Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 709. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2015 года № 12535. Утрачивает силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 20.05.2026 № 250 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 20.05.26 № 250 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 23-21) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила и разрешительные требования по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управлению земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
______________ А. Исекешев

Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 709 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 желтоқсанда № 12535 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 20 мамырдағы № 250 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 20.05.2026 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 23-21)-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар және рұқсат беру талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________ Ә. Исекешев

2 декабря 2015 года
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2015 года № 709
Правила и разрешительные требования по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
Сноска. Правила в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 01.04.2020 № 175 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и разрешительные требования по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности (далее – Правила и разрешительные требования), разработаны в соответствии с подпунктом 23-21) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
2. Правила и разрешительные требования регламентируют процедуру аккредитации организаций осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности и определяют порядок оказания государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности".
3. В настоящих Правилах и разрешительных требованиях применяются следующие понятия:
1) аккредитованная организация – юридическое лицо, прошедшее в установленном порядке процедуру аккредитации в уполномоченном органе;
2) аккредитация – процедура официального признания уполномоченным органом компетентности полномочий организаций осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;

2015 жылғы 2 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 қарашадағы
№ 709 бұйрығымен
бекітілген
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 01.04.2020 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді және сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары (бұдан әрі - Қағидалар мен рұқсат беру талаптары) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 23-21)-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар мен рұқсат беру талаптары техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді және бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу рәсімін регламенттейді және "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілер бойынша техникалық қадағалау мен техникалық тексеруді жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету тәртібін айқындайды.
3. Осы Қағидаларда және рұқсат беру талаптарында мынадай ұғымдар қолданылады:
1) аккредиттелген ұйым - уәкілетті органда белгіленген тәртіппен аккредиттеу рәсімінен өткен заңды тұлға;;
2) аккредиттеу - бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді немесе сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдардың өкілеттіктерін уәкілетті органның ресми тану рәсімі;

3) реестр субъектов аккредитации – единый список учета субъектов аккредитации;
4) свидетельство об аккредитации – документ, выдаваемый уполномоченным органом, удостоверяющий компетентность субъектов аккредитации осуществлять инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
5) заявитель – юридическое лицо, претендующее на получение свидетельства об аккредитации в качестве организации осуществляющей инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
6) уполномоченный орган – ведомство центрального государственного органа, осуществляющего руководство в сфере государственного управления архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью.
4. Государственная услуга "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет заявление с документами в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал) или объект информатизации "информационная система в сфере архитектуры, градостроительства и строительства e-Qurylys.kz" (www.equrylys.kz) (далее – информационная система).
приложение с перечнем основных требований к оказанию государственной услуги, которое содержит "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности" (далее – государственная услуга) согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3) аккредиттеу субъектілерінің тізілімі - аккредиттеу субъектілерін есепке алудың бірыңғай тізімі;
4) аккредиттеу туралы куәлік - уәкілетті орган беретін, аккредиттеу субъектілерінің бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді немесе сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыру құзыреттілігін куәландыратын құжат;
5) өтініш беруші - бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді немесе сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеу туралы куәлік алуға үміткер заңды тұлға;;
6) уәкілетті орган - сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын орталық мемлекеттік органның ведомствосы.
4. "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілер бойынша техникалық қадағалау мен техникалық тексеруді жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттармен бірге өтінішті электрондық құжат нысанында, электрондық - цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған түрде "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz немесе сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы ақпараттандыру нысаны "e-Qurylys.kz" ақпараттық (www.equrylys.kz) (бұдан әрі – ақпараттық жүйе).
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша негізгі талаптар тізбесін қамтитын қосымша, оның ішінде "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілер бойынша техникалық қадағалау мен техникалық тексеруді жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі - Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша негізгі талаптар тізбесі).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги определены пунктом 8 Перечня основных требований.
Сведения документов, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Действия, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) автоматическая регистрация заявления с документами, указанных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 6 настоящих Правил и разрешительных требований;
2) выдача, переоформление свидетельства в электронной форме осуществляется информационной системой (компьютером) без участия услугодателя – в течение 20-40 (двадцать - сорок) минут.
8. Свидетельства об аккредитации подлежат переоформлению при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
10. В случае изменения организационно-правовой формы аккредитованная организация проходит процедуру аккредитации.
11. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) свидетельства об аккредитации осуществляется в порядке и (или) по основаниям, предусмотренным статьей 47 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
12. Не допускается осуществление деятельности организацией, без наличия действующего свидетельства об аккредитации.
Глава 2. Разрешительные требования и порядок проведения аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
13. Для прохождения и подтверждения аккредитации заявители соответствуют следующим разрешительным требованиям:

6. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағымен анықталған.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтері көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін іс-әрекеттер, орындалу ұзақтығы:
1) осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 6-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттармен өтінішті және рұқсат беру талаптарын автоматты тіркеу;
2) куәлікті электрондық нысанда беру, қайта ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің қатысуынсыз ақпараттық жүйемен (компьютермен) жүзеге асырылады - 20-40 (жиырма - қырық) минут ішінде.
8. Аккредиттеу туралы куәлік заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген жағдайларда қайта ресімделеді.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
10. Ұйымдастыру-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аккредиттелген ұйым аккредиттеу рәсімінен өтеді.
11. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау, одан айыру (қайтарып алу) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабында көзделген тәртіппен және (немесе) негіздер бойынша жүзеге асырылады.
12. Қолданыстағы аккредиттеу туралы куәлік болмаса, ұйымның қызметін жүзеге асыруына жол берілмейді.
2-тарау. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеуге рұқсат беру талаптары және оны өткізу тәртібі
13. Аккредиттеуден өту және растау үшін өтініш берушілер мынадай рұқсат беру талаптарына сәйкес келеді:

1) для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого уровня ответственности:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих технический надзор на объектах первого уровней ответственности, в том числе по специализациям:
по объектам первого уровня ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
по объектам первого уровня ответственности – в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
по объектам первого уровня ответственности – в части технологического оборудования (не менее одного эксперта);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную лабораторию;
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций;
иметь нормативную документацию, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций;
2) для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах второго уровня ответственности:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих технический надзор на объектах второго и третьего уровней ответственности, в том числе по специализациям:
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части технологического оборудования (не менее одного эксперта);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную лабораторию;
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций;
иметь нормативную документацию, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций.
14. Свидетельство об аккредитации организации, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, подтверждается один раз в два года со дня аккредитации или подтверждения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
15. Аккредитация услугополучателя проводится уполномоченным органом и подтверждается свидетельством об аккредитации в электронном виде согласно приложению 4 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.

1) Техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін:
өз құрамында тұрақты негізде бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде, оның ішінде мамандандырулар бойынша техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшы болу:
жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша-тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
бірінші деңгейдегі жауапкершілік объектілері бойынша-инженерлік желілер бөлігінде (бір сарапшыдан кем емес));
жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша-технологиялық жабдықтар бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың болуы;
материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті өлшеу және бақылау құралдары болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті нормативтік құжаттамасының болуы;
2) Техникалық және технологиялық жағынан күрделі Екінші деңгейдегі объектілерде техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін:
өз құрамында тұрақты негізде жауапкершіліктің екінші және үшінші деңгейлеріндегі объектілерде, оның ішінде мамандандырулар бойынша техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшы болуы:
екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша-тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша-инженерлік желілер бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша-технологиялық жабдықтар бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың болуы;
материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті өлшеу және бақылау құралдары болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті нормативтік құжаттамасының болуы.
14. Техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттеу немесе растау күнінен бастап екі жылда бір рет расталады.
15. Көрсетілетін қызметті алушыны аккредиттеуді уәкілетті орган жүргізеді және осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 4-қосымшаға сәйкес электрондық түрде аккредиттеу туралы куәлікпен расталады.

16. Аккредитованные организации включаются в Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, уровень ответственности, о наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности, установленной законами Республики Казахстан.
Глава 3. Разрешительные требования и порядок проведения аккредитации организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
17. Для прохождения аккредитации заявители соответствуют следующим разрешительным требованиям:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений;
иметь в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта, осуществляющего экспертизу проектов по специализации конструктивная часть;
иметь в своем составе на постоянной основе не менее одного инженера-геодезиста (с опытом работы не менее трех лет);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную лабораторию;
иметь административно-бытовые помещения на праве собственности или аренды на срок более одного года (с государственной регистрацией в правовом кадастре), удовлетворяющие требованиям Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к административным и жилым зданиям", утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 июня 2022 года № ҚР ДСМ-52 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28525);
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций, а также компьютеры, оснащенные лицензионными программными обеспечениями необходимыми для выполнения расчетов, составления и оформления графических и иных материалов;
иметь нормативно-техническую и методологическую литературу, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

16. Аккредиттелген ұйымдар осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық және технологиялық жағынан күрделі жауапкершілік бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізіліміне енгізіледі, онда заңды тұлғаның деректемелері туралы ақпарат жиынтығы, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірі, жауапкершілік деңгейі, штатта мамандардың болуы туралы, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты қабылданған жауапкершілік шаралары туралы, Қазақстан Республикасы заңдарында белгіленген.
3-тарау. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеуге рұқсат беру талаптары және оны өткізу тәртібі
17. Аккредиттеуден өту үшін өтініш берушілер мынадай рұқсат беру талаптарына сәйкес келеді:
өз құрамында тұрақты негізде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеруді жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшы болу;
өз құрамында тұрақты негізде мамандандыру бойынша жобалардың сараптамасын жүзеге асыратын кемінде бір аттестатталған сарапшының конструктивтік бөлігі болуы;
өз құрамында тұрақты негізде кемінде бір инженер-геодезист (кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі бар);
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың болуы;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 маусымдағы № ҚР ДСМ-52 бұйрығымен бекітілген "Әкімшілік және тұрғын үй ғимараттарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28525 болып тіркелген) талаптарын қанағаттандыратын меншік немесе жалға алу құқығындағы бір жылдан астам мерзімге (құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркеумен) әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлары болуы;
материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті өлшеу және бақылау құралдары, сондай-ақ есептерді орындау, графикалық және өзге де материалдарды жасау және ресімдеу үшін қажетті лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етумен жарақтандырылған компьютерлер болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттің болуы.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

18. Свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, подтверждается один раз в два года со дня аккредитации или подтверждения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
19. Аккредитация услугополучателя проводится уполномоченным органом и подтверждается свидетельством об аккредитации в электронном виде согласно приложению 8 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
20. Аккредитованные организации включаются в Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности, установленной законами Республики Казахстан.
21. В Реестры аккредитованных организаций, предусмотренные пунктами 16 и 20 настоящих Правил и разрешительных требований вносятся изменения и дополнения на основании заявления по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
При этом, любые внесенные изменения и дополнения не влекут за собой нарушения разрешительных требований, предусмотренных пунктами 13 и 17 настоящих Правил и разрешительных требований.
22. Аккредитованная организация должна соответствовать разрешительным требованиям предъявляемым как при выдаче свидетельства об аккредитации, так и на протяжении всего периода времени его действительности.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
23. Жалоба по вопросам оказания государственных услуг услугополучателем подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

18. Бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттеу немесе растау күнінен бастап екі жылда бір рет расталады.
19. Көрсетілетін қызметті алушыны аккредиттеуді уәкілетті орган жүргізеді және осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 8-қосымшаға сәйкес электрондық түрде аккредиттеу туралы куәлікпен расталады.
20. Аккредиттелген ұйымдар осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және заңды тұлғаның деректемелері туралы ақпарат жиынтығын, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірін, штатында мамандардың бар-жоғын, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәліметтерді қамтитын рұқсат беру талаптарын техникалық және технологиялық жағынан күрделі жауапкершілік бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы заңдарында белгіленген.
21. Осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 16 және 20-тармақтарында көзделген аккредиттелген ұйымдардың және рұқсат беру талаптарының тізіліміне осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш негізінде өзгерістер мен толықтырулар енгізіледі.
Бұл ретте енгізілген кез келген өзгерістер мен толықтырулар осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 13 және 17-тармақтарында көзделген рұқсат беру талаптарын және рұқсат беру талаптарын бұзуға әкеп соқпайды.
22. Аккредиттелген ұйым аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде де, оның жарамдылық уақытының бүкіл кезеңі ішінде де қойылатын рұқсат беру талаптарына сәйкес келуі тиіс.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
23. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға береді.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.

Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций, осуществляющих
инжиниринговые услуги
по техническому надзору
и экспертные работы
по техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на технически и технологически
сложных объектах первого
и второго уровней ответственности
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация юридических лиц осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности":
Аккредитация организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
Аккредитации организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
Переоформление свидетельства при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица.
1
Наименование услугодателя
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
"Информационная система в сфере архитектуры, градостроительства и строительства e-Qurylys.kz" (www.equrylys.kz).
3
Срок оказания государственной услуги

Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар мен
рұқсат беру талаптарына
1-қосымша
"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерінде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді көрсететін ұйымдарды аккредиттеу;
Жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерінде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу;
Заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде куәлікті қайта ресімдеу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық іcтepі комитеті
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы ақпараттандыру нысаны "e-Qurylys.kz" ақпараттық (www.equrylys.kz)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

Выдача, переоформление свидетельства при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица – 20-40 минут
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача либо переоформление свидетельства об аккредитации по форме согласно приложениям 4 и 8 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы услугодателя, объектов информации

Заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде, заңды тұлға қайта ұйымдастырылған кезде куәлікті беру - қайта ресімдеу-20-40 минут
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 4 және 8-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін негізде көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) при получении свидетельства об аккредитации по осуществлению инжиниринговых услуг по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
форма сведений, для прохождения аккредитации организацией осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
2) при получении свидетельства об аккредитации по осуществлению экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности:
заявление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
форма сведений, для прохождения аккредитации организации, осуществляющей экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, согласно приложению 7 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
электронная копия диплома инженер-геодезиста;
3) при переоформлении свидетельства об аккредитации:
заявление по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствуют
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства и услугодателя: www.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к Правилам и
разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
Заявление
В ________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес-идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации осуществляющего инжиниринговые услуги по
техническому надзору на технически и технологически сложных объектах
__________________________________________________________________________
(соответствующий уровень ответственности) уровня ответственности
Адрес_____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания (стационарного помещения),
телефон, факс, е-mail)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _________________________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель ___________________ __________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20 года
Приложение 3 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого
и второго уровней
ответственности
Форма
Форма сведений, для прохождения аккредитации организацией, осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

1) көрсетілетін қызметті берушілер – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі осы Қағидаларға
1) Техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыру бойынша аккредиттеу туралы куәлікті алған кезде порталға:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын ұйымның аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны;
2) бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыру бойынша аккредиттеу туралы куәлікті алған кезде порталға:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес күрделілігі бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымның аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны;
инженер-геодезист дипломының электрондық көшірмесі;
3) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде порталға:
осы Қағидаларға 10-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлғаны бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде бөлініп шыққан заңды тұлғаның куәлігін қайта ресімдеуге келісімі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген шешімнің электрондық көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
Жоқ
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында www.gov.kz орналастырылған.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
2-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________ жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі)
техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі
инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі, телефон, факс,
е-mail) Филиалдар (өкілеттіктер, объектілер, пунктер, учаскелер) ________________________
________________________________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыс болып табылатыны және оларға куәлік
беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20 жылғы " "___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
3-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

1) Сведения о сотрудниках имеющих соответствующий аттестат эксперта технического надзора:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат эксперта
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического надзора
Наличие административных штрафов при осуществлении технического надзора на объекте строительства
Наименование объекта (согласно заключению экспертизы)
Заказчик
Дата начала/дата завершения осуществления технического надзора
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одной организации осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
2) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
3) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
4) Сведения о наличии на праве собственности или привлечении аккредитованной лаборатории:
№ п/п
Наименование лаборатории
№ и дата аттестата об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
___________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________,
(юридический адрес) на право осуществления инжиниринговых услуг по
техническому надзору на технически и технологически сложных объектах
_____________________________________(соответствующий уровень ответственности)
уровня ответственности
АККРЕДИТОВАНО и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Уполномоченный орган ___________________________ город ___________
"_____" ___________ 20___ года
Приложение 5 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
№ п/п
Наименование организации
Дата выдачи и номер свидетельства об аккредитации, уровень ответственности
Сведения о сотрудниках, состоящих в штате аккредитованной организации
Сведения о принятых мерах ответственности
1
2
3
4
5
Приложение 6 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах
первого и второго уровней
ответственности
Форма
Заявление
В______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от_____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес-
идентификационныого номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации осуществляющей экспертные
работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий
и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого
и второго уровней ответственности
Адрес__________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания (стационарного
помещения), телефон, факс, е-mail)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) ______________
____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет _________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель ____________ _________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 года
Приложение 7 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
Форма сведений, для прохождения аккредитации организации, осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

1) Техникалық қадағалау сарапшысының тиісті аттестаты бар қызметкерлері туралы мәліметтер
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы (сараптама қорытындысына сәйкес)
Тапсырыс беруші
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру басталған/ аяқталған күні
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілері техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді
2) Меншік немесе бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы туралы мәліметтер
Р/с
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайдың функционалдық құрам бөлігі
Алаңы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Мекенжайы және кадастрлық нөмірі
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдары туралы мәліметтер
Р/с
Өлшеу және бақылау құралдарының маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
4) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттердің болуы туралы мәліметтер
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
5) Меншік құқығындағы немесе тартылған аккредиттелген зертхананың болуы туралы мәліметтер
Р/с
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы аттестаттың № және берілген күні
Аккредиттеу саласын сипаттау
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытылы хабарлауға міндеттеме аламын.
Анық емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінесәйкес жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы                        _______________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
4-қосымша
Нысан
АККРЕДИТАЦИЯ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Аккредитация туралы осы куәлік ______________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_________________________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжайы)
________________________________________________________ жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі)
техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі
инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді
Куәлікті қолдану мерзімі ____________________________________ дейін
Уәкілетті орган _____________________________________
___________ қаласы                              20__жылғы " " ___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
5-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізімі
Р/с
Ұйымның атауы
Аккредиттелген куәліктің берілген күні мен нөмірі, жауапкершілік деңгейі
Аккредиттелген ұйымның штатында тұратын қызметкерлер туралы мәлімет
Қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәлімет
1
2
3
4
5
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
6-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі деректемелері)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйым ретінде
аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі, телефон,
факс, е-mail) Филиалдар (өкілдіктері, объектілері, пунктілері, учаскелері) ___________
________________________________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы ____________________________________________________________________
(қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20 жылғы " "___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
7-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

1) Сведения о сотрудниках, имеющих соответствующие аттестаты по осуществлению экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации по специализации конструктивная часть и диплом инженера-геодезиста:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат эксперта
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического обследования
Наличие административных штрафов при осуществлении технического обследования
Наименование объекта
Заказчик
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одной организации осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
2) Сведения о наличии административно-бытовых помещений на праве собственности или аренды на срок более одного года:
№ п/п
Функциональные составляющие административно-бытового помещения
Площадь
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Адрес и кадастровый номер
3) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций, а также компьютеры, оснащенные лицензионными программными обеспечениями необходимыми для выполнения расчетов, составления и оформления графических и иных материалов:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля, компьютеров, лицензионных программ
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
4) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
5) Сведения о наличии на праве собственности или привлечении аккредитованной лаборатории:
№ п/п
Наименование лаборатории
№ и дата аттестата об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель ______________________________________________ (фамилия, имя, отчество. (при его наличии)
Приложение 8
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций, осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по техническому
обследованию надежности и
устойчивости зданий и сооружений
на технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней ответственности
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
___________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления экспертных работ по техническому обследованию надежности и
устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах
первого и второго уровней ответственности
АККРЕДИТОВАНО и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Уполномоченный орган ___________________________
город ___________ "_____" ___________ 20___ года
Приложение 9 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней
ответственности
Форма
Реестр аккредитованных организаций осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
№ п/п
Наименование организации
Дата выдачи и номер свидетельства об аккредитации
Сведения о сотрудниках, состоящих в штате экспертной организации
Сведения о принятых мерах ответственности
1
2
3
4
5
Приложение 10 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций,
осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого
и второго уровней
ответственности
Форма
Заявление юридического лица для переоформления свидетельства
В _____________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить свидетельство
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое) на осуществление
_______________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарың жүзеге асыру бойынша, қала құрылысы, конструктивтік бөлім бойынша маманданған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттама сараптамасы бойынша тиісті аттестаты бар және инженер-геодезист дипломы бар қызметкерлер туралы мәлімет
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) Жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы
Тапсырыс беруші
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді;
2) Меншік немесе бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы туралы мәлімет
Р/с
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайдың функционалдық құрам бөлігі
Алаңы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Мекенжайы және кадастрлық нөмірі
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының, сондай-ақ есеп айырысуларды орындауға, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті лицензиялық бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлердің болуы туралы мәлімет
Р/с
Өлшеу және бақылау құралдарының, компьютерлердің, лицензиялық бағдарламалардың маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
4) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттердің болуы туралы мәлімет
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
5) Меншік құқығында немесе тартылған аккредиттелген зертхананың болуы туралы мәлімет
Р/с
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы аттестаттың № және берілген күні
Аккредит-теу саласын сипаттау
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытылы хабарлауға міндеттеме аламын.
Анық емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы                        _______________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
8-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Осы аккредиттеу туралы куәлік _______________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_________________________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжайы)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді.
Куәлікті қолдану мерзімі ____________________________________ дейін
Уәкілетті органн _____________________________________
___________ қаласы                              20__жылғы " " ___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
9-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізімі
Р/с
Ұйымның атауы
Аккредиттелген куәліктің берілген күні мен нөмірі
Аккредиттелген ұйымның штатында тұратын қызметкерлер туралы мәлімет
Қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәлімет
1
2
3
4
5
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
10-қосымша
Нысаны
Өтініш куәлікті қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы))
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі), заңды тұлғада бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
- шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
№__________ бастап "___" _________ 20___
________________________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің толық атауы) жүзеге асыруға берілген куәлікті
келесі негіздеме бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді сұраймын: