Об утверждении Правил выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2021 года № 202. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2021 года № 22672.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30.06.2026 № 341 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 5..
В соответствии с подпунктом 6-8) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра промышленности и строительства РК от 16.01.2025 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений), согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 167 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)" и признании утратившим силу приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 июня 2019 года № 452 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 20232, опубликован 3 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 202 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 сәуірде № 22672 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 30.06.2026 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 6-8) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 16.01.2025 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
2. "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 28 маусымдағы № 452 бұйрығының күшін жою туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 167 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20232 болып тіркелген, 2020 жылғы 3 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық бақылау банкіде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 29 апреля 2021 года № 202
Правила выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра промышленности и строительства РК от 16.01.2025 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений) (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6-8) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок получения решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) проект производства работ для демонтажа и сноса (далее – ППР) – документация, в которой детально прорабатываются вопросы рациональной технологии и организации работ по демонтажу и сносу конкретного объекта на данной площадке;
2) снос зданий и сооружений – полное или частичное устранение зданий и сооружений или их элементов путем демонтажа или разрушения;
3) незаконное строительство – это строительство производственных, жилых, хозяйственных, гидротехнических (водохозяйственных) или бытовых объектов без соответствующего права на землю;
4) строительная деятельность (далее - строительство) - деятельность по созданию основных фондов производственного и непроизводственного назначения путем возведения новых и (или) изменения (расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального ремонта) существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций), монтажа (демонтажа), связанного с ними технологического и инженерного оборудования, изготовления (производства) строительных материалов, изделий и конструкций, а также осуществления работ по консервации строительства незавершенных объектов и постутилизации объектов, выработавших свой ресурс;

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министірінің
2021 жылғы 29 сәуірдегі
№ 202 бұйрығына
қосымша
Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 16.01.2025 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-8) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім алу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) бөлшектеуге және бұзуға арналған жұмыс жүргізу жобасы (бұдан әрі – ЖЖЖ) – берілген алаңда нақты объектіні бөлшектеу және бұзу жөніндегі жұмыстардың ұтымды технологиялары мен оларды ұйымдастыру мәселелері егжей-тегжейлі пысықталатын құжаттама;
2) бұзу – бөлшектеу немесе қирату жолымен құрылыстарды немесе құрылыс элементтерін толық немесе ішінара жою;
3) заңсыз құрылыс – бұл өндірістік, тұрғын үй, шаруашылық, гидротехникалық (су шаруашылығы) немесе тұрмыстық объектілерді жерге тиісті құқықсыз заңсыз салу;
4) құрылыс қызметі (бұдан әрі – құрылыс) – жаңа объектілер салу және (немесе) бар объектілерді (үйлерді, ғимараттар мен олардың кешендерін, коммуникацияларды) өзгерту (кеңейту, жаңғырту, техникамен қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтіру, күрделі жөндеу), олармен байланысты технологиялық және инженерлік жабдықтарды монтаждау (бөлшектеу), құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларын дайындау (өндіру), сондай-ақ аяқталмаған объектілер құрылысын консервациялау мен өз ресурстарын тауысқан объектілерді кейіннен кәдеге жарату жұмыстарын жүзеге асыру жолымен өндірістік және өндірістік емес негізгі қорларды құру жөніндегі қызмет;

5) постутилизация объекта – комплекс работ по демонтажу и сносу капитального строения (здания, сооружения, комплекса) после прекращения его эксплуатации (пользования, применения) с одновременным восстановлением и вторичным использованием регенерируемых элементов (конструкций, материалов, оборудования), а также переработкой не подлежащих регенерации элементов и отходов;
6) самовольная постройка - это жилой дом, другое строение, сооружение или иное недвижимое имущество, созданные на не сформированной в земельные участки земле, принадлежащей государству, на земельном участке, который не принадлежит лицу, осуществившему постройку, а также созданные без получения на это разрешений, необходимых в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан, законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан и иным законодательством Республики Казахстан.
3. Постутилизация объектов (снос зданий и сооружений) осуществляется в соответствии с требованиями государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства на основании разработанного ППР.
При разработке ППР на постутилизацию объектов (снос зданий и сооружений) уровень ответственности и отнесение зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам устанавливается Правилами определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 165 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10666).
4. В зависимости от уровня ответственности объекта, проектные, строительно-монтажные работы, а также инжиниринговые услуги и экспертные работы выполняются лицами, на основании разрешительного документа (лицензия, аттестаты эксперта, свидетельство об аккредитации), установленного Законом.
5. При подготовке ППР зданий и сооружений учитываются результаты проведенного технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений.
При сносе зданий и сооружений с одновременным возведением нового объекта, строительство осуществляется по проектной (проектно-сметной) документации, прошедшей комплексную вневедомственную экспертизу проектов, в соответствии со статьей 60 Закона.
