Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2020 года № 20674.
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", руководствуясь подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственной услуги "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила оказания государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления" согласно приложению 4-1 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 21.07.2022 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 мамырда № 20674 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы Ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
4) осы бұйрықтың 4-1-қосымшасына сәйкес "Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының м.а. 21.07.2022 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамамен бекітілген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 64
Правила оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами (далее – услугодатель).
3. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель) в электронной форме, для выезда за границу – в бумажной форме.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал), абонентское устройство сотовой связи либо через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) заявление о выдаче справки о наличии либо отсутствии судимости по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" (далее - Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 64 бұйрығына
1-қосымша
"Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Заң) Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) электрондық нысанда, шет елге шығу үшін – қағаз нысанында көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал), цифрлық үкімет" мобильді қосымшасы арқылы не "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы осы Қағидалардың 2-қосымшаға сәйкес "Соттылықтың болуы немесе болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) көрсетілген құжаттар қоса берілген осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша соттылықтың болуы немесе болмауы туралы анықтама беру туралы өтініш береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги включает характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги.
Примечание ИЗПИ!
Часть вторая пункта 5 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП). При отсутствии в информационных системах соответствующих сведений воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Государственная корпорация обеспечивает доставку документов услугодателю в день их приема.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящими Правилами, документов с истекшим сроком действия, а также в случае установления недостоверности сведений документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов на выдачу справки о наличии либо отсутствии судимости, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Примечание ИЗПИ!
Часть седьмая пункта 5 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
При получении государственной услуги через Государственную корпорацию, заявление в форме электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорации, направляется через ШЭП в автоматизированную информационную систему (далее - АИС) услугодателя в день приема документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги - справки о наличии либо отсутствии судимости.
Анкетные данные (фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата (день, месяц, год) и место рождения) в справке отражаются согласно сведениям Государственной базы данных "Физические лица".
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказами и.о. Генерального Прокурора РК от 25.12.2020 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтиды.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "цифрлық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЦҮШ) арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады. Цифрлық жүйелерде тиісті мәліметтер болмаған кезде, құжаттардың цифрлық көшірмелерін жасайды, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорация құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге оларды қабылдаған күні жеткізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалармен көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған, қолдану мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар мәліметтерінің және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігі анықталған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беруге құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы алған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжат нысанындағы өтініш (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) ЦҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің "Талдау орталығы" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ТО) құжаттарды қабылдаған күні жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуды қарау мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы алу күні және уақытын көрсетумен хабарлама жіберіледі.
Анықтамада сауалнамалық деректер (тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда), туған күні (күні, айы, жылы) және жері) "Жеке тұлғалар" Мемлекеттік деректер базасының мәліметтеріне сәйкес көрсетіледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының м.а. 25.12.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі); 30.09.2022 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

6. Обработка запроса осуществляется услугодателем с момента поступления запроса в АЦ.
При отсутствии в АЦ совпадений анкетных данных услугополучателя по идентификатору проверки АЦ ответ на запрос направляется в течение 10 (десяти) минут в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется на портал и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При установлении АЦ совпадений анкетных данных услугополучателя по идентификатору проверки АЦ услугодателем в течение 4 (четырех) рабочих дней проверяются (обрабатываются) данные АЦ, в том числе расчет срока погашения судимости, после чего в течение 1 (одного) рабочего дня оформляется результат оказания государственной услуги в форме электронного документа с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, с одновременным направлением промежуточного ответа услугополучателю, где сообщается о том, что ответ на запрос будет направлен в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае проведения дополнительной установочной проверки на предмет наличия либо отсутствия судимости услугополучателю в течение 4 (четырех) рабочих дней направляется промежуточный ответ "Уведомление" по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам, где сообщается о необходимости повторного обращения услугополучателя по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения уведомления.
В случае оформления результата в бумажной форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам услугодатель обеспечивает его доставку в выбранный услугополучателем филиал Государственной корпорации не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
В справке указывается информация о непогашенной, неснятой судимости лица в соответствии со статьями 79 и 89 Уголовного кодекса Республики Казахстан, независимо от региона обращения, по состоянию на день проверки.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга может оказываться физическим и юридическим лицам (далее – третьи лица) в отношении другого физического лица в электронной форме посредством портала, при условии его согласия.
Третьими лицами через портал направляется запрос на получение услуги. Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица, путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Согласие (отказ) лица, в отношении которого запрашиваются сведения на оказание государственной услуги, направляется им в течение 2 (двух) часов с момента получения запроса. При получении согласия результат государственной услуги, сформированный посредством АЦ с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, направляется в "личный кабинет" третьего лица.

6. Сұрау салуды өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші ТО-ға сұрау салу келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады.
ТО-да көрсетілетін қызметті алушының сауалнамалық деректерінің ТО-ның тексеру сәйкестендірушісі бойынша сәйкестіктері болмаған кезде, сұрау салуға жауап осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанында 10 (он) минут ішінде жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі порталға жіберіледі және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
ТО-да көрсетілетін қызметті алушының сауалнамалық деректерінің ТО-ның тексеру сәйкестендіргіші бойынша сәйкес келуі анықталған кезде, көрсетілетін қызметті беруші 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ТО-ның деректері, оның ішінде соттылықты өтеу мерзімін есептеуді тексереді (өңдейді), одан кейін қызметті алушыға сұрау салуға жауап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жіберілетіні туралы хабарланатын аралық жауапты бір уақытта жібере отырып, 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі ресімделеді.
Сотталғандығының бар не жоқ екендігіне қосымша анықтау тексерісін жүргізген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға 4 (төрт) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға "Хабарлама" 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аралық жауабы жіберіледі, онда хабарламаны алған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының қайтадан жүгінуінің қажеттілігі туралы хабарланады.
Осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес қағаз нысанында нәтижені ресімдеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны көрсетілетін қызметті алушы таңдаған Мемлекеттік корпорацияның филиалына мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
Анықтамада Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 79 және 89-баптарына сәйкес өтініш жасалынған аумағына байланыссыз, тексеру күніндегі жағдай бойынша адамның өтелмеген, алынбаған соттылығы туралы мәліметтері көрсетіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – үшінші тұлғалар) портал арқылы электрондық нысанда басқа жеке тұлғаға қатысты оның келісімі болған жағдайда көрсетілуі мүмкін.
Үшінші тұлғалар портал арқылы көрсетілетін қызметті алуға сұрау салу жібереді. Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы өзіне қатысты мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы порталдың хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген жағдайда орындалады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге мәліметтер сұратылып отырған адамның келісімі (бас тартуы) сұрау салу келіп түскен кезден бастап 2 (екі) сағаттың ішінде оларға жіберіледі. Келісім алынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, ТО арқылы қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі үшінші тұлғаның "жеке кабинетіне" жіберіледі.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. По выбору услугополучателя государственная услуга оказывается по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" согласно приложению 2 к настоящему приказу (далее – услуга по принципу "одного заявления").
Заявление о выдаче справки о наличии либо отсутствии судимости с апостилем согласно приложению 6 к настоящим Правилам направляется через портал либо Государственную корпорацию.
За оказание государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" взимается государственная пошлина в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, регулирующими порядок оказания государственных услуг, входящих в состав услуг оказываемых по принципу "одного заявления", со дня получения заявления и (или) требуемых документов и (или) сведений, представленных услугополучателями.
Примечание ИЗПИ!
Часть четвертая пункта 8 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Оплата государственной пошлины за оказание государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) или банки второго уровня.
В случае подачи электронного запроса на получение услуги по принципу "одного заявления" через портал услугополучатем на портале дополнительно выбираются наименование иностранного государства (страна предъявления результата услуги по принципу "одного заявления") и филиал Государственной корпорации для получения результата услуги по принципу "одного заявления" в бумажной форме.
Срок оказания услуги по принципу "одного заявления" - 10 (десять) рабочих дней, из них:
изготовление справки о наличии либо отсутствии судимости – 5 (пять) рабочих дней;
апостилирование справки о наличии либо отсутствии судимости – 5 (пять) рабочих дней.
Результат оказания услуги по принципу "одного заявления" – справка о наличии либо отсутствии судимости в бумажной форме с проставленным штампом апостиль (далее – справка с апостилем) либо мотивированный ответ об отказе в ее оказании.
При получении услуги по принципу "одного заявления" через Государственную корпорацию подается заявление о выдаче справки с апостилем. Дополнительно предоставляется квитанция об оплате государственной пошлины за получение государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания".
Примечание ИЗПИ!
Пункт 9 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті алушының тыңдауы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет композиттік тәсіл бойынша "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен бірге осы бұйрыққа 2-қосымшаға (бұдан әрі – композиттік тәсіл бойынша қызмет) сәйкес көрсетіледі.
Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес апостилі бар соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы беру туралы өтініш портал арқылы не Мемлекеттік корпорация арқылы жіберіледі.
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінішті және (немесе) мәліметтерді алған күннен бастап композиттік тәсіл бойынша көрсетілетін қызметтердің құрамына кіретін мемлекеттік қызметтер көрсетудің тәртібін реттейтін заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік баж алынады.
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін мемлекеттік баж төлемі "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮЦШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
Портал арқылы композиттік тәсіл бойынша көрсетілетін қызметті алу үшін электрондық өтінім берілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының қағаз нысанында композиттік тәсіл бойынша көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу үшін порталда шетел мемлекетінің (композиттік тәсіл бойынша көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну елі) атауын және Мемлекеттік корпорация филиалын қосымша таңдайды.
Композиттік тәсіл бойынша қызметті көрсету мерзімі – 10 (он) жұмыс күні, оның ішінде:
Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама дайындау-5 (бес) жұмыс күні;
Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтамаға апостиль қою – 5 (бес) жұмыс күні.
Композиттік тәсіл бойынша қызметті көрсету нәтижесі-апостиль мөртаңбаны қойылған қағаз нысанындағы соттылықтың болуы не болмауы тураы анықтама (бұдан әрі – апостилі бар анықтама) не оны көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Композиттік тәсіл бойынша көрсетілетін қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы алған кезде, апостилі бар анықтаманы беру туралы өтініш беріледі. "Прокуратура органдарынан тергеу және анықтау орандарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік бажды төлегені туралы түбіртек қосымша ұсынылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. В случаях сбоя АИС услугодателя, отсутствия электронной связи или возникновения иных обстоятельств, препятствующих отправке сообщений, уполномоченное подразделение услугодателя, ответственное за сопровождение информационных систем и использование информационного-коммуникационных технологий (далее – ИКТ) незамедлительно не позднее чем через 1 (один) час с момента обнаружения возникновения технических сбоев принимает меры для выявления и устранения указанных причин (в рабочие дни с 9:00 до 18:30 часов).
Каждый случай, приводящий к задержке отправки сообщений более 1 (одного) часа, фиксируется ответственным исполнителем за сопровождение информационных систем и использование ИКТ уполномоченного подразделения услугодателя в специальном журнале.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 10 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Жалоба по вопросам оказания государственных услуг услугополучателем подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Примечание ИЗПИ!
Часть шестая пункта 11 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Жалоба на действие (бездействие) работников Государственной корпорации при оказании им услуг подается на имя его руководителя либо в уполномоченный орган в сфере информатизации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о наличии
либо отсутствии судимости"
форма
Начальнику территориального
органа Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан по
____________________________
(указать наименование региона)
от
услугополучателя_____________
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от представителя услугополучателя
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________
данные удостоверения личности
(паспорта) №
документа____________
от __________,
выданный___________
индивидуальный
идентификационный номер
(бизнес-идентификационный
номер)______________________
проживающий (ая) по адресу:
___________________________
контактный телефон:_______________
__________________________
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
ЗАЯВЛЕНИЕ
о выдаче справки о наличии либо отсутствии судимости
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 21.07.2022 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас предоставить справку о наличии либо отсутствии судимости
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения (день, месяц, год)
(при необходимости также указать прежние установочные данные в случае
их перемены) индивидуальный идентификационный номер физического лица, на
которое запрашивается справка, указать какая справка нужна в электронном виде или
на бумажном носителе)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя подпись
"___"________20____года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о наличии
либо отсутствии судимости"
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.04.2023 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальные органы
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием и выдача документов для оказания государственной услуги осуществляется через:

9. ТО немесе қорғалған байланыс арналарының жұмыс істеуінде техникалық істен шыққан, сондай-ақ хабарламаны жіберуге кедергі келтіретін басқа да мән-жайлар туындаған жағдайларда, цифрлық жүйелерді алып жүруге және цифрлық технологияларды (бұдан әрі – ЦТ) пайдалануға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесі дереу техникалық ақаулар анықталған кезден бастап 1 (бір) сағаттан кешіктірмей олардың пайда болу себептерін анықтау және жою үшін шаралар қабылдайды (жұмыс күндері сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін).
Хабарламаларды жіберуді 1 (бір) сағаттан артық кешіктіруге әкеп соқтыратын әрбір жағдайды көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесінің цифрлық жүйелерді алып жүруге және ЦТ-ны пайдалануға жауапты орындаушысы арнайы журналда белгілейді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорацияға және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға береді.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің қызмет көрсету кезіндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым оның басшысының атына не цифрландыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің
____________________________
(өңірдің атауын көрсету керек)
бойынша аумақтық органының
бастығына көрсетілетін қызметті
алушы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде) көрсетілетін
қызметті алушының өкілі
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)
____________________________
жеке куәліктің (паспорттың)
деректері, құжаттың
№_________ _________ ж.,
берілген _________
жеке сәйкестендіру
нөмірі (бизнес-сәйкестендiру
нөмiрi):___________
тұрғылықты мекенжайы:
_________________________
байланыс телефоны:
_________________________
Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру туралы АРЫЗ
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы__________________
______________________________________________________________________
___________________________________________________беруіңізді сұраймын.
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы) (қажеттілік
болған кезде олар ауыстырылған жағдайда, бұрынғы анықтамалық деректерді де
көрсету қажет) анықтама сұратылып жатқан жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру
нөмірі, электрондық түрде немесе қағаз тасымалдағышта қандай анықтама керек
екенін көрсету қажет)
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
_____________________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
20_____ жылғы "__" ____________.
"Соттылықтың болуы не болмауы
туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 2-қосымша
"Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін ұсыну тәсілдері (бар болса)
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және беру:

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) абонентское устройство сотовой связи.
3
Срок оказания государственной услуги
1) со дня сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 10 (десять) минут;
в случаях дополнительной установочной проверки - 5 (пять) рабочих дней;
в случаях выезда за границу:
при обращении в отделы филиалов Государственной корпорации, расположенные в областных центрах, городах республиканского значения и столице - 5 (пять) рабочих дней;
при обращении в другие отделы филиалов Государственной корпорации - 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов и получения документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае проведения дополнительной установочной проверки услугополучателю в течение 4 (четырех) рабочих дней направляется промежуточный ответ, где сообщается о необходимости повторного обращения услугополучателя по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения услугодателем заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
Бумажная
Оказываемая по принципу "одного заявления"
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости по форме, согласно приложениям 4 или 5 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости".
Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости другому физическому лицу осуществляется на основании доверенности, удостоверенной нотариально, выданной лицом, в отношении которого запрашиваются сведения.
При электронной подаче запроса на изготовление справки о наличии либо отсутствии судимости для выезда за границу в бумажной форме, в том числе с апостилем, выдача готовых документов осуществляется через выбранный на портале услугополучателем филиал Государственной корпорации на основании документа, удостоверяющего личность услугополучателя либо его представителя по нотариально заверенной доверенности.
Государственная корпорация обеспечивает хранение справки о наличии либо отсутствии судимости в бумажной форме в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения в течение 2 (двух) месяцев. При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Заявление услугополучателя и документы к нему в бумажной форме, а также справка о наличии либо отсутствии судимости в бумажной форме, за получением которой услугополучатель не явился в течение 3 (трех) месяцев подшиваются (формируются) услугодателем в отдельное номенклатурное дело.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
3) "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасы арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) минут;
қосымша анықтамалық тексеріс жағдайында – 5 (бес) жұмыс күні;
шет елге шыққан жағдайда:
астанада, облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда орналасқан Мемлекеттік корпорация филиалдарының бөлімдеріне жүгінген кезде – 5 (бес) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорация филиалдарының басқа бөлімдеріне жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны және оның кіші түрлері (бар болса)
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
Қағаз түрінде
Композиттік тәсілмен көрсетілетін
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлері (бар болса)
"Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларының 4 немесе 5-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру.
Басқа жеке тұлғаға соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы беру, мәліметтер сұратылып отырған адамға қатысты нотариалды расталған сенімхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Шет елге шығу үшін қағаз нысанда, оның ішінде апостилі бар соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы дайындауға сұрау салуды электронды түрде берген жағдайда, дайын құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының немесе нотариалды түрде куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілінің цифрлық құжаттар сервисінен жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжатының негізінде көрсетілетін қызметті алушының порталда таңдаған Мемлекеттік корпорацияның филиалы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманың қағаз нысанда 1 (бір) айдың ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге 2 (екі) ай ішінде әрі қарай сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының арызын және оған қатысты қағаз нысандағы құжаттарды, сондай-ақ оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы 3 (үш) ай ішінде келмеген жағдайда қағаз нысандағы соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші оларды жеке номенклатуралық іске тігеді (қалыптастырады).
7
Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік корпорацияның және цифрландыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней, согласно Кодексу.
Прием документов осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, допускается бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
4) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя:
2) www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, в разделе "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портала www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) в Государственную корпорацию:
заявление о выдаче справки о наличии либо отсутствии судимости по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости";
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
документы, подтверждающие степень родства, при получении справки о наличии либо отсутствии судимости на родственников (в случае отсутствия сведений в информационных системах) либо электронный документ из сервиса цифровых документов;
доверенность, удостоверенная нотариально – при представлении интересов услугополучателя другим лицом;
Для получения справки о наличии либо отсутствии судимости по прежним установочным данным услугополучателя (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения (день, месяц, год), при отсутствии в информационных системах соответствующих сведений, услугополучателем предоставляется документ, подтверждающий их перемену.

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі мен жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, Кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау "цифрлық кезек" тәртібінде жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, портал арқылы "цифрлық кезекті" брондауға рұқсат етіледі;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі);
4) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын 9.00 ден 21.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz;
3) www.egov.kz порталының интернет-ресурсында көрсетілген.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен тізбесі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) Мемлекеттік корпорацияға:
"Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру туралы арыз;
жеке басты куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке адамды сәйкестендіру үшін);
нотариалды түрде куәландырылған сенімхат – көрсетілетін қызметті алушының мүддесін басқа адам білдірген кезде;
кәмелеттік жасқа толмаған жақын туыстарына анықтама алу кезінде туыстық байланыстарын растау үшін туу туралы куәлік (ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке адамды сәйкестендіру үшін).
Көрсетілетін қызметті алушының бұрынғы анықтамалық деректері (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы) бойынша соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама алу үшін ақпараттық жүйелерде тиісті мәліметтер болмаған кезде, көрсетілетін қызметті алушы олардың ауыстырылғандығын растайтын құжатты ұсынады.

2) на портал:
подается электронный запрос, подписанный ЭЦП услугополучателя или удостоверенный одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала. Для получения справки о наличии либо отсутствии судимости для выезда за границу в бумажной форме одновременно выбирается адрес филиала Государственной корпорации;
электронный запрос третьих лиц, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица путем передачи одноразового пароля или отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Услугодатели, Государственная корпорация получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствуют
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Государственная услуга может оказываться по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания".
Государственная услуга может оказываться третьим лицам. Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портал, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 3
к Правилам оказания государственной
услуги "Выдача справки
о наличии либо отсутствии
судимости"
форма
______________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)) либо наименование
организации услугополучателя)
______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов на выдачу справки о наличии либо отсутствии судимости

2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған немесе ұялы байланыс операторымен берілген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық сұрау салу беріледі. Шет елге шығу үшін соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы қағаз нысанда алу үшін бір уақытта Мемлекеттік корпорация филиалының мекенжайы таңдалады;
мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы портал хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген жағдайда, үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы.
Көрсетілетін қызметті берушілер, Мемлекеттік корпорация цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден және оның кіші түрлерінен (бар болса) бас тарту үшін негіздер
жоқ
11
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Қажет болған жағдайда, тұрмыс-тіршілігін шектейтін ағза функцияларында тұрақты ауытқумен денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Мемлекеттік корпорацияның қызметкерімен Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефонына жүгіну арқылы тұрғылықты мекенжайына барумен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет композиттік тәсілмен "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен жиынтықта көрсетілуі мүмкін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін. Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы портал хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген жағдайда орындалады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалар қызметі, сондай-ақ қашықтықтан қол жеткізу режимінде 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасында авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасында авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
_________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
немесе ұйымының атауы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беруге құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О
государственных и социально ответственных услугах", отдел №__ филиала Государственной
корпорации "Правительство для граждан"
________________________________________________________________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ______
_______________________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги в соответствии с реестром государственных
услуг)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно списку,
предусмотренному перечнем основных требований к оказанию государственной услуги и
(или) документов с истекшим сроком действия, а именно:
1) ____________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________;
3) ____________________________________________________________.
2. Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах по одному для каждой
стороны.
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной
корпорации "Правительство для граждан" _____________________________
(подпись)
Телефон __________________________________________________________
Получил: __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ год
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о наличии
либо отсутствии судимости"
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ
СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ
КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ
ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
А Н Ы Қ Т А М А
С П Р А В К А
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 21.07.2022 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________________
(туған күні/дата рождения)
___________________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар.
По состоянию на "__" ________ 20__ года судимости не имеет / имеет.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері қолданыстағы заңнамаға сәйкес пайдаланылады.
Осы анықтамада көрсетілген мәліметтер қылмыстық істер бойынша процестік шешімді қабылдау кезінде, мемлекеттік фунцияларды орындауға уәкілетті адамдарға және оларға теңестірілген адамдарға қатысты арнайы тексерулер жүргізу кезінде, сондай-ақ заңнамалық актілермен көзделген оларды қылмыстық жауаптылыққа тартумен байланысты шектеулер қойылған адамдарға қатысты қолдануға жатпайды.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с действующим законодательством.
Указанные в настоящей справке сведения не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц приравненных к ним, а также в отношении лиц, подпадающих под ограничения, связанные с привлечением их к уголовной ответственности, предусмотренные законодательными актами.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бiрдей
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "электронного правительства".
штрих-код автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной информационной системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!
Правила предусматривается дополнить приложением 4-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о наличии
либо отсутствии судимости"
форма
Соттылықтың болуы не болмауы туралы
А Н Ы Қ Т А М А
С П Р А В К А
о наличии либо отсутствии судимости
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 21.07.2022 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_____________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________________
(туған күні / дата рождения)
_____________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20__ жылғы "__" ____________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар.
По состоянию на "__" _________ 20_____года судимости не имеет / имеет.
Осы анықтама шет елге шығу үшін беріледі.
Настоящая справка выдается для выезда за границу.
Аумақтық органы бастығы ______________________________________________
Начальник территориального органа ____________________________________
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері қолданыстағы заңнамаға сәйкес пайдаланылады.
Осы анықтамада көрсетілген мәліметтер қылмыстық істер бойынша процестік шешімді қабылдау кезінде, мемлекеттік фунцияларды орындауға уәкілетті адамдарға және оларға теңестірілген адамдарға қатысты арнайы тексерулер жүргізу кезінде, сондай-ақ заңнамалық актілермен көзделген оларды қылмыстық жауаптылыққа тартумен байланысты шектеулер қойылған адамдарға қатысты қолдануға жатпайды.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с действующим законодательством.
Указанные в настоящей справке сведения не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц приравненных к ним, а также в отношении лиц, подпадающих под ограничения, связанные с привлечением их к уголовной ответственности, предусмотренные законодательными актами.

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі
__________________________________________________________________
(мекенжайды көрсету қажет) мемлекеттік қызметті көрсетуге
___________________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы) құжаттарды
Сіз мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде
көзделген тізімге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе)
қолданылу мерзімі өткен құжаттарды, атап айтқанда:
1)_________________________________________________________;
2)___________________________________________________________;
3)__________________________________________________________.
2. Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден, барлығы 2 (екі) данада жасалды.
3. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________
(қолы)
Телефоны ____________________________________________________
Алдым: _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20__ жылғы "__" __________
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 4-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН А Н Ы Қ Т А М А С П Р А В К А
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________
(туған күні/дата рождения)
_________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар.
По состоянию на "__" ________ 20__ года судимости не имеет / имеет.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
Осы анықтамада көрсетілген мәліметтер қылмыстық істер бойынша процестік шешімді қабылдау кезінде, мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті тұлғаларға және оларға теңестірілген тұлғаларға қатысты арнайы тексерулер жүргізу кезінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген оларды қылмыстық жауаптылыққа тартумен байланысты шектеулер қойылған адамдарға қатысты қолдануға жатпайды.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Указанные в настоящей справке сведения не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним, а также в отношении лиц, подпадающих под ограничения, связанные с привлечением их к уголовной ответственности, предусмотренные законами Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Цифрлық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность цифрового документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы и подписанный электронной цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
4-1-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН Хабарлама Уведомление
Ескерту. Қағидалар 4-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) / фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________
(туған күні /дата рождения)
_________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
Қосымша анықтау тексерісі жүргізілуіне байланысты,
_____________________________ сәйкес, осы хабарламаны алған күннен бастап
20 (жиырма) жұмыс күні өткен соң Сізге қайта жүгіну қажет.
В связи с проведением дополнительной установочной проверки, ввиду
__________________________, Вам необходимо обратиться повторно по истечении
20 (двадцати) рабочих дней с момента получения настоящего уведомления.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған цифрлық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
"Соттылықтың болуы немесе
болмауы туралы анықтаманы
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН А Н Ы Қ Т А М А С П Р А В К А __________________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________________________________________________ (туған күні/дата рождения) __________________________________________________________________ (туған жері / место рождения)
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 03.07.2026 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар.
По состоянию на "__" ________ 20__ года судимости не имеет / имеет.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
Осы анықтамада көрсетілген мәліметтер қылмыстық істер бойынша процестік шешімді қабылдау кезінде, мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті тұлғаларға және оларға теңестірілген тұлғаларға қатысты арнайы тексерулер жүргізу кезінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген оларды қылмыстық жауаптылыққа тартумен байланысты шектеулер қойылған адамдарға қатысты қолдануға жатпайды.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Указанные в настоящей справке сведения не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним, а также в отношении лиц, подпадающих под ограничения, связанные с привлечением их к уголовной ответственности, предусмотренные законами Республики Казахстан.

(форматтың мөлшері А 4) (размер формата А 4)
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о наличии
либо отсутствии судимости"
форма
Начальнику территориального органа
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
по ________________________________
(указать наименование региона)
от услугополучателя
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от представителя услугополучателя
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
данные удостоверения личности
(паспорта) № документа _____________
от __________, выданный ____________
индивидуальный идентификационный
номер (бизнес-идентификационный номер):
_____________________________________
проживающий (ая) по адресу:
__________________________________
контактный телефон:
______________________________________
Примечание ИЗПИ!
Приложение 6 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Заявление о выдаче справки о наличии либо отсутствии судимости с апостилем
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 21.07.2022 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас предоставить справку о наличии либо отсутствии судимости с апостилем
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения (день, месяц, год) (при
необходимости также указать прежние установочные данные в случае их перемены)
для дальнейшего представления в компетентный орган
_____________________________________________________________________________
(наименование иностранного государства)
К настоящему заявлению прилагается квитанция об оплате государственной пошлины
за апостилирование (за каждый документ).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
_____________________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя                   подпись
"___"________20____года
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 64
Правила оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания"
Глава 1. Общие положения

(форматтың мөлшері А 4) (размер формата А 4)
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 6-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің
_________________________
(өңірдің атауын көрсету керек)
бойынша аумақтық органының
бастығына көрсетілетін қызметті
алушы
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде) көрсетілетін
қызметті алушының өкілі
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде) жеке куәліктің
(паспорттың) деректері,
құжаттың №
______________ж., берілген
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi):
__________ тұрғылықты
мекенжайы:
____________________
байланыс телефоны: ___
Апостилі бар соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру туралы арыз
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден апостилі бар соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы)
(қажеттілік болған кезде олар ауыстырылған жағдайда, бұрынғы анықтамалық
деректерді де көрсету қажет)
одан әрі
___________________________________________________________________
____________________ құзыретті органына ұсыну үшін беруіңізді сұраймын.
(шет ел мемлекетінің атауы)
Осы арызға апостиль қою үшін мемлекеттік бажды төлеу туралы түбіртек қоса
беріледі (әрбір құжатқа).
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы)
20_____ жылғы "__" ____________.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 64 бұйрығына
2- қосымша
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами (далее – услугодатель).
3. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - услугополучатель) в бумажной форме.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) заявление на апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" (далее - Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги включает характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги.
Примечание ИЗПИ!
Часть вторая пункта 5 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП). При отсутствии в информационных системах соответствующих сведений воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Государственная корпорация обеспечивает доставку документов услугодателю в день их приема.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящими Правилами, документов с истекшим сроком действия, а также установления недостоверности сведений документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов на апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется при предъявлении услугополучателем документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Часть первая пункта 6 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).

1. Осы "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Заң) Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қағаз жүзінде көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бекітіліп, осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттар қоса, прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қоюға өтініш береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 30.09.2022 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтиды.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "цифрлық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЦҮШ) арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады. Цифрлық жүйелерде тиісті мәліметтер болмаған кезде, құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорация құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге оларды қабылдаған күні жеткізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалармен көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған, қолдану мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар мәліметтерінің және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігі анықталған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қоюға құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы (не нотариалды түрде куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) жеке басты куәландыратын құжатты көрсеткен жағдайда жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 30.09.2022 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

6. Услугодатель в день поступления документов регистрирует установочные данные услугополучателя в журнале учета апостилированных документов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и информационной системе.
Примечание ИЗПИ!
Часть вторая пункта 6 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней проверяет (обрабатывает) документы услугополучателя, подлинность официального документа по информационным системам и картотеке.
По итогам проверки в течение 1 (одного) рабочего дня оформляется результат оказания государственной услуги - документ с проставленным апостилем – специальным штампом, удостоверяющим подлинность подписи лица и подтверждающим его полномочия, а также подлинность печати или штампа, которыми скреплен этот документ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги согласно пункта 9 Перечня государственной услуги.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления услугополучателя.
По результатам заслушивания услугополучателю направляется документ с проставленным апостилем либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Услугодатель обеспечивает доставку результата государственной услуги либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе в филиал Государственной корпорации не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 7 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
7. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні көрсетілетін қызметті алушының анықтама деректерін осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша апостиль қойылған құжаттарды есепке алу журналында және мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйеде тіркейді.
Көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде цифрлық жүйелер және картотека бойынша көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын, ресми құжаттың түпнұсқалығын тексереді (өңдейді).
Тексеру қорытындысы бойынша 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – адамның қойылған қолының түпнұсқалығын куәландыратын және оның өкілеттігін, сондай-ақ осы құжат бекітілген мөр немесе мөртабанның түпнұсқалығын растайтын арнайы мөртабан – апостиль қойылған құжат не Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 9-тармағына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап ресімделеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер бар болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен бұрын жіберіледі. Тыңдау көрсетілетін қызметті алушы хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға апостиль қойылған құжат не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде уәжді жауап жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөніндегі уәжді жауапты қағаз жеткізгіште Мемлекеттік корпорацияның филиалына мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі өткенге дейінгі бір күннен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 30.09.2022 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
7. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорацияға және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. Государственную услугу можно получить по принципу "одного заявления" при получении государственных услуг "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" согласно приложению 1 к настоящему приказу либо "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов" согласно приложению 3 к настоящему приказу, со дня получения заявления и (или) требуемых документов и (или) сведений, представленных услугополучателями.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
9. Жалоба по вопросам оказания государственных услуг услугополучателем подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течении 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Примечание ИЗПИ!
Часть шестая пункта 9 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Жалоба на действие (бездействие) работников Государственной корпорации при оказании им услуг подается на имя его руководителя либо в уполномоченный орган в сфере информатизации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Апостилирование официальных
документов, исходящих из
органов прокуратуры,
органов следствия и дознания"
форма
Начальнику территориального
органа Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
по ________________________
(указать наименование региона)
от услугополучателя
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии)
от представителя услугополучателя
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
данные удостоверения личности
(паспорта) № документа
__________________________
от ___________, выданный
индивидуальный
идентификационный номер
(бизнес-идентификационный
номер):
____________________________
проживающий (ая) по адресу:
____________________________
контактный
телефон:___________________
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Заявление на апостилирование официальных документов,
исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 21.07.2022 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас предоставить мне _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения (день, месяц, год)
_______________________________________________________________________________
(при необходимости также указать прежние установочные данные в случае их перемены,
индивидуальный идентификационный номер физического лица) государственную услугу
"Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов
следствия и дознания" для дальнейшего представления в компетентный
орган___________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование иностранного государства) Согласен на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя             подпись
"___"________20____года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Апостилирование
официальных документов,
исходящих из органов прокуратуры,
органов следствия и дознания"
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.04.2023 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 12.02.2024 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальные органы
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием и выдача документов для оказания государственной услуги осуществляется через:

8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті композиттік тәсілмен осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру", не осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік қызметтерін алған кезде көрсетілетін қызметті алушылармен ұсынылған өтініштер және (немесе) талап етілетін құжаттарды және (немесе) мәліметтерді алған күннен бастап алуға болады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2026 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті берушіге, лаузымды адамға береді.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің қызмет көрсету кезіндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым оның басшысының атына не цифрландыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"Прокуратура органдарынан,
тергеу және анықтау
органдарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитетінің
____________________________
(өңірдің атауын көрсету керек)
бойынша аумақтық органының
бастығына көрсетілетін қызметті
алушы _____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
көрсетілетін қызметті
алушының өкілі
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)
жеке куәліктің (паспорттың) деректері,
құжаттың №__________________ ж.,
Берілген _____________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бизнес-сәйкестендiру
нөмiрi): _______________
тұрғылықты мекенжайы:
____________________________
байланыс телефоны: ___________
Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қоюға арыз
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Маған _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы)
_______________________________________________________________________
(қажеттілік болған кезде олар ауыстырылған жағдайда, бұрынғы анықтамалық
деректерді де көрсету қажет)
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті _________________
_______________________________________________________________________
(шет ел мемлекетінің атауы)
құзыретті органына одан әрі ұсыну үшін беруді сұраймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
_______________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы)
20_____ жылғы "__" ____________.
"Прокуратура органдарынан,
тергеу және анықтау
органдарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 2-қосымша
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін ұсыну тәсілдері (бар болса)
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және беру:

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) со дня сдачи пакета документов: в отделы филиалов Государственной корпорации, расположенные в областных центрах, городах республиканского значения и столице - 5 (пять) рабочих дней;
в другие отделы филиалов Государственной корпорации - 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов и получения документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
Бумажная
Оказываемая по принципу "одного заявления"
5
Результат оказания государственной услуги
Документ с проставленным апостилем – специальным штампом, удостоверяющим подлинность подписи лица и подтверждающим его полномочия, а также подлинность печати или штампа, которыми скреплен этот документ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Государственная корпорация обеспечивает хранение готового документа в бумажной форме в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения в течение 2 (двух) месяцев.
При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Заявление услугополучателя и документы к нему в бумажной форме, а также готовый документ в бумажной форме, за получением которого услугополучатель не явился в течение 3 (трех) месяцев подшиваются (формируются) услугодателем в отдельное номенклатурное дело.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии с подпунктом 7) статьи 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" в размере 0,5 месячного расчетного показателя за каждый документ.
Оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (ПШЭП) или банки второго уровня.

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
3) "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасы арқылы жүзеге асырылады.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) минут;
қосымша анықтамалық тексеріс жағдайында – 5 (бес) жұмыс күні;
шет елге шыққан жағдайда:
астанада, облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда орналасқан Мемлекеттік корпорация филиалдарының бөлімдеріне жүгінген кезде – 5 (бес) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорация филиалдарының басқа бөлімдеріне жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру және құжаттарды алу кезінде күтуге ең көп жол берілетін уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп жол берілетін уақыты – 15 (он бес) минут.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны және оның кіші түрлері (бар болса)
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
Қағаз түрінде
Композиттік тәсілмен көрсетілетін
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлері (бар болса)
Адамның қойылған қолының түпнұсқалығын және оның өкілеттігін куәландыратын, сондай-ақ осы құжат бекітілген мөр және мөртабанның түпнұсқалығын растайтын арнайы мөртабан – апостиль қойылған құжат не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап. Мемлекеттік корпорация соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманың қағаз нысанда 1 (бір) айдың ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге 2 (екі) ай ішінде одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының арызын және оған қатысты қағаз нысандағы құжаттарды, сондай-ақ оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы 3 (үш) ай ішінде келмеген жағдайда қағаз нысандағы соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші жеке номенклатуралық іске тігеді (қалыптастырады).
7.
Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 667-бабы 3-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әрбір құжат үшін 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде мемлекеттік баж алынады.
Төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.

Реквизиты оплаты за апостилирование документов: Управление государственных доходов по Алматинскому району города Астана л/с 108125, Министерство финансов Республики Казахстан kkmfkz2a расчетный счет kz24070105 ksn0000000 БИН 981140001105 КНП 911, 991.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней, согласно Кодексу;
3) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
Прием документов осуществляется в порядке "электронной очереди", без ускоренного обслуживания, допускается бронирование электронной очереди посредством портала.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat в разделе "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портала www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания";
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
официальный документ органов прокуратуры, органов следствия и дознания, представляемый для апостилирования;
квитанция об оплате государственной пошлины.
Услугодатели, Государственная корпорация получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
При отказе в оказании государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю ответ с указанием причин отказа:

Құжаттарға апостиль қоюға төлем деректемелері: Астана қаласының Алматы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы, ж/ш 108125, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің kkmfkz2a есеп айырысу шоты kz24070105 ksn0000000 БСН 981140001105 ТМК 911, 991.
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік корпорацияның және цифрландыру объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі мен жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, Кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
3) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын 9.00 ден 21.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау "цифрлық кезек" тәртібінде жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, порталы арқылы "цифрлық кезекті" брондауға рұқсат етіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.​gov4c.​kz;
3) www.​egov.​kz порталы.
9.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен тізбесі және оның кіші түрлері (бар болса)
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша арыз;
жеке басты куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат (жеке адамды сәйкестендіру үшін);
апостиль қою үшін ұсынылатын прокуратура органдарының, тергеу және анықтау органдарының ресми құжаты;
мемлекеттік бажды төлеу туралы түбіртек.
Көрсетілетін қызметті берушілер, Мемлекеттік корпорация цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден және оның кіші түрлерінен (бар болса) бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартқан кезде көрсетілетін қызметті беруші бас тартудың мынадай:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Государственная услуга может оказываться по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" либо с государственной услугой "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов".
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 3 к
Правилам оказания государственной
услуги "Апостилирование
официальных документов,
исходящих из органов
прокуратуры, органов
следствия и дознания"
форма
_______________________
_______________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)) либо наименование
организации услугополучателя)
_______________________
_______________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов на апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының бекітілген нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келмеуі себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға жауап жібереді.
11.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Қажет болған жағдайда, тұрмыс-тіршілігін шектейтін ағза функцияларында тұрақты ауытқумен денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Мемлекеттік корпорацияның қызметкерімен Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефонына жүгіну арқылы тұрғылықты мекенжайына барумен жүзеге асырылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет композиттік тәсілмен "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен немесе "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен жиынтықта көрсетілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалар қызметі, сондай-ақ қашықтықтан қол жеткізу режимінде 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасында авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасында авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Прокуратура органдарынан,
тергеу және анықтау
органдарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
немесе ұйымының атауы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қоюдан бас тарту туралы қолхат

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О
государственных и социально ответственных услугах", отдел №__ филиала Государственной
корпорации "Правительство для граждан" ________________________________________
_____________________________________________________________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги _________________
_____________________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги в соответствии с реестром
государственных услуг)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно списку,
предусмотренному перечнем основных требований к оказанию государственной услуги и
(или) документов с истекшим сроком действия, а именно:
1) _______________________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________________;
3) _______________________________________________________________________.
2. Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах по одному для каждой стороны.
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной корпорации
"Правительство для граждан"
___________________________________________________
(подпись)
Телефон _________________________________________________________________
Получил: ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ год
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Апостилирование
официальных документов,
исходящих из органов
прокуратуры, органов
следствия и дознания"
форма
Книга учета апостилированных документов

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі
_______________________________________________________________________
(мекенжайды көрсету қажет)
мемлекеттік қызметті көрсетуге __________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы)
құжаттарды Сіз мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың
тізбесінде көзделген тізімге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және
(немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды, атап айтқанда:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) _______________________________________________________________
2. Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден, барлығы 2 (екі) данада жасалды.
3. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________ (қолы)
Телефоны _____________________________________________________________
Алдым: ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20__ жылғы "__" __________
"Прокуратура органдарынан,
тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
4-қосымша
нысан
Апостиль қойылған құжаттарды есепке алу кітабы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами (далее – услугодатель).
3. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель) в электронной (частично автоматизированной) и (или) бумажной форме.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) либо через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) заявление в форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов" (далее - Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги включает характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги.
Примечание ИЗПИ!
Часть вторая пункта 5 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП).
Примечание ИЗПИ!
Часть третья пункта 5 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
При отсутствии в информационных системах соответствующих сведений воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю, и направляет в форме электронного документа (запрос услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП через ШЭП в автоматизированную информационную систему услугодателя (далее - АИС услугодателя) в день приема документов.
Государственная корпорация обеспечивает доставку документов услугодателю в день их приема.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящими Правилами, документов с истекшим сроком действия, а также в случае установления недостоверности сведений документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов на выдачу архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз нысанда көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал), "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасы арқылы не "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің және оның аумақтық органдарының архивтері шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтініш береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтиды.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "цифрлық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЦҮШ) арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Цифрлық жүйелерде тиісті мәліметтер болмаған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттардың цифрлық көшірмелерін жасайды, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және құжаттарды қабылдаған күні ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжат нысанындағы өтінішті (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) ЦҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің "Талдау орталығы" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ТО) жібереді.
Мемлекеттік корпорация құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге оларды қабылдаған күні жеткізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалармен көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған, қолдану мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың мәліметтері және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігі анықталған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беруге құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 30.09.2022 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

6. Услугополучатель при направлении запроса на лицо, которое не достигло шестнадцатилетнего возраста на 1 января 1940 года, указывает данные родителей запрашиваемого лица.
При соответствии пакета документов требованиям Перечня основных требований к оказанию государственной услуги услугодатель в течение 8 (восьми) рабочих дней осуществляет поиск запрашиваемой информации в неавтоматизированной (бумажной) картотеке учета лиц, направленных на спецпоселение, а также в АЦ услугодателя.
Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня формирует при обнаружении запрашиваемых сведений архивную справку и/или копию архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов (далее – архивная справка) в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам или на бумажном носителе согласно приложению 5 к настоящим Правилам согласно выбранного услугополучателем способа предоставления государственной услуги.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее, чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления услугополучателя.
По результатам заслушивания услугодатель направляет услугополучателю архивную справку либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю при обращении через портал в "личный кабинет" направляется информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а в случае оформления результата в бумажной форме уведомление с указанием места и даты получения результата.
Результат оказания государственной услуги либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется на портал и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
В случае оформления результата в бумажной форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам услугодатель обеспечивает его доставку в выбранный услугополучателем филиал Государственной корпорации не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
Выдача результата в бумажной форме осуществляется при предъявлении услугополучателем документа, удостоверяющего личность или цифровой документ из сервиса цифровых документов либо его представителем нотариально заверенной доверенности и документа, удостоверяющего личность.

6. Көрсетілетін қызметті алушы 1940 жылдың 1 қаңтарында он алты жасқа толмаған адамға сұрау салу жіберген кезде, сұрау салынған адамның ата-анасының деректерін көрсетеді.
Құжаттар топтамасы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті беруші 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде арнайы қоныс аударуға жіберілген адамдарды есепке алатын автоматтандырылмаған (қағаз жүзіндегі) картотекада, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің ТО-да сұрау салынған ақпаратқа іздеу жүргізуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде сұрау салынған мәліметтерді анықтаған кезде Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамалар және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін (бұдан әрі – архивтік анықтама) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес цифрлық құжат нысанында немесе қағаз жеткізгіште қалыптастырады осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті ұсынудың таңдалған әдісіне сәйкес жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер бар болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау көрсетілетін қызметті алушы хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға архивтік анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметке көрсетілетін сұрау салуды қарау мәртебесі, ал нәтиже қағаз нысанда ресімделген жағдайда нәтижені алатын жердің орны және күні көрсетілген ақпарат "жеке кабинетке" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту порталға жіберіледі және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған цифрлық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
Осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес қағаз нысанында нәтижені ресімдеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны көрсетілетін қызметті алушы таңдаған Мемлекеттік корпорацияның филиалына мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
Нәтижені қағаз нысанда беру көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжатты не оның өкілі нотариалды куәландырылған сенімхатты және жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. По выбору услугополучателя государственная услуга оказывается по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" согласно приложению 2 к настоящему приказу (далее – архивная справка с апостилем).
За представление архивной справки с апостилем взимается государственная пошлина после получения от услугодателя уведомления о готовности архивной справки.
Для получения архивной справки с апостилем услугополучатели подают услугодателю через Государственную корпорацию заявление на апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги по принципу "одного заявления" через портал услугополучатем на портале дополнительно выбираются наименование иностранного государства (страна предъявления результата услуги по принципу "одного заявления") и филиал Государственной корпорации для получения результата услуги по принципу "одного заявления" в бумажной форме.
Срок оказания государственных услуг, входящих в состав оказываемых по принципу "одного заявления" не превышает 13 (тринадцати) рабочих дней, из них:
изготовление архивной справки - 8 (восемь) рабочих дней;
изготовление архивной справки с апостилем -5 (пять) рабочих дней.
Результат оказания услуги по принципу "одного заявления" – архивная справка с апостилем в бумажной форме либо мотивированный ответ об отказе в ее оказании.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 8 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
8. В случаях сбоя АИС услугодателя, отсутствия электронной связи или возникновения иных обстоятельств, препятствующих отправке сообщений, уполномоченное подразделение услугодателя, ответственное за сопровождение информационных систем и использование информационного-коммуникационных технологий (далее – ИКТ) незамедлительно не позднее чем через 1 (один) час с момента обнаружения возникновения технических сбоев принимает меры для выявления и устранения указанных причин (в рабочие дни с 9:00 до 18:30 часов).
Каждый случай, приводящий к задержке отправки сообщений более 1 (одного) часа, фиксируется ответственным исполнителем за сопровождение информационных систем и использование ИКТ уполномоченного подразделения услугодателя в специальном журнале.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 9 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет композиттік тәсілмен осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен (бұдан әрі – апостилі бар архивтік анықтама) бірге көрсетіледі.
Апостилі бар архивтік анықтаманы ұсынғаны үшін көрсетілетін қызметті берушіден архивтік анықтаманың дайындығы туралы хабарламаны алғаннан кейін мемлекеттік баж салығы алынады.
Апостилі бар архивтік анықтаманы алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті берушіге прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қоюға өтініш береді.
Портал арқылы композиттік тәсілмен көрсетілетін қызметті алу үшін электрондық өтініш берілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы композиттік тәсілмен қызметтің нәтижесін қағаз нысанда алу үшін порталда шетел мемлекетінің (композиттік тәсілмен көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну елі) атауын және Мемлекеттік корпорация филиалын қосымша таңдайды.
Композиттік тәсілмен көрсетілетіндер құрамына кіретін мемлекеттік қызметтердің көрсетілу мерзімі 13 (он үш) жұмыс күнінен аспайды, оның ішінде:
архивтік анықтаманы дайындау – 8 (сегіз) жұмыс күні;
апостилі бар архивтік анықтаманы дайындау – 5 (бес) жұмыс күні.
Композиттік тәсілмен қызметті көрсету нәтижесі – қағаз жүзіндегі апостилі бар архивтік анықтама не оны көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2026 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. ТО немесе байланыс арналарының жұмыс істеуінде техникалық істен шыққан, сондай-ақ хабарламаны жіберуге кедергі келтіретін басқа да мән-жайлар туындаған жағдайларда, цифрлық жүйелерді алып жүруге және цифрлық технологияларды (бұдан әрі – ЦТ) пайдалануға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесі дереу техникалық ақаулар анықталған кезден бастап 1 (бір) сағаттан кешіктірмей олардың пайда болу себептерін анықтау және жою үшін шаралар қабылдайды (жұмыс күндері сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін).
Хабарламаларды жіберуді 1 (бір) сағаттан артық кешіктіруге әкеп соқтыратын әрбір жағдайды көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесінің цифрлық жүйелерді алып жүруге және ЦТ-ны пайдалануға жауапты орындаушысы арнайы журналда белгілейді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
10. Жалоба по вопросам оказания государственных услуг услугополучателем подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Примечание ИЗПИ!
Часть шестая пункта 10 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Жалоба на действие (бездействие) работников Государственной корпорации при оказании им услуг подается на имя его руководителя либо в уполномоченный орган в сфере информатизации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача архивных справок и/
или копий архивных документов
в пределах архивов Комитета
по правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
и его территориальных органов"
форма
Начальнику территориального
органа Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
по _______________________
(указать наименование региона)
от услугополучателя __________
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от представителя услугополучателя
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии)
____________________________
____________________________
данные удостоверения личности
(паспорта)
№ документа
______________________
от __________,
выданный___________
индивидуальный
идентификационный номер
(бизнес-идентификационный
номер):
____________________________
____________________________
проживающий (ая) по адресу:
____________________________
____________________________
контактный телефон:________
____________________________
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
ЗАЯВЛЕНИЕ о выдаче архивных справок и/или копий архивных документов
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 21.07.2022 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас выдать архивную справку, архивную копию или архивную выписку в
отношении меня, моих родственников, на которых требуется архивная справка:
1.____________________,_____________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при его наличии) национальность)
_______________________________________________________________________________
19____года рождения, родился (-ась) в _____________________________________________
(место рождения, место жительства до выселения)
выселен (-а) из __________________________________________________________________
(указать аул, колхоз, совхоз, село, район, город, область, край, республику) и прибыл (-а) в
19___году на спецпоселение в________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать аул, колхоз, совхоз, село, район, город, область, край, республику нахождения на
_____________________________________________________________________________
спецпоселении и другие возможно имеющиеся сведения)
2.____________________,____________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при его наличии) национальность)
_______________________________________________________________________________
19____года рождения, родился (-ась) в ____________________________________________
(место рождения, место жительства до выселения) выселен (-а)
из__________________________________________________________________ (указать аул,
колхоз, совхоз, село, район, город, область, край, республику) и прибыл (-а) в 19___году на
спецпоселение в_______________________________________
______________________________________________________________________________
(указать аул, колхоз, совхоз, село, район, город, область, край, республику нахождения на
______________________________________________________________________________
спецпоселении и другие возможно имеющиеся сведения)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
_______________________________________________________ _____________ фамилия,
имя, отчество (при его наличии) услугополучателя             подпись
Номер телефона услугополучателя:_____________.
"___"________20____года
Примечание: фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата и место рождения
заполняется печатными буквами, при заполнении заявления в обязательном порядке
подлежат указанию прежние и измененные анкетные данные.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача архивных справок
и/или копий архивных документов
в пределах архивов Комитета
по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
и его территориальных органов"
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.04.2023 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 12.02.2024 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальные органы
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием и выдача документов для оказания государственной услуги осуществляется через:

9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорацияға және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті берушіге, лаузымды адамға береді.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің қызмет көрсету кезіндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым оның басшысының атына не цифрландыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің
____________________________
(өңірдің атауын көрсету керек)
бойынша аумақтық органының
бастығына көрсетілетін қызметті
алушы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде) көрсетілетін
қызметті алушының өкілі
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)
____________________________
жеке куәліктің (паспорттың)
деректері, құжаттың
№_____________________ж.,
берілген______________
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi):
______________
тұрғылықты мекенжайы:
__________________________
байланыс телефоны: _______
Архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру туралы арыз
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден маған, архивтік анықтама талап етілетін менің туыстарыма қатысты архивтік
анықтаманы, архивтік көшірмені немесе архивтік үзінді жазбаны беруіңізді сұраймын:
1.________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ұлты)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
19____жылы, ______________ туған _______________________________________
(туған жері, қоныс аударғанға дейін тұрғылықты жері)
________________ (-дан, -ден, ...) қоныс аударды _____________________________
________________________________________________________________________
(ауыл, колхоз, совхоз, аудан, қала, облыс, өлке, республика көрсетіледі)
және 19___жылы ___________________________ (-қа, -ке,...) арнайы қонысқа келді
_______________________________________________________________________
(арнайы қоныс аударуда болған ауыл, колхоз, совхоз, аудан, қала, облыс, өлке,
республика көрсетіледі)
________________________________________________________________________
және басқа да болуы мүмкін мәліметтер)
2._______________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ұлты)
________________________________________________________________________
19____жылы,______________________________________________________туған
(туған жері, қоныс аударғанға дейін тұрғылықты жері)
_____________________________________________(-дан, -ден, ...) қоныс аударды
(ауыл, колхоз, совхоз, аудан, қала, облыс, өлке, республика көрсетіледі) және
19___жылы ___________ (-қа, -ке,...) арнайы _________________________________
________________________________________________________________________
(арнайы қоныс аударуда болған ауыл, колхоз, совхоз, аудан, қала, облыс, өлке,
республика көрсетіледі
_______________________________________________________________________
және басқа да болуы мүмкін мәліметтер)
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
_______________________________________________________________ ________
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Көрсетілетін қызметті алушының телефон нөмірі:_____________.
20_____ жылғы "__" ____________.
Ескерту: тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған жылы және жері баспа әріптермен толтырылады, арызды толтыру кезінде міндетті түрде бұрынғы және өзгертілген сауалнамалық деректер көрсетілуге жатады.
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін ұсыну тәсілдері (бар болса)
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және беру:

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) со дня сдачи пакета документов в отделы филиалов Государственной корпорации, расположенные в областных центрах, городах республиканского значения и столице, а также при обращении на портал - 8 (восемь) рабочих дней;
при обращении в другие отделы филиалов Государственной корпорации - 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов и получения документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
Бумажная
Оказываемая по принципу "одного заявления"
5
Результат оказания государственной услуги
Архивная справка и/или копия архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов (далее – справка), при отсутствии сведений - письменный ответ либо в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в "личном кабинете" портала.
Выдача готовых документов другому физическому лицу осуществляется на основании доверенности, удостоверенной нотариально, выданной лицом, в отношении которого запрашиваются сведения.
Государственная корпорация обеспечивает хранение справки в бумажной форме в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения в течение 2 (двух) месяцев. При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Заявление услугополучателя и документы к нему в бумажной форме, а также справка в бумажной форме, за получением которой услугополучатель не явился в течение 3 (трех) месяцев подшиваются (формируются) услугодателем в отдельное номенклатурное дело.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
3) "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасы арқылы жүзеге асырылады.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) құжаттар топтамасын астанада, облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда орналасқан Мемлекеттік корпорация филиалдарының бөлімдеріне тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорация филиалдарының басқа бөлімдеріне жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру және құжаттарды алу кезінде күтуге ең көп жол берілетін уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп жол берілетін уақыты – 15 (он бес) минут.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны және оның кіші түрлері (бар болса)
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
Қағаз түрінде
Композиттік тәсілмен көрсетілетін
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлері (бар болса)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтама және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелері, мәліметтер болмаған кезде –жазбаша жауап не порталдың "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамның ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында.
Дайын құжаттарды басқа жеке тұлғаға беру өзіне қатысты мәліметтер сұратылатын адам берген, нотариалды түрде куәландырылған сенімхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация анықтаманың қағаз нысанда 1 (бір) айдың ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге 2 (екі) ай ішінде одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының арызын және оған қатысты қағаз нысандағы құжаттарды, сондай-ақ оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы 3 (үш) ай ішінде келмеген жағдайда қағаз нысандағы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші жеке номенклатуралық іске тігеді (қалыптастырады).
7.
Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік корпорацияның және цифрландыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней, согласно Кодексу.
Прием документов осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, допускается бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
4) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, в разделе "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портала www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) в Государственную корпорацию:
заявление о выдаче архивных справок и (или) копий архивных документов по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов";
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
документы, подтверждающие степень родства, при получении информации на родственников (в случае отсутствия сведений в информационных системах) либо электронный документ из сервиса цифровых документов;
доверенность, удостоверенная нотариально – при представлении интересов услугополучателя другим лицом;
2) на портал:
подается электронный запрос, подписанный ЭЦП услугополучателя или удостоверенный одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала. Для получения результата услуги на бумажном носителе одновременно выбирается адрес филиала Государственной корпорации.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на б-портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
При отказе в оказании государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю ответ с указанием причин отказа:

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі мен жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, Кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау "цифрлық кезек" тәртібінде жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, портал арқылы "цифрлық кезекті" брондауға рұқсат етіледі;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі);
4) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын 9.00 ден 21.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz;
3) www.egov.kz порталының интернет-ресурсында көрсетілген.
9.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен тізбесі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) Мемлекеттік корпорацияға:
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру туралы арыз;
жеке басты куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат (жеке адамды сәйкестендіру үшін);
туыстарға ақпарат (цифрлық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда) алу кезінде туыстық байланыстарын растайтын құжаттар не цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат;
нотариалды түрде куәландырылған сенімхат – көрсетілетін қызметті алушының мүддесін басқа адам білдірген кезде;
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған немесе ұялы байланыс операторымен берілген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық сұрау салу беріледі. Қызмет көрсетудің нәтижесін қағаз нысанда алу үшін бір уақытта Мемлекеттік корпорация филиалының мекенжайы таңдалады;
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе "цифрлық үкімет" веб порталы хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден және оның кіші түрлерінен (бар болса) бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартқан кезде көрсетілетін қызметті беруші бас тартудың мынадай:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами и иными законодательными актами Республики Казахстан (лица, не достигшие 16-летнего возраста, персональному учету спецпоселения не подлежали (период с 1939 по 1955 годы).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Государственная услуга может оказываться по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания".
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8-800-080-7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача архивных
справок и/или копий архивных
документов в пределах архивов
Комитета по правовой
статистике и специальным
учетам Генеральной
прокуратуры Республики
Казахстан и его
территориальных органов"
форма
______________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)) либо наименование
организации услугополучателя)
______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов на выдачу архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамаларында бекітілген талаптарға сәйкес келмеуі (16 жасқа толмай қоныс аударған адамдар (1939 жыл мен 1955 жыл аралығында) арнайы есепке алынбаған) себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға жауап жібереді.
11.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Қажет болған жағдайда, тұрмыс-тіршілігін шектейтін ағза функцияларында тұрақты ауытқумен денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефонына жүгіну арқылы тұрғылықты мекенжайына барумен жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет композиттік тәсілмен "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен жиынтықта көрсетілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалар қызметі, сондай-ақ қашықтықтан қол жеткізу режимінде 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасында авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасында авторландырудан өту, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
немесе ұйымының атауы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беруге құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах", отдел №__ филиала
Государственной корпорации "Правительство для граждан" ______________
__________________________________________________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ______
__________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги в соответствии с реестром
государственных услуг)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно списку,
предусмотренному перечнем основных требований к оказанию государственной
услуги и (или) документов с истекшим сроком действия, а именно:
1) ____________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________;
3) ____________________________________________________________.
2. Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах по одному для
каждой стороны.
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной
корпорации "Правительство для граждан"_____________________
(подпись)
Телефон __________________________________________________________
Получил: __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ год
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 64
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Правила оказания государственной услуги "Выдача сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом административного правонарушения"
Сноска. Приложение 4 исключено приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 25.12.2020 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача архивных
справок и/или копий архивных
документов в пределах архивов
Комитета по правовой
статистике и специальным
учетам Генеральной
прокуратуры Республики
Казахстан и его
территориальных органов"
форма
АРХИВТІК А Н Ы Қ Т А М А АРХИВНАЯ С П Р А В К А
Сноска. Правила дополнены приложением 5 приказом Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(анықтаманың мазмұны/содержание справки)
Басшы____________________________________________________________
Руководитель _____________________________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________________
Приложение 4-1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 64
Правила оказания государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления"
Сноска. Приказ дополнен приложением 4-1 в соответствии с приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 21.07.2022 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі
________________________________________________________
______________________________________________________________
(мекенжайды көрсету қажет)
мемлекеттік қызметті көрсетуге ____________________________________
_____________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы)
құжаттарды Сіз мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың
тізбесінде көзделген тізімге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және
(немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды, атап айтқанда:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3)__________________________________________________________.
2. Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден, барлығы 2 (екі) данада жасалды.
3. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________
(қолы)
Телефоны ___________________________________________________
Алдым: _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20__ жылғы "__" __________
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
АРХИВТІК А Н Ы Қ Т А М А АРХИВНАЯ С П Р А В К А
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(анықтаманың мазмұны/содержание справки)
Басшы____________________________________________________________
Руководитель _____________________________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________________
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына
сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Цифрлық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность цифрового документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
5-қосымша
нысан
АРХИВТІК А Н Ы Қ Т А М А АРХИВНАЯ С П Р А В К А
Ескерту. Қағидалар 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен) бұйрығымен.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(анықтаманың мазмұны/содержание справки)
Басшы____________________________________________________________
Руководитель _____________________________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 64 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есептері бойынша адамның әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 25.12.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 64 бұйрығына
4-1-қосымша
"Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида 4-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының м.а. 21.07.2022 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель) в электронной форме.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) запрос о выдаче сведений о совершении лицом коррупционного преступления по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги включает характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления" (далее - Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги – выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления (далее - сведения) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам либо уведомление со сведениями о наличии уголовного дела по коррупционным статьям, по которому не принято окончательное процессуальное решение по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Анкетные данные (фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата (день, месяц, год) и место рождения) в сведениях отражаются согласно данным Государственной базы данных "Физические лица".

1. Осы "Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) электрондық нысанда көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру туралы сұрау салуды осы Қағидалардың 1-қосымшасына Осы Қағидаларға 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) ережелеріне сәйкес нысан бойынша "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал), "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасы арқылы береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтиды, осы Қағидалардың 2-қосымшаға сәйкес "Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) жазылған.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қарау мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің – адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру (бұдан әрі – мәлімет) нәтижесін алу күні және уақыты көрсетілген хабарлама немесе осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша түпкілікті процестік шешім қабылданбаған сыбайлас жемқорлық баптары бойынша қылмыстық істің болуы туралы мәліметтерін қамтитын хабарлама жіберіледі.
Мәліметте сауалнамалық деректер (тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы) және жері) "Жеке тұлғалар" Мемлекеттік деректер базасының мәліметтеріне сәйкес көрсетіледі.

Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.04.2023 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
6.
Примечание ИЗПИ!
Часть первая пункта 6 вводятся в действие с 12.07.2026 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (текст исключен).
Примечание ИЗПИ!
Часть вторая пункта 6 вводятся в действие с 12.07.2026 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (текст исключен).
При установлении АЦ совпадений анкетных данных услугополучателя по идентификатору проверки АЦ услугодателем в течение 4 (четырех) рабочих дней проверяются (обрабатываются) данные АЦ, после чего в течение 1 (одного) рабочего дня оформляется результат оказания государственной услуги в форме электронного документа с использованием электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя с одновременным направлением промежуточного ответа услугополучателю, где сообщается о том, что ответ на запрос будет направлен в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае проведения дополнительной установочной проверки на предмет отнесения совершенного лицом преступления к категории коррупционных, услугополучателю в течение 4 (четырех) рабочих дней направляется промежуточный ответ по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, где сообщается о необходимости повторного обращения услугополучателя по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения уведомления.
При оказании государственной услуги предоставляются все имеющиеся в Комитете и его территориальных органах сведения о совершении лицом коррупционного преступления.
При выдаче результата оказания государственной услуги погашение или снятие судимости не учитывается.
Сведения выдаются независимо от региона обращения, по состоянию на день проверки.
Результат оказания государственной услуги направляется на портал и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга может оказываться физическим и юридическим лицам (далее – третьи лица) в отношении другого физического лица в электронной форме посредством портала, при условии его согласия.
Третьими лицами через портал направляется запрос на получение услуги. Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица, путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Согласие (отказ) лица, в отношении которого запрашиваются сведения на оказание государственной услуги, направляется им в течение 2 (двух) часов с момента получения запроса. При получении согласия результат государственной услуги, сформированный посредством АЦ с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, направляется в "личный кабинет" третьего лица.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.04.2023 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Сұрау салуды өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші сұрау салудың "Талдау орталығы" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ТО) келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады.
ТО-да көрсетілетін қызметті алушының сауалнамалық деректерінің ТО-ның тексеру сәйкестендірушісі бойынша сәйкестіктері болмаған кезде сұрау салуға осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтердің жоқтығы туралы жауап цифрлық құжат түрінде 10 (он) минут ішінде жіберіледі.
ТО-да көрсетілетін қызметті алушының сауалнамалық деректерінің ТО-ның тексеру сәйкестендіргіші бойынша сәйкес келуі анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ТО-ның деректері тексеріледі (өңделеді), одан кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуға жауап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жіберілетіні туралы хабарланатын аралық жауапты бір уақытта жібере отырып, 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі – ЭЦҚ) пайдалана отырып, электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі ресімделеді.
Тұлғаның жасаған қылмысын сыбайлас жемқорлық қылмыс санатына жатқызу турғасынан қосымша анықтау тексеруін жүргізілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға 4 (төрт) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аралық жауап жіберіледі, онда хабарламаны алған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының қайтадан жүгінуінің қажеттілігі туралы хабарланады.
Мәліметтер мемлекеттік қызметті көрсету кезінде адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы Комитетте және оның аумақтық органдарында беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кезінде сотталғандықты өтеген немесе алып тастаған есепке алынбайды.
Мәліметтер тексерілген күнгі жағдай бойынша өтініш берілген аймаққа қарамастан беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі порталға жіберіледі және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – үшінші тұлғалар) портал арқылы электрондық нысанда басқа жеке тұлғаға қатысты оның келісімі болған жағдайда көрсетілуі мүмкін.
Үшінші тұлғалар портал арқылы көрсетілетін қызметті алуға сұрау салуды жібереді. Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы өзіне қатысты мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы порталдың хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген жағдайда орындалады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге мәліметтер сұратылып отырған адамның келісімі (бас тартуы) сұрау салу келіп түскен кезден бастап 2 (екі) сағаттың ішінде жіберіледі. Келісім алынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, ТО арқылы қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі үшінші тұлғаның "жеке кабинетіне" жіберіледі.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 8 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
8. В случаях сбоя АИС услугодателя, отсутствия электронной связи или возникновения иных обстоятельств, препятствующих отправке сообщений, уполномоченное подразделение услугодателя, ответственное за сопровождение информационных систем и использование информационного-коммуникационных технологий (далее – ИКТ) незамедлительно не позднее чем через 1 (один) час с момента обнаружения технических сбоев принимает меры для выявления и устранения указанных причин (в рабочие дни с 9:00 до 18:30 часов).
Каждый случай, приводящий к задержке отправки сообщений более 1 (одного) часа, фиксируется ответственным исполнителем за сопровождение информационных систем и использование ИКТ уполномоченного подразделения услугодателя в специальном журнале.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 9 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Жалоба по вопросам оказания государственных услуг услугополучателем подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. ТО немесе байланыс арналарының жұмыс істеуінде техникалық істен шыққан, сондай-ақ хабарламаны жіберуге кедергі келтіретін басқа да мән-жайлар туындаған жағдайларда, цифрлық жүйелерді алып жүруге және цифрлық технологияларды (бұдан әрі – ЦТ) пайдалануға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесі дереу техникалық ақаулар анықталған кезден бастап 1 (бір) сағаттан кешіктірмей олардың пайда болу себептерін анықтау және жою үшін шаралар қабылдайды (жұмыс күндері сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін).
Хабарламаларды жіберуді 1 (бір) сағаттан артық кешіктіруге әкеп соқтыратын әрбір жағдайды көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесінің цифрлық жүйелерді алып жүруге және ЦТ-ны пайдалануға жауапты орындаушысы арнайы журналда тіркейді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорацияға және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға береді.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы шешім қабылдаса, әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.

Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача сведений о совершении
лицом коррупционного преступления"
форма
от__________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии) либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
____________________________
данные удостоверения личности
(паспорта) № документа
_____________ от _________,
выданный_____________
индивидуальный идентификационный
номер (бизнес-идентификационный
номер):_____________________
контактный телефон:_________
____________________________
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
З а п р о с
о выдаче сведений о совершении лицом коррупционного преступления
Прошу Вас предоставить сведения о совершении лицом коррупционного
преступления ______________________________________________________
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения (день, месяц, год)
(при необходимости также указать прежние установочные данные в случае их перемены)
индивидуальный идентификационный номер физического лица, на которое
запрашиваются сведения)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
________________________________________________________ ________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя подпись
"___"________20____года.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача сведений о
совершении лицом
коррупционного преступления"
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 30.09.2022 № 196 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием и выдача документов для оказания государственной услуги осуществляется через: веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал - 10 (десять) минут;
в случаях дополнительной установочной проверки – 5 (пять) рабочих дней.
День подачи запроса не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае проведения дополнительной установочной проверки услугополучателю в течение 3 (трех) рабочих дней направляется промежуточный ответ, где сообщается о необходимости повторного обращения услугополучателя по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения услугодателем запроса.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления по форме согласно приложению 3 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления".
Уведомление со сведениями о наличии уголовного дела, возбужденного по коррупционным статьям, по которому не принято окончательное процессуальное решение по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Адамның сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны туралы
мәліметтер беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)
не көрсетілетін қызметті
алушының ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызмет алушының
мекенжайы)
____________________________
жеке куәліктің (паспорттың)
деректері, құжаттың
№_______________________
_________ ж., берілген
______________
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi):
______________
байланыс телефоны: _____________
Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру туралы сұрау салу
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден _____________________________________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы) (қажеттілік
болған кезде олар ауыстырылған жағдайда, бұрынғы анықтамалық деректерді де
көрсету қажет)
__________________________________________________ анықтама сұратылып
жатқан жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі) сыбайлас жемқорлық қылмыс
жасағаны туралы мәлімет беруіңізді сұраймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
_____________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы)
20_____ жылғы "__" ____________.
"Адамның сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны туралы
мәліметтер беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін ұсыну тәсілдері (бар болса)
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және беру:
1) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасы арқылы жүзеге асырылады.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) құжаттар топтамасын облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада орналасқан Мемлекеттік корпорация филиалдарының бөлімдеріне тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорация филиалдарының басқа бөлімдеріне жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру және құжаттарды алу кезінде күтуге ең көп жол берілетін уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп жол берілетін уақыты – 15 (он бес) минут.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны және оның кіші түрлері (бар болса)
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлері (бар болса)
"Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызметті көрсету Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру.
Осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша түпкілікті процестік шешім қабылданбаған сыбайлас жемқорлық баптары бойынша қозғалған қылмыстық істің болуы туралы мәліметтері бар хабарлама.
7.
Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік корпорацияның және цифрландыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием запросов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
3) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, в разделе "Государственные услуги";
2) портала www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
На портале подается электронный запрос, подписанный ЭЦП услугополучателя или удостоверенный одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала.
Электронный запрос третьих лиц, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица путем передачи одноразового пароля или отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствуют
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портал, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача сведений о совершении
лицом коррупционного преступления"
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ
СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ
КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ
ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
азаматтық қызметке,
квазимемлекеттік сектор субъектілеріне жұмысқа тұру кезінде
адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы
М Ә Л І М Е Т
С В Е Д Е Н И Я
о совершении лицом коррупционного преступления
для поступлении на гражданскую службу,
на работу в субъекты квазигосударственного сектора
__________________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________________________________________________ (туған күні /дата рождения) __________________________________________________________________ (туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша мәліметтер жоқ / бар. по состоянию на "___" ________ 20__ года сведений не имеется / имеется.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері қолданыстағы заңнамаға сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с действующим законодательством.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "электронного правительства".
штрих-код автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной информационной системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача сведений
о совершении лицом
коррупционного преступлениях
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусматривается в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.04.2026 № 65 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.04.2023 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ
СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ
ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ
ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Хабарлама
Уведомление
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
(туған күні/дата рождения)
___________________________________________________________________
(туған жері/место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша сыбайлас жемқорлық баптары
бойынша қылмыстық іс туралы, түпкілікті процессуалдық шешім қабылданбаған,
мәліметтер бар.
По состоянию на "___" ________ 20__ года имеются сведения об уголовном деле
по коррупционным статьям, по которому не принято окончательное
процессуальное решение.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің мәліметтері қолданыстағы заңнамаға сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан используются в соответствии с действующим законодательством.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі
құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан
"Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен
документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ
"электрондық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также
посредством мобильного приложения веб-портала "электронного правительства".
штрих-код автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан
Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық
қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной информационной
системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного
подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Приложение 5 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 64
Признать утратившими силу:

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі мен жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, сұрау салуларды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі);
3) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын 9.00 ден 21.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​pravstat, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) www.​egov.​kz порталы.
9.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен тізбесі және оның кіші түрлері (бар болса)
Порталда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған немесе ұялы байланыс операторымен берілген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық сұрау салу беріледі.
Мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы портал хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген кезде үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы.
10.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден және оның кіші түрлерінен (бар болса) бас тарту үшін негіздер
Жоқ
11.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы портал хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген жағдайда орындалады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ қашықтықтан қол жеткізу режимінде 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда, портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар
Цифрлық құжаттар сервисі "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасында авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, "цифрлық үкімет" мобильді қосымшасында авторландырудан өту, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Адамның сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны туралы
мәліметтер беру" мемлекеттік
қызметті көрсету
қағидаларына 3-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН азаматтық қызметке, квазимемлекеттік сектор субъектілеріне жұмысқа тұру кезінде адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы М Ә Л І М Е Т С В Е Д Е Н И Я о совершении лицом коррупционного преступления для поступления на гражданскую службу, на работу в субъекты квазигосударственного сектора
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) / фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________
(туған күні /дата рождения)
__________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша мәліметтер жоқ / бар по состоянию на
"___" ________ 20__ года сведений не имеется / имеется.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған цифрлық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
"Адамның сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны туралы
мәліметтер беру"
мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН Хабарлама Уведомление
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.04.2026 № 65 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) / фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________
(туған күні /дата рождения)
________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
Қосымша анықтау тексерісі жүргізілуіне байланысты осы хабарламаны алған күннен
бастап 20 (жиырма) жұмыс күні өткен соң Сізге қайта жүгіну қажет.
В связи с проведением дополнительной установочной проверки Вам необходимо
обратиться повторно по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения
настоящего уведомления.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған цифрлық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 64 бұйрығына
5-қосымша
Мыналар:

1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 95 "Об утверждении стандартов государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12055, опубликован 25 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 37 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 95 "Об утверждении стандартов государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13577, опубликован 18 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
3) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 марта 2017 года № 23 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 95 "Об утверждении стандартов государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14976, опубликован 7 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов);
4) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 марта 2017 года № 24 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом административного правонарушения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14977, опубликован 7 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов);
5) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 152 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 95 "Об утверждении стандартов государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18023, опубликован 27 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов);
6) приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 апреля 2019 года № 26 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 95 "Об утверждении стандартов государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18536, опубликован 17 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов);

1) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерінің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 27 шілдедегі № 95 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12055 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерінің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 27 шілдедегі № 95 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 37 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13577 болып тіркелген, 2016 жылғы 18 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
3) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерінің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 27 шілдедегі № 95 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 9 наурыздағы № 23 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14976 болып тіркелген, 2017 жылғы 7 сәуірде Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
4) "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есептері бойынша тұлғаның әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны туралы мәлімет беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 9 наурыздағы № 24 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14977 болып тіркелген, 2017 жылғы 7 сәуірде Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
5) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 27 шілдедегі № 95 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 152 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18023 болып тіркелген, 2018 жылғы 27 желтоқсанда Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
6) "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 27 шілдедегі № 95 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушысының 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 26 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18536 болып тіркелген, 2019 жылғы 17 сәуірде Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған);

7) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 января 2019 года № 7 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18232, опубликован 29 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов);
8) приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 апреля 2019 года № 27 "О внесении изменения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 марта 2017 года № 24 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом административного правонарушения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18537, опубликован 17 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов);
9) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 мая 2019 года № 44 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 января 2019 года № 7 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18730, опубликован 28 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).

7) "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары көрсететін мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 7 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18232 болып тіркелген, 2019 жылғы 29 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
8) "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есептері бойынша тұлғаның әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны туралы мәлімет беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 9 наурыздағы № 24 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 27 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18537 болып тіркелді, 2019 жылғы 17 сәуірде Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
9) "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары көрсететін мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 7 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 24 мамырдағы № 44 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18730 болып тіркелген, 2019 жылғы 28 мамырда Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.