Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2015 года № 10095.
Примечание РЦПИ!
В постановление внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 01.10.2015 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила аккредитации спортивных федераций.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра туризма и спорта от 29 ноября 2011 года № 02-02-18/222 "Об утверждении формы заявления на проведение аккредитации республиканского общественного объединения по видам спорта и выдачу свидетельства об аккредитации и формы свидетельства об аккредитации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7349).
3. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и cпорта Республики Казахстан (Канагатов Е.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) после официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан Есентаева Т.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мухамедиулы
Утверждены
приказом Министра культуры и
спорта Республики Казахстан
от 27 ноября 2014 года № 121
Правила
аккредитации спортивных федераций
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 қаңтарда № 10095 тіркелді.
"Дене шыныктыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Занының 7-бабы 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидасы бекiтiлсiн.
2. "Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бірлестіктерді аккредиттеу өткізуге және аккредиттеу туралы куәлікті беруге арналған өтініштің нысанын және аккредиттеу туралы куәліктің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрі міндетін атқарушының 2011 жылғы 29 қарашадағы № 02-02-18/222 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7349 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (Е.Б. Қанағатов) заңнамамен белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейiн осы бұйрықтың мерзімді баспа басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялануын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігiнiң интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 01.10.2015 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министрі Т.Қ. Есентаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2014 жылғы 27 қарашадағы
№ 121 бұйрығымен
бекітілген
Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Настоящие Правила аккредитации спортивных федераций (далее – Правила) разработаны согласно подпункту 29) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" (далее – Закон) и подпункту 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок оказания государственных услуг: "Аккредитация национальных спортивных федераций", "Аккредитация местных спортивных федераций".
Аккредитации подлежат национальные и местные спортивные федерации.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Спортивной федерацией является некоммерческая организация, созданная в форме общественного объединения или объединения юридических лиц в форме ассоциации (союза) в целях развития одного или нескольких видов спорта.
3. Аккредитация спортивной федерации - это процедура признания правомочий спортивной федерации по развитию вида (видов) спорта на территории Республики Казахстан.
4. Аккредитация национальных спортивных федераций осуществляется уполномоченным органом в области физической культуры и спорта (далее – уполномоченный орган).
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4-1. Исключен приказом Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Аккредитацию местных спортивных федераций осуществляет соответствующий местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы в области физической культуры и спорта (далее – местный исполнительный орган).
5-1. Исключен приказом Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. На территории Республики Казахстан подлежит аккредитации одна национальная спортивная федерация по одному виду спорта, по которому отсутствует соответствующая национальная аккредитованная спортивная федерация.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. На территории административно-территориальной единицы области, города республиканского значения, столицы подлежит аккредитации местная спортивная федерация по виду (видам) спорта, по которому отсутствует соответствующая аккредитованная местная спортивная федерация.

1. Осы Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 29) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Ұлттық спорт федерацияларын аккредиттеу", "Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік қызметтерді көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
Ұлттық және жергілікті спорт федерациялары аккредиттелуге жатады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Спорт федерациясы – спорттың бір немесе бірнеше түрін дамыту мақсатында қоғамдық бірлестік нысанында немесе қауымдастық (одақ) нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігі нысанында құрылған коммерциялық емес ұйым.
3. Спорт федерациясын аккредиттеу Қазақстан Республикасының аумағында спорт түрін (түрлерін) дамыту бойынша спорт федерацияларының заңдылығын тану рәсімі.
4. Ұлттық спорт федерацияларын аккредиттеуді дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) жүзеге асырады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-1. Алып тасталды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеуді облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт саласындағы тиісті жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган) жүзеге асырады.
5-1. Алып тасталды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Аккредиттелген тиісті ұлттық спорт федерациясы жоқ бір спорт түрі бойынша бір ұлттық спорт федерациясы Қазақстан Республикасының аумағында аккредиттелуге жатады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімшілік-аумақтық бірлігінде тиісті аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы жоқ спорт түрінен (түрлерінен) жергілікті спорт федерация аккредиттеуге жатады.

8. В случае развития спортивной федерацией вида (видов) спорта на территории более половины областей, городов республиканского значения и столицы федерация аккредитовывается со статусом "национальная".
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8-1. Национальные спортивные федерации имеют свои филиалы (представительства) и (или) членов в форме общественного объединения или объединения юридических лиц в форме ассоциации (союза), расположенных на территории более половины областей, городов республиканского значения и столицы.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 8-1 в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Местная аккредитованная спортивная федерация должна являться членом национальной аккредитованной спортивной федерации по виду (видам) спорта.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Местные спортивные федераций по виду (видам) спорта действуют в пределах одной административно-территориальной единицы области, города республиканского значения, столицы.
11. Исключен приказом Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Исключен приказом Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
К компетенции высшего органа управления могут быть отнесены и другие вопросы деятельности спортивной федерации в соответствии с учредительными документами спортивной федерации и законодательными актами.
Глава 2. Порядок проведения аккредитации спортивных федераций
Сноска. Глава 2 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Для получения государственной услуги "Аккредитация национальных спортивных федераций" юридические лица (далее – услугополучатель) обращаются в уполномоченный орган через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация национальных спортивных федераций" изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.

8. Спорт федерациясы облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жартысынан астамының аумағында спорт түрін (түрлерін) дамытқан жағдайда федерация "ұлттық" деген мәртебемен аккредиттеледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-1. Спорт түрінен (түрлерінен) ұлттық спорт федерацияларының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жартысынан астам аумағында орналасқан филиалдары (өкілдіктері) және (немесе) қоғамдық бірлестік нысанындағы немесе заңды тұлғалар бірлестігі нысанындағы қауымдастық (одақ) нысанындағы мүшелері болады.
Ескерту. 8-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Аккредиттелген жергілікті спорт федерациясы спорт түрі (түрлері) бойынша аккредиттелген ұлттық спорт федерациясының мүшесі болып табылуға тиіс.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Спорт түрінен (түрлерінен) жергілікті спорт федерациялары бір облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімшілік-аумақтық бірлігінде жұмыс істейді.
11. Алып тасталды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Алып тасталды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Спорт федерацияларын аккредиттеуден өткізу тәртібі
Ескерту. 2-тарау жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "Ұлттық спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін уәкілетті органға "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүгінеді.
"Ұлттық спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшада жазылған.

Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Уполномоченный орган в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
15. Сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в течение двух рабочих дней с момента получения проверяет полноту представленных документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) представления документов с истекшим сроком действия, сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица уполномоченного органа.
16. Исключен приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает пакет документов и по итогам рассмотрения уполномоченный орган принимает решение:
1) аккредитовать спортивную федерацию;
2) отказать в аккредитации спортивной федерации.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Уполномоченный орган в течение 2 (двух) рабочих дней принимает приказ об аккредитации спортивной федерации либо направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
В случае принятия предварительного решения об отказе в аккредитации спортивной федерации либо выявлении иных оснований для отказа в оказании государственной услуги, сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания уполномоченный орган при положительном решении принимает приказ об аккредитации спортивной федерации, при отрицательном решении – направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Уәкілетті орган құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
15. Уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
16. Алып тасталды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және қарау қорытындысы бойынша уәкілетті орган:
1) спорт федерациясын аккредиттеу;
2) спорт федерациясын аккредиттеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Уәкілетті орган 2 (екі) жұмыс күні ішінде спорт федерациясын аккредиттеу туралы бұйрық қабылдайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолдайды.
Спорт федерациясын аккредиттеуден бас тарту туралы алдын ала шешім қабылданған немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін өзге де негіздер анықталған жағдайда, уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігін беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының алдын ала шешім бойынша қарсылығын көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша уәкілетті орган оң шешім қабылдаған кезде спорт федерациясын аккредиттеу туралы бұйрық қабылдайды, теріс шешім болған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.

Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. На основании приказа уполномоченного органа в течение одного рабочего дня осуществляется подготовка и подписание свидетельства об аккредитации спортивной федерации (далее – свидетельство) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
20. В случае утери свидетельства спортивная федерация уведомляет об этом уполномоченный орган, его выдавший, и подает заявление через портал о выдаче дубликата свидетельства.
При подаче заявления на выдачу дубликата свидетельства (если ранее выданное свидетельство было оформлено в бумажной форме) сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа рассматривает в течение пяти рабочих дней содержание заявления, а также проверяет на правильность заполнения реквизитов. В случае несоответствия требованиям готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При изменении наименования спортивной федерации и (или) его юридического адреса спортивная федерация подает заявление через портал в уполномоченный орган о переоформлении свидетельства.
При подаче заявления на переоформление свидетельства сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа рассматривает в течение пяти рабочих дней содержание заявления, а также проверяет на правильность заполнения реквизитов. В случае несоответствия требованиям готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
21. Для получения государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций" услугополучатели обращаются в местные исполнительные органы через портал.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций" изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Местный исполнительный орган в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
23. Сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа в течение двух рабочих дней с момента получения проверяет полноту представленных документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) представления документов с истекшим сроком действия, сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица местного исполнительного органа.

Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Уәкілетті органның бұйрығы негізінде бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлікті (бұдан әрі-куәлік) дайындау және қол қою жүзеге асырылады.
20. Куәлік жоғалған жағдайда спорт федерациясы бұл туралы оны берген уәкілетті органға хабардар етеді және куәліктің телнұсқасын беру туралы портал арқылы өтініш береді.
Куәліктің телнұсқасын беруге өтініш берген кезде (егер бұрын берілген куәлік қағаз нысанда ресімделген болса) уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді. Талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды.
Спорт федерациясының атауы және (немесе) оның заңды мекенжайы өзгерген кезде спорт федерациясы уәкілетті органға портал арқылы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш береді.
Куәлікті қайта ресімдеуге өтініш берген кезде уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді. Талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды.
21. "Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар жергілікті атқарушы органдарға портал арқылы жүгінеді.
"Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Жергілікті атқарушы орган құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
23. Жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері жергілікті атқарушы органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.

24. Исключен приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает пакет документов и по итогам рассмотрения местный исполнительный орган принимает решение:
1) аккредитовать спортивную федерацию;
2) отказать в аккредитации спортивной федерации.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Местный исполнительный орган в течение 2 (двух) рабочих дней принимает приказ об аккредитации спортивной федерации либо направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
В случае принятия предварительного решения об отказе в аккредитации спортивной федерации либо выявлении иных оснований для отказа в оказании государственной услуги, сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания местный исполнительный орган при положительном решении принимает приказ об аккредитации спортивной федерации, при отрицательном решении – направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. На основании приказа местного исполнительного органа в течение одного рабочего дня осуществляется подготовка и подписание свидетельства по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
27-1. В случае утери свидетельства спортивная федерация уведомляет об этом местного исполнительный орган, его выдавшего, и подает заявление через портал о выдаче дубликата свидетельства.
При подаче заявления на выдачу дубликата свидетельства (если ранее выданное свидетельство было оформлено в бумажной форме) сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа рассматривает в течение пяти рабочих дней содержание заявления, а также проверяет на правильность заполнения реквизитов. В случае несоответствия требованиям готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При изменении наименования спортивной федерации и (или) его юридического адреса спортивная федерация подает заявление через портал в местный исполнительный орган о переоформлении свидетельства.
При подаче заявления на переоформлении свидетельства сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа рассматривает в течение пяти рабочих дней содержание заявления, а также проверяет на правильность заполнения реквизитов. В случае несоответствия требованиям готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

24. Алып тасталды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және қарау қорытындысы бойынша жергілікті атқарушы орган:
1) спорт федерациясын аккредиттеу;
2) спорт федерациясын аккредиттеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Жергілікті атқарушы орган 2 (екі) жұмыс күні ішінде спорт федерациясын аккредиттеу туралы бұйрық қабылдайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолдайды.
Спорт федерациясын аккредиттеуден бас тарту туралы алдын ала шешім қабылданған немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін өзге де негіздер анықталған жағдайда, жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігін беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының алдын ала шешім бойынша қарсылығын көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша жергілікті атқарушы орган оң шешім қабылдаған кезде спорт федерациясын аккредиттеу туралы бұйрық қабылдайды, теріс шешім болған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолдайды.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Жергілікті атқарушы органның бұйрығы негізінде бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәлікті дайындау және қол қою жүзеге асырылады.
27-1. Куәлік жоғалған жағдайда, спорт федерациясы бұл туралы оны берген жергілікті атқарушы органды хабардар етеді және куәліктің телнұсқасын беру туралы портал арқылы өтініш береді.
Куәліктің телнұсқасын беруге өтініш берген кезде (егер бұрын берілген куәлік қағаз нысанда ресімделген болса) жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді. Талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды.
Спорт федерациясының атауы және (немесе) оның заңды мекенжайы өзгерген кезде спорт федерациясы куәлікті қайта ресімдеу туралы жергілікті атқарушы органға портал арқылы өтініш береді.
Куәлікті қайта ресімдеуге өтініш берген кезде жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді. Талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды.