В случае если снос зданий и сооружений планируется осуществлять с привлечением средств государственных инвестиций, либо с их участием, заказчик обеспечивает подготовку сметной документации на снос объекта.

5) объектіні кейіннен кәдеге жарату – күрделі құрылыстың (үйдің, ғимараттың, кешеннің) пайдаланылуы (пайдалану, қолдану) тоқтатылғаннан кейін қалпына келтірілетін элементтерін (конструкцияларды, материалдарды, жабдықтарды) бір мезгілде қалпына келтіріп және қайталап пайдаланып, сондай-ақ кәдеге аспайтын элементтер мен қалдықтарды өңдей отырып, бөлшектеп алу және бұзу жөніндегі жұмыстар кешені;
6) өз бетінше салынған құрылыс – бұл мемлекетке тиесілі, жер учаскелері болып қалыптаспаған жерде, құрылысты жүзеге асырған тұлғаға тиесілі емес жер учаскесінде салынған, сондай-ақ бұл үшін Қазақстан Республикасының жер заңнамасына, Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамасына сәйкес қажетті рұқсат алынбай салынған тұрғын үй, басқа да құрылыс, ғимарат немесе өзге де жылжымайтын мүлік.
3. Ғимараттар мен құрылыстарды бөлшектеу және бұзу (кейіннен кәдеге жарату) әзірленген ЖЖЖ негізінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Ғимараттар мен құрылыстарды бұзуға (кейіннен кәдеге жаратуға) арналған ЖЖЖ-сын әзірлеу кезінде жауапкершілік деңгейі және ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызу Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 165 бұйрығымен бекітілген Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10666 болып тіркелген) белгіленеді.
4. Объектінің жауапкершілік деңгейіне байланысты жобалау, құрылыс-монтаждау жұмыстарын, сондай-ақ инжинирингтік көрсетілетін қызметтер мен сараптама жұмыстарын Заңда белгіленген рұқсат құжатының (лицензия, сарапшының аттестаты, аккредиттеу куәлігі) негізінде тұлғалар орындайды.
5. Ғимараттар мен құрылыстарды бұзу кезінде ЖЖЖ дайындау ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын жүргізілген техникалық зерттеп-қарау нәтижелерін ескереді.
Жаңа объектіні бір мезгілде тұрғыза отырып бұзу кезінде құрылыс Заңның 60-бабына сәйкес жобалардың ведомстводан тыс кешенді сараптамадан өткен жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасы бойынша жүзеге асырылуы тиіс.
Егер ғимараттар мен құрылыстарды бұзу мемлекеттік инвестициялар қаражатын тарта отырып не олардың қатысуымен жүзеге асыру жоспарланған жағдайда тапсырыс беруші объектіні бұзуға сметалық құжаттаманы дайындауды қамтамасыз етеді.

6. Для сноса объектов, указанных в пункте 2 статьи 60 Закона ППР не требуется. Собственники таких объектов осуществляют снос зданий и сооружений самостоятельно на основании решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений) в соответствии с перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)" (далее – Решение о сносе) согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Для объектов, указанных в пункте 2 статьи 60 Закона проведение технического обследования не требуется.
При сносе части блокированного жилого дома или нежилого здания и сооружения требуется разработка проектной (проектно-сметной) документации по усилению остальной части жилого дома или нежилого здания и сооружения с прохождением комплексной вневедомственной экспертизы проекта, в соответствии с пунктом 1 статьи 60 Закона.
7. Для получения Решения о сносе, согласование с иными заинтересованными уполномоченными государственными органами не требуется.
8. Местный исполнительный орган, осуществляющий функции в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее - Услугодатель) ежемесячно направляет информацию о выданных Решениях о сносе по технически и (или) технологически сложным объектам в территориальные подразделения уполномоченного органа в сфере гражданской защиты к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. Для осуществления сноса зданий и сооружений необходимо отключить объект от всех наружных инженерных сетей, согласно выданных технических условий на отключение к сетям субъекта естественной монополии, в соответствии с Правилами осуществления деятельности субъектами естественных монополий, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19242).
После отключения объекта от наружных инженерных сетей работы по сносу зданий и сооружений необходимо осуществлять в соответствии с ППР.
10. В процессе сноса зданий и сооружений участниками строительства предусматриваются меры для предупреждения причинения вреда жизни или здоровью людей, имуществу физических или юридических лиц, окружающей среде и проводятся мероприятия по устройству временных ограждений, подъездных путей и утилизации строительного мусора.
11. До начала производства строительно-монтажных работ заказчик уведомляет органы, осуществляющие государственный архитектурно-строительный контроль, о начале осуществления деятельности по производству строительно-монтажных работ в порядке, установленном статьей 46 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и Правилами приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10194).

6. Заңның 60-бабының 2-тармағында көрсетілген объектілерді бұзу үшін ЖЖЖ талап етілмейді. Мұндай объектілердің меншік иелері осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі – Негізгі талаптардың тізбесі) сәйкес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешімі (бұдан әрі – Бұзу туралы шешім) негізінде ғимараттар мен құрылыстарды бұзуды өз бетінше жүзеге асырады.
Заңның 60-бабының 2-тармағында көрсетілген объектілер үшін техникалық техникалық тексеру жүргізу талап етілмейді .
Оқшауландырылған тұрғын үйдің немесе тұрғын емес ғимараттар мен құрылыстардың бір бөлігін бұзу кезінде Заңның 60-бабының 1-тармағына сәйкес жобаны ведомстводан тыс кешенді сараптамадан өткізе отырып тұрғын үйдің немесе тұрғын емес ғимараттар мен құрылыстардың қалған бөлігін күшейту жөніндегі жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу талап етіледі.
7. Ғимараттар мен құрылыстарды бұзу туралы шешім алу үшін басқа мүдделі уәкілетті мемлекеттік органдармен келісу талап етілмейді.
8. Сәулет, қалақұрылысы және құрылыс қызметі саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) ай сайын азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілер бойынша Бұзу туралы берілген шешімдер туралы ақпаратты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай жібереді.
9. Ғимараттар мен құрылыстарды бұзуды жүзеге асыру үшін объектілерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19242 болып тіркелген) Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларына сәйкес сыртқы инженерлік желілерден ажырату қажет.
Объектіні сыртқы инженерлік желілерден ажыратқаннан кейін ғимараттар мен құрылыстарды бұзу ЖЖЖ сәйкес жүзеге асырылады.
10. Ғимараттар мен құрылыстарды бұзу барысында құрылысқа қатысушылар адамдардың өміріне немесе денсаулығына, жеке немесе заңды тұлғалардың мүлкіне, қоршаған ортаға зиян келтірудің алдын алуға арналған шаралар қабылдайды және уақытша қоршауларды, кірме жолдарды орнату және құрылыс қоқыстарын кәдеге жарату жөніндегі іс-шаралар жүргізеді.
11. Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу басталғанға дейін тапсырыс беруші "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 46-бабында белгіленген тәртіппен құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіпке және Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтарда № 4 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10194 болып тіркелген) Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы қағидаларға сәйкес мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын органдарды хабардар етеді.

12. После демонтажа и сноса зданий и сооружений заказчик (собственник) составляет акт сноса зданий и сооружений согласно приложению 3 к настоящим Правилам и предоставляет Услугодателю для учета и регистрации в течение трех рабочих дней.
13. Акт сноса зданий и сооружений подлежит обязательному учету и регистрации у Услугодателя.
14. Государственная регистрация прекращения права на недвижимость в связи со сносом зданий и сооружений осуществляется на основании Правил оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество", утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 27 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20610).
15. При самовольной постройке без соответствующего права на землю, а также при наличии решения суда, вступившего в законную силу и предписаний (представлений) уполномоченных государственных органов в сферах земельных отношений и/или архитектурной, градостроительной и строительной деятельности получение Решения и/или акта о сносе не требуется.
16. Снос самовольной постройки осуществляет лицо, которое возвело самовольную постройку, а при отсутствии сведений о таком лице правообладатель земельного участка, на котором возведена самовольная постройка.
17. При проведении мероприятий по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, связанного со сносом аварийных зданий и сооружений, регулируемые статьей 57 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" получение Решения о сносе не требуется.
Собственник имущества при прекращении существования имущества как объекта недвижимости в течение трех рабочих дней письменно уведомляет Услугодателя.
При снятии с учета бесхозяйного недвижимого имущества Государственная корпорация "Правительство для граждан" в течение трех рабочих дней письменно уведомляет Услугодателя по месту нахождения объекта недвижимости.
18. За несоблюдение требований настоящих Правил физические, юридические и должностные лица несут ответственность, предусмотренную главой 20 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях и статьями 279 и 280 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
19. Уполномоченный центральный государственный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил, актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр, Услугодателю и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".

12. Ғимараттар мен құрылыстарды бөлшектеу және бұзудан кейін тапсырыс беруші (меншік иесі) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ғимараттар мен құрылыстарды бұзу актісін жасайды және үш жұмыс күн ішінде Көрсетілетін қызметті берушіге есепке алуға және тіркеуге ұсынады.
13. Ғимараттар мен құрылыстарды бұзу актісі Көрсетілетін қызметті берушіде міндетті есепке алуға және тіркеуге жатады.
14. Ғимараттар мен құрылыстарды бұзуға байланысты мүлікке құқықтың тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 27 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20610 болып тіркелген) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ережелерінің негізінде жүзеге асырылады.
15. Жерге тиісті құқығынсыз, сол сияқты өз бетінше салу кезінде, сондай-ақ заңды күшіне енген соттың шығарылған шешімдері мен жер қатынастары және/немесе сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдардың ұйғарымдары болған жағдайда Бұзу туралы шешім және акт алу талап етілмейді.
16. Өз бетімен салынған құрылысты бұзуды өз бетімен салынған құрылысты адам, ал мұндай адам туралы мәліметтер болмаған кезде өз бетімен салынған құрылыс салынған жер учаскесінің құқық иесі жүзеге асырады.
17. "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 57-бабымен реттелетін авариялық ғимараттар мен құрылыстарды бұзуға байланысты төтенше жағдайлардың салдарын жою жөніндегі іс-шараларды жүргізу кезінде Бұзу туралы шешім алу талап етілмейді.
Меншік иесі мүлік ретінде жылжымайтын мүлік объектісінің мүлікті жұмыс істеуі тоқтатылған кезде үш жұмыс күні ішінде бұл туралы Көрсетілетін қызметті берушіні жазбаша хабардар етеді.
Иесіз жылжымайтын мүлікті есептен шығару кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы үш жұмыс күні ішінде бұл туралы жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша Көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша хабарлайды.
18. Осы Қағидалардың талаптарын орындамағаны үшін жеке, заңды тұлғалар және лауазымды тұлғалар "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 20-тармағында және Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 279 және 280-баптарының көзделген жауаптылықта болады.
19. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс iстерi жөніндегi уәкiлеттi орталық мемлекеттік орган Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына, Көрсетілетін қызметті берушіге және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына жібереді.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
20. Государственная услуга "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)" (далее – государственная услуга) оказывается Услугодателем.
21. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) подают через веб-портал "электронного правительства", заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с приложением документов указанных в Перечне основных требований.
22. Требования к оказанию государственной услуги "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)", включающее форму, результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне основных требований.
23. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления и документов, в день их поступления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
24. При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
25. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, правоустанавливающий документ на недвижимое имущество, Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем.
26. Сотрудник Услугодателя в течение двух рабочих дней с момента получения документов, указанных в Перечне основных требований, проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов Услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
27. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, сотрудник Услугодателя по технически и (или) технологически несложным объектам в течение 4 (четырех) рабочих дней, по технически и (или) технологически сложным объектам в течение 9 (девяти) рабочих дней проверяет достоверность представленных документов и соответствие услугополучателя и (или) представленных документов и сведений требованиям, установленных Перечнем основных требований и в течение 1 (одного) рабочего дня оформляется решение на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений), согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
20. "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Көрсетілетін қызметті беруші көрсетеді.
21. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті Негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы береді.
22. Нысанын, көрсету нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар Негізгі талаптардың тізбесінде жазылған.
23. Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті және құжаттарды түскен күні тіркейді. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
24. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсетіп, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
25. Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы, жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжатты Көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
26. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері Негізгі талаптар тізбесінде көрсетілген құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
27. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері ұсынылған құжаттардың дұрыстығын және көрсетілетін қызмет алушының және (немесе) ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің Негізгі талаптардың тізбесінде бекітілген талаптарға сәйкестігін техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілер бойынша 4 (төрт) жұмыс күні ішінде, техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілер бойынша 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде тексереді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес ресімделеді.

При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований, сотрудник Услугодателя уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Услугодателя в "личный кабинет" портала направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
28. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
29. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, Услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа заявления или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа, или уникальный идентификационный номер разрешительного документа, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) Услугодателя по вопросам оказания государственной услуги
30. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается Услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течении 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес Негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері өтініш берушіге мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім жайында, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша өтініш берушінің ұстаным танытуына мүмкіндік беру үшін тыңдау өткізілетін уақыт пен орын туралы хабарлама жібереді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
28. Мемлекеттік қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11)-тармақшасына сәйкес Көрсетілетін қызметті беруші, ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.
29. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда, Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын sd@nіtec.kz электрондық поштасы бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу арқылы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, өтініштің әкімшілік құжатының нөмірі мен коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды бойынша ақпаратты міндетті түрде ұсына отырып немесе рұқсат беру құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі, авторизациялау сәтінен бастап қатенің нақты уақытын көрсете отырып, қате туындаған сәтке дейін қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып хабардар етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
30. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым Көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған Көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.

Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
31. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу Услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
32. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам выдачи решения
на проведение комплекса
работ по постутилизации
объектов (снос зданий
и сооружений)
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов
(снос зданий и сооружений)"
Наименование подвида государственной услуги:
1) на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) технически и (или) технологически несложных объектов;
2) на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) технически и (или) технологически сложных объектов.
1
Наименование услугодателя
Местный исполнительный орган, осуществляющий функции в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) со дня сдачи пакета документов на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) технически и (или) технологически несложных объектов к услугодателю и при обращении на портал – 7 (семь) рабочих дней;
2) со дня сдачи пакета документов на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) технически и (или) технологически сложных объектов к услугодателю и при обращении на портал – 12 (двенадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Решение о сносе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);

Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа шағым жасауға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
31. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
32. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Объектілерді кейіннен кәдеге
жарату (ғимараттар мен
құрылыстарды бұзу) жөніндегі
жұмыстар кешенін жүргізуге
шешім беру қағидаларына
1-қосымша
"Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1) техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу;
2) техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Сәулет, қалақұрылысы және құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы орган
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге және портал арқылы өтініш берген кезде техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушіге және портал арқылы өтініш берген кезде техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап – 12 (он екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық түрде (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру немесе осы Мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);

услугодателя – с понедельника по пятницу с 8.30, 9.00 до 18.00, 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00, 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
8
Перечень документов и сведений истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
в случае сноса объекта подрядным способом предоставляется электронная копия договора на подрядные работы;
в случае если у объекта недвижимости нескольких собственников, то необходимо предоставить электронную копию нотариально засвидетельствованное письменное согласие других собственников объекта на проведение комплекса работ по постутилизации (снос зданий и сооружений) и его параметры;
в случае если проведение комплекса работ по сносу строений затрагивает интересы смежных собственников помещений (частей дома), то необходимо предоставить электронную копию нотариально засвидетельствованное письменное согласие смежных собственников помещений (частей дома);
электронная копия экспертного заключения по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений выдаваемое экспертом, имеющим соответствующий аттестат на право осуществления технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений, либо аккредитованной организацией, имеющей в своем составе аттестованных экспертов (не требуется по объектам указанным в пункте 2 статьи 60 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан");
электронная копия ППР (не требуется по объектам указанным в пункте 2 статьи 60 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан")/проектной (проектно-сметной) документации;
в случае признания многоквартирного жилого дома аварийным, электронная копия соответствующего заключения о сносе межведомственной комиссии, создаваемой местным исполнительным органом по форме согласно приложению А Методической рекомендации по сносу аварийных многоквартирных жилых домов, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 29 декабря 2012 года № 795.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00, 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30, 9.00-ден 18.00, 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініші;
егер объекті мердігерлік тәсілмен бұзылған жағдайда, мердігерлік жұмыстарға арналған шарттың электрондық көшірмесі ұсынылады;
егер жылжымайтын мүлік объектісінде бірнеше меншік иесі болған жағдайда, объектінің басқа меншік иелерінің кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге нотариалды куәландырылған жазбаша келісімін және оның параметрлерін электрондық көшірмесін ұсыну қажет;
егер құрылыстарды бұзу жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу үй-жайлардың (үй бөліктерінің) аралас меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын болса, онда үй-жайлардың (үй бөліктерінің) аралас меншік иелерінің нотариалды куәландырылған жазбаша келісімінің электрондық көшірмесін ұсыну қажет;
ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру құқығына тиісті аттестаты бар сарапшы не құрамында аттестатталған сарапшылары бар аккредиттелген ұйым берген ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау жөніндегі сараптамалық қорытындының электрондық көшірмесі ("Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 60-бабының 2-тармағында көрсетілген объектілер бойынша талап етілмейді);
ЖЖЖ (Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 60-бабының 2-тармағында көрсетілген объектілер бойынша қажет емес)/жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының электрондық көшірмесі;
көп пәтерлі тұрғын үй авариялық деп танылған жағдайда, Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 795 бұйрығымен бекітілген Авариялық көп пәтерлі тұрғын үйлерді бұзу жөніндегі әдістемелік ұсынымдардың А қосымшасына сәйкес нысан бойынша жергілікті атқарушы орган құратын ведомствоаралық комиссияның бұзу туралы тиісті қорытындының электрондық көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемелер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами и иными законодательными актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактный телефон справочной службы услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства: www.mps.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам выдачи решения
на проведение комплекса работ
по постутилизации объектов
(снос зданий и сооружений)
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Информация о выданных Решениях о сносе по технически и (или) технологически сложным объектам
Представляется: в органы гражданской защиты.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.mps.gov.kz.
"Информация о выданных Решениях о сносе по технически и (или) технологически сложным объектам"
Индекс формы: СНОС-1
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ______(месяц) 20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местный исполнительный орган, осуществляющий функции в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
БИН:
Метод сбора: электронный/бумажный вид
1
Наименование объекта
2
Адрес объекта
3
Наименование собственника
4
Наименование подрядчика (генеральный подрядчик)
Руководитель местного исполнительного органа,
осуществляющего функции в сфере архитектурной,
градостроительной и строительной деятельности:
______________________________________ _____________
(Ф.И.О. (или лицо исполняющее его обязанности ) подпись
Приложение
к Форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Информация о выданных Решениях
о сносе по технически
и (или) технологически
сложным объектам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о выданных Решениях о сносе по технически и (или) технологически сложным объектам"

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға және басқа да Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметі көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметінің байланыс телефондары Министрліктің www.mps.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Объектілерді кейіннен кәдеге
жарату (ғимараттар мен
құрылыстарды бұзу) жөніндегі
жұмыстар кешенін жүргізуге
шешім беру қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілер бойынша бұзу туралы берілген шешімдер туралы ақпарат
Ұсынылады: азаматтық қорғау органдарына.
Өтеусіз негізде жинауға арналған әкімшілік деректер нысаны www.mps.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
"Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілер бойынша бұзу туралы берілген шешімдер туралы ақпарат"
Нысан индексі: 1-БҰЗУ
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең 20___ жылғы ____
Өтеусіз негізде жинауға арналған әкімшілік деректер нысанын ұсынатын тұлғалар аясы: сәулет, қалақұрылысы және құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы орган
Ұсыну мерзімі: айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі 5-күннен кешіктірмей
БСН:
Жинау тәсілі: электронды/қағаз түрінде
1
Нысанның атауы
2
Нысанның мекенжайы
3
Меншік иесінің атауы
4
Мердігердің (бас мердігердің) атауы
Сәулет, қалақұрылысы және құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның басшысы:
_____________________________________ _______________
(Т.А.Ж. немесе оның міндетін атқарушы тұлға) (қолы)
"Техникалық және (немесе)
технологиялық жағынан күрделі
объектілер бойынша бұзу
туралы берілген шешімдер
туралы ақпарат"
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілер бойынша бұзу туралы берілген шешімдер туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных по отчету о выданных Решениях о сносе по технически и (или) технологически сложным объектам (далее – Форма) детализирует порядок ее заполнения.
2. Форма заполняется сотрудником местного исполнительного органа, осуществляющего функции в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
3. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа, осуществляющего функции в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности или лицом его заменяющим.
4. Форма предоставляется ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
В графе 1 указывается наименование объекта;
В графе 2 указывается адрес расположения объекта;
В графе 3 указывается собственник (владелец) объекта;
В графе 4 указывается подрядчик (генеральный подрядчик), который будет проводить работы по сносу (постутилизации) объекта.
Приложение 3
к Правилам выдачи решения
на проведение комплекса
работ по постутилизации
объектов
(снос зданий и сооружений)
Форма
АКТ сноса зданий и сооружений
"____"________ 20__ г.
________________________________________________________________
(наименование и место расположения объекта)
кадастровый номер: ______________________________________________
начаты работы по сносу с "__" ___20__ года и окончено "__" ___ 20__ году
согласно решению на проведение комплекса работ по постутилизации объектов
(снос зданий и сооружений) от "__" ____ 20__ года № __ выданного
__________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа, осуществляющего функции
в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности)
и поданного уведомления о начале производства строительно-монтажных работ
(в случае необходимости)
в _________________________________________________________________
(наименование органа принявшего уведомление)
от "__" ________ 20__ года № __
Мы, нижеподписавшиеся, собственник _________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
ИИН - для физических лиц, наименование организации - для юридических лиц,
БИН, почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения) и подрядчик (если снос
объекта осуществлялось подрядным способом)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование организации, БИН, фамилия, имя, отчество (при наличии),
должность лица, осуществлявшего снос, адрес, телефон, № лицензии,
дата получения) субподрядная организация (в случае выполнения работ
субподрядной организацией) __________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование организации, БИН, фамилия, имя, отчество (при наличии),
должность лица, осуществлявшего снос, адрес, телефон, № лицензии, дата
получения) технический надзор (если требуется) _________________________
___________________________________________________________________
(наименование организации, адрес и телефон, № и дата получении свидетельства
об аккредитации (в случае наличия свидетельства об аккредитации), фамилия, имя,
отчество (при наличии) ответственного эксперта, №, дата получения и специализация
аттестата) авторский надзор (если требуется) _____________________________
(наименование организации, адрес и телефон, адрес, телефон, № лицензии и дата
получения (если выполнен разработчиком проекта/авторский надзор осуществляется
организацией), фамилия, имя, отчество (при наличии) эксперта, №, дата получения
и специализация аттестата, адрес и телефон)
составили настоящий Акт и подтверждаем о проведении комплекса работ
по постутилизации объектов (сноса строений) в соответствии с проектом (в случае
необходимости).
При производстве строительно-монтажных работ выполнены мероприятия,
обеспечивающие безопасность производства работ.
Акт сноса зданий и сооружений подлежит обязательному учету в местных
исполнительных органах, осуществляющих функции в сфере архитектурной,
градостроительной и строительной деятельности.
