О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 17 января 2023 года № 33 "Об утверждении Правил и срока реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 марта 2024 года № 141. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2024 года № 34151.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом и.о. Министра финансов РК от 30.10.2025 № 647 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 17 января 2023 года № 33 "Об утверждении Правил и срока реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31705) следующее изменение:
Правила и срок реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 14 марта 2024 года № 141
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 января 2023 года № 33
Правила и срок реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ

"Интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру мерзімі мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 33 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 14 наурыздағы № 141 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 14 наурызда № 34151 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің м.а. 30.10.2025 № 647 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру мерзімі мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 33 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31705 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру мерзімі мен қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Репсубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 14 наурыздағы
№ 141 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қаржы министрінің
2023 жылғы 17 қаңтардағы
№ 33 бұйрығымен
бекітілген
Интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру мерзімі мен қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и срок реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 1-1 статьи 68 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ (далее – пилотный проект).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) специальное мобильное приложение "E-Salyq Business" – мобильное приложение, разработанное для целей применения упрощенного порядка исполнения налоговых обязательств и обязательств по уплате обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование при применении специального налогового режима с использованием специального мобильного приложения (далее – СНР с использованием мобильного приложения), постановки на регистрационный учет в качестве индивидуального предпринимателя (снятия с такого регистрационного учета) на основании электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи налогоплательщика;
2) партнер-интегратор – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, являющийся владельцем информационного продукта, обеспечивающего в рамках пилотного проекта интеграцию интернет-платформ с государственными информационными системами, в соответствии с требованиями, установленными к такой интеграции действующим законодательством Республики Казахстан;
3) интернет-платформа – электронная интернет площадка, обеспечивающая взаимодействие оператора интернет-платформы, заказчика и исполнителя по оказанию услуг;
4) оператор интернет-платформы (далее – Оператор) – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, предоставляющее технические, организационные, информационные и иные возможности с применением информационных технологий и систем для установления контактов по оказанию услуг (в том числе услуг с привлечением третьих лиц для оказания услуг) между исполнителями и заказчиками, зарегистрированными на интернет-платформе;
5) Digital ID – сервис удаленной биометрической идентификации;
6) исполнитель – физическое лицо, зарегистрированное на интернет-платформе в качестве индивидуального предпринимателя, оказывающее заказчикам услуги с использованием интернет-платформы и представившее согласие на добровольной основе на участие в пилотном проекте посредством интернет-платформы;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру мерзімі мен қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі)" (бұдан әрі – Салық кодексі) 68-бабының 1-1-тармағына сәйкес әзірленді және интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру (бұдан әрі – пилоттық жоба) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "E-salyq Business" арнаулы мобилдік қосымшасы – салық төлеушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған электрондық құжат негізінде дара кәсіпкер ретінде тіркеу есебіне қою (осындай тіркеу есебінен алу), арнаулы мобильдік қосымшаны пайдалана отырып, арнаулы салық режимін (бұдан әрі – мобилді қосымшаны пайдалана отырып АСР) қолданған кезде міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды төлеу жөніндегі міндеттемелер мен салық міндеттемелерін орындаудың оңайлатылған тәртібін қолдану мақсатында әзірленген, мобильдік қосымша;
2) әріптес-интегратор – Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында интеграцияға белгіленген талаптарға сәйкес пилоттық жоба шеңберінде мемлекеттік ақпараттық жүйелермен интернет-платформалардың интеграциялануын қамтамасыз ететін ақпараттық өнімнің иесі болып табылатын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
3) интернет-платформа – интернет-платформа операторының, тапсырыс берушінің өзара іс-қимылын қамтамасыз ететін және қызмет көрсету бойынша орындаушының электрондық интернет алаңы;
4) интернет-платформа операторы (бұдан әрі – Оператор) – интернет-платформада тіркелген орындаушылар мен тапсырыс берушілер арасында қызметтер көрсету бойынша байланыс орнату үшін ақпараттық технологиялар мен жүйелерді қолдана отырып, техникалық, ұйымдастырушылық (оның ішінде қызметтер көрсету үшін үшінші тұлғаларды тарта отырып көрсетілетін қызметтер), ақпараттық және өзге де мүмкіндіктер ұсынатын жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға;
5) Digital ID – қашықтан биометриялық сәйкестендіру сервисі;
6) орындаушы – интернет-платформа арқылы пилоттық жобаға қатысуға ерікті негізде келісім берген және интернет-платформаны пайдалана отырып тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін, дара кәсіпкер ретінде интернет-платформада тіркелген жеке тұлға;

