Об утверждении Правил представления респондентами достоверных первичных статистических данных по утвержденным статистическим формам при проведении статистических наблюдений
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 9 июля 2010 года № 173. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2010 года № 6459.
Сноска. Заголовок приказа - в редакции приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 10.12.2025 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 37) пункта 15 Положения об Агентстве по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 427 и с подпунктом 23) пункта 15 Положения о Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 9-нқ, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 10.12.2025 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила представления респондентами первичных статистических данных.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель
А. Смаилов
СОГЛАСОВАН
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________ С. Баймаганбетов
20 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_______________ Ж. Доскалиев

Статистикалық байқаулар жүргізу кезінде респонденттердің бекітілген статистикалық нысандар бойынша анық бастапқы статистикалық деректерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 9 шілдедегі N 173 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 8 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6459 болып енгізілді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 10.12.2025 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 427 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі туралы ереженің 15-тармағы 37) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 23 қазандағы № 9-нқ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы туралы ереженің 15-тармағы 23) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 10.12.2025 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Респонденттердің алғашқы статистикалық деректерді ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының м.а. 30.12.2015 № 229 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкi iстер министрi
С. Баймағанбетов _________
2010 жылғы 20 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрi
Ж. Досқалиев ____________

1 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
_______________ А. Исекешев
СОГЛАСОВАН
Министр охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
________________ Н. Ашимов
6 августа 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________ А. Куришбаев
27 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
____________ Г. Абдыкаликова
30 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Жамишев
10 августа 2010 года
СОГЛАСОВАН
Агентство по управлению
земельными ресурсами
Республики Казахстан
________________ У. Узбеков
29 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
______________ Ж. Айтжанова
22 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
________________ С. Мынбаев
30 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
________________ Г. Марченко
12 августа 2010 года
СОГЛАСОВАН
Заместитель Премьер-Министра -
Министр индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
________________ А. Исекешев
5 августа 2010 года
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
_______________ Б.Н. Садыков
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
__________ М.А. Турмагамбетов
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
_____________ Р.Е. Даленов
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
_____________ А.П. Рау
Утверждены приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 9 июля 2010 года № 173
Правила представления респондентами достоверных первичных статистических данных по утвержденным статистическим формам при проведении статистических наблюдений
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 10.12.2025 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Правила представления респондентами достоверных первичных статистических данных по утвержденным статистическим формам при проведении статистических наблюдений (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 37) пункта 15 Положения об Агентстве по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 427 и с подпунктом 23) пункта 15 Положения о Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 9-нқ и определяют порядок представления достоверных первичных статистических данных по утвержденным статистическим формам при проведении статистических наблюдений.

2010 жылғы 1 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар
министрі
Ә. Исекешев ______________
2010 жылғы 5 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрі
Н. Әшімов ______________
2010 жылғы 6 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Күрішбаев ______________
2010 жылғы 2 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрі
Г. Әбдіқалықова ______________
2010 жылғы 30 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев ______________
2010 жылғы 10 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Жер ресурстарын басқару
жөнiндегi агенттiгiнің төрағасы
Ө. Өзібеков______________
2010 жылғы 29 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Экономикалық даму және
сауда министрі
Ж. Айтжанова ______________
2010 жылғы 22 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мұнай және газ министрі
С. Мыңбаев ______________
2010 жылғы 30 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі төрағасы
Г. Марченко ______________
2010 жылғы 12 тамыз
Қазақстан Республикасының
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 9 шілдедегі № 173
бұйрығымен бекітілген
Статистикалық байқаулар жүргізу кезінде респонденттердің бекітілген статистикалық нысандар бойынша анық бастапқы статистикалық деректерді ұсыну қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 10.12.2025 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Статистикалық байқаулар жүргізу кезінде респонденттердің бекітілген статистикалық нысандар бойынша анық бастапқы статистикалық деректерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 427 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі туралы ереженің 15-тармағы 37) тармақшасына және Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2020 жылғы 23 қазандағы № 9-нқ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы туралы ереженің 15-тармағы 23) тармақшасына сәйкес әзірленді және статистикалық байқаулар жүргізу кезінде бекітілген статистикалық нысандар бойынша анық бастапқы статистикалық деректерді ұсыну тәртібін айқындайды.

2. Понятия, используемые в настоящих Правилах, употребляются в том значении, в котором они указаны в Законе Республики Казахстан "О государственной статистике" (далее – Закон).
Глава 2. Порядок представления респондентами достоверных первичных статистических данных по утвержденным статистическим формам при проведении статистических наблюдений
3. Респонденты представляют достоверные первичные статистические данные согласно графику представления респондентами первичных статистических данных (далее – График), утверждаемом в соответствии со статьей 19 Закона.
4. Наименование, сроки, периодичность и адрес представления статистических форм, круг респондентов, номер и дата приказа об утверждении статистических форм, указываются на титульных листах статистических форм общегосударственного и ведомственного статистического наблюдения.
5. Первичные статистические данные по общегосударственным статистическим наблюдениям представляются:
1) в электронном виде через "Кабинет респондента" на официальном интернет-ресурсе ведомства уполномоченного органа в области государственной статистики www.stat.gov.kz (далее – интернет-ресурс ведомства);
2) на бумажном носителе, представленном нарочно либо посредством почтовых служб связи;
3) посредством компьютеризированной системы телефонного опроса;
4) при проведении личного опроса интервьюером, с использованием бумажного носителя либо персонального вычислительного устройства (планшет).
Первичные статистические данные по ведомственным статистическим наблюдениям представляются на бумажных носителях или в электронном виде с использованием электронной цифровой подписи.
Представление респондентами первичных статистических данных по общегосударственным статистическим наблюдениям иными способами не допускается.
В условиях карантина, чрезвычайного положения, запрещающего перемещения, респонденты представляют первичные статистические данные в электронном виде через "Кабинет респондента" на интернет-ресурсе ведомства или посредством компьютеризированной системы телефонного опроса, за исключением домашних хозяйств, предоставляющих первичные статистические данные интервьюерам территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа в области государственной статистики (далее – территориальные подразделения).
6. Дата фиксации представления статистических форм общегосударственных статистических наблюдений:
1) в электронном виде через "Кабинет респондента" на интернет-ресурсе ведомства системная дата фиксируется автоматически;

