Об утверждении форм актов государственного инспектора труда
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 904. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2015 года № 12498.
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
В соответствии с пунктом 4 статьи 195 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы актов государственного инспектора труда:
1) предписание об устранении нарушений требований трудового законодательства Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) предписание о выплате работодателем заработной платы согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) предписание о проведении профилактических работ по безопасности и охране труда на производственных объектах и оборудовании, а также в производственных процессах для предотвращения возникновения травмоопасных и аварийных ситуаций согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) предписание о приостановлении (запрещении) деятельности отдельных производств, цехов, участков, рабочих мест и эксплуатации оборудования, механизмов или деятельности в целом согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) протокол об административном правонарушении согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) постановление по делу об административном правонарушении согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) постановление о прекращении производства по делу об административном правонарушении согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) заключение государственного инспектора труда согласно приложению 8 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.08.2020 № 304 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) доведение настоящего приказа до сведения местных органов по инспекции труда областей, городов Астана и Алматы;

Мемлекеттік еңбек инспекторы актілерінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 904 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 желтоқсанда № 12498 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 195-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік еңбек инспекторы актілерінің:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасы талаптарының бұзушылықтарын жою туралы нұсқама нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жұмыс берушінің жалақы төлеуі туралы нұсқама нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жарақаттану қаупі бар және апатты жағдайлардың туындауына жол бермеу үшін өндірістік объектілер мен жабдықтарда, сондай-ақ өндірістік процестерде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі алдын алу жұмыстарын жүргізу туралы нұсқама нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жекелеген өндірістердің, цехтардың, учаскелердің, жұмыс орындарының қызметін және жабдықтардың, механизмдердің пайдаланылуын немесе тұтастай қызметті тоқтата тұру (тыйым салу) туралы нұсқама нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді тоқтату туралы қаулы нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес мемлекеттік еңбек инспекторы қорытындысының нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.08.2020 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты облыстардың, Астана және Алматы қалаларының еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдарының назарына жеткізуді;

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений о исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 сентября 2009 года № 292-п "Об утверждении форм актов государственного инспектора труда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5826, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 10 ноября 2009 года, № 171 (1768);
2) подпункт 2) пункта 1 приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 381 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11416, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 10 июля 2015 года).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и социального
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904
Форма
Кому ____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_____________________________________________
(наименование организации, адрес организации)
ПРЕДПИСАНИЕ № ___
об устранении нарушений требований трудового
законодательства Республики Казахстан
от "___"______ 20__ года
В соответствии с подпунктом 4) статьи 193 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года предписываю
устранить следующие нарушения трудового законодательства Республики
Казахстан:
№ п/п
Выявленные нарушения (указать статью или пункт нормативного правового акта) и требования по их устранению
Срок выполнения
Примечание
В соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 23
Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года
предоставить к "___"______ 20__ года письменную информацию об
исполнении настоящего предписания по адресу: ________________________
Государственный инспектор труда __________ _______________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Предписание получил:___________ _________ _________________________
(должность) (подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904
Форма
Кому: ______________________
____________________________
Фамилия, имя и отчество
(при его наличии), адрес
постоянного места жительства
или сведения о регистрации
по месту жительства,
индивидуальный
идентификационный номер
(далее – ИИН), если
работодателем является
юридическое лицо – его
наименование, место
нахождения, бизнес-
идентификационный номер
Название населенного пункта
ПРЕДПИСАНИЕ
№ __ о выплате работодателем заработной платы от "__" ______20__ года

5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Мыналардың:
1) "Мемлекеттік еңбек инспекторы актілерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 21 қыркүйектегі № 292-ө бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5826 болып тіркелген, 2009 жылғы 10 қарашадағы № 171 (1594) "Заң газетінде" жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбiр бұйрықтарына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 381 бұйрығының 1-тармағының 2) тармақшасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11416 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қоланысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
Кімге ____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
__________________________________
(ол болған кезде), лауазымы)
__________________________________
(ұйымның атауы, ұйымның мекенжайы)
Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасы талаптарының
бұзушылықтарын жою туралы
НҰСҚАМА № ____
20__ жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек
кодексінің 193-бабы 4) тармақшасына сәйкеc Қазақстан Республикасы
еңбек заңнамасының мынадай бұзушылықтарын жоюға нұсқама беремін:
Р/с №
Анықталған бұзушылықтар (нормативтік құқықтық актінің бабын немесе тармағын көрсету) және оларды жою жөніндегі талаптар
Орындалу мерзімі
Ескертпе
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек
кодексінің 23-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес 20__ жылғы
"__" _______ дейін осы нұсқаманың орындалуы туралы жазбаша ақпарат
мына мекенжайға: ____________________________________________________
берілсін.
