Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2015 года № 10194.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 30.07.2021 № 75 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила приема уведомлений государственными органами согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления о начале или прекращении осуществления деятельности или определенных действий согласно приложению 2 к настоящему приказу;
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусмотрено дополнить подпунктом 2-1) в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 04.05.2026 № 44 (вводится в действие c 12.07.2026).
3) форму уведомления о начале производства строительно-монтажных работ согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму уведомления о начале или прекращении деятельности саморегулируемой организации согласно приложению 3-1 к настоящему приказу;
5) форму уведомления о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, согласно приложению 3-2 к настоящему приказу;
6) форму уведомления о начале или прекращении деятельности по энергетической экспертизе согласно приложению 3-3 к настоящему приказу;
7) форму уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя согласно приложению 3-5 к настоящему приказу;
8) форму уведомления о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности по производству бензина (кроме авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводородов, экологического топлива, оптовой и (или) розничной реализации бензина (кроме авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводородов, экологического топлива согласно приложению 3-6 к настоящему приказу;
9) форму уведомления о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности по оптовой реализации табачных изделий, согласно приложению 3-7 к настоящему приказу;

Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 ақпанда № 10194 тіркелді.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 30.07.2021 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес қызметті немесе белгілі бір іс-қимылдарды жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуді бастау туралы хабарламаның нысаны;
4) осы бұйрыққа 3-1-қосымшаға сәйкес өзін-өзі реттейтін ұйым қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
5) осы бұйрыққа 3-2-қосымшаға сәйкес жойылып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның I және II қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
6) осы бұйрыққа 3-3-қосымшаға сәйкес энергетикалық сараптама жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
7) осы бұйрыққа 3-5-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы хабарламаның нысаны;
8) осы бұйрыққа 3-6-қосымшаға сәйкес бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынын өндіру, бензинді (авиациялықтан басқа), газохол, бензанол, Нефрас, жеңіл көмірсутектер қоспалары, экологиялық отын, дизель отынын көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметтің жекелеген түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаның нысаны;
9) осы бұйрыққа 3-7-қосымшаға сәйкес темекі өнімдерін көтерме саудада өткізу жөніндегі жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаның нысаны;

10) форму уведомления о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности – игорный бизнес, согласно приложению 3-8 к настоящему приказу;
11) форму уведомления о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности - электронная торговля товарами, согласно приложению 3-10 к настоящему приказу;
12) форму уведомления о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств согласно приложению 3-11 к настоящему приказу;
13) форму уведомления о начале или прекращении эксплуатации высокочастотного устройства согласно приложению 3-12 к настоящему приказу;
14) форму уведомления о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств для радиолюбительских служб согласно приложению 3-13 к настоящему приказу;
15) форму уведомления о начале или прекращении эксплуатации радиоудлинителя телефонного канала согласно приложению 3-14 к настоящему приказу;
16) исключен приказом Министра национальной экономики РК от 28.04.2023 № 52 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
17) форму уведомления о начале или прекращении осуществления аэросъемочных работ согласно приложению 3-16 к настоящему приказу;
17-1) форму уведомления о начале или прекращении деятельности учебных организаций по подготовке водителей транспортных средств согласно приложению 3-17 к настоящему приказу;
17-2) форму уведомления о начале или прекращении деятельности в сфере дошкольного воспитания и обучения согласно приложению 3-18 к настоящему приказу;
18) перечень государственных органов, осуществляющих прием уведомлений, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
19) форму уведомления о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего производство, сборку (комплектацию) подакцизных товаров, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
20) форму уведомления о начале или прекращении деятельности по сбору, сортировке и (или) транспортировке отходов, восстановлению и (или) уничтожению неопасных отходов согласно приложению 6 к настоящему приказу;
21) форму декларации о воздействии на окружающую среду согласно приложению 7 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 20.02.2023 № 25 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра национальной экономики РК от 15.09.2023 № 161 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.12.2023 № 187 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10) осы бұйрыққа 3-8-қосымшаға сәйкес жекелеген қызмет түрлері – ойын бизнесін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаның нысаны;
11) осы бұйрыққа 3-10-қосымшаға сәйкес жекелеген қызмет түрлері – электрондық тауарлар саудасын жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаның нысаны;
12) осы бұйрыққа 3-11-қосымшаға сәйкес радиоэлектрондық құралдарды пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
13) осы бұйрыққа 3-12-қосымшаға сәйкес жоғары жиілікті құрылғыны пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
14) осы бұйрыққа 3-13-қосымшаға сәйкес радиоәуесқойлық қызметтер үшін радиоэлектрондық құралдарды пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
15) осы бұйрыққа 3-14-қосымшаға сәйкес телефон арнасының радиоұзартқышын пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
16) алып тасталды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.04.2023 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17) осы бұйрыққа 3-16-қосымшаға сәйкес аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
17-1) осы бұйрыққа 3-17-қосымшаға сәйкес көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау жөніндегі оқу ұйымдары қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
17-2) осы бұйрыққа 3-18-қосымшаға сәйкес мектепке дейінгі тәрбие және оқыту саласында қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
18) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес хабарламалар қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың тізбесі;
19) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес акцизделетін тауарларды өндіруді, жинауды (жинақтауды) жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаның нысаны;
20) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес қалдықтарды жинау, сұрыптау және (немесе) тасымалдау, қауіпсіз қалдықтарды қалпына келтіру және (немесе) жою жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нысаны;
21) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаға әсер ету туралы декларацияның нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.02.2023 № 25 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.04.2023 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.09.2023 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.12.2023 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

2. Департаменту развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Примечание ИЗПИ!
Правила предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 04.05.2026 № 44 (вводится в действие c 12.07.2026)
Правила
приема уведомлений государственными органами
Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее - Закон) и определяют порядок приема уведомлений государственными органами.
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 30.07.2021 № 75 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) принимающая организация – государственный орган, осуществляющий прием уведомлений;
2) конечный получатель – государственный орган, ведущий государственный электронный реестр субъектов, уведомивших о начале или прекращении осуществления деятельности или действия.
2. Принимающая организация обеспечивает бесплатное предоставление заявителям форм уведомлений для их заполнения.
3. При подаче уведомления на бумажном носителе:
уведомление, подается непосредственно должностному лицу принимающей организации;
в случаях, установленных пунктом 5 статьи 46 Закона к уведомлению прилагаются необходимые документы;
должностное лицо принимающей организации проверяет полноту заполнения уведомления и наличие необходимых документов, в соответствии с Законом;
должностное лицо принимающей организации проверяет полномочия лица на подачу уведомления (наличие доверенности);
должностное лицо принимающей организации проверяет уведомление и принимает решение о его принятии или непринятии непосредственно на месте и в момент подачи уведомления заявителем.
При направлении уведомления в электронной форме:
уведомление направляется в государственный орган, осуществляющий прием уведомлений посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений;
в случаях, установленных пунктом 5 статьи 46 Закона к уведомлению прилагаются необходимые документы.
В соответствии с пунктом 5 статьи 46 Закона ответственность за достоверность сведений, содержащихся в уведомлении и (или) прилагаемых к уведомлению документах, несет заявитель.

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидалары
Осы Қағидалар "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - заң) 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау тәртібін айқындайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 30.07.2021 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) қабылдайтын ұйым – хабарламалар қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) соңғы қабылдаушы – қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыруды бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлаған субъектілердің мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізетін мемлекеттік орган.
2. Қабылдайтын ұйым өтініш берушілерге толтыру үшін хабарлама нысандарын тегін беруді қамтамасыз етеді.
3. Хабарламаны қағаз тасығышта берген кезде:
хабарлама тікелей қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасына беріледі;
Заңның 46-бабының 5-тармағында белгіленген жағдайларда қажетті құжаттар хабарламаға қоса беріледі;
қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы хабарламаны толтырудың толықтығын және Заңда белгіленген қажетті құжаттардың бар болуын тексереді;
қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы тұлғаның хабарлама беруге өкілеттігін (сенімхаттың болуы) тексереді;
қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы хабарламаны тексереді және оны қабылдау немесе қабылдамау туралы шешімді тікелей орнында және өтініш берушінің хабарлама берген сәтінде қабылдайды.
Хабарламаны электрондық нысанда жіберген кезде:
хабарлама рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға жіберіледі;
Заңның 46-бабының 5-тармағында белгіленген жағдайларда қажетті құжаттар хабарламаға қоса беріледі.
Заңның 46-бабының 5-тармағына сәйкес хабарламада және (немесе) хабарламаға қоса берілетін құжаттарда қамтылған мәліметтердің анықтығы үшін өтініш беруші жауапты болады.

В соответствии с пунктом 4 статьи 46 Закона заявитель может начать или прекратить осуществление деятельности или определенных действий сразу после направления соответствующего уведомления, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
4. При неполном заполнении уведомления, непредставления необходимых документов, в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил, уведомление не принимается.
5. При наличии несогласия заявителя, касательно непринятия уведомления, составляется акт разногласий между заявителем и должностным лицом принимающей организации (далее – акт) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на месте и в день подачи уведомления. Акт с приложением к нему копии уведомления составляется в двух экземплярах и подписывается заявителем и должностным лицом принимающей организации.
Один экземпляр акта с копией уведомления принимается на хранение в принимающей организации, а второй экземпляр акта остается у заявителя и является основанием для обжалования непринятия уведомления в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
6. Уведомление об изменении юридического адреса физического лица, места нахождения юридического лица, адреса осуществления деятельности или действий, указанных в уведомлении, а также регистрационных данных, информация о которых является обязательной для заполнения в уведомлении, подается в течение десяти рабочих дней со дня изменения в порядке, указанном в пункте 3 настоящих Правил.
7. Уведомление направляется в электронной или бумажной форме.
8. Заявителю выдается талон о приеме уведомления, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, если уведомление принимается должностным лицом принимающей организации на бумажном носителе.
9. Уведомления, принятые принимающей организацией, направляются конечному получателю в день подачи уведомления заявителем.
10. По обращениям заявителей государственные органы, осуществляющие прием уведомления, в течение трех рабочих дней со дня обращения выдают заявителям выписки из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений о направленных заявителями уведомлениях.
Приложение 1
к Правилам приема уведомлений
государственными органами
Форма
Акт разногласий между заявителем
и должностным лицом принимающей организации
Настоящий акт составлен "___" _________ 20__ года "___" час.
"___" мин. (дата и время)
между _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) заявителя или
доверенного лица)
и ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) должностного лица
принимающей организации)
Настоящий акт составлен к уведомлению поданному
"___" __________ 20__ года "___" час. "___" мин.
(дата и время подачи уведомления)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического
лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
о начале (прекращении) ______________________________________________
(наименование деятельности/действия)
Должностным лицом принимающей организации даны следующие
замечания*:

Заңның 46-бабының 4-тармағына сәйкес егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өтініш беруші тиісті хабарлама жіберілгеннен кейін қызметті немесе белгілі бір іс-қимылды жүзеге асыра алады немесе оларды тоқтата алады.
4. Хабарлама толық толтырылмағанда, осы Қағидалардың 3-тармағына сәйкес қажетті құжаттар ұсынылмағанда хабарлама қабылданбайды.
5. Өтініш беруші хабарламаны қабылдамаумен келіспеген жағдайда хабарламаны берген орында және сол күні осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беруші мен қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасының арасындағы келіспеушіліктер актісі (бұдан әрі - акт) жасалады. Акт хабарламаның көшірмесімен қоса екі данада жасалады және оған өтініш беруші мен қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы қол қояды.
Хабарламаның көшірмесімен қоса актінің бір данасы қабылдайтын ұйымда сақтауға қабылданады, ал актінің екінші данасы өтініш берушіде қалады және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен хабарламаның қабылданбағанына шағымдану үшін негіз болып табылады.
6. Жеке тұлғаның заңды мекенжайы, заңды тұлғаның орналасқан жері, хабарламада көрсетілген қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мекенжайы, сондай-ақ хабарламада толтыру үшін сол туралы ақпарат міндетті болып табылатын тіркеу деректері өзгергені туралы хабарлама өзгеріс болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген тәртіппен беріледі.
7. Хабарлама электрондық немесе қағаз нысанда жіберіледі.
8. Қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы қағаз тасығыштағы хабарламаны қабылдаған жағдайда өтініш берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысандағы хабарламаны қабылдау туралы талон беріледі.
9. Қабылдайтын ұйым қабылдаған хабарламалар өтініш беруші хабарламаны берген күні соңғы қабылдаушыға жіберіледі.
10. Өтініш берушілердің өтініштері бойынша хабарламаны қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтініш берушілерге рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізбесінен өтініш берушілердің жіберген хабарламалары туралы үзінді көшірмелер береді.
Мемлекеттік органдардың
хабарламаларды қабылдау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтініш беруші мен қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасының арасындағы келіспеушіліктер актісі
Осы акт 20__ жылғы " " ________ "____" сағ. "____" мин.
(күні мен уақыты)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің немесе сенім білдірген тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
мен _________________________________________________________________
(қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
арасында жасалды.
Осы акт 20__ жылғы " " ________ "__" сағ. "___" мин.
(хабарламаны беру күні мен уақыты)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)/жеке
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің/іс-қимылдың атауы)
______________________ бастағандығы (тоқтатқаны) туралы берілген
хабарламаға жасалды.
Қабылдайтын ұйымның лауазымды тұлғасы мынадай ескертпелер берді*:

1. Неполное заполнение уведомления (указываются номера
незаполненных полей с конкретными замечаниями)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Не представлены все требуемые документы (указываются
непредставленные документы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
* Заполняются только поля, по которым имеются замечания, остальное
вычеркивается.
Возражения заявителя:
По вопросам
1. ____________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Приложение: копия уведомления на ____ листах.
Составлено в двух экземплярах по одному для каждой из сторон
Подписи сторон: _____________________ _________________________
Приложение 2
к Правилам приема уведомлений
государственными органами
Форма
Талон
о приеме уведомления
Настоящим,
_____________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
уведомляет о:
начале осуществления деятельности по __________________________
начале осуществления действия по ______________________________
прекращении осуществления деятельности по _____________________
________________________________________________________________
(указывается наименование деятельности или действия)
изменении: юридического адреса физического лица ___
места нахождения юридического лица ___
адреса осуществления деятельности или действий ___
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных в уведомлении _____________________________________
Наименование конечного получателя ___________________________________
Наименование принимающей организации ________________________________
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия), подпись должностного лица,
принявшего уведомление
"___" ___________ 20___ года
(дата и время приема уведомления)
Место печати
(для талона на бумажном носителе)
Входящий регистрационный номер уведомления: _________________________
Приложение 2
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 17.04.2026 № 28 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Форма в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 01.06.2016 № 232 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра национальной экономики РК от 29.05.2017 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Уведомление
о начале или прекращении осуществления деятельности
или определенных действий*

1. Хабарлама толық толтырылмаған (нақты ескертпелермен бірге
толтырылмаған жолдардың нөмірлері көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Талап етілетін құжаттардың барлығы ұсынылмаған (ұсынылмаған
құжаттар көрсетіледі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
* ескертпелер бар жолдар ғана толтырылады, қалғандары сызылып
тасталады.
Өтініш берушінің келіспеушіліктері:
Мына мәселелер бойынша:
1. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қосымша: хабарламаның көшірмесі ____ парақта.
Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден екі данада жасалды.
Тараптардың қолдары: _____________________ _______________________
Мемлекеттік органдардың
хабарламаларды қабылдау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Хабарламаны қабылдау туралы талон
Осымен, _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)/ жеке
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
бойынша қызметті жүзеге асыруды бастағаны
________________________ бойынша іс-қимылды жүзеге асыруды бастағаны
__________________________________________ бойынша қызметті жүзеге
(қызметтің немесе іс-қимылдың атауы)
асыруды тоқтатқаны
жеке тұлғаның заңды мекенжайының _____
заңды тұлғаның орналасқан жері _____
қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мекенжайының _____
хабарламада көрсетілген деректердің _________________________________
________________________________________ өзгергені туралы хабарлайды
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)
Соңғы қабылдаушының атауы ___________________________________________
Қабылдайтын ұйымның атауы ___________________________________________
Хабарламаны қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), қолы _____________________________________________
20___ жылғы " " ____________
(хабарламаны қабылдаған күні және уақыты)
Мөр орны
(қағаз тасығыштағы талон үшін)
Хабарламаның тіркелген кіріс нөмірі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ұлттық экономика министрінің 06.01.2015 № 4 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қызметті немесе белгілі бір іс-қимылдарды жүзеге асыруды
бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама*
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 01.06.2016 № 232 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң күшіне енеді); өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.05.2017 № 218 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

1. В_________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
2. Настоящим_________________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
уведомляет о:
начале осуществления деятельности по __________________________
начале осуществления действия по ______________________________
прекращении осуществления деятельности по _____________________
(указывается наименование деятельности или действия)
изменении: юридического адреса физического лица _______________
места нахождения юридического лица ____________________________
адреса осуществления деятельности или действий ________________
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных в уведомлении**____________________________________
_____________________________________________________________________
3. Адрес места нахождения юридического лица/юридический адрес
физического лица ____________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
4. Электронная почта_________________________________________________
5. Телефоны _________________________________________________________
6. Факс______________________________________________________________
7. Адрес(а) осуществления деятельности ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
8. Дополнительные сведения __________________________________________
(указывается информация, в случаях, предусмотренных законодательством
Республики Казахстан)
9. К уведомлению прилагаются:
_____________________________________________________________________
(указывается наименование документов и количество листов)
10. Осуществление деятельности или определенных действий будет начато
________ (время и дата)
11. Осуществление деятельности или определенных действий будет
прекращено ________________(время и дата)***
Подавая данное уведомление, заявитель подтверждает
нижеследующее:
все указанные данные являются официальными и на них может быть
направлена любая информация по вопросам осуществления
деятельности или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом
деятельности или отдельными действиями;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства
Республики Казахстан, обязательных для исполнения до начала
осуществления деятельности или действия и в последующем.

1. ____________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осымен _____________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)/ жеке
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
___________________________ бойынша қызметті жүзеге асыруды бастағаны
___________________________________ бойынша іс-қимылды жүзеге асыруды
бастағаны ____________________________________ бойынша қызметті
(қызметтің немесе іс-қимылдың атауы көрсетіледі)
жүзеге асыруды тоқтатқаны
жеке тұлғаның заңды мекенжайының ______________________________
заңды тұлғаның орналасқан жері ________________________________
қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мекенжайының __________
хабарламада көрсетілген деректердің**__________________________
_____________________________________ өзгергендігі туралы хабарлайды.
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)
3. Заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайы/жеке тұлғаның
заңдымекенжайы ______________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, облысы,
қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_____________________________________________________________________
4. Электрондық пошта __________________________________________
5. Телефондар _________________________________________________
6. Факс _______________________________________________________
7. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) ______________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
8. Қосымша мәліметтер _________________________________________
(Қазақстан Республикасының заңнамасында
көзделген жағдайларда тиісті ақпарат көрсетіледі)
9. Хабарламаға _______________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
(құжаттар атауы және парақтар саны көрсетіледі)
10. Қызметтің немесе белгілі бір іс-қимылдың жүзеге асырылуы
_________________________ басталады.
(уақыты мен мерзімі)
11. Қызметтің немесе белгілі бір іс-қимылдың жүзеге асырылуы ______
тоқтатылады (уақыты мен мерзімі)***
Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші мына төмендегілерді
растайды:
көрсетілген барлық деректер ресми болып табылады және оларға
қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез
келген ақпарат жолдануы мүмкін;
өтініш берушіге мәлімделген қызметтің түрімен немесе
жекелеген іс-қимылдармен айналысуға сот тыйым салмайды;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келеді және
жарамды болып табылады;
өтініш беруші қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыруды
бастағанға дейін одан әрі де орындау үшін міндетті Қазақстан
Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді.

12. Заявитель _______ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата и время подачи: "___"
________20__ года
"__" час "__" мин
13. В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
Доверенное лицо ____________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (подпись)
_______________________________________________________________
Номер и дата доверенности
Дата и время подачи: "___" ________20__ года
"___" час "___" мин
Примечание:
*под определенными действиями понимаются действия, указанные в Перечне уведомлений, предусмотренного в приложении 3 к Закону (далее – Перечень), за исключением действий указанных в пунктах 3, 36, 39, 40, 42, 48, 54 Перечня.
**заполняется при изменении регистрационных данных, указанных в уведомлении. В данной строке указываются прежнее полное наименование, бизнес–идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес–идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес–идентификационного номера у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный идентификационный номер физического лица;
***данное поле заполняется только в случае, если законами Республики Казахстан установлено представление информации о времени и дате прекращения осуществления деятельности или действий при подаче уведомления.
Сноска. Примечание в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 29.05.2017 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Приказ предусмотрено дополнить приложением 2-1) в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 04.05.2026 № 44 (вводится в действие c 12.07.2026).
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 04.05.2026 № 44 (вводится в действие c 12.07.2026).
Уведомление о начале строительно-монтажных работ
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 02.03.2022 № 19 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
По строительству нового объекта:
Главному государственному строительному инспектору (области, города республиканского значения, столицы)
____________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
От заказчика (застройщика)____________________________________________ _________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) – для физических лиц, наименование организации – для юридических лиц,
почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения) и номер телефона)
Настоящим уведомляю о начале производства строительно-монтажных работ на объекте
____________________________________________________________________________________________
(наименование и месторасположение объекта)
Начало строительства "____" ___________ 20___ года.
Срок ввода в эксплуатацию "____" _________ 20___ года.
Источник финансирования ______________________.
При этом сообщаю:

12. Өтініш беруші _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда) Берілген күні және уақыты
20__ жылғы "__" ________ "___" сағ. "___" мин.
13. Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда:
Сенім білдірілген тұлға ____________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
_____________________________________________________________________
Сенімхаттың күні және нөмірі
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "__" ______ "__" сағ. "__" мин.
Ескертпе:
*белгілі бір іс-қимылдар деп Заңға 3-қосымшада көзделген Хабарламалар тізбесінің (бұдан әрі - Тізбе) 3, 36, 39, 40, 42, 48, 54-тармақтарында көрсетілген іс-қимылдарды қоспағанда, Тізбеде көрсетілген іс-қимылдар түсініледі;
**хабарламада көрсетілген тіркеу деректері өзгергенде толтырылады. Осы жолда заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) бұрынғы толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
***осы жол Қазақстан Республикасының заңдарында хабарлама беру кезінде қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыруды тоқтату уақыты мен күні туралы ақпаратты ұсыну белгіленген жағдайларда ғана толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуді бастау туралы хабарлама
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 02.03.2022 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жаңа объектінің құрылысы бойынша:
Бас мемлекеттiк құрылыс инспекторына (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың,
астананың) ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Тапсырыс берушi (құрылыс салушы) _________________________________________
___________________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлға үшін – ұйымның атауы, пошталық индексі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі және телефон нөмірі)
Осымен __________________________________________________________________
(объектiнiң атауы және орналасқан жері)
____________________________________________________________________________
объектісінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуді бастау туралы хабарлаймын.
Құрылыстың басталуы 20__ жылғы "___" _____________
Пайдалануға беру мерзiмi 20__ жылғы "___"__________
Қаржыландыру көзі _______________________________
Бұл ретте мынаны хабарлаймын:

1. Решение о предоставлении соответствующего права на землю выдано
____________________________________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)от "___" __________ 20 ___ года № ____.
2. Проектная (проектно-сметная) документация на строительство объекта разработана
____________________________________________________________________________________________
(наименование проектной организации, №, дата получения и категория лицензии, стадийность проектирования)
и утверждена ________________________________________________________________________________.
(наименование организации, № и дата приказа)
3. Положительное заключение экспертизы (в случае обязательности проведения экспертизы)
выдано от "__" ______ № _______ _______________________________________________________________.
(вид экспертизы , фамилия, имя, отчество (в случае наличия), телефон, №, дата получения и специализация аттестата эксперта)
4. Объект относится к _________________________________________________ _________________________
(первый - повышенный, второй - нормальный или третий – пониженный)
уровню ответственности.
5. Срок нормативной продолжительности строительства, утвержденной в составе проектной (проектно-сметной) документации ______ месяца (-ев).
6. Работы будут производиться подрядным способом ____________________________________________________________________
(наименование организации, осуществляющей строительство, адрес, телефон, №, дата получения и категория лицензии)
на основании договора подряда от "___"____ 20 __ года № _____.
7. Решение на соответствующие этапы строительства в режиме экспертного сопровождения (в случае, если предусмотрено поэтапное строительство)
выдано от "___" ____________ 20 ___ года № __________.
8. Ответственным лицом от заказчика приказом № _____ от "___" ______ 20___ года
назначен _______________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность)
имеющий образование _______________________ ____________________________________________________.
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
9. Ответственным лицом по строительству от генерального подрядчика приказом №______ от "___"_____________ 20___ года
назначен _______________________________ __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность, наименование организации)
имеющий образование __________________________________ ____________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
_____________________________________________________ ____________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________
(аттестат инженерно-технического работника, специализация, № и дата аттестата, номер телефона, почтовый адрес, наименование
организации аттестационного центра, выдавшего аттестат - БИН) и стаж работы в строительстве ___________ лет,
прошедший обучение и имеющий действующее удостоверение по курсу "Сейсмостойкое строительство"
(в случае строительства в сейсмических районах) ____________________________________________________________________.
(номер удостоверения, кем выдано или продлено)

1. Жерге тиісті құқық беру туралы ____________________________________________
___________________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
20__ "__" ___________ № _____ шешімі.
2. Объектіні салуға арналған жобалық (жобалық-сметалық) құжаттаманы
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(жобалау ұйымының атауы, лицензияның №, алынған күні және санаты, жобалаудың сатылығы)
____________________________________________________________________________
әзірледі және _______________________________________________________ бекітті.
(ұйымның атауы, бұйрықтың № және күні)
3. Сараптаманың № _______ оң қорытындысын (сараптама жүргізу міндетті болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
(сараптама түрі, сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), телефоны, сарапшы аттестатының №, алған күні және мамандануы)
"__" ______ берді.
4. Объект _____________________________________________________________
(бірінші – жоғары, екінші – қалыпты немесе үшінші – төмен)
жауапкершілік деңгейіне жатады.
5. Жобалық (жобалық-сметалық) құжаттаманың құрамында бекітілген құрылыстың
нормативтік ұзақтығының мерзімі _________ ай.
6. Жұмыстар мердігерлік тәсілмен ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(құрылысты жүзеге асыратын ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны, лицензияның №, алған күні және санаты)
20__ "__"____________ №____ мердігерлік шарттың негізінде жүргізіледі.
7. Сараптамалық сүйемелдеу режимінде (егер құрылысты кезең-кезеңмен жүргізу
қарастырылған болса) құрылыстың тиісті кезеңдеріне арналған 20___ "___"____________
№_____ шешім берілді.
8. Тапсырыс берушінің атынан жауапты тұлға ретінде ___________________________
_________________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, мамандығы)
білімі бар ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
20___ "___"______________ №_____ бұйрықпен тағайындалды.
9. Бас мердігердің атынан құрылыс бойынша жауапты тұлға ретінде
_____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, мамандығы)
білімі бар ___________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
(инженерлік-техникалық жұмыскердің аттестаты, аттестаттың мамандануы, № мен күні, телефон нөмірі, пошталық мекенжайы, аттестат
берген аттестаттау орталығы ұйымының атауы - БСН)
және құрылыста ________ жыл еңбек өтілі бар, "Сейсмикаға төзiмдi құрылыс"
(сейсмикалық аудандарда құрылыс жүргізілген жағдайда) курсы бойынша ______
_______________________________________________________________________
(куәлік нөмірі, кім берген немесе ұзартқан)
_______________________________________________________ жарамды куәлiгi бар
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, ұйымның атауы)
20___ "___"______________ №_____ бұйрықпен тағайындалды.

10. Авторский надзор будет осуществляться (необходимые подпункты заполнить):
1) разработчиком проекта ________________________________________ _______________________________________________
(наименование организации, №, дата получения и категория лицензии, адрес и телефон)
в лице ________________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность)
в соответствии с приказом от "___" ______ 20 ___ года № ______;
2) организацией ______________________________________ _________________________________________________________,
(наименование организации, адрес и телефон)имеющей в своем составе аттестованного (-ых) эксперта (-ов) _____________________ _____________________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата)
в соответствии с договором от "___" _____________ 20 ___ года №_____;
3) экспертом _________________________________________ ________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата, адрес и телефон)
в соответствии с договором от "___" _____________ 20 ___ года №_____.
11. Технический надзор будет осуществляться (необходимые подпункты заполнить):
1) заказчиком самостоятельно, имеющим в своем штате аттестованного (-ых) эксперта (-ов
_________________________________________ ____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата,
№ и дата получении свидетельства об аккредитации (в случае наличия свидетельства об аккредитации) назначенного (-ых) приказом
от "___"_____________ 20 ___ года № ___,
2) организацией __________________________________________ ______________________________________________________,
(наименование организации, адрес и телефон, № и дата получении свидетельства об аккредитации (в случае наличия свидетельства об аккредитации)
имеющей в своем составе аттестованного (-ых) эксперта (-ов) ____________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата)
в соответствии с договором от "___" _____________ 20 ___ года №___,
3) экспертом _________________________________________ __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата, адрес и телефон)
в соответствии с договором от "___"_____________ 20 ___ года № _____.

10. Авторлық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге асырады:
1) 20___ "____" _________________ № ____ бұйрыққа сәйкес жобаны әзірлеушінің атынан
_______________________________________________________________________
(ұйымның атауы, лицензияның №, алған күні және санаты, мекенжайы және телефоны)
_________________________________________________________________________;
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
2) 20___ "__" ______________ №_____ шартқа сәйкес өз құрамында аттестатталған
сарапшысы(-лары) бар _______________________________________________________
___________________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні және мамандануы)
ұйым ____________________________________________________________________;
(ұйымның атауы, мекенжайы және телефоны)
3) 20___ "___" ______________ №_____ шартқа сәйкес сарапшы __________________
____________________________________________________________________.
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні және мамандануы, мекенжайы және телефоны)
11. Техникалық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге асырады:
1) өз штатында 20___ "___" ______________ №_____ бұйрықпен тағайындалған
аттестатталған сарапшысы(-лары) бар ______________________________________________
_______________________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні және мамандануы, аккредиттеу туралы куәліктің №
және алған күні) (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда) тапсырыс берушінің өзі
2) 20___ "___" ______________ №_____ шартқа сәйкес өз құрамында аттестатталған
сарапшысы(-лары) бар _____________________________________________________
_________________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аккредиттеу туралы куәліктің №, берілген күні) (аккредиттеу туралы куәлік болған
жағдайда) __________________________________________________________________________
ұйым _____________________________________________________________________;
(ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны)
3) 20___ "___" ______________ №_____ шартқа сәйкес сарапшы __________________
______________________________________________________________________________.
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні және мамандануы, мекенжайы және телефоны)

12. Обо всех изменениях, связанных с приведенными в настоящем уведомлении сведениями, обязуюсь своевременно сообщать в органы
государственного архитектурно-строительного контроля и надзора.
13. Подавая данное уведомление, подтверждаю:
1) все указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных действий;
2) прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
3) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных для исполнения до начала осуществления строительно-монтажных работ;
4) даю свое согласие на получение документов из информационных систем по сведениям, указанным в уведомлении.
14. Осведомлены, что за нарушение строительных норм и требований законодательства в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
и утвержденного проекта при осуществлении строительно-монтажных работ будем нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях".
Заказчик (застройщик)
Генеральный подрядчик
_______________________
(фамилия, имя, отчество
(в случае наличия), должность)
_________________________
(фамилия, имя, отчество
(в случае наличия), должность)
ИИН/ БИН
_________________________________
(для физических или юридических лиц)
ИИН/ БИН
__________________________________
(для физических и/или юридических лиц)
_______________________
(подпись, дата)
_________________________
(подпись, дата)
Место печати (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
В случае подачи уведомления лицом по доверенности: доверенное лицо: ______________________________________________
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата подачи: "___" __________ 20___ года.
По реконструкции (перепланировке, переоборудованию) помещений (отдельных частей) существующих зданий:
Главному государственному строительному инспектору (области, города республиканского значения, столицы)
____________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
От заказчика (застройщика) _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) - для физических лиц, наименование организации - для юридических лиц,
почтовый адрес и телефон.)
Настоящим уведомляю о начале производства строительно-монтажных работ по реконструкции
(перепланировке, переоборудованию) помещений (отдельных частей) существующих зданий
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
(наименование и месторасположение объекта)
Начало строительства "____" ___________ 20___ года.
Срок ввода в эксплуатацию "____" ___________ 20___ года.
При этом сообщаю:

12. Осы хабарламада келтірілген мәліметтерге байланысты барлық өзгерістер туралы
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына уақтылы хабарлауға міндеттенемін.
13. Осы хабарламаны бере отырып, мыналарды растаймын:
1) көрсетілген барлық деректер ресми деректер болып табылады және оларға қызметті
немесе жекелеген іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат жолдануы мүмкін;
2) қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
3) құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру басталғанға дейін орындалуы міндетті
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптары сақталады;
4) хабарламада көрсетілген мәліметтер бойынша ақпараттық жүйелерден құжаттар алуға өз
келісімімді беремін.
14. Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру кезінде құрылыс нормаларын және
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы заңнаманың талаптарын және бекітілген
жобаны бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
кодексіне сәйкес жауаптылықта болатынымыз туралы хабардармыз.
Тапсырыс беруші (құрылыс салушы)
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
ЖСН/БСН________________________
(жеке және заңды тұлғалар үшін)
________________________________
(қолы, күні)
Мөр орны (болған жағдайда)
Бас мердігер ________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
ЖСН/БСН ________________________
(жеке және заңды тұлғалар үшін)
________________________________
(қолы, күні)
Мөр орны (болған жағдайда)
Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда: сенім білдірілген тұлға
_____________ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Берілген күні: 20__ жылғы "__" ________
Қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялау (қайта
жоспарлау, қайта жабдықтау) бойынша:
Бас мемлекеттiк құрылыс инспекторына (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың,
астананың) _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Тапсырыс берушi (құрылыс салушы) ________________________________________
_______________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлға үшін – ұйымның атауы, пошталық мекенжайы және телефоны)
Осымен ____________________________________________________________________
(объектiнiң атауы және орналасқан жері)
___________________________________________________________________________
қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) бойынша
құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуді бастау туралы хабарлаймын.
Құрылыстың басталуы 20_ жылғы "__" _____________
Пайдалануға беру мерзiмi 20_ жылғы "__" ____________
Бұл ретте мынаны хабарлаймын:

1. Решение соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющего функции в сфере архитектуры
и градостроительства о реконструкции (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
от "___" __________ 20 ___ года № ____.
2. Документы, удостоверяющие право собственности на изменяемое помещение (часть здания),
выданы ____________________________________________ __________________________________________
_________________________________ ____________________________________________________________
(наименование документов, наименование органа, выдавшего документы)
от "___" __________ 20 ___ года № ____, либо нотариально засвидетельствованное письменное согласие
собственника (собственников) помещений или частей здания на их изменение заверенное
__________________________________________________ ___________________________________________
имеется. (адрес нотариальной конторы, фамилия, имя, отчество (в случае наличия) заверяющего)
3. Решение о предоставлении соответствующего права на землю выдано (в случае, если планируемое изменение
предусматривает отвод (прирезку) дополнительного земельного участка)
_____________________________________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
от "___" __________ 20 ___ года № ____.
4. Проектная (проектно-сметная) документация по реконструкции (перепланировке, переоборудованию) помещений
(отдельных частей) существующих зданий разработана
______________________________________________________________ _______________________________
(наименование проектной организации, №, дата получения и категория лицензии, стадийность проектирования)
в соответствии с архитектурно-планировочным заданием от "___"__________ 20__ года № ____,
выданного ________________________________________________________ ____________________________,
(наименование местного исполнительного органа)
и утверждена __________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) и (или) № и дата приказа)
5. Положительное заключение экспертизы (в случае обязательности проведения экспертизы)
выдано от "__" ______ № ________ ________________________________________________________________
(вид экспертизы, фамилия, имя, отчество (в случае наличия), телефон, №, дата получения и специализация аттестата эксперта)

1. Сәулет және қала құрылысы саласында функцияларды жүзеге асыратын тиісті жергілікті
атқарушы органның қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін)
реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) туралы
_________________________________________________
__________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
20__ "__" ___________ № _____ шешімі.
2. Өзгертілетін үй-жайға (ғимараттың бір бөлігіне) _______________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(құжаттардың атауы, құжаттарды берген органның атауы)
_________________________________ 20___ "____"_____________ № _________ меншік
құқығын растайтын құжаттарды берді не _______________________________________
___________________________________________________________________________
(нотариат конторының мекенжайы, растаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
үй-жайдың немесе ғимараттың бір бөлігінің меншік иесінің (меншік иелерінің) оларды
өзгертуге нотариат куәландырған жазбаша келісуі бар
______________________________________________________________________.
3. Жерге тиісті құқық беру туралы 20__ "__" ___________ № _____ шешімді (егер
жоспарланып отырған өзгеріс қосымша жер учаскесін бөлуді (кесіп беруді) көздесе)
__________________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
берді.
4. ________________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
берген 20__ "__" ___________ № _____ сәулет-жоспарлау тапсырмасына сәйкес
қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкцияла (қайта
жоспарлау, қайта жабдықтау) бойынша жобалық (жобалау-сметалық) құжаттаманы
__________________________________
________________________________________________________________________
(жобалау ұйымының атауы, лицензияның №, алған күні және санаты, жобалаудың сатылылығы)
әзірледі және ________________________________________________________ бекітті.
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және (немесе) бұйрықтың № және күні)
5. Сараптаманың 20___ "____"_____ № оң қорытындысын (сараптама жүргізу міндетті
болған жағдайда) _________________________________________
(сараптаманың түрі, сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
телефоны, аттестатының №, алған күні және мамандануы) берді.

6. Нотариально засвидетельствованное письменное согласие собственников других помещений (частей дома),
смежных с изменяемыми помещениями (частями дома) (в случаях, если планируемая реконструкция (перепланировка,
переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивают их интересы)
от "__" __________ 20__ года,
заверенное ______________________________________________________ _______________________________
имеется. (адрес нотариальной конторы, фамилия, имя, отчество (в случае наличия) заверяющего)
7. Работы будут производиться подрядным способом (в случае привлечения подрядной организации)
________________________________________________ _______________________________________________
(наименование организации, осуществляющей строительство, адрес, телефон, №, дата получения и категория лицензии)
на основании договора подряда от "___" ____ 20 ___ года № ___.
8. Ответственным лицом от заказчика приказом № _____ от "___" ______ 20___ года назначен (в случае назначения)
________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность)
имеющий образование ____________________________________ _________________________________________.
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
9. Ответственным лицом за реконструкцию (перепланировку, переоборудование) от генерального подрядчика приказом
№ ______ от "___"_____________ 20___ года назначен (в случае привлечения подрядной организации)
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность, наименование организации)
имеющий образование ______________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
(аттестат инженерно-технического работника, специализация, № и дата аттестата, номер телефона , почтовый адрес,
наименование организации аттестационного центра выдавший аттестат - БИН) и стаж работы в строительстве _____ лет,
прошедший обучение и имеющий действующее удостоверение по курсу "Сейсмостойкое строительство"
(в случае строительства в сейсмических районах) _________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
(номер удостоверения, кем выдано или продлено)

6. Өзгертілетін үй-жайлармен (үйдің бөліктерімен) іргелес басқа үй-жайлар (тұрғын үй
бөліктері) иелерінің (егер үй-жайлардың (тұрғын үй бөліктерінің) жоспарланып отырған
реконструкциясы (қайта жоспарлануы, қайта жабдықталуы) немесе үй-жайлардың
шекараларын көшіруі олардың мүдделерін қозғаса) 20_ "__" _________________________
________________________________________________________________________
(нотариат конторының мекенжайы, растаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
нотариат куәландырған жазбаша келісуі бар.
7. Жұмыстар 20__ "___" ______________ №____ мердігерлік шарттың негізінде
__________________________________________________________
(құрылысты жүзеге асыратын ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны, лицензияның №, алған күні және санаты)
мердігерлік тәсілмен (мердігерлік ұйымды тартқан жағдайда) жүргізілетін болады.
8. Тапсырыс берушінің атынан жауапты тұлға ретінде ____________________________
_________________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, мамандығы)
білімі бар _________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
20___ "___"______________ №_____ бұйрықпен тағайындалды.
9. Бас мердігердің атынан құрылыс бойынша жауапты тұлға ретінде
__________________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы, мамандығы)
білімі бар___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(инженерлік-техникалық жұмыскердің аттестаты, аттестаттың мамандануы, № мен күні, телефон нөмірі, пошталық мекенжайы, аттестат
берген аттестаттау орталығы ұйымының атауы - БСН)
және құрылыста ________ жыл еңбек өтілі бар,
"Сейсмикаға төзiмдi құрылыс" (сейсмикалық аудандарда құрылыс жүргізілген жағдайда)
курсы бойынша __________________________________________________________________
(куәлік нөмірі, кім берген немесе ұзартқан)
_______________________________________________________ жарамды куәлiгi бар
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, ұйымның атауы)
20___ "___"______________ №_____ бұйрықпен тағайындалды.

10. Авторский надзор будет осуществляться (необходимые подпункты заполнить):
1) разработчиком проекта _____________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________
(наименование организации, №, дата получения и категория лицензии, адрес и телефон)
в лице ______________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность)
в соответствии с приказом от "___" _____________ 20 ___ года № ____;
2) организацией ______________________________________________________________________________________,
(наименование организации, адрес и телефон)
имеющей в своем составе аттестованного (-ых) эксперта (-ов) _______________ __________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата)
в соответствии с договором от "___" _____________ 20 ___ года №_____;
3) экспертом _________________________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата, адрес и телефон)
в соответствии с договором от "___" _____________ 20 ___ года №_____.
11. Технический надзор будет осуществляться (необходимые подпункты заполнить):
1) заказчиком самостоятельно, имеющим в своем штате аттестованного (-ых) эксперта (-ов)
____________________________________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата, № и дата получении
свидетельства об аккредитации (в случае наличия свидетельства об аккредитации)назначенного (-ых) приказом
от "___" _____________ 20 ___ года № ___,
2) организацией _________________________________________________ ______________________________________,
(наименование организации, адрес и телефон, № и дата получении свидетельства об аккредитации (в случае наличия свидетельства
об аккредитации) имеющей в своем составе аттестованного (-ых) эксперта (-ов)
______________________________________________________________________ _______________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата)
в соответствии с договором от "___" _____________ 20 ___ года № _____,
3) экспертом ______________________________________ ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) эксперта, №, дата получения и специализация аттестата, адрес и телефон)
в соответствии с договором от "___"_____________ 20 ___ года №_____.

10. Авторлық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге
асырады:
1) 20___ "____" _________________ № ____ бұйрыққа сәйкес жобаны әзірлеушінің атынан
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, лицензияның №, алған күні және санаты, мекенжайы және телефоны)
__________________________________________________________________________;
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
2) 20___ "__" ______________ №_____ шартқа сәйкес өз құрамында аттестатталған
сарапшысы(-лары) бар ______________________________________________________
__________________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні және мамандануы)
ұйым ____________________________________________________________________;
(ұйымның атауы, мекенжайы және телефоны)
3) 20___ "___" ______________ №_____ шартқа сәйкес сарапшы __________________
__________________________________________________________________________.
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні және мамандануы, мекенжайы және телефоны)
11. Техникалық қадағалауды (қажетті тармақшаларды толтыру қажет) мыналар жүзеге
асырады:
1) өз штатында 20___ "___" ______________ №_____ бұйрықпен тағайындалған
аттестатталған сарапшысы(-лары) бар _____________________________________
______________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні және мамандануы, аккредиттеу туралы куәліктің
№ және алған күні) (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда)
тапсырыс берушінің өзі 2) 20___ "___" ______________ №_____ шартқа сәйкес өз
құрамында аттестатталған сарапшысы(-лары) бар ____________________________________
_____________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аккредиттеу туралы куәліктің №, берілген күні) (аккредиттеу туралы куәлік болған
жағдайда) _____________________________________________________________________
ұйым ________________________________________________________________;
(ұйымның атауы, мекенжайы, телефоны)
3) 20___ "___" ______________ №_____ шартқа сәйкес сарапшы _____________
____________________________________________________________________.
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестатының №, алған күні және мамандануы, мекенжайы және телефоны)

12. Обо всех изменениях, связанных с приведенными в настоящем уведомлении сведениями, обязуюсь своевременно сообщать
в органы государственного архитектурно-строительного контроля и надзора.
13. Подавая данное уведомление, подтверждаю:
1) все указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления
деятельности или отдельных действий;
2) прилагаемые документы соответствуют действительности являются действительными;
3) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных для исполнения до начала осуществления
строительно-монтажных работ;
4) даю свое согласие на получение документов из информационных систем по сведениям, указанным в уведомлении.
14. Осведомлены, что за нарушение строительных норм и требований законодательства в сфере архитектуры, градостроительства
и строительства и утвержденного проекта при осуществлении строительно-монтажных работ будем нести ответственность
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Заказчик (застройщик)
Генеральный подрядчик
(в случае привлечения подрядной организации)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(в случае наличия), должность)
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность)
ИИН/ БИН
__________________________________
(для физических или юридических лиц)
ИИН/ БИН
_____________________________________
(для физических и/или юридических лиц)
___________________________
(подпись, дата)
_____________________________
(подпись, дата)
Место печати (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
Доверенное лицо: ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата подачи: "___" __________ 20___ года.
Приложение 3-1 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности саморегулируемой организации
Сноска. Приказ дополнен приложением 3-1 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 27.01.2016 № 32 (вводится в действие с 15.05.2016); в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 20.10.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В __________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
2. Настоящим __________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица,
код вида экономической деятельности в соответствии
с общим классификатором видов экономической деятельности
уведомляет о:
начале деятельности саморегулируемой организации __________________
прекращении деятельности саморегулируемой организации ____________
изменении:
места нахождения юридического лица_______________________________
адреса осуществления деятельности ________________________________
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных в уведомлении* ________________________________

12. Осы хабарламада келтірілген мәліметтерге байланысты барлық өзгерістер туралы
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына уақтылы хабарлауға міндеттенемін.
13. Осы хабарламаны бере отырып, мыналарды растаймын:
1) көрсетілген барлық деректер ресми деректер болып табылады және оларға қызметті
немесе жекелеген іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат жолдануы мүмкін;
2) қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
3) құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру басталғанға дейін орындалуы міндетті
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптары сақталады;
4) хабарламада көрсетілген мәліметтер бойынша ақпараттық жүйелерден құжаттар алуға өз
келісімімді беремін.
14. Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру кезінде құрылыс нормаларын және
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы заңнаманың талаптарын және бекітілген
жобаны бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
кодексіне сәйкес жауаптылықта болатынымыз туралы хабардармыз.
Тапсырыс беруші
(құрылыс салушы)
______________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
ЖСН/БСН ______________________
(жеке және заңды тұлғалар үшін)
______________________________
(қолы, күні)
Мөр орны (болған жағдайда)
Бас мердігер
(мердігерлік ұйымды тартқан жағдайда)
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
ЖСН/БСН _______________________
(жеке және заңды тұлғалар үшін)
_______________________________
(қолы, күні)
Мөр орны (болған жағдайда)
Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда:
сенім білдірілген тұлға _____________ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Берілген күні: 20__ жылғы "__" ________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-1-қосымша
Нысан
Өзін-өзі реттейтін ұйымның қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
Ескерту. Бұйрық 3-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.01.2016 № 32 (15.05.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.10.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. __________________________________________________________ (мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осымен __________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрінің коды
мыналар:
өзін-өзі реттейтін ұйымның қызметті бастағаны_________________
өзін-өзі реттейтін ұйымның қызметті тоқтатқаны ____________
мыналардың:
заңды тұлғаның орналасқан орнының______________________________
жеке тұлғаның заңды мекенжайының ______________________________
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)
хабарламада көрсетілген деректердің* ______________________________ өзгергені туралы хабарлайды

3. Адрес места нахождения юридического лица
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
4. Адрес интернет–ресурса (при наличии) ___________________________
Примечание:
* Заполняется при изменении регистрационных данных, указанных в
уведомлении. В данной строке указываются прежнее полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица или фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, идентификационный номер налогоплательщика (при его наличии), код вида экономической деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности.
5. Электронная почта __________________________________________
6. Телефоны ___________________________________________________
7. Факс _______________________________________________________
8. Адрес (а) осуществления деятельности __________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
9. Сведения о членстве (участие) субъектов предпринимательской
или профессиональной деятельности в саморегулируемой организации:
добровольное __________________________________________________
обязательное __________________________________________________
в соответствующем поле ставится знак Х)
10. Наименование государственной функции, переданной в саморегулирование ___________________________________________________
11. Члены (участники) некоммерческой организации:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
(указывается полное наименование каждого члена (участника)
некоммерческой организации с указанием для физического лица
идентификационного номера налогоплательщика (при его наличии),
а также организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер
для юридического лица и его место нахождение)
12. Дополнительные сведения _________________________________________________
(указывается информация, в случаях, предусмотренных законодательством
Республики Казахстан регулирующее общественные отношения, связанные с
саморегулированием субъектов предпринимательской и профессиональной деятельности)
13. К уведомлению для прекращения деятельности прилагаются:
копия решение общего собрания членов (участников) СРО о реорганизации или ликвидации СРО ____________________________________
копия решения суда вступившего в законную силу _______________________________
(указывается наименование документов и количество листов)

3. Заңды тұлғаның орналасқан орнының мекенжайы
_______________________________________________________________ (пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
4. Интернет-ресурс мекенжайы (болған жағдайда) ________________
Ескертпе:
* Хабарламада көрсетілген тіркеу деректері өзгерген кезде толтырылады. Осы жолда заңды тұлғаның бұрынғы толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі, салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда), экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрінің коды көрсетіледі.
5. Электрондық пошта___________________________
6.Телефондар ___________________________________________________
7. Факс _______________________________________________________
8. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) _____________ (пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
9. Кәсіпкерлік немесе кәсіптік қызмет субъектілерінің өзін-өзі реттейтін ұйымға мүшелігі (қатысуы) туралы мәліметтер:
ерікті __________________________________________________
міндетті __________________________________________________
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)
10. Өзін-өзі реттеуге берілген мемлекеттік функцияның атауы ___________________________________________________
11. Коммерциялық емес ұйымның мүшелері (қатысушылары):
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________ (жеке тұлға үшін салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда), сондай-ақ заңды тұлға үшін ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі және орналасқан орны көрсетіле отырып, коммерциялық емес ұйымның әрбір мүшесінің (қатысушысының) толық атауы көрсетіледі)
12. Қосымша мәліметтер __________________________________ (кәсіпкерлік және кәсіптік қызмет субъектілерін өзін-өзі реттеумен байланысты қоғамдық қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда ақпарат көрсетіледі)
13. Қызметті тоқтатуға арналған хабарламаға:
ӨРҰ мүшелерінің (қатысушыларының) жалпы жиналысының ӨРҰ қайта ұйымдастыру немесе тарату туралы шешімінің көшірмесі___________________
заңды күшіне енген сот шешімінің көшірмесі ___________________ (құжаттардың атауы және парақтар саны көрсетіледі) қоса беріледі.

14. Осуществление деятельности или определенных действий будет начато _________ (время и дата)
15. Осуществление деятельности или определенных действий будет
прекращено ________ (время и дата) **
Подавая данное уведомление, заявитель обеспечивает нижеследующее:
все указанные данные являются официальными и на них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом деятельности или отдельными действиями;
все прилагаемые документы соответствуют оригиналам и являются действительными;
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики Казахстан регулирующее общественные отношения, связанные с саморегулированием субъектов предпринимательской и профессиональной деятельности, обязательных для исполнения до начала осуществления деятельности или действия и в последующем.
Примечание:
** данное поле заполняется только в случае, если законами
Республики Казахстан установлено представление информации о времени и дате прекращения осуществления деятельности или действий при подаче уведомления.
Подавая данное уведомление, заявитель обязуется в течение двух месяцев после получения выписки о принятом уведомлении о начале осуществления деятельности СРО в регулирующий государственный орган предоставить сведения о способах обеспечения имущественной ответственности, видах и размерах обязательных взносов членов(участников) СРО, с приложением копий следующих документов:
устава СРО, содержащего сведения предусмотренные Законом;
утвержденных общим собранием членов (участников) СРО правил и стандартов СРО согласованных с уполномоченным и регулирующим государственным органом;
документов, подтверждающие наличие у некоммерческой организации одного или нескольких способов обеспечения имущественной ответственности, перед потребителями произведенных ими товаров(работ, услуг) и иными лицами;
заключение Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан на правила и стандарты СРО, в случае направления уведомления о начале деятельности СРО основанной на обязательном членстве (участии) в сфере предпринимательской деятельности.
16. Заявитель ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "__" ______ 20__ года "__" час "__" минут.
17. В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
Доверенное лицо ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (подпись)
_____________________________________________________________________
Номер и дата доверенности
Дата и время подачи: "__" ______20__ года "__" час "___" минут.
Приложение 3-2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4

14. Қызметті немесе белгілі бір іс-қимылдарды жүзеге асыру _________ (уақыты және күні) басталады
15. Қызметті немесе белгілі бір іс-қимылды жүзеге асыру
________ (уақыты және күні) тоқтатылады**
Осы хабарламаны бере отырып, өтінім беруші төмендегілерді қамтамасыз етеді:
көрсетілген барлық деректер ресми болып табылады және оларға қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат бағытталуы мүмкін;
өтінім берушіге мәлімделген қызмет түрімен немесе жекелеген іс-қимылдармен айналысуға сот тыйым салмаған;
барлық қоса берілген құжаттар түпнұсқаларға сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
өтінім беруші кәсіпкерлік және кәсіби қызмет субъектілерінің өзін-өзі реттеуіне байланысты, қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру басталғанға дейін және кейіннен орындауға міндетті қоғамдық қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының сақталуын қамтамасыз етеді.
Ескертпе:
** бұл жол егер Қазақстан Республикасының заңдарында хабарлама беру кезінде қызметті немесе іс-қимылдарды жүзеге асыруды тоқтату уақыты және күні туралы ақпарат ұсыну белгіленген жағдайда ғана толтырылады.
Аталған хабарламаны бере отырып, өтінім беруші ӨРҰ қызметті жүзеге асыруды бастағаны туралы қабылданған хабарлама туралы үзінді көшірмені алғаннан кейін екі ай ішінде реттеуші мемлекеттік органға мүліктік жауапкершілікті қамтамасыз ету тәсілдері туралы мәліметтерді мынадай құжаттардың:
Заңда көзделген мәліметтерді қамтитын ӨРҰ жарғысының;
уәкілетті және реттеуші мемлекеттік органмен келісілген ӨРҰ мүшелерінің (қатысушыларының) жалпы жиналысында бекітілген ӨРҰ қағидалары мен стандарттарының;
коммерциялық емес ұйымның өздері өндірген тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) тұтынушылары және басқа адамдар алдындағы мүліктік жауапкершілігін қамтамасыз етудің бір немесе бірнеше тәсілінің болуын растайтын құжаттардың;
кәсіпкерлік қызмет саласында міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген ӨРҰ қызметті бастағаны туралы хабарлама жолданған жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының ӨРҰ қағидаларына және стандарттарына берген қорытындысының көшірмелерін қоса бере отырып, ӨРҰ мүшелерінің (қатысушыларының) міндетті жарналарының түрлері және мөлшері туралы мәліметтерді ұсынуға міндеттенеді.
16. Өтінім беруші________________________________________________ (қолы) (аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Беру күні және уақыты: 20__ жылғы "__" ______ "__" сағат "__" минут.
17. Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда:
Сенім білдірілген тұлға_________________________________________ (аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі (қолы)
_______________________________________________________________
Сенімхаттың нөмірі және күні
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "__" ______ "__" сағат "___" минут.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 3-2-қосымша
Нысан
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама

Сноска. Приказ дополнен приложением 3-2 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 01.06.2016 № 232 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление
о начале или прекращении деятельности по искусственному
разведению животных, виды которых включены в приложения I и II
Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения
1. В __________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
2. Настоящим __________________________________________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
Уведомляет о:
начале осуществления деятельности по __________________________
прекращении осуществления деятельности по _____________________
_____________________________________________________________________
(указывается наименование деятельности)
3. Адрес места нахождения юридического лица/юридический адрес
физического лица ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
4. Электронная почта __________________________________________
5. Телефоны ___________________________________________________
6. Факс _______________________________________________________
7. Адрес(а) осуществления деятельности ________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Наименование видов животных
Количество, возраст и пол (пол – для половозрелых рыб) видов животных
Приложение Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
8. Номер и дата разрешения административного органа на ввоз (в
случае импорта животных) ___________________________________________
9. Номер и дата справки о происхождении вылова (для рыбы или
других водных животных в случае естественного - отечественного
происхождения) ______________________________________________________

Ескерту. Бұйрық 3-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 01.06.2016 № 232 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
1._____________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осымен _____________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық
атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, шетелдік заңда тұлға филиалының
немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі - заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда/толық тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда) жеке тұлғаның, жеке сәйкестендіру
нөмірі)
__________________________________ жөніндегі қызметті жүзеге асырудың
басталғаны
__________________________________ жөніндегі қызметті жүзеге асырудың
тоқтатылғаны (қызметтің атауы көрсетіледі) туралы хабарлайды.
3. Заңды тұлғаның орналасқан мекенжайы/жеке тұлғаның бизнес
сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда заңды мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (станционарлық үй-жай) нөмірі
4. Электрондық пошта __________________________________________
5. Телефондар _________________________________________________
6. Факс _______________________________________________________
7. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары)_______________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (станционарлық үй-жай) нөмірі
Жануарлар түрлерінің атауы
Жануарлар түрлерінің саны, жасы және жынысы (жынысы – жыныс мүшелері жетілген балықтар үшін)
Қосымша Жабайы флора мен фаунаның құрып кету қаупі төнген түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция
8. Әкімшілік органның шеттен әкелуге берілген рұқсатының нөмірі
және күні (жануарлар импорты жағдайында)_____________________________
9. Ауланған жері жөніндегі анықтаманың нөмірі және күні
(балықтар немесе өзге су жануарларының табиғи-отандық шығу тегі
жағдайында)
_____________________________________________________________________

10. Номер и дата регистрации в административном органе прежнего
владельца (в случае приобретения животных разведенных в неволе на
территории Республики Казахстан) ____________________________________
11. Номер и дата разрешения на пользование животным миром (для
наземных видов животных и птиц в случае изъятия из природной среды на
территории Республики Казахстан) ____________________________________
12. Номер и дата постановления Правительства Республики
Казахстан (в случае изъятия из природной среды видов животных на
территории Республики Казахстан включенных в приложения I и II
Конвенции) __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. К уведомлению прилагается договор купли-продажи или договор
дарения (в случае приобретения животных): ___________________________
_____________________________________________________________________
(указывается наименование документов и количество листов)
14. Осуществление деятельности или определенных действий будет
начато ________ (время и дата)
15. Осуществление деятельности или определенных действий будет
прекращено ________________ (время и дата)
Подавая данное уведомление, заявитель подтверждает
нижеследующее:
все указанные данные являются официальными и на них может быть
направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности
или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом
деятельности или отдельными действиями;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства
Республики Казахстан, обязательных для исполнения до начала
осуществления деятельности или действия и в последующем.
16. Заявитель _________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" _________ 20__ года "__" час "__" мин
17. В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
Доверенное лицо _______________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (подпись)
_____________________________________________________________________
Номер и дата доверенности
Дата и время подачи: "___" ________20__ года
"___" час "___" мин
Приложение 3-3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Сноска. Приказ дополнен приложением 3-3 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 01.06.2016 № 232 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности по
энергетической экспертизе
1. В __________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)

10. Бұрынғы иесінің әкімшілік органдағы нөмірі және тіркелген
күні (Қазақстан Республикасы аумағында еріксіз өсірілген
жануарларды сатып алу жағдайында)
_____________________________________________________________________
11. Жануарлар әлемін пайдалануға берілген рұқсаттың нөмірі және
күні (Қазақстан Республикасы аумағында табиғи ортадан айыру
жағдайындағы жердегі жануарлар мен құстардың түрлері үшін)
_____________________________________________________________________
12. Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының нөмірі және күні
(Конвенцияның I және II қосымшасына енгізілген Қазақстан Республикасы
аумағындағы жануарлар түрлерін табиғи ортадан айыру
жағдайында)__________________________________________________________
13. Хабарламаға сатып алу-сату шарты немесе сыйлыққа беру шарты
қоса тіркелген (жануарларды сатып алу жағдайында):
______________________________________(құжаттың атауы және парақ саны
көрсетіледі)
14. Қызметті немесе белгілі бір әрекеттерді жүзеге асыру ______
басталады (уақыты және күні)
15. Қызметті немесе белгілі бір әрекеттерді жүзеге асыру
________________ тоқтатылады (уақыты және күні)
Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші төменде
айтылғандарды куәландырады:
барлық көрсетілген деректер ресми болып табылады және оларға
қызметті немесе әрекеттерді жүзеге асыру мәселелері жөнінде кез
келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
өтініш берушіге сотпен мәлімделген қызмет түрімен немесе жеке
әрекеттермен айналысуға тыйым салынбайды;
қоса берілетін барлық құжаттар шындыққа сәйкес келеді және
жарамды болып табылады;
өтініш беруші қызметті жүзеге асыруды бастағанға дейін немесе
одан кейінгі әрекеттерді орындауға міндетті болатын, Қазақстан
Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді.
16. Өтініш беруші _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Берілген күні және уақыты: "__"____20__жылы "__" сағат "_" мин
17. Сенімхат бойынша тұлға хабарлама берген жағдайда:
Сенімді тұлға _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
_____________________________________________________________________
Сенімхат нөмірі және күні
Берілген күні және уақыты: "___" _________20__ жылы
"___" сағат "___" мин
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 3-3-қосымша
Нысан
Энергетикалық сараптама жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Ескерту. Бұйрық 3-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 01.06.2016 № 232 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
1._____________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)

2. Настоящим __________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер
юридического лица)
Уведомляет о:
начале осуществления деятельности на проведение энергетической
экспертизы по категории _____.
прекращении осуществления деятельности на проведение
энергетической экспертизы по _____.
изменение наименования, юридического адреса, регистрационных
данных, информация о которых является обязательной для заполнения в
уведомлении _____
(Заполняется соответствующее поле)
данных, указанных в уведомлении _______________________________
_____________________________________________________________________
** Заполняется при изменении данных, указанных в уведомлении
3. Адрес места нахождения юридического лица ___________________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
4. Электронная почта __________________________________________
5. Телефоны ___________________________________________________
6. Факс _______________________________________________________
7. Данные экспертов:
Ф.И.О Специальность (серия и номер диплома) Наличие опыта
работы в области электроэнергетики в соответствии с подпунктом 2)
пункта 2 настоящих Требований
Да/Нет
Да/Нет
8. Подтверждаю, что у заявленных экспертов во время проведения
энергетической экспертизы имеются протокола проверки знаний норм и
правил работы в электроустановках с группой по электробезопасности
(IV и выше группы).
9. Обо всех изменениях, связанных с приведенными в настоящем
уведомлении сведениями, обязуюсь своевременно сообщать в
уполномоченный орган.
10. Осуществление деятельности или определенных действий будет
начато ________ (дата)
Подавая данное уведомление, юридическое лицо подтверждает
нижеследующее:
все указанные данные являются официальными и на них может быть
направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности
или действия;
юридическому лицу не запрещено судом заниматься заявленным
видом деятельности или отдельными действиями;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
юридическое лицо обеспечивает соблюдение требований
законодательства Республики Казахстан, обязательных для исполнения до
начала осуществления деятельности или действия и в последующем.
11. Заявитель _____ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата и время подачи: "___"
_________20__ года
Приложение 3-4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Уведомление об утверждении услуг по предоставлению
микрокредитов микрофинансовой организацией
Сноска. Приказ дополнен приложением 3-4 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 01.06.2016 № 232 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра национальной экономики РК от 30.01.2020 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3-5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя

2. Осымен _____________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Төмендегілер жөнінде хабарлайды:
_____санаты бойынша энергетикалық сараптама жүргізуге арналған
қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлайды.
_____бойынша энергетикалық сараптама жүргізуге арналған
қызметті жүзеге асырудың тоқтатылғаны туралы хабарлайды.
_____ хабарламасында толтыру үшін олардың ақпараттары міндетті
болып табылатын атаудың, заңды мекенжайдың, тіркеу деректерінің
өзгертілгені туралы хабарлайды.
Хабарламада көрсетілген деректер туралы хабарлайды
(Сәйкес жолы толтырылады)______________________________________
_____________________________________________________________________
** Хабарламада көрсетілген деректер өзгерген кезде толтырылады.
3. Заңды тұлғаның орналасқан мекен-жайы________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (станционарлық үй-жай) нөмірі
4. Электрондық пошта __________________________________________
5. Телефондар__________________________________________________
6. Факс _______________________________________________________
7. Сарапшылар деректері:
Т.А.Ә. Мамандығы (диплом сериясы және нөмірі) Осы Талаптардың
2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес электр энергетикасы саласында
жұмыс тәжірибесінің болуы
Иә/Жоқ
Иә/Жоқ
8. Мәлімделген сарапшылардың энергетикалық сараптама жүргізу
кезінде электр қауіпсіздігі бойынша топпен (IV және топтан жоғары)
электр қондырғыларындағы жұмыс нормаларымен қағидаларын білуін
тексеру хаттамаларының бар екенін растаймын.
9. Осы хабарламада келтірілгендермен байланысты барлық
өзгерістер туралы, уәкілетті органға уақтылы хабарлауға
міндеттенемін.
10. Қызметті немесе белгілі бір әрекеттерді жүзеге асыру
_________ басталады.
(күні)
Осы хабарламаны бере отырып, заңды тұлға төменде айтылғандарды
куәландырады:
барлық көрсетілген деректер ресми болып табылады және оларға
қызметті немесе әрекеттерді жүзеге асыру мәселелері жөнінде кез
келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
заңды тұлғаға сотпен мәлімделген қызмет түрімен немесе жеке әрекеттермен айналысуға тыйым салынбайды;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келеді және
жарамды болып табылады;
заңды тұлға қызметті жүзеге асыруды бастағанға дейін немесе
бұдан кейінгі әрекеттерді орындауға міндетті болатын, Қазақстан
Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді.
11. Өтініш беруші ___________ _________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда) Берілген күні және уақыты: "___"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 3-4-қосымша
Нысан
Микроқаржы ұйымының микрокредиттер беруі жөніндегі көрсетілетін қызметтердің бекітілгені туралы хабарлама
Ескерту. 3-4-қосымша алып тасталды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.01.2020 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 3-5 қосымша
Нысан
Дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама

Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-5 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 29.05.2017 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 02.03.2022 № 19 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Причина подачи:
регистрация в качестве индивидуального предпринимателя
изменение данных, указанных в уведомлении
1. В ________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
2. Настоящим ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Индивидуальный идентификационный номер физического лица (бизнес-идентификационный номер
в случае осуществления совместного предпринимательства)
Уведомляет о начале осуществления деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, вид предпринимательства:
личное
совместное
3. Наименование индивидуального предпринимателя
_________________________________________________________________ (указать при наличии)
4. Вид осуществляемой деятельности (указывается пятизначный код в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности):
5. Выбор порядка (режима) налогообложения:
А.
Общеустановленный порядок
В.
Специальный налоговый режим на основе патента
С.
Специальный налоговый режим на основе упрощенной декларации
D.
Специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств
Е.
Специальный налоговый режим для производителей сельскохозяйственной продукции и сельскохозяйственных кооперативов
F.
Специальный налоговый режим с использованием фиксированного вычета
G.
Специальный налоговый режим розничного налога
H.
Cпециальный налоговый режим с использованием специального мобильного приложения
6. Адрес места нахождения индивидуального предпринимателя:
Область/район (смотреть справочник)
Город (аул, село)
Улица (микрорайон)
Номер дома
Номер квартиры
(комнаты, иного помещения)
7. Контактная информация:
Номер телефона
Номер факса
Адрес электронной почты
8. В случае, если в пункте 2 настоящего уведомления вид предпринимательства указан совместное, необходимо заполнить:
Индивидуальный идентификационный номер руководителя совместного предпринимательства
Количество членов (человек) совместного предпринимательства
Индивидуальный идентификационный номер членов совместного предпринимательства:
Форму совместного предпринимательства:
А.
Предпринимательство супругов
В.
Семейное предпринимательство
С.
Простое товарищество

Ескерту. Бұйрық 3-5-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.05.2017 № 218 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 02.03.2022 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Беру себебі:
дара кәсіпкер ретінде тіркелу
хабарламада көрсетілген деректерді өзгерту
1. __________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
2. Осымен ___________________________________________________________
(егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (бірлескен кәсіпкерліктің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Дара кәсіпкер ретінде қызметінің жүзеге асырылуының басталуы туралы хабарлайды
Кәсіпкерліктің түрі:
жеке
бірлескен
3. Дара кәсіпкердің атауы _________________________________________________________
(болған жағдайда көрсету керек)
4. Жүзеге асырылатын қызметтің түрі (экономикалық қызметтер түрлерінің жалпы
сыныптауышына сәйкес 5 белгілік код көрсетіледі):
5. Салық салу тәртібін (режимін) таңдау:
А.
Жалпыға бірдей белгіленген тәртіп
В.
Патент негізінде арнаулы салық режимі
С.
Оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимі
D.
Шаруа немесе фермерлік қожалықтар үшін арнаулы салық режимі
Е.
Ауыл шаруашылығы өнімін өндірушілер мен ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін арнаулы салық режимі
F.
Тіркелген шегерім пайдаланылатын арнаулы салық режимі
G.
Бөлшек салықтың арнаулы салық режимі
H.
Арнаулы мобильді қосымша пайдаланылатын арнаулы салық режимі
6. Дара кәсіпкердің орналасқан орнының мекенжайы:
Облыс/аудан (анықтамалықты қараңыз)
Қала (ауыл, село)
Көше (шағын аудан)
Үй нөмірі
Пәтер нөмірі
(бөлме, өзге үй-жай)
7. Байланыс ақпараты:
Телефон нөмірі
Факс нөмірі
Электрондық пошта мекенжайы
8. Егер осы хабарламаның 2-тармағында бірлескен кәсіпкерлік түрі көрсетілген жағдайда, толтыру қажет:
Бірлескен кәсіпкерлік басшысының жеке сәйкестендіру нөмірі
Бірлескен кәсіпкерлік мүшелерінің (адам) саны
Бірлескен кәсіпкерлік мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі:
Бірлескен кәсіпкерліктің нысаны:
А.
Жұбайлардың кәсіпкерлігі
В.
Отбасылық кәсіпкерлік
С.
Жай серіктестік

9. К уведомлению прилагаются*:
____________________________________________________________________
(указывается наименование документов и количество листов)
Подавая данное уведомление, заявитель подтверждает нижеследующее:
все указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена любая информация
по вопросам осуществления деятельности или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом деятельности или отдельными действиями;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных
для исполнения до начала осуществления деятельности или действия и в последующем;
мы (Я) даем (даю) согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для получения
государственной услуги, оказываемой в рамках настоящего уведомления;
10. Заявитель________________________________________ __________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в (подпись) документе, удостоверяющем личность)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" _________ 20__ года "__" часов "__" минут
Примечание:
*Пункт 9 заполняется в случаях:
регистрации совместного индивидуального предпринимательства (доверенность, подписанная от имени
всех участников совместного предпринимательства);
если заявитель не достиг совершеннолетнего возраста (согласие законных представителей, а при отсутствии
такого согласия - копия свидетельства о заключении брака (супружества) либо решение органа опеки
и попечительства или решение суда об объявлении несовершеннолетнего полностью дееспособным).
Приложение 3-6
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении
деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды
деятельности по производству бензина (кроме авиационного), дизельного топлива,
газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводородов, экологического топлива;
оптовой и (или) розничной реализации бензина (кроме авиационного), дизельного
топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводородов,
экологического топлива
Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-6 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 29.05.2017 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 10.08.2022 № 54 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Хабарламаға қоса тіркеледі: _____________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақтардың саны көрсетіледі)
Аталған хабарламаны бере отырып, өтініш беруші төмендегіні растайды:
барлық көрсетілген деректер ресми болып табылатынын және қызметті немесе іс-қимылды
жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат жолдануы мүмкіндігін;
өтініш берушіге мәлімделген қызмет түрімен немесе жекелеген іс-қимылмен айналысуға сот
тыйым салмайтының;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келетінін және жарамды болып табылатынын;
өтініш беруші, қызметін немесе іс-қимылдарды және кейінгіде жүзеге асыруды бастағанға
дейін орындау үшін міндетті Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының
сақталуын қамтамасыз ететіндігін;
біз (мен) осы хабарлама шеңберінде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті
дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беретінімізді (беретінімді);
10. Өтініш беруші ________________________________________ __________
(егер жеке басын куәландыратын құжатта (қолы) көрсетілсе, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны (болған жағдайда)
Беру күні және уақыты: 20__ жылғы "___" _________ "__" сағат "__" минут
Ескертпе:
*9 тармақ мынадай жағдайларда толтырылады:
бірлескен дара кәсіпкерлікті тіркеу (бірлескен кәсіпкерліктің барлық қатысушыларының
атынан жазылған сенімхат);
егер өтініш беруші кәмелеттік жасқа толмаса (заңды өкілдерінің келісімі, ал осындай келісім
болмаған жағдайда – неке кию туралы куәліктің көшірмесі немесе қамқорлық және
қамқоршылық органдарының шешімі немесе кәмелетке толмағанды әрекетке толық қабілетті
деп жариялау туралы соттың шешімі).
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 3-6-қосымша
Нысан
Бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынын, газохол, бензанол, нефрас, жеңіл көмірсутектер қоспасы, экологиялық жанармай өндіру, бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын, газохол, бензанол, нефрас, жеңіл көмірсутектер қоспасы, экологиялық жанармай көтерме және (немесе) бөлшек сауда арқылы өткізу жөніндегі жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
Ескерту. Бұйрық 3-6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.05.2017 № 218 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 10.08.2022 № 54 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

1. В ____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
2. Настоящим ____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование налогоплательщика (налогового агента)
идентификационный номер (ИИН/БИН)___________________________________________
уведомляет о:
☐ начале деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные
виды деятельности
☐ прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего
отдельные виды деятельности
☐ изменении сведений об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с
налогообложением, указанных в уведомлении
3. Вид деятельности
☐
производство
☐
оптовая и (или) розничная реализация с баз нефтепродуктов (резервуаров)
☐
оптовая реализация с баз нефтепродуктов (резервуаров)
☐
розничная реализация с баз нефтепродуктов (резервуаров)
☐
розничная реализация с автозаправочных станций
4. Вид нефтепродукта:
☐
бензин (кроме авиационного)
☐
дизельное топливо
☐
газохол
☐
бензанол
☐
нефрас
☐
смесь легких углеводородов
☐
экологическое топливо
☐ Представленные приложения: приложение к уведомлению
____________________________________________________________________
5. Местонахождение объекта:
область _____________________________________________________________
город (район) ________________________________________________________
поселок (село) _______________________________________________________
улица (микрорайон) __________________________________________________
номер здания ________________________________________________________
наименование автозаправочной станции _________________________________
наименование базы нефтепродуктов _____________________________________
наименование производителя нефтепродуктов_____________________________
(заполняется поставщиком нефти)
6. По договору переработки нефти поставщика нефти с производителем
нефтепродуктов
☐
Сведения, указанные в договоре переработки нефти поставщика нефти с
производителем нефтепродуктов:
1) номер договора ____________________________________________________
2) дата заключения договора "___" _________ 20__ года
3) срок действия договора с "___" ______20__ года по "___" ____20____ года
Сведения, указанные в договоре переработки нефти и (или) газового конденсата или
приложении (спецификации) к договору с производителем нефтепродуктов:
1) объемы нефти и (или) газового конденсата, тонны (всего):________________

1. ___________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
2. Осымен____________________________________________________________________
(Салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын кұжатта көрсетілсе) немесе атауы)
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)___________________________________________________
жөніндегі жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны
жөніндегі жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті тоқтатқаны
хабарламада көрсетiлген салық салу объектілерінің және (немесе) салық салуға байланысты
объектілернің туралы мәлiметтер өзгергені туралы хабарлайды
3. Қызметтің түрі
өндіру
мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлардан) көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу
мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлардан) көтерме саудада өткізу
мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлардан) бөлшек саудада өткізу
автожанармай құю станциясыларынан бөлшек саудада өткізу
4. Мұнай өнімінің түрі:
бензин (авиациялықтан басқа)
дизель отыны
газохол
бензанол
нефрас
жеңіл көмірсутектер қоспасы
экологиялық жанармай
Ұсынылған қосымшалар: хабарламаға қосымша
☐ _________________________________________________________________
5. Объектінің орналасқан орны:
облыс _____________________________________________________________
қала (аудан) __________________________________________________________________
село (ауыл)________________________________________________________
көше (шағын аудан) _________________________________________________
ғимараттың нөмірі __________________________________________________
автожанармай құю станциясының атауы________________________________
мұнай өнімдері базасының атауы______________________________________
мұнай өнімдерін өндірушiнің атауы____________________________________
(мұнай жеткізуші толтырады)
6. Мұнай жеткізушінің мұнай өнімдерін өндірушімен жасаған мұнай өңдеу шарты бойынша
Мұнай жеткізушінің мұнай өнімдерін өндірушімен жасаған мұнай өңдеу шартында
көрсетілген мәліметтер:
1) шарттың нөмірі_____________________________________________________________
2) шарт жасасу күні 20__ жылғы "___" __________
3) шарттың қолданыс мерзімі 20__ жылғы "___" _________ бастап 20__ жылғы "___" _________ дейін
Мұнай өнімдерін өндірушімен мұнайды және (немесе) газ конденсатын өңдеу шартында
немесе шарттың қосымшасында (ерекшелікте) көрсетілген мәліметтер:
1) мұнайдың және (немесе) газ конденсатының көлемі, тонна (барлығы): ________________

2) объемы выхода бензина (кроме авиационного), тонны (всего): ____________
3) объемы выхода дизельного топлива, тонны (всего): _____________________
4) объемы выхода газохола, тонны (всего): _______________________________
5) объемы выхода бензанола, тонны (всего): ______________________________
6) объемы выхода нефраса, тонны (всего): ________________________________
7) объемы выхода смеси легких углеводородов, тонны (всего): _______________
8) объемы выхода экологического топливо, тонны (всего): ___________________
7. По договору поручения
☐
Сведения, указанные в договоре поручения:
1) наименование владельца автозаправочной станции __________________________
2) номер договора ________________________________________________________
3) дата заключения договора "___" _________ 20__ года
4) срок действия договора с "___" _______ 20__ года по "___" ____20__ года
8. Резервуары (емкости) находящиеся:
☐
на праве собственности
☐
по договору аренды
☐
по договору переработки нефти поставщика нефти с производителем нефтепродуктов
1) тип емкости:
☐ стационарный
☐ передвижной
2) техническая характеристика емкостей:
вид нефтепродукта
количество емкостей,
штук (всего)
объем емкостей,
тонн (всего)
Бензин (кроме авиацонного)
Дизельное топливо
Газохол
Нефрас
Смесь легких углеводородов
Экологическое топливо
(если количество емкостей больше 1 заполняется приложение к уведомлению)
3) сведения о передвижном типе емкости:
государственный регистрационный номерной знак транспортного средства и (или)
прицепа_____________________________________________________________
марка транспортного средства __________________________________________
9. Сведения об автозаправочной станции:
☐
на праве собственности
☐
по договору аренды
☐
по договору поручения
1) тип автозаправочной станции:
☐
стационарная
☐
контейнерная
☐
передвижная
2) емкости:
количество емкостей, штук (всего)_______________________
объем емкостей, тонн (всего)____________________________
3) количество топливо-раздаточных колонок, штук _________
4) количество заправочных пистолетов, штук ______________
5) сведения о передвижном типе автозаправочной станции:
государственный регистрационный номерной знак транспортного средства
____________________________________________________________________
марка транспортного средства __________________________________________
10. Сведения, указанные в акте на право собственности на земельный участок
(на право постоянного землепользования):
1) номер акта ________________________________________________________
2) дата выдачи акта "___" _________ 20__ года

2) бензиннің алыну (авиациялықтан басқа) көлемі тонна (барлығы):_____________________
3) дизель отынының алыну көлемі тонна (барлығы): ________________
4) газохол алыну көлемі тонна (барлығы): _________________________________
5) бензанол алыну көлемі тонна (барлығы): _________________________________
6) нефрас алыну көлемі тонна (барлығы): _________________________________
7) жеңіл көмірсутектер қоспасының алыну көлемі тонна (барлығы):
8) экологиялық жанармай қоспасының алыну көлемі тонна (барлығы):
7. Тапсырма шарты бойынша
Тапсырма шартында көрсетілген мәліметтер:
1) автожанармай құю станциясын иеленушінің атауы __________________________________
2) шарттың нөмірі________________________
20__ жылғы "___" __________
4) шарттың қолданыс мерзімі 20__ жылғы "___" _________ бастап 20__ жылғы "___" _________ дейін
8. Резервуарлар (ыдыстар):
меншік құқығында
жалдау шарты бойынша
мұнай жеткізушінің мұнай өнiмдерiн өндiрушiмен жасаған мұнайды өңдеу шарты бойынша орналасқан
1) ыдыстың түрі:
стационарлық
жылжымалы
2) ыдыстардың техникалық сипаттамасы:
Мұнай өнімінің түрі
ыдыстар саны, данасы (барлығы)
ыдыстар көлемі, тонна (барлығы)
Бензин (авиациялықтан басқа)
Дизель отыны
Газохол
Нефрас
Жеңіл көмірсутектер қоспасы
Экологиялық жанармай
(ыдыстардың саны 1-ден артық болса, хабарламаға қосымша толтырылады)
3) ыдыстың жылжымалы түрі туралы мәліметтер:
көлік құралының және (немесе) тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
________________________________________________________
көлік құралының маркасы ______________________________________
9. Автожанармай құю станциясы туралы мәліметтер:
меншік құқығында
жалдау шарты бойынша
тапсырма шарты бойынша
1) автожанармай құю станциясының типі:
стационарлық
контейнерлік
жылжымалы
2) ыдыстар:
ыдыстар саны, данасы (барлығы) ___________________________________________________
ыдыстар көлемі, тонна (барлығы) ___________________________________________________
3) отын бөлу колонкаларының саны, данасы _________________________________________
4) май құю пистолеттерінің саны, данасы_____________________________________________
5) автожанармай құю станциясының жылжымалы типі туралы мәліметтер:
Көлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі _________________________________
көлік құралының маркасы _________________________________________________________
10. Жер учаскесіне меншік құқығы (тұрақты жер пайдалану құқығы) актісінде
көрсетілген мәліметтер:
1) акті нөмірі___________________________________________________
2) актінің берілген күні 20__ жылғы "___" __________________________________________

3) площадь земельного участка, кв. м ____________________________________
4) кадастровый номер земельного участка ________________________________
11. Сведения, указанные в договоре о временном землепользовании:
1) вид временного землепользования:
☐
возмездное
☐
безвозмездное
2) номер договора ____________________________________________________
3) дата заключения договора "___" _________ 20__ года
4) срок действия договора с "___" _______ 20__ года по "___" ____20__ года
5) площадь земельного участка, кв.м_____________________________________
6) кадастровый номер земельного участка_________________________________
7) ИИН/БИН арендодателя _____________________________________________
8) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование арендодателя _______________________________
12. Сведения, указанные в свидетельстве о государственной регистрации прав на
недвижимое имущество:
1) номер свидетельства _______________________________________________
2) дата выдачи свидетельства "___" _________ 20__ года
3) площадь помещения, кв.м____________________________________________
13. Сведения, указанные в договоре аренды недвижимого имущества:
1) номер договора ____________________________________________________
2) дата заключения договора "___" ________ 20__ года
3) срок действия договора с "___" _______20__ года по "___" ____ 20__ года
4) площадь помещения, кв.м____________________________________________
5) ИИН/БИН арендодателя_____________________________________________
6) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование арендодателя
__________________________________________________________________
14. К уведомлению прилагаются копии следующих документов:
☐
подтверждающих право собственности производственного объекта производителя нефтепродуктов;
☐
договор аренды производственного объекта производителя нефтепродуктов;
☐
подтверждающих право собственности базы нефтепродуктов (резервуара);
☐
договор аренды базы нефтепродуктов (резервуара);
☐
подтверждающих право собственности автозаправочной станции;
☐
договор аренды автозаправочной станции;
☐
договор переработки нефти поставщика нефти с производителем нефтепродуктов;
☐
договор поручения с владельцем автозаправочной станции
15. Подавая данное уведомление, заявитель:
подтверждает, что указанные в уведомлении данные являются официальными и на
них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности
или действия;
подтверждает, что все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными;
дает согласие на сбор и обработку персональных данных, представленных в настоящем уведомлении;
несет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту
сведений, указанных в настоящем уведомлении.

3) жер учаскесінің ауданы, шаршы метр _____________________________________________
4) жер учаскесінің кадастрлық нөмірі________________________________________________
11. Уақытша жер пайдалану туралы шартта көрсетілген мәліметтер:
1) уақытша жер пайдалану түрі:
өтеулі
өтеусіз
2) шарт нөмірі____________________________________________________
3) шарт жасасу күні 20__ жылғы "___" __________
4) шарттың қолданыс мерзімі 20__ жылғы "___" _________ бастап 20__ жылғы "___" _________ дейін
5) жер учаскесінің ауданы, шаршы метр _____________________________________________
6) жер учаскесінің кадастрлық нөмірі ______________________________________________
7) жалға берушінің ЖСН/БСН-і_________________________
8) жалға берушінің аты-жөні (егер ол жеке басын куәландыратын кұжатта көрсетілсе) немесе
атауы__________________________________________________________
12. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікте көрсетілген мәліметтер:
1) куәлік нөмірі___________________________________________________
2) куәліктің берілген күні 20__ жылғы "___" __________
3) үй-жай алаңы, шаршы метр _____________________________________________________
13. Жылжымайтын мүлікті жалдау шартында көрсетілген мәліметтер:
1) шарт нөмірі____________________________________________________
2) шарт жасасу күні 20__ жылғы "___" __________
3) шарттың қолданыс мерзімі 20__ жылғы "___" _________ бастап 20__ жылғы "___" _________ дейін
4) үй-жай ауданы, шаршы метр ____________________________________________________
5) жалға берушінің ЖСН/БСН-і____________________________
6) жалға берушінің аты-жөні (егер ол жеке басын куәландыратын кұжатта көрсетілсе) немесе
атауы _______________________________________________________________
14. Хабарламаға мынадай құжаттардың көшірмелері қоса беріледі:
мұнай өнiмдерiн өндiрушiнiң өндiрiстік объектiсiнің меншiк құқығын растайтын;
мұнай өнiмдерiн өндiрушiнiң өндiрiстік объектiсiн жалға алу шарты;
мұнай өнімдері базасының (резервуардың) меншiк құқығын растайтын;
мұнай өнімдері базасын (резервуарды) жалға алу шарты;
автожанармай құю станциясының меншiк құқығын растайтын;
автожанармай құю станциясын жалға алу шарты;
мұнай жеткізушінің мұнай өнiмдерiн өндiрушiмен жасаған мұнай өңдеу шарты;
автожанармай құю станциясын иеленушімен жасаған тапсырма шарты
15. Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші:
хабарламада көрсетілген деректер ресми болып табылады және оларға қызметті немесе іс-
қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жолдануы мүмкіндігін растайды;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетінін және жарамды болып
табылатындығын растайды;
осы хабарламада берілген дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін береді;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес осы хабарламада көрсетілген мәліметтердің
дұрыстығы мен толықтығы үшін жауап береді.

16. Заявитель_______________________________________ ___________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, (подпись)
удостоверяющем личность)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" ____________20__ года "__" час "__" мин
17. Дата почтового штемпеля "___" ____________20__ года (заполняется в случае
подачи уведомления по почте)
Укажите номер текущего листа
Приложение к уведомлению о начале или прекращении деятельности в качестве
налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности по производству
бензина (кроме авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси
легких углеводородов, экологического топлива, оптовой и (или) розничной реализации
бензина (кроме авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси
легких углеводородов, экологического топлива
Идентификационный номер (ИИН/БИН) ____________________________
Общее количество листов _______
Сведения о емкостях
☐
на праве собственности
☐
по договору аренды
☐
по договору переработки нефти поставщика нефти с производителем нефтепродуктов
Вид нефтепродукта: бензин (кроме авиационного)
количество емкостей, штук (всего)
объем емкостей, тонн (всего)
млн. тыс. целые дробные
инвентарный №
объем (вместимость) емкости, тонны
млн. тыс. целые дробные
Вид нефтепродукта: дизельное топливо
количество емкостей, штук (всего)
объем емкостей, тонн (всего)
млн. тыс. целые дробные
инвентарный №
объем (вместимость) емкости, тонны
млн. тыс. целые дробные
Вид нефтепродукта: газохол
количество емкостей, штук (всего)
объем емкостей, тонн (всего)
млн. тыс. целые дробные
инвентарный №
объем (вместимость) емкости, тонны
млн. тыс. целые дробные
Вид нефтепродукта: бензанол
количество емкостей, штук (всего)
объем емкостей, тонн (всего)
млн. тыс. целые дробные
инвентарный №
объем (вместимость) емкости, тонны
млн. тыс. целые дробные
Вид нефтепродукта: нефрас
количество емкостей, штук (всего)
объем емкостей, тонн (всего)
млн. тыс. целые дробные
инвентарный №
объем (вместимость) емкости, тонны
млн. тыс. целые дробные
Вид нефтепродукта: смесь легких углеводородов
количество емкостей, штук (всего)
объем емкостей, тонн (всего)
млн. тыс. целые дробные
инвентарный №
объем (вместимость) емкости, тонны
млн. тыс. целые дробные
Вид нефтепродукта: экологическое топливо
количество емкостей, штук (всего)
объем емкостей, тонн (всего)
млн. тыс. целые дробные
инвентарный №
объем (вместимость) емкости, тонны
млн. тыс. целые дробные
Приложение 3-7
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма

16. Өтініш беруші_________________________________ ____________
(тегі, аты әкесінің аты (егер ол жеке басын (қолы) куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "___" _________ "__" сағ "__" мин
17. Пошта штемпелінің күні 20__ жылғы "___" __________
(хабарлама пошта арқылы тапсырылған жағдайда толтырылады)
Ағымдағы парақтың нөмірін көрсетіңіз
Бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынын, газохол, бензанол, нефрас, жеңіл
көмірсутектер қоспасы, экологиялық жанармай өндіру, бензинді (авиациялықтан
басқа), дизель отынын, газохол, бензанол, нефрас, жеңіл көмірсутектер қоспасы,
экологиялық жанармай көтерме және (немесе) бөлшек сауда арқылы өткізу жөніндегі
жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны
немесе тоқтатқаны туралы хабарламаға қосымша
Сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)________________________________
Парақтардың жалпы саны_______
Ыдыстар туралы мәліметтер
меншік құқығында
жалдау шарты бойынша
мұнай берушінің мұнай өнiмдерiн өндiрушiмен жасаған мұнайды өңдеу шарты бойынша
Мұнай өнімінің түрі: бензин (авиациялықтан басқа)
Ыдыстар саны,
данасы (барлығы)
Ыдыстар көлемі, тонна (барлығы)
млн. мың. бүтін бөлшек
Түгендеу №
Ыдыстың көлемі (сыйымдылығы), тонна
млн. мың. бүтін бөлшек
Мұнай өнімінің түрі: дизель отыны
Ыдыстар саны,
данасы (барлығы)
Ыдыстар көлемі, тонна (барлығы)
млн. мың. бүтін бөлшек
Түгендеу №
Ыдыстың көлемі (сыйымдылығы), тонна
млн. мың. бүтін бөлшек
Мұнай өнімінің түрі: газохол
Ыдыстар саны,
данасы (барлығы)
Ыдыстар көлемі, тонна (барлығы)
млн. мың. бүтін бөлшек
Түгендеу №
Ыдыстың көлемі (сыйымдылығы), тонна
млн. мың. бүтін бөлшек
Мұнай өнімінің түрі: бензанол
Ыдыстар саны,
данасы (барлығы)
Ыдыстар көлемі, тонна (барлығы)
млн. мың. бүтін бөлшек
Түгендеу №
Ыдыстың көлемі (сыйымдылығы), тонна
млн. мың. бүтін бөлшек
Мұнай өнімінің түрі: нефрас
Ыдыстар саны,
данасы (барлығы)
Ыдыстар көлемі, тонна (барлығы)
млн. мың. бүтін бөлшек
Түгендеу №
Ыдыстың көлемі (сыйымдылығы), тонна
млн. мың. бүтін бөлшек
Мұнай өнімінің түрі: жеңіл көмірсутектер қоспасы
Ыдыстар саны,
данасы (барлығы)
Ыдыстар көлемі, тонна (барлығы)
млн. мың. бүтін бөлшек
Түгендеу №
Ыдыстың көлемі (сыйымдылығы), тонна
млн. мың. бүтін бөлшек
Мұнай өнімінің түрі: экологиялық жанармай
Ыдыстар саны,
данасы (барлығы)
Ыдыстар көлемі, тонна (барлығы)
млн. мың. бүтін бөлшек
Түгендеу №
Ыдыстың көлемі (сыйымдылығы), тонна
млн. мың. бүтін бөлшек
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 3-7-қосымша
Нысан
Темекі өнімдерін көтерме сауда арқылы өткізу бойынша жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама

Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-7 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 29.05.2017 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Уведомление о начале или прекращении деятельности в качестве
налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности по оптовой
реализации табачных изделий
1. В ___________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
2. Настоящим ___________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика (налогового агента) идентификационный номер
(ИИН/БИН) _________________________________
уведомляет о:
начале деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды
деятельности
прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные
виды деятельности
изменении сведений об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с
налогообложением, указанных в уведомлении
3. Вид деятельности:
Оптовая реализация табачных изделий
сигареты с фильтром
сигареты без фильтра, папиросы
сигары
сигариллы
табак
(курительный, жевательный, нюхательный и прочий)
4. Место нахождения объекта:
область______________________________________________________________
город (район) ________________________________________________________
поселок (село) _______________________________________________________
улица (микрорайон) ___________________________________________________
номер дома (здания) __________________________________________________
5. Сведения, указанные о земельном участке*:
Сведения, указанные в акте на право собственности на земельный участок (на право
постоянного землепользования)
номер акта ___________________________________________________________
дата выдачи акта с "___" ______20__ года по "___" _______20__ года
площадь земельного участка, кв.м ______________________________________
кадастровый номер земельного участка __________________________________
ИИН/БИН арендодателя _______________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование арендодателя _______________________________
Сведения, указанные в договоре о временном землепользовании:
вид временного землепользования:
□ возмездное
□ безвозмездное
номер договора ______________________________________________________
дата заключения договора "___" _________ 20__ года
срок действия договора с "___" _____20__ года по "___" _____20__ года
площадь земельного участка, кв.м ______________________________________
кадастровый номер земельного участка __________________________________
ИИН/БИН арендодателя _____________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование арендодателя _______________________________
* ( если наличия земельных участков на право собственности и (или) в договоре о
временном землепользовании два и более - заполняется приложение 1 к уведомлению)

Ескерту. Бұйрық 3-7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.05.2017 № 218 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. ________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
2. Осымен _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе атауы
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) ___________________________________________________
хабарлайды:
жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны туралы
жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті аяқтағаны туралы
хабарламада көрсетілген салық салумен байланысты объектілер және (немесе) салық салынатын объектілер туралы мәліметтерді өзгеру
3. Қызмет түрі:
Темекі өнімдерін көтерме сауда арқылы өткізу
фильтрлі сигареттер
фильтрсіз сигареттер, папиростар
сигарлар
сигариллалар
темекі
(шегетін, шайнайтын, иіскейтін және басқалар)
4. Объектінің орналасқан жері:
Облыс__________________________________________________________________________
қала (аудан) _____________________________________________________________________
кент (ауыл) ______________________________________________________________________
көше (шағын аудан) ______________________________________________________________
үй нөмірі (ғимарат) _______________________________________________________________
5. Жер учаскесі туралы көрсетілген мәліметтер жер учаскесіне меншік құқығы (тұрақты
жер пайдалану құқығы) актісінде көрсетілген мәліметтер*:
акті нөмірі_______________________________________________________________________
актінің берілген күні 20__ жылғы "___" _____ бастап 20_"___" _______ дейін
жер учаскесінің ауданы, шаршы метр________________________________________________
жер учаскесінің кадастрлық нөмірі __________________________________________________
жалға берушінің ЖСН/БСН-і_______________________________________________________
жалға берушінің (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Уақытша жерді пайдалану туралы шартта көрсетілген мәліметтер:
уақытша жерді пайдалану түрі:
өтеулі
өтеусіз
шарт нөмірі _____________________________________________________________________
шартты жасасқан күні 20__ жылғы "__" ____________
шарттың қолданыс мерзімі 20__ жылғы "___" ____ бастап 20__ жылғы "___" _________ дейін
жер учаскесінің ауданы, шаршы метр________________________________________________
жер учаскесінің кадастрлық нөмірі __________________________________________________
жалға берушінің ЖСН/БСН-і _______________________________________________________
жалға берушінің (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе жалға берушінің атауы ____________________________________________
________________________________________________________________________________
*(егер жер учаскесіне меншік құқығының және (немесе) уақытша жерді пайдалану туралы
шартта екі және одан асып кеткен жағдайда - хабарламаға 1-қосымша толтырылады).

6. Сведения, указанные в свидетельстве о государственной регистрации прав на
недвижимое имущество**:
номер свидетельства            _____________________________________
дата выдачи свидетельства            "___" _________ 20__ года
площадь помещения, кв.м. ___________________________________
Сведения, указанные в договоре аренды недвижимого имущества:
номер договора аренды _________________________________
дата заключения договора___________________________________________
срок действия договора с "___" ______20__ года по "___" ___20__ года
площадь помещения, кв.м.______________________________________________
ИИН/БИН арендодателя ________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование арендодателя _______________________________
** (если сведения указанные в акте на право собственности на земельный участок и (или) в
договоре о временном землепользования два и более – заполняется приложение 2 к
уведомлению)
7. К уведомлению прилагаются копии следующих документов:
подтверждающих право землепользования
подтверждающих право аренды землепользования
подтверждающих право собственности на недвижимое имущество
подтверждающих право аренды недвижимого имущества
Подавая данное уведомление, заявитель:
подтверждает, что указанные в уведомлении данные являются официальными и на них
может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или
действия;
подтверждает, что все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
дает согласие на сбор и обработку персональных данных, представленных в настоящем
уведомлении;
несет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность
и полноту сведений, указанных в настоящем уведомлении.
8.Заявитель __________________________________________ _______
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, (подпись)
удостоверяющем личность)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" _________ 20__ года "__" час "__" мин
Укажите номер текущего листа
Приложение 1
к уведомлению о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности по оптовой реализации табачных изделий
Общая информация
ИИН/БИН ________________________________________________________
Общее количество листов __________________
Сведения о земельных участках
Сведения, указанные в акте на право собственности на земельный участок
(на право постоянного землепользования):
Номер акта ______________________________________________________
дата выдачи акта "___" _________20__ года
площадь земельного участка, кв.м. __________________________________
кадастровый номер земельного участка ______________________________
Сведения, указанные в договоре о временном землепользовании:
вид землепользования
возмездное
безвозмездное
номер договора       _______________________________________________
дата заключения договора       "___" _________20__ года
срок действия договора с "___" ____20__ года по "___" ______20__ год
площадь земельного участка, кв.м. ___________________________________
кадастровый номер земельного участка _______________________________
ИИН/БИН арендодателя ____________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или наименование арендодателя ___________________________________________
__________________________________________________________________
Укажите номер текущего листа
Приложение 2
к уведомлению о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности по оптовой реализации табачных изделий
Общая информация
ИИН/БИН _______________________________________________________
Общее количество листов __________
Сведения о недвижимом имуществе
Сведения, указанные в свидетельстве о государственной регистрации прав на недвижимое имущество
номер свидетельства ____________________________
дата выдачи свидетельства "___" _________20____года
площадь помещения, кв.м. ___________________________________________
Сведения, указанные в договоре аренды недвижимого имущества:
номер договора____________________________________________________
дата заключения договора             "___" _________20__ года
срок действия договора с "___" ____20__ года по "___" ___20__ года
площадь помещения, кв.м. ___________________________________________
ИИН/БИН арендодателя ________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование арендодателя ______________________________________________
Приложение 3-8
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3-8 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 04.05.2026 № 44 (вводится в действие c 12.07.2026).

6. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікте көрсетілген
мәліметтер **:
Куәліктің нөмірі__________________________________________________________________
куәліктің берілген күні            20__ жылғы"___" _________
үй-жай алаңы, шаршы метр_________________________________________________________
Жылжымайтын мүлікті жалдау шартында көрсетілген мәліметтер:
шарт нөмірі ______________________________________________________ шартты жасау
күні ____________________________________________________________________________
шарттың қолданыс мерзімі 20__ жылғы "_" _______ бастап 20__ жылғы "_" _________ дейін
үй-жай ауданы, шаршы метр _______________________________________________________
жалға берушінің ЖСН/БСН-і _______________________________________________________
жалға берушінің аты-жөні (егер ол жеке басын куәландыратын кұжатта көрсетілсе) немесе
атауы __________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
**(егер жер учаскесіне меншік құқығы актісінде және уақытша жерді пайдалану туралы
шартта көрсетілген мәліметтер екі және одан асып кеткен жағдайда - хабарламаға 2-қосымша толтырылады)
Жылжымайтын мүлікті жалға алу шартында көрсетілген мәліметтер:
7. Хабарламаға мынадай құжаттардың көшірмелері қоса тіркеледі:
жерді пайдалану құқығын растайтын
жерді пайдалануды жалға беру құқығын растайтын
жылжымайтын мүлікке меншік құқығын растайтын
жылжымайтын мүлікті жалға беру құқығын растайтын
Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші:
хабарламада көрсетілген деректер ресми болып табылады және оларға қызметті немесе
іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жолдануы мүмкіндігін
растайды;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып
табылатындығын растайды;
осы хабарламада берілген дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін береді;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес осы хабарламада көрсетілген
мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығы үшін жауап береді.
8. Өтініш беруші___________________________________            _______________
тегі, аты әкесінің аты (егер ол жеке басын                  (қолы)
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы"___" _________ "__" сағ "__" мин
Ағымдағы парақтың нөміріні көрсетіңіз
Темекі өнімдерін көтерме сауда арқылы өткізу бойынша жекелеген
қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті
бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаға 1-қосымша
Жалпы ақпарат
ЖСН/БСН ______________________________________________________________________
Парақтардың жалпы саны__________________________________________________________
Жер учаскелері туралы мәліметтер
Жер учаскесіне меншік құқығы (өтеусіз жер пайдалану құқығы) актісінде көрсетілген мәліметтер:
Акті нөмірі ______________________________________________________________________
Актінің берілген күні 20__ жылғы "___" _________
жер учаскесінің ауданы, шаршы метр________________________________________________
жер учаскесінің кадастрлық нөмірі __________________________________________________
Уақытша жерді пайдалану туралы шартта көрсетілген мәліметтер:
Жерді пайдалану түрі
өтелетін
өтеусіз
шарттың нөмірі                                    ______________________________
шартты жасасу күні                                    20__ жылғы "___" ______________
шарттың қолданыс мерзімі                              бастап 20__ "___" _______ дейін
жер учаскесінің ауданы, шаршы метр________________________________________________
жер учаскесінің кадастрлық нөмірі __________________________________________________
Жалға берушінің ЖСН/БСН-і ______________________________________________________
Жалға берушінің (тегі, аты әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Ағымдағы парақтың нөміріні көрсетіңіз
Темекі өнімдерін көтерме сауда арқылы өткізу бойынша жекелеген
қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті
бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаға 2-қосымша
Жалпы ақпарат
ЖСН/БСН ______________________________________________________________________
Парақтардың жалпы саны__________________________________________________________
Жылжымайтын мүлік туралы мәліметтер
Жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәлікте көрсетілген мәліметтер
куәліктің нөмір                              __________________________________
куәліктің берілген күні                        20__ жылғы "___" __________________
үй-жайдың ауданы, шаршы метр                  __________________________________
Жылжымайтын мүлікті жалға алу шартында көрсетілген мәліметтер:
шарттың нөмірі                              ___________________________
шартты жасасу күні                              20__ жылғы "___" ___________
шарттың қолданыс мерзімі бастап                  20__ "___" _______ дейін
үй-жайдың ауданы, шаршы метр____________________________________________________
Жалға берушінің ЖСН/БСН-і ______________________________________________________
Жалға берушінің (тегі, аты әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 3-8-қосымша
Нысан
Жекелен ойын түрлерін - ойын бизнесі қызметін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама

Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-8 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 29.05.2017 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
УВЕДОМЛЕНИЕ
о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика,
осуществляющего отдельные виды деятельности - игорный бизнес
1. В _____________________________________________________________
- (наименование органа государственных доходов)
2. Настоящим ___________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика (налогового агента) идентификационный номер
(ИИН/БИН)
уведомляет о:
□начале осуществления деятельности в качестве налогоплательщика
□изменение сведений об объектах, указанных в уведомлении
□снятии с учета всех объектов налогообложения
□прекращении осуществления деятельности в качестве налогоплательщика,
3. Дата ввода (выбытия) объектов с:* ___
Приложение к уведомлению о начале или прекращении деятельности в качестве
налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности – игорный бизнес
4. Сведения о налогоплательщике:
1. идентификационный номер (ИИН/БИН)
2.Наименование игорного заведения ____________________________________
3. Местонахождение игорного заведения (стационарного места) _____________
_______________________________________________________
А. область __________________________________________________________
В. город или район ___________________________________________________
С. улица ____________________________________________________________
D. номер дома ___ кв (офис) ___
4. Сведения о лицензии, выданной на деятельность в сфере игорного бизнеса (при
электронной подаче в автоматическом режиме сведения по лицензиям подтягиваются с
Информационной системы Государственной базы данных "Е-лицензирование"):
серия номер дата выдачи дата истечения срока
А. казино ___ ___ _____________________________
В. зал игровых автоматов ___ ___ _____________________________
С. тотализатор ___ ___ _____________________________
D. букмекерская контора ___ ___ _____________________________
5. Наименование лицензиара: __________________________________________
Сведения об объектах налогообложения:
5. Объект обложения Общее количество объектов обложения
А. игровой стол _____________________________________
В. игровой автомат ______________________________________
С. касса тотализатора ____________________________________
D. электронная касса тотализатора ___________________________________
E. касса букмекерской конторы ____________________________________
F. электронная касса букмекерской конторы______________________________
Сведения о документах, удостоверяющих право землепользования:

Ескерту. Бұйрық 3-8-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.05.2017 № 218 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. ________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер мекемесінің атауы)
2. Осымен _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық
төлеушінің атауы (салық агентінің)
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны
хабарламада көрсетiлген объектiлер туралы мәлiметтер өзгергені
барлық салық салу объектілерін есептен шығару
жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті тоқтатқаны,
туралы хабарлайды.
3. Объектілерді енгізу (шығару) күні: __ __ ______ -дан
Жекелен ойын түрлерін - ойын бизнесі қызметін жүзеге асыратын салық төлеуші
ретінде бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарландыруға қосымша
4. Салық төлеуші туралы мәліметтер:
1. сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
2.Ойын мекемесінің атауы _________________________________________________________
3. Ойын мекемесінің (стационарлык орны) орналасқан орны_____________________________
А. облыс ________________________________________________________________________
В. қала немесе аудан ______________________________________________________________
С. көше _________________________________________________________________________
D. үйдің номері ___ пәтер (қызмет орны) ___
4. Ойын бизнесі саласындағы қызметке берілген лицензия туралы мәлметтер "
(электронды түрде тапсырылған кезде лицензия бойынша мәліметтер "Е-лицензирование"
Мемлекеттік деректер базасынан Ақпараттық жүйесінен автоматты түрде алынады:
сериясы нөмірі берілген күні мерзімінің өту күні
А. казино ___ ___ __________ _________________
В. ойын автоматтары залы ___ ___ __________ _________________
С. тотализатор ___ ___ __________ _________________
D. букмекер кеңсесі ___ ___ __________ _________________
5. Лицензиярдың атауы: _____________________________________________________
Салық салу объектілері туралы мәліметтер:
5. Салық салу объектісі Салық салу объектілерінің жалпы саны
А. ойын үстелі ___________________________________________________________________
В. ойын автоматы ________________________________________________________________
С. тотализатор кассасы ____________________________________________________________
D. тотализатордың электронды кассасы ______________________________________________
E. букмекер кеңсесінің кассасы _____________________________________________________
F. букмекер кеңсесінің электронды кассасы ___________________________________________
Жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер:

6. Сведения, указанные в акте на право собственности на земельный участок (на право
постоянного землепользования):
А. дата выдачи акта ________________________________
В. номер акта ________________________________
С. площадь земельного участка, занятого игорным заведением, кв.м._________
D. кадастровый номер земельного участка ____________________
7.Сведения указанные в договоре о временном землепользовании:
А. вид землепользования возмездное
безвозмездное
В. дата заключения договора ________________________________
С. срок действия договора с ______________по___________________
D. номер договора ____________________________________
E. площадь земельного участка, занятого игорным заведением, кв.м. ________
F. кадастровый номер земельного участка _______________________________
G. ИИН/БИН арендодателя: ___________________________________________
H. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование арендодателя:_______________________________
____________________________________________________________________
Сведения о документах, удостоверяющих право не недвижимое имущество
8. Сведения, указанные в свидетельстве о государственной регистрации прав на
недвижимое имущество:
А. дата выдачи свидетельства ___________________________________
В. номер свидетельства ____________________________________
С. площадь недвижимого имущества. кв.м. _____________________________
9. Сведения, указанные в договоре аренды недвижимого имущества:
А. дата заключения договора аренды ________________________________
В. срок действия договора аренды с _______________по___________________
С. номер договора _____________________________________
D. арендуемая площадь, кв.м. ________________________________________
E. ИИН/БИН арендодателя ______________________________________
F. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование арендодателя_______________________________
____________________________________________________________________
10. Подавая данное уведомление, заявитель:
подтверждает, что указанные в уведомлении данные являются официальными и на них
может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности
или действия;
подтверждает, что все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
дает согласие на сбор и обработку персональных данных, представленных в настоящем
уведомлении;
несет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за
достоверность и полноту сведений, указанных в настоящем уведомлении.
11. Заявитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, (подпись)
удостоверяющем личность)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" ____________20__ года "__" час "__" мин

6. Жер учаскесіне меншік құқығы (жерді тұрақты пайдалану құқығы) актісінде
көрсетілген мәліметтер:
А. актінің берілген күні ____________________________________________________________
В. актінің нөмірі _________________________________________________________________
С. ойын мекемесі орналасқан жер учаскесінің ауданы, шаршы м._________________________
D. жер учаскесінің кадастрлық нөмірі ________________________________________________
7. Жер учаскесін уақытша пайдалану туралы шартта көрсетілген мәліметтер:
А. жер пайдалану түрі өтелетін
өтеусіз
В. шартты жасасу күні ______________________________
С. шарттың қолданыс мерзімі ______________ ден__________ дейін
D. шарттың нөмірі ___________________________________
E. ойын мекемесі орналасқан жер учаскесінің ауданы, шаршы м. _________________________
F. жер учаскесінің кадастрлық нөмірі ________________________________________________
G. жалға берушінің ЖСН/БСН: _____________________________________________________
H. Жалға берушінің (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы:__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жылжымайтын мүлікке құқықты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
8. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікте көрсетілген
мәліметтер:
А. куәліктің берілген күні __________________________________________________________
В. куәліктің нөмірі ________________________________________________________________
С. жылжымайтын мүліктің ауданы, шаршы м. _________________________________________
9. Жылжымайтын мүлікті жалға алу шартында көрсетілген мәліметтер:
А. жалға алу шартының жасалған күні _______________________________________________
В. жалға алу шартының қолданыс мерзімі __________ ден_________ дейін
С. шарттың нөмірі ________________________________________________________________
D. жалға алу ауданы, шаршы м. _____________________________________________________
E. жалға берушінің ЖСН/БСН ______________________________________________________
F. жалға берушінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы: __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
10. Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші:
хабарламада көрсетілген деректер ресми болып табылатындығын және оларға қызметті
немесе іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жолдануы
мүмкіндігін растайды;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіндігін және жарамды
болып табылатындығын растайды;
осы хабарламада берілген дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін береді;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес осы хабарламада көрсетілген
мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығы үшін жауап береді.
11.Өтініш беруші______________________________________                  _________
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын            (қолы)
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Мөр орны (болған жағдайда)
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "___" _________ "__" сағ "__" мин

12. Дата почтового штемпеля "___" ____________20__ года
(заполняется в случае подачи
уведомления по почте)
Приложение 3-9
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-9 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 29.05.2017 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
УВЕДОМЛЕНИЕ
о начале или прекращении в качестве налогоплательщика, осуществляющего
отдельные виды деятельности - услуги с использованием игровых автоматов без
выигрыша, персональных компьютеров для игр, игровых дорожек, картов,
бильярдных столов
1. В _______________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
2. Настоящим _______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика (налогового агента) идентификационный номер
(ИИН/БИН)
уведомляет о:
начале осуществления деятельности в качестве налогоплательщика
изменение сведений об объектах, указанных в уведомлении
снятии с учета всех объектов налогообложения
прекращении осуществления деятельности в качестве налогоплательщика
3. Дата ввода (выбытия) объектов с:* ____________
Приложение к уведомлению о начале или прекращении деятельности в качестве
налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности с использованием
игровых автоматов без выигрыша, персональных компьютеров для игр, игровых
дорожек, картов, бильярдных столов
Сведения о налогоплательщике:
1.Идентификационный номер (ИИН/БИН)
2. Наименование игорного заведения (стационарной точки)_________________
____________________________________________
3. Местонахождение игорного заведения (стационарной точки) _____________
_______________________________________________________
А. область ___________________________________________________________
В. город или район ____________________________________________________
С. улица или микрорайон ______________________________________________
D. номер дома ___ кв (офис) ___________________________________________
Сведения об объектах налогообложения:
4. Объект обложения
А. игровой автомат без выигрыша, предназначенный для проведения игры с одним
игроком (Общее количество объектов обложения) ___________
В. игровой автомат без выигрыша, предназначенный для проведения
игры с участием более одного игрока (Общее количество объектов обложения)
_____________________________
С. персональный компьютер, используемый для проведения игры (Общее количество
объектов обложения) _______________________________________
D. игровая дорожка (Общее количество объектов обложения)_______________
E. карт (Общее количество объектов обложения)__________________________
F. бильярдный стол (Общее количество объектов обложения)_______________
Сведения о документах, удостоверяющих право землепользования:

12. Пошта штемпелінің күні:20__ жылғы "___" ________________________________________
(хабарлама пошта арқылы тапсырылған жағдайда толтырылады)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 3-9-қосымша
Нысан
Ұтыссыз ойын автоматтарын, ойынға арналған жеке компьютерлерді, ойын жолдарын, карталарды, бильярд үстелдерін пайдала отырып көрсетілетін қызметті – жекелеген қызмет түрін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
Ескерту. Бұйрық 3-9-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.05.2017 № 218 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер мекемесінің атауы)
2.Осымен__________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе салық
төлеушінің атауы (салық агентінің)
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
- салық төлеуші ретінде қызметті жүзеге асыруды бастағаны
- хабарламада көрсетiлген объектiлер туралы мәлiметтер өзгергені
- барлық салық салу объектілерін есептен шығару
- салық төлеуші ретінде қызметті жүзеге асыруды тоқтатқаны,
туралы хабарлайды:
3. Объектілерді енгізу (шығару) күні: __ __ ______ -дан
Ұтыссыз ойын автоматтарын, ойынға арналған жеке компьютерлерді, ойын
жолдарын, карталарды, бильярд үстелдерін пайдала отырып жекелеген қызмет
түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе
тоқтатқаны туралы хабарландыруға қосымша
Салық төлеуші туралы мәліметтер:
1. сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
2.Ойын мекемесінің атауы _________________________________
3.Ойын мекемесінің (стационарлык орны) орналасқан орны
________________________________________________________________________________
А. облыс ________________________________________________________________________
В. қала немесе аудан ______________________________________________________________
С. көше _________________________________________________________________________
D. үйдің нөмері ___ пәтер (қызмет орны) ___
Салық салу объектілері туралы мәліметтер:
4. Салық салу объектісі
А. бiр ойыншымен ойын өткiзуге арналған ұтыссыз ойын автоматы салық салу объектілердің
жалпы саны __________
В. бiреуден артық ойыншылардың қатысуымен ойын өткiзуге арналған ұтыссыз ойын
автоматы ____________________
С. ойын өткiзу үшiн пайдаланылатын жеке компьютер салық салу объектілердің жалпы саны
__________________
D. ойын жолы____________________________________________________________________
Е. Карт__________________________________________________________________________
F. бильярд үстелi _________________________________________________________________
Жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер:

5. Сведения, указанные в акте на право собственности на земельный участок (на право
постоянного землепользования):
А. дата выдачи акта ________________________________________________
В. номер акта _______________________________________________________
С. площадь земельного участка, занятого игорным заведением, кв.м.__________
D. кадастровый номер земельного участка ________________________________
6. Сведения указанные в договоре о временном землепользовании:
А. вид землепользования возмездное
безвозмездное
В. дата заключения договора ___________________________________________
С. срок действия договора с _______________по________________________
D. номер договора __________________________________________________
E. площадь земельного участка, занятого игорным заведением, кв.м. _________
F. кадастровый номер земельного участка ________________________________
G. ИИН/БИН арендодателя: ___________________________________________
H. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование арендодателя: ______________________________
____________________________________________________________________
Сведения о документах, удостоверяющих право не недвижимое имущество
7. Сведения, указанные в свидетельстве о государственной регистрации прав на
недвижимое имущество:
А. дата выдачи свидетельства __________________________________________
В. номер свидетельства ______________________________________________
С. площадь недвижимого имущества кв.м. _______________________________
8. Сведения, указанные в договоре аренды недвижимого имущества:
А. дата заключения договора аренды ____________________________________
В. срок действия договора аренды с _______________по__________________
С. номер договора ___________________________________________________
D. арендуемая площадь, кв.м. __________________________________________
E. ИИН/БИН арендодателя ____________________________________________
F. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование арендодателя _______________________________
____________________________________________________________________
9. Подавая данное уведомление, заявитель подтверждает нижеследующее:
все указанные данные являются официальными и на них может быть направлена
любая информация по вопросам осуществления деятельности или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом деятельности или
отдельными действиями;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики Казахстан,
обязательных для исполнения до начала осуществления деятельности или действия и в последующем.
11. Заявитель________________________________________________ ________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, (подпись)
удостоверяющем личность)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" _________ 20__ года "__" час "__" мин

5. Жер учаскесіне меншік құқығы (жерді тұрақты пайдалану құқығы) актісінде көрсетілген
мәліметтер:
А. актінің берілген күні ____________________________________________________________
В. актінің номірі _________________________________________________________________
С. ойын мекемесі орналасқан жер учаскесінің ауданы, шаршы м._________________________
D. жер учаскесінің кадастрлық номірі ________________________________________________
6. Жер учаскесін уақытша пайдалану туралы шартта көрсетілген мәліметтер:
А. жер пайдалану түрі өтелетін
өтеусіз
В. шартты жасасу күні ____________________________________________________________
С. шарттың қолданыс мерзімі ______________ ден __________ дейін
D. шарттың нөмірі ___________________________________
E. ойын мекемесі орналасқан жер учаскесінің ауданы, шаршы м. _________________________
F. жер учаскесінің кадастрлық нөмірі ________________________________________________
G. жалға берушінің ЖСН/БСН: _____________________________________________________
H. Жалға берушінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы:______________________________________
Жылжымайтын мүлікке құқықты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер:
7. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікте көрсетілген
мәліметтер:
А. куәліктің берілген күні __________________________________________________________
В. куәліктің нөмірі ________________________________________________________________
С. жылжымайтын мүліктің ауданы, шаршы м. _________________________________________
8. Жылжымайтын мүлікті жалға алу шартында көрсетілген мәліметтер:
А. жалға алу шартының жасалған күні _______________________________________________
В. жалға алу шартының қолданыс мерзімі __________ ден _________ дейін
С. шарттың нөмірі ________________________________________________________________
D. жалға алу ауданы, шаршы м. _____________________________________________________
E. жалға берушінің ЖСН/БСН ______________________________________________________
F. жалға берушінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы: __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
9.Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші:
хабарламада көрсетілген деректер ресми болып табылатындығын және оларға қызметті
немесе іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жолдануы мүмкіндігін;
өтініш берушіге мәлімделген қызметтің түрімен немесе жекелеген іс-қимылдармен
айналысуға сот тыйым салмайды;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіндігін және жарамды
болып табылатындығын растайды;
өтініш беруші қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыруды бастағанға дейін одан
әрі де орындау үшін міндетті Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді.
10.Өтініш беруші_____________________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын            (қолы)
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Мөр орны (болған жағдайда)
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "___" _________ "__" сағ "__" мин

11. Дата почтового штемпеля "___" ____________20__ года
(заполняется в случае подачи уведомления по почте)
Приложение 3-10
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика,
осуществляющего отдельные виды деятельности - электронная торговля товарами
Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-10 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 27.02.2018 № 83 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 30.07.2021 № 75 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В _____________________________________________________________________
(Наименование органа государственных доходов)
Данные заявителя
2. БИН/ИИН _____________________________________________________________
3. Наименование__________________________________________________________
4. Местонахождение_______________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
_________________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома, здания (стационарного помещения)
5.
Для налогоплательщиков осуществляющих электронную торговлю товарами
Уведомляет:
о начале деятельности с "__" _____________ 20__ года
о прекращении деятельности с "__" ________20__ года
об изменении данных с "__" _____________ 20__ года
6. Дополнительные сведения для налогоплательщиков, осуществляющих электронную
торговлю товарами:
6.1. Электронная почта ______________________________________________________
6.2. Телефоны _____________________________________________________________
6.3. Адрес (а) осуществления деятельности _____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
__________________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома, здания (стационарного помещения)
7. Подавая данное уведомление, заявитель обеспечивает нижеследующее:
все указанные данные являются официальными, и на указанные адреса может быть
направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом деятельности
или отдельными действиями;
подтверждает, что все прилагаемые документы являются достоверными
и действительными;
дает согласие на сбор и обработку персональных данных, представленных
в настоящем уведомлении;
несет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, указанных в настоящем уведомлении.
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики
Казахстан, обязательных для исполнения по осуществлению деятельности в качестве
налогоплательщика, осуществляющего электронную торговлю товарами.
Заявитель: ____________________________________ _____________
(фамилия имя отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи "_____" ________ 20____ года "___" часов "____" минут.
Дата почтового штемпеля "______"______________20___год.
(заполняется в случае подачи уведомления по почте)
В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
Доверенное лицо___________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
_____________________________________________________________
(номер и дата доверенности)
Дата и время подачи: "__" ______20__ года "__" часов "___" минут.

11. Пошта штемпелінің күні:20__ жылғы "___" __________
(хабарлама пошта арқылы тапсырылған жағдайда толтырылады)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-10-қосымша
Нысан
Тауарлардың электрондық саудасы – жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы Хабарлама
Ескерту. Бұйрық 3-10-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 27.02.2018 № 83 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 30.07.2021 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. _________________________________________________________
(Мемлекеттік кірістер органының атауы)
Өтініш берушінің деректері
2. ЖСН/БСН_________________________________________________
3. Атауы____________________________________________________
4. Орналасқан орны__________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елдімекен, көшенің атауы,
___________________________________________________________
үйдің, ғимараттың нөмірі (тұрақты мекеме)
5.
Тауарлар мен электрондық сауданы жүзеге асыратын салық төлеушілер үшін
20___жылғы_____________ "__" қызметінің басталғаны туралы
20___жылғы_____________ "__" қызметінің тоқтатылғаны туралы
20___жылғы_____________ "__" деректерінің өзгергені туралы хабарлайды
6. Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеушілер үшін қосымша мәліметтер:
6.1. Электрондық пошта__________________________________________
6.2. Телефондар_________________________________________________
6.3. Қызмет жүзеге асырылып отырған мекен-жай(лар) _______________
(пошта индексі,
_______________________________________________________________
облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үй, ғимарат (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
7. Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші төмендегілерді қамтамасыз етеді:
барлық көрсетілген деректер ресми болып табылады және көрсетілген мекен жайларға қызметті немесе әрекетті жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат жолдануы мүмкін;
өтініш берушіге мәлімделген қызмет түрімен немесе жеке әрекеттер мен айналысуға сот тыйым салған жоқ;
барлық ұсынылатын құжаттар анық және жарамды болып табылатын растайды;
осы хабарламада берілген дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін береді;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес осы хабарламада көрсетілген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығы үшін жауап береді;
өтініш беруші тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті жүзеге асыру бойынша орындауға міндетті Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді.
Беруші:__________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Берілген күні мен уақыты 20 ___ жылғы "___"______ "___" сағат "__" минут
Пошта штемпелінің күні 20_____жылғы "_________" ________________
(хабарлама пошта арқылы тапсырылған жағдайда толтырылады)
Сенімхат бойынша тұлға хабарламаны берген жағдайда:
Сенімді тұлға _______________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
_______________________________________________________________
(сенімхаттың нөмірі мен күні)
Берілген күні мен уақыты 20 __ жылғы "___"______ "___" сағат "__" минут
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына

Приложение 3-11
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств
Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-11 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 27.02.2018 № 83 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 10.08.2022 № 54 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В ______________________________________________________________________
(полное наименование территориального государственного органа по месту
________________________________________________________________________________
использования радиочастотного спектра)
2. Настоящим ______________________________________________________________
(полное наименование пользователя радиочастотного спектра,
________________________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер юридического лица (при наличии) (в том числе
________________________________________________________________________________
филиала или представительства иностранного юридического лица), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
Уведомляет о:
начале осуществления деятельности по
________________________________________________________________________________
прекращении осуществления деятельности по
________________________________________________________________________________
(указывается наименование деятельности)
изменении:
юридического адреса физического лица _______________________________________
места нахождения юридического лица _________________________________________
адреса осуществления деятельности или действий _______________________________
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных в уведомлении* ___________________________________________
3. Адрес места нахождения юридического лица/юридический адрес физического лица
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, улицы, номер дома, здания
(стационарного помещения)
4. Электронная почта _________________________________________
5. Телефоны _________________________________________________
6. Факс ______________________________________________________
7. Адрес (а) осуществления деятельности
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город,
________________________________________________________________________________
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома, здания (стационарного
помещения)

3-11-қосымша
Нысан
Радиоэлектрондық құралдарды пайдалануды бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
Ескерту. Бұйрық 3-11-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 27.02.2018 № 83 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 10.08.2022 № 54 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. _____________________________________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдалану орны бойынша аумақтық
_______________________________________________________________________________
мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осы арқылы ___________________________________________________________________
(радиожиілік спектрінің пайдаланушысының толық атауы,
________________________________________________________________________________
заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) (оның ішінде шетелдік заңды
________________________________________________________________________________
тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
_______________________________________________________________________________
______________________________________ бойынша қызметті жүзеге асырудың басталғаны
________________________________________________________________________________
____________________________________ бойынша қызметті жүзеге асырудың тоқтатылғаны
(қызметтің атауы көрсетіледі)
жеке тұлғаның заңды мекенжайының _______________________________________________
заңды тұлғаның орналасқан орнының ______________________________________________
қызметті немесе іс-әрекетті жүзеге асыру орнының ___________________________________
(тиісті жолға X белгісі қойылады)
хабарламада көрсетілген деректердің* ______________________________________________
өзгергені туралы хабардар етеді.
3. Заңды тұлғаның орналасқан орнының/ жеке тұлғаның заңды мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй, ғимарат (стационарлық
үй-жайдың) нөмірі
4. Электронды пошта _____________________________________________________________
5. Телефон _____________________________________________________________________
6. Факс _________________________________________________________________________
7. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы _______________________________________________
(пошталық индексі, аудан, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй, ғимарат (стационарлық
үй-жайдың) нөмірі

8. Разрешения на использование радиочастотного спектра (в случае если
законодательством предусмотрено получение разрешения):
_______________________________________________________________________________
(№, дата выдачи и наименование уполномоченного органа, кем выдан документ)
9. Разрешения на использование радиочастотного спектра (в случае, совместного
использования РЧС):
________________________________________________________________________________
(№, дата выдачи и наименование уполномоченного органа, кем выдан документ)
10. Наименование организации, с кем будет совместно использована частота:
________________________________________________________________________________
(полное наименование пользователя радиочастотного спектра, бизнес-
дентификационный номер юридического лица)
11. Договор о совместном использовании радиочастотного спектра
________________________________________________________________________________
(номер договора о совместном использовании радиочастотного спектра)
12. Сертификат или декларация соответствия на РЭС Республики Казахстан,
выданные при ввозе оборудования (в случае, если оборудование ввезено из государства-
участника Евразийского экономического союза, предоставляется сертификат и декларация
соответствия на РЭС государства-участника Евразийского экономического союза):
________________________________________________________________________________
(№, дата выдачи и наименование организаций, кем выдан документ)
13. Заключение на проектную документацию, согласованное ведомством
уполномоченного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в соответствии с Санитарными правилами "Санитарно-эпидемиологические требования к
радиотехническим объектам", утвержденными приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-19 (в случае, если предусмотрено
оформление санитарно-эпидемиологического заключения на проектную документацию) или
основание о том, что не предусмотрено оформление санитарно-эпидемиологического
заключения на проектную документацию:
________________________________________________________________________________
(№, дата выдачи документа и наименование организации, кем выдан документ)
14. Заключение электромагнитной совместимости на РЭС (в случае, если
предусмотрено получение заключения электромагнитной совместимости на РЭС):
________________________________________________________________________________
(№, дата выдачи документа и наименование организации, кем выдан документ)

8. Радиожиілік спектрін пайдалануға арналған рұқсат (егер заңнамада рұқсат алу көзделсе):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(№, берілген күні және құжатты берген уәкілетті органның атауы)
9. Радиожиілік спектрін пайдалануға арналған рұқсат (РЖС-ді бірлесіп пайдаланған жағдайда):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(№, берілген күні және құжатты берген уәкілетті органның атауы)
10. Жиілік бірлесіп қолданылатын ұйымның атауы: ___________________________________
(радиожиілік спектрінің
________________________________________________________________________________
пайдаланушысының толық атауы, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
11. Радиожиілік спектрін бірлесіп пайдалану туралы шарт ______________________________
________________________________________________________________________________
(радиожиілік спектрін бірлесіп пайдалану туралы келісімнің нөмірі)
12. Жабдықтарды әкелу кезінде берілген Қазақстан Республикасының РЭҚ сертификаты
немесе сәйкестік декларациясы (егер жабдық Еуразиялық экономикалық одағына қатысушы
мемлекеттен әкелінген жағдайда, Еуразиялық экономикалық одағына қатысушы мемлекеттің
РЭҚ сертификаты және сәйкестік декларациясы ұсынылады):
________________________________________________________________________________
(№, берілген күні және құжатты берген уәкілетті ұйымның атауы)
13. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 28 ақпандағы № ҚР
ДСМ-19 бұйрығымен бекітілген "Радиотехникалық объектілерге қойылатын санитариялық-
эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына сәйкес (егер жобалау
құжаттамасына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдеу көзделген
жағдайда) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы
уәкілетті органның ведомствосымен келісілген жобалау құжаттамасына арналған қорытынды
немесе жобалау құжаттамасына арналған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны
ресімдеу көзделмегені туралы негіздеме:
________________________________________________________________________________
(құжаттың №, берілген күні және құжатты берген ұйымның атауы)
14. РЭҚ электромагниттік үйлесімділік қорытындысы (РЭҚ-та электромагниттік үйлесімділік
қорытындысын алу көзделген жағдайда):
_______________________________________________________________________________
(№, құжаттың берілген күні және құжатты берген ұйымның атауы)

15. Настоящим уведомляю о начале эксплуатации РЭС по нижеуказанному адресу
со следующими техническими параметрами:
п/н
Тип использования
Подвижная (ПС)/
Стационарная (БС)
1)
Область
2)
Район
3)
Населенный пункт
4)
Место установки (улица, дом) **
5)
Географические координаты**
6)
Вид связи
7)
Наименование РЭС
(производитель и модель приемо-передатчика)
8)
Частота (-ты) приема, МГц
9)
Частота (-ты) передачи, МГц
10)
Мощность, Вт
11)
Расписание работы***
(для ДСВ и КВ)
12)
Класс излучения
13)
Азимут
14)
Диаметр антенны***
(для земной станции спутниковой связи)
15)
Позывной***
(для КВ, УКВ)
16)
Идентификационный номер базовой станций (BSIC)
17)
Идентификатор соты базовой станции (Cell ID/CI/ SAC)****
18)
Программа вещания***
(для РВ и ТВ)
19)
Номер канала***
(для ТВ)
20)
Владелец РЭС *****
21)
Тип и государственный
№ автомобиля******
16. Подавая данное уведомление, подтверждаю:
1) все указанные данные являются официальными, и на указанные адреса может быть
направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных
действий;
2) в случае изменения технических параметров (за исключением, когда меняется
только серийный номер РЭС) или места установки РЭС, обязуюсь своевременно уведомлять
территориальное подразделение уполномоченного органа в области связи;
3) все параметры РЭС будут соответствовать документам по стандартизации
Республики Казахстан;
4) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных для
исполнения до начала осуществления эксплуатации РЭС.
17. Осведомлены, что за нарушение при вводе эксплуатации РЭС и требований
законодательства в области связи будем нести ответственность в соответствии с Кодексом
Республики Казахстан об административных правонарушениях.
18. Заявитель ______________________________________________________________
(для физических лиц – фамилия, имя, отчество (при его наличии),
________________________________________________________________________________
для юридических лиц – руководитель организации, подпись)
19. Место печати (в случае наличия) *******
Дата и время подачи: "___" ________20__ года "__" ч. "__" мин.
Примечание:
* – заполняется при изменении регистрационных данных, указанных в уведомлении.
В данной строке указываются прежнее полное наименование пользователя
радиочастотного спектра, бизнес-идентификационный номер юридического лица (при
наличии) (в том числе филиала или представительства иностранного юридического лица),
индивидуальный идентификационный номер физического лица);
** – заполняется для стационарных РЭС;
*** – заполняется только для указанных в скобках видов связи;
**** – заполняется для сотовой связи;
***** – физическое или юридическое лицо, у которого эти средства или устройства
находятся в собственности, на праве хозяйственного ведения или на праве оперативного
управления, либо ином законном основании (аренда, безвозмездное пользование);
****** – заполняется для подвижных РЭС;
******* – при подаче заявления в электронном виде данный пункт не заполняется.
Основные сокращения, указанные в уведомлении:
РЧС – радиочастотный спектр;
Вт – ватт;
ДСВ – длинные и средние волны;
МГц – мегагерц;
КВ – короткие волны;
Расписание работы – данные позиции заполняются только для указанных в скобках
видов связи;
РВ – радиовещение;
РЭС – радиоэлектронное средство;
ТВ – телевещание;
УКВ – ультракороткие волны;
BSIC – base station identification channel (идентификационный номер базовой станций);
Cell ID/CI – cell identification (идентификатор соты базовой станции);
SAC – Service Area Code (Код зоны обслуживания. Указывается для стандарта UMTS).
Приложение 3-12
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление
о начале или прекращении эксплуатации высокочастотного устройства

15. Осымен мына техникалық параметрлермен төмендегі мекенжай бойынша РЭҚ
жұмысының басталғаны туралы хабарлаймын:
р/н
Пайдалану типі
Жылжымалы (ЖҚ)/
Стационарлық (БҚ)
1)
Облыс
2)
Аудан
3)
Елді мекен
4)
Орнату орны (көше, үй)**
5)
Географиялық координаттары **
6)
Байланыс түрі
7)
РЭҚ атауы
(өндіруші және қабылдау-тарату моделі)
8)
Қабылдау жиілігі (тері), МГц
9)
Тарату жиілігі (тері), МГц
10)
Қуаты, Вт
11)
Жұмыс кестесі***
(РТ және ТВ үшін)
12)
Сәулелену класы
13)
Азимут
14)
Антеннаның диаметрі ***
(жердегі спутниктік байланыс станциясы үшін)
15)
Шақыру***
(ҚТ, ҰҚТ үшін)
16)
Базалық станциялардың сәйкестендіру нөмірі (BSIC)
17)
Негізгі станция ұясының сәйкестендіргіші (Cell ID/CI/ SAC)****
18)
Хабарлау бағдарламасы
(РТ және ТВ үшін)
19)
Арна нөмірі***
(ТВ үшін)
20)
РЭҚ иесі*****
21)
Типі және мемлекеттік
автокөлік №******
16. Осы хабарламаны ұсыну арқылы мыналарды:
1) көрсетілген барлық деректер ресми болып табылатынын және көрсетілген мекенжайларға
қызметті немесе жекелеген іс-қимылдарды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез-келген
ақпарат жіберілуі мүмкін екендігін;
2) техникалық параметрлер өзгерген жағдайда (РЭҚ-тың сериялық нөмірі өзгертілген
жағдайды қоспағанда) немесе РЭҚ орналасқан жері бойынша байланыс саласындағы
уәкілетті органның аумақтық бөлімшесін уақтылы хабардар етуге міндеттенетінімді;
3) РЭҚ-тың барлық параметрлері Қазақстан Республикасының стандарттау құжаттарына
сәйкес келеді;
4) РЭҚ-пен жұмыс істеу басталғанға дейін Қазақстан Республикасы заңнамасының
талаптарының сақталатының растаймын.
17. РЭҚ пайдалануға беру кезінде байланыс саласындағы заңнаманың талаптарын
бұзғанымыз үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
кодексіне сәйкес жауапты болатынымыз туралы хабардармыз.
18. Өтініш беруші ________________________________________________________________
жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін – ұйымның басшысы, қолы)
19. Мөр орны (бар болған жағдайда) *******
Ұсынылған күні мен уақыты 20__ жылғы "___"____ "__" сағ. "__" мин.
Ескерту:
* – хабарламада көрсетілген тіркеу деректері өзгерген кезде толтырылады. Бұл жолда
радиожиілік спектрін пайдаланушының бұрынғы толық атауы, заңды тұлғаның бизнес
сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның филиалы
немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
** – стационарлық РЭҚ үшін толтырылады;
*** – жақшада көрсетілген байланыс түрлеріне ғана толтырылады;
**** – ұялы байланыс үшін толтырылады;
***** – осы құралдар мен қондырғылар меншігінде, шаруашылық жүргізу құқығында немесе
жедел басқару құқығында не өзге де заңды негізде тұрған жеке немесе заңды тұлға (жалдау,
тегін пайдалану);
****** – жылжымалы РЭҚ үшін толтырылады;
******* – өтінішті электронды түрде ұсынған кезде аталған тармақ толтырылмайды.
Хабарламада көрсетілген негізгі қысқартулар:
РЖС – радиожиілік спектрі;
Вт – ватт;
ҰОТ – ұзын және орташа толқындар;
МГц – мегагерц;
ҚТ – қысқа толқындар;
Жұмыс кестесі – позиция деректері тек жақшада көрсетілген байланыс түрлеріне ғана толтырылады;
РХ – радиохабар;
РЭҚ – радиоэлектрондық құрал;
ТХ - телехабар;
УҚТ – ультрақысқа толқындар;
BSIC – base station identification channel (базалық станцияның сәйкестендіру нөмірі);
Cell ID/CI – cell identification (базалық станция ұясының сәйкестендіргіші);
SAC – Service Area Code (Қызмет көрсету аймағының коды. UMTS стандарты үшін көрсетіледі).
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына 3-12-қосымша
Нысан
Жоғары жиілікті құрылғыны пайдалануды бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама

Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-12 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 27.02.2018 № 83 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В ______________________________________________________________________
(полное наименование территориального государственного органа по месту
________________________________________________________________________________
использования радиочастотного спектра)
2. Настоящим _____________________________________________________________
(полное наименование пользователя радиочастотного спектра,
________________________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер юридического лица (при наличии) (в том числе
________________________________________________________________________________
филиала или представительства иностранного юридического лица),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
Уведомляет о:
начале осуществления деятельности по_______________________________________
________________________________________________________________________________
прекращении осуществления деятельности по __________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается наименование деятельности)
изменении:
юридического адреса физического лица_______________________________________
места нахождения юридического лица ________________________________________
адреса осуществления деятельности или действий ______________________________
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных в уведомлении*___________________________________________
3. Адрес места нахождения юридического лица/юридический адрес физического
лица____________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
________________________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома, здания (стационарного помещения)
4. Электронная почта ______________________________________________________
5. Телефоны _______________________________________________________________
6. Факс ___________________________________________________________________
7. Адрес (а) осуществления деятельности_______________________________________
(почтовый индекс, область, город,
________________________________________________________________________________
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома, здания
(стационарного помещения)
8.Разрешения на приобретение и установку:____________________________________
________________________________________________________________________________
(№, дата выдачи и наименование органа, кем выдан документ)
9.Сертификат или декларация соответствия на ВЧУ Республики Казахстан,
выданные при ввозе оборудования (в случае, если оборудование ввезено из государства-
участника Евразийского экономического союза, предоставляется сертификат и декларация
соответствия на ВЧУ государства-участника Евразийского экономического
союза):________________________________________________________________________
(№, дата выдачи и органа, кем выдан сертификат)
10.Настоящим уведомляю о начале эксплуатации ВЧУ по нижеуказанными
техническими параметрами:

Ескерту. Бұйрық 3-12-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 27.02.2018 № 83 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.________________________________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдалану орны бойынша аумақтық
__________________________________________________________________________
мемлекеттік органның толық атауы)
2.Осы арқылы______________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдаланушының толық атауы,
__________________________________________________________________________
заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) (оның ішінде
__________________________________________________________________________
шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке
сәйкестендіру нөмірі
_________________________________________________________________________
_____________________________бойынша қызметті жүзеге асырудың басталғаны
__________________________________________________________________________
___________________________бойынша қызметті жүзеге асырудың тоқтатылғаны
(қызметтің атауы көрсетіледі)
жеке тұлғаның заңды мекенжайының________________________________________
заңды тұлғаның орналасқан жерінің_________________________________________
қызметті немесе іс-әрекетті жүзеге асыру орнының____________________________
(тиісті жолға X белгісі қойылады)
хабарламада көрсетілген деректердің*____________________________________
өзгергені туралы хабардар етеді.
3.Заңды тұлғаның орналасқан орнының мекенжайы/жеке тұлғаның заңды мекенжайы
_______________________________________________________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй, ғимарат
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі
4.Электронды пошта _____________________________________________________
5.Телефон ______________________________________________________________
6.Факс _________________________________________________________________
7.Қызметті жүзеге асыру мекенжайы _______________________________________
(пошталық индексі, аудан, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй, ғимарат (стационарлық үй-жайдың) нөмірі
8.______________________________________________________________________
(№, берілген күні және құжатты берген уәкілетті органның атауы)
сатып алуға және орнатуға рұқсат
9.Жабдықтарды әкелу кезінде берілген Қазақстан Республикасының ЖЖҚ
сертификаты немесе сәйкестік декларациясы (егер жабдық Еуразиялық экономикалық
одағына қатысушы мемлекеттен әкелінген жағдайда, Еуразиялық экономикалық одағына
қатысушы мемлекеттің ЖЖҚ сертификаты және сәйкестік декларациясы ұсынылады):
________________________________________________________________________
(№, берілген күні және сертификатты берген уәкілетті органның атауы)
10.Осы арқылы мына техникалық параметрлер бойынша РЭҚ жұмысының басталғаны
туралы хабарлаймын:

РАЗДЕЛ 1 – ТЕХНИЧЕСКИЕ ПАРАМЕТРЫ
1-а. Тип
1-b. Заводской номер
1-c. Максимальная выходная мощность, кВт
1-d. Диапазон частот, кГц
1-е. Желательная рабочая полоса частот (только для промышленных высокочастотных генераторов (далее - ВЧ генераторов)
1- f. Назначение (только для промышленных ВЧ генераторов)
1-g. Наличие средств защиты от излучения помех (перечислить имеющиеся средства защиты)
1-h. Завод изготовитель и дата выпуска
Приложения
2-а. Ходатайство организации, устанавливающей ВЧУ
2-b. Принципиальная схема со спецификацией (только на нетиповые ВЧ генераторы)
РАЗДЕЛ 2 - ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на приобретение и установку, дата выдачи
Согласование
Номер сертификата, дата выдачи, кем выдан
Орган сертификации
11.Подавая данное уведомление, подтверждаю:
1) все указанные данные являются официальными, и на указанные адреса может быть
направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных
действий;
2) в случае изменения технических параметров, обязуюсь своевременно уведомлять
территориальное подразделение уполномоченного органа в области связи;
3) все параметры ВЧУ будут соответствовать установленным нормам и стандартам
Республики Казахстан;
4) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных для
исполнения до начала осуществления эксплуатации ВЧУ.
12.Осведомлены, что за нарушение при вводе эксплуатации ВЧУ и требований
законодательства в области связи будем нести ответственность в соответствии с Кодексом
Республики Казахстан об административных правонарушениях.
13.Разрешается работа ВЧУ в полосе частот от ____ кГц до ______ кГц при условии
соответствия нормам на предельно допустимые индустриальные радиопомехи.
14.Заявитель ______________________________________________________________
(для физических лиц – фамилия, имя, отчество (при его наличии),
_______________________________________________________________________________
для юридических лиц – руководитель организации, подпись)
15.Место печати (в случае наличия) **
16.Дата и время подачи: "___"________20__ года "__" ч. "__" мин.
Примечание:
* – заполняется при изменении регистрационных данных, указанных в уведомлении.
В данной строке указываются прежнее полное наименование пользователя радиочастотного
спектра, бизнес-идентификационный номер юридического лица (при наличии) (в том числе
филиала или представительства иностранного юридического лица), индивидуальный
идентификационный номер физического лица);
** – при подаче заявления в электронном виде данный пункт не заполняется.
Основные сокращения, указанные в уведомлении:
ВЧУ – высокочастотное устройство;
кГц – килогерц;
кВт – киловатт;
МГц – мегагерц.

1-БӨЛІМ - ТЕХНИКАЛЫҚ ПАРАМЕТРЛЕР
1-а. Типі
1-b. Зауыттық нөмірі
1-c. Ең жоғары шығу қуаты, кВт
1-d. Жиілік диапазоны, кГц
1-е. Қажетті жұмыс жиілігі белдеуі (тек өнеркәсіптік жоғары жиілікті генераторлар үшін (бұдан әрі - ЖЖ генераторлар)
1- f. Мақсаты (тек өнеркәсіптік ЖЖ генераторлар үшін)
1-g. Бөгеттердің сәулеленуінен қорғау құралдарының болуы (тізімде бар қорғаныс құралдарының тізімі)
1-h. Өндіруші зауыт және шығарылған күні
Қосымша
2-а. ЖЖҚ-ны орнататын ұйымның қолдаухаты
2-b. Ерекшеліктерімен принципиалды сызбасы (тек типтік емес ЖЖ генераторларына)
2- БӨЛІМ - ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Сатып алуға және орнатуға арналған рұқсат нөмірі, берілген күні
Келісу
Сертификат нөмірі, берілген күні, кіммен берілді
Сертификаттау органы
Осы хабарламаны ұсыну арқылы мыналарды:
1) көрсетілген барлық деректер ресми болып табылады және көрсетілген
мекенжайларға қызметті немесе жекелеген іс-қимылдарды жүзеге асыру мәселелері
бойынша кез-келген ақпарат жіберілуі мүмкін екендігін;
2) техникалық параметрлер өзгерген жағдайда байланыс саласындағы уәкілетті
органның аумақтық бөлімшесін уақтылы хабардар етуге міндеттенетінімді;
3) ЖЖҚ-тың барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген
нормалары мен стандарттарына сәйкес келетінін;
4) ЖЖҚ пайдалану басталғанға дейін Қазақстан Республикасының заңнамасы
талаптарының сақталатынын растаймын.
11.ЖЖҚ пайдалануға беру кезінде байланыс саласындағы заңнаманың талаптарын
бұзғанымыз үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
кодексіне сәйкес жауапты болатынымыз туралы хабардармыз.
12.Шекті жол берілетін индустриялық радиокедергілер нормаларына сәйкес болған
жағдайда _________________ кГц-тен ________________ кГц дейін жиілік белдеуінде ЖЖҚ
жұмысына рұқсат етіледі.
13.Өтініш беруші _________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_________________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін – ұйымның басшысы, қолы)
14.Мөр орны (бар болған жағдайда) **
15.Ұсынылған күні мен уақыты 20__ жылғы "___"____ "__" сағат "__" мин
Ескерту:
* – хабарламада көрсетілген тіркеу деректері өзгерген кезде толтырылады. Бұл жолда радиожиілік спектрін пайдаланушының бұрынғы толық атауы, заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
** – өтінішті электронды түрде ұсынған кезде аталған тармақ толтырылмайды.
Хабарламада көрсетілген негізгі қысқартулар:
ЖЖҚ – жоғары жиілікті құрылғы;
кГц – килогерц;
кВт – киловатт;
МГц – мегагерц.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына

Приложение 3-13
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3-11 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 04.05.2026 № 44 (вводится в действие c 12.07.2026).
Уведомление о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств для радиолюбительских служб
Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-13 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 27.02.2018 № 83 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 30.07.2021 № 75 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В _______________________________________________________________________
(полное наименование территориального государственного органа
___________________________________________________________________________
по месту использования радиочастотного спектра)
2. Настоящим_______________________________________________________________
(полное наименование пользователя радиочастотного спектра,
__________________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер юридического лица (при наличии) (в том числе
филиала или представительства иностранного юридического лица), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
Уведомляет о:
начале осуществления деятельности по _________________________________________
__________________________________________________________________________
прекращении осуществления деятельности по ____________________________________
__________________________________________________________________________
(указывается наименование деятельности)
изменении:
юридического адреса физического лица______________________________
места нахождения юридического лица _______________________________
адреса осуществления деятельности или действий _____________________
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных в уведомлении*__________________________________
3. Адрес места нахождения юридического лица/юридический адрес физического
лица _________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
_____________________________________________________________________
улицы, номер дома, здания (стационарного помещения)
4. Электронная почта __________________________________________________

3-13-қосымша
Нысан
Радиоәуесқойлық қызметке арналған радиоэлектрондық құралдарды пайдалануды бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
Ескерту. Бұйрық 3-13-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 27.02.2018 № 83 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 30.07.2021 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. _____________________________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдалану орны бойынша аумақтық
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осымен______________________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдаланушының толық атауы, заңды тұлғаның
_______________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) (оның ішінде шетелдік заңды
тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
_______________________________________________________________________
______________________________бойынша қызметті жүзеге асырудың басталғаны
_______________________________________________________________________
бойынша қызметті жүзеге асырудың тоқтатылғаны
(қызметтің атауы көрсетіледі)
жеке тұлғаның заңды мекен жайының _____________________________________
заңды тұлғаның орналасқан орнының ______________________________________
қызметті немесе іс-әрекетті жүзеге асыру орнының __________________________
(тиісті жолға X белгісі қойылады)
хабарламада көрсетілген деректердің*_____________________________________
өзгергені туралы хабардар етеді.
3. Заңды тұлғаның орналасқан орнының мекенжайы/жеке тұлғаның заңды мекенжайы ______________________________________________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй, ғимарат (стационарлы қүй-жайдың) нөмірі
4. Электронды пошта ____________________________________________________

5. Телефоны__________________________________________________________
6. Факс ______________________________________________________________
7. Адрес (а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город,
___________________________________________________________________
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома, здания
(стационарного помещения)
___________________________________________________________________
(№, дата подписания)
8. Позывной сигнал: _________________________________________________
___________________________________________________________________
(позывной сигнал, присвоенный уполномоченным органом или посредством
информационных систем)
Владелец РЭС ВЧУ**:
9. Для резидентов:
__________________________________________________________________________
(полное наименование пользователя радиочастотного спектра,
бизнес-идентификационный номер
__________________________________________________________________________
юридического лица (при наличии) (в том числе филиала или представительства
иностранного юридического лица), индивидуальный идентификационный номер
физического лица)
10. Для нерезидентов ***:
1) Имя, отчество (при его наличии)
Name (Нэйм)
_________________________________________________________________________
2) Фамилия
Surname (СҰнэйм)
_________________________________________________________________________
3) Дата и место рождения
Date and place of Birth (Дэйт энд плэйс оф БҰрз)
_________________________________________________________________________
4) Гражданство
Citizenship (Ситизиншип)
_________________________________________________________________________
5) Место жительства
Permanent homе address (ПҰрманент хоум эдрес)
_________________________________________________________________________
6) Номер паспорта
Passport number (Паспот намбэр)
_________________________________________________________________________
7) Срок действия: до _______________________________________________________
11. Настоящим уведомляю о начале эксплуатации РЭС по нижеуказанному адресу
со следующими техническими параметрами:
1)
Область
2)
Район
3)
Населенный пункт
4)
Место установки (улица, дом)
5)
Географические координаты
6)
Класс
7)
Тип РЭС
8)
Заводской номер
9)
Наименование РЭС
(производитель и модель)
10)
Категория радиостанций
11)
Позывной сигнал
12)
Мощность, Вт
12. Подавая данное уведомление, подтверждаю:
1) все указанные данные являются официальными, и на указанные адреса может быть
направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности
или отдельных действий;

5. Телефон _____________________________________________________________
6. Факс ________________________________________________________________
7. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы_______________________________________
______________________________________________________________________
(пошталық индексі, аудан, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй, ғимарат (стационарлы қүй-жайдың) нөмірі
8. Шақыру белгісі:_______________________________________________________
(уәкілетті орган немесе ақпараттық жүйелер арқылы берілген
______________________________________________________________________
шақыру белгісі)
РЭҚ ЖЖҚ иесі**:
9. Резиденттер үшін:_____________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдаланушының толық
______________________________________________________________________
атауы, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
______________________________________________________________________
(оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі)
10. Резидент емес тұлғалар үшін***:
1) Аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Name (Нэйм)
______________________________________________________________________
2) Тегі
Surname (СҰнэйм)
______________________________________________________________________
3)Туған күні және жері
Date and place of Birth (Дэйт энд плэйс оф БҰрз)
________________________________________________________________
4) Азаматтығы
Citizenship (Ситизиншип)
________________________________________________________________
5) Тұрғылықты орны
Permanent homе address (ПҰрманент хоум эдрес)
________________________________________________________________
6) Төл-құжат нөмірі
Passport number (Паспот намбэр)
________________________________________________________________
7) Әрекет ету мерзімі: _____________________________ дейін
11. Осы арқылы мына техникалық параметрлермен төмендегі мекенжай бойынша
РЭҚ жұмысының басталуы туралы хабарлаймын:
1)
Облыс
2)
Аудан
3)
Елді мекен
4)
Орнату орны (көше, үй)
5)
Географиялық координаттары
6)
Сынып
7)
РЭҚ типі
8)
Зауыттық нөмірі
9)
РЭҚ атауы
(өндіруші және моделі)
10)
Радиостанциялардың санаты
11)
Шақыру белгісі
12)
Қуаты, Вт
12. Осы хабарламаны ұсыну арқылы мыналарды:
1) көрсетілген барлық деректер ресми болып табылатынын және көрсетілген мекенжайларға қызметті немесе жекелеген іс-қимылдарды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілуі мүмкін екендігін;

2) в случае изменения территории эксплуатации РЭС, обязуюсь своевременно
уведомлять территориальное подразделение уполномоченного органа в области связи;
3) о наличии согласия родителей (попечителя) претендента для лиц, не достигших
16 летнего возраста, что не возражает эксплуатировать РЭС и принимает на себя
ответственность за соблюдение требований в соответствии с Правилами эксплуатации
радиоэлектронных средств радиолюбительских служб, утвержденных приказом
исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 787;
4) о наличии согласия собственника помещения при открытии коллективной радиостанции;
5) все параметры РЭС будут соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан;
6) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных
для исполнения до начала осуществления эксплуатации РЭС.
13. Осведомлены, что за нарушение при вводе эксплуатации РЭС и требований
законодательства в области связи будем нести ответственность в соответствии
с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
14. Заявитель _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) – для физических лиц,
_________________________________________________________________________
для юридических лиц – руководитель организации, подпись)
15. Место печати (в случае наличия) ****
Дата и время подачи: "___"________20__ года "__" часов "__" минут.
Примечание:
* – заполняется при изменении регистрационных данных, указанных в уведомлении.
В данной строке указываются прежнее полное наименование пользователя
радиочастотного спектра, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(при наличии) (в том числе филиала или представительства иностранного
юридического лица), индивидуальный идентификационный номер физического лица);
** – физическое или юридическое лицо, у которого эти средства или устройства
находятся в собственности, на праве хозяйственного ведения или на праве
оперативного управления, либо ином законном основании (аренда, безвозмездное
пользование);
*** – заполняются данные нерезидента;
**** – при подаче заявления в электронном виде данный пункт не заполняется.
Основные сокращения, указанные в уведомлении:
Вт – ватт;
МГц – мегагерц;
Расписание работы – данные позиции заполняются только для указанных в скобках видов связи;
РЭС – радиоэлектронное средство.
Приложение 3-14
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении эксплуатации радиоудлинителя телефонного канала

2) техникалық параметрлер өзгерген жағдайда байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесін уақтылы хабардар етуге міндеттенетінімді;
3) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 787 бұйрығымен бекітілген Радиоәуесқойлық қызметтердің радиоэлектрондық құралдарын пайдалану қағидаларына сәйкес үміткердің ата-анасының (қамқоршының) 16 жасқа толмаған тұлғаларға келісімінің болуы, РЭҚ-ты пайдалануға қарсы еместігі және талаптарды сақтауда өзіне жауапкершілік алатыны туралы;
4) ұжымдық радиостанцияның ашылуы кезінде үй-жай иесінің келісімінің болуы туралы;
5) РЭҚ-тың барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандартарына сәйкес келетінін;
6) РЭҚ пайдалану басталғанға дейін Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуы міндетті талаптарының сақталатынын растаймын.
13. РЭҚ пайдалануға беру кезінде байланыс саласындағы заңнаманың талаптарын бұзғанымыз үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес жауапты болатынымыз туралы хабардармыз.
14. Өтініш беруші _________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін – ұйымның басшысы, қолы)
15. Мөр орны (бар болған жағдайда) **** Ұсынылған күні мен уақыты 20__ жылғы "___"____ "__" сағат "__" минут
Ескерту:
* – хабарламада көрсетілген тіркеу деректері өзгерген кезде толтырылады. Бұл жолда радиожиілік спектрін пайдалану шының бұрынғы толық атауы, заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
** – осы құралдар мен құрылғылар меншігінде, шаруашылық жүргізу құқығында немесе жедел басқару құқығында не өзге де заңды негізде тұрған жеке немесе заңды тұлға (жалдау, тегін пайдалану);
*** – резидент емес тұлғаның деректері толтырылады;
**** – өтінішті электронды түрде ұсынған кезде аталған тармақ толтырылмайды.
Хабарламада көрсетілген негізгі қысқартулар:
Вт – ватт;
МГц – мегагерц;
Жұмыс кестесі – позиция деректері тек жақшада көрсетілген байланыс түрлеріне ғана толтырылады;
РЭҚ – радиоэлектрондық құрал.
ҚазақстанРеспубликасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы6қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-14-қосымша
Нысан
Телефон арнасы радиоұзартқышын пайдалануды бастау немесе тоқтату туралы хабарлама

Сноска. Приказ дополнен Приложением 3-14 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 27.02.2018 № 83 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 30.07.2021 № 75 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В ______________________________________________________________________
(полное наименование территориального государственного органа по месту
использования радиочастотного спектра)
2. Настоящим ______________________________________________________________
(полное наименование пользователя радиочастотного спектра, бизнес-
__________________________________________________________________________
идентификационный номер юридического лица (при наличии) (в том числе филиала
или представительства иностранного юридического лица), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
Уведомляет о: начале осуществления деятельности
по _______________________________________________________________________
прекращении осуществления деятельности по __________________________________
__________________________________________________________________________
(указывается наименование деятельности) изменении: юридического адреса
физического лица __________________________________________________________
места нахождения юридического лица _________________________________________
адреса осуществления деятельности или действий _______________________________
(в соответствующем поле ставится знак Х) данных, указанных в уведомлении*
________________________________________________________________________
3. Адрес места нахождения юридического лица/юридический адрес физического лица
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома, здания (стационарного помещения)
4. Электронная почта _______________________________________________________
5. Телефоны_______________________________________________________________
6. Факс ___________________________________________________________________
7. Адрес (а) осуществления деятельности ______________________________________
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома, здания (стационарного помещения)
8. Настоящим уведомляю о начале эксплуатации радиоудлинителя телефонного
канала по нижеуказанному адресу со следующими техническими параметрами:
1.
Адрес
2.
Номер телефона
3.
Модель радиоудлинителя
4.
Заводской номер радиоудлинителя (терминала/ базовой станции)
5.
Место установки радиоудлинителя (для базовой станции адрес)
6.
Место установки радиоудлинителя (для мобильного – марка автомобиля, государственный номер, адрес терминала
7.
Мощность передатчика (терминала / базовой станции), Вт
8.
Рабочие частоты, МГц

Ескерту. Бұйрық 3-14-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 27.02.2018 № 83 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 30.07.2021 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. ____________________________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдалану орны бойынша аумақтық мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осы арқылы_________________________________________________________
(радиожиілік спектрін пайдаланушының толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
______________________________________________________________________
(оның ішінде – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес- сәйкестендіру нөмірі) жеке тұлғаның сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________________
_____________________________ бойынша қызметті жүзеге асыруды бастағаны
______________________________________________________________________
____________________________ бойынша қызметті жүзеге асыруды тоқтатқаны
жеке тұлғаның заңды мекенжайының _____________________________________
заңды тұлғаның орналасқан жері _________________________________________
қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мекенжайының ___________________
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)
хабарламада көрсетілген деректердің**___________________________________
өзгергендігі туралы хабарлайды.
3. Заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайы/жеке тұлғаның заңды мекенжайы
______________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй, ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
4. Электрондық пошта ___________________________________________________
5. Телефондар __________________________________________________________
6. Факс ________________________________________________________________
7. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) ________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
______________________________________________________________________
елді мекені, көше атауы, үй, ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі
8. Осы арқылы төменде көрсетілген мекенжай бойынша келесі техникалық параметрлермен телефон арнасы радиоұзартқышын пайдаланудың басталғаны туралы хабарлаймын:
1.
Мекенжай
2.
Телефон нөмірі
3.
Радиоұзартқыш модулі
4.
Радиоұзартқыштың (терминалдың/ базалық станцияның) зауыттық нөмірі
5.
Радиоұзартқыштың орнату орны (базалық станция үшін мекенжай)
6.
Радиоұзартқыштың орнату орны (мобильдік үшін – автокөлік маркасы, мемлекеттік нөмірі, терминал мекен-жайы)
7.
Таратқыш (терминалдың/ базалық станцияның) қуаты, Вт
8.
Жұмыс жиіліктері, МГц

9. Подавая данное уведомление, подтверждаю:
1) указанные данные являются официальными, и на указанные адреса может быть
направлена информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных
действий;
2) в случае изменения технических параметров, мною будут своевременно
представлены соответствующие уведомления в территориальное подразделение
уполномоченного органа в области связи;
3) все параметры радиоудлинителя будут соответствовать установленным нормам
и стандартам Республики Казахстан;
4) произвести оплату за радиоудлинители (за канал) согласно Кодексу Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)" ;
5) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных
для исполнения до начала осуществления эксплуатации радиоудлинителя;
6) Осведомление, об ответственности за нарушение при вводе эксплуатации
радиоудлинителя телефонного канала и требований законодательства Республики
Казахстан в области связи в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях".
10. Заявитель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) – для физических лиц, для юридических
лиц – руководитель организации, подпись)
11. Место печати (в случае наличия) **
Дата и время подачи: "___"________20__ года "__" часов "__" минут.
Примечание:
* – заполняется при изменении регистрационных данных, указанных в уведомлении.
В данной строке указываются прежнее полное наименование пользователя
радиочастотного спектра, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(при наличии) (в том числе филиала или представительства иностранного
юридического лица), индивидуальный идентификационный номер физического лица);
** – при подаче заявления в электронном виде данный пункт не заполняется.
Основные сокращения, указанные в уведомлении:
Вт – ватт;
МГц – мегагерц.
Приложение 3-15 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности по выпуску цифровых активов, организации торгов ими,
а также предоставления услуг по обмену цифровых активов на деньги, ценности и иное имущество
Сноска. Приказ дополнен приложением 3-15 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 02.03.2022 № 19 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра национальной экономики РК от 28.04.2023 № 52 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Осы хабарламаны бере отырып, растаймын:
1) көрсетілген деректер ресми болып табылады және көрсетілген мекенжайларға қызметті немесе жекелеген әрекеттерді жүзеге асыру мәселелері бойынша ақпарат жіберілуі мүмкін;
2) техникалық параметрлер өзгерген жағдайда, мен байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне тиісті хабарламаларды уақтылы ұсынатын боламын;
3) радиоұзартқыштың барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келетін болады;
4) "салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес радиоұзартқыштар (арна үшін) үшін ақы төлеуді жүргізу ;
5) радиоұзартқышты пайдалануды жүзеге асыру басталғанға дейін Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуы міндетті талаптарын сақтау;
6) телефон арнасы радиоұзартқышын пайдалануды енгізу кезіндегі бұзушылық үшін жауапкершілік және "әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының байланыс саласындағы заңнамасының талаптары туралы хабардар ету.
10. Өтініш беруші_______________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлғалар үшін – ұйым атауы, қолы)
11. Мөр орны (бар болған жағдайда) **
Тапсыру күні мен уақыты: 20__ жылғы "___"________ "__" сағат "__" минут
Ескерту:
* – хабарламада көрсетілген тіркеу деректері өзгерген кезде толтырылады.
Бұл жолда радиожиілік спектрін пайдаланушының бұрынғы толық атауы, заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
** – өтінімді электронды түрде тапсырған жағдайда бұл тармақ толтырылмайды.
Хабарламада көрсетілген негізгі қысқартулар:
Вт – ватт;
МГц – мегагерц.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
3-15-қосымша
Нысан
Цифрлық активтерді шығару, олардың сауда-саттығын ұйымдастыру, сондай-ақ цифрлық активтерді ақшаға, құндылықтарға және өзге де мүлікке айырбастау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсыну жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Ескерту. 3-15-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 02.03.2022 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); алып тасталды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.04.2023 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына

Приложение 3-16
к приказу
Министра национальной
Экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении осуществления аэросъемочных работ
Сноска. Приказ дополнен приложением 3-16 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 20.02.2023 № 25 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В ______________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
2. Настоящим _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица,
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
уведомляет о:
начале осуществления аэросъемочных работ ___________________________________
прекращении осуществления аэросъемочных работ _____________________________
3. Адрес места нахождения юридического/физического лица _____________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/ здания (стационарного помещения)
4. Электронная почта _______________________________________________________
5. Номера телефонов _______________________________________________________
6. Факс ___________________________________________________________________
7. Адрес(а) осуществления деятельности _______________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
8. К уведомлению прилагается картограмма территории, на которой планируется проведение аэросъемочных работ, с указанием ее географических координат, масштаба и заказчика аэросъемочных работ.
9. Осуществление аэросъемочных работ будет начато ___________________________
(время и дата)
10. Осуществление аэросъемочных работ будет прекращено ______________________
(время и дата)
Подавая данное уведомление, заявитель подтверждает нижеследующее:
все указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом деятельности или отдельными действиями;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных для исполнения до начала осуществления аэросъемочных работ и в последующем.

3-16-қосымша
Нысан
Аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Ескерту. Қағида 3-16-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.02.2023 № 25 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осымен ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі)
төмендегілер жөнінде хабарлайды:
________ аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлайды.
______ аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асырудың тоқтатылғаны туралы хабарлайды.
3. Заңды тұлғаның орналасқан мекен-жайы ____________________________________
__________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(станционарлық үй-жай) нөмірі)
4. Электрондық пошта ______________________________________________________
5. Телефондар _____________________________________________________________
6. Факс ___________________________________________________________________
7. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (-лары) __________________________________
__________________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
8. Хабарламаға аэротүсірілім жұмыстарын жүргізу жоспарланатын аумақтың географиялық координаттарын, масштабын және аэротүсірілім жұмыстарының тапсырыс берушісін көрсете отырып, аумақтың картограммасын қоса бер қоса беріледі.
9. Аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асыру ___________ (уақыты мен күні) басталатын болады.
10. Аэротүсірілім жұмыстары жүзеге асыру ___________ (уақыты мен күні) тоқтатылатын болады.
Аталған хабарламаны бере отырып, өтініш беруші:
барлық көрсетілген деректер ресми деректер болып табылатынын және қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат жолдануы мүмкіндігін;
өтініш берушіге мәлімделген қызмет түрімен немесе жекелеген іс-қимылмен айналысуға сот тыйым салмайтынын;
барлық қоса берілетін құжаттар шындыққа сәйкес келетінін және жарамды болып табылатынын;
өтініш беруші аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асыруды бастағанға дейін және одан кейін орындау үшін міндетті Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының сақталуын қамтамасыз ететінін растайды.

11. Заявитель ___________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата и время подачи: (в случае наличия) "___" _________20__ года
Приложение 3-17 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности учебных организаций по подготовке водителей транспортных средств
Сноска. Приказ дополнен приложением 3-17 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 15.09.2023 № 161 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В _______________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
2. Настоящим _______________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица,
код вида экономической деятельности в соответствии с общим классификатором
видов экономической деятельности)
уведомляет о:
начале деятельности учебных организаций по подготовке водителей транспортных
средств ____________________________________________________________
прекращении деятельности учебных организаций по подготовке водителей
транспортных средств ________________________________________________
изменении:
места нахождения юридического лица __________________________________
адреса осуществления деятельности ____________________________________
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных в уведомлении* ____________________________________
3. Адрес места нахождения юридического лица __________________________
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
4. Адрес интернет–ресурса (при наличии) _______________________________
Примечание:
Заполняется при изменении регистрационных данных, указанных в уведомлении.
В данной строке указываются прежнее полное наименование,
бизнес-идентификационный номер юридического лица или фамилия, имя, отчество
(в случае наличия) физического лица, идентификационный номер налогоплательщика
(при его наличии), код вида экономической деятельности в соответствии с общим
классификатором видов экономической деятельности.
5. Электронная почта ________________________________________________
6. Телефоны ________________________________________________________

11. Өтініш беруші __________ ______________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны                                     берілген күні мен уақыты:
(болған жағдайда)                               20__ жылғы ________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-17-қосымша
Нысан
Көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау жөніндегі оқу ұйымдары қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Ескерту. Бұйрық 3-17-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 15.09.2023 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1._____________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осымен ______________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрінің коды)
мыналар:
көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау жөніндегі оқу ұйымдары қызметінің
басталғаны _________________________________________________
көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау жөніндегі оқу ұйымдары қызметінің
тоқтатылғаны ______________________________________________
мыналардың:
заңды тұлғаның орналасқан орнының _______________________________
жеке тұлғаның заңды мекенжайының _______________________________
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)
хабарламада көрсетілген деректердің* ______________________________
өзгергені туралы хабарлайды
3. Заңды тұлғаның орналасқан орнының мекенжайы ___________________
____________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
4. Интернет-ресурс мекенжайы (болған жағдайда) _____________________
Ескертпе:
Хабарламада көрсетілген тіркеу деректері өзгерген кезде толтырылады. Осы жолда заңды тұлғаның бұрынғы толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі, салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда), экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрінің коды көрсетіледі.
5. Электрондық пошта ____________________________________________
6. Телефондар ___________________________________________________

7. Факс ____________________________________________________________
8. Адрес (а) осуществления деятельности _______________________________
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
9. Осуществление деятельности или определенных действий будет начато
___________________________________________________________________
(время и дата)
10. Осуществление деятельности или определенных действий будет прекращено
______________________________________________________ (время и дата)
Подавая данное уведомление, заявитель обеспечивает нижеследующее:
все указанные данные являются официальными и на них может быть направлена
любая информация по вопросам осуществления деятельности или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом деятельности или
отдельными действиями;
все прилагаемые документы соответствуют оригиналам и являются действительными;
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики
Казахстан, регулирующее общественные отношения, связанные
с функционированием дорожного движения и обеспечения его безопасности
в Республике Казахстан.
Примечание:
данное поле заполняется только в случае, если законами Республики Казахстан
установлено представление информации о времени и дате прекращения
осуществления деятельности или действий при подаче уведомления.
11. Заявитель ____________________________________________________ (подпись)
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" ________ 20__ года "___" час "___" минут.
12. В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
Доверенное лицо ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (подпись)
Номер и дата доверенности
Дата и время подачи:
"___" ________20__ года
"__" час "___" минут.
Приложение 3-18 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности в сфере дошкольного воспитания и обучения
Сноска. Приказ дополнен приложением 3-18 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 29.12.2023 № 187 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В _____________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
2. Настоящим _____________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
уведомляет о: начале осуществления деятельности
по ________________________________________________________________
прекращении осуществления деятельности по ___________________________
(указывается наименование деятельности или действия)
изменении: юридического адреса физического лица ______________________
места нахождения юридического лица _________________________________
адреса осуществления деятельности или действий _______________________
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных уведомлении _____________________________________
__________________________________________________________________.

7. Факс _________________________________________________________
8. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) _________________________
____________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
9. Қызметті немесе белгілі бір іс-қимылдарды жүзеге асыру ____________
____________________________________________________________________
(уақыты және күні) басталады
10. Қызметті немесе белгілі бір іс-қимылды жүзеге асыру ______________
____________________________________________________________________
(уақыты және күні) тоқтатылады
Осы хабарламаны бере отырып, өтінім беруші төмендегілерді қамтамасыз етеді:
көрсетілген барлық деректер ресми болып табылады және оларға қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат бағытталуы мүмкін;
өтінім берушіге мәлімделген қызмет түрімен немесе жекелеген іс-қимылдармен айналысуға сот тыйым салмаған;
барлық қоса берілген құжаттар түпнұсқаларға сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
өтініш беруші Қазақстан Республикасында жол қозғалысының жұмыс істеуіне және оның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге байланысты қоғамдық қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді.
Ескертпе:
бұл жол егер Қазақстан Республикасының заңдарында хабарлама беру кезінде қызметті немесе іс-қимылдарды жүзеге асыруды тоқтату уақыты және күні туралы ақпарат ұсыну белгіленген жағдайда ғана толтырылады.
11. Өтінім беруші ________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Беру күні және уақыты: 20__ жылғы "__" ______ "__" сағат "__" минут.
12. Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда:
Сенім білдірілген тұлға ________________________________________________
(аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі (қолы)
Сенімхаттың нөмірі және күні
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "__" ______ "__" сағат "___" минут.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-18-қосымша
Нысан
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту саласында қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Ескерту. Бұйрық 3-18-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2023 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. ______________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осымен _______________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-
әйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
– шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________ бойынша қызметті жүзеге асыруды бастағаны
__________________________________ бойынша қызметті жүзеге асыруды тоқтатқаны
(қызметтің немесе іс-қимылдың атауы көрсетіледі)
жеке тұлғаның заңды мекенжайының ________________________________
заңды тұлғаның орналасқан жерінің _________________________________
қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мекенжайының ______________
хабарламада көрсетілген деректердің_________________________________
_____________________________________ өзгергені туралы хабарлайды
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)

3. Адрес места нахождения юридического лица/юридический адрес физического лица
__________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
4. Электронная почта _______________________________________________
5. Телефоны _______________________________________________________
6. Факс____________________________________________________________
7. Адрес(а) осуществления деятельности _______________________________
__________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
8. Дополнительные сведения _________________________________________
(указывается информация, в случаях, предусмотренных законодательством
Республики Казахстан)
9. К уведомлению прилагаются: _______________________________________
___________________________________________________________________.
(указывается наименование документов и количество листов)
10. Осуществление деятельности или определенных действий будет начато
___________________________________________________________________
(время и дата)
11. Осуществление деятельности или определенных действий будет прекращено
____________________________________________________________________
(время и дата)
12. Заключение санитарно-эпидемиологического контроля выдано
от "__" ______ № _______ ____________________________________________.
(вид заключения, фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
телефон, №, дата получения)
13. Утвержденный Паспорт по антитеррористической защищенности объекта,
согласованный с территориальным органом внутренних дел.
Подавая данное уведомление, заявитель подтверждает нижеследующее:
все указанные данные являются официальными и на них может быть направлена
любая информация по вопросам осуществления деятельности или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом деятельности или
отдельными действиями; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными; заявитель обеспечивает соблюдение
требований законодательства Республики Казахстан, обязательных для исполнения
до начала осуществления деятельности или действия и в последующем.
11. Заявитель _________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" ________ 20__ года "___" час "___" минут.
12. В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
Доверенное лицо ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (подпись)
Номер и дата доверенности
Дата и время подачи: "___" ________20__ года "__" час "___" минут.
Приложение 4 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Примечание ИЗПИ!

3. Заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайы/жеке тұлғаның заңды мекенжайы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін – елі, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
4. Электрондық пошта _____________________________________________
5. Телефондар ____________________________________________________
6. Факс __________________________________________________________
7. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) ___________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
8. Қосымша мәліметтер _________________________________________________
(Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген
жағдайларда ақпарат көрсетіледі)
9. Хабарламаға ___________________________________________________
_________________________________________________________ қоса беріледі
(құжаттар атауы және парақтар саны көрсетіледі)
10. Қызметтің немесе белгілі бір іс-қимылдың жүзеге асырылуы
_________________________ басталады (уақыты мен мерзімі)
11. Қызметтің немесе белгілі бір іс-қимылдың жүзеге асырылуы _________________
тоқтатылады (уақыты мен мерзімі)
12. Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау қорытындысы "_"________№__берілді
_____________________________________________________________________
(қорытынды түрі, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), телефоны, №, алған күні)
13. Аумақтық ішкі істер органымен келісілген Объектінің терроризмге қарсы қорғалуы
бойынша бекітілген паспорт.
Осы хабарламаны бере отырып, өтініш беруші төмендегілерді растайды: көрсетілген
барлық деректер ресми деректер болып табылады және оларға қызметті немесе
іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
өтініш берушіге мәлімделген қызмет түрімен немесе жекелеген іс-қимылмен
айналысуға сот тыйым салмайды; қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес
келеді және жарамды болып табылады; өтініш беруші қызметті немесе іс-қимылды
жүзеге асыруды бастағанға дейін одан әрі де орындау үшін міндетті Қазақстан
Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді.
14. Өтініш беруші _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "__" ________ "___" сағат "___" минут.
15. Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда:
Сенім білдірілген адам ____________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
________________________________________________________________
Сенімхаттың күні және нөмірі
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "__" ______ "__" сағат "__" минут.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
4-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

В приложение 4 предусматривается изменение приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 28.03.2025 № 15 (вводится в действие с 01.01.2027).
Перечень государственных органов, осуществляющих прием уведомлений
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 26.12.2024 № 114 (вводится в действие с 05.04.2025); с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра национальной экономики РК от 28.03.2025 № 15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.12.2025 № 129 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Государственный орган
Ведомства, структурные подразделения центрального государственного органа и их территориальные подразделения
Виды уведомлений
1
2
3
4
1
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Уведомление о начале деятельности по распространению периодических печатных изданий или интернет-ресурсов, размещающих материалы эротического характера
2
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Областные или районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности в области племенного животноводства
Территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городам Астана, Алматы и Шымкент, районам и городам областного значения
Уведомление о начале или прекращении осуществления деятельности по выдаче ветеринарной справки ветеринарными врачами подразделений производственного контроля по определению соответствия животных, продукции и сырья животного происхождения ветеринарным нормативам.
3
Министерство юстиции Республики Казахстан
Территориальные подразделения Министерства юстиции Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении осуществления нотариальной деятельности
Примечание ИЗПИ!
Строка 4 действует до 01.01.2027 в следующей редакции, в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 28.03.2025 № 15.
4
Министерство просвещения Республики Казахстан
Территориальные подразделения Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности в сфере дошкольного воспитания и обучения
Уведомление о начале или прекращении деятельности в сфере дополнительного образования для детей
5
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Министерство здравоохранение Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по проведению неинтервенционных клинических исследований
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по розничной реализации медицинских изделий
Уведомление о начале или прекращении деятельности по оптовой реализации медицинских изделий
Территориальные департаменты Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по гигиеническому обучению декретированных групп населения
Уведомление о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости
Уведомление о начале или прекращении деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
6
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по ввозу на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозу с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы
Комитет промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по энергоаудиту и (или) переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
7
Министерство транспорта Республики Казахстан
Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по изготовлению и выдаче электронных карточек к электронным (цифровым) тахографам
Комитет железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по подготовке (переподготовке) и повышению квалификации специалистов морского транспорта
8
Министерство финансов Республики Казахстан
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
Уведомление о применяемом режиме налогообложения
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя
Уведомление о начале или прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
Уведомление о начале или прекращении деятельности финансового управляющего
9
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении туристской агентской деятельности
Уведомление о начале или прекращении деятельности гида, экскурсовода, инструктора туризма, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан в качестве индивидуальных предпринимателей
10
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
Комитет технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности иностранными и международными организациями по выдаче документов в сфере подтверждения соответствия иностранного образца на территории Республики Казахстан
11
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Комитет по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Уведомление субъектом естественной монополии об осуществлении деятельности, не относящейся к регулируемым услугам
Уведомление о начале или прекращении оказания услуги, технологически связанной с регулируемыми услугами (товарами, работами), субъектами естественной монополии
12
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по производству геодезических работ
Уведомление о начале или прекращении деятельности по производству картографических работ
Уведомление о начале или прекращении осуществления аэросъемочных работ
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по оказанию услуг связи
Территориальные органы Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств
Уведомление о начале или прекращении эксплуатации высокочастотного устройства
13
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Территориальные органы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
Уведомление о начале или прекращении деятельности профессиональных объединений по подготовке водителей транспортных средств
Уведомление о начале или прекращении деятельности учебных организаций по подготовке водителей транспортных средств
14
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по проведению морских научных исследований
Уведомление о начале или прекращении деятельности по метеорологическому мониторингу
Уведомление о начале или прекращении деятельности по сбору, сортировке и (или) транспортировке отходов, восстановлению и (или) уничтожению неопасных отходов
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Уведомление о создании зоологической коллекции
Уведомление о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан и его территориальные подразделения
Уведомление об интродукции и (или) акклиматизации растений
Уведомление о вывозе с территории Республики Казахстан и ввозе на территорию Республики Казахстан генетических ресурсов растений согласно обязательствам по Нагойскому протоколу регулирования доступа к генетическим ресурсам и совместного использования на справедливой и равной основе выгод от их применения к Конвенции о биологическом разнообразии, участницей которой является Республика Казахстан
15
Министерство энергетики Республики Казахстан
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности по энергетической экспертизе
Министерство энергетики Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности, связанной с оптовыми поставками нефтепродуктов
Уведомление о начале или прекращении деятельности по купле-продаже, передаче в аренду или доверительное управление объектов электроэнергетики, источников тепловой энергии, тепловых сетей централизованной системы теплоснабжения и (или) их отдельных частей
16
Национальный Банк Республики Казахстан
Территориальные филиалы Национального Банка Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности обменного пункта уполномоченного банка
17
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Уведомление об утверждении финансовых продуктов финансовой организацией, филиалом банка – нерезидента Республики Казахстан, филиалом страховой (перестраховочной) организации – нерезидента Республики Казахстан
18
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Уведомление о начале или прекращении деятельности лица, являющегося субъектом финансового мониторинга в соответствии с Законом Республики Казахстан
"О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения"
19
Местные исполнительные органы
Органы местного управления областей, городов республиканского значения и столицы
Уведомление о начале или прекращении деятельности по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян
Уведомление о начале или прекращении деятельности по проведению апробации сортовых посевов сельскохозяйственных растений
Уведомление о начале или прекращении деятельности в качестве перевозчика такси
Уведомление о начале или прекращении предпринимательской деятельности в области ветеринарии
Уведомление о начале или прекращении деятельности по установке и обслуживанию тахографов
Уведомление о начале или прекращении деятельности автовокзалов, автостанций и пунктов обслуживания пассажиров
Уведомление о начале или прекращении деятельности курсов по подготовке судоводителей маломерных судов
Уведомление о начале или прекращении деятельности по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях
Уведомление о начале строительно-монтажных работ
Декларация о воздействии на окружающую среду
Уведомление о заготовке (сборе) дикорастущих растений для фармацевтических, продовольственных и технических нужд
Органы местного управления городов республиканского значения, столицы, городов областного значения и районов
Уведомление о размещении наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в населенных пунктах, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования
20
Центральные государственные органы Республики Казахстан
Ведомства, структурные подразделения центрального государственного органа и их территориальные подразделения
Уведомление о начале или прекращении деятельности саморегулируемой организации
Приложение 5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности в качестве
налогоплательщика, осуществляющего производство, сборку (комплектацию)
подакцизных товаров

