашылығы су айдындарын және
(немесе) учаскелерін
бекітіп беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаның бизнес-жоспары
1. Бизнес-жоспар мынадай бөлімдерден тұрады:
1) жобаның түйіндемесі;
2) технологиялық бөлім;
3) коммерциялық бөлім.
2. Жобаның түйіндемесі мыналарды қамтиды:
1) заңды тұлға туралы ақпарат:
елін көрсете отырып, шетелдік қатысу үлесі;
2) жоба бойынша ақпарат:
жобаның атауы;
жобаның мақсаты;
болжанатын жобаның сипаты (жаңа өндірістерді құру);
құрылатын жұмыс орындарының саны (уақытша және тұрақты);
өңірдің бағдарламалық құжаттарына сәйкестігі.
3. Технологиялық бөлім мыналарды қамтиды:
сатып алынатын және пайдаланылатын тіркелген активтерді, сондай-ақ технологиялық процестегі импортталатын шикізат пен материалдарды көрсете отырып, жоба технологиясының сипаттамасы;
жобада заманауи технологиялардың қолданылуы.
4. Коммерциялық бөлім мыналарды қамтиды:
шикізатты, материалдар мен жабдықтарды жеткізу:
пайдаланылатын шикізат пен материалдар түрлерінің тізбесі;
қажетті технологиялық жабдықтардың тізбесі;
технологиялық жабдықтың жаңалығы (жабдықтың шығарылған күні және моделі);
өтініш берушімен шарттық қатынастардың бар-жоғын көрсете отырып, технологиялық жабдық пен шикізатты жеткізушілер;
маркетинг:
өнімді өткізу – қандай өңірлерге;
төлемге қабілетті сұраныстың болуы, нарықтағы бәсекелестік дәрежесі.
Балық шаруашылығы
саласындағы инвестициялық
жобаларды іске асыру
мақсатында балық шаруашылығы
су айдындарын және (немесе)
учаскелерін бекітіп беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы саласындағы жобаның жұмыс бағдарламасы
Жұмыс түрлері
Өлшем бірлігі
Құрылысжайларды салу және (немесе) пайдалану кезеңінде барлығы
Жылдар (бірінші, екінші және одан кейінгі жылдар) бойынша бөлу
1.
Инвестициялар, барлығы
мың теңге
2.
Құрылысжайларды салу және/немесе пайдалану, барлығы
мың теңге
3.
Күрделі шығындар, барлығы
мың теңге
4.
Эксплуатациялық шығындар, барлығы
мың теңге
5.
Жанама шығыстар, барлығы
мың теңге
6.
Өзге де эксплуатациялық шығыстары (негізгі баптарды ашып көрсете отырып)
мың теңге
7.
Өндірістік және инфрақұрылымдық объектілер және оларды салу (тұрғызу) мерзімдері, қажет болған жағдайда (бар болса)
объектілер саны
8.
Жоба бойынша және өнім түрлері бойынша жалпы жиынтық кіріс
мың теңге
9.
Салық салынатын кіріс
мың теңге
10.
Салық төлегеннен кейін кәсіпорынның иелігінде қалатын таза кіріс
мың теңге
11.
Тәуекелдерді сақтандыру, барлығы
мың теңге
12.
Жылдық өнімділік
Қолданылатын өлшем бірлігі / жыл
Басшысының аты-жөні (бар болса) _____________________________
Күні _____________ Қолы ___________
Балық шаруашылығы
саласындағы инвестициялық
жобаларды іске асыру
мақсатында балық
шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мақсатында балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны айқындау жөніндегі инвестициялық комиссияның хаттамасы
20__ жылғы "___" _________ ________________________________
(елді мекен)

1. Комиссия в составе:
_______________________________________ ‒ председатель комиссии;
_______________________________________ ‒ секретарь комиссии;
членов комиссии:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
созданная ____________________________________________________
(указать решение о создании инвестиционной комиссии, число и номер документа)
2. Инвестиционная комиссия, рассмотрев представленные документы по закреплению рыбохозяйственного водоема и (или) участка в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства, решила:
1) согласовать закрепление рыбохозяйственного водоема и (или) участка в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства (список рыбохозяйственных водоемов и (или) участков прилагается);
2) отказать в закреплении рыбохозяйственного водоема и (или) участка в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства (список субъектов рыбного хозяйства, с указанием причин отказа прилагается).
3. Один экземпляр протокола направить в ведомство уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также аквакультуры для принятия решения.
Подписи:
Председатель комиссии: ______________________________________
Члены комиссии:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Секретарь: __________________________________________________
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 августа 2024 года № 283
Квалификационные требования к инвестору
При закреплении рыбохозяйственного водоема и (или) участка в целях реализации инвестиционного проекта в сфере рыбного хозяйства к инвестору предъявляются следующие квалификационные требования:
1) не иметь задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет и обязательным пенсионным взносам в единый накопительный пенсионный фонд, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, на дату рассмотрения полученных документов;

1. _______________________________________________________ (инвестициялық комиссияны құру туралы шешімді көрсету, құжаттың күні және нөмірі)
құрылған комиссия құрамында:
_______________________________________ ‒ комиссия төрағасы;
_______________________________________ ‒ комиссия хатшысы;
комиссия мүшелері:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
2. Инвестициялық комиссия балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін бекітіп беру жөніндегі ұсынылған құжаттарды қарап, мыналарды шешті:
1) балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін бекітіп беруді келісу (балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізімі қоса беріледі);
2) балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін бекітіп беруден бас тарту (бас тарту себептерін көрсете отырып, балық шаруашылығы субъектілерінің тізімі қоса беріледі).
3. Хаттаманың бір данасы шешім қабылдау үшін балық ресурстарын және басқа да су жануарларын, қорғау, өсімін молайту және пайдалану, сондай-ақ акваөсіруді саласындағы уәкілетті органның ведомствосына жіберілсін.
Қолдары:
Комиссия төрағасы: ______________________________________
Комиссия мүшелері:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Хатшы: __________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 21 тамыздағы № 283
бұйрығына 2-қосымша
Инвесторға қойылатын біліктілік талаптары
Балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаны іске асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін бекітіп беру кезінде инвесторға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, алынған құжаттарды қарау күніне салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына төленетін міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегі болмауы;

2) иметь на счету денежные средства в размере не менее ста пятидесятитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года;
3) не иметь фактов прекращения договоров на ведения рыбного хозяйства в случаях, указанных в подпунктах 4) и 5) пункта 2-1 статьи 37 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (для физических и юридических лиц, за которыми были ранее закреплены рыбохозяйственные водоемы и (или) участки).

2) шотында республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарына қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің кемінде жүз елу мың еселенген мөлшері көлемінде ақшалай қаражаттың болуы;
3) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабы 2-1-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда (бұрын балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бекітіліп берілген жеке және заңды тұлғалар үшін) балық шаруашылығын жүргізуге арналған шарттарды тоқтату фактілері болмауы.