Об утверждении Правил определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и (или) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, содержащих антибиотики, гормоны и биологические стимуляторы, требованиям ветеринарных нормативов
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 18-02/144. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2012 года № 7605.
В соответствии с пунктом 5 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и (или) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, содержащих антибиотики, гормоны и биологические стимуляторы, требованиям ветеринарных нормативов.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года № 415 "Об утверждении Правил определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок требованиям ветеринарных нормативов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2117, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 год, № 9-10, ст. 805);
2) подпункт 1) приказа И.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 ноября 2009 года № 639 "О внесении дополнений и изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5892, опубликованный в "Юридической газете" от 23 декабря 2009 года, № 194 (1791)).
3. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Жакупбаев Н.Х.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Е. Аман
Утверждены приказом
И.о. Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 марта 2012 года

Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының және (немесе) антибиотиктерi, гормондары және биологиялық стимуляторлары бар ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының серияларының (топтарының) ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестігін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2012 жылғы 30 наурыздағы № 18-02/144 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 сәуірде № 7605 тіркелді.
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 24-бабы 5-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының және (немесе) антибиотиктерi, гормондары және биологиялық стимуляторлары бар ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының серияларының (топтарының) ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестігін айқындау қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспалары сериясының (топтарының), оның ветеринариялық нормативінің талаптарына сәйкестігін анықтайтын Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ауыл шаруашылығы министрінің 2002 жылғы 13 желтоқсандағы № 415 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2117 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл № 9-10, 805-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2009 жылғы 5 қарашадағы № 639 бұйрығының 1-тармағы 1) тармақшасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5892 тіркелген, 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 194 (1617) "Заң газетінде" жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (Н.Х.Жақыпбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министрдің
міндетін атқарушы
Е. Аман
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушысының
2012 жылғы 30 наурыздағы

№ 18-02/144
Правила определения соответствия серий (партий)
ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и (или)
ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, содержащих
антибиотики, гормоны и биологические стимуляторы, требованиям
ветеринарных нормативов
1. Общие положения
1. Правила определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и (или) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, содержащих антибиотики, гормоны и биологические стимуляторы, требованиям ветеринарных нормативов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и устанавливают порядок определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и (или) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, содержащих антибиотики, гормоны и биологические стимуляторы (далее – ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки) в организациях по их производству, а также в государственных ветеринарных организациях.
2. Определение соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок производится на основании нормативно-технической документации (далее – НТД) соответствующих ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок.
3. В Правилах используются следующие понятия:
1) антибиотики – химические вещества, вырабатываемые микроорганизмами, растениями и животными, обладающие антимикробными, антипротозойными и антигельминтными действиями;
2) биологические стимуляторы – тканевое вещество животного или растительного происхождения, используемое для усиления обменных процессов в организме;
3) НТД на ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки – пакет документов, включающий в себя технические условия на ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки, наставление (инструкцию) по применению (использованию), инструкцию по изготовлению и контролю ветеринарного препарата, корма и кормовых добавок;
4) серия (партия) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок – определенное количество ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, полученное в одних и тех же условиях, смешанное в одной емкости, расфасованное в один рабочий цикл, получившее свой номер серии (партии), номер производственного контроля и оформленное одним документом, установленной формы;
5) производственный контроль ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок – исследование ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, проведенное в организациях, осуществляющих их производство и изготовление, подразделением производственного контроля (далее – ППК) на соответствие требованиям ветеринарных нормативов с оформлением документа о его качестве (паспорт);

№ 18-02/144 бұйрығымен
бекітілген
Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының және (немесе) антибиотиктерi, гормондары және биологиялық стимуляторлары бар ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының серияларының (топтарының) ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестігін айқындау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының бар және (немесе) антибиотиктерi, гормондары және биологиялық стимуляторлары ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының серияларының (топтарының) ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестігін айқындау Қағидасы, (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді және ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының және (немесе) антибиотиктерi, гормондары және биологиялық стимуляторлары бар ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының (бұдан әрі – ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары) серияларының (топтарының) оларды өндіру жөніндегі ұйымдарда сонымен бірге мемлекеттік ветеринариялық мекемелерде сәйкестігін белгілейді.
2. Ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары серияларының (топтарының) сәйкестігін айқындау тиісті ветеринариялық препараттың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының нормативтік-техникалық құжаттары (бұдан әрі – НТҚ) негізінде жүргізіледі.
