Об утверждении форм и сроков представления фондом социального медицинского страхования отчетности по средствам на оказание медицинской помощи
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 612. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2017 года № 15661.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 13.11.2024 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании", а также подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 26.07.2023 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить:
1) перечень форм и сроков представления фондом социального медицинского страхования отчетности по средствам на оказание медицинской помощи согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму "Отчет о размещении активов фонда социального медицинского страхования" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму "Отчет фонда социального медицинского страхования по активам и пассивам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму "Отчет о поступлениях и выбытиях активов фонда социального медицинского страхования в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму "Отчет об использовании резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе регионов и видов медицинской помощи" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи и поставщиков медицинских услуг" согласно приложению 7 к настоящему приказу;

Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық көмек көрсетуге арналған қаражат бойынша есептілікті ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 612 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 қыркүйекте № 15661 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 7) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Преамбула жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.07.2023 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық көмек көрсетуге арналған қаражат бойынша есептілікті ұсыну нысандары мен мерзімдерінің тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін орналастыру туралы есеп" нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде активтер мен пассивтер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының есебі" нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерінің түсімдері мен шығулары туралы есеп" нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервін пайдалану туралы есеп" нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде өңірлер мен медициналық көмек түрлері бөлінісінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп" нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек түрлері және медициналық қызмет көрсетушілер бөлінісінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп" нысаны;

8) форму "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму "Отчет об использовании активов фонда фондом социального медицинского страхования по принятым обязательствам в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи" согласно приложению 9 к настоящему приказу.
10) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
11) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
12) форму "Отчет по охвату населения системой обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму "Отчет по поступлениям отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму "Отчет по видам мониторинга качества и объема медицинских услуг" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму "Отчет по взиманию неустойки за нарушение исполнения условий договора закупа" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму "Бухгалтерский баланс по средствам на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму "Отчет о доходах и расходах системы обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму "Отчет о движении денежных средств на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму "Отчет об изменениях в чистых активах системы обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 19 к настоящему приказу.
20) форму "Отчет по поступлениям взносов государства из средств местного бюджета на обязательное социальное медицинское страхование" согласно приложению 19-1 к настоящему приказу;
21) форму "Отчет по подтвержденным дефектам оказания медицинской услуги (помощи)" согласно приложению 19-2 к настоящему приказу.

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп" нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек түрлері бөлінісінде қабылданған міндеттемелер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қор активтерін пайдалануы туралы есеп" нысаны.
10) алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11) алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Халықты міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесімен қамту жөніндегі есеп" нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар түсімдері бойынша есеп" нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрлері бойынша есеп" нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Сатып алу шартының талаптарын орындауды бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын өндіріп алу жөніндегі есеп" нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат бойынша бухгалтерлік баланс" нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің кірістері мен шығыстары туралы есеп" нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп" нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" нысаны.
20) осы бұйрыққа 19-1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жергілікті бюджет қаражатынан төленетін жарналарының түсімдері бойынша есеп" нысаны;
21) осы бұйрыққа 19-2-қосымшаға сәйкес "Медициналық қызмет (көмек) көрсетудің расталған ақаулары бойынша есеп" нысаны.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 26.07.2023 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными приказами Министра здравоохранения РК от 13.11.2024 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Определить, что представление фондом социального медицинского страхования регулярной финансовой отчетности осуществляется в порядке и сроках, установленных законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
3. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 12.07.2021 № ҚР ДСМ-60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Комитету оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан Е. Биртанов
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Г. Керимханова
17 августа 2017 года
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
Перечень форм и сроков представления фондом социального медицинского страхования отчетности по средствам на оказание медицинской помощи

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.07.2023 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тұрақты қаржылық есептілікті ұсынуы бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептілік туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады деп айқындалсын.
3. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 12.07.2021 № ҚР ДСМ-60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен кейін он жұмыс күннің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушысы
________________ Г. Керімханова
17 тамыз 2017 жыл
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
1-қосымша
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық көмек көрсетуге арналған қаражат бойынша есептілікті ұсыну нысандары мен мерзімдерінің тізбесі

Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
№ п/п
Наименование отчетности
Для чего предназначается
Периодичность
Сроки представления отчетности в течение финансового года
Сроки представления отчетности после окончания финансового года
Примечание
1
Отчет о размещении активов фонда социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в системе ОСМС
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
Входит в комплект годовой финансовой отчетности специального назначения
2
Отчет фонда социального медицинского страхования по активам и пассивам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в рамках ГОБМП и в системе ОСМС
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
Входит в комплект годовой финансовой отчетности специального назначения
3
Отчет о поступлении и выбытии активов фонда социального медицинского страхования в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в рамках ГОБМП и в системе ОСМС
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
Входит в комплект годовой финансовой отчетности специального назначения
4
Отчет об использовании резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов
Для отражения денежных средств в системе ОСМС
Годовая
20 марта, следующего за отчетным годом
Входит в комплект годовой финансовой отчетности специального назначения
5
Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе регионов и видов медицинской помощи
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
6
Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи и поставщиков медицинских услуг
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
7
Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
8
Отчет об использовании активов фонда фондом социального медицинского страхования по принятым обязательствам в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
9
Отчет по охвату населения системой обязательного социального медицинского страхования
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
10
Отчет по поступлениям отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
11
Отчет по видам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
12
Отчет по взиманию неустойки за нарушение исполнения условий договора закупа услуг
Для сбора административных данных
Полугодовая, годовая
30 числа месяца, следующего за отчетным полугодием
20 марта, следующего за отчетным годом
13
Бухгалтерский баланс по средствам на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Для отражения денежных средств в системе ОСМС и в рамках ГОБМП
Годовая
В течение
10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров НАО "Фонд социального медицинского страхования"
Входит в комплект годовой финансовой отчетности
14
Отчет о доходах и расходах системы обязательного социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в системе ОСМС
Годовая
В течение
10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров НАО "Фонд социального медицинского страхования"
Входит в комплект годовой финансовой отчетности
15
Отчет о движении денежных средств на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Для отражения денежных средств в системе ОСМС и в рамках ГОБМП
Годовая
В течение
10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров НАО "Фонд социального медицинского страхования"
Входит в комплект годовой финансовой отчетности
16
Отчет об изменениях в чистых активах системы обязательного социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в системе ОСМС
Годовая
В течение
10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров НАО "Фонд социального медицинского страхования"
Входит в комплект годовой финансовой отчетности
17
Отчет по поступлениям взносов государства из средств местного бюджета на обязательное социальное медицинское страхование
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
18
Отчет по подтвержденным дефектам оказания медицинской услуги (помощи)
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Есептіліктің атауы
Не үшін арналған
Кезеңділігі
Қаржы жылы ішінде есептілікті ұсыну мерзімдері
Қаржы жылы аяқталғаннан кейін есептілікті ұсыну мерзімдері
Ескерту
1
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін орналастыру туралы есеп
МӘМС жүйесінде ақша қаражатын көрсету үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
2
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде активтер мен міндеттемелер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының есебі
ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде ақша қаражатын көрсету үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
3
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерінің түсімдері мен шығулары туралы есеп
ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде ақша қаражатын көрсету үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
4
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығындарды жабуға арналған резервін пайдалану туралы есеп
МӘМС жүйесінде ақша қаражатын көрсету үшін
Жылдық
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
5
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде өңірлер мен медициналық көмек түрлері бөлінісінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
6
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек түрлері және медициналық қызмет көрсетушілер бөлінісінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
7
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
8
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек түрлері бөлінісінде қабылданған міндеттемелер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қор активтерін пайдалануы туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
9
Халықты міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесімен қамту жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
10
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың түсімдері бойынша есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
11
Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрлері бойынша есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
12
Қызметтерді сатып алу шартының талаптарын орындауды бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын алу жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Жартыжылдық, Жылдық
Есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 30-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
13
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат бойынша бухгалтерлік баланс
МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде ақша қаражатын көрсету үшін
Жылдық
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ Директорлар кеңесі есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
Жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
14
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің кірістері мен шығыстары туралы есеп
МӘМС жүйесінде ақша қаражатын көрсету үшін
Жылдық
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ Директорлар кеңесі есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
Жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
15
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп
МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде ақша қаражатын көрсету үшін
Жылдық
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ Директорлар кеңесі есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
Жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
16
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп
МӘМС жүйесінде ақша қаражатын көрсету үшін
Жылдық
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ Директорлар кеңесі есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
Жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
17
Мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жергілікті бюджет қаражатынан төленетін жарналарының түсімдері бойынша есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
18
Медициналық қызмет (көмек) көрсетудің расталған ақаулары бойынша есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
Тоқсан сайын, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
2-қосымша
арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған нысан

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет о размещении активов фонда социального медицинского страхования
Индекс формы: 2-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін орналастыру туралы есеп
Нысан индексі: 2-Ф
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования финансовых инструментов (виды ценных бумаг, облигаций, сделок по операциям "обратное РЕПО" и др.). По итогам месяца указываются виды финансовых инструментов по утвержденному перечню.
3. В столбце 3 указывается в процентах объем (лимит) инвестирования активов фонда социального медицинского страхования в соответствии с инвестиционной стратегией в разрезе видов финансовых инструментов по утвержденному перечню.
4. В столбце 4 указывается число, месяц, год совершения сделки с финансовыми инструментами, заключенной на организованном рынке ценных бумаг в разрезе наименований финансовых инструментов.
5. В столбце 5 указывается число, месяц, год погашения долговых ценных бумаг, эмиссионных ценных бумаг, иных финансовых инструментов в разрезе их наименований.
6. В столбце 6 указывается сумма размещенных активов по наименованиям финансовых инструментов с выведением итогов по видам финансовых инструментов в тысячах тенге и процент к итогу. Согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В столбце 7 указывается объем размещенных активов по видам финансовых инструментов в процентах к общему итогу.
8. В столбце 8 указывается отклонение фактического объема инвестирования активов от утвержденного объема (лимита) инвестирования активов в процентах (гр.3-гр.7).
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения

1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда қаржы құралдарының атаулары (бағалы қағаздардың, облигациялардың, "кері РЕПО" операциялары бойынша мәмілелердің түрлері және т.б.) көрсетіледі. Айдың қорытындысы бойынша бекітілген тізбе бойынша қаржы құралдарының түрлері көрсетіледі.
3. 3-бағанда бекітілген тізбе бойынша қаржы құралдарының түрлері бөлінісінде инвестициялық стратегияға сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерін инвестициялау көлемі (лимиті) пайызбен көрсетіледі.
4. 4-бағанда қаржы құралдарының атаулары бөлінісінде ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында жасалған қаржы құралдарымен мәміле жасалған күн, ай, жыл көрсетіледі.
5. 5-бағанда борыштық бағалы қағаздардың, эмиссиялық бағалы қағаздардың, олардың атаулары бөлінісінде өзге де қаржы құралдарының өтелген күні, айы, жылы көрсетіледі.
6. 6-бағанда қаржы құралдарының түрлері бойынша қорытындыларды шығара отырып, қаржы құралдарының атаулары бойынша орналастырылған активтердің сомасы мың теңгемен және қорытындыға процент көрсетіледі. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған мәліметтерге сәйкес.
7. 7-бағанда қаржы құралдарының түрлері бойынша орналастырылған активтердің көлемі жалпы қорытындыға пайызбен көрсетіледі.
8. 8-бағанда активтерді инвестициялаудың нақты көлемінің активтерді инвестициялаудың бекітілген көлемінен (лимитінен) пайызбен ауытқуы көрсетіледі (3-б.-7-б.).
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
3-қосымша
арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған нысан

Итого краткосрочных обязательств (сумма строк 11, 12, 13, 14)
Долгосрочные обязательства
16
Прочие обязательства
17
Резервы
18
Итого долгосрочных обязательств (сумма строк 16 и 17)
19
Итого пассивов (сумма строк 15 и 18)
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет фонда социального медицинского страхования по активам и пассивам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указывается наименование статей.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на начало и на конец отчетного периода.
4. В строке 2 указывается итоговая сумма по всем статьям краткосрочных активов, переданных в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан, указанных в строках 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В строке 5 указывается итоговая сумма по всем статьям краткосрочных активов, указанных в строках 1, 2, 3, 4 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В строке 6 указывается итоговая сумма по всем статьям долгосрочных активов, переданных в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан, указанных в строках 6.1, 6.2, 6.3 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В строке 9 указывается итоговая сумма строк 6, 7, 8.
8. В строке 10 указывается итоговая сумма строк 5, 9.
9. В строке 15 указывается итоговая сумма строк 11, 12, 13, 14.
10. В строке 18 указывается итоговая сумма строк 16, 17.
11. В строке 19 указывается итоговая сумма строк 15 и 18.
Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения

Қысқа мерзімді міндеттемелердің жиыны (11, 12, 13, 14-жолдардың сомасы)
Ұзақ мерзімді міндеттемелер
16
Басқа міндеттемелер
17
Резервтер
18
Ұзақ мерзімді міндеттемелердің жиыны (16 және 17-жолдардың сомасы)
19
Пассивтердің жиыны (15 және 18-жолдардың сомасы)
Басқарма Төрағасы _______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы Бас есепші
_______________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде активтер мен міндеттемелер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының есебі" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда баптардың атауы көрсетіледі.
3. 3 және 4 бағандарда есепті кезеңнің басындағы және соңындағы жолдар бойынша деректердің мәндері көрсетіледі.
4. 2-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5-жолдарда көрсетілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға берілген қысқа мерзімді активтердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
5. 5-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 1, 2, 3, 4-жолдарда көрсетілген қысқа мерзімді активтердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
6. 6-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 6.1, 6.2, 6.3-жолдарда көрсетілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға берілген ұзақ мерзімді активтердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
7. 9-жолда 6, 7, 8-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
8. 10-жолда 5, 9-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
9. 15-жолда 11, 12, 13, 14-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
10. 18-жолда 16, 17-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
11. 19-жолда 15 және 18 жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
4-қосымша
арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған нысан

Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет о поступлении и выбытии активов фонда социального медицинского страхования в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Индекс формы: 4-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерінің түсімдері мен шығулары туралы есеп
Нысан индексі: 4-Ф
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование статей
На начало отчетного периода, тысяч тенге
На конец отчетного периода, тысяч тенге
1
2
3
4
1
Активы на начало отчетного периода
1.1
Активы системы обязательного социального медицинского страхования
1.2
Активы в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2
Поступление
2.1
Отчисления работодателей
2.2
Взносы государства из республиканского бюджета
2.3
Взносы государства из местных бюджетов
2.4
Бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
2.5
Взносы в обязательное социальное медицинское страхование за исключением взносов государства
2.6
Пени, полученные за просрочку уплаты отчислений и (или) взносов
2.7
Начисленный инвестиционный доход (расход), в том числе:
2.7.1
Доходы (расходы), связанные с получением вознаграждения по финансовым инструментам
2.7.2
Доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости
2.7.3
Доходы (расходы) от изменения стоимости прочих активов
2.7.4
Доходы (расходы) от переоценки иностранной валюты, в том числе:
2.7.4.1
Доходы (расходы) от переоценки денег на инвестиционном счете и прочих активов
2.7.4.2
Доходы (расходы) от переоценки финансовых инвестиций
2.7.4.3
Доходы (расходы), связанные с восстановлением (формированием) резервов (провизий) на покрытие возможных потерь от обесценения ценных бумаг
2.7.4.4
Прочие доходы (расходы) от инвестиционной деятельности
2.8
Бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2.9
Иные поступления
2.9.1
Прочие поступления в систему обязательное социальное медицинское страхование
2.9.2
Прочие поступления в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
3
Выбытие
3.1
Оплата услуг субъектов здравоохранения
3.1.1
Оплата услуг субъектов здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования
3.1.2
Оплата услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
3.2
Оплата услуг субъектов здравоохранения из средств резерва фонда социального медицинского страхования, в том числе:
3.2.1
Оплата услуг субъектов здравоохранения из средств резерва на непредвиденные расходы

Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Мақалалардың атауы
Есепті кезеңнің басына, мың теңге
Есепті кезеңнің соңына, мың теңге
1
2
3
4
1
Есепті кезеңнің басындағы активтер
1.1
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің активтері
1.2
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі активтер
2
Түсім
2.1
Жұмыс берушілердің аударымдары
2.2
Республикалық бюджеттен мемлекет жарналары
2.3
Жергілікті бюджеттерден мемлекет жарналары
2.4
Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған бюджет қаражаты
2.5
Мемлекеттің жарналарын қоспағанда міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар
2.6
Аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеуді кешіктіргені үшін алынған өсімпұлдар
2.7
Есептелген инвестициялық кіріс (шығыс), оның ішінде:
2.7.1
Қаржы құралдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (шығыстар)
2.7.2
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар құнының өзгеруінен түсетін кірістер (шығыстар)
2.7.3
Басқа активтер құнының өзгеруінен түсетін кірістер (шығыстар)
2.7.4
Шетел валютасын қайта бағалаудан түсетін кірістер (шығыстар), оның ішінде:
2.7.4.1
Инвестициялық шоттағы ақшаны және өзге де активтерді қайта бағалаудан түсетін кірістер (шығыстар)
2.7.4.2
Қаржылық инвестицияларды қайта бағалаудан түсетін кірістер (шығыстар)
2.7.4.3
Бағалы қағаздардың құнсыздануынан болуы мүмкін шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруге (қалыптастыруға) байланысты кірістер (шығыстар)
2.7.4.4
Инвестициялық қызметтен түсетін өзге де кірістер (шығыстар)
2.8
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған бюджет қаражаты
2.9
Өзге де түсімдер
2.9.1
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне өзге де түсімдер
2.9.2
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі өзге де түсімдер
3
Шығу
3.1
Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу
3.1.1
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу
3.1.2
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу
3.2
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры резервінің қаражатынан денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде:
3.2.1
Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтерін күтпеген шығыстарға арналған резерв қаражатынан төлеу

3.2.2
Оплата услуг субъектов здравоохранения из средств прочих резервов
3.3
Возврат ошибочно уплаченных плательщиком отчислений и (или) взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов
3.4
Комиссионное вознаграждение от активов фонда социального медицинского страхования выплаченное
3.5
Расходы по начислению резерва на обеспечение ежемесячного не инвестируемого остатка
3.6
Расходы по начислению резерва на покрытие непредвиденных расходов
3.7
Расходы по начислению прочих резервов
3.8
Иные выбытия

3.2.2
Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне өзге резервтер қаражатынан ақы төлеу
3.3
Аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін төлеуші қате төлеген аударымдарды және (немесе) жарналарды және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
3.4
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерінен төленген комиссиялық сыйақы
3.5
Ай сайынғы инвестицияланбайтын қалдықты қамтамасыз етуге арналған резервті есептеу жөніндегі шығыстар
3.6
Күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервті есептеу жөніндегі шығыстар
3.7
Басқа резервтерді есептеу бойынша шығыстар
3.8
Басқа шығу

3.8.1
Иные выбытия из системы обязательного социального медицинского страхования
3.8.2
Иные выбытия средств гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
4
Активы на конец периода (строка 1 + строка 2 – строка 3)
4.1
Активы системы обязательного социального медицинского страхования
4.2
Активы в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Председатель Правления _______________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет о поступлении и выбытии активов фонда социального медицинского страхования в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указывается наименование статей.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на начало и на конец отчетного периода.
4. В строке 1 указывается активы на начало отчетного периода.
5. В строке 2 указывается итоговая сумма строк 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В строке 2.7 указывается итоговая сумма строк 2.7.1, 2.7.2, 2.7.3, 2.7.4 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В строке 2.7.4 указывается итоговая сумма строк 2.7.4.1, 2.7.4.2, 2.7.4.3, 2.7.4.4 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
8. В строке 3 указывается итоговая сумма строк 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
9. В строке 3.1 указывается итоговая сумма строк 3.1.1, 3.1.2 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
10. В строке 3.2 указывается итоговая сумма строк 3.2.1, 3.2.2 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
11. В строке 4 указывается итоговая сумма строк 1 и 2, минус значение строки 3.
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения

3.8.1
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінен өзге де шығулар
3.8.2
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қаражатының өзге де шығуы
4
Кезең соңындағы активтер (1-жол + 2-жол – 3-жол)
4.1
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің активтері
4.2
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі активтер
Басқарма Төрағасы ____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы Бас есепші
___________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерінің түсімдері мен шығулары туралы есеп" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда баптардың атауы көрсетіледі.
3. 3 және 4 бағандарда есепті кезеңнің басындағы және соңындағы жолдар бойынша деректердің мәндері көрсетіледі.
4. 1-жолда есепті кезеңнің басындағы активтер көрсетіледі.
5. 2-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
6. 2.7-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 2.7.1, 2.7.2, 2.7.3, 2.7.4-жолдарының жиынтық сомасы көрсетіледі.
7. 2.7.4-жолында әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 2.7.4.1, 2.7.4.2, 2.7.4.3, 2.7.4.4-жолдарының жиынтық сомасы көрсетіледі.
8. 3-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
9. 3.1-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 3.1.1, 3.1.2-жолдарының жиынтық сомасы көрсетіледі.
10. 3.2-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 3.2.1, 3.2.2-жолдарының жиынтық сомасы көрсетіледі.
11. 4-жолда 3-жолдың мәнін алып тастағанда 1 және 2-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
5-қосымша
арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған нысан

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов
Индекс формы: 5-Ф
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование статей
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1
Резерв на покрытие непредвиденных расходов на начало отчетного периода
2
Сумма поступлений на обеспечение резерва на покрытие непредвиденных расходов за отчетный период
3
Сумма, изъятая из резерва на покрытие непредвиденных расходов в течение отчетного периода
4
Резерв на покрытие непредвиденных расходов на конец отчетного периода
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет об использовании резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов"
1. В строке 1 указывается сумма резерва на покрытие непредвиденных расходов на начало отчетного периода.
2. В строке 2 указывается сумма поступлений на обеспечение резерва на покрытие непредвиденных расходов за отчетный период согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
3. В строке 3 указывается сумма, изъятая из резерва на покрытие непредвиденных расходов, в течение отчетного периода согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
4. В строке 4 указывается резерв на покрытие непредвиденных расходов на конец отчетного периода.
Приложение 6 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе регионов и видов медицинской помощи
Индекс формы: 6-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығындарды жабуға арналған резервін пайдалану туралы есеп
Нысан индексі: 5-Ф
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Мақалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1
Есепті кезеңнің басындағы күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв
2
Есепті кезеңдегі күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервті қамтамасыз етуге түсімдер сомасы
3
Есепті кезең ішінде күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервтен алынған сома
4
Есепті кезеңнің соңындағы күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв
Басқарма Төрағасы ____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы Бас есепші
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығындарды жабуға арналған резервін пайдалану туралы есеп" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-жолда есепті кезеңнің басындағы күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв сомасы көрсетіледі.
2. 2-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес есепті кезең үшін күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервті қамтамасыз етуге түсімдердің сомасы көрсетіледі.
3. 3-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен деректерге сәйкес есепті кезең ішінде күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервтен алынған сома көрсетіледі.
4. 4-жолда есепті кезеңнің соңына күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
6-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде өңірлер мен медициналық көмек түрлері бөлінісінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп
Нысан индексі: 6-Ф
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются вид медицинской помощи и наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбце 3-4 указывается количество услуг и сумма на оплату услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования по Плану закупа, на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
4. В столбце 5-6 указывается количество услуг и сумма по договору на первое число месяца, следующего за отчетным периодом, согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В столбце 7-8 указывается неразмещенные средства по Плану закупа (сумма и количество).
6. В столбце 9-14 указывается предьявлено по принятым актам согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В столбце 15-20 указывается принято к оплате с учетом иных выплат/вычетов по принятым актам согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
8. В столбце 21-22 указывается отклонение количество услуг и сумма по Плану закупа.
9. В столбце 23-24 указывается отклонение количество услуг и сумма по договору.
Приложение 7 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приказ дополнен приложением 7 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 11.10.2018 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи и поставщиков медицинских услуг
Индекс формы: 7-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары көрсетіледі.
3. 3-4-бағанда тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алу жоспары бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне көрсетілетін қызметтердің саны және көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу сомасы көрсетіледі.
4. 5-6-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне шарт бойынша қызметтер саны мен сомасы көрсетіледі.
5. 7-8-бағанда сатып алу жоспары бойынша орналастырылмаған қаражат (сомасы мен саны) көрсетіледі.
6. 9-14-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес қабылданған актілер бойынша ұсынылғаны көрсетіледі.
7. 15-20-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес қабылданған актілер бойынша өзге де төлемдер/шегерімдер ескеріле отырып, төлеуге қабылданды деп көрсетіледі.
8. 21-22-бағанда сатып алу жоспары бойынша қызметтер саны және сомасы ауытқу көрсетіледі.
9. 23-24-бағанда шарт бойынша қызметтер саны және сомасы ауытқу көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
7-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ескерту. Бұйрық 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.10.2018 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек түрлері және медициналық қызмет көрсетушілер бөлінісінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп
Нысан индексі: 7-Ф
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
п/п
Наименование строки
Общее количество поставщиков и сумма заключенных договоров по ГОБМП и ОСМС
Общее количество поставщиков
Количество поставщиков по формам собственности
Сумма по договорам, тысяч тенге
Государственная
Доля (%) государственных в общем количестве поставщиков
Частная
Доля (%) частных поставщиков в общем количестве поставщиков
Общая сумма
Сумма по государственным МО
Доля (%) договоров государственных поставщиков в общей сумме заключенных договоров
Сумма по частным МО
Доля (%) договоров частных поставщиков в общей сумме заключенных договоров
Вид медицинской помощи
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи и поставщиков медицинских услуг"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются вид медицинской помощи и наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбце 3 указывается общее количество поставщиков медицинских услуг, согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
4. В столбцах 4-7 указывается количество и доля поставщиков по формам собственности.
5. В столбце 8 указывается общая сумма договоров с поставщиками медицинских услуг в разрезе регионов и видов медицинской помощи, согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В столбцах 9-12 указывается сумма договоров с поставщиками медицинских услуг в разрезе форм собственности и их доля.
Приложение 8 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных

Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
р/с
Жол атауы
ТМККК және МӘМС бойынша қызмет көрсетушілердің жалпы саны және жасалған шарттардың сомасы
Қызмет көрсетушілердің жалпы саны
Меншік нысандары бойынша қызмет көрсетушілердің саны
Шарттар бойынша сома, мың теңге
Мемлекеттік
Қызмет көрсетушілердің жалпы санындағы мемлекеттік қызмет көрсетушілердің үлесі (%)
Жеке меншік
Қызмет көрсетушілердің жалпы санындағы жеке меншік қызмет көрсетушілердің үлесі (%)
Жалпы сома
Мемлекттік МҰ бойынша сома
Жасалған шарттардың жалпы сомасындағы мемлекеттік қызмет көрсетушілер шарттарының үлесі (%)
Жеке меншік МҰ бойынша сома
Жасалған шарттардың жалпы сомасындағы жеке меншік қызмет көрсетушілер шарттарының үлесі (%)
Медициналық көмектің түрі
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Басқарма Төрағасы ______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек түрлері және медициналық қызмет көрсетушілер бөлінісінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары көрсетіледі.
3. 3-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес медициналық қызмет көрсетушілердің жалпы саны көрсетіледі.
4. 4-7-бағандарда меншік нысандары бойынша қызмет көрсетушілердің саны мен үлесі көрсетіледі.
5. 8-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес өңірлер мен медициналық көмек түрлері бөлінісінде медициналық қызмет көрсетушілермен жасалған шарттардың жалпы сомасы көрсетіледі.
6. 9-12-бағандарда меншік нысандары бөлінісінде медициналық қызмет көрсетушілермен жасалған шарттардың сомасы және олардың үлесі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
8-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан

Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Индекс формы: 8-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп
Нысан индексі: 8-Ф
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

*согласно перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями), утвержденного на основании подпункта 47) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбцах 3 и 4 указывается прогнозное количество больных по плану и выделенная сумма на оказание фармацевтических услуг по плану на первое число месяца, следующего за отчетным периодом согласно данным из информационной системы "Единая информационная фармацевтическая система".
4. В столбцах 5, 6, 7, 8, 9 и 10 указывается количество обеспеченных больных и сумма оказанных фармацевтических услуг по факту, в том числе ГОБМП и ОСМС, на первое число месяца, следующего за отчетным периодом согласно данным из информационной системы "Лекарственное обеспечение".
5. В столбце 11 указывается сумма отклонений между фактическими и плановыми показателями.
6. В столбцах 12 и 13 указывается прогнозное количество больных по плану и выделенная сумма на оказание фармацевтических услуг по плану на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
7. В столбцах 14 и 15 указывается количество обеспеченных больных и сумма оказанных фармацевтических услуг по факту на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
8. В столбце 16 указывается сумма отклонений между фактическими и плановыми показателями.
Приложение 9 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании активов фонда фондом социального медицинского страхования по принятым обязательствам в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи
Индекс формы: 9-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

*"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 47) тармақшасының негізінде бекітілген белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікпен амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар тізбесіне сәйкес.
Басқарма Төрағасы ______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының фармацевтикалық қызметтердің құнын төлеуге қор активтері мен заңды тұлғаларға берілетін трансферттерін пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда жоспар бойынша науқастардың болжамды саны және "Бірыңғай ақпараттық фармацевтикалық жүйе" ақпараттық жүйесіндегі деректерге сәйкес есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне жоспар бойынша фармацевтикалық қызметтер көрсетуге бөлінген сома көрсетіледі.
4. 5, 6, 7, 8, 9 және 10-бағандарда "Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесінің деректеріне сәйкес есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне қамтамасыз етілген науқастардың саны және факті бойынша көрсетілген фармацевтикалық қызметтер сомасы, оның ішінде ТМККК және МӘМС көрсетіледі.
5. 11-бағанда нақты және жоспарлы көрсеткіштер арасындағы ауытқулар сомасы көрсетіледі.
6. 12 және 13-бағандарда жоспар бойынша науқастардың болжамды саны және есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне жоспар бойынша фармацевтикалық қызметтер көрсетуге бөлінген сома көрсетіледі.
7. 14 және 15-бағандарда қамтамасыз етілген науқастардың саны және есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне факті бойынша көрсетілген фармацевтикалық қызметтердің сомасы көрсетіледі.
8. 16-бағанда нақты және жоспарлы көрсеткіштер арасындағы ауытқулар сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
9-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек түрлері бөлінісінде қабылданған міндеттемелер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қор активтерін пайдалануы туралы есеп
Нысан индексі: 9-Ф
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование видов медицинской помощи
План закупа за отчетный финансовый год, тысяч тенге
Сумма заключенных договоров, тысяч тенге
Неразмещенная сумма (графа 3 – графа 4)
Принятые на оплату акты оказанных услуг, тысяч тенге
Неисполненные суммы по договорам (графа 4 –
графа 6)
% исполнения (графа 6/ графа 4)
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании активов фонда фондом социального медицинского страхования по принятым обязательствам в системе обязательного медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указывается наименование видов медицинской помощи.
3. В столбце 3 указывается сумма Плана закупа за отчетный финансовый год на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
4. В столбце 4 указывается сумма заключенных договоров на первое число месяца, следующего за отчетным периодом, согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В столбце 5 указывается неразмещенная сумма по Плану закупа.
6. В столбце 6 указывается сумма, принятых на оплату по актам оказанных услуг, согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В столбце 7 указывается неисполненные суммы по договорам с поставщиками медицинских услуг.
8. В столбце 8 отражается процент исполнения договоров с поставщиками медицинских услуг.
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет об использовании целевого взноса фондом социального медицинского страхования на оплату услуг по оказанию медицинской помощи военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов в системе обязательного социального медицинского страхования
Сноска. Приложение 10 - исключено приказом Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 11 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет об использовании целевого взноса в виде взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование за лиц, освобожденных от уплаты взносов в фонд социального медицинского страхования

Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Медициналық көмек түрлерінің атауы
Есепті қаржы жылына сатып алу жоспары, мың теңге
Жасалған шарттардың сомасы, мың теңге
Орналастырылмаған сома (3-баған – 4-баған)
Көрсетілген қызметтердің төлемге қабылданған актілері, мың теңге
Шарттар бойынша орындалмаған сомалар (4-баған-6-баған)
Орындалу %
(6-баған /4-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Басқарма Төрағасы ______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек түрлері бөлінісінде қабылданған міндеттемелер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қор активтерін пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмек түрлерінің атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне есепті қаржы жылы үшін сатып алу жоспарының сомасы көрсетіледі.
4. 4-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне жасалған шарттардың сомасы көрсетіледі.
5. 5-бағанда сатып алу жоспары бойынша орналастырылмаған сома көрсетіледі.
6. 6-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес көрсетілген қызметтер актілері бойынша төлеуге қабылданған сома көрсетіледі.
7. 7-бағанда медициналық қызмет көрсетушілермен жасалған шарттар бойынша орындалмаған сомалар көрсетіледі.
8. 8-бағанда медициналық қызмет көрсетушілермен жасалған шарттардың орындалу пайызы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының нысаналы жарнаны пайдалануы туралы есеп
Ескерту. 10-қосымша алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған адамдар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға нысаналы жарнаны пайдалану туралы есеп

Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Общая численность населения, человек
Лица, взносы на обязательное социальное медицинское страхование, за которых осуществляет государство из республиканского бюджета, человек
Лица, взносы на обязательное социальное медицинское страхование, за которых осуществляет государство из местного бюджета, человек
Работники, в том числе государственные и гражданские служащие, за исключением военнослужащих, сотрудников правоохранительных, специальных государственных органов, человек
Индивидуальные предприниматели, человек
Физические лица, получающие доходы по заключенным с налоговым агентом договорам гражданско-правового характера в соответствии с законодательством Республики Казахстан, человек
Лица, самостоятельно уплачивающие взносы, в том числе граждане Республики Казахстан, выехавшие за пределы Республики Казахстан, человек
Участники системы ОСМС, человек
Доля участников системы ОСМС от общей численности населения, %
Потребители медицинских услуг в системе обязательного социального медицинского страхования, человек
Доля потребителей медицинских услуг в системе обязательного социального медицинского страхования от общей численности населения, %
Незастрахованные в системе обязательного социального медицинского страхования, человек
Доля незастрахованных человек от общей численности населения, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по охвату населения системой обязательного социального медицинского страхования"

Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Халықтың жалпы саны, адам
Мемлекет республикалық бюджеттен жүзеге асыратын міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар, адам
Мемлекет жергілікті бюджеттен жүзеге асыратын міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар, адам
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін қоспағанда, қызметкерлер, оның ішінде мемлекеттік және азаматтық қызметшілер, адам
Жеке кәсіпкерлер, адам
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық агентімен жасалған азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша табыс алатын жеке тұлғалар, адам
Жарналарды өз бетінше төлейтін адамдар, оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кеткен Қазақстан Республикасының азаматтары, адам
МӘМС жүйесінің қатысушылары, адам
МӘМС жүйесіне қатысушылардың халықтың жалпы санынан үлесі, %
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерді тұтынушылар, адам
Халықтың жалпы санынан міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерді тұтынушылардың үлесі, %
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сақтандырылмағандар, адам
Халықтың жалпы санынан сақтандырылмаған адамдардың үлесі, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Барлығы
Басқарма Төрағасы ______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Халықты міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесімен қамту жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы, в том числе в разрезе города и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбце 3 указывается численность населения на отчетную дату по официальной статистической информации, размещенной на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
4. В столбце 4 указывается численность лиц, освобожденных от уплаты взносов на обязательное социальное медицинское страхование, взносы за которых осуществляются государством из республиканского бюджета, по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения по данным с ИС "Saqtandyrý".
5. В столбце 5 указывается численность лиц, освобожденных от уплаты взносов на обязательное социальное медицинское страхование, взносы за которых осуществляются государством из местного бюджета, по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения по данным с ИС "Saqtandyrý".
6. В столбцах 6-9 указывается количество человек с нарастающим итогом с начала года, за которых были уплачены отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование не менее одного раза по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения. При этом, данные в этих столбцах не будут уникальными. Данные формируются с ИС "Saqtandyrý".
7. В столбце 10 указывается количество человек с нарастающим итогом, за которых были уплачены отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование не менее одного раза (по любой из категории, то есть в учет берутся отчисления и (или) взносы, перечисленные одним человеком) по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения по данным с ИС "Saqtandyrý".
8. В столбце 11 указывается доля участников системы обязательного социального медицинского страхования от общей численности населения по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
9. В столбце 12 указывается количество человек, которые имеют право на получение медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения по данным с ИС "Saqtandyrý".
10. В столбце 13 указывается доля потребителей медицинских услуг в системе обязательного социального медицинского страхования от общей численности населения по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения.