27-2. В "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления (запрос) для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) спортивной федерации в Республике Казахстан, об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов (представительств) спортивной федерации, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган и местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Уполномоченный орган и местный исполнительный орган, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах, обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
27-3. Уполномоченный орган и местный исполнительный орган ведут учет выданных свидетельств.
27-4. Проект комплексной целевой программы по виду (видам) спорта содержит информацию:
об анализе текущего состояния и развития вида (видов) спорта, в том числе создание и развитие физкультурно-спортивных организаций;
о проведенных и планируемых спортивных мероприятиях среди различных групп населения;
об условиях охраны и укрепления здоровья спортсменов, тренеров и специалистов в области физической культуры и спорта, участвующих в спортивных соревнованиях и учебно-тренировочных мероприятиях;
об обеспечении спортсменов, тренеров и специалистов в области физической культуры и спорта, необходимыми условиями для тренировок;
об источниках финансирования деятельности спортивной федерации;
о предложениях по улучшению вида (видов) спорта.
Глава 3. Порядок приостановления, возобновления и отзыва свидетельства об аккредитации спортивной федерации
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Исключен приказом Министра культуры и спорта РК от 28.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Основаниями для приостановления свидетельства являются:
1) невыполнение или выполнение ненадлежащим образом аккредитованной спортивной федерацией требований, установленных пунктами 2, 3, 4, 5 и 6 статьи 11, пунктами 2 и 4 статьи 12 Закона;

27-2. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті (сұрау салуды) қабылдау туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландырылатын, Қазақстан Республикасында спорт федерациясын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, спорт федерациясы (өкілдіктерінің) филиалдарын есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган және жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
Уәкілетті орган және жергілікті атқарушы орган мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
27-3. Уәкілетті орган және жергілікті атқарушы орган берілген куәліктерді тіркеуді жүргізеді.
27-4. Спорт түрі (түрлері) бойынша кешенді нысаналы бағдарламасының жобасы:
спорт түрін (түрлерін) ағымдағы жай - күйін және дамуын талдауды, соның ішінде дене шынықтыру-спорт ұйымдарын құру және дамыту туралы;
халықтың әртүрлі топтары арасында өткізілген және жоспарланған спорттық іс-шаралар бойынша;
спорт жарыстарына және оқу-жаттығу іс-шараларына қатысатын спортшылардың, жаттықтырушылардың және дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандардың денсаулығын қорғауды және нығайту шарттары туралы;
дене шынықтыру және спорт саласындағы спортшыларды, жаттықтырушыларды және мамандарды жаттығуға қажетті жағдайлармен қамтамасыз ету туралы;
спорт федерациясының қызметін қаржыландыру көздері туралы;
спорт түрін (түрлерін) жақсарту бойынша ұсыныстар туралы ақпаратты қамтиды.
3-тарау. Спорт федерацияларын аккредиттеу туралы куәлікті тоқтату, қайта жаңарту және қайтарып алу тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Алып тасталды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 28.01.2016 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Куәлікті тоқтатуға мыналар негіздеме болып табылады:
1) аккредиттелген спорт федерациясы Заңның 11-бабының 2, 3, 4, 5 және 6-тармақтары, 12-бабының 2 және 4-тармақтарымен белгіленген талаптарды орындамауы немесе дұрыс орындамауы;

2) невыполнение мероприятий, предусмотренных комплексной целевой программой по виду (видам) спорта;
3) неподтверждение аккредитованной спортивной федерацией требований, установленных пунктами 8-1 и 9 настоящих Правил;
4) бездействие спортивной федерации и (или) его филиалов (сведения запрашиваются уполномоченным органом или местным исполнительным органом от Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан или его территориальных органов соответственно, не реже одного раза в год).
Сноска. Пункт 29 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. В приказе уполномоченного органа или местного исполнительного органа о приостановлении действия свидетельства устанавливается срок для устранения причин, послуживших основанием для приостановления.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Срок приостановления свидетельства не превышает шести месяцев.
32. При своевременном устранении причин, послуживших основанием для приостановления, свидетельство на основании приказа уполномоченного органа или местного исполнительного органа возобновляется.
Сноска. Пункт 32 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Свидетельство отзывается в случаях:
1) неустранения причин, послуживших основанием для приостановления свидетельства в сроки, установленные уполномоченным органом или местными исполнительными органами;
2) реорганизации, не предусматривающей правопреемства, или ликвидации спортивной федерации;
3) заявление национальной или местной аккредитованной спортивной федерации об отзыве свидетельства об аккредитации спортивной федерации.
Сноска. Пункт 33 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Решение уполномоченного или местного исполнительного органа о приостановлении, возобновлении или отзыве свидетельства выносится соответствующим приказом уполномоченного органа или местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 34 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) спорт (түрі) түрлері бойынша кешенді нысаналы бағдарламада қарастырылған іс-шаралар орындалмауы;
3) аккредиттелген спорт федерациясы осы Қағидалардың 8-1 және 9-тарммақтарымен белгіленген талаптарды орындамауы;
4) спорт федерациясының және (немесе) оның филиалдарының әрекетсіздігі (мәліметке уәкілетті немесе жергілікті атқарушы орган Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мемлекеттік кіріс комитетінен және оның аумақтық органдарынан тиісінше мәліметтерге жылына бір реттен жиілетпей сұрау салады).
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның куәліктің қолданылуын тоқтата тұру туралы бұйрығында тоқтата тұруға негіз болған себептерді жою үшін мерзім белгіленеді.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Куәлікті тоқтату мерзімі алты айдан аспайды.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 01.10.2015 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. Тоқтата тұру үшін негіз болған себептерді уақтылы жойған кезде куәлік уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның бұйрығы негізінде қайта жаңартылады.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33. Куәлік мынадай жағдайларда қайтарылып алынады:
1) уәкілетті немесе жергілікті атқарушы орган белгілеген мерзімде куәлікті тоқтатуға негіздеме болған себептер жойылмаса;
2) құқықтық мирасқорлықты қарастырмайтын қайта құру кезінде немесе спорт федерациясы таратылғанда;
3) спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлікті қайтарып алу туралы аккредиттелген ұлттық немесе жергілікті спорт федерациясының өтініші.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Уәкілетті немесе жергілікті атқарушы органның куәлікті тоқтата тұру, қайта бастау немесе кері қайтарып алу туралы шешімі уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның тиісті бұйрығымен шығарылады.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

35. Уполномоченный или местные исполнительные органы направляют письменное уведомление в спортивную федерацию о приостановлении, возобновлении и отзыве свидетельства в течение пяти рабочих дней со дня принятия соответствующего решения.
36. В случае несогласия с решением уполномоченного или местного исполнительного органа данное решение обжалуется в судебном порядке.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и местного исполнительного органа по вопросам оказания государственной услуги
Сноска. Правила дополнены главой 4 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Жалоба на решение, действие (бездействие) должностного лица подается на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Должностное лицо услугодателя, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом, услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес государственного органа непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае, если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.

35. Уәкілетті немесе жергілікті атқарушы орган тиісті шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде куәлікті тоқтатқаны, қайта жаңартқаны, қайтарылып алынғандығы туралы спорт федерациясына жазбаша хабарлама жібереді.
36. Уәкілетті немесе жергілікті атқарушы органның шешімімен келіспеген жағдайда сот тәртібімен шағым жасалады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша уәкілетті органның және жергілікті атқарушы органның шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 4-тараумен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шағым лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) беріледі.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды тұлға, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешімді немесе әкімшілік әрекетті қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін мемлекеттік органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағым жасау қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) дау айтылатын әкімшілік орган, лауазымды адам сотқа пікірмен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамының уәжді ұстанымын ұсынады.

Сноска. Пункт 37 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам аккредитации
спортивных федераций
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация национальных федераций"
1.
Наименование услугодателя
Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
Выдача свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 10 (десять) рабочих дней; переоформление свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 5 (пять) рабочих дней; выдача дубликата свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является свидетельство об аккредитации спортивной федерации, переоформленное свидетельство об аккредитации спортивной федерации, дубликат свидетельства об аккредитации спортивной федерации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. На портале - направляется уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения результата оказания государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Юридическим лицам бесплатно.
7.
График работы услугодателя
Услугодатель: с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Портал: круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан: www.gov.kz/memleket/entities/tsm в разделе "Государственные услуги".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения свидетельства об аккредитации спортивной федерации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения о персональном составе исполнительного органа управления в форме электронной копии документа;
устав спортивной федерации в форме электронной копии документа;
документ, подтверждающий членство от имени Республики Казахстан в международной спортивной организации, признанной Международным олимпийским комитетом, и (или) документ, подтверждающий признание Национальным олимпийским комитетом Республики Казахстан, - для спортивных федераций по олимпийским и неолимпийским видам спорта в форме электронной копии документа;
документ, подтверждающий членство от имени Республики Казахстан в международной спортивной организации, признанной Международным паралимпийским комитетом, и (или) быть признанными Национальным паралимпийским комитетом Республики Казахстан - для спортивных федераций по паралимпийским и непаралимпийским видам спорта в форме электронной копии документа;
документ, подтверждающий членство от имени Республики Казахстан в международной спортивной организации, признанной Международным комитетом спорта глухих, и (или) быть признанными Национальным сурдлимпийским комитетом Республики Казахстан - для спортивных федераций по сурдлимпийским видам спорта в форме электронной копии документа;
документ, подтверждающий членство от имени Республики Казахстан в международной спортивной федерации по соответствующему виду спорта, - для спортивных федераций по национальному виду (видам) спорта в форме электронной копии документа;
проект комплексной целевой программы по виду (видам) спорта в форме электронной копии документа;
проект правил по виду (видам) спорта в форме электронной копии документа.
Для переоформления свидетельства об аккредитации спортивной федерации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Для получения дубликата свидетельства об аккредитации спортивной федерации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) спортивной федерации в Республике Казахстан, об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов (представительств) спортивной федерации, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Спорт федерацияларын
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ұлттық спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін қабылдау және нәтижелерін беру: "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік беру-10 (он) жұмыс күні;
спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу-5 (бес) жұмыс күні;
спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру -5 (бес) жұмыс күн.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы қайта ресімделген куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Порталда - мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияда алу үшін уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің әзірлігі туралы хабарлама.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Заңды тұлғаларға тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызмет беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00 – ден 14.30 – ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00 – ден 18.30 – ға дейін.
Портал: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында: www.gov.kz/memleket/entities/tsm "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы басқарудың атқарушы органының жеке құрамы туралы мәлімет;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы спорт федерациясының жарғысы;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы Қазақстан Республикасы атынан Халықаралық олимпиада комитеті таныған халықаралық спорт ұйымының мүшелігін растайтын және (немесе) оны Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитетінің танығандығы туралы растайтын құжат - олимпиадалық және олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша спорт федерациялары үшін;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы Қазақстан Республикасының атынан Халықаралық паралимпиада комитеті таныған халықаралық спорт ұйымының мүшелігін растайтын және (немесе) оны Қазақстан Республикасының Ұлттық паралимпиада комитетінің танығандығы туралы растайтын құжат - паралимпиадалық және паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша спорт федерациялары үшін;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы Қазақстан Республикасының атынан Саңыраулардың халықаралық спорт комитеті таныған халықаралық спорт ұйымының мүшелігін растайтын және (немесе) оны Қазақстан Республикасының Ұлттық паралимпиада комитетінің танығандығы туралы растайтын құжат - сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша спорт федерациялары үшін;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы Қазақстан Республикасы атынан тиісті спорт түрі бойынша халықаралық спорт ұйымына мүшелігін растайтын құжат - ұлттық спорт түрі (түрлері) бойынша спорт федерациялары үшін;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы спорт түрі (түрлері) бойынша кешенді нысаналы бағдарламасының жобасы;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы спорт түрінен (түрлерінен) жарыс қағидаларының жобасы.
Аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы.
Аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың, Қазақстан Республикасында спорт федерациясын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, спорт федерациясы (өкілдіктерінің) филиалдарын есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие спортивной федерации и (или) представленных данных и сведений, требованиям, предусмотренными пунктами 6, 8-1 и 27-4 настоящих Правил;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для аккредитации спортивной федерации;
4) в отношении спортивной федерации имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
5) в отношении спортивной федерации имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого спортивная федерация лишена специального права, связанного с получением аккредитации спортивной федерации;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель подает запрос для получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия у него ЭЦП. Услугополучатель при подаче заявки на получение государственной услуги указывает следующие данные: адрес места жительства (места нахождения), абонентский номер сотовой связи, электронный адрес, подтверждая достоверность подписью либо ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Услугополучатель получает информацию о порядке оказания государственной услуги по телефонам, которые указаны на интернет-ресурсе услугодателя либо по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам аккредитации
спортивных федераций
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 01.07.2025 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций"
1.
Наименование услугодателя
МИО областей, городов республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
3.
Срок оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) осы Қағидалардың 6, 8-1 және 27-4-тармақтарымен көзделген талаптарына спорт федерациясының және (немесе) онда ұсынылған деректердің және мәліметтердің сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның спорт федерациясын аккредиттеу үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап;
4) спорт федерациясына қатысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) спорт федерациясына қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде спорт федерациясының спорт федерациясын аккредиттеуді алуға байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда сұрау салады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінім берген кезде дәйектілігін қолтаңбамен немесе ЭЦҚ-мен растай отырып, мынадай деректерді көрсетеді: тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген телефондар немесе бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша алады.
Спорт федерацияларын
аккредиттеу қағидаларына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 01.07.2025 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ЖАО (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін қабылдау және нәтижелерін беру: "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

Выдача свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 10 (десять) рабочих дней; переоформление свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 5 (пять) рабочих дней; выдача дубликата свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является свидетельство об аккредитации спортивной федерации, переоформленное свидетельство об аккредитации спортивной федерации, дубликат свидетельства об аккредитации спортивной федерации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. На портале - направляется уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения результата оказания государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Юридическим лицам бесплатно.
7.
График работы услугодателя

Спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік беру-10 (он) жұмыс күні; спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу-5 (бес) жұмыс күні; спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру -5 (бес) жұмыс күн.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы қайта ресімделген куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Порталда - мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияда алу үшін уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің әзірлігі туралы хабарлама.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Заңды тұлғаларға тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі

Услугодатель: с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Портал: круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан: www.gov.kz/memleket/entities/tsm в разделе "Государственные услуги".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения свидетельства об аккредитации спортивной федерации: запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя; сведения о персональном составе исполнительного органа управления в форме электронной копии документа; устав спортивной федерации в форме электронного документа; проект комплексной целевой программы по виду (видам) спорта в форме электронной копии документа; проект правил по виду (видам) спорта в форме электронной копии документа;
Для переоформления свидетельства об аккредитации спортивной федерации – запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучател. Для получения дубликата свидетельства об аккредитации спортивной федерации – запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) спортивной федерации в Республике Казахстан, об участии юридического лица в других юридических лицах, содержащиеся в государственных информационных системах, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие спортивной федерации и (или) представленных данных и сведений, требованиям, предусмотренными пунктами 7, 9 и 27-4 настоящих Правил;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для аккредитации спортивной федерации;

Көрсетілетін қызмет беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00 – ден 14.30 – ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00 – ден 18.30 – ға дейін. Портал: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында: www.gov.kz/memleket/entities/tsm "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік алу үшін: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы; құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы басқарудың атқарушы органының жеке құрамы туралы мәлімет; құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы спорт федерациясының жарғысы; құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы спорт түрі (түрлері) бойынша кешенді нысаналы бағдарламасының жобасы. Аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы. Аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың, Қазақстан Республикасында спорт федерациясын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаларға қатысуы туралы мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) осы Қағидалардың 7, 9 және 27-4-тармақтарымен көзделген талаптарына спорт федерациясының және (немесе) онда ұсынылған деректердің және мәліметтердің сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның спорт федерациясын аккредиттеу үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап;