Об утверждении Правил субсидирования купонного вознаграждения по облигациям
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 457. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2019 года № 19753.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования купонного вознаграждения по облигациям.
2. Департаменту инвестиционной политики Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2018 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2019 года № 457
Правила субсидирования купонного вознаграждения по облигациям
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.05.2024 № 165 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования купонного вознаграждения по облигациям (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок субсидирования купонного вознаграждения по облигациям за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.

Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 457 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 24 желтоқсанда № 19753 болып тіркелді.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 457 бұйрығымен
бекітілген
Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.05.2024 № 165 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса (далее – рабочий орган) – государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области развития агропромышленного комплекса;
2) оператор по зерновому рынку – национальная компания в сфере агропромышленного комплекса, участвующая в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке и полномочий по управлению резервным запасом зерна;
3) система реестров держателей ценных бумаг – совокупность сведений об эмитенте, эмиссионных ценных бумагах и их держателях, обеспечивающих идентификацию держателей прав по эмиссионным ценным бумагам на определенный момент времени, регистрацию сделок с ценными бумагами, а также характер зарегистрированных ограничений на обращение или осуществление прав по данным ценным бумагам, и иные сведения в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 249 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17803);
4) программа – программа купонного вознаграждения по облигациям при кредитовании и лизинге субъектов агропромышленного комплекса;
5) отчетный год – календарный год с 1 января по 31 декабря включительно, в котором осуществляется перечисление субсидий эмитенту;
6) соглашение – письменное соглашение, заключаемое между эмитентом и рабочим органом в бумажном виде, предусматривающее порядок и условия перечисления субсидий;
7) кредит – денежные средства, выдаваемые заемщику на условиях платности, срочности, возвратности, обеспеченности по договору займа;
8) кредитное товарищество – юридическое лицо, созданное физическими и (или) юридическими лицами для удовлетворения потребностей его участников в кредитах и других финансовых, в том числе банковских, услугах путем аккумулирования их денег и за счет других источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан;
9) заемщик – физическое или юридическое лицо, индивидуальный предприниматель (в том числе крестьянское (фермерское) хозяйство), заключившие с эмитентом договор займа, договор финансового лизинга либо соглашение о предоставлении (открытии) кредитной линии и принявшие на себя обязательства в соответствии с условиями указанных договоров, осуществляющие деятельность в соответствии с перечнем товаров для кредитования и финансового лизинга по приоритетным проектам в сфере производства и (или) переработки сельскохозяйственной продукции согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также кредитные товарищества, банки второго уровня, социально-предпринимательские корпорации, региональные инвестиционные центры, микрофинансовые организации;

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – жұмыс органы) – агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) астық нарығы жөніндегі оператор – астық нарығында тұрақтандыру функциясын және астықтың резервтік қорын басқару жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания;
3) бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесі – белгілі бір уақытқа эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша құқық ұстаушыларды сәйкестендіруді, бағалы қағаздармен мәмілелерді тіркеуді, сондай-ақ осы бағалы қағаздар бойынша айналысқа немесе құқықтарды жүзеге асыруға тіркелген шектеулердің сипатын және "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 249 қаулысына сәйкес өзге де мәліметтер (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17803 болып тіркелген) қамтамасыз ететін эмитент, эмиссиялық бағалы қағаздар және олардың ұстаушылары туралы мәліметтер жиынтығы;
4) бағдарлама – агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін кредиттеу және лизинг кезінде облигациялар бойынша купондық сыйақы бағдарламасы;
5) есепті жыл – эмитентке субсидиялар аудару жүзеге асырылатын 1 қаңтардан 31 желтоқсанды қоса алғанда күнтізбелік жыл;
6) келісім – эмитент пен жұмыс органы арасында қағаз түрінде жасалатын, субсидияларды аудару тәртібі мен шарттарын көздейтін жазбаша келісім;
7) кредит – қарыз алушыға қарыз шарты бойынша ақылылық, мерзімділік, қайтарымдылық, қамтамасыз ету шарттарында берілетін ақшалай қаражат;
8) кредиттік серіктестік – жеке және (немесе) заңды тұлғалар өз қатысушыларының кредиттерге және басқа да қаржылық, оның ішінде банктік қызметтерге олардың ақшасын шоғырландыру жолымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған басқа да көздер есебінен қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін құрған заңды тұлға;
9) қарыз алушы – эмитентпен қарыз шартын, қаржы лизингі шартын не кредит желісін беру (ашу) туралы келісім жасасқан және көрсетілген шарттардың талаптарына сәйкес өзіне міндеттемелер қабылдаған, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіру және (немесе) өңдеу саласындағы басым жобалар бойынша кредит беру және қаржы лизингі үшін тауарлардың тізбесіне сәйкес қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға, дара кәсіпкер (оның ішінде шаруа (фермер) қожалығы), сондай-ақ кредиттік серіктестіктер, екінші деңгейлі банктер, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар, өңірлік инвестициялық орталықтар, микроқаржы ұйымдары;

10) фондовая биржа – юридическое лицо, созданное в организационно-правовой форме акционерного общества, не менее двадцати пяти процентов от общего количества голосующих акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан, осуществляющее организационное и техническое обеспечение торгов путем их непосредственного проведения с использованием торговых систем данного организатора торгов;
11) льготная ставка вознаграждения по финансированию за счет краткосрочных/среднесрочных облигаций – ставка вознаграждения, размер которой составляет для заемщиков, за исключением кредитных товариществ, банков второго уровня, социально-предпринимательских корпораций, региональных инвестиционных центров и микрофинансовых организаций, и конечных заемщиков – не более 5 (пять) % годовых, для кредитных товариществ, банков второго уровня, социально-предпринимательских корпораций, региональных инвестиционных центров и микрофинансовых организаций – не более 3 (три) % годовых;
12) лизинг – движимое/недвижимое имущество, передаваемое лизингополучателю за определенную плату и на определенных условиях во временное владение и пользование на срок более одного года по договору финансового лизинга;
13) купонное вознаграждение по облигациям – вознаграждение по облигациям выраженное в процентах от номинальной стоимости облигаций;
14) проспект выпуска облигаций (далее – Проспект) – документ, содержащий сведения об эмитенте, его финансовом состоянии, предполагаемых к продаже облигаций, объеме выпуска, количестве облигаций в выпуске, процедуре и порядке их выпуска, размещения, обращения, выплаты ставки вознаграждения, погашения и другую информацию, которая может повлиять на решение потенциального держателя о покупке облигации;
15) облигационный заем – облигации, выпущенные, размещенные эмитентом и включенные в официальный список ценных бумаг Фондовой биржи и (или) фондовой биржи Международного финансового центра "Астана";
16) держатель облигации – юридическое лицо, зарегистрированное в системе учета Центрального депозитария, обладающее правами по облигациям;
17) ставка вознаграждения – выраженный в процентах размер вознаграждения, предусмотренный проспектом выпуска облигаций и подлежащий выплате на периодической основе держателю облигации за пользование деньгами, полученными эмитентом вследствие размещения облигаций;
18) конечный заемщик – заемщик кредитного товарищества, банка второго уровня, социально-предпринимательской корпорации, регионального инвестиционного центра, микрофинансовой организации;

10) қор биржасы – дауыс беретін акцияларының жалпы санының кемінде жиырма бес пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі акционерлік қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған, осы сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйелерін пайдалана отырып, оларды тікелей өткізу жолымен сауда-саттықты ұйымдастырушылық және техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
11) қысқа/орта мерзімді облигациялар есебінен қаржыландыру бойынша жеңілдікті сыйақы мөлшерлемесі – кредиттік серіктестіктерді, екінші деңгейдегі банктерді, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларды, өңірлік инвестициялық орталықтарды және микроқаржы ұйымдарын және түпкілікті қарыз алушыларды қоспағанда, қарыз алушылар үшін мөлшері жылдық 5 (бес)%-тен аспайтын, кредиттік серіктестіктер, екінші деңгейдегі банктер, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар, өңірлік инвестициялық орталықтар мен микроқаржы ұйымдары үшін жылдық 3 (үш)%-тен аспайтын сыйақы мөлшерлемесі;
12) лизинг – лизинг алушыға белгілі бір ақыға және белгілі бір шарттарда қаржы лизингі шарты бойынша бір жылдан астам мерзімге уақытша иеленуге және пайдалануға берілетін жылжымалы/жылжымайтын мүлік;
13) облигациялар бойынша купондық сыйақы – облигациялардың номиналды құнынан пайызбен көрсетілген облигациялар бойынша сыйақы;
14) облигациялар шығару проспектісі (бұдан әрі – Проспект) – эмитент, оның қаржылық жағдайы, облигацияларды сатуға болжанатын, шығарылым көлемі, шығарылымдағы облигациялар саны, оларды шығару, орналастыру, айналысқа жіберу, сыйақы мөлшерлемесін төлеу, өтеу тәртібі мен рәсімі туралы мәліметтерді және әлеуетті ұстаушының облигацияны сатып алу туралы шешіміне әсер етуі мүмкін басқа да ақпаратты қамтитын құжат;
15) облигациялық қарыз – эмитент шығарған, жариялаған және "Астана" халықаралық қаржы орталығының қор биржасы мен (немесе) Қор биржасының бағалы қағаздарының ресми тізіміне енгізілген облигациялар;
16) облигация ұстаушы – Орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде тіркелген, облигациялар бойынша құқықтары бар заңды тұлға;
17) сыйақы мөлшерлемесі – облигациялар шығару аңдатпасында көзделген және эмитент облигацияларды орналастыру салдарынан алған ақшаны пайдаланғаны үшін облигация ұстаушыға мерзімді негізде төленуге жататын пайызбен көрсетілген сыйақы мөлшері;
18) түпкілікті қарыз алушы – кредиттік серіктестіктің, екінші деңгейлі банктің, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияның, өңірлік инвестициялық орталықтың, микроқаржы ұйымының қарыз алушысы;