3. Қағидада келесі ұғымдар қолданылады:
1) антибиотиктер – микроорганизмдерден, өсімдіктерден және жануарлардан бөлінетін, антимикробтық, антипротозойлық және антигельминттік әсері бар химиялық заттар;
2) биологиялық стимуляторлар – организмдегі зат алмасу процестерін күшейтуге қолданылатын, жануардан немесе өсімдіктен алынатын ұлпа зат;
3) ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының НТҚ – ветеринариялық препараттарға, жемшөп пен жемшөп қоспаларына арналған техникалық шарттары, қолдану (пайдалану) жөніндегі нұсқауды, ветеринариялық препараттарды жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және бақылау жөніндегі нұсқаулықты қамтитын құжаттар пакеті;
4) ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының сериясы (тобы) – бірдей жағдайда алынған, бір ыдыста араластырылған, бір жұмыс циклінің ішінде өлшеп оралған, өзінің сериялық нөмерін, өндірістік бақылау нөмірін алған және белгіленген үлгідегі бір құжатпен толтырылған ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының белгілі бір мөлшері;
5) ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндірістік бақылау – ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының сапасы туралы құжатты (паспортты) ресімдей отырып, олардың ветеринариялық нормативтер талаптарына сәйкестігіне ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіруді және дайындауды жүзеге асыратын ұйымдардың өндірістік бақылау бөлімдерінде (бұдан әрі – ӨББ) жүргізілетін зерттеу;

6) рекламация на ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки - документ (акт), содержащий сведения об отклонениях в свойствах ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (ухудшении их иммунобиологических, технологических и других параметров), обнаруженных при их использовании и не соответствующих требованиям НТД на ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки или регламенту его использования;
7) гормоны – биологически активные вещества, выделяемые железами внутренней секреции, либо получаемые синтетическим путем, и оказывающие регулирующее влияние на многие жизненные функции организма.
4. Для проведения определения соответствия ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок отбор образцов производится ППК и государственными ветеринарными-санитарными инспекторами в следующих нормативах (объемах):
1) фармакологические средства (противопаразитарные средства):
жидкие – объемом от 0,5 до 1 литра (три упаковки);
сыпучие – весом до 0,5 килограмм (далее – кг) (три упаковки);
2) фармакологические средства (противомикробные и противовирусные препараты, ферменты, гормоны, витамины, витаминные препараты, аминокислоты):
жидкие – от 0,1 до 1 литра (пять упаковок);
сыпучие – весом от 0,5 до 1 кг (три упаковки);
3) дезинфицирующие средства – весом от 3 до 5 кг;
4) биологические средства (вакцины, анатоксины, лечебно-профилактические сыворотки и глобулины) – 20 флаконов/ампул;
5) диагностические наборы – три набора;
6) кормовые добавки, премиксы – от 0,5 до 1 кг (3 упаковки с этикеткой изготовителя);
7) корма – от 3 до 5 кг (3-5 упаковок с этикеткой изготовителя);
8) микроэлементы, белково-витаминные добавки – 0,5 до 1 кг (3 упаковки с этикеткой изготовителя);
9) ферменты, гормоны, витамины, витаминные препараты, аминокислоты:
жидкие – от 0,5 до 1 литра (3 упаковки с этикеткой изготовителя);
сыпучие – весом от 0,5 до 1 кг (3 упаковки с этикеткой изготовителя).
2. Порядок определения соответствия ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок НТД в организациях по их производству
5. Определение соответствия ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок НТД проводится при выпуске ветеринарного препарата, кормов и кормовых добавок в организациях по их производству.
6. Для определения соответствия ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок НТД каждая организация по их производству создает ППК.
ППК проводит определение соответствия ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок НТД каждой серии (партии), производимых организацией по их производству.

6) ветеринариялық препараттардың жемшөп пен жемшөп қоспаларының, рекламациясы – ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын қолдану кезінде оның әсер ету қасиетінде өзгеріс бары туралы мәлімет алынған жағдайда (иммунобиологиялық, технологиялық және басқа параметрлері бойынша нашарлығы) және ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының НТҚ талаптарына сәйкес келмегенде немесе оны қолданудың регламенті бұзылғанын анықтайтын құжат (актісі).
