Об утверждении типовой формы путевки, а также Правил ее выдачи
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2015 года № 10702.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 22.07.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) типовую форму путевки, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила выдачи путевки, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра
С. Омаров
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 18-03/145
Үлгілік нысан
(типовая форма)
Аң аулауға арналған жолдаманың үлгiлік нысаны
Типовая форма путевки для осуществления охоты
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 17.04.2024 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Жолдаманың алдыңғы беті (лицевая сторона путевки)
Аңшылық шаруашылығы субъектісіне бекітілген аумақта ғана жарамды
(действительно только на территории, закрепленной за субъектом
охотничьего хозяйства)
______________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы/
наименование субъекта охотничьего хозяйства)
ЖОЛДАМА № ________________________________________________
ПУТЕВКА (тіркеу нөмірі / регистрационный номер)
Бір жолғы, маусымдық / разовая, сезонная __________________________
Жолдама құны / стоимость путевки __________________________ теңге
Аңшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/
фамилия, имя, отчество (при его наличии) охотника __________________
Аңшы куәлігінің № / № удостоверения охотника _____________________
Берілген күні / дата выдачи _______________________________________
Аңшылық шаруашылығының атауы / наименование охотничьего хозяйства
_______________________________________________________________
Қорықшыға жіберіледі / направляется к егерю _______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) / фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Қолданылу мерзімі 20__ жылғы "__" ______ бастап 20__ жылғы "__" дейін /
Срок действия с "__" ______ 20__ года по "__" ______ 20__ года.
Аңшылық шаруашылығының жолдама берген жауапты адамы/
ответственное лицо охотничьего хозяйства выдавшее путевку ___________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Аңшылық шаруашылығының ішкі тәртібі қағидаларымен таныстым/
с правилами внутреннего распорядка охотничьего хозяйства ознакомлен
________________________________________________________________
(аңшының қолы / подпись охотника)
Электрондық жүйе арқылы жолдама берілген жағдайда қорықшылар мен
инспекторлардың жолдама деректерін сәйкестендіруге мүмкіндік беретін QR-код
Жолдама берілген күн 20___ жылғы "__" __________
QR-код, позволяющий идентифицировать данные путевки егерями
и инспекторами в случае выдачи путевки через электронную систему
Дата выдачи путевки "_____" _______ 20__ год
Жолдаманың артқы беті (обратная сторона путевки)
Жануарлардың түрі туралы белгі соғу
/отметка о виде животных
Жануардың саны/
количество животного
Нақты ауланғаны
/фактически добыто
Күні/дата
Қорықшының немесе аңшының қолы
/подпись егеря или охотника
Ескерту/Примечание:

Жолдаманың үлгілік нысанын, сондай-ақ оны беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 сәуірде № 10702 тіркелді.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабының 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 22.07.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жолдаманың үлгілік нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жолдаманы беру қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
С. Омаров
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-03/145 бұйрығына
1-қосымша
Үлгілік нысан
(типовая форма)
Аң аулауға арналған жолдаманың үлгiлік нысаны Типовая форма путевки для осуществления охоты
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 17.04.2024 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жолдаманың алдыңғы беті (лицевая сторона путевки)
Аңшылық шаруашылығы субъектісіне бекітілген аумақта ғана жарамды (действительно только на территории, закрепленной за субъектом охотничьего хозяйства)
_______________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы / наименование субъекта охотничьего хозяйства)
ЖОЛДАМА № _________________________________________________
ПУТЕВКА (тіркеу нөмірі / регистрационный номер)
Бір жолғы, маусымдық / разовая, сезонная __________________________
Жолдама құны / стоимость путевки __________________________ теңге
Аңшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) / фамилия, имя, отчество (при его наличии) охотника _________________
Аңшы куәлігінің № / № удостоверения охотника ____________________
Берілген күні / дата выдачи _______________________________________
Аңшылық шаруашылығының атауы / наименование охотничьего хозяйства ___________________________________________________________
Қорықшыға жіберіледі / направляется к егерю _______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) / фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Қолданылу мерзімі 20__ жылғы "__" ______ бастап 20__ жылғы "__" дейін /
Срок действия с "__" ______ 20__ года по "__" ______ 20__ года.
Аңшылық шаруашылығының жолдама берген жауапты адамы / ответственное лицо охотничьего хозяйства выдавшее путевку ______
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы) / (фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Аңшылық шаруашылығының ішкі тәртібі қағидаларымен таныстым / с правилами внутреннего распорядка охотничьего хозяйства ознакомлен
___________________________________________________________________________________
(аңшының қолы / подпись охотника)
Электрондық жүйе арқылы жолдама берілген жағдайда қорықшылар мен инспекторлардың жолдама деректерін сәйкестендіруге мүмкіндік беретін QR-код
Жолдама берілген күн 20___ жылғы "__" __________
QR-код, позволяющий идентифицировать данные путевки егерями и инспекторами в случае выдачи путевки через электронную систему
Дата выдачи путевки "_____" _______ 20__ год
Жолдаманың артқы беті (обратная сторона путевки)
Жануарлардың түрі туралы белгі соғу
/ отметка о виде животных
Жануардың саны / количество животного
Нақты ауланғаны
/ фактически добыто
Күні / дата
Қорықшының немесе аңшының қолы
/ подпись егеря или охотника
Ескерту / Примечание:

1. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе
ол жоқ кезде – аңшының өзі жүргізеді/
Отметка о фактической добыче животных производится егерем
или при его отсутствии самим охотником;
2. Жолдаманы басқа адамға беруге болмайды/
передача путевки другому лицу не производится.
Приложение 1-1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 18-03/145
Балық аулауды жүзеге асыруға арналған жолдаманың үлгілік нысаны
Типовая форма путевки для осуществления рыболовства
Жолдаманың алдыңғы беті (лицевая сторона путевки)
Сноска. Приложение 1-1 исключено приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 06.10.2025 № 269 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 18-03/145
Правила выдачи путевки
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 17.04.2024 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи путевок (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее - Закон) и определяют порядок выдачи путевки субъектами охотничьего хозяйства.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 06.10.2025 № 269 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) администратор электронной системы – лицо, обеспечивающее работоспособность и осуществляющее оперативное реагирование на заявки пользователей по вопросам функционирования электронной системы;
2) электронная система – система, обеспечивающая выдачу путевок в электронной форме.
3. Администратор электронной системы обеспечивает работоспособность и осуществляет оперативное реагирование на заявки пользователей по вопросам функционирования электронной системы.
4. Электронная система функционируют бесперебойно, включая праздничные и выходные дни на казахском и русском языках в круглосуточном режиме.
5. В целях обеспечения работоспособности электронной системы, администратор электронной системы обеспечивает:
1) сохранность, защиту, восстановление в случае сбоя или повреждения информации, автоматизированный учет по выданным путевкам;

1. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе ол жоқ кезде – аңшының өзі жүргізеді / Отметка о фактической добыче животных производится егерем или при его отсутствии самим охотником;
2. Жолдаманы басқа адамға беруге болмайды / передача путевки другому лицу не производится.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-03/145 бұйрығына
1-1-қосымша
Ескерту. 1-1-қосымша алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 06.10.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрдің міндетін атқарушы
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-03/145 бұйрығына
2-қосымша
Жолдама беру қағидалары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 17.04.2024 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жолдама беру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1 тармағы 14) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзiрлендi және аңшылық шаруашылығы субъектiлерiнің жолдама беру тәртiбiн анықтайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 06.10.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) электрондық жүйенің әкімшісі – электрондық жүйенің жұмыс істеуі мәселелері бойынша пайдаланушылардың өтінімдеріне жедел ден қоюды жүзеге асыратын және жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз ететін тұлға;
2) электрондық жүйе – жолдамаларды электрондық нысанда беруді қамтамасыз ететін жүйе.
3. Электрондық жүйенің әкімшісі электрондық жүйенің жұмыс істеуі мәселелері бойынша пайдаланушылардың өтінімдеріне жедел ден қоюды жүзеге асырады және жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз етеді.
4. Электрондық жүйе мереке және демалыс күндерін қоса алғанда, қазақ және орыс тілдерінде, тәулік бойы үздіксіз жұмыс істейді.
5. Электрондық жүйенің жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз ету мақсатында электрондық жүйенің әкімшісі:
1) берілген жолдамалар бойынша автоматтандырылған есепке алуды, жүйе істен шыққан немесе бүлінген жағдайда ақпараттың сақталуын, қорғалуын, қалпына келтірілуін;

2) сбор и обработку персональных данных субъекта охотничьего хозяйства, а также доступ к ним в соответствии со статьей 10 Закон Республики Казахстан "О персональных данных и их защите";
3) взаимодействие с информационными системами государственных органов и иными объектами информатизации;
4) предоставление отчета по выданным путевкам по запросу уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в течении 3 (трех) рабочих дней со дня поступления запроса;
5) предоставление доступа к электронной системы уполномоченным лицам в области охраны, воспроизводства и использования животного мира в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 06.10.2025 № 269 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок выдачи путевки
6. Путевка выдается субъектом охотничьего хозяйства физическим лицам по их обращению (устное или письменное), для посещения закрепленных охотничьих угодий с целью добывания объектов животного мира при наличии разрешения на пользование животным миром.
Путевка выдается в бумажном или в электронной форме, при наличии разрешения на пользование животным миром субъектом охотничьего хозяйства физическим лицам по их обращению устно, а также в бумажной или электронной форме для посещения закрепленных охотничьих хозяйств с целью изъятия животного мира.
В случае обращения физического лица за получением путевки в электронном формате она формируется автоматически по форме согласно приложению 1 к приказу и направляется в его личный кабинет и (или) на электронную почту физического лица (при наличии).
Сноска. Пункт 6 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 06.10.2025 № 269 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Срок действия путевки для охоты устанавливает субъект охотничьего хозяйства согласно правил охоты, утверждаемых в соответствии с подпунктом 57) пункта 1 статьи 9 Закона.
При выдаче путевки на производство любительской (спортивной) охоты на сайгаков срок действия путевки составляет 3 (три) календарных дня.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 22.07.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) аңшылық шаруашылығы субъектісінің дербес деректерін жинау және өңдеу, сондай-ақ оларға "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабына сәйкес қол жетімділігін;
3) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен және ақпараттандырудың өзге де объектілерімен өзара іс-қимыл жасауын;
4) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, сұрау келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органның сұрауы бойынша берілген жолдамалар жөнінде есеп ұсынуды;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті тұлғаларға электрондық жүйеге қол жеткізіп беруді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 06.10.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Жолдама беру тәртібі
6. Жолдама аңшылық шаруашылығы субъектісінің жеке тұлғаларына олардың өтініші бойынша (ауызша немесе жазбаша) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаты болған кезде жануарлар дүниесі объектілерін аулау мақсатында бекітілген аңшылық алқаптарға бару үшін беріледі.
Жолдама аңшылық шаруашылығы субъектісінің жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаты болған кезде қағаз немесе электрондық нысанда жеке тұлғаларға олардың өтініші бойынша ауызша, сондай-ақ жануарлар дүниесін алып қою мақсатында бекітілген аңшылық шаруашылықтарына бару үшін қағаз немесе электрондық нысанда беріледі.
Жеке тұлға электрондық форматта жолдама алуға өтініш білдірген жағдайда ол бұйрықтың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша автоматты түрде қалыптастырылады және оның жеке кабинетіне жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 06.10.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Жолдаманың қолданылу мерзімін аңшылық шаруашылығы субъектiсi Заңның 9-бабы 1-тармағының 57) тармақшасына сәйкес бекітілетін аң аулау қағидалары бойынша белгілейді.
Киікке әуесқойлық (спорттық) аң аулауға берілген жолдаманың қолданылу мерзімі күнтізбелік 3 (үш) күнді құрайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 22.07.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. В выдаче путевок для проведения охоты и рыболовства отказывается в случаях:
1) отсутствие или полное освоение субъектами охотничьего хозяйства квоты на изъятие объектов животного мира, согласно правил распределения квот изъятия животного мира, утверждаемых в соответствии с подпунктом 56) пункта 1 статьи 9 Закона;
2) отсутствия удостоверения охотника (для охоты), согласно подпункту 1) пункта 5 статьи 38 Закона;
3) ограничений и запретов на пользование животным миром в местах и сроках, согласно решении о введении ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов, устанавливаемых мест и сроков их пользования на основании биологического обоснования, выданного соответствующими научными организациями, подлежащего государственной экологической экспертизе, принимаемых в соответствии с подпунктом 62) пункта 1 статьи 9 Закона;
4) наличия в охотничьих угодьях одновременно предельно допустимого количества охотников, определенных пропускной способностью охотничьих угодий, согласно внутреннего регламента охотничьего хозяйства.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказами Министра экологии и природных ресурсов РК от 22.07.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 06.10.2025 № 269 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Субъекты охотничьего хозяйства в случае выдачи путевок на бумажном носителе регистрируют их в журнале по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и заверяется печатью территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
В случае выдачи субъектами охотничьего хозяйства путевок в электронном формате они регистрируются автоматически по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и направляются в личный кабинет инспектора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
Сноска. Пункт 9 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 06.10.2025 № 269 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам выдачи путевок
Форма
Журнал регистрации путевок, выданных субъектами охотничьего хозяйства
___________________________________________________________
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 06.10.2025 № 269 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) охотника
Адрес места жительства охотника
Номер путевки
Вид дичи, животных
Сроки охоты
Подпись о получении путевки
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
подпись субъекта охотничьего хозяйства)
Приложение 2
к Правилам выдачи путевок
Форма
Реестр выданных путевок субъектами охотничьего хозяйства
______________________________________________________________
(наименование охотничьего хозяйства)

8. Аң аулауға жолдама беруден:
1) аңшылық шаруашылығы субъектілерінің Заңның 9-бабы 1-тармағының 56) тармақшасына сәйкес бекітілетін жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларына сәйкес жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квотаның болмауы немесе толық игерілуі;
2) Заңның 38-бабы 5-тармағының 1) тармақшасына сәйкес аңшы (аң аулау үшін) куәлігінің болмауы;
3) Заңның 9-бабы 1-тармағының 62) тармақшасына сәйкес қабылданатын жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын тиісті ғылыми ұйымдар берген, мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын биологиялық негіздеме негізінде оларды пайдаланудың орындары мен мерзімдерін пайдалануға шектеу мен тыйым салынғанда;
4) аңшылық алқаптарда бір мезгілде аңшылық шаруашылығының ішкі регламентіне сәйкес аңшылық алқаптардың өткізу қабілетімен айқындалған аңшылардың барынша шекті мөлшері болған жағдайларда бас тартылады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 22.07.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 06.10.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
9. Аңшылық шаруашылығы субъектілері жолдамаларды қағаз жеткізгіште берген жағдайда оларды осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша журналға тіркейді. Журнал нөмірленеді, тігіледі және жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің мөрімен куәландырылады.
Аңшылық шаруашылығы субъектілері жолдамаларды электрондық форматта берген жағдайда олар осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша автоматты түрде тіркеледі және жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы инспектордың жеке кабинетіне жіберіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 06.10.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жолдама беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Аңшылық шаруашылығы субъектілері берген жолдамаларды тiркеу журналы ___________________________________________________ (аңшылық шаруашылығы субъектiсiнiң атауы)
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 06.10.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аңшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Аңшының тұрғылықты жерінің мекен–жайы
Жолдаманың нөмiрi
Құстың, жануарлардың түрi
Аң аулау - мерзiмдерi
Жолдаманы алғаны туралы қолтаңбасы
________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
қолтаңбасы)
Жолдама беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Аңшылық шаруашылығы субъектілерінің берген жолдамалар тізілімі ___________________________________________________________________ (аңшылық шаруашылығының атауы)

Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 06.10.2025 № 269 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Тип путевки (разовая, сезонная)
Номер путевки
Дата выдачи
Вид животного
Количество (особь)
Сроки охоты
Вид орудия изъятия
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
Адрес места жительства

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 06.10.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жолдама түрі (бір реттік, маусымдық)
Жолдаманың нөмірі
Берілген күні
Жануарлардың түрі
Саны (бас)
Аң аулау мерзімдері
Аң, аулау құралының түрі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) жеке сәйкестендіру нөмірі
Тұрғылықты жерінің мекенжайы