19) льготная ставка вознаграждения по финансированию за счет долгосрочных облигаций – ставка вознаграждения, размер которой составляет для заемщиков, за исключением кредитных товариществ, и конечных заемщиков – не более 6 (шести) % годовых, для кредитных товариществ и банков второго уровня – не более 3 (трех) % годовых;
20) эмитент – лицо, осуществляющее выпуск эмиссионных ценных бумаг.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.06.2024 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 06.09.2024 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.05.2025 № 169 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. В случае изменения условий облигационного займа, сумма субсидий может быть пересмотрена в сторону увеличения и уменьшения посредством заключения дополнительного соглашения между эмитентом и рабочим органом в бумажном виде.
4. Субсидии предназначаются для возмещения затрат эмитента по оплате части или полного размера купонного вознаграждения по облигациям, выпущенным эмитентом.
5. Эмитент в срок до 25 января года, следующего за отчетным, представляет в рабочий орган отчет о фактическом использовании субсидий по купонному вознаграждению по облигациям по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок субсидирования купонного вознаграждения по облигациям
Параграф 1. Порядок получения субсидий
6. Субсидирование купонного вознаграждения по облигационному займу на общую сумму 120 миллиардов тенге, привлеченному до 1 ноября 2018 года, осуществляется на следующих условиях:
1) субсидирование составляет 4,07 % (четыре целых, семь сотых) годовых от общей суммы облигационного займа;
2) срок погашения облигационного займа – согласно условиям Проспекта.
7. Субсидирование купонного вознаграждения по облигационному займу на общую сумму 450 миллиардов тенге, привлеченному после 1 ноября 2018 года, осуществляется на следующих условиях:
1) субсидирование составляет 4,07 % (четыре целых, семь сотых) годовых от части общей суммы облигационного займа, в размере 279,4 миллиардов тенге;
2) субсидирование составляет 9,9 % (девять целых, девять десятых) годовых от части общей суммы облигационного займа, в размере 170,6 миллиардов тенге;
3) срок погашения облигационного займа – согласно условиям Проспекта.
8. Субсидирование купонного вознаграждения по облигационному займу эмитента, являющегося оператором по зерновому рынку, на общую сумму 40 миллиардов тенге, привлеченному до 1 января 2024 года, осуществляется на следующих условиях:

19) ұзақ мерзімді облигациялар есебінен қаржыландыру бойынша жеңілдікті сыйақы мөлшерлемесі – кредиттік серіктестіктерді қоспағанда, қарыз алушылар мен түпкілікті қарыз алушылар үшін мөлшері жылдық 6 (алты) %-тен аспайтын, кредиттік серіктестіктер мен екінші деңгейдегі банктер үшін жылдық 3 (үш) %-тен аспайтын сыйақы мөлшерлемесі;
20) эмитент – эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруды жүзеге асыратын тұлға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.06.2024 № 192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 06.09.2024 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.05.2025 № 169 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3. Облигациялық қарыз шарттары өзгерген жағдайда, субсидия мөлшері эмитент пен жұмыс органы арасында қағаз түрінде қосымша келісім жасасу арқылы ұлғаю және азаю жағына қайта қаралуы мүмкін.
4. Субсидиялар эмитент шығарған облигациялар бойынша купондық сыйақының бір бөлігін немесе толық мөлшерін төлеу бойынша эмитенттің шығындарын өтеуге арналған.
5. Эмитент есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейінгі мерзімде жұмыс органына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялар бойынша купондық сыйақы субсидияларының нақты пайдаланылуы туралы есепті ұсынады.
2-тарау. Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау тәртібі
1-параграф. Субсидиялар алу тәртібі
6. 2018 жылғы 1 қарашаға дейін тартылған жалпы сомасы 120 миллиард теңге облигациялық қарыз бойынша купондық сыйақыны субсидиялау мынадай шарттармен жүзеге асырылады:
1) субсидиялау облигациялық қарыздың жалпы сомасынан жылдық 4,07% (төрт бүтін жүзден жеті) құрайды;
2) облигациялық қарызды өтеу мерзімі – Проспектінің шарттарына сәйкес.
7. 2018 жылғы 1 қарашадан кейін тартылған жалпы сомасы 450 миллиард теңге облигациялық қарыз бойынша купондық сыйақыны субсидиялау мынадай шарттармен жүзеге асырылады:
1) субсидиялау облигациялық қарыздың жалпы сомасының бір бөлігінен 279,4 миллиард теңге мөлшерінде жылдық 4,07% (төрт бүтін жүзден жеті) құрайды;
2) субсидиялау облигациялық қарыздың жалпы сомасы бөлігінің 170,6 миллиард теңге мөлшерінде жылдық 9,9% (тоғыз бүтін оннан тоғыз) құрайды;
3) облигациялық қарызды өтеу мерзімі – Проспектінің шарттарына сәйкес.
8. Астық нарығы жөніндегі оператор болып табылатын эмитенттің 2024 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған жалпы сомасы 40 миллиард теңгеге облигациялық қарызы бойынша купондық сыйақыны субсидиялау мынадай шарттарда жүзеге асырылады:

1) субсидирование составляет 10,5 % (десять целых, пять десятых) годовых от общей суммы облигационного займа;
2) срок погашения облигационного займа – согласно условиям Проспекта.
9. Субсидирование купонного вознаграждения по облигационным займам эмитента, являющегося оператором по зерновому рынку, привлеченным после 1 января 2024 года, осуществляется на следующих условиях:
1) субсидирование составляет полный размер ставки вознаграждения на каждый период выплаты от суммы каждого облигационного займа;
2) срок погашения облигационного займа – согласно условиям Проспекта.
При этом допускается субсидирование ставки купонного вознаграждения по облигациям эмитента, являющегося оператором по зерновому рынку, выпущенным с целью финансирования оплаты по договорам форвардного закупа сельскохозяйственной продукции, оплаты по договорам прямого закупа сельскохозяйственной продукции, рефинансирования и (или) погашения размещенных облигаций и привлеченных займов от финансовых институтов.
Сноска. Пункт 9 – в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.09.2024 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Субсидирование купонного вознаграждения по краткосрочным/среднесрочным облигационным займам эмитента, привлеченным с 1 января 2024 года, осуществляется на следующих условиях:
1) субсидирование составляет полный размер ставки вознаграждения от размера купонного вознаграждения облигационного займа;
2) срок погашения облигационного займа – согласно условиям Проспекта.
При этом допускается субсидирование ставки купонного вознаграждения по облигациям эмитента, выпущенным с целью рефинансирования и (или) погашения размещенных облигаций, по которым осуществляется субсидирование купонного вознаграждения, и привлеченных займов от финансовых институтов.
Сноска. Пункт 10 – в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.09.2024 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Субсидирование осуществляется на основании Проспекта, свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций и выписки из системы реестров держателей ценных бумаг на дату первичного размещения облигаций.
12. Субсидии начисляются с даты выпуска облигаций эмитентом до даты окончания периода обращения облигаций.
13. График субсидирования купонного вознаграждения по облигациям утверждается рабочим органом в соответствии с условиями Проспекта.
При разработке Графика субсидирования купонного вознаграждения по облигациям датой оплаты эмитентом купонного вознаграждения по облигациям считается дата начала купонных выплат по облигационному займу в соответствии с данными интернет-ресурса фондовой биржи, а также фондовой биржи Международного финансового центра "Астана".

1) субсидиялау облигациялық қарыздың жалпы сомасының жылдық 10,5% (он бүтін оннан бес) құрайды;
2) облигациялық қарызды өтеу мерзімі – Проспектінің шарттарына сәйкес.
9. 2024 жылғы 1 қаңтардан кейін тартылған астық нарығы жөніндегі оператор болып табылатын эмитенттің облигациялық қарыздары бойынша купондық сыйақыны субсидиялау мынадай шарттарда жүзеге асырылады:
1) субсидиялау әрбір облигациялық қарыз сомасынан төлемнің әрбір кезеңіне арналған сыйақы мөлшерлемесінің толық мөлшерін құрайды;
2) облигациялық қарызды өтеу мерзімі – Проспектінің шарттарына сәйкес.
Бұл ретте ауыл шаруашылығы өнімін форвардтық сатып алу шарттары бойынша төлемді, ауыл шаруашылығы өнімін тікелей сатып алу шарттары бойынша төлемді қаржыландыру, орналастырылған облигацияларды және қаржы институттарынан тартылған қарыздарды қайта қаржыландыру және (немесе) өтеу мақсатында шығарылған астық нарығы жөніндегі оператор болып табылатын эмитенттің облигациялары бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға жол беріледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.09.2024 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Эмитенттің 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап тартылған қысқа/орта мерзімді облигациялық қарыздары бойынша купондық сыйақыны субсидиялау мынадай шарттарда жүзеге асырылады:
1) субсидиялау облигациялық қарыздың купондық сыйақысы мөлшерінен сыйақы мөлшерлемесінің толық мөлшерін құрайды;
2) облигациялық қарызды өтеу мерзімі – Проспектінің шарттарына сәйкес.
Бұл ретте купондық сыйақыны субсидиялау жүзеге асырылатын жарияланған облигацияларды және қаржы институттарынан тартылған қарыздарды қайта қаржыландыру және (немесе) өтеу мақсатында шығарылған эмитент облигациялары бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға жол беріледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.09.2024 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Субсидиялау Проспект, облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және облигацияларды бастапқы орналастыру күніне бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдері жүйесінен үзінді көшірме негізінде жүзеге асырылады.
12. Субсидиялар эмитент облигациялар шығарған күннен бастап облигациялар айналысы кезеңі аяқталған күнге дейін есептеледі.
13. Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау кестесін жөніндегі қаржыландыру жоспарын жұмыс органы Проспект талаптарына сәйкес бекітеді.
Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау кестесін әзірлеу кезінде эмитенттің облигациялар бойынша купондық сыйақыны төлеу күні қор биржасының, сондай-ақ "Астана" халықаралық қаржы орталығы қор биржасының деректеріне сәйкес облигациялық қарыз бойынша купондық төлемдердің басталған күні болып есептеледі.

14. Сроки субсидирования, процент от части и (или) общей суммы облигационного займа и сумма субсидирования будут изменены при изменении потребности эмитента в субсидировании купонного вознаграждения посредством внесения изменений и (или) дополнений в настоящие Правила и соглашение.
15. Субсидирование включает в себя следующие процессы:
1) прием предложения эмитента на заключение соглашения (далее – предложение);
2) принятие решения рабочим органом о заключении соглашения;
3) заключение соглашения;
4) подача заявки на субсидирование;
5) выплата субсидии;
6) изменение соглашения.
Параграф 2. Порядок рассмотрения предложений и принятия решения о заключении соглашения
16. Предложение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам подается эмитентом с приложением копий Проспекта, свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций и выписки из системы реестров держателей ценных бумаг на дату первичного размещения облигаций.
17. Рабочий орган с даты получения предложения в течение 3 (трех) рабочих дней осуществляет:
1) регистрацию предложения в канцелярии рабочего органа;
2) проверку соответствия предложения условиям, установленным главой 2 настоящих Правил;
3) принятие и оформление решения о заключении соглашения и уведомление об этом эмитента.
18. Решение рабочего органа о заключении соглашения подписывается первым руководителем рабочего органа или лицом, исполняющим его обязанности.
19. Решение рабочего органа о заключении соглашения включает:
1) наименование и местонахождение эмитента, по предложению которого принято решение о заключении соглашения;
2) сумму облигационного займа;
3) срок субсидирования;
4) ставку субсидирования;
5) общую сумму субсидий в разбивке по годам.
20. В случае несоответствия предложения условиям, установленным главой 3 настоящих Правил, рабочий орган отказывает в письменном виде в заключении соглашения.
21. Соглашение заключается в течение 5 (пять) рабочих дней со дня принятия решения рабочим органом о заключении соглашения.
Допускается заключение нескольких соглашений между эмитентом и рабочим органом.
Параграф 3. Порядок подачи заявки на субсидирование и выплаты субсидий
22. Рабочий орган в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявки на субсидирование по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам:
1) осуществляет регистрацию заявки на субсидирование в канцелярии рабочего органа;
2) осуществляет проверку соответствия суммы заявки на субсидирование сумме, указанной в соглашении;
3) в случае соответствия суммы заявки на субсидирование соглашению, формирует и направляет счет к оплате на выплату субсидий, загружаемый в информационную систему "Казначейство-Клиент", для перечисления субсидий на банковский счет эмитента;

14. Субсидиялау мерзімдері, облигациялық қарыздың бір бөлігінің және (немесе) жалпы сомасының пайызы және субсидиялау сомасы эмитенттің купондық сыйақыны субсидиялауға қажеттілігі осы Қағидалар мен келісімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу арқылы өзгерген кезде өзгертілетін болады.
15. Субсидиялау келесі процестерді қамтиды:
1) эмитенттің келісім жасасуға ұсынысын (бұдан әрі – ұсыныс) қабылдауды;
2) жұмыс органының келісім жасасу туралы шешім қабылдауы;
3) келісім жасасуды;
4) субсидиялауға өтінім беруді;
5) субсидия төлеуді;
6) келісімді өзгертуді.
2-параграф. Ұсыныстарды қарау және шешім қабылдау келісім жасасу тәртібі
16. Осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша облигациялар бойынша ұсынысты эмитент облигацияларды бастапқы орналастыру күніне Проспектің, облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмелерін және бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдері жүйесінен үзінді көшірмелерді қоса бере отырып ұсынады.
17. Жұмыс органы ұсынысты алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мыналарды жүзеге асырады.
1) ұсынысты жұмыс органының кеңсесінде тіркеуді;
2) ұсыныстың осы Қағидалардың 2-тарауында белгіленген шарттарға сәйкестігін тексеруді;
3) келісім жасасу туралы шешім қабылдау және ресімдеу және бұл туралы эмитентті хабардар етуді.
18. Келісім жасасу туралы жұмыс органының шешіміне жұмыс органының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
19. Жұмыс органының келісім жасасу туралы шешіміне мыналар кіреді:
1) ұсынысы бойынша келісім жасасу туралы шешім қабылданған эмитенттің атауы мен орналасқан жері;
2) облигациялық қарыз сомасы;
3) субсидиялау мерзімі;
4) субсидиялау мөлшерлемесі;
5) жылдар бойынша бөлінісіндей субсидиялардың жалпы сомасын қамтиды.
20. Ұсыныс осы Қағидалардың 3-тарауында белгіленген шарттарға сәйкес келмеген жағдайда жұмыс органы келісім жасасудан жазбаша түрде бас тартады.
21. Келісім жасасу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде келісім жасалады.
Эмитент пен жұмыс органы арасында бірнеше келісімдер жасасуға жол беріледі.
3-параграф. Субсидиялауға өтінім беру және субсидиялар төлеу тәртібі
22. Жұмыс органы субсидиялауға өтінім алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша:
1) субсидиялауға арналған өтінімді жұмыс органының кеңсесінде тіркеуді жүзеге асырады;
2) субсидиялауға өтінім сомасының келісімде көрсетілген сомаға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады;
3) субсидиялауға арналған өтінім сомасы келісімге сәйкес келген жағдайда, эмитенттің банк шотына субсидиялар аудару үшін "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге арналған шотты қалыптастырады және төлеуге жібереді;

4) в случае несоответствия суммы заявки на субсидирование соглашению, письменно уведомляет эмитента об отказе в выдаче субсидий.
23. Рабочий орган за 10 (десять) рабочих дней до даты начала купонных выплат по облигационному займу, перечисляет платежом на банковский счет эмитента, являющегося оператором по зерновому рынку, субсидируемую часть купонного вознаграждения, согласно заключенному соглашению.
При этом, перечисление субсидий по купонному вознаграждению, начисляемому по облигациям оператора по зерновому рынку в отчетном году, осуществляется не позднее 30 января отчетного года авансовым платежом на банковский счет эмитента в пределах средств, предусмотренных в бюджете на соответствующий финансовый год.
В случае оплаты эмитентом, в том числе являющегося оператором по зерновому рынку, купонного вознаграждения по облигациям за счет собственных средств, рабочий орган возмещает эмитенту ранее оплаченную часть купонного вознаграждения по облигациям путем перечисления суммы субсидируемой части купонного вознаграждения на банковский счет эмитента.
Рабочий орган при наличии средств субсидий перечисляет авансовым платежом 100 % (сто процентов) купонного вознаграждения по облигациям, срок выпуска которых составляет до 18 (восемнадцать) месяцев включительно, на банковский счет эмитента, в том числе являющегося оператором по зерновому рынку, подлежащего уплате по облигациям, согласно заключенному соглашению.
Допускается погашение эмитентом купонного вознаграждения по облигациям авансом.
Эмитент, за исключением оператора по зерновому рынку, после получения средств субсидий, либо при наличии постановления Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан, либо при наличии в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год средств на субсидирование купонного вознаграждения, осуществляет финансирование заемщиков в виде кредитов по льготной ставке вознаграждения за счет краткосрочных/среднесрочных облигаций путем заключения договоров займа на общую сумму, на которую предусмотрены субсидии в размере 100 % (сто процентов) купонного вознаграждения.
За счет указанных краткосрочных/среднесрочных облигаций допускается:
замещение ранее выданных кредитных средств на проведение весенне-полевых и уборочных работ по договорам займа, заключенным с 1 ноября 2023 года;
рефинансирование обязательств заемщиков банков второго уровня, социально-предпринимательских корпораций, региональных инвестиционных центров и микрофинансовых организаций по договорам займа, заключенным с 1 ноября 2023 года на проведение весенне-полевых и уборочных работ.
Допускается предоставление (открытие) эмитентом кредитной линии заемщику на срок, не превышающий 36 (тридцать шесть) месяцев. При этом срок кредита, предоставляемого в рамках кредитной линии, не должен превышать срока обращения облигаций.

4) субсидиялауға өтінім сомасы келісімге сәйкес келмеген жағдайда эмитентті субсидиялар беруден бас тарту туралы жазбаша хабардар етеді.
23. Жұмыс органы облигациялық қарыз бойынша купондық төлемдер басталған күнге дейін 10 (он) жұмыс күні бұрын астық нарығы жөніндегі оператор болып табылатын эмитенттің банктік шотына жасалған келісімге сәйкес купондық сыйақының субсидияланатын бөлігін төлеммен аударады.
Бұл ретте, есеп беретін жылы астық нарығы жөніндегі оператордың облигациялары бойынша есептелетін купондық сыйақы бойынша субсидиялар есеп беретін жылдың 30 қаңтарынан кешіктірілмей тиісті қаржы жылына арналған бюджетте көзделген қаражат шегінде эмитенттің банк шотына аванстық төлеммен аударылады.
Эмитент, оның ішінде астық нарығы жөніндегі оператор болып табылатын эмитент облигациялар бойынша купондық сыйақыны өз қаражаты есебінен төлеген жағдайда, жұмыс органы эмитентке купондық сыйақының субсидияланатын бөлігінің сомасын эмитенттің банк шотына аудару жолымен облигациялар бойынша купондық сыйақының бұдан бұрын төленген бөлігін өтейді.
Жұмыс органы субсидиялар қаражаты болған жағдайда жасалған келісімге сәйкес облигациялар бойынша төленуі тиіс, шығарылған мерзімі 18 (он сегіз) айды қоса алғанға дейінгі уақытты құрайтын облигациялар бойынша 100% (жүз процент) купондық сыйақыны эмитенттің, оның ішінде астық нарығы жөніндегі оператор болып табылатын эмитенттің банк шотына аванстық төлеммен аударады.
Эмитентке облигациялар бойынша купондық сыйақыларды аванс түрінде өтеуге жол беріледі.
Эмитент, астық нарығы жөніндегі операторды қоспағанда, субсидия қаражатын алғаннан кейін не Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы болған жағдайда немесе тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте купондық сыйақыны субсидиялауға қаражат болған кезде Қарыз алушыларды купондық сыйақының 100 % (жүз пайызы) мөлшерінде субсидиялар көзделген жалпы сомаға қарыз шарттарын жасасу жолымен қысқа мерзімді/орта мерзімді облигациялар есебінен сыйақының жеңілдікті мөлшерлемесі бойынша кредиттер түрінде қаржыландыру жүзеге асырылады.
Көрсетілген қысқа мерзімді/орта мерзімді облигациялар есебінен:
2023 жылғы 1 қарашадан бастап жасалған қарыз шарттары бойынша көктемгі дала және егін жинау жұмыстарын жүргізуге бұдан бұрын берілген кредиттік қаражатты ауыстыруға;
көктемгі дала және егін жинау жұмыстарын жүргізуге 2023 жылғы 1 қарашадан бастап жасалған қарыз шарттары бойынша екінші деңгейлі банктердің, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың, өңірлік инвестициялық орталықтардың және микроқаржы ұйымдарының қарыз алушыларының міндеттемелерін қайта қаржыландыруға жол беріледі.
Эмитенттің қарыз алушыға 36 (отыз алты) айдан аспайтын мерзімге кредит желісін беруге (ашуға) жол беріледі. Бұл ретте кредит желісі шеңберінде берілетін кредит мерзімі облигациялардың айналыс мерзімінен аспауы тиіс.

Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 22.05.2025 № 169 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
24. В случае не освоения субсидий, допускается возврат эмитентом остатка неосвоенных средств субсидий при отсутствии потребности заемщиков в финансировании.
Параграф 4. Порядок изменения соглашения
25. В случае изменений условий облигационного займа (сроки выплаты купонного вознаграждения, пролонгации срока обращения облигаций и (или) предоставления отсрочки по выплате купонного вознаграждения) эмитент в течение 5 (пять) рабочих дней уведомляет об этом рабочий орган с приложением копий принятого решения и обновленного графика погашения облигационного займа, купонного вознаграждения и объема субсидий.
26. Рабочий орган в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления об изменении условий облигационного займа:
1) осуществляет проверку соответствия измененных условий облигационного займа условиям субсидирования, установленным настоящими Правилами;
2) в случае соответствия предлагаемых изменений требованиям настоящих Правил, принимает и оформляет решение о внесении изменений в соглашение и письменно уведомляет об этом эмитента.
27. Дополнительное соглашение о внесении изменений в соглашение с обновленным графиком субсидирования между эмитентом и рабочим органом заключается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия решения рабочим органом о внесении изменений в соглашение.
Глава 3. Условия субсидирования купонного вознаграждения по долгосрочным облигационным займам
28. Субсидирование купонного вознаграждения по долгосрочным облигациям эмитента со сроком обращения свыше 18 (восемнадцати) месяцев (далее – долгосрочные облигации) при кредитовании и лизинге субъектов агропромышленного комплекса, осуществляется по отдельной бюджетной программе.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.09.2024 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Субсидирование купонного вознаграждения по долгосрочным облигационным займам эмитента осуществляется на следующих условиях:
1) субсидирование составляет полный размер купонного вознаграждения облигационного займа;
2) предельный размер субсидирования не превышает суммарного значения базовой ставки Национального банка Республики Казахстан на момент привлечения облигационного займа плюс 1,5 % (одна целая пять десятых). При этом датой привлечения облигационного займа считается дата проведения торгов/подписки, которая публикуется на официальном интернет-ресурсе акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" www.kase.kz;

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 22.05.2025 № 169 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Субсидиялар игерілмеген жағдайда, қарыз алушыларды қаржыландырудың қажеттілігі болмағанда, игерілмеген субсидиялар қаражатының қалдығын эмитенттің қайтаруына жол беріледі.
4-параграф. Келісімді өзгерту тәртібі
25. Облигациялық қарыз шарттары (купондық сыйақыны төлеу, облигациялардың айналыс мерзімін ұзарту және (немесе) купондық сыйақыны төлеу бойынша кейінге қалдыруды ұсыну мерзімдері) өзгерген жағдайда, эмитент 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы қабылданған шешімнің және облигациялық қарызды, купондық сыйақыны және субсидиялар көлемін өтеудің жаңартылған графигінің көшірмелерін қоса бере отырып, жұмыс органын хабардар етеді.
26. Жұмыс органы облигациялық қарыз шарттарының өзгергені туралы хабарламаны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде:
1) облигациялық қарыздың өзгертілген шарттарының осы Қағидаларда белгіленген субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады;
2) ұсынылатын өзгерістер осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда, келісімге өзгерістер енгізу туралы шешім қабылдайды және ресімдейді және бұл туралы эмитентті жазбаша хабардар етеді.
27. Эмитент пен жұмыс органы арасындағы графигі жаңартылған субсидиялау келісіміне өзгерістер енгізу туралы қосымша келісім жұмыс органы келісімге өзгерістер енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жасалады.
3-тарау. Ұзақ мерзімді облигациялық купондық сыйақыны қарыздар бойынша субсидиялау шарттары
28. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру және лизинг беру кезінде айналыс мерзімі 18 (он сегіз) айдан асатын эмитенттің ұзақ мерзімді облигациялары (бұдан әрі – ұзақ мерзімді облигациялар) бойынша купондық сыйақыны субсидиялау жеке бюджеттік бағдарлама бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.09.2024 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Эмитенттің ұзақ мерзімді облигациялық қарыздары бойынша купондық сыйақыны субсидиялау мынадай шарттарда жүзеге асырылады:
1) субсидиялау облигациялық қарыздың купондық сыйақысының толық мөлшерін құрайды;
2) субсидиялаудың шекті мөлшері облигациялық қарыз тарту сәтінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің базалық мөлшерлемесінің жиынтық мәнінен плюс 1,5%-тен (бір бүтін оннан бестен) аспайды. Бұл ретте "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамы www.kase.kz ресми ресурсында жарияланатын сауда-саттық/жазылым өткізу күні облигациялық қарызды тарту күні болып есептеледі;

3) срок погашения облигационного займа – согласно условиям Проспекта.
При этом допускается субсидирование ставки купонного вознаграждения по долгосрочным облигациям эмитента, выпущенным с целью рефинансирования и (или) погашения размещенных облигаций, по которым осуществляется субсидирование купонного вознаграждения.
Сноска. Пункт 29 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 22.05.2025 № 169 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
30. Размер базовой ставки Национального банка Республики Казахстан, примененный для расчета суммы субсидирования эмитента, остается неизменным на весь срок обращения облигационного займа.
31. Реализация программы осуществляется в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
32. Субсидирование осуществляется на основании плана привлечения средств по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
33. График субсидирования купонного вознаграждения по долгосрочным облигациям утверждается рабочим органом.
34. Процесс субсидирования в рамках настоящей главы осуществляется в соответствии с требованиями пунктов 15, 17, 18, 19, 20 и 21 настоящих Правил.
35. Прием предложения по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам осуществляется рабочим органом с 5 января отчетного года.
36. Рабочий орган при наличии средств субсидий в течение 10 (десять) рабочих дней со дня поступления заявки на субсидирование, перечисляет авансовым платежом 100 % (сто процентов) купонного вознаграждения по долгосрочным облигациям на банковский счет эмитента, подлежащего уплате по облигациям за предстоящие 12 (двенадцать) месяцев, согласно заключенному соглашению.
В рамках настоящей главы допускается погашение эмитентом купонного вознаграждения по облигациям авансом.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.09.2024 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Эмитент, за исключением оператора по зерновому рынку, после получения средств субсидий либо при наличии постановления Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан, предусматривающего выделение эмитенту субсидий в размере 100 % (сто процентов) купонного вознаграждения за предстоящие 12 (двенадцать) месяцев, производит финансирование в виде кредитов и/или лизинга заемщиков по льготной ставке вознаграждения по финансированию за счет средств долгосрочных облигаций путем заключения договоров кредита/лизинга в соответствии с перечнем товаров для кредитования и финансового лизинга по приоритетным проектам в сфере производства и (или) переработки сельскохозяйственной продукции согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

3) облигациялық қарызды өтеу мерзімі – Проспектінің шарттарына сәйкес.
Бұл ретте олар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау жүзеге асырылатын орналастырылған облигацияларды қайта қаржыландыру және (немесе) өтеу мақсатында шығарылған эмитенттің ұзақ мерзімді облигациялары бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға жол беріледі.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 22.05.2025 № 169 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Эмитентті субсидиялау сомасын есептеу үшін қолданылған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің базалық мөлшерлемесінің мөлшері облигациялық қарыз айналысының бүкіл мерзіміне өзгеріссіз қалады.
31. Бағдарламаны іске асыру тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.
32. Субсидиялау осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаражат тарту жоспары негізінде жүзеге асырылады.
33. Ұзақ мерзімді облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау кестесін жұмыс органы бекітеді.
34. Осы тарау шеңберіндегі субсидиялау процесі осы Қағидалардың 15, 17, 18, 19, 20 және 21-тармақтарының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
35. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыныс қабылдауды жұмыс органы есептік жылдың 5 қаңтарынан бастап жүзеге асырады.
36. Жұмыс органы субсидиялар қаражаты болған жағдайда субсидиялауға өтінім келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жасалған келісімге сәйкес алдағы 12 (он екі) айда облигациялар бойынша төленуге тиіс 100% (жүз процент) купондық сыйақыны ұзақ мерзімді облигациялар бойынша эмитенттің банктік шотына аванстық төлеммен аударады.
Осы тарау шеңберінде эмитентке облигациялар бойынша купондық сыйақыларды аванс түрінде өтеуге жол беріледі.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.09.2024 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Эмитент астық нарығы жөніндегі операторды қоспағанда, субсидиялар қаражатын алғаннан кейін не эмитентке алдағы 12 (он екі) айға 100% (жүз процент) купондық сыйақы мөлшерінде субсидиялар бөлуді көздейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы болған жағдайда осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және (немесе) өңдеу саласындағы басым жобалар бойынша кредит және (немесе) қаржылық лизингі берілетін тауарлар тізбесіне сәйкес кредит/лизинг шарттарын жасасу жолымен ұзақ мерзімді облигациялар қаражаты есебінен қаржыландыру бойынша жеңілдікті сыйақы мөлшерлемесі бойынша қарыз алушыларды кредиттер және/немесе лизинг түрінде қаржыландыруды жүргізеді.

Сноска. Пункт 37 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.09.2024 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. В случае образования неосвоенного остатка средств субсидий, остаток субсидий отчетного года переходит на следующий год. При этом, заявка на получение субсидий на следующий год подается с учетом неосвоенных эмитентом субсидий прошлого года.
Возврат остатка неосвоенных средств субсидий осуществляется при отсутствии потребности заемщиков в финансировании.
39. Уточнение сумм и сроков субсидий будущих финансовых периодов осуществляется после предоставления эмитентом ежегодного отчета о фактическом использовании субсидий на основании плана привлечения средств рабочему органу по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
40. В случае изменений условий облигационного займа, дополнительное соглашение о внесении изменений в соглашение заключается с соблюдением требований, установленных пунктами 25, 26 и 27 настоящих Правил.
41. В последующем, для получения средств субсидий на предстоящий год, в конце отчетного года, эмитентом формируется заявка на субсидирование по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с учетом плана привлечения средств и остатка основного долга по облигационному займу.

Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.09.2024 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Субсидиялар қаражатының игерілмеген қалдығы қалыптасқан жағдайда, есептік жылғы субсидиялардың қалдығы келесі жылға ауысады. Бұл ретте, келесі жылға субсидиялар алуға өтінім эмитент игермеген өткен жылғы субсидиялар ескеріле отырып беріледі.
Игерілмеген субсидиялар қаражаты қалдығының қайтарылуы қарыз алушылардың қаржыландыруға қажеттілігі болмаған кезде жүзеге асырылады.
39. Болашақ қаржы кезеңдерінің субсидияларының сомалары мен мерзімдерін нақтылау эмитент жұмыс органына осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаражат тарту жоспары негізінде субсидияларды нақты пайдалану туралы жыл сайынғы есепті ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.
40. Облигациялық қарыз шарттары өзгерген жағдайда, келісімге өзгерістер енгізу туралы қосымша келісім осы Қағидалардың 25, 26 және 27-тармақтарында белгіленген талаптарды сақтай отырып жасалады.
41. Кейіннен, алдағы жылға арналған субсидиялар қаражатын алу үшін, есептік жылдың соңында эмитент қаражат тарту жоспарын және облигациялық қарыз бойынша негізгі борыштың қалдығын ескере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған өтінімді қалыптастырады.

