Об утверждении Правил ведения, использования и хранения специальных учетов разыскиваемых лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительным производствам, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 августа 2017 года № 78. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 сентября 2017 года № 15639.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2023 № 6 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпунктов 3), 4), 5), 15), 16-2), 16-3) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения, использования и хранения специальных учетов разыскиваемых лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительным производствам, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2023 № 6 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения и официального опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған іздестірудегі адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдарды, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық істер жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу, оны пайдалану және сақтау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 4 тамыздағы № 78 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 11 қыркүйекте № 15639 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2023 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Заңының 12-бабы 3-тармағының 3), 4), 5), 15), 16-2), 16-3) тармақшаларын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған іздестірудегі адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдарды, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық істер жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және оны пайдалану қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2023 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жолдауды;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета Мусина Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан Ж. Асанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
" "__________2017 года
_______________ Б. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
и противодействию коррупции
" "__________2017 года
______________ К.Кожамжаров
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
" "__________2017 года
_______________ К.Масимов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
18 июля 2017 года
_____________ К.Касымов
Утверждены приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 августа 2017 года № 78
Правила ведения, использования и хранения специальных учетов разыскиваемых лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, лиц не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительным производствам, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Сноска. Правила - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2023 № 6 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения, использования и хранения специальных учетов разыскиваемых лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, лиц не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительным производствам, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца (далее – Правила) определяют порядок:

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты орындау үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасы Б.Б. Мусинге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
2017 жылғы "__"_______
___________Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы
2017 жылғы "__"_______
___________Қ. Қожамжаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
2017 жылғы "__"_______
___________К. Мәсімов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2017 жылғы "__"_______
___________Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 4 тамыздағы
№ 78 бұйрығымен
бекітілген
Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған іздестірудегі адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдарды, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық істер жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу, пайдалану және сақтау қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2023 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған іздестірудегі адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдарды, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық істер жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу, пайдалану және сақтау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар):

1) ведения розыскных дел, дел по установлению личности в Едином реестре досудебных расследований (далее – ЕРДР):
разыскиваемых лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля (далее – скрывшиеся лица);
разыскиваемых лиц, пропавших без вести;
разыскиваемых лиц, утративших связь с родственниками;
лиц, не способных сообщить о себе установочные данные;
трупов, личность которых не установлена;
разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительным производствам, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца (далее – разыскиваемые должники/ответчики);
2) использования специальных учетов скрывшихся лиц, разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, лиц не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, разыскиваемых должников/ответчиков, а также хранения учетных документов.
2. К субъектам ведения, использования и хранения специальных учетов, указанных в пункте 1 настоящих Правил (далее – субъект), относятся государственные органы, осуществляющие следствие и дознание, оперативно-розыскную деятельность, исполнение наказания, а также органы прокуратуры и миграционной службы.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия и аббревиатура:
1) инициатор розыска – государственный орган, принявший решение об объявлении лица в розыск либо установлении личности;
2) Комитет – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) модуль "Журнал розыска" - функционал ЕРДР, в рамках которого формируются розыскное дело, дело по установлению личности в электронном формате;
4) пользователь модуля "Журнал розыска" (далее - пользователь) - должностное лицо, которое в пределах своей компетенции использует е-РД для выполнения конкретных функций;
5) розыскное дело/дело об установлении личности в электронном формате (далее – е-РД) - обособленное производство, формирующееся субъектом, указанным в пункте 2 настоящих Правил, по заведению, прекращению и перепоручению розыскных дел в отношении скрывшихся лиц, разыскиваемых лиц, пропавших без вести, разыскиваемых должников/ответчиков, а также дел по установлению личности разыскиваемых лиц, утративших связь с родственниками, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, в электронном формате;

1) Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде (бұдан әрі – СДТБТ) мыналардың:
анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған іздестірудегі адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған адамдардың (бұдан әрі – жасырынған адамдар);
хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдардың;
туыстарымен байланысын жоғалтқан іздестірудегі адамдардың;
өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдардың;
жеке басы анықталмаған мәйiттердің;
атқарушылық істер жүргізу бойынша борышкерлердің, мемлекет мүддесіне, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдардың (бұдан әрі – іздестірудегі борышкерлер/жауапкерлер) іздестіру істерін және жеке басты анықтау бойынша істерді жүргізу;
2) жасырынған адамдарды, хабарсыз кеткен іздестірудегі, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттерді, іздестірудегі борышкерлер/жауапкерлерді арнайы есепке алуды пайдалану және сақтау тәртібін айқындайды, сондай-ақ есепке алу құжаттарын сақтау.
2. Осы Қағидалардың 1-тармағында көрсетілген арнайы есепке алуды жүргізу, пайдалану және сақтау субъектілеріне (бұдан әрі – субъект) тергеу мен анықтауды, жедел-іздестіру қызметін, жазаны орындауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар, сондай-ақ прокуратура және көші-қон қызметі органдары жатады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен аббревиатура пайдаланылады:
1) іздестірудің бастамашысы – адамға іздестіру жариялау не жеке басын анықтау туралы шешім қабылдаған мемлекеттік орган;
2) Комитет – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті;
3) "Іздестіру журналы" модулі – СДТБТ-ның функционалы, оның аясында іздестіру және жеке басты анықтау бойынша істер электрондық нысанда қалыптастырылады;
4) "Іздестіру журналы" модулін пайдаланушы (бұдан әрі – пайдаланушы) – лауазымды адам, ол өз құзыреті шегінде нақты функцияларды орындау үшін е-ІІ-ні пайдаланады;
5) электрондық форматтағы іздестіру ісі/жеке басын анықтау бойынша іс (бұдан әрі – е-ІІ) – жасырынған адамдарға, хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдарға, іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге қатысты іздестіру істерін, сондай-ақ туыстарымен байланысын жоғалтқан іздестірудегі адамдардың, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдардың, жеке басы анықталмаған мәйіттердің жеке басты анықтау бойынша істерін электрондық форматта ашу, тоқтату және қайта тапсыру бойынша осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген субъект қалыптастыратын оқшауланған іс жүргізу;

6) ЭИУД - электронный информационный учетный документ;
7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
8) PDF-документ е-РД – электронный вариант бумажного документа или материала, идентичный оригиналу, подлежащий вложению в е-РД, переведенный путем сканирования в цифровой формат PDF и удостоверенный посредством ЭЦП.
Глава 2. Порядок ведения розыскных дел, дел по установлению личности в ЕРДР
4. Ведение розыскных дел, дел по установлению личности в ЕРДР (модуль "Журнал розыска") заключается в заведении, прекращении и перепоручении е-РД, в том числе объявлении межгосударственного и международного розыска в электронном формате, а также вводе необходимых реквизитов ЭИУД, подписываемых ЭЦП.
Параграф 1. Формы ЭИУД и основания их ввода в модуль "Журнал розыска"
5. Формы ЭИУД в модуле "Журнал розыска":
постановление об объявлении межгосударственного розыска по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – приложение 1);
постановление о прекращении республиканского (межгосударственного) розыска по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – приложение 2);
постановление об объявлении межгосударственного розыска по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – приложение 3);
постановление о прекращении республиканского (межгосударственного) розыска по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – приложение 4);
опознавательная карта по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – приложение 5);
сообщение о снятии с централизованного учета неопознанных трупов, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – приложение 6).
6. ЭИУД вводятся в модуль "Журнал розыска" по следующим видам специальных учетов:
1) приложение 1 на скрывшихся лиц, на разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками;
2) приложение 2 на скрывшихся лиц, на разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками;
3) приложения 3, 4 на разыскиваемых должников/ответчиков;

6) ЭАЕҚ – электрондық ақпараттық есепке алу құжаты;
7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).
8) е-ІІ-нің PDF-құжаты – сканерлеу арқылы PDF цифрлық форматына көшірілген және ЭЦҚ арқылы куәландырылған, түпнұсқасымен бірдей, е-ІІ-ге салуға жататын қағаз құжаттың немесе материалдың электрондық нұсқасы.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2026 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. СДТБТ-де іздестіру істерін, жеке басын анықтау бойынша істерді жүргізу тәртібі
4. СДТБТ-де ("Іздестіру журналы" модулін) іздестіру істерін, жеке басын анықтау бойынша істерді жүргізу е-ІІ-ні қозғауға, тоқтатуға және қайта тапсыруға, оның ішінде мемлекетаралық және халықаралық іздестіруді электрондық форматта жариялауға, сондай-ақ ЭЦҚ-мен қол қойылатын ЭАЕҚ-ның қажетті деректемелерін енгізуге негізделген.
1-параграф. ЭАЕҚ-ның нысандары және оларды "Іздестіру журналы" модуліне енгізудің негіздері
5. "Іздестіру журналы" модуліндегі ЭАЕҚ-ның нысандары;
осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 1-қосымша) мемлекетаралық іздестіру жариялау туралы қаулы;
осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 2 қосымша) республикалық (мемлекетаралық) іздестіруді тоқтату туралы қаулы;
осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 3-қосымша) мемлекетаралық іздестіру жариялау туралы қаулы;
осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 4-қосымша) республикалық (мемлекетаралық) іздестіруді тоқтату туралы қаулы;
осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 5-қосымша) тану картасы;
осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 6-қосымша) танылмаған мәйіттерді, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды орталықтандырылған есептен алу туралы хабар.
6. ЭАЕҚ "Іздестіру журналы" модуліне мынадай арнайы есепке алудың түрлері бойынша енгізіледі:
1) жасырынған адамдарға, хабарсыз кеткен іздестірудегі, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға арналған 1-қосымша;
2) жасырынған адамдарға, хабарсыз кеткен іздестірудегі, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға арналған 2-қосымша;
3) іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге арналған 3, 4-қосымшалар;

4) приложение 5 на разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, на трупы, личность которых не установлена, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные;
5) приложение 6 на трупы, личность которых не установлена, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные.
7. ЭИУД подписываются первым руководителем центрального, областного (и приравненных к ним), городского (районных и приравненных к ним) субъекта либо его курирующим данный вопрос заместителем, начальником управления и отдела, осуществляющего оперативно-розыскную и (или) розыскную деятельность, лицом, ведущим е-РД, начальником территориального органа Комитета, а также прокурором, осуществляющим надзор за законностью оперативно-розыскной деятельности (приложения 2, 4, 6).
Параграф 2. Особенности ведения е-РД в модуле "Журнал розыска" на скрывшихся лиц, разыскиваемых лиц, пропавших без вести, разыскиваемых должников/ответчиков, трупов, личность которых не установлена, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, разыскиваемых лиц утративших связь с родственниками
8. Заведение, прекращение и перепоручение е-РД в модуле "Журнал розыска" ЕРДР осуществляется путем:
заполнения необходимых реквизитов ЭИУД;
подписания ЭИУД посредством ЭЦП;
создания PDF-документа е-РД или электронных документов, удостоверенных посредством ЭЦП.
9. Основаниями для заведения е-РД являются:
1) постановление прокурора, суда, следователя/дознавателя в ЕРДР об объявлении розыска скрывшегося лица;
2) поручение следователя/дознавателя в ЕРДР о заведении розыскного дела на разыскиваемое лицо, пропавшее без вести;
3) регистрация в книге учета информации (далее – КУИ) заявления о розыске лица, утратившего связь с родственниками, поступившее от родственников (граждан Республики Казахстан);
4) санкционированное прокурором постановление судебного исполнителя о розыске должника/ответчика;
5) поручение следователя/дознавателя в ЕРДР о заведении дела об установлении личности трупа;
6) регистрация в КУИ сообщения о лице, не способном сообщить о себе установочные данные.
Сведения о заведении е-РД, об объявлении республиканского (межгосударственного), международного розыска, перепоручении, принятии, прекращении розыскных дел и дел об установлении личности вводятся в ЕРДР в течение двадцати четырех часов с момента принятия решения, если иные сроки не предусмотрены ведомственными нормативными актами субъектов, указанных в пункте 2 настоящих Правил.
Розыск лица осуществляется по одному розыскному делу. В случае объявления лица в розыск двумя и более органами, материалы подлежат объединению с розыскным делом, уже состоящим на учете.

4) хабарсыз кеткен іздестірудегі, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға, жеке басы анықталмаған мәйiттерге, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға арналған 5-қосымша;
5) жеке басы анықталмаған мәйiттерге, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға арналған 6-қосымша.
7. ЭАЕҚ-ға орталық, облыстық (және оларға теңестірілген), қалалық (аудандық және оларға теңестірілген) субъектілердің бірінші басшысы не оның осы мәселеге жетекшілік ететін орынбасары, жедел-іздестіру және (немесе) іздестіру қызметін жүзеге асыратын басқарма, бөлім бастықтары, е-ІІ-ні жүргізетін адам, Комитеттің аумақтық органының бастығы, сондай-ақ жедел-іздестіру қызметінің заңдылығын қадағалауды жүзеге асыратын прокурор (2, 4, 6-қосымшалар) қол қояды.
2-параграф. Жасырынған адамдарға, хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдарға, іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге, жеке басы анықталмаған мәйіттерге, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға, туыстарымен байланысын жоғалтқан іздестірудегі адамдарға арналған "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ-ні жүргізудің ерекшеліктері
8. СДТБТ-ның "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ-ні қозғау, тоқтату және қайта тапсыру мыналар:
ЭАЕҚ-ның қажетті деректемелерін толтыру;
ЭЦҚ арқылы ЭАЕҚ-ға қол қою;
ЭЦҚ арқылы куәландырылған е-ІІ-нің PDF-құжаттарын немесе электрондық құжаттарды жасау арқылы жүзеге асырылады.
9. е-ІІ-ні қозғау үшін мыналар негіздер болып табылады:
1) прокурордың, соттың, тергеушінің/анықтаушының жасырынған адамдарға іздестіру жариялау туралы СДТБТ-дағы тапсырмасы;
2) тергеушінің/анықтаушының хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдарға іздестіру ісін қозғау туралы СДТБТ-дағы тапсырмасы;
3) туыстарынан (Қазақстан Республикасының азаматтары) келіп түскен туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарды іздестіру туралы арызды ақпаратты есепке алу кітабында (бұдан әрі- АЕК) тіркеу;
4) борышкерді/жауапкерді іздестіру туралы прокурор санкциялаған сот орындаушының қаулысы;
5) тергеушінің/анықтаушының мәйіттің жеке басын анықтау туралы істі қозғау туралы СДТБТ-дағы тапсырмасы;
өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адам туралы хабарламаны АЕК-да тіркеу.
6) Республикалық (мемлекетаралық), халықаралық іздестіруді жариялау, іздестіру және жеке басын анықтау бойынша істерін қайтадан тапсыру, қабылдау, тоқтату жөніндегі е-ІІ-ні ашу туралы мәліметтер шешім қабылданған сәттен бастап, егер осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген субъектілерінің ведомстволық нормативтік актілермен өзге де мерзімдері көзделмесе, СДТБТ-ға жиырма төрт сағаттың ішінде енгізіледі.
Адамды іздестіру бір іздестіру ісі бойынша жүзеге асырылады. Адамға іздестіруді екі және одан да көп органдар жариялаған жағдайда, материал есепте тұрған іздестіру ісімен біріктірілуге жатады.

10. Основания для заведения е-РД, перечисленные в пункте 8 настоящих Правил, поступают посредством ЕРДР в дежурные части или канцелярии субъектов, указанных в пункте 2 настоящих Правил, для передачи на рассмотрение и принятия решения начальником соответствующего подразделения в течение двадцати четырех часов с момента поступления.
Орган, осуществляющий розыск, с момента получения основания для заведения е-РД незамедлительно принимает одно из следующих решений:
1) зарегистрировать е-РД;
2) отказать в регистрации е-РД.
В случае принятия решения о заведение е-РД сотрудник, ведущий розыск, вводит сведения в модуль "Журнал розыска", при сохранении которых розыскному делу автоматически присваивается номер.
11. При создании в модуле "Журнал розыска" PDF-документа е-РД или электронного документа, заверенного ЭЦП сотрудника, ведущего розыск, им обеспечивается его идентичность с оригиналом, качество и возможность полного прочтения.
Орган, ведущий розыск, обеспечивает сохранность оригиналов бумажных документов и материалов, которые переведены в PDF-документ е-РД.
12. Сведения реквизитов опознавательной карты модуля "Журнал розыска" заполняются в соответствии с приложением 5 с вложением фотографий (подлинников) в форматах tiff, jpеg, bmp с разрешением не менее 500 dpi.
Сведения об опознавательных признаках, отражение которых невозможно без акта судебно-медицинской экспертизы, вносятся в реквизиты опознавательных карт на основании акта судебно-медицинской экспертизы, которые вкладываются в форматах tiff, jpеg, bmp с разрешением не менее 500 dpi.
Дактилоскопические карты на лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, вкладываются в форматах tiff, jpеg, bmp с разрешением не менее 500 dpi.
13. При прекращении е-РД заполняется предусмотренный в модуле "Журнал розыска" шаблон постановления о прекращении республиканского (межгосударственного) розыска согласно приложениям 2 и 4, сообщения о снятии с централизованного учета неопознанных трупов, лиц не способных сообщить о себе установочные данные согласно приложению 6.
14. е-РД прекращаются:
1) на скрывшихся лиц на основании:
протокола задержания разыскиваемого лица, сообщения территориального следственного изолятора или специального медицинского учреждения о водворении разыскиваемого лица;
постановления о прекращении досудебного расследования либо уголовного дела;
постановления о прекращении уголовного преследования в отношении разыскиваемого лица;
постановления прокурора об отмене постановления о заведении розыскного дела;
сопроводительного письма о направлении уголовного дела Генеральной прокуратурой Республики Казахстан в иностранное государство, или в одно из государств-участников Содружества Независимых Государств (далее – СНГ), с указанием даты и исходящего номера;
документа об установлении лица, в отношении которого применена мера пресечения, не связанная с лишением свободы;
сопроводительного письма о направлении вступившего в законную силу приговора суда в иностранное государство, для последующего его признания и исполнения, с указанием даты и исходящего номера;

10. Осы Қағидалардың 8-тармағында санамаланған е-ІІ-ні ашу негіздері келіп түскен сәттен бастап жиырма төрт сағаттың ішінде қарау және шешім қабылдау үшін тиісті бастығына (немесе оның орынбасарына) беру үшін СДТБТ арқылы, осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген субъектілерінің кезекші бөлімдеріне немесе кеңсесіне келіп түседі.
Іздестіруді жүзеге асыратын орган е-ІІ-ні ашуға негізді алған сәттен бастап, дереу мынадай:
1) е-ІІ-ні тіркеу;
2) е-ІІ-ні тіркеуден бас тарту туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
Е-ІІ-ні қозғау туралы шешім қабылданған жағдайда, іздестіруді жүргізетін қызметкер мәліметтерді "Іздестіру журналы" модуліне енгізеді, оны сақтаған кезде іздестіру ісіне автоматты түрде нөмір беріледі.
11. "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ-нің PDF-құжаттарын немесе іздестіруді жүргізетін қызметкердің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттарды құру кезінде, ол оның тұпнұсқасымен сәйкестілігін, сапасын және толық оқылу мүмкіндігін қамтамасыз етеді.
Іздестіруді жүргізетін орган е-ІІ-нің PDF-құжаттарына көшірілген қағаз жүзіндегі құжаттар мен материалдардың түпнұсқаларын сақтауды қамтамасыз етеді.
PDF-құжаттарына көшірілген қағаз жүзіндегі құжаттар мен материалдардың түпнұсқаларын сақтау мерзімі іздестіру және жеке басын анықтау туралы істердің сақталу мерзіміне қарай айқындалады.
12. "Іздестіру журналы" модулінің тану карталары деректемелерінің мәліметтері tiff, jpеg, bmp форматтарында 500 dpi-дан кем емес рұқсат етумен фотосуреттерді (түпнұсқаларды) сала отырып, 5-қосымшаға сәйкес толтырылады.
Сот-медициналық сараптама актісінсіз көрсетуі мүмкін емес тану белгілері туралы мәліметтер тану карталарының деректемелеріне сот-медициналық сараптама актісінің негізінде енгізіледі, олар 500 dpi-дан кем емес рұқсат етумен tiff, jpеg, bmp форматтарында салынады.
Өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға, жеке басы анықталмаған мәйіттерге дактилоскопиялық карталар 500 dpi-дан кем емес рұқсат етумен tiff, jpеg, bmp форматтарында салынады.
13. е-ІІ-ні тоқтатқан кезде "Іздестіру журналы" модулінде көзделген республикалық (мемлекетаралық) іздестіруді тоқтату туралы қаулының шаблоны 2 және 4-қосымшаларға сәйкес, танылмаған мәйіттерді, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды орталықтандырылған есептен алу туралы хабар 6-қосымшаға сәйкес толтырылады.
14. е-ІІ мыналарға:
1) жасырынған адамдарға қатысты:
іздестірудегі адамды ұстау хаттамасының, аумақтық тергеу изоляторының немесе арнайы медициналық мекемесінің немесе іздестірудегі адамды қамауға алу туралы хабарының;
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді, не қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының;
іздестірудегі адамға қатысты қылмыстық қудалауды тоқтату туралы қаулының;
прокурордың іздестіру ісін қозғау туралы қаулының күшін жою туралы қаулысының;
қылмыстық істі Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының шет мемлекетке немесе Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына (бұдан әрі – ТМД) қатысушы мемлекеттердің біріне жібергені туралы күні және шығыс нөмірі көрсетілген ілеспе хатының;
бас бостандығынан айырумен байланысты емес бұлтартпау шарасы қолданған адамды анықтау туралы құжаттың;
заңды күшіне енген сот үкімін, кейін оны тану және орындау үшін, шетел мемлекетіне жіберу туралы күнін және шығыс нөмірін көрсетумен ілеспе хаттың негізінде;

2) на разыскиваемых должников/ответчиков на основании:
материала, подтверждающего сведения об установлении разыскиваемого, и письменного объяснения о причинах его уклонения, с извещением органа исполнительного производства об установлении лица и обеспечении его явки к судебному исполнителю;
постановления судебного исполнителя о прекращении исполнительного производства;
судебного акта о прекращении розыска должника/ответчика;
свидетельства о смерти;
постановления об объединении розыскных дел;
3) на разыскиваемых лиц, пропавших без вести на основании:
установления местонахождения разыскиваемого;
судебного решения о признании лица умершим;
установления факта смерти лица, обнаружении трупа, протокола опознания трупа;
истечения срока давности (десять лет со дня исчезновения), за исключением уголовно-розыскного дела (далее – УРД);
свидетельства о смерти;
постановления об объединении розыскных дел.
По розыскным делам, заведенным по истечении десяти лет со дня исчезновения разыскиваемого лица, пропавшего без вести, срок давности составляет три года со дня поступления заявления об его исчезновении;
4) в отношении трупов, личность которых не установлена на основании:
протокола опознания;
истечения срока давности (срок давности для дел, заведенных до 29 сентября 2017 года включительно, составляет десять лет, для дел, заведенных после 29 сентября 2017 года, составляет три года со дня заведения дела), за исключением УРД;
заключения судебно-медицинской экспертизы, подтверждающей нежизнеспособность новорожденного ребенка при рождении;
5) в отношении разыскиваемых лиц, утративших связь с родственниками на основании:
установления местонахождения разыскиваемого;
установления факта смерти лица, обнаружении трупа, протокола опознания трупа;
постановления суда о признании лица умершим;
истечения срока давности (три года со дня заведения дела);
свидетельства о смерти;
постановления об объединении розыскных дел;
заявления об отказе заявителя от заявления;
6) в отношении лиц, не способных сообщить о себе установочные данные (неизвестный ребенок) на основании:
установления личности, протокола опознания;
решения суда об усыновлении (удочерении);
истечения срока давности (пять лет с момента заведения дела);
7) в отношении лиц, не способных сообщить о себе установочные данные (лиц, которые не могут сообщить о себе анкетные данные в силу психической или иной болезни) на основании:
установления личности;
истечения срока давности (десять лет со дня заведения дела).

2) іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге қатысты:
іздестірудегі адамның анықталуы туралы мәліметтерді растайтын материалдың және адамның табылғаны және сот орындаушысына оның келуін қамтамасыз ету туралы атқарушы органға хабарлай отырып, оның жасырыну себептері туралы жазбаша түсіндірмесінің;
атқарушылық іс жүргізуді тоқтату туралы сот орындаушысының қаулысының;
борышкерді/жауапкерді іздестіруді тоқтату туралы сот актісінің;
қайтыс болу туралы куәліктің;
іздестіру істерін біріктіру туралы қаулының негізінде;
3) хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдарға қатысты:
іздестірудегі адамның тұрғылықты орнын анықтаудың;
адамды қайтыс болды деп тану туралы сот шешімінің;
адамның қайтыс болу немесе мәйттің табылу фактісін анықтаудың, мәйітті тану туралы хаттаманың;
қылмыстық-іздестіру ісінен (бұдан әрі – ҚІІ) басқа, ескіру мерзімнің өтуінің (жоғалған күнінен бастап он жыл);
қайтыс болу туралы куәліктің;
іздестіру істерін біріктіру туралы қаулының негізінде.
Хабарсыз кеткен іздестірудегі адамның жоғалған күннен бастап, он жыл өткеннен кейін қозғалған іздестіру істері бойынша ескіру мерзімі оның жоғалғаны туралы арыз келіп түскен күннен бастап үш жылды құрайды.
4) жеке басы анықталмаған мәйіттерге қатысты:
тану хаттамасының;
ҚІІ-ден басқа, ескіру мерзімінің (2017 жылғы 29 қыркүйекке дейін қозғалған істер үшін ескіру мерзімі іс қозғалған күннен бастап он жылды, 2017 жылғы 29 қыркүйектен кейін қозғалған істер үшін үш жылды құрайды) өтуінің;
баланың туған кезінен өмір сүру қабілетінің болмауын растайтын сот-медициналық сараптама қорытындысының негізінде;
5) туыстарымен байланысын жоғалтқан іздестірудегі адамдарға қатысты:
іздестірудегі адамның тұрғылықты орнын анықтаудың ;
адамның қайтыс болу немесе мәйттің табылу фактісін анықтаудың, мәйітті тану туралы хаттаманың;
адамды қайтыс болды деп тану туралы сот қаулысының;
ескіру мерзімінің (іс қозғалған күннен бастап үш жыл) өтуінің;
қайтыс болу туралы куәліктің;
іздестіру істерін біріктіру туралы қаулының;
арыз иесінің арыздан бас тарту туралы арызының негізінде;
6) өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға (белгісіз бала):
жеке басын анықтаудың, тану хаттамасының;
бала асырап алу туралы сот шешімінің;
ескіру мерзімінің (іс қозғалған күннен бастап бес жыл) өтуінің;
7) өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға (психикалық немесе өзге де науқасы себебінен өзі туралы сауалнамалық деректерді хабарлай алмайтын адамдарға) қатысты:
жеке басын анықтаудың;
ескіру мерзімінің (іс қозғалған күннен бастап он жыл) өтуінің негізінде тоқтатылады.

15. В случае заведения УРД без заведения е-РД, ввод сведений в модуль "Журнал розыска" об объявлении и о прекращении межгосударственного розыска (в том числе, если е-РД переведено в УРД без объявления межгосударственного розыска) осуществляется сотрудником, в производстве которого находится УРД.
При переводе е-РД в УРД, субъект, указанный в пункте 2 настоящих Правил, в течение двадцати четырех часов с момента заведения УРД вводит соответствующие сведения, дату и квалификацию в модуль "Журнал розыска".
В случае перевода УРД в е-РД в связи с прекращением досудебного расследования, орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность, производит соответствующую корректировку о переводе.
16. В случае установления местонахождения, либо обнаружения трупа разыскиваемого лица, пропавшего без вести, опознания трупа, личность которого не установлена, сотрудник, в производстве которого находится УРД, заполняет приложение 2 либо приложение 6.
Для снятия с централизованного учета неопознанного трупа, лица, не способного сообщить о себе установочные данные, сотрудник, в производстве которого находится дело об установлении личности, заполняет приложение 6, которое направляется в Межгосударственный информационный банк государств-участников СНГ, действующий на базе Федерального казенного учреждения "Главный информационно-аналитический центр Министерства внутренних дел Российской Федерации" (далее – МИБ ГИАЦ).
Параграф 3. Особенности ведения е-РД в модуле "Журнал розыска" при объявлении межгосударственного и международного розыска
17. В модуле "Журнал розыска" сотрудник, в производстве которого находится розыскное либо уголовно-розыскное дело, при объявлении межгосударственного розыска заполняет приложение 1 либо приложение 3 в соответствии с нижеуказанными сроками:
1) не позднее одного месяца со дня объявления республиканского розыска на скрывшихся лиц, в отношении которых избрана мера пресечения, не связанная с содержанием под стражей;
2) одновременно с республиканским розыском на скрывшихся лиц, в отношении которых избрана мера пресечения в виде содержания под стражей;
3) не позднее одного месяца со дня объявления республиканского розыска на разыскиваемых лиц, пропавших без вести (пропавших с автотранспортными средствами, несовершеннолетних лиц – одновременно с объявлением республиканского розыска);
4) не позднее трех месяцев со дня объявления республиканского розыска в отношении разыскиваемых должников/ответчиков (при наличии сведений о выезде за пределы Республики Казахстан– незамедлительно);

15. Е-ІІ-ні қозғаусыз ҚІІ-ні ашқан жағдайда, "Іздестіру журналы" модуліне мемлекетаралық іздестіруді (оның ішінде, е-ІІ мемлекетаралық іздестіру жариялауынсыз ҚІІ-ге ауыстырылса) жариялау және тоқтату туралы мәліметтерді енгізуді іс жүргізуінде ҚІІ бар қызметкер жүзеге асырады.
Е-ІІ-ні ҚІІ-ге ауыстырған кезде осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген субъект ҚІІ-ні ашқан сәттен бастап жиырма төрт сағаттың ішінде "Іздестіру журналы" модуліне тиісті мәліметтерді, күнін және саралануын енгізеді.
ҚІІ-ні сотқа дейінгі тергеп-тексерудің тоқтатылуына байланысты е-ІІ-ге ауыстырылған жағдайда, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын орган ауыстыру туралы тиісті түзетулер жасайды.
16. Хабарсыз кеткен іздестірудегі адамның тұрғылықты орны анықталған не оның мәйіті табылған, жеке басы анықтамалған мәйіт танылған жағдайда, іс жүргізуінде ҚІІ бар қызметкер 2 не 6-қосымшаны толтырады.
Танылмаған мәйітті, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды орталықтандырылған есепке алудан шығару үшін жеке басын анықтау туралы іс бар қызметкер 6-қосымшаны толтырады, ол "Ресей Федерациясының Ішкі істер министрлігінің Бас ақпараттық-талдау орталығы" Федералды қазыналық мекемесінің базасында әрекет етуші ТМД қатысушы мемлекеттерінің Мемлекетаралық ақпараттар банкіне (бұдан әрі – БАТО МАБ) жіберіледі.
3-параграф. Мемлекетаралық және халықаралық іздестіру жариялау кезінде "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ-ні жүргізу негіздері
17. "Іздестіру журналы" модулінде іс жүргізуінде іздестіру не қылмыстық-іздестіру ісі бар қызметкер мемлекетаралық іздестіру жарияланған кезде 1 не 3-қосымшаны төменде көрсетілген мынадай мерзімдерге сәйкес:
1) күзетпен ұстаумен байланысты емес бұлтартпау шарасы қолданылған жасырынған адамдарға қатысты республикалық іздестіру жарияланғаннан бір айдан кешiктiрмей;
2) күзетпен ұстау түрінде бұлтартпау шарасы қолданылған жасырынған адамдарға қатысты республикалық іздестірумен бір мезгілде;
3) хабарсыз кеткен адамдарға республикалық іздестіру жарияланған күннен бастап бір айдан кешіктірмей (автокөлік құралдарымен жоғалғандарға, кәмелетке толмағандарға республикалық іздестіру жариялаумен бір мезгілде);
4) іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге қатысты республикалық іздестіру жарияланған күннен бастап үш айдан кешіктірмей (Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге шығуы туралы мәліметтер болған кезде дереу);

5) не позднее трех месяцев со дня объявления республиканского розыска на разыскиваемых лиц, утративших связь с родственниками.
18. Приложение 1 повторно заполняется в модуле "Журнал розыска" на лиц, объявленных в межгосударственный розыск, в отношении которых изменена мера пресечения, а также в случае переквалификации, для внесения соответствующих корректировок в учеты МИБ ГИАЦ.
19. Сведения в отношении лиц, объявленных в межгосударственный розыск, ежедневно выгружаются Комитетом из модуля "Журнал розыска" в МИБ ГИАЦ.
20. В случае объявления лица в международный розыск, либо прекращения международного розыска, Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан не позднее двадцати четырех часов со дня объявления (прекращения) международного розыска вводятся сведения в модуль "Журнал розыска", с уведомлением инициатора розыска.
Объявлению в международный розыск подлежат скрывшиеся лица и разыскиваемые лица, пропавшие без вести.
Международный розыск не подменяет собой межгосударственный розыск в пределах государств-участников СНГ и осуществляется параллельно с ним.
Параграф 4. Доступ к модулю "Журнал розыска"
21. Доступ к модулю "Журнал розыска" предоставляется:
руководителям и курирующим заместителям центральных, областных (и приравненных к ним), городских (районных и приравненных к ним) субъектов;
начальникам управлений и отделов субъектов, курирующих данный вопрос;
сотрудникам, в производстве которых находятся е-РД;
сотрудникам центральных и областных аппаратов, осуществляющих ведомственный зональный контроль (кураторство);
прокурорам, осуществляющим надзор за законностью оперативно-розыскной деятельности, вышестоящим руководителям, а также сотрудникам центрального аппарата Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, курирующим розыскную деятельность;
сотрудникам центрального аппарата Комитета и его территориальных органов, осуществляющим контроль и прокурорский надзор за применением законодательства в сфере розыскных учетов.
22. Перечень пользователей модуля "Журнал розыска", полномочия и уровень доступа к е-РД по конкретным территориальным и структурным подразделениям, определяется центральными органами субъектов.
Комитет и его территориальные органы предоставляют право доступа пользователям в е-РД на основании ведомственных правовых актов субъектов.
23. Модуль "Журнал розыска" обеспечивает информирование:
прокурора, осуществляющего надзор за законностью оперативно-розыскной деятельности, о заведении е-РД;
следователя об объявлении и прекращении е-РД.
24. Сотрудник, ведущий е-РД, обеспечивает:
своевременность ввода ЭИУД в ЕРДР;
достоверность информации, вводимой в ЕРДР, в соответствии с материалами е-РД.

5) туыстарымен байланысын жоғалтқан іздестірудегі адамдарға республикалық іздестіру жариялаған күннен бастап үш айдан кешіктірмей толтырылады.
18. 1-қосымша "Іздестіру журналы" модулінде бұлтартпау шарасы өзгертілген, мемлекетаралық іздестіруге жарияланған адамдарға, сондай-ақ БАТО МАБ-тың есептерге тиісті түзетулер енгізу үшін қайта сараланған жағдайда толтырылады.
19. Мемлекетаралық іздестіру жарияланған адамдар туралы мәліметтерді Комитет "Іздестіру журналы" модулінен БАТО МАБ-қа күн сайын жүктейді.
20. Адамға қатысты халықаралық іздестіру жарияланған не халықаралық іздестіруді тоқтатқан жағдайда Интерполдың Қазақстан Республикасы Ұлттық Орталық Бюросы халықаралық іздестіруді жариялаған (тоқтатылған) күннен бастап жиырма төрт сағаттан кешіктірмей сұрау салған бастамашыға хабарлай отырып, мәлімет "Іздестіру журналы" модуліне енгізіледі.
Халықаралық іздестіру жариялауға жасырынған және хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдар жатады.
Халықаралық іздестіру ТМД елдеріне мүше мемлекеттердің шегінде мемлекетаралық іздестіруді алмастырмайды және онымен қатар жүзеге асырылады.
4-параграф. "Іздестіру журналы" модуліне қолжетімділік
21. "Іздестіру журналы" модуліне қолжетімділік:
орталық, облыстық (және оларға теңестірілген), қалалық (аудандық және оларға теңестірілген) субъектілердің басшыларына және жетекшілік ететін орынбасарларына;
осы мәселеге жетекшілік ететін субъектілердің басқарма және бөлім бастықтарына;
іс жүргізуінде е-ІІ бар қызметкерлерге;
ведомстволық аймақтық бақылауды (жетекшілік етуді) жүзеге асыратын орталық және облыстық аппараттардың қызметкерлеріне;
жедел-іздестіру қызметінің заңдылығын қадағалауды жүзеге асыратын прокурорларға, жоғары тұрған басшыларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының іздестіру қызметіне жетекшілік ететін орталық аппаратының қызметкерлеріне;
Комитеттің орталық аппаратының және оның аумақтық органдарының қызметкерлеріне беріледі.
22. "Іздестіру журналы" модулін пайдаланушылардың тізбесін, нақты аумақтық және құрылымдық бөлімшелер бойынша е-ІІ-ге өкілеттілік және қолжетімділік деңгейін субъектілердің орталық органдары айқындайды.
Комитет және оның аумақтық органдары пайдаланушыларға е-ІІ-ге қолжетімділік құқығын субъектілердің ведомстволық құқықтық актілері негізінде ұсынады.
23. "Іздестіру журналы" модулі:
жедел-іздестіру қызметінің заңдылығын қадағалауды жүзеге асыратын прокурордың е-ІІ-ні қозғау туралы;
тергеушінің е-ІІ-ні жариялау және тоқтату туралы ақпараттандырылуын қамтамасыз етеді.
24. е-ІІ-ні жүргізетін қызметкер:
ЭАЕҚ-ның СДТБТ-ға уақтылы енгізілуін;
е-ІІ материалдарына сәйкес СДТБТ-ға енгізілетін ақпараттың шынайылығын қамтамасыз етеді.

25. При принятии решения о перепоручении розыскного дела, розыскное дело становится недоступным (неактивным) для передающего органа.
26. Прокурор имеет доступ к розыскным делам и делам об установлении личности, по которым им осуществляется надзор.
Параграф 5. Особенности внесения корректировок в е-РД в модуле "Журнал розыска"
27. В случае установления новых анкетных данных в отношении скрывшегося лица, разыскиваемого лица, пропавшего без вести либо разыскиваемого должника/ответчика, орган, осуществляющий розыск, с момента их установления незамедлительно направляет в территориальные органы Комитета, письменное уведомление (ходатайство) с приложением подтверждающих документов.
28. На основании уведомления (ходатайства) Комитет и его территориальные органы корректируют анкетные данные (сведения) в модуле "Журнал розыска" с вложением подтверждающих документов в PDF формате е-РД в течение трех рабочих дней с момента их поступления.
29. В случае установления либо задержания разыскиваемого лица за пределами Республики Казахстан, в отношении которого применена мера пресечения в виде "содержания под стражей" и "заключения под стражу", сотрудник органа, осуществляющего розыск, заполняет соответствующие реквизиты ЭИУД об установлении либо задержании разыскиваемого за пределами Республики Казахстан.
Параграф 6. Особенности регистрации е-РД в случае отсутствия доступа к ЕРДР при возникновении аварийных, нештатных ситуаций
30. В случае аварийных ситуаций и отсутствии доступа к ЕРДР розыскные дела регистрируются в бумажном журнале учета розыскных дел при возникновении аварийных, нештатных ситуаций по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – Журнал).
В Журнале розыскному делу либо делу об установлении личности присваивается номер, следующий за номером, указанным в модуле "Журнал розыска".
31. О возникшей нештатной ситуации составляется акт согласно приложению 21 к Правилам приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744), в котором отражаются причины, длительность, количество и список розыскных дел, в период отсутствия доступа к ЕРДР.
32. В случае отсутствия доступа к ЕРДР у сотрудников одного из субъектов, допускается ввод сведений в другом субъекте, указанных в пункте 2 настоящих Правил, в том числе в территориальном органе Комитета.
В случае полного отсутствия доступа для ввода сведений в ЕРДР, сотрудник органа, осуществляющего оперативно-розыскную деятельность, после возобновления работы ЕРДР в течение двадцати четырех часов предоставляет Журнал с актом в территориальные органы Комитета для ввода сведений в модуль "Журнал розыска".
Сотрудником территориального органа Комитета сведения из Журнала вносятся в ЕРДР с сохранением регистрационных номеров и отметкой о перерегистрации из Журнала.

25. Іздестіру ісін қайта тапсыру туралы шешім қабылданған кезде іздестіру ісі беруші органға қолжетімсіз (белсенді емес) болып қалады.
26. Прокурордың қадағалауды жүзеге асыратын іздестіру және жеке басын анықтау туралы істеріне оның қолжетімділігі болады.
5-параграф. "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ-ге түзету енгізудің ерекшеліктері
27. Жасырынған адамға, хабарсыз кеткен іздестірудегі адамға не іздестірудегі борышкерге/жауапкерге қатысты жаңа сауалнамалық деректер анықталған жағдайда, іздестіруді жүзеге асыратын орган оларды анықтаған сәттен растайтын құжаттарды дереу қоса бере отырып, Комитеттің аумақтық органдарына жазбаша хабарлама (өтінішхат) жібереді.
28. Хабарламаның (өтінішхаттың) негізінде Комитет және оның аумақтық органдары "Іздестіру журналы" модулінде сауалнамалық деректерге (мәліметтерге) олар келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күннің ішінде е-ІІ-нің PDF нысанында куәландыратын құжаттарды қоса сала отырып түзетеді.
29. "Күзетпен ұстау" немесе "күзетпен қамауға алу" түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған іздестірудегі адам Қазақстан Республикасынан тыс жерде анықталған не ұсталған жағдайда, іздестіруді жүргізетін органның қызметкері іздестірудегі адамның Қазақстан Республикасынан тыс жерде анықталғаны не ұсталғаны туралы ЭЕАҚ-да тиісті деректемелерді толтырады.
6-параграф. Апаттық, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде СДТБТ-ға қолжетімділік болмаған жағдайда е-ІІ-ні тіркеу ерекшеліктері
30. Апаттық оқиғалар және СДТБТ-ға қолжетімділік болмаған жағдайларда, апаттық, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде іздестіру және жеке басты анықтау туралы істерін есепке алудың қағаз журналына (бұдан әрі – Журнал) осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тіркеледі.
Журналда іздестіру ісіне не жеке басты анықтау туралы іске "Іздестіру журналы" модулінде көрсетілген нөмірден кейінгі нөмір беріледі.
31. Штаттан тыс жағдайлар туындағаны туралы акт Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларының 21-қосымшасына сәйкес жасалады, онда СДТБТ-ға қолжетімділік болмаған кезеңдегі себептер, ұзақтығы, іздестіру істерінің саны және тізімі көрсетіледі.
32. Бір субъектінің қызметкерлерінде СДТБТ-ға қолжетімділік болмаған жағдайда, осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген басқа субъектінде оның ішінде Комитеттің аумақтық органында мәліметтерді енгізуге жол беріледі.
СДТБТ-ға мәліметтер енгізу үшін толық қол жетімділік болмаған жағдайда, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органның қызметкері СДТБТ-ның жұмыстары қайта басталғаннан кейін жиырма төрт сағаттың ішінде Комитеттің аумақтық органдарына Журналды актімен бірге "Іздестіру журналы" модуліне мәліметтерді енгізу үшін береді.
Комитеттің аумақтық органының қызметкері мәліметті Журналдан СДТБТ-ға тіркеу нөмірін сақтап, Журналдан қайта тіркелгені туралы белгі қоя отырып енгізеді.

Параграф 7. Меры по обеспечению полноты и достоверности сведений ЭИУД в модуле "Журнал розыска"
33. В целях обеспечения полноты и своевременности ввода сведений ЭИУД в ЕРДР субъектами, территориальные органы Комитета проводят следующие контрольно-надзорные мероприятия:
1) ежедневно осуществляют мониторинг сведений в модуле "Журнал розыска" на предмет заведения и соблюдения сроков е-РД;
2) ежеквартально к 15 числу, следующего за отчетным периодом, осуществляют сверку со следственными изоляторами и учреждениями уголовно-исполнительной системы на предмет заведения розыскных дел в отношении лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля;
3) один раз в полугодие к 20 числу, следующего за отчетным периодом, проводят сверки с медицинскими центрами психического здоровья, с центром адаптации несовершеннолетних и детскими домами на предмет заведения е-РД;
4) ежеквартально к 20 числу, следующего за отчетным периодом, проводят сверку с филиалами Центра судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан на предмет своевременного и полного представления сведений органов в отношении трупов, личность которых не установлена.
34. Результаты сверок с субъектами оформляются актами в двух экземплярах и подписываются их руководителями.
По результатам мониторингов выявленные нарушения (расхождения) оформляются справкой в произвольной форме и вносятся начальнику территориального органа Комитета.
При выявлении расхождений, сотрудник территориального органа Комитета принимает незамедлительные меры по обеспечению полноты и достоверности сведений ЕРДР путем внесения соответствующего акта прокурорского надзора.
35. В целях своевременного объявления в межгосударственный розыск, а также прекращения е-РД территориальный орган Комитета информирует прокурора, осуществляющего надзор за законностью оперативно-розыскной деятельности:
ежемесячно до 10 числа о разыскиваемых лицах, подлежащих объявлению в межгосударственный розыск, согласно предусмотренным срокам;
по итогам полугодия и года, до 10 числа следующего за отчетным периодом, о розыскных делах в отношении разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, лиц не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, сроки давности по которым истекли.
Глава 3. Порядок использования специальных учетов скрывшихся лиц, разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, разыскиваемых должников/ответчиков, а также хранения учетных документов

7-параграф. "Іздестіру журналы" модулінде ЭАЕҚ мәліметтерінің толықтығы мен шынайылығын қамтамасыз ету бойынша шаралар
33. ЭАЕҚ-ның мәліметтерін субъектілердің СДТБТ-ға енгізудің толықтығы мен уақтылығын қамтамасыз ету мақсатында Комитеттің аумақтық органдары мынадай бақылау-қадағалау шараларын жүргізеді:
1) е-ІІ-ні ашу және мерзімін сақтау белгісіне "Іздестіру журналы" модулінде күн сайын мәліметтердің мониторингісін жүзеге асырады;
2) тоқсан сайын, есепті айдың кезеңнен кейінгі 15-күніне жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылаудан жасырынған адамдарға қатысты іздестіру істерінің ашылу белгісіне қылмыстық-атқару жүйесінің тергеу изоляторлары және мекемелерімен салыстырып тексеруді жүргізеді;
3) жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне психикалық денсаулық медициналық орталықтарымен, кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығымен және балалар үйлерімен е-ІІ-ні ашу белгісіне салыстырып тексеруді жүргізеді;;
4) тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығының филиалдарымен жеке басы анықталмаған мәйіттерге қатысты органдардың мәліметтерді уақтылы және толық ұсыну белгісіне салыстырып тексеруді жүргізеді.
34. Субъектілермен салыстырып тексеру нәтижелерін актілермен екі данада ресімдейді және оған олардың басшылары қол қояды.
Мониторинг нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар (айырмашылықтар) еркін түрде анықтамамен ресімделеді және Комитеттің аумақтық органдарының бастығына енгізіледі.
Айырмашылықтар анықталған жағдайда, Комитеттің аумақтық органдарының қызметкері СДТБТ-да мәліметтердің толықтығы мен шынайылығын қамтамасыз ету бойынша тиісті прокурорлық қадағалау актісін енгізу жолымен дереу шаралар қабылдайды.
35. Уақтылы мемлекетаралық іздестіруге жариялау, сондай-ақ е-ІІ-ні тоқтату мақсатында Комитеттің аумақтық органы жедел-іздестіру қызметіне заңдылықты қадағалауды жүзеге асыратын прокурорға:
ай сайын 10-күнге көзделген мерзімдерге сәйкес мемлекетаралық іздестіру жариялауға жататын іздестірудегі адамдар туралы;
жарты жыл және жыл қорытындысы бойынша, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдарға, туыстарымен байланысын жоғалтқан іздестірудегі адамдарға не өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға, жеке басы анықталмаған мәйіттерге қатысты ескіру мерзімдері өткен іздестіру істері туралы ақпараттандырады.
3-тарау. Жасырынған адамдарды, хабарсыз кеткен іздестірудегі, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді, іздестірудегі борышкерлерді/жауапкерлерді арнайы есепке алуды пайдалану, сондай-ақ есепке алу құжаттарын сақтау

36. Использование специальных учетов скрывшихся лиц, разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, разыскиваемых должников/ответчиков, осуществляется путем направления запросов, ориентировок.
37. Комитетом и его территориальными органами запросы субъектов о проверке лиц по е-РД исполняются в течение трех рабочих дней.
38. При исполнении запросов в отношении разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утративших связь с родственниками, в случае обнаружения совпадений опознавательных признаков со сведениями в отношении лиц, не способных сообщить о себе установочные данные/трупов, личность которых не установлена, инициатору, осуществляющему розыск разыскиваемых лиц, пропавших без вести, утратившего связь с родственниками, направляется ответ в виде ориентировки с указанием идентифицирующих признаков, с приложением копии опознавательной карты трупа, личность которого не установлена.
39. ЭИУД, а также PDF-документы е-РД в ЕРДР хранятся постоянно.
40. Журнал учета розыскных дел при возникновении аварийных, нештатных ситуаций хранится в течение 5 лет со дня его окончания.
Приложение 1 к Правилам
ведения, использования и
хранения специальных учетов
разыскиваемых лиц,
скрывшихся от дознания,
следствия, суда, а также лиц,
уклоняющихся от отбывания
наказания или осуществления
пробационного контроля,
разыскиваемых лиц, пропавших
без вести, утративших связь с
родственниками, лиц не
способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не
установлена, и разыскиваемых
лиц, являющихся должниками
по исполнительным
производствам, ответчиками по
искам, предъявленным в
интересах государства, а также о
взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник
__________________________________
(наименование компетентного органа)
_________________ _________________ _______________________
(звание)             (подпись)             (фамилия)
"______" ___________________ _______________ года
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
ОБ ОБЪЯВЛЕНИИ МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО РОЗЫСКА
1. КАТЕГОРИЯ РАЗЫСКИВАЕМОГО ЛИЦА __________________________________
_____________________________________________________________________________________
2.ВООРУЖЕН
2:
да,
нет
=
3.
3:
да,
нет
=
4.РАНЕЕ СУДИМ
4:
да,
нет
=

36. Жасырынған адамдарды, хабарсыз кеткен іздестірудегі туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді, іздестірудегі борышкерлерді/жауапкерлерді арнайы есепке алуды пайдалану сұрау салуды, бағдарлауларды жіберу арқылы жүзеге асырылады.
37. Комитет және оның аумақтық органдары е-ІІ бойынша адамдарды тексеру туралы субъектілердің сұрау салуларын үш жұмыс күні ішінде орындайды.
38. Хабарсыз кеткен іздестірудегі, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға қатысты сұрау салуларды орындау кезінде өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға/жеке басы анықталмаған мәйіттерге қатысты тану белгілерінің сәйкестіктерін анықтаған жағдайда, хабарсыз кеткен іздестірудегі, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға іздестіру жүргізудің бастамашысына сәйкестілік белгілері көрсетіле отырып, жеке басы анықталмаған мәйіттің тану картасының қосымшасын қоса бере отырып, бағдарлау түрінде жауап жіберіледі.
39. ЭАЕҚ, сондай-ақ е-ІІ-нің PDF-құжаттары СДТБТ-да тұрақты сақталады.
40. Авариялық, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде іздестіру істерін есепеке алу журналы ол аяқталған күннен бастап 5 жыл бойы сақталады.
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған іздестірудегі
адамдарды, сондай-ақ жазасын
өтеуден немесе пробациялық
бақылауды жүзеге асырудан
жалтарған, хабарсыз кеткен
іздестірудегі адамдарды,
туыстарымен байланысын
жоғалтқан, өзі туралы
анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық істер жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу есепке
алуды жүргізу, пайдалану және
cақтау қағидаларының
1-қосымшасы
нысан
БЕКІТЕМІН
Бастық ______________________________________
(Құзыретті органның атауы)
__________________ ____________________ _____________________
(шені)                   (қолы)                   (тегі)
"_______" ______________________ __________________ жыл
МЕМЛЕКЕТАРАЛЫҚ ІЗДЕСТІРУ ЖАРИЯЛАУ ТУРАЛЫ ҚАУЛЫ
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2026 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. ІЗДЕСТІРУДЕГІ АДАМНЫҢ САНАТЫ _____________________________________
_______________________________________________________________________________
2. ҚАРУЛАНҒАН
2:
иә,
жоқ
=
3.
3:
иә, жоқ
=
4.БҰРЫН СОТТАЛҒАН
4:
иә,
жоқ
=

5. ФАМИЛИЯ
5:
5.1
=
6. ИМЯ 7. ОТЧЕСТВО (при его наличии)
6:
6.1
=
7:
7.1
=
8. ПОЛ 9 НАЦИОНАЛЬНОСТЬ
9.1ГРАЖДАНСТВО
8:
муж.
жен
9:
9.1:
=
9.2 ЦЕЛЬ ВЪЕЗДА (для иностранцев) 10 ДАТА рождения
9.2:
=
10:
=
МЕСТО
11Респ. гос-во 12 КРАЙ, ОБЛ.
11:
12:
=
рождения
13 РАЙОН 14. ГОРОД,
НАС. ПУНКТ
13:
14:
=
15. ПАСПОРТ (серия, номер)
15:
15. ДОКУМЕНТ удостоверяющий личность
15.1: вид
15.2:
серия
=
16. ДАКТИЛОФОРМУЛА
16.
=
совершения побега, безвестного исчезновения лица,
17. ДАТА утраты родственных связей
17.
=
18 РЕСП.гос-во 19. Край ОБЛ.
18:
=
19:
=
ТЕРРИТОРИЯ
20 РАЙОН 21. ГОРОД, НАС. ПУНКТ
20:
=
21:
=
22
Ст. * Часть Пункт
22:
=
ОБВИНЯЕТСЯ
23 Уголовного кодекса
23:
=
24. УГОЛОВНОЕ дело № 25 ДАТА возбуждения УД
24:
=
25:
=
26. ДАТА вынесения постановления о розыске по УД, заявления о БП
26:
=
27. ДЕЛО по РОЗЫСКУ ЛИЦА № 28. ДАТА заведения дела по розыску лица
27:
=
28:
=
ИНИЦИАТОР
29. территориальный компетентный орган
29:
=
РОЗЫСКА
30. структурное подразделение территориального компетентного органа
30:
=
31. МЕРА ПРЕСЕЧЕНИЯ ЛИБО ЕЕ ОТСУТСТВИЕ
31:
=
Санкционировано судом (фамилия, имя, отчество (при его наличии.)
Дата
32. Примечания, ОСОБЫЕ ПРИМЕТЫ:
32:
татуировки, следы операции, физические
недостатки, пороки развития, протезы
(указать название и область тела), состояние
зубов, другое
=
32.1 Контактный телефон:
ПОСТАНОВЛЕНИЕ СОСТАВИЛ
(должность) (звание) (указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) полностью собственноручно)
______________________ "___" ___________ 20__ год
(подпись) (дата)
33. ДАТА УТВЕРЖДЕНИЯ ПОСТАНОВЛЕНИЯ ОБ ОБЪЯВЛЕНИИ МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО РОЗЫСКА
33:
=
СОГЛАСЕН
ПРОВЕРЕНО
Начальник
Начальник
(наименование компетентного органа)
(наименование территориального органа КПСиСУ)
(звание)
(подпись) (фамилия) (подпись) (фамилия)
"
"
г.
"
"
г
34 ДАТА ПОСТУПЛЕНИЯ ПОСТАНОВЛЕНИЯ в информационное подразделение
34:
))) =
Приложение 2 к Правилам
ведения, использования и
хранения специальных учетов
разыскиваемых лиц,
скрывшихся от дознания,
следствия, суда, а также лиц,
уклоняющихся от отбывания
наказания или осуществления
пробационного контроля,
разыскиваемых лиц, пропавших
без вести, утративших связь с
родственниками, лиц не
способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не
установлена, и разыскиваемых
лиц, являющихся должниками
по исполнительным
производствам, ответчиками по
искам, предъявленным в
интересах государства, а также о
взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник органа, осуществляющего ОРД
__________________________________________
(наименование компетентного органа)
__________________________________________
(звание)
__________________________________________
(подпись) (фамилия)
"_______" _________________ ___________года
СОГЛАСЕН
Прокурор _______________________________
_______________________________
(наименование компетентного органа)
_______________________________
(звание)
________________________________
(подпись) (фамилия)
"______ " _________________ года
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
О ПРЕКРАЩЕНИИ РЕСПУБЛИКАНСКОГО (МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО) РОЗЫСКА
В Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и Федеральное казенное учреждение "Главный информационно-аналитический центр Министерства внутренних дел России"

5. ТЕГІ
5:
5.1
=
6. АТЫ 7. ӘКЕСІНІҢ АТЫ (ол болған кезде)
6:
6.1
=
7:
7.1
=
8. ЖЫНЫСЫ 9. ҰЛТЫ
9.1 АЗАМАТТЫҒЫ
8:
ер,
әйел
9:
9.1:
=
9.2. КІРУ МАҚСАТЫ (шетел азаматтары үшін) 10. туған КҮНІ
9.2:
=
10:
=
Туған
11. Респ. мемл. 12. ӨЛКЕ, ОБЛ.
11:
12:
=
ЖЕРІ
13. АУДАН,
14. ҚАЛА,
ЕЛДІ МЕКЕН
13:
14:
=
15. ТӨЛҚҰЖАТЫ (сериясы, нөмірі)
15:
15. жеке басын куәландыратын
ҚҰЖАТЫ
15.1: түрі
15.2:
сериясы
=
16. ДАКТИЛОФОРМУЛА
16:
=
17. КҮНІ Адамның қашып кетуі, хабарсыз кетуі
17:
=
18. РЕСП. мемл. 19.ӨЛКЕ, ОБЛ.
18:
=
19:
=
АУМАҒЫ
20. АУДАН 21. ҚАЛА, ЕЛДІ МЕКЕН
20:
=
21:
=
22.
Бабы * Бөлігі Тармағы
22:
=
АЙЫПТАЛАДЫ
23. Қылмыстық кодекстің
23:
=
24. ҚЫЛМЫСТЫҚ іс № 25. ҚІ қозғалған КҮН
24:
=
25:
=
26. ҚІ бойынша іздестіру туралы қаулы шығарылған КҮНІ, ХК туралы арыздар
26:
=
27. АДАМДЫ ІЗДЕСТІРУ жөніндегі ІС № 28. Адамды іздестіру бойынша істің басталған КҮНІ
27:
=
28:
=
ІЗДЕСТІРУ
БАСТАМАШЫ-СЫ
29. аумақтық құзыретті орган
29:
=
30. аумақтық құзыретті органның құрылымдық бөлімшесі
30:
=
31. БҰЛТАРТПАУ ШАРАСЫ НЕ ОНЫҢ БОЛМАУЫ
31:
=
Судья санкция берді (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
Күні
32. Ескертулер, ЕРЕКШЕ БЕЛГІЛЕРІ:
32:
Татуировкалар, ота іздері, дене
кемшіліктері, даму кемістіктері, протездер
(атауын және дене аумағын көрсету),
тістерінің жағдайы, басқа да
=
32.1 Байланыс телефоны:
ҚАУЛЫНЫ
ТОЛТЫРҒАН
___________________ _______ _________________________________ ______________ _________
(лауазымы) (шені) (тегін, атын, әкесінің атын (ол болған кезде) көрсету, толықтай өз қолымен)
______________________ "___" ___________ 20__ж. (қолы) (күні)
33. МЕМЛЕКЕТАРАЛЫҚ ІЗДЕСТІРУ ЖАРИЯЛАУ ТУРАЛЫ ҚАУЛЫНЫҢ БЕКІТІЛГЕН КҮНІ
33:
=
КЕЛІСЕМІН
ТЕКСЕРІЛДІ
Бастық
Бастық
___________________________________________
(құзыретті органның атауы)
___________________________________________
(ҚСжАЕК аумақтық органының атауы)
___________________________________________
(шені)
___________________________________________
_________________ ____________________ _______________________ ___________________ (қолы) (тегі) (қолы) (тегі)
"_____ "
______________
_______ ж
"____ "
_____________
________ ж.
34. ақпараттық бөлімшелерге ҚАУЛЫНЫҢ КЕЛІП ТҮСКЕН КҮНІ
34:
))) =
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған іздестірудегі
адамдарды, сондай-ақ жазасын
өтеуден немесе пробациялық
бақылауды жүзеге асырудан
жалтарған, хабарсыз кеткен
іздестірудегі адамдарды,
туыстарымен байланысын
жоғалтқан, өзі туралы
анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық істер жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу есепке
алуды жүргізу, пайдалану және
cақтау қағидаларының
2-қосымшасы
НЫСАН
БЕКІТЕМІН                                     КЕЛІСЕМІН
ЖІҚ жүзеге асыратын органның бастығы             Прокурор _______________________
__________________________________ ________________________________________
(құзыретті органның атауы)                   (құзыретті органның атауы)
__________________________________ ________________________________________
(шені)                               (шені)
__________________________________ ________________________________________
(қолы) (тегі)                         (қолы) (тегі)
"_____" _____________ ___________ жыл "____" ________________ ___________ жыл
РЕСПУБЛИКАЛЫҚ (МЕМЛЕКЕТАРАЛЫҚ) ІЗДЕСТІРУДІ ТОҚТАТУ ТУРАЛЫ ҚАУЛЫ
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне және "Ресей Ішкі істер министрлігінің Бас ақпараттық-талдау орталығы" Федералдық қазыналық мекемесіне

1. ЦИРКУЛЯРА объявления межгосударственного розыска
1:
ОР(м)-
Б(м)-
=
2. ДАТА объявления межгосударственного розыска
2:
=
3. НОМЕР ДЕЛА ПО РОЗЫСКУ ЛИЦА
3:
=
4. ДАТА ЗАВЕДЕНИЯ РОЗЫСКНОГО ДЕЛА
4:
=
5. ФАМИЛИЯ
5:
=
6. ИМЯ
6:
=
7. ОТЧЕСТВО (при его наличии)
7:
=
8. ДАТА РОЖДЕНИЯ РАЗЫСКИВАЕМОГО
8:
=
УСТАНОВЛЕН (ЗАДЕРЖАН) на территории
9.Респ.гос-во
10.Край, обл.
9:
10:
=
11. РАЙОН
11:
=
12. Город, населенный пункт
12:
=
13. ДАТА УСТАНОВЛЕНИЯ (ЗАДЕРЖАНИЯ)
13:
=
14. Территориальный компетентный орган, осуществивший установление (задержание)
14:
=
15. Территориальный компетентный орган, прекративший местный (межгосударственный) розыск
республиканский(межгосударственный) розыск
15:
=
16. ДАТА ПРЕКРАЩЕНИЯ РОЗЫСКНОГО ДЕЛА
16:
=
17. ДАТА ВОЗОБНОВЛЕНИЯ УГОЛОВНОГО ДЕЛА
17:
18. ПРИЧИНА ПРЕКРАЩЕНИЯ РОЗЫСКА (нужную позицию подчеркнуть, код вписать): 110-арест 187-решение суда о прекращении розыска 121-задержание 196-установлено местонахождение, но в экстрадиции 122-установление местонахождения отказано 132-задержание при совершении нового 209-прекращение по сроку давности преступления 220-прекращение исполнительного производства 143-опознание трупа 230-необоснованное заведение розыскного дела на лицо без 154-опознание трупа с признаками вести пропавшее насильственной смерти 253-причие причины 165 - прекращение уголовного дела
18:
=
19. НОМЕР ДЕЛА ПО УСТАНОВЛЕНИЮ ЛИЧНОСТИ
19:
=
20. ДАТА ЗАВЕДЕНИЯ ДЕЛА ПО УСТАНОВЛЕНИЮ ЛИЧНОСТИ
20:
=
21. УСТАНОВЛЕН (ЗАДЕРЖАН) (нужную позицию подчеркнуть, код вписать): 110-работником криминальной полиции (УР) 318-сотрудником ФСКН 121-работником КП (УР) при участии А 430-сотрудником ФЧКН при участии А 132-сотрудником КП (УР) при участии Д/Л 441-сотрудником ФСКН при участии Д/Л 165-сотрудником ЦКБООП (БЭП) 352-сотрудником ФТС 176-сотрудником ЦКБООП (БЭП) при участии А 363-сотрудником ФТС при участи А 187-сотрудником ЦКБООП (БЭП) при участии Д/Л 374-сотрудником ФТС при участии Д/Л 198-работником государственной службы охраны 396-сотрудником БОП (сотрудником вневедомственной охраны) 397-сотрудником БОП при участии А 209-сотрудником ОВДТ 398-сотрудником БОП при участии Д/Л 220-сотрудником дорожной полиции (ГИБДД) 300-сотрудником ФСБ 231-сотрудником патрульно-постовой службы 407-сотрудником ОБППГ 242-сотрудником миграционной службы (ФМС) 408-сотрудникомОБППГ при участии А 253-сотрудником ОПУ 409-сотрудником ОБППГ при участии Д/Л 264-сотрудником приемника распределителя 418-сотрудником ОРБ ГУ МВД России по ФО 275-сотрудником ИТУ (УИС) 429-сотрудником СТМ 276-сотрудником ИТУ (УИС) при участии А 440-сотрудником ПДН 277-сотрудником ИТУ (УИС) при участии Д/Л 451-сотрудником ОМОН 286-войсковым нарядом 462-дознавателем 297-общественностью 473-сотрудником дежурной части 485-сотрудником подразделения по налоговым преступлениям 484-сотрудником ОВДРО 308-другим путем
21:
=

1. Мемлекетаралық іздестіру жариялау ЦИРКУЛЯРЫ
1:
ОР(м)-
Б(м)-
=
2. Мемлекетаралық іздестіру жарияланған КҮН
2:
=
3. АДАМДЫ ІЗДЕСТІРУ ТУРАЛЫ ІСТІҢ НӨМІРІ
3:
=
4. ІЗДЕСТІРУ ІСІН ҚОЗҒАУ КҮНІ
4:
=
5. ТЕГІ
5:
=
6. АТЫ
6:
=
7. ӘКЕСІНІҢ АТЫ (ол болған кезде)
7:
=
8. ІЗДЕСТІРУДЕГІ АДАМНЫҢ ТУҒАН КҮНІ
8:
=
АНЫҚТАЛҒАН
(ҰСТАЛҒАН) аумағы
9. Респ. Мемл.
10. Өлке, обл.
9:
10:
=
11. АУДАН
11:
=
12. Қала, елді мекен
12:
=
13. АНЫҚТАЛҒАН (ҰСТАЛҒАН) КҮНІ
13:
=
14. Анықтауды (ұстауды) жүзеге асырған аумақтық құзыретті орган
14:
=
15. Жергілікті (мемлекетаралық) іздестіруді тоқтатқан аумақтық құзыретті орган
республикалық
(мемлекетаралық
іздестіру
15:
=
16. ІЗДЕСТІРУ ІСІНІҢ ТОҚТАТЫЛҒАН КҮНІ
16:
=
17. ҚЫЛМЫСТЫҚ ІС ҚАЙТА БАСТАЛҒАН КҮНІ
17:
18. ІЗДЕСТІРУДІ ТОҚТАТУ СЕБЕБІ (қажетті позицияның асты сызылсын, коды жазылсын): 110-қамауға алу 187-іздестіруді тоқтату туралы сот шешімі 121-ұстау 196-орналасқан жері анықталды, бірақ 122-орналасқан жерін анықтау экстрадициялаудан бас тартылды 132-жаңа қылмыс жасаған кезде ұсталды 209-ескіру мерзімі бойынша тоқтату 143-мәйітті тану 220-атқарушылық іс жүргізуді тоқтату 154-зорлық-зомбылық белгілерімен өлтірілген 230-хабарсыз кеткен адамға іздестіру ісін негісіз бастау мәйітті тану 253-өзге де себептер 165-қылмыстық істі тоқтату
18:
=
19. ЖЕКЕ БАСТЫ АНЫҚТАУ БОЙЫНША ІСТІҢ НӨМІРІ
19:
=
20. ЖЕКЕ БАСТЫ АНЫҚТАУ БОЙЫНША ІСТІ ҚОЗҒАУ КҮНІ
20:
=
21. МЫНАЛАРМЕН АНЫҚТАЛДЫ (ҰСТАЛДЫ) (қажетті позицияның асты сызылсын, коды жазылсын): 110- криминаллдық полиция қызметкері (ҚІ) 318-ФСКН қызметкері 121-А қатысуымен КП (ҚІ) қызметкері 430-А қатысуымен ФЧКН қызметкері 132-Д/Л қатысумен КП (ҚІ) қызметкері 441-Д/Л қатысумен ФСКН қызметкері 165-ЦКБООП (БЭП) қызметкері 352-ФТС қызметкері 176-А қатысуымен ЦКБООП (БЭП) қызметкері 363-А қатысуымен ФТС қызметкері 187-Д/Л қатысумен ЦКБООП (БЭП) қызметкері 374-Д/Л қатысумен ФТС қызметкері 198-мемлекеттік күзет қызметінің жұмысшылары 396-БОП қызметкері (ведомстводан тыс күзет қызметкері) 397-А қатысуымен БОП қызметкері 209-ОВДТ қызметкері 398-Д/Л қатысумен БОП қызметкері 220-(ГИБДД) жол полициясы қызметкері 300-ФСБ қызметкері 231-патрульдік-бекет қызметі қызметкері 407-ОБППГ қызметкері 242-көші-қон қызметінің қызметкері (ФМС) 408-А қатысуымен ОБППГ қызметкері 253-ОПУ қызметкері 409-Д/Л қатысумен ОБППГ қызметкері 264-қабылдауыш-таратушы қызметкері 418-ФО бойынша Ресей ІІМ ГУ ОРБ 275-ИТУ (УИС) қызметкері 429-СТМ қызметкері 276-А қатысуымен ИТУ (УИС) қызметкері 440-ПДН қызметкері 277-Д/Л қатысумен ИТУ (УИС) қызметкері 451-ОМОН қызметкері 286-әскери наряд 462-анықтаушы 297-қоғам 473-кезекші бөлім қызметкері 485-салық қылмыстары жөніндегі бөлімше қызметкері 484-ОВДРО қызметкері 308-басқа да жолмен
21:
=

22. УСТАНОВЛЕН С ПОМОЩЬЮ (нужную позицию подчеркнуть, код вписать): 121-дактилоскопических учетов 209-специальных технических мероприятий 132-фотографии154-информационно-справочных учетов (ФМС) 220-оперативно-поисковых мероприятий 187-оперативно-справочных учетов 231-ГИАЦ 198-розыскных учетов 242-Интерпола
22:
=
23. НА МОМЕНТ ОБНАРУЖЕНИЯ РАЗЫСКАННЫЙ НАХОДИЛСЯ (РАБОТАЛ):
(нужную позицию подчеркнуть, код вписать):
110-в государственной или общественной организации 176-в местах лишения свободы
121-в государственной или общественной организации (временно) 187-в больнице
132-в коммерческой организации 198-в доме инвалидов
143-вкоммерческой организации – временно 209-в детском доме
154-у частного лица 220-в прочих местах
165-не работал
23:
=
ПОСТАНОВЛЕНИЕ СОСТАВИЛ ________________ _______ _______________________________ __________ ________ (должность) (звание) (указать фамилию, имя, отчество(при его наличии) полностью собственноручно) (подпись) (дата)
СОГЛАСЕН ПРОВЕРЕНО Начальник ___________________________ Начальник __________________________________ _______________________________________ _____________________________________ (наименование компетентного органа) ((наименование территориального органа КПСиСУ)) _______________________________________ _____________________________________ (звание) (звание) ____________ ____________________ ______________ ____________________ (подпись) (фамилия) (подпись) (фамилия) "_____"___________ __________года "_____" _______________ _________года
24. ДАТА ПОСТУПЛЕНИЯ в МИБ ФКУ "ГИАЦ МВД России"
24:
Приложение 3 к Правилам
ведения, использования и
хранения специальных учетов
разыскиваемых лиц,
скрывшихся от дознания,
следствия, суда, а также лиц,
уклоняющихся от отбывания
наказания или осуществления
пробационного контроля,
разыскиваемых лиц, пропавших
без вести, утративших связь с
родственниками, лиц не
способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не
установлена, и разыскиваемых
лиц, являющихся должниками
по исполнительным
производствам, ответчиками по
искам, предъявленным в
интересах государства, а также о
взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник
_______________________________________________
(наименование компетентного органа)
_______________________________________________
(звание)
_______________________________________________
(подпись) (фамилия)
"______" _____________________________ года
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об объявлении межгосударственного розыска
1. КАТЕГОРИЯ РАЗЫСКИВАЕМОГО ЛИЦА- должник-гражданин – 33; ответчик – 55,

22. МЫНАЛАРДЫҢ КӨМЕГІМЕН АНЫҚТАЛДЫ (қажетті позицияның асты сызылсын, коды жазылсын): 121-дактилоскопиялық есепке алулар 209-арнайы техникалық іс-шаралар 132-ақпараттық-анықтамалық есепке алулардың- 220-жедел-іздестіру іс-шаралары 154 фотосуреттері (ФМС) 231-БАТО 187-жедел-анықтамалық есепке алу 242-Интерпол 198-іздестіру есепке алулары
22:
=
23. АНЫҚТАУ КЕЗІНДЕ ІЗДЕСТІРУДЕГІ АДАМНЫҢ БОЛҒАН (ЖҰМЫС ІСТЕГЕН) ЖЕРІ:
(қажетті позицияның асты сызылсын, коды жазылсын):
110-мемлекеттік немесе қоғамдық ұйым 176-бас бостандығынан айыру орындары 121-мемлекеттік немесе қоғамдық ұйымда (уақытша) 187-аурухана 132-коммерциялық ұйымда 198-мүгедектер үйі 143-коммерциялық ұйымда – уақытша 209-балалар үйі 154-жеке адам 220-өзге де орындар 165-жұмыс істемеген
23:
=
ҚАУЛЫНЫ
ТОЛТЫРҒАН ________________ _________ ______________________________________ ________ _______
(лауазымы) (атағы) (тегін, атын, әкесінің атын (ол болған кезде) толықтай өз қолымен) (қолы) (күні)
КЕЛІСЕМІН
Бастық ___________________ ТЕКСЕРІЛДІ
Бастық ______________________________
_______________________________________ _____________________________________
(құзыретті органның атауы) (ҚСжАЕК аумақтық органының атауы)
_______________________________________ _____________________________________
(шені) (шені)
____________ ____________________ ______________ ____________________
(қолы) (тегі) (қолы) (тегі)
"_____"___________ __________жыл "_____" _______________ _________жыл
24. "Ресей ІІМ БАТО" ФҚМ-ға КАУЛЫНЫҢ КЕЛІП ТҮСКЕН КҮНІ
24:
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған іздестірудегі
адамдарды, сондай-ақ жазасын
өтеуден немесе пробациялық
бақылауды жүзеге асырудан
жалтарған, хабарсыз кеткен
іздестірудегі адамдарды,
туыстарымен байланысын
жоғалтқан, өзі туралы
анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық істер жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу есепке
алуды жүргізу, пайдалану және
cақтау қағидаларының
3-қосымшасы
нысан
БЕКІТЕМІН
Бастық
_______________________________________
(құзыретті органның атауы)
_______________________________________
(шені)
_______________________________________
(қолы)       (тегі)
"______" ______________________жыл
Мемлекетаралық іздестіру жариялау туралы
ҚАУЛЫ
1. ІЗДЕСТІРУДЕГІ АДАМНЫҢ САНАТЫ—борышкер-азамат – 33; жауапкер – 55,

государственный должник – 77, ребенок по исполнительному производству – 88 1: /
2. ФАМИЛИЯ 2:/
3. ИМЯ 3: /
4. ОТЧЕСТВО 4: /
5. ПОЛ 6. ДАТА РОЖДЕНИЯ 5: МУЖ. ЖЕН /6:/
Место 7. РЕСП. (Гос-во) 8. КРАЙ, ОБЛАСТЬ 7: /8:/
Рождения 9. РАЙОН 10. ГОРОД, НАС. ПУНКТ 9: / 10:/
11. ПАСПОРТ (серия, номер) 12. ДАТА ВЫДАЧИ 11: / 12: /
(или иной документ удостоверяющий личность)
13. ВИД НА ЖИТЕЛЬСТВО (серия, номер) 13: /
14. ДАТА ВЫДАЧИ 15. ГРАЖДАНСТВО 14: / 15: /
16. ДАТА принятия решения судом или вынесения постановления о розыске / 16 /
17. ДЕЛО ПО РОЗЫСКУ ЛИЦА № 18: ДАТА ЗАВЕДЕНИЯ 17: // 18 /
Инициатор 19. территориальный компетентный орган 19: /
розыска 20. структурное подразделение территориального компетентного органа 20: /
21. ИСПОЛНИТЕЛЬНЫЙ ЛИСТ 22. ДАТА ВЫДАЧИ 21: / 22: /
23. ИСПОЛНИТЕЛЬНАЯ НАДПИСЬ 24. ДАТА ВЫДАЧИ 23: / 24: /
25. КЕМ ВЫДАН ИСПОЛНИТЕЛЬНЫЙ ЛИСТ 25: /
(исполнительная надпись)
26. РАЗМЕР УДЕРЖАНИЯ, ЗАДОЛЖЕННОСТИ 26: /
27. ВЗЫСКАТЕЛЬ, ИСТЕЦ – Ф.И.О.(при его наличии) 27: /
(наименование организации)
28. Данные судебного пристава-исполнителя (телефон) 28: /
29. ДАТА УТВЕРЖДЕНИЯ ПОСТАНОВЛЕНИЯ 29: /
ПОСТАНОВЛЕНИЕ СОСТАВИЛ:
___________       ______
(должность)       (звание)       (фамилия)       (подпись)       (дата)
Начальник __________________________ Начальник ____________________________
_____________________________             ______________________________________
(наименование структурного подразделения) (наименование территориального органа
КПСиСУ)
___________________________________       ______________________________________
(звание)                                     (звание)
_____________ ________________ ____________________ ____________
(подпись)             (фамилия)             (подпись)             (фамилия)
"_____" _______________________ года             " " _________ года
30. ДАТА ПОСТУПЛЕНИЯ ПОСТАНОВЛЕНИЯ В ИНФОРМАЦИОННОЕ ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ 30: /
Приложение 4 к Правилам
ведения, использования и
хранения специальных учетов
разыскиваемых лиц,
скрывшихся от дознания,
следствия, суда, а также лиц,
уклоняющихся от отбывания
наказания или осуществления
пробационного контроля,
разыскиваемых лиц, пропавших
без вести, утративших связь с
родственниками, лиц не
способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не
установлена, и разыскиваемых
лиц, являющихся должниками
по исполнительным
производствам, ответчиками по
искам, предъявленным в
интересах государства, а также о
взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник
________________________________________
________________________________________
(наименование компетентного органа)
________________________________________
(звание)
________________________________________
(подпись) (фамилия)
"___" ___________________ ___________года
СОГЛАСЕН
Прокурор
___________________________________
(наименование компетентного органа)
___________________________________
(звание)
____________________________________
(подпись) (фамилия)
"______" _________________ года
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о прекращении республиканского (межгосударственного) розыска

мемлекеттік борышкер – 77, атқарушылық іс бойынша бала – 88             1: /
2. ТЕГІ                                     2:                         /
3. АТЫ                                     3:                         /
4. ӘКЕСІНІҢ АТЫ (ол болған кезде)             4:
5. ЖЫНЫСЫ 6. ТУҒАН КҮНІ                   5: ЕР. ӘЙЕЛ / 6:             /
Туған 7. РЕСП. (Мемл.) 8. ӨЛКЕ, ОБЛЫС       7: /             8:             /
Жері 9. АУДАН 10. ҚАЛА, ЕЛДІ МЕКЕН       9: /             10:             /
11. ТӨЛҚҰЖАТ (серия, нөмір) 12. БЕРІЛГЕН КҮНІ 11: /       12:             /
(немесе жеке басын куәландыратын өзге құжат)
13. ЫҚТИЯРХАТ (серия, нөмір)                   13:                         /
14. БЕРІЛГЕН КҮНІ 15. АЗАМАТТЫҒЫ             14:            / 15:             /
16. Сот шешім қабылдаған немесе іздестіру туралы қаулы шығарылған КҮНІ / 16: /
17. АДАМДЫ ІЗДЕСТІРУ БОЙЫНША ІС № 18: БАСТАЛҒАН КҮНІ 17: / 18: /
Іздестірудің 19. аумақтық құзыретті орган       19:                         /
бастамашысы 20. құрылымдық бөлімше
аумақтық құзыретті орган                         20:                         /
21. АТҚАРУШЫЛЫҚ ПАРАҚ 22. БЕРІЛГЕН КҮНІ 21:             / 22:       /
23. АТҚАРУШЫЛЫҚ ЖАЗБА 24. БЕРІЛГЕН КҮНІ 23:             / 24:       /
25. АТҚАРУШЫЛЫҚ ПАРАҚТЫ КІМ БЕРГЕН                   25:            /
(атқарушылық жазба) 26. ҰСТАУДЫҢ, БЕРЕШЕКТІҢ МӨЛШЕРІ 26:       /
27. ӨНДІРІП АЛУШЫ, ТАЛАПКЕР – Т.А.Ә. (ол болған кезде)       27:       /
(ұйымның атауы)
28. Сот приставы-орындаушысының деректері (телефон)             28:       /
29. ҚАУЛЫ БЕКІТІЛГЕН КҮН                                     29:
ҚАУЛЫНЫ ТОЛТЫРҒАН:
________________ ________________ ___________________ __________ __________
(лауазымы)       (шені)                   (тегі)                   (қолы)       (күні)
Бастық ________________________ Бастық ____________________________
_______________________________ ____________________________________
(құрылымдық бөлімшенің атауы)             (ҚСжАЕК аумақтық органының атауы)
_______________________________ ____________________________________
(шені)                               (шені)
_____________ ___________________ _____________ ___________________
(қолы)       (тегі)                   (қолы)             (тегі)
"______" __________________ жыл " " ________________________ жыл
30. ҚАУЛЫНЫҢ АҚПАРАТТЫҚ БӨЛІМШЕГЕ КЕЛІП ТҮСКЕН КҮНІ 30: /
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған іздестірудегі
адамдарды, сондай-ақ жазасын
өтеуден немесе пробациялық
бақылауды жүзеге асырудан
жалтарған, хабарсыз кеткен
іздестірудегі адамдарды,
туыстарымен байланысын
жоғалтқан, өзі туралы
анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық істер жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу есепке
алуды жүргізу, пайдалану және
cақтау қағидаларының
4-қосымшасы
нысан
БЕКІТЕМІН                               КЕЛІСЕМІН
Бастық                               Прокурор
____________________________________
_____________________________________ _____________________________________
(құзыретті органның атауы)                   (құзыретті органның атауы)
________________________________ _________________________________________
(шені)                              (шені)
________________________________ _________________________________________
(қолы)       (тегі)                  (қолы)                   (тегі)
"____" _________________ жыл "_______" _____________________ ___________жыл
Республикалық (мемлекетаралық) іздестіруді тоқтату туралы ҚАУЛЫ

1. КАТЕГОРИЯ РАЗЫСКИВАЕМОГО ЛИЦА - должник-гражданин – 33;
ответчик – 55, государственный должник – 77, ребенок по исполнит. производству – 88 1: /
2. ФАМИЛИЯ 2: /
3. ИМЯ 3: /
4. ОТЧЕСТВО 4: /
5. ДАТА РОЖДЕНИЯ 5: /
6. НОМЕР ДЕЛА ПО РОЗЫСКУ 6: /
7. Подразделение уполномоченного органа, 7:
прекратившее розыск /
8. Подразделение МВД (полиции), 8:
где лицо установлено /
9. ДАТА ПРЕКРАЩЕНИЯ ДЕЛА ПО РОЗЫСКУ ЛИЦА 9: /
10. НОМЕР ЦИРКУЛЯРА МЕЖГОСУДАРТВЕННОГО РОЗЫСКА 10: /
(дата направления материалов в Федеральное казенное учреждение
"Главное информационно-аналитический центр Министерства внутренних дел России"
ПОСТАНОВЛЕНИЕ СОСТАВИЛ
_____________       __________       ____________       __________       ________
(должность)             (звание)       (фамилия)             (подпись)       (дата)
Начальник _________________________ Начальник _____________________________
___________________________________ ______________________________________
(наименование структурного подразделения) (наименование территориального органа КПСиСУ)
__________________________________ _______________________________________
(звание)                               (звание)
_____________________ ___________________ __________________ ___________________
(подпись)             (фамилия)             (подпись)             (фамилия)
"______" _____________________ года             "____" _______ года.
11. Дата поступления постановления в Информационное подразделение 11:
Приложение 5 к Правилам
ведения, использования и
хранения специальных учетов
разыскиваемых лиц,
скрывшихся от дознания,
следствия, суда, а также лиц,
уклоняющихся от отбывания
наказания или осуществления
пробационного контроля,
разыскиваемых лиц, пропавших
без вести, утративших связь с
родственниками, лиц не
способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не
установлена, и разыскиваемых
лиц, являющихся должниками
по исполнительным
производствам, ответчиками по
искам, предъявленным в
интересах государства, а также о
взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
форма

1. ІЗДЕСТІРУДЕГІ АДАМНЫҢ САНАТЫ—борышкер-азамат – 33; жауапкер – 55, мемлекеттік борышкер – 77,
атқарушылық іс бойынша бала – 88                         1:                   /
2. ТЕГІ                                                 2:                   /
3. АТЫ                                                 3:                   /
4. ӘКЕСІНІҢ АТЫ (ол болған кезде)                         4:                   /
5. ТУҒАН КҮНІ                                           5:                   /
6. ІЗДЕСТІРУ БОЙЫНША ІС НӨМІРІ                         6:                   /
7. Іздестіруді тотқатқан уәкілетті органның                   7:
бөлімшесі                                                                   /
8. Адамды анықтаған ІІМ (полиция),                         8:
бөлімшесі                                                                   /
9. АДАМДЫ ІЗДЕСТІРУ БОЙЫНША ІСТІҢ ТОҚТАТЫЛҒАН КҮНІ 9:             /
10. МЕМЛЕКЕТАРАЛЫҚ ІЗДЕСТІРУ ЦИРКУЛЯРЫНЫҢ НӨМІРІ 10:             /
(материалдарды "Ресейдің ІІМ БАТО" ФҚМ-е жіберілген күні)
ҚАУЛЫНЫ ТОЛТЫРҒАН
______________ ______________ ______________ __________             __________
(лауазымы)            (шені)            (тегі)             (қолы)            (күні)
Бастық ______________________                   Бастық ______________________
_________________________________ _______________________________________
__________________________________ _______________________________________
(құрылымдық бөлімшенің атауы) (ҚСжАЕК аумақтық органының атауы)
_____________________________________ ____________________________________
(шені)                                     (шені)
_____________ ___________________ _____________ ___________________
(қолы)             (тегі)            (қолы)            (тегі)
"_____" _________________ жыл " " ________________________ жыл
11. Қаулының Ақпараттық бөлімшеге келіп түскен күні 11:
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған іздестірудегі
адамдарды, сондай-ақ жазасын
өтеуден немесе пробациялық
бақылауды жүзеге асырудан
жалтарған, хабарсыз кеткен
іздестірудегі адамдарды,
туыстарымен байланысын
жоғалтқан, өзі туралы
анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық істер жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу есепке
алуды жүргізу, пайдалану және
cақтау қағидаларының
5-қосымшасы
нысан

1. ________________________________________________________________________
(наименование территориального органа КПСиСУ)
2.
ОПОЗНАВАТЕЛЬНАЯ КАРТА
Номер в системе ФКУ "ГИАЦ МВД России"
3. Фотокод
4.КАТЕГОРИЯ
УЧЕТА
Без вести пропавший (БП)
Неопознанный труп (НТ)
Неизвестный больной (НБ)
Неизвестный
ребенок (НР)
Ушедший несовершеннолетний (НЛ)
Ушедший психически больной (ПБ)
Утративший связь (УС)
5.
6.
Дактилоформула
Формула учета
Правый профиль
Фото 4 х 6
Вид спереди
Фото 4 х 6
Левый профиль
Фото 4 х 6
7. ПОЛ
8. ДАТА
исчезновения
обнаружения
число, месяц, год
9. ДАВНОСТЬ СМЕРТИ
(в сутках)
10. ДАТА РОЖДЕНИЯ
число, месяц, год
11. ВОЗРАСТ (лет)
12. РОСТ БП, НБ
ДЛИНА ТРУПА (см)
Сфотографирован в
…….г.
Сфотографирован
в …….г.
Сфотографирован
в …….г.
европеоид 13. РАСОВЫЙ ТИП НТ, НБ - монголоид негроид
ГРАЖДАНСТВО БП
НАЦИОНАЛЬНОСТЬ БП, НБ, НР
14. ФАМИЛИЯ _________________ 15. ИМЯ ___________________ 16. ОТЧЕСТВО (при его наличии) _______________________
17. МЕСТО исчезновения БП, РП ____________________________________________
обнаружения НТ, НБ государство обл. край район, населенный пункт
РАЗМЕР ГОЛОВНОГО УБОРА БП
18. ОКРУЖНОСТЬ ГОЛОВЫ НТ, НБ (см)
РАЗМЕР ОБУВИ БП
19. ДЛИНА СТОПЫ НТ, НБ (см)
ХАРАКТЕРНЫЕ ПРИМЕТЫ
22. ОБЛАСТЬ ТЕЛА ЧЕЛОВЕКА (нужную цифру обвести)
20. ВИД ПРИМЕТЫ
21. НАЗВАНИЕ
Татуировка
авиационная тема, башня, буква, бутылка, геометрическая фигура, герб, гитара, животное, замок, звезда, имя, карта, кинжал, книга, корона, молот, морская тема, наручники, насекомые, нож, памятник, погоны, подкова, перстень, растительность, религиозная тема, решетка, рука, рюмка, свеча, сердце, снежинка, солнце, текст, факел, цветы, цепь, цифры, человек
След операции,
Повреждения
рубец, (шрам), деформация
Ампутация
руки, кисти, ноги, стопы,
пальцев, уха, носа, молочной железы
Физические
недостатки
горб, косолапость, укорочение ноги, укорочение руки, утончение ноги, утончение руки, отсутствие глаза, грыжа, дефект: уха, носа, губы
Порок развития
родимое пятно, крупная родинка, бородавка, жировик, пигментное пятно, сросшиеся пальцы, "заячья губа", шесть пальцев
Протез
ПРИМЕТЫ (впечатать,
описать, нарисовать)
Вид приметы _______________________
Название __________________________
№ области тела человека
Вид приметы ________________________
Название ___________________________
№ области тела человека
Вид приметы _______________________
Название __________________________
№ области тела человека
23. ГРУППА
КРОВИ
1
2
3
4
(нужное
обвести)
(0)
(А)
(В)
(АВ)
Вид приметы _______________________
Название __________________________
№ области тела человека

1. ______________________________________________________________________
(ҚСжАЕК аумақтық органының атауы)
2.
ТАНУ КАРТАСЫ
"Ресейдің ІІМ БАТО" ФҚМ жүйедегі нөмірі
3. Фотокод
4. ЕСЕПКЕ АЛУДЫҢ ТҮРІ
Хабарсыз кеткен (ХБ)
Танылмаған мәйіт (ТМ)
Белгісіз науқастанған адам (БА)
Белгісіз бала (ББ)
Кетіп қалған кәмелеттік жасқа толмаған (КЖ)
Кетіп қалған психикалық науқастанған адам (ПА)
Байланыс жоғалтқан адам (БЖ)
5.
6.
Дактилоформула
Есеп формуласы
Оң жақ профиль
Фото 4 х 6
Алдыңғы түрі
Фото 4 х 6
Сол жақ профиль
Фото 4 х 6
7. ЖЫНЫСЫ
8. КҮНІ
Жоғалған
табылған
күні, айы, жылы
9. ҚАЙТЫС БОЛУДЫҢ ЕСКІРУ МЕРЗІМІ
(тәулікпен)
10. ТУҒАН ЖЫЛЫ
күні, айы, жылы
11. ЖАСЫ (жыл)
12. БОЙЫ ХЖ, БМ
Мәйіттің бойы (см)
…….ж. суретке түсірілді
…….ж. суретке түсірілді
…….ж. суретке түсірілді
еуропалық тектес
13. НӘСІЛ ТОБЫ ТМ, ХБ - монғол тектес
негроид тектес
ХК-нің АЗАМАТТЫҒЫ
ХЖ, БА, ББ-ның ҰЛТЫ
14. ТЕГІ ________ 15. АТЫ ________ 16. ӘКЕСІНІҢ АТЫ (ол болған кезде) __________
17. ХК, БА-ның жоғалған орны _______________________________________________
ХК, БА-ның табылуы             мемлекет, өлке, облыс, аудан, елді мекен
ХК-нің БАС КИІМНІҢ ӨЛШЕМІ
18. ТМ, БН БАСЫНЫҢ АУМАҒЫ (см)
ХК, ІҚ АЯҚ КИІМНІҢ ӨЛШЕМІ
19. ТМ, БН ТАБАНЫНЫҢ
ҰЗЫНДЫҒЫ (см)
СИПАТТЫ БЕЛГІЛЕРІ
22. АДАМ ДЕНЕСІНІҢ АУМАҒЫ (қажет санды қоршау керек)
20. БЕЛГІНІҢ ТҮРІ
21. АТАУЫ
Татуировка
авиация тақырыбы, мұнара, әріп, бөтелке, геометриялық кескін, елтаңба, гитара, жануар, құлып, жұлдыз, атау, карта, қанжар, кітап, тәж, орақ, теңіз тақырыбы, қол кісендері, жәндік, пышақ, ескерткіш, погон, таға, сақина, өсімдік, діни тақырып, тор, қол, рюмка, май шам, жүрек, қар ұшқыны, күн, мәтін, алау, гүл, шынжыр, сан, адам
Отаның ізі,
зақымдану
тыртық, (шрам), майысу
Кесіп алып тастау
қолын, саусақтарын,
аяғын, өкшесін, құлағын, мұрнын, емшек бездерін
Дене кемістігі
бүкір, маймақ аяқ, қысқарған аяқ, қысқарған қол, жіңішкерген аяқ, жіңішкерген қол, көзінің жоқтығы, грыжа, құлақ, мұрын, ерін кемістігі
Даму кемістігі
қал, ірі қал, сүйел, майлыауыз, дақтар. Өскен саусақтар, "қоян ерін", алты саусақ
Протез
БЕЛГІЛЕРІ (салу, сипаттау, суретін салу)
Белгілердің түрі ___________________
Атауы___________________________
Адам денесіндегі аумағының № _______________________________
Белгілердің түрі ___________________
Атауы____________________________
Адам денесіндегі аумағының № _______________________________
Белгілердің түрі ___________________
Атауы____________________________
Адам денесіндегі аумағының № _______________________________
23. ҚАН
ТОБЫ
1
2
3
4
(қажетін қоршау керек)
(0)
(А)
(В)
(АВ)
Белгілердің түрі ___________________
Атауы____________________________
Адам денесіндегі аумағының № _______________________________

(в позициях 19-29, 31 нужные значения обвести)
25. ЛИЦО
овальное, прямоугольное,
треугольное, асимметрия - есть,
нет
31. ГУБЫ
тонкие, толстые,
выступание верхней,
выступание нижней,
выступание обеих
26. ВОЛОСЫ
форма: прямые, волнистые,
вьющиеся
цвет: светлые, темные, седые, рыжие, крашеные
длина: короткие, длинные (у
мужчин свыше 10 см, у женщин свыше 30 см)
прическа: фасонная, косы, ежик, парик, др.
облысение: лобное, теменное, сплошное
32. ПОДБОРОДОК
выступающий, скошенный,
прямой, раздвоенный, с
ямочкой
33. УШНЫЕ РАКОВИНЫ
оттопыренные,
прилегающие, мочка
свободная, сросшаяся, с проколом
27. УСЫ
есть, нет, не установлены,
светлые, темные, седые, рыжие, крашеные
34. ГЛАЗА
светлые, темные,
косоглазие, бельмо,
слепота, очки
28. БОРОДА
есть, нет, не установлена,
светлая, темная, седая, рыжая, крашеная
35. ОСОБЕННОСТИ
ГОЛОСА, РЕЧИ
картавит, шепелявит,
заикается, голос
хриплый, глухонемой
29. БРОВИ
прямые, дугообразные,
извилистые, густые, редкие,
сросшиеся, лохматые,
отсутствуют, другие
36. ЗАБОЛЕВАНИЯ
болезни сердца, легких, желудка, эндокринной системы переломы,
неврологические, псих.заболевания и др.
30. НОС
спинка: прямая, выпуклая,
вогнутая
основание: горизонтальное,
опущенное, приподнятое
особенности: искривление спинки (влево, вправо)
Приплюснут
37. РОДЫ:
БЕРЕМЕННОСТЬ:
были, нет, не установлены
есть, нет, не установлена
ОДЕЖДА
38. ВИД
39. НАЗВАНИЕ
(вписать)
40. ЦВЕТ
41. МАТЕРИАЛ
42. ФАСОН,
МЕТКИ и другое
Головной убор
Кепи, фуражка, шапка, шляпа,
берет, тюбетейка, папаха,
платок, косынка, шаль, шарф,
шлем, пилотка
Верхняя
одежда
пальто, плащ, полупальто,
телогрейка, дубленка, бушлат,
шуба, шинель, куртка,
штормовка, национальная одежда
Платье
пиджак, китель, джинсы, платье
женское, спортивная одежда,
брюки, свитер-джемпер,
полувер, кофта, водолазка,
рубашка, юбка, халат, сарафан,
жилет, комбинезон, спецовка,
одежда военного покроя
Белье нижнее
Трусы, майка, комбинация,
пояс, бюстгалтер, колготки,
рейтузы, чулки, носки, платки,
купальник, футболка, кальсоны,
гетры
Обувь
Ботинки, сапоги, валенки,
туфли, босоножки, сандалеты,
тапочки, спортивная обувь,
галоши, унты
Прочие
предметы
Перчатки, варежки, ремень,
галстук, подтяжки
43. ДРУГИЕ ВЕШИ, ДОКУМЕНТЫ, ПРЕДМЕТЫ (имеющие значение для опознания НТ, розыска БП)
_______________________________________________________________________________
ручная кладь, украшения, ценности, бытовые предметы, орудия производства, оружие,
рукописные и печатные материалы
________________________________________________________________________________
(указать заводскую марку, метки, особенности)
ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ СВЕДЕНИЯ
О
Разыскиваемом

(19-29, 31-позициядағы керекті белгілерді қоршап көрсету керек)
25. БЕТ ӘЛПЕТІ
сопақ, тік бұрышты, үш бұрышты, асимметриялы – бар, жоқ
31. ЕРІНДЕРІ
жіңішке, жуан, жоғарғысының шығыңқылығы, астыңғысының шығыңқылығы, екеуінің де шығыңқылығы
26. ШАШЫ
түрі: тік, толқынды, бұйра,
түсі: ашық, қара қоңыр, ағарған, қызыл, боялған ұзындығы: (еркектерде 10 см-ден, әйелдерде 30см-ден ұзын)
сәні: фасонды, өрілген, тікірейген, парик, т.б. тақырлығы: мандай тақыры, төбе тақыры, тұтастай
32. ИЕГІ
шығыңқы, қисайған, тік, ойықпен екіге бөлінген
33. ҚҰЛАҚ ЖАРҒАҒЫ
шығыңқы, қисайған, сырғалығы бос, қосыла өскен, тесілген
27. МҰРТЫ
бар, жоқ, анықталмаған, ашық, қара қоңыр, ағарған, жирен, боялған
34. КӨЗДЕРІ
ашық түсті, қара қоңыр түсті, қыли, көз сүйелді, соқыр, көзәйнекті
28. САҚАЛЫ
бар, жоқ, анықталмаған, ашық, қара қоңыр, ағарған, жирен, боялған
35. ДАУЫСЫНЫҢ, СӨЗІНІҢ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ
кекештеніп, сақауланып сөйлейді, тұтығып сөйлейді, даусы қарлыкқан, керең-мылқау
29. ҚАСТАРЫ
тік, доға тәрізді, иреленген, қалың, сирек, қосылып өскен, үрпек, жоқ, басқа
36. АУРУЛАРЫ
жүрек, өкпе, асқазан, эндокриндік жүйе аурулары сынған жерлері, неврологиялық, жүйке аурулары және т.б.
30. МҰРНЫ
арқасы: тік, дөңес, ойыс
негізі: көлденең, түсіңкі, көтеріңкі
ерекшелігі: арқасының қисая келуі (сол жаққа, оң жаққа), жымырайған
37. БОСАНУЫ:
ЖҮКТІЛІГІ:
бар болған, жоқ, анықталмаған
бар, жоқ, анықталмаған
КИІМІ
38. ТҮРІ
39. АТАЛУЫ
(жазылсын)
40. ТҮСІ
41. МАТЕРИАЛ
42. ПІШІМ, БЕЛГІЛЕРІ және басқалары
Бас киім
кепка, фуражка, бөрік, қалпақ, берет, тақия, папаха, орамал, косынка, шәлі, шарф, дулыға, пилотка
Сырт киім
пальто, плащ, қысқа пальто,
кеудеше, тон, бушлат, ішік, шинель, куртка, штормовка, ұлттық киім
Көйлек
пиджак, китель, джинсы, әйел көйлегі, спорт киімі, шалбар, жемпір, полувер, кеудеше, водолазка, көйлек, юбка, халат, сарафан, желетке, комбинезон, арнаулы жұмыс киімі, әскери тігісті киім
Іш киім
трусы, майка, іш көйлек, белбеу, көкірекше, шұлық, тар шалбар, шөлке, суға түскенде киетін іш киім, футболка, дамбал, гетры
Аяқ киім
бәтеңке, етік, пима, туфли, жеңіл аяқ киім, сандалет, шәрке, спорт аяқ киімі, кебіс, унты
Өзге де заттар
саусақты қолғап, қолғап, белбеу, галстук, белтартпа
43. БАСҚА ДА ЗАТТАР, ҚҰЖАТТАР, НӘРСЕЛЕР (ТМ-ні тану, ХК-ні іздестіру үшін маңыздылығы бар)
__________________________________________________________________________
қол жүк, әшекейлер, құндылықтар, тұрмыстық заттар, өндіріс құралы, қару, қолжазба және баспа материалдары
__________________________________________________________________________
(зауыттық маркасы, белгілері, ерекшеліктері көрсетілсін)
ҚОСЫМША МӘЛІМЕТТЕР
Іздестірудегі адам туралы

44. Место рождения
___________________________________________________________________________
республика обл. (край) район населенный пункт
45. Место жительства
___________________________________________________________________________
республика обл. (край) район населенный пункт
45-1. Документ, удостоверяющий личность: паспорт, удостоверение личности, вид на жительство, удостоверение лица без гражданства, водительское удостоверение, военные билет, свидетельство о рождении, актовая запись о рождении
№ __________________________ выдан "____" _______________ г. __________
45-2. Гражданство
___________________________________________________________________________
45-3. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ________________________________________________
46. Профессия и род занятий______________________________________________________________
47. Обстоятельства исчезновения (куда ушел, уехал, др.)___________________________________________________
48. Сведения о судимости (где, когда, статья Уголовного Кодекса Республики Казахстан) ______________________
49. Предполагаемое место нахождения _________________________________________________________________
49-1. Кем разыскивается________________________________________________________
О трупе
50. Состояние трупа
________________________________
не изменен, гнилостное разложение, скелетирован, мумифицирован, обгоревший, др. (вписать)
52. Дата вскрытия трупа
________________________________
число, месяц, год
51. Причина смерти
________________________________
не установлена, железнодорожная травма, утопление, охлаждение, ожоги, повешение, скоропостижная, др.
(вписать)
53. Время и место захоронения, номер
могилы __________________________
число, месяц, год
54. Дата подачи заявления (сообщения)
___________________________________________
число, месяц, год
54-1. Дата регистрации ________________________
№ ЕРДР _______ число, месяц, год
55. Дата заведения дела _____________ № дела ________________
число, месяц, год
55-1. Дата возбуждения ______________________ № уголовного дела
______________________________ число, меся, год
56. Оперативная информация передана
________________________________________
число, меся, год
________________________________________
Начальник
_______________________________________
наименование органа внутренних дел
_______________________________________
звание, фамилия, подпись
Карту составил
_______________________________________
звание, фамилия, подпись
"____"_______________ 20__ года
57. Проверен по учетам _____________________
__________________________________________
(наименование территориального органа КПСиСУ)
__________________________________________
число, месяц, год
__________________________________________
алфавитный, дактилоскопический, БП, НТ, НБ ____________________
__________________________________________
(наименование территориального органа КПСиСУ)

44. Туған жері _________________________________________________________________
республика, обл.(өлке), аудан, елді мекен
45. Тұрғылықты мекенжайы_____________________________________________________
республика, обл.(өлке), аудан, елді мекен
45-1. Жеке басын растайтын құжат: төлқұжат, жеке куәлік, ыхтиярхат, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, туу туралы куәлік, туу туралы актілік жазба
№ __________________________ берілген "____" _______________ ______ ж.
45-2. Азаматтығы ______________________________________________________________
45-3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ____________________________________________
46. Мамандығы және айналысатын кәсібінің түрі_________________________________________________________
47. Жоғалу жағдайы (қайда кеткен, т.б.)_________________________________________________________________
48. Соттылығы туралы мәліметтер (қайда, қашан, ҚР ҚК-нің бабы) _____________________________________________
49. Болжамды тұрғылықты жері __________________________________________________
49-1. Кім іздеу салды____________________________________________________________
Мәйіт туралы
50. Мәйіттің жай-күйі
_____________________________
өзгермеген, шіріп ыдыраған, қу сүйегі қалған, мумияланған, өртенген, т.б. (жазылсын)
52. Мәйітті кесу күні
_____________________________
күні, айы, жылы
51. Өлімінің себебі
______________________________
анықталмаған, темір жол зақым, суға кеткен, үсіген, күйген, асылып қалған, кенеттен болған, т.б. (жазылсын)
53. Жерленген жері мен уақыты, қабірдің
нөмірі ________________________
күні, айы, жылы
54. Арыз (хабар) берілген күні
______________________________________________
күні, айы, жылы
54-1. Тіркелген күні _____________________________
№ СДТБТ _______ күні, айы, жылы
55. Істің басталу күні _____________ істің № ________________
күні, айы, жылы
55-1. Істің қозғалған күні _____________қылм. істің №
________________________________ күні, айы, жылы
56. Жедел ақпарат берілді
______________________________________________
күні, айы, жылы ______________________________________________
Бастық
______________________________________________
ішкі істер органының атауы
______________________________________________
шені, тегі, қолы
Картаны толтырған
______________________________________________
шені, тегі, қолы
"____"_______________ 20__ жыл
57. Есепке алуы бойынша тексерілген ___________________________
________________________________________
(ҚСжАЕК аумақтық органының атауы)
________________________________________
күні, айы, жылы
________________________________________
әліппелік, дактилоскопиялық, ХК, ТМ, БН _______________________
________________________________________
(ҚСжАЕК аумақтық органының атауы)

58. Проверен по дактилоучету
[_________________________________________
(наименование территориального органа КПСиСУ)
59. Поставлен на учет
_________________________________________
число, месяц, год
_________________________________________
Начальник _______________________________
(наименование территориального органа КПСиСУ)
________________________________________
звание, фамилия, подпись
60. Поставлен на учет в КПСУ ГП РК ______________________________________
число, месяц, год
Приложение 6 к Правилам
ведения, использования и
хранения специальных учетов
разыскиваемых лиц,
скрывшихся от дознания,
следствия, суда, а также лиц,
уклоняющихся от отбывания
наказания или осуществления
пробационного контроля,
разыскиваемых лиц, пропавших
без вести, утративших связь с
родственниками, лиц не
способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не
установлена, и разыскиваемых
лиц, являющихся должниками
по исполнительным
производствам, ответчиками по
искам, предъявленным в
интересах государства, а также о
взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца"
форма
СООБЩЕНИЕ
о снятии с централизованного учета неопознанных трупов, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные (нужное подчеркнуть)
1. Поисковые данные учета:
а) ________________________________________________________________________
(формула учета)
б) ________________________________________________________________________
(дата и место обнаружения как указано в опознавательной
__________________________________________________________________________
карте фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения опознанного)
состоит на учете как разыскиваемое лицо, пропавшее без вести
___________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать республику, край, область)
не состоит на учете как разыскиваемое лицо, пропавшее без вести
(нужное подчеркнуть)
2. Основание снятия с учета – опознан
(нужное подчеркнуть) - дело прекращено за давностью
3. Причина смерти      - умер в результате болезни
- погиб от несчастного случая
- стал жертвой преступления
- покончил жизнь самоубийством
4. Способы установления
(нужное подчеркнуть)       - установлен по учету разыскиваемое лицо, пропавших без вести
- установлен по дактилоскопическому учету
- установлен по сборнику-ориентировке примет и фотографий трупов
- прочие причины

58. Дактилоесеп бойынша тексерілген
[_______________________________________
(ҚСжАЕК аумақтық органының атауы)
59. Есепке алуға қойылды
_______________________________________
күні, айы, жылы
_______________________________________
Бастық ________________________________
(ҚСжАЕК аумақтық органының атауы)
_______________________________________
шені, тегі, қолы
60. ҚР БП ҚСжАЕК-ге есепке алуға қойылды __________________________________
күні, айы, жылы
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған іздестірудегі
адамдарды, сондай-ақ жазасын
өтеуден немесе пробациялық
бақылауды жүзеге асырудан
жалтарған, хабарсыз кеткен
іздестірудегі адамдарды,
туыстарымен байланысын
жоғалтқан, өзі туралы
анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық істер жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу есепке
алуды жүргізу, пайдалану және
cақтау қағидаларының
6-қосымшасы
нысан
Орталықтандырылған есепке алудан жеке басы анықталмаған мәйіттерді, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды есептен алу туралы ХАБАРЛАМА (керегінің астын сызу керек)
1. Есепке алудың іздестіру деректері: а) _______________________________________
(есепке алу формуласы)
б) ________________________________________________________________________
(тану картасында көрсетілгендей табылған күні мен жері
__________________________________________________________________________
танылғанның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған жылы) адам есепте
хабарсыз кеткен іздестірудегі адам ретінде тұр____________
__________________________________________________________________________
(республика, өлке, облыс көрсетілсін)
Есепте адам хабарсыз кеткен іздестірудегі адам ретінде тұрған жоқ
(керегінің асты сызылсын)
2. Есептен алу негізі                   - танылды
(керегінің асты сызылсын)            - іс ескеру мерзіміне байланысты тоқтатылды
3. Қайтыс болу себебі             - науқастану нәтижесінде қайтыс болды
- жазатайым оқиға салдарынан қаза болды
- қылмыс құрбаны болды
- өзіне-өзі қол жұмсауға байланысты қайтыс болды
4. Анықтау әдістері
(керегінің асты сызылсын)            - хабарсыз кеткен іздестірудегі адамдардың есебі
бойынша анықталды
- дактилоскопиялық есепке алу бойынша
анықталды
- мәйіттер белгілерінің және суреттерінің
жинақ-бағдары бойынша анықталды
- өзге де белгілер

5. Дело по установлению личности № _______ от _______________________________
6. Дата опознания личности _________________________________________________
Начальник органа внутренних дел ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование органа, звание, фамилия, подпись)
"____" ______________ 20 __ года
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись надзирающего
прокурора,
__________________________________________________________________________
печать органов прокуратуры)
(Размер 210х145)
Приложение 7 к Правилам
ведения, использования и
хранения специальных учетов
разыскиваемых лиц,
скрывшихся от дознания,
следствия, суда, а также лиц,
уклоняющихся от отбывания
наказания или осуществления
пробационного контроля,
разыскиваемых лиц, пропавших
без вести, утративших связь с
родственниками, лиц не
способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не
установлена, и разыскиваемых
лиц, являющихся должниками
по исполнительным
производствам, ответчиками по
искам, предъявленным в
интересах государства, а также о
взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
форма
Срок хранения ________________
Журнал
учета розыскных дел при возникновении аварийных,
нештатных ситуаций
____________________________________________________________________
(наименование субъекта, указанного в пункте 2 Правил)
Начат "___" ____________20__ года
Окончен "___" __________20__года
Инвентарный № ____________________
Содержание граф журнала учета розыскных дел при возникновении аварийных, внештатных ситуаций
№ п/п
Регистрационный номер
Дата регистрации РД/ДУЛ (число, месяц, год, часы, минуты), фамилия и должность лица, осуществившего регистрацию
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) разыскиваемого лица/лица по установлению личности
Кем, кому и когда поручено
Дата и время получения (фамилия и должность указать разборчиво, подпись)
1
2
3
4
5
6

5. Жеке басты анықтау бойынша іс № _______ " "______________________________
6. Адамды тану күні ________________________________________________________
Ішкі істер органының бастығы _______________________________________________
__________________________________________________________________________
(органның атауы, шені, тегі, қолы)
"____" ______________ 20 __жыл
__________________________________________________________________________
(қадағалаушы прокурордың тегі, аты, әкесінің аты ( ол болған кезде), лауазымы және қолы
__________________________________________________________________________
(Мөлшері 210х145)
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған іздестірудегі
адамдарды, сондай-ақ жазасын
өтеуден немесе пробациялық
бақылауды жүзеге асырудан
жалтарған, хабарсыз кеткен
іздестірудегі адамдарды,
туыстарымен байланысын
жоғалтқан, өзі туралы
анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық істер жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу есепке
алуды жүргізу, пайдалану және
cақтау қағидаларының
7-қосымшасы
нысан
Сақтау мерзімі ________________
Авариялық, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде іздестіру істерін есепке алу ЖУРНАЛЫ
________________________________________________________________________
(Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген субъектінің атауы)
"___"____________20__ ж. басталды
"___"__________20__ж. аяқталды
Түгендеу № ____________________
Авариялық, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде іздестіру істерін есепке алу журналы бағанының мазмұны
№ р/с
Тіркеу нөмірі
ІІ-ні тіркеу күні (күні, айы, жылы, сағаты, минуты), тегі және тіркеуді жүзеге асырған адамның лауазымы
Іздестірудегі адамның жеке басын анықтау бойынша адамның тегі, аты, әкесінің аты ( ол болған кезде)
Кім кімге және қашан тапсырды
Алған күні және уакыты (тегі және лауазымы, анық түсінікті көрсетілуі керек, қолы)
1
2
3
4
5
6