1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары көрсетіледі.
3. 3-бағанда Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастырылған ресми статистикалық ақпарат бойынша есепті күнге халықтың саны көрсетіледі.
4. 4-бағанда "Saqtandyrý" АЖ деректері бойынша халықты тіркеу өңірлері бөлінісінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жарналарын мемлекет республикалық бюджеттен жүзеге асыратын міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар төлеуден босатылған адамдардың саны көрсетіледі.
5. 5-бағанда "Saqtandyrý" АЖ деректері бойынша халықты тіркеу өңірлері бөлінісінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жарналарын мемлекет жергілікті бюджеттен жүзеге асыратын міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар төлеуден босатылған адамдардың саны көрсетіледі.
6. 6-9-бағандарда халық тіркелген өңірлер бөлінісінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша кемінде бір рет міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар төленген жыл басынан бастап өспелі қорытындысы бар адамдардың саны көрсетіледі. Сонымен қатар, бұл бағандардағы деректер бірегей болмайды. Деректер "Saqtandyrý" АЖ-дан қалыптастырылады.
7. 10-бағанда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша "Saqtandyrý" АЖ деректері бойынша халықты тіркеу өңірлері бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бір реттен кем емес төленген (кез келген санат бойынша, яғни бір адам аударған аударымдар және (немесе) жарналар есепке алынады) өспелі қорытындысы бар адамдардың саны көрсетіледі.
8. 11-бағанда есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша халықтың жалпы санынан міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне қатысушылардың үлесі көрсетіледі.
9. 12-бағанда "Saqtandyrý" АЖ деректері бойынша халықты тіркеу өңірлері бөлінісінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек алуға құқығы бар адамдардың саны көрсетіледі.
10. 13-бағанда халықтың тіркелген өңірлері бөлінісінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша халықтың жалпы санынан міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерді тұтынушылардың үлесі көрсетіледі.

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. Формирование данных в разрезе категорий рассчитывается исходя из сумм поступающих взносов и отчислений в рамках обязательного социального медицинского страхования и предполагает риски некорректного распределения между категориями.
4. В столбцах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 указываются отчисления работодателей на обязательное социальное медицинское страхование, в том числе: в столбцах 3, 4, 5 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 6, 7, 8 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 9 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
5. В столбцах 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 указываются взносы работников, в том числе государственных и гражданских служащих работодателей, за исключением военнослужащих, сотрудников правоохранительных, специальных государственных органов на обязательное социальное медицинское страхование: в столбцах 10, 11, 12 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 13, 14, 15 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 16 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
6. В столбцах 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 указываются взносы физических лиц, получающих доходы по договорам гражданско-правового характера, в том числе: в столбцах 17, 18, 19 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 20, 21, 22 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 23 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
7. В столбцах 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 указываются взносы индивидуальных предпринимателей, в том числе: в столбцах 24, 25, 26 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 27, 28, 29 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 30 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".

1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары көрсетіледі.
3. Санаттар бөлінісінде деректерді қалыптастыру міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде түсетін жарналар мен аударымдардың сомалары негізге алына отырып есептеледі және санаттар арасында дұрыс бөлінбеу тәуекелдерін болжайды.
4. 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-бағандарда жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары көрсетіледі, оның ішінде: 3, 4, 5-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша адам саны және сәйкесінше ауытқу; 6, 7, 8-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша сома және сәйкесінше ауытқу; 9-бағанда жалпы түсімдердің аударымдар мен жарналардың пайыздық арақатынастағы үлесі. Адамдар саны бойынша деректер бірегей емес. "Saqtandyry" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.
5. 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-бағандарда әскери қызметшілерді, құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерін қоспағанда, жұмыс берушілердің қызметкерлерінің, оның ішінде мемлекеттік және азаматтық қызметшілерінің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналары көрсетіледі: 10, 11, 12-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша адам саны және сәйкесінше ауытқу; 13, 14, 15-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша сома және сәйкесінше ауытқу; 16-бағанда жалпы түсімдердің аударымдар мен жарналардың пайыздық арақатынастағы үлесі. Адамдар саны бойынша деректер бірегей емес. "Saqtandyry" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.
6. 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23-бағандарда азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша табыс алатын жеке тұлғалардың жарналары көрсетіледі, оның ішінде: 17, 18, 19-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша адам саны және сәйкесінше ауытқу; 20, 21, 22-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша сома және сәйкесінше ауытқу; 23-бағанда жалпы түсімдердің аударымдар мен жарналардың пайыздық арақатынастағы үлесі. Адамдар саны бойынша деректер бірегей емес. "Saqtandyry" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.
7. 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30-бағандарда жеке кәсіпкерлердің жарналары көрсетіледі, оның ішінде: 24, 25, 26-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша адам саны және сәйкесінше ауытқу; 27, 28, 29-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша сома және сәйкесінше ауытқу; 30-бағанда жалпы түсімдердің аударымдар мен жарналардың пайыздық арақатынастағы үлесі. Адамдар саны бойынша деректер бірегей емес. "Saqtandyry" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.

8. В столбцах 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 указываются взносы самостоятельных плательщиков, в том числе: в столбцах 31, 32, 33 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 34, 35, 36 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 37 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
9. В столбцах 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 указывается всего поступление отчислений и взносов, в том числе: в столбцах 38, 39, 40 сумма всего отчислений и взносов по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 41, 42, 43 сумма отчислений по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 44, 45, 46 сумма взносов по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
10. В столбцах 47, 48 указывается уплаченная пеня по отчислениям и взносам, по состоянию на конец отчетного периода.
Приложение 14 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 14 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет по видам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Индекс формы: 12-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

8. 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37-бағандарда дербес төлеушілердің жарналары көрсетіледі, оның ішінде: 31, 32, 33-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша адам саны және сәйкесінше ауытқу; 34, 35, 36-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша сома және сәйкесінше ауытқу; 37-бағанда жалпы түсімдердің аударымдар мен жарналардың пайыздық арақатынастағы үлесі. Адамдар саны бойынша деректер бірегей емес. "Saqtandyry" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.
9. 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46-бағандарда аударымдар мен жарналардың барлық түсімі көрсетіледі, оның ішінде: 38, 39, 40-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша барлық аударымдар мен жарналардың сомасы және сәйкесінше ауытқу; 41, 42, 43-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша аударымдар сомасы және сәйкесінше ауытқу; 44, 45, 46-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша жарналар сомасы және сәйкесінше ауытқу. "Saqtandyry" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.
10. 47, 48-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша аударымдар мен жарналар бойынша төленген өсімпұл көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
14-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрлері бойынша есеп
Нысан индексі: 12-Ф
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбце 3 указывается сумма заключенных договоров на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
4. В столбце 4 указывается сумма значений по столбцам 5 и 6.
5. В столбцах 5, 6 указывается количество выявленных дефектов по итогам проведенного мониторинга в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
6. В столбце 7 указывается сумма значений по столбцам 8 и 9.
7. В столбцах 8, 9 указывается сумма выявленных дефектов по итогам проведенного мониторинга в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
8. В столбце 10 указывается доля к снятию от суммы по договору в процентном соотношении.
9. В столбцах 11, 12 указывается количество выявленных дефектов по результатам текущего мониторинга в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "ЕСОМП".
10. В столбцах 13, 14 указывается сумма выявленных дефектов по результатам текущего мониторинга в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "ЕСОМП".
11. В столбцах 15, 16 указывается количество выявленных дефектов по результатам внепланового мониторинга в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "ЕСОМП".
12. В столбцах 17, 18 указывается сумма выявленных дефектов по результатам внепланового мониторинга в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "ЕСОМП".
Приложение 15 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 15 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет по взиманию неустойки за нарушение исполнения условий договора закупа
Индекс формы: 13-Ф
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары көрсетіледі.
3. 3-бағанда есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне жасалған шарттардың сомасы көрсетіледі.
4. 4-бағанда 5 және 6-бағандар бойынша мәндердің қосындысы көрсетіледі.
5. 5, 6-бағандарда тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүргізілген мониторинг нәтижелері бойынша анықталған ақаулар саны көрсетіледі.
6. 7-бағанда 8 және 9-бағандар бойынша мәндердің қосындысы көрсетіледі.
7. 8, 9-бағандарда тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүргізілген мониторинг нәтижелері бойынша анықталған ақаулар сомасы көрсетіледі.
8. 10-бағанда шарт бойынша сомадан алуға үлесі пайыздық арақатынаста көрсетіледі.
9. 11, 12-бағандарда тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ағымдағы мониторинг нәтижелері бойынша анықталған ақаулар саны көрсетіледі. "МКАТБЖ" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.
10. 13, 14-бағандарда тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ағымдағы мониторинг нәтижелері бойынша анықталған ақаулар сомасы көрсетіледі. "МКАТБЖ" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.
11. 15, 16-бағандарда тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жоспардан тыс мониторинг нәтижелері бойынша анықталған ақаулар саны көрсетіледі. "МКАТБЖ" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.
12. 17, 18-бағандарда тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жоспардан тыс мониторинг нәтижелері бойынша анықталған ақаулар сомасы көрсетіледі. "МКАТБЖ" АЖ-дан түсірілімдерге сәйкес нақты деректер.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
15-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Сатып алу шартының талаптарын орындауды бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын алу жөніндегі есеп
Нысан индексі: 13-Ф
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

Срок представления: 30 числа календарного месяца, следующего за отчетным полугодием, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Начислено неустойки, тысяч тенге
Оплачено неустойки, тысяч тенге
1
2
3
4
Всего
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по взиманию неустойки за нарушение исполнения условий договора закупа"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбце 3 указывается итоговая сумма начисленной неустойки.
4. В столбце 4 указывается итоговая сумма оплаченной неустойки.
Приложение 16 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная
для составления
финансовой отчетности
специального назначения

Ұсыну мерзімі: есепті жартыжылдықтан кейінгі күнтізбелік айдың 30-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Тұрақсыздық айыбы есептелді, мың теңге
Тұрақсыздық айыбы төленді, мың теңге
1
2
3
4
Барлығы
Басқарма Төрағасы ______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Сатып алу шартының талаптарын орындауды бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын алу жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары көрсетіледі.
3. 3-бағанда есептелген тұрақсыздық айыбының жиынтық сомасы көрсетіледі.
4. 4-бағанда төленген тұрақсыздық айыбының жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
16-қосымша
арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған нысан

Сноска. Приказ дополнен приложением 16 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2024 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Бухгалтерский баланс по средствам на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Индекс: 1-ББ
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: в течение 10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров Фонда
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
Активы
Код строки
На конец отчетного периода, тысяч тенге
На начало отчетного периода, тысяч тенге
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы:
Денежные средства на текущем счете в Национальном банке

Ескерту. 16-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат бойынша бухгалтерлік баланс
Индекс: 1-ББ
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: Қордың Директорлар кеңесі есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
Активтер
Жол коды
Есепті кезеңнің соңына, мың теңге
Есепті кезеңнің басында, мың теңге
1
2
3
4
I. Қысқа мерзімді активтер:
Ұлттық банктегі ағымдағы шоттағы ақша қаражаты

312
Долгосрочная кредиторская задолженность
313
Резерв на неинвестируемый остаток
314
Резерв на покрытие непредвиденных расходов
315
Прочие долгосрочные обязательства
316
Итого долгосрочных обязательств (сумма строк с 310 по 316)
400
V. Чистые активы
Чистые активы системы обязательного социального медицинского страхования
510
Всего чистые активы системы обязательного социального медицинского страхования
500
Баланс (строка 300 + строка 400 + строка 500)
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Бухгалтерский баланс по средствам на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
1. В столбце 1 указывается наименование статей бухгалтерского баланса.
2. В столбце 2 указывается код строки.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на конец и на начало отчетного периода.
4. В строке 100 указывается итоговая сумма по всем статьям краткосрочных активов, указанных в строках 010, 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 020 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В строке 200 указывается итоговая сумма по всем статьям долгосрочных активов, указанных в строках 110, 111, 112.
6. В строке 300 указывается итоговая сумма по всем статьям краткосрочных обязательств, указанных в строках 210, 211, 212, 213, 214, 215 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В строке 400 указывается итоговая сумма по всем статьям долгосрочных обязательств, указанных в строках 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
Приложение 17 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения

312
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
313
Инвестицияланбайтын қалдыққа арналған резерв
314
Күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв
315
Басқа да ұзақ мерзімді міндеттемелер
316
Ұзақ мерзімді міндеттемелердің жиыны (310-дан 316-ға дейінгі жолдардың сомасы)
400
V. Таза активтер
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтері
510
Барлығы міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтері
500
Баланс (300 жол + 400 жол + 500 жол)
Басқарма Төрағасы ____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Бас есепші ___________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат бойынша бухгалтерлік баланс" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда бухгалтерлік баланс баптарының атауы көрсетіледі.
2. 2-бағанда жол коды көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда есепті кезеңнің соңы мен басындағы жолдар бойынша деректердің мәндері көрсетіледі.
4. 100-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 010, 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 020-жолдарда көрсетілген қысқа мерзімді активтердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
5. 200-жолда 110, 111, 112-жолдарда көрсетілген ұзақ мерзімді активтердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
6. 300-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 210, 211, 212, 213, 214, 215-жолдарда көрсетілген қысқа мерзімді міндеттемелердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
7. 400-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316-жолдарда көрсетілген ұзақ мерзімді міндеттемелердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
17-қосымша
арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған нысан

101
Доходы, связанные с амортизацией дисконта по приобретенным ценным бумагам
102
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям "обратное РЕПО"
103
Доходы, связанные с получением вознаграждения по депозитам в Национальном банке РК
104
Доходы, связанные с амортизацией дисконта по приобретенным долгосрочным ценным бумагам
105
Итого доходы по финансированию (сумма строк 101-105)
100
Прочие доходы
Доходы от покупки-продажи ценных бумаг
201
Иные доходы, не вошедшие в вышеуказанные строки
202
Итого прочие доходы
200
Расходы на финансирование
Расходы, связанные с амортизацией премии по приобретенным ценным бумагам
301
Итого расходы на финансирование

101
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконттың амортизациясына байланысты кірістер
102
"Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
103
ҚР Ұлттық Банкіндегі депозиттер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
104
Сатып алынған ұзақ мерзімді бағалы қағаздар бойынша дисконттың амортизациясына байланысты кірістер
105
Қаржыландыру бойынша кірістердің жиыны (101-105 жолдарының сомасы)
100
Басқа кірістер
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан түскен кірістер
201
Жоғарыда көрсетілген жолдарға кірмеген өзге де кірістер
202
Барлығы басқа кірістер
200
Қаржыландыру шығыстары
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақының амортизациясына байланысты шығыстар
301
Қаржыландыруға арналған шығыстардың жиыны

300
Прочие расходы
Расходы от покупки-продажи ценных бумаг
401
Иные расходы, не вошедшие в вышеуказанные строки
402
Итого прочие расходы
400
Чистый инвестиционный доход (строка 100 + строка 200 – строка 300 – строка 400)
500
Комиссионные расходы на содержание Фонда
600
Чистая прибыль (убыток) системы ОСМС (строка 500 – строка 600)
700
Чистая прибыль (убыток), относимая в активы системы ОСМС (строка 700)
1000
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет о доходах и расходах системы обязательного социального медицинского страхования"

300
Басқа шығыстар
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан шығыстар
401
Жоғарыда көрсетілген жолдарға кірмеген өзге де шығыстар
402
Барлығы басқа шығыстар
400
Таза инвестициялық табыс (100-жол + 200-жол – 300-жол – 400-жол)
500
Қорды ұстауға арналған комиссиялық шығыстар
600
МӘМС жүйесінің таза пайдасы (шығыны) (500-жол – 600-жол)
700
МӘМС жүйесінің активтеріне жатқызылатын таза пайда (шығын) (700-жол)
1000
Басқарма Төрағасы ____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Бас есепші ___________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің кірістері мен шығыстары туралы есеп" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

1. В столбце 1 указывается наименование статей доходов и расходов.
2. В столбце 2 указывается код строки.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на конец и на начало отчетного периода.
4. В строке 100 указывается итоговая сумма по всем видам доходов по финансированию, указанных в строках 101, 102, 103, 104, 105 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В строке 200 указывается итоговая сумма по всем видам прочих доходов, указанных в строках 201, 202 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В строке 300 указывается итоговая сумма по всем видам расходов по финансированию, указанных в строке 301 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В строке 400 указывается итоговая сумма по всем видам прочих расходов, указанных в строках 401, 402 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
8. В строке 500 указывается чистый инвестиционный доход, который представляет собой разницу между всеми доходами и расходами и определяется как сумма строк 100 и 200 за минусом значений по строкам 300 и 400.
9. В строке 700 указывается чистая прибыль (убыток) системы ОСМС и определяется значением строки 500 за минусом значении строки 600.
Приложение 18 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения

1. 1-бағанда кірістер мен шығыстар баптарының атауы көрсетіледі.
2. 2-бағанда жол коды көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда есепті кезеңнің соңы мен басындағы жолдар бойынша деректердің мәндері көрсетіледі.
4. 100-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 101, 102, 103, 104, 105-жолдарда көрсетілген қаржыландыру бойынша кірістердің барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
5. 200-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 201, 202-жолдарда көрсетілген өзге де кірістердің барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
6. 300-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 301-жолда көрсетілген қаржыландыру бойынша шығыстардың барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
7. 400-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 401, 402-жолдарда көрсетілген өзге де шығыстардың барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
8. 500-жолда барлық кірістер мен шығыстар арасындағы айырмашылықты білдіретін таза инвестициялық кіріс көрсетіледі және 300 және 400-жолдары бойынша мәндерді шегергенде 100 және 200-жолдардың сомасы ретінде айқындалады.
9. 700-жолда МӘМС жүйесінің таза пайдасы (шығыны) көрсетіледі және 600-жолдың мәнін алып тастағанда 500-жолдың мәнімен айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
18-қосымша
арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған нысан

1. Поступление денежных средств, всего (сумма строк с 110 по 190)
100
отчисления работодателей
110
взносы государства из республиканского бюджета
120
взносы государства из местных бюджетов
130
бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
140
взносы на обязательное социальное медицинское страхование (без взносов государства)
150
пеня по отчислениям и взносам
160
возвраты отчислений и взносов из Госкорпорации "Правительство для граждан"
170
бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
180
прочие поступления
190
2. Выбытие денежных средств, всего (сумма строк с 210 по 260)
200
авансы, выданные субъектам здравоохранения
210
оплата услуг субъектов здравоохранения по актам
220
оплата услуг субъектов здравоохранения за счет средств резерва на покрытие непредвиденных расходов
230
перевод суммы комиссионного вознаграждения на текущие счета Фонда в банках второго уровня
240
возврат ошибочно уплаченных плательщиком отчислений и (или) взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов
250
прочие выплаты
260
3. Чистая сумма денежных средств от операционной деятельности (строка 100 – строка 200)
300
II. Движение денежных средств от инвестиционной деятельности
1. Поступление денежных средств, всего (сумма строк с 410 по 430)
400
изъятие денежных средств с инвестиционного счета
410
полученный инвестиционный доход
420
прочие поступления

1. Ақша қаражатының түсімі, барлығы (110-нан 190-ға дейінгі жолдардың сомасы)
100
жұмыс берушілердің аударымдары
110
республикалық бюджеттен мемлекет жарналары
120
жергілікті бюджеттерден мемлекет жарналары
130
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған бюджет қаражаты
140
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар (мемлекет жарналарынсыз)
150
аударымдар мен жарналар бойынша өсімпұл
160
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясынан аударымдар мен жарналарды қайтару
170
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған бюджет қаражаты
180
басқа түсімдер
190
2. Ақша қаражатының шығуы, барлығы (210-нан 260-қа дейінгі жолдардың сомасы)
200
денсаулық сақтау субъектілеріне берілген аванстар
210
актілер бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу
220
денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтерін күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв қаражаты есебінен төлеу
230
екінші деңгейдегі банктердегі Қордың ағымдағы шоттарына комиссиялық сыйақы сомасын аудару
240
аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін төлеуші қате төлеген аударымдарды және (немесе) жарналарды және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
250
басқа төлемдер
260
3. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (100-жол – 200-жол)
300
1. Ақша қаражатының түсімі, барлығы (410-дан 430-ға дейінгі жолдардың сомасы)
400
инвестициялық шоттан ақша қаражатын алу
410
алынған инвестициялық кіріс
420
басқа түсімдер

430
2. Выбытие денежных средств, всего (сумма строк с 510 по 520)
500
перевод денежных средств на инвестиционный счет для размещения в финансовые инструменты
510
прочие выплаты
520
3. Чистая сумма денежных средств от инвестиционной деятельности (строка 400 – строка 500)
600
4. Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600)
700
5. Денежные средства на текущем счете в Национальном банке на начало отчетного периода

430
2. Ақша қаражатының шығуы, барлығы (510-дан 520-ға дейінгі жолдардың сомасы)
500
қаржы құралдарына орналастыру үшін инвестициялық шотқа ақша қаражатын аудару
510
басқа төлемдер
520
3. Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (400-жол – 500-жол)
600
4. Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы (300 жол +/- 600 жол)
700
5. Есепті кезеңнің басындағы Ұлттық банктегі ағымдағы шоттағы ақшалай қаражат

800
6. Денежные средства на текущем счете в Национальном банке на конец отчетного периода
900
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет о движении денежных средств на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
1. В столбце 1 указывается наименование статей поступлений и выбытий денежных средств.
2. В столбце 2 указывается код строки.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на конец и на начало отчетного периода.
4. В строке 100 указывается итоговая сумма по всем видам поступлений от операционной деятельности, указанных в строках 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В строке 200 указывается итоговая сумма по всем видам выбытий от операционной деятельности, указанных в строках 210, 220, 230, 240, 250, 260 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В строке 300 указывается чистая сумма денежных средств от операционной деятельности и определяется как разница значений строк 100 и 200.
7. В строке 400 указывается итоговая сумма по всем видам поступлений от инвестиционной деятельности, указанных в строках 410, 420, 430 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
8. В строке 500 указывается итоговая сумма по всем видам выбытий от инвестиционной деятельности, указанных в строках 510, 520 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
9. В строке 600 указывается чистая сумма денежных средств от инвестиционной деятельности и определяется как разница значений строк 400 и 500.
10. В строке 700 указывается сумма увеличения/уменьшения денежных средств и определяется как разница значений строк 300 и 600.
Приложение 19 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения

800
6. Есепті кезеңнің соңындағы Ұлттық банктегі ағымдағы шоттағы ақшалай қаражат
900
Басқарма Төрағасы ____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Бас есепші ___________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда ақшалай қаражаттың түсуі мен шығуы баптарының атауы көрсетіледі.
2. 2-бағанда жол коды көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда есепті кезеңнің соңы мен басындағы жолдар бойынша деректердің мәндері көрсетіледі.
4. 100-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190-жолдарда көрсетілген операциялық қызметтен түсетін түсімдердің барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
5. 200-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 210, 220, 230, 240, 250, 260-жолдарда көрсетілген операциялық қызметтен шығудың барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
6. 300-жолда операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы көрсетіледі және 100 мен 200 жолдар мәндерінің айырмашылығы ретінде анықталады.
7. 400-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 410, 420, 430-жолдарда көрсетілген инвестициялық қызметтен түсетін түсімдердің барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
8. 500-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 510, 520-жолдарда көрсетілген инвестициялық қызметтен шығудың барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
9. 600-жолда инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы көрсетіледі және 400 мен 500 жолдар мәндерінің айырмашылығы ретінде анықталады.
10. 700-жолда ақша қаражатының ұлғаю/кему сомасы көрсетіледі және 300 мен 600 жолдар мәндерінің айырмашылығы ретінде анықталады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
19-қосымша
арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған нысан

I. Поступление активов (сумма строк со 110 по 190)
100
отчисления работодателей
110
взносы государства из республиканского бюджета
120
взносы государства из местных бюджетов
130
бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
140
взносы на обязательное социальное медицинское страхование (без взносов государства)
150
пеня по отчислениям и взносам
160
начисленный инвестиционный доход
170
бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
180
прочие поступления
190
II. Выбытие активов (сумма строк с 210 по 270)
200
приняты обязательства перед субъектами здравоохранения по актам оказанных услуг
210
приняты обязательства перед субъектами здравоохранения за счет средств резерва на покрытие непредвиденных расходов
220
начислено комиссионное вознаграждение Фонду

I. Активтердің түсуі (110-дан 190-ға дейінгі жолдардың сомасы)
100
жұмыс берушілердің аударымдары
110
республикалық бюджеттен мемлекет жарналары
120
жергілікті бюджеттерден мемлекет жарналары
130
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған бюджет қаражаты
140
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар (мемлекет жарналарынсыз)
150
аударымдар мен жарналар бойынша өсімпұл
160
есептелген инвестициялық кіріс
170
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған бюджет қаражаты
180
басқа түсімдер
190
II. Активтердің шығуы (210-нан 270-ке дейінгі жолдардың сомасы)
200
көрсетілген қызметтер актілері бойынша денсаулық сақтау субъектілері алдында міндеттемелер қабылданды
210
денсаулық сақтау субъектілері алдында күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв қаражаты есебінен міндеттемелер қабылданды
220
Қорға комиссиялық сыйақы есептелді

230
возврат ошибочно уплаченных плательщиком отчислений и (или) взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов
240
начислен резерв на покрытие непредвиденных расходов
250
начислен резерв на неинвестируемый остаток
260
прочие выбытия активов
270
III. Изменения в чистых активах (строка 100 – строка 200)
300
IV. Чистые активы на начало отчетного периода
400
V. Чистые активы на конец отчетного периода (строка 400 + строка 100 – строка 200)

230
аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін төлеуші қате төлеген аударымдарды және (немесе) жарналарды және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
240
күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв есептелді
250
инвестицияланбайтын қалдыққа резерв есептелді
260
активтердің өзге де шығулары
270
III. Таза активтердегі өзгерістер (100-жол – 200-жол)
300
IV. Есепті кезеңнің басындағы таза активтер
400
V. Есепті кезеңнің соңындағы таза активтер (400-жол + 100-жол – 200-жол)

500
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет об изменениях в чистых активах системы обязательного социального медицинского страхования"
1. В столбце 1 указывается наименование статей поступлений и выбытий активов системы ОСМС.
2. В столбце 2 указывается код строки.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на конец и на начало отчетного периода.
4. В строке 100 указывается итоговая сумма по всем видам поступлений активов системы ОСМС, указанных в строках 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В строке 200 указывается итоговая сумма по всем видам выбытий активов системы ОСМС, указанных в строках 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В строке 300 указывается сумма изменений в чистых активах системы ОСМС, которая определяется как разница значений строк 100 и 200.
7. В строке 500 указывается сумма чистых активов системы ОСМС на конец отчетного периода, которая определяется следующим образом: строка 400 + строка 100 – строка 200.
Приложение 19-1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приказ дополнен приложением 19-1 Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет по поступлениям взносов государства из средств местного бюджета на обязательное социальное медицинское страхование
Индекс формы: 19-1-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Взносы государства из средств местного бюджета на ОСМС, тысяч тенге
Лица, зарегистрированные в качестве безработных, за исключением лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места или направленных на профессиональное обучение на рабочем месте у работодателя
План
Факт
Отклонение
План на __ год местного исполнительного органа (МИО)
Факт по данным ГК "Правительство для граждан"
Фактически поступившие взносы от местного исполнительного органа (МИО)
Отклонение поступившего факта от плана
% исполнения плана
Отклонение поступившего факта от данных Госкорпорации
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Всего
продолжение таблицы

500
Басқарма Төрағасы ____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Бас есепші ___________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда МӘМС жүйесі активтерінің түсімдері мен шығулары баптарының атауы көрсетіледі.
2. 2-бағанда жол коды көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда есепті кезеңнің соңы мен басындағы жолдар бойынша деректердің мәндері көрсетіледі.
4. 100-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190-жолдарда көрсетілген МӘМС жүйесі активтері түсімдерінің барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
5. 200-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С: Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз етуінен алынған деректерге сәйкес 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270-жолдарда көрсетілген МӘМС жүйесі активтерінің шығуының барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
6. 300-жолда МӘМС жүйесінің таза активтеріндегі өзгерістер сомасы көрсетіледі, ол 100 және 200 жолдар мәндерінің айырмашылығы ретінде анықталады.
7. 500-жолда МӘМС жүйесінің есепті кезеңнің соңындағы таза активтерінің сомасы көрсетіледі, ол келесідей анықталады: 400-жол + 100-жол – 200-жол.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы № 612 бұйрығына 19-1-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ескерту. Бұйрық 19-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жергілікті бюджет қаражатынан төленетін жарналарының түсімдері бойынша есеп
Нысан индексі: 19-1-Ф
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Мемлекеттің МӘМС-ке жергілікті бюджет қаражатынан төленетін жарналары, мың теңге
Субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған немесе жұмыс берушіде жұмыс орнында кәсіптік оқуға жіберілген адамдарды қоспағанда, жұмыссыз ретінде тіркелген адамдар
Жоспар
Факт
Ауытқу
Жергілікті атқарушы органның (ЖАО)
____ жылға арналған жоспары
"Азаматтарға арналған үкімет" МК деректері бойынша факт
Жергілікті атқарушы органнан (ЖАО) нақты түскен жарналар
Келіп түскен фактіні жоспардан ауытқу
Жоспарды орындау %
Келіп түскен фактіні Мемлекеттік корпорация деректерінен ауытқу
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Барлығы
кестенің жалғасы

Неработающие лица, не отчисляющие обязательные пенсионные взносы в течение последних трех месяцев и относящиеся к кризисному или экстренному уровням социального благополучия, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите, за исключением лиц, указанных в пункте 1 статьи 26 Закона РК об ОСМС
План на __ год местного исполнительного органа (МИО)
Факт по данным
ИС "Saqtandyrý"
Фактически поступившие взносы от местного исполнительного органа (МИО)
Отклонение поступившего факта от данных ИС "Saqtandyrý"
% исполнения факта
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по поступлениям взносов государства из средств местного бюджета на обязательное социальное медицинское страхование"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбцах 3, 4, 5 указывается всего поступление взносов государства из средств местного бюджета на ОСМС по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода.
4. В столбцах 6-16 указывается информация по лицам, зарегистрированные в качестве безработных, за исключением лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места или направленных на профессиональное обучение на рабочем месте у работодателя.
5. В столбцах 6, 7 указывается плановое количество человек и плановая сумма, согласно данных местного исполнительного органа (МИО).
6. В столбцах 8, 9 указывается фактическое количество человек и фактическая сумма, согласно данных НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"" за отчетный период по нарастанию.
7. В столбцах 10, 11 указывается фактическое количество человек и фактическая сумма, за которых оплачены взносы местным исполнительным органом (МИО) за отчетный период по нарастанию.
8. В столбцах 12, 13 указывается отклонение по количеству и по сумме между плановыми показателями и фактическими показателями данных местного исполнительного органа (МИО).

МӘМС туралы ҚР Заңының 26-бабының 1-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда, соңғы үш ай ішінде міндетті зейнетақы жарналарын аудармайтын және Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес әлеуметтік саламаттылықтың дағдарыстық немесе шұғыл деңгейлеріне жататын жұмыс істемейтін адамдар
Жергілікті атқарушы органның (ЖАО)
____ жылға арналған жоспары
"Saqtandyrý" АЖ деректері бойынша факт
Жергілікті атқарушы органнан (ЖАО) нақты түскен жарналар
"Saqtandyrý" АЖ деректерінен келіп түскен фактінің ауытқуы
Фактіні орындау %
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
Саны, адам
Сомасы, мың теңге
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Басқарма Төрағасы ______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жергілікті бюджет қаражатынан төленетін жарналарының түсімдері бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары көрсетіледі.
3. 3, 4, 5-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжам, факт бойынша жергілікті бюджет қаражатынан МӘМС-ке мемлекет жарналарының түсімі және сәйкесінше ауытқу көрсетіледі.
4. 6-16-бағандарда субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған немесе жұмыс берушіде жұмыс орнында кәсіптік оқуға жіберілген адамдарды қоспағанда, жұмыссыз ретінде тіркелген адамдар бойынша ақпарат көрсетіледі.
5. 6, 7-бағандарда жергілікті атқарушы органның (ЖАО) деректеріне сәйкес адамдардың жоспарлы саны және жоспарлы сомасы көрсетіледі.
6. 8, 9-бағандарда ""Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ-ның өсім бойынша есепті кезеңдегі деректеріне сәйкес адамдардың нақты саны және нақты сомасы көрсетіледі.
7. 10, 11-бағандарда өсім бойынша есепті кезең үшін жергілікті атқарушы органның (ЖАО) жарналары төленген адамдардың нақты саны және нақты сомасы көрсетіледі.
8. 12, 13-бағандарда жергілікті атқарушы орган (ЖАО) деректерінің жоспарлы көрсеткіштері мен нақты көрсеткіштері арасындағы саны мен сомасы бойынша ауытқу көрсетіледі.

9. В столбце 14 указывается процент исполнения плана.
10. В столбцах 15, 16 указывается отклонение по количеству и по сумме фактически поступивших взносов и фактическими показателями данных НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"".
11. В столбцах 17-25 указывается информация по неработающим лицам, не отчисляющих обязательные пенсионные взносы в течение последних трех месяцев и относящихся к кризисному или экстренному уровням социального благополучия, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите, за исключением лиц, указанных в пункте 1 статьи 26 Закона РК об ОСМС.
12. В столбцах 17, 18 указывается плановое количество человек и плановая сумма, согласно данных местного исполнительного органа (МИО).
13. В столбцах 19, 20 указывается фактическое количество человек и фактическая сумма, согласно данным с ИС "Saqtandyrý" за отчетный период по нарастанию.
14. В столбцах 21, 22 указывается фактическое количество человек и фактическая сумма, за которых оплачены взносы местным исполнительным органом (МИО) за отчетный период по нарастанию.
15. В столбцах 23, 24 указывается отклонение по количеству и по сумме фактически поступивших взносов и фактическими показателями данных ИС "Saqtandyrý".
16. В столбце 25 указывается процент исполнения факта.
Приложение 19-2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приказ дополнен приложением 19-2 Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет по подтвержденным дефектам оказания медицинской услуги (помощи)
Индекс формы: 19-2-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Всего подтвержденных дефектов
из них по кодам дефектов

9. 14-бағанда жоспардың орындалу пайызы көрсетіледі.
10. 15, 16-бағандарда нақты түскен жарналардың саны мен сомасы бойынша және ""Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ деректерінің нақты көрсеткіштері бойынша ауытқу көрсетіледі.
11. 17-25-бағандарда МӘМС туралы ҚР Заңының 26-бабының 1-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда, соңғы үш ай ішінде міндетті зейнетақы жарналарын аудармайтын және Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес әлеуметтік саламаттылықтың дағдарыстық немесе шұғыл деңгейлеріне жататын жұмыс істемейтін адамдар бойынша ақпарат көрсетіледі.
12. 17, 18-бағандарда жергілікті атқарушы органның (ЖАО) деректеріне сәйкес адамдардың жоспарлы саны және жоспарлы сомасы көрсетіледі.
13. 19, 20-бағандарда өсім бойынша есепті кезеңдегі "Saqtandyrý" АЖ деректеріне сәйкес адамдардың нақты саны және нақты сомасы көрсетіледі.
14. 21, 22-бағандарда өсім бойынша есепті кезең үшін жергілікті атқарушы органның (ЖАО) жарналары төленген адамдардың нақты саны және нақты сомасы көрсетіледі.
15. 23, 24-бағандарда нақты түскен жарналардың саны мен сомасы бойынша және "Saqtandyrý" АЖ деректерінің нақты көрсеткіштері бойынша ауытқу көрсетіледі.
16. 25-бағанда фактінің орындалу пайызы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы № 612 бұйрығына 19-2-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ескерту. Бұйрық 19-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Нысан атауы: Медициналық қызмет (көмек) көрсетудің расталған ақаулары бойынша есеп
Нысан индексі: 19-2-Ф
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН ______________
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Барлық расталған ақаулар
оның ішінде ақаулар коды бойынша

1.0 Необоснованное оказание медицинской помощи
2.0 Дефекты оформления медицинской документации: некорректное/ несвоевременное/ некачественное введение данных в информационные системы здравоохранения
3.0 Необоснованное завышение объема оказанной медицинской услуги (помощи)
4.0 Необоснованная повторная госпитализация (30 календарных дней со дня завершения лечения в стационаре), кроме поставщиков, оказывающих услуги паллиативной медицинской помощи

1.0 Негізсіз медициналық көмек көрсету
2.0 Медициналық құжаттаманы ресімдеу ақаулары: денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне деректерді дұрыс емес/ уақтылы/ сапасыз енгізу
3.0 Көрсетілген медициналық қызмет (көмек) көлемінің негізсіз артуы
4.0 Паллиативтік медициналық көмек көрсететін жеткізушілерден басқа негізсіз қайта емдеуге жатқызу (стационарда емдеу аяқталған күннен бастап 30 күнтізбелік күн)

7.0 Длительность ожидания услуг более 15 рабочих дней
8.0 Жалобы на качество, объем, доступность медицинской помощи (услуг)
9.0 Летальный исход, не подлежащий оплате на уровне стационара/ Смерть на уровне АПП/ скорой помощи
10.0 Случаи расхождения клинического диагноза с морфологическим или патологоанатомическим диагнозами
11.0 Медицинские услуги (помощь), не включенные в договор закупа медицинских услуг (помощи)

7.0 Қызметтерді күту ұзақтығы 15 жұмыс күнінен асады
8.0 Медициналық көмектің (қызметтердің) сапасына, көлеміне, қолжетімділігіне шағымдар
9.0 Стационар деңгейінде төлеуге жатпайтын өлім нәтижесі/ АЕК/ жедел жәрдем деңгейіндегі өлім
10.0 Клиникалық диагноздың морфологиялық немесе патологоанатомиялық диагноздармен сәйкес келмеу жағдайлары
11.0 Медициналық қызметтерді (көмекті) сатып алу шартына енгізілмеген медициналық қызметтер (көмек)

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбцах 3 и 4 указывается всего случаев и сумма подтвержденных дефектов, за исключением применения неустойки, иных вычетов и возврата.
4. В столбцах 5-30 указываются случаи и сумма по кодам подтвержденных дефектов.

1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда тұрақсыздық айыбын, өзге де шегерімдерді және қайтаруды қолдануды қоспағанда, барлық жағдайлар және расталған ақаулар сомасы көрсетіледі.
4. 5-30-бағандарда расталған ақаулар кодтары бойынша жағдайлар мен сома көрсетіледі.