42. В случае реорганизации эмитента, субсидии по ранее заключенным соглашениям выплачиваются правопреемнику путем подписания дополнительных соглашений.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
купонного вознаграждения
по облигациям
Перечень товаров для кредитования и финансового лизинга по приоритетным проектам в сфере производства и (или) переработки сельскохозяйственной продукции
Наименование направления
Наименование общего классификатора видов экономической деятельности
Общий классификатор видов экономической деятельности
Перечень продуктов и товаров на выходе
1
2
3
4
5
1
Сельское хозяйство
Выращивание зерновых (кроме риса), бобовых и масличных культур

42. Эмитент қайта ұйымдастырылған жағдайда, бұрын жасалған келісімдер бойынша субсидиялар қосымша келісімдерге қол қою арқылы құқық мирасқорына төленеді.
Облигациялар бойынша
купондық сыйақыны
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және (немесе) өңдеу саласындағы басым жобалар бойынша кредит және қаржылық лизинг берілетін тауарлар тізбесі
Бағыттарының атауы
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің атауы
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
Шығарылатын өнімдер мен тауарлардың тізбесі
1
2
3
4
5
1
Ауыл шаруашылығы
Дәнді дақылдарды (күріштен басқа), бұршақты және майлы дақылдарды өсіру

01.11
Выращивание в открытом грунте зерновых (кроме риса), бобовых и масличных культур.
Выращивание зерновых и зернобобовых культур, включая семеноводство:
выращивание зерновых культур, таких как:
пшеница, кукуруза, сорго, ячмень, рожь, овес, просо, прочие зерновые культуры, в том числе для формирования семенного фонда;
выращивание зернобобовых культур, таких как:
фасоль, бобы, нут (турецкий горох), чечевица, люпин, горох, стручковый горох, прочие зернобобовые культуры, в том числе для формирования семенного фонда. Выращивание масличных культур и их семян:
выращивание масличных культур, таких как:
соевые бобы, земляные орехи (арахис), семена хлопчатника, клещевины, льна, горчицы, рапса, сафлора, кунжута, подсолнечника, прочие масличные культуры, включая производство семян.
2
Выращивание риса
01.12
Выращивание риса.
3
Выращивание овощей, бахчевых, корнеплодов и клубнеплодов
01.13
Выращивание картофеля и посадочного материала.
Выращивание овощей, их семян и рассады:
выращивание листовых и черенковых овощей, таких как:
артишоки, спаржа, капуста, цветная капуста и брокколи, салат-латук и салатного сорта цикорий, шпинат, прочие листовые и черенковые овощи;
выращивание плодоовощных культур, таких как:
огурцы и корнишоны, баклажаны, помидоры, арбузы, дыни, включая мускатные дыни, прочие виды бахчевых и плодоовощных культур;
выращивание корнеплодов, клубнеплодов и луковичных овощей, таких как:
морковь, репа, сахарная кукуруза, чеснок, лук (включая шалот), лук-порей и прочие луковичные овощи, прочие корнеплоды и клубнеплоды;
выращивание грибов и трюфелей;
выращивание прочих видов овощей;
выращивание семян овощей;
Выращивание сахарной свеклы и ее семян.
4
Выращивание прядильных культур

01.11
Ашық топырақта дәнді дақылдард (күріштен басқа), бұршақты және майлы дақылдарды өсіру.
Тұқым өсіруді қосқанда, дәнді және бұршақ дақылдарды өсіру:
бидай, жүгері, қонақ жүгері, арпа, қара бидай, сұлы, тары, басқа да дәнді дақылдар сияқты дәнді-бұршақ дақылдарын, оның ішінде тұқым қорын қалыптастыру үшін өсіру;
үрлесбұршақ, бұршақ, нут (түрік бұршағы), жасымық, бөрібұршақ, бұршақ, бұршаққын бұршағы, басқа да бұршақ дақылдар сияқты дәнді-бұршақ дақылдарын, оның ішінде тұқым қорын қалыптастыру үшін өсіру;
Майлы дақылдарды және олардың тұқымдарын өсіру соя бұршағы, жер жаңғағы (арахис), мақта, үпілмәлік, зығыр, қыша, рапс, сафлор, күнжіт, күнбағыс тұқымдары сияқты майлы дақылдарды, тұқымдарды өндіруді қоса алғанда, басқа да майлы дақылдар өсіру.
2
Күріш өсіру
01.12
Күріш өсіру.
3
Көкөністер, бақша дақылдарын, тамыр жемістілер мен түйнек жемістілерді өсіру
01.13
Картопты және отырғызатын материал өсіру.
Көкөністерді, олардың тұқымдарын және көшеттерін өсіру:
бөрікгүл, аспарагус, қырыққабат, түсті қырыққабат және брокколи, салат-сүтшөп және салат сорты цикорий, шпинат сияқты жапырақты және сабақты көкөністерді, басқа да жапырақты және сабақты көкөністер өсіру;
қияр және корнишондар, баялды, қызанақтар, мускус қауынын қосқанда, қарбыздар, қауындар, сияқты жеміс – көкөністерді бақша және жеміс – көкөністердің басқа да түрлерін өсіру;
сәбіз, шалқан, қантты жүгері, сарымсақ, пияз (шалотты қоса алғанда), порей пиязы және пияз тәрізділерге жататын көкөністер сияқты тамыр жемісті, түйнекті жемісті және көкөністердің өзге де тамыр жемісті және түйнек жемістілер өсіру;
саңырауқұлақтар және трюфельдерді өсіру;
көкөністердің өзге де түрлерін өсіру;
көкөністердің тұқымдарын өсіру;
Қант қызылшасын және оның тұқымдарын өсіру.
4
Тоқыма дақылдарды өсіру

01.16
Выращивание хлопка-сырца, льна и прочих прядильных культур.
5
Выращивание прочих одно- или двухлетних культур
01.19
Выращивание кормовых культур и их семян:
выращивание брюквы, кормовой свеклы, кормовых корнеплодов, клевера, люцерны, эспарцета, кормовой кукурузы и прочих трав, кормовой капусты и подобных кормовых культур;
выращивание гречихи;
выращивание семян свеклы (кроме сахарной) и кормовых растений.
6
Выращивание винограда
01.21
Выращивание винограда.
7
Выращивание семечковых и косточковых плодов
01.24
Выращивание семечковых и косточковых плодов.
8
Выращивание прочих плодов, ягод и орехов
01.25
Выращивание ягод и орехов.
9
Разведение прочего крупного рогатого скота и буйволов
01.42
Разведение крупного рогатого скота и буйволов для получения мяса
10
Разведение крупного рогатого скота молочного направления
01.41
Выращивание и разведение крупного рогатого скота молочного направления.
Производство сырого коровьего молока и сырого молока прочего крупного рогатого скота.
11
Разведение лошадей и прочих животных семейства лошадиных
01.43
Выращивание и разведение лошадей
12
Разведение верблюдов и прочих животных семейства верблюжьих
01.44
Выращивание и разведение верблюдов
13
Разведение овец и коз
01.45
Разведение овец и коз:
выращивание и разведение овец и коз;
производство сырого овечьего и козьего молока;
производство сырой (немытой) шерсти.
14
Разведение свиней
01.46
Разведение свиней
15
Разведение сельскохозяйственной птицы
01.47
Выращивание и разведение сельскохозяйственной птицы.
Производство яиц сельскохозяйственной птицы.
Смешанное мясояичное производство.
Деятельность инкубаторно-птицеводческих станций.
16
Разведение прочих видов животных
01.49
Разведение пчел, производство меда и пчелиного воска.
17
Смешанное сельское хозяйство
01.50
Производство как продукции растениеводства, так и продукции животноводства:
выращивание сельскохозяйственных культур в сочетании с животноводством.
18
Переработка и консервирование мяса и производство мясной продукции
Переработка и консервирование мяса
10.11
Производство свежего, охлажденного или замороженного мяса в тушах/в отрубах, или поделенного на части.
Пищевые субпродукты
19
Переработка и консервирование мяса сельскохозяйственной птицы
10.12
Убой, разделывание тушек и расфасовку мяса сельскохозяйственной птицы на птицебойнях.
Производство свежего, охлажденного или замороженного мяса сельскохозяйственной птицы, поделенного на части.
20
Производство продуктов из мяса и мяса сельскохозяйственной птицы
10.13
Производство сушеного, засоленного или копченого мяса.
Производство мясных продуктов:
сосисок, салями, колбасных изделий, колбасок, сервелата, болонской копченой колбасы, паштетов, рулетов, вареного окорока, мясных и мясосодержащих (мясорастительных) консервов
Производство мясных и мясосодержащих полуфабрикатов.
21
Переработка и консервирование рыбы, ракообразных и моллюсков
Переработка и консервирование рыбы, ракообразных и моллюсков

01.16
Шитті мақтаны, зығырды және басқа да тоқыма дақылдарын өсіру
5
Өзге де бір-немесе екіжылдық дақылдарды өсіру
01.19
Жем-шөп дақылдарын және олардың тұқымдарын өсіру
тарнаны, жем-шөпті қызылшаны, жем-шөпті тамыржемістілерді, бедені, жоңышқаны, эспарцетті, жем-шөптік жүгеріні және басқа шөптерді, жем-шөптік қырыққабаты және жем-шөптік дақылдылар сияқтыларды өсіру
қарақұмықты өсіру
қызылша тұқымдарын (қант қызылшасынан басқа) және жем-шөп өсімдіктерін өсіру
6
Жүзімді өсіру
01.21
Жүзімді өсіру.
7
Дәнді және сүйекті жемістерді өсіру
01.24
Дәнді және сүйекті жемістерді өсіру.
8
Басқа да жемістер, жидектер және жаңғақтарды өсіру
01.25
Жидектер және жаңғақтарды өсіру.
9
Басқа да ірі қара малды және енекелерді көбейту
01.42
Ет алу үшін ірі қара малды және енекелерді көбейту
10
Сүт бағытындағы ірі қара малды өсіру
01.41
Сүт бағытындағы ірі қара малды өсіру және көбейту.
Сиыр шикі сүтін және басқа ірі қара малдың шикі сүтін өндіру.
11
Жылқыны және басқа да жылқы тұқымдастарды өсіру
01.43
Жылқыларды өсіру және көбейту
12
Түйені және өзге де түйе тектес жануарларды өсіру
01.44
Түйелерді өсіру және көбейту
13
Қой және ешкі өсіру
01.45
Қойы және ешкі өсіру:
қой және ешкі өсіру және көбейту;
қойдың және ешкінің шикі сүтін өндіру;
өңделмеген (жуылмаған) жүнді өндіру.
14
Шошқа өсіру
01.46
Шошқа өсіру
15
Ауыл шаруашылығы құстарын өсіру
01.47
Ауыл шаруашылығы құстарын өсіру және көбейту. Ауыл шаруашылығы құстары жұмыртқаларын өндіру. Аралас етті жұмыртқа өндірісі.
Инкубаторлық құс шаруашылығы станцияларының қызметі.
16
Жануарлардың басқа түрлерін өсіру
01.49
Балараны өсіру, балды және балара балауызын өндіру.
17
Аралас ауыл шаруашылығы
01.50
Өсімдік шаруашылығы өнімдерімен қатар мал шаруашылығының өнімдерін өндіру: ауыл шаруашылығы дақылдардын мал шаруашылығымен қосып өсіру.
18
Етті өңдеу және консервілеу және ет өнімдерінің өндірісі
Етті өңдеу және консервілеу
10.11
Жаңа сойылған, салқындатылған немесе тоңазытылған етті ұша, шабылған ет немесе бөліктерге бөлінген түрінде өндіру
Тамақ субөнімдері
19
Ауыл шаруашылығы құсының етін өңдеу және консервілеу
10.12
Құс сою бөлімдерінде ауыл шаруашылығы құсын сою, етін ұшаларға бөлу және өлшеп орау.
Бөліктерге бөлінген жаңа сойылған, салқындатылған немесе тоңазытылған ауыл шаруашылығы құсының етін өндіру
20
Еттен және ауыл шаруашылығы құсының етінен жасалған өнімдерді өндіру
10.13
Кептірілген, тұздалған немесе ысталған етті өндіру.
Ет өнімдерін: сосискалар, салы, шұжық өнімдерін, шұжықтар, сүрленген құрғақ шұжық, сервелат, болон ысталған шұжығы, паштеттерді, орамалар, пісірілген сан етін, етті және құрамында ет бар (ет өсімдікті) консервілерді өндіру.
Етті және құрамында ет бар жартылай дайын өнімді өндіру.
21
Балықты, шаян тәрізділерді және моллюскілерді өңдеу және консервілеу
Балықты, шаян тәрізділерді және моллюскілерді өңдеу және консервілеу

10.20
Переработка и консервирование рыбы, ракообразных и моллюсков.
Производство продуктов из рыбы, ракообразных и моллюсков.
Производство рыбных продуктов для употребления в пищу людьми или для кормления животных.
Производство муки, порошка и гранул из рыбы и прочих водных видов животных, непригодных для употребления в пищу людьми.
Переработка морских водорослей.
22
Переработка и консервирование фруктов и овощей
Переработка и консервирование картофеля
10.31
Переработка и консервирование картофеля:
производство замороженного приготовленного картофеля, сухого картофельного пюре, закусок из картофеля, картофельных чипсов, картофельной муки тонкого и грубого помола.
23
Производство фруктовых и овощных соков
10.32
Производство фруктовых и овощных соков.
Производство концентратов и нектаров из свежих фруктов и овощей.
24
Прочие виды переработки и консервирования фруктов и овощей

10.20
Балықты, шаян тәрізділерді және моллюскілерді өңдеу және консервілеу.
Балықтан, шаян тәрізділерден және моллюскілерден өнім өндіру.
Адамдардың тамаққа пайдалануы үшін немесе жануарлар азығы үшін балық өнімдерін өндіру.
Балықтан және адамдардың тамаққа пайдалануына жарамсыз өзге де жануарлар түрлерінен ұн, ұнтақ және түйіршік өндіру.
Теңіз балдырларын өңдеу.
22
Жемістерді және көкөністерді өңдеу және консервілеу
Картопты өңдеу және консервілеу
10.31
Картопты өңдеу және консервілеу: дайын тоңазытылған картопты өндіру, құрғақ картоп пюресін өндіру, картоптардан жеңіл тамақтарды өндіру, картоп чипстерін өндіру, майда тартылған және ірі тартылған картоп ұнын өндіру.
23
Жеміс және көкөніс шырындарын өндіру
10.32
Жеміс және көкөніс шырындарын өндіру.
Жас жемістерден және көкөністерден концентраттар мен шырындар өндіру.
24
Жемістерді және көкөністерді өңдеу және консервілеудің өзге де түрлері

10.39
Производство продуктов питания, состоящих в основном из фруктов или овощей, за исключением готовых блюд в замороженном или консервированном виде.
Консервирование фруктов, орехов или овощей:
заморозка, сушка, пропитывание в масле или уксусе, консервирование в герметичной таре.
Производство продуктов питания из фруктов или овощей.
Производство джемов, мармеладов и пищевых желе.
Обжаривание орехов.
Производство пасты и прочих продуктов питания из орехов.
25
Производство растительных и животных масел и жиров
Производство масел и жиров
10.41
Производство неочищенных растительных масел:
соевого, подсолнечного, хлопкового, рапсового, горчичного, льняного, сафлорового, оливкового.
Производство очищенных (рафинированных) растительных масел:
соевого, подсолнечного, хлопкового, рапсового, горчичного, льняного, сафлорового, оливкового.
Переработка растительного масла:
перегонка, кипячение, дегидрация, гидрогенизация.
26
Производство маргарина и аналогичных пищевых жиров
10.42
Производство маргарина.
Производство жировых смесей и спредов.
Производство комбинированных жиров для приготовления пищи.
27
Молочная и сырная продукция
Переработка молока, кроме консервирования, и производство сыров
10.51
Производство жидкого молока, пастеризованного, стерилизованного, гомогенизированного, а также подвергнутого другой высокотемпературной обработке.
Производство безалкогольных напитков на молочной основе.
Производство сливок, снятых с сырого жидкого молока, пастеризованных, стерилизованных и гомогенизированных.
Производство сухого молока.
Производство молока или сливок в твердой форме.
Производство сливочного масла.
Производство йогурта.
Производство сыра и творога.
Производство сыворотки.
Производство казеина или лактозы
Производство молочных консервов.
28
Производство мороженого

10.39
Тоңазытылған немесе консервіленген түрдегі дайын тағамдарды қоспағанда, негізінен жемістерден немесе көкөністерден тамақ өнімдерін өндіру.
Жемістерді, жаңғақтарды немесе көкөністерді консервілеу: тоңазыту, кептіру, май ішінде немесе сірке суында сіңіру, герметикалық ыдыста консервілеу.
Жемістерден немесе көкөністерден тамақ өнімдерін өндіру.
Джем, мармелад және тағамдық желе жасау.
Жаңғақтарды қуыру.
Жаңғақтардан пасталарды және өзге де тамақ өнімдерін өндіру.
25
Өсімдік және мал майы мен тоңмайын өндіру
Май және тоңмай өндіру
10.41
Тазартылмаған өсімдік майын: соя, күнбағыс, мақта, рапс, қыша, зығыр, майсана, зәйтүн майын өндіру.
Тазартылған (тазаланған) өсімдік майын: соя, күнбағыс, мақта, рапс, қыша, зығыр, майсана, зәйтүн майын өндіру.
Өсімдік майын өңдеу: шаю, қайнату, дегидрациялау, гидрогенизациялау.
26
Маргарин және оған ұқсас тағамдық майларды өндіру
10.42
Маргаринді өндіру.
Май қоспаларын және спредтерді өндіру.
Тамақ дайындауға арналған аралас майларды өндіру.
27
Сүт және сыр өнімдері
Консервіленген сүттен басқа сүтті өңдеу және сыр өндіру
10.51
Сұйық сүтті, пастерленген, зарарсыздандырылған, гомогенделген, сондай-ақ басқа жоғары температурада өңделген сүтті өндіру.
Сүт негізінде алькогольсіз сусындарды өндіру.
Піспеген сұйық сүттен, пастерленген, зарарсыздандырылған және гомогенизирленген сүттен кілегей өндіру.
Құрғақ сүт өндіру.
Қатты түрде сүт немесе кілегей өндіру.
Сары май өндіру.
Йогурт өндіру.
Сыр және ірімшік өндіру.
Мәйек өндіру.
Казеин немесе лактоза өндіру.
Сүт консервілерін өндіру.
28
Балмұздақ өндіру

10.52
Производство мороженого.
29
Производство мукомольно-крупяных продуктов
Производство муки
10.61.1*
Производство муки тонкого и грубого помола из пшеницы, ржи, овса, кукурузы или других зерновых.
Производство рисовой муки.
Производство муки тонкого и грубого помола из сушеных бобовых, корнеплодов или клубнеплодов или съедобных орехов.
Производство готовых мучных смесей и теста для выпечки хлеба, тортов, пирожных, бисквитов или блинов.
30
Производство круп

10.52
Балмұздақ өндіру.
29
Ұн-жарма өнімдерін өндіру
Ұн өндіру
10.61.1*
Бидайдан, қара бидайдан, сұлыдан, жүгеріден және басқа дәндерден майда және ірі тартылған ұнды өндіру.
Күріш ұнын өндіру.
Құрғақ бұршақ дәндерінен, тамырлардан немесе сабақтардан, немесе жеуге жарамды жаңғақтардан майда және ірі тартылған ұн өндіру.
Нан, торт, бәліш, пирогтар, бисквиттер және құймақтарды пісіруге арналған дайын ұн қоспалары мен қамырларды өндіру.
30
Жарма өндіру

10.61.2
Производство круп из пшеницы, ржи, овса, кукурузы или других зерновых.
Производство обрушенного, молотого, полированного, шлифованного, глазированного, пропаренного риса.
31
Производство пищевых концентратов
10.61.3
Производство продуктов для завтрака из зерновых культур, таких как сухие завтраки.
Производство пшеничных, ржаных, овсяных, кукурузных или прочих зерновых хлопьев.
32
Производство крахмала и продукции из крахмала
10.62
Производство крахмалов из риса, картофеля, кукурузы и так далее. Измельчение сырой кукурузы.
Производство глюкозы и (или) глюкозно-фруктозного сиропа, сахарного сиропа, мальтозы, инулина и так далее.
Производство клейковины.
Производство кукурузного масла.
33
Производство хлебобулочных, макаронных и мучных кондитерских изделий
Производство хлебобулочных и мучных кондитерских изделий недлительного хранения
10.71
Производство хлебобулочных изделий:
хлеба, булочных изделий, блинов, мучных кондитерских изделий (тортов, пирожных, пирогов, бисквитов.)
34
Производство сухарей и печенья, мучных кондитерских изделий длительного хранения
10.72
Производство сухарей, печенья и прочих сухих хлебобулочных изделий.
Производство мучных кондитерских изделий, тортов, пирожных, пирогов и бисквитов, предназначенных для длительного хранения.
Производство таких изделий как печенье, крекеры, крендели, соленых и сладких.
35
Производство макаронных изделий
10.73
Производство макарон и лапши вареных и не вареных, с начинкой и без начинки.
Производство кускуса.
Производство макаронных изделий консервированных или замороженных.
36
Производство прочих продуктов питания
Производство сахара
10.81
Производство сахара из сахарной свеклы и сахарного тростника.
37
Производство какао, шоколада и сахаристых кондитерских изделий

10.61.2
Бидайдан, қара бидайдан, сұлыдан, жүгеріден немесе басқа дәндерден жарма өндіру.
Тазартылған, тартылған, жылтыратылған, тегістелген, глазирленген, бумен өңделген күрішті өндіру.
31
Тағамдық концентраттарды өндіру
10.61.3
Құрғақ таңғы ас сияқты дәнді дақылдардан жасалған таңғы асқа арналған өнімдерді өндіру.
Бидай, қара бидай, сұлы, жүгері немесе басқа да дәндердің қауыздарын өндіру.
32
Крахмалды және крахмалдан өнімдер өндіру
10.62
Күріштен, картоптан, жүгеріден және тағы басқа крахмалдар өндіру.
Шикі жүгеріні ұнтақтау.
Глюкоза және (немесе) глюкоза-фруктоза шәрбатын, қант шәрбатын, мальтоза, инулин және тағы басқа өндіру.
Дәнбалауызын өндіру.
Жүгері майын өндіру.
33
Нан-тоқаш, макарон және ұннан жасалған кондитерлік өнімдерді өндіру
Ұзақ сақтауға арналмаған нан және ұннан жасалған кондитерлік өнімдерді өндіру
10.71
Нан-тоқаш өнімдерін: нан, тоқаш өнімдерін, құймақтар, ұннан жасалған кондитерлік өнімдер (торттар, тәтті тоқаштар, бәліштер, бисквиттер және т.б.) өндіру.
34
Кептірілген нан және печенье, ұзақ сақтауға арналған ұннан жасалған кондитерлік өнімдер өндіру
10.72
Кептірілген нан, печенье және өзге де құрғақ нан-тоқаш өнімдерін өндіру
Ұзақ сақтауға арналған ұннан жасалған кондитерлік өнімдерді, торттарды, тәтті тоқаштарды, бәліштер мен бисквиттерді өндіру. Печенье, крекерлер, кренделдер сияқты тұзды және тәтті өнімдерді өндіру.
35
Макарон өнімдерін өндіру
10.73
Пісірілген және пісірілмеген, салындысы бар және салындысы жоқ макарон және кеспе өндіру. Кускус өндіру.
Консервіленген немесе тоңазытылған өнімдерді макарон өнімдерін өндіру.
36
Өзге де тамақ өнімдерін өндіру
Қант өндіру
10.81
Қант қызылшасынан және қант құрағынан қант өндіру
37
Какао, шоколад және қантты кондитерлік өнімдерді өндіру

10.82
Производство какао-порошка, какао-масла.
Производство шоколада и шоколадных конфет.
Производство сахаристых кондитерских изделий:
карамели, нуги, помадки, белого шоколада.
Производство засахаренных фруктов, орехов, цукатов из плодов.
Производство леденцов, драже и пастилок.
38
Производство пряностей и приправ
10.84
Производство специй, соусов и приправ:
майонеза, горчичной муки и порошка, готовой горчицы.
Производство уксуса.
Производство соли, пригодной для приема в пищу, например, йодированной соли.
39
Производство прочих продуктов питания, не включенных в другие группировки
10.89
Производство супов и бульонов.
Производство яичных продуктов, яичного белка.
Производство дрожжей.
40
Готовые пищевые продукты (в промышленных масштабах)
Производство готовых пищевых продуктов
10.85
Производство мясных блюд или блюд из домашней птицы.
Производство рыбных блюд, включая рыбный фарш.
Производство блюд из овощей.
Производство замороженной пиццы или пиццы, подготовленной для хранения иными способами.
41
Детское питание
Производство детского питания и диетических пищевых продуктов
10.86
Производство продуктов питания, используемых для специализированного питания:
детских молочных смесей;
питательных молочных и других продуктов для грудных детей; детского питания;
низкокалорийных продуктов и продуктов с пониженной калорийностью, предназначенных для контроля веса;
продуктов питания с пониженным содержанием натрия, включая низконатриевые и безнатриевые диетические соли;
продуктов без содержания глютена;
продуктов питания для лиц, выполняющих тяжелую физическую работу, особенно для спортсменов;
продуктов питания для людей, страдающих нарушением обмена веществ (диабетом)
42
Производство кормов для животных
Производство готовых кормов для сельскохозяйственных животных

10.82
Какао-ұнтағын, какао-майын өндіру.
Шоколад және шоколад кәмпиттерді өндіру.
Қантты кондитерлік өнімдерді: карамель, нуга, помадка, ақ шоколад өндіру.
Қантталған жемістерді, жаңғақтарды, жемістерден және өсімдіктердің өзге де бөліктерінен цукаттар өндіру.
Драже, мұз конфеттер және пастилалар өндіру.
38
Татымдықтар мен дәмқосарларды өндіру
10.84
Дәмдеуіштерді, тұздықтарды және дәмқосарларды: майонез, қыша ұны мен ұнтағы, дайын қышаны және т.б. өндіру.
Сірке суын өндіру.
Тағамға пайдалануға жарамды тұз өндіру, мысалы, йодталған тұз кіреді.
39
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де тамақ өнімдерін өндіру
10.89
Көже және сорпа өндіру
Жұмыртқа өнімдерін, жұмыртқаның ақуызын өндіру.
Ашытқы өндіру.
40
Дайын тағам өнімдері (өндірістік масштабта)
Дайын тағам өнімдерін өндіру
10.85
Ет тағамдарын немесе үй құсынан жасалған тағамдарды өндіру.
Балықтың тартылған етін қоса, балық тағамдарын өндіру.
Көкөністерден тағамдар дайындау.
Тоңазытылған пиццаны немесе сақтау үшін өзге де тәсілдермен дайындалған пиццаны өндіру.
41
Балалар тағамы
Балалар тағамын және диеталық тамақ өнімдерін өндіру
10.86
Арнайы тамақтануға пайдаланылатын тамақ өнімдерін: балаларға арналған сүт қоспасын; емшектегі сәбилерге арналған құнарлы сүтті және басқа да өнімдерді; балалар тағамдарын; салмақты бақылауға арналған калориясы аз және калориясы азайтылған өнімдерді; құрамында натрийі аз және натрийі жоқ диеталық тұздарды қоса отырып, құрамында натрийі азайтылған тамақ өнімдерін; құрамында глютені жоқ тамақ өнімдерін; физикалық ауыр жұмысты орындайтын адамдарға, әсіресе спортшыларға пайдалануға арналған тамақ өнімдерін; зат алмасуының бұзылуымен (диабетпен) ауыратын адамдарға арналған тамақ өнімдерін өндіру
42
Жануарларға арналған дайын азықтар өндіру
Ауылшаруашылығы жануарларына арналған дайын азықтарды өндіру

10.91
Производство кормов для крупного рогатого скота, мелкого рогатого скота, лошадей, домашних птиц и свиней.
43
Производство безалкогольных напитков, минеральных вод и других вод в бутылках
Производство безалкогольных напитков, минеральных вод и других вод в бутылках
11.07.0*
Производство природной минеральной воды и прочих вод в бутылках.
Производство безалкогольных напитков, ароматизированных и (или) подслащенных:
лимонада, оранжада, колы, фруктовых напитков, тоников и так далее.
44
Переработка шерсти
Подготовка шерстяного волокна

10.91
Ірі қара малға, ұсақ малға, жылқыларға, үй құстарына және шошқаларға арналған азықтарды өндіру
43
Алкогольсіз сусындарды, минералды суларды және басқа да бөтелкелерге құйылатын сусындарды өндіру
Алкогольсіз сусындарды, минералды суларды және басқа да бөтелкелерге құйылатын сусындарды өндіру
11.07.0*
Табиғи минералды суды және өзге де бөтелкелердегі суларды өндіру.
Алкогольсіз сусындарды, хош иістендірілген және (немесе) тәттілендірілген сусындар: лимонад, оранжад, кола, жеміс сусындары, тониктер және тағы басқаларды өндіру.
44
Жүнді өңдеу
Жүн талшығын дайындау

13.10.3
Шерсть (овечья) мытая обезжиренная или карбонизированная, не подвергнутая кардо- и гребнечесанию.
Шерсть и волос животных тонкий или грубый, кардо- или гребнечесаные
45
Прядение шерстяного волокна
13.10.4
Производство пряжи из шерсти для ткацкой и швейной промышленности
46
Производство шерстяных тканей
13.20.2
Ткани из шерсти кардочесаной или гребнечесаной или из волоса животных грубого или волоса конского
47
Производство валяльно-войлочных изделий

13.10.3
Жуылған, майсыздандырылған немесе карбондалған, түтілмеген және тарақпен таралмаған жүн (қой жүні).
Жануарлардың жіңішке немесе қылшықты, түтілген немесе тарақпен таралған жүні мен қылы
45
Жүн талшығын иіру
13.10.4
Тоқыма және тігін өнеркәсібіне арналған жүннен иірілген жіп өндірісі
46
Жүн маталар өндірісі
13.20.2
Түтілген немесе тарақпен таралған жүннен немесе жануарлардың қылшықты қылынан немесе жылқы қылынан жасалған маталар
47
Киізден басылған бұйымдар өндірісі

13.99.2
Производство войлока и фетра
48
Производство кожаной продукции
Дубление и выделка кожи
15.11.1
Кожа дубленая и выделанная; меха выделанные и окрашенные.
Шкуры меховые, дубленые или выделанные.
Замша (включая замшу композиционную);
кожа лаковая и лаковая ламинированная;
кожа металлизированная.
Кожа лаковая и лаковая ламинированная;
кожа металлизированная.
49
Выделка и крашение меха
15.11.3
Кожа из шкур скота крупного рогатого или шкур животных семейства лошадиных без волосяного покрова.
Кожа из шкур целых скота крупного рогатого без волосяного покрова.
Кожа из шкур животных семейства лошадиных без волосяного покрова.
Кожа из шкур овечьих, козьих или свиных без волосяного покрова.
Кожа из шкур овечьих без волосяного покрова.
Кожа из шкур козьих без волосяного покрова.
Кожа свиная без волосяного покрова
50
Хранение сельскохозяйственной продукции
Складирование и хранение зерна
52.10.1
Складирование и хранение зерна
51
Складирование и хранение овощей и фруктов
52.10.5
Складирование и хранение овощей и фруктов
Приложение 2
к Правилам субсидирования
купонного вознаграждения
по облигациям
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о фактическом использовании субсидий по купонному вознаграждению по облигациям

13.99.2
Киіз және фетр өндірісі
48
Былғары өнімдерін өндіру
Теріні илеу және өңдеу
15.11.1
Иленген және өңделген былғары; өңделген және боялған үлбір.
Үлбір, иленген немесе өңделген терілер.
Күдері (қиыстырған күдеріні қоса алғанда);
боялған былғары және боялған ламинадталған;
металдандырылған былғары.
Боялған былғары және боялған ламинадталған;
металдандырылған былғары.
49
Теріні өңдеу және бояу
15.11.3
Іpi қара малдың терілерінен жасалған былғары немесе жылқы тұқымдас жануарлардың түгi бар терілері.
Іpi қара малдың түксіз тұтас терілерінен жасалған былғары.
Жылқы тұқымдас жануарлардың түксіз терілерінен жасалған былғары.
Қой, ешкі немесе шошқаның түксіз терілерінен жасалған былғары.
Қойдың түксіз терілерінен жасалған былғары.
Ешкінің түксіз терілерінен жасалған былғары.
Шошқалардың түксіз терісі
50
Ауыл шаруашылығы өнімдерін сақтау
Астық сақтайтын орындар
52.10.1
Астық сақтайтын орындар
51
Көкөністерді, жемістерді сақтайтын орындар
52.10.9
Көкөністерді, жемістерді сақтайтын орындар
Облигациялар бойынша
купондық сыйақыны
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Облигациялар бойынша купондық сыйақы субсидияларының нақты пайдаланылуы туралы есеп

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 22.05.2025 № 169 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № КВО-1
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: эмитент
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 25 января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Наименование эмитента
Бизнес-идентификационный номер
Проспект облигаций (международный идентификационный номер (национальный идентификационный номер))
Сумма облигационного займа
Всего предусмотрено субсидий на весь срок обращения облигаций, тенге
Всего перечислено субсидий, тенге
Отклонение (+, -) (+) переплата, (-) недостаток, тенге
Возврат неиспользованных субсидий (факт), тенге
Остаток субсидий, находящийся на банковском счете, тенге
Всего
За отчетный период
Всего
За отчетный период
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого:
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом
использовании субсидий по купонному вознаграждению по облигациям"
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о фактическом
использовании субсидий
по купонному вознаграждению
по облигациям"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом использовании субсидий
по купонному вознаграждению по облигациям"
(индекс: форма КВО-1, периодичность: ежегодная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом использовании субсидий по купонному вознаграждению по облигациям" (далее – Форма).

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 22.05.2025 № 169 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № ОКС-1 нысан
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: эмитент
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейін
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электронды түрде
Эмитенттің атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Облигациялар проспектісі (халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ұлттық сәйкестендіру нөмірі))
Облигациялық қарыз сомасы
Облигациялар айналысының бүкіл мерзіміне көзделген субсидиялардың барлығы, теңге
Барлық аударылған субсидиялар, теңге
Ауытқу ( + , -) ( + ) артық төлеу, ( - ) жетіспеушілік, теңге
Пайдаланылмаған субсидияларды қайтару (нақты), теңге
Банктік шоттарда жатқан субсидиялар қалдығы, теңге
Барлығы
Есептік кезең үшін
Барлығы
Есептік кезең үшін
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жалпы:
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_________________________________________________________________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі
Ескертпе: "Облигациялар бойынша купондық сыйақы субсидияларының нақты пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада көрсетіледі.
"Облигациялар бойынша
купондық сыйақы
субсидияларының нақты
пайдаланылуы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Облигациялар бойынша купондық сыйақы субсидияларының нақты пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс: ОКС-1 нысаны, кезеңділігі: жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Облигациялар бойынша купондық сыйақы субсидияларының нақты пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма заполняется эмитентом.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется эмитентом в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно до 25 января года, следующего за отчетным.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 Формы указывается наименование эмитента.
6. В графе 2 Формы указывается бизнес-идентификационный номер.
7. В графе 3 Формы указывается проспект облигаций (международный идентификационный номер (национальный идентификационный номер)).
8. В графе 4 Формы указывается сумма облигационного займа.
9. В графе 5 Формы указывается субсидий на весь срок обращения облигаций, за весь период и за отчетный период, в тенге.
10. В графах 6 и 7 Формы указываются перечисленные субсидии за весь период и отчетный период, в тенге.
11. В графах 8 и 9 Формы указывается отклонение (переплата, недостаток) за весь период и за отчетный период, в тенге.
12. В графе 10 Формы указывается возврат неиспользованных субсидий (факт), в тенге.
13. В графе 11 Формы указывается остаток субсидий, находящийся на банковском счете, в тенге.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
купонного вознаграждения
по облигациям
Форма
Предложение
Эмитент:
___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
Кому:
___________________________________________________________________
(наименование рабочего органа)

2. Нысанды эмитент толтырады.
3. Нысанға орындаушы және басшы, не оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейін эмитент ұсынады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында эмитенттің атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында облигациялар проспектісі (халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ұлттық сәйкестендіру нөмірі)) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында облигациялық қарыз сомасы көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында облигациялар айналысының бүкіл мерзіміне, бүкіл кезеңге және есепті кезеңге көзделген субсидиялар теңгемен көрсетіледі.
10. Нысанның 6 және 7-бағандарында бүкіл кезеңде және есепті кезеңде аударылған субсидиялар теңгемен көрсетіледі.
11. Нысанның 8 және 9-бағандарында барлық кезеңдегі және есепті кезеңдегі ауытқулар (артық төлеу, жетіспеушілік) теңгемен көрсетіледі.
12. Нысанның 10-бағанында пайдаланылмаған субсидиялардың қайтарылғаны (нақты) теңгемен көрсетіледі.
13. Нысанның 11-бағанында банктік шотта жатқан субсидиялар қалдығы теңгемен көрсетіледі.
Облигациялар бойынша
купондық сыйақыны
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ұсыныс
Эмитент: ____________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
Кімге: _______________________________________________________
(жұмыс органының атауы)

2) купонное вознаграждение по облигационному займу, указанному в предложении,
не субсидируется по другим государственным и (или) бюджетным программам.
Приложение:
копия проспекта выпуска облигаций на _____ листах;
копия свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций
на ______ листах;
копия выписки из системы реестров держателей ценных бумаг на ______ листах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись руководителя эмитента или
лица, его замещающего _______________________________
Дата подачи "___"_______ 20 __ года.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
* БИН – бизнес-идентификационный номер;
** ISIN (НИН) – международный идентификационный номер
(национальный идентификационный номер).
Приложение 4
к Правилам субсидирования
купонного вознаграждения
по облигациям
Форма
Заявка на субсидирование
"____" __________20__года
Настоящим, эмитент _______________________ согласно Соглашению
от "___" ___________ 20___ года № _______, просит выплатить субсидии
на банковский счет _________________ в сумме _____________________ тенге,
за период с "__" ___________20__ года по "__" ___________20__ года.
Руководитель эмитента (представитель по доверенности)
_____________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 5
к Правилам субсидирования
купонного вознаграждения
по облигациям
Форма
План привлечения средств
Эмитент: ________________________________________________________
(наименование финансового института)
Бизнес-идентификационный номер эмитента: _________________________
Кому: ___________________________________________________________
(рабочий орган)
1. План привлечения средств для целей кредитования, лизинга субъектов
агропромышленного комплекса на плановый период финансового года.
№ №п/п
Всего на ____ год
В том числе по месяцам
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Итого
2. Прогнозный план привлечения средств для целей кредитования, лизинга субъектов агропромышленного комплекса на второй плановый период финансового года.
№ № п/п
Всего на ____ год
В том числе по месяцам
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Итого
3. Прогнозный план привлечения средств для целей кредитования, лизинга субъектов агропромышленного комплекса на третий плановый период финансового года.
№ №п/п
Всего на ____ год
В том числе по месяцам
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Итого
4. Остаток основного долга по привлеченным облигационным займам для целей кредитования, лизинга субъектов агропромышленного комплекса.
№ №п/п
Всего на ____ год
В том числе по месяцам
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Итого

2) ұсыныста көрсетілген облигациялық қарыз бойынша купондық сыйақы басқа мемлекеттік және (немесе) бюджеттік бағдарламалар бойынша субсидияланбайтыны расталады.
Қосымша:
облигациялар шығарылымы проспектісінің көшірмесі ______ парақта;
облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі ______ парақта;
бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдері жүйесінен алынған үзіндінің көшірмесі______ парақта.
Эмитент басшысының немесе оны алмастырушы адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы_______________________________
Берілген күні: 20___ жылғы "___" _______
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
* БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
** ISIN (ҰСН) – халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ұлттық сәйкестендіру нөмірі).
Облигациялар бойынша
купондық сыйақыны
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Субсидиялауға арналған өтінім
20__жылғы "___"
__________
Осымен эмитент ______________________ 20___ жылғы "__" _________
№_______ келісімге сәйкес 20 __ жылғы "___" ___________ бастап
20__ жылғы "___" ________ дейінгі кезең үшін _______________________ теңге
сомасындағы субсидияны __________________ банктік шотқа төлеуді сұрайды.
Эмитент басшысы (сенімхат бойынша өкілі) _______________
__________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Облигациялар бойынша
купондық сыйақыны
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қаражат тарту жоспары
Эмитент:_______________________________________________________
(қаржы институтының атауы)
Эмитенттің бизнес сәйкестендіру нөмірі:________________________
Кімге:__________________________________________________________
(жұмыс органы)
1. Қаржы жылының жоспарлы кезеңіне агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, лизинг беру мақсаттары үшін қаражат тарту жоспары.
Р/с №
Барлығы ____ жылға
Оның ішінде айлар бойынша
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Барлығы
2. Қаржы жылының екінші жоспарлы кезеңіне агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, лизинг беру мақсаттары үшін қаражат тартудың болжамды жоспары.
Р/с №
Барлығы ____ жылға
Оның ішінде айлар бойынша
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Барлығы
3. Қаржы жылының үшінші жоспарлы кезеңіне агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, лизинг беру мақсаттары үшін қаражат тартудың болжамды жоспары.
Р/с №
Барлығы _ _ _ _ жылға
Оның ішінде айлар бойынша
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Барлығы
4. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, лизинг беру мақсаттары үшін тартылған облигациялық қарыздар бойынша негізгі борыштың қалдығы.
Р/с
Барлығы _ _ _ _ жылға
Оның ішінде айлар бойынша
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Барлығы

5. Сумма остатка привлеченных средств и плана привлечения для целей кредитования, лизинга субъектов агропромышленного комплекса.
№ №п/п
Всего на ____ год
В том числе по месяцам
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Итого
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись руководителя эмитента
или лица, его замещающего _____________________________
Дата подачи "___"_______ 20 __ года.

5. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, лизинг мақсаттары үшін тартылған қаражат қалдығының және тарту жоспарының сомасы.
Р/с
Барлығы _ _ _ _ жылға
Оның ішінде айлар бойынша
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Барлығы
Эмитент басшысының немесе оның орынбасарының аты, әкесінің аты (бар болса) тегі және қолы _______________________________
Өтініштің берілген күні 20 __ жылғы "___"_______