Об утверждении Правил по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 мая 2020 года № 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2020 года № 20678.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 65-4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Приложение
к приказу Министр культуры
и спорта Республики Казахстан
от 20 мая 2020 года№ 134
Правила по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 65-4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и определяют порядок распределения внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта.

Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 20 мамырдағы № 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 мамырда № 20678 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 65-4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі қағидалар бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрықпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және
спорт министрі
2020 жылғы 20 мамырдағы
№ 134 бұйрығына
қосымша
Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі қағидалар
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі осы қағидалар (бұдан әрі - Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабының 65-4) тармақшасына сәйкес әзірленген және дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу тәртібін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основное понятие, используемое в настоящих Правилах:
единый оператор – некоммерческая организация в форме корпоративного фонда, определяемая уполномоченным органом в области физической культуры и спорта, осуществляющая деятельность по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта в соответствии с пунктом 1 статьи 50-1 Закона.
Сноска. Пункт 2 – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок распределения внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта
Сноска. Заголовок главы 2– в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Единый оператор распределяет внебюджетные деньги, направленные на развитие физической культуры и спорта, в соответствии с пунктом 2 статьи 50-1 Закона на основе принципов:
1) соблюдения воли благотворителя по распределению благотворительной помощи пользователям;
2) эффективности мероприятий по оказанию благотворительной помощи;
3) обеспечения целевого расходования средств, выделенных в рамках благотворительной помощи;
4) позитивного влияния благотворительной помощи.
Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Для получения внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта, юридические или физические лица направляют в адрес единого оператора заявление о предоставлении благотворительной помощи на бумажном носителе (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 с приложением документов согласно перечню, указанному в приложении 2 настоящих Правил.
В случае предоставления документов на иностранном языке засвидетельствование верности перевода прилагаемых документов осуществляется согласно статьи 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
Сноска. Пункт 4 – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Заявление от юридических и физических лиц рассматривается единым оператором в срок, не превышающий 20 (двадцать) рабочих дней с момента предоставления заявления.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда қолданылатын негізгі ұғымы:
бірыңғай оператор - Заңның 50-1-бабының 1-тармағына сәйкес дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган айқындайтын, дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, корпоративтік қор нысанындағы коммерциялық емес ұйым.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Бірыңғай оператор дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны Заңның 50-1-бабының 2-тармағына сәйкес:
1) пайдаланушыларға қайырымдылық көмекті бөлу бойынша қайырымдылық көмек берушінің ерік-жігерін сақтау;
2) қайырымдылық көмек көрсету жөніндегі іс-шаралардың тиімділігі;
3) қайырымдылық көмек шеңберінде бөлінген қаражаттың мақсатты жұмсалуын қамтамасыз ету;
4) қайырымдылық көмектің оң әсер ету қағидаттары негізінде бөледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны алу үшін заңды немесе жеке тұлғалар бірыңғай оператордың атына осы Қағидалардың 2-қосымшасында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз түрінде қайырымдылық көмек беру туралы өтініш (бұдан әрі - өтініш) жібереді.
Құжаттарды шет тілінде ұсынған жағдайда қоса берілген құжаттардың аудармасының дұрыстығын куәландыру "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Заңды және жеке тұлғалардан түскен өтінішті бірыңғай оператор өтініш берілген сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.

6. В случае выявления несоответствия предоставленных документов единым оператором направляются уведомления об устранении замечаний юридическими или физическими лицами в срок до 5 (пяти) рабочих дней.
7. В случае не устранения замечаний, единый оператор извещает об отказе в рассмотрении заявления в срок до 10 (десяти) рабочих дней.
8. При устранении замечаний юридическим или физическим лицом, заявление рассматривается в течение 10 (десяти) рабочих дней.
9.  Единый оператор после принятия и рассмотрения заявления с полным пакетом документов в течение 10 (десяти) рабочих дней принимает решение и утверждает расчеты затрат.
10. Единый оператор в срок до 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия решения предоставляет заинтересованным лицам выписку из решения единого оператора.
11. На основании положительного решения, единый оператор заключает договор с юридическим или физическим лицом, в течение 7 (семи) рабочих дней с даты принятия решения.
12. В случае необходимости юридические или физические лица повторно обращаются к единому оператору о внесении изменений в утвержденные расчеты затрат.
13. Изменения в утвержденные расчеты затрат производятся при наличии соответствующего обоснования, подтверждающих документов, за исключением изменений, касающихся оплаты кредиторской задолженности, неустойки (штрафы, пени), административных штрафов прошлых лет.
14. Подача повторного заявления юридическим или физическим лицом на внесение изменений в утвержденные расчеты затрат производятся не более одного раза в квартал, не позднее 20-го числа второго месяца корректируемого периода.
15. Сроки рассмотрения повторного заявления о внесении изменений в утвержденные расчеты затрат юридического или физического лица не превышают 10 (десяти) рабочих дней с даты предоставления подтверждающих документов.
16. Единый оператор при необходимости запрашивает у юридического или физического лица дополнительную информацию и подтверждающие документы, необходимые для принятия решения по внесению изменений в утвержденные расчеты затрат.
17. Не допускается внесение изменений в утвержденные расчеты затрат на иные статьи:
1) при наличии или образовании в течение текущего года у получателя задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
2) при наличии или образовании в течение текущего года задолженности по фонду оплаты труда и договорам гражданско-правового характера.
18. Единый оператор при наличии подтверждающих документов и расчетов, рассматривает заявление юридического или физического лица на внесение изменений в утвержденные расчеты затрат и принимает решение с уточнением расчетов затрат.

6. Ұсынылған құжаттардың сәйкессіздігі анықталған жағдайда, бірыңғай оператор 5 (бес) жұмыс күніне дейінгі мерзімде заңды немесе жеке тұлғалардың ескертулерді жойғаны туралы хабарлама жібереді.
7. Ескертулер жойылмаған жағдайда, бірыңғай оператор 10 (он) жұмыс күніне дейінгі мерзімде өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлайды.
8. Заңды немесе жеке тұлға ескертулерді жойған кезде өтініш 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралады.
9. Бірыңғай оператор құжаттардың толық пакетімен өтінішті қабылдағаннан және қарағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және шығындар есебін бекітеді.
10. Бірыңғай оператор шешім қабылданған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күніне дейінгі мерзімде мүдделі тұлғаларға бірыңғай оператор шешімінің көшірмесін ұсынады.
11. Оң шешім негізінде бірыңғай оператор заңды немесе жеке тұлғамен шешім қабылданған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде шарт жасасады.
12. Қажет болған жағдайда заңды немесе жеке тұлғалар шығындардың бекітілген есептемелеріне өзгерістер енгізу үшін бірыңғай операторға қайта жүгінеді.
13. Бекітілген шығындардың есептемелеріне өзгерістер кредиторлық берешекті, тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімақы), өткен жылдардағы әкімшілік айыппұлдарды төлеуге қатысты өзгерістерді қоспағанда, растайтын құжаттардың тиісті негіздемесі болған кезде енгізіледі.
14. Заңды немесе жеке тұлғаның шығындардың бекітілген есептемелеріне өзгерістер енгізуге қайта өтініш беруі түзетілетін кезеңнің екінші айының 20-күнінен кешіктірмей тоқсанына бір реттен аспай жүргізіледі.
15. Заңды немесе жеке тұлға шығындарының бекітілген есептеріне өзгерістер енгізу туралы қайталама өтінішті қарау мерзімі растайтын құжаттарды ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайды.
16. Бірыңғай оператор қажет болған жағдайда заңды немесе жеке тұлғадан шығындардың бекітілген есептемелеріне өзгерістер енгізу жөнінде шешім қабылдау үшін қажетті қосымша ақпарат пен растайтын құжаттарды сұратады.
17. Өзге баптарға шығындардың бекітілген есептемелеріне өзгерістер енгізуге жол берілмейді:
1) ағымдағы жыл ішінде алушының салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешегі болған немесе пайда болған жағдайда;
2) ағымдағы жыл ішінде еңбекақы төлеу қоры және азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша берешегі болған немесе пайда болған жағдайда.
18. Бірыңғай оператор растайтын құжаттар мен есеп айырысулар болған жағдайда заңды немесе жеке тұлғаның шығындардың бекітілген есеп айырысуларына өзгерістер енгізуге өтінішін қарайды және шығындардың есеп айырысуларын нақтылай отырып шешім қабылдайды.

19. Юридические или физические лица после получения благотворительной помощи представляют на ежеквартальной, полугодовой и годовой основе единому оператору отчетность о целевом использовании внебюджетных денег, предусмотренной согласно пункту 7 статьи 50-1 Закона.
Сноска. Пункт 19 – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам по распределению
внебюджетных денег,
направленных на развитие
физической культуры и спорта
Кому_______________________
(должность, фамилия, имя,
отчество руководителя
(при его наличии) единого оператора
по распределению внебюджетных денег,
направленных на развитие
физической культуры и спорта)
от_________________________
(юридического или физического лица)
____________________________
(адрес, телефон, электронная почта)
Заявление на оказание благотворительной помощи
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас рассмотреть возможность оказания благотворительной помощи:
_____________________________________________________________
(цель получения благотворительной помощи, запрашиваемая сумма
________________________________________________________________________________
благотворительной помощи, ожидаемые результаты, со сроком освоения
________________________________________________________________________________
внебюджетных денег в ___ квартале 20__ года).
Настоящим подтверждаю свое ознакомление и согласие по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта с приложением документов согласно перечню.
В соответствии c пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" субъект или его законный представитель дает (отзывает) согласие на сбор, обработку персональных данных письменно, посредством государственного сервиса, негосударственного сервиса либо иным способом, позволяющим подтвердить получение согласия.
Приложение: ___ листах.
________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя юридического лица или физического лица)
Место для печати ________ (при наличии)
Дата заявления "____" ____________ 20__ года
Приложение 2 к Правилам по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта

19. Заңды немесе жеке тұлғалар қайырымдылық көмекті алғаннан кейін тоқсан сайынғы, жартыжылдық және жылдық негізде бірыңғай операторға Заңның 50-1-бабының 7-тармағына сәйкес көзделген бюджеттен тыс ақшаны мақсатты пайдалану туралы есеп береді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Дене шынықтыру мен спортты
дамытуға бағытталған
бюджеттен тыс ақшаны бөлу
жөніндегі қағидаларға
1-қосымша
Кімге ______________________
(дене шынықтыру мен спортты
дамытуға бағытталған
бюджеттен тыс ақшаны бөлу
жөніндегі бірыңғай
оператор басшысының
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
Кімнен _____________________
(заңды немесе жеке тұлғаның)
____________________________
(мекен-жайы, телефоны,
электрондық поштасы)
Қайырымдылық көмек көрсетуге өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________________________
(қайырымдылық көмек алу мақсаты, қайырымдылық көмектің сұралатын сомасы, күтілетін
нәтижелер, 20 __ жылғы ___ тоқсанда бюджеттен тыс ақшаны игеру мерзімі) Сізден
қайырымдылық көмек көрсету мүмкіндігін қарастыруды сұраймын.
Осы арқылы тізбеге сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, дене шынықтыру мен спортты
дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшалай бөлу жөніндегі өзімнің танысқанымды және
келісімімді растаймын.
Қазақстан Республикасы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабының
1-тармағына сәйкес субъект немесе оның заңды өкілі дербес деректерді жинауға, өңдеуге
жазбаша, мемлекеттік сервис, мемлекеттік емес сервис арқылы не келісімді алғанын растауға
мүмкіндік беретін өзге де тәсілмен келісім береді (оны кері қайтарып алады).
Қосымша: ___ бетте.
______________________________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның)
Мөр орны ________ (бар болса)
Өтініш берілген күні "____" ____________ 20 __ жыл
Дене шынықтыру мен спортты
дамытуға бағытталған
бюджеттен тыс ақшаны бөлу
жөніндегі қағидаларға
2-қосымша
Құжаттар тізімі

Сноска. Верхний правый угол приложения 2 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 22.07.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень документов
1) для юридических лиц:
банковские реквизиты;
справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
нотариально засвидетельствованная копия устава с изменениями и дополнениями;
копия учредительного договора (при наличии);
смета расходов с пояснительной запиской, расшифровками и подтверждающими документами каждой статьи с соблюдением норм, установленных законодательством Республики Казахстан;
положение (регламент) спортивного соревнования (мероприятия) (при наличии);
не менее двух ценовых предложений от поставщиков для приобретения товаров, работ и услуг;
копии договоров, в том числе трудовые, счет-фактуры, счета на оплату, приказы и другие подтверждающие документы (при наличии);
справка с банка второго уровня, подтверждающая открытие (наличие) специального банковского счета;
инвентаризационная опись (при наличии);
2) для физических лиц:
копия документа, удостоверяющего личность;
копия приказа о зачислении спортсмена физкультурно-спортивной организации, где занимается и (или) числится спортсмен, протокол спортивных соревнований, подтверждающий участие физического лица, занимающегося физической культурой и спортом в спортивно-массовых мероприятиях (соревнованиях), свидетельство о регистрации спортсмена;
для физических лиц, занимающихся физической культурой, спортсменов, коллективов (спортивных команд) - пояснительная записка и подтверждающие документы для обоснования заявления;
справка с банка второго уровня, подтверждающая открытие (наличие) специального банковского счета.

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Туризм және спорт министрінің 22.07.2025 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1) заңды тұлғалар үшін:
банк деректемелері;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
өзгерістер мен толықтырулары бар жарғының нотариалды куәландырылған көшірмесі;
құрылтай шартының көшірмесі (болған жағдайда);
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нормаларды сақтай отырып, түсіндірме жазбасы, талдамалары және әрбір баптың растайтын құжаттары бар шығыстар сметасы;
спорттық жарыстың (іс-шараның) ережесі (регламенті) (болған жағдайда);
тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін жеткізушілерден кемінде екі баға ұсынысы;
шарттардың, оның ішінде еңбек шарттардың, шот-фактуралардың, төлеуге арналған шоттың, бұйрықтардың және басқа да растайтын құжаттардың көшірмелері (болған жағдайда);
арнайы банктік шот ашылғанын (бар болуын) растайтын екінші деңгейдегі банктен анықтама;
түгендеу тізімдемесі (болған жағдайда);
2) жеке тұлғалар үшін:
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
спортшыны спортшы айналысатын және (немесе) тізімге кіретін дене шынықтыру-спорттық ұйымға қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі, дене шынықтыру және спортпен айналысатын жеке тұлғаның спорттық-бұқаралық іс-шараларға (жарыстарға) қатысуын растайтын спорттық жарыстардың хаттамасы, спортшыны тіркеу туралы куәлік;
дене шынықтырумен айналысатын жеке тұлғалар, спортшылар, ұжымдар (спорт командалары) үшін - түсіндірме жазба және өтінішті негіздеу үшін растайтын құжаттар;
арнайы банктік шоттың ашылғанын (бар болуын) растайтын екінші деңгейдегі банктен анықтама.