Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 28 мая 2021 года № А-5/270. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 31 мая 2021 года № 8493.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О карантине растений", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов", на основании представления Акмолинской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 03-06-326, акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному сорняку – горчаку ползучему (розовому), согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному сорняку – повилики полевой, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному вредителю леса – непарному шелкопряду, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Акмолинской области согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Акмолинской области.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
М.Таткеев
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области

Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 28 мамырдағы № А-5/270 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 31 мамырда № 8493 болып тіркелді.
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы бұйрығына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақмола облыстық аумақтық инспекциясының 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 03-06-326 ұсынымының негізінде, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес карантиндік арамшөп – жатаған (қызғылт) укекіре бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймақ белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес карантиндік арамшөп – далалық арамсояу бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймақ белгіленсін.
3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес орманның карантиндік зиянкесі – жұпсыз жібек көбелегі бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймақ белгіленсін.
4. Осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
М.Таткеев
Ақмола облысы әкімдігінің

от 28 мая 2021 года
№ А-5/270
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному сорняку - горчаку ползучему (розовому)
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 20.03.2026 № А-3/117 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование районов
Наименование городов, поселков, сельских округов и сҰл
Зараженная площадь (гектар)
1
Аккольский
сельские округа: Новорыбинский, Урюпинский

2021 жылғы 28 мамырдағы
№ А-5/270 қаулысына
1-қосымша
Ақмола облысының аумағында карантиндік арамшөп – жатаған (қызғылт) у кекіремен залалданған алаңдарға карантиндік режим енгізе отырып белгіленген карантинді аймақтар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 20.03.2026 № А-3/117 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Аудандардың атауы
Қалалардың, кенттердің, ауылдық округтердің және ауылдардың атаулары
Залалданған алаң (гектар)
1
Ақкөл
ауылдық округтері: Новорыбин,Урюпин

Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 20.03.2026 № А-3/117 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование районов
Наименование сельских округов
Зараженная площадь (гектар)
1
Сандыктауский
Балкашинский сельский округ
17,5
Белгородский сельский округ
35
Итого:
52,5
Приложение 4
к постановлению акимата
Акмолинской области
от "28" мая 2021 года
№ А-5/270
Перечень признанных утратившими силу, некоторых постановлений акимата Акмолинской области
1. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении карантинной зоны на территории Щучинского района с введением карантинного режима" от 19 апреля 2007 года № А-4/129 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3224).
2. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении карантинной зоны на территории Зерендинского района с введением карантинного режима" от 11 апреля 2008 года № А-3/122 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3249).
3. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области" от 6 мая 2020 года № А-5/249 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7851).

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 20.03.2026 № А-3/117 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ауданның атауы
Аулдық округтердің атауы
Залалданғаң алан (гектар)
1
Сандықтау
Балкашин аулдық округі
17,5
Белгород аулдық округі
35
Барлығы:
52,5
Ақмола облысы әкімдігінің
2021 жылғы "28" мамырдағы
№ А-5/270 қаулысына
4-қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған, кейбір қаулыларының тізбесі
1. Ақмола облысы әкімдігінің "Щучье ауданының аумағында карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақты белгілеу туралы" 2007 жылғы 19 сәуірдегі № А-4/129 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3224 болып тіркелген).
2. Ақмола облысы әкімдігінің "Зеренді ауданының аумағында карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақты белгілеу туралы" 2008 жылғы 11 сәуірдегі № А-3/122 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3249 болып тіркелген).
3. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы № А-5/249 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7851 болып тіркелген).