О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 18-04/14 "Об утверждении Правил маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 мая 2020 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2020 года № 20697
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 18-04/14 "Об утверждении Правил маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10397, опубликован 11 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии,геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
от 21 мая 2020 года № 116
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

"Ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 18-04/14 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 21 мамырдағы № 116 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 22 мамырда № 20697 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.10.2025 № 404 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 18-04/14 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10397 болып тіркелген, 2015 жылы 11 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген ішкі және сыртқы нарықтарда сату үшін бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын таңбалау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 21 мамырдағы
№ 116 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің

от 14 января 2015 года
№ 18-04/14
Правила маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках (далее − Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 22) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее − Закон об охране, воспроизводстве и использовании животного мира) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках.
2. В настоящих Правилах используются следующие определения:
1) код источника – буква, соответствующая источнику икры W – получена из дикой рыбы, С – получена из рыбы, выведенной в неволе;
2) административный орган – уполномоченный государственный орган в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
3) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
4) заявитель – физическое или юридическое лицо, которое подало заявление на получение марок для торговли икрой осетровых видов рыб на внутреннем рынке;
5) идентификационный номер партии – номер, используемый на перерабатывающих заводах и упаковочных предприятиях;
6) СИТЕС (CITES) – Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
7) емкость – тара, в которой непосредственно размещается икра;
8) икра – переработанные неоплодотворенные яйца (икринки) осетровых видов рыб;
9) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
10) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;

2015 жылғы 14 қаңтардағы
№ 18-04/14 бұйрығымен
бекітілген
Ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау қағидаларын бекіту туралы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ішкі және сыртқы нарықтарда сату үшін бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын таңбалау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы заңы) 9-бабы 1-тармағының 22) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңы) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және ішкі және сыртқы нарықтарда сату үшін бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын таңбалаудың тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай айқындамалар пайдаланылады:
1) алынатын көздің коды - уылдырық алынатын көзге сәйкес келетін әріп: W - жабайы балықтан алынған, С - қолда өсірілген балықтан алынған;
2) әкімшілік орган - жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган;
3) Бірыңғай байланыс-орталығы - ақпараттық-коммуникациялық, мемлекеттік қызметтер және өзге де қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызмет алушыларға, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты мемлекеттік органдарға ұсыну бойынша ақпараттық-анықтамалық қызметінің функцияларын орындайтын Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайтын заңды тұлға;
4) өтініш беруші - ішкі нарықтағы бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының саудасына арналған маркаларды алуға өтініш берген жеке немесе заңды тұлға;
5) партияның сәйкестендіру нөмірі - өңдеуші зауыттарда және буып-түю кәсіпорындарында пайдаланылатын нөмір;
6) СИТЕС (CITES) - Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция;
7) сыйымдылық - тікелей уылдырық орналасатын ыдыс;
8) уылдырық - бекіре тұқымдас балық түрлерінің өңделген ұрықтанбаған жұмыртқалары (уылдырықтары).
9) "электрондық үкіметтің" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.
10) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) - төлемдерді электрондық нысанда көрсетілетін өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде жүргізу туралы ақпарат беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;

11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. В Республике Казахстан устанавливается единая система маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках.
Маркирование икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках включает ее изготовление и выдачу марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внутреннем рынке.
4. Действие настоящих Правил распространяется на физических и юридических лиц, осуществляющих торговлю икрой осетровых видов рыб (далее − лица, осуществляющие торговлю икрой).
5. Маркирование обеспечивают лица, осуществляющие торговлю икрой на внутреннем и внешнем рынках.
6. Маркированию подлежат все виды икры осетровых видов рыб, за исключением перемещаемых через территорию Республики Казахстан в таможенном режиме транзита товара.
7. Для маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках используются следующие виды марок:
1) марка для торговли икрой осетровых видов рыб на внутреннем рынке (далее − марка для внутреннего рынка) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) марка для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке (далее − марка для внешнего рынка) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках
8. Изготовление марок для внутреннего рынка обеспечивается административным органом.
9. Изготовление марки для внешнего рынка обеспечивается лицами, осуществляющими торговлю икрой по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в количестве, необходимом для маркирования объема икры, указанном в разрешении на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – разрешение), выдаваемого административным органом в соответствии с Правилами выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11935).
Административный орган присваивает учетную серию и номер маркам для внешнего рынка согласно сведениям по количеству емкости, указанной в заявлении на получение разрешения на вывоз икры для получения разрешения. Серия и номер марок для внешнего рынка, а также ссылка на форму марок для внешнего рынка указывается в разрешении.
Лица, получившие разрешение на вывоз икры осетровых видов рыб, изготавливают марки для внешнего рынка в Республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – Банкнотная фабрика) согласно сведениям Административного органа, направляемого в адрес Банкнотной фабрики.

