Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе и зачисление на обучение в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в рамках образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2020 года № 20509.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра просвещения РК от 10.12.2025 № 278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе и зачисление на обучение в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в рамках образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен".
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра просвещения РК от 10.12.2025 № 278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Каринову Ш.Т.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 27 апреля 2020 года № 164
Правила оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе и зачисление на обучение в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в рамках образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен"

Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты шеңберінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 сәуірде № 20509 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің м.а. 10.12.2025 № 278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты шеңберінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің м.а. 10.12.2025 № 278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім беру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Ш.Т. Кариноваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 бұйрығымен бекітілген
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты шеңберінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра просвещения РК от 10.12.2025 № 278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе и зачисление на обучение в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в рамках образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен"" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок приема документов и зачисления в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы".
2. Государственная услуга "Прием документов для участия в конкурсе и зачисление на обучение в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в рамках образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" (далее – государственная услуга) осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) или на бумажном носителе через автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" (далее – услугодатель).
При внесении изменений и (или) дополнений в Правила уполномоченный орган в области образования в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронное правительство" и услугодателю, а также в Единый контакт-центр.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Услугодатель для открытия государственной услуги на Портале отправляет уведомление в уполномоченный орган в области образования не позднее чем за две недели до начала оказания государственной услуги.
Для приема документов и организации проведения конкурсного отбора претендентов услугодателем создается приемная комиссия из числа педагогов, сотрудников административно-управленческого и учебно-вспомогательного персонала.
Сроки и место приема документов, а также срок проведения конкурса определяются услугодателем и публикуются на интернет-ресурсе услугодателя, официальных аккаунтах социальных сетей, распространяемых на всей территории Республики Казахстан.
4. Для получения государственной услуги через Портал законные представители претендента (далее – услугополучатель) представляют заявление на участие в конкурсе с анкетой согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением перечня документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің м.а. 10.12.2025 № 278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты шеңберінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау"" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау тәртібін айқындайды.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты шеңберінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы немесе қағаз тасымалдағышта "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) арқылы жүзеге асырылады.
Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда білім беру саласындағы уәкілетті орган нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және көрсетілетін қызметті берушіге, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі
3. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметті Порталда ашу үшін білім беру саласындағы уәкілетті органға мемлекеттік қызметтер көрсету басталғанға дейін екі аптадан кешіктірмей хабарлама жібереді.
Құжаттарды қабылдау және үміткерлерді конкурстық іріктеуден өткізуді ұйымдастыру үшін көрсетілетін қызметті беруші педагогтерден, әкімшілік-басқару және оқу-көмекші қызметкерлерден қабылдау комиссиясын құрады.
Құжаттарды қабылдау мерзімі мен орнын, сондай-ақ конкурстың өту мерзімін көрсетілетін қызметті беруші айқындайды және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында, Қазақстан Республикасының бүкіл аумағына таратылатын әлеуметтік желідегі ресми аккаунттарында жарияланады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы алу үшін үміткердің заңды өкілдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға сауалнамасы бар өтінішті тапсырады.

Для получения государственной услуги на бумажном носителе услугополучатель предоставляет услугодателю заявление на участие в конкурсе с анкетой согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением перечня документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Услугодатель после поступления заявления через Портал в Единой информационной образовательной среде (далее – ЕИОС) услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня осуществляет:
1) проверку пакета документов на соответствие требованиям настоящих Правил;
2) отправку услугополучателю в "личный кабинет" пропуска согласно приложению 3 к настоящим Правилам при предоставлении полного пакета документов и их соответствии требованиям, указанным в пункте 8 приложения 2 настоящих Правил. Претендентам в дни тестирования необходимо иметь при себе пропуск;
3) отказ в оказании государственной услуги в случае несоответствия документов требованиям, указанным в пункте 8 приложения 2 настоящих Правил.
Все заявления, поступающие через Портал, обрабатываются в ЕИОС.
6. При предоставлении пакета документов на бумажном носителе услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня осуществляет:
1) проверку пакета документов на соответствие требованиям настоящих Правил;
2) предоставление услугополучателю пропуска согласно приложению 3 к настоящим Правилам, при предоставлении полного пакета документов и их соответствии требованиям, указанным в пункте 8 приложения 2 настоящих Правил.
Претендентам в дни тестирования необходимо иметь при себе пропуск;
3) отказ в оказании государственной услуги в случае несоответствия документов требованиям, указанным в пункте 8 приложения 2.
При приеме документов на бумажном носителе услугодатель формирует базу данных претендентов в ЕИОС на основании документов, представленных в соответствии с настоящими Правилами.
7. При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня основных требований, посредством Портала или на бумажном носителе и (или) подачи заявления об участии в конкурсном отборе позже установленных сроков, а также документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме документов и выдает расписку согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
8. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).

Мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз тасымалдағышта алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға сауалнамасы бар өтінішті ұсынады.
5. Өтініш Портал арқылы Бірыңғай ақпараттық білім беру ортасына (бұдан әрі – БАББО) келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде мыналарды жүзеге асырады:
1) құжаттар топтамасының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді;
2) құжаттардың толық топтамасы ұсынылған және олар осы Қағидалардың 2-қосымшасының 8-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес рұқсаттаманы жібереді. Тестілеу күндері үміткерлердің рұқсаттамасы өздерімен бірге болуы керек;
3) құжаттар осы Қағидалардың 2-қосымшасының 8-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Портал арқылы келіп түскен өтініштердің барлығы БАББО-да өңделеді.
6. Құжаттар топтамасы қағаз тасымалдағышта ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде мыналарды жүзеге асырады:
1) құжаттар топтамасының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді;
2) құжаттардың толық топтамасы ұсынылған және олар осы Қағидалардың 2-қосымшасының 8-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес рұқсаттаманы береді. Тестілеу күндері үміткерлердің рұқсаттамасы өздерімен бірге болуы керек;
3) құжаттар осы Қағидалардың 2-қосымшасының 8-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Құжаттарды қағаз тасымалдағышта қабылдаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға сәйкес ұсынылған құжаттар негізінде БАББО-да үміткерлердің деректер базасын қалыптастырады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес Портал арқылы немесе қағаз тасымалдағышта құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) конкурстық іріктеуге қатысу туралы өтінішті белгіленген мерзімдерден кеш берген, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес қолхат береді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы №452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен енгізілуін қамтамасыз етеді.

9. После прохождения комплексного тестирования услугополучателю, обратившемуся через Портал, направляется уведомление посредством SMS-сообщения через SMS-шлюз Единого контакт-центра "1414" о результатах комплексного тестирования на абонентский номер сети сотовой связи, зарегистрированный в базе мобильных граждан (далее – БМГ), в день опубликования результатов на официальном сайте услугодателя.
10. В случае присуждения претенденту образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" услугополучателю направляется уведомление посредством SMS-сообщения через SMS-шлюз Единого контакт-центра "1414" на абонентский номер сети сотовой связи, зарегистрированный в БМГ, или на адрес электронной почты, указанный при подаче заявления на участие в конкурсе, со следующим содержанием:
1) о присуждении образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" по итогам конкурса;
2) о необходимости заключения договора об оказании образовательных услуг в случае согласия на обучение в Назарбаев Интеллектуальной школе через сервис "Bilim" в мобильном приложении электронного правительства "eGov Mobile" в течение пяти (5) рабочих дней со дня получения уведомления.
11. Для подтверждения обучения в Назарбаев Интеллектуальной школе услугополучатель, подавший заявление:
1) посредством Портала, в течение 5 (пяти) рабочих дней подписывает договор об оказании образовательных услуг в сервисе "Bilim" в мобильном приложении электронного правительства "eGov Mobile";
2) на бумажном носителе, в течение 5 (пяти) рабочих дней подписывает договор об оказании образовательных услуг, предоставленный услугодателем.
В случае неподписания услугополучателем договора об оказании образовательных услуг в указанный срок, учащийся не может быть зачислен в Назарбаев Интеллектуальную школу.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
12. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба на административный акт, административное действие (бездействие), которые обжалуются, подается в административный орган, должностному лицу.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

9. Кешенді тестілеуден өткеннен кейін Портал арқылы жүгінген көрсетілетін қызметті алушыға "1414" бірыңғай байланыс орталығының SMS-шлюзі арқылы SMS-хабарламаларды мобильді азаматтар базасында (бұдан әрі – МАБ) тіркелген ұялы байланыс желісінің абоненттік нөміріне көрсетілетін қызметті берушінің ресми сайтында жарияланған күні кешенді тестілеудің нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.
10. Үміткерге Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты тағайындалған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "1414" бірыңғай байланыс орталығының SMS-шлюзі арқылы SMS-хабарламаларды МАБ-та тіркелген ұялы байланыс желісінің абоненттік нөміріне немесе конкурсқа қатысу үшін өтініш берген кезде көрсеткен электрондық поштасына мынадай мазмұндағы хабарлама жіберіледі:
1) конкурс қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантының тағайындалғаны туралы;
2) Назарбаев Зияткерлік мектебінде оқуға келісім берген жағдайда хабарламаны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде "eGov Mobile" электрондық үкіметінің мобильді қосымшасының "Bilim" сервисі арқылы білім беру қызметтерін көрсету туралы шарт жасасу қажеттілігі туралы.
11. Назарбаев Зияткерлік мектебінде оқитынын растау үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) өтінішті Портал арқылы тапсырса, "eGov Mobile" электрондық үкіметінің мобильді қосымшасының "Bilim" сервисі арқылы білім беру қызметтерін көрсету туралы шартқа 5 (бес) жұмыс күні ішінде қол қояды;
2) өтінішті қағаз тасымалдағышта тапсырса, көрсетілетін қызметті беруші ұсынған білім беру қызметін көрсету туралы шартқа 5 (бес) жұмыс күні ішінде қол қояды.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде білім беру қызметтерін көрсету туралы шартқа қол қоймаған жағдайда, оқушы Назарбаев Зияткерлік мектебіне қабылдана алмайды.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымдарды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүзеге асырады.
Шағымданатын әкімшілік актіге, әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым әкімшілік органға, лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып жатқан көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып жатқан көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде оң шешім қабылдаған, шағымда көрсетілген талаптарға толық сәйкес келетін әрекет жасаған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.

13. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона "О государственных услугах", подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
14. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
15. Если иное не предусмотрено законом Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием документов для участия
в конкурсе и зачисление
на обучение в автономную
организацию образования
"Назарбаев Интеллектуальные
школы" в рамках
образовательного гранта
Президента Республики
Казахстан "Өркен"
в Приемную комиссию
от законного представителя
претендента
Фамилия ________________
Имя ____________________
Отчество (при его наличии)
________________________
Адрес зарегистрированного
места проживания
__________________________
Адрес фактического проживания
__________________________
Номер телефона ___________
Удостоверение личности
____№_____
Выдано (кем и когда)
__________________________
Заявление на участие в конкурсе
Прошу допустить претендента _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) полностью)
дата рождения ____________ к конкурсному отбору для обучения в ____ классе
(день, месяц, год)
Назарбаев Интеллектуальной школы ___________________________________
с (наименование школы)
_________________ языком обучения.
Настоящим подтверждаю, что ознакомлен(а) с требованиями Правил присуждения
и размеров образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен"
для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования
"Назарбаев Интеллектуальные школы" о том, что претендент принимает участие
в конкурсе для обучения в пределах выделенных грантов, в указанной в настоящем
заявлении школе.
__________________ "____"___________________________
(подпись) (дата подачи заявления)
Анкета претендента для обучения в филиалах
АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
_______________________________________________________
фамилия, имя претендента (согласно свидетельству о рождении
или удостоверению личности)
_______________________________________________________
отчество (при его наличии) (согласно свидетельству о рождении
или удостоверению личности)
Гражданство
___________________________________
укажите гражданство
Дата рождения
___________________________________
укажите дату рождения
Наименование Назарбаев Интеллектуальной школы, выбранной для участия в конкурсе
___________________________________
укажите наименование школы
Класс
___________________________________
укажите класс обучения
Язык обучения
___________________________________
укажите желаемый язык обучения
Из какой школы прибыл
___________________________________
полное наименование
___________________________________
___________________________________
местонахождение школы
Контактные данные
домашний телефон __________________
мобильный телефон _________________
e-mail _____________________________
_____________________________________________
Подпись законного представителя претендента
Сведения о законных представителях претендента*
Степень родства
Отец
Мать
Иные законные представители
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения
Гражданство
Место работы/учебы, должность
Домашний и рабочий телефон, код телефона населенного пункта
Адресные данные претендента*
Населенный пункт
Место проживания
Место прописки
Область
Город
Район
Село
Улица, микрорайон
Дом
Квартира
*При изменении контактных, адресных данных в течение 5 дней необходимо
оповестить членов приемной комиссии.
__________________________________________
Подпись законного представителя претендента
Я ___________________________________________________________________,
фамилия, имя, отчество (при его наличии) законного представителя претендента
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) претендента (далее – претендент)
подтверждаю, что вся информация, представленная в данной анкете, является
полной и достоверной.
Мне известно, что предоставление заведомо ложных или неполных данных ведет
к исключению претендента из конкурса, а также к лишению образовательного
гранта "Өркен" в случае его присуждения.
Я ознакомлен(а) с требованиями:
Правил присуждения и размеров образовательного гранта Президента Республики
Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации
образования "Назарбаев Интеллектуальные школы";
Правил организации деятельности общежитий Назарбаев Интеллектуальных школ;
к единой школьной форме и внешнему виду учащихся, для которых предусмотрен
деловой, классический стиль в соответствии с правовыми актами Назарбаев
Интеллектуальных школ.
Я обязуюсь, в случае присуждения претенденту образовательного гранта Президента
Республики Казахстан "Өркен", в соответствии с законом Республики Казахстан
"Об образовании" выполнять все правила, установленные в Назарбаев
Интеллектуальных школах, в том числе гарантирую соблюдение претендентом
требований к внешнему виду и обязанности ношения единой школьной формы.
Мне известно, что в случае несоблюдения вышеперечисленных требований
и обязанностей, это может повлечь за собой дисциплинарные меры в отношении
учащегося, предусмотренные правовыми актами Назарбаев Интеллектуальных школ,
вплоть до его отчисления из Интеллектуальной школы.
Я не возражаю против передачи анкетных данных претендента, результатов
конкурсного отбора зарубежным партнерам, государственным органам, экспертам
и иным заинтересованным организациям, а также размещения результатов
конкурсного отбора на интернет-ресурсе АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы".
Я даю согласие на сбор, обработку персональных и биометрических данных претендента.
Я несу персональную ответственность за явку претендента на конкурсный отбор
и обязуюсь обеспечить соблюдение претендентом всех условий и требований
конкурса, а также непосредственное самостоятельное участие в конкурсе, без участия
посредников. При прохождении претендентом конкурса обязуюсь быть вежливым
с сотрудниками организаций, отвечающих за организацию и проведение конкурсного отбора.
После прохождения конкурса обязуюсь обеспечить неразглашение мной и
претендентом содержания тестовых заданий комплексного тестирования,
являющегося конфиденциальной информацией и интеллектуальной собственностью
АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы".
Примечание: Все вышеуказанные нормативно-правовые акты размещены
на официальном сайте услугодателя www.nis.edu.kz.
Дата _____________
_____________________________________________
Подпись законного представителя претендента
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием документов для участия
в конкурсе и зачисление
на обучение в автономную
организацию образования
"Назарбаев Интеллектуальные
школы" в рамках
образовательного гранта
Президента Республики
Казахстан "Өркен"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе и зачисление на обучение в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в рамках образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен"
1
Наименование услугодателя
Автономная организация образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
2
Способы предоставления государственной услуги

13. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
15. Егер Қазақстан Республикасының заңында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Қазақстан Республикасы
Президентінің "Өркен" білім
беру гранты шеңберінде
"Назарбаев Зияткерлік
мектептері" дербес білім беру
ұйымына конкурсқа қатысу
үшін құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
Қабылдау комиссиясына
үміткердің заңды өкілінен
Тегі__________ Аты_________
Әкесінің аты (ол болған жағдайда) _______
Тұрақты тіркелген мекенжайы___________
Тұрғылықты (нақты) тұратын мекенжайы
_____________________________________
Телефон нөмірі _______________________
Жеке куәлік № ______________________
Берген (кім және қашан)
_____________
Конкурсқа қатысуға өтініш
______________ туған үміткер ___________________________________________,
(жылы, айы, күні) (Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) толық)
______________________________________________________________________
(мектептің атауы)
Назарбаев Зияткерлік мектебінің оқыту __________тілінде жүргізілетін ___ сыныбында оқу үшін өткізілетін конкурстық іріктеуге қатысуына рұқсат беруіңізді сұраймын.
Осымен үміткердің осы өтініште көрсетілген мектепте бөлінген гранттар шегінде оқу үшін конкурсқа қатысатыны туралы "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау қағидаларының және оның мөлшерлерінің талаптарымен танысқанымды растаймын.
_________ "____" ______________________________
(қолы)             (өтінішті тапсыру күні)
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДББҰ филиалдарында оқуға үміткердің сауалнамасы
________________________________________________________________________
Үміткердің тегі, аты (туу туралы куәлік немесе жеке куәлік бойынша)
________________________________________________________________________
Әкесінің аты (ол болған жағдайда) (туу туралы куәлік немесе жеке куәлік бойынша)
Азаматтығы
___________________________________
азаматтығын көрсетіңіз
Туған күні
___________________________________
туған күнін көрсетіңіз
Конкурсқа қатысу үшін таңдаған
Назарбаев Зияткерлік мектебі
___________________________________
___________________________________
мектептің атауын көрсетіңіз
Сынып
___________________________________
оқу сыныбын көрсетіңіз
Оқу тілі
___________________________________
қалаған оқу тілін көрсетіңіз
Қай мектептен келді
___________________________________
толық атауы
___________________________________
___________________________________
мектептің орналасқан жері
Байланыс деректері
үй телефоны ________________
ұялы телефоны ______________
e-mail ______________________
___________________________
Үміткердің заңды өкілінің қолы
Үміткердің заңды өкілдері туралы мәліметтер*
Туысқандық дәрежесі
Әкесі
Анасы
Өзге де заңды өкілдер
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), туған жылы
Азаматтығы
Жұмыс/оқу орны, қызметі
Үй, жұмыс телефоны, елді мекен телефонының коды
Үміткердің мекенжай деректері*
Елді мекен
Тұратын орны
Тіркелген орны
Облыс
Қала
Аудан
Ауыл
Көше, шағын аудан
Үй
Пәтер
* Байланыс, мекенжай деректері өзгерген жағдайда, 5 күн ішінде қабылдау комиссиясының мүшелеріне хабарлау қажет
___________________________
Үміткердің заңды өкілінің қолы
Мен ____________________________________________________________________
үміткердің заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
________________________________________________________________________ үміткердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – үміткер)
осы сауалнамада көрсетілген барлық ақпараттың толық және дұрыс екендігін растаймын.
Біле тұра жалған немесе толық емес деректерді беру үміткердің конкурстан шығып қалуына, сондай-ақ тағайындалған жағдайда "Өркен" білім беру грантынан айыруға әкеп соғатыны маған мәлім.
Мен төмендегі:
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау қағидаларымен және мөлшерілерімен;
Назарбаев Зияткерлік мектептері жатақханаларының қызметін ұйымдастыру қағидаларының талаптарымен;
Назарбаев Зияткерлік мектептерінің құқықтық актілеріне сәйкес іскерлік, классикалық үлгідегі бірыңғай мектеп формасы мен оқушылардың сыртқы келбетіне қойылатын талаптармен таныстым.
Мен, үміткерге Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындаған жағдайда, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Назарбаев Зияткерлік мектептерінде белгіленген барлық ережелерді орындауға міндеттенемін, оның ішінде үміткердің сыртқы келбетіне және бірыңғай мектеп формасын кию міндеттемесіне қойылатын талаптарды орындауға кепілдік беремін.
Маған жоғарыда көрсетілген талаптар мен міндеттемелер орындалмаған жағдайда, оқушының Назарбаев Зияткерлік мектептерінің құқықтық актілерінде көрсетілген, оның ішінде Назарбаев Зияткерлік мектебінен шығарылуына дейін алып келетін тәртіптік шаралардың қолданылуына әкелуі мүмкін екені белгілі.
Үміткердің сауалнамалық деректерін, конкурстық іріктеу нәтижелерін шетелдік әріптестерге, мемлекеттік органдарға, сарапшыларға және өзге де мүдделі ұйымдарға беруге, сондай-ақ конкурстық іріктеу нәтижелерін "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДББҰ интернет-ресурсында орналастыруға қарсы емеспін.
Мен үміткердің дербес және биометриялық деректерін жинақтауға, өңдеуге келісемін.
Үміткердің конкурстық іріктеуге қатысуына дербес жауапкершілікте боламын және үміткердің конкурстың барлық шарттары мен талаптарын сақтауын, сондай-ақ конкурсқа делдалдардың қатысуынсыз тікелей өз бетінше қатысуын қамтамасыз етуге міндеттенемін. Үміткердің конкурстан өтуі кезінде конкурстық іріктеуді ұйымдастыруға және өткізуге жауап беретін ұйымдардың қызметкерлерімен ізетті болуға міндеттенемін.
Конкурстан өткен соң менің және үміткердің "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДББҰ-ның зияткерлік меншігі мен құпия ақпарат саналатын кешенді тестілеудің тест тапсырмаларының мазмұнын таратпауына міндеттенемін.
Ескерту: Жоғарыда аталған барлық нормативтік-құқықтық актілер көрсетілетін қызметті берушінің www.nis.edu.kz ресми сайтында орналастырылған.
Күні ______
____________________________
Үміткердің заңды өкілінің қолы
"Қазақстан Республикасы
Президентінің "Өркен" білім
беру гранты шеңберінде
"Назарбаев Зияткерлік
мектептері" дербес білім беру
ұйымына конкурсқа қатысу
үшін құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты шеңберінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері

1) веб-портал "электронного правительства";
2) приемная комиссия услугодателя
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через Портал – 1 (один) рабочий день
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) / бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги через услугодателя – выдача пропуска претенденту для участия в конкурсе, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня основных требований.
Результат оказания государственной услуги через Портал: в личный кабинет услугополучателя направляется пропуск претендента для участия в конкурсе, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня основных требований.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга услугополучателю оказывается бесплатно.
7
График работы услугодателя
1) услугодателя – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 09:00 до 18:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно действующему Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 12:30 до 13:30 часов;
2) Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 18:00 часов рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сроки и адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе, официальных аккаунтах социальных сетей услугодателя;
2) Портале.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
К услугодателю (на бумажном носителе):
1) заявление на участие в конкурсе и согласие в соответствии с приложением 1 к Правилам;
2) свидетельство о рождении / документ, удостоверяющий личность (оригинал требуется для идентификации, который возвращается услугополучателю) или электронный документ, полученный из сервиса цифровых документов претендента;

1) "электрондық үкімет" веб-порталы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ Портал арқылы жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – үміткерге конкурсқа қатысу үшін рұқсаттама беру не Негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне үміткердің конкурсқа қатысуы үшін рұқсаттама не Негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту жауабы жіберіледі.
6
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алынатын төлемақы мөлшері және оны алу тәсілдері
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 12:30-дан 13:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09:00-ден 18:00-ге дейін.
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақытындағы сағат 18:00-ден кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері мен орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында, әлеуметтік желідегі ресми аккаунттарында;
2) Порталда жарияланады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушіге (қағаз тасымалдағышта):
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға өтінім және келісім;
2) үміткердің туу туралы куәлігі/жеке басын растайтын құжаты (түпнұсқасы сәйкестендіру үшін қажет, ол көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады) немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты;

3) документ, удостоверяющий личность (оригинал требуется для идентификации, который возвращается услугополучателю) или электронный документ, полученный из сервиса цифровых документов законного представителя претендента.
При необходимости, по требованию услугодателя законные представители претендента предоставляют документ, подтверждающий гражданство претендента;
4) копия табеля успеваемости претендента за текущий год обучения. Требуемые документы должны быть заверены подписью руководителя и скреплены печатью соответствующей организации образования;
5) претендентам, обучающимся на момент подачи документов в зарубежных организациях образования, необходимо приложить/прикрепить цветную копию табеля/справки или иной официальный документ со школы на государственном либо русском языке или нотариально заверенный перевод на государственный или русский язык с указанием класса обучения и учебного/календарного года и даты выдачи справки;
6) цифровая цветная фотография претендента: выполняется строго в анфас на светлом фоне с нейтральным выражением лица и закрытым ртом;
глаза открыты, четко видны и не закрыты волосами;
лицо занимает 70–85 % общей площади фотографии;
соотношение сторон 3х4 в виде графического файла размером не более 1 МБ (мегабайт);
размер фотографии не менее 450 х 600 пикселей с разрешением не менее 80 пикселей/дюйм (dpi).
Не разрешаются:
фото с головным убором и в очках;
использование изображений, изготовленных методом компьютерного сканирования, моделирования или ксерокопирования;
7) доверенность (в случае подачи заявления третьим лицом от имени законных представителей претендента);
на Портал:
1) заявление на участие в конкурсе и согласие в соответствии с приложением 1 к Правилам в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя;
2) претендентам, обучающимся на момент подачи документов в зарубежных организациях образования, необходимо приложить/прикрепить цветную электронную копию табеля/справки или иной официальный документ со школы на государственном либо русском языке или нотариально заверенный перевод на государственный или русский язык с указанием класса обучения и учебного/календарного года и даты выдачи справки;
3) цифровая цветная фотография претендента:
выполняется строго в анфас на светлом фоне с нейтральным выражением лица и закрытым ртом;
глаза открыты, четко видны и не закрыты волосами;
лицо занимает 70–85 % общей площади фотографии;
соотношение сторон 3х4 в виде графического файла размером не более 1 МБ (мегабайт);

3) үміткердің заңды өкілінің жеке басын растайтын құжаты (түпнұсқасы сәйкестендіру үшін қажет, ол көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады) немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты.
Қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің талабына сәйкес үміткердің заңды өкілдері үміткердің азаматтығын растайтын құжаттар ұсынуы тиіс;
4) үміткердің ағымдағы оқу жылындағы үлгерім табелінің көшірмесі. Қажетті құжаттар басшының қолымен және тиісті білім беру ұйымының мөрімен куәландырылуы тиіс.
5) құжаттарды тапсыру кезінде шетелдік білім беру ұйымдарында оқитын үміткерлер мектептен оқу сыныбын және оқу/күнтізбелік жылын, анықтаманың берілген күнін көрсете отырып, мемлекеттік немесе орыс тіліндегі, немесе мемлекеттік немесе орыс тіліндегі нотариалды расталған аудармасы бар табельдің/анықтаманың немесе басқа да ресми құжаттың түрлі-түсті көшірмесін қосуы/тіркеуі тиіс;
6) үміткердің цифрлық түрлі-түсті фотосуретіне қойылатын талаптар:
фотосуретті алдыңғы жағынан ақшыл фонда, бет әлпеті ешқандай қимылсыз бейтарап түрінде және аузы жабық күйінде түсіру;
көздері ашық, анық көрінуі және оларды шашпен жаппау;
бет әлпеті фотосуреттің жалпы ауданының 70-85%-ын құруы;
жан-жағы 3х4 қатынасындағы өлшемі 1 МБ (мегабайт) аспайтын графикалық файл түрінде;
фотосурет өлшемі кемінде 450x600 пиксель, ажыратымдылығы 80 пиксель/дюйм (dpi) болуы тиіс.
Рұқсат етілмейді:
бас киім мен көзілдірік киіп түсуге;
компьютерлік сканерлеу, модельдеу немесе көшіру арқылы жасалған фотоларды пайдалануға;
7) сенімхат (үміткердің заңды өкілінің атынан үшінші тұлға өтініш берген жағдайда).
Порталға:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға өтініш және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы келісім;
2) құжаттарды тапсыру кезінде шетелдік білім беру ұйымдарында оқитын үміткерлер мектептен оқу сыныбын және оқу/күнтізбелік жылын, анықтаманың берілген күнін көрсете отырып, мемлекеттік немесе орыс тіліндегі, немесе мемлекеттік немесе орыс тіліндегі нотариалды расталған аудармасы бар табельдің/анықтаманың немесе басқа да ресми құжаттың түрлі-түсті электрондық көшірмесін қосуы/тіркеуі тиіс;
3) үміткердің цифрлық түрлі-түсті фотосуретіне қойылатын талаптар:
фотосуретті алдыңғы жағынан ақшыл фонда, бет әлпеті ешқандай қимылсыз бейтарап түрінде және аузы жабық күйінде түсіру;
көздері ашық, анық көрінуі және оларды шашпен жаппау;
бет әлпеті фотосуреттің жалпы ауданының 70-85%-ын құруы;
жан жағы 3х4 қатынасындағы өлшемі 1 МБ (мегабайт) аспайтын графикалық файл түрінде;

размер фотографии не менее 450 х 600 пикселей с разрешением не менее 80 пикселей/дюйм (dpi).
Не разрешаются:
фото с головным убором и в очках;
использование изображений, изготовленных методом компьютерного сканирования, моделирования или ксерокопирования.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, свидетельств о рождении услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие предоставленных документов услугополучателя и (или) предоставленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами и Приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 14 августа 2023 года № 255 "Об утверждении Правил присуждения и размеров образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33295);
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через Портал при условии наличия ЭЦП.
Получение информации о статусе оказания государственной услуги доступно в "личном кабинете" на Портале, справочных службах услугодателя, на официальном сайте www.nis.edu.kz, а также через Единый контакт-центр "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: электронный запрос третьих лиц, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на Портале.
При подаче пакета документов на бумажном носителе максимально допустимое время ожидания – 20 (двадцать) минут. Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
При подаче заявления для участия в конкурсе в последний день приема документов услугополучатель может получить результат оказания государственной услуги после истечения сроков приема документов, при этом не будет возможности повторной подачи заявления с учетом устранения замечаний.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием документов для участия
в конкурсе и зачисление
на обучение в автономную
организацию образования
"Назарбаев Интеллектуальные
школы" в рамках
образовательного гранта
Президента Республики
Казахстан "Өркен"
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием документов для участия
в конкурсе и зачисление
на обучение в автономную
организацию образования
"Назарбаев Интеллектуальные
школы" в рамках
образовательного гранта
Президента Республики
Казахстан "Өркен"
Расписка об отказе в приеме заявления
АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" отказывает в приеме заявления ввиду следующих оснований:

фотосурет өлшемі кемінде 450x600 пиксель, ажыратымдылығы 80 пиксель/дюйм (dpi) болуы тиіс.
Рұқсат етілмейді:
бас киім мен көзілдірік киіп түсуге;
компьютерлік сканерлеу, модельдеу немесе көшіру арқылы жасалған фотоларды пайдалануға.
Жеке басын куәландыратын құжаттар, туу туралы куәліктер туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталғанда;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалармен және "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау қағидалары мен мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 14 тамыздағы № 255 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33295 болып тіркелген) бекітілген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылған мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты Порталдағы "жеке кабинеттен", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінен, www.nis.edu.kz ресми сайтынан, сондай-ақ 1414, 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталықтары арқылы алуға болады.
Үшінші тұлғалардың қызмет алу шарттары: Порталдағы "жеке кабинеттен" мәлімет сұралатын тұлғаның келісімімен, үшінші тұлғалардың электрондық сұранысы.
Құжаттар топтамасы қағаз тасымалдағышта тапсырылған жағдайда күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут. Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Конкурсқа қатысу үшін өтінішті құжаттарды қабылдаудың соңғы күні берген кезде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құжаттарды қабылдау мерзімі өткеннен кейін ала алады, бұл ретте ескертулерді жою үшін өтінішті қайта беру мүмкіндігі болмайды.
"Қазақстан Республикасы
Президентінің "Өркен" білім
беру гранты шеңберінде
"Назарбаев Зияткерлік
мектептері" дербес білім беру
ұйымына конкурсқа қатысу
үшін құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Президентінің "Өркен" білім
беру гранты шеңберінде
"Назарбаев Зияткерлік
мектептері" дербес білім беру
ұйымына конкурсқа қатысу
үшін құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
4-қосымша
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДББҰ мына негіздерге байланысты өтінішті қабылдаудан бас тартады:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) предоставление документов третьим лицом без доверенности от законного представителя претендента;
4) отсутствие у претендента гражданства Республики Казахстан;
5) несоответствие фото претендента требованиям, установленным настоящими Правилами.
(нужное основание подчеркнуть)
Исполнитель: Ф.И.О. (при его наличии) ________________ Телефон ___________
Получил: Ф.И.О. (при его наличии)/ЭЦП услугополучателя ___________________
Подпись сотрудника/БИН филиала услугодателя _________
"___" _____ 20__ год

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалармен бекітілген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) үміткердің заңды өкілінен сенімхатсыз үшінші тұлғаның құжаттарды ұсынуы;
4) үміткерде Қазақстан Республикасы азаматтығының болмауы;
5) үміткер фотосының осы Қағидалармен белгіленген талаптарға сай болмауы.
(қажетті себептің астын сызу)
Орындаушы: Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ______________ Телефоны ___________
Алдым: Көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)/ЭЦҚ ______
Көрсетілетін қызметті беруші филиалы қызметкерінің қолы/филиал
БСН ________________"___"_____20____жыл