Об утверждении форм и сроков представления фондом социального медицинского страхования отчетности по средствам на оказание медицинской помощи
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 612. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2017 года № 15661.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 13.11.2024 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании", а также подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 26.07.2023 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить:
1) перечень форм и сроков представления фондом социального медицинского страхования отчетности по средствам на оказание медицинской помощи согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму "Отчет о размещении активов фонда социального медицинского страхования" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму "Отчет фонда социального медицинского страхования по активам и пассивам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму "Отчет о поступлениях и выбытиях активов фонда социального медицинского страхования в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму "Отчет об использовании резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе регионов и видов медицинской помощи" согласно приложению 6 к настоящему приказу;

Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық көмек көрсетуге арналған қаражат бойынша есептілікті ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 612 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 қыркүйекте № 15661 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 7) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Преамбула жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.07.2023 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық көмек көрсетуге арналған қаражат бойынша есептілікті ұсыну нысандары мен мерзімдерінің тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін орналастыру туралы есеп" нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде активтер мен пассивтер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының есебі" нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерінің түсімдері мен шығулары туралы есеп" нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервін пайдалану туралы есеп" нысаны;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
6) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және медициналық көмектің өңірлері мен түрлері бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп" нысаны;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

7) форму "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи и поставщиков медицинских услуг" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму "Отчет об использовании активов фонда фондом социального медицинского страхования по принятым обязательствам в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи" согласно приложению 9 к настоящему приказу.
10) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
11) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
12) форму "Отчет по охвату населения системой обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму "Отчет по поступлениям отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму "Отчет по видам мониторинга качества и объема медицинских услуг" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму "Отчет по взиманию неустойки за нарушение исполнения условий договора закупа" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму "Бухгалтерский баланс по средствам на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму "Отчет о доходах и расходах системы обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму "Отчет о движении денежных средств на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму "Отчет об изменениях в чистых активах системы обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 19 к настоящему приказу.
20) форму "Отчет по поступлениям взносов государства из средств местного бюджета на обязательное социальное медицинское страхование" согласно приложению 19-1 к настоящему приказу;
21) форму "Отчет по подтвержденным дефектам оказания медицинской услуги (помощи)" согласно приложению 19-2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 26.07.2023 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными приказами Министра здравоохранения РК от 13.11.2024 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және медициналық көмек түрлері және медициналық қызметтерді жеткізушілер бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп" нысаны;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнын төлеуге арналған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп" нысаны;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
9) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және медициналық көмек түрлері бөлінісінде міндетті медициналық сақтандыру жүйесінде қабылданған міндеттемелер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнаны пайдалануы туралы есеп" нысаны;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
10) тармақша алып тастау көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының нысаналы жарнаны пайдалануы туралы есеп" нысаны;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
11) тармақша алып тастау көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған адамдар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға нысаналы жарнаны пайдалану туралы есеп" нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Халықты міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесімен қамту жөніндегі есеп" нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар түсімдері бойынша есеп" нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрлері бойынша есеп" нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Сатып алу шартының талаптарын орындауды бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын өндіріп алу жөніндегі есеп" нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат бойынша бухгалтерлік баланс" нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің кірістері мен шығыстары туралы есеп" нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп" нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" нысаны.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ 20) және 21) тармақшалармен толықтыру көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.07.2023 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

2. Определить, что представление фондом социального медицинского страхования регулярной финансовой отчетности осуществляется в порядке и сроках, установленных законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
3. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 12.07.2021 № ҚР ДСМ-60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Комитету оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан Е. Биртанов
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Г. Керимханова
17 августа 2017 года
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
Перечень форм и сроков представления фондом социального медицинского страхования отчетности по средствам на оказание медицинской помощи
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
№ п/п
Наименование отчетности
Для чего предназначается
Периодичность
Сроки представления отчетности в течение финансового года
Сроки представления отчетности после окончания финансового года
Примечание
1
Отчет о размещении активов фонда социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в системе ОСМС
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
Входит в комплект годовой финансовой отчетности специального назначения
2
Отчет фонда социального медицинского страхования по активам и пассивам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в рамках ГОБМП и в системе ОСМС
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
Входит в комплект годовой финансовой отчетности специального назначения
3
Отчет о поступлении и выбытии активов фонда социального медицинского страхования в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в рамках ГОБМП и в системе ОСМС
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
Входит в комплект годовой финансовой отчетности специального назначения
4
Отчет об использовании резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов
Для отражения денежных средств в системе ОСМС
Годовая
20 марта, следующего за отчетным годом
Входит в комплект годовой финансовой отчетности специального назначения
5
Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе регионов и видов медицинской помощи
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
6
Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи и поставщиков медицинских услуг
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
7
Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
8
Отчет об использовании активов фонда фондом социального медицинского страхования по принятым обязательствам в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
9
Отчет по охвату населения системой обязательного социального медицинского страхования
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
10
Отчет по поступлениям отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
11
Отчет по видам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
12
Отчет по взиманию неустойки за нарушение исполнения условий договора закупа услуг
Для сбора административных данных
Полугодовая, годовая
30 числа месяца, следующего за отчетным полугодием
20 марта, следующего за отчетным годом
13
Бухгалтерский баланс по средствам на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Для отражения денежных средств в системе ОСМС и в рамках ГОБМП
Годовая
В течение
10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров НАО "Фонд социального медицинского страхования"
Входит в комплект годовой финансовой отчетности
14
Отчет о доходах и расходах системы обязательного социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в системе ОСМС
Годовая
В течение
10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров НАО "Фонд социального медицинского страхования"
Входит в комплект годовой финансовой отчетности
15
Отчет о движении денежных средств на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Для отражения денежных средств в системе ОСМС и в рамках ГОБМП
Годовая
В течение
10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров НАО "Фонд социального медицинского страхования"
Входит в комплект годовой финансовой отчетности
16
Отчет об изменениях в чистых активах системы обязательного социального медицинского страхования
Для отражения денежных средств в системе ОСМС
Годовая
В течение
10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров НАО "Фонд социального медицинского страхования"
Входит в комплект годовой финансовой отчетности
17
Отчет по поступлениям взносов государства из средств местного бюджета на обязательное социальное медицинское страхование
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
18
Отчет по подтвержденным дефектам оказания медицинской услуги (помощи)
Для сбора административных данных
Ежеквартальная, годовая
20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
20 марта, следующего за отчетным годом
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет о размещении активов фонда социального медицинского страхования
Индекс формы: 2-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

2. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тұрақты қаржылық есептілікті ұсынуы бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептілік туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады деп айқындалсын.
3. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 12.07.2021 № ҚР ДСМ-60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен кейін он жұмыс күннің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушысы
________________ Г. Керімханова
17 тамыз 2017 жыл
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
1-қосымша
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық көмек көрсетуге арналған қаражат бойынша есептілікті ұсыну нысандары мен мерзімдері тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Есептіліктің атауы
Не үшін арналған
Кезеңділігі
Қаржы жылы ішінде есептілікті ұсыну мерзімдері
Қаржы жылы аяқталғаннан кейін есептілікті ұсыну мерзімдері
Ескерту
1
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін орналастыру туралы есеп
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілікті жинау үшін
Тоқсан сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
2
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі активтері мен пассивтері бойынша есебі
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілікті жинау үшін
Тоқсан сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
3
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерінің түсімдері мен шығулары туралы есеп
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілікті жинау үшін
Тоқсан сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
4
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервін пайдалану туралы есеп
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілікті жинау үшін
жылдық
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
5
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және медициналық көмектің өңірлері мен түрлері бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
ай сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
6
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және медициналық көмек түрлері және медициналық қызметтерді жеткізушілер бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
ай сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
7
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнын төлеуге арналған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
тоқсан сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
8
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және медициналық көмек түрлері бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде қабылданған міндеттемелер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін қордың және нысаналы жарнасын пайдалануы туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
тоқсан сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
9
Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының нысаналы жарнаны пайдалануы туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
ай сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
10
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған адамдар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға нысаналы жарнаны пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
ай сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
11
Халықты міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесімен қамту жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
ай сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
12
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың түсімдері бойынша есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
ай сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
13
Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрлері бойынша есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
тоқсан сайынғы, жылдық
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
14
Сатып алу шартының талаптарын орындауды бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын өндіріп алу жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді жинау үшін
1-жарты жылдық, жылдық
Есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 30-күні
Алдыңғы есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
15
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат бойынша
бухгалтерлік баланс
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілікті жинау үшін
жылдық
КеАҚ "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" қоры Директорлар кеңесімен есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
Жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
16
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің кірістері мен шығыстары туралы есеп
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілікті жинау үшін
жылдық
КеАҚ "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" қоры Директорлар кеңесімен есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
Жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
17
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілікті жинау үшін
жылдық
КеАҚ "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" қоры Директорлар кеңесімен есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
Жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
18
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп
Арнайы мақсаттағы жылдық қаржылық есептілікті жинау үшін
жылдық
КеАҚ "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" қоры Директорлар кеңесімен есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
Жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
2-қосымша
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысан
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін орналастыру туралы есеп
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін орналастыру туралы есеп
Нысан индексі: 2-Ф
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования финансовых инструментов (виды ценных бумаг, облигаций, сделок по операциям "обратное РЕПО" и др.). По итогам месяца указываются виды финансовых инструментов по утвержденному перечню.
3. В столбце 3 указывается в процентах объем (лимит) инвестирования активов фонда социального медицинского страхования в соответствии с инвестиционной стратегией в разрезе видов финансовых инструментов по утвержденному перечню.
4. В столбце 4 указывается число, месяц, год совершения сделки с финансовыми инструментами, заключенной на организованном рынке ценных бумаг в разрезе наименований финансовых инструментов.
5. В столбце 5 указывается число, месяц, год погашения долговых ценных бумаг, эмиссионных ценных бумаг, иных финансовых инструментов в разрезе их наименований.
6. В столбце 6 указывается сумма размещенных активов по наименованиям финансовых инструментов с выведением итогов по видам финансовых инструментов в тысячах тенге и процент к итогу. Согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В столбце 7 указывается объем размещенных активов по видам финансовых инструментов в процентах к общему итогу.
8. В столбце 8 указывается отклонение фактического объема инвестирования активов от утвержденного объема (лимита) инвестирования активов в процентах (гр.3-гр.7).
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет фонда социального медицинского страхования по активам и пассивам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Индекс формы: 3-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда қаржы құралдарының атауы (бағалы қағаздардың, облигациялардың, кері РЕПО операцияларының түрлері және т.б.) көрсетіледі. Айдың соңында бекітілген тізбеге сәйкес қаржы құралдарының түрлері көрсетіледі.
3. 3-бағанда бекітілген тізбе бойынша қаржы құралдарының түрлері бөлінісінде инвестициялық стратегияға сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерін инвестициялау көлемі (лимиті) пайызбен көрсетіледі.
4. 4-бағанда қаржы құралдарының атаулары бөлінісінде ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында жасалған қаржы құралдарымен мәміле жасалған күн, ай, жыл көрсетіледі.
5. 5-бағанда борыштық бағалы қағаздардың, эмиссиялық бағалы қағаздардың, өзге де қаржы құралдарының атаулары бөлінісінде олардың өтелген күні, айы, жылы көрсетіледі.
6. 6-бағанда қаржы құралдарының түрлері бойынша қорытындыларды шығара отырып, қаржы құралдарының атаулары бойынша орналастырылған активтердің сомасы мың теңгемен және қорытындыға пайызбен көрсетіледі. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес.
7. 7-бағанда қаржы құралдарының түрлері бойынша орналастырылған активтердің көлемі жалпы қорытындыға % - бен көрсетіледі.
8. 8-бағанда ауытқу себептерін көрсете отырып, активтерді инвестициялаудың нақты көлемінің активтерді инвестициялаудың бекітілген көлемінен (лимитінен) пайызбен ауытқуы көрсетіледі (3-баған-7-баған).
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
3-қосымша
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысан
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі активтері мен пассивтері бойынша есебі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесіндегі активтері мен пассивтері бойынша есебі
Нысан индексі: 3-Ф
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование статей
На начало отчетного периода, тысяч тенге
На конец отчетного периода, тысяч тенге
1
2
3
4
Активы
Краткосрочные активы
1
Денежные средства
1.1
Денежные средства на текущем счете в Национальном Банке
1.2
Денежные средства на контрольном счете наличности, в том числе:
1.2.1
Денежные средства системы обязательного социального медицинского страхования
1.2.2
Денежные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1.3
Денежные средства в банке второго уровня
2
Активы, переданные в доверительное управление Национальному Банку, в том числе:
2.1
Денежные средства на инвестиционном счете в Национальном Банке
2.2
Финансовые инвестиции, оцениваемые по справедливой стоимости
2.3
Финансовые активы, оцениваемые по амортизированной стоимости
2.4
Краткосрочные депозиты в Национальном Банке
2.5
Требования по операциям "обратное РЕПО"
3
Краткосрочная дебиторская задолженность
4
Прочие краткосрочные активы, в том числе:
4.1
Краткосрочные авансы, выданные субъектам здравоохранения
4.1.1
Краткосрочные авансы, выданные субъектам здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования
4.1.2
Краткосрочные авансы, выданные субъектам здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
5
Итого краткосрочные активы (сумма строк 1, 2, 3, 4)
Долгосрочные активы
6
Активы, переданные в доверительное управление Национальному Банку, в том числе:
6.1
Финансовые инвестиции, оцениваемые по справедливой стоимости
6.2
Финансовые активы, оцениваемые по амортизированной стоимости
6.3
Прочие долгосрочные финансовые активы
7
Долгосрочная дебиторская задолженность
8
Прочие долгосрочные активы
9
Итого долгосрочные активы (сумма строк 6, 7, 8)
10
Итого Активов (сумма строк 5 и 9)
Пассивы
Краткосрочные обязательства
11
Кредиторская задолженность субъектам здравоохранения, в том числе:
11.1
Кредиторская задолженность субъектам здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования
11.2
Кредиторская задолженность субъектам здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
12
Кредиторская задолженность по комиссионному вознаграждению от активов фонда социального медицинского страхования
13
Прочие обязательства
14
Резервы
15
Итого краткосрочных обязательств (сумма строк 11, 12, 13, 14)
Долгосрочные обязательства
16
Прочие обязательства
17
Резервы
18
Итого долгосрочных обязательств (сумма строк 16 и 17)
19
Итого пассивов (сумма строк 15 и 18)
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет фонда социального медицинского страхования по активам и пассивам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"

Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Баптардың тақырыбы
Есепті кезеңнің басыдағы жағдай бойынша, мың теңге
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша, мың теңге
1
2
3
4
Активтер
Қысқа мерзімді активтер
1
Ақша қаражаттары
1.1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттағы ақша
1.1.1
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі шоттағы ақша
1.1.2
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі шоттағы ақша
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруына берілген активтер, оның ішінде:
2.1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі инвестициялық шоттағы ақша
2.2
Әділ құны бойынша өлшеніп салынған қаржы инвестициялары
2.3
Амортизацияланған құны бойынша өлшенетін қаржы активтері
2.4
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі қысқа мерзімді салымдар
2.5
"Кері РЕПО" операция бойынша талаптары
3
Қысқа мерзімді дебиторлық берешек
4
Басқа да қысқа мерзімді активтер, оның ішінде:
4.1
Денсаулық сақтау субъектілеріне берілген қысқа мерзімді аванстар
4.1.1
Мiндеттi әлеуметтiк медициналық сақтандыру жүйесiнде денсаулық сақтау субъектiлерiне берiлген қысқа мерзiмдi аванстар
4.1.2
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілеріне берілген қысқа мерзімді аванстар
5
Қысқа мерзімді активтер жиынтығы
Ұзақ мерзімді активтер
6
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруына берілген активтер, оның ішінде:
6.1
Әділ құны бойынша өлшеніп салынған қаржы инвестициялары
6.2
Амортизацияланған құны бойынша өлшенетін қаржы активтері
6.3
Өзге де ұзақ мерзімді қаржы активтері
7
Ұзақ мерзімді дебиторлық берешек
8
Өзге де ағымдағы емес активтер
9
Ұзақ мерзімді активтер жиынтығы
10
Активтердің жиынтығы
Пассивтер
Қысқа мерзімді міндеттемелер
11
Денсаулық сақтау субъектілерінің талаптары
11.1
Мiндеттi әлеуметтiк медициналық сақтандыру жүйесiндегi денсаулық сақтау субъектiлерiне кредиторлық берешек
11.2
Тегiн медициналық көмектiң кепiлдi көлемi шегiнде денсаулық сақтау субъектiлерiне кредиторлық берешек
12
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерінен комиссиялық алымдар бойынша кредиторлық берешек
13
Өзге де міндеттемелер
14
Резервтер
15
Қысқа мерзімді міндеттемелер жиынтығы
Ұзақ мерзімді міндеттемелер
16
Өзге де міндеттемелер
17
Резервтер
18
Ұзақ мерзiмдi мiндеттемелердiң жиынтығы
19
Пассивтер жиынтығы
Басқарма Төрағасы _____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда), қолы
Бас бухгалтер _________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда), қолы
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі активтері мен пассивтері бойынша есебі" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті құрастыруға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указывается наименование статей.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на начало и на конец отчетного периода.
4. В строке 2 указывается итоговая сумма по всем статьям краткосрочных активов, переданных в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан, указанных в строках 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В строке 5 указывается итоговая сумма по всем статьям краткосрочных активов, указанных в строках 1, 2, 3, 4 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В строке 6 указывается итоговая сумма по всем статьям долгосрочных активов, переданных в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан, указанных в строках 6.1, 6.2, 6.3 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В строке 9 указывается итоговая сумма строк 6, 7, 8.
8. В строке 10 указывается итоговая сумма строк 5, 9.
9. В строке 15 указывается итоговая сумма строк 11, 12, 13, 14.
10. В строке 18 указывается итоговая сумма строк 16, 17.
11. В строке 19 указывается итоговая сумма строк 15 и 18.
Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет о поступлении и выбытии активов фонда социального медицинского страхования в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Индекс формы: 4-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда Баптардың атауы көрсетіледі
3. 3 және 4-бағандарда есепті кезеңнің басындағы және соңындағы жолдар бойынша деректердің мәндері мың теңгемен көрсетіледі.
4. 5-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 1, 2, 3, 4-жолдарда көрсетілген қысқа мерзімді активтердің барлық баптары бойынша жалпы сома көрсетіледі.
5. 2-жолда 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5-жолдарда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес көрсетілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруына берілген қысқа мерзімді активтердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
6. 6-жолда 6.1, 6.2, 6.3-жолдарда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес көрсетілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруына берілген ұзақ мерзімді активтердің барлық баптарының жалпы сомасы көрсетіледі.
7. 9-жолда 6, 7, 8-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
8. "Активтердің барлығы" жиынтығы деген 10-жолда 5, 9-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
9. 15-жолда 11, 12, 13, 14-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
10. 18-жолда 16, 17-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
11. 19-жолда 15 және 18-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
4-қосымша
Арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерінің түсімдері мен шығулары туралы есеп
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерінің түсімдері мен шығулары туралы есеп
Нысан индексі: 4-Ф
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование статей
На начало отчетного периода, тысяч тенге
На конец отчетного периода, тысяч тенге
1
2
3
4
1
Активы на начало отчетного периода
1.1
Активы системы обязательного социального медицинского страхования
1.2
Активы в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2
Поступление
2.1
Отчисления работодателей
2.2
Взносы государства из республиканского бюджета
2.3
Взносы государства из местных бюджетов
2.4
Бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
2.5
Взносы в обязательное социальное медицинское страхование за исключением взносов государства
2.6
Пени, полученные за просрочку уплаты отчислений и (или) взносов
2.7
Начисленный инвестиционный доход (расход), в том числе:
2.7.1
Доходы (расходы), связанные с получением вознаграждения по финансовым инструментам
2.7.2
Доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости
2.7.3
Доходы (расходы) от изменения стоимости прочих активов
2.7.4
Доходы (расходы) от переоценки иностранной валюты, в том числе:
2.7.4.1
Доходы (расходы) от переоценки денег на инвестиционном счете и прочих активов
2.7.4.2
Доходы (расходы) от переоценки финансовых инвестиций
2.7.4.3
Доходы (расходы), связанные с восстановлением (формированием) резервов (провизий) на покрытие возможных потерь от обесценения ценных бумаг
2.7.4.4
Прочие доходы (расходы) от инвестиционной деятельности
2.8
Бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2.9
Иные поступления
2.9.1
Прочие поступления в систему обязательное социальное медицинское страхование
2.9.2
Прочие поступления в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
3
Выбытие
3.1
Оплата услуг субъектов здравоохранения
3.1.1
Оплата услуг субъектов здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования
3.1.2
Оплата услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
3.2
Оплата услуг субъектов здравоохранения из средств резерва фонда социального медицинского страхования, в том числе:
3.2.1
Оплата услуг субъектов здравоохранения из средств резерва на непредвиденные расходы
3.2.2
Оплата услуг субъектов здравоохранения из средств прочих резервов
3.3
Возврат ошибочно уплаченных плательщиком отчислений и (или) взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов
3.4
Комиссионное вознаграждение от активов фонда социального медицинского страхования выплаченное
3.5
Расходы по начислению резерва на обеспечение ежемесячного не инвестируемого остатка
3.6
Расходы по начислению резерва на покрытие непредвиденных расходов
3.7
Расходы по начислению прочих резервов
3.8
Иные выбытия
3.8.1
Иные выбытия из системы обязательного социального медицинского страхования
3.8.2
Иные выбытия средств гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
4

Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Баптардың тақырыбы
Есепті кезеңнің басындағы жағдай бойынша, мың теңге
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша, мың теңге
1
2
3
4
1
Есепті кезеңдегі активтер _____
2
Түсімдер
Оның ішінде:
2.1
Жұмыс берушілердің жарналары
2.2
Нысаналы салым
Оның ішінде:
2.2.1
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтерге ақы төлеуге арналған қаражат
2.2.2
Мемлекет жарналары
2.2.3
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат
2.3
Нысаналы жарнаны қоспағанда, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған жарналар
2.4
Аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы төлемегені үшін алынған өсімпұлдар
2.5
Есептелген инвестициялық кіріс (шығыс), оның ішінде:
2.5.1
Қаржы құралдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (шығыстар)
2.5.2
Әдiл құны бойынша өлшенетiн бағалы қағаздар құнының өзгеруiнен болатын кiрiстер (шығыстар)
2.5.3
Басқа активтер құнының өзгеруінен болатын кірістер (шығыстар)
2.5.4
Шетел валютасын қайта бағалаудан түскен кірістер (шығыстар), оның ішінде:
2. 5. 4. 1
Инвестициялық шоттағы ақшаны және басқа да активтерді қайта бағалаудан түскен кірістер (шығыстар)
2. 5. 4. 2
Қаржы инвестицияларын қайта бағалаудан түскен кірістер (шығыстар)
2. 5. 4. 3
Бағалы қағаздардың құнсыздануынан болуы мүмкін шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруге (қалыптастыруға) байланысты кірістер (шығыстар)
2. 5. 4. 4
Инвестициялық қызметтен түсетін өзге де кірістер (шығыстар)
2.6
Өзге де кірістер
3
Шығулар
Оның ішінде:
3.1
Медициналық көмек көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу
3.1.1.
Мiндеттi әлеуметтiк медициналық сақтандыру жүйесiнде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
3.1.2.
Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берілген көлемi шеңберінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
3.2
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының резервінен төлем, оның ішінде:
3.2.1
Күптеген шығындарға арналған резервтен төлем
3.2.2
Басқа резервтерден төлем
3.3
Аударымдарды және (немесе) жарналарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін төлеуші қате төлеген аударымдарды және (немесе) жарналарды және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
3.4
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының төленген активтерін бойынша комиссиялық сыйақы
3.5
Ай сайынғы инвестициялауға жатпайтын қалдықпен қамтамасыз етуге резервті есептеу бойынша шығыстар
3.6
Күптеген шығындарды жабуға резервті есептеу бойынша шығыстар
3.7
Басқа да резервтерді есептеу бойынша шығыстар
3.8
Басқа да шығыстар
4

Активы на конец периода (строка 1 + строка 2 – строка 3)
4.1
Активы системы обязательного социального медицинского страхования
4.2
Активы в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Председатель Правления _______________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет о поступлении и выбытии активов фонда социального медицинского страхования в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указывается наименование статей.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на начало и на конец отчетного периода.
4. В строке 1 указывается активы на начало отчетного периода.
5. В строке 2 указывается итоговая сумма строк 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В строке 2.7 указывается итоговая сумма строк 2.7.1, 2.7.2, 2.7.3, 2.7.4 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В строке 2.7.4 указывается итоговая сумма строк 2.7.4.1, 2.7.4.2, 2.7.4.3, 2.7.4.4 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
8. В строке 3 указывается итоговая сумма строк 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
9. В строке 3.1 указывается итоговая сумма строк 3.1.1, 3.1.2 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
10. В строке 3.2 указывается итоговая сумма строк 3.2.1, 3.2.2 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
11. В строке 4 указывается итоговая сумма строк 1 и 2, минус значение строки 3.
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов
Индекс формы: 5-Ф
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование статей
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1
Резерв на покрытие непредвиденных расходов на начало отчетного периода
2
Сумма поступлений на обеспечение резерва на покрытие непредвиденных расходов за отчетный период
3
Сумма, изъятая из резерва на покрытие непредвиденных расходов в течение отчетного периода
4
Резерв на покрытие непредвиденных расходов на конец отчетного периода
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет об использовании резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов"

Кезең соңындағы активтер (1 жол +2 жол + 3 жол)
Басқарма Төрағасы _____________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда), қолы
Бас бухгалтер _________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда), қолы
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры активтерінің түсімдері мен шығулары туралы есеп" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті құрастыруға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда баптардың атауы көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда есепті кезеңнің басындағы және соңындағы жолдардың мәндері тиісінше мың теңгемен көрсетіледі.
4. 1 жолда есепті кезеңге арналған активтер көрсетіледі
5. 2-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7.жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі
6. 2.5-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 2.5.1, 2.5.2, 2.5.3, 2.5.4 жолдарының жиынтық сомасы көрсетіледі.
7. 2.5.4 жолында әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 2.5.4.1, 2.5.4.2, 2.5.4.3, 2.5.4.4 жолдарының жиынтық сомасы көрсетіледі.
8. 3 жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8. жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі
9. 3.2-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 3.2.1, 3.2.2 жолдарының жиынтық сомасы көрсетіледі.
10. 4-жолда 3-жолдың мәнін алып тастағанда 1 және 2-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
5-қосымша
Арнайы мақсаттағы
қаржылық есептілікті жасауға
арналған нысан
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервін пайдалану туралы есеп
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервін пайдалану туралы есеп
Нысан индексі: 5-Ф
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Орындау мерзімі: есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Баптардың атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1
Есепті кезеңнің басындағы күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв
2
Есепті кезеңдегі күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервті қамтамасыз етуге арналған түсімдер сомасы
3
Есепті кезең ішінде күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервтен алынған сома
4
Есепті кезеңнің соңындағы күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв
Басқарма Төрағасы ________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда) қолы
Бас бухгалтер _____________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда) қолы
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервін пайдалану туралы есеп" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. В строке 1 указывается сумма резерва на покрытие непредвиденных расходов на начало отчетного периода.
2. В строке 2 указывается сумма поступлений на обеспечение резерва на покрытие непредвиденных расходов за отчетный период согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
3. В строке 3 указывается сумма, изъятая из резерва на покрытие непредвиденных расходов, в течение отчетного периода согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
4. В строке 4 указывается резерв на покрытие непредвиденных расходов на конец отчетного периода.
Приложение 6 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе регионов и видов медицинской помощи
Индекс формы: 6-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование строки
по Плану закупа на ___
По договору на ___
Неразмещенные средства по Плану закупа
Вид медицинской помощи
Кол-во услуг
Сумма, тысяч тенге
Кол-во услуг
Сумма, тысяч тенге
Кол-во услуг
Сумма, тысяч тенге
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Начислено по принятым актам
Предъявлено
Предъявлено количество
в том числе
Предъявлено к оплате сумма, тысяч тенге
в том числе
ГОБМП
ОСМС
ГОБМП
ОСМС
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Начислено по принятым актам
Отклонение
Принято к оплате с учетом иных выплат/вычетов
Неиспользованные по Плану закупа
Неиспользованные по договору
Принято количество
в том числе
Принято к оплате сумма, тысяч тенге
в том числе
Кол-во услуг
Сумма, тысяч тенге
Кол-во услуг
Сумма, тысяч тенге
ГОБМП
ОСМС
ГОБМП
ОСМС
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе регионов и видов медицинской помощи"

1. 1-жолда есепті кезеңнің басына күтпеген шығыстар бойынша резерв сомасы көрсетіледі.
2. 2-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес есепті кезеңде күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервті қамтамасыз етуге арналған түсімдер санасы көрсетіледі.
3. 3-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес есепті кезең ішінде күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервтен алынған сома көрсетіледі.
4. 4-жолда есепті кезеңнің соңындағы күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
6-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және өңірлер мен медициналық көмектің түрлері бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге арналған қор активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ұсынылды
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: ТМККК шеңберінде және өңірлер мен медициналық көмектің түрлері бөлінісінде МӘМС жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге арналған қор активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Нысан индексі: 6-Ф
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Есеп беру кезеңі: 20__жылғы "____"__________жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Жол атауы
_____ cатып алу жоспарына сәйкес
Сатып алу жоспары бойынша анықталмаған сома
____ үшін келісім-шарт бойынша
№ 2 қосымшаға сәйкес жоспар
Медициналық көмектің түрі
Қызметтердің саны
Сомасы, мың теңге
Қызметтердің саны
Сомасы, мың теңге
Қызметтердің саны
Сомасы, мың теңге
Қызметтердің саны
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кестенің жалғасы
Қабылданған актілерге сәйкес есептелген
Ұсынылды
Ұсынылған саны
оның ішінде:
Төлемге ұсынылды (сомасы), мың теңге
оның ішінде:
ТМККК
МӘМС
ТМККК
МӘМС
11
12
13
14
15
16
Кестенің жалғасы
Қабылданған актілерге сәйкес есептелген
орындау %
Ұсынылды
Ұсынылған саны
оның ішінде:
Төлемге ұсынылды (сомасы), мың теңге
оның ішінде:
14/10 бағаны
20/10 бағаны
ТМККК
МӘМС
ТМККК
МӘМС
17
18
19
20
21
22
23
24
* ТМККК-тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
* МӘМС - міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және өңірлер мен медициналық көмек түрлері бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының медициналық қызметтерге ақы төлеуге арналған қор активтерін және нысаналы жарнаны пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются вид медицинской помощи и наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбце 3-4 указывается количество услуг и сумма на оплату услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования по Плану закупа, на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
4. В столбце 5-6 указывается количество услуг и сумма по договору на первое число месяца, следующего за отчетным периодом, согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В столбце 7-8 указывается неразмещенные средства по Плану закупа (сумма и количество).
6. В столбце 9-14 указывается предьявлено по принятым актам согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В столбце 15-20 указывается принято к оплате с учетом иных выплат/вычетов по принятым актам согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
8. В столбце 21-22 указывается отклонение количество услуг и сумма по Плану закупа.
9. В столбце 23-24 указывается отклонение количество услуг и сумма по договору.
Приложение 7 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приказ дополнен приложением 7 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 11.10.2018 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи и поставщиков медицинских услуг
Индекс формы: 7-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"

1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (ӘАОЖ) көрсетіледі.
3. 3-4-бағанда тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті медициналық сақтандыру жүйесінде есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне сатып алу жоспары бойынша мың теңгемен көрсетілетін қызметтердің саны және көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу сомасы көрсетіледі.
4. 5-6-бағанда сатып алу жоспары бойынша орналастырылмаған қаражат (сомасы мен саны) көрсетіледі.
5. 7-8-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес қызметтердің саны және есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне шарт бойынша сома көрсетіледі.
6. 9-10-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес медициналық қызмет көрсетушілермен жасалған шартқа №2 қосымшаға сәйкес жоспар көрсетіледі.
7. 11-22-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес қабылданған актілер бойынша есептелгені көрсетіледі.
8. 23-24-бағанда ұсынылған және қабылданған сомалар бойынша орындалу % көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және медициналық көмек түрлері және медициналық қызметтерді жеткізушілер бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Ескерту. Бұйрық 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.10.2018 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: ТМККК шеңберінде және медициналық көмек түрлері және медициналық қызметтерді жеткізушілер бөлінісінде МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Нысан индексі: 7-Ф
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
п/п
Наименование строки
Общее количество поставщиков и сумма заключенных договоров по ГОБМП и ОСМС
Общее количество поставщиков
Количество поставщиков по формам собственности
Сумма по договорам, тысяч тенге
Государственная
Доля (%) государственных в общем количестве поставщиков
Частная
Доля (%) частных поставщиков в общем количестве поставщиков
Общая сумма
Сумма по государственным МО
Доля (%) договоров государственных поставщиков в общей сумме заключенных договоров
Сумма по частным МО
Доля (%) договоров частных поставщиков в общей сумме заключенных договоров
Вид медицинской помощи
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи и поставщиков медицинских услуг"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются вид медицинской помощи и наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбце 3 указывается общее количество поставщиков медицинских услуг, согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
4. В столбцах 4-7 указывается количество и доля поставщиков по формам собственности.
5. В столбце 8 указывается общая сумма договоров с поставщиками медицинских услуг в разрезе регионов и видов медицинской помощи, согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В столбцах 9-12 указывается сумма договоров с поставщиками медицинских услуг в разрезе форм собственности и их доля.
Приложение 8 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Индекс формы: 8-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Лекарственное обеспечение на амбулаторном уровне*
План
Факт
Отклонение (тысяч тенге)
Прогнозное количество больных
Сумма, тысяч тенге
Количество обеспеченных больных
Сумма, тысяч тенге
в том числе
ГОБМП
ОСМС
Количество обеспеченных больных
Сумма, тысяч тенге
Количество обеспеченных больных
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
продолжение таблицы
в том числе:
Наименование заболевания (состояния)*
План
Факт
Отклонение (тысяч тенге)
Прогнозное количество больных
Сумма, тысяч тенге
Количество обеспеченных больных
Сумма, тысяч тенге
12
13
14
15
16

Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Жол атауы
_ ____________ _____ жылға арналған
Өнім берушілердің жалпы саны және ТМККК* және МӘМС** бойынша жасалған шарттардың сомасы
Өнім берушілердің жалпы саны
Меншік нысандары бойынша өнім берушілердің саны
Шарттар бойынша сома, мың теңге
Мемлекеттік
Өнім берушілердің жалпы санындағы мемлекеттік өнім берушілердің үлесі (%)
Жеке меншік
Өнім берушілердің жалпы санындағы жеке меншік өнім берушілердің үлесі (%)
Жалпы сома
Мемлекеттік МҰ*** бойынша сома
Жасалған шарттардың жалпы санасындағы мемлекеттік өнім берушілер шарттарының үлесі (%)
Жеке меншік МҰ*** бойынша сома
Жасалған шарттардың жалпы сомасындағы жеке меншік өнім берушілер шарттарының үлесі (%)
Медициналық көмектің түрі
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
*ТМККК– тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
**МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
***МҰ – Медициналық ұйымдар
Басқарма Төрағасы __________________________________             _______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда)       қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы_________________________       ______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда)       қолы
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және медициналық көмек түрлері және медициналық қызметтерді жеткізушілер бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда медициналық көмектің түрі және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (ӘАОЖ) көрсетіледі.
3. 3-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес медициналық қызмет көрсетушілердің жалпы саны көрсетіледі.
4. 4-7-бағандарда меншік нысаны бойынша өнім берушілердің саны мен үлесі көрсетіледі
5. 8-бағанда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес өңірлер және медициналық көмек түрлері бөлісінде медициналық қызметтерді жеткізушілермен жасалған шарттардың жалпы сомасы көрсетіледі.
6. 9-12-бағандарда меншік нысаны бөлінісінде жеткізушілермен жасалған шарттардың сомасы және олардың үлесі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
8-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге арналған трансферттерді пайдалануы туралы есеп
Ескерту. Бұйрық 8-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.10.2018 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.07.2023 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналға нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнын төлеуге арналған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнын төлеуге арналған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Нысан индексі: 8-Ф
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-сы, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету*
20__ жылғы 01 "__" жағдайы бойынша жоспары
20__ жылғы 01 "__" жағдайы бойынша факт
Ауытқу (мың теңге)
Науқастардың болжамды саны
Сомасы, мың теңге
Қамтамасыз етілген науқастардың саны
Сомасы, мың теңге
оның ішінде
ТМККК **
МӘМС ***
Қамтамасыз етілген науқастардың саны
Сомасы, мың теңге
Қамтамасыз етілген науқастардың саны
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
Кестенің жалғасы
оның ішінде:
Аурудың (жай-күйдің) атауы *
20__ жылғы 01 "__" жағдай бойынша жоспары
20__ жылғы 01 "__" жағдай бойынша факт
Ауытқу (мың теңге)
Науқастардың болжамды саны
Сомасы, мың теңге
Ауытқу (мың теңге)
Сомасы, мың теңге
12
13
14
15
16

*согласно перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями), утвержденного на основании подпункта 47) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании активов фонда и трансфертов юридическим лицам фондом социального медицинского страхования на оплату стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбцах 3 и 4 указывается прогнозное количество больных по плану и выделенная сумма на оказание фармацевтических услуг по плану на первое число месяца, следующего за отчетным периодом согласно данным из информационной системы "Единая информационная фармацевтическая система".
4. В столбцах 5, 6, 7, 8, 9 и 10 указывается количество обеспеченных больных и сумма оказанных фармацевтических услуг по факту, в том числе ГОБМП и ОСМС, на первое число месяца, следующего за отчетным периодом согласно данным из информационной системы "Лекарственное обеспечение".
5. В столбце 11 указывается сумма отклонений между фактическими и плановыми показателями.
6. В столбцах 12 и 13 указывается прогнозное количество больных по плану и выделенная сумма на оказание фармацевтических услуг по плану на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
7. В столбцах 14 и 15 указывается количество обеспеченных больных и сумма оказанных фармацевтических услуг по факту на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
8. В столбце 16 указывается сумма отклонений между фактическими и плановыми показателями.
Приложение 9 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об использовании активов фонда фондом социального медицинского страхования по принятым обязательствам в системе обязательного социального медицинского страхования в разрезе видов медицинской помощи
Индекс формы: 9-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование видов медицинской помощи
План закупа за отчетный финансовый год, тысяч тенге
Сумма заключенных договоров, тысяч тенге
Неразмещенная сумма (графа 3 – графа 4)
Принятые на оплату акты оказанных услуг, тысяч тенге
Неисполненные суммы по договорам (графа 4 –
графа 6)

* "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 47) тармақшасының негізінде бекітілген белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікпен амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар тізбесіне сәйкес
**ТМККК– тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
***МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
Басқарма Төрағасы _____________________________________________       _______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда),             қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы_______________________________       _______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда),             қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнын төлеуге арналған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері мен нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (ӘАОЖ) көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда "Бірынғай ақпараттық фармацевтикалық жүйе" ақпараттық жүйесінен алынған деректерге сәйкес жоспар бойынша науқастрадың болжамды саны және есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күнгі жағдай бойынша жоспарға сәйкес фармацевтикалық қызметтерді көрсету үшін бөлінген сома көрсетіледі.
4. 5, 6, 7, 8, 9 және 10-бағандарда "Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесінен алынған деректер сәйкес есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күнгі жағдай бойынша ТМККК мен МӘМС қоса алғанда, нақты қамтамасыз етілген науқастардың саны және көрсетілген фармацевтикалық қызметтердің көлемі мың теңгемен көрсетіледі.
5. 11-бағанда нақты және жоспарлы көрсеткіштер арасындағы ауытқулар сомасы көрсетіледі.
6. 12 және 13-бағандарда жоспар бойынша науқастардың болжамды саны және есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне жағдай бойынша жоспар бойынша фармацевтикалық қызметтер көрсетуге бөлінген сома көрсетіледі.
7. 14 және 15-бағандарда есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніне қамтамасыз етілген науқастардың саны және факті бойынша көрсетілген фармацевтикалық қызметтердің сомасы көрсетіледі.
8. 16-бағанда нақты және жоспарлы көрсеткіштер арасындағы ауытқулар сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
9-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әлеуметтік мәні бар ауруларды қоспағанда, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге арналған трансферттерді пайдалануы туралы есеп
Ескерту. Бұйрық 9-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.10.2018 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.07.2023 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
9-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және медициналық көмектің түрлері бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде қабылданған міндеттемелер үшін қордың активтерін және әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының нысаналы жарнасын пайдалану туралы есеп
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ұсынылды
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көмек түрлері бөлінісінде қабылданған міндеттемелер бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қор активтерін және нысаналы жарнаны пайдалануы туралы есеп
Нысан индексі: 9-Ф
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Есеп беру кезеңі: "____"__________20__жылғы жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/ п
Медициналық көмек түрлерінің атауы
Есепті қаржы жылына арналған сатып алу жоспары, мың теңге
Жасалған шарттардың (сомасы) мың теңге
Орнастырылмаған сома (3-баған - 4-баған)
№ 2 қосымшаға сәйкес жоспар
Төлемге қабылданған көрсетілген қызметтердің актілері, мың теңге (8-баған + 9-баған)
оның ішінде:

5. В столбце 5 указывается неразмещенная сумма по Плану закупа.
6. В столбце 6 указывается сумма, принятых на оплату по актам оказанных услуг, согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В столбце 7 указывается неисполненные суммы по договорам с поставщиками медицинских услуг.
8. В столбце 8 отражается процент исполнения договоров с поставщиками медицинских услуг.
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет об использовании целевого взноса фондом социального медицинского страхования на оплату услуг по оказанию медицинской помощи военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов в системе обязательного социального медицинского страхования
Сноска. Приложение 10 - исключено приказом Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 11 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет об использовании целевого взноса в виде взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование за лиц, освобожденных от уплаты взносов в фонд социального медицинского страхования
Сноска. Приложение 11 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 12 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 12 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет по охвату населения системой обязательного социального медицинского страхования
Индекс формы: 10-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Общая численность населения, человек
Лица, взносы на обязательное социальное медицинское страхование, за которых осуществляет государство из республиканского бюджета, человек
Лица, взносы на обязательное социальное медицинское страхование, за которых осуществляет государство из местного бюджета, человек
Работники, в том числе государственные и гражданские служащие, за исключением военнослужащих, сотрудников правоохранительных, специальных государственных органов, человек
Индивидуальные предприниматели, человек
Физические лица, получающие доходы по заключенным с налоговым агентом договорам гражданско-правового характера в соответствии с законодательством Республики Казахстан, человек
Лица, самостоятельно уплачивающие взносы, в том числе граждане Республики Казахстан, выехавшие за пределы Республики Казахстан, человек
Участники системы ОСМС, человек
Доля участников системы ОСМС от общей численности населения, %
Потребители медицинских услуг в системе обязательного социального медицинского страхования, человек
Доля потребителей медицинских услуг в системе обязательного социального медицинского страхования от общей численности населения, %
Незастрахованные в системе обязательного социального медицинского страхования, человек
Доля незастрахованных человек от общей численности населения, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по охвату населения системой обязательного социального медицинского страхования"

5. 5-бағанда "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" акционерлік қоғамының деректері бойынша есепті кезеңдегі әлеуметтік қамсыздандыру және зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі қызметті үйлестіруге арналған әрбір санаттағы адмадардың нақты саны көрсетіледі.
6. 6-бағанда "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының деректеріне сәйкес есепті кезеңдегі әлеуметтік қамсыздандыру және зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі қызметті үйлестіруге арналған тұлғалардың әрбір санаты бойынша нақты сома ұлғаю негізінде көрсетіледі.
7. 7-бағанда Қорға жарналар нақты аударылғаннан кейін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдар жеткізген деректерге сәйкес уәкілетті орган жарна төлеген тұлғалардың әрбір санаты бойынша нақты саны көрсетіледі.
8. 8-бағанда Қорға жарналар нақты аударылғаннан кейін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдар жеткізген деректерге сәйкес уәкілетті орган жарна төлеген тұлғалардың әрбір санаты бойынша нақты сома көрсетіледі.
9. 9-бағанда жоспарлы көрсеткіштер мен уәкілетті органның нақты көрсеткіштері арасындағы саннан ауытқу көрсетіледі.
10. 10-бағанда жоспарлы көрсеткіштер мен уәкілетті орган деректерінің нақты көрсеткіштері арасындағы соманың ауытқуы көрсетіледі.
11.11-бағанда жоспардың орындалуы көрсетіледі.
12. 12-бағанда өсім бойынша есепті кезеңде әлеуметтік және зейнетақымен қамсыздандыру қызметін үйлестіру бойынша "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ нақты түскен жарналар саны және деректерінің нақты көрсеткіштері бойынша ауытқу көрсетіледі (7-баған-5-баған).
13. 13-бағанда өсім бойынша есепті кезеңде әлеуметтік және зейнетақымен қамсыздандыру қызметін үйлестіру бойынша "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ нақты түскен жарналар сомасы және деректерінің нақты көрсеткіштері бойынша ауытқу көрсетіледі (8-баған-6-баған).
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
12-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге және білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты көмекті төлеуге арналған трансферттерді пайдалануы туралы есеп
Ескерту. Бұйрық 12-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.10.2018 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.07.2023 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
12-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Халықты міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесімен қамту жөніндегі есеп
Ескерту. Бұйрық 31-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 12.07.2021 № ҚР ДСМ-60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: Халықты міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесімен қамту жөніндегі есеп
Нысан индексі: 12-Ф
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары
Халықтың жалпы саны, адам
Мемлекет, адам жүзеге асыратын тұлғарарға міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының, арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін қоспағанда, қызметкерлер, оның ішінде мемлекеттік және мемлекеттік қызметшілер, адам
Жеке кәсіпкерлер, адам
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық агентімен жасалған азаматтық-құқықтық шарттар бойынша табыс алатын жеке тұлғалар, адам
Жарнаны дербес төлейтін тұлғалар, оның ішінде Қазақстан Республикасынан кеткен Қазақстан Республикасының азаматтары, адам
МӘМС жүйесіне қатысушылар, адамдар
Халықтың жалпы санындағы МӘМС жүйесіне қатысушылардың үлесі, %
Мiндеттi әлеуметтiк медициналық сақтандыру жүйесiндегi медициналық қызметтердi тұтынушылар, адам
Халықтың жалпы санының міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерді тұтынушылардың үлесі, %
Мiндеттi әлеуметтiк медициналық сақтандыру жүйесiнде сақтандырылмағандар, адамдар
Халықтың жалпы санындағы сақтандырылмаған адамдардың үлесі, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы.
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Алматы қаласы
Астана қаласы
Шымкент қаласы
Ұлытау облысы
Абай облысы
Жетісу облысы
Аймақсыз/бекітілмеген
Барлығы
Басқарма Төрағасы ____________________________________             _______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда),       қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________________________       _______
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда),       қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Халықты міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесімен қамту жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанының түсіндірмесі

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы, в том числе в разрезе города и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбце 3 указывается численность населения на отчетную дату по официальной статистической информации, размещенной на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
4. В столбце 4 указывается численность лиц, освобожденных от уплаты взносов на обязательное социальное медицинское страхование, взносы за которых осуществляются государством из республиканского бюджета, по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения по данным с ИС "Saqtandyrý".
5. В столбце 5 указывается численность лиц, освобожденных от уплаты взносов на обязательное социальное медицинское страхование, взносы за которых осуществляются государством из местного бюджета, по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения по данным с ИС "Saqtandyrý".
6. В столбцах 6-9 указывается количество человек с нарастающим итогом с начала года, за которых были уплачены отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование не менее одного раза по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения. При этом, данные в этих столбцах не будут уникальными. Данные формируются с ИС "Saqtandyrý".
7. В столбце 10 указывается количество человек с нарастающим итогом, за которых были уплачены отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование не менее одного раза (по любой из категории, то есть в учет берутся отчисления и (или) взносы, перечисленные одним человеком) по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения по данным с ИС "Saqtandyrý".
8. В столбце 11 указывается доля участников системы обязательного социального медицинского страхования от общей численности населения по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным периодом.
9. В столбце 12 указывается количество человек, которые имеют право на получение медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения по данным с ИС "Saqtandyrý".
10. В столбце 13 указывается доля потребителей медицинских услуг в системе обязательного социального медицинского страхования от общей численности населения по состоянию на конец отчетного периода в разрезе регионов прикрепления населения.

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (ӘАОЖ) көрсетіледі.
3. 3-бағанда Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігінің Ұлттық статистика бюросының деректері бойынша есепті күне жағдай бойынша халық саны көрсетіледі.
4. 4-бағанда "Saqtandyrý" АЖ деректері бойынша халықтың тіркелген өңірлері бөлінісінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарна төлеуден босатылған тұлғалардың саны көрсетіледі;
5. 5-8-бағандарда жыл басынан бастап есептеу жиынтығы бар адамдардың саны көрсетіледі, олар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша аударымдар және (немесе) жарналар есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша халықты тіркеу өңірлері бөлінісінде кемінде бір рет төленеді. Алайда бұл бағандардағы деректер бірегей болмайды. Деректер "Saqtandyrý" АЖ қалыптастырылады.
6. 9-бағанда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша халықтың тіркелген өңірлері бөлінісінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша аударымдар және (немесе) жарналар кемінде бір рет (санаттардың кез келгені бойынша, яғни бір адам аударған аударымдар және (немесе) жарналар ескерілетін) есептелген жиынтық сомасы бар адамдар саны өсім бойынша көрсетіледі.
7. 10-бағанда есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша халықтың жалпы санының міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне қатысушылардың үлесі көрсетіледі.
8. 11-бағанда халықты тіркеу өңірлері бөлінісінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек алуға құқығы бар адамдар саны көрсетіледі. Деректер "Saqtandyrý" АЖ қалыптастырылады.
9. 12-бағанда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша халықтың жалпы санындағы міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерді тұтынушылардың халықты тіркелген өңірлер бөлінісіндегі үлесі көрсетіледі.
10. 13-бағанда халықтың тіркелген өңірлері бөлінісінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сақтандырылмаған Қазақстан Республикасы тұлғаларының саны көрсетіледі. Деректер "Saqtandyrý" АЖ қалыптастырылады.

1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. Формирование данных в разрезе категорий рассчитывается исходя из сумм поступающих взносов и отчислений в рамках обязательного социального медицинского страхования и предполагает риски некорректного распределения между категориями.
4. В столбцах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 указываются отчисления работодателей на обязательное социальное медицинское страхование, в том числе: в столбцах 3, 4, 5 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 6, 7, 8 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 9 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
5. В столбцах 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 указываются взносы работников, в том числе государственных и гражданских служащих работодателей, за исключением военнослужащих, сотрудников правоохранительных, специальных государственных органов на обязательное социальное медицинское страхование: в столбцах 10, 11, 12 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 13, 14, 15 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 16 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
6. В столбцах 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 указываются взносы физических лиц, получающих доходы по договорам гражданско-правового характера, в том числе: в столбцах 17, 18, 19 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 20, 21, 22 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 23 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
7. В столбцах 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 указываются взносы индивидуальных предпринимателей, в том числе: в столбцах 24, 25, 26 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 27, 28, 29 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 30 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (ӘАОЖ) көрсетіледі.
3. Санаттар бөлінісінде деректерді қалыптастыру міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде түсетін жарналар мен аударымдардың сомаларын ескере отырып есептеледі және санаттар арасында дұрыс бөліну тәуекелдерін болжайды.
4. 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-бағандарда жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналары көрсетіледі, оның ішінде: 3, 4, 5-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжамға, фактіге және ауытқуға сәйкес адамдар саны; 6, 7, 8-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тиісінше болжамға, фактіге және ауытқуға сәйкес мың теңгемен сома көрсетіледі; 9-бағанда аударымдар мен жарналар түсімдерінің жалпы сомасының үлесі пайызбен көрсетіледі. Тұлғалар саны туралы деректер бірегей болып табылмайды. "Saqtandyry" АЖ жүктемесіне сәйкес нақтыдеректер.
5. 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-бағандарда қызметкерлердің жарналары көрсетіледі, оның ішінде әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жөніндегі арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін қоспағанда, жұмыс берушілердің мемлекеттік және азаматтық қызметшілері: 10, 11, 12-бағандарда болжамға сәйкес адамдар саны, тиісінше есептік кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ауытқуы; 13, 14, 15-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тиісінше факт және ауытқу болжамға сәйкес мың теңгемен сома көрсетіледі; 16-бағанда жиынтық табыстың, аударымдар мен жарналардың пайызы көрсетіледі. Тұлғалар саны туралы деректер бірегей болып табылмайды. "Saqtandyry" АЖ жүктемесіне сәйкес нақтыдеректер.
6. 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23-бағандар азаматтық-құқықтық шарттар бойынша табыс алатын жеке тұлғалардың жарналары көрсетіледі, оның ішінде: 17, 18, 19-бағандарда тиісінше факті және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ауытқу; болжамға сәйкес адамдар саны, 20, 21, 22-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжамға сәйкес мың теңгемен сома, тиісінше факт және ауытқу; 23-баған жиынтық табысқа, аударымдар мен жарналарға пайыздармен көрсетіледі. Тұлғалар саны туралы деректер бірегей болып табылмайды. "Saqtandyry" АЖ жүктемесіне сәйкес нақтыдеректер.
7. 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30-бағандарда жеке кәсіпкерлердің жарналары көрсетіледі, оның ішінде: 24, 25, 26-бағандарда болжамға сәйкес адамдар саны, Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тиісінше факт және ауытқу; 27, 28, 29-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша болжамға, тиісінше фактіге және ауытқуға сәйкес мың теңгемен сома көрсетіледі; 30-бағанда аударымдар мен жарналардың жалпы түсімдерінің үлесі пайызбен көрсетіледі. Тұлғалар бойынша деректер бірегей болып табылмайді. "Saqtandyry" АЖ жүктемесіне сәйкес нақтыдеректер.

8. В столбцах 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 указываются взносы самостоятельных плательщиков, в том числе: в столбцах 31, 32, 33 количество человек по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 34, 35, 36 сумма по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбце 37 доля от общих поступлений отчислений и взносов в процентном соотношении. Данные по количеству лиц не уникально. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
9. В столбцах 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 указывается всего поступление отчислений и взносов, в том числе: в столбцах 38, 39, 40 сумма всего отчислений и взносов по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 41, 42, 43 сумма отчислений по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода; в столбцах 44, 45, 46 сумма взносов по прогнозу, факту соответственно и отклонение, по состоянию на конец отчетного периода. Фактические данные согласно выгрузкам из ИС "Saqtandyry".
10. В столбцах 47, 48 указывается уплаченная пеня по отчислениям и взносам, по состоянию на конец отчетного периода.
Приложение 14 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 14 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет по видам мониторинга качества и объема медицинских услуг
Индекс формы: 12-Ф
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: 20 числа календарного месяца, следующего за отчетным кварталом, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Сумма по договору, тысяч тенге
Всего по проведенным мониторингам
Доля к снятию от суммы по договору (%)
Всего выявлено дефектов
в том числе
Всего сумма, тысяч тенге
в том числе
ГОБМП
ОСМС
ГОБМП
ОСМС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего
продолжение таблицы
Результаты мониторинга
текущий мониторинг
внеплановый мониторинг
выявлено дефектов
сумма, тысяч тенге
выявлено дефектов
сумма, тысяч тенге
ГОБМП
ОСМС
ГОБМП
ОСМС
ГОБМП
ОСМС
ГОБМП
ОСМС
11
12
13
14
15
16
17
18
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по видам мониторинга качества и объема медицинских услуг"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).

8. 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37-бағандарда дербес төлеушілердің жарналары көрсетіледі, оның ішінде: 31, 32, 33-бағандарда болжамға сәйкес адамдар саны, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тиісінше факт және ауытқу; 34, 35, 36-бағандарда болжамға, тиісінше фактіге және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ауытқуға сәйкес мың теңгемен сома көрсетіледі; 37-бағанда аударымдар мен жарналар түсімдерінің жалпы сомасының үлесі пайызбен көрсетіледі. Тұлғалар бойынша деректер бірегей болып табылмайді. "Saqtandyry" АЖ жүктемесіне сәйкес нақтыдеректер.
9. 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46-бағандада аударымдар мен жарналар түсімі көрсетіледі, оның ішінде: 38, 39, 40-бағандарда болжамға сәйкес аударымдар мен жарналардың жалпы сомасы мың теңгемен, тиісінше факті және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ауытқу; 41, 42, 43-бағандарда болжамға сәйкес мың теңгемен аударымдар сомасы көрсетіледі. Есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша тиісінше факт және ауытқу; 44, 45, 46-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тиісінше болжамға, фактіге және ауытқуға сәйкес жарналар сомасы мың теңгемен көрсетіледі. "Saqtandyry" АЖ жүктемесіне сәйкес нақтыдеректер.
10. 47, 48-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша аударымдар мен жарналар бойынша төленген өсімпұл мың теңгемен көрсетіледі.
11. 49, 50-бағандарда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша аударымдар мен жарналар бойынша жүргізілген қайтарулар мың теңгемен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
14-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтеріне ақы төлеуге арналған трансферттерді пайдалануы туралы есеп
Ескерту. Бұйрық 14-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.10.2018 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.07.2023 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
14-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрлері туралы есеп
Ескерту. Бұйрық 45-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 12.07.2021 № ҚР ДСМ-60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрлері туралы есеп
Нысан индексі: 14-Ф
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Есеп беру кезеңі: 20__жылғы "____"__________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/ п
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Шарт бойынша сома, мың теңге
Мониторинг үшін барлығы*
Шарт бойынша сомадан алынуға жататын үлес (%)
Барлығы ақаулар анықталды:
оның ішінде:
Жалпы сомасы, мың теңге:
оның ішінде:
ТМККК
МӘМС
ТМККК
МӘМС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы
Кестенің жалғасы
Мониторинг нәтижелері
Ағымдағы (жоспарлы) мониторинг
Жоспардан тыс мониторинг
Проактивті мониторинг
Анықталған ақаулар
Сомасы, мың теңге
Анықталған ақаулар
Сомасы, мың теңге
Жоюға жататын ақаулар (2-кезең)
Алынатын сома мың теңге
МӘМС
ТМ ККК
МӘМС
ТМ ККК
МӘМС
ТМ ККК
МӘМС
ТМ ККК
МӘМС
ТМ ККК
МӘМС
ТМ ККК
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Кестенің жалғасы
Мониторинг нәтижелері
Нысаналы мониторинг
Өлiм-жiтiм мен өлiм-жiтiм мониторингi
Анықталған ақаулар
Сомасы, мың теңге
Анықталған ақаулар
Сомасы, мың теңге
МӘМС
ТМККК
МӘМС
ТМККК
МӘМС
ТМККК
МӘМС
ТМККК
23
24
25
26
27
28
29
30
* ТМККК-тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
* МӘМС - міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
Басқарма төрағасы ___________________________________________
(аты-жөні, тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы _____________________________
(аты-жөні, тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрлері бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
2. 2-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атаулары Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (ӘАОЖ) көрсетіледі.

Срок представления: 30 числа календарного месяца, следующего за отчетным полугодием, 20 марта, следующего за отчетным годом
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Начислено неустойки, тысяч тенге
Оплачено неустойки, тысяч тенге
1
2
3
4
Всего
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по взиманию неустойки за нарушение исполнения условий договора закупа"
1. В столбце 1 указывается порядковый номер.
2. В столбце 2 указываются наименования областей, городов республиканского значения и столицы согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
3. В столбце 3 указывается итоговая сумма начисленной неустойки.
4. В столбце 4 указывается итоговая сумма оплаченной неустойки.
Приложение 16 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма, предназначенная
для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Сноска. Приказ дополнен приложением 16 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2024 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Бухгалтерский баланс по средствам на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Индекс: 1-ББ
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: в течение 10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров Фонда
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
Активы
Код строки
На конец отчетного периода, тысяч тенге
На начало отчетного периода, тысяч тенге
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы:
Денежные средства на текущем счете в Национальном банке

Ұсыну мерзімі: есепті жартыжылдықтан кейінгі күнтізбелік айдың 30-күні, есепті жылдан кейінгі 20 наурыз
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
№ р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Есептелген тұрақсыздық айыппүл, мың теңге
Төленген өсімпұл, мың теңге
1
2
3
4
Басқарма Төрағасы _________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда), қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы ___________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда), қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Сатып алу шартының талаптарын орындауды бұзғаны үшін тұрақсыздық айыппүл өндіріп алу жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (ӘАОЖ) көрсетіледі.
3. 3-бағанда есептелген өсімпұлдың жалпы сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
4. 4- өсiмпүлдың жалпы сомасы мың теңгемен көрсетiледi.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
16-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуына жол бермеу мақсатында пандемия жағдайындағы іс-шараларға ақы төлеуге арналған трансферттерді пайдалануы туралы есеп
Ескерту. Бұйрық 16-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.10.2018 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.07.2023 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
16-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
16-қосымша
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті ждасауға арналған
нысан
20__ жылғы ______________ жағдай бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат бойынша бухгалтерлік баланс
Ескерту. 16-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат бойынша бухгалтерлік баланс
Индекс: 1-ББ
Жиілігі: жылдық
Есептік кезең: 20 __ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: Қордың Директорлар кеңесі есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Активтер
Жол коды
Есептік кезеңнің соңында
Есептік кезеңнің басында
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ұлттық банктегі ағымдағы шоттағы ақша қаражаты

312
Долгосрочная кредиторская задолженность
313
Резерв на неинвестируемый остаток
314
Резерв на покрытие непредвиденных расходов
315
Прочие долгосрочные обязательства
316
Итого долгосрочных обязательств (сумма строк с 310 по 316)
400
V. Чистые активы
Чистые активы системы обязательного социального медицинского страхования
510
Всего чистые активы системы обязательного социального медицинского страхования
500
Баланс (строка 300 + строка 400 + строка 500)
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Бухгалтерский баланс по средствам на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
1. В столбце 1 указывается наименование статей бухгалтерского баланса.
2. В столбце 2 указывается код строки.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на конец и на начало отчетного периода.
4. В строке 100 указывается итоговая сумма по всем статьям краткосрочных активов, указанных в строках 010, 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 020 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В строке 200 указывается итоговая сумма по всем статьям долгосрочных активов, указанных в строках 110, 111, 112.
6. В строке 300 указывается итоговая сумма по всем статьям краткосрочных обязательств, указанных в строках 210, 211, 212, 213, 214, 215 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В строке 400 указывается итоговая сумма по всем статьям долгосрочных обязательств, указанных в строках 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
Приложение 17 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Сноска. Приказ дополнен приложением 17 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2024 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет о доходах и расходах системы обязательного социального медицинского страхования
Индекс: 2-ДР
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: в течение 10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров Фонда
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование показателей
Код строки
За отчетный период, тысяч тенге
За предыдущий период, тысяч тенге
1
2
3
4
Доходы от финансирования
Доходы, связанные с получением вознаграждения по приобретенным ценным бумагам

312
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
313
Қайта инвестицияланабайтын қалдыққа арналған резерв
314
Күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв
315
Басқа да ұзақ мерзімді міндеттемелер
316
Ұзақ мерзімді міндеттемелердің жиыны (310-дан 316-ға дейінгі жолдардың сомасы)
400
-
-
V. Таза активтер
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтері
510
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтерінің жиыны
500
-
-
Баланс (300 жол + 400 жол + 500 жол)
-
-
Басқарма Төрағасы: ___________________________________ ________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда) (қолы)
Бас бухгалтер: ______________________________ _________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда) (қолы)
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қаражат бойынша бухгалтерлік баланс" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті дайындауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бағанда бухгалтерлік баланс баптарының атауы көрсетіледі.
2. 2-бағанда жол коды көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда есепті кезеңнің соңы мен басындағы мерзімдер бойынша деректердің мәндері мың теңгемен көрсетіледі.
4. 100-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 010, 011, 012, 013,014, 015, 016, 017, 018, 019-жолдарда көрсетілген қысқа мерзімді активтердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі
5. 200-жолда 110, 111, 112-жолдарда көрсетілген ұзақ мерзімді активтердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
6. 300-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 210, 211, 212, 213, 214, 215-жолдарда көрсетілген қысқа мерзімді міндеттемелердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
7. 400-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316-жолдарда көрсетілген ұзақ мерзімді міндеттемелердің барлық баптары бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
17-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
17-қосымша
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысан
20__ жылғы ______________ міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің кірістері мен шығыстары туралы есеп
Ескерту. 17-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: МӘМС жүйесінің кірістері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 2-КШ
Жиілігі: жылдық
Есептік кезең: 20 __ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: Қордың Директорлар кеңесі есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Көрсеткіштердің атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Алдыңғы кезең үшін
1
2
3
4
Қаржыландырудан түсетін кірістер
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

101
Доходы, связанные с амортизацией дисконта по приобретенным ценным бумагам
102
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям "обратное РЕПО"
103
Доходы, связанные с получением вознаграждения по депозитам в Национальном банке РК
104
Доходы, связанные с амортизацией дисконта по приобретенным долгосрочным ценным бумагам
105
Итого доходы по финансированию (сумма строк 101-105)
100
Прочие доходы
Доходы от покупки-продажи ценных бумаг
201
Иные доходы, не вошедшие в вышеуказанные строки
202
Итого прочие доходы
200
Расходы на финансирование
Расходы, связанные с амортизацией премии по приобретенным ценным бумагам
301
Итого расходы на финансирование

101
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконттың амортизациясына байланысты кірістер
102
"Кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
103
ҚР Ұлттық Банкіндегі депозиттер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
104
Сатып алынған ұзақ мерзімді бағалы қағаздар бойынша дисконттың амортизациясына байланысты кірістер
105
Қаржыландыру бойынша кірістердің барлығы(101-105-жолдардың сомасы)
100
Басқа да жиыны
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан түскен кірістер
201
Жоғарыда көрсетілген жолдарға кірмеген өзге де кірістер
202
Басқа да кірістердің барлығы
200
Қаржыландыру шығыстары
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақының амортизациясына байланысты шығыстар
301
Қаржыландыруға арналған шығыстардың барлығы

300
Прочие расходы
Расходы от покупки-продажи ценных бумаг
401
Иные расходы, не вошедшие в вышеуказанные строки
402
Итого прочие расходы
400
Чистый инвестиционный доход (строка 100 + строка 200 – строка 300 – строка 400)
500
Комиссионные расходы на содержание Фонда
600
Чистая прибыль (убыток) системы ОСМС (строка 500 – строка 600)
700
Чистая прибыль (убыток), относимая в активы системы ОСМС (строка 700)
1000
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет о доходах и расходах системы обязательного социального медицинского страхования"

300
Басқа да шығыстар
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан шығыстар
401
Жоғарыда көрсетілген жолдарға кірмеген өзге де шығыстар
402
Басқа да шығыстардың барлығы
400
Таза инвестициялық табыс (100-жол+200-жол-300-жол-400-жол)
500
Қорды ұстауға арналған комиссиялық шығыстар
600
Күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв құру жөніндегі шығыстар
700
Инвестицияланабайтын қалдыққа резерв құру жөніндегі шығыстар
800
МӘМС жүйесінің таза пайдасы (шығыны) (500-жол-600-жол-700-жол-800-жол)
900
МӘМС жүйесінің активтеріне жатқызылатын таза пайда(жиыны) (900-жол)
1000
Басқарма Төрағасы: _________________________________             ____
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда)             (қолы)
Бас бухгалтер: ______________________________                   ______
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда)             (қолы)
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің кірістері мен шығыстары туралы есеп" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті дайындауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. В столбце 1 указывается наименование статей доходов и расходов.
2. В столбце 2 указывается код строки.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на конец и на начало отчетного периода.
4. В строке 100 указывается итоговая сумма по всем видам доходов по финансированию, указанных в строках 101, 102, 103, 104, 105 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В строке 200 указывается итоговая сумма по всем видам прочих доходов, указанных в строках 201, 202 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В строке 300 указывается итоговая сумма по всем видам расходов по финансированию, указанных в строке 301 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
7. В строке 400 указывается итоговая сумма по всем видам прочих расходов, указанных в строках 401, 402 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
8. В строке 500 указывается чистый инвестиционный доход, который представляет собой разницу между всеми доходами и расходами и определяется как сумма строк 100 и 200 за минусом значений по строкам 300 и 400.
9. В строке 700 указывается чистая прибыль (убыток) системы ОСМС и определяется значением строки 500 за минусом значении строки 600.
Приложение 18 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Сноска. Приказ дополнен приложением 18 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2024 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет о движении денежных средств на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Индекс: 3-ОДДС
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: в течение 10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров Фонда
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование показателей
Код строки
За отчетный период, тысяч тенге
За предыдущий период, тысяч тенге
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной деятельности

1. 1-бағанда кірістер мен шығыстар баптарының атауы көрсетіледі.
2. 2-бағанда жол коды көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда есепті кезеңнің соңы мен басындағы жолдар бойынша деректердің мәндері мың теңгемен көрсетіледі.
4. 100-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес қаржыландыру бойынша кірістердің барлық түрлері бойынша 101, 102, 103, 104, 105-жолдарда көрсетілген жиынтық сома көрсетіледі .
5. 200-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 201, 202-жолдарда көрсетілген өзге де кірістердің түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
6. 300-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 301-жолда көрсетілген қаржыландыру бойынша шығыстардың барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
7. 400-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 401, 402-жолдарда көрсетілген өзге де шығыстардың барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
8. 500-жолда барлық кірістер мен шығыстар арасындағы айырманы білдіретін таза инвестициялық кіріс көрсетіледі және 300 және 400-жолдар бойынша мәндерді шегергендегі 100 және 200-жолдардың сомасы ретінде айқындалады.
9. 900-жолда МӘМС жүйесінің таза пайдасы (шығыны) көрсетіледі және 600, 700 және 800-жолдардың мәндерін шегергендегі 500-жолдың мәнімен айқындалады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
18-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
18-қосымша
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысан
20__ жылғы ______________ міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп
Ескерту. 18-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Нысан жылдық қаржылық есептілік жиынтығына кіреді
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп
Индекс: 2-АҚҚЕ
Жиілігі: жылдық
Есептік кезең: 20 __ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: Қордың Директорлар кеңесі есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Көрсеткіштердің атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Алдыңғы кезең үшін
1
2
3
4
I. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражаттарының қозғалысы

1. Поступление денежных средств, всего (сумма строк с 110 по 190)
100
отчисления работодателей
110
взносы государства из республиканского бюджета
120
взносы государства из местных бюджетов
130
бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
140
взносы на обязательное социальное медицинское страхование (без взносов государства)
150
пеня по отчислениям и взносам
160
возвраты отчислений и взносов из Госкорпорации "Правительство для граждан"
170
бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
180
прочие поступления
190
2. Выбытие денежных средств, всего (сумма строк с 210 по 260)
200
авансы, выданные субъектам здравоохранения
210
оплата услуг субъектов здравоохранения по актам
220
оплата услуг субъектов здравоохранения за счет средств резерва на покрытие непредвиденных расходов
230
перевод суммы комиссионного вознаграждения на текущие счета Фонда в банках второго уровня
240
возврат ошибочно уплаченных плательщиком отчислений и (или) взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов
250
прочие выплаты
260
3. Чистая сумма денежных средств от операционной деятельности (строка 100 – строка 200)
300
II. Движение денежных средств от инвестиционной деятельности
1. Поступление денежных средств, всего (сумма строк с 410 по 430)
400
изъятие денежных средств с инвестиционного счета
410
полученный инвестиционный доход
420
прочие поступления

1. Ақша қаражатының түсімі, барлығы (110-нан 170-ке дейінгі жолдардың сомасы)
100
-
-
оның ішінде:
жұмыс берушілердің аударымдары
110
нысаналы жарна, барлығы (121,122,123 жолдарының сомасы)
120
оның ішінде:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін
121
әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналары түрінде
122
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін
123
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар (мемлекет жарналарынсыз)
130
аударымдар бойынша өсімпұл
140
жарналар бойынша өсімпұл
150
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясынан аударымдар мен жарналарды қайтару
160
басқа да түсімдер
170
2. Ақша қаражатының шығуы, барлығы (210-нан 260-қа дейінгі жолдардың сомасы)
200
-
-
оның ішінде:
Денсаулық сақтау субъектілеріне берілген аванстар
210
актілер бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу
220
Денсаулық сақтау субъектілеріне күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв есебінен ақы төлеу
230
Екінші деңгейдегі банктердегі Қордың ағымдағы шоттарына комиссиялық сыйақы сомасын аудару
240
аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін төлеуші қате төлеген аударымдарды және (немесе) жарналарды және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
250
басқа да төлемдер
260
3. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (100-жол-200-жол)
300
-
-
II. Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражаттарының қозғалысы
1. Ақша қаражатының түсімі, барлығы (410-дан 430-ға дейінгі жолдардың сомасы)
400
0
0
оның ішінде:
инвестициялық шоттан ақша қаражатын алу
410
алынған инвестициялық кіріс
420
басқа түсімдер

800
6. Денежные средства на текущем счете в Национальном банке на конец отчетного периода
900
Председатель Правления ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение
к форме для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Пояснение по заполнению формы для составления финансовой отчетности специального назначения "Отчет о движении денежных средств на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования и в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
1. В столбце 1 указывается наименование статей поступлений и выбытий денежных средств.
2. В столбце 2 указывается код строки.
3. В столбцах 3 и 4 указываются значения данных по строкам на конец и на начало отчетного периода.
4. В строке 100 указывается итоговая сумма по всем видам поступлений от операционной деятельности, указанных в строках 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
5. В строке 200 указывается итоговая сумма по всем видам выбытий от операционной деятельности, указанных в строках 210, 220, 230, 240, 250, 260 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
6. В строке 300 указывается чистая сумма денежных средств от операционной деятельности и определяется как разница значений строк 100 и 200.
7. В строке 400 указывается итоговая сумма по всем видам поступлений от инвестиционной деятельности, указанных в строках 410, 420, 430 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
8. В строке 500 указывается итоговая сумма по всем видам выбытий от инвестиционной деятельности, указанных в строках 510, 520 согласно данным из программного обеспечения "1С: Предприятие" фонда социального медицинского страхования.
9. В строке 600 указывается чистая сумма денежных средств от инвестиционной деятельности и определяется как разница значений строк 400 и 500.
10. В строке 700 указывается сумма увеличения/уменьшения денежных средств и определяется как разница значений строк 300 и 600.
Приложение 19 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма для составления
финансовой отчетности
специального назначения
Сноска. Приказ дополнен приложением 19 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2024 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.10.2025 № 119 (вводится в действие с 01.01.2026).
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru
Наименование формы: Отчет об изменениях в чистых активах системы обязательного социального медицинского страхования
Индекс: 4-ОИЧА
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования"
Срок представления: в течение 10 дней после предварительного утверждения отчетности Советом директоров Фонда
БИН ______________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование показателей
Код строки
За отчетный период, тысяч тенге
За предыдущий период, тысяч тенге
1
2
3
4
I. Поступление активов (сумма строк со 110 по 190)

800
6. Есепті кезеңнің соңындағы Ұлттық банктегі ағымдағы шоттағы ақша қаражаты
900
Басқарма Төрағасы: ________________ _____ Руководитель: ________________ ______
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда) (қолы) фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Бас бухгалтер: ______________ _________ Главный бухгалтер: _____________ _______
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайғдайда) (қолы) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Мөр орны
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысанға қосымша
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп" арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті дайындауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бағанда ақша қаражатының түсімдері мен шығуы баптарының атауы көрсетіледі.
2. 2-бағанда жол коды көрсетіледі.
3. 3 және 4-бағандарда есепті кезеңнің соңы мен басындағы жолдар бойынша деректердің мәндері мың теңгемен көрсетіледі.
4. 100-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170-жолдарда көрсетілген операциялық қызметтен түсетін түсімдердің барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
5. 120-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 121, 122, 123-жолдарда көрсетілген нысаналы жарнаның барлық түрлері бойынша жиынтық сома.
6. 200-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 210, 220, 230, 240, 250, 260-жолдарда көрсетілген операциялық қызметтен шығудың барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
7. 300-жолда операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы көрсетіледі және 100 және 200-жолдар мәндерінің айырмасы ретінде айқындалады.
8. 400-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 410, 420, 430-жолдарда көрсетілген инвестициялық қызметтен түсетін түсімдердің барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
9. 500-жолда әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының "1С:Кәсіпорын" бағдарламалық қамтамасыз ету деректеріне сәйкес 510, 520-жолдарда көрсетілген инвестициялық қызметтен шығудың барлық түрлері бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
10. 600-жолда инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы көрсетіледі және 400 және 500-жолдар мәндерінің айырмасы ретінде айқындалады.
11. 700-жолда ақша қаражатының ұлғаю/кему сомасы көрсетіледі және 300 және 600-жолдар мәндерінің айырмасы ретінде айқындалады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
19-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.10.2025 № 119 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
19-қосымша
Арнайы мақсаттағы қаржылық
есептілікті жасауға арналған
нысан
20__ жылғы _____________ міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп
Ескерту. 19-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2024 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Арнайы мақсаттағы қаржылық есептілікті жасауға арналған нысанға қосымша
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk
Нысан атауы: Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп
Индекс: 4-ТАӨЕ
Жиілігі: жылдық
Есептік кезең: 20 __ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: Қордың Директорлар кеңесі есептілікті алдын ала бекіткеннен кейін 10 күн ішінде
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Көрсеткіштердің атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Алдыңғы кезең үшін
I. Активтердің түсімі (110-дан 170-ке дейінгі жолдардың сомасы)

100
отчисления работодателей
110
взносы государства из республиканского бюджета
120
взносы государства из местных бюджетов
130
бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
140
взносы на обязательное социальное медицинское страхование (без взносов государства)
150
пеня по отчислениям и взносам
160
начисленный инвестиционный доход
170
бюджетные средства для оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
180
прочие поступления
190
II. Выбытие активов (сумма строк с 210 по 270)
200
приняты обязательства перед субъектами здравоохранения по актам оказанных услуг
210
приняты обязательства перед субъектами здравоохранения за счет средств резерва на покрытие непредвиденных расходов
220
начислено комиссионное вознаграждение Фонду

100
-
оның ішінде:
жұмыс берушілердің аударымдары
110
нысаналы жарна, барлығы (121,122 жолдардың сомасы)
120
оның ішінде:
әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналары түрінде
121
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін
122
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар (мемлекет жарналарынсыз)
130
аударымдар бойынша өсімпұл
140
жарналар бойынша өсімпұл
150
есептелген инвестициялық кіріс
160
басқа да түсімдер
170
II. Активтердің шығуы (210-нан 270-ке дейінгі жолдардың сомасы)
200
-
-
оның ішінде:
көрсетілген қызметтер актілері бойынша денсаулық сақтау субъектілері алдында міндеттемелер қабылданды
210
Денсаулық сақтау субъектілері алдында күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв есебінен міндеттемелер қабылданды
220
Қорға комиссиялық сыйақы есептелді

230
возврат ошибочно уплаченных плательщиком отчислений и (или) взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов
240
начислен резерв на покрытие непредвиденных расходов
250
начислен резерв на неинвестируемый остаток
260
прочие выбытия активов
270
III. Изменения в чистых активах (строка 100 – строка 200)
300
IV. Чистые активы на начало отчетного периода
400
V. Чистые активы на конец отчетного периода (строка 400 + строка 100 – строка 200)

230
аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін төлеуші қате Төлеген аударымдарды және (немесе) жарналарды және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
240
күтпеген шығыстарды жабуға арналған резерв есептелді
250
инвестицияланбайтын қалдыққа резерв есептелді
260
активтердің өзге де шығулары
270
III. Таза активтердегі өзгерістер (100-жол - 200-жол)
300
-
IV. Есепті кезеңнің басындағы таза активтер
400
V. Есепті кезеңнің соңындағы таза активтер (400-жол + 100-жол - 200-жол)