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Заң) көрсетілген мағынада қолданылады.
2-тарау. Статистикалық байқаулар жүргізу кезінде респонденттердің бекітілген статистикалық нысандар бойынша анық бастапқы статистикалық деректерді ұсыну тәртібі
3. Респонденттер Заңның 19-бабына сәйкес бекітілетін респонденттердің бастапқы статистикалық деректерді ұсыну графигі (бұдан әрі – График) бойынша анық бастапқы статистикалық деректерді ұсынады.
4. Статистикалық нысандардың атауы, ұсыну мерзімдері, кезеңділігі, респонденттер тобы, статистикалық нысандарды бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысандарының титулдық беттерінде көрсетіледі.
Ұсыну мекенжайы ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанындағы титулдық беттерде көрсетіледі.
5. Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар бойынша бастапқы статистикалық деректер:
1) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган ведомствосының www.stat.gov.kz интернет-ресурсында (бұдан әрі – ведомствоның интернет-ресурсы) "Респондент кабинеті" арқылы электрондық түрде;
2) қолма-қол не пошта байланысы қызметтері арқылы ұсынылған қағаз жеткізгіште;
3) телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі арқылы;
4) қағаз жеткізгішті немесе дербес есептеу құрылғысын (планшетті) пайдалана отырып, интервьюер жеке сауалнама жүргізген кезде ұсынылады.
Ведомстволық статистикалық байқаулар бойынша бастапқы статистикалық деректер қағаз жеткізгіштерде немесе электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалану арқылы электрондық түрде немесе арнайы байланыс арнасы арқылы ұсынылады.
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар бойынша бастапқы статистикалық деректерді респонденттердің өзге тәсілдермен ұсынуына жол берілмейді.
Жүріп-тұруға тыйым салынатын карантин, төтенше жағдай кезінде мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелерінің (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелер) интервьюерлеріне бастапқы статистикалық деректерді ұсынатын үй шаруашылықтарын қоспағанда, респонденттер бастапқы статистикалық деректерді ведомствоның интернет-ресурсында "Респондент кабинеті" арқылы электрондық түрде телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі арқылы ұсынады.
6. Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын ұсыну күнін тіркеу:
1) электрондық түрде, ведомствоның интернет-ресурсында "Респонденттің кабинеті" арқылы жүйелік күн автоматты түрде тіркеледі;

2) на бумажном носителе, дата фиксируется на титульных листах штампом территориальных подразделений представленном нарочно, либо почтовым штемпелем почтовых служб представленном посредством почтовых служб связи;
3) посредством компьютеризированной системы телефонного опроса системная дата фиксируется автоматически;
4) при личном опросе интервьюером респондента с использованием бумажного носителя дата фиксируется интервьюером в день посещения респондента;
5) при опросе интервьюером респондента с использованием персонального вычислительного устройства (планшет) системная дата фиксируется автоматически.
Дата фиксации представления статистических форм ведомственных статистических наблюдений:
1) на бумажных носителях фиксируется сотрудниками государственных органов и Национального Банка Республики Казахстан, проводящих ведомственные статистические наблюдения;
2) в электронном виде через "Кабинет респондента" на официальном интернет-ресурсе ведомства системная дата фиксируется автоматически.
Если последний день срока представления статистических форм приходится на нерабочий день, днем окончания срока представления статистических форм считается следующий за ним рабочий день.
7. Круг респондентов, подлежащих общегосударственным статистическим наблюдениям, определяется по данным статистических регистров с учетом метода наблюдения (сплошного или выборочного).
Отбор респондентов для включения их в выборочные наблюдения проводится согласно Методике по проведению выборочных обследований предприятий, утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан № 169 от 22 августа 2016 года, (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14250), и Методике по проведению выборочных обследований домашних хозяйств, утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан № 266 от 11 ноября 2016 года, (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14515), а также статистических методологий по общегосударственным статистическим наблюдениям.
8. Перечень статистических форм по общегосударственным статистическим наблюдениям, необходимых для представления, респонденты получают самостоятельно в "Кабинете респондента" на интернет-ресурсе ведомства путем ввода индивидуального идентификационного номера (ИИН) физического лица или бизнес-идентификационного номера (БИН) юридического лица или в территориальных подразделениях, согласно запросу респондента, а также через мобильное приложение "Кабинет респондента".
Респонденты согласно полученному перечню статистических форм, необходимых для представления в территориальные подразделения самостоятельно уточняют результат включения в выборочное обследование, через "Кабинет респондента" на интернет-ресурсе ведомства или в территориальных подразделениях по месту нахождения.
Перечень статистических форм, необходимых для представления, формируется согласно плану статистических работ, утверждаемым в соответствии со статьей 19 Закона.
Респондентам с установленной периодичностью направляются напоминания о необходимости представления статистических форм, посредством push-уведомлений через мобильное приложение "электронного правительства".