4-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 28.03.2025 № 15 (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 26.12.2024 № 114 (05.04.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 28.03.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.12.2025 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Мемлекеттік орган
Орталық мемлекеттік органның ведомстволары, құрылымдық бөлімшелері және олардың аумақтық бөлімшелері
Хабарламалардың түрлері
1
2
3
4
1
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
Эротикалық сипаттағы материалдарды орналастыратын мерзімді баспасөз басылымдарын немесе интернет-ресурстарды тарату жөніндегі қызметтің басталғаны туралы хабарлама
2
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық немесе аудандық аумақтық инспекциялары
Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Астана, Алматы және Шымкент қалалары, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша аумақтық инспекциялары
Жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың ветеринариялық нормативтерге сәйкестігін айқындау жөніндегі өндірістік бақылау бөлімшелері ветеринариялық дәрігерлерінің ветеринариялық анықтама беру жөніндегі қызметті жүзеге асыруды бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
3
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық бөлімшелері
Нотариат қызметін жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
4
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-жолдың осы редакциясы 01.01.2027 дейін қолданыста болады - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 28.03.2025 № 15 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі Білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту саласындағы қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Балаларға қосымша білім беру саласындағы қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
5
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Интервенциялық емес клиникалық зерттеулер жүргізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
Медициналық бұйымдарды бөлшек саудада өткiзу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Медициналық бұйымдарды көтерме саудада өткiзу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Халықтың декреттелген тобын гигиеналық оқыту жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Эпидемиялық маңыздылығы болмашы объекті қызметінің басталғаны және тоқтатылғаны (оларды пайдалану) туралы хабарлама
Санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
6
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
Бағалы металдарды, асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті
Энергия аудиті және (немесе) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрларды қайта даярлау және (немесе) олардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
7
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті
Электрондық (цифрлық) тахографтарға электрондық карточкаларды дайындау және беру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Теміржол және су көлігі комитеті
Теңіз көлігі мамандарын даярлау (қайта даярлау) және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
8
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қолданылатын салық салу режимі туралы хабарлама
Дара кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы хабарлама
Жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Әкімші (уақытша әкімші, оңалту, уақытша және банкроттық басқарушылар) қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қаржы басқарушысы қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
9
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті
Туристік агенттік қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасында дара кәсіпкерлер ретінде қызметін жүзеге асыратын гид, экскурсовод, туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
10
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті
Шетелдік және халықаралық ұйымдардың Қазақстан Республикасының аумағында шетелдік үлгінің сәйкестігін растау саласындағы құжаттарды беру жөніндегі қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
11
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті
Табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерге жатпайтын қызметті жүзеге асыруы туралы хабарлауы
Табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен) технологиялық байланысты қызметтер көрсетуді бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
12
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті
Геодезиялық жұмыстарды жүргізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Картография жұмыстарын жүргізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Байланыс қызметтерін көрсету жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің аумақтық органдары
Радиоэлектрондық құралдарды пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Жоғары жиілікті құрылғыны пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
13
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары
Күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау жөніндегі кәсіптік бірлестіктер қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Көлік құралын жүргізушілерді даярлау жөніндегі оқу ұйымдары қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
14
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Теңіз ғылыми зерттеулерін жүргізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Метеорологиялық мониторинг жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қалдықтарды жинау, сұрыптау және (немесе) тасымалдау, қауіпсіз қалдықтарды қалпына келтіру және (немесе) жою жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Зоологиялық коллекцияны жасау туралы хабарлама
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті және оның аумақтық бөлімшелері
Өсімдіктерді интродукциялау және (немесе) жерсіндіру туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын Биологиялық әралуандық туралы конвенцияға Генетикалық ресурстарға қол жеткізуді және оларды қолданудан алынған пайданы әділетті және тепе-тең негізде бірлесіп пайдалануды реттеу жөніндегі Нагоя хаттамасы бойынша міндеттемелерге сәйкес өсімдіктердің генетикалық ресурстарын Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және Қазақстан Республикасының аумағына әкелу туралы хабарлама
15
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
Энергетикалық сараптама жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Мұнай өнімдерінің көтерме жеткізілімдеріне байланысты қызметтің басталғаны немесе тоқталғаны туралы хабарлама
Электр энергетикасы объектілерін, жылу энергиясы көздерін, орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйесінің жылу желілерін және (немесе) олардың жекелеген бөліктерін сатып алу-сату, жалға немесе сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
16
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары
Уәкілетті банктің айырбастау пункті қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
17
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
Қаржы ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қаржылық өнімдерін бекітуі туралы хабарлама
18
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
"Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы мониторингі субъектісі болып табылатын тұлға қызметінің басталуы немесе тоқтатылуы туралы хабарлама
19
Жергілікті атқарушы органдар
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті басқару органдары
Тұқымның сұрыпты және егу сапаларына сараптама жүргізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сұрыптық егістерін сынақтан өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Такси тасымалдаушысы ретінде қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Автовокзалдар, автостанциялар мен жолаушыларға қызмет көрсету пункттері қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Шағын көлемді кемелердің кеме жүргiзушiлерiн даярлау жөніндегі курстар қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауiптi жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін арнайы даярлау жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарлама
Қоршаған ортаға әсер ету туралы декларация
Фармацевтикалық, азық-түліктік және техникалық қажеттіліктер үшін жабайы өсетін өсімдіктерді дайындау (жинау) туралы хабарлама
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар қалалардың және аудандардың жергілікті басқару органдары
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы елді мекендердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде, елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінен тыс жерде орналастырғаны туралы хабарлама
20
Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдары
Орталық мемлекеттік органның ведомстволары, құрылымдық бөлімшелері және олардың аумақтық бөлімшелері
Өзін-өзі реттейтін ұйым қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Акцизделетін тауарларды өндіру, жинауды (жинақтауды) жүзеге асыру жөніндегі салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама

Сноска. Приказ дополнен приложением 5 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 30.07.2021 № 75 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 10.08.2022 № 54 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В ______________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
2. Настоящим _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование налогоплательщика (налогового агента) идентификационный
номер (ИИН/БИН) _________________________________________________________
уведомляет о:
начале деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные
виды деятельности
прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего
отдельные виды деятельности
изменении сведений об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с
налогообложением, указанных в уведомлении
3. Вид деятельности
производство, сборка (комплектация) подакцизных товаров, предусмотренных
подпунктом 6) части первой статьи 462 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет"
4. Вид:
моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 и более человек
с объемом двигателя более 3000 кубических сантиметров, за исключением микроавтобусов,
автобусов и троллейбусов;
автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные
для перевозки людей с объемом двигателя более 3000 кубических сантиметров (кроме
автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально
предназначенных для лиц с инвалидностью);
моторные транспортные средства на шасси легкового автомобиля с платформой
для грузов и кабиной водителя, отделенной от грузового отсека жесткой стационарной
перегородкой, с объемом двигателя более 3000 кубических сантиметров (кроме автомобилей
с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для
лиц с инвалидностью);
5. Место нахождения объекта:
область ___________________________________________________________________
город (район) ______________________________________________________________
поселок (село) _____________________________________________________________
улица (микрорайон) ________________________________________________________
номер дома _______________________________________________________________

Ескерту. Бұйрық 5-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 30.07.2021 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 10.08.2022 № 54 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. ______________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
2. Осымен _____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(Салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын кұжатта көрсетілсе) немесе атауы) сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН) ____________________________________________ :
жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті бастағаны жөніндегі
жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметті тоқтатқаны жөніндегі
хабарламада көрсетiлген салық салу объектілерінің және (немесе) салық салуға байланысты
объектілернің туралы мәлiметтер өзгергені туралы хабарлайды.
3. Қызметтің түрі:
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" кодексінің 462-бабы бірінші бөлігінің 6) тармақшасында көзделген акцизделетін
тауарларды өндіру, жинауды (жинақтауды) жүзеге асыру
4. – Түрі:
шағын автобустарды, автобустар мен троллейбустарды қоспағанда, қозғалтқышының көлемі
3000 текше сантиметрден асатын, 10 және одан да көп адам тасымалдауға арналған моторлы
көлік құралдары;
қозғалтқышының көлемі 3000 текше сантиметрден асатын, адамдар тасымалдауға арналған
жеңіл автомобильдер және өзге де моторлы көлік құралдары (арнайы мүгедектігі бар
адамдарға арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқару адаптері бар
автомобильдерден басқа);
қозғалтқышының көлемі 3000 текше сантиметрден асатын, жүкке арналған платформасы
және жүк бөлiгiнен қатты стационарлық қабырғамен бөлінген жүргiзушi кабинасы бар жеңіл
автомобиль шассиiндегi моторлы көлік құралдары (арнайы мүгедектігі бар адамдарға
арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқару адаптері бар автомобильдерден
басқа);
5. Объектінің орналасқан орны:
облыс ______________________________________________________________
қала (аудан) ________________________________________________________
село (ауыл) _________________________________________________________
көше (шағын аудан) __________________________________________________
үй нөмірі ___________________________________________________________

6. Сведения об объектах:
А. Количество помещении, (шт)__________
Б. Общая занимаемая площадь складов, (кв.м)__________
7. Сведения о земельных участках:
А. Количество земельных участков, (шт)__________
Б. Общая площадь земельного участка, (га)__________
8. Вид собственности:
на праве собственности
А. наименование правоустанавливающего документа ______________________
Б. номер правоустанавливающего документа _____________________________
В. дата правоустанавливающего документа ______________________________
по договору аренды
А. номер договора аренды _____________________________________________
Б. дата договора аренды "__" ______ 20__ года
В. срок действия договора аренды "__" _____ 20__ года по "__" ____ 20__ года
9. Заявитель _______________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
(подпись) удостоверяющем личность)
Место печати
(в случае наличия)
Дата и время подачи: "___" ____________20__ года
10. Дата почтового штемпеля "__" ______20__ года
(заполняется в случае подачи уведомления по почте)
Приложение 6
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности по сбору, сортировке и (или)
транспортировке отходов, восстановлению и (или) уничтожению неопасных отходов
Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 30.07.2021 № 75 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В _______________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
Наименование субъекта предпринимательства в сфере управления отходами
_________________________________________________________________________
Наименование деятельности в сфере управления отходами ______________________
_________________________________________________________________________
Сведения об субъекте (физическое и (или) юридическое лицо) ___________________
_________________________________________________________________________
Местонахождение (физическое и (или) юридическое лицо) ______________________
_________________________________________________________________________
уведомляет о:
начале осуществления деятельности по _______________________________________
(деятельности по сбору, сортировке и (или) транспортировке отходов,
восстановлению и (или) уничтожению твердых бытовых отходов; деятельности по
сбору, сортировке и (или) транспортировке отходов, восстановлению и (или)
уничтожению строительных отходов; деятельности по сбору, сортировке и (или)
транспортировке отходов, восстановлению и (или) уничтожению пищевых отходов,
органики и иных отходов)
(указывается наименование деятельности или действия)
начале осуществления действия по __________________________________________
прекращении осуществления деятельности по ________________________________
(указывается наименование деятельности или действия)
изменении: юридического адреса физического лица ___________________________
места нахождения юридического лица _______________________________________
адреса осуществления деятельности или действий _____________________________
Руководитель субъектов предпринимательства
(заместитель руководителя, главный инженер) в сфере управления отходами
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Контактные данные ______________________________________________________
_______________________________________________________________________
Наличие (отсутствие) автотранспорта (мусоровоз, погрузчик, экскаватор)
на праве собственности (аренде)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Сведения о наличии лицензий, разрешений в сфере управления отходами
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Наличие (отсутствие) сортировочной линии на праве собственности (аренде)
с указанием количества __________________________________________________
_______________________________________________________________________
Наличие (отсутствие) завода по уничтожению (энергоутилизации) неопасных
отходов на праве собственности (аренде) с указанием количества
_______________________________________________________________________
Наличие (отсутствие) установок по уничтожению неопасных отходов на праве
собственности (аренде)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Дата подачи уведомления ________________________________________________
Дата прекращения деятельности __________________________________________
Приложение 7
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Декларация о воздействии на окружающую среду

6. Объектілер туралы мәліметтер:
А. Объектілер саны, (дана)__________
Б. Қоймалардың жалпы орын иеленген ауданы, (ш.м)__________
7. Жер учаскілер туралы мәліметтер:
А. Жер учаскілер саны, (дана)__________
Б. Жер учаскесінің жалпы ауданы, (га)__________
8. Меншік құқығының түрі:
меншік құқығында
А. құқық белгілейтін құжат атауы ______________________
Б. құқық белгілейтін құжат нөмірі _____________________________
В. құқық белгілейтін құжаттың күні "___" _________ 20__ ж.
жалдау шарты бойынша
А. жалдау шартының нөмірі_____________________________________________
Б. жалдау шартының күні "___" _________ 20__ ж.
В. жалдау шартының қолданылу мерзімі "___" _______ 20__ ж. "___" ____ 20__ ж. Дейін
9. Өтініш беруші _______________________________________ __________
(тегі, аты әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (қолы)
Мөр орны
(бар болған жағдайда)
Берілген күні: 20__ жылғы "___" _________
10. Пошта штемпелінің күні 20 __ жылғы "___" __________
(хабарлама пошта арқылы тапсырылған жағдайда толтырылады)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Қалдықтарды жинау, сұрыптау және (немесе) тасымалдау, қауіпсіз қалдықтарды қалпына келтіру және (немесе) жою жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Ескерту. Бұйрық 6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 30.07.2021 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектісінің атауы
________________________________________________________________
Қалдықтарды басқару саласындағы қызметтің атауы __________________
________________________________________________________________
Субъект туралы мәліметтер (жеке және (немесе) заңды тұлға) __________
________________________________________________________________
Орналасқан жері (жеке және (немесе) заңды тұлға) ___________________
________________________________________________________________
Орналасқан жері (жеке және (немесе) заңды тұлға) ___________________
________________________________________________________________
________________________ бойынша қызметті жүзеге асырудың басталуы
________________________________________________________________
(қалдықтарды жинау, сұрыптау және (немесе) тасымалдау, тұрмыстық қатты қалдықтарды қалпына келтіру және (немесе) жою жөніндегі қызмет; қалдықтарды жинау, сұрыптау және (немесе) тасымалдау, құрылыс қалдықтарын қалпына келтіру және (немесе) жою жөніндегі қызмет; қалдықтарды жинау, сұрыптау және (немесе) тасымалдау, тамақ қалдықтарын, органиканы және өзге де қалдықтарды қалпына келтіру және (немесе) жою жөніндегі қызмет)
(қызметтің немесе іс-қимылдың атауы көрсетіледі)
_______________________ бойынша іс-қимылды жүзеге асырудың басталуы
_______________________ бойынша қызметті жүзеге асыруды тоқтатылғаны
(қызметтің немесе іс-қимылдың атауы көрсетіледі)
өзгерту: жеке тұлғаның заңды мекен-жайы ___________________________
заңды тұлғаның орналасқан жері ___________________________________
қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мекен-жайлары _____________
________________________________________________________________
туралы хабарлайды
Қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектілерінің басшысы (басшының орынбасары, бас инженер) ________________________
________________________________________________________________
Байланыс деректері ______________________________________________
________________________________________________________________
Меншік құқығында (жалға алу) автокөліктің (қоқыс тасығыш, жүк тиегіш, экскаватор) болуы (болмауы) _________________________________
________________________________________________________________
Қалдықтарды басқару саласында лицензиялардың, рұқсаттардың болуы туралы мәліметтер _______________________________________________________________
________________________________________________________________
Санын көрсете отырып, меншік (жалға алу) құқығында сұрыптау желісінің болуы (болмауы) ___________________________________________
________________________________________________________________
Санын көрсете отырып, меншік (жалға) құқығындағы қауіпті емес қалдықтарды жою (энергия кәдеге жарату) жөніндегі зауыттың болуы (болмауы)
_____________________________
________________________________________________________________
Меншік (жалға алу) құқығында қауіпті емес қалдықтарды жою жөніндегі қондырғылардың болуы (болмауы) __________________________
________________________________________________________________
Хабарламаны беру күні ___________________________________________
Қызметтің тоқтатылған күні ________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
Қоршаған ортаға әсері туралы декларация туралы хабарлама

Сноска. Приказ дополнен приложением 7 в соответствии с приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 30.07.2021 № 75 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата подачи: "___" __________ 20___ года.
По намечаемой деятельности (новому объекту) и (или) действующему объекту:
В органы местного управления областей, городов республиканского значения и
столицы _________________________________________________________________
От юридического лица (индивидуального предпринимателя)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) - для физических лиц, наименование
организации - для юридических лиц, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения) и номер телефона)
Настоящим уведомляю о воздействии на окружающую среду на объекте III категории
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование и месторасположение объекта)
Вид основной деятельности ________________________________________________
Краткая характеристика объекта ____________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Вид и объем производимой продукции, выполняемых работ, оказываемых услуг
(объем производимой продукции)
________________________________________________________________________
Номер и дата выдачи положительного заключения государственной экологической
экспертизы (для намечаемой деятельности)
________________________________________________________________________
Декларируемое количество выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух
по (грамм/секунда тонна/год)
________________________________________________________________________
декларируемый год
_____________ __________________________ ____________ ____________________
номер источника загрязнения наименование загрязняющего вещества грамм/секунда
тонна/год
Декларируемое количество опасных отходов
_______________________________________________________________________
декларируемый год
____________ __________________________ ________________________________
количество накопления, тонна/год
наименование отхода количество образования, тонна/год
Декларируемое количество неопасных отходов
_______________________________________________________________________
декларируемый год
____________ __________________________ ________________________________
количество накопления, тонна/год
____________ __________________________ ________________________________
наименование отхода
____________ __________________________ ________________________________
количество образования, тонна/год
При этом сообщаю:
1. Подавая данное уведомление, подтверждаю:

Ескерту. Бұйрық 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 30.07.2021 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсыну күні: 20___ ж."___" __________
Жоспарланған қызмет (жаңа нысан) және (немесе) қолданыстағы объект үшін:
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті мемлекеттік органдарына ___________________________________________________
Заңды тұлғадан (жеке кәсіпкерден) ____________________________________________
_______________________________________________________________ ___________
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды
тұлға үшін - ұйымның атауы, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі
және телефон нөмірі)
Осымен ____________________________________________________________________
(объектiнiң атауы және орналасқан жері)
__________________________________________________________________________
III санаттағы объектідегі қоршаған ортаға әсері туралы хабарлаймын.
Негізгі қызмет ____________________________________________
Нысанның қысқаша сипаттамасы _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өндірілген өнімнің, орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің түрі мен көлемі (өндірілген өнім көлемі) _____________________________________________________
Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысының нөмірі және берілген күні (жоспарланған қызмет үшін) ___________________________________________________
Ауаға ластаушы заттар шығарындыларының жарияланған мөлшері (грамм/секунд, тонна/жыл)
_________________________________________________________________________
жарияланатын жыл
_____________
__________________________
____________
____________
ластану көзінің нөмірі
ластаушы заттың атауы
грамм/секунд
тонна/жыл
Қауіпті қалдықтардың жарияланған мөлшері
____________________________________________________________________
жарияланатын жыл
____________
__________________________
__________________________
жинақтау мөлшері, тонна/жыл
қалдықтың атауы
пайда болатын мөлшері, тонна/жыл
Қауіпсіз қалдықтардың жарияланған мөлшері
____________________________________________________________________
жарияланатын жыл
____________
__________________________
__________________________
жинақтау мөлшері, тонна/жыл
қалдықтың атауы
пайда болатын мөлшері, тонна/жыл
Бұл ретте мынаны хабарлаймын:
Бұл ретте хабарлаймын:
1. Осы хабарламаны бере отырып, растаймын:

1) указанные данные являются официальными, и на них может быть направлена
информация по вопросам осуществления деятельности или отдельных действий;
2) прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
3) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, обязательных для
исполнения до начала осуществления намечаемой деятельности.
2. Осведомление, об ответственности за нарушение требований экологического
законодательства в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях".
Юридическое лицо/индивидуальный предприниматель
________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность)
ИИН/ БИН ______________________________________
(для физических или юридических лиц)
________________________________________________
(подпись, дата)
Место печати (в случае наличия)
В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
доверенное лицо: _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата подачи: "___" __________ 20___ года.
По намечаемой деятельности (новому объекту) и (или) действующему объекту:
В органы местного управления областей, городов республиканского значения
и столицы ___________________________________________________________
От юридического лица (индивидуального предпринимателя)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) - для физических лиц, наименование
организации - для юридических лиц, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения) и номер телефона)
Настоящим уведомляю о воздействии на окружающую среду на объекте III категории
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование и месторасположение объекта)
Вид основной деятельности ________________________________________
Краткая характеристика объекта _____________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Вид и объем производимой продукции, выполняемых работ, оказываемых услуг
(объем производимой продукции) ___________________________________
________________________________________________________________
Номер и дата выдачи положительного заключения государственной
экологической экспертизы (для намечаемой деятельности)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Декларируемое количество выбросов загрязняющих веществ в атмосферный
воздух по (грамм/секунда, тонна/год)
_________________________________________________________________
декларируемый год
_____________ __________________________ ____________ ____________
номер источника загрязнения наименование загрязняющего вещества грамм/
секунда тонна/год
Декларируемое количество опасных отходов
_________________________________________________________________
декларируемый год
____________ __________________________ __________________________
количество накопления, тонна/год
наименование отхода количество образования, тонна/год
Декларируемое количество неопасных отходов
_________________________________________________________________
декларируемый год
____________ __________________________ __________________________
количество накопления, тонна/год
наименование отхода количество образования, тонна/год
При этом сообщаю:
1.Подавая данное уведомление, подтверждаю:

1) көрсетілген деректер ресми болып табылады және оларға қызметті немесе жекелеген әрекеттерді жүзеге асыру мәселелері бойынша ақпарат жіберілуі мүмкін;
2) қоса берілетін құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
3) белгіленіп отырған қызметті жүзеге асыру басталғанға дейін Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуы міндетті талаптарын сақтау.
2. Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес экологиялық заңнама талаптарын бұзғаны үшін жауапкершілік туралы хабардар ету.
Заңды тұлға / жеке кәсіпкер
_____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), лауазымы)
ЖСК/БСН ________________________
(жеке және заңды тұлғалар үшін)
________________________________
(қолы, күні)
Мөр орны (болған жағдайда)
Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда: сенімді тұлға _____________ ___________________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ұсыну күні: 20___ ж. "___" __________
Жоспарланған қызмет (жаңа нысан) және (немесе) қолданыстағы объект үшін: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті мемлекеттік органдарына ______________________________________________________
Заңды тұлғадан (жеке кәсіпкерден) ___________________________________________
__________________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлға үшін - ұйымның атауы, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі және телефон нөмірі)
Осымен __________________________________________________________________
(объектiнiң атауы және орналасқан жері)
_________________________________________________________________________
III санаттағы объектідегі қоршаған ортаға әсері туралы хабарлаймын.
Негізгі қызмет _____________________________________________________________
Нысанның қысқаша сипаттамасы _____________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Өндірілген өнімнің, орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің түрімен көлемі (өндірілген өнім көлемі) _______________________________________________________
Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысының нөмірі және берілген күні (жоспарланған қызмет үшін) ___________________________________________________
Ауаға ластаушы заттар шығарындыларының жарияланған мөлшері (грамм/секунд, тонна/жыл)
____________________________________________________________________
жарияланатын жыл
_____________
__________________________
____________
____________
ластану көзінің нөмірі
ластаушы заттың атауы
грамм/секунд
тонна/жыл
Қауіпті қалдықтардың жарияланған мөлшері
____________________________________________________________________
жарияланатын жыл
____________
__________________________
__________________________
жинақтау мөлшері, тонна/жыл
қалдықтың атауы
пайда болатын мөлшері, тонна/жыл
Қауіпсіз қалдықтардың жарияланған мөлшері
____________________________________________________________________
жарияланатын жыл
____________
__________________________
__________________________
жинақтау мөлшері, тонна/жыл
қалдықтың атауы
пайда болатын мөлшері, тонна/жыл
Бұл ретте мынаны хабарлаймын:
1. Осы хабарламаны бере отырып мыналарды растаймын: