Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных, представленных территориальными подразделениями уполномоченного государственного органа по труду, и признании утратившим силу приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 509 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных представленных местными органами по инспекции труда и инструкций по их заполнению
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 988. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2016 года № 14625.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о работе государственных инспекторов труда", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) исключен приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.07.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о состоянии производственного травматизма", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) исключен приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.07.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) исключен приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.07.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.07.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері ұсынған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту және "Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдар ұсынған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 509 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 988 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 14625 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 3) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
2) алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.07.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Өндірістік жарақаттанудың жай- күйі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
4) алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.07.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
5) алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.07.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.07.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 509 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных представленных местными органами по инспекции труда и инструкций по их заполнению", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11788, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 5 августа 2015 года).
3. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, информационно-правовую систему "Әділет" и в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Н. Айдапкелов
30 ноября 2016 год
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.04.2026 № 133 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.07.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о работе государственных инспекторов труда
Представляется: в Комитет государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/kgit?lang=ru.
Наименование административной формы: Сведения о работе государственных инспекторов труда.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: 1-РГИТ.
Периодичность: Ежемесячно.
Отчетный период ________ месяц 20___ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения уполномоченного государственного органа по труду.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 3 числа (включительно) месяца, следующего за отчетным периодом, в автоматизированном режиме в информационной системе "Охрана труда и безопасность".
БИН:
Метод сбора - в электронном виде
Регион
Количество проведенных проверок
(ед.)
в том числе
Выявлено нарушений
Устранено нарушений
Выдано предписаний
профилактический контроль
внеплановые
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Количество наложенных административных. штрафов (всего)
Сумма административных штрафов (тысяч тенге)
Приостановлена (запрещена) работа
Количество отстраненных от работы работников (чел.)
Количество проведенных расследовании несчастного случая, государственными инспекторами труда (завершенные) Всего (ед.)
Количество материалов, переданных в правоохранительные органы
Количество лиц, привлеченных к уголовной ответственности по материалам специального расследования несчастного случая Всего (ед.)
станков, оборудования
производственных объектов
деятельность организаций
Всего (ед.)
из них возбужденных уголовных дел
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование _____________________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________________
Исполнитель: ________________________________________________ ______________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
____________________________________________________________ ______________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата: "___" _________________20__ года.
Место для печати (при наличии)
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Сведения
о работе государственных
инспекторов труда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о работе государственных инспекторов труда" (индекс 1-РГИТ, периодичность ежемесячно)
Глава 1. Общие положения

2. "Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдар ұсынған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 509 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11788 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
__________________ Н. Айдапкелов
2016 жылғы 30 қараша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.04.2026 № 133 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.07.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Мемлекеттік еңбек инспекциясы комитетіне ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан өтеусіз негізде интернет- ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/kgit?lang=ru.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан индексі өтеусіз негізде: 1-МЕИЖМ.
Жиілігі: ай сайын.
Есепті кезең 20 ___ жылғы _____ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: "Еңбекті қорғау және қауіпсіздік" ақпараттық жүйесінде автоматтандырылған режимде есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне (қоса алғанда) дейін.
БСН:
Жинау әдісі - электронды түрде
Өңір
Жүргізілген тексерулер саны
(бірлік)
оның ішінде
Анықталған
бұзушылықтар
Бұзушылықтар жойылды
Ұйғарым берілді
профилактикалық бақылау
жоспардан тыс
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Салынған әкімшілік айыппұлдар саны (барлығы)
Әкімшілік айыппұлдар сомасы (мың теңге)
Тоқтатылған (тыйым салынған) жұмыс
Жұмысы нан шеттетілген жұмыскерлердің саны (адам)
Мемлекеттік еңбек инспекторлары жазатайым оқиғаға жүргізген тергеулер саны (аяқталған) Барлығы (бірлік)
Құқық қорғау органдарына берілген материалдардың саны
Жазатайым оқиғаға арнайы тергеп-тексеру материалдары бойынша қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың саны Барлығы (бірлік)
станоктар, жабдықтар
өндірістік объетілер
ұйымдардың қызметі
Барлығы (бірлік)
оның ішінде қозғалған қылмыстық істер
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы: ___________________________________ ___________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға:
_____________________________________________ ______________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Күні: 20__ жылғы "___" _________________
Мөр орны (бар болса)
"Мемлекеттік еңбек
инспекторларының жұмысы
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі 1-МЕИЖМ, кезеңділігі ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о работе государственных инспекторов труда" определяет единые требования формы, предназначенной для формирования административных данных "Сведения о работе государственных инспекторов труда" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.04.2026 № 133 (вводится в действие с 12.07.2026).
3. Формы формируются и выгружаются автоматически из информационной системы "Охрана труда и безопасность".
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. В графе 1 указываются наименования регионов согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов НК РК 11-2025.
2. В графе 2 указывается количество проведенных проверок в отношении физических и юридических лиц.
3. В графе 3 указывается в том числе, профилактический контроль.
4. В графе 4 указывается в том числе, внеплановые проверки.
5. В графе 5 указывается количество выявленных нарушений.
6. В графе 6 указывается количество устраненных нарушений.
7. В графе 7 указывается количество выданных предписаний.
8. В графе 8 указывается количество наложенных административных штрафов.
9. В графе 9 указывается сумма административных штрафов (тысяч тенге).
10. В графе 10 указывается приостановлена (запрещена) работа в том числе, станков, оборудования.
11. В графе 11 указывается приостановлена (запрещена) работа в том числе, производственных объектов.
12. В графе 12 указывается приостановлена (запрещена) работа в том числе, деятельность организаций.
13. В графе 13 указывается количество отстраненных от работы работников.
14. В графе 14 указывается количество проведенных расследований несчастных случаев государственными инспекторами труда (завершенные).
15. В графе 15 указывается количество материалов, переданных в правоохранительные органы.
16. В графе 16 указывается количество возбужденных уголовных дел.
17. В графе 17 указывается количество лиц, привлеченных к уголовной ответственности по материалам специального расследования несчастного случая.
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
"Сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием"

1. "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша осы түсіндірме "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін қалыптастыруға арналған бірыңғай талаптарды (бұдан әрі – Нысан) анықтайды.
2. Осы нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.04.2026 № 133 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Нысан "Еңбекті қорғау және қауіпсіздік" ақпараттық жүйесінен автоматты түрде қалыптастырылады және жүктеледі.
4. Көрсеткіштер нақты деректер бойынша ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне қалыптастырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бағанда өңірлердің атаулары ҚР ҰЖ 11-2025 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
2. 2-бағанда жүргізілген тексерулер саны жеке және заңды тұлғаларға қатысты көрсетіледі.
3. 3-бағанда оның ішінде профилактикалық бақылау көрсетіледі.
4. 4-бағанда оның ішінде жоспардан тыс тексерулер көрсетіледі.
5. 5-бағанда анықталған бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
6. 6-бағанда жойылған бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
7. 7-бағанда берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі.
8. 8-бағанда салынған әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
9. 9-бағанда әкімшілік айыппұлдардың сомасы (мың теңге) көрсетіледі.
10. 10-бағанда жұмыстың, оның ішінде станоктардың, жабдықтардың тоқтатылғаны (тыйым салынды) көрсетіледі.
11. 11-бағанда жұмыстың, оның ішінде өндірістік объектілердің тоқтатылғаны (тыйым салынғаны) көрсетіледі.
12. 12-бағанда жұмыстың, оның ішінде ұйымдардың қызметі тоқтатылғаны (тыйым салынғаны) көрсетіледі.
13. 13-бағанда жұмыстан шеттетілген жұмыскерлердің саны көрсетіледі.
14. 14-бағанда мемлекеттік еңбек инспекторлары жүргізген жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру саны (аяқталған) көрсетіледі.
15. 15-бағанда құқық қорғау органдарына берілген материалдардың саны көрсетіледі.
16. 16-бағанда қозғалған қылмыстық істердің саны көрсетіледі.
17. 17-бағанда жазатайым оқиғаны арнайы тергеп-тексеру материалдары бойынша қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
2-қосымша
"Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер"

Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.07.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.04.2026 № 133 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.07.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/kgit?lang=ru.
Наименование административной формы: Сведения о состоянии производственного травматизма.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: 2-ПТ.
Периодичность: Ежемесячно.
Отчетный период ________ месяц 20___ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения уполномоченного государственного органа по труду.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 3 числа (включительно) месяца, следующего за отчетным периодом, в автоматизированном режиме в информационной системе "Охрана труда и безопасность".
БИН:
Метод сбора - в электронном виде
Регионы
Всего количество несчастных случаев (ед.)
в том числе групповые (ед.)
Всего количество пострадав ших (чел.)
в том числе
Количество пострадавших в групповых несчастных случаях (чел.)
Количество пострадавших с легкой и средней степенью тяжести (чел.)
Количество пострадавших с тяжелым исходом (чел.)
Количество погибших (чел.)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование _____________________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Адрес электронной почты____________________________________________________
Исполнитель: ________________________________________________ ______________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
____________________________________________________________ ______________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата: "___" _________________20__ года.
Место для печати (при наличии)
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Сведения о состоянии
производственного
травматизма"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о состоянии производственного травматизма" (индекс 2-ПТ, периодичность ежемесячно)
Глава 1. Общие положения

Ескерту. 2-қосымша алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.07.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.04.2026 № 133 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.07.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Мемлекеттік еңбек инспекциясы комитетіне ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан өтеусіз негізде интернет- ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/kgit?lang=ru.
Әкімшілік нысанның атауы: Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан индексі өтеусіз негізде: 2-ӨЖ.
Жиілігі: ай сайын.
Есепті кезең 20 ___ жылғы _____ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: "Еңбекті қорғау және қауіпсіздік" ақпараттық жүйесінде автоматтандырылған режимде есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне (қоса алғанда) дейін.
БСН:
Жинау әдісі - электронды түрде
Өңір
Барлығы жазатайым оқиғалар саны (бірлік)
Оның ішінде топтық (бірлік)
Барлығы зардап шеккендер саны (адам)
оның ішінде
Топтық жазатайым оқиғаларда зардап шеккендердің саны (адам)
Жеңіл және орташа дәрежедегі зардап шеккендердің саны (адам)
Ауыр нәтижемен зардап шеккендер саны (адам)
Қаза тапқандар саны (адам)
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________________
Орындаушы: ___________________________________ ___________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға:
_____________________________________________ ______________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Күні: 20__ жылғы "___" _________________
Мөр орны (бар болса)
"Өндірістік жарақаттанудың
жай-күйі туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға қосымша
"Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі 2-ӨЖ, кезеңділігі ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о состоянии производственного травматизма" определяет единые требования заполнения формы, предназначенной для формирования административных данных "Сведения о работе государственных инспекторов труда" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.04.2026 № 133 (вводится в действие с 12.07.2026).
3. Формы формируются и выгружаются автоматически из информационной системы "Охрана труда и безопасность".
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. В графе 1 указываются наименования регионов согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов НК РК 11-2025.
2. В графе 2 указывается количество несчастных случаев.
3. В графе 3 указывается количество групповых несчастных случаев.
4. В графе 4 указывается количество пострадавших.
5. В графе 5 указывается количество пострадавших в групповых несчастных случаях.
6. В графе 6 указывается количество пострадавших с легкой и средней степенью тяжести.
7. В графе 7 указывается количество пострадавших с тяжелым исходом.
8. В графе 8 указывается количество погибших.
Приложение 4
к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
"Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда"
Отчетный период за ________ месяц 20___ года
Сноска. Приложение 4 исключено приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.07.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
"Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием"
Сноска. Приложение 5 исключено приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.07.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. "Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі осы түсіндірме мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер әкімшілік деректерін қалыптастыруға арналған нысанды толтыру тәртібін (бұдан әрі - Нысан) регламенттейді.
2. Осы нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.04.2026 № 133 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Нысан "Еңбекті қорғау және қауіпсіздік" ақпараттық жүйесінен автоматты түрде қалыптастырылады және жүктеледі.
4. Көрсеткіштер нақты деректер бойынша ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне қалыптастырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
1. 1-бағанда өңірлердің атаулары ҚР ҰЖ 11-2025 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
2. 2-бағанда жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
3. 3-бағанда топтық жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
4. 4-бағанда зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
5. 5-бағанда топтық жазатайым оқиғалардан зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
6. 6-бағанда жеңіл және орташа дәрежедегі зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
7. 7-бағанда ауыр нәтижемен зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
8. 8-бағанда қаза болғандардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
4-қосымша
"Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер"
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.07.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
5-қосымша
"Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер"
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.07.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.