2) қағаз жеткізгіште, күні қолма-қол ұсынылған аумақтық бөлімшелердің титулдық парақтардағы мөртабанымен не пошта байланысы қызметтері арқылы ұсынылған пошта қызметтерінің пошта мөртабанымен тіркеледі;
3) телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі арқылы жүйелік күн автоматты түрде тіркеледі;
4) интервьюердің қағаз жеткізгішті пайдалана отырып, респондентке жеке сауал салу жүргізуі кезінде күнді интервьюер респондентке барған күні тіркейді;
5) интервьюердің дербес есептеу құрылғысын (планшетті) пайдалана отырып, респондентке сауал салу жүргізуі кезінде жүйелік күн автоматты түрде тіркеледі.
Ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын ұсыну күнін тіркеу:
1) қағаз жеткізгіштерде ведомстволық статистикалық байқауларды жүргізетін мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк қызметкерлері тіркейді;
2) электрондық түрде ведомствоның интернет-ресурсында "Респондент кабинеті" арқылы жүйелік күн автоматты түрде тіркеледі.
Егер статистикалық нысандарды ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс істемейтін күнге түссе, статистикалық нысандарды ұсыну мерзімінің аяқталу күні одан кейінгі жұмыс күні болып саналады.
7. Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар жүргізілетін респонденттер тобы байқау әдісін (жаппай немесе іріктемелі) ескере отырып, статистикалық тіркелімдер деректері бойынша анықталады.
Іріктемелі байқауға респонденттерді қосу үшін оларды іріктеу Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2016 жылғы 22 тамыздағы №169 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14250 болып тіркелген) Кәсіпорындарға іріктемелі зерттеулер жүргізу бойынша әдістемеге және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2016 жылғы 11 қарашадағы № 266 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14515 болып тіркелген) Үй шаруашылықтарына іріктемелі зерттеулер жүргізу бойынша әдістемеге, сонымен қатар жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар бойынша статистикалық әдіснамаларға сәйкес жүргізіледі.
8. Респонденттер жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар бойынша ұсыну қажет статистикалық нысандардың тізбесін жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) немесе заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) енгізу арқылы ведомствоның интернет-ресурсында "Респонденттің кабинетінде" немесе респонденттің сұрау салуына сәйкес аумақтық бөлімшелерде, сондай-ақ "Респонденттің кабинеті" мобильді қосымшасы арқылы дербес алады.
Респонденттер аумақтық бөлімшелерге ұсыну қажет статистикалық нысандардың алынған тізбесіне сәйкес іріктемелі зерттеуге енгізу нәтижесін ведомствоның интернет-ресурсында "Респонденттің кабинеті" арқылы немесе орналасқан жері бойынша аумақтық бөлімшелерде дербес нақтылайды.
Ұсыну қажет статистикалық нысандардың тізбесі Заңның 19-бабына сәйкес бекітілетін статистикалық жұмыстар жоспары бойынша қалыптастырылады.
Респонденттерге "электрондық үкімет" мобильді қосымшасының көмегімен push-хабарламалар арқылы белгіленген кезеңділікпен статистикалық нысандарды ұсыну қажеттілігі туралы еске салу жіберіледі.

9. Круг респондентов, подлежащих ведомственным статистическим наблюдениям, определяется государственными органами, проводящими ведомственные статистические наблюдения, и Национальным Банком Республики Казахстан.
10. По ведомственным статистическим наблюдениям респонденты получают перечень статистических форм, необходимых для заполнения, предоставленных государственными органами, относящихся к органам государственной статистики, за исключением Национального Банка Республики Казахстан.
11. Респондент при возникновении необходимости повторного представления статистической формы общегосударственного статистического наблюдения до окончания срока ее представления самостоятельно вносит изменения и пересдает отчет в "Кабинете респондента" на интернет-ресурсе ведомства, либо представляет в территориальные подразделения на бумажном носителе.
12. Респондент при обращении должностных лиц органов государственной статистики для подтверждения достоверности первичных статистических данных представляет дополнительную информацию, в том числе в виде представления финансовых или бухгалтерских документов, за исключением информации с ограниченным доступом, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
13. Филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения юридических лиц представляют статистические формы по месту своего нахождения, если им делегированы полномочия по представлению статистических форм. В случае отсутствия полномочий, статистические формы представляют юридические лица в разрезе своих филиалов, представительств и иных обособленных структурных подразделений, с указанием их местонахождения.
В случае, когда статистической методологией проведения статистического наблюдения предусмотрено представление статистических форм только юридическими лицами или только филиалами, представительствами и иными обособленными структурными подразделениями, статистические формы представляются в органы государственной статистики согласно методологии проведения статистического наблюдения органов государственной статистики.
14. Филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения иностранных юридических лиц, головные компании которых находятся за пределами Республики Казахстан, представляют статистические формы в органы государственной статистики по месту нахождения филиалов, представительств и иных обособленных структурных подразделений.
15. При ликвидации в отчетном периоде структурного подразделения или объекта, все первичные статистические данные, относящиеся к нему, из статистической формы не исключаются. В случае, когда в отчетном периоде имела место реорганизация или изменение структуры юридического лица, в статистических формах первичные статистические данные приводятся согласно новой структуре юридического лица.
До ликвидации или объявления юридического лица банкротом, отчитывающееся юридическое лицо за последний отчетный период своей деятельности представляет первичные статистические данные по статистическим формам годовой периодичности и по формам ведомственных статистических наблюдений Национального Банка Республики Казахстан квартальной периодичности.
Для форм ведомственных статистических наблюдений квартальной периодичности Национальный Банк Республики Казахстан при необходимости запрашивает ликвидационный баланс за период, в который был принят приказ о ликвидации.
Вновь созданные юридические лица представляют первичные статистические данные за период со дня регистрации до конца отчетного периода.
В случае отсутствия деятельности, юридическое лицо представляет уведомление в соответствии с пунктом 18 настоящих Правил.

9. Ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізілетін респонденттер тобын ведомстволық статистикалық байқауларды жүргізетін мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі анықтайды.
10. Ведомстволық статистикалық байқаулар бойынша респонденттер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда, мемлекеттік статистика органдарына жататын мемлекеттік органдар ұсынған толтыру үшін қажетті статистикалық нысандардың тізбесін алады.
11. Респондент жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын оны ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін қайта ұсыну қажеттілігі туындаған кезде ведомствоның интернет-ресурсында "Респондент кабинетінде" өз бетінше өзгерістер енгізеді және есепті қайта тапсырады не аумақтық бөлімшелерге қағаз жеткізгіште ұсынады.
12. Мемлекеттік статистика органдарының лауазымды адамдары бастапқы статистикалық деректердің анықтығын растау үшін жүгінген кезде респондент қосымша ақпаратты, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қолжетімділігі шектеулі ақпаратты қоспағанда, қаржылық немесе бухгалтерлік құжаттар түрінде ұсынады.
13. Егер заңды тұлғалардың филиалдарына, өкілдіктеріне және өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелеріне, статистикалық нысандарды тапсыру өкілеттіктері берілген жағдайда олар статистикалық нысандарды өзінің орналасқан жері бойынша тапсырады. Өкілеттіктері болмаған жағдайда заңды тұлғалар статистикалық нысандарды өздерінің филиалдары, өкілдіктері және өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелері бөлінісінде олардың орналасқан жерін көрсете отырып ұсынады.
Статистикалық байқауды жүргізудің әдіснамасында статистикалық нысандарды тек заңды тұлғалар немесе тек филиалдар, өкілдіктер және өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелердің ұсынуы көзделген жағдайда статистикалық нысандар мемлекеттік статистика органдарына мемлекеттік статистика органдарының статистикалық байқауды жүргізудің әдіснамасына сәйкес ұсынылады.
14. Бас компаниялары Қазақстан Республикасынан тыс жерде орналасқан шетелдік заңды тұлғалардың филиалдары, өкілдіктері және өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелері статистикалық нысандарды мемлекеттік статистика органдарына филиалдардың, өкілдіктердің және өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелердің орналасқан жері бойынша ұсынады.
15. Есепті кезеңде құрылымдық бөлімше немесе объект таратылған кезде оған қатысты барлық бастапқы статистикалық деректер статистикалық нысаннан алынбайды. Егер есепті кезеңде заңды тұлға қайта құрылған немесе құрылымы өзгерген жағдайда статистикалық нысандарда бастапқы статистикалық деректер заңды тұлғаның жаңа құрылымына сәйкес келтіріледі.
Заңды тұлға таратылғанға немесе банкрот деп жарияланғанға дейін, өз қызметінің соңғы есепті кезеңіне есеп беретін заңды тұлға жылдық кезеңділіктегі статистикалық нысандар және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің тоқсандық кезеңділіктегі ведомстволық статистикалық байқаулар нысандары бойынша бастапқы статистикалық деректерді ұсынады.
Тоқсандық кезеңділіктегі ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандары үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі қажет болған жағдайда тарату туралы бұйрық қабылданған кезеңге тарату балансын сұратады.
Жаңадан құрылған заңды тұлғалар бастапқы статистикалық деректерді тіркелген күннен бастап есепті кезеңнің соңына дейінгі кезеңге ұсынады.
Заңды тұлға қызметі болмаған жағдайда осы Қағидалардың 18-тармағына сәйкес хабарлама ұсынады.

16. Домашние хозяйства предоставляют первичные статистические данные интервьюерам территориальных подразделений.
17. Физические и юридические лица, и (или) их филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения представляют статистические формы за подписью руководителя (в случае отсутствия руководителя, лица, исполняющего его обязанности) и (или) лиц, ответственных за представление и достоверность первичных статистических данных.
18. При отсутствии деятельности в отчетный период респондент не позднее даты окончания самого раннего из сроков представления статистических форм за данный отчетный период, указанных в Графике, представляет в соответствующий орган государственной статистики вместо соответствующих статистических форм Уведомление об отсутствии деятельности согласно форме, приведенной в приложении 1 к настоящим Правилам, на бумажном носителе или в электронном виде, с использованием электронной цифровой подписи, через "Кабинет респондента" на интернет-ресурсе ведомства, за исключением статистических форм, указанных в перечне статистических форм, на которые не распространяется Уведомление об отсутствии деятельности, приведенного в приложении 2 к настоящим Правилам.
19. По истечении срока, указанного в Уведомлении об отсутствии деятельности или в случае досрочного возобновления деятельности, респондентом представляются статистические формы общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений в соответствии с Графиком.
По формам общегосударственных статистических наблюдений, действие ранее представленного Уведомления об отсутствии деятельности аннулируется респондентом самостоятельно через "Кабинет респондента" на интернет-ресурсе ведомства в разделе "Мои справки".
20. Респондент, в случае приостановления деятельности на основании налогового заявления о приостановлении (продлении, возобновлении) представления налоговой отчетности (далее – заявление), не представляет статистические формы общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений до наступления срока возобновления деятельности, за исключением статистических форм по общегосударственным и ведомственным статистическим наблюдениям, представляемых за отработанный отчетный период.
В случае возобновления респондентом деятельности до истечения срока, указанного в заявлении статистические формы подлежат представлению респондентом с момента возобновления деятельности.
21. По окончанию срока представления статистических форм, при обнаружении ошибок самим респондентом по ранее представленным статистическим формам общегосударственных статистических наблюдений, респондент в течение одного рабочего дня исправляет ошибки и представляет исправленный вариант статистической формы в территориальные подразделения согласно пункту 24 настоящих Правил.

16. Үй шаруашылықтары бастапқы статистикалық деректерді аумақтық бөлімшелердің интервьюерлеріне тапсырады.
17. Жеке және заңды тұлғалар және (немесе) олардың филиалдары, өкілдіктері және өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелері статистикалық нысандарды басшының (басшы болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адамның) және бастапқы статистикалық деректерді ұсынуға және (немесе) анықтығына жауапты адамдардың қолын қойғызып тапсырады.
18. Респондент есепті кезең ішінде қызметі болмаған кезінде осы есепті кезең үшін Графикте көрсетілген статистикалық нысандарды ұсынудың ең ерте мерзімдерінің аяқталатын күнінен кешіктірмей тиісті мемлекеттік статистика органына тиісті статистикалық нысандардың орнына осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген нысанға сәйкес Қызметінің болмағаны туралы хабарламаны қағаз жеткізгіште немесе ведомствоның интернет-ресурсындағы "Респонденттің кабинеті" арқылы электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, электрондық түрде ұсынады, бұл осы Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген статистикалық нысандар тізбесінде көрсетілген, оларға қатысты Қызметінің болмағаны туралы хабарлама қолданылмайтын статистикалық нысандарға қолданылмайды.
19. Қызметтің жоқтығы туралы хабарламада көрсетілген мерзім өткеннен кейін немесе қызметті мерзімінен бұрын қайта бастаған жағдайда респондент Графикке сәйкес жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын ұсынады.
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың нысандары бойынша бұрын ұсынылған Қызметтің жоқтығы туралы хабарламаның күшін респондент ведомствоның интернет-ресурсындағы "Менің анықтамаларым" бөліміндегі "Респонденттің кабинеті" арқылы өз бетінше жояды.
20. Респондент салықтық есептілікті ұсынуды тоқтата тұру (ұзарту, қайта бастау) туралы салықтық өтініштің (бұдан әрі – өтініш) негізінде қызметін тоқтата тұрған жағдайда, жұмыс істеген есепті кезең үшін ұсынылатын жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын қоспағанда, қызметті қайта бастау мерзімі басталғанға дейін жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын ұсынбайды.
Респондент өтініште көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін қызметін қайта бастаған жағдайда, статистикалық нысандар респондент қызметін қайта бастаған сәттен бастап ұсынылатын болады.
21. Респондент статистикалық нысандарды ұсыну мерзімі аяқталғаннан кейін бұдан бұрын ұсынған жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары бойынша қателерін өзі анықтаған кезде, респондент бір жұмыс күні ішінде қателерді түзетеді және осы Қағидалардың 24-тармағына сәйкес аумақтық бөлімшелерге статистикалық нысанның түзетілген нұсқасын ұсынады.

22. При непредставлении респондентами первичных статистических данных в сроки, указанные в Графике, а также представления ими недостоверных первичных статистических данных должностными лицами органов государственной статистики осуществляется государственный контроль без посещения респондентов в области государственной статистики в соответствии со статьей 12-2 Закона.
23. Исправленная статистическая форма по ошибкам, выявленным органами государственной статистики, представляется респондентом в сроки, установленные пунктом 4 статьи 12-2 Закона, и согласно пункту 24 настоящих Правил.
24. В случае представления в территориальные подразделения исправленного варианта статистической формы общегосударственного статистического наблюдения, респондент представляет бумажную версию статистической формы, распечатанную через "Кабинет респондента" или интернет-ресурс ведомства. В распечатанную бумажную версию статистической формы вносятся изменения и заверяются словами "исправленному верить", указывается дата исправления и подпись исполнителя и руководителя (в случае отсутствия руководителя, лица, исполняющего его обязанности) и (или) лиц, ответственных за представление и достоверность первичных статистических данных и печать (при наличии).
25. Респонденты в месячный срок со дня принятия решения об изменении и (или) дополнении видов экономической деятельности (далее – ОКЭД), или изменения численности работников уведомляют об этом органы государственной статистики по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам или через "Кабинет респондента" с использованием электронной цифровой подписи на интернет-ресурсе ведомства.
Территориальные подразделения рассматривают поступившие уведомления и в течение трех рабочих дней принимают решение об изменении видов экономической деятельности, численности работников по респондентам в статистических регистрах.
Результат рассмотрения уведомления направляется на электронный(е) адрес (а), указанный (е) в уведомлении.
26. При возникновении в информационной системе технических неполадок, в следствии наступления программных сбоев и (или) сбоев возникающих в работе информационной системы, вызванные природными и техногенными причинами в течение последнего дня сдачи статистических форм и которые невозможно устранить до конца рабочего времени с официальным подтверждением Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" (Акт по выявленным техническим неполадкам), размещается Уведомление о продлении срока и переносе срока представления респондентами первичных статистических данных, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, на интернет-ресурсе ведомства.