Мемлекеттік еңбек инспекторы _________ ________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
Нұсқаманы алдым ____________ _________ ________________________
(лауазымы) (қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Кімге: ______________________
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), тұрақты тұрғылықты
жерінің мекенжайы немесе
тұрғылықты жері бойынша тіркеу
туралы мәліметтер, жеке
сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі –
ЖСН), егер жұмыс беруші заңды
тұлға болған жағдайда – оның
атауы, тұрғылықты жері, бизнес-
сәйкестендiру нөмiрi
Елдi мекеннің атауы
Жұмыс берушінің жалақы төлеуі туралы
НҰСҚАМА
№ ___ 20__ жылғы "__" __________

Сноска. Правила дополнены приложением 2 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.08.2020 № 304 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.06.2026 № 242 (вводится в действие с 01.07.2026).
В соответствии с подпунктом 4) статьи 193 Трудового кодекса Республики Казахстан
предписываю в срок до "__" ______20___ года выплатить заработную плату
следующему (им) работнику (ам):
1) Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
"___" ____________ ____________ г.р.,
ИИН: ____________________, адрес местожительства: _____________________
в размере _________________ теңге;
2) Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
"___" ____________ ____________ г.р., ИИН: __________________
адрес местожительства: ________________________
в размере _________________ теңге;
3) Фамилия, имя, отчество (при его наличии), "___" ____________ ____________
г.р., ИИН: __________________ адрес местожительства: ________________________
в размере __________________ теңге.
В соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 23 Трудового кодекса Республики
Казахстан предоставить к "___" ___________ 20___ года письменную информацию
об исполнении настоящего предписания по адресу:
_______________________________________________________________
Государственный инспектор труда
__________ ____________________________________________________
подпись Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Предписание может быть обжаловано вышестоящему государственному инспектору
труда или в суд в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня его получения.
В случае неисполнения предписания в установленный государственным инспектором
труда срок и после истечения срока на обжалование, если оно не было обжаловано,
экземпляр предписания в отношении каждого работника не позднее трех рабочих
дней по истечении указанных сроков направляется для принудительного взыскания
в соответствующий орган юстиции либо региональную палату частных судебных
исполнителей по территориальности в соответствии с Законом Республики Казахстан
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
В случае обжалования предписания в судебном порядке, экземпляр предписания
в отношении каждого работника не позднее трех рабочих дней со дня вступления
судебного акта в законную силу о признании предписания законным направляется
для принудительного взыскания в соответствующий орган юстиции либо
региональную палату частных судебных исполнителей по территориальности
в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об исполнительном производстве
и статусе судебных исполнителей".
На основании подпунктом 12) пункта 2 статьи 23 Трудового кодекса Республики
Казахстан настоящее предписание имеет обязательную силу.
Предписание получил:
__________ _______________________________________________
подпись Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата получения
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904

Ескерту. 2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.08.2020 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.06.2026 № 242 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 193-бабы 4) тармақшасына сәйкеc 20___
жылғы "___" ______________ мерзіміне дейін келесі жұмыскерге (жұмыскерлерге):
1) Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), ___ ___________ ____________ ж.т., ЖСН:
____________________, тұрғылықты жерінің мекенжайы: _____________________
_________________ теңге мөлшерінде;
2) Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), ___ ____________ ____________ ж.т., ЖСН:
____________________, тұрғылықты жерінің мекенжайы: _____________________
_________________ теңге мөлшерінде;
3) Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), ___ ____________ ____________ ж.т., ЖСН:
____________________, тұрғылықты жерінің мекенжайы: _____________ ____________ теңге
мөлшерінде жалақы төленсін деп нұсқама беремін.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 23-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына
сәйкес 20__ жылғы "__" _______ дейін осы нұсқаманың орындалуы туралы
жазбаша ақпарат мына мекенжайға: ____________________________________ берілсін.
Мемлекеттік еңбек инспекторы
_________ ____________________________________________
қолы             Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Нұсқамаға жоғары тұрған мемлекеттік еңбек инспекторына немесе сотқа оны алынған
күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде шағым жасалуы мүмкін.
Нұсқама мемлекеттік еңбек инспекторы белгілеген мерзімде орындалмаған жағдайда
және шағым жасауға арналған мерзім өткеннен кейін, егер оған шағым жасалмаса, әрбір
жұмысшыға қатысты нұсқаманың данасы көрсетілген мерзімдер өткен соң үш жұмыс
күнінен кешіктірмей "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аумағы бойынша тиісті әділет органына
не жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына жіберіледі.
Нұсқамаға сот тәртібімен шағым жасалған жағдайда, әрбір жұмысшыға қатысты
нұсқаманың данасы сот актісі заңды күшіне еңген күнінен бастап үш жұмыс күнінен
кешіктірмей "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аумағы бойынша тиісті әділет органына не жеке
сот орындаушыларының өңірлік палатасына жіберіледі.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 23-бабы 2-тармағының 12) тармақшасының
негізінде бұл нұсқаманың міндетті күші бар.
Нұсқаманы алдым:
____________ _______________________________
қолы             Тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), алған күні
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
3-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.08.2020 № 304 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Кому ____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_____________________________________________
(наименование организации, адрес организации)
ПРЕДПИСАНИЕ № ___
о проведении профилактических работ по безопасности и
охране труда на производственных объектах и оборудованиях,
а также в производственных процессах для предотвращения
возникновения травмоопасных и аварийных ситуаций
от "___" ___________ 20__ года
В соответствии с подпунктом 4) статьи 193 Трудового кодекса
Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года предписываю устранить
следующие нарушения трудового законодательства Республики Казахстан:
№ п/п
Выявленные нарушения (указать статью или пункт нормативного правового акта) и требования по их устранению
Срок выполнения
Примечание
В соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 23 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года предоставить к
"__"________ 20__года письменную информацию об исполнении настоящего
предписания по адресу: __________________
Государственный инспектор труда __________ _______________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Предписание получил:___________ _________ _________________________
(должность) (подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904
Сноска. Правый верхний угол приложения 3 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.08.2020 № 304 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Кому ____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_____________________________________________
(наименование организации, адрес организации)
Предписание о приостановлении (запрещении) деятельности отдельных производств, цехов, участков, рабочих мест и эксплуатации оборудования, механизмов или деятельности в целом
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.08.2020 № 304 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
"____"_____________ 20__ года № ____
Субъект, чья деятельность приостанавливается: физическое лицо,
индивидуальный предприниматель, юридическое лицо, должностное лицо
(нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
наименование субъекта
_____________________________________________________________________
местонахождение, индивидуальный или бизнес идентификационный номер
_____________________________________________________________________
и банковские реквизиты субъекта
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя юридического
лица либо индивидуального предпринимателя)
дата рождения _______________________________________________________
место жительства ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер
_____________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства
язык производства по рассматриваемому делу __________________________
Я, (Главный) Государственный инспектор труда
_____________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
при осуществлении государственного контроля в области
безопасности и охраны труда установил: ______________________________
указать нарушения требований пунктов, статей нормативных
_____________________________________________________________________
правовых актов в области безопасности и охраны труда

Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.08.2020 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Кімге _____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
___________________________________
(ол болған кезде), лауазымы)
___________________________________
(ұйымның атауы, ұйымның мекенжайы)
Жарақаттану қаупі бар және апатты жағдайлардың туындауына жол бермеу үшін өндірістік объектілер мен жабдықтарда, сондай-ақ өндірістік процестерде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі алдын алу жұмыстарын жүргізу туралы
НҰСҚАМА № _____________
20__ жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек
кодексінің 193-бабы 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы
еңбек заңнамасының мынадай бұзушылықтарын жоюға нұсқама беремін:
Р/с №
Анықталған бұзушылықтар (нормативтік құқықтық актінің бабын немесе тармағын көрсету) және оларды жою жөніндегі талаптар
Орындалу мерзімі
Ескертпе
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек
кодексінің 23-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес 20__ жылғы
"__" _______ дейін осы нұсқаманың орындалуы туралы жазбаша ақпарат
мына мекенжайға:_____________________________________________________
берілсін.
Мемлекеттік еңбек инспекторы _________ ________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
Нұсқаманы алдым ____________ _________ ________________________
(лауазымы) (қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
4-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.08.2020 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Кімге _____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
___________________________________
(ол болған кезде), лауазымы)
___________________________________
(ұйымның атауы, ұйымның мекенжайы)
Жекелеген өндірістердің, цехтардың, учаскелердің, жұмыс орындарының қызметін және жабдықтардың, механизмдердің пайдаланылуын немесе тұтастай қызметті тоқтата тұру (тыйым салу) туралы нұсқама
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.08.2020 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "__" ________ № _____
_____________________________________________________________________
Қызметі тоқтатыла тұратын субъект туралы мәліметтер: жеке тұлға, дара
кәсіпкер, заңды тұлға, лауазымды тұлға
(керектінің асты сызылсын)
_____________________________________________________________________
субъектінің атауы
_____________________________________________________________________
орналасқан жері, жеке немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
және субъектінің банк деректемелері
_____________________________________________________________________
(заңды тұлға немесе дара кәсіпкер басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған кезде)
туған күні __________________________________________________________
тұрғылықты жері _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
тұрғылықты жері бойынша тіркелгені туралы мәліметтер
қаралатын іс бойынша іс жүргізу тілі ________________________________
Мен, (Бас) Мемлекеттік еңбек инспекторы ___________________
(керектінің асты сызылсын)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында мемлекеттік
бақылауды жүзеге асыру кезінде мыналарды анықтадым: _________________
еңбек қауіпсіздігі
_____________________________________________________________________
және еңбекті қорғау саласындағы нормативтік құқықтық
_____________________________________________________________________
актілердің бұзылған тармақтары, баптарының талаптарын көрсету
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек

На основании подпункта 6) статьи 193 Трудового кодекса
Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и статьи 801 Кодекса
Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных
правонарушениях" (далее - КоАП РК) предписываю:
Приостановить на срок с "__" _______ 20__ года по "__"
______20__ года (не более трех суток) с обязательным предъявлением в
указанный срок искового заявления в суд
_____________________________________________________________________
(указать вид приостанавливаемой деятельности, отдельных производств,
_____________________________________________________________________
цехов, участков, рабочих мест и эксплуатацию оборудования,
механизмов)
Ответственность за выполнение настоящего предписания
возлагается на
_____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании подпункта 12) пункта 2 статьи 23 Трудового кодекса
Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года настоящее предписание
имеет обязательную силу.
М.П. (Главный) Государственный инспектор труда __________________
(нужное подчеркнуть) фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись
Предписание получил _________________________________________________
(занимаемая должность,
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата получения)
Предписание составлено в _________________ экземплярах.
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904
Сноска. Правый верхний угол приложения 4 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.08.2020 № 304 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
ПРОТОКОЛ № ___
об административном правонарушении
"____"___________ 20__ год ____________________
(дата, место и время
составления)
Мною, государственным инспектором труда
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), составившего
протокол)
в соответствии с подпунктом 4) статьи 193 Трудового кодекса
Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и статьей 803 Кодекса
Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных
правонарушениях" (далее - КоАП РК) составлен настоящий протокол
об административном правонарушении.
При проверке деятельности _____________________________________
(наименование, адрес и реквизиты
_____________________________________________________________________
работодателя)
установлено: ________________________________________________________
(место, время совершения и сущность установленных нарушении в
ходе
_____________________________________________________________________
осуществления проверки административного правонарушения)
что является нарушением КоАП РК и влечет ответственность в
соответствии со статьями ______________________ КоАП РК (пункты и
статьи)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), адреса свидетелей, если они
имеются:
_____________________________________________________________________
(в соответствии со статьей 754 КоАП РК)
Название, номер, дата метрологической проверки, показания
технического средства, если оно использовалось при выяснении и
фиксации административного правонарушения
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
На основании статьи 738 КоАП РК определяю __________ язык
производства.
Ответственным за допущенные правонарушения является
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место
жительства, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего
личность, идентификационный номер, место
работы, абонентский номер телефона, факса, сотовой связи и (или)
электронный адрес (если они имеются)
Объяснения ответственного лица, ответственного за допущенные
нарушения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(в соответствии со статьей 744 КоАП РК) ____________ (подпись)
Государственный инспектор труда __________ _______________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Один экземпляр протокола получил,
с правами и обязанностями
ознакомлен ___________________________ ________________________
(подпись лица совершившее (Фамилия, имя,
административное правонарушение) отчество (при его
наличии)
Свидетели ____________ ________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
О дате, месте и времени рассмотрения
административного дела уведомлен: __________________ ________________
(подпись лица совершившее (Фамилия, имя,
административное правонарушение) отчество (при его
наличии)
Приложение 6 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904

кодексінің 193-бабы 6) тармақшасының және Қазақстан Республикасының
2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы"
кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) 801-бабының негізінде нұсқама
беремін: 20__ жылғы " __ " _________ 20__ жылғы " __ " _________
мерзімге (үш тәуліктен аспайтын) дейін көрсетілген мерзім ішінде
міндетті түрде сотқа талап арыз бере отырып, тоқтатыла тұрсын
_____________________________________________________________________
(тоқтатыла тұратын қызметтің, жекелеген өндірістерді,
_____________________________________________________________________
цехтарды, учаскелерді, жұмыс орындары мен жабдықтарды,
_____________________________________________________________________
механизмдерді пайдалануды көрсету)
Осы нұсқаманың орындалуына жауапкершілік ______________________
___________________________________________________________ жүктеледі
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек
кодексінің 23-бабы 2-тармағының 12) тармақшасының негізінде бұл
нұсқаманың міндетті күші бар.
М.О. (Бас) Мемлекеттік еңбек инспекторы
(керектінің асты сызылсын)
__________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы
Нұсқаманы алдым _______________________________________________
(атқаратын лауазымы, тегі, аты,
_______________________________________________
әкесінің аты (ол болған кезде), алған күні)
_______________________________________________
Нұсқама ______________ данада жасалды.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
5-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.08.2020 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
ХАТТАМА № ___
20__ жылғы "__" _________ __________________________________
(жасалған күні, орны және уақыты)
Мен, мемлекеттік еңбек инспекторы ______________________________
(хаттаманы жасаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің
193-бабы 4) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2014 жылғы
шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексінің (бұдан әрі
– ҚР ӘҚБтК) 803-бабына сәйкес осы хаттаманы жасадым.
_____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы, мекенжайы
_____________________________________________________________________
және деректемелері)
қызметін тексеру кезінде мыналар анықталды: _________________________
_____________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылықты тексеруді жүзеге асыру барысында
_____________________________________________________________________
белгіленген бұзушылықтарды жасау орны, уақыты және мәні)
бұл ҚР ӘҚБтК-ні бұзушылық болып табылады және ҚР ӘҚБтК-нің __________
(баптары мен тармақтары) сәйкес жауапкершілікке әкеп соқтырады.
Егер бар болса, куәгерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
кезде), мекенжайы:
_____________________________________________________________________
(ҚР ӘҚБтК-нің 754-бабына сәйкес)
Метрологиялық тексерудің атауы, нөмірі, күні, егер әкімшілік
құқық бұзушылықты анықтау және тіркеу кезінде техникалық құрал
пайдаланылса, оның көрсеткіштері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ҚР ӘҚБтК-нің 738-бабы негізінде іс жүргізу тілін ______________
деп айқындаймын.
Жол берілген құқық бұзушылықтар үшін
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған жылы, айы, күні,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен
деректемелері, сәйкестендіру нөмірі, жұмыс орны, телефонның, факстың,
ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе) электрондық
мекенжайы (егер бар болса)
_____________________________________________ жауапты болып табылады.
Жол берілген құқық бұзушылықтар үшін жауапты адамның
түсініктемесі _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ҚР ӘҚБтК-нің 744-бабына сәйкес)
______________
(қолы)
Мемлекеттік еңбек инспекторы _________ _____________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған кезде)
Хаттаманың бір данасын алдым,
құқықтарыммен және міндеттеріммен
таныстым __________________________ ___________________________
(әкімшілік құқық бұзушылықты (Тегі, аты, әкесінің
жасаған адамның қолы) аты (ол болған кезде)
Куәгерлер ___________ _________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Әкімшілік істің қаралған күні,
орны және уақыты туралы
хабардар етілдім: ______________________ ______________________
(әкімшілік құқық бұзушылықты (Тегі, аты, әкесінің
жасаған адамның қолы) аты (ол болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
6-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 5 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.08.2020 № 304 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
_____________________________ 20__ года
_______________________________________
(дата, место и время рассмотрения)
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № ____
по делу об административном правонарушении
Я, государственный инспектор труда ____________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица,
вынесшего постановление)
рассмотрев дело об административном правонарушении, предусмотренном
_____________________________________________________________________
(ст. КоАП РК)
в отношении__________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место
жительства, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего
личность, идентификационный номер, место работы, абонентский номер
телефона, факса, сотовой связи и (или) электронный адрес (если они
имеются)_____________________________________________________________
установил: __________________________________________________________
(обстоятельства, установленные при рассмотрении дела)
В соответствии со статьей 738 Кодекса Республики Казахстан от 5
июля 2014 года "Об административных правонарушениях" (далее - КоАП
РК) определяю __________________ язык производства.
На основании изложенного, руководствуясь статьями 693 и 821
КоАП РК, государственный инспектор труда
ПОСТАНОВИЛ: ________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
привлекаемого к административной ответственности)
подвергнуть штрафу по статье ________ КоАП РК в размере
_________месячных расчетных показателей
в сумме _____________________________________________________________
(сумма прописью)
за допущенные нарушения законодательства Республики Казахстан.
Штраф должен быть внесен не позднее _________ суток, со дня
вступления в законную силу, на бюджетный счет № ___________ в банк
Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
код_____Комитет государственных доходов ______________________,
бизнес идентификационный номер (БИН)__________________________,
бинифициар банка ______________________________________________
банковский идентификационный номер (БИК)______________________и
представить квитанцию об оплате штрафа государственному инспектору
труда, наложившему штраф.
Постановление может быть обжаловано и опротестовано в порядке
ст. ст. 830, 832 КоАП РК, в течение 10-ти суток со дня вручения копии
постановления, а лицом не участвовавшем в рассмотрении дела, в тот же
срок, но со дня ее получения.
Государственный инспектор труда __________ _________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
"__"________ 20__ года
Один экземпляр протокола получил,
с правами и обязанностями
ознакомлен ________________________________ ___________________
(подпись лица совершившее (Фамилия, имя,
административное правонарушение) отчество (при его
наличии)
"__"________ 20__ года
Приложение 7 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904

Ескерту. 5-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.08.2020 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
20__ жылғы ______________________
_________________________________
(қаралған күні, орны және уақыты)
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша
№ ___ ҚАУЛЫ
Мен, мемлекеттік еңбек инспекторы______________________________
(қаулы шығарған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған жылы, айы,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен
деректемелері, сәйкестендіру нөмірі, жұмыс орны, телефонның, факстың,
ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе) электрондық
мекенжайы (егер бар болса)
_____________________________________________________________________
_______________________ қатысты ________________ көзделген әкімшілік
(ҚР ӘҚБтК-нің бабы)
құқық бұзушылық туралы істі қарап, __________________________________
(істі қарау кезінде анықталған жағдайлар)
_________________________________________________________ белгіледім.
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік
құқық бұзушылықтар туралы" кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК)
738-бабына сәйкес іс жүргізу тілін _______________ деп айқындаймын.
Осы айтылғандардың негізінде, ҚР ӘҚБтК-нің 693 және
821-баптарын басшылыққа ала отырып, мемлекеттік еңбек инспекторы
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
_____________________________________________________________________
(әкімшілік жауаптылыққа тартылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
ҚР ӘҚБтК-нің _________ бабы бойынша _____ айлық есептік
көрсеткіш мөлшерінде ______________________________________ сомада
(сомасы жазбаша)
айыппұл салынсын.
Айыппұл заңды күшіне енген күнінен бастап __________ тәуліктен
кешіктірмей Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық
комитетінің банкіндегі № ____________ бюджеттік шотқа енгізілуге тиіс
коды______________ Мемлекеттік кірістер комитеті _____________,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) _____________________________
банк бинифициары ______________________________________________
банктік сәйкестендіру нөмірі (БСК) ___________________________,
айыппұлды төлегені туралы түбіртек айыппұл салған мемлекеттік еңбек
инспекторына ұсынылады.
Қаулыға ҚР ӘКБтК-нің 830, 832-баптарында көзделген тәртіппен
шағым және наразылық қаулы көшірмесі тапсырылған күннен бастап 10
тәулік ішінде берілуі, ал істі қарауға қатыспаған адам оны алған
күннен бастап беруі мүмкін.
Мемлекеттік еңбек инспекторы _________ _____________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған кезде)
20__ жылғы "__" __________
Хаттаманың бір данасын алдым,
құқықтарыммен және міндеттеріммен
таныстым __________________________ ___________________________
(әкімшілік құқық бұзушылықты (Тегі, аты, әкесінің
жасаған адамның қолы) аты (ол болған кезде)
20__ жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
7-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 7 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.08.2020 № 304 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Заключение
государственного инспектора труда
по вопросу соблюдения требований трудового
законодательства
_________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
По ____________________________________________________________
(излагается суть вопроса)
_____________________________________________________________________
На основании материалов проверки (иной формы контроля с посещением
субъекта контроля), проведенного государственным инспектором труда
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) государственного инспектора
труда, наименование работодателя)
с "____"__________20___года по "____"__________20___года и других
материалов (перечислить), прихожу к выводу, что______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Исходя из вышеизложенного, а также руководствуясь статьей 193
Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года,
прихожу к следующему заключению: ____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
На основании подпункта 4) статьи 193 Трудового кодекса
Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года данное заключение имеет
обязательную силу.
Государственный инспектор труда __________ _________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
"__"________ 20__ года

Ескерту. 7-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.08.2020 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Еңбек заңнамасының талаптарын сақтау мәселесі бойынша мемлекеттік еңбек инспекторының
қорытындысы
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________
(мәселенің мәні баяндалады)
____________________________________________________________ бойынша
Мемлекеттік еңбек инспекторы________________________________________
(Мемлекеттік еңбек инспекторының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
жұмыс берушінің атауы)
20___жылғы "____"__________ 20___жылғы "____"__________дейін
жүргізген тексерудің (бақылаудың бақылау субъектісіне барумен өзге де
нысандары) және басқа да материалдардың (атап өту) негізінде мынадай
қорытындыға келемін ________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жоғарыда аталғандардың негізінде, сондай-ақ Қазақстан
Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 193-бабын
басшылыққа ала отырып, келесі қорытындыға келдім:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек
кодексінің 193-бабы 4) тармақшасының негізінде бұл қорытындының
міндетті күші бар.
Мемлекеттік еңбек инспекторы _________ _____________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған кезде)
20__ жылғы "__" __________