Об утверждении форм документа, подтверждающего резидентство, и справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2018 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2018 года № 16322.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 12.11.2025 № 694 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 218 и пунктом 1 статьи 676 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму документа, подтверждающего резидентство, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2018 года № 38
форма
(Бланк)
Документ, подтверждающий резидентство
Certificate of residence
Компетентный орган Республики Казахстан подтверждает, что
_________________________________________ является резидентом Республики Казахстан с
"___"___________20___года с присвоением индивидуального идентификационного
номера/бизнес идентификационного номера (ИИН/БИН) ______________________________.
Competent authority of the Republic of Kazakhstan certifies that ______________ is
resident of the Republic of Kazakhstan since "___"___________20___ with assignment of the
identification number _____________________________________________________________.
Настоящий документ, подтверждающий резидентство, выдан для применения
положений международного договора об избежании двойного налогообложения и
предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал, заключенного
Республикой Казахстан с________________________________________________________/
для иных целей _________________________________________________________________.
(указать для каких целей)
The certificate of residence is issued for the application of the Convention between the
Republic of Kazakhstan and __________________________ for the avoidance of double taxation
and the prevention of fiscal evasion with respect to taxes on income and capital/ for other purposes
_______________________________________________________________________________.
(specify)
Данный документ, подтверждающий резидентство, выдан на _______ год.
The certificate of residence is issued for __________.
Должность ________________________
Position ___________________________
Ф.И.О. (при его наличии) _____________
___________________________________
Name, Surname, Middle name if
it is available ___________________________
______________________________________
М.П.                                          Подпись______________________________
Seal                                          Signature______________________________
Дата выдачи
"___" _________________ ______года
Date
"___" ___________________ _______
Приложение 2
к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2018 года № 38
Форма

Резиденттікті растайтын құжаттың және Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістері және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомасы туралы анықтаманың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 қаңтардағы № 38 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 ақпанда № 16322 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген – ҚР Қаржы министрінің 12.11.2025 № 694 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 218-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына және 676-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес резиденттікті растайтын құжаттың нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістері және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомасы туралы анықтаманың нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 19 қаңтардағы
№ 38 бұйрығына
1-қосымша
нысан
(Бланк)
Резиденттікті растайтын құжат
Certificate of residence
Қазақстан Республикасының құзырлы органы _____________________ 20__________ жылғы "___" _________ бастап ____________________ жеке сәйкестендіру нөмірін/бизнес сәйкестендіру нөмірін (ЖСН/БСН) берумен Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатындығын растайды.
Competent authority of the Republic of Kazakhstan certifies that ______________ is resident of the Republic of Kazakhstan since "___"___________20___ with assignment of the identification number _____________________________________________________________.
Осы резиденттікті растайтын құжат Қазақстан Республикасының ________________________ – мен жасалған табыс пен капиталға салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы халықаралық шарттың ережелерін қолдану үшін / өзге мақсаттар ____________________________________________________________________ үшін берілді.
(қандай мақсаттар үшін көрсетілсін)
The certificate of residence is issued for the application of the Convention between the Republic of Kazakhstan and ____________________ for the avoidance of double taxation and the prevention of fiscal evasion with respect to taxes on income and capital/ for other purposes _______________________________________________________________________________.
(specify)
Осы резидеттікті растайтын құжат ____________ жылға берілді.
The certificate of residence is issued for _________.
М.О.
Seal
Лауазымы _____________________
Position _____________________
Т.А.Ә. (ол болған кезде) ______
______________________________
Name, Surname, Middle name if it
is available __________________
_____________________________
Қолы ________________________
Signature ____________________
Беру күні
_______ жылғы "___"____________
Date "___" ______________ _______
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 19 қаңтардағы
№ 38 бұйрығына
2-қосымша
нысан

Сноска. Форма – в редакции приказа Министра финансов РК от 02.04.2021 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(Бланк)
Справка о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и
удержанных (уплаченных) налогов за _____ год, _____ квартал, _____месяц
Certificate on amounts of income received from sources in the Republic of Kazakhstan and
amounts of withheld (paid) taxes for _____, year,_____ quarter,_____ month
Полное наименование юридического лица-нерезидента, либо физического лица- нерезидента/ Full name of the non-resident legal entity or non-resident natural person:
________________________________________________________________________________
Категория налогоплательщика/Category of the taxpayer:
Юридическое лицо-нерезидент без постоянного учреждения/non-resident legal entity without
permanent establishment
Юридическое лицо-нерезидент с постоянным учреждением/ non-resident legal entity with
permanent establishment
Физическое лицо-нерезидент/non-resident natural person
_______________________________________________________________________________
Страна резидентства/Country of residence:
_______________________________________________________________________________
Номер налоговой регистрации в стране резидентства/Tax registration number in the country of
residence: _______________________________________________________________________
(Полное наименование территориального органа Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан)
подтверждает уплату налога на прибыль (доходы)/иной объект налогообложения в итоговой
сумме: _________________________________________________________________________
(Full name of the territorial authority of State Revenue Committee of the Ministry of Finance of the
Republic of Kazakhstan) certifies that the tax on profits (income)/other subject of taxation has been
paid in the total amount of:__________________________________________________________
Код валюты/Currency code
Вид дохода Type of income
Сумма дохода Amount of income
Наименование налога/Name of tax
Ставка налога
Tax rate
Сумма удержанного налога Amount of tax withheld
Сумма уплаченного налога Amount of tax paid
Итоговая сумма Total amount
Руководитель (заместитель руководителя) органа
государственных доходов фамилия, имя, отчество (при его наличии)/
Head (deputy head) of state revenue authority (Name, Surname,
Middle name if it is available)________________________________/
Печать/Seal

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 02.04.2021 № 297 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(Бланк)
_____ жылға, _____ тоқсанға, _____айына Қазақстан Республикасындағы көздерден
алынған кірістері және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомасы туралы
анықтамасы
Certificate on amounts of income received from sources in the Republic of Kazakhstan and
amounts of withheld (paid) taxes for _____, year,_____ quarter,_____ month
Бейрезидент-заңды тұлғаның, не бейрезидент-жеке тұлғаның толық атауы/ Full name of
the non-resident legal entity or non-resident natural person:
__________________________________________________________________________
Салық төлеушінің санаты/Category of the taxpayer:
Тұрақты мекемесіз қызмет атқаратын бейрезидент-заңды тұлға/non-resident legal entity
without permanent establishment
Тұрақты мекеме арқылы қызмет атқаратын бейрезидент-заңды тұлға/ non-resident legal
entity with permanent establishment
Бейрезидент-жеке тұлға/non-resident natural person ______________________________
Резидеттік елі/Country of residence: ___________________________________________
Резиденттік еліндегі тіркеу нөмірі/Tax registration number in the country of residence:
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің
аумақтық органының толық атауы) пайдаға (табысқа) төленген салықты растайды/өзге
салық салу объектісінің қорытынды сомасы:__________________
(Full name of the territorial authority of State Revenue Committee of the Ministry of Finance
of the Republic of Kazakhstan)certifies that the tax on profits (income)/other subject of
taxation has been paid in the total amount of:_______________________
Валюта коды/Currency code
Табыс түрі Type of income
Табыс сомасы Amount of income
Салық атауы/Name of tax
Салық мөлшерлемесі Tax rate
Ұстап қалған салық сомасы Amount of tax withheld
Төленген салық сомасы Amount of tax paid
Қорытынды сомасы Total amount
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының орынбасары) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/
Head (deputy head) of state revenue authority (Name, Surname, Middle name if it is available
_________________________________________________________________/
Мөр/Seal