Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2020 года № 47. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2020 года № 20843.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения".
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
от 5 июня 2020 года № 47
Правила оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на деятельность по покупке
электрической энергии в целях энергоснабжения"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения" (далее – государственная услуга).

"Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 47 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 9 маусымда № 20843 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 18.11.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған "Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 5 маусымдағы
№ 47 бұйрығымен
бекітілді
"Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия и термины:
1) квалификационные требования – совокупность количественных и качественных нормативов и показателей, характеризующих способность заявителя и лицензиата заниматься отдельным лицензируемым видом деятельности и (или) подвидом лицензируемого вида деятельности, предъявляемых как при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, так и на протяжении всего периода времени ее действительности;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 2) предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
2) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
3) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
4) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) лицензия – разрешение первой категории, выдаваемое лицензиаром физическому или юридическому лицу на осуществление лицензируемого вида деятельности либо подвида лицензируемого вида деятельности, связанного с высоким уровнем опасности;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 18.11.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Табиғи монополияларды реттеу комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар мен терминдер пайдаланылады:
1) біліктілік талаптары – өтініш берушінің және лицензиаттың жекелеген лицензияланатын қызмет түрімен және (немесе) лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрімен айналысу қабілетін сипаттайтын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде, сол сияқты оның жарамдылығы уақытының бүкіл кезеңінде талап етілетін сандық және сапалық нормативтер мен көрсеткіштер жиынтығы;
2) Бiрыңғай байланыс орталығы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға – ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi цифрлық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
3) көрсетілетін қызметті алушы – орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
4) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
5) лицензия – жеке немесе заңды тұлғаға қауіптіліктің жоғары деңгейіне байланысты лицензияланатын қызмет түрін не лицензияланатын қызметтің кіші түрін жүзеге асыруға лицензиар беретін бірінші санаттағы рұқсат;

6) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций, осуществляемых в индивидуальном порядке по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 7) предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
7) информационная система мониторинга оказания государственных услуг – информационная система, предназначенная для автоматизации и мониторинга процесса оказания государственных услуг, в том числе оказываемых через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";
8) уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – центральный государственный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции деятельность по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
9) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 10) предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
10) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
4. Услугополучатель для получения или переоформления лицензии обращается услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) и предоставляет документы изложенные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения" согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 15.01.2025 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жеке тәртіппен жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі;
7) мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесі – мемлекеттік, оның ішінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілетін қызметтерді көрсету процесін автоматтандыруға және мониторингтеуге арналған цифрлық жүйе;
8) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;
9) уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
10) "Цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 18.11.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны алу немесе қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүгінеді www.egov.kz (бұдан әрі – портал) және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5. Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 15.01.2025 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. При обращении услугополучателя с заявлением, услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию (в случае поступления после 18:00 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем) и передает на исполнение в ответственное структурное подразделение.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. При выдаче лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения общий срок оказания государственной услуги не превышает 10 (десять) рабочих дней с момента регистрации представленных документов.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 15.01.2025 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Основанием для переоформления лицензии являются:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;
3) реорганизации юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях);
4) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии);
5) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!
Часть вторая предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
Действия подпунктов 2) и 4) части первой настоящего пункта не распространяются на случаи, когда изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан". Такие изменения адреса лицензиатов и объекта лицензии осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 15.01.2025 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті беруші оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді (сағат 18.00-ден кейін түскен жағдайда өтініш келесі жұмыс күні, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес тіркеледі, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 18.11.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру кезінде мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі ұсынылған құжаттарды тіркеген кезден бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 15.01.2025 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Мыналар:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегінің, атының, әкесінің атының (болған жағдайда) өзгеруі;
2) дара кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуі, оның атауының немесе заңды мекенжайының өзгеруі;
3) заңды тұлға-лицензиаттың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес қайта ұйымдастырылуы;
4) заңды тұлға-лицензиаттың атауының және (немесе) орналасқан жерінің өзгеруі (лицензияда мекенжай көрсетілген жағдайда);
5) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың болуы лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болып табылады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2) және 4) тармақшаларының күші дара кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше аттарының өзгеруіне байланысты болған жағдайларға қолданылмайды. Лицензиаттар мен лицензия объектісі мекенжайларының бұлай өзгеруі мемлекеттік цифрлық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 18.11.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. При переоформлении лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения общий срок оказания государственной услуги не превышает 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации представленных документов.
Результат государственной услуги направляется в электронной форме подписанный ЭЦП руководителя услугодателя в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
10. В случае переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии услугодатель не проверяет на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям, если иное не установлено законами Республики Казахстан, за исключением переоформления по основаниям, предусмотренным пунктами 4 и 5 статьи 34 Закона о разрешениях и уведомлениях.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации представленных документов и сведений на получение и переоформление лицензии, проверяет их полноту.
В случае представления заявителем неполного пакета документов, услугодатель готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его заявителю через портал в форме электронного документа.
В случае принятия предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги ответственное структурное подразделение уведомляет услугополучателя не позднее чем за три рабочих дня о времени и месте (способе) проведения заслушивания, с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги, для возможности выразить услугополучателем позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.";
Примечание ИЗПИ!
Часть пятая предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателем направляется в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", осуществляющий прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензияны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі ұсынылған құжаттар тіркелген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жолданады.
10. Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 34-бабының 4 және 5-тармақтарында көзделген негіздер бойынша қайта ресімдеуді қоспағанда, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексермейді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 18.11.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Көрсетілетін қызметті беруші лицензияны алуға және қайта ресімдеуге ұсынылған құжаттар мен мәліметтер тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 13) тармақшасына сәйкес Бірыңғай байланыс орталығына және өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қабылданған жағдайда жауапты құрылымдық бөлімше көрсетілетін қызметті алушының алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімді қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушыны тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны (тәсілі) туралы үш жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етеді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес өткізіледі.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 13) тармақшасына сәйкес Бірыңғай байланыс орталығына және өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына жолдайды
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 18.11.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

11-1. Для получения согласования территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области электроэнергетики на предмет соответствия услугополучателя требованиям о наличии электрических сетей (кабельных или воздушных линий электропередачи) не менее четырех классов напряжения (220, 110, 35, 20, 10, 6, 0,4 киловольт) с непосредственной технологической связью с национальной электрической сетью ответственный исполнитель услугодателя в течение двух рабочих дней со дня регистрации документов услугополучателя на получение лицензии направляет в территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области электроэнергетики запрос и документы, предусмотренные в подпунктах 5) и 6) пункта 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения".
Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области электроэнергетики на основании запроса разрешительного органа рассматривает заявку и представленные документы услугополучателя в течении 5 рабочих дней путем проведения разрешительного контроля в порядке посещения и (или) вызова услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" с представлением услугодателю заключения о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным или разрешительным требованиям.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 11-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 15.01.2025 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11-2. Для получения согласования территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области электроэнергетики на предмет соответствия услугополучателя требованиям о наличие не менее тридцати тысяч непосредственно присоединенных потребителей электрической энергии, в том числе через общедомовые сети, за исключением юридических лиц, сто процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, находящихся в коммунальной собственности и осуществляющих одновременно деятельность согласно подпунктам 3), 4) и 14) пункта 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях", для которых наличие двенадцати тысяч непосредственно присоединенных потребителей электрической энергии является достаточным, ответственный исполнитель услугодателя в течение двух рабочих дней со дня регистрации документов услугополучателя на получение лицензии направляет в территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области электроэнергетики запрос и документы, предусмотренные в подпунктах 5) и 6) пункта 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения".

11-1. Электр энергетикасы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің көрсетілетін қызметті алушының кернеудің кемінде төрт сыныбының электр желілерінің (кәбілдік немесе әуе электр беру желілерінің) болуы туралы талаптарға сәйкестігі тұрғысынан келісімін алу үшін (220, 110, 35, 20, 10, 6, 0,4 киловольт) ұлттық электр желісімен тікелей технологиялық байланысы бар көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының лицензия алуға арналған құжаттары тіркелген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Электр энергетикасы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне "Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көзделген сұрау салу мен құжаттарды жібереді.
Рұқсат беру органының сұрау салуы негізінде электр энергетикасы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігі немесе сәйкестігі туралы қорытынды ұсына отырып, көрсетілетін қызметті алушыға бару және (немесе) шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу арқылы 5 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінімін және ұсынылған құжаттарын қарайды.
Ескерту. 2-тарау 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 15.01.2025 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
11-2-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11-2. Электр энергетикасы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің көрсетілетін қызметті алушының электр энергиясын кемінде отыз мың тікелей қосылған тұтынушылардың, оның ішінде жалпы үй желілері арқылы болуы туралы талаптарға сәйкестігі тұрғысынан келісімін алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының лицензия алуға арналған құжаттары тіркелген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде электр энергетикасы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне "Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көзделген сұрау салуды және құжаттарды жібереді.

Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области электроэнергетики на основании запроса разрешительного органа рассматривает заявку и представленные документы услугополучателя в течении 5 рабочих дней путем проведения разрешительного контроля в порядке посещения и (или) вызова услугополучателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" с представлением услугодателю заключения о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным или разрешительным требованиям.
Сноска. Пункт 11-2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней).
12. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан:
для получения лицензии:
1) запрет законами Республики Казахстан на занятие видом деятельности для данной категории физических или юридических лиц;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 2) предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
2) не внесение лицензионного сбора;
3) не соответствие заявителя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 60 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10598);
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) временный запрет суда на выдачу заявителю-должнику лицензии на основании представления судебного исполнителя;
6) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
для переоформления лицензии:
1) не внесение лицензионного сбора;
2) не предоставление или ненадлежащее оформление копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) не предоставление или ненадлежащее оформление иных документов, представление которых предусмотрено законами Республики Казахстан;
4) несоответствие заявителя квалификационным требованиям, в случае проверки предусмотренной законами Республики Казахстан.

Рұқсат беру органының сұрау салуы негізінде электр энергетикасы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігі немесе сәйкестігі туралы қорытынды ұсына отырып, көрсетілетін қызметті алушыға бару және (немесе) шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу арқылы 5 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінімін және ұсынылған құжаттарын қарайды.
Ескерту. 2-тарау 11-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 15.01.2025 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12 Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
лицензия алу үшін:
1) жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшiн қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынуы;
2) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) өтініш берушінің Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 60 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10598 болып тіркелген) бекітілген энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану қызметі үшін біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы соттың заңды күшiне енген шешімінің (үкiмiнің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы;
6) өтініш берушінің лицензия алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы.
лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
2) ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттар көшірмелерінің ұсынылмауы немесе тиісінше ресімделмеуі;
3) ұсынылуы Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де құжаттардың ұсынылмауы немесе тиісінше ресімделмеуі;
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тексеріс жағдайында өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
13. Жалоба на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
14. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
15. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственных услуг
"Выдача лицензии на
деятельность по покупке
электрической энергии в целях
энергоснабжения"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения
к лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в
целях энергоснабжения
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_______________________________________________________________________________.
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица _________________________________________________.
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________.
Номера телефонов ______________________________________________.
Факс __________________________________________________________.
Банковский счет ________________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Информацию о наличии приказа о создании службы, обеспечивающей работу с
потребителями – абонентские службы, участки:
1) номер приказа о создании службы _______________________________;

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші, табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беруге болады.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
14. Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электронды түрде берілген кезде) хабарлайды.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
"Энергиямен жабдықтау
мақсатында электр энергиясын
сатып алу қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Заңды тұлғаның энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтiнiші
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес- сәйкестендіру нөмірі) ___________________________________________________________ (қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы көрсетiлсiн) жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруіңізді өтінемін.
Заңд тұлғаның мекенжайы _____________________________________________ (пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________.
Телефон нөмірлері ______________________________________________.
Факс __________________________________________________________.
Банктік шот __________________________________________________.
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы _____________________________________________________ (пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі).
Тұтынушылармен жұмысты қамтамасыз ететін қызмет – абоненттік қызметтерді, учаскелерді құру туралы бұйрықтың болуы туралы ақпарат:
1) қызметті құру туралы бұйрықтың нөмірі__________________________;

2) дата подписания приказа ______________________________________;
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного
______________________________________________________________.
Информация о наличии оборотных средств в размере не менее 10 000 месячных
расчетных показателей:
1) наименование банка ___________________________________________;
2) номер счета __________________________________________________;
3) размер оборотных средств (сумма) _______________________________.
Сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за выдачу лицензии, за
исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства":
номер и дата квитанции _________________________________________.
При этом услугополучатель соответствует квалификационным требованиям,
установленным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29
января 2015 года № 60 "Об утверждении квалификационных требований и перечня
документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности по покупке электрической
энергии в целях энергоснабжения, эксплуатации магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов" (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов за № 10598).
Настоящим подтверждается, что:
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии ____________________________________.
Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии с
законодательством Республики Казахстан за достоверность представляемой (заполненной)
мной информации.
Руководитель ___________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" _________ 20__ года
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 2
к Правилам оказания
государственных услуг "Выдача
лицензии на деятельность по
покупке электрической энергии
в целях энергоснабжения"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к
лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях
энергоснабжения
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_______________________________________________________________________________.
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица
_______________________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _________________________________________________________.
Номера телефонов _________________________________________________________.
Факс _____________________________________________________________________.
Банковский счет ___________________________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Информацию о наличии приказа о создании службы, обеспечивающей работу с
потребителями – абонентские службы, участки:
1) номер приказа о создании службы _________________________________________;

2) бұйрыққа қол қойылған күн_____________________________________;
3) жауапты адамның аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi __________
Кемiнде 10 000 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерінде айналым қаражатының болуы туралы ақпарат:
1) банктің атауы ________________________________________________;
2) шот нөмірі ___________________________________________________;
3) айналым қаражатының көлемі (сомасы) __________________________;
"Цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензия беру үшін бюджетке лицензиялық алым төлеу туралы мәліметтер:
түбіртектің нөмірі мен күні ___________________________________.
Бұл ретте, көрсетілетін қызметті алушы "Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 60 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10598 болып тіркелген) белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келеді.
Осымен:
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні расталады.
Осымен, өзім ұсынған (толтырған) ақпараттың анық болуы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болатынымды растаймын.
Басшы __________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтырған күні: 20__ жылғы "__" __________
"Энергиямен жабдықтау
мақсатында электр энергиясын
сатып алу қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Жеке тұлғаның энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтiнiші
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi, жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы көрсетiлсiн) жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруiңiздi өтінемін.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы _____________________________ (пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________.
Телефон нөмірлері ______________________________________________.
Факс __________________________________________________________.
Банктік шот ____________________________________________________.
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы ______________________________________________ (пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі).
Тұтынушылармен жұмысты қамтамасыз ететін қызмет – абоненттік қызметтерді, учаскелерді құру туралы бұйрықтың болуы туралы ақпарат:
1) қызметті құру туралы бұйрықтың нөмірі__________________________;

3) Ф.И.О. ответственного _______________________.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 4
к Правилам оказания
государственных услуг
"Выдача лицензии на
деятельность по покупке
электрической энергии в целях
энергоснабжения"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения
к лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях
энергоснабжения
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное
подчеркнуть) № _________ от "___" _________ 20___ года, выданную (ое)(ых)
_______________________________________________________________________________.
(номер (а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление__________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
(далее – Закон) путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния __________________________________________________________________;
преобразования ___________________________________________________________;
присоединения ____________________________________________________________;
выделения ________________________________________________________________;
разделения _______________________________________________________________;
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата _____________________;
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата _________________;

3) жауапты адамның Т.А.Ә. _________________________________.
"Энергиямен жабдықтау
мақсатында электр энергиясын
сатып алу қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Заңды тұлғаның энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтiнiші
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________ (лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген лицензиардың атауы) берілген 20____ жылғы "____" _____________ № ____________ лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (тиістінің астын сызыңыз) мына негіз (дер) бойынша (тиісті ұяшықта Х қойыңыз) қайта ресімдеуді сұраймын: _______________________________________________________________ (қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің толық атауы)
1) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес заңды тұлға-лицензиаттың:
бірігу ________________________________________________________.
қайта құрылу ___________________________________________________.
қосылу ________________________________________________________.
бөлініп шығу ___________________________________________________.
бөліну жолымен (тиісті торкөзде Х көрсетіңіз) қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының _______________________болып өзгеруі;
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің ______________болып өзгеруі;

4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону ____________________________________
_______________________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов ___________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности _________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ______________________________.
Адрес юридического лица __________________________________________________.
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________________.
Телефоны ________________________________________________________________.
Факс _____________________________________________________________________.
Банковский счет ___________________________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, за
исключением случаев оплаты через Платежный шлюз "электронного правительства":
номер и дата квитанции ___________________________________________.
Настоящим подтверждается, что:
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии _____________________________________.
Руководитель ____________________________________________________.
(электронно-цифровая подпись)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Примечание ИЗПИ!
Приложение 5 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 5 к
Правилам оказания
государственных услуг
"Выдача лицензии на
деятельность по покупке
электрической энергии
в целях энергоснабжения"
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к
лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях
энергоснабжения
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.11.2022 № 81 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (нужное
подчеркнуть) №____________ от ______ 20___ года, выданную (ое) (ых) __________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего ___________________________лицензию и (или) приложение (я) к
лицензии) на осуществление
_______________________________________________________________________________.
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
по следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-
лицензиата _____________________________________________________________________;

4) егер лицензияны иеліктен шығару Заңға 1-қосымшада______________ көзделген жағдайларда, лицензиаттың "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге иеліктен шығаруы;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайының __________________________ болып өзгеруі;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы
_____________________________________________________ талаптың болуы;
7) қызмет түрі атауының _______________________________болып өзгеруі;
8) қызметтің кіші түрі атауының ________________________болып өзгеруі.
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________;
(ел – шетелдік заңды тұлға үшін, пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі).
Электрондық пошта ______________________________________________;
Телефондар _____________________________________________________;
Факс ___________________________________________________________;
Банктік шот_____________________________________________________;
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы _______________________________________________ (пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)"Цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алым төлеу туралы мәліметтер:
1) түбіртектің нөмірі мен күні ____________________________________.
Осымен:
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні расталады;
Басшы_________________________________________________________ (электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтырған күні: 20__ жылғы "__"________________
"Энергиямен жабдықтау
мақсатында электр энергиясын
сатып алу қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Жеке тұлғаның энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтiнiші
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) тегi, жеке сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________
(қызмет түрiнің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (лерінің) толық атауы)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға берілген
_______________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген лицензиардың атауы) 20____ жылғы "___" _____________ № ____________ лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (тиістінің астын сызыңыз) мына негіз (дер) бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді сұраймын:
1) жеке тұлға-лицензиаттың атының, әкесінің атының (болған жағдайда) тегінің
_________________________________________________ болып өзгеруі;

2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования __________________________________________________________________;
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса ____________________________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" ________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов _____________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности _______________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ____________________.
Адрес местожительства физического лица ____________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _________________________________________________________.
Телефоны ________________________________________________________________.
Факс _____________________________________________________________________.
Банковский счет ___________________________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, за
исключением случаев оплаты через Платежный шлюз "электронного правительства":
номер и дата квитанции ____________________________________________________.
Настоящим подтверждается, что:
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии ____________________________________.
Физическое лицо _________________________________________________________.
(электронно-цифровая подпись)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Примечание ИЗПИ!
Приложение 6 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 02.06.2026 № 64 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на деятельность по покупке
электрической энергии
в целях энергоснабжения"
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 15.01.2025 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения"
Наименование подвида государственной услуги:

2) дара кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуі, оның атауының болып өзгеруі;
3) дара кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуі, оның заңды мекенжайының
_________________________________________________________болып өзгеруі;
4) егер лицензияны иеліктен шығару "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда __________________________________________ лицензиаттың "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге иеліктен шығаруы
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайының _______________________________________________________ болып өзгеруі;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың болуы
____________________________________________________;
7) қызмет түрі атауының өзгеруі ___________________________________;
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы______________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________.
Телефондар _____________________________________________________.
Факс _____________________________________________________.
Банктік шот ____________________________________________________.
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы _______________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі) "Цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алым төлеу туралы мәліметтер:
1) түбіртектің нөмірі мен күні _____________________________________.
Осымен:
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні расталады;
Басшы_________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтырған күні: 20__ жылғы "__"________________
"Энергиямен жабдықтау
мақсатында электр энергиясын
сатып алу қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 02.06.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1. Выдача лицензии
2. Переоформление лицензии
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1. Выдача лицензии;
2. Переоформление лицензии.
3
Срок оказания государственной услуги
При выдаче лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) по всем подвидам
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия, переоформленная лицензия на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги:
электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель)
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подаче электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;