Заказчик
___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
_________
(подпись)
Место печати
(при наличии)
Технический
надзор
___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
_________
(подпись)
Место печати
(при наличии)
Авторский
надзор
___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
_________
(подпись)
Место печати
(при наличии)
Подрядчик (генеральный подрядчик)
___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
_________
(подпись)
Место печати
(при наличии)
Приложение 4
к Правилам выдачи решения
на проведение комплекса
работ по постутилизации
объектов
(снос зданий и сооружений)
Форма
Руководителю местного
исполнительного органа,
осуществляющего функции
в сфере архитектурной,
градостроительной и
строительной деятельности
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
наименование
государственного органа)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
– для физического лица/
наименование организации
– для юридических лиц и (или)
по доверенности)
____________________________
ИИН/БИН)
Адрес ______________________
(юридический адрес или место
проживания)
контакты ___________________
(электронный адрес, телефон)
Заявление
Прошу Вас разрешить проведение комплекса работ по постутилизации объекта
(снос здания и сооружения):
____________________________________________________________________
(полное наименование объекта)
расположенного по адресу:
____________________________________________________________________
(место расположения объекта, помещения (отдельные части),
которого подлежат проведению комплекса работ по постутилизации объекта
(сносу здания и сооружения)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Принял(а) (подпись) __________________________________________
Дата: "___" ____________ 20__ год
Сдал (подпись) ___________
Приложение 5
к Правилам выдачи решения
на проведение комплекса
работ по постутилизации
объектов
(снос зданий и сооружений)
Форма
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления
Услугодатель в соответствии с пунктом 9 Перечня основных требований
к оказанию государственной услуги "Выдача решения на проведение
комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)"
отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления на проведение комплекса
работ по постутилизации объекта (снос здания и сооружения) по следующим
основаниям:
__________________________________________________________________
Наименование документов несоответствующих требованиям:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Исполнитель: Ф.И.О. (при наличии) ___________________________________
Телефон: __________________________________________________________
Приложение 6
к Правилам выдачи решения
на проведение комплекса
работ по постутилизации
объектов
(снос зданий и сооружений)
Форма
Решение № на проведение комплекса работ по постутилизации объектов
(сноса зданий и сооружений)
выдано "____"_______ 20__ год
Руководитель местного исполнительного органа, осуществляющего функции
в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
наименование органа выдавшего решения и фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя на основании предоставленных документов разрешает
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) – для физического лица/наименование
организации – для юридических лиц) заказчика проведение комплекса работ
по постутилизации объектов (сноса зданий и сооружений) по объекту
_________________________________________________________________
(наименование и место расположения объекта)
Генподрядчик (если снос объекта осуществлялся подрядным способом)
_________________________________________________________________
( наименование организации)
Примечание:
Решение на проведение комплекса работ по постутилизации объектов
(сноса строений) действует на весь срок нормативной продолжительности
постутилизации объектов (сноса зданий и сооружений).
Руководитель местного
исполнительного органа,
осуществляющего функции
в сфере архитектурной,
градостроительной
и строительной деятельности
____________________________
(электронная цифровая подпись)
(фамилия, имя, отчество
(при наличии))

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілер бойынша бұзу туралы берілген шешімдер туралы есеп бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме оны толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Нысанды сәулет, қалақұрылысы және құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органының қызметкері толтырады.
3. Нысанға сәулет, қалақұрылысы және құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның басшысы қол қояды.
4. Нысан айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1-бағанда нысанның атауы көсретіледі;
2-бағанда нысанның орналасу мекенжайы көрсетіледі;
3-бағанда нысанның иесі көрсетіледі;
4-бағанда нысанды бұзу (кәдеге жарату) жұмыстарын жүргізетін мердігер (бас мердігер) көрсетіледі.
Объектілерді кейіннен кәдеге
жарату (ғимараттар мен
құрылыстарды бұзу) жөніндегі
жұмыстар кешенін жүргізуге
шешім беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ғимараттар мен құрылыстарды бұзу АКТІСІ
20__ жылғы "____"________
____________________________________________________________________
(объектінің атауы және орналасқан жері)
Кадастрлік нөмірі: ____________________________________________
________________________________________________________________
(сәулет, қалақұрылысы және құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның атауы)
объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге 20__ жылғы "__" ________ № ______________ берген шешімге және құрылыс-монтаждау жұмыстары басталғаны туралы берілген 20__ жылғы "__" ________ № __ хабарламаға (қажет болған жағдайда) сәйкес
________________________________________________________________
(хабарлама қабылдаған орган)
бұзу бойынша жұмыс 20__ жылғы "___" ________ басталды және 20__жылғы "___" ________ аяқталды.
Біз, төмендегі қол қоюшылар, меншік иесі _______________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты ),
ЖСН - жеке тұлғаға, ұйымының атауы – заңды тұлғаға, БСН, пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің /ғимараттың нөмірі (стационарлық бөлменің) және мердігер (егер бұзу мердігерлік тәсілмен орындалса)
________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ұйымының атауы, БСН, тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты, бұзу жүргізетін тұлғаның лауазымы, мекенжайы, телефон, лицензия №, алған күні)
қосалқы мердігер ұйымдар (егер бұзу қосалқы мердігерлік ұйымдары орындаса) ______
______________________________________________________________
(ұйымының атауы, БСН, тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты, бұзу жүргізетін тұлғаның лауазымы, мекенжайы, телефон, лицензия №, алған күні)
Техникалық қадағалаушы (егер талап етілсе) ____________________________________
________________________________________________________________
(ұйымының атауы, мекенжайы, телефон, аккредиттелген куәлігі №, алған күні (аккредиттелген куәлік болған жағдайда), жауапты сарапшының тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты, аттестаттың мамандығы және №, алған күні дата)
Авторлық қадағалаушы (егер талап етілсе) ____________________________________
________________________________________________________________
(ұйымының атауы, мекенжайы, телефон, лицензия №, алған күні (егер жобаны әзірлеуші орындаса/авторлық қадағалау ұйымы орындаса) сарапшының тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты, аттестаттың мамандығы және №, алған күні дата, мекенжайы, телефон)
осы актіні жасады және жобаға (қажет болған жағдайда) сәйкес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізгені туралы растаймыз.
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу кезінде жұмыс жүргізудің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін іс-шаралар орындалды.
Ғимараттар мен құрылыстарды бұзу актісі сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарда міндетті есепке алынуға жатады.
Тапсырыс беруші
__________________________________
(тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты)
________
(қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Техникалық қадағалаушы
___________________________________
(тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты)
_________
(қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Авторлық қадағалаушы
___________________________________
(тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты)
_________
(қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Мердігер (бас мердігер)
___________________________________
(тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты)
________
(қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Объектілерді кейіннен кәдеге
жарату (ғимараттармен
құрылыстарды бұзу) жөніндегі
жұмыстар кешенін жүргізуге
шешім беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Сәулет, қалақұрылысы
және құрылысы
саласындағы функцияларды
жүзеге асыратын жергілікті
атқарушы органның
басшысы
__________________________
(тегі, аты, ол бар болған
жағдайда әкесінің аты,
мемлекеттік органның атауы)
___________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, ол бар
болған жағдайда әкесінің аты не
көрсетілетін қызметті алушы
заңды тұлға ұйымының атауы)
және (немесе) сенімхат
бойынша)
___________________________
ЖСН/БСН)
мекенжайы
___________________________
(заңды мекенжайы немесе
тұрғылықты жері) байланыстар
___________________________
(электрондық мекенжайы,
телефон)
Өтініш
Кейіннен кәдеге жарату (ғимараттармен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге жататын
________________________________________________________
(объектінің толық атауы)
Мекен-жайда орналасқан __________________________________________
(объектінің, бөлменің (бөлек бөлімшелердің) орналасқан жері)
объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттармен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қабылдады (қолы) __________________
Күні: 20__ жылғы "_____" ____________
Тапсырды (қолы) __________
Объектілерді кейіннен кәдеге
жарату (ғимараттармен
құрылыстарды бұзу) жөніндегі
жұмыстар кешенін жүргізуге
шешім беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту
Көрсетілетін қызметті беруші "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағына сәйкес объектіні кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу өтінішін одан әрі қараудан мынадай негіздер бойынша бас тартады:
Талаптарға сәйкес келмейтін құжаттар атауы:
______________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Орындаушы: Т.А.Ж. (болған жағдайда)______________________________
Телефон:________________________________________________________
Объектілерді кейіннен кәдеге
жарату (ғимараттармен
құрылыстарды бұзу) жөніндегі
жұмыстар кешенін жүргізуге
шешім беру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттармен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім №
20__ жылғы "_"_______ берілген
Сәулет, қалақұрылысы және құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның басшысы
___________________________________
__________________________________________________________________
шешім берген органның атауы және басшының тегі, аты, ол бар болған жағдайда әкесінің аты ұсынылған құжаттамалар негізінде
______________________________________________________________
_________________________________________________________________
тапсырыс берушінің (тегі, аты, ол бар болған жағдайда әкесінің аты – жеке тұлғалар үшін/ ұйымның атауы – заңды тұлғалар үшін)
___________________________________________________________________
(объектінің атауы мен орналасқан жері)
_____________________________________________ объектісі бойынша кейіннен кәдеге жарату (ғимараттармен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат береді.
Бас мердігер (егер бұзу мердігерлік тәсілмен орындалса)
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Ескертпе:
Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім кәдеге жарату (ғимараттармен құрылыстарды бұзу) нормативтік ұзақтығының бүкіл мерзіміне ішінде қолданылады.
Сәулет, қалақұрылысы және құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның басшысы
____________
(электрондық цифрлық қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)