7) гормондар – ішкі секреция бездерінен бөлінетін немесе синтетикалық жолмен алынатын және организмнің көптеген өмірлік қызметтеріне реттеуші әсері бар, биологиялық белсенді заттар.
4. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының сәйкестігіне айқындау жүргізу үшін ӨББ және мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлары үлгілерді іріктеп алуды мынадай нормативтерде (көлемдерде) жүргізеді:
1) фармакологиялық заттар (паразиттерге қарсы заттар):
сұйық – көлемі 0,5-тен 1 литрге дейін (үш бума);
сусымалы – салмағы 0,5 килограмға (бұдан әрі – кг) дейін (үш бума);
2) фармакологиялық заттар (микробтарға қарсы және вирустарға қарсы препараттар, ферменттер, гормондар, витаминдер, витаминдік препараттар, аминқышқылдары):
сұйық – 0,1-ден 1 литрге дейін (бес бума);
сусымалы – салмағы 0,5-ден 1 кг дейін (үш бума);
3) дезинфекциялаушы заттар – салмағы 3 кг-нан 5 кг дейін;
4) биологиялық заттар (вакциналар, анатоксиндер, емдік-алдын алуға қолданылатын сары сулар және глобулиндер) – 20 флакон/ампула;
5) диагностикалық жиынтықтар – үш жиынтық;
6) жемшөп қоспалары, премикстер – салмағы 0,5-тен 1 кг дейін (дайындаушының затбелгісімен 3 бума);
7) жемшөп – салмағы 3-тен 5 кг дейін (дайындаушының затбелгісімен 3-5 бума);
8) микроэлементтер, ақуызды-витаминдік қоспалар – 0,5-тен 1 кг дейін (дайындаушының затбелгісімен 3 бума);
9) ферменттер, гормондар, витаминдер, витаминдік препараттар, аминқышқылдары:
сұйық – 0,5-тен 1 литрге дейін (дайындаушының затбелгісімен 3 бума);
сусымалы – салмағы 0,5-тен 1 кг дейін (дайындаушының затбелгісімен 3 бума).
2. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп
қоспаларының оларды өндіру жөніндегі ұйымдарда НТҚ-ға
сәйкестігін айқындау тәртібі
5. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының НТҚ-ға сәйкестігін айқындау ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын оларды өндіру жөніндегі ұйымдарда шығару кезінде жүргізіледі.
6. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының НТҚ-ға сәйкестігін айқындау үшін оларды өндіру жөніндегі әр ұйым ӨББ құрады.
ӨББ өндіру жөніндегі ұйымдарда өндірілетін ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының әр сериясының (тобының) НТҚ-ға сәйкестігін айқындау жүргізеді.

7. По окончании определения соответствия ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок НТД составляется внутрипроизводственный акт в произвольной форме о соответствии либо не соответствии требованиям ветеринарных нормативов ветеринарного препарата, кормов и кормовых добавок.
8. В случае соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок требованиям НТД ППК составляет паспорт по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с указанием номера производственного контроля, серии (партии), наименования ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, организации по их производству, даты изготовления, срока годности и даты выдачи паспорта.
9. В случае не соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок ППК составляет акт произвольной формы на их уничтожение и вся серия (партия) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых уничтожается.
10. При осуществлении определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок НТД в ППК ведутся журналы по формам согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам.
11. Журналы пронумеровываются, прошнуровываются, скрепляются печатью и подписями руководителя предприятия и начальника ППК.
3. Порядок определения соответствия серий (партий)
ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок НТД
в государственных ветеринарных организациях
12. Определение соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок в государственных ветеринарных организациях (далее – Лаборатория) проводится в следующих случаях:
1) при проведении проверок качества выпускаемых ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года;
2) при поступлении рекламации на определенные серии (партии) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
3) при спорных случаях, а также по желанию владельца ветеринарного препарата, кормов и кормовых добавок.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом Министра сельского хозяйства РК от 29.03.2016 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок проводится по методам контроля, указанным в ветеринарных нормативах.

7. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының НТҚ-ға сәйкестігін айқындау аяқталғаннан кейін ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының ветеринариялық талаптарға сәйкес келетіні сәйкес келмейтіні туралы еркін нысанды ішкі өндірістік акт жасалады.
8. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының сериялары (топтары) НТҚ-ға сәйкес келген жағдайда ӨББ өндірістік бақылаудың нөмірін, ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының серия (тобы) атауын, оларды өндіру жөніндегі ұйымдардың аталуын, жасалған күнін, жарамдылық мерзімін және паспорттың берілген күнін көрсете отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша паспорт жасайды.
9. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының сериялары (топтары) НТҚ-ға сәйкес келмеген жағдайда ӨББ олардың жойылуына еркін нысандағы акт жасайды және ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының барлық сериясы (тобы) жойылады.
10. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының сериялары (топтарына) НТҚ-ға сәйкестігіне айқындауды жүзеге асырған кезде ӨББ-де осы Қағидаларға 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша журналдар жүргізіледі.
11. Журналдар нөмірленіп, жіппен тігіліп, мөрмен және ұйым басшысының және ӨББ бастығының қолдарымен бекітіледі.
3. Мемлекеттік ветеринариялық мекемелерде ветеринариялық
препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары серияларының
(топтарының) НТҚ-ға сәйкестігін айқындау тәртібі
12. Мемлекеттік ветеринариялық мекемелерде (бұдан әрі – Зертхана) ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары серияларының (топтарының) сәйкестігін айқындау мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шығарылған ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының сапасына жыл сайынғы жоспарлы тексеріс жүргізген кезде;
2) ветеринариялық препараттың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының белгілі бір сериясына (тобына) рекламация келіп түскен кезде;
3) даулы жағдайлар кезде, және сондай-ақ ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары иесінің ниеті бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.03.2016 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары серияларының (топтарының) сәйкестігін айқындау ветеринариялық нормативтерде көрсетілген бақылау тәсілдері бойынша жүргізіледі.

14. Определение соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок требованиям ветеринарных нормативов при проверке качества выпускаемых ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок проводится в соответствии с полугодовым графиком проведения проверок, утвержденным уполномоченным органом в области ветеринарии.
При осуществлении проверки государственный ветеринарно-санитарный инспектор, осуществляющий проверку, производит отбор образцов проверяемых ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и направляет их в Лабораторию.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 29.03.2016 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Определение соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок НТД при поступлении рекламации, в спорных случаях, а также по желанию владельца ветеринарного препарата, кормов и кормовых добавок проводится на основании соответствующих обращений физических и юридических лиц.
16. Лаборатория проводит исследования (экспертизу) поступивших серий (партий) образцов ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок параллельно с образцами ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, хранившихся в архиве организаций, осуществляющих их производство.
17. Сроки проведения исследования (экспертизы) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок в лаборатории определяются НТД на ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки.
18. По результатам проведенных исследований (экспертизы) серии (партии) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок составляется акт экспертизы (протокол испытаний) в соответствии с Правилами выдачи акта экспертизы (протокола испытаний), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10410).
В случае положительного результата исследования (экспертизы) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок допускается обращение данной серии (партии) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок.
В случае отрицательного результата исследования (экспертизы) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок данная серия ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, представляющая опасность для здоровья животных и человека обезвреживается (обеззараживается).

14. Шығарылған ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының сапасын жоспарлы тексерген кезде ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары серияларының (топтарының) ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестігін айқындау ветеринария саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен бекітілген тексерулер жүргізудің жартыжылдық кестелеріне сәйкес жүргізіледі.
Жоспарлы тексеруді жүзеге асырған кезде, тексеруді жүргізетін мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор тексерілетін ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының үлгілерін іріктейді және оларды Зертханаға жолдайды.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.03.2016 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Рекламация түскен кезде, даулы жағдайларда сондай-ақ ветеринариялық препараттың, жемшөп пен жемшөп қоспалары иесінің ниеті бойынша ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары серияларының (топтарының) НТҚ-ға сәйкестігін айқындау жүргізу жеке және заңды тұлғалардың тиісті өтініштері негізінде жүргізіледі.
16. Зертхана келіп түскен ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалар үлгілерінің серияларын (топтарын) зерттеуді (сараптауды), оларды өндіру жөніндегі ұйымдардың мұрағатында сақталған ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының үлгілерімен қатар жүргізеді.
17. Зертханада ветеринариялық препараттарға, жемшөп пен жемшөп қоспаларына зерттеу (сараптау) жүргізу мерзімдері ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының НТҚ-да анықталады.
18. Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының серияларына (топтарына) жүргізілген зерттеулер (сараптаулар) нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 болып тіркелген) бекітілген Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларына сәйкес сараптама актісі (сынақ хаттамасы) жасалады.
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын зерттеудің (сараптаудың) оң нәтижесі болған жағдайда ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының аталған сериясының (тобының) айналымына жол беріледі;
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын зерттеудің (сараптаудың) теріс нәтижесі болған жағдайда жануарлардың және адамдардың денсаулығы үшін қауіп туғызатын серияларына (топтарына) осы ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының осы сериясы (тобы) залалсыздандырылады (зарарсыздандырылады).

Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным приказом Министра сельского хозяйства РК от 28.08.2015 № 7-1/783 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Определение соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов на соответствие НТД, приобретаемых ветеринарных препаратов для проведения ветеринарных профилактических мероприятий против особо опасных болезней животных и птиц проводится по методам контроля на лабораторных и целевых животных, указанных в НТД к ветеринарному препарату.
Сноска. Правила дополнены пунктом 19 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Для определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов на соответствие НТД, приобретаемых ветеринарных препаратов с целью проведения ветеринарных профилактических мероприятий против особо опасных болезней животных и птиц, отбирается 30 % серий (партий) ветеринарных препаратов от общего объема поступивших серий (партий) в следующем соотношении (объеме):
до 3 поступивших серий (партий) подлежит исследованию 1 серия;
до 6 поступивших серий (партий) подлежат исследованию 2 серии;
до 10 поступивших серий (партий) подлежат исследованию 3 серии;
до 15 поступивших серий (партий) подлежат исследованию 5 серий;
до 20 поступивших серий (партий) подлежат исследованию 7 серий;
до 30 поступивших серий (партий) подлежат исследованию 9 серий;
до 40 поступивших серий (партий) подлежат исследованию 11 серий;
до 50 поступивших серий (партий) подлежат исследованию 13 серий.
Сноска. Правила дополнены пунктом 20 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Государственная ветеринарная организация проводит мероприятия по определению отобранных образцов ветеринарных препаратов в количестве определенном пунктом 20 настоящих Правил на соответствие требованиям указанных в НТД.
Сноска. Правила дополнены пунктом 21 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. В случаях оспаривания субъектами предпринимательства результатов проведенных исследований, выявления несоответствия серий (партий) ветеринарных препаратов требованиям НТД, а также при необходимости подтверждения или уточнения результатов проведенных исследований, государственная ветеринарная организация направляет образцы ветеринарных препаратов из отобранного объема серий (партий) в международные референтные лаборатории для проведения исследований на соответствие требованиям НТД.
Сноска. Правила дополнены пунктом 22 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.08.2015 № 7-1/783 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Ветеринариялық препараттар серияларының (партияларының), жануарлар мен құстардың аса қауіпті ауруларына қарсы ветеринариялық профилактикалық іс-шараларды жүргізу үшін сатып алынатын ветеринариялық препараттардың НТҚ-ға сәйкестігін айқындау, НТҚ-да ветеринариялық препаратқа көрсетілген зертханалық және нысаналы жануарларды бақылау әдістері бойынша жүргізіледі.
Ескерту. Қағидалар 19-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Ветеринариялық препараттар серияларының (партияларының), жануарлар мен құстардың аса қауіпті ауруларына қарсы ветеринариялық профилактикалық іс-шаралар жүргізу мақсатында сатып алынатын ветеринариялық препараттардың НТҚ-ға сәйкестігін айқындау үшін келіп түскен сериялардың (партиялардың) жалпы көлемінен ветеринариялық препараттар серияларының (партияларының) 30%-ы мынадай арақатынаста (көлемде) іріктеледі:
келіп түскен 3 серияға (партияға) дейін 1 серия зерттеуге жатады;
келіп түскен 6 серияға (партияға) дейін 2 серия зерттеуге жатады;
келіп түскен 10 серияға (партияға) дейін 3 серия зерттеуге жатады;
келіп түскен 15 серияға (партияға) дейін 5 серия зерттеуге жатады;
келіп түскен 20 серияға (партияға) дейін 7 серия зерттеуге жатады;
келіп түскен 30 серияға (партияға) дейін 9 серия зерттеуге жатады;
келіп түскен 40 серияға (партияға) дейін 11 серия зерттеуге жатады;
келіп түскен 50 серияға (партияға) дейін 13 серия зерттеуге жатады.
Ескерту. Қағидалар 20-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Мемлекеттік ветеринариялық ұйым осы Қағидалардың 20-тармағында айқындалған мөлшерде ветеринариялық препараттардың іріктелген үлгілерін НТҚ-да көрсетілген талаптарға сәйкестігін айқындау жөнінде іс-шаралар жүргізеді.
Ескерту. Қағидалар 21-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Кәсіпкерлік субъектілері жүргізілген зерттеулердің нәтижелеріне дау тудырған, ветеринариялық препараттар серияларының (партияларының) НТК талаптарына сәйкессіздігін анықтаған жағдайларда, сондай-ақ жүргізілген зерттеулердің нәтижелерін растау немесе нақтылау қажет болған жағдайда, мемлекеттік ветеринариялық ұйым сериялардың (партиялардың) іріктелген көлемінен ветеринариялық препараттардың үлгілерін халықаралық референттік зертханаларға НТК талаптарына зерттеулер жүргізу үшін жібереді.
Ескерту. Қағидалар 19-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

23. По итогам проведенных исследований организациями, указанными в пунктах 21 и 22 настоящих Правил государственная ветеринарная организация анализирует полученную информацию, оценивает состояние риска о выявленных побочных действиях, эффективности ветеринарного препарата, которые привели или могут привести к тяжелым последствиям для здоровья и жизни животных и направляет акт о проведенных исследованиях отобранных серий (партий) ветеринарных препаратов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии.
Сноска. Правила дополнены пунктом 23 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. В случае несоответствия серий (партий) ветеринарных препаратов требованиям НТД по результатам испытаний референтной лаборатории и международных референтных лабораторий, МИО и территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии обеспечивают сбор и доставку, оставшегося количества ветеринарных препаратов забракованных серий (партий) ветеринарных препаратов на основные склады государственной ветеринарной организации, созданной в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", с целью возврата владельцу ветеринарных препаратов, для полной их замены.
Сноска. Правила дополнены пунктом 24 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам определения соответствия
серий (партий) ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок и (или)
ветеринарных препаратов, кормов и
кормовых добавок, содержащих антибиотики,
гормоны и биологические стимуляторы
требованиям ветеринарных нормативов
Форма
__________________________________________________________________
(наименование юридического лица, адрес, телефон, факс, банковские реквизиты)
ПАСПОРТ
__________________________________________________________________
(наименование ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок)
Серия № ______ Производственный контроль № _____
Анализ проведен по ветеринарному нормативу _________________________
Срок годности _________________________
Дата изготовления _____________________
Наименование
показателей
Требования нормативов
Результаты
анализа
Заключение: _______________________________________________________
___________________________________________________________________
Начальник отдела производственного контроля _______________________
Дата "____" ______________ 20__г.
Разрешаю реализацию ветеринарных препаратов, кормов и кормовых
добавок.
Руководитель организации, осуществляющей производство и изготовление
ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
___________________ _______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, при наличии – отчество)
Дата "____" ____________ 20__ г.
Приложение 2
к Правилам определения соответствия
серий (партий) ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок и (или)
ветеринарных препаратов, кормов и
кормовых добавок, содержащих антибиотики,
гормоны и биологические стимуляторы
требованиям ветеринарных нормативов
Форма
Журнал
по контролю ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
ПРОИЗВОДСТВЕННЫЙ КОНТРОЛЬ № _____
Название ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Серия № ___ дата изготовления ________ количество_________________
Водородный показатель (РН) вакцины _______________________________
Концентрация микробных тел _______________________________________
Метод изготовления _______________________________________________
__________________________________________________________________
Дата поступления на контроль _____________________________________
Проверка стерильности и чистоты ____________ Количество проб _____
Результаты высевов на: ___________________________________________
мясопептонный бульон (флаконы) ___________________________________
мясопептонный бульон (пробирки) __________________________________
мясопептонный агар (пробирки) ____________________________________
мясопептонный печеночный бульон флаконы) _________________________
мясопептонный печеночный бульон (пробирки) _______________________
Результаты микроскопии ___________________________________________
Заключение _______________________________________________________
_____________________________________ Дата "___" _________ 20___ г.
Проверка безвредности и авирулентности
Вид
животного
Вес
Доза
Дата
введения
Метод
введения
Результат
Заключение: ______________________________________________________
________________________________ Дата "___" _________20 ___ г.
Проверка активности ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Вид
животных
Количество
Дата
инъекции
Дата
заражения
Результат
Процент
активности
пало
живо
Заключение ________________________________________________________
___________________________________________________________________
Начальник отдела производственного контроля _______________________
Дата "____" ____________20 ___г.
Приложение 3
к Правилам определения соответствия
серий (партий) ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок и (или)
ветеринарных препаратов, кормов и
кормовых добавок, содержащих антибиотики,
гормоны и биологические стимуляторы
требованиям ветеринарных нормативов
Форма
Журнал
учета поступления и хранения архивных образцов
ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
в подразделении производственного контроля
Наименование
ветеринарных
препаратов,
кормов и
кормовых
добавок
Номер
серии
Дата
изго-
товления
Дата
поступ-
ления
Коли-
чество
образцов
Дата
выбра-
ковки
Роспись
испол-
нителя
Приложение 4
к Правилам определения
соответствия серий (партий)
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок и
(или) ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок,
содержащих антибиотики,
гормоны и биологические
стимуляторы, требованиям
ветеринарных нормативов
Форма

23. Осы Қағидалардың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген ұйымдар жүргізген зерттеулердің қорытындылары бойынша мемлекеттік ветеринариялық ұйым алынған ақпаратты талдайды, жануарлардың саулығы мен өмірі үшін ауыр зардаптарға әкеп соққан немесе әкелуі мүмкін анықталған жанама әсерлер, ветеринариялық препараттың тиімділігі туралы тәуекелдің жай-күйін бағалайды және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық препараттардың іріктелген серияларына (партияларына) жүргізілген зерттеулер туралы актін ветеринария саласындағы уәкілетті органның ведомствосына жолдайды.
Ескерту. Қағидалар 23-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Ветеринариялық препараттар сериялары (партиялары) референттік зертхана мен халықаралық референттік зертханалардың сынау нәтижелері бойынша НТҚ талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, ЖАО және ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері ветеринариялық препараттарды толық ауыстыру үшін оларды иесіне қайтару мақсатында "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес құрылған мемлекеттік ветеринариялық ұйымның негізгі қоймаларына бүлінген ветеринариялық препараттар серияларының (партияларының) қалған ветеринариялық препараттардың жиналуын және жеткізілуін қамтамасыз етеді.
Ескерту. Қағидалар 24-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының және (немесе) антибиотиктерi, гормондары және биологиялық стимуляторлары бар
ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының серияларының (топтарының) ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестігін айқындау Қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, мекен жайы, телефоны, факсы және банктік реквизиттері)
ПАСПОРТ
___________________________________________________________________
(ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының аталуы)
Серия № ______________ Өндірістік бақылау №_______________
Талдау ветеринариялық норматив бойынша жүргізілді __________________
Сақталу мерзімі ________________
Дайындау уақыты _______________
Көрсеткіштердің аталуы
Нормативтердің талаптары
Талдау нәтижелері
Қорытынды:__________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өндірістік бақылау
бөлімінің бастығы __________________________________________________
Датасы "____" _______________ 20 _ ж.
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын қолдануға рұқсат беремін.
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындайтын және өндіретін ұйымның басшысы
_____________________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты – болған кезде)
Датасы "____" _______________ 20 _ ж.
Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының
және (немесе) антибиотиктерi, гормондары және биологиялық стимуляторлары бар ветеринариялық препараттардың, жемшөп
пен жемшөп қоспаларының серияларының (топтарының) ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестігін айқындау Қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын бақылау журналы
ӨНДІРІСТІК БАҚЫЛАУ №_________
Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының аталуы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Серия № _________ дайындалған датасы_________
саны____________________Вакцинаның сутектік көрсеткіші (РН)
___________________________________
Микробтардың концентрациясы ________________________________________
Дайындау тәсілдері ___________________________________________________
____________________________________________________________________
Бақылауға түскен датасы
______________________________________________
Стерилдігіне және тазалығына тексеру_______ сынама саны ________________
Себудің қорытындылары: _____________________________________________
етпептондық сорпада (флакондарда) __________________________________
етпептондық сорпада (пробиркада) ___________________________________
етпептондық агарда (пробиркада)_____________________________________
етпептондық бауыр сорпасында (флакондарда)__________________________
етпептондық бауыр сорпасында ( пробиркада)__________________________
Микроскопияның нәтижесі ____________________________________________
Қорытынды __________________________________________________________
_____________________________________ Датасы "_____"_________ 20 __ж.
Ветеринариялық препараттардың жемшөп пен жемшөп қоспаларының залалсыздығын және авируленттілігін тексеру
Жануардың түрі
Салмағы
Дозасы
Енгізу датасы
Енгізу тәсілдері
Нәтижелері
Қорытындысы: ______________________________________
Датасы "____" _______________ 20 ___ ж.