1. Лицензия беру
2. Лицензияны қайта ресімдеу
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті (бұдан әрі - Комитет), Комитеттің аумақтық органдары.
2
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады:
1. Лицензия беру;
2. Лицензияны қайта ресімдеу.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Лицензияны беру кезінде – 10 (он) жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия, қайта ресімделген лицензия не электрондық нысандағы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым алынады, ол "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне
(Салық кодексі) сәйкес:
1) лицензияны беру үшін – 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10% құрайды. Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салу портал арқылы берілген кезде төлем "цифрлық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін;

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения лицензии:
1) заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) форма сведений о наличии приказа о создании службы (персонала), обеспечивающего работу с потребителями – абонентские службы, участки, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) справка с банка о наличии оборотных средств в размере не менее 10 000 месячных расчетных показателей;
4) правоустанавливающие документы либо копия свидетельствующего получении его в пользование, в том числе по договору найма, поднайма на здание или помещение для работы с потребителями и размещения абонентских служб (за исключением сведений, получаемых из информационных систем);
5) копии правоустанавливающих документов на электрические сети не менее четырех классов напряжения (не менее одной единицы электрических сетей по каждому классу напряжения) участвующих в едином технологическом процессе передачи электрической энергии в соответствии с пунктом 3 статьи 22 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике", а также копии актов разграничения балансовой принадлежности и эксплуатационной ответственности с системным оператором, осуществляющим эксплуатацию национальной электрической сети;
6) копии документов, подтверждающих наличие не менее тридцати тысяч непосредственно присоединенных потребителей электрической энергии, в том числе через общедомовые сети:
- реестр бытовых потребителей с указанием фамилии, имени и отчества потребителя, абонентский номер;
- реестр небытовых потребителей (в том числе по юридическим лицам, финансируемым из государственного бюджета) – наименование юридического лица, номер договора электроснабжения.
для переоформления лицензии:
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
Достоверность представленных документов и сведений обеспечивается услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, подтверждающие право собственности на недвижимое имущество, об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью, о лицензии, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "Электронного правительства"
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Для получения лицензии:

2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Лицензияны алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін заңды тұлғаның өтініші; көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін жеке тұлғаның өтініші;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес абоненттік қызметтер, учаскелер-тұтынушылармен жұмысты қамтамасыз ететін қызметті (персоналды) құру туралы бұйрықтың болуы туралы мәліметтер нысаны;
3) айналым қаражатының болуы туралы банктен кемінде 10 000 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде анықтама;
4) құқық белгілейтін құжаттар не оны пайдалануға алғанын куәландыратын құжаттың көшірмесі, оның ішінде тұтынушылармен жұмыс істеуге және абоненттік қызметтерді орналастыруға арналған ғимаратқа немесе үй-жайға жалдау, қосымша жалдау шарты бойынша (цифрлық жүйелерден алынатын мәліметтерді қоспағанда);
5) "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабының 3-тармағына сәйкес электр энергиясын берудің бірыңғай технологиялық процесіне қатысатын кернеудің кемінде төрт сыныбының (кернеудің әрбір сыныбы бойынша электр желілерінің кемінде бір бірлігінің) электр желілеріне құқық белгілейтін құжаттарының көшірмелері, сондай-ақ "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабының 3-тармағына сәйкес ұлттық электр желісін пайдалануды жүзеге асыратын оператор;
6) электр энергиясын кемінде отыз мың тікелей қосылған тұтынушылардың, оның ішінде жалпы үй желілері арқылы бар екенін растайтын құжаттардың көшірмелері:
- тұтынушының тегі, аты және әкесінің аты көрсетілген тұрмыстық тұтынушылар тізілімі, абоненттік нөмірі;
- тұрмыстық емес тұтынушылар тізілімі (оның ішінде мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын заңды тұлғалар бойынша) – заңды тұлғаның атауы, электрмен жабдықтау шартының нөмірі. лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші;
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін жеке тұлғаның өтініші;
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің дұрыстығын көрсетілетін қызметті алушы қамтамасыз етеді.
Жеке басын куәландыратын, жылжымайтын мүлікке меншік құқығын растайтын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), осы қызметпен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымды төлеу туралы, лицензия туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "Цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Лицензияны алу үшін:

1) запрет законами Республики Казахстан на занятие видом деятельности для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесение лицензионного сбора;
3) не соответствие заявителя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 60 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10598) (далее – Квалификационные требования);
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) временный запрет суда на выдачу заявителю-должнику лицензии на основании представления судебного исполнителя;
6) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
для переоформления лицензии:
1) не внесение лицензионного сбора;
2) не предоставление или ненадлежащее оформление копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) не предоставление или ненадлежащее оформление иных документов, представление которых предусмотрено законами Республики Казахстан;
4) несоответствие заявителя квалификационным требованиям, в случае проверки предусмотренной законами Республики Казахстан
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.moa.gov.kz. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777
Приложение к приказу
от 5 июня 2020 года № 47
Перечень утративших силу приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан

1) жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшiн қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынуы;
2) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) өтініш берушінің Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 60 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10598 болып тіркелген) бекітілген энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесіне (бұдан әрі – біліктілік талаптары) сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы соттың заңды күшiне енген шешімінің (үкiмiнің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы;
6) өтініш берушінің лицензия алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық емес екенінің анықталуы;
лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
2) ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттар көшірмелерінің ұсынылмауы немесе тиісінше ресімделмеуі;
3) ұсынылуы Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де құжаттардың ұсынылмауы немесе тиісінше ресімделмеуі;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тексеріс жағдайында өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электронды нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www. economy. gov. kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 5 маусымдағы
№ 47 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

1. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11019, опубликован 20 мая 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11214, опубликован 22 июня 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 38 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13293, опубликован 9 марта 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
4. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 96 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13518, опубликован 5 апреля 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
5. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 299 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14031, опубликован 12 августа 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
6. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 сентября 2016 года № 422 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14361, опубликован 10 ноября 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет").

1. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11019 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11214 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 38 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13293 болып тіркелген, 2016 жылғы 9 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
4. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 24 ақпандағы № 96 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13518 болып тіркелген, 2016 жылғы 5 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
5. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 299 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14031 болып тіркелген, 2016 жылғы 12 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
6. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 26 қыркүйектегі № 422 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14361 болып тіркелген, 2016 жылғы 10 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

7. Приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 марта 2017 года № 117 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15019, опубликован 28 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
8. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2017 года № 275 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15480, опубликован 24 августа 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
9. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 сентября 2017 года № 341 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15868, опубликован 19 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
10. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 апреля 2018 года № 166 "О внесении дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16889, опубликован 23 мая 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
11. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 июня 2018 года № 215 "О внесении дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17120, опубликован 9 июля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).

7. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 15 наурыздағы № 117 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15019 болып тіркелген, 2017 жылғы 28 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
8. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 11 шілдедегі № 275 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15480 болып тіркелген, 2017 жылғы 24 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
9. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 25 қыркүйектегі № 341 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15868 болып тіркелген, 2017 жылғы 19 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
10. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 166 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16889 болып тіркелген, 2018 жылғы 23 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
11. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 13 маусымдағы № 215 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17120 болып тіркелген, 2018 жылғы 9 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

12. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 ноября 2018 года № 87 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17835, опубликован 7 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
13. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 января 2019 года № 8 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18218, опубликован 23 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
14. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 мая 2019 года № 35 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18650, опубликован 20 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).
15. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 71 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19153, опубликован 7 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан).

12. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 28 қарашадағы № 87 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17835 болып тіркелген, 2018 жылғы 7 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
13. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 17 қаңтардағы № 8 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18218 болып тіркелген, 2019 жылғы 23 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
14. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 6 мамырдағы № 35 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18650 болып тіркелген, 2019 жылғы 20 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
15. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 шілдедегі № 71 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19153 болып тіркелген, 2019 жылғы 7 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).