7) заказчик – физическое или юридическое лицо, размещающее на интернет-платформе заказ на оказание услуг.
3. Пилотный проект реализуется на территории Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования по 31 декабря 2024 года.
4. Участниками пилотного проекта являются:
1) Операторы, заключившие на добровольной основе с Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) Соглашение о пилотном проекте по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ, по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
2) исполнители;
3) органы государственных доходов;
4) Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – МТСЗН РК);
5) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
5. Участники пилотного проекта обеспечивают соблюдение требований Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", Закона Республики Казахстан "Об информатизации", а также постановления Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 "Об утверждении единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности".
Глава 2. Порядок реализации пилотного проекта
6. Пилотный проект предусматривает регистрацию и администрирование физических лиц, оказывающих услуги посредством использования интернет-платформы.
Налоговым агентом, в части исполнения обязательств по удержанию и перечислению индивидуального подоходного налога (далее – ИПН), обязательных пенсионных взносов (далее – ОПВ), обязательных пенсионных взносов работодателя (далее – ОПВР), социальных отчислений (далее – СО) и взносов на обязательное социальное медицинское страхование (далее – ВОСМС), является Оператор.
При этом у Оператора не возникают обязательства по предоставлению соответствующих форм налоговой отчетности (ФНО 200.00) для отражения обязательств исполнителей по ИПН и социальным платежам.
7. Объект обложения и ставки по ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС определяются в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании".
Сумма ИПН исчисляется в размере 1 процента от полученного дохода исполнителя (без учета расходов).
При получении исполнителем дохода за месяц ниже 1-кратного минимального размера заработной платы (85 000 тенге в 2024 году) по уплате суммы ИПН, рассчитанного по итогам такого месяца, предоставляется отсрочка сроком на один календарный месяц без учета положений статьи 51 Налогового кодекса. Отсрочка предоставляется не более 4 раз в течение одного календарного года.

7) тапсырыс беруші – интернет-платформада қызмет көрсетуге тапсырыстарды орналастыратын жеке немесе заңды тұлға.
3. Пилоттық жоба Қазақстан Республикасының аумағында алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін 2024 жылғы 31 желтоқсанға дейін іске асырылады.
4. Пилоттық жобаның қатысушылары:
1) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетімен (бұдан әрі – Комитет) Интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жоба туралы ерікті негізінде келісім жасасқан Операторлар;
2) орындаушылар;
3) мемлекеттік кірістер органдары;
4) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – ҚР ЕХӘҚМ);
5) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация).
5. Пилоттық жобаға қатысушылар "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, сондай-ақ "Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді.
2-тарау. Пилоттық жобаны іске асыру тәртібі
6. Пилоттық жоба интернет-платформалар арқылы қызмет көрсететін жеке тұлғаларды тіркеуді және әкімшілендіруді көздейді.
Салық агенті жеке табыс салығын (бұдан әрі – ЖТС), міндетті зейнетақы жарналарын (бұдан әрі – МЗЖ), жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын (бұдан әрі – ЖБМЗЖ), әлеуметтік аударымдарды (бұдан әрі – ӘА) және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарды (бұдан әрі – МӘМСЖ), ұстап қалу және аудару жөніндегі міндеттемелерді орындау бөлігінде Оператор болып табылады.
Бұл ретте Операторда ЖТС және әлеуметтік төлемдер бойынша міндеттемелерінің орындалуын көрсету үшін салық есептілігінің тиісті нысандарын (200.00 СЕН) ұсыну бойынша міндеттемелер туындамайды.
7. Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ бойынша салық салу объектісі және мөлшерлемелері айқындалады.
ЖТС сомасы орындаушының алған табысының 1 пайызы мөлшерінде (шығыстарды есепке алмай) есептеледі.
Орындаушы бір ай ішінде ең төменгі жалақының 1 еселенген мөлшерінен төмен кіріс алған кезде (2024 жылы 85 000 теңге) осындай айдың қорытындысы бойынша есептелген ЖТС сомасын төлеу бойынша Салық кодексінің 51-бабының ережелерін ескермей, күнтізбелік бір ай мерзіміне кейінге қалдыру ұсынылады. Кейінге қалдыру күнтізбелік бір жыл ішінде 4 реттен артық берілмейді.

8. Для регистрации в качестве исполнителя физическое лицо проходит процедуру онлайн-регистрации на интернет-платформе.
При прохождении процедуры онлайн-регистрации в качестве исполнителя физическое лицо:
1) проходит биометрическую идентификацию посредством Digital ID;
2) предоставляет согласие на сбор и обработку персональных данных посредством государственного сервиса контроля доступа к персональным данным из баз данных государственных органов;
3) предоставляет согласие на участие в пилотном проекте;
4) проходит авторизацию и регистрацию в качестве индивидуального предпринимателя, в том числе посредством используемого интернет-платформой соответствующего открытого сервиса Государственной Базы данных "Е-лицензирование".
При этом заполняется уведомление о начале деятельности индивидуального предпринимателя, с указанием вида деятельности и выбором СНР с использованием мобильного приложения. Уведомление заверяется электронной-цифровой подписью исполнителя (если лицо не зарегистрировано в качестве индивидуального предпринимателя);
5) выбирает СНР с использованием мобильного приложения путем заполнения уведомления о применяемом режиме налогообложения, если предприниматель уже зарегистрирован в качестве индивидуального предпринимателя;
6) предоставляет согласие на удержание и перечисление Оператором ИПН и социальных платежей.
Персональные данные исполнителя формируются на основе интеграции баз данных и информационных систем государственных органов с интернет-платформой.
9. Исполнители, применяющие специальные налоговые режимы, установленные статьей 678 Налогового кодекса и осуществляющие виды деятельности, в том числе на которые не распространяется СНР с использованием мобильного приложения, вправе, несмотря на положения пункта 2 статьи 679 Налогового кодекса, по деятельности оказания услуг с использованием интернет-платформы применять СНР с использованием мобильного приложения.
Датой начала применения СНР с использованием мобильного приложения является дата, когда исполнитель становится участником пилотного проекта.
Доходы исполнителя, подтверждҰнные Оператором, отражаются в мобильном приложении "E-Salyq Business" и облагаются в рамках СНР с использованием мобильного приложения. Такие доходы не подлежат включению в налоговую отчетность, представляемую исполнителем при осуществлении прочей деятельности.
10. Исполнители, применяющие иные специальные налоговые режимы, фактически осуществляющие исключительно виды деятельности, на которые распространяется действие СНР с использованием мобильного приложения, вправе представить уведомление о применяемом режиме налогообложения для перехода на СНР с использованием мобильного приложения, несмотря на положения пункта 2 статьи 679 Налогового кодекса.

8. Орындаушы ретінде тіркелу үшін жеке тұлға интернет-платформада онлайн-тіркелу рәсімінен өтеді.
Орындаушы ретінде онлайн-тіркеу рәсімінен өту кезінде жеке тұлға:
1) Digital ID биометриялық сәйкестендіруден өтеді;
2) мемлекеттік органдардың деректер базасынан дербес деректерге қол жеткізуді бақылау мемлекеттік сервисі арқылы дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім береді;
3) пилоттық жобаға қатысуға келісім береді;
4) интернет-платформа пайдаланатын "Е-лицензиялау" Мемлекеттік деректер базасының тиісті ашық сервисі арқылы дара кәсіпкер ретінде авторландырудан және тіркеуден өтеді.
Бұл ретте қызмет түрін көрсете отырып және мобильді қосымшаны пайдалана отырып АСР таңдай отырып, дара кәсіпкер қызметінің басталғаны туралы хабарлама толтырылады. Хабарлама орындаушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады (егер тұлға дара кәсіпкер ретінде тіркелмесе);
5) егер дара кәсіпкер ретінде тіркелген болса, қолданылатын салық салу режимі туралы хабарламаны толтыру жолымен мобильді қосымшаны пайдалана отырып АСР таңдайды;
6) оператордың ЖТС және әлеуметтік төлемдерді ұстап қалуына және аударуына келісім береді.
Орындаушының дербес деректері мемлекеттік органдардың деректер базалары мен ақпараттық жүйелерінің интеграциясы интернет-платформасымен негізінде қалыптастырылады.
9. Салық кодексінің 678-бабында белгіленген арнаулы салық режимдерін қолданатын және, оның ішінде мобилді қосымшаны пайдалана отырып АСР қолданылмайтын қызмет түрлерін жүзеге асыратын орындаушылар Салық кодексінің 679-бабы 2-тармағының ережелеріне қарамастан, интернет-платформаны пайдалана отырып қызметтер көрсету қызметі бойынша мобилді қосымшаны пайдалана отырып АСР қолдануға құқылы.
Орындаушы пилоттық жобаға қатысушы болған күн мобилді қосымшаны пайдалана отырып АСР-ді қолданудың басталу күні болып табылады.
Оператор растаған орындаушының кірістері "E-Salyq Business" мобилдік қосымшасында көрсетіледі және мобилді қосымшаны пайдалана отырып АСР шеңберінде салық салынады. Мұндай кірістер басқа қызметті жүзеге асыру кезінде орындаушы ұсынатын салық есептілігіне енгізілуге жатпайды.
10. Мобилді қосымшаны пайдалана отырып АСР қолданысы қолданылатын қызмет түрлерін ғана іс жүзінде жүзеге асыратын өзге де арнаулы салық режимдерін қолданатын орындаушылар Салық кодексінің 679-бабы 2-тармағының ережелеріне қарамастан, мобилді қосымшаны пайдалана отырып АСР-ға көшу үшін қолданылатын салық салу режимі туралы хабарлама ұсынуға құқылы.

11. Исполнитель в рамках пилотного проекта:
1) получает разъяснение от органов государственных доходов о порядке реализации пилотного проекта;
2) подает заявление на возврат ошибочно (излишне) уплаченных сумм ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС.
12. Оператор в рамках пилотного проекта:
1) получает разъяснение от органов государственных доходов о порядке реализации пилотного проекта;
2) при отсутствии возможности обеспечения интеграции интернет-платформы со специальным мобильным приложением "E-Salyq Business", привлекает партнера-интегратора для организации интеграции на основании соглашения;
3) удерживает с доходов исполнителя суммы ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС, исчисленных в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил;
4) производит в срок, не позднее до 25 числа месяца, следующего за месяцем получения доходов от оказания услуг, уплату ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС за исполнителей на банковский счет Государственной корпорации одним платежным поручением.
Уплата производится электронным платежным поручением формата МТ-102 с приложением списка исполнителей и указанием сумм социальных платежей и ИПН по каждому исполнителю.
Список исполнителей, за которых производится уплата ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС, по каждому физическому лицу содержит:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН);
фамилию, имя, отчество (при его наличии);
дату рождения;
сумму социального платежа и ИПН;
период (месяц, год), за который уплачиваются ИПН и социальные платежи;
5) выдает соответствующий чек заказчику по каждой услуге, оказанной исполнителем с использованием интернет-платформы;
6) обеспечивает интеграцию интернет-платформы со специальным мобильным приложением "E-Salyq Business" для:
выбора СНР с использованием мобильного приложения;
формирования и выдачи чека специального мобильного приложения "E-Salyq Business" или контрольно-кассовой машины по соответствующей услуге, оказанной исполнителем с использованием интернет-платформы;
получения сведений об исчисленных суммах ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС по доходам исполнителей, полученным при оказании услуг с использованием интернет-платформы;
передачи сведений о доходах исполнителей, полученных при оказании исполнителем соответствующих услуг с использованием интернет-платформы, в информационную систему Комитета;
7) представляет в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов, МТСЗН РК и Государственной корпорации сведения и документы, связанные с исполнением налоговых обязательств и обязательств по социальным платежам лиц, осуществляющих деятельность с использованием интернет-платформы, а также иные сведения и документы, связанные с реализацией пилотного проекта;

11. Пилоттық жоба шеңберінде Орындаушы:
1) мемлекеттік кірістер органдарынан пилоттық жобаны іске асыру тәртібі туралы түсіндірме алады;
2) МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ-ның қате (артық) төленген сомаларын қайтаруға өтініш береді.
12. Пилоттық жоба шеңберінде Оператор:
1) мемлекеттік кірістер органдарынан пилоттық жобаны іске асыру тәртібі туралы түсіндірме алады;
2) интернет-платформаны "E-Salyq Business" арнаулы мобилді қосымшасымен интеграциялауды қамтамасыз ету мүмкіндігі болмаған кезде, келісім негізінде интеграцияны ұйымдастыру үшін әріптес-интеграторды тартады;
3) орындаушының табысынан осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес есептелген ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ сомаларын ұстап қалады;
4) келесі айдың 25-нен кешіктірілмейтін мерзімде қызмет көрсетуден табыс алу айынан кейін орындаушылар үшін Мемлекеттік корпорацияның банктік шотына бір төлем тапсырысымен ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ төлем жүргізеді.
Төлем орындаушылар тізімін қоса бере отырып және әрбір орындаушы бойынша әлеуметтік төлемдер мен ЖТС сомаларын көрсете отырып, МТ-102 форматындағы электрондық төлем тапсырмасымен жүргізіледі.
ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ төленетін орындаушылардың тізімі және әрбір жеке тұлға бойынша:
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН);
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
туған күні;
әлеуметтік төлем және ЖТС сомасы;
ЖТС және әлеуметтік төлемдер төленетін кезеңді (ай, жыл) көрсетуге;
5) интернет-платформаны пайдалана отырып, орындаушы көрсеткен әрбір қызмет бойынша тапсырыс берушіге тиісті чек береді;
6) интернет-платформаны "E-Salyq Business" арнаулы мобилді қосымшасымен интеграциялауды қамтамасыз етеді:
арнаулы мобильді қосымшаны пайдалана отырып, АСР таңдауға;
интернет-платформаны пайдалана отырып орындаушы көрсеткен тиісті қызмет бойынша бақылау-касса машинасы немесе "E-Salyq Business" арнаулы мобильді қосымшаның чегін қалыптастыру және беруге;
қызмет көрсету кезінде алынған орындаушылардың табыстары бойынша интернет-платформаны пайдалануға, ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ есептелген сомалары туралы мәліметтерді алуға;
орындаушының интернет-платформаны пайдалана отырып, тиісті қызметтер көрсетуі кезінде алған орындаушылардың табыстары туралы мәліметтерді Комитеттің ақпараттық жүйесіне береді;
7) Мемлекеттік кірістер органының, ҚР ЕХӘҚМ және Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қызметін интернет-платформаны пайдалана отырып жүзеге асыратын адамдардың салық міндеттемелері мен әлеуметтік төлемдер жөніндегі міндеттемелерін орындауға байланысты мәліметтер мен құжаттарды, сондай-ақ пилоттық жобаны іске асыруға байланысты өзге де мәліметтерді және құжаттар ұсынады;

8) ведет учет доходов исполнителей по чекам.
13. Органы государственных доходов в рамках пилотного проекта:
1) запрашивают у участников пилотного проекта сведения и документы, связанные с исполнением налоговых обязательств, а также иные сведения и документы, связанные с реализацией пилотного проекта.
2) обеспечивают работоспособность сервиса по регистрации физических лиц в качестве индивидуального предпринимателя и прекращения предпринимательской деятельности посредством специального мобильного приложения "E-Salyq Business";
3) предоставляют исполнителям, Операторам разъяснения по вопросам проведения пилотного проекта в порядке и сроки, которые установлены Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
4) осуществляет, в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил, исчисление сумм ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС на основании сведений о доходах исполнителей, получаемых от Оператора интернет-платформы через интеграцию интернет-платформы и специального мобильного приложения "E-Salyq Business", в том числе по чекам контрольно-кассовых машин, передаваемым в установленном порядке операторами фискальных данных;
5) осуществляет передачу Оператору сведений об исчисленных суммах ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС по доходам исполнителей, полученным при оказании услуг с использованием интернет-платформы;
6) осуществляет возврат ошибочно (излишне) уплаченной суммы ИПН в порядке и сроки, которые установлены налоговым законодательством Республики Казахстан.
14. МТСЗН РК по сервисам интеграционного взаимодействия в режиме запрос/ответ не позднее 5 числа каждого месяца, следующего за отчетным, обеспечивает предоставление органам государственных доходов сведения:
о лицах, освобожденных от уплаты ОПВ, ОПВР, СО;
о лицах, за которых государство оплачивает ВОСМС в соответствии с законом об ОСМС.
15. Государственная корпорация запрашивает сведения и документы, связанные с исполнением налоговых обязательств, а также иные сведения и документы, связанные с реализацией пилотного проекта.
16. Государственная корпорация в течение 3 (трех) операционных дней со дня поступления средств:
1) осуществляет прием, обработку и перечислять суммы ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС в Единый накопительный пенсионный фонд, Государственный фонд социального страхования и Фонд социального медицинского страхования;
2) осуществляет персонифицированный учет ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС в информационной системе МТСЗН РК на базе ИИН лиц, за которых производились социальные платежи;

8) чектер бойынша орындаушылардың кірістерін есепке алуды жүргізеді.
13. Пилоттық жоба шеңберінде мемлекеттік кірістер органдары:
1) пилоттық жобаға қатысушылардан мәліметтерді және салық міндеттемелерін орындауға байланысты құжаттарды, сондай-ақ пилоттық жобаны іске асыруға байланысты өзге де мәліметтер мен құжаттарды сұратады;
2) "E-Salyq Business" арнаулы мобильдік қосымшасы арқылы жеке тұлғаларды дара кәсіпкер ретінде тіркеу және кәсіпкерлік қызметті тоқтату жөніндегі сервистің жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз етеді;
3) орындаушыларға, Операторларға пилоттық жобаны жүргізу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде түсіндірмелер береді;
4) "E-Salyq Business" арнаулы мобильді қосымшасы және интернет-платформаны интеграциялау арқылы интернет-платформа Операторынан алынатын орындаушылардың табыстары туралы мәліметтер негізінде ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ сомаларын осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес есептеуді, оның ішінде фискалдық деректер операторлары белгіленген тәртіппен беретін бақылау-кассалық машиналардың чектері бойынша жүзеге асырады;
5) Операторға интернет-платформаны пайдалана отырып қызметтер көрсету кезінде алынған орындаушылардың табыстары бойынша ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ есептелген сомалары туралы мәліметтерді беруді жүзеге асырады;
6) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде, қате (артық) төленген ЖТС сомасын қайтаруды жүзеге асырады.
14. ҚР ЕХӘҚМ интеграциялық өзара іс-қимыл сервистері бойынша сұрау салу/жауап режимінде мемлекеттік кірістер органдарына есепті кезеңнен кейiнгi әр айдың 5-і күнінен кешіктірілмей:
МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА төлеуден босатылған адамдар туралы;
Қазақстан Республикасының міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңына сәйкес мемлекет МӘМСЖ төлейтін адамдар туралы мәліметтерді беру қамтамасыз етеді.
15. Мемлекеттік корпорация салық міндеттемелерін орындауға байланысты құжаттарды және мәліметтерді, сондай-ақ пилоттық жобаны іске асыруға байланысты өзге де мәліметтер мен құжаттарды сұратады.
16. Мемлекеттік корпорация, қаражаттың келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) операциялық күн ішінде:
1) Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына және әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ сомаларын қабылдауды, өңдеуді және аударуды жүзеге асырады;
2) әлеуметтік төлемдер жүргізілген адамдардың ҚР ЕХӘҚМ ақпараттық жүйесіндегі ЖСН базасында МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ дербестендірілген есебін жүзеге асыруға және (немесе) МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ-ны уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұл төлеуді жүзеге асырады;

3) осуществляет возврат ошибочно (излишне) уплаченных сумм ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС исполнителю в порядке и сроки, которые установлены Социальным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании".
17. Сбор, обработка и защита персональных данных при проведении пилотного проекта осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" и подзаконными актами, вытекающими из данного закона Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам и сроку реализации
пилотного проекта по применению
иного порядка налогового
администрирования лиц,
оказывающих услуги
с использованием
интернет-платформ
Форма
Соглашение о пилотном проекте по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ
город Астана                              "____"________ 20__года
________________________________________________________________,
(наименование)
именуемое (ый) в дальнейшем "Оператор",
в лице __________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (ей) на основании
________________________________________________________________,
(наименование документа)
с одной стороны, и Республиканское государственное учреждение "Комитет
государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан",
именуемый в дальнейшем "Комитет",
в лице __________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (-ей) на основании
_________________________________________________________________,
с другой стороны, (наименование документа)
далее совместно именуемые "Стороны", принимая во внимание положения
статьи 68 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый кодекс), заключили
настоящее Соглашение о пилотном проекте по применению иного порядка
налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием
интернет-платформ (далее – Соглашение).
Глава 1. Предмет Соглашения
1. Стороны договариваются о проведении пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2. Комитет вправе запрашивать у участников пилотного проекта сведения и документы, связанные с исполнением налоговых обязательств, а также иные сведения и документы, связанные с реализацией пилотного проекта;
3. Комитет обязан:

3) МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ қате (артық) төленген сомаларын, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде және МӘМС Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде орындаушыға қайтаруды жүзеге асырады.
17. Пилоттық жобаны жүргізу кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасының осы Заңынан туындайтын заңға тәуелді актілерге сәйкес жүзеге асырылады.
Интернет-платформаларды
пайдалана отырып қызмет
көрсететін тұлғаларды
салықтық әкімшілендірудің өзге
тәртібін қолдану жөніндегі
пилоттық жобаны іске асыру
мерзімі мен қағидаларына
қосымша
Нысан
Интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жоба туралы келісім
Астана қаласы 20__ жылғы "____"________ ____________________________________,
(атауы)
бұдан әрі "Оператор" деп аталатын тұлғада ___________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
негізінде әрекет ететін _____________________________________________________,
(құжаттың атауы)
бір жағынан Республикалық мемлекеттік мекемесі, бұдан әрі "Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті" деп аталатын ___________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лазауымы)
негізінде әрекет ететін ________________________________________, екінші жағынан,
(құжаттың атауы)
бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатын "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі)" (бұдан әрі – Салық кодексі) 68-бабының ережелерін назарға ала отырып, интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жоба туралы (бұдан әрі – Келісім) осы Келісімді жасасты.
1-тарау. Келісімнің мәні
1. Тараптар интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану бойынша пилоттық жобаны жүргізу туралы келісті.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2. Комитет пилоттық жобаға қатысушылардан мәліметтерді және салық міндеттемелерін орындауға байланысты құжаттарды, сондай-ақ пилоттық жобаны іске асыруға байланысты өзге де мәліметтер мен құжаттарды сұратуға құқылы.
3. Комитет:

1) обеспечить работоспособность сервиса по регистрации физических лиц в качестве индивидуального предпринимателя и прекращения предпринимательской деятельности посредством специального мобильного приложения "E-Salyq Business";
2) предоставлять исполнителям, Операторам разъяснения по вопросам проведения пилотного проекта в порядке и сроки, которые установлены Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
3) осуществлять исчисление сумм индивидуального подоходного налога (далее – ИПН), обязательных пенсионных взносов (далее – ОПВ), обязательных пенсионных взносов работодателя (далее – ОПВР), социальных отчислений (далее – СО) и взносов на обязательное социальное медицинское страхование (далее – ВОСМС) в соответствии с пунктом 7 Правил и срока реализации пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ (далее – Правила), на основании сведений о доходах исполнителей, получаемых от Оператора интернет-платформы через интеграцию интернет-платформы и специального мобильного приложения "E-Salyq Business", в том числе по чекам контрольно-кассовых машин, передаваемым в установленном порядке операторами фискальных данных;
4) осуществлять передачу Оператору сведений об исчисленных суммах ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС по доходам исполнителей, полученным при оказании услуг с использованием интернет-платформы;
5) осуществлять возврат ошибочно (излишне) уплаченной суммы ИПН в порядке и сроки, которые установлены налоговым законодательством Республики Казахстан.
4. Оператор вправе:
1) получать разъяснение от органов государственных доходов о порядке реализации пилотного проекта;
2) привлекать партнера-интегратора для организации интеграции на основании соглашения.
5. Оператор обязан:
1) удерживать ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС с доходов исполнителя в соответствии с пунктом 7 Правил;
2) производить в срок, не позднее до 25 числа месяца, следующего за месяцем получения доходов от оказания услуг, уплату ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС за исполнителей, в порядке, предусмотренном подпунктом 4) пункта 12 Правил;
3) выдавать соответствующий чек заказчику по каждой услуге, оказанной исполнителем с использованием интернет-платформы;
4) обеспечивать интеграцию интернет-платформы со специальным мобильным приложением "E-Salyq Business" для:
выбора специального налогового режима с использованием специального мобильного приложения;
формирования и выдачи чека мобильного приложения "E-Salyq Business" или контрольно-кассовой машины по соответствующей услуге, оказанной исполнителем с использованием интернет-платформы;
получения сведений об исчисленных суммах ИПН, ОПВ, ОПВР, СО и ВОСМС по доходам исполнителей, полученным при оказании услуг с использованием интернет-платформы;
передачи сведений о доходах исполнителей, полученных при оказании исполнителями соответствующих услуг с использованием интернет-платформы в информационную систему Комитета.

1) "E-Salyq Business" арнаулы мобильдік қосымшасы арқылы жеке тұлғаларды дара кәсіпкер ретінде тіркеу және кәсіпкерлік қызметті тоқтату жөніндегі сервистің жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз етуге;
2) орындаушыларға, Операторларға пилоттық жобаны жүргізу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде түсініктемелер беруге;
3) "E-Salyq Business" арнаулы мобильді қосымшасы және интернет-платформаны интеграциялау арқылы интернет-платформа Операторынан алынатын орындаушылардың табыстары туралы мәліметтер негізінде жеке табыс салығының (бұдан әрі – ЖТС), міндетті зейнетақы жарналарының (бұдан әрі – МЗЖ), жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының (бұдан әрі – ЖБМЗЖ), әлеуметтік аударымдардың (бұдан әрі – ӘА) және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналардың (бұдан әрі – МӘМСЖ), оның ішінде орындаушылардың табыстары туралы алынатын мәліметтер негізінде фискалдық деректер операторлары белгіленген тәртіппен беретін, бақылау-кассалық машиналардың чектері бойынша сомаларды Интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру мерзімі мен Қағидаларының 7-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Қағидалар) есептеуді жүзеге асыруға;
4) Операторға интернет-платформаны пайдалана отырып қызметтер көрсету кезінде алынған орындаушылардың табыстары бойынша ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ есептелген сомалары туралы мәліметтерді беруді жүзеге асыруға;
5) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде, қате (артық) төленген ЖТС сомасын қайтаруды жүзеге асыруға міндетті.
4. Оператор:
1) мемлекеттік кірістер органдарынан пилоттық жобаны іске асыру тәртібі туралы түсіндірме алуға;
2) келісім негізінде интеграцияны ұйымдастыру үшін әріптес-интеграторды тартуға құқылы.
5. Оператор:
1) Қағидалардың 7-тармағына сәйкес орындаушының табысынан ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ ұстап қалуға;
2) келесі айдың 25-нен кешіктірілмейтін мерзімде жүргізілсін қызмет көрсетуден табыс алу төлеу айынан кейін орындаушылар үшін ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ Қағидалардың 12-тармағының 4) тармақшасында көзделген тәртіппен келесі айдың 25-нен кешіктірілмейтін мерзімде қызмет көрсетуден табыстар алған орындаушылар үшін ЖТС, МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ төлемдер жүргізуге;
3) интернет-платформаны пайдалана отырып, орындаушы көрсеткен әрбір қызмет бойынша тапсырыс берушіге тиісті чек беруге;
4) интернет-платформаны "E–Salyq Business" арнаулы мобильді қосымшасымен интеграциялауды қамтамасыз ету үшін:
арнаулы мобильді қосымшаны пайдалана отырып, арнаулы салық режимін таңдауға;
"E-Salyq Business" мобильді қосымшасының немесе интернет-платформаны пайдалана отырып орындаушы көрсеткен тиісті қызмет бойынша бақылау-касса машинасының чегін қалыптастыруға және беруге;
интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсету кезінде алынған орындаушылардың табыстары бойынша МЗЖ, ЖБМЗЖ, ӘА және МӘМСЖ есептелген сомалары туралы мәліметтерді алуға;
Комитеттің ақпараттық жүйесіне интернет-платформаны пайдалана отырып, Орындаушының тиісті қызметтер көрсетуі кезінде алған орындаушылардың табыстары туралы мәліметтерді беруге міндетті.

5) представлять в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов, Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Государственной корпорации "Правительство для граждан" сведения и документы, связанные с исполнением налоговых обязательств и обязательств по социальным платежам лиц, осуществляющих деятельность с использованием интернет-платформы, а также иные сведения и документы, связанные с реализацией пилотного проекта;
6) вести учет доходов исполнителей по чекам.
6. Стороны имеют право по обоюдному согласию вносить дополнения в настоящее Соглашение.
Глава 3. Ответственность Сторон
7. Любые споры или разногласия, возникающие из настоящего Соглашения, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Конфиденциальность
8. Стороны обязуются не разглашать любую информацию, полученную в рамках настоящего Соглашения без предварительного письменного согласия другой стороны, за исключением случаев, предусмотренные статьей 30 Налогового кодекса.
9. Неумышленное распространение полученных сведений вследствие противоправных действий со стороны третьих лиц, выразившихся в виде кражи, грабежа, разбоя, хищения, кибер-атаки информационных баз данных, подтвержденное соответствующими органами, не является нарушением требования о конфиденциальности.
Глава 5. Срок действия Соглашения
10. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания. Настоящее Соглашение действует до окончания пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ, и расторгается при проведении в отношении Оператора процедуры реабилитации или банкротства, ликвидации, реорганизации путем слияния, присоединения, разделения и выделения, а также досрочно по соглашению Сторон.
При этом Соглашение считается расторгнутым с даты получения Оператором письма о расторжении Соглашения.
Глава 6. Заключительные положения
11. Изменения и дополнения к настоящему Соглашению оформляются в письменной форме за подписью уполномоченных лиц Сторон и являются неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
12. Реорганизация Комитета путем преобразования не прекращает действия настоящего Соглашения, и все права и обязанности переходят к правопреемникам.
13. Обмен информацией, представляемой в рамках пилотного проекта по применению иного порядка налогового администрирования лиц, оказывающих услуги с использованием интернет-платформ, направление документов, в том числе извещений, запросов, рекомендаций и писем, осуществляется с использованием следующих адресов электронной почты:
со стороны Комитета ___________________________________________;
со стороны Оператора___________________________________________.

5) Мемлекеттік кірістер органының, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің және "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясының сұрау салуын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қызметін интернет-платформаны пайдалана отырып жүзеге асыратын тұлғалардың салық міндеттемелері мен әлеуметтік төлемдер жөніндегі міндеттемелерін орындауға байланысты мәліметтер мен құжаттарды, сондай-ақ пилоттық жобаны іске асыруға байланысты өзге де мәліметтер мен құжаттарды ұсынуға;
6) чектер бойынша орындаушылардың кірістерін есепке алуды жүргізуге міндетті.
6. Тараптардың өзара келісімі бойынша осы Келісімге толықтырулар енгізуге құқығы бар.
3-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
7. Осы Келісімнен туындайтын кез келген даулар немесе келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешіледі.
4-тарау. Құпиялылық
8. Тараптар Салық кодексінің 30-бабында көзделген жағдайларды қоспағанда, осы Келісім шеңберінде екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз алынған кез келген ақпаратты жария етпеуге міндеттенеді
9. Тиісті органдар растаған ақпараттық дерекқорларды ұрлау, тонау, қарақшылық жасау, жымқыру, кибер-шабуыл жасау түрінде көрсетілген үшінші тұлғалар тарапынан құқыққа қайшы әрекеттер салдарынан алынған мәліметтерді байқаусызда тарату құпиялылық туралы талапты бұзу болып табылмайды.
5-тарау. Келісімнің қолданылу мерзімі
10. Осы Келісім оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді. Осы Келісім интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану жөніндегі пилоттық жоба аяқталғанға дейін қолданылады және оңалту немесе банкроттық, тарату, бірігу, қосылу жолымен қайта құру, біріктірілу, бөлу және бөліп шығару рәсімдерін Операторға қатысты жүргізу кезінде, сондай-ақ Тараптардың келісімі бойынша мерзімінен бұрын бұзылады.
Бұл ретте Оператор Келісімді бұзу туралы хатты алған күннен бастап келісім бұзылды деп есептеледі.
6-тарау. Қорытынды ережелер
11. Осы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар Тараптардың уәкілетті тұлғаларының қолы қойылған жазбаша нысанда ресімделеді және осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады.
12. Қайта құру жолымен Комитетті қайта құру осы Келісімнің қолданылуын тоқтатпайды және барлық құқықтар мен міндеттер мұрагерлерге ауысады.
13. Пилоттық жоба шеңберінде ұсынылатын ақпаратпен алмасу интернет-платформаларды пайдалана отырып қызмет көрсететін тұлғаларды салықтық әкімшілендірудің өзге тәртібін қолдану бойынша құжаттарды, оның ішінде хабарламаларды, сұрау салуларды, ұсынымдар мен хаттарды жіберу мынадай электрондық пошта мекенжайларын пайдалана отырып жүзеге асырылады:
Комитет тарапынан _________________________________________;
Оператор тарапынан _________________________________________.

14. Настоящее Соглашение подписано в 4 (четырех) оригинальных экземплярах на казахском и русском языках, по 2 (два) экземпляра для каждой из Сторон, и имеющих равную юридическую силу.
Глава 7. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Комитет государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан:
______________________________
(должность)
______________________________
(фамилия, имя, отчество, (при его наличии))
______________________________
(подпись)
Оператор:
_______________________________
(должность)
_______________________________
(фамилия, имя, отчество, (при его наличии))
_______________________________
(подпись)

14. Осы Келісімге Тараптардың әрқайсысы үшін заңды күші бірдей 2 (екі) данадан, қазақ және орыс тілдерінде 4 (төрт) түпнұсқаға қол қойылды.
7-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті:
__________________________________
(лауазымы)
___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған кезде))
_________________________________
(қолы)
Оператор:
_____________________________________
(лауазымы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған кезде))
_________________________________
(қолы)