Ветеринариялық препараттардың жемшөп пен жемшөп қоспаларының белсенділігін тексеру
Жануарлардың түрі
Саны
Егу датасы
Жұқтыру датасы
Нәтижелері
Белсенділік проценты
өлді
тірі қалды
Қорытынды __________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өндірістік бақылау
бөлімінің бастығы ________________________________________
Датасы "____" _______________ 20 _ ж.
Ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының және (немесе) антибиотиктерi, гормондары және биологиялық стимуляторлары бар ветеринариялық препараттардың, жемшөп
пен жемшөп қоспаларының серияларының (топтарының) ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестігін айқындау Қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өндірістік бақылау бөлімшелерінде ветеринариялық препараттардың жемшөп пен жемшөп қоспаларының архивтік үлгілерінің келіп түсуі және сақталуы жөніндегі есепке алу журналы
Ветеринариялық препараттардың жемшөп және жемшөп қоспаларының аталуы
Серияның
номірі
Дайындалған
датасы
Түскен датасы
Үлгілердің саны
Жарамсызд ыққа жіберу датасы
Орындаушының
қолы
Ветеринариялық
препараттардың, жемшөп пен
жемшөп қоспаларының және
(немесе) антибиотиктерi,
гормондары және биологиялық
стимуляторлары бар
ветеринариялық
препараттардың, жемшөп пен
жемшөп қоспаларының
серияларының (топтарының)
ветеринариялық нормативтердің
талаптарына сәйкестігін
айқындау қағидаларына
4-қосымша

Сноска. Правила дополнены приложением 4 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акт экспертизы (протокол испытаний) № ______ от "____" ________ 20____ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица и адрес
Наименование образца, тип, марка, серия
Дата поступления образца на испытание
Дата отбора образца
Изготовитель (страна, организация)
Размер (объем) партии, масса
Количество проб
Обозначение нормативного документа
Дата проведения испытаний
Вид испытаний
Оборотная страница
Результаты экспертизы (испытаний) № ___ от " " _______ 20__ года
№ п/п
Наименование исследований/испытаний
Нормативный документ на методы исследований/испытаний
Нормируемые значения показателей
Результаты исследований/ испытаний
Заключение по результатам испытаний:
Примененные контрольные материалы (диагностикумы): в соответствии с НТД
_________________________________________________________________
Условия проведения испытаний: согласно требованиям санитарных норм
_________________________________________________________________.
Примечание: настоящий акт экспертизы (протокол испытаний) не может быть
полностью или частично воспроизведен или тиражирован без разрешения ветеринарной
лаборатории, проводившей исследования/испытания.

Ескерту. Қағидалар 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
20____ жылғы "____" ________ № __сараптама актісі (сынақ хаттамасы)
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның атауы және мекенжайы
Үлгінің атауы, типі, маркасы, сериясы
Үлгінің сынаққа келіп түскен күні
Үлгінің алынған күні
Дайындаушы (ел, кәсіпорын)
Партия өлшемі (көлемі), массасы
Сынама саны
Нормативтік құжаттың белгіленуі
Сынақтар жүргізілген күн
Сынақтар түрі
Сыртқы беті
Сараптамалар (сынақтар) нәтижелері/ 20____ жылғы "____" № __
Р/с №
Зерттеулер/сынақтар атауы
Зерттеулер/сынақтар әдістемелеріне нормативтік құжат
Көрсеткіштердің нормаланатын мәні
Зерттеулер/сынақтар нәтижелері/
Сынақтар нәтижесі бойынша қорытынды:
НТҚ сәйкес қолданылған бақылау материалдары (диагностикумдар)
__________________________________________________________________
Сынақтарды жүргізу шарттары:
___________________________________________________________________
санитариялық нормаларының талаптарына сәйкес
Ескертпе: осы сараптама актісін (сынақ хаттамасын) зерттеу/сынақ жүргізген ветеринариялық зертхананың рұқсатынсыз толықтай немесе ішінара қайта шығаруға немесе тираждауға болмайды