22. Респонденттер бастапқы статистикалық деректерді Графикте көрсетілген мерзімдерде ұсынбаған, сондай-ақ олар анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсынған кезде мемлекеттік статистика органдарының лауазымды адамдары Заңның 12-2-бабына сәйкес респонденттерге бармай мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.
23. Респондент мемлекеттік статистика органдары анықтаған қателер бойынша түзетілген статистикалық нысанды Заңның 12-2-бабының 4-тармағында белгіленген мерзімдерде және осы Қағидалардың 24-тармағына сәйкес ұсынады.
24. Аумақтық бөлімшеге жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының түзетілген нұсқасын ұсынған жағдайда, респондент ведомствоның интернет-ресурсында "Респондент кабинеті" немесе ведомствоның интернет-ресурсы арқылы басып шығарылған статистикалық нысанның қағаз нұсқасын ұсынады. Статистикалық нысанның басып шығарылған қағаз нұсқасына өзгерістер енгізіледі және "түзетілгені дұрыс" деген сөздермен расталады, түзету күні көрсетіледі және орындаушы мен басшының (басшы болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адамның) және (немесе) бастапқы статистикалық деректерді ұсынуға және анықтығына жауапты адамдардың қолы және мөр (бар болса) қойылады.
25. Респонденттер экономикалық қызмет түрлерін (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) өзгерту және (немесе) толықтыру туралы шешім қабылданған күннен бастап бір айлық мерзімде немесе қызметкерлер саны өзгерген жағдайда бұл туралы мемлекеттік статистика органдарын осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша немесе "Респондент кабинеті" арқылы ведомствоның интернет-ресурсында электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып хабардар етеді.
Аумақтық бөлімшелер түскен хабарламаларды қарайды және үш жұмыс күні ішінде экономикалық қызметтің негізгі, қосалқы түрлерінің, статистикалық тіркелімдердегі респонденттер бойынша қызметкерлер санының өзгеруі туралы шешім қабылдайды.
Хабарламаны қарау нәтижесі хабарламада көрсетілген электрондық мекенжайға (мекенжайларға) жіберіледі.
26. Статистикалық нысандарды тапсырудың соңғы күні ішінде бағдарламалық іркілістердің басталуы салдарынан ақпараттық жүйеде техникалық ақаулар және (немесе) табиғи және техногендік себептерге байланысты ақпараттық жүйенің жұмысында пайда болатын іркіліс туындаған кезде және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ресми растауымен (Анықталған техникалық ақаулар бойынша акт) оны жұмыс уақытының соңына дейін жою мүмкін болмаса, ведомствоның интернет-ресурсында осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Респонденттердің бастапқы статистикалық деректерді ұсыну мерзімін ұзарту және мерзімін ауыстыру туралы хабарлама (бұдан әрі – Хабарлама) орналастырылады.

Респонденты обязаны на основании размещенного на интернет-ресурсе ведомства уведомления о продлении срока и переносе срока представления респондентами первичных статистических данных при наличии подтверждения возникновения в информационной системе в последний день срока представления статистических форм технических неполадок, повлекших непредставление респондентами первичных статистических данных, представлять статистические формы на следующий рабочий день после устранения технических неполадок одним из способов, указанных в подпунктах 1) и 2) пункта 5 настоящих Правил.
27. В случае, если представляемые первичные статистические данные содержат сведения, отнесенные к государственной и (или) служебной тайне, и (или) информации ограниченного распространения с пометкой "Для служебного пользования", их представление осуществляется в соответствии с Правилами отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429.
Приложение 1
к Правилам представления
респондентами достоверных
первичных статистических
данных по утвержденным
статистическим формам
при проведении статистических
наблюдений
Форма
Орган государственной статистики
___________________________
области (города, района)
Уведомление об отсутствии деятельности
Наименование физического или юридического лица ____________________,
код ИИН1/БИН2 _______________________, ОКЭД_____________________,
сообщает об отсутствии деятельности по статистической форме
общегосударственного и (или) ведомственного статистического наблюдения
(наименование статистической формы) _______________________________
(индекс _______________________, периодичность _____________________)
______________________________ (индекс ____________________________,
периодичность _____________________) ______________________________
(индекс ______________________, периодичность ______________________)
______________________________ (индекс ____________________________,
периодичность ____________________) ______________________________
(индекс ______________________, периодичность _____________________)
______________________________ (индекс ___________________________,
периодичность ____________________) ______________________________
(индекс _______________________, периодичность ____________________)
______________________________ (индекс ___________________________,
периодичность ____________________) ______________________________
(индекс ___________________, периодичность ________________________)
______________________________ (индекс ___________________________,
периодичность ___________________________________________________)
в течение ______________________________ месяца, квартала и (или) года
по причине ______________________________________________________.
В соответствии с вышеизложенным, статистические формы будет представляться
в орган государственной статистики ______________ области (города),
начиная с _________месяца /квартала (нужное подчеркнуть).
Главный бухгалтер или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________/___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
__________________________________/_____________________/________
фактический адрес нахождения (респондента) номер телефона,
адрес электронной почты (респондента)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________/____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
__________________________________/______________________________
номер телефона (респондента) адрес электронной почты (респондента)
Примечание:
1ИИН – здесь и далее индивидуальный идентификационный номер;
2БИН – здесь и далее бизнес идентификационный номер.
Приложение 2
к Правилам представления
респондентами достоверных
первичных статистических данных
по утвержденным статистическим
формам при проведении
статистических наблюдений
Перечень статистических форм на которые не распространяется
Уведомление об отсутствии деятельности

Респонденттер ведомствоның интернет-ресурсында орналастырылған респонденттердің бастапқы статистикалық деректерді ұсыну мерзімін ұзарту және мерзімін ауыстыру туралы хабарламаның негізінде статистикалық нысандарды ұсыну мерзімінің соңғы күні ақпараттық жүйеде респонденттердің бастапқы статистикалық деректерді ұсынбауына әкеп соққан техникалық ақаулардың туындағанын растау болған кезде статистикалық нысандарды техникалық ақаулар жойылғаннан кейін келесі жұмыс күні осы Қағидалардың 5-тармағы 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген тәсілдердің бірімен ұсынуға міндетті.
27. Егер ұсынылатын бастапқы статистикалық деректерде мемлекеттік және (немесе) қызметтік құпияға, және (немесе) "Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісі бар таратылуы шектелген ақпаратқа жатқызылған мәліметтер болған жағдайда, ол деректер Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысымен бекітілген Мәліметтерді таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларына сәйкес ұсынылады.
Статистикалық байқаулар
жүргізу кезінде бекітілген
статистикалық нысандар
бойынша анық бастапқы
статистикалық деректерді
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________
мемлекеттік облыстың
(қаланың, ауданның) статистика
органы
Қызметтің болмағаны туралы хабарлама
Жеке немесе заңды тұлғаның атауы________________, ЖСН1/БСН2 коды
____, ЭҚЖЖ___, (статистикалық нысан атауы) ___ (индексі ___, кезеңділігі ___)
(статистикалық нысан атауы)_______(индексі__________,кезеңділігі_________)
(статистикалық нысан атауы)_______(индексі__________,кезеңділігі_________)
(статистикалық нысан атауы)_______(индексі__________,кезеңділігі_________)
(статистикалық нысан атауы)_______(индексі__________,кезеңділігі_________)
(статистикалық нысан атауы)_______(индексі__________,кезеңділігі_________)
(статистикалық нысан атауы)_______(индексі__________,кезеңділігі_________)
(статистикалық нысан атауы)_______(индексі__________,кезеңділігі_________)
(статистикалық нысан атауы)_______(индексі__________, кезеңділігі_________)
(статистикалық нысан атауы)_______(индексі__________, кезеңділігі_________)
жалпымемлекеттік және (немесе) ведомстволық статистикалық байқаудың
статистикалық нысаны бойынша _____ ай, тоқсан және (немесе) жыл ішінде
________________ жағдайға байланысты қызметтің болмағаны туралы хабарлайды.
Жоғарыда баяндалғанға сәйкес статистикалық нысандар ______________ облысының
(қаласының) мемлекеттік статистика органына __________ айынан/тоқсанынан
(қажеттісін сызу) бастап ұсынылатын болады.
Бас бухгалтер немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________________/_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
___________________________________/________________/________________
нақты мекенжайы (респонденттің) телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы
(респонденттің)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________________/_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
_____________________________________/______________________________
телефон нөмірі (респонденттің), электрондық пошта, мекенжайы (респонденттің)
Ескертпе:
1 ЖСН-мұнда және одан әрі жеке сәйкестендіру нөмірі;
2 БСН-мұнда және одан әрі бизнес сәйкестендіру нөмірі
Статистикалық байқаулар
жүргізу кезінде бекітілген
статистикалық нысандар
бойынша анық бастапқы
статистикалық деректерді
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Қызметтің болмағаны туралы хабарлама қолданылмайтын статистикалық нысандар тізбесі

1) "Отчет по труду" (индекс 1-Т, периодичность квартальная и годовая);
2) "Отчет о численности работников, занятых во вредных и других неблагоприятных условиях труда" (индекс 1-Т (условия труда), периодичность годовая);
3) "Отчет деятельности малого предприятия" (индекс 2-МП, периодичность квартальная и годовая);
4) "Отчет о финансово-хозяйственной деятельности предприятия" (индекс 1-ПФ, периодичность квартальная и годовая);
5) "Отчет о травматизме, связанном с трудовой деятельностью и профессиональных заболеваниях" (индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая);
6) "Отчет о научно-исследовательских и опытно-конструкторских работах" (индекс 1-наука, периодичность - годовая);
7) "Отчет об использовании информационно-коммуникационных технологий на предприятиях" (индекс 3- информ, периодичность годовая);
8) "Отчет об инновационной деятельности" (индекс 1-инновация, периодичность годовая);
9) "Отчет о видах экономической деятельности" (индекс 1-СР, периодичность один раз в год);
10) "О деятельности сельскохозяйственного кооператива" (индекс 1-СПК, периодичность годовая);
11) "О сборе урожая сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (индекс 1-теплица, периодичность квартальная);
12) "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов" (индекс 2-КС, периодичность месячная и годовая);
13) "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов индивидуальными застройщиками" (индекс 1-ИС, периодичность месячная и годовая).
Приложение 3
к Правилам представления
респондентами достоверных
первичных статистических данных
по утвержденным статистическим
формам при проведении
статистических наблюдений
Форма
Уведомление об изменении и (или) дополнении кодов ОКЭД и (или) численности работников
Орган государственной статистики
______________________________
области (города, района)
Наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица,
филиала, представительства ________________________________________
ИИН/БИН _______________________________________________________
ОКЭД ___________________________________________________________
Код КРП1 ________________________________________________________
уведомляет об изменении (добавлении/удалении):
1) основного/вторичного (нужное подчеркнуть) вида экономической деятельности
_________________________________________________________________
(указывается наименование вида экономической деятельности)
укажите код основного или вторичного вида экономической деятельности:
№,
п/п
(ОКЭД2)
Объем произведенной продукции, реализованных товаров и оказанных услуг в тысяч тенге
Процесс
(отмечается знаком √)
Изменения носят временный/
сезонный характер
(менее 1 года)
Основной код ОКЭД
1
изменить
да
нет
Вторичный код ОКЭД
1
добавить удалить
добавить удалить
да
нет
2
добавить удалить
добавить удалить
да
нет
3
добавить удалить
добавить удалить
да
нет
4n
добавить удалить
добавить удалить
да
нет
Примечание:
1Код КРП заполняется в соответствии с Классификатором размерности юридических лиц, филиалов и представительств, а также субъектов индивидуального предпринимательства по численности работников, размещенным в разделе "Статистические классификации" на интернет-ресурсе ведомства.
2При изменении и (или) дополнении кодов ОКЭД, поле является обязательным для заполнения

1) "Еңбек жөніндегі есеп" (индексі 1-Т, кезеңділігі тоқсандық және жылдық);
2) "Зиянды және басқа да қолайсыз еңбек жағдайларында жұмыс істейтін қызметкерлердің саны туралы есеп" (индексі 1-Т (еңбек жағдайлары), кезеңділігі жылдық);
3) "Шағын кәсіпорын қызметінің есебі" (индексі 2-МП, Кезеңділігі тоқсандық және жылдық);
4) "Кәсіпорынның қаржы-шаруашылық қызметі туралы есеп" (индексі 1-ПФ, Кезеңділігі тоқсандық және жылдық);
5) "Еңбек қызметіне байланысты жарақаттану және кәсіптік аурулар туралы есеп" (индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық);
6) "Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар туралы есеп" (индексі 1-ғылым, кезеңділігі - жылдық);
7) "Кәсіпорындарда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану туралы есеп" (индексі 3-ақпарат, кезеңділігі жылдық);
8) "Инновациялық қызмет туралы есеп" (индексі 1-инновация, кезеңділігі жылдық);
9) "Экономикалық қызмет түрлері туралы есеп" (индексі 1-СР, кезеңділігі жылына бір рет);
10) "Ауыл шаруашылығы кооперативінің қызметі туралы" (индексі 1-СПК, кезеңділігі тоқсандық);
11) "Қорғалған топырақта ауыл шаруашылығы дақылдарының егінін жинау туралы" (индексі 1-жылыжай, кезеңділігі тоқсандық);
12) "Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп" (индексі 2-КС, кезеңділігі айлық және жылдық);
13) "Жеке құрылыс салушылардың объектілерді пайдалануға беруі туралы есеп" (индексі 1-ИС, кезеңділігі айлық және жылдық).
Статистикалық байқаулар
жүргізу кезінде бекітілген
статистикалық нысандар
бойынша анық бастапқы
статистикалық деректерді
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Нысан
ЭҚЖЖ кодтарын және (немесе) жұмыскерлер санын өзгерту және (немесе) толықтыру туралы хабарлама
___________________________
облыс (қала, аудан)
мемлекетік статистика органы
Дара кәсіпкердің және заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің атауы
________________________________________
ЖСН/БСН __________________________
ЭҚЖЖ ______________________________
КМЖ1 коды __________________________
мыналардың:
1) _____________________________________________________________
(экономикалық қызмет түрінің атауы көрсетіледі)
экономикалық қызметтің негізгі/қосалқы түрінің (керегінің астын сызу) өзгергені
(қосу/жою) туралы хабарлайды.
экономикалық қызметтің негізгі немесе қайталама түрінің кодын көрсетіңіз:
р/с№
(ЭҚЖЖ2)
Өндірілген өнімнің, өткізілген тауарлардың және көрсетиілген қызметтердің көлемі, мың теңге
Процесс (√ белгісімен белгіленеді)
Өзгерістер уақытша /маусымдық сипатта (1 жылдан аз)
ЭҚЖЖ негізгі коды
1
өзгерту
иәжоқ
иәжоқ
ЭҚЖЖ қосалқы коды
1
өзгерту жою
өзгерту жою
иә жоқ
иә жоқ
2
қосу жою
қосу жою
иә жоқ
иә жоқ
3
қосу жою
қосу жою
иә жоқ
иә жоқ
4n
қосу жою
қосу жою
иә жоқ
иә жоқ
Ескертпе:
1КМЖ коды ведомствоның интернет-ресурсында "Статистикалық жіктелімдер" бөлімінде орналастырылған Жұмыскерлердің саны бойынша заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің, сондай-ақ дара кәсіпкерлік субъектілерінің өлшемділігі жіктеуішіне сәйкес толтырылады;
2ЭҚЖЖ негізгі/қосалқы коды өзгергенде, жол міндетті түрде толтырылады.

2) численности работников3:
1
Среднегодовая списочная численность
2
Среднегодовая списочная численность без учета филиалов (заполняется юридическими лицами, у которых имеется филиалы)
3
Фактическая численность
4
Фактическая численность без учета филиалов
Главный бухгалтер или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________/___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
_______________________/__________________/________________________
фактический адрес нахождения (респондента) номер телефона (респондента)
адрес электронной почты (респондента)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________/________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
____________________________________________/ _____________________
номер телефона (респондента) адрес электронной почты (респондента)
Дата ___________________
Примечание:
3Списочная численность работников в среднем за отчетный период равна
средней арифметической количестве работников на конец каждого месяца.
Приложение 4
к Правилам представления
респондентами достоверных
первичных статистических данных
по утвержденным статистическим
формам при проведении
статистических наблюдений
Уведомление о продлении и переносе срока представления респондентами первичных статистических данных
Уважаемые респонденты!
По статистическим формам
__________________________________________________________
срок сдачи отчетности продлен до ___ ______________ 20____ года
включительно.
Приносим свои извинения за временные неудобства!

2) жұмыскерлер саны3:
р/с №
Орташа жылдық тізімдік саны
1
Филиалдарды есепке алмағанда орташа жылдық тізімдік саны
(филиалдары бар заңды тұлғалар толтырады)
2
Нақты саны
3
Филиалдарды есепке алмағанда нақты саны
Бас бухгалтер немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________________/_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
__________________/_____________________/____________________________
нақты мекенжайы (респонденттің) телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы
(респонденттің)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________/______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
______________________________________/______________________________
телефон нөмірі (респонденттің), электрондық пошта мекенжайы (респонденттің)
Күні _____________
Ескертпе:
3 Есепті кезеңдегі жұмыскерлердің орташа тізімдік саны әр айдың соңындағы
жұмыскерлердің орташа арифметикалық санына тең.
Статистикалық байқаулар
жүргізу кезінде бекітілген
статистикалық нысандар
бойынша анық бастапқы
статистикалық деректерді
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Респонденттердің бастапқы статистикалық деректерді ұсыну мерзімін ұзарту және ауыстыру туралы хабарлама
Құрметті респонденттер!
_______________ статистикалық нысандары бойынша есептілікті тапсыру мерзімі
20 ____ жылдың ___ __________ дейін ұзартылды.
Уақытша қолайсыздықтар үшін кешірім сұраймыз!