11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі;
3. Қазақстан Республикасында ішкі және сыртқы нарықтарда сату үшін таңбалау, оның дайындалуы мен бекіре балық.
Бекіре балык түрлерінің уылдырықтарын ішкі және сыртқы нарықтарда сату үшін таңбалау, оның дайындалуы мен бекіре балық түрлерінің уылдырықтарын ішкі нарықта сатуға арналған марканың берілуін қосады.
4. Осы Қағидалар бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығы саудасын жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға қолданылады (бұдан әрі - уылдырық саудасын жүзеге асыратын тұлғалар).
5. Таңбалауды ішкі және сыртқы нарықтарда уылдырық саудасын жүзеге асыратын адамдар қамтамасыз етеді.
6. Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тауар транзитінің кедендік режимінде орны ауыстырылатындарды қоспағанда, барлық уылдырық түрлері таңбалауға жатады.
7. Ішкі және сыртқы нарықтарда сатылатын бекіре тұқымдас балықтардың уылдырықтарын таңбалау үшін мынадай маркалар қолданылады:
1) осы Қағиданың 1-қосымшасында берілген нысанға сәйкес, ішкі нарықта бекіре тұкымдас балықтардың уылдырықтарын сатуға арналған марка (бұдан әрі - ішкі нарыққа арналған марка);
2) осы Қағиданың 2-қосымшасында берілген нысанға сәйкес, сыртқы нарықта бекіре тұқымдас балықтардың уылдырықтарын сатуға арналған марка (бұдан әрі - сыртқы нарыққа арналған марка).
2-тарау. Ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау тәртібі
8. Ішкі нарыққа арналған маркалардың дайындалуын әкімшілік орган қамтамасыз етеді.
9. Сыртқы нарыққа арналған марканы дайындауды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік орган беретін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11935 болып тіркелген) құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы Конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерінің Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және (немесе) кері әкетуге әкімшілік органның рұқсат беру қағидаларына Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және кері әкетуге арналған рұқсатта (бұдан әрі - рұқсат) көрсетілген уылдырық көлемін таңбалау үшін қажетті мөлшерде уылдырық саудасын жүзеге асыратын тұлғалар қамтамасыз етеді.
Әкiмшiлiк орган сыртқы нарыққа арналған маркаларға рұқсат алу үшін уылдырық әкетуге рұқсат алуға арналған өтініште көрсетілген сыйымдылық саны жөніндегі мәліметтерге сәйкес есепке алу сериясы мен нөмір береді. Сыртқы нарыққа арналған маркалардың сериясы мен нөмірі, сондай-ақ сыртқы нарыққа арналған маркалар нысанына сілтеме рұқсатта көрсетіледі.
Бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын әкетуге рұқсат алған тұлғалар "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнында (бұдан әрі - Банкнот фабрикасы) Банкнот фабрикасының мекенжайына жіберілетін Әкімшілік органның мәліметтеріне сәйкес сыртқы нарыққа арналған маркалар дайындайды.

10. При наклеивании марок используется клей, не позволяющий снять марку с товара без ее повреждения, устойчивый к высоким и низким температурам, различным уровням влажности для исключения его высыхания и отслоения от товара и позволяющий обеспечить невозможность повторного использования марки.
Марка наклеивается на каждую емкость способом, обеспечивающим его визуальный осмотр.
11. Выдача марок для внутреннего рынка осуществляется административным органом.
Стоимость марок для внутреннего рынка определяется с учетом затрат на изготовление.
12. Государственная услуга "Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается административным органом в лице Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
13. Для получения государственной услуги физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам через портал или Государственную корпорацию.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги в форме согласно приложению 4 к Правилам.
К заявлению (удостоверенному ЭЦП услугополучателя при обращении через портал) прилагаются следующие документы при обращении:
в Государственную корпорацию:
1) документ, удостоверяющий личность (либо его представителя по доверенности) (для идентификации);
2) если заявленная икра:
естественная – копия договора купли-продажи;
конфискованная – копия документа, подтверждающего приобретение у субъекта государственной монополии, осуществляющего деятельность по изъятию осетровых видов рыб из естественной среды обитания, их закупу, переработке и экспорту их икры и других видов продукции, а также судебного акта о конфискации;
искусственная – информация о получении икры осетровых видов рыб по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
3) копия платежного поручения об оплате за марки.
через портал:
1) если заявленная икра:
естественная – электронная копия договора купли-продажи;
конфискованная – электронная копия документа, подтверждающего приобретение у субъекта государственной монополии, осуществляющего деятельность по изъятию осетровых видов рыб из естественной среды обитания, их закупу, переработке и экспорту их икры и других видов продукции, а также судебного акта о конфискации;
искусственная – электронная копия информации о получении икры осетровых видов рыб по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

10. Маркаларды жабыстырғанда қолданылатын желім оның кеуіп кетуін, тауардан ажырамауын және марканы қайта пайдаланылуын болдырмауды қамтамасыз ету үшін жоғары және төмен температураларға, әртүрлі деңгейлердегі ылғалдылыққа төзімді болуы тиіс.
Марка әрбір оның визуалды көрінуін қамтамасыз ететін сыйымдылыққа жабыстырылады.
11. Ішкі нарыққа арналған маркаларды беруді әкімшілік орган жүзеге асырады.
Ішкі нарыққа арналған маркалардың құны дайындау шығындарын есепке ала отырып айқындалады.
12. "Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар Министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті портал немесе мемлекеттік корпарация арқылы жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік қызмет стандартында беріледі.
Өтінішке (портал арқылы жүгінген кезде көрсетілген қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған) мынадай құжаттар қоса беріледі:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) жеке басын куәландыратын құжат (немесе оның сенімхат бойынша өкілі) (сәйкестендіру үшін);
2) егер өтініш жасалған уылдырық:
табиғи болса - алып сату шартының көшірмесі;
тәркіленген болса - бекіре тұқымдас балықтарды табиғи мекендеу ортасынан алу, оларды сатып алу, олардың уылдырығын және өнімнің басқа да түрлерін өңдеу және экспорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік монополия субъектісінен сатып алынғанын растайтын құжаттың, сондай-ақ тәркілеу туралы сот актісінің көшірмелері;
жасанды болса - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын алу туралы ақпарат;
3) таңбалар үшін ақы төлеу туралы төлем тапсырмасының көшірмесі;
портал арқылы:
1) егер өтініш жасалған уылдырық:
табиғи болса - сатып алу сату шартының электрондық көшірмесі;
тәркіленген болса - бекіре тұқымдас балықтарды табиғи мекендеу ортасынан алып қою, оларды сатып алу, олардың уылдырығын және өнімнің басқа да түрлерін өңдеу және экспорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік монополия субъектісінен сатып алынғанын растайтын құжаттың, сондай-ақ тәркілеу туралы сот актісінің электрондық көшірмелері;
жасанды болса - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын алу туралы ақпараттың электрондық көшірмесі;

2) электронное платежное поручение об оплате за марки.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о происхождении вылова рыбы, об уведомлении о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, разрешении на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 13 настоящих Правил и (или) документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени или в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель обеспечивает доставку результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственную корпорацию – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является расписка о приеме соответствующих документов;
через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
14. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию поступившего заявления на получение марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан и прилагаемые к нему документы и передает на исполнение в ответственное структурное подразделние услугодателя (далее – ответственное структурное подразделение).

2) маркалар үшін ақы төлеу туралы төлем тапсырмасының электрондық нұсқасы.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы не жеке кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, балықтың қайдан ауланғаны туралы, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың әкімшілік органда тіркелуі туралы және (немесе) қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны жөніндегі хабарлама туралы, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және (немесе) кері әкетуге рұқсаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Көрсетілген қызметті алушы осы Қағидаларға 13-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін немесе демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
Мемлекеттік корпорацияға тапсырған кезде - қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат растайды;
портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
14. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбалау алуға келіп түскен өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі - жауапты құрылымдық бөлімше) орындауға береді.

Ответственное структурное подразделение в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов через портал электронного правительства. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечня, предусмотренного пунктом 13 настоящих Правил, услугодатель формирует мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в "личный кабинет" услугополучателя.
При полном пакете документов, услугодатель в течении 2 (двух) рабочих дней со дня поступления документов рассматривает на соответствие требованиям настоящих Правил, и выносит решение о выдаче марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан, либо формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
15. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
16. Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по доверенности), а также извещения, в случае обращения услугополучателя через портал.
При обращении услугополучателя через портал, в его "личный кабинет" в форме электронного документа направляется извещение о готовности результата оказания государственной услуги, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.

Жауапты құрылымдық бөлімше 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады және оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.
Құжаттар пакеті толық болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған деректердің сәйкестігін қарайды және Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының маркасын беру туралы шешім шығарады немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
15. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылған соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жеке басын куәландыратын құжатты (не сенімхат бойынша оның өкілінің), көрсеткен кезде Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда хабарлама жіберіледі.
Өтінім беруші портал арқылы жүгінген жағдайда, оның "жеке кабинетіне" лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.

17. Административный орган ведет учет выданных марок для внутреннего рынка в журнале учета марок для торговли икрой осетровых видов рыб на внутреннем рынке по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, а также хранение, выдачу и отчетность марок для внутреннего рынка.
Выданные заявителю марки для внутреннего рынка не подлежат перепродаже, передаче и отчуждению за исключением возврата в административный орган.
Учет марок для внешнего рынка ведется в журнале учета марок для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, которые не подлежат перепродаже, отчуждению за исключением передачи в административный орган.
18. При выдаче марок для внутреннего рынка должностным лицом административного органа выписывается накладная в двух экземплярах.
В накладной отражаются следующие данные:
1) наименование физического или юридического лица;
2) номер и дата заявления на получение марок для внутреннего рынка;
3) вид, номер и количество марок для внутреннего рынка;
4) объем одной емкости и общий объем икры;
5) дата передачи марок для внутреннего рынка через почтовую связь или курьера;
6) данные почтовой связи, подпись курьера.
19. Выдача марок для внутреннего рынка заявителям производится в соответствии с количеством и видами, указанными в заявлении.
20. Марка для внутреннего рынка является документом строгой отчетности. Сведения о выдаче марок для внутреннего рынка заносятся в журнал, пронумерованный, прошнурованный, заверенный печатью административного органа, который хранится 5 лет.
21. Физические или юридические лица ежегодно до 1 февраля, следующего за отчетным годом, представляют в административный орган сведения об использовании марок для внутреннего и внешнего рынка в письменной форме, с указанием количества использованных марок для внутреннего и внешнего рынка и неиспользованных с указанием причин их неиспользования.
22. Поврежденные марки для внутреннего рынка возвращаются в административный орган.
Возврат марок для внутреннего рынка услугополучателем производится на основании заявления о возврате полученных марок, составленного в произвольной форме. В заявлении указываются причины возврата с приложением накладной, по которой были получены марки для внутреннего рынка и отдельных листов, на которые наклеиваются соединенные воедино поврежденные марки.
23. Уничтожение поврежденных марок осуществляется комиссионно в составе не менее трех должностных лиц административного органа, с составлением акта уничтожения поврежденных марок, в котором указываются виды, номера и количество уничтоженных марок.
Акты, подписанные членами комиссии, заверяются печатью административного органа.

17. Әкімшілік орган осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі нарықтағы бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының саудасына арналған маркаларды есепке алу журналында берілген маркалардың есебін сондай-ақ ішкі нарыққа арналған маркаларды сақтауды, беруді және есептілікті жүргізеді.
Өтінім берушіге берілген ішкі нарыққа арналған маркалар әкімшілік органға қайтаруды қоспағанда, қайта сатылмауы, берілмеуі және иеліктен шығарылмауы тиіс.
Әкімшілік органға беруді қоспағанда, қайта сатылмауы, иеліктен шығарылмауы тиіс сыртқы нарыққа арналған маркаларды есепке алу осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыртқы нарықтағы бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының саудасына арналған маркаларды есепке алу журналында жүргізіледі.
18. Ішкі нарыққа арналған маркаларды берген кезде әкімшілік органның лауазымды тұлғасы екі данада жүкқұжат жазып береді.
Жүкқұжатта мынадай деректер көрсетіледі:
1) жеке және заңды тұлғаның атауы;
2) ішкі нарыққа арналған маркаларды алуға арналған өтініштің нөмірі мен күні;
3) ішкі нарыққа арналған маркалардың түрі, нөмірі және саны;
4) бір сыйымдылықтың көлемі және уылдырықтың жалпы көлемі;
5) ішкі нарыққа арналған маркалардың почта байланысы немесе курьер арқылы берілген күні;
6) почта байланысының деректері, курьердің қолы.
19. Өтініш берушілерге ішкі нарыққа арналған маркаларды беру, өтініште көрсетілген саны мен түрлеріне сәйкес жүзеге асырылады.
20. Ішкі нарыққа арналған маркалар қатаң есептілік құжаты болып табылады. Ішкі нарыққа арналған маркаларды беру туралы мәлімет нөмірленген, түптелген, әкімшілік органның мөрімен расталған журналға жазылады, ол 5 жыл сақталады.
21. Жеке және заңды тұлғалар ішкі және сыртқы нарыққа арналған маркаларды алғандар жыл сайын есепті жылдан кейінгі 1 ақпанға дейін әкімшілік органға жазбаша түрде алған маркалары бойынша ішкі және сыртқы нарыққа арналған маркалардың пайдаланылғаны туралы және пайдаланылмаған жағдайда пайдаланбау себептерін көрсете отырып мәлімет ұсынады.
22. Бүлінген ішкі нарыққа арналған маркалар әкімшілік органға қайтарылады.
Ішкі нарыққа арналған маркалардың қайтарылуы алушының ерікті нысанда жазылған қайтару туралы өтінішінің негізінде қайтару себептерін корсете отырып және олар алынған жүкқұжатты көрсеткен кезде жүргізіледі. Алушы бүлінген ішкі нарыққа арналған маркаларды жеке парақтарға жабыстырады, ал олардың жеке бөлшектері біріктірулері тиіс.
23. Бүлінген марканы жою әкімшілік органның үш лауазымды тұлғасынан кем емес комиссиясымен, маркаларды жою туралы актісі толтырылып, актіге жойылған марканың санын, нөмірін және түрін көрсету арқылы жүргізіледі.
Комиссия мүшелерімен қол қойылған актілер әкімшілік органның мөрімен расталады.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
24. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
маркирования икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем и
внешнем рынках
Форма
Марка для внутреннего рынка
Описание марки для внутреннего рынка
1. Размер марки 100 х 19 мм.
2. Основной фон марки для икры, произведенной в Республике Казахстан − зеленый, для импортируемой икры - красный.
3. С левой стороны марки расположены деметаллизированная медная полоса, микротекст "уылдырық".
4. В центре марки изображение осетра.
5. С правой стороны расположены нумерация (с ультрафиолетовым свечением), государственный герб Республики Казахстан, голлограмма со словами "CITES" с эффектом изменения цветов дифракции. Под другим углом изображения на голлограмме вместо слов "CITES" читается слово "KZ".
Приложение 2 к Правилам
маркирования икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем и
внешнем рынках
Форма
Марка дли внешнего рынка
Описание марки для внешнего рынка
1. Размер марки 100 х 19 мм.
2. Основной фон марки - голубой.
3. С правой стороны расположены нумерация (с ультрафиолетовым свечением), государственный герб Республики Казахстан, голлограмма со словами "CITES" с эффектом изменения цветов дифракции. Под другим углом изображения на голлограмме вместо слов "CITES" читается слово "KZ".
Примечание: При указании кода идентификации осетровых видов рыб используется следующая таблица:
Виды
Код
Сібір бекіресі
Сибирский осетр
Acipenser baerii
BAE
Орыс бекіресі
Русский осетр
Acipenser gueldenstaedtii
GUE
Пілмай
Шип
Acipenser nudiventris
NUD
Парсы бекіресі
Персидский осетр
Acipenser persicus
PER
Сүйрік
Стерлядь
Acipenser ruthenus
RUT
Шокыр
Севрюга
Acipenser stellatus
STE
Қортпа
Белуга
Huso huso
HUS
Ескектұмсык
Веслонос
Polyodon spathula
SPA
Калуга
Калуга
Huso dauricus
DAU
Аралас түрлер (Тығыздалған уылдырық)
Различные виды (Паюсная икра)
Mixed species (for ‘pressed' caviar exclusively)
MIX
Приложение 3 к Правилам
маркирования икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем и
внешнем рынках
Форма
Комитет лесного хозяйства и
животного мира Министерства
экологии, геологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
от__________________________
(полное наименование
юридического лица,
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица
____________________________
(индивидуального предпринимателя)
адрес_______________________
(индекс, область, город, район,
улица, № дома, № квартиры
(при его наличии), телефон)
реквизиты заявителя
_________________________
(бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление
Прошу выдать марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке.
Сведения о видах икры:
1.
Вид икры
Количество и объем емкости по видам
1.1
На государственном языке
На русском языке
На латинском языке
Количество емкости (штук)
Объем одной емкости (килограмм)
Общий объем икры (килограмм)
1.2
1.3
2.
Происхождение образца (отечественная-естественная, отечественная-искусственная, импортированная, конфискованная)
3.

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
24. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Ішкі және сыртқы нарықтарда
сату үшін бекіре тұқымдас
балықтардың уылдырығын
таңбалау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ішкі нарыққа арналған марка
Ішкі нарыққа арналған марканың сипаттамасы
1. Марканың өлшемі 100 х 19 мм.
2. Қазақстан Республикасында өндірілген уылдырыққа арналған маркасының негізгі реңі жасыл, импортталған уылдырық үшін - қызыл.
3. Марканың сол жағында металсыздандырылған мыс жолағы, "уылдырық" микромәтіні орналастырылған.
4. Марканың ортасында бекіре балығы бейнеленген.
5. Оң жағында нөмірлеу (ультракүлгін сәулеленумен), Қазақстан Республикасының мемлекеттік гербі, түс дифракцияларының өзгеру эффектісі бар "СІТЕS" сөзі жазылған голлограмма орналасқан. Голлограммада бейненің баска бұрышында "КZ" сөзі оқылады.
Ішкі және сыртқы нарықтарда
сату үшін бекіре тұқымдас
балықтардың уылдырығын
таңбалау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Сыртқы нарыққа арналған марка
Сыртқы нарыққа арналған марканың сипаттамасы
1. Марканың өлшемі 100 х 19 мм.
2. Марканың негізгі реңі - көгілдір.
3. Оң жағында нөмірлеу (ультракүлгін сәулеленумен), Қазақстан Республикасының мемлекеттік гербі, түс дифракцияларының өзгеру эффектісі бар "CITES" сөзі жазылған голлограмма орналасқан. Голлограммада бейненің басқа бұрышында "КZ" сөзі оқылады.
Ескертпе: Бекіре тұқымдас балықтарының бірдейлендіру кодын көрсеткен кезде келесі кесте қолданылады:
Түрлері
Коды
Сібір бекіресі
Сибирский осетр
Асipenser bаеrіі
ВАЕ
Орыс бекіресі
Русский осетр
Асipenser gueldenstaedtii
GUЕ
Пілмай
Шип
Асipenser nudiventris
NUD
Парсы бекіресі
Персидский осетр
Асipenser реrsіcus
РЕR
Сүйрік
Стерлядь
Асipenser ruthenus
RUТ
Шоқыр
Севрюга
Асipenser stellatus
SТЕ
Қортпа
Белуга
Huso huso
HUS
Ескектұмсық
Веслонос
Роlуоdоn spathula
SРА
Калуга
Калуга
Нusо dauricus
DАU
Аралас түрлер (Тығыздалған уылдырық)
Различные виды (Паюсная икра)
Міхеd sресіеs (Fоr 'ргеssеd' саvіаr ехсlusіvеlу)
МІХ
Ішкі және сыртқы нарықтарда
сату үшін бекіре тұқымдас
балықтардың уылдырығын
таңбалау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігінің Орман
шаруашылығы және жануарлар
комитеті
кімнен______________________
(заңды тұлғаның толық атауы),
____________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
мекен жайы__________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, пәтер № (бар
болса), телефоны)
көрсетілетін қызметті
алушының деректемелері
___________________________
___________________________
(бизнес сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру
нөмірі)
ӨТІНІШ Ішкі нарықтағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбаларын беруді сұраймын.
Уылдырық түрлері туралы мәліметтер:
Уылдырық түрі
Түрлері бойынша мөлшері және сыйымдылық көлемі
1.1
Мемлекеттік тілде
Орыс тілінде
Латын тілінде
Сыйымдылық саны (дана)
Бір сыйымпдылық көлемі (килограмм)
Уылдырықтың жалпы көлемі (килограмм)
1.2
1.3
2.
Үлгінің шығу тегі (отандық-табиғи, отандық-жасанды, импортталған, тәркіленген)
3.

Номер и дата справки о происхождении вылова рыбы выдаваемого территориальными подразделениями уполномоченного органа в соответствии с пунктом 1-3 статьи 26 Закона об охране, воспроизводстве и использовании животного мира, в случае если заявленная икра естественная
4.
Номер и дата уведомления (й) о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в случае если заявленная икра искусственная (при наличии)
5.
Номер и дата разрешения (й) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в случае если заявленная икра импортированная
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "__" ____________20___года.
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись,
место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства))
Приложение 4 к Правилам
маркирования икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем и
внешнем рынках
Стандарт государственной услуги "Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 2 (два) рабочих дня;
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан либо мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.
Стоимость и размер платы марок для внутреннего рынка определяется с учетом затрат на изготовление и размещаются на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz в разделе "Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
Оплата производится в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций либо через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы

Егер, өтініш берілген уылдырық табиғи болса, заңдылығын растайтын Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы Заңының 26-бабының 1-3-тармағына сәйкес уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі беретін қайдан ауланғаны туралы анықтаманың нөмірі мен күні
4.
Егер, өтініш берілген уылдырық жасанды болса, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның (-лардың) нөмірі және күні (бар болса)
5.
Егер, өтініш берілген уылдырық импортталған болса, Құрып кету қаупi төнген жабайы флора мен фауна түрлерiмен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге арналған рұқсаттың (-тардың) нөмірі және күні
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініштің берілген күні 20____жылғы "___" ________________
__________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты, тегі (бар болса), қолы, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын адамдарды қоспағанда))
Ішкі және сыртқы нарықтардағы
сауда үшін бекіре тұқымдас
балық түрлерінің уылдырығын
таңбалау қағидаларына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар Министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілі (қатынау арнасы)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) ;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі - портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде - 2 (екі) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасының ішкі нарығындағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбалары немесе дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы түрде көрсетіледі.
Ішкі нарыққа арналған таңбалардың құны және төлемақысының мөлшері жасауға жұмсалған шығындарды ескере отырып анықталады және Экология, геология және табиғи ресурстар Министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары" кіші бөлімінде орнастырылады.
Төлемақы жасау екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма қол ақшалай немесе қолма қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі

1) Услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона.
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";
3) Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
в Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность (либо его представителя по доверенности) (для идентификации);
3) если заявленная икра:
естественная – копия договора купли-продажи;
конфискованная – копия документа, подтверждающего приобретение у субъекта государственной монополии, осуществляющего деятельность по изъятию осетровых видов рыб из естественной среды обитания, их закупу, переработке и экспорту их икры и других видов продукции, а также судебного акта о конфискации;
искусственная – информация о получении икры осетровых видов рыб по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
4) копия платежного поручения об оплате за марки.
На портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

1) Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5-бабына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) Мемлекеттік корпорация - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, түскі үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетеді, электрондық кезекті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
3) Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат, ал өкіл үшін - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
3) егер өтініш жасалған уылдырық:
табиғи болса - алып сату шартының көшірмесі;
тәркіленген болса - бекіре тұқымдас балықтарды табиғи мекендеу ортасынан алу, оларды сатып алу, олардың уылдырығын және өнімнің басқа да түрлерін өңдеу және экспорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік монополия субъектісінен сатып алынғанын растайтын құжаттың, сондай-ақ тәркілеу туралы сот актісінің көшірмелері;
жасанды болса - осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын алу туралы ақпарат;
4) таңбалар үшін ақы төлеу туралы төлем тапсырмасының көшірмесі;
Порталға:
1) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;

2) если заявленная икра:
естественная – электронная копия договора купли-продажи;
конфискованная – электронная копия документа, подтверждающего приобретение у субъекта государственной монополии, осуществляющего деятельность по изъятию осетровых видов рыб из естественной среды обитания, их закупу, переработке и экспорту их икры и других видов продукции, а также судебного акта о конфискации;
искусственная – электронная копия информации о получении икры осетровых видов рыб по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) электронная копия платежного поручения об оплате за марки.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о происхождении вылова рыбы, о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения и (или) об уведомлении о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, разрешении на импорт на территорию Республики Казахстан и разрешение на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
На портале услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;

2) егер өтініш жасалған уылдырық:
табиғи болса - сатып алу-сату шартының электрондық көшірмесі;
жасанды болса - осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын алу туралы ақпараттың электрондық көшірмесі;
3) таңбалар үшін ақы төлеу туралы төлем тапсырмасының электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы не жеке кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, балықтың қайдан ауланғаны туралы, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың әкімшілік органда тіркелуі туралы және (немесе) қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны жөніндегі хабарлама туралы, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және (немесе) кері әкетуге рұқсаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына келмеуі сәйкес;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777
Приложение 5 к Правилам
маркирования икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем и
внешнем рынках
Форма
Информация о получении икры осетровых видов рыб
Вид рыбы
Количество и возраст рыбы
Вес рыбы
Вес полученной икры
Способ получения икры (метод доения (прижизненный) или метод кесарево сечения)
1
2
3
4
5
6
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 6 к Правилам
маркирования икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем и
внешнем рынках
Форма
Расписка об отказе в приеме заявления
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ____ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее ‒ Государственная корпорация) (указать адрес) отказывает в приеме заявления на оказание государственной услуги "Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренных пункта 13 настоящих Правил и (или) документов с истекшим сроком действия, а именно:
наименование отсутствующих документов:
________________________________________;
________________________________________;
________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой стороны.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
работника Государственной корпорации, подпись)
Исполнитель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Телефон _______________________________________________________
Получил: _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года.
Приложение 7 к Правилам
маркирования икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем и
внешнем рынках
Форма
Журнал учета марок для торговли икрой осетровых видов рыб на внутреннем рынке
Наименование заявителя
Номер и количество полученных марок
Номер накладной
Дата выдачи марок
Вид марки, емкость и объем икры
Бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заявителя
Дата передачи марок через почтовую связь или курьера
Данные почтовой связи, подпись курьера
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 7 к Правилам
маркирования икры
осетровых видов рыб для
торговли на внутреннем и
внешнем рынках
Форма
Журнал учета марок для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке
Наименование физического или юридического лица
Номер и количество марок
Номер разрешения на вывоз за пределы Республики Казахстан
Количество емкостей и объем икры
Индивидуальный идентификационный номер физического лица или бизнес-идентификационный номер юридического лица
1
2
3
4
5
6

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысан түрінде ЭЦҚ болған жағдайда ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетіледі. Бірыңғай байланыс орталығының телефоны 1414, 8 800 080 7777.
Ішкі және сыртқы нарықтардағы
сауда үшін бекіре тұқымдас
балық түрлерінің уылдырығын
таңбалау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын алу туралы ақпарат
Р/с №
Балық түрі
Балықтың саны мен жасы
Балықтың салмағы
Алынған уылдырық салмағы
Уылдырық алу тәсілі (сауып алу тәсілі (тірідей) немесе кесер тілігі тәсілі)
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер, ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты, тегі (бар болса), қолы, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын адамдарды қоспағанда))
Ішкі және сыртқы нарықтардағы
сауда үшін бекіре тұқымдас
балық түрлерінің уылдырығын
таңбалау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) филиалының №____ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін осы Қағиданың 13-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынбаған жағдайда, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
_________________________________________________;
_________________________________________________;
_________________________________________________.
ұсынбауыңызға байланысты, "Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге арналған өтінішіңізді қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалды.
__________________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Орындаушы:_______________________________________________________________
(аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
Телефоны:_________________________________________________________________
Алдым:___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi, қолы)
20___жылғы "_" _____________
Ішкі және сыртқы нарықтардағы
сауда үшін бекіре тұқымдас
балық түрлерінің уылдырығын
таңбалау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Ішкі нарықта бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының саудасына арналған таңбаларды есепке алу журналы
Өтінім берушінің атауы
Алынған таңбалардың нөмірі және саны
Жүккұжат нөмірі
Таңбалардың берілген күні
Таңбаның түрі, сыйымдылық және уылдырық көлемі
Өтінім берушінің жеке сәйкестендіру нөмері немесе бизнес сәйкестендіру нөмері
Почта байланысы немесе курьер арқылы таңбалардың берілген күні
Почта байланысының деректері, курьердің қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ішкі және сыртқы нарықтардағы
сауда үшін бекіре тұқымдас
балық түрлерінің уылдырығын
таңбалау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Сыртқы нарықта бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының саудасына арналған таңбаларды есепке алу журналы
Жеке немесе заңды тұлғаның атауы
Таңбалар нөмірі және саны
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығаруға арналған рұқсат нөмірі
Сыйымдылық саны және уылдырық көлемі
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендiру нөмiрі немесе заңды тұлғаның бизнес сәйкестендiру нөмiрі
1